24.hu 1:01:50

Nincs veszélyesebb a felszabadult Messinél | 24.hu

futballvilágbajnokságpodcastsportközélet
Irányultság: CentristaKötődés: Független
Nincs veszélyesebb a felszabadult Messinél | 24.hu
tl;dr
  • A Zicer podcast élő adásában Aranyos Áron és Szögyéni Benedek a vb második csoportkörének meglepetéseit és tanulságait beszélték át.
  • Törökország és Tunézia kiesése okozta a legnagyobb meglepetést; előbbi 62 lövésből sem szerzett gólt, utóbbinál azonnali edzőváltás sem segített.
  • Anglia Ghána elleni gólnélküli döntetlenjét a „futball halálaként” jellemezték, a 87%-os labdabirtoklás ellenére mutatott teljesen passzív, ötlettelen támadójáték miatt.
  • Lionel Messi felszabadultan, a korábbi nyomás nélkül játszik; két meccsen öt gólt szerzett és megdöntötte Miroslav Klose vb-gólrekordját.
  • Spanyolország domináns győzelmének kulcsa a kezdőbe kerülő Lamine Yamal volt, aki mélységi futásaival feltörte a védelmet, szemben a lábhoz kérő elődjeivel.
  • A portugálok kiütéses győzelmét a szélsőjáték dinamikájának rendezése hozta meg; Cristiano Ronaldo hatodik vb-jén is betalált, megtörve hosszú gólcsendjét.
  • Erling Haaland minimális labdaérintéssel is halálos a kapu előtt: 42 érintésből 10 lövést és négy gólt jegyzett, ami a klasszikus befejező csatár reneszánszát jelzi.
  • Negyven év után született újra magyar vb-gól: Kerkez Milos csereként beállva egyenlített fejessel, versenyben tartva csapatát a továbbjutásért.
Részletes összefoglaló megjelenítése
  • A Zicer podcast legújabb, élő adásában Aranyos Áron (a 24.hu sportrovatának munkatársa) és Szögyéni Benedek (blogger, podcaster) beszélgetett a műsorvezetővel a labdarúgó-világbajnokság második csoportkörének eseményeiről. Az adás a torna első két körének tanulságait, meglepetéseit, sztárjait és a magyar vonatkozású fejleményeket járta körül.

A csoportkörök állása: biztos továbbjutók és már kiesettek

  • A második kör után csoportgyőztesként továbbjutottak: a németek, az amerikaiak, a mexikóiak és az argentinok. A résztvevők szerint ez nem nevezhető különösebb meglepetésnek, bár az Egyesült Államok első helye említésre méltó, de a sorsolásuk alapján borítékolható volt.
  • Vannak már biztos kiesők is: Haiti, Törökország, Tunézia (ahol a korábbi csodatévő edző, Örvérenád sem tudott most ismét maradandót alkotni), Jordánia és Panama. Különösen Törökország és Tunézia kiesése meglepő: Törökország peches sorozatot produkált, 62 lövésből sem szereztek gólt; Tunéziában pedig az első meccs után – a világbajnokságok történetében talán elsőként – azonnali edzőváltás történt, ami nem hozta meg a várt fordulatot.
  • Tunézia erejét a selejtezőcsoportja is megtévesztővé tette: nem volt túl erős, így a kvalifikáció nem adott pontos képet a csapat valós képességeiről. Ezzel szemben Ghána a selejtezőkben gyengén szerepelt, mégis remekel a tornán, ami Ekvádor korábbi vb-szerepléséhez hasonlít.

„Gána az elsők között lenne, mert sok olyan csapat van, aki nem csinált semmit, meg nyilván nem szó szerint, csak így ez az élmény. Tehát nem tudom, a Panama meg Katar se hiányzik majd nekünk, hogy most már ugye nem kell velük foglalkozni olyan nagyon. Tehát ez a Gána ez valami iszonyat volt. Tehát az első félidőben konkrétan semmi nem történt. Borzalmas volt.” – a műsorvezető *

Anglia–Ghána: a futball halála?

  • A beszélgetés egyik legélesebb kritikával illetett mérkőzése az angol–ghánai gólnélküli döntetlen volt. A résztvevők az első félidőt „borzalmasnak", a futball halálának nevezték. A panasz nem csak a jól szervezett ghánai védekezésre irányult, hanem az angolok teljesen passzív játékára is, akik saját térfelükön passzolgattak, a támadó és középpályás sor között hatalmas távolság tátongott.
  • Statisztikák is alátámasztják az angol csapat gyenge teljesítményét: 87%-os labdabirtoklás mellett is csak minimális helyzetet tudtak kialakítani, 78,8%-os birtoklásnál pedig 0 gólt lőttek. Harry Kane-nek mindössze 19 érintése volt a tizenhatoson belül, ami számára nagy tornán negatív rekord.
  • A meccs mélypontjaként említették, hogy Pickford kapus a saját térfélen hadonászva próbálta előrébb küldeni a csapattársait, jelezve, hogy az ellenfél térfelén nincs is senki. A ghánai sámánról szóló anekdota is előkerült, aki a hírek szerint rontást tett Harry Kane-re, ami „be is jött", hiszen a csatár kihagyta a meccs egyik legnagyobb lehetőségét.
  • A szakértők úgy vélték, a váratlan szituációk, cselek és szélsőjáték hiánya okozta elsősorban az angolok kudarcát. Gordon és Madueke kevés sikeres cselt mutatott be, a beadásokkal sem próbálkoztak eleget, és a ghánaiak 4–5–1-es védekező blokkja ellen a középen való áttörés is szinte lehetetlennek bizonyult. Tuchel nyilatkozatát is idézték, miszerint több beadásra kellett volna játszani.

„Azt is írtam föl magamnak, hogy nincs ennél veszélyesebb, mint egy felszabadultan játszó Messi. Nagyon érdekes, hogy azt hittük, hogy a 2022-es torna lesz majd a hattyúdala. Főleg így, hogy megnyerték a tornát, aztán utána ugye itt lebegtette az elmúlt években, hogy visszavonul, nem vonul vissza, legalábbis a válogatottól. Aztán most itt van, és ehhez képest azt látjuk, hogy két meccsen lőtt öt gólt, és nem nehezedik rá az argentin labdarúgó válogatott játékára, hanem egy ilyen tökéletesen beleidomul, és aztán a legvégén az a az a vége az argenti támadásoknak, hogy Messi fejezi be.” – a műsorvezető *

Lionel Messi és Argentína: a felszabadult zseni uralja a tornát

  • Lionel Messi továbbra is a világbajnokság központi alakja. Két meccsen 5 gólt szerzett, amivel Miroslav Klose gólrekordját is megdöntötte (már 18 vb-gólnál jár), és már most látszik, hogy az asszisztrekordot is beállíthatja, amit jelenleg Maradonával (8 gólpassz) közösen tart.
  • A résztvevők kiemelték, hogy az argentin játék ugyan ráépül Messire, de mégsem „egyemberes" csapat, mivel védekezésben is kiemelkedő számokat hoznak. Messi pedig nem csak a befejezéseknél, hanem a támadásépítésben is elengedhetetlen. Ami különösen feltűnő: immár felszabadultan játszik, miután 2022-ben vb-győztes lett, és mindent elért, amit csak lehetett. Nincs már rajta a korábbi, „görcsös" nyomás, ami a nagy tornákon korábban jellemezte. Ez az örömjáték figyelhető meg most, ami veszélyesebbé teszi, mint valaha.
  • A beszélgetés során szóba került az is, hogy az argentin válogatott játékstílusa sokak számára ellenszenves, és a bírói ítéletek is rendre az argentinoknak kedveztek eddig: a Szaúd-Arábia elleni szabálytalanságnál sokan kiállítást vártak volna Messi ellen, az osztrák meccsen pedig a történelmi gólja előtt történt szabálytalanság Slagerrel szemben. Az argentinok ráadásul feltűnően kevés sárga lapot kaptak eddig a tornán. A műsorvezető óva intett az összeesküvés-elméletektől (pl. hogy Amerikában az MLS miatt „nyomják" Messit), szerinte ezek egyelőre szerencsés kimenetelű, a szürke zónában mozgó szituációk voltak, nem pedig tudatos machináció.
  • Az argentinok ágát egyébként kedvezőnek ítélték meg, mivel csoportelsőként elkerülhetik a franciákat és a németeket is, ami hosszú menetelést vetít előre.

„Nincs veszélyesebb, mint egy felszabadultan játszó Messi.” – a műsorvezető *

Spanyolország – Szaúd-Arábia: Yamal-effektus és tudatos játék

  • A spanyolok 4–0-ra kiütötték a szaúdiakat, ami éles ellentétben állt a nyitómeccsükön látott 0–0-val. A fordulatot döntően Lamine Yamal kezdőbe kerülése hozta meg. A szakértők hangsúlyozták: nem csak Yamal személye, hanem a hozzá hasonló, klasszikus, mélységbe futó és cselezni képes szélsők jelenléte a kulcs. Amikor az első meccsen Gabi vagy Ferrán Torres játszott a szélen, a csatár Oyarzabal alig kapott labdát, mert mindenki „lábhoz kérte" a labdát, és nem volt mélységi mozgás. Yamallal Oyarzabal az első 30 percben három gólban is szerepet vállalt.
  • A meccsen a spanyolok nagyon tudatosan, kidolgozott mintákra építettek: többször is ugyanazt a keresztbelövéses akciót futtatták, míg végül gól lett belőle. A szaúdiak lelkileg hamar összeomlottak: a második gólnál súlyos védelmi hibát követtek el, a harmadikra pedig teljesen szétestek fejben. A hidratálási szünet után valamelyest stabilizálódtak, de a gólkülönbség elkerülhető lett volna egy korábbi szünettel vagy jobb mentális állapottal.

„Hogyha mindenki lábhoz kéri, akkor senki nem fogja keresni a mélységet. Tehát szerintem itt nem csak Yamal személye, hanem az a profilja is, hogy hogyan illesztik össze, hogyan illeszti ezt össze De la Fuente.” – Aranyos Áron *

Németország – Elefántcsontpart: Undav, a szupercsere

  • A németek a nyitóforduló 7–1-es sikere után Elefántcsontpart ellen már döcögtek, és Deniz Undavnak a cserepadról beállva kellett megfordítania a mérkőzést. Felvetődött, hogy Undav tudatosan ilyen szerepkörben lehet a leghasznosabb, hiszen a fáradt védelmek ellen pusztító tud lenni. A stábban Julian Nagelsmann korábbi, Undavnak címzett, bántó élű nyilatkozata is szóba került, amit a résztvevők szakmailag akár megalapozottnak is tartanak, de a kommunikációs forma hibás volt. Mindez összecseng a torna egyik trendjével: a cserék szerepe felértékelődött, annak ellenére, hogy a félidők közepén lévő szünetek kevésbé fárasztják ki a játékosokat.
  • A német válogatottal kapcsolatos óvatosságra ad okot, hogy a kezdőcsapat után nincs igazán minőségi mélységük, és a csatárkérdés (Kai Havertz vs. Undav) továbbra is nyitott. A védekezésben is vannak bajok: Haitit is kontrázta az ellenfél, és Elefántcsontpart is okozott gondot. Ráadásul a sorsolásuk rendkívül nehéz: ha minden papírforma szerint alakul, a nyolcaddöntőben már Franciaországgal találkozhatnak. Az viszont mellettük szól, hogy ha ezt az akadályt veszik, utána könnyebb ág vár rájuk.

Franciaország – Irak: Mbappé és a bombaerős keret

  • A franciákról szólva a résztvevők kiemelték, hogy Mbappé kezdi levetkőzni az első meccsen tapasztalt erőlködést, és a második találkozón már felszabadultabban játszott. Most Irak ellen teher nélkül léphetnek pályára; Deschamps edző személyes okok miatt nem lesz a kispadon, így várható rotáció is. A csoportelsőség sorsa a norvégok elleni meccsen dől majd el.
  • A beszélgetők egyetértettek abban, hogy a portugál és a francia keret a legerősebb a tornán. A franciáknál a játék teljes mértékben Mbappéra van kihegyezve, aki néha túlságosan a kaput nézi és a csapattársakat nem, de mivel gólokat szerez, a probléma egyelőre elfedett marad. Mbappé egyébként utolérte Miroslav Klose rekordját is.
  • A francia–norvég meccs kapcsán elhangzott, hogy a norvégok már bejelentett rotációt terveznek, mert a csoportelsőséget valószínűleg elengedték, és a kieséses szakaszra szeretnének pihenten érkezni. Ez logikus lépés a részükről, hiszen számukra a továbbjutás önmagában siker, míg a franciák vb-címre törnek. A francia–iraki találkozón a villámlás miatt kétórás félidőszünet is tarkította az eseményeket, ami miatt pont a hidratálási szünet idejében, a 70. perc környékén Irak több helyzetet is kialakított – mintha a momentum akkor is megjött volna, ha nincs hivatalos szünet.

„Bármennyire is jó ez a keret, én nagyon azt érzem az eddigi játékok alapján, hogy mindent a Mbappénak rendelnek alá, és ő is nagyon sokszor csak a kaput látja, és a csapattársait nem. Tehát azért egy-két gólpassz neki osztatott volna, ehelyett mindig lövést választott bele a blokkba satöbbi. Egyelőre egyébként a góljai elfedik ezeket a problémákat.” – Aranyos Áron *

Portugália – Üzbegisztán: Ronaldo és az öltözői dinamika

  • A portugálok 5–0-ra nyertek Üzbegisztán ellen, Cristiano Ronaldo duplázott és történelmet írt, hiszen hatodik vb-jén szerzett gólt, megszakítva ezzel egy hosszú, nagy tornákon tartó gólcsendet. A győzelem kulcsa az volt, hogy a második meccsre rendezték a széleken a dinamikus egyensúlyt: az első találkozón a passzer és futó játékosok nem voltak összhangban, most viszont Pedro Neto átkerülése a jobb oldalra és egy nem futó játékos Nuno Mendes elé helyezése megoldotta a problémát.
  • A beszélgetés középpontjában Ronaldónak a csapatra gyakorolt hatása állt. A résztvevők párhuzamot vontak Messivel: Ronaldót a portugál játékosok bálványként tisztelik, sokan közülük tinédzserként nézték fel rá, így a jelenléte hatalmas pszichológiai erő, amit nehéz külső szemmel mérlegelni. Ugyanakkor a pályán mutatott teljesítménye alapján felmerül, hogy nem kellene-e csereként beállnia, ahogy azt például Luis Enrique annak idején Dembélével és Mbappéval is meg tudta beszélni. Ehhez viszont karakteres edzőre lenne szükség. Ronaldo a góljai után felszabadultan játszott, átengedett szabadrugásokat, trükköket mutatott be, ami arra utal, ő maga is érzi: ha nem kényszeresen kell a gólszerzésre koncentrálnia, képes együttműködni és élvezni a játékot. A kérdés az, hogy ezt a hozzáállást tartósan fenn tudja-e tartani.

„Ott vannak Ronaldo mögött. Hát ha meg vannak, el vannak találva a játékos dinamikák, szerintem ez ugyanaz a helyzet nagyjából, mint a spanyoloknál.” – Aranyos Áron *

„Ő most már így jól elvan. Azt sajnálom igazából, hogy azt érzem, hogy... annyira kellemetlen a az egész stílus, amiben az argentinok játszanak... annyi ellenszenves játékosuk van... de ez csak az én egyéni preferenciám” – Szögyéni Benedek *

Norvégia: a hipster csapat és a drabális Haaland

  • Norvégia a torna egyik legszimpatikusabb csapata – nem csak a pályán, hanem a szurkolók vikinges hangulata és a parlamentben előadott produkció miatt is. Erling Haaland két meccsen négy gólt szerzett, és rendkívüli hatékonysággal használja ki az érintéseit: 42 labdaérintéséből 10 lövés volt, és ebből született a 4 gól. A statisztika szerint a legtöbbet játszó játékosok között neki van a legkevesebb érintése, és ezek 24%-a lövéssel végződik – ami hihetetlenül magas xG-t eredményez.
  • A szakértők párhuzamot vontak a korábbi kritikákkal, miszerint Haaland „nem tud focizni", csak gólokat lőni. Erre tökéletes inverz példa, hiszen minimálisan vesz részt a labdás játékban, mégis halálos a kapu előtt. A játékát a 3D-s modellezések is drámai módon mutatják be: fizikai adottságai és hihetetlen sebessége szinte ijesztő látványt nyújtanak a védők számára.
  • A norvégok az első meccsükön (Irak ellen) még kicsit megilletődöttek voltak, de azóta átlendültek a „visszatérő torna" nehézségén, és felszabadultan, teher nélkül játszanak. A sorsolásuk is kedvező: csoportmásodikként Elefántcsontpart, majd Brazília vagy Marokkó/Hollandia csoportjából a második következhet, mely meccsek mind nyerhetők a számukra. A brazilok elleni potenciális párharcban Haaland és Alisson összecsapása különösen érdekes lenne.

„Odamegy, beveri, kész, abból nem lehet baj, majd utána akkor megbeszélik, hogy mit lehetett volna még, vagy csak odamegy, mint amikor az iraki kapusba elő...” – Szögyéni Benedek *

Csatárok reneszánsza a világbajnokságon

  • A beszélgetés során érdekes trend rajzolódott ki: a pár éve még a „kihaló" klasszikus csatár figurája most reneszánszát éli. A világbajnokságon mind a hamis kilences (Mbeumo, Royz, Szrai), mind a klasszikus, befejező centerek (Haaland, Mbappé, Ronaldo) jelen vannak, és mindkét típusra szükség van. A szakértők szerint Pep Guardiola azon döntése, hogy Haalandot a Citybe igazolta, trendindító volt: a szélsők ismét kezdenek klasszikus értelemben szélességet tartani, a befejező csatárok pedig a betömörülő védelmek ellen nélkülözhetetlenek. A változatosság előnyös, mert a különböző taktikai kihívásokra más-más csatártípus a válasz.

„Az egy dolog, hogy volt külön a bíróról, aki ápolást, vagy hát begörcsölt a németek meccsén, az is egy elég jó 3D-s modellezés. Na de a Haaland, amikor még 3D-ben is látod, hogy egy ilyen drabális állat jön feléd, iszonyatos sebessége van a Hollandnak.” – a műsorvezető *

Magyar gól és egyéb érdekességek

  • Negyven év után született újra magyar gól a világbajnokságon: Kerkez Milos (Benelli) állt be, és rendkívül fontos egyenlítő gólt fejelt szöglet után, amivel versenyben tartotta csapatát a továbbjutásért.
  • A torna eddigi 48 mérkőzésén 141 gól esett, ami 2,94-es gólátlagot jelent. A résztvevők kedvenc meglepetéscsapatuknak a Zöld-foki Szigeteket (két döntetlen, veretlenül továbbjuthatnak) és Kanadát (intenzív átmeneti játékával és David kiemelkedő teljesítményével) választották meg.

„Nekem a zöld-foki szigetek mindenképp, mert hát ezeknél a kis csapatoknál mindig megy a fogadkozás, de szerintem arra senki nem számított, hogy két x-et is hoznak, és tényleg egy harmadikkal is már továbbjutó helyen vannak.” – Szögyéni Benedek *

Kilátások a harmadik körre

  • A harmadik csoportkörrel párosával érkeznek a meccsek, és új izgalmat hoz a csoportharmadikok továbbjutási versenye, amiről a FIFA egy 18 oldalas mellékletet adott ki, annyiféle forgatókönyv lehetséges. Az adás végén a résztvevők megerősítették, hogy mostantól minden játéknap után jelentkeznek élőben, és várják a további drámákat.
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • Nincs ilyen szakasz.
Teljes átirat megjelenítése

[00:03:11]Zicer, a 24.hu futball podcastja.

[00:03:14]Sztorik, hírek, vélemények a labdarúgás világából a világbajnokság ideje alatt élőben.

[00:03:22]Jó reggelt!

[00:03:22]Sziasztok!

[00:03:22]lement a második kör is a labdarúgó világbajnokságon, úgyhogy összegyűltünk ziczerezni, hogy ezt kibeszéljük.

[00:03:28]Most a János kapott egy napőt, mert itt elég húzós időszak jön.

[00:03:34]Mostantól minden reggel jelentkezünk élő Zicerrel.

[00:03:38]Ezúttal Aranyos Áron a 24.hu sportravatának munkatársa van itt velem, illetve Szögyéni Benedek, blogger podcastelő.

[00:03:46]És hát lefutom a kötelező köröket.

[00:03:51]Iratkozzatok fel a YouTube csatornánkra, lájkoljatok, szuper lájkoljatok és játszatok a 24.hu VB tipátékával, ahol például engem is le tudtok győzni, mert nem állok olyan jól.

[00:04:04]Neked hány teli találatos nipped van eddig?

[00:04:06]Ó, hét, azt hiszem, vagy nyolc.

[00:04:06]Most azért lecsúsztam, mert húztam pár merészet és nem jött be.

[00:04:13]Hát én nem szerepelek ilyen jól, úgyhogy nekem eddig három volt.

[00:04:15]Na nézzük.

[00:04:15]Tehát eddig lement két kör a VB-n.

[00:04:17]Tovább jutottak a csoportgyőztesként továbbjutottak a németek, az amerikaiak, a mexikóiak és az argentinok.

[00:04:25]Ebben azt hiszem, hogy nagyon nincs meglepetés.

[00:04:31]Nincsen.

[00:04:31]Rájuk számítottunk.

[00:04:33]Abszolút.

[00:04:33]Talán az amerikaiak, hogy megnyerték a csoportot, vagy hát de ha megnézed a sorsolásukat, akkor azért azok várható győzelmek voltak, és két győzelemmel meg úgy néz ki, hogy szinte már a csoportgyőzelem is megvan, nem csak a továbbjutás.

[00:04:48]És egyébként vannak biztos kiesőink is.

[00:04:50]Haiti, Törökország, Tunézia.

[00:04:50]Hát ott nem jött be Örvérenádnak a kinevezése.

[00:04:53]Pedig én azt hittem, hogy majd ismételten csodát tesz.

[00:04:59]Jordániel és Panama.

[00:05:03]Hát itt talán Törökország és Tunézia a legmeglepőbb.

[00:05:05]Ugye Törökországnak hát egy egy részt nagyon bal szerencsés sorozata volt.

[00:05:09]Tehát ugye 62 lövésből nulla gólt szereztek.

[00:05:13]Tunéziánál meg azért ez az edzőmesztés is egy érdekes sztori volt, hogy az első meccs után ők voltak talán a VB történetében az első csapat, akik ezt így meglépték.

[00:05:22]Érdekes egyébként mert Tunézia már csinált ilyet, hogy VB közben kapitányt cserél, de akkor mondjuk megvárták a két meccset.

[00:05:30]Az is érdekes Tunézia esetében, hogy a selejtező csoportjuk az nem feltétlen volt olyan acélos, és akkor ilyen szempontból egy picit becsapós lehetett az ő erő.

[00:05:43]Hát, hogy mondjam a felmérésről vagy na tehát, hogy milyen erősek, de a Gánáról is elmondható az, aztán ők meg hasítanak, mert ők se szerepeltek jól a selejtezőkön.

[00:05:55]Hát igen, de egyébként pont erről beszéltünk, hogy kicsit Ekvádorra hajaznak.

[00:05:59]Ekváortól vártuk azt, amit most ők csinálnak.

[00:06:00]Ugye volt egy hosszabbításos győztes góljuk az első meccsen Panama ellen, most meg a az angolokat 0-0-án tartották.

[00:06:09]Úgyhogy egyébként itt meg kell jegyeznünk, hogy a VB történelem első sámán átkozása működött.

[00:06:14]Ugye az egyik gái sámán között, ahogy Harry Kanre rátesz egy rontás.

[00:06:20]Nem az, hogy bármilyen problémái legyen, de hogy azért ne tudjon gólt lőni.

[00:06:24]Ki is hagyta a zicert ott a legvégén.

[00:06:28]Hát azt az egy ziczert.

[00:06:28]Igen, a azon gondolkoztam ezt a meccset nézve, hogy ha ez egy valóságsó lenne, ahol ki lehet szavazni egy csapatot, szerintem Gána az elsők között lenne, mert sok olyan csapat van, aki nem csinált semmit, meg nyilván nem szó szerint, csak így ez az élmény.

[00:06:42]Tehát nem tudom, a Panama meg Katar se hiányzik majd nekünk, hogy most már ugye nem kell velük foglalkozni olyan nagyon.

[00:06:48]Tehát ez a gáet ez valami iszonyat volt.

[00:06:51]Tehát az első félidőben konkrétan semmi nem történt.

[00:06:56]Borzalmas volt.

[00:06:56]Én nem tudom akarunk-e most így kitérni rá részletesen, vagy vagy menjünk tovább, mert hogy mondjak azt néztem, hogy ugye a ugye ilyen van, hogy behúzódik egy csapat, akkor nehezebb föltörni a védelmét, de hogy az angolok a saját térfelükön passzolgattak, és azért onnan elég nehéz gólt lőni már önmagában is.

[00:07:17]Az első félidőben láttam egy heatmapet, sajnos nem találtam meg most az egész meccsre, de tényleg üres volt a közepe.

[00:07:23]Tehát a ha mondjuk összehasonlítom azzal, amikor a spanyolok kinlódtak zöld fokiszigetekkel, ott azért az ellenfél térfelének így a közepe táékán járt a labda.

[00:07:32]Ott is voltak ezzel problémák, hogy mennyire sikerül helyzetet kialakítani, vagy hol lehet betörni, vagy egyebek, de hát nem a saját térfelük labdáztak, és az angoloknál akkora ilyen sétálgatás volt, saját térfélen paszolgatás, null labda nélküli mozgás, tehát hogy egyszerűen teljesen állóháború volt az egész.

[00:07:54]Nyilván az Gánának is féligmeddig az érdeme, mert olyan, tehát ők megcsinálták a maguk részét, tehát az stabil védekezés megvolt, az üres területeket lezárták.

[00:08:02]Itt tényleg azzal lehetett volna egy kicsit megbontani ezt a védelmet, meg ezt a meccset, úgy lehetett volna izgalmasabbá tenni, hogyha a váratlanokat meghúzzák, mint mondjuk Gordon annál az egy vagy két helyzetnél, ami volt, hogy van egy sarkazás, hogy van egy visszafelé behúzott labda vagy ilyesmi.

[00:08:18]Ezekből valamicske élet költözött is a meccsbe, de hogy egyébként teljesen ilyen Geret South Gatei mélységekbe visszaesett ez a ez a teljesítmény.

[00:08:29]Ugye eszembe jutott az a Scubidus mém, amikor leveszik a a álarcot a gonosz tevőről, és akkor ott van alatta a nem tudom kicsoda.

[00:08:36]Úgyhogy gondoltam is meg kéne csinálni, hogy a Tuherről leveszik az álarcot és ott van South Gate.

[00:08:43]Sajnos ezt most nem készítettem el a mai adásra, de hogy tényleg ez borzasztó volt.

[00:08:47]A második félidőde egy picit jobban nézett ki, de nem nem tehát teljesen azt éreztem, hogy az angoloknak állati kényelmes ez.

[00:08:54]Tehát a ha egy pont egy pont, ha összejön a három, összejön.

[00:09:00]Igazából majdnem mindegy nekik.

[00:09:00]És ez meg ilyenkor tehát ez tényleg mindig a foci halál, amikor ez a helyzet.

[00:09:06]Hát ugye említetted a váratlan szituációkat és hogy itt a cselekre is lehetne gondolni és például a Gordon meg a Madek volt ugye a két szélen.

[00:09:12]Nekik kellett volna megbontani szélekről a védelmet, mert azt is említetted, hogy középen nem volt nagyon átterés.

[00:09:17]Hát a Gordonnak a hat próbálkozásából kettő volt sikeres.

[00:09:21]Mueekinek az ötből pedig egy.

[00:09:24]Ugye horvátok is egyébként hasonló számokat hoztak.

[00:09:26]Ott ott nem is próbáltak csezni.

[00:09:27]Tehát a Gordonnak két próbálkozása volt, egy sikerült neki, a Madu, pedig kettőből nulla sikerült.

[00:09:32]És hogyha középen nem tudnak átmenni, ugye, mert ezbe a 451-es blokkba, amit utána Tuhel egy hát nem is az, hogy kritizál, de azt mondta, hogy nagyon nehéz ez ellen játszani és hogy sokkal többet kellett volna beadásokra játszani, amit nem csináltak meg, akkor ott középen nem tudnak átmenni, akkor itt mindenféleképpen cselezniük kellett volna.

[00:09:50]Ez nem jött össze.

[00:09:50]Hát mindössze ugye az az egy Harry Kane zitzer volt gyakorlatilag.

[00:09:54]És Kénnek is, hogy mennyire volt egyébként rossz ez a meccs, Kénnek 19 érintése volt a 16-oson belül, ami neki a legkevesebb valaha így nagy tornán.

[00:10:06]És az első félidőben nulla kaputtáló lövés volt, ami ezen a vében az első ilyen mérkőzés.

[00:10:13]Tehát, hogy egyszerűen ez ahogy beállt, ez a gáic csapat védekezni és tényleg nem csinál semmit.

[00:10:18]87%-os filt volt a az angoloknak.

[00:10:20]Nyilván jól lezárt a gánai csapat, de az angolok meg ezt abszolút nem tudták feltörni.

[00:10:27]Azt hiszem az az is rekord volt, nem?

[00:10:28]Hogy az a 78,8%-os labdabirtoklás nulla gól?

[00:10:31]Igen, ez egyébként azt a törökök tartották a rekordot még a múltkori meccsükön 77%-kal.

[00:10:37]Most meg VB-je csak olyan rekordok dőlnek meg, amikre vágynánk így magunktól.

[00:10:41]Azt néztem még, hogy egyébként iszonyatos távolság volt a az angoloknak a középpályája és a támadósora között, mert a középpályáról is visszalépegtettek a védő sorig gyakorlatilag labdázni.

[00:10:52]És nagyon vicces volt.

[00:10:54]Én az első félidőben elkaptam egy pillanatot, hogy a Pickford a 16-oson egy-két lépése kívül ilyen hevesen gesztikulávan mutatja nekik, hogy menjetek már innen, hát nincs itt senki.

[00:11:05]Mit mit izé?

[00:11:05]Itt vagytok öten a saját térfelünkön, miközben egy gá sincsen a környéken.

[00:11:09]Menjetek már föl.

[00:11:09]És így mut elkezdte ott nagyon magyarázni, de azt is lehetett látni, amikor ment a gurigázás, egy csomó szarot mutatta, és akkor most arra, és ak mint egy ilyen hát hamar sámán, az is teljesen ilyen tajcsi volt, hogy akkor most ott erre megy elmegy a labda és akkor ott nagyon-nagyon vicces volt, tehát de az már az is sokat elárul egy meccsről, hogy a kapust nézem, akinél a labda, tehát annak a csapatnak a kapusát, akinél a labda van, mert szórakoztatóbb őt nézni, mint azt, aki a labdával kéne, hogy kezdjen valami.

[00:11:42]Na de beszéljünk akkor a gólokról.

[00:11:44]Ezen a meccsen nem volt nem ezen nem ezen a meccsen, hanem Messi kapcsán, aki ugye megdöntötte Miroslav Closeak a gólrekordját, mert 18-nál tart, és bámulatosan, felszabadultan játszik.

[00:11:56]Azt is írtam föl magamnak, hogy nincs ennél veszélyesebb, mint egy felszabadultan játszó Messi.

[00:12:03]Nagyon érdekes, hogy azt hittük, hogy a 2022-es torna lesz majd a hattyú dala.

[00:12:07]Főleg így, hogy megnyerték a tornát, aztán utána ugye itt lebegtette az elmúlt években, hogy visszavonul, nem vonul vissza, legalábbis a válogatottól.

[00:12:13]Aztán most itt van, és ehhez képest azt látjuk, hogy két meccsen lőtt öt gólt, és nem nehezedik rá az argentin labdarúgó válogatott játékára, hanem egy ilyen tökéletesen beleidomul, és aztán a legvégén az a az a vége az argenti támadásoknak, hogy Messi fejezi be.

[00:12:32]És egyébként tele van sztárokkal most ez a jelenlegi világbajnokság, és mégis azt látjuk, hogy eddig Messziről szól.

[00:12:41]Igen.

[00:12:41]És egyébként teljes mértékben nyilvánvalóan ráépül az argentinoknak a játéka, de nem olyan szinten, hogy mondjuk az ő elvesztése egyébként nagyon nagy problémát okozna majd nekik, de közben meg amikor van egy messzid, akkor nyilván az ő erségeire próbálsz majd megjátszani, és az, hogy ő ilyen könnyeden tud most játszani, és nem csak a befejezéseknél, hanem csak a támadóhmadban veszi ki a részét, hanem egyébként akár ugye a progressionnél is, amikor fel kell vinni a labdát, abban is egy nagyon fontos szerepet játszik Messi.

[00:13:11]És tényleg az, hogy 18 gól a rekord mellett egyébként az assist rekordot azt Maradonával tartják ketten nyolc, úgyhogy nagy valószínűséggel az is meg fog dőlni.

[00:13:17]A csapat összes gólját ő lőtte, és ennek ellenére sem érződik az, hogy ez egy-eg egy emberes csapat ez az argentí válogatott és egyébként nem csak támadásban, de védekezésben is egy brutálisan kiemelkedő és nagyon jó számokat hozó csapat lehet ez.

[00:13:32]Úgyhogy az, hogy meddig fognak ők jutni, egyrészt szerintem nekik az águk az jobb, mert a egy esetleges csoport elsőség esetén elkerülik a franciákat, elkerülik a németeket.

[00:13:47]Úgyhogy itt nagyon kíváncsi leszek, hogy ők meddig tudnak megtalálni.

[00:13:49]Azt hiszem utána a spanyolokat is elkerülik, vagy az vagy a spanyolokat, vagy az angolokat elkerülik, úgyhogy én nagyon kíváncsi leszek, hogy meddig jutnak.

[00:13:58]És hát Lionel Messi meg ezzel a felszabadult játékával bizonyítja továbbra is, hogy még mindig a világ egyik legjobba, és a történelemnek pedig talán egyértelműen a legjobbja.

[00:14:09]Emlékeztek még rá, amikor az volt a narratíva, hogy hát Messzi a nagy tornákon nem a válogatottá az az nem hát rágörcsölt mit tudom én.

[00:14:16]Na hát most ez megfordult, ugye megvolt a a VB győzelem talán Kotorta.

[00:14:21]Hát vagy inkább az előtte lévő kopa volt, amit megnyertek mindenki tekintetében gondoltam 2018 talán talán nem, de most nincs annyira a fejemben, de 2022-ben meg most abszolút tehát hogy most már tényleg ott tart, hogy már mindent megnyert most de hogy szó szerint most már nem tudsz EB-t nem fog nyerni, de azt nem is akar.

[00:14:37]Ö de hogy most már min izguljon, tudod.

[00:14:40]És szerintem ez az, ami tudod úgy felszabadult, mert ez most már tényleg az örömjáték neki.

[00:14:46]Azt megkockáztathatjuk, hogy a négy év múlva már nem fog VB-n szerepelni, bárki tudja a trendeket nézve.

[00:14:54]Ö eljött jól érezni magát, jó értelembőve, tehát most nem azt mondom, hogy itt el els elflegmáz vagy bóckodja.

[00:15:01]Nyilván ugye amit mondtál is, hogy a védekező játékban is kimagaslik, tehát hogy nyilván belerakja azt a típusú munkát.

[00:15:09]De hogy már nem kell ezen feszülnie, hogy utolsó esély, hogy VB-t nyerjen, hogy majd ezt még meg kell elérni, azt kell.

[00:15:16]Ő ő most már így jól elvan.

[00:15:16]Azt sajnálom igazából, hogy azt érzem, hogy a bár nem csak ráépül az argentí válogatott, de annyira kellemetlen a az egész stílus, amiben az argentinok játszanak.

[00:15:30]Tehát ez elvihetem én sztereotíp irányba, de nem szeretném, de tényleg annyi ellenszemves játékosuk van, meg hát nem tudom, de Paulon ez a hetes esköz, ami égeti a szememet.

[00:15:40]Tehát, hogy valahogy nagyon nem passzol össze egy ilyen klasszikus értelemben vetessel a az ő játék stílusa, de ez csak az én egyéni preferenciám, úgyhogy na majd a Ronaldóhoz eljutunk, akkor ott a másik tábortól is megkapom a magamét.

[00:15:54]Úgy is egyébként, ha már itt kiömlengtük magunkat Messi kapcsán, azért hát, hogy mondjam, a lapok nem úgy járnak a az argentin válogatott meccsén, mint a jó alapjárás, azt mondod?

[00:16:07]Hát kev viszonylag keveset kapnak, mert ugye volt az, amikor az első meccsen legidősebb triplázó lett a Nesszi, ott volt az a szabálytalanság a szaúdiak ellen, aminél ugye fel volt háborodva a félvilág, hogy ki kellett volna állítani, játékvezetők elmondták és a többi, és a többi.

[00:16:26]majd ezek után most ugye amikor volt a történelmi gólja, akkor meg ott egy szabálytalanság történt slágerrel szemben a az osztrákok elleni mérkőzésen, amit szintén megint többen szóvá tettek, és azt néztem, hogy eddig azt hiszem kettő darab sárga lapne járnak.

[00:16:45]Hát azon a meccsen belül is lehetett, mármint, hogy az osztrákok ellen is volt néhány a slágeren kívüli dolog is.

[00:16:49]Itt a lábjegyzetben megjegyzem, hogy a a most sajnos nem találtam meg így az adásunk előtt, hogy ki volt az, de az Enzo Fernández is kapott egy egy olyan ütést, hát nem szó szerinti ütést, de hogy kicsit vállal nekiment az egyik osztrák, és abban is éreztem némi szándékosságot.

[00:17:09]Szóval szigorúan véve mondjuk ott is elmaradt minimum egy lap, de hát mondjuk az egy kicsit vicces volt, amikor Limer kapott egyet a lábára, és aztán ő kapott sárga lapot reklamálásért.

[00:17:18]Tehát a tényleg a azért azt lehet érezni, hogy így a VAR időszakában ezek már így kevésbé férnek bele.

[00:17:25]De attól azért óvaintenék mindenkit, hogy most elkezdjünk konteózni meg összesküs elméleteket gyártani, hogy most Amerikában vagyunk, akkor a Messének kell nyernie az aranylabdát, mert ugye az amerikai bajnokságban játszik.

[00:17:38]Tehát én nem érzem azt.

[00:17:40]Ők, ahogy mondtad, jól jöttek ki ezekből a döntésekből az első két meccsen.

[00:17:46]De én szerint én ezt egyelőre még a szerencse számlájára írnám, mints sem annak, hogy itt valami tudatos mahináció van.

[00:17:54]Pont azért, mert ide is tévedtek, oda is tévedtek.

[00:17:58]Ez a játékvezetés, ez egy nehéz nehéz buli.

[00:18:01]Kicsit a határon iszik az argentin válogatott, és akkor eddig igazából még jó jöttek ki belőle.

[00:18:04]Tehát, hogy ez nem arra gondolok, hogy megták őket a játékvezetők, hanem hogy kicsit ilyen szürke zónában mozognak egyébként izé.

[00:18:11]És nem srác mondtam, csak sok helyen látom, hogy ó hát most nyomják az argentíokat, meg meg akarják nyeretni Messivel meg mit tudom én.

[00:18:17]Azért így két meccsből én ezt nem jelenteném ki egyértelműen.

[00:18:20]Meg hát amúgy is óvatosan fogalmaznék meg ilyen jellegű dolgokat.

[00:18:25]Azért ez nem egy aranylabda, amit majd így szubjektíven odaítélünk.

[00:18:32]De hát igen, itt itt most azért sok mázlis döntésük volt, az biztos.

[00:18:36]Hát igen, de ezek a kontók már nem csak most egyébként már négy éve is aktívak voltak a Katarinál.

[00:18:40]Nyilván ott ugye meg az volt a mondás, hogy ugye a amikor a Párizsnál játszott, vagy ott az elnök miatt próbálják megnyerni Messival az utolsó esélyét, és akkor, hogy legyen egy nagyon szép lezárása a történetének.

[00:18:51]Úgyhogy nyilván azért amikor Messi meg Ronaldo a két legnagyobb a generációból játszik, akkor mindig jön az ellenoldaltól az a kis összeeskős elmélet és az a kis jobban jobban odafigyelés ezekre a kis negatív dolgokra.

[00:19:05]Úgyhogy szerintem ebbe nem kell többet belelátni objektíven.

[00:19:10]Tényleg, ahogy ezt mondtátok is, ott a határon játszanak szürke zónában, aztán most egyelőre jól jönnek ki, aztán majd lehet visszaadja az élet és majd kapnak két pirosat, vagy nem?

[00:19:19]Hát vasárnap óta egyébként sok minden történt a világbajnokságon akkor volt ugye a legutóbbi ziccer, úgyhogy kigyűjtögetem itt pár mérkőzést, amiről egy picit beszélgethetnénk.

[00:19:27]Például kezdésánt mondjuk a spanyol szaudi, ami egy sima 4-0át.

[00:19:32]Ugye a spanyolok egy egy izzasztó 0-0-val kezdték a az első meccset, és igazából egy ilyen hát visszajöttek ezek a régi vábók 2018-2022 ez a semmibe vezető tilitoli.

[00:19:50]Ehhez képest most azt láttuk, hogy bátran lövöldöztek a 16-oson kívülről.

[00:19:56]Ö Lami tudott vállalni most egy félidőt, vagyis hát a kezdéstől most pályán tudott lenni.

[00:20:03]Első VB meccse amin kezdett, rögtön meglőtte az első gólját, úgyhogy ezen túl is vagyunk.

[00:20:08]Mennyit változtat a az ő játéka a spanyolokén?

[00:20:14]És egyébként adódik a kérdés, hogy egy jó spanyol eredmény az gyakorlatilag Laminam egészségi állapotán múlik, tehát őt nem tudják pótolni, és akkor hogyha nincs bent egy szélső a játékukban, vagy akár mondjuk Nico Williams, akkor egyszerűen ötlettelen várik a játékuk.

[00:20:34]Igen, szerintem itt egyrészt első kérdés van, és nem csak azért, mert a Yamal meg a Nico Williams mondjuk jobb játékosok lennének, mint az első meccsen kezdő Gabi vagy Ferrán Torres.

[00:20:41]De hogyha megnézzük, hogy OR Zaballal hogyan működnek együtt elől, van itt egy nagyon jó statisztika, ami tetszett, hogy a Ojarz Zabal ugye a az első meccsen, a nyitó vagy a spanyolok nyitó meccsén az első 30 percben nulla érintése volt, ezen a meccsen pedig az első 30 percben három gólba vállalt szerepet.

[00:20:56]És hogyha megnézzük azért, hogy ugye most kikkel dolgozott együtt, ugye klasszikusabb szélsőkkel, akik mondjuk tudnak cselezni, tudják keresni a mélységet versus ugye Gabival meg Ferrán Torres, akik inkább kérték lábhoz a labdát és nem keresték a mélységet, meg annyira nem is cseleztek.

[00:21:11]Azért ez az együttműködés ott a a támadó hármasban ez sokkal jobban kijött és nyilván lehet mondani, hogy a zöldfoki szigetek ellen is volt nagyon-nagyon sok helyzete a spanyoloknak, de szerintem ilyen minőségűek és ilyen veszélyesek nem voltak.

[00:21:24]illetve azért láttuk azt, hogy amint lejött Yemel a félidőre, akkor ott a második félidőben sokkal visszább vett a spanyol válogatott.

[00:21:31]Nyilván egyébként az a Game State miatt is lehet, hogy már elmentek 3-0á-ra, és elmondta Del Fuente, hogy azért hozta le egyébként Yamelt, mert tudott volna többet játszani, mert már meg a zsebükben volt ez a meccs, de hogy Yamel egyrészt a profilja, illetve a képességei miatt is pótolhatatlan, mert tehát egyértelműen a világ egyik legjobb játékosa, viszont ugye emellé akár a a Nico Williams, akár a Pinó, akár most ugye a Bayena kezdett a a szélen, nekik mindenféleképpen kezdeniük kell, hogyha ORZ az egyik csatár.

[00:22:01]Mert ő is olyan, aki lábhoz kéri.

[00:22:03]És akkor hogyha mindenki lábhoz kéri, akkor senki nem fogja keresni a mélységet.

[00:22:07]Tehát szerintem itt nem csak Yamá személye, hanem az a profilak is, hogy hogyan illesztik össze, hogyan illeszti ezt összefuente.

[00:22:13]És egyébként ugye Yamal nélkül öt lövése volt ennek a válogatottnak, és vele pedig 17 az első félidőben.

[00:22:23]A én szoktam lenni a szószólója a különböző lélektani helyzeteknek ebben az műsorban.

[00:22:31]kettő dolog tűnt fel.

[00:22:31]Az egyik, hogy szerintem a spanyolok nagyon tudatosan építették föl, hogy hogy akarnak gólt lőni, mert hogyha visszanéző bárki azt az első félidőt, legalább háromszor még megcsinálták ugyanazt a helyzetet, amiből az első gólt lőtték, csak nem volt meg az érkező ember.

[00:22:46]Tehát azt éreztem, hogy nagyon tudatosan ki van dolgozva ez a hol hozzuk fel a labdát, hogy hozzuk fel a labdát, aztán keresztbe lőjük és az érkező ember belői.

[00:22:57]Ugye a harmadik is nagyjából ilyesmi volt.

[00:22:59]De szerintem az is kulcsfontosság volt, hogy ugye nagyon gyorsan betaláltak a spanyolok és nagyon oda is szögezték a szaúdiakat a kapujukhoz.

[00:23:10]És a kettő együtt az valószínűleg nagyon mélyre mehetett így lélektanilag, mert a a második gólnál ez a tévedgés ott a szaduiaktól nem is értettem, tehát hogy hát annyira nem voltak élesek ebben a helyzetben, valami katasztrófa volt és a Zyar Zabalá meg tényleg csak így odaugrott és úgy még arra is volt ideje, hogy ne ellője, hanem így fölnézett és ilyen kis higgattan bepasszolja.

[00:23:32]Szóval ott nagyon éreztem azt, hogy itt itt annyira nem voltak képben a szaúdiak, pedig csak egy pattog ide-oda a fejelgetett labda.

[00:23:41]Szóval, hogy az pont nem egy kidolgozott valami, amit nehéz lekövetni, hanem csak tényleg oda kell menni, erélyesen fellépni, nem hagyni, hogy hozzáférjen, nem hagyni, hogy ellője, az egy nagyon elkerülhető gól lett volna.

[00:23:52]És akkor nyilván ugye rárúgták a harmadikat is, mert ott aztán teljesen szétesett így fejben Szaudarábia.

[00:23:58]Tehát, hogy nekik nagyon jól jött az az ivószünet, és utána ugye nem is kaptak gólt, pedig továbbra is még azért volt rajtuk nyomás, úgyhogy a nekik, hogyha egy 10 perccel korábban van az a szünet, vagy lehet, hogy öttel, mert ott az gyors egymás után volt az a két gól, akkor is kikapnak valószínűleg, de akkor nem ennyire kellemetlen a a gólkülönbség.

[00:24:19]Itt nekem az lesz ez izgalmas, hogy ki hogy áll hozzá ehhez a zöldfoki szigetek Szaudarábia meccshez, mert ott mind a két csapatnak van még matematikai esélye arra, hogy kiharcolja a továbbjutást, így, hogy ugye a harmadikok is tovább mehetnek, de hát ah mind a kettőnek nyerni kéne.

[00:24:35]Vagy ami nagyon vicces lenne, hogyha az 5 fokiak egy harmadik x-sel is megszereznék ugye a harmadik pontot és nullás gólkülönbséggel úgy néz ki, hogy tovább lehet még azért menni.

[00:24:46]Igen, azzal egész egész jó esélyük lenne.

[00:24:48]Az az egy a minden idő kell lenne, ha veretlenül tovább mennének a csoportjukból, mert hát papíron az veretlenség lenne.

[00:24:54]És ő egyébként nekem a kedvenc kis nemzetem most az öfoki szigetek, tehát olyan pozitív kisugárzásuk van a hozzáállásban, hogy én írtam róluk egyébként egy cikket még a VB előtt, és ott az edzőjük mondta, hogy szerintem majdnem, hogy csak ez hiányzik ebből a válogatottból, hogy volt ez a kis nemzet felfogás, hogy hát milyen kis kisországocska vagyunk, úgyse sikerül, hát menjünk oda, majd valami lesz, nem odamegyünk, megnyerjük, megcsináljuk, és azóta Így megy fölfele a teljesítményük, meg az eredménysoruk.

[00:25:30]És hát van egy edzőjük, ami aki egyébként kizárólag zöld foki szigeteki csapatoknál volt edző.

[00:25:34]Senki nem tudja, hogy kicsoda, és egyszerűen működik.

[00:25:38]Tehát én nekem teljes love sztory ez az egész.

[00:25:43]kicsit elkanyarodtam most itt a csoport másik meccsére, de hogy én én ezt láttam még a Yamal Effekten kívül, hogy volt egy ilyen 5-10 perces teljes leállás agyilag a szaúdiaknál, és az meg egyszerűen nem fért bele ez ellen a Spanyolország ellen.

[00:26:01]Még aznap játszottak a németek elefáncsontparttal, és ott Undev szupercsereként pályára lépett, megfordította a mérkőzést.

[00:26:08]Sokáig nem nézett ki jól a németek játéka.

[00:26:11]Nyilván a nyitófordulós 7-1-es győzelmükből nehéz volt kiindul kiindulni.

[00:26:18]Ehhez képest amikor rögtön játszottak egy rangadót, akkor már akkor már akadozott a gépezet.

[00:26:24]Akadozott a gépezet.

[00:26:24]Viszont ezzel, hogy Undel beállt a cserepadról, megfordította a meccset, és aztán utána németek is húzták.

[00:26:31]ö mintogyha levetkőzték volna az előző tornánkor magukra szedett tornaátkót, főleg, hogy utána meg is nyerték a a csoportot.

[00:26:38]Mit várhatunk ezek után a németektől?

[00:26:43]Hát én alapvetően nagyon bizakodó voltam a németekkel, viszont azt látni kell, hogy nekik a kezdőcsapatokon kívül nem nagyon van szerintem minőségi cserepadjuk.

[00:26:51]Nyilván most, ahogy az undevot említetted, hogy ő csereként állt be.

[00:26:54]Ott, hogyha a tavaszi válogatott szünetre visszaemlékszünk, ott volt akkor a Nágmann neki egy össze szólalkozás, amikor Nágáson azt is mondta, hogy egyébként nem csinál nagyon exra dolgokat, illetve, hogy ő cserekként beállva jó, mert hogyha mondjuk 70 percett volna a lábába, akkor ő nem rúgott volna gólokat.

[00:27:12]Mindegy, ezt utána megbeszélték, de úgy látszik, hogy ez csereként beállva most is.

[00:27:15]A az ÜDAV nagyon oda tudja tenni magát.

[00:27:18]Alapvetően szerintem ez a német válogatott egy erős csapat, és nyilván itt a Nágászonnal nagyon építenek a presszingre, ami viszont és kevésbé kevésbé programmatikusak, és szerintem kevésbé kiegyensúlyozott ez a csapat, mert mondjuk azért a azt is láthattuk, hogy haiti is meg tudta őket kontrázni, ami egyrészt egy ijesztő dolog lehet, és azért most Elefant Part ellen is voltak problémáik.

[00:27:46]Hát én úgy gondolom, hogy ez a hozzáállás, ez mondjuk egy liga szezonban, egy 3-es ligazonban ez egy nagyon kifizetődő lehet, mert ahol te többet fogsz támadni, több gólt fogsz rúgni, akkor az az sikerülni fog.

[00:27:58]Viszont egy olyan kieséses tornán, ahol tényleg elfutnak kétszer ellened, és te nem fogsz tudni gólt lőni, mert azért a németeknek továbbra is vannak szerintem csatár problémáik.

[00:28:05]hogy itt Ky Havert és Indeff között próbálnak cserélgetni, illetve a szélsők sem feltétlenül azok a klasszikusan gólt lövő szélsőik vannak.

[00:28:17]Hát itt nekik nagyon nehéz ez a sorsolás, mert nagyon úgy néz ki, hogy majd a franciákkal fognak a nyolcad döntőben, hogyha minden a papírforma szerint alakult összetalálkozni.

[00:28:29]Az lehet nekik az egyik végállomás.

[00:28:32]viszont utána, hogyha a franciákon túlmennek, akkor a sorsolások alapján azért egy kicsit könnyebb lesz, és menetelhetnek nagyon sokáig.

[00:28:40]Nagyon sok fog azon múlni, hogy ott milyen meccstervet rakössze Nálgászon, illetve nagyon sok fog azon múlni, hogy mondjuk hogy alakulnak a sérülések.

[00:28:47]Ugye most Lotterbe kiesett, ami egy hatalmas nagy hiány lesz nekik.

[00:28:51]Majd Rudiger fog valószínűleg kezdeni helyette.

[00:28:53]Mondjuk most egész jó szeret legutóbbi mérkőzésen.

[00:28:56]Igen, egy abszolút.

[00:28:56]Viszont azért a slottervek meg talán a legjobb védőjük volt, úgyhogy meg neki a labdával hozzáadott értéke is azért egészen magas.

[00:29:06]Úgyhogy szerintem ezek lesznek majd a kulcskérdések, hogy hogyan tudják ezt a csatárkérdést megoldani.

[00:29:10]Ugye azt mondta Nesman, hogy lehetséges, hogy hogy Undef kezdő lesz ezen túl, illetve hogy a inkább csak az utolsó csoportmeccsre vonatkozott szerintem egyéb egyébként ha már ha már így említed Nágmánt érdekes volt az a nyilatkozat, mert visszakerestem, elolvastam és a legelső gondolatom az az volt, hogy nyilvánosan ezt kimondani az bántó egyébként a játékos irányába, de összességében Nában már lehet, hogy ez igazat mondta.

[00:29:36]Tehát itt a megfogalmazás volt szerencsétlen meg a kommunikáció, de hogy maga tehát szakmailag valószínűleg igaza volt meg hát most miért mondom hülyeséget szakmailag, hogyha ő úgy látja de igen, itt inkább a kommunikációval szerintem problémás akkoriban.

[00:29:52]Főleg, hogy egyébként a VB felvezető adásunkban beszéltünk, beszélgettünk is arról, hogy a a cserék nagyon döntők lehetnek majd ezen a világbajnokságon.

[00:30:01]Bárhogy mondjuk ezek a három perces szünetek vannak a féldidők közepén, így azért talán kevésbé vannak kilugozva a játékosok.

[00:30:05]Mondjuk Messi eléggé el volt fáradva a legutóbbi meccsen.

[00:30:09]Na de ilyen szempontból Undávhat.

[00:30:14]Te hogy láttad a németek esélyeit?

[00:30:18]Hát ez az Undab sztori ez nekem is izgi.

[00:30:21]Ugye a múltkor azért így szörmentén említettük a a múltkori adásban.

[00:30:23]Én ott is elmondtam, hogy el tudom képzelni, hogy kifejezetten szándékosan is használhatja csereként, mert amikor már jól le van fárasztva az ellenfél, akkor még rájuk szabadítani 20 percre egy undavot, azt szerintem bármelyik csapat meg tudja síleni.

[00:30:38]De mondjuk a franciáknál meg azon gondolkodtam, hogyha most itt a cserék szerepén gondolkozunk, hát ez a francia keret, hát ezt kikérem magamnak, hát ez brutál.

[00:30:49]Tehát nem tudsz olyan kezdőt fölküldeni, hogy ne tudja el még olyanokat becserélni, hogy most ezzel mit csináljak?

[00:30:55]Tehát tényleg azt ezt érezheti az ember.

[00:30:56]Tehát így pusztán kizárólag mindent félretéve csak a játékos állományokat tekintve szerintem a Portugál meg a francia keret a legerősebb.

[00:31:06]Irgalmatlan mennyiségű, brutálisan jó játékos van ott.

[00:31:09]Tehát ott tényleg azzon múlik, hogy milyen rendszerbe pakolják föl őket a az edzők.

[00:31:17]És ott kell egyébként a Nagelsmannak valamit virítani szerintem.

[00:31:19]Tehát, hogy arra viszont nagyon ki kell találni.

[00:31:23]Pláne úgy, hogy most azért beszéltünk arról, hogy Messinek mennyire jól megy.

[00:31:28]Bappéak sincs rossz tornája, és akkor most nagyon finoman fogalmaztam, de mellette meg Dembé is nagyon-nagyon éli most ezt a tornát, tehát nagyon-nagyon jól játszik mind a két játékos, csak a Bappé rugdos a gólokat, azért most ő van az jobban így címlapokon, hogy hogy Igen, talán így így lehet legszebben megfogalmazni.

[00:31:49]Ö át is nyargolhatunk az irak elleni mérkőzésükre.

[00:31:51]Ön azt írtam föl magamnak a franciák kapcsán, hogy ott számomra az érdekes, hogy bármennyire is jó ez a keret, én nagyon azt érzem az eddigi játékok alapján, hogy mindent a Bppénak rendelnek alá, és ő is nagyon sokszor csak a kaput látja, és a csapattársait nem.

[00:32:11]Tehát azért egy-két gólpass neki osztatott volna, ehelyett mindig lövést választott bele a blokkba satöbbi.

[00:32:18]Egyelőre egyébként a góljai elfedik ezeket a problémákat.

[00:32:20]De vajon ez az egyensúly vagy hát fú az első mecorensú annyira látványosan erőlködött.

[00:32:29]Tényleg szerintem ott még beszéltük is így a rovat tagokkal, hogy emberhátrány szinte a a fickó, mert hogy tényleg a labdaátvételek nem voltak jók, nem hogy a lövések.

[00:32:38]És megrúgta és megrúgta az első gólt, és én azt láttam, hogy ott így megnyugodott, hogy jó, akkor megvan az első gól, akkor innentől menni fog.

[00:32:48]És nekem már a második meccsen jobban is tetszett a játéka.

[00:32:50]Most Irak ellen nyilván teher nélkül fognak játszani.

[00:32:55]Desam nem lesz ott, hogyha jól olvastam.

[00:32:58]Ugye elhunyt az édesanyja és hazautazott emiatt és ha minden igaz, akkor a másod edző fogja azt a meccset lehozni.

[00:33:03]Én ott számítok egy nagyobb rotációra is.

[00:33:08]Lehet, hogy Bappét nem fogják kicserélni, de mondjuk szerintem nem fogja végigjátszani az egész meccset, hogy egy kicsit pihentessék is.

[00:33:16]De hát most Irak ellen mondjuk a csoportgyózalemről fog dönteni.

[00:33:19]Egyébként Norvégiával játszanak.

[00:33:22]Szerintem nem fognak megfeszülni.

[00:33:24]Nem néztem meg, hogy kivel játszanának csoport másodikként.

[00:33:29]Holland egyébként már be is dobta a sajtóba, hogy hát izé majd megnyerik a franciák, ők nem feszülnek ezen, tovább jutottak, az jó.

[00:33:35]Tehát ott már megy egy ilyen kis pszichológiai hadviselés.

[00:33:40]És itt egyébként a Szolbakán is azt nyilatkozta, azt hiszem, hogy ő ő rotálni fog a franciákán.

[00:33:43]Tehát egy kicsit a kommunikáció az olyan, mintogyha ezt a csoportelsőséget már elengedték volna.

[00:33:47]egyébként én a részükre azt meg tudom érteni, mert jobb az talán, hogyha most nem feszülnek bele, mert azért hogyha nagyon-nagyon rámennek arra, hogy megverjék a franciákat, akkor sem fix, hogy csoportelsők tudnak lenni.

[00:33:58]Viszont, hogyha meg egy kipihentán tudnak menni majd a kieséses szakaszra, akkor az az szerintem nekik egy fontosabb prioritás lehet.

[00:34:07]Hát igen, de ez már a különbség is, tehát hogy nyilván egy francia válogatott meg akarja nyerni a VB-t, a Norvég válogatott nyilván örül neki, ha megnyeri a VB-t, de nem reális célkitűzés.

[00:34:17]Tehát nem tudom, mondjuk ha ők úgy vannak vele, hogy a legjobb nyig jó lenne eljutni, akkor nem azon fognak pörögni, hogy akkor a csoport elsőként kell tovább jutni.

[00:34:25]Egyébként csak, hogy kicsit Attilát megidézzem itt az adásokban, azért arról nekünk is lehetnek emlékeink, hogy milyen egy csoportgyőzelemmel utána belefutni egy olyan ellenfélbe, mint mondjuk Belgium.

[00:34:39]Legalábbis legalábbis az a Belgium a mostaniba, a mostaniba kerék a mostaniba bele szívesen igen, játszanék a mostanival.

[00:34:46]De tényleg ez csak egy zárójeles megjegyzés volt.

[00:34:48]Még mégis csak azért Magyarországon vagyunk, meg magyar válogatottnak mindig szurkolunk.

[00:34:55]De hogy lényeg a lényeg, hogy én a franciáknál azt érzem, hogy ott ott izgulni így ezen nem fognak.

[00:35:02]A továbbjutás megvan, az volt a lényeg.

[00:35:07]Igazából nem is játszanak rosszul.

[00:35:07]Most tényleg nem akarom nagyon degradálni Irakot, de most egy iraki válogatottal nem fognak megijedni, hogy úristen, most nagy mit kell ellenük játszani.

[00:35:23]Szerintem ez nem lesz probléma.

[00:35:23]Mbappé ezt a felszabadultságot kezdem érezni, ami nem olyan, mint Messinél, de hogy jó, most már belejött, most már megvannak a gólok, kicsit az önbizalma így így helyreállt, nyilván tőle sokat várnak, de azért van olyan bomba erős keret, hogy ha neki éppen nem megy, mint ahogy mondjuk az első meccsen nem ment, akkor is lesz még aki húzza azt a csapatot előre.

[00:35:46]Egyébként Bappé kapcsán ne hallgassuk el, hogy ő is utolért a Miroszláv Klózét, úgyhogy ott ló messzinek a nyakába.

[00:35:52]Egészen érdekes, ami zajlik most a világbajnokságon.

[00:35:54]Tehát pályára lép az egyik játékos lő kettőt, jön a következő meccs, a következő szárcsatár lő kettőt, és így megyünk tovább.

[00:36:02]Úgyhogy szápa rádé van.

[00:36:02]Egyébként a franciák meccse kapcsán hallgassuk el, hogy két órás volt a félidő, ugye villámlót, szakadt az eső, minden volt, ez elég rendhagyó volt.

[00:36:13]Úgyhogy ebből kifolyólag egyébként volt egy olyan félidőzen a világbajnokságon, ahol nem volt hidratációszünet.

[00:36:18]De egyébként nagyon érdekes volt, hogy nagyjából amikor bekövetkezett volna a hidratációszünet ott a 65.

[00:36:23]perc után, 70.

[00:36:27]perc környékén, ott utána egyébként volt egy pár perce Iraknak, amikor amikor egész pofás támadásokat tudott vezetni, és azt azt hiszem volt is egy helyzete, és pont feljegyeztem magamnak, hogy milyen érdekes, hogy nem volt hidratációszünet, mégis abban a pillanatban jött el a félidőnek az a pontja, amikor a az ellenfél úgymond egy kicsit magához tudta ragadni a momentumot.

[00:36:47]Na de menjünk is tovább.

[00:36:47]Ha már szóba kerültek a portugálok, nyertek Özbekisztán ellen 5-0-ra.

[00:36:53]Ők is ugye egy kellemetlen, számukra kellemetlen eredménnyel kezdtek.

[00:36:59]Bár egyébként ez a Kongó egész jól tartotta magát Kolumbia ellen és hajnalban, úgyhogy lehet, hogy felértékelődik az az egy-egy.

[00:37:04]Na de lényeg a lényeg, hogy ott hát nem nem voltak túl meggyőzőek, és előkerült, hogy egy Ronaldo alakú problémával küzd Portugália.

[00:37:15]És itt már hát már minden terjedt portugál oldalról, hogy nem is tudom mi volt, hogy ilyen belső feszültségek vannak, két részre szakadt.

[00:37:28]Az egyik a Ronaldót támogatók, a másik a Ronaldót ellenzők.

[00:37:30]Ehhez képest oké, hogy Üzbegisztán ellen játszottak, és kiszakadt a gózsák és Ronaldo duplázott, de nagyon az látszott, hogy ez a csapat egyébként összességében egyben van, és nagyon ott vannak Ronaldo mögött.

[00:37:43]Hát ha meg vannak el vannak találva a játékos dinamikák, szerintem ez ugyanaz a helyzet nagyjából, mint a spanyoloknál.

[00:37:52]Ugye az első meccsen, hogyha megnézzük, egy oldalon volt a Cancelo és a Bernardo Silva, illetve a Pedro Neto és a Nuno Mendes.

[00:37:59]Most itt, hogyha itt a passzereket és a futókat nézzük, akkor bal oldalon mentek, akik tudnak futni, de ugye nem volt, aki passzolja nekik a jobb oldalon voltak, akik tudnak passzolni, de ugye nem volt kiket indítani.

[00:38:10]Most a Pedroó átkerült a jobb oldalra, és a Nuno Mendes elé pedig került egy olyan játékos, aki nem fut.

[00:38:16]Tehát a Nuno tudott futni.

[00:38:19]És nyilván azért az is hozzáteszél, hogy egy Üzbegisztan ellen játszottak, láttuk, ahogy szétestek, de szerintem itt itt nagyon fontos lesz az, hogy kit hova tud majd tenni a a kapitány.

[00:38:29]és Ronaldóra egy kicsit visszaterve ugye azért most egy elég jó meccset játszott, vagy hát volt ugye kettő gólja, viszont azért ezelőtt 2025 októberében lőtt gólt és meg lehet azt említeni, hogy ha oda van neki rakva és tényleg el tudja lőni a 16-oson belülről, akkor ő onnan még mindig borzasztóan veszélyes.

[00:38:52]Az első gólja az egészen klasszis megoldás volt, hogy befutott oda üres területbe és kapásból lerúgta ide a rövidbe, úgyhogy érzi még a kaput.

[00:38:59]abszolút nagyon érzi, csak hát ez a hozzávaló eljuttatás lesz egy nagy kérdés, hogy ezt hogyan fogják tudni megoldani.

[00:39:04]Nyilván nekik a egyéni képességük megvan, akár a Bruno Fernandesnek, akár a Celonak, Bernardo Silvának.

[00:39:11]Tehát tényleg, ahogy említetted is, hogy talán az egyik legjobb keretük nekik van a jelenlegi VB-n csak, hogy hogyan hozzák össze majd a helyzeteknek a kialakítását.

[00:39:21]Most azért itt nem egy nem egy olyan lóblok ellen volt mondjuk dolguk, amilyennel majd találkozhatnak a későbbiek során, vagy mondjuk ahogy a az angol gánán beszéltünk a gánai lóblokról.

[00:39:34]Tehát majd az ellen, hogy hogyan fog tudni működni ez a csapat, az az megint egy másik kérdés.

[00:39:38]Hát a portugáloknál szerintem azt is érdemes figyelembe venni, hogy szóval Ronaldo a portugál Messi, és nem azért, mert állandóan ezen a Messi Ronaldo függvényen kell mozognunk, hanem mert tényleg bárkit meghallgatsz portugál játékost, ő az idóló.

[00:39:57]Szóval nagyon becsülik, nagyon tisztelik, nagyon sokat számít, hogy ott van.

[00:40:02]olyan játékosokkal játszik együtt, akik úgy nőttek föl tíédzserként, hogy Ronaldót nézték és istenítették, és jó ég, hát velejátszatok egy csapatban, és ez igenis számít.

[00:40:15]Ö ez nagyon-nagyon sokat számít.

[00:40:18]Hogy kell-e Ronaldónak ennyit játszania, az egy baromi jó kérdés, és azt nagyon nehéz megmondani innen kívülről, mert pont a miatt, amivel kezdtem, nehéz azt az öltözői dinamikát megérteni, hogy persze beszél vagy vitázhatunk arról, hogy van-e Ronaldo alakú probléma és hogy hozzáad vagy elvesz, de valójában az igazi kérdés az, hogy ebben a portugál öltözőben a játékosok, akik nem Ronald áldó ők mit éreznek?

[00:40:48]Ők hogy gondolják ezt?

[00:40:50]Mert vannak egyszerűen olyan játékosok, akik ha pályán vannak, akkor nyugodtabb vagy, vagy jobban érzed magad olyan szempontból, hogy nem lesz gond, ő itt van, megoldja.

[00:41:01]Mondjuk ezek klasszikusan inkább kapusok vagy hátvédek szoktak lenni, és ez a biztonságérzetet adják hátulról.

[00:41:08]De vannak elől is olyanok, hogy a Ronaldo, nem lehet baj, hát majd valamit befejel, vagy berú, vagy valamit megoldjuk, mert van egy ilyen fickó elől, akkor azzal nem lehet nem lehet baj.

[00:41:19]Igen, de ezelőtt Igen, de ezelőtt a meccs alatt ugye 10 olyan mérkőzése volt Nagy tornán, amin nem talált be.

[00:41:23]Azt hiszem 2020 2022-es katolik világbajnokság első meccsén volt talán egy gólja és akkor onnantól kezdve jött egy ilyen gólcsend, aztán hozzá kell tenni, hogy most hatodik vbn szerzett gólt és ezzel történelmet írt.

[00:41:37]Csak, hogy ezt arra akarom mondani, hogy a példa is mutatta, hogy nem mindig oldja meg, és hogy ilyen szempontból a játékpercét illetően valóban jogosan merülhet fel, hogy akár a padról is jöhetne be, mert ráengeded ilyen fáradt védelemre, lehet, hogy akkor lehet, hogy akkor mondjuk nem nyúlt volna 10 meccsesre ez, hogyha nem lenne az, hogy Ronaldót mindenképp kezdetni kell.

[00:42:03]Persze, csak a arra akartam rávilágítani, hogy mert egyébként én is inkább ilyen csodacerének hoznám.

[00:42:09]Klasszikusan.

[00:42:11]É én azt gondolom, hogy egyébként ővele ezt meg lehet beszélni, mert ugye ez szokott lenni az ellenérv, hogy de hát az ő egója és nem fog leülni a padra, szerintem lefog.

[00:42:19]Tehát ha van egy karakteres edző, nem az, aki most van, aki meg tudja ezt vele beszélni, meg tudja értetni, ahogy például mondjuk Dembelével a Louis Enrique leült és megbeszélte, hogy ezt kéne csinálni, és láttuk, hogy akkor két BL győzelem lett belőle.

[00:42:38]Igen, de például ez ez kell egy ilyen karakter, aki ezt meg tudja vele értetni.

[00:42:42]Igen, de Louis Enrikének egyébként volt Bappival is egy ilyen beszélgetése.

[00:42:46]Báppi azt a Readikban van.

[00:42:46]Tehát vannak olyan játékosok, akikkel nem biztos, hogy lehet beszélni.

[00:42:51]De ha kapitány vagy, akkor te kiválogathatod, hogy kikkel akarsz dolgozni.

[00:42:54]Hát egyértelmű, de mondjuk Ronaldo nem egy kihagyható figura.

[00:42:55]És azért igazából az az érdekes az ő személyében, hogy például a 22-es VB-n volt az azt hiszem, hogy egyébként ott kispadra került és volt egy olyan mérkőzés, hogy mentek a hímuszok és sokkal több fotós állt a kispad előtt és Ronaldo arcába tolták a kamerát, mint akik mondjuk például a a csapattársait, akik a kezdőben voltak, őket izé őket fotózták volna.

[00:43:21]Úgyhogy lóluk a teher.

[00:43:24]Hát igen.

[00:43:24]Egyébként kíváncsi vagyok, hogy Ronaldo milyen irányba mozdul el, mert így, hogy tegnap viszonylag hamar azt hiszem talán a hatodik percben meglőtte az első gólját, és akkor beszállt ő is itt a hát nem is azt mondom, hogy a gólk királyi versenybe, de hogy ledobta magáról ezt a láncót, utána egy ilyen allzargálába csapott át az egész, átengedett szabadrúgásokat, bemutatta, hogy ellövi majd utána esély, tehát Bruno Fernandes beemelte neki, tehát parádisan játszott.

[00:43:51]kicsit megmutatta azt, hogy milyen Ronaldót várna el talán a közvélemény, de most ez üzbegisztán ellen volt.

[00:44:00]De ez most így egész jól nézett ki tegnap.

[00:44:02]Kíváncsi vagyok, hogy egyébként azt így folytatja.

[00:44:07]Hát ez ő tudja, hogy hogyan fog ez hozzáállni.

[00:44:10]Szerintem hogyha folytatná, az nyilván jótá a portugál válogatottnak.

[00:44:15]Láttuk is, hogy tegnap jobban tudtak működni, és az, hogy nem őt kell kényszeresen keresni, és amit Mbappé is említettel te, hogy mondjuk Mbappe próbált kényszeresen folyamat kapura lőni, amíg meg nem szerezte azt az első gólt.

[00:44:26]Most ez egy Ronaldónál is felmerülő probléma lehet.

[00:44:31]Most azért itt a hatodik percben tényleg, ahogy beszéltük, belőtte a gólját, onnantól egy kicsit róla is leesett ez a lánc.

[00:44:37]És a am ah amit Messin meg a felszabadultságot említettük, azért látszik, hogy ez mennyit számít a játékosoknál, és hogy mennyire tud majd együttműködni a a többi csapattársával.

[00:44:49]Az mindenképpen pozitív, hogy most ezt megcsinálta, és szerintem képes lehet azt, hogy ezt ezt tovább csinálja így abban az esetben, amennyiben ő lövi a gólokat, mert utána szerintem el fog mozdulni, hogyha nem jönnek majd neki meg neki megint a gólok, akkor el fog mozdulni egy olyan irányba, hogy görcsösen görcsösen próbálja majd feltenni a nevét a a gólvőlistára.

[00:45:12]egyébként nem tudom, hogy készen áll-e arra a világ, de azt hiszem, hogy úgy van, hogyha a portugálok is megnyerik a csoportot, akkor a nyolcad döntőben Argentina Portugália összejöhet.

[00:45:21]Hát de minden minden vbn megy ez amatekozás, hogy hogy lehetne összerakni ezt a párosítást.

[00:45:26]És nem is tudom, nem néztem utána most így hirtelen nem tudom, volt-e már Messi Ronaldo meccs a VB-n, de hát hát igen, ott azért lenne médiafelhajtás.

[00:45:36]Hozzáteszem egyébként, hogy szerintem a Messi Ronaldo párbeszédeknek méltánytalanul elfelejtett része, hogy amúgy ők csak tisztelettel beszélnek egymásról.

[00:45:45]Tehát a most volt a Ronaldót kérdezték Messiről és mondta, hogy következő kérdés.

[00:45:51]Azt szerintem mindenki úgy akarja értelmezni, hogy na hát sértődött volt, hogy hogy mit tudom én, meg amikor skandálják neki Szaúdi Arábiában Messi nevét, a szerintem a Ronaldo teljesen tisztában van azzal, hogy mind a ketten mit értek el, hogy milyen futballisták.

[00:46:10]Ezt a vélt vagy valós konfliktust azt szerintem csak a média fújja föl, meg a közvélemény.

[00:46:16]Ők teljesen jól elvannak egymással.

[00:46:18]Tehát szinte látom, hogy 10 év múlva az ilyen olyan allstar meg öreg fiúk meg nem tudom milyen gála meccseken ott fognak egymással ölelkezni meg dumálni.

[00:46:27]Szerintem teljesen jól ellesznek.

[00:46:28]Meg hát kiértené meg jobban ezt a típusú hypebban élést, mint ők ketten.

[00:46:35]Szóval szerintem én számítok egy ilyen bromensre közöttük a visszavon visszavonulások után.

[00:46:43]Ha már sztárcsatárok, Erling Wand is ott van ez a VB-n jelzi, meccsenként lövöldözi kettesével a gólokat.

[00:46:51]Norvégia talán most ennek a VB-nek a minden minden egyes nagy tornának megvan a szokásos hipster csapata.

[00:46:58]Ez most jelenleg Norvégia, tök menő a mezők, nagyon jó fejek a szurkolóik, ez a vikingzés óriási.

[00:47:02]Az is parádés volt, amikor a parlamentb a politikusok előadták.

[00:47:07]És egyelőre egyébként a pályán is működik.

[00:47:10]Legutóbb ugye Szenegát verték.

[00:47:13]Szenegá volt.

[00:47:13]Igen.

[00:47:14]Szenegát.

[00:47:14]Igen.

[00:47:14]Igen.

[00:47:15]Legutóbb Szenegát verték.

[00:47:15]Tehát mer határozott ahhoz képest képest ahhoz képest, hogy Irak ellen amikor kezdődött akkor azért nem volt tökéletes.

[00:47:25]Tehát azért látszott, hogy hogy amikor labdával kell játszani, akkor néha azért vannak problémái a norvégi válogatottak.

[00:47:30]Most ez a második mérkőzés, ez nagyon meggyőző volt.

[00:47:34]Erling Hollán nagyon meggyőző.

[00:47:35]Ödeg nagyon jó egyébként.

[00:47:41]Mire lehet ez elég egyébként?

[00:47:43]Hát egyébként a sorsolásokat megnézve, hogyha most azt nézzük, hogy hogyan, tehát hogyha na csoport másodikként jutnak tovább, akkor nagy valószínűséggel majd elefánt csontpartal fognak találkozni.

[00:47:55]Az nekik szintén egy hozható mérkőzés lesz.

[00:48:00]Utána jönne majd egy brazil Marokkó, vagy a holland csoportból a második, ami a japán vagy a svéd lesz nagy valószínűséggel.

[00:48:11]Ezek olyan meccsek, amik nekik hozhatóak, és szerintem az a titka ennek a csapatnak, hogy megvan az egyensúly, tehát nem csúszik el egyik irányba se, abba az irányba se, hogy nagyon beállnak védekezni és kontrázgatnak végig, vagy hogy nagyon letámadnak, mint mondjuk a németek, hanem hogy tudják, hogy mikor kell visszaállni, tudják, hogy hol kell lezárni a területeket, viszont azt is tudják, hogy hol és hogyan kell támadni.

[00:48:31]Amit említettél, igen, az első meccsen voltak problémák.

[00:48:33]Sörlot se találta nagyon a helyét.

[00:48:35]A Degardnak is még be kellett állnia, hogy hogyan fogja ő szervezni a játékot.

[00:48:39]Aztán ott a utána félidőben volt egy váltás, de a Szenegál elleni meccsen meg már teljesen egy újabb felállásba kezdtek, és és jobbak lettek ahhoz képest egyébként, hogy ez volt az első meccs ezen a VB-n, amikor egyik csapat sem változtatott a kezdőjén.

[00:49:00]Úgyhogy szerintem lehet itt egy jó menetelésük.

[00:49:02]Nyilván ott mondjuk, hogyha egy brazil Marokkó város győztesével kerülnek össze, akkor ott lehetnek problémák.

[00:49:08]Bár igaz, hogy Brazílián sem olyan erős, mint mondjuk azt a nevük indikálná.

[00:49:15]Marokkóban azért nem Marokkó Marokkóban nem szívesebben futnak az emberek.

[00:49:19]Igen, igen, szerintem.

[00:49:19]És most az egy az egy nehéz.

[00:49:22]És hát van egy van egy Hollandjuk, aki iszonyatosan sok gólt tud lőni.

[00:49:24]És egyébként azt néztem vele kapcsolatban, hogy neki van a legkevesebb érintése azok közül, akik mind a két meccsen 90 percet játszottak, és a 24%-a az érintésének az lövésben végződött.

[00:49:37]Tehát ez valami akkor ugyanazt a statisztikát néztük, 42 labda érintése van, abból 10 lövés és lett négy gól.

[00:49:44]És a legmagasabb xje nekivon a ez a legolládabb statisztika, amit életemben hallottam.

[00:49:51]Ugye emlékeztek rá, amikor a Citybe igazolt, akkor tele volt vele a az angol média, hogy hát nem tud focizni a csávó, nem tud átvenni egy labdát, semmit nem tud.

[00:49:59]Ja, csak állandóan gólt lő.

[00:50:02]Tehát, hogy és akkor ez az állandó vita, hogy ugye vannak azokk a visszalépegető csatárok, akik inkább az előkészítést segítik.

[00:50:10]Na ők meg a túloldal, hogy na 15 nem rúg soha a gólt.

[00:50:12]Na Holland ennek az inverze, hogy ő az, aki minimálisan vesz részt a labdás játékban, de annyira és egyébként ezt látom ilyen kicsit buta összehasonlítást, de amatőr meccseken is megvan ennek a megfelelője azok a típusú játékosok, akik mindig jól érkeznek, mindig jó helyen vannak, nem bonyolítják túl, csak beverik.

[00:50:35]Ez is egy ilyen adottság, hogy mennyire érzed a játékon, hogy hov mikor kell beindulni, mikor érdemes milyen zónát támadni.

[00:50:42]Tehát ez is egy olyan kevéssé mérhető, de egyébként nagyon fontos skill, ami a csatároknak megvan.

[00:50:51]Igazából szerintem a Hollandnak tényleg ez a titka, ő nem bonyolítja, tehát nem kell itt izé fliklakkozni, mint a brazilok, amikor már 3-0ra mentek hajiti ellen.

[00:50:59]Már mindenki nekiállt trükközgetni, meg még egyet tolni, meg még egyet tovább passzolni.

[00:51:03]A holland az nem variál, odamegy, beveri, kész, abból nem lehet baj, majd utána akkor megbeszélik, hogy mit lehetett volna még, vagy csak odamegy, mint amikor az iraki kapusba elő Ja, hát igen, de a a mondjuk az az egy nagyon jó vívmánya ennek a VB-nek.

[00:51:19]Nem tudom, szoktátok-e nézni ezeket a háromdimziós modellezéseket, hogy mi történik a pályán.

[00:51:25]Az egy dolog, hogy volt külön a bíróról, aki ápolást, vagy hát begörcsölt a németek meccsén, az is egy elég jó 3D-s modellezés.

[00:51:32]Na de a Hand, amikor még 3D-ben is látod, hogy egy ilyen drabális állat jön feléd, iszonyatos sebessége van a Hollandnak.

[00:51:42]Tehát a benne az a titok, ami nem titok, hogy nagyon jó felépítésű csatár, de iszonyatosan gyors is.

[00:51:50]Nagyon gyors az indulósebessége is, és még egy picit rá is tud gyorsítani.

[00:51:54]És az tényleg egy ilyen tekint parancsoló látvány, amikor így jön feléd, eleve a futómozdulat olyan picit picit, ami és igen, és egy ilyen fenyegető kicsit ilyen gépes nagyon fura mozgása van, de picit is rossz a passz, akkor már benned van, hogy fú.

[00:52:10]Itt most azonnal el kell el kell lőni.

[00:52:13]Azért megnéznék a megnézem, ahogy Alisonra rámegy, aki meg ugye hidegvére bármikor húz még egy visszacselt.

[00:52:18]Az egy jó ilyen szempontból jó lenne a ha itt ellen volt az a cselen, amikor ott a 16-oson bel.

[00:52:24]Az ilyen szempontból jó lenne ez a brazil meccs, hogy ott megnézném ezt a Holland Alison párharcot.

[00:52:27]Ez a hál istennek a Premier League-ben volt belőle néhány.

[00:52:32]Ott ott vannak izgalmak.

[00:52:35]De igen, én a norvégokon egy picit azt érzem, a az első meccsen még volt egy picike megilletődöttség talán, mert nyilván mindenki tudja, hogy nekik nagyon jó keretük adódott így az elmúlt években.

[00:52:46]Ehhez képest mondjuk a ugye az EB-re, ha jól emlékszem, ki se jutottak a a legutóbbra.

[00:52:53]Nem, most azt hiszem, hogy VB-n-ban voltak legutóbb, és azt hiszem az ezt megelőző utolsó nagy tornájuk az talán a 2000-es EB volt.

[00:53:02]Na jó, akkor nem mondtam mostágot.

[00:53:04]Pörgettem magamban, de nem rém lett, hogy ők játszottak volna.

[00:53:05]Két éve még ugye ez volt a nagy téma, hogy hogy lehet az, hogy van egy hollandod meg egyárdod, aztán utána nősz ki sehova.

[00:53:11]Hát és mostanra meg összeállt.

[00:53:12]Tehát most rakták össze úgy ezt a csapatot, hogy működőképes is legyen.

[00:53:18]De hát ugye amit mondtál is, hogy azért ez sok idő, mióta ők nem voltak azért és Irakkal kezdték, ami azért egy hozható meccs.

[00:53:25]És akkor akkor viszont benned van, hogy na ha van meccs, amit megnyerhetünk egy visszatérő tornán, egy egy világbajnokságon, akkor az az irak elleni kéne, hogy legyen.

[00:53:32]Tehát ott én egy kicsit azt érzem, hogy meg kellett érkezni klasszikusan vettértelemben erre a VB-re, viszont most meg már ezen túl vannak.

[00:53:41]Viszonylag gyorsan sikerült túllendülni ezen a problémán.

[00:53:43]A műsor elején említettek például Ekvadort, ott nagyon nincs még meg ez az érzésem.

[00:53:49]Oott még abszolút ez az izzadás van, hogy itt vagyunk, kéne, hogy működjön, mégse megy.

[00:53:55]Arról volt szó, hogy hogy mi lehetünk, a meglepetéses nem megy.

[00:53:57]A norvégok megugrották ezt.

[00:54:02]És szerintem ez a lendület, ez fogja még őket vinni, mert ők ugye mégis csak úgy szerepelnek ezen a tornán, amit már említettem, hogy rajtuk nincsen nyomás.

[00:54:10]Tehát ők kijutottak, az tök jó, tovább jutnak a csoportjukból, az még jobb.

[00:54:14]Tehát innentől már minden ilyen ajándék vagy bónusz, vagy vagy mondjam.

[00:54:16]És amit meg a Beni mondott, hogy még akkor utána akkor még egy nyerhető van, meg még egy nyerhető van.

[00:54:22]Szóval, hogy náluk most egy szerintem egy ilyen felszabadult húá optimizmus hangulat lesz.

[00:54:28]Fö, hogy meg a to főleg, hogy már megvan a továbbjutás.

[00:54:31]Abszolút, abszolút.

[00:54:31]Úgyhogy így, hogy sikerült átlendülni ezen az első gáton, így én én is azt várom tőlük, hogy ők baromi jól fogják érezni magukat.

[00:54:41]Mit szóltok ahhoz egyébként, hogy hát egy ilyen három-négy éve szerintem tematizálta a labdarúgással kapcsolatos közbeszédet, hogy kihalnak a csatárok.

[00:54:51]Ehhez ehhez képest most ezen a világbajnokságon meg a csatárok viszik a sót, ha kapusok mellett egyébként.

[00:55:00]Hát egyébként szerintem a hamis kilences csatárokból is sok van ezen a VB-n meg a klasszikusokból is.

[00:55:04]Szerintem most egy kicsit inkább visszaáll a bolansz, mert egy igen egy pár éve a a globális futballban azért nagyon elment arra, hogy ezek a visszalépő csatárok labdával legyél ügyes, és akkor a szélsők fussanak be.

[00:55:14]De közben a szélsők is elkezdtek ugye abba az irányba elmozdulni, hogy egy kicsit vissza ebbe a klasszikus szélsőbe, akik tartják a szélességet cseleznek és akkor viszont nem voltaki aki gólt lőtt, úgyhogy ki kellett termelődjenek ezek a klasszikus befejező csatárok.

[00:55:29]Halland az egyik legjobb példaára, és talán az, hogy őt elvitte Peppa Citybe, az elindított egy folyamat, az megnyitotta igen, ezt az egész folyamatot, és akkor közben ugye nyilván hatása van a, hogy mondtam, a többi csapat részre is, úgyhogy szerintem itt most ezen a VB-n mind a kettő mind a kettő típusú csatárból láthatunk sokat, akár hogyha hamis kencesekre gondolunk, azért Royzba is lépeget vissza.

[00:55:50]Avert is csinálja ezt a a marokkói játékos, akinek most nem jut eszembe a neve.

[00:55:57]Szrai.

[00:55:58]Igen.

[00:55:58]Na, ő is azért otthon van ebben, úgyhogy de közben meg a a Handot, hogyha kiemeljük, vagy a Fú, most kik vannak még, akik ilyen befejezők tudnak lenni ebben a Ronaldo nyilván.

[00:56:13]Mbappé, igen.

[00:56:13]Úgyhogy szerintem mind a kettőben van, és ez tök jó.

[00:56:20]Én is azt szeretem, ha változatos, hogy mindenki ugyanazt csinálja, baromi unalmas.

[00:56:23]Plusz ugye azért egy ilyen tornán nagyon sok olyan csapat lesz, aki visszazár, és arra kell valamilyen megoldást találni.

[00:56:31]Néha az a megoldás, hogy van egy Hollandod, és fejjel marha erős ő kis területen is el tudja lőni a labdákat.

[00:56:38]A Bppé első gólja is azért egy elég bravúros megoldás volt így a lövés technikai oldalról nézve.

[00:56:47]Néha jó az, hogyha van egy ilyen extra csatárod, akinek elég, ha valahogy odájut a labda, és akkor be tudja fejezni, mert utána már ki kell jönniük a sündisznóból, és akkor meg akkor meg már átválthatnak arra, hogy visszalépegessen a csatár és a gyorsabb szélsőket megfuttatni.

[00:57:04]Ö szerintem a egy ilyen betömörülő csapatnál azért nagyobb haszna van egy ilyen klasszikusan vett centernek, mint a visszalépegetőknek.

[00:57:13]Azzal is lehet persze megbontani az ellenfél védelmét, csak szerintem arányaiban valószínűleg ez talán jobb.

[00:57:20]Én most ezen gondolkoztam, hogy bedobtad azt a kérdést, hogy hát esetleg így ebben látom a kulcsát ennek, hogy hogy ezekre a szituációkra jobb egy ilyen típusú csatár.

[00:57:34]Ha már gólszerzőkn hallgassuk el, 40 év után volt MB1-es magyar gól.

[00:57:36]Benelli beállt ráadásul az egészen fontos gólt szerzett, mert 1-0ra égett a csapata, és ott úgy valahogy nagyon nem akaródzott összejönni a dolog.

[00:57:45]Aztán utána kiegyenlített egyébként egy remek fejessel szöglet után, és aztán utána megnyerték a meccset 2-1, úgyhogy versenyben vannak a továbbjutásért.

[00:57:54]Lement eddig 48 mérkőzés, tehát négy választ el minket, hogy elérkezzünk a torna feléhez, ami este ugye bekövetkezik, most már kezdődik az utolsó kör.

[00:58:02]volt eddig 141 gól, 2,94-es gólarány, ami egészen jó.

[00:58:06]Eddig, két kör után melyik a mi a legkellemesebb meglepetés nektek a VB-n?

[00:58:14]Csapat is lehet, játékos?

[00:58:18]Húha, ezen nagyon picit gondolkodnom kell.

[00:58:20]Neked van valami, amit így csípőről rá tudsz mondani?

[00:58:24]Nekem a zöld fokszigetek mindenképp, mert hát ezeknél a kis csapatoknál mindig megy a fogadkozás, de szerintem arra senki nem számított, hogy két x-et is hoznak, és tényleg egy harmadikkal is már továbbiutó helyen vannak.

[00:58:37]Szóval szerintem az erőm felüli volt.

[00:58:40]Főleg, hogyha mondjuk összevetem Haitival vagy Kurasaval, akik azért kimondva kimondatlanul erre őket így egy polcra teszi az ember.

[00:58:47]Szerintem aki nem követi az afrikai focit, aki sokan vagyunk, ők ők nem erre számítottak egy zöldfoki szigetektől.

[00:58:57]Tehát őket ilyen szempontból mindenképp annak mondanám.

[00:59:02]Az angol horvát meccs szerintem várakozáson felül ilyen jó meccs volt.

[00:59:07]Nyilván reménykedik az ember, de azért ez ez nem élet egy az élet egyensúlyba hozta a Gána ellenivel.

[00:59:13]Igen, igen.

[00:59:13]A így akkor visszakaptuk a csalódó vagy a meglepetés faktort a negatív irányba.

[00:59:21]Ögy hirtelen ez ez jut eszembe.

[00:59:25]Nekem a kanadai válogatott egyébként nekem ők egy titkos favoritom voltak már négy éve és akkor azért nem volt olyan sikeres tornájuk.

[00:59:31]Most viszont nagyon nagyon jól bekezdtek, és az az átmenett játék, amire ők építenek, az szerintem nagyon illik hozzájuk is.

[00:59:40]Nyilván Jess másben van otthon, tehát ő a Red Bull iskolában ezt tanulta.

[00:59:46]Nekem az ő játékuk tetszik, nagyon-nagyon intenzív.

[00:59:47]Szerintem jó nézni a meccseiket, és azért egy 6-0-ás kiütés is befért nekik a az elmúlt fordulóban, ma este játszanak, és én remélem egyébként, hogy csoportelsőként jutnak majd tovább.

[00:59:57]Én nekik szurkolok így talán még ilyen a titkos favoritok közül a legjobban.

[01:00:03]Még ha játékost kell mondani, Diayt bedobok, mert szerintem nagyon-nagyon jól játszott mindkét meccsén.

[01:00:09]Iszonyatosan fiatal.

[01:00:11]Nagyon izgalmas szerintem, hogy vele mi lesz.

[01:00:14]Biztos vagyok benne, hogy lesz egy nyári átigazolás a valamilyen top klubhoz.

[01:00:17]Ugye már a torna előtt is ment róla a pletykálás.

[01:00:21]Hát most a VB meccseket látva csak még inkább beigazolódni látszik, hogy hogy ő is egy nagyon magas kvalitásokkal rendelkező és nagyon magas plafonú potenciállal rendelkező játékos, úgyhogy tényleg élmény nézni.

[01:00:38]Na hát köszönöm, hogy eljöttetek.

[01:00:41]Köszönöm a meghívást.

[01:00:43]Este már kezdődik a harmadik kör, úgyhogy párosával lesznek a meccsek.

[01:00:44]még jobban, még jobban lefáradhat az ember itt az események követésében.

[01:00:49]Ráadásul ugye most bejön a képbe a csoport harmadikok versenye, amiről a VB előtt egy 18 oldalas kis mellékületet adott ki a FIFA, hogy annyiféle forgatókönyv létezik, azt hiszem 490, nem is tudom pontosan, hogy hány végkimenete lehet, úgyhogy lesznek még izgalmak ezek a világ ezen a világbajnokságon.

[01:01:11]Úgyhogy maradjatok velünk mostantól.

[01:01:13]Minden egyes játéknap után jelentkezünk élővel.

[01:01:15]Sziasztok!