A vb-történet legnagyobb szenzációja: továbbjutott a Zöld-foki Köztársaság! | 24.hu
- Belgium csoportelső lett Új-Zéland 5–1-es kiütésével, Irán 1–1-et játszott Egyiptommal, és egy 97. perces, négycentis lesgól miatt izgulhat a továbbjutáson.
- Irán sorsa más meccsektől függ; a belpolitikai feszültségek és a rövid felkészülési idő ellenére a torna legjobb játékát nyújtották, de Taremi kihagyott egy tizenegyest.
- A Zöld-foki Köztársaság veretlenül jutott tovább, ami a vb-történet legnagyobb szenzációja, míg Uruguay egy botrányos meccsen, játékos-lázadás és Bielsa önkritikus nyilatkozata közepette esett ki.
- Muslera pályafutása egy újabb potyagóllal és egy méltatlan lecseréléssel ért véget; a meccs végén Canobbio kiállítása után a játékvezetőknek menekülniük kellett.
- Franciaország Dembélé mesterhármasával verte a tartalékos Norvégiát, akiket sokan kritizáltak a kulcsemberek pihentetése miatt, de a döntést a szoros menetrend indokolta.
- A FIFA nem engedélyezte, hogy a francia játékosok gyászszalagot viseljenek Deschamps elhunyt édesanyja miatt, ami általános felháborodást váltott ki.
- A kiesők közül Tunézia kapta a „citromdíjat" a kaotikus szereplésért, míg Curaçao és Haiti pozitív benyomást tett; Dél-Korea és Csehország nagy csalódást okozott.
- A kieséses szakasz kiemelt párosításai: Brazília–Japán, Elefántcsontpart–Norvégia, és a Zöld-foki Köztársaság Messi Argentínája ellen játszhat.
„Az a négy centis lesgó, hogy a cipőjének az orra, hegye lógott be a 97. percben... az fájdalmas volt."
Részletes összefoglaló megjelenítése
G csoport: Belgium csoportelső, Irán izgulhat
A G csoport utolsó fordulójában Belgium 1–5-re kiütötte Új-Zélandot, ezzel megszerezte a csoportelsőséget. A belgák végre megtalálták a góllövő cipőjüket, amit az első két meccsen elhagytak – bár a műsorvezető szerint kérdéses, mennyi sportértéke van ennek Új-Zéland ellen, amely ezzel elbúcsúzott a tornától. Belgium öt ponttal és plusz négyes gólkülönbséggel zárt az élen.
A másik mérkőzésen Irán és Egyiptom 1–1-es döntetlent játszott. Az irániak rendkívül hajtós, jó mérkőzést produkáltak: kihagytak egy tizenegyest (Taremi hibázott), volt egy négy centis lesgóljuk a 97. percben, amit elvettek tőlük, és kétszer is eltalálták a kapufát. Egyiptom lett a csoport másodikja ugyancsak öt ponttal, de csak plusz kettes gólkülönbséggel. Irán három ponttal és nullás gólkülönbséggel végzett a harmadik helyen, Új-Zéland pedig egy ponttal kiesett.
Irán továbbjutási esélyei és a politikai feszültség
Irán a legjobb csoportharmadikok tabelláján jelenleg a hatodik helyen áll, három ponttal és nullás gólkülönbséggel. Mögöttük a horvátok vannak, akik ugyan csak két meccset játszottak, de szintén három pontjuk van mínusz egyes gólkülönbséggel. A horvátok Ghánával játszanak majd, és a beszélgetők szerint egy döntetlen mindkét csapatot továbblökheti – kérdés, mennyire szakadnak meg a felek.
További, Irán szempontjából figyelendő mérkőzés Algéria és Ausztria összecsapása, ahol egy döntetlen mindkét csapatnak kedvezhet. Emellett a Kongói DK–Üzbegisztán meccs is sorsdöntő lehet: ha Kongó nyer, négypontos lesz és Irán elé kerül. Az üzbégeknek hét góllal kellene nyerniük, amit a beszélgetők kizártnak tartanak.
A műsorvezető kiemelte: a torna előtti számítások szerint a három pont és nullás gólkülönbség nagyjából elég szokott lenni a továbbjutáshoz, de most lehet, hogy mégsem lesz az. Irán számára különösen fájdalmas volt a 97. percben elvett lesgól, ahol a játékos cipőjének orra lógott be.
„Az a négy centis lesgó, hogy a cipőjének az orra, hegye lógott be a 97. percben a játékosuknak, aki gólt szerzett egy ilyen flipperezős jelenet sor után, az fájdalmas volt." *
A beszélgetők egyetértettek abban, hogy az irániakban érezhető egy belső drive, amit a körülményeik is tápláltak: nehéz volt elintézniük, hol szállhatnak meg, a meccs után azonnal haza kellett volna menniük, és több empátiára számítottak volna. Seattle-ben 48 órát kaptak a felkészülésre, szemben a korábbi 24 órával, és ez látszott is a teljesítményükön – ez volt a legjobb meccsük a tornán.
„Én egyébként szimpatikusak lettek ettől a mutatott játéktól is, meg ettől a belső drive-tól, amit nyomtak ezeken a mérkőzéseken." *
Taremi, Irán legmagasabban jegyzett játékosa, kihagyta a tizenegyest, és a beszélgetők szerint nem tette hozzá azt a csapathoz, amit várnának tőle – sőt, a kihagyott büntetővel sokat el is vett. Ugyanakkor az öltözői beszédét látva (még ha perzsául nem is értették) egyértelmű volt, hogy vezéregyéniségként sokat hozzátesz a csapathoz.
Ha Irán továbbjut, Vancouverben játszhat, nem az Egyesült Államokban – ami a politikai feszültségek miatt könnyebbséget jelenthet számukra. Egy esetleges Irán–Egyesült Államok meccsre a kieséses szakaszban már nincs lehetőség.
H csoport: Zöld-foki Köztársaság továbbjutott, Uruguay kiesett – botrányos körülmények között
A H csoportban a Zöld-foki Köztársaság 0–0-át játszott Szaúd-Arábiával, és ezzel másodikként, veretlenül, három ponttal és nullás gólkülönbséggel jutott tovább. A spanyolok eközben 1–0-ra verték Uruguayt egy botrányosba hajló mérkőzésen – a botrányt elsősorban az uruguayiak okozták.
A spanyol–uruguayi mérkőzés és Muslera drámája
A spanyolok Baena góljával nyertek – vagy ahogy a műsorvezető fogalmazott, Muslera potyájával. A legendás uruguayi kapus, aki már a 2010-es vb-n is észrevétette magát, ezúttal is hozott egy potyagólt. A beszélgetők szerint Muslera minden világbajnokságon, amin pályára lépett, legalább egy potyagólt összehozott – ezen a tornán már kettőnél tart. Az első félidőben Baena nem túl erős lövését védte be, majd a félidőben lecserélték. Marcelo Bielsa szövetségi kapitány később azt mondta, maga a játékos kérte a cserét.
„És azért ő, tehát hogy neki van egy tetten érhető tapasztalat, nagyon sok mérkőzésen védhető, azért egy valaki így az Uruguay számára, és ez egy nagyon-nagyon méltatlan hattyúdal volt." *
A beszélgetők együttérzésüket fejezték ki Muslerával kapcsolatban: 2024-ben visszavonult a válogatottól, de Bielsa reaktiválta erre a tornára. Így befejezni egy válogatott pályafutást rendkívül szomorú.
A mérkőzésen Canobbio a 95. percben egy sípcsontmagasságú talpalást követett el, majd a játékvezetőt is megrángatta. A kiállítás után is vissza akart jönni a pályára, a játékvezetők pedig elszaladtak előle, mert félő volt, hogy bunyó lesz. A műsorvezető szerint ilyen jeleneteket utoljára Borsod megyei hármas mérkőzéseken látott.
Az uruguayi öltöző konfliktusai és Bielsa helyzete
A mérkőzés előtti napon négy játékos – Rochet, Manuel Ugarte, Rodrigo Bentancur és Federico Valverde – találkozót kezdeményezett Bielsával, elmondva problémáikat. A játékosok elégedetlenek voltak a munkamódszerekkel és a taktikai elképzelésekkel: ők védekezni, kontrázni szerettek volna, visszatérve az uruguayi futball hagyományos, harcias stílusához. Kifogásolták az extrém fizikai megterhelést is, ami szerintük sérülésekhez vezetett.
Bielsa nem hagyta magát, megvádolta a játékosokat, hogy már korábban is megpróbálták megfúrni (utalva a Suárez kihagyása körüli konfliktusra a Copa Américán). Kijelentette, hogy a taktika az lesz, amit ő helyesnek vél, és azt is elmondta, hogy a játékosok nem hűségesek hozzá.
A meccs után Bielsa rendkívül feszült volt, sürgette a riportert, és önkritikus, de frusztrált nyilatkozatot tett:
„Azt mondta Bielsa, hogy hát ő semmit nem adott az uruguayi futballnak. Az, hogy ők negyedikek lettek a selejtezőn, az nem eredmény. Harmadikok lettek a Copán, az nem eredmény. A vb-ről nyilván nem is kell külön beszélnie, hogy mennyire nem eredmény. És ha visszagondolnak majd utólag erre az időszakra, akkor a semmi az, amit ő hozzá tudott tenni ehhez." *
A beszélgetők felidézték, hogy a konfliktus nem új keletű: már a Copa América után is voltak feszültségek. Luis Suárez akkor interjúban beszélt arról, hogy Bielsa botrányosan viselkedik a játékosokkal, és hogy az emberi intelligenciája „zero". A cserejátékosok külön edzettek a kezdőktől, és Bielsa vállalhatatlan stílusban beszélt egyesekkel.
„Én azt gondolom, hogyha a robotok fociznának, akkor ő az összes meccset megnyerné valószínűleg velük. Szerintem kicsit Bielsára is ez a kategória, hogy emberekkel nem nagyon tud bánni, legalábbis hosszú távon biztos, hogy nem." *
A beszélgetők szerint Bielsa számára mindig is fontosabbak voltak az elvek, mint az eredmények. Edzői karrierje során alig nyert trófeákat (egy Championship-győzelem a Leeds-szel és néhány argentin bajnoki cím a 90-es években), de a futballra gyakorolt hatása felbecsülhetetlen – olyan edzőkre volt hatással, mint Guardiola, és alapjaiban változtatta meg a játékról való gondolkodást.
„Lehet, hogy Biels nem nyert trófeákat, csak megváltoztatta a futballt, meg ahogyan gondolkodunk róla, és ahogyan azt játszák a világ minden táján." *
A spanyolok számára a győzelemnek ára volt: Pino gyakorlatilag az egész tornáról kimarad, Nico Williams bokasérülése pedig kiújult – még nem biztos, hogy visszatérhet. Ez komoly versenyhátrányt jelent a spanyoloknak, hiszen a szélsőjáték kulcsfontosságú De la Fuente taktikájában. A spanyolok ágán Ausztria vagy Algéria következik, majd Kolumbia, Portugália, Horvátország, Ghána vagy Anglia – egyik sem tűnik könnyű sétának.
Zöld-foki Köztársaság: a vb-történet legnagyobb szenzációja
A Zöld-foki Köztársaság továbbjutása a beszélgetők szerint a vb-történet legnagyobb szenzációja. A csapat veretlenül, nullás gólkülönbséggel lett második, és senki másnak sem sikerült megvernie őket a csoportban. A Szaúd-Arábia elleni meccsen is több nagy helyzetük volt, üres kapus ziccert is rontottak, miközben a szaúdiaknak győzelmi kényszerben kellett volna játszaniuk.
A szaúdi kieséssel kapcsolatban a műsorvezető megjegyezte: mind a négy ázsiai arab csapat (Szaúd-Arábia, Irak, Jordánia, Katar) kiesett a csoportkörben, és Üzbegisztán is gyakorlatilag elhullott. Ezzel szemben Afrikából 10-ből 9 csapat továbbjuthat, csak Tunézia esik ki – ami elgondolkodtató a kontinens mélységét illetően.
I csoport: Franciaország csoportelső, Norvégia tartalékosan
Franciaország 3–1-re legyőzte Norvégiát, és ezzel megnyerte a csoportot. A norvégok a B csapatukkal álltak ki, lényegében minden kulcsembert pihentetve – Ståle Solbakken és a norvég szövetség előre beárazta ezt a meccset. A döntés hátterében az állt, hogy a norvégoknak nagyon kevés pihenőjük lesz az egyenes kieséses meccsük előtt, és utazniuk is kell.
A mérkőzésen így is voltak norvég lehetőségek: Strand Larsen kihagyott egy „vérlázítóan, pofátlanul gyenge" tizenegyest. A franciák részéről Ousmane Dembélé mesterhármast szerzett – korábban csak Mbappé és Just Fontaine tudott francia játékosként mesterhármast elérni világbajnokságon. Franciaország 2006 óta nem nyerte meg a harmadik csoportmeccsét nagy tornán.
A norvég tartalékolás kapcsán komoly vita bontakozott ki a nemzetközi sajtóban és a közösségi médiában. Sokan a vb-vel szembeni tiszteletlenségnek tartották, hogy nem Haaland és Mbappé csatáját láthatták, és felmerült, hogy a FIFÁ-nak ilyenkor tennie kéne valamit. A beszélgetők ezt az álláspontot nem osztották: szerintük ha a norvégok helyében lennének, őket a tv előtt ülők véleménye érdekelné a legkevésbé.
„Szerintem minden azon fog múlni ezek után, hogy hogy szerepelnek az egyenes kieséses szakaszban, mert hogyha nyernek, vagy tovább jutnak, akkor ugye az edző egy isten, tehát mekkora húzás volt, zseniális ötlet." *
Aranyosi Áron szerint tipikusan az a helyzet, amikor mindegy, mit csinálsz, úgyis kritizálni fognak: ha játszatja a sztárokat és valaki megsérül, azért; ha pihenteti őket, azért. Ráadásul a norvégok ágán (Elefántcsontpart vagy Svédország, majd Brazília vagy Japán) és a franciák ágán (Svédország, majd Németország) sincs óriási különbség nehézségben.
A francia válogatottal kapcsolatban a beszélgetők kiemelték: lenyűgöző, hogy egy aranylabdás játékost (Dembélét) tologatnak a posztok között, hogy Mbappé és Olise is komfortosan érezze magát. Deschamps feladata éppen ez: megtalálni azt a szerkezetet, ahol ez a brutális támadópotenciál a legjobban működik. A franciák 10 gólt lőttek a csoportkörben, és Mbappé két gólpasszt is adott Dembélének.
FIFA és a gyászszalag ügye
A francia válogatott mérkőzését nem Didier Deschamps irányította, mert elhunyt az édesanyja, és hazautazott. Helyettese, Guy Stéphan vezette a csapatot. A Francia Szövetség egyperces gyászszünetet kért a mérkőzés előtt Deschamps édesanyjára emlékezve, de a FIFA először azt kommunikálta, hogy a gyászszünet a venezuelai földrengés áldozataiért volt – később helyesbítettek.
Ennél is felháborítóbb volt, hogy a FIFA nem engedélyezte a francia játékosoknak, hogy fekete gyászszalaggal lépjenek pályára.
„Kinek fájt volna, hogyha a csapat ki tudja fejezni az együttérzését a szövetségi kapitánya felé, de most komolyan. Tehát erről vitatkozunk, hogy hidratációs szünet, reklámszünet, a jegy mizéria, meg minden, ami körbevette ezt az egész világbajnokságot... És közben erre meg van idegrendszer, erre van erő. Itt chillent relax. Nem vehetitek föl a fekete karszalagot? Döbbenet." *
A beszélgetők szerint érdekes lett volna, ha a franciák az engedély hiánya ellenére is felveszik a gyászszalagot – valószínűleg csak pénzbírság járt volna érte.
Kieső csapatok értékelése – „citromdíj"
A beszélgetés végén a résztvevők röviden értékelték a már biztosan kiesett csapatokat.
Curaçao – imádták, annak ellenére, hogy kiestek. A torna hipszter kedvenc csapata lettek, és amiért jöttek, teljesítették.
Haiti – szintén színfoltjai voltak a vb-nek, nem csak beseggeltek, időnként mentek előre is.
Jordánia – többet kaptak tőlük, mint amire számítottak. Mindkét meccsükön rúgtak gólt, kompetitívek voltak, Algériát is megszorongatták. Ráadásul édességet és kedves üzenetet hagytak az öltözőben.
Tunézia – a beszélgetők egyöntetű véleménye szerint ők érdemlik a „citromdíjat". Elhitették mindenkivel, hogy ez a válogatott jó lehet, miközben a selejtezőben Koszovó oda-vissza verte őket. A torna alatt, már az első meccs után kirúgták a szövetségi kapitányt. A futballvilág ellenszenvét vívták ki a dilettantizmusukkal, a mellé adott nyilatkozatokkal. Állítólag miniszteri szinten is nagy a pánik Tunéziában a történtek miatt.
Csehország – Európából érkezve az egyik legrosszabb csapatnak tűntek. Mindhárom mérkőzésükön a 60. perc után fizikálisan elfogytak, szerkezetileg szétestek. A cseh futballról korábban azt tartották, hogy magas a padlója, de ez most kimerült a pontrúgásokban, nagy bedobásokban és ívelgetésekben. Patrik Schick bejelentette visszavonulását a válogatottól 30 évesen – a beszélgetők szerint itt is lehet valami a háttérben.
Katar – 10 gólt kaptak, 72 lövést engedtek, 160 érintésük volt az ellenfeleknek a 16-osukon belül, az ellenfelek xG-je 8,5 volt. A műsorvezető szerint „rendesen kicsalták őket ide" – a pótselejtezőt is úgy szervezték, hogy hazai pályán, pihenőelőnnyel jussanak ki. A beszélgetőkben semmilyen érzelmet nem váltott ki a katari válogatott.
Panama – bár ők nem estek ki (továbbjutottak a csoportból!), a beszélgetők mégis megemlítették, mert az első meccsük alapján senki nem adott volna egy lyukas garast sem a továbbjutásukra. A torna két legunalmasabb félidejét játszották, de Ghána ellen kifejezetten jól néztek ki, és a meccsükön 33 lövés volt. Ha lett volna egy Julio Dely Valdéz kaliberű támadójuk, jó csapat lehettek volna.
A leggyengébb csoportok
A beszélgetők szerint a három leggyengébb csoport az A csoport (Dél-Korea, és mások), a belga–egyiptomi–iráni–új-zélandi csoport, valamint a Svájc–Bosznia–Katar–Kanada csoport volt. Dél-Korea nagy csalódást okozott, pedig sokkal jobb csapat lehetne.
Közelgő mérkőzések és a kieséses szakasz párosításai
A beszélgetés zárásaként a résztvevők felhívták a figyelmet a közelgő izgalmas mérkőzésekre:
- Argentína–Jordánia: Messi vs. Jordánia, Miami-ban játsszák, ami Messinek gyakorlatilag hazai pálya. A beszélgetők szerint nem egyértelmű, hogy ki kap több érzést – Messi vagy a jordániaiak.
- Kolumbia–Portugália: a csoportelsőségért.
- Anglia–Panama, illetve Ghána–Horvátország: a horvátoknak 84% esélyük van a továbbjutásra.
A már biztos kieséses párosítások közül kiemelték:
- Brazília–Japán
- Elefántcsontpart–Norvégia
- Franciaország–Svédország
- Hollandia–Marokkó
„Ezek jó, de ezek már tetszenek. Tehát most érzem azt, hogy elkezdődik a vb." *
Külön érdekesség, hogy Mexikó megnyerte a csoportját, így marad az Azték Stadionban, ahol 87 tétmeccséből mindössze kettőt veszített el, vb-meccset pedig még soha. Elsőre Ecuador, majd minden valószínűség szerint Anglia következik – ez utóbbi nem lesz kellemes kirándulás Tuchel csapatának.
A beszélgetők végül megjegyezték: a Zöld-foki Köztársaság Argentína ellen játszik majd a kieséses szakaszban, ami azt jelenti, hogy egy vb-n játszó Messi ellen léphetnek pályára – még ha ez nem is a legkönnyebb párosítás számukra, a puszta részvétel is hatalmas élmény.
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
- „Sajó Szentpéteri VS egykori remek védője, Borsod megye stya, az ICER egykori szerkesztője" – A „Sajó Szentpéteri VS" valószínűleg Sajószentpéteri VSC, a „Borsod megye stya" feltehetően „Borsod megye I. osztály" vagy hasonló bajnoki szint, az „ICER" pedig feltehetően egy médium (talán Index) elírása, de pontosan nem rekonstruálható.
- „Temus Jürgen Klop" – Valószínűleg szándékos humoros utalás Aranyosi Áronra mint „Temu-s Jürgen Klopp", azaz a Temu olcsó termékeihez hasonlító, „olcsóbb kiadású" Klopp.
- „blast 4-es vagy borsod megy a hármas játékos" – Valószínűleg „Borsod megyei hármas" bajnokságra utal, a „blast 4" talán „Borsod megyei négyes" vagy egy másik bajnoki osztály elírása.
- „a vozinja anyukáját úgy kell utólag bevinni, miután 15 millió követőt az Instagramon" – A „vozinja" valószínűleg Vinícius Jr. (Vini Jr.) torzult alakja, de a mondat egésze kissé zavaros: valószínűleg arról van szó, hogy a játékos édesanyjának utólag kellett vízumot intézni, miután a játékos 15 millió követője miatt ez kínossá vált volna.
- „Marosi Geri" – Valószínűleg Marosi Gergely, a 24.hu munkatársa vagy a podcast korábbi vendége.
- „Lipcsai Péter" – Valószínűleg Lipcsei Péter (korábbi válogatott labdarúgó) nevének elírása.
- „Asamán is volt hármas" – Valószínűleg „Asamoah" (Ghana) vagy hasonló játékosnév, de a kontextusból nem egyértelmű.
- „William Gasz 10-es meg Bulacru kilences" – Valószínűleg játékosnevek elírásai, de pontosan nem azonosíthatók.
- „Tamás Rita írt a 24-re kimaradt ziccelerek című tárcasorozatban egy cikket, hogy Norvégiában él. Ugye a ne pánikoi sportolj oldalnak a a vezetője" – A „ne pánikoi sportolj" valószínűleg a „Ne pánikolj, sportolj!" oldal nevének torzulása.
Teljes átirat megjelenítése
[00:04:26]Zicer a 24.hu futball podcastja.
[00:04:29]Sztorik, hírek, vélemények a labdarúgás világából a világbajnokság ideje alatt élőben.
[00:04:37]Jó reggelt!
[00:04:37]Sziasztok!
[00:04:37]Köszöntök minden kedves nézőt.
[00:04:39]Ez itt a szokásos, reggeli élő VB ziccerünk.
[00:04:41]Megint kibeszéljük a tegnap este éjszaka történéseit, illetve picit próbálunk egy nagyobb képet, kontextust is adni a világbajnokság aktuális történéseihez.
[00:04:50]És aki ezen a reggelen, vagy akik ezen a reggelen itt vannak velem, az egyfelől a Sajó Szentpéteri VS egykori remek védője, Borsod megye stya, az ICER egykori szerkesztője.
[00:05:01]Pelek Dávid, jó reggelt kívánok.
[00:05:02]Köszöntök én is mindenkit.
[00:05:05]Szia, üdv újra itt, másrészt az Erőd FC játékos edzője, a 24.hu tippjátékának Temus Jürgen Klopja, Aranyosi Áron.
[00:05:12]Jó reggelt.
[00:05:12]Sziasztok.
[00:05:14]Tényleg ezen a néven vagy fönt, ugye?
[00:05:15]Tényleg ezen a néven vagyok fönt.
[00:05:16]És hogy állsz?
[00:05:17]Ne beszéljünk erről.
[00:05:19]Akkor most már neked is meglepetéseket kell tippelni.
[00:05:22]Abszolút.
[00:05:22]Igen, nem lepődtem meg sajnos.
[00:05:25]Jó, menjünk végig gyorsan a csoportokon, és akkor arról fogok érdeklődni nálad, hogy milyen meglepetéseket tippeltél, amivel esetleg tudod ezt a lemaradást ledolgozni.
[00:05:33]Gcsoport, Újéland, Belgium 15.
[00:05:35]Megtalálták a belgák a góllövő cipellőt, amit az első két meccsen elhagytak.
[00:05:39]Nem tudom mennyi sportértéke van ennek újzéland ellen, akik ugye ezzel elbúcsúztak, de mindenesetre jobban nézett ki ez valamennyivel.
[00:05:47]Bevallom őszintén, én inkább az Irán Egyiptom meccset követtem, ami egy-egy lett végül.
[00:05:51]Volt itt kihagyott 11-es négy centis lesgól, amit elvettek az utolsó pillanatban az irániaktól.
[00:05:56]Két kapufa az is az irániak oldalán.
[00:05:58]Szóval egy nagyon hajtós, nagyon jó mérkőzés volt egyébként.
[00:06:02]Irán ugye küzdött azért, hogy jobb esélyekkel induljon mondjuk a legjobb csoporth harmadikok között.
[00:06:09]Végül nem sikerült, egy-egyel végeztek.
[00:06:10]Így a belgák nyerték a csoportot öt ponttal plusz négyes gólkülönbséggel.
[00:06:14]Egyiptom lett a második ugyanúgy öt ponttal, de csak plusz kettes gólkülönbséggel.
[00:06:17]Az irániak három ponttal végeztek, nullás gólkülönbséggel és Újland egy ponttal már biztos kieső.
[00:06:25]Az irániaknak lesz min izgulniuk, ha nézem a többi csoportot meg azt, hogy ki hogyan áll jelenleg ebben a versenyben.
[00:06:31]Le egy kicsit azt érzem bennük, amikor tudod, valamikor trash talkolnak a meccs alatt bármilyen sportágban, és akkor van akit ez fölspanol, és akkor na most akkor megmutatom, és azt érzem, hogy az irániak egy kicsit az egész hercehurca miatt, ami az ugye úgy kellett kiutazniuk a meccsre, hogy nehéz volt elintézni, hogy hol szállhatnak meg, akkor beutazhatnak a meccsre, de utána rögtön menjenek is haza.
[00:06:57]Szóval tényleg szét voltak szívatva és nagyon fölszívták magukat ezen szerintem, hogy akkor most jó, akkor csak azért is, akkor most megmutatjuk.
[00:07:08]Ugye eléggé hangosan mondták is, hogy ez így nem volt kóser, meg hogy több empátiára számítottak a többiektől meg szóval tényleg ahol lehetett szóba hozták, elmondták satöbbi.
[00:07:20]Úgyhogy éreztem rajtuk ezt a tüzet.
[00:07:23]Ühüm.
[00:07:23]Hát aztán majd meglátjuk, hogy ez elég lesz-e, mert pont a határán van, ahogy így nézegettük az eredményeket itt az adás előtt, hogy lehet, hogy pont nem fognak becsúszni még így.
[00:07:33]Meg a meccs krónikájához az is hozzátartozik, hogy Taremi kihagyott egy 11-est.
[00:07:37]Igen.
[00:07:38]Mert azt hiszem, hogy most, hogy ez így alakult, már nem jöhet össze egy Irán Egyesült Államok meccsek kiesése szakaszba, pedig erre is lett volna lehetőség.
[00:07:46]Igen.
[00:07:46]Sőt, most arra van esély, hogyha tovább jutnak az iránniak, akkor Vancouverben fognak játszani.
[00:07:49]Tehát nem is az USÁbanek, hanem Kanadában.
[00:07:51]Lehet, hogy ott könnyebb lesz valamivel az életük.
[00:07:54]Most egyébként Seattleben játszottak az első két mérkőzésüket Los Angelesben, vagyis Inglewoodban játszották a szofá stadionban.
[00:07:58]Ott ugye volt ez a bizonyos 24 órát tölthetnek el csak.
[00:08:03]Itt Seattlen könnyebb volt az életük, itt 48 órát kaptak, egy picit jobban föl tudtak készülni.
[00:08:07]Szerintem látszott is a teljesítményükön.
[00:08:09]Most játszottak egyébként a legjobban az irányniak.
[00:08:12]És valóban szerintem is érezhetően van bennük egy belső drive, ami ami elképesztően spanolja őket.
[00:08:17]Meg bevallom.
[00:08:21]Nekem egyébként szimpatikusak lettek ettől a mutatott játéktól is, meg ettől a belső drive-tól, amit nyomtak ezeken a mérkőzéseken.
[00:08:26]Az egy másik kérdés, hogy arról beszélünk, hogy ez a sztárok VB-je, hogy minden csapatban a sztárok viszik a szekeret, húzzák a szekeret, megmutatják magukat, belövik a fontos gólokat.
[00:08:36]Iránnak a legmagasabban jegyzett játékosa az MTI Taremi.
[00:08:42]Hát nem azt mondom, hogy nettó emberhátrány, de hát hogy mondjam, nem tette hozzá azt szerintem.
[00:08:46]Sőt, hát ezzel a 11-essel szerintem sokat el is vett ettől a csapattól.
[00:08:49]Meg ő is már kifelé van egyébként a pályafutásával, szóval ő nem a peakében van a Mediter.
[00:08:55]Most de láttátok az öltözői beszédét talán a második meccs után azt hiszem van.
[00:09:01]Hát valami rémlik, de nem emlékszem.
[00:09:03]Tehát lehet, hogy nem láttam.
[00:09:04]Hát nyilván a perzsám nem erős, szóval nem tudom mi hangzott el pontosan, de az alapján, ahogy néztek rá, hangulat, ő azért sokat hozzátesz ehhez az öltözőhöz.
[00:09:14]Én szerintem.
[00:09:16]No hát ugye nagyjából úgy néz ki most a képlet, hogy az irániak jelenleg hatodikok ezen a bizonyos legjobb csoport harmadik tabellán.
[00:09:22]Ugye három ponttal 3x nullás gól különbség.
[00:09:28]Mögöttük vannak a horvátok, akik ugye egyen csak két meccset játszottak, de ugyanúgy három pontjuk van és mínusz egyes gólkülönbségük.
[00:09:33]ők majd gánával játszanak, akiknek nem nagyon fognak evíteni a gólk különbségük valószínűleg akiknek ugye négy pontjuk van és egy x-el ugye mind a két csapat kéz a kézben tovább megy.
[00:09:43]Nem tudom, hogy vajon így is alakul-e végül, de itt is egy olyan mérkőzés, amin esélyes, hogy nem fognak megszakadni a csapatok.
[00:09:49]És akkor van egy másik ilyen mérkőzés majd szinten a mai meccsnapról.
[00:09:54]Algéria és Ausztria összecsapása.
[00:09:56]Jelenleg Algéria a harmadik abban a bizonyos csoportban messziék mellett három ponttal és mínusz kettes gólkülönbsége, hiszen ugye hármat kaptak Argentinától.
[00:10:03]Ott is az van, hogy egy ausztria Algéria döntetlen, az mind a két csapatot kéz a kézben tovább lökheti, hiszen ugye akkor Algéria mondjuk délkora elé tud kerülni ezen a bizonyos képzetbeli táblázaton.
[00:10:17]Bár itt is azért bonyolult rúgnak-e gólt satöbbi, satöbbi.
[00:10:23]Szóval érdekes most kótok már kiestek, ahogy azt megjósoltuk, ugye már csak 10edikek ezen a táblán és ugye van még egy harmadik meccs, amit az irányaknak figyelniük kell.
[00:10:30]Ez majd a kongói demokratikus köztársaság és üzbegisztán meccse.
[00:10:34]Itt az üzbégeknek hét góllal kellene nyerniük, hogy még legyen sanszuk valamire.
[00:10:38]Ezt azt hiszem, hogy na az minden idő kell lenne.
[00:10:42]Azt hiszem, hogy ezt talán kizárhatjuk.
[00:10:44]Viszont ha kongói DK megnyeri ezt a mérkőzést, akkor négypontos lesz, és nyilván Irán elé kerülnek ezen a csoport harmadik tabellán, és akkor még van egy Kolumbia Portugária, akik ott egymás között eldöntheték akár az első, sőt biztosan az első két hely sorsát.
[00:10:59]Úgyhogy Iránban most számolgatnak.
[00:11:02]Én egy picit mondom, drukkolok nekik tényleg.
[00:11:04]Az a négy centis lesgó, hogy a cipőjének az orra, hegye lógott be a 97.
[00:11:09]percben a játékosuknak a aki gólt szerzett egy ilyen flipperezős jelenet sor után az fájdalmas volt.
[00:11:18]Hát ismerjük igen azt az érzést, amikor az utolsó pillanatban elszáll egy VB remény, szóval együtt tudunk érezni szerintem könnyen velük.
[00:11:28]Nekem az izgalmas ebben, hogy ugye számolgattuk még a VB előtt is, meg én is olvastam több elemzést, hogy ez a mi lehet elég című történet, tehát hogy akkor mennyi pont, milyen gólkülönbség.
[00:11:40]És lehet, hogy akkor mégsem elég a nullás, merthogy nagyjából ugye ez jött ki, hogy három pont nullás gólkülönbség az úgy kábé elég.
[00:11:46]Hát ugye van akinek egy második helyre is jó volt.
[00:11:50]Ezt akartam mondani, de van akinek elég ez jó mindenre.
[00:11:52]Mindjárt beszélünk.
[00:11:53]Mondjuk az is egy érdekes dolog, hogy mennyire éri meg.
[00:11:55]második hely márhogy Argentína ellen jó szórakozást kívánok a zöldféztársaság játékosainak szerintem jó azért mondom hogy ők lesznek gondod el egy VB játszó Messi ellen tehát azért spanyolokkal is játszottak ugy egyenes kieséses meccset szerintem mi a félkarunkat odaadnánk de szerintem magyarott játékosok is persze persze csak arra próbálok célzni azért így könnyebb csapatot is kaphattak volna itt a továbbjutásb aki ellen egyébként szerintem lett volna releváns továbbjutási esélyük Nem, nem egy Dél-Afrika, Kanada.
[00:12:26]Ez a párosítás.
[00:12:28]Ez igen, például például erre erre céloztam én is.
[00:12:33]Na menjünk, menjünk tovább a másik csoportra.
[00:12:34]Már Áron itt megelőlegezte, bevezette nekünk a H csoportban is játszottak két mérkőzést.
[00:12:38]A zöldfoki köztársaság 0-0-át játszott Szaudarábial.
[00:12:44]Ezzel másodikként végzett a csoportban veretlenül nullás gól, különbség három pont.
[00:12:49]ők a másodikak, hiszen a spanyolok megverték Urugu egy botrányosba hajló mérkőzésen.
[00:12:55]Nem a spanyolok miatt, az urugváak miatt kicsit botrányosba fordult ez a mérkőzés.
[00:13:01]Bayena góljával nyertek a spanyolok, vagy úgy is mondhatnám, hogy Muslara potyájával nyertek a spanyolok.
[00:13:08]ugye a legendás urugvá kapus, aki már a 2010-es világbajnokságon is észrevétette magát, akkor a potyák mellett még voltak nagy védései is, bár szerintem ő minden egyes világbajnokságon, amin pályalépett, ott biztos, hogy minimum egy potyagólt összehozott az ellenfeleknek.
[00:13:22]ezen a vében is volt már potyája az előző körökben.
[00:13:26]Én azt gondolom, hogy kettő is itt zöld fokiszigetek ellen, legalábbis mind a kettőben elővehető volt.
[00:13:30]Most itt az első félidőben ezt konkrétan bevédte Bayának a nem túl egészséges lövését, vagy hát nem volt ez annyira nehéz lövés, vagy megoldhatatlan lövés.
[00:13:41]És aztán a félidőben lecserélte őt Marcel a szövetség kapitány.
[00:13:42]Később erről azt mondta, hogy maga a játékos kérte, hogy cserélje le őt.
[00:13:47]És így beállt Rochet, aki ugye az előző világbajnokságon védte az urugvái kaput, és egyébként az öltöző egyik hangodója volt.
[00:13:55]Majd erről is beszéljünk, hogy hogyan nézett ki ez az urugvái öltöző.
[00:13:58]És hát akkor nem beszéltem a Canobio kiállításáról, ami szintén ezen a mérkőzésen történt.
[00:14:02]Azt hagyjál, hogy egy ilyen sípcsont magasságába talpalást sikerült elkövetni.
[00:14:06]A 95.
[00:14:06]percben idegből métterekről odavetődve, de utána a játékvezetőt is sikerült megrángatni.
[00:14:14]Ezelőtt már volt egy jelent, amikor a játékvezetőnek az arcába mászott Canobio, majd aztán még a kiállított játékosként is szeretett volna visszajönni a pályára, és konkrétan elszaladtak előle a játékvezetők, mert félő volt, hogy itt Bunyó lesz.
[00:14:26]Én én utoljára Borsad megye hármas mérkőzéseken láttam helyen átad kávé Canobiólatt a blast 4-es vagy borsod megy a hármas játékos de áron jobban tud nyilatkozni arról hogy a blast 4-be tapasztal ilyen jeleneteket dél-amerikában is nagy hagyománya van a futball mérkőzések alatti verekedésnek szóval nem hiszem hogy nagyon életidegen lenne ő tőlük ez az egész helyzet azért muszáára egy csak egy szó én inkább ugye sokan kinevetik ilyenkor a, hogy há mit tudom én, ennyit bakizolt, rajta ment, mit tudom én, inkább szomorúnak találom.
[00:15:04]Ugye őt ha jól emlékszem, akkor Biása új reaktiválta erre a tornára talán, de lehet, hogy már a selejtezőkre is sajnos ennek nem néztem utána elnézést.
[00:15:14]24-ben visszavonult a várakatottam.
[00:15:16]Igen.
[00:15:16]És és azért ő ő tehát, hogy neki egy van egy tetten érhető tapasztalat a nagyon sok mérkőzésen védhető azért egy valaki így az Urugu számára és ez egy nagyon-nagyon méltatlan hattyudal volt.
[00:15:30]Most persze voltak már potyái máskor is, de azért így befejezni egy válogatott pályafutást így ez nagyon szomorú.
[00:15:36]Én szerintem főleg mondom, hogy mert úgy volt visszahozva.
[00:15:40]Nem így emlékeznénk rá azért, hogyha most nem ő véd ezen a tornán, és mondjuk ugyanezek az eredmények.
[00:15:47]Én Én inkább sajnálom őt, mert nyilván megtette, amit tudott.
[00:15:50]Az, hogy ő kért cserét, hát azért az sok mindent elárul.
[00:15:55]Ez még szomorúbbá teszi.
[00:15:55]Igen.
[00:15:56]Tehát amikor te is tudod, hogy vége van, te is tudod, hogy ez ez elment rajtad.
[00:16:00]Egyébként is nagyon sok probléma van az urugvái öltözőben.
[00:16:04]Az, hogy itt a Rochet kikerült és a Musada visszajött.
[00:16:06]Ez az a BS-nak egy nagy döntése volt, miközben hogy a korábban a Rochett volt a kezdőkapus, és mondom, hogy egy hangadó az öltözőben minden hír szerint.
[00:16:14]Ugye a mérkőzés előtti napon ő is benne volt azoknak a játékosoknak a körében, akik találkozót vagy beszélgetést kezdeményeztek Biels a kapitánnyal, elmondva a problémáikat, miközben elvileg ő egy cserekapus.
[00:16:26]Tehát ez mutatja, hogy itt azért nagyon sok olyan dinamika volt a háttérben, ami nem segítette azt, hogy Uruguvá jól szerepeljen ezen a világbajnokságon.
[00:16:35]Marcelo BiS a meccs után egyrészt rendkívül ideges volt, amikor a sajtó tájékoztatóját vagy az interjúet kezdte volna, picit sürgette a riportert, hogy kezdjük már el.
[00:16:43]Tehát látszott, hogy elképesztő feszültségben van.
[00:16:44]Egyébként az egész VB-n látszott rajta még az elején ilyen jó pofa mémnek indult ez az, hogy ő nem néz a kamerába, meg a cipőjét bámulja.
[00:16:53]Így most már utólag azért látjuk, hogy mik lehettek emögött szintén.
[00:16:57]És azt mondta Biásza, hogy hát ő semmit nem adott az urugvábai futballnak.
[00:17:00]Az, hogy ők negyedikek lettek a selejtezőn, az nem eredmény.
[00:17:04]Harmadikok lettek a kopán, az nem eredmény.
[00:17:06]A VB-ről nyilván nem is kell külön beszélnie, hogy mennyire nem eredmény.
[00:17:10]És ha visszagondolnak majd utólag erre az időszakra, akkor a semmi az, amit ő hozzá tudott tenni ehhez.
[00:17:15]Egyrészt önkritikus, másrészt nyilván frusztrált egy picit, vagy dühös talán.
[00:17:19]Biását így szeretjük, ha szeretjük.
[00:17:25]Hát elég bászás, nem?
[00:17:25]Mármint, hogy így kilépni.
[00:17:27]Ő ő nem tud csöndben a hátsó kapun kisétálni, hanem hanem akkor már megcsinálja a jelenetet a távozáshoz is.
[00:17:35]De hogy ez a ez a konfliktus, hogy ő elvesztette az öltözőt, az egyébként az nem mostani VB-vel volt, hanem ez már a Kopa után.
[00:17:41]Ott a Suarez ki Suarez kivitték még a kopára.
[00:17:44]Nem nagyon játszott, csak kerettag volt, és akkor ő utána nem is tudom, mikor adott egy interjút arról, hogy botrányosan viselkedik BL a játékosokkal, hogy azmi intelligenciája az zero.
[00:17:54]Hugye a Rafa Benitezre szoktuk azt mondani, hogyha a robotok fociznának, akkor ő az összes meccset megnyerné valószínűleg velük.
[00:18:04]Szerintem kicsit BL-ra is ez a kategória, hogy emberekkel nem nagyon tud bánni, legalábbis hosszú távon biztos, hogy nem.
[00:18:09]A te elmondta Szar, hogy volt, hogy a cserejátékosok különedzettek a kezdőjátékosoktól, és hogy vállalhatatlan stílusba beszél beszélt egyesekkel.
[00:18:20]Úgyhogy igazából nem is annyira meglepő az, hogy így szerepelt ez az uruguigái válogatott szerintem ennek fényében, merthogy én egyébként a tüzet ott a végén láttam csak bennük úgy igazán annál a kiállításnál.
[00:18:33]Szerintem az volt a legtüzesebb, szenvedélyesebb pillanatuk ezen a világbajnokságon, úgy az egész meccsen így azt azt éreztem, hogy így hogy így nincs bennük, nincs bennük az, hogy ők itt tovább menjenek, vagy bármit is éz VB-n bennük.
[00:18:45]Ugye az 56.
[00:18:45]perc környékén lecserélte a csapatkapitányát Fedevdét is.
[00:18:50]Amúgy a Federal Valverdénél lassan szerintem érdemes lenne a balhékat, amiben ilyen érkező típusú játékosként részt vett így a Real Madridnál válogatottnál szépen összesíteni, hogy ő neki milyen karaktere lehet így öltözői vezérként vagy vagy emberileg, vagy vagy főleg amiatt, mert ugye csapatkapitány mind a két helyen.
[00:19:08]Tehát hogy hogy ez mennyire És rá se nézett Biarra, amikor lecserélték.
[00:19:12]Nyilván nem.
[00:19:14]Meg nektek megvan az a sztori, hogy neki volt egy összeakadása Bayénával három évvel ezelőtt.
[00:19:19]Ez most nekem nem volt így hirtelen.
[00:19:20]Egy VR Real Madrid meccs után állítólag behúzott egyet a Bayénának, kicsit kicsit így ellátta a baját, és utána Béna még bíróságra is ment ezzel.
[00:19:28]Végül nem lett nem lett az ügyből nem lett ítélet az ügyből nem marasztalták el a Válverdét.
[00:19:36]De B azt nyilatkozta róla, hogy neki akkor így komolyan megfordult a fejébe az is, hogy így abbaadja a futballt.
[00:19:39]Őt ezt annyira megcsapta.
[00:19:42]Azt a mindenit.
[00:19:42]Na ugye beszéltem arról, hogy volt egy öltözői konzílium, négy játékos, azáltal már említett Rochett, Manuel Ugarte, Rodrigo Bentanur és Fedevalverde kezdeményezte ezt.
[00:19:55]Egyébként ezt a történetet el lehet olvasni a futball tangó című Facebook oldalon és dél-amerikai futballal foglalkozik behatóbban.
[00:20:01]Szóval azt mondták ezek a játékosok BSÁnak, hogy elégedetlenek a munkamódszereivel és elégedetlenek a taktikai elképzeléseivel is.
[00:20:10]Nem így van a posztban, leegyszerűsítem.
[00:20:12]Ők védekezni, rugdosódni, kontrázni szeretnének.
[00:20:15]Nagyon leegyszerűsítettem, de hát a az urugvái futball tradícióhoz szeretnének visszatérni.
[00:20:19]Extrém fizikai megterhelés.
[00:20:23]nyakába varták BS-nek, hogy a kíméletlen tréningek miatt többen megsérültek, és hát kifejezetten azt kérték, hogy mély blok kontrajáték és így próbálják megverni a spanyolokat, mert hogy ez lehet nyilván a zöldfoki szigetek sikerén is fölbuzdulva, hogy ez lehet a sikerreceptje.
[00:20:36]Na hát Biels nem hagyta magát, megvádolta a játékosokat azzal, hogy már korábban is megpróbálták őt megfúrni.
[00:20:43]Ugye itt a Suarez kihagyása körüli, amit te is említettél a kopánál.
[00:20:48]Nyilván felhánytorgató, hogy ő építette itt fel Sebastian Cassarest meg Maxi Arauhót, és hát nyilván elmondta, hogy a taktika az lesz, amit ő gondol, ő helyesnek vél a futball címszó alatt alkalmazni.
[00:21:01]És hát ja, azt is elmondta, hogy nem hűségesek hozzá a játékosok, úgyhogy így készültek erre a sorsdöntő mérkőzésre.
[00:21:07]Ehhez képest viszont nem úgy kezdték a meccset, hogy letámadták volna a spanyolokat, hanem azt, ami igazából úgy kezdődött a meccs, amit a játékosok elvártak tőle, hogy legyen a taktika.
[00:21:15]Hát mert nincs joystick a kezében, tudod, Bielsának.
[00:21:17]Tehát lehet, hogy ez pont és a végén a pályán.
[00:21:20]Hát a Lipcsai Péternek volt erről egy nyilatkozata még Pintér Attila kapcsán, hogy a mi raktuk össze a taktikát a pályán.
[00:21:26]Valami ilyesmi volt ott a 2004-es bajnoki cím környékén.
[00:21:28]Egyébként az Uruguay futballról szoktak lenni sokaknak ilyen romantikus elképzelései, hogy ők azért szépen játszanak mindig, és azért időről időre vannak olyan klasszis játékosaik, akik a játéknak ezt a esztétikus oldalát mutatják meg.
[00:21:40]Enzo Francescoli Luis Suarez, Diego Forlán satöbbi, Cavani, tehát hogy mindig ezekkel a játékosokkal azonosítjuk inkább az Uruguayi futballt nyilván objektív okokból, de hogyha történetileg nézzük, akkor ezt az Uruguay futballt magát azt a kezdetektől körülengte ezt ez az ilyen harcias küzdőképes eszmény.
[00:22:00]Ugye ezt ők Gara Charuának hívják, és az a az a mögöttes gondolat, hogy ők egy kiszág, ugye Brazília Argentína mellett, és nekik más országoknak nagy történelme van, de nekik csak a labda, és nekik mindig valamilyen piszkos, félpiszkos trükköket is kell alkalmazni ahhoz, hogy ne nyomják el őket ezek a nagyszágok.
[00:22:17]Tehát szépen játsszuk persze, Montevideo utcáin ott a kis sikátorokban finom érintések, de emellett kell tudni küzdeni, harcolni és akár keménynek is lenni, hogy legyen esélyük.
[00:22:28]Valahogy ez adja az identitását az Urugvá focinak.
[00:22:32]Most inkább ezt a másodikat láttuk.
[00:22:34]A ahogy így mondtad, én is azon gondolkoztam, hogy szerintem bármilyen meccsről, amikor olvasok igazából tetszőleges évszámnál, akkor mindig így odafut ki a sztori, hogy hát igen, itt elég alattomos módszerektől sem riadnak meg.
[00:22:50]volt pár odarúgás, egy piros lap, egy nem tudom micsoda.
[00:22:55]Ez az egyik, a másik meg hát a Suareznek az ikonikus kezezős mentése Gána ellen.
[00:23:04]Szerintem arapást fogod mondani.
[00:23:06]Nem, nem.
[00:23:06]A nyilván az is volt ikonikus, de a Suarez most és az urugvái válogatott az nem a harapásról szól szerintem, hanem erről, hogy tök oké, hogy k elvetődsz akár és kiütöd a a ficakból, akkor is a csatár vagy és tök oké volt és bejött.
[00:23:20]És szerintem azért volt oké szerintem is, mert ott valójában senki nem sérült.
[00:23:26]Igen.
[00:23:27]Tehát ha valakit agyon rúg és oly úgy eltöri a lábát, hogy soha többé nem tud mozogni, akkor az nem oké.
[00:23:30]De az, hogy kiüt egy labdá, vagy egy kapuba tartó labdát, az szerintem bevállalta, rápróbált.
[00:23:39]Igazából tök azért volt igaza, mert ott már nem volt idő semmi másra.
[00:23:42]Tehát ez volt az egyetlen, ugye angolul azt szoktam mondani, hogy lifeline, tehát hogy az utolsó utáni pillanat, hogy hátha és bejött.
[00:23:51]De szerintem azért hánytorgattam ezt most föl, mert szerintem így Magyarországon nagyjából ez a csomag, ami így a a fejünkben van, hogy hát ezek az argentinok ezekkel az igen, az ilyen kis ügyeske csatárokkal, vagy most éppen Valverde van helyette.
[00:24:07]Uruguayra gondolsz, nem?
[00:24:07]Argentin.
[00:24:08]Ja, igen, bocsánat, bocsánat.
[00:24:08]Igen, igen.
[00:24:09]Szóval, hogy de ott is megállna, de de nyelvbotlás volt nyilván.
[00:24:11]Tehát a na szóval igen, hogy Uruguáról ez van, hogy van egy-két ilyen kis ügyeske, de hogy amúgy ezek a mindenhjal megkent nagyon kellemetlen ellenfelek.
[00:24:21]Igen.
[00:24:21]És egyébként az az érdekes abban a 2010-es jelenetben, amit most fölidéztél, hogy ha ott megállíthatod az időt, amíg szál az a fejes, azt hiszem talán John Mensa fejese volt, száll a kapu felé, Suarez meg a kapufa mellett áll, ha megállítod az időt és leülsz papírra ceruzával játék elméletileg kiszámolni, hogy mit kell csinálni, akkor azt kellett csinálni, amit amit amit Suarez csinált, hogy kiütött kézzel, ne legyen gól, kapják meg a 11-est.
[00:24:45]Én piroslapot kapok, oké.
[00:24:45]Az az egyesünk van, hogy hátha kihagyja Asama Gian.
[00:24:49]ki is hagyta egyébként láttátok Samu Giannak a thumbs up táncát?
[00:24:52]Nem, nem.
[00:24:55]Tiktokon megy valami t Én Twitteren láttam, de ő is stúdiós szakértő a a világbajnokság alatt, és egy annyira kellemetlen és annyira kínos táncot adott elő ilyen feltartott hüvelykújakkal, hogy hogy már jó.
[00:25:09]Annyira kellemetlen és de és én én nagyon jót nevettem rajta, és csak erről eszembe jutott.
[00:25:14]inkább rúgta volna be azt a 11-est, arra szívesebben emlékezne.
[00:25:17]Szerintem ő is, meg mi is.
[00:25:19]Bielza és a VB-k, még egy gondolat, azért ő 2002-ben elég nagyot perecelt egy a torna előtt toronymagas esélyesnek tartott argentin válogatottal.
[00:25:28]Konkrétan ugyanígy a csoportból sem sikerült tovább jutniuk.
[00:25:33]Oké, az akkora torna halálcsoportja volt Angliával, Svédországgal, Nigériával és azzal az argentin csapattal, de az egy olyan argentin csapat volt, ami szerintem így a a emberanyagra, klasszis anyagra a legnagyobbakhoz volt csak mérhető.
[00:25:46]És Bi akkor is egy ilyen nagyon érdekes három három 31-es vagy hrom egy három h3-as taktikával készült, amit akkor is kevesen értettek, és végül eredményre sem vezetett.
[00:25:59]De ott is mintha fontosabbak lettek volna az elvek, hogy ő valamit akar ezzel a csapattal bebizonyítani, mint az, hogy egyébként milyen eredményt érnek el a csoportban, ahol hát szintén tele volt xel 0-0-ával, és végül ennek ők itták meg a levét.
[00:26:11]De neki amúgy ez az egész karrierét, edzői karrierét végigkisertem, hogy így fontosabbak voltak neki az elvek, meg hogy nagyon sokan elmondják azt, hogy hogyan hatott BLS a játékról alkotott elképzeléseikre, felfogásukra, hogy valamelyik nap megnéztem, hogy hány hányszor nyert egyébként BSA valamit edzőként, és van van a egyik covidos évből van a Leadcell egy Championship győzelme, és előtte meg a 90-es években nyert utoljára argentin bajnokságot négyszer és így Így ennyi.
[00:26:42]Kész.
[00:26:44]Hát meg látod a leköszönő beszéde is, mert azért nevezzük nevén a gyermeket.
[00:26:49]Az is arról szólt, hogy hát az ő öröksége az egy semmi.
[00:26:51]Tehát, hogy ő szerintem szemen láthatóan neki ez fontos, hogy majd ő rá, hogy emlékeznek, vagy miről marad emlékezetes.
[00:26:58]És szerintem ő ezt keresi, ezt akarja elérni, hogy majd legyen egy csapat, hogy na az a csapat, azt ő találta ki, ezt a taktikát, ezt a leleményességet, ezt a sosem látott hozzáállást, taktikát, felállást, bármit.
[00:27:13]És hát ez azért könnyen agyára mehet az embernek szerintem.
[00:27:18]Főleg, hogyha ugye nem tudod eredményre vinni, pedig azt meg vagy róla győződve, hogy de akkor akkora ötletem van, ezt úgy kitaláltam, igen, csak nem működött.
[00:27:28]Annyira méltatlannak érzem egyébként ezt a vitát BSA kapcsán, amint a számegyenes két vége jelenik meg.
[00:27:35]Sőt, inkább annak is csak az egyik vége, hogy hát ez az ember nem nyert még sehol semmit, hogy engedheti meg mag kis túlzással, mert elmondtad, hogy nyert, hogy engedheti meg magának ezt, hogy így beszéljen a játékosokkal, így nyilatkozzon egyáltalán ezt a karaktert, amit ő felvesz a a nyilvánosság előtt, hogy mi mi alapján, hiszen ugye alig vannak eredményei, és ezt mondják sokan, egyébként Magyarországon is voltak ilyen viták ezzel kapcsolatban, miközben a futball azért annyival több ennél, hát hogyha ennyi lenne a futball, akkor nekünk sem kellene most itt ülni.
[00:28:04]hiszen mindenki megnézi az eredményeket, látja, hogy ki győzött, kinek hány pontja van, hanyas gólkülönbsége.
[00:28:10]És akkor az, ha ez mindent elmond a játékról, és csak erről szól, akkor ugye nem gyártanának több 10 millió órányi futballműsort a világban jelen pillanatban is a világ összes országában, hiszen az eredmények fönt vannak az interneten, mindenki meg tudja nyitni, hiszen mi is tudjuk, hogy ennél többről szól a játék.
[00:28:26]És lehet, hogy Biels nem nyert trófeákat, csak megváltoztatta a futballt, meg ahogyan gondolkodunk róla, és ahogyan azt játszák a világ minden táján.
[00:28:34]az, hogy neki az ő gondolkodásának, felfogásának milyen hatása van Gardiolára, vagy volt, hogyan termékenyített meg gondolkodásban edzők sokaságát, tucatjait, hogyan gondolták tovább az ő ideáit, ötleteit, hogyan fejlesztették tovább azt, és az hogyan változtatta meg az egész játékot a világon, az felbecsülhetetlen ahhoz képest, hogy te hányszor nyerted meg az apertúrát.
[00:28:56]Hát ugye nem, mert ez a lényeg végül is a végén.
[00:28:59]És ő ebből a szempontból nem egy győztes típus, vagy arra nem alkalmas, hogy ezt az idát sikerre is vigye.
[00:29:06]De ha nem lennének olyan emberek, akik elültetik ezeket az ötleteket, akkor meg egy másik játékot néznék valószínűleg most is.
[00:29:14]Most remélem, hogy egy egyik az egyik kedves néző majd ezt lefordítja spanyolra, feliratozza, és elküld elküldi a BL szánnak, mert biztos, hogy jó es-e neki azután, hogy ezt mondta, hogy ő nem tett semmit Uruguváért.
[00:29:26]No hát Uruguay viszont tett a spanyolokért, mert Pino megsérült ugye gyakorlatilag az egész tornáról kimarad ezt követően és Nico Williamsnek is a bokasérülése felerősödött, kiújult.
[00:29:39]Még nem biztos, hogy nem térhet már vissza ezen a tornán.
[00:29:44]várják az orvosi vizsgálatoknak az eredményét, de hát nagyon várták őt vissza, hogy legyen két szélsőjük, mert ez nagyon kell a Dela Fuenteféle taktikához, mert amikor nem volt két célsőjük a zöldfoki szigetek ellen, akkor láttuk, hogy az mire volt elég.
[00:29:56]Bár egyébként, hogy mondjam, az másképpen öregedett az az eredmény, mióta látjuk, hogy senki mást nem tudta megverni a zöld fokiakat.
[00:30:01]Mindenesetre ez nem néz ki jól a spanyoloknál, hogy ezt a meccset ilyen véráldozatokkal tudták csak hozni.
[00:30:11]Visszakérdezek, szerinted az a VB-jükbe kerülhet?
[00:30:16]Hát szerintem Jamal azért, hogy mondjam, fontosabb, mint mint Nico Williams, aki azért nem is volt idén olyan formában, mint a 24-es EB-t megelőzem, vagy magán azon a tornán, de az, hogy Pinó is, aki mondjuk tudná helyettesíteni valamilyen formában, szerintem ez szintekkel kiszámítható teszi a spanyol csapatnak a a játékát, és összességében komoly komoly versenyhátrány nekik.
[00:30:36]Meg mug más 100%-os szerintem pers nem is volt meg amikor kiment akkor se.
[00:30:45]És akkor van egy Ferrant torresed, akit be tudsz rakni a szélre, akiről meg látjuk, hogy borzasztó formában van ezen a világbajnokságon.
[00:30:53]De tudod, ezek a játékosok szoktak utána negyed döntőbe két gólt rúgni, akikre körbemegy az összes mém róluk előtte, hogy ha ők vezették volna a gépeket szeptember 11-én, akkor tudod ilyen ilyen mémek mennek a Ferrand Torresről már, hogy ugye mindent kihagy és most is volt egy üres kapus hibája gyakorlatilag, vagy majdnem üres kapus hibája.
[00:31:13]Na mindegy.
[00:31:13]Hát nem nem néz ez ki jól.
[00:31:15]Ráadásul ugye én azt nézem, hogy milyen ágon vannak a spanyolok, akkor ugye vagy Ausztria vagy Algéria jön, tehát ennek a csoportnak a második helyzetje valószínűbb most, hogy Ausztria.
[00:31:25]Egyik se tűnik olyan nagyon kellemes esti dunaparti sétának, de megoldhatatlannak se.
[00:31:32]Megoldhatatlannak se, de az járhatak volna rosszabbul is, de az osztrákokán szerintem kifejezetten nehéz játszani, tehát nagyon fizikálisak, presszingelnek, párharcokra bontják le a játékot, az nehéz lesz.
[00:31:40]És ha az sikerül, akkor utána meg a Kolumbia, Portugália, még ott sem tudjuk, hogy melyikük, Horvátország, Gálna, Anglia, attól függen, hogy melyik őük kerül oda majd a második helyre ebben a csoportban.
[00:31:53]Tehát mind a két csoportban a második helyezett.
[00:31:57]Hát ez megint egy, szóval nem tűnik egy ilyen sétagnak, mint mondjuk az Argentinoké most így elsőre.
[00:32:02]Hát most akkorára el tudom sütni mindenkinek a kedvenc lózungját, hogy aki világbajnok akar lenni, annak mindenkit meg kell tudnia verni.
[00:32:10]De nem igaz, hogy mindenkit meg kell verni.
[00:32:13]Nagyon kevés olyan csapat van, aki mindenkit megvert és úgy lett világbajnok.
[00:32:15]Most az angolok ugye ezt nyomják, hogy a csoportból csak tovább kell menni, nem kell mindenkit megverni.
[00:32:20]Ez így majd arra visszatérünk akkor továbbiakban.
[00:32:24]Jó, még egy dolgot akartam.
[00:32:24]Ugye Szaudarábia is kiesett.
[00:32:28]És ami tanulságos volt ezen a meccsen, hogy sokkal jobban játszott a zöldfoki szigetek, tehát ott is üres kapus ziccerrontás volt, több nagyon nagy helyzet volt, miközben sokkal jobban kellett volna mennie Szaudarábiának egyébként a győzelmét.
[00:32:41]Mentek is, ezért tudták őket viszonylag könnyen megkontrázni, de hogy ez a csapat megint nem nézett ki túl jól, tehát olyan lassan halad ez a szaudarábiai futballfejlődés továbbra is.
[00:32:50]Ugye a 2034-es tornának ők lesznek a házigazdái majd.
[00:32:56]És ennek kapcsán eszembe jutott, hogy mind a négy ázsiai arab csapat kiesett.
[00:33:01]Tehát Szaarábia, Irak, Jordánia és Katar is kiesett a csoportbot.
[00:33:05]Azt hiszem, hogy talán öten is az ázsiai régióból összesen már igen.
[00:33:10]Hát Uzbekistának, aki ugye szintén gyakorlatilag már már elhullott.
[00:33:15]Igen.
[00:33:15]Majdnem a fele a a csoport utolsóknak.
[00:33:18]Igen.
[00:33:18]Vis viszont ezzel szemben meg adjunk igazságot Afrikának, mer ott meg 10-ből úgy látszik, hogy kilenc tovább fog menni és csak Tunézia esik ki.
[00:33:23]Most szerintem Kongó tovább fog menni egyébként.
[00:33:28]Úgyhogy az egy szép teljesítmény.
[00:33:30]Hát az a gána tartotta 0-0-án az angolokat, amelyik ugye nem jutott ki az afrikai nemzetek kupájára legutóbb 24 csapatos az afrikai nemzet, de a zöld foki köztársaság se volt kin.
[00:33:39]Igen, ők sem voltak kint.
[00:33:39]Tehát ilyen csapat ilyen mély az afrikai kontinensnek a merítése, ami szerintem, hogy mondom, elgondolkodtató abból a szempontban, hogy mi mit szoktunk egyébként erről gondolni.
[00:33:48]Ugye Bastian Schweinsteigernek voltak, mondanám, hogy félreérthető mondatai ezzel kapcsolatban a Német televízióban, de sajnos még csak félreértetőek sem voltak Elefánt csontp játékára vonatkozóan.
[00:33:57]Meglehetősen sztereotíp lekezelő mondatok voltak, ami miatt magyarázkodnia kellett volna, de nem annyira magyarázkodott.
[00:34:04]Sőt, hát a Jürgen Klopp meg amikor erről akarták kérdezni, akkor kikérte magának, hogy erről kérdezzék.
[00:34:09]De ha már interjúka, Steve Clark, Skót szövetség kapitány is meglehetősen dühösen nyilatkozott a mérkőzés után, Brazilkel mérkőzés után riporteri kérdésekre nem nagyon volt hajlandó érdemben válaszolni.
[00:34:20]És abból Skóciában is lett egy kisebb balhé, és próbálták elmagyarázni a szövetségi kapitányinak, hogy ő ilyenkor nem csak, vagy nem főleg a riporterrel beszélget, hanem azzal a több millió tév nézővel, aki végignézte ezt a mérkőzést, szurkolt a csapatnak, és kíváncsi arra, hogy mi miért az történt a pályán, amit láttak, és őket tisztelné meg a szövetség kapitány, hogyha hát érdemben válaszol kérdésekre.
[00:34:44]Ott tart most az ügy, hogy több skót újságíró elmondta, hogy ne képzeld magad Pep Guardiolának, mert nem vagy az.
[00:34:52]Tehát idáig sikerült eszkalálni ezt a ezt a történetet.
[00:34:55]Hát többet már nem fog nyilatkozni ezen a VB-n.
[00:34:56]Megoldotta magának ezt a kérdést.
[00:35:01]Na, I csoport Franciaország Norvégia 3-1.
[00:35:04]A csoport elsőségért játszották ezt a mérkőzést, és a norvégok a B csapatukkal álltak ki.
[00:35:09]Lényegében minden kulcsembert pihentett szó.
[00:35:12]A franciák játszották a csoporttársőségér ezt a meccset.
[00:35:14]A franciák meg a csoportársaságért lejátszották.
[00:35:16]Ugye itt nagyon érdekes, mert a norvégoknak valóban nagyon kevés pihenőjük lesz.
[00:35:21]Tehát nekik van talán az egyik legkevesebb pihenőjük most az egyenes kieséses meccsük és az utolsó csoportmeccsük között.
[00:35:26]És ugye utazniuk is kell majd várhatóan.
[00:35:28]Persze mindez azért van, mert másodikok a csoportban, tehát lehetett volna úgy is sakkozni, hogy megpróbálják megnyerni a csoportot, és ha sikerül, akkor ez másképpen van.
[00:35:37]De ezt úgy láttam én egyébként a meccset megtekintve, hogy előre beáraszta a Norvég szövetség meg Solbaken is.
[00:35:42]Ehhez képest időnként egyébként kifejezetten meccsben voltak.
[00:35:47]Ugye itt is volt egy kihagyott 11-es Strandlar Larzen részéről vérlázító pofátlanul gyenge 11-es volt.
[00:35:56]Tehát tényleg a ne álljon oda, aki így tudja rúgni most.
[00:35:58]Bocsánat.
[00:35:58]Tehát biztos lett volna a csapatban, aki jobban rúgja.
[00:36:01]Én én egy kicsit a Strandlar Zennel negatívban elfogult vagyok, mert a Premier League szezonban is volt szerencsém végignézni a mint malac a tükörjégen szegényt, de hogy kihagyta és végül 3-1re nyertek a franciák Uzman Dembelé parád és mester hármasával egyébként.
[00:36:17]A nekem nagyon szórakoztató volt, hogy a amikor jöttem ide, akkor különböző közösségi oldalakon láttam a tehát a angolok, amerikaiak, nyilván nem a franciák vagy a norvégok, hát ők teljesen ki voltak akadva, hogy hát ez mi?
[00:36:32]M hát ők azt várták, hogy Holland kontra Mbappé meccs lesz, és akkor most ez mi?
[00:36:37]Hát hogy jönnek ők ahhoz, hogy kicseréljék az egész csapatot, és micsoda izé, nem tudom, a VB-vel szembeni tiszteletlenség.
[00:36:43]És bocsánat, én olyan véleményt és láttam, hogy a FIFÁnak ilyenkor tennie kéne valamit.
[00:36:50]Igen, igen.
[00:36:50]Ó, a FIFA meg a tenni valamit.
[00:36:50]Igen.
[00:36:53]Hát, hogy ezt nem lenne szabad.
[00:36:53]Igen.
[00:36:53]És akkor én is így gondolkoztam, hogy mit tudod, amikor ilyen hírverő meccs van, nem tudom, Honvéd Chelsea és akkor Chelsea elhozza a Fakót, meg azt a három sztárt, akire szerződött, hogy el kell hozni, hogy hogy akkor négy év múlva olyan legyen a VB, hogy igen, de hogyha a Holland az nem tudom, nem húzza a lábát, akkor legalább 60 percig legyen a pályán, vagy hagyjuk már.
[00:37:14]Na mindegy.
[00:37:14]És load load managed az NBA-ben ugye így hívják, és ott ott is szabályozzák.
[00:37:19]Meg ugye az volt még azérv, hogy mindenki, aki megveszi a pofátlanul drága jegyeket a VB meccsre, az egy igazi meccset akar nézni, és nem egy Franciaország kontra Norvégia BC meccset, ami nem izgalmas, nem szoros és még a sztárokat se tudtad megnézni, amit ELFben akartál.
[00:37:41]azért Norvégiában tartanék egy közvéleménykutatást arról, hogy mit ha választani lehet, akkor inkább legyen kipihent és kompetens az egyenes kieséses szakaszra az a csapat, vagy akkor tényleg próbáljuk megverni Franciaországot.
[00:37:58]Nem tudom egyébként, mert a norvég néplélekkel azért ennyire nem vagyok át a toate.
[00:38:01]Nagyon érdekes, és én is kíváncsi lennék, hogy hogyan gondolkodnak erről.
[00:38:04]Tamás Rita írt a 24-re kimaradt ziccelerek című tárcasorozatban egy cikket, hogy Norvégiában él.
[00:38:08]Ugye a ne pánikoi sportolj oldalnak a a vezetője egy nagyon népszerű oldalt visz.
[00:38:13]Szerintem érdemes olvasni, feliratkozni rá, és írt hozzánk egy cikket arról, hogy egyébként nagyon megosztott a norvég társadalom az utóbbi időben.
[00:38:22]Kifejezetten sok témában jön elő ez a megosztottság, de a futball válogatott ebben érdemben tudott előrelépést nyújtani, merthogy ebben viszont nagyon egységesek, és mindenki nagyon szereti ezt a válogatottat, nagyon büszke rá.
[00:38:35]Ez gondolom így maradt ezután a mérkőzés után is, csak gondolom ezt e tipikusan olyan kérdés, amiről azért sokféle releváns és jogos vélemény elképzelhető, és ez ez tud ilyen repedéseket hozni.
[00:38:45]Hát igen, csak nekem az nem releváns vélemény, hogy de akkor így nem volt Holland meg Bappé meccs.
[00:38:49]Hát de ha onnan nézed, hogy megvette a jegyet, úgy azért releváns, nem?
[00:38:55]Kicsengedtem meg dollár.
[00:38:55]kimész egy meccsre norvég szurkolóként, vagy tegyük föl, mi vagyunk ott helyettük.
[00:39:00]Kimész egy magyar válogatott meccsre, nem mindegy, hogy ki az, aki éppen a magyar válogatott mezében ugyanúgy ordítasz, meg végigszurkolod.
[00:39:09]Tehát szerintem igen, tehát hogy itt a semleges nézők azok, akik megszívták, de most bocsánat, engem ők érdekelnének a legkevésbé, hogyha az ő a norvégok helyében vagyok TV té TV előtt ülők lázadoztak, hogy hát ők arra készültek, hogy itt a hn ő véleményük meg még talán még ennél kevésbé is érdekel, mert hotelból én is tudok kiabálni meg okoskodni.
[00:39:32]Most is azt teszem valahol, egy asztal, csak éppen asztalnál vagyok, nem pedig egy kanapén.
[00:39:36]De lényeg az, hogy szerintem minden azon fog múlni ezek után, hogy hogy szerepelnek az egyenes kieséses szakaszban, mert hogyha nyernek, vagy tovább jutnak, inkább azt mondom, akkor ugye az edző egy isten, tehát mekkora húzás volt, zseniális ötlet, mint egyébként kicsit a kézi jut eszembe, amikor vannak azok az elengedett meccsek, ami ugye nem úgy engedik el, hogy így ki van mondva, hogy elengedjük, de hogy amikor úgy is tudod, hogy nem valószínűleg nem ott kell a továbbjutást kiharcolnod, akkor azért ott szoktak beleszaladni ilyen jellemzően nagyobb kézi tornákon egy-egy pofonba, olyan válogatottak, akik tudod, így a határon vannak, hogy tovább tudunk menni, de akkor lehet, hogy nem most kéne szétforgácsolni magunkat, hanem majd lesz az a kiki meccs, akkor inkább arra legyünk jobb állapotban.
[00:40:23]A professzor Dr.
[00:40:23]Mocsai módszerre gondolsz?
[00:40:25]Ö mondjuk igen, akkor jól azonosít, de nem csak rá, tehát ez egy általánosan bevett dolog.
[00:40:32]Szóval egy kicsit erre emlékeztetett ez a dolog, de lényeg a lényeg, ha bejön, akkor akkor nagy húzás, ha nem jön be, na akkor viszont az lesz, hogy akkor legalább próbáltad volna megnyerni a csoportot, ha már erre is képtelen vol.
[00:40:46]De szerintem amúgy tipikusan az a helyzet, amikor így tök mindegy, hogy mit csinálsz, úgy is kritizálni fognak érte, vagy az vagy ez az oldal fog, vagy a másik oldal fog, mert hogyha megjátszatja, nem tudom az ötökort vagy a hlandot, ne adj isten valamelyik megsérül.
[00:40:57]Franciáknál most nem volt egy kanió, de hogy lett volna ott egy kanió valamelyik megső, vagy csak rossz, vagy csak egy rossz mozdulat, kivéthetetlen, vagy vagy nem tudom, vagy ő ő lép oda rosszul és kiállítják, akkor akkor meg azért kritizálták volna.
[00:41:10]Hát most miért kellett játszatnod, miért nem pihentetted?
[00:41:14]Mikor amúgy egy nagyon hosszú szezon után vannak ezek a játékosok, szerintem annyira nem ágáltak az ellen, hogy akkor most egy kicsit pihennek.
[00:41:20]Főleg úgy, hogy egyébként szerintem nagy különbség nincs aközött, hogy most elefánt csontparttal játszol Svédországgal.
[00:41:27]Én nagyon a na nem látom azt, hogy a egyik vagy a másik sokkal erősebb lenne.
[00:41:32]Szerintem az elefántok azért jobbak, de de valóban és rá abban sincs különbség, hogy a franciáknak mondjuk a svédek után valószínűleg a németek jönnek a 16 között, a norvégoknak meg ha úgy adódik elefánt csontpot legyőzik, akkor utána a brazilok vagy a japánok jönnek.
[00:41:44]Tehát mind a két ág brutálisnak tűnik, összehasonlítva mondjuk a Dél-Afrika- Kanada fémjeleszte ággal.
[00:41:51]Egyébként azt akartam mondani Dávidról, hogy már annyira igazad van, hogy az angoloknál a második meccs után konkrétan fölmerült ez.
[00:41:59]Ugye nem tudták megvenni gánát sem, de ez nem akadályozza meg őket abban, hogy ezzel a abszolút ilyen splendid isolationnel gondolkodjanak mindenről az angolok, hogy hát miért kellett játszatni a Re Jamest ezen a sehova nem, ugye tegnapelőtt még az volt, hogy borzasztó blama, hogy az 0-0.
[00:42:12]Most már sehova nem számító meccs lett, mert kiderült, hogy a Re James megsérült az egyetlen jobb hátvéd a keretben.
[00:42:18]Ugye neki hát van hajlama erre egyébként ezt megadom.
[00:42:22]Tehát azért lehetett arra számítani, hogy a Re James nem fog hat-hét meccset egymás után probléma nélkül megcsinálni sajnos.
[00:42:26]És hogy minek játszotta őt ezen a meccsen Tuhel, mert hogy megsörült, és most két meccset biztosan ki kell hagynia, és nem biztos, hogy lesz ezen a tornán harmadik.
[00:42:34]Tehát, hogy ugye az is lehet, hogy az egész tornáról kidőlt, és mondom, nincs több jobb hátvédje az angoloknak, vagy olyan, aki aki ott természetesen tud azon a poszton naplán nem ugyanabban a minőségben játszani, mint Re James.
[00:42:48]Egyébként a franciáknál Uzmán Dembélé mesterhármasára visszatérve korábban csak Mbappe és Jü Fonen tudott francia játékoskoként mester hárm-ast rúgni.
[00:42:57]ugye Mbappé VB döntőben csinálta meg ezt a trükköt.
[00:43:00]És egyébként Franciaország nagy tornán 2006 óta nem nyerte meg a harmadik csoportmeccsét.
[00:43:08]Voltak ebben emlékezetes bukfencek meg ilyen fürdések is, mint Tunézia ellen kérdez 22-vel négy évvel ezelőtt, amikor ők voltak az a csapat, aki nem szaggadta szét az istrángot már biztos továbbjutóként.
[00:43:19]De hát Ekvador, Svájc, Svédország, ilyen EBen, VBEN.
[00:43:24]Én a Dembélnek örülök, mert amikor legutóbb itt voltam, akkor ugye mondtam is, hogy szerintem ő egy kicsit háttérbe szorult most itt a Báppézás meg a Olissé miatt, aki ugye nyilván a a flashi gól gólpasszok, de hát most akkor így a Dembelé is megkapja a nekiáró figyelmet szerintem, úgyhogy én ennek tudok örülni, hogyha már ha már ilyen meccs volt, akkor legalább egy kicsit ez is így a helyére kerül.
[00:43:50]Nem az erős, de szóval, hogy ennek azért tudok örülni.
[00:43:56]Ugye tegnap arról is beszélgettünk, hogy a válogatottaknál egy edzőnek hogyan kell eljárnia.
[00:44:00]Sok esetben a játékosokat kell beleilleszteni, bizonyos játékosokat mindenképp kell beleillesztenie a csapatba, és ahhoz kell megtalálni azt a szerkezetet, ahol ez a legjobb hatékonysággal működik.
[00:44:09]És klasszikusan ez a helyzet most a francia csapatnál, ahol az aktuális aranylabdás, ezt nem győzöm hangsúlyozni, Usmá Dembelét, ki kellett tolni a jobb szélre, ami nem állítom, hogy ott rossz, de nem az a kedvenc pozíciója, meg aranylabdása arról a pozícióról lett.
[00:44:26]De őt ki kellett tolni a jobb szére, hogy bent maradjon a csapatba, működjön is valamennyire az Olissé be tudja jönni, középre tudja szervezni a játékot, és közben az Mbappe is úgy érezze, hogy komfortosan van tartva.
[00:44:38]Ez egyébként azért egyrészt sokkoló, hogy a francián olyan minőség van, hogy egy aranylabdás játékost tologatnak ilyen rubikockaszerűen, hogy kijöjjön a végén a egyszínű oldal.
[00:44:47]Másrészt meg nyilván The Shamp feladatát is szerintem megmutatja, hogy mi a valódi feladat, és hogy ez mennyire nem egyszerű egyébként sokszor.
[00:44:57]Hiába ez a brutális minőség, de megnézném Biával ezt a válogatót azt megadom egyébkéntak, hogy ő így újra feltalálja magát, meg egy nagyon jó csapatot rakott össze, mert azért az utóbbi években ezzel a támadópenciállal, ez finoman fogalmazva nem mindig volt kiaknázva ez a támadó potenciál a francia válogatottban.
[00:45:17]Ehhez képest azt hiszem most 10 gólt lőttek a csoportkörbe.
[00:45:22]Egész egészen egészen jól mozogtak.
[00:45:22]És ugye ott a Szenegár elleni első félidő volt az olyan, ami így döcögős volt, de utána meg beindultak.
[00:45:28]És akkor ott is az volt, hogy ott még a Dembelé kezdett inkább a pálya közepén és a Oliz játszott szélen.
[00:45:34]Aztán így rájöttek, hogy lehet, hogy jobb lesz akkor, hogyha Demblét rakjuk ki, de hogy egyébként ezek nem ilyen nagyon ilyen rigid rigidek ezek a felállások.
[00:45:41]Tehát Bappé is látszik, hogy csomót mozog mozog vissza most.
[00:45:45]És egyébként két gólpaszt ő adott Dembelének.
[00:45:48]Igen.
[00:45:48]Ő azt csinál, amit akar Bappé szerintem nagyjából ebben a ebben a csapatjátékban.
[00:45:52]Egy dolog még a francia válogatott meg Dösam kapcsán, hogy elhunyt Didé Dösam édesanyja azért hazautazott, és ezen a mérkőzésen nem ő irányította, hanem Gy Stefan a az a segítője irányította a csapatot és volt egy közjáték, hát egy szerintem nagyon sajnálatos meg beszédes közjáték ezzel kapcsolatban.
[00:46:13]Francia szövetség azt mondta a meccsőt az újságíróknak, hogy egy perces gyászünet lesz a kezdésnél, mégpedig Didi Édösamp elhunyt édesanyjára emlékezve.
[00:46:24]Erről kiderült, sőt kiadott a FIFA egy helyesbítést, hogy nem a venezuelai földrengés áldozatai miatt volt az egy perces gyászszünet.
[00:46:31]Ez az egyik része a történetnek.
[00:46:34]A másik része pedig az, hogy nem engedté, nem engedte a FIFA a francia válogatott játékosainak, hogy fekete gyászszalaggal, karszalaggal lépjenek pályára ezen a mérkőzésen.
[00:46:45]Kinek fájt volna, hogyha a csapat ki tudja fejezni az együttérzését a szövetségi kapitánya felé, de most komolyan.
[00:46:53]Tehát erről vitatkozunk, hogy hidratációs szünet, reklámszünet, a jegy mizéria, meg minden, ami körbevette ezt az egész világbajnokságot, a nem tudom hány 1000er dollárért tudnak venni ugye beutazási vízumot, vagy egyet elintézi ezt a folyamatot.
[00:47:08]A zöld fokiszigetek szurkolói, a vozinja anyukáját úgy kell utólag bevinni, miután 15 millió követőt az Instagramon, mert akkor már nagyon kínos lenne.
[00:47:16]És közben erre meg van idegrendszer, erre van erő.
[00:47:19]Itt chillent relax.
[00:47:21]Nem vehetitek föl a fekete karszalagot?
[00:47:27]Döbbenet.
[00:47:28]Hát egy kis empátia az férhetne.
[00:47:28]Ma érezhetné magát empatikusnak infantino mondjuk.
[00:47:33]És akkor de hogyha felveszik, akkor mi mit mi történik?
[00:47:36]Tehát hogy bemegy infant és lerángatja róluk.
[00:47:37]Igen.
[00:47:40]Tehát én nekem is az volt a kérdésem, hogy mi lett volna, hogyha francia csapat nem kaptunk engedit, nem baj, akkor kizárják őket a világbajnokságról, vagy mit mi történik?
[00:47:46]Jó, most nem semmi nem történt volna.
[00:47:48]valami pénzpírságot vagy ilyesmit kiszabnak, aztán na mindegy.
[00:47:53]De ez izgalmas lett volna, hogyha nem kapnak rá engedélyt, és azért csak azért is úgy mennek ki.
[00:47:57]Legalább lett volna kis beszédtéma nekik is.
[00:48:02]Egy kicsit olyan vihar előtti csendnek érzem most a francia válogatottnál a aránylag kényelmesen megnyer ugye Senegál ellen volt egy döcögős félidő, de hogy egyébként elég elég jól hasítanak ezen a VB-n.
[00:48:14]Úgyhogy kíváncsibb vagyok, hogy amikor egy szerintem Szenegál se volt rossz, de mármint azon az első félidőn, de azért egy komoly kihívásnál majd kíváncsi leszek mennyire működik olajozottan ez a válogatott, mert mert mondom most egy kicsit azt érzem, hogy picit túl könnyen ment minden egyelőre.
[00:48:35]Na 27 csapatnak a helye már biztos a 32 között.
[00:48:38]öt kiadó helyért megy még a tusakodás, de ezzel párhuzamosan vannak olyan csapatok is, amik ugye biztos kiesők már.
[00:48:46]Meg olyan is üzbegisztal, ami lényegében biztos kieső, mert hét góllal kellene nyernie a kongói DK ellen.
[00:48:49]Arra gondoltam, és vártá egy picit kevesebb időnk lesz rá, hogy elbúcsúzásképpen picit provokatívebb citromdíj jelleggel értékeljük ezeket a csapatokat.
[00:49:01]Mondjuk el, hogy kik voltak közülük a legrosszabbak, kik voltak azok, akiket azzal együtt is szerettünk, hogy nekik rövidebbre sikerült ez a világbajnoki kaland.
[00:49:10]Ugye a csehekről van szó, Katarról, Haitiről, Törökországról, Kurasszauról, Tunéziáról, Új-Zélandról, Sza-Abiáról, Urugul, Irakról, Jordániáról és Panamáról, meg egy picit az üzbégekről.
[00:49:25]Jó, én akkor indulok azzal, hogy én Kuraszautót imádtam azzal együtt is, hogy kiestek.
[00:49:27]Tehát engem ez láttad azt a videót az első az utolsó meccsük előtt?
[00:49:30]Igen, aztán tegnapi műsorban beszéltem is róla.
[00:49:32]Igen.
[00:49:33]Csodálatos.
[00:49:34]Csodálatos.
[00:49:34]Liba libő abszolút is.
[00:49:37]Nem tudok róluk rosszat mondani.
[00:49:40]Szóval biztos nekik nem van nég citrondíjat.
[00:49:44]Szerintem ők amit ami amiért jöttek, azt teljesítették.
[00:49:46]Tényleg a szurk ilyen hipser kedvenc csapat lettek.
[00:49:50]Abszolút.
[00:49:50]A haiti lenni Josephffel.
[00:49:53]Ühüm.
[00:49:53]Szerintem ő ők is egy ilyen színfoltjai voltak a a VB-nek.
[00:49:56]Még azt is tudom mondani, hogy azért ők nem csak így beseggeltek, hogy hogy akkor majd húzzuk ki, aztán legyen valami, ami időnként azért mentek előre is.
[00:50:05]Úgy nekem kifejezetten így így rendben volt.
[00:50:12]Amúgy nem tudom arról mi a véleményetek, de én Jordániától többet kaptam, mint amire számítottam.
[00:50:17]Tehát, hogy ugye ők még játszanak egyet, de mindkét meccsük rúgtak gólt, kompetitívek voltak.
[00:50:21]Hát ugye Algéria még gondban is volt ellenük.
[00:50:27]Szóval azt gondolom, hogy amikor hallottam Jordánia, most azért mi szükségünk van egy Jordániára a VB-n, ahhoz képest nagyon szépen és hagytak édességet az öltözőben.
[00:50:35]Az megvan ugye meg egy ilyen kis kedves üzenet az Új Japánnal úgy küldtem át kollégáknak, amikor éppen nem nálam a citromdíj az Tunézia és Irak között pattog.
[00:50:49]Irakkal jobban szimpatizálok, mert nekik voltak fellángolásaik, meg jól kinéző periódusaik a VB-n.
[00:50:54]De hát az a mínusz11-es gólkülönbség az objektíve beárazza őket.
[00:51:00]Tunézia szerintem már túlragoztuk sokszor, de ők inkább a mit vártunk tőlük, és ahhoz képest mennyire nem mutattak semmit alapon.
[00:51:09]Nálam inkább Tunézia citromdíjas, mert ez egy még így is egy sokkal többre hivatott keret lehetett volna.
[00:51:17]Én szerintem nálam is ők így nyerték a gólokat, mint kacsa a Nokedlit.
[00:51:24]Ugye elhitették mindenkivel, hogy ez a svéd válogatott akár még jó is lehet ez a világbajnokságon.
[00:51:31]Nagy trükk.
[00:51:33]Nagy trükk volt, hogyha valaki nézte egyébként, követte őket a selejtezőbe, hogy Koszovó oda visszaverte őket.
[00:51:41]Meg hát meg az, hogy a torna alatt kirúgták a szövetségkapitányt.
[00:51:46]Tehát már ez ön az első meccs után.
[00:51:48]Az első meccs után és így és az önmagában is brilliáns.
[00:51:51]Megérte.
[00:51:51]Tehát nem hiszem, hogy hogyha hagyják a pozíciójába a kapitányt, akkor ez rosszabb lett volna ennél.
[00:51:58]Mit gondoltok a csehekről egyébként?
[00:52:00]Én a Tunézia az arra akartam mondani, hogy szerintem ők ők joggal és okkal kivívták a futballvilág ellenszemvét, tehát nem egyszerűen megbuktak egy világbajnokságon, mert ki lehet esni sokféleképpen egy világbajnokságról.
[00:52:11]Nyilván ahhoz, hogy úgy es ki, mint Kurasao ahhoz Kurasaonak kell lenned, és túlnézni amelyik a legutóbbi nyolc világbajnokságból haton szerepelt.
[00:52:18]Nyilván nem tud Kuraszaó lenni, más megítélés aláesik, de ezzel együtt is ki lehet esni másképpen.
[00:52:23]És itt Urugvá mellett Tunézia volt az a csapat, amelyik de szerintem Tunézia sokkal egyértelműben, ami kifejezetten kivívta a futballvilág ellenszemét a dilettantizmusukkal, a kapitánykirúgással, a mellé adott nyilatkozatokkal.
[00:52:39]Szóval szerintem ez ez ott nem csoda, hogy ez ez majd nagyon magas hullámokat is fog vetni.
[00:52:42]Állítólag ugye Marosi Geri mondta tegnap, hogy miniszteri szinten nagy a pánik, hogy hogy mit sikerült itt alkotni.
[00:52:48]De egyébként, hogyha szóba hoztad a cseheket, a csehek kifejezetten az egyik legrosszabb csapatnak tűntek, úgy mindent egybevetve.
[00:52:58]Nyilván Tunézia, Katar satöbbi, de hogyha azt nézem, hogy Európából érkeznek, beszéltünk a torná elén sokat erről az európai gőgről, átmentek az európai selejtezőkön, azt szoktuk mondani, hogy az egy jól működő futballkultúra, sok jó játékossal, Slávia, Spárta sokáig mennek az európai kupákban, zömmel hazai játékosokra építkezve.
[00:53:17]Én a torna előtt egy interjúban úgy fogalmaztam meg, hogy a CEF futballnak ugye magas a padlója, alacsony a plafonja, de nagyon magas a padlója, tehát tudnak nagyon sok ugyanabban ugyannyira jó játékost előállítani.
[00:53:30]Hát ez most kiderült, hogy ez nagyjából a pontrúgásokat jelenti, a nagy bedobásokat jelenti, az ívelgetést jelenti, és egyébként ami sokkoló volt, hogy mind a három mérkőzésük a 60ik perc után kaputt, mármint fiz fizikálisan kaputt, nem tudták megcsinálni a támadásokat végig, és teljesen szétestek szerkezetileg a meccsek végére.
[00:53:48]Dél-Afrika ellen, amit azért nem láttam jönni.
[00:53:51]Hát a sik már bejelentzette, hogy visszavonul a válogatottól.
[00:53:54]Gondolom a kobbacket nem marasztalják ezután.
[00:53:58]Azért én a sikkel meglepődtem 30 évesen, még azért minimum egy EB-t kinéztem volna belőle.
[00:54:03]Tehát nekem az a benyomásom, ott is azért valami lehet a háttérben, mert nem szoktak 30 évesen meghatározó játékosok ilyen látványosan bedobni törő között.
[00:54:12]De hát mit érdemel az a csapat, ahol a egyik közép hátvéd játszik hetes mezben?
[00:54:20]Olyan futball ellenes futball ellenes bűncselekvény.
[00:54:24]Jó, ő volt ő volt a fő taktikai fegyverük, ugye?
[00:54:26]Igen.
[00:54:26]Asamán is volt hármas.
[00:54:29]Igen, az is egy érdekes.
[00:54:29]Meg William Gasz 10-es meg Bulacru kilences hasonlók.
[00:54:35]Igen, hát hogy ők rúgtak úgy gólt, hogy nagy bedobás, nem esett le a labda és befejelte a Krejsi, ami egy érdekes szín volt, de na hát, hogyha ezt tudsz, ezt tudod, csak az az kevés.
[00:54:44]Katarról még egy szót.
[00:54:44]Én őt én őket a világbeság felcsútjaként emlegettem.
[00:54:49]Nagyon szép, de ez igazságtalan felcsúttal kapcsolatban, mert ők azért ennél több, hogy mondjam, eredményt értek el a magyar bajnokságba.
[00:54:54]Most tudjuk, hogy hogyan meg miatt, de ebbe most ne menjünk bele.
[00:54:58]Annyit mondanék, hogy 10 gólt kaptak, 72 lövést engedtek az ellenfeleknek, és 160 érintése volt az ellenfeleiknek az ő 16-osokon belül három meccsen.
[00:55:10]És akkor én meg beledobom azt, hogy az ellenfeleknek engedett X-t, tehát a helyzetminőség az a legmagasabb.
[00:55:15]Náluk 8,5ás van.
[00:55:20]Amikor mondtad, hogy kivívták a legellenszemesebb csapatoknak járó citromdíjat, akkor azért megfordult a fejemen szegény Katarnak még ezt is sikerült elveszíteni az előző világbajnokság után.
[00:55:30]Úgyhogy Igen.
[00:55:32]Most már most már kis piros lapot is kaptak, de nem volt elég, hogy ők legyenek a legellók.
[00:55:37]Egyszerűen teljesen semmilyen nincs nincsen érzelmem a Katari válogatottal kapcsolatban, de mondjuk Panama is olyan, hogy tudtok három dolgot, bármit, akármit mondani a panamai válogatott 19 kmre túlfutották gánát.
[00:55:49]Ezt már mondtam az egyik adásban.
[00:55:53]Tehát, hogy a mintha ott se lettek volna soha, vagy vagy nem nem érz ennyire semmilyen csapatot nem láttam még világbajnokságon talán.
[00:56:01]Nekem Panama olyan, hogy így már így menetrendszerül jön az, hogyha vb, akkor tudom, hogy lesz egy anglia Panama meccs.
[00:56:06]Tehát, hogy az angolok angolok valamikor meg fogják őket verni.
[00:56:10]Ennyit tudok Panamáról megjegyezni sajnos.
[00:56:15]Na hát akkor hárman bedobom a Godoy.
[00:56:18]Godoly.
[00:56:18]Ab Godoly.
[00:56:18]Hát ő Honvédben és akkor így hárman nagy nehezen három valamit összehoz.
[00:56:23]Én tudok, én tudok még tudok még.
[00:56:24]Szerintem tök érdekes volt, mert ugye lejátszották szerintem a két legunalmasabb félidőt a világbajnokság gon.
[00:56:31]Ugye azkvátok ellen, a másikat meg ugye még Gána ellen.
[00:56:35]Gána ellen szerintem kifejezetten jól néztek ki.
[00:56:36]Ugye az első két meccsükön összesen 33 lövés volt.
[00:56:39]Tehát a szerintem azt a részét megcsinálták, hogy hogy olyan mérkőzés képeket hoztak létre, amikben nekik nyílt esélyük arra, hogy val hogy hogy egy góllal behúzzák.
[00:56:50]És egyébként a Gáneli mecs kifejezetten szoros meccseket is játszottak.
[00:56:52]Tok Geli meccset meg is nyerették volna a játékk alapján.
[00:56:54]Azt is meg kockáztattam, hogy lehet, hogy nekik bocsánat, neki kellett volna nyerniük.
[00:56:58]Éppen egy godoy rossz beadás után szaladt el egy kontrával egyébként.
[00:57:02]Gána szegény válogatottsági rekordel anibal Godoy.
[00:57:04]Na mindegy, az egy drámai pillanat volt szerintem.
[00:57:08]Ha van egy Deli Waldezük, mint ahogy volt jó most már két évtizeddel ezelőtt szerintem akkor ez egy nagyon jó csapat lett volna, mert ha az a masszív védekezés meg egy olyan támadó, aki a semmiből vagy félhelyzetekből is tud gólt lőni, akkor szerintem jók lettek volna.
[00:57:21]Ugye nekik 38 érintésük volt a Horvát és a Gálai 16-oson belül, és csak 29-et engedtek ennek a két csapatnak.
[00:57:28]Tehát szerem játékből ők meg védekezni tudnak, csak elaludtam a meccseiken tényleg.
[00:57:33]Tehát hogy hát nagyon kevés dolog történt és ehhez úgy tűnik, hogy rövid az élet, hogy én azt kivárjam.
[00:57:40]Én amit de lehet ez rólam többet árul el, mint panovak, mint a panovai vállalogat.
[00:57:45]Nekik nem oszthatunk citrondíjat, mert ők nem estek ki.
[00:57:47]De amit még mindig nem tudtam feldolgozni, az az, hogy Afrika tovább ment és ott van a kieséses szakaszba, látva az első meccsüket Mexikó ellen.
[00:57:55]Ott egy lyukas garas nem adtam volna arra, hogy az ilyen rohadt paradicsom díj, nem?
[00:57:58]Hogy hogy úgy sikerült, de azért megdobálnád vele.
[00:58:02]De tovább jutottak a csoportba második helyen.
[00:58:04]Történtük során először.
[00:58:04]Tehát most itt előadtam a futball romantikus énemet BZ, de hát na borz az egy borzalmas csoport volt.
[00:58:12]Ez volt a feladat.
[00:58:12]Továbbmentek az pályán nem tudtad továbbni a csoport.
[00:58:14]ők volt lettek az első VB házigazda, aki bent ragadt a csoportban.
[00:58:18]Azóta Katarzt meccselte, de most meg sikerült neki.
[00:58:23]És szerintetek melyik volt a leggyengébb csoport?
[00:58:24]Mert szerintem ez vetegszik azért a címér.
[00:58:26]Az A csoport.
[00:58:29]Ugye ott Dél-Korea, Dél-Korea is.
[00:58:31]Ez a Belgő Egyiptom irán újzélandis erős versenyző, meg ez a Svájc, Bosznia, Qatar, Kanada meg az a amit te mondasz.
[00:58:38]Szerintem ez a három volt a leggyengébb csoport, de majd meglátjuk.
[00:58:42]Én a bosnyák, Kanada inkább arrafele kavénnyelnék, és akkor utána a második, amit te mondasz, az a és aztán a harmadik nekem a Egyiptom Irán, mert ott azért legalább jó, tehát az alapanyag szerintem ott meglenne ahhoz, hogy futballmérkőzést lehessen nézni.
[00:59:03]csak változó mennyiségben jött ki, de a másik két csoportnál ott már eleve kicsit húztam a számot, hogy az én fejemben a világ legjobb csapatai között az nem kifejezetten ilyen csoportok lennének, de játékminőségben amúgy nekem például dél-kore nagy csalódás volt, szerintem az egy sokkal jobb csapat lehetne.
[00:59:21]Igen.
[00:59:21]Igen.
[00:59:21]Bár ott a VB el is voltak már hírek arról, hogy nem az igazi, és hát inkább az volt a meglepetés, hogy az első meccsen megverték a cseheket ezzel együtt is, de aztán kiderült, hogy a csehek borzalmasak.
[00:59:29]Úgyhogy így ez kicsit minden a helyére került végül.
[00:59:33]Katar kapcsán csak Ceterum cenzójelekgel mondanám el, hogy rendesen kicsalták őket ide.
[00:59:38]Tehát most azt hagyjuk is, hogy Ázsia mennyi helyet kapott ebben a bővített VB mezőnyben, mert arról beszéltünk, hogy ez indokolhatlannak látszik az eredmények alapján, nem úgy, mint mondjuk az afrikai 10 hely.
[00:59:46]De hát ott ugye konkrétan a pótsejtező is úgy lett megtervezve, szervezve, hogy nekik hazai pálya legyen, meg pihenőjük legyen, és gyakorlatilag Omán meg az Egyesült Arab Emérségek ellen így sikerült őket ekkora hátszéllel idáig eltolni.
[01:00:00]Csak azt nem tudom, hogy minek, merthogy értelme nem sok volt szegényeknek itt.
[01:00:04]Jó, ajánlanék meccseket még így a végére, hogy meghozzuk a kedvet a kieséses körhöz is.
[01:00:10]Ugye lesznek még csoportmeccsek ma este, éjszaka zárul az argentin csoport is, ugye Messi, vs Jordan Amerikában ez biztosan meg fog néhányakat téveszteni.
[01:00:24]Kíváncsi vagyok.
[01:00:24]Már láttam ilyen képet a jordániai 23-as játékosról, hogy The Last Dance.
[01:00:31]A K K K K K csoportban ugye Kolumbia és Portugália eldönti a csoportelsőséget.
[01:00:35]Az L csoportban pedig Anglia, Panama ellen, Gána pedig a horvátokkal játszik.
[01:00:39]Mind a három csapat, bocsánat, majdnem biztos, továbbjutó már a horvát, a Gána és Anglia biztos horvátoknak 84% esélyük van.
[01:00:48]És hát lesznek ilyen meccsek a legjobb 32 között, hogy Brazília, Japán, Elefántcsontpart Norvégia, Franciaország, Svédország, Hollandia, Marokkó.
[01:00:57]Ezek már biztos párosítások.
[01:00:59]Ezek jó, de ezek már tetszenek.
[01:00:59]Tehát most érzem azt, hogy elkezdődik a VB.
[01:01:03]Igen, mert a ezen a héten azt éreztem, hogy hogy lehet még mindig a csoportkör, mert két hete nézem, és még mindig nincs vége a csoportkörnek, és ráadásul a fele olyan volt, hogy jó, oké, majd megnézzük, de meglátjuk, hogy mennyire lesz érdekes, de ezek most ezek kifejezetten olyan párosítások, talán a franciák kevésbé, francia, svéd az még azért elég egy oldalúnak tűnik, de a másik három az kifejezetten nagyon, hogy na arra kíváncsi vagyok, tehát hogy arra külön bekapcsolom a tévét, hogy na azt Akkor mutasd, hogy mi van.
[01:01:34]Lesz vozinja Messi.
[01:01:35]Na én itt azon leszek kíváncsi, hogy arra leszek kíváncsi, hogy ki fog több érzést kapni Messi vagy Vozinja.
[01:01:41]Nem egyértelmű egyébként.
[01:01:41]Abszolút nem egyértelmű.
[01:01:43]Miamiban játsszák, szóval Messinek végül is hazai a pálya.
[01:01:45]Kicsit leejteni fog.
[01:01:48]Lényegében 99% Mexico Ekvador az Astekában.
[01:01:52]Tegnap nem volt rá idő, és a Marosi Geri pedig nagyon szerette volna, hogy elmondjuk, hogy a Mexico eddigi 87 tét meccséből kettőt vesztett el az aszték stadionban.
[01:02:00]VB meccset még soha.
[01:02:02]És ugye most azzal, hogy megnyerték a csoportjukat, maradnak még két körre azt stadionban.
[01:02:06]Elsőre Ekvador fog jönni, másodikra pedig minden valószínűség szerint Anglia, az nem lesz egy kellemes kirándulás, ahol el kell menni Tuheléknek.
[01:02:16]Szóval alakul ez a VB, jövünk meg, mindenki üljön a képernyék elé majd az Ausztrália Egyiptom mérkőzésen is, mert azért ilyen is lesz.
[01:02:25]És egyébként pedig, hogyha ideje engedi, akkor tartson velünk minden meccsnap után reggel, mert jövünk élőben, így lesz ez holnap is.
[01:02:31]Én holnap nem leszek, szussszanok, pihenek egyet, mert rámfér.
[01:02:36]Talán így kevesebbet fogok hibázni a következő adásokban.
[01:02:37]Áron Dávid, nagyon köszönöm, hogy itt voltatok.
[01:02:40]Nézőknek, hallgatóknak a figyelmet köszönöm.
[01:02:43]Sziasztok, tartsatok velünk legközelebb is.
[01:02:45]Helló!