Véget ért a csoportkör, most kezdődik az igazi vb | 24.hu
- A 48 csapatos vb csoportköre kevés drámát hozott, inkább bemelegítés; a lényeg az egyenes kieséses szakasszal kezdődik.
- Messi és Ronaldo góljai gyenge kivitelezésűek voltak (pl. lapos szabadrúgás), de önbizalmat adhatnak a kieséses szakaszra.
- Portugália gyenge csoportköre Martínez taktikai hibáiból és Ronaldo beépítési nehézségeiből fakad; nehéz ágra kerültek Horvátországgal és Spanyolországgal.
- Kolumbia a torna legnagyobb meglepetése, Luis Hamés Rodríguezzel a középpontban, de Ghána ellen fennakadhatnak.
- Anglia unalmas csoportkört produkált; Tuchel rendszere támadásban nem működik, hiányzik a kreativitás.
- Az Algéria–Ausztria döntetlen mindkét félnek kedvezett; a hajrában mindkét oldalon gól esett, ami vb-történelmi.
- Afrika 9/10 továbbjutója a nagyobb kvóta mellett szól; a torna meglepetései közé tartozik Hollandia, Marokkó, Kongói DK és Zöld-foki szigetek.
- Uruguay csoportkiesése a legnagyobb csalódás, Bielsa alatt szétesett a csapat, Suárez nélkül nem nyertek vb-meccset.
- Ágrajz: a felső ág „halál-ág”, Argentína könnyebb ágon; tippek: lesz afrikai a négy között, Japán kiejtheti Brazíliát, Zöld-foki szigetek csodát tehet.
„Túléltük. Nem eddig ez a legfontosabb. Most kezdődik majd az igazi”
Részletes összefoglaló megjelenítése
A csoportkör általános értékelése: show-elem és csekély izgalom
A műsorvezető és a két vendég – Marócsi Gergely és Úzser Oland – egyöntetű véleménye szerint a bővített, 48 csapatos világbajnokság csoportköre kevés valóban kiélezett, drámai mérkőzést hozott. A lebonyolítás egyre inkább az amerikai profiligák alapszakasz-időszakára emlékeztet, ahol a csoportkör inkább bemelegítés, és a lényeg az egyenes kieséses szakasszal kezdődik.
„Túléltük. Nem eddig ez a legfontosabb. Most kezdődik majd az igazi” *
A show-ipari gépezet azonban működött: minden alkalmat megragadtak a szenzációkeltésre, néha joggal, néha kevésbé. A szereplők kiemelték, hogy a rendszerből szinte teljesen eltűnt a kockázat a nagycsapatok számára, Uruguay volt az egyetlen igazán meglepetésszerűen kieső esélyes gárda. A csoportkör így több együttes számára meghosszabbított felkészülési időszakként funkcionált, ahol a taktikai sémákat csiszolhatták.
Sztárok és „gagyi gólok”: Messi és Ronaldo a rivaldafényben
A klasszisok formájáról szólva elhangzott, hogy bár Messi és Ronaldo is betalált, a gólok minősége megkérdőjelezhető. Messi lapos, kapushoz tartott szabadrúgásgólja – pályafutása második VB-s szabadrúgás-találata, ami egyben rekord – és Vinícius könnyű letámadásokból szerzett góljai kapcsán is úgy vélték, hogy könnyen „bele lehet kötni” ezekbe a találatokba.
„Messi ugye meglőtte ugye a második szabadrúgás gólja VB-ken, ami ugye megint csak rekord, de ugye látta valaki ezt a szabadrúgást, tehát hogy laposan kapushoz, tehát hogy így kicsit azért gagyi volt” *
A gólok ugyanakkor önbizalmat adhatnak, különösen az idősebb játékosoknak, ami az egyenes kieséses szakaszban még fontos lehet – de az ellenfelek várhatóan nem hagynak majd akkora területeket, mint a csoportkörben.
Portugália – a névjegy és a valóság szakadéka
Játékproblémák és Martinez hibái
A portugál válogatott az egyik legnagyobb névjegyű, ám leggyengébb teljesítményindexű esélyesként zárt. A három csoportmérkőzésen nyújtott játék alapján a „nevek alapján elődöntő minimum” csapat könnyen kieshet a 32 között. Több statisztika is alátámasztja a gondokat: João Neves az üzbégek elleni könnyű meccsen önmagához képest alulteljesített (labdakérései a felére csökkentek), Nuno Mendes alig kapott keresztlabdát a túloldalról, a labdabirtoklás a kolumbiaiak ellen mindössze 45%-os volt – annak ellenére, hogy Vitinha és Rúben Neves pályán volt.
„ha te a kapitány... meg akarta nyerni ezt a kolumbia meccset, akkor hogy a [João] Neves a padon? És berakja a [Rúben] Nevest, aki ugye papíron az előző Vitinhje volt [...] Ezzel szemben 45% labdabirtoklás.” *
A műsor résztvevői kétféle magyarázat között ingadoztak: vagy Roberto Martínez a végére bekalkulált egy számára kedvezőbb ágra kerülést (horvátokkal, majd spanyolokkal játszhatnak, akiket a Nemzetek Ligájában már legyőztek, Torontóban hűvösebb az időjárás, bár egy nappal kevesebb a pihenő), vagy egyszerűen „egymásra halmozza a hülyeségeit” a kapitány. Még az sem kizárt, hogy a két tényező együtt érvényesül: egyrészt a formaidőzítés, másrészt az ideális felállás keresése.
A Ronaldo-probléma
Kritikaként hangzott el, hogy Martínez képtelen valódi megoldást találni Cristiano Ronaldo beépítésére. A csatár akkor lehetne hatékony, ha a boxon belül több társa lenne – ezzel szemben a klubjaikban klasszis érkezők (Neves, Nuno Mendes, Bruno Fernandes) szinte alig mozognak be a tizenhatosra. A kapitány kommunikációja is árulkodó: azzal védekezik, hogy „a történelem legjobb gólszerzőjét nem cseréled le”, miközben a sajtóban épp ekkor röppentek fel hírek arról, hogy Martínez lehet Ronaldo következő klubedzője az Al-Nasszrnál.
„a Ronaldo kezelését is én kicsit azt látom, hogy ő arra apellál, hogy ezt a Ronaldo dolgot így úgy kéne kezelni, hogy jó, őt nem bántjuk, őt rá nem mondunk semmi rosszat, de igazából nem kreál megoldást a Ronaldo problémával kapcsolatban” *
A nehéz ág és a továbbjutás esélyei
Portugália azzal, hogy nem nyerte meg a csoportját, egy rendkívül sűrű európai ágra került: először Horvátországgal, majd Spanyolországgal kell megmérkőznie. A horvátok az elmúlt években jelentősen gyengültek, de a spanyolok elleni párharc már jóval nehezebbnek ígérkezik. Ha a portugálok a horvátok ellen kiesnek, az a vélekedés szerint letörölhetetlen foltot hagyna Martínez renoméján – a belga aranygenerációval elért harmadik hely után egy újabb „elmaradt siker” a Nemzetek Ligája-trófea ellenére is súlyos teher lenne.
Kolumbia: radar alatt repülő meglepetés
A kolumbiai válogatott a torna egyik legnagyobb pozitív meglepetése, a műsorban elhangzott erősorrend szerint a legnagyobbat emelkedett a várakozásokhoz képest. Játékuk az argentinéra hajaz: Luis Hamés Rodríguezt „bújtatják”, erősségeire építenek, és szilárd alapjátékuk van. Azzal, hogy csoportgyőztesként viszonylag kedvező ágra kerültek, papírforma szerint a negyeddöntőig menetelhetnek, ahol Argentína várhat rájuk.
Ugyanakkor óvatosságra intő jel, hogy a 16-od döntőben egy várhatóan mélyen védekező Ghánával találkoznak. A ghánaiak az angolok ellen is bebizonyították, hogy képesek betömörülni, és ha a kolumbiaiak nem szállítanak kiemelkedő egyéni teljesítményt – különösen a már nemzetközi szinten évek óta halványabb Rodrígueztől –, könnyen fennakadhatnak ezen az akadályon.
Anglia: az unalom iskolapéldája
Az angol válogatott csoportköre kiábrándító volt. A horvátok elleni szórakoztató nyitány után két unalmas mérkőzés következett: Panama ellen az első félidőt „büntetésként” jellemezték, Ghána ellen pedig végig szenvedtek. A 16-od döntőben Kongói DK következik, amely eddig a hatodik legjobb védekezési mutatóval rendelkezik a kidolgozott helyzetek minősége alapján. A műsor résztvevői felidézték egy angol kommentátor barátjuk jóslatát: az első meccs után „milyen szép nullák jönnek ettől kezdve” – a jóslat sajnos be is igazolódott.
„Amíg ezeket a meccseket behúzzák, addig nyilván az angolok nem nagyon fognak panaszkodni. Hát leszámítva mondjuk azokat, akiknek azt az első félidőt végig kell szenvedniük.” *
Tuchel taktikai korlátai és a kreativitás hiánya elöl
Az angol játék egyéni szinten hoz pozitívumokat (Bellingham, Alexander-Arnold), de csapatszinten nem működik jól. A probléma gyökere Tuchel rendszerének természetében keresendő: a német edző akkor a legeredményesebb, ha van terület a kontrákra, ám a támadóharmadban gyakran elfogy a tudomány. A Chelsea-nél ezért nem működött igazán – ott hiányoztak a kreatív támadók. Angliában is hasonló a helyzet: a szélsők (akár Rashford, Madueke, Gordon, vagy Saka) nem szállítanak megbízhatóan kapu előtt, és Bellingham érkezései önmagukban kevesek. A keretből hiányzó Cole Palmer sokat segíthetne, míg a helyette behívott Rogers a csoportmeccsen szinte semmiben sem alkotott maradandót.
A képbe illik a formaidőzítés lehetősége is: az angolok a későbbi szakaszban nyíltabb meccseket kaphatnak (pl. Mexikó ellen az azték-stadionban), ami jobban feküdhet Tuchel rendszerének – kérdés, hogy addig eljutnak-e, és hogy a most mutatott játék csak a csoportkör sajátossága volt-e.
Algéria–Ausztria: a meccs, amit megnyerni egyik csapat sem akart
A csoportkör egyik legbizarrabb mérkőzése volt az Algéria–Ausztria (3–3). Mindkét csapat számára kedvező volt a döntetlen, mert az X-szel elkerülhették a spanyolokkal való találkozást. A meccs sokáig álmosító passzolgatással telt, egészen addig, amíg az algériai Mahrez nem szerzett vezetést a hajrában. Ekkor Ausztria szinte kiesett, az osztrák szurkolók előtt lepergett az életük, ám a legvégén a cserekapus hibájából sikerült egyenlíteni – a világbajnokságok történetében először fordult elő, hogy a hosszabbítás perceiben mindkét oldalon gól esett. A meccs utáni hangulatot jól illusztrálta a beszélgetésben elhangzott képzelt párbeszéd: „Figyelj, [Mahrez], ezt nem kellett volna! – Ja bocs főnök, visszacsináljuk!”
A találkozó arra is rávilágított, hogy Algéria kapusposzton komoly gondokkal küzd: az addig kiválóan védő kezdő kapus után a csere hibája döntött, és a csapat a francia bajnokságban játszó Mandreát hiányolja. Több afrikai válogatott is hasonló problémákkal küzd a kapusposzton (Marokkó, Szenegál), ami éles határt szab a további ambícióknak.
Afrika diadalmenete és a kvótaelosztás kérdése
A 10 afrikai résztvevőből 9 továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba – jobb aránnyal, mint bármely más konföderáció. Ez a teljesítmény alátámasztja azt a régi kritikát, hogy a 32 csapatos formátumban Afrika méltánytalanul kevés (5) helyet kapott. A műsorban felmerült egy radikális javaslat is: a vb-szereplések függvényében kellene módosítani a következő selejtezősorozatok kvótáit, hogy a sportteljesítmény, ne csak a geopolitikai érdekek határozzák meg a kontinensek képviseletét.
„ténylegesen van rengeteg válogatott, aki játékban, teljesítményben zárkózik az elithez, és nekik tényleg meg kell adni a lehetőséget, hogy ott legyenek, mert ők nem higítják a mezőnyt.” *
Afrika sikere mögött a szereplők legfőképpen az európai kötődést látják: a gyarmati múlt és a nyelvismeret miatt a tehetséges afrikai játékosok jellemzően Európában nevelkednek és játszanak, míg Ázsia (különösen a Közel-Kelet) gazdag bajnokságai épp azzal ártanak a válogatottaknak, hogy a hazai játékosok nem mennek légiósnak, a külföldi sztárok pedig elveszik előlük a helyet.
Csalódások és szívfájdító búcsúk
Uruguay: a tragikus Bielsa bukása
Uruguay csoportkörös kiesése a torna legnagyobb csalódása. A csapat játéka pocsék volt, a mentalitásuk pedig gyökér attitűdbe fordult. Marcelo Bielsa személye külön fejezet: a szakember híre és valós eredményei között hatalmas a szakadék. Bár Guardiola sokat hivatkozik rá, Bielsa maga is tisztában van azzal, hogy „el van átkozva”, és előbb-utóbb minden szétesik a keze alatt. A torna előtt Luis Suárezt kihagyta a keretből – erre jött a statisztika: 1990 óta nem nyert Uruguay vb-meccset Suárez nélkül. A katasztrófát tetézte a legendás kapus, Muslera visszahívása és pocsék teljesítménye, valamint a hírek szerint a játékosok által kezdeményezett öltözői megbeszélés, ahol Bielsa 48 percen keresztül, a földet bámulva beszélt. A csapat végül állítólag különgép nélkül, normál utasként utazott haza.
„Amikor az Uruguay foci a pozitív oldalát mutatja, nekem kifejezetten szimpatikus. [...] amikor meg rosszak és a rossz tulajdonságaik domborodnak ki, akkor viszont kevés taszítóbb válogatott van szerintem a világfutballban, mint Uruguay.” *
Csehország, Irán, Dél-Korea és a skótok örök átka
Csehország csoportutolsóként, egy ponttal esett ki, pedig egy nem túl erős csoportban szerepeltek, ráadásul több meccsen is vezetésről buktak el pontokat. A klubcsapataikban nyolc-kilenc cseh játékossal felálló nemzetközi kupacsapatokra való hivatkozással többet vártak tőlük.
Irán három ponttal, nullás gólkülönbséggel esett ki – kevesen számítottak rá, hogy ez kevés lesz. A csapat extrán nehezített körülmények között (az USA által bombázott országból Mexikón keresztül utazva) készült, de végül a második és harmadik meccsükön mutatott játék alapján nem érdemeltek továbbjutást.
Dél-Korea búcsúja szívfájdalom: a torna előtt sokan vártak tőlük egy újabb szintlépést, hiszen egyre több európai élvonalbeli játékosuk van. Az első meccsükön nagyon kombinatív, szép futballt mutattak, de a három pontjuk végül a harmadik helyezettek rangsorában a legjobb kiesőnek bizonyult.
Skócia kiesése a „világbajnokság szövetét összetartó” örökzöld: a hárompontos, Haiti elleni győzelem után már ünnepelték magukat, de a három pont kevésnek bizonyult.
A legkellemesebb meglepetések
Hollandia: a túlhájpolt középpálya ellenére meggyőző
Hollandia a várakozásokon felül teljesített, teljesen megérdemelten nyerte meg csoportját. Az évek óta foghíjas támadósor (Depay már régen nem élvonal), a kiöregedő védelem és a „széthájpolt” középpályás sor ellenére taktikailag nagyon szervezettek voltak. A svédek ellen háromszor is ugyanazt az akciót adták el – sikerrel –, ami vb-szinten kuriózum. A hollandok kapitánya jól használta ki, hogy a svédek elhitték a korábbi könnyű győzelmek után, hogy a Babiš-hús, és egy felkészületlen ellenfelet szedtek szét precíz mozgásokkal.
Marokkó, Kongói DK és Zöld-foki szigetek
Marokkó játéka is pozitív csalódás – a legerősebb afrikai csapatként tartják őket számon, és a Hollandiával való 32-es párharc egy negyeddöntő szintű csemegét ígér. Kongói DK védekezési szempontból a torna egyik kellemes meglepetése: az ellenfelek által kidolgozott helyzetek minőségét tekintve a hatodik helyen állnak, így Angliának komoly erőbedobásra lesz szüksége a továbbjutáshoz. Zöld-foki szigetek veretlenül jutott tovább a csoportból, ami már önmagában hatalmas bravúr – még egy győzelmük sincs, de így is legendaként mehetnek haza. Most Argentína ellen bizonyíthatnak. A szereplők viccelődtek is rajta, hogy érdemes lenne zöld-foki szigeteki mezeket rendelni, és hogy az egész világ nekik szurkol majd.
Az ágrajz és a 16-od döntő erőviszonyai
A 32 mezőnye kialakult, és négy nagy blokkra bontható. A műsor résztvevői részletesen elemezték az egyes ágakat:
-
„Halál-ág” (felső ág): Németország, Franciaország, Hollandia, Marokkó. Az itt szereplő csapatok közül a papírforma szerint Franciaország emelkedik ki, amelyet a beszélgetők a torna legjobbjaként tartanak számon: minden poszton legalább két kiváló játékos, képesek lehengerelni és a nehéz meccseken is gólt szerezni a semmiből. Spanyolország helyzete bizonytalanabb: Rodri nincs csúcsformában, Carvajal hiányzik, Yamal sérülékeny, és a csatárposzt is problémás. A németek eddig elfedték a gyengeségeiket, de a hullámzó teljesítményük miatt nem tűnnek legyőzhetetlennek.
-
Mexikó és a magaslat: Mexikónak a saját fővárosában, az azték-stadionban (ATK) szinte verhetetlenek. A statisztika döbbenetes: 87 hazai tétmérkőzésükből mindössze kétszer kaptak ki (egyszer Costa Rica, egyszer Honduras ellen). Ha túljutnak Ecuadoron, a következő körben Angliával találkozhatnak – és a házigazdák ellen Mexikóvárosban játszani a beszélgetőpartnerek szerint rémálom.
-
Brazil–Japán ütközet: Japán nagyszerűen játszott a csoportkörben, és a legutóbbi barátságos találkozójukon legyőzték Brazíliát. Ancelottinak nehéz döntést kell hoznia: olasz lévén valószínűleg átengedi majd a kezdeményezést a japánoknak, hogy Vinícius kontrákból lefuthassa őket. Ha Japán mégis kiejtené Brazíliát, az óriási blama lenne a brazil futball számára – és erre a műsor egyik vendége konkrét tippet is tett.
-
Argentína kikövezett útja: Messiék viszonylag könnyű ágra kerültek: Zöld-foki szigetek, majd Ausztria vagy Egyiptom. A vendégek szerint ez igazságtalan a felső ági öldökléshez képest, de minden tornán kijön egy ilyen enyhébb ág. Az argentinok eddig is kevés energiát pazaroltak, így jó eséllyel juthatnak messzire. A szereplők tréfásan megjegyezték, hogy ha Vozinha (Zöld-foki szigetek kapusa) kiejtené Messiéket, az lenne a vb-történelem legnagyobb sztorija.
Felvetés a lebonyolítás igazságosabbá tételére
A műsor végén szóba került egy radikális formátum-ötlet: a csoportkör utáni rangsorolás alapján 1–32-ig párosítanák a továbbjutókat. Ez sportmailag messze a legigazságosabb lenne, hiszen a csoportmeccseknek végig tétje maradna. Logisztikailag azonban kivitelezhetetlen: 72 mérkőzés után, az utolsó pillanatban kellene a szurkolóknak és a sajtónak is átszervezniük az utazást egy három országos világbajnokságon.
Forró tippek az egyenes kieséses szakaszra
Az adás zárásaként minden résztvevő előrejelzést tett:
„Lesz afrikai a négy között.” *
„Japán kiejti Brazíliát.” *
„Zöld-fokiak csodát tesznek Argentína ellen.” *
A legvadabb tippet az utóbbi kapta: ha Zöld-foki szigetek legyőzi Argentínát, az a sziget történetének legnagyobb partiját indítja el – de a vendégek maguk is elismerték, hogy „ilyen nincsen, egyszer el kell fogyniuk”.
Vita a „16-od döntő” kifejezésről
Az adásban elhangzott egy háttérsztori is: a műsorvezető már a felvétel előtt felvetette, hogy mennyire utálják a „16-od döntő” kifejezést, amire kollégája azonnal felháborodva reagált. A 48 csapatos forma ugyan hozta ezt a terminust, de a csapatban egyelőre próbálják kerülni a használatát – bár lehet, hogy hozzá kell szokniuk, hiszen ez a vb új valósága.
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
- „Úzser Oland” – a vendég neve, valószínűleg ASR-hiba, de a pontos alak nem ismert (lehet „Üzser Roland” vagy hasonló). Az átiratban következetesen így szerepel.
- „az a Andersont” – az angol válogatott egyik játékosára utal, de nincs ilyen nevű angol labdarúgó. Valószínűleg Alexander-Arnold (Trent Alexander-Arnold) lehet, aki a keret tagja, vagy esetleg egy másik név torzulása.
- „Rugeran” – a spanyol válogatott szövetségi kapitányával kapcsolatban említik; feltehetően Luis de la Fuente (De la Fuente) neve torzult, de a kontextus nem erősíti meg egyértelműen.
Teljes átirat megjelenítése
[00:03:20]Zicer, a 24.hu futball podcastja.
[00:03:23]Sztorik, hírek, vélemények a labdarúgás világából.
[00:03:26]a világbajnokság ideje alatt élőben.
[00:03:32]Sziasztok!
[00:03:32]Véget ért a labdarúgó világbajnokság csoportköre.
[00:03:35]Marócsi Gergellyel és Úzser Olandal fogjuk kibeszélni itt a történéseket.
[00:03:39]Hogy tetszett nektek srácok?
[00:03:42]Milyen ez a kibővített világbajnokság eddig?
[00:03:46]Túléltük.
[00:03:48]Nem eddig ez a legfontosabb.
[00:03:48]Most kezdődik majd a a az igazi, de hogy még talán még jobban lehet érezni.
[00:03:53]Nekem az jutott eszembe, hogy kicsit kezdünk elmozdulni ezzel az lebonyolítással az amerikai nagy profiligák felé, hogy hát az alapszakasz úgy van, de hát nyilván tovább kell jutni, de hát azóta utána majd utána majd nagyon érdekes lesz, hogy mi történik, és mert ha belegondolsz, hogy most például mennyi olyan meccs volt, ami ilyen tényleg drámai volt, vagy tényleg nagyon kiélezett a csoportkörben, akkor sokkal kisebb a száma, mint bármelyik korábbi VB.
[00:04:23]bérem emlékezet óta viszont kielezték ugye a ez az amerikai showbiznis dolog azért ez hozta amit kellett hogy mindig amikor valamiben meg lehetett csinálni a szenzációt azt azért megcsinálták néha jogosan néha nem jogosan én azért itt azt gondolom hogyha mondjuk megnézzük a sztároknak a jó teljesítményét akkor ignek csak hogy milyen gólok jöttek tehát hogy én mindenkinek a minimum néhány góljába bele tudok kötni tehát most a hajnalban és ugye hogy Messi ugye meglőtte ugye a ugye második szabadrúgás gólja VB-ken, ami ugye megint csak rekord, de ugye látta valaki ezt a szabadrúgást, tehát hogy laposan kapushoz, tehát hogy így kicsit azért gagyi volt, de ugyanígy mindenki másba is be lehetett könny, tehát most nem a messziről van szó, ugyanúgy a Viniciusnak is ugye ezekből a könnyű letámadásokból gólok meg ez a kapus elég kiejtett labdák, tehát rengeteg ilyen volt.
[00:05:12]Új torna kezdődik, én is ezt gondolom.
[00:05:15]Azt mondod, hogy kijött a különbség azért a csapatok között?
[00:05:17]Én azt gondolom, hogy ki nyilván ez nem azt jelenti, hogy innentől kezdve akkor ezek a játékosok nem fognak jól teljesíteni, de mert legalább belőtték magukat, meg megért az önbizalom, ami azért szerintem kifejezetten az idősebb játékosoknál ezér nagyon fontos.
[00:05:30]Tehát az mondjuk Ronaldo meg Messi mind a ketten rúgtak gólt, meg voltak jó meccseik, az az nagyon sokat jelent.
[00:05:36]De az, hogy minden ugyanúgy fog menni tovább, tehát például az, hogy mondjuk Messzinél meglesz az, hogy ennyire üresen felvehet majd labdákat a kapu előtt, biztos, hogy működni fog ez a rendszer, de hogy ekkora hatékonyság alapban van kérdésem, illetve Ronaldónál is kérdés lesz, hogy olyan könnyen el tudjál veszíteni a a az őrzőit a a boxon belül, mint ahogy mondjuk az üzbégek ellen.
[00:05:59]Na, ne szaladjunk ennyire előre.
[00:06:00]Egyébként vitassuk meg szerintem a est és a hajnali történéseket.
[00:06:03]Most, hogyha már behzad a portugálokat, akkor beszéltünk egy kicsit arról, hogy mit láttok, mi a mi a portugál válogató jelenlegi problémája, mert azért gyakorlatilag megverték hát megverték ugye az üzbégeket.
[00:06:17]Az egy sima mérkőzés volt.
[00:06:20]El mondta Ibrahimovic, hogy nagyanyám is lő két gólt üz az üzbégeknek.
[00:06:22]Igen.
[00:06:22]És ezen kívül egyébként játszottak két döntetlent, ugye most hajnalban 0 nullát Kolumbial, és igazából nem vesztették elt a mérkőzést, de ahogy itt a adás előtt már pedzegettem nektek, én azt gondolom, hogy ezzel a pontvesztéssel és a csoport második hellyel viszont nagyot bukott Portugália, mert szerintem nem jó ágra került.
[00:06:45]Beszéljünk egy kicsit a portugál.
[00:06:48]Ez már ezzel már vitatkoztunk.
[00:06:50]Én is úgy gondolom, hogy nem került jó ágra.
[00:06:52]viszont igen.
[00:06:53]Na de majd arra is rátérünk, de először beszéljünk arra, hogy mi a probléma a portugál játékkal, vagy a hát igen, vagy a nemé nem tudom.
[00:07:00]Szóval üzbegisztán nyilván kijött az, hogy óriási a szakadék a két csapat között tudásban.
[00:07:04]Nekem ez azért gyanús, mert hogy Kolumbia ellen hát közelebb volt a kolumbiai győzelemhez ez a meccs valamivel, mint hogy ezt a portugálok megnyerjék és behúzzák a csoportot.
[00:07:15]E egy nagy egy nagy lábúnyira volt körülbelül ennyi igen különbség volt.
[00:07:20]És a kongói DK ellen is nagyon nem nézett í ki jól ez a portugál csapat.
[00:07:23]Én én nem tudom, hogy ha nevekre nézel, akkor ez a csapat elődöntő minimum.
[00:07:29]És ha azt mondja valaki, hogy ez a csapat mondjuk nevek alapján megnyerheti a VB-t, még arra is azt mondom, hogy igen.
[00:07:40]Ránézel a játékra és azt mondod, hogy ezzel ki lehet esni a 32 között.
[00:07:42]Azt mondod, hogy a portugál csapat az papíron nem tudom az egész nem papíron csapott pályá nem annyiről.
[00:07:50]Kérdés egyébként a portugáloknak lehet, hogy sokkal jobban fog feküdni, ha eljutnak egy olyan szakaszába a tornának, ahol nem feltétlenül nekik kell diktálni mindig.
[00:08:03]Vagy a meccsek lesznek nyíltabbak, mert az ellenfél is erősebb a és nem bebutorozik, mint mondjuk Kongó.
[00:08:10]Nem tudom, hogy mennyire javíthatja ez a helyzetüket.
[00:08:12]annyiban jó, hogy most majd ki meglátjuk, mert hogy európai ilyen ágnyolcatba kerültek, tehát pofozkódhatnak olyanokkal, akiket egyébként is ismernek, meg akik ellen elvileg tudják, hogy hogy kell játszani, de nagyon sokat kell javulniuk ahhoz, hogy itt komoly reményeik legyenek bármire.
[00:08:33]H akkor, hogy reagáljak itt a felütésre, hogy nem értünk egyet.
[00:08:35]Igen.
[00:08:35]Én igazából nem mondom, hogy feltétlenül teljesen más vagyok, mint én.
[00:08:41]inkább vívódok, mert én ahogy néztem a portugálatnak az összes meccsét nagyon odafigyelve, igazából én két dolog között vagyok.
[00:08:49]Vagy az van, hogy itt tényleg a a vége fele már főleg a Martinez végzett egy nagyon merész kalkulációt, ami szerint egyébként az van, hogy most ezen az ágon ugye amit mondtok, hogy nagyon rossz ugye a spanyolokkal kell első körben nagy csapattal játszani, de őket tavaly megverték nemzeték ligája dönt először horvátokkal.
[00:09:05]Először a horvátokkal is.
[00:09:06]Igen.
[00:09:07]Az az sem tűnik egy sétagalopnak egyébként, annak ellenére, hogy beszéltük, hogy idősödő horvát keret.
[00:09:11]De igen, csak hogy ugye szép kihívásnak tűnik.
[00:09:16]Szerintem azért a horvátok azért sokkal többet vesztettek az elmúlt években, ugye a a kiöregedő sztárokkal elől is, hátul is, középen is, mindenhol.
[00:09:23]Úgyhogy én azt gondolom, hogy az még meglesz, de utána, hogyha a továbbiakról beszélünk, akkor ott ugye a spanyolokkal kell játszani egyrészt, ahol ugye nemzetek ligája a döntőből van egy olyan tapasztalat, hogy mit kéne csinálni, de egyébként a a horvát meccsel kapcsolatban is az van, hogy így például Torontóba kell menni játszani, ami ugye azért egy kicsit hűvösebb, mint a Kenszesbe kellett volna menni, igaz egy nappal kevesebb pihenő, de én azt gondolom, hogy itt, hogyha ezeket a szempontokat nézi a Martinez, akkor akkor ebben van ráció.
[00:09:53]De ugyanakkor meg van egy olyan érzésem is, ami miatt meg felétek hajlok, hogy a a csávó egymásra halmozza a hülyeségeit.
[00:10:00]Tehát hogy most ha te a kapitányzövetség Igen, igen, igen.
[00:10:04]Tehát hogyha most azt nézzük, hogy ő meg akarta nyerni ezt a kolumbia meccset, akkor hogy a Zsoo neves a padon?
[00:10:12]És berakja a Ruben nevest, aki ugye papíron az az előző vitinje volt, hogy ugye ő tartotta a labdát, és akkor forgatta, hogy hátul, hogyha kellett.
[00:10:20]Tehát akkor papíron most van két olyan ember a vitinjával együtt, akivel ugye labdát lehetne birtokolni.
[00:10:24]Ezzel szemben 45% labdabirtoklás.
[00:10:25]Tehát akkor itt most vagy az van, hogy akkor ők tényleg nem akarták annyira megnyerni, vagy pedig elrontotta a az összeállítást a Martinez, ami már az első meccsen is ugye előfordult.
[00:10:38]Ugye erről beszéltek a a Janekék a a Kongó, a nem a Kongó, a Üzbégmeccs után, hogy ugye ott már a szélsők sokkal inkább úgy álltak föl, hogy egymásnak a munká tudta segíteni a szélsővét meg a meg a meg a szélső.
[00:10:53]És a ezen a második meccsen az üzbégeken meg ott meg játszott a Zsó neves, ami meg nem lett volna egyáltalán muszáj, mert láttuk, hogy nagyon könnyű volt a a az a meccs a a portugáloknak, és a Zsó neves pedig önmagához képest borzasztó alultjesített, tehát látszódott, hogy fáradt, ugye neki hosszú volt a klubszon is, csak egy statisztikát bedobok.
[00:11:12]A az első meccsen 69-szer kért labdát a Zsó neves, a másodikon 39-zer.
[00:11:18]Tehát azért az nagyjából a fele, azért az nagyon nagy különbség.
[00:11:25]Meg ami még érdekes nekem a a Nunó mendesnek a szerepe, hogy ugye az első meccsesek még visszautalva, hogy ott is ugye mennyire nem működött a meccsv.
[00:11:34]Hogyha ugye forgatni kéne a játékot, akkor várnánk azt, hogy egyik szélről érkezik a másikra a labda.
[00:11:37]Megnéztem a Nuno Mendes két labdát kapott a Zsó nevestől túloldalról és egyet a Bernardo Silvától.
[00:11:43]Tehát, hogy itt most tényleg vagy az van, hogy a portugálok nagyon bekalkulálták itt a végére, hogy nekik ez az ág jobb lesz, vagy a Martinez össze-evissza csinál mindenfélét, és igazából lesz ami lesz a lapon vannak.
[00:11:56]Egyébként ami érdekes, nem feltétlenül lehet ebbe könnyen kiindulni, mert hát mindenkinek mások az ellenfelei, de hogy a nagy csapatok közül, vagy mondjuk azt, hogy esélyesnek tekinthető csapatok közül a teljesítményindexe eddig a VB-n a portugálókja a leg a legrosszabb.
[00:12:13]átlagban.
[00:12:13]Tehát az összes többi esélyes ezek szerint jobb focit mutatott, de hát így szemértékel is nagyjából ez a helyzet.
[00:12:24]Mondjuk talán belgák, de nem tudom, hogy a belgákat nem valószínű, hogy annyira komolyan vehetnénk ebbe a kategóriába, de abba a kategóriába, ami Portugália tartozni szeretne, abból eddig ők jótte ki a legrosszabbul.
[00:12:35]Szerintem játékra is nem tudom, hogy ez frusztrál.
[00:12:39]Nem tudom, hogy frusztrálja-e a csapatot, hogy mondjuk nem tudta megnyerni a csapat a csoportot a Kongó elleni mérkőzés.
[00:12:46]Biztos igen, de ugyanakkor hát ők arra készülnek, hogy sokáig mennek és akkor úgy is mindenkit meg kell verni.
[00:12:52]Tehát előbb-utóbb úgy is jön nehéz ellenfél.
[00:12:54]Ők már mondjuk el fogják kezdeni a 32 között ezt.
[00:12:58]Szerintem ez a legnagyobb romlás.
[00:12:58]Ez valahogy úgy jön össze, hogy a kettő együtt igaz.
[00:13:01]Tehát, hogy egyrészt ahogy beszéltük, a meccsek ahogy jöttek, mindig mást játszottak, tehát keresték az ideális felállást, meg az ideális koncepciót, de de emellett meg ugye megvan attól még szerintem ez a úgymond formaidőzítése jelleges a dolognak, ami akár az angoloknál, akár a horvátoknál sokkal jobb szívvel feltételezünk, hogy létezik.
[00:13:19]Szóval szint a kettő együtt kihozhatja azt, hogy igen, ez így most nagyon rosszul néz ki, és a következő körben kiderül, hogy akkor ez igazából csak kicsit rossz, vagy tényleg nagyon rossz.
[00:13:30]Nem, mert kiderül az, hogy a követ a következő körtől, hogy mennyire idézőjelben felkészülési meccsként használta egy csomó nagy csapat a csoportkört, mert azért ezzel nagyon sok kockázat eltűnt a rendszerből.
[00:13:41]Gyakorlat hát Urugvá az egyetlen, amelyik, de hát ők meg is érdemelték a sorsukat.
[00:13:46]Egy egyetlen nagynak mondható csapat, amelyik áldozatul esett az első körben.
[00:13:54]A többség tök simán tovább jutott.
[00:13:54]Most az mindegy, hogy első vagy második helyen, de nem az utolsó percig így kellett reszketni azért.
[00:14:00]Hát korábbi VB-ken egyrészt szinte mindig ment a levesbe valami egész nagy csapat 32-es lebonyolitárban, másrészt meg, hanem akkor is voltak ilyen nagyon kicentizett, nagyon necces dolgok.
[00:14:09]Most ezt a három meccset egy csomó csapat felhasználhatta, tényleg úgy, mint egy meghosszabbított felkészülési időszakot, ami egyébként sincs.
[00:14:18]Tehát ilyen szempontból jó, csiszolják a játékot, megpróbálnak sémákat kidolgozni.
[00:14:26]meg kipróbálni átültetni azokat, amiket gyakorolnak, hogy mi működik, mit lehet ütni.
[00:14:29]Nem tudom mit, amikor a hollandok a svédeknek eladták ugyanazt az akciót háromszor, úgyhogy sikerrel.
[00:14:33]azért sokszor nem látunk ilyet világbajnoki szinten.
[00:14:39]És és most viszont már meg kell érkeznünk, mert ha most nem érkezel meg, akkor vége.
[00:14:43]És ha mondjuk a horvátok ellen vége lesz a portugálok VB-nek, akkor az Martin az az életben nem mosal le magáról, hogy az szerintem igaz igazságtalan, hogy azt mondják, hogy hát a belga arany generációval se nyer semmit, mert nézd meg, hogy hány csapat nyert világbajnokságot mondjuk a labdarúgás történetében, és miért lenne az reális, hogy Belgium nyer.
[00:15:03]Ugyanakkor 18 harmadikok lettek.
[00:15:07]Igen.
[00:15:07]Tehát a minden idő, minden idők legjobb belga szereplését azért mégis csak összehozta.
[00:15:10]Igen.
[00:15:10]De hogyha ezt még ezt megfejeli azzal, hogy mondjuk Portugáliával sem viszi semmire idézőjelben a Nemzetek Ligája címen kívül.
[00:15:19]Igen, de hát az a az azért másodlagos torna mégis csak a VBLB.
[00:15:24]Hát az egy ilyen Kopa Amerika szint kábé.
[00:15:25]Egy két komoly meccs van, és akkor ha megnyered, akkor jó, ha nem, akkor meg nem.
[00:15:28]azt azt a azt azt edzőként nehezen fogja lemosni magáról, és nem tudom, hogy ki fog adni neki egy ilyen után még ilyen szinten megbízást, hogy előfordul-e, vagy visszamegy a klubfociba.
[00:15:41]Hát én már biztos voltam, amikor kinevezték, hogy ő ez ez nem az ő feladata lesz.
[00:15:45]Tehát én azt gondolom, hogy a amik megoldásokat hozott, én a Ronaldo kezelését is én kicsit ilyen azt látom, hogy ő arra apellál, hogy ezt a Ronaldo dolgot így úgy kéne kezelni, hogy jó, őt nem bántjuk, őt rá nem mondunk semmi rosszat, de igazából nem kreál megoldást a Ronaldo problémával kapcsolatban, tehát hogy nem tudja úgy felépíteni a játékot, mert igazából akkor lehetne jól szerintem a Ronaldoval játszani jelenleg, hogyha a boxon belül sokkal több ember lenne, mert a a Ronaldónak nak az kell, hogy ugye elveszítse az emberit, aki őrzi, de ahhoz meg azt kell, hogy legyen ben más ember is, mert ugye úgy tudják elosztani az embereket.
[00:16:20]És így, hogy a Zsó neves is nagyon keveset érkezik, a nuló mentés is nagyon keveset érkezik, a Bruno Ferrendes is nagyon keveset érkezik a boxon belül, miközben ezek világelit szinten csinálják ezt a klubcsapatukban.
[00:16:32]Tehát, hogy a Martinez, én azt gondolom, hogy itt a körülmények sokszor a kezreé játszottak, hogy ez eddig eljött így, ahogy eljött.
[00:16:39]De de én nem tartom őt egy olyan edzőnek, aki egy ilyen feladatot megkaphatna teljesmény alapján.
[00:16:42]Főleg úgy.
[00:16:44]És még és még klub edzője is lehet Ronaldónak.
[00:16:47]Igen, mert hogy ugye mennek a tárgyalások.
[00:16:48]Mennek a tárgyalások, hogyha elmegy, akkor az Alnashoz megy és akkor akkor a a azt képzeld el, amikor leültetted a kispadra.
[00:16:57]Hát az volt vicces, hogy ugye ez a hír, ez akkor bukkant föl, amikor az első meccsen mindenki azt találgatta, hogy miért nem cserélte le Cristiano Ronaldót, és ő meg mondta, hogy hát a történelem legjobb gólszerzőjét nem cseréled le, majd utána ezeket a paneleket tolja mindig.
[00:17:11]Igen.
[00:17:11]És majd utána másnap jött a hír, hogy közel az egyeség airrel.
[00:17:15]Özéltünk a portugálokról, azért ne vegyük el a kolumbiaiaknak a az érdemeit, mert kicsit hajaznak nekem a az argentin válogatottra, hogy bújtatják a Hamzes Rodriguezt, kidomborítják az erősségeit, és amúgy egyébként van egy van egy nagyon jó alapjátékuk.
[00:17:33]Ha még el is szabadulnának igazán a góllövésben, akkor lenne jó.
[00:17:36]Szerintem ők nagyon sorsolás jó, jó ágra, jó ágra rakták magukat azzal, hogy csoportgyőztesek lettek.
[00:17:45]Én szerintem amikor amikor összeraktam most a 32 csapat erősorrendjét, akkor akkor majd olvassátok el.
[00:17:51]Akkor akkor nála látta akkor náluk volt a legnagyobb emelkedés az összes csapatból a torna előtt várthoz képest.
[00:18:01]Mert mert hogy eddig mind a játék rendben van.
[00:18:04]Sorsoláson szépen rárakták magukat arra az ágra, hogy papírforma szerint elmennek a nyolcig és akkor jön Argentína.
[00:18:11]Az még nem olyan rossz, mertogy legalább nagyon ismert ellenféllel kell játszani azonos futballkultúrából.
[00:18:19]Nem gondolnám, hogy vagy meg nagyon meglennék lepődve, hogyha végigmennének, vagy elmennének mondjuk az elődöntőig.
[00:18:26]Mondjuk nyolc közé teljesen simán belátnám őket.
[00:18:27]Hát ők ilyen radar alatt lepülnek egyébként.
[00:18:29]Viszonylag keveset beszéltek róla, de ahogy te is mondod, szerintem ezt ők nagyon szívesen elcserélik, mertogy 1994-ben meg úgy mentek Amerikába, hogy mindenki róluk beszélt, és egy ugye Pelé az ugye a végzett egyik jele, hogy Pelé azt mondja, hogy te vagy az esélyes.
[00:18:46]Akkoriban ez ez volt.
[00:18:46]És hát de de hogy rengetegen mondták, hogy tehát Kolumbia nem is annyira titkos esélyes, mert fantasztikus játékosokkal kimentek a VB-re és tudjuk, hogy mi történt és mentek haza a csoportkör után.
[00:19:00]Szóval ahhoz képest ez a egy egy nem rossz ördögűzés, amit csinálnak eddig.
[00:19:05]Én mondjuk óvatosabb lennék a továbítási eségekkel, mert én a gánát én azt abszolút egy problémás ellenfélnek tartom.
[00:19:09]Mind amellett, hogy elismerem tényleg, hogy a kolombiaiak játékban nagyon jól néznek ki, de ahogy láttuk az angolokán is a a gána meccset, én azt gondolom, hogy ott az van, hogy ha úgy betömörülnek a gánaiak, ahogy 99%-a, hogy befognak, ott szerintem szükség lesz egy nagyon jó egy teljesítményre.
[00:19:27]És én a Hames Rodrigueznél nem feltétlen érzem azt, mint a Messinél, hogy nyilván nem is volt soha akkora játékos.
[00:19:33]Igen.
[00:19:33]Meg meg azért a Hames Rodriguez, ő már azért régóta nem hozza azt, ami ami ő egykor volt.
[00:19:37]Már a az európai karrierének a vége fele is azért már azért véleményes volt, hogy ő mennyire tartozik már oda.
[00:19:42]Én azt gondolom, hogy ott hiányozhat és tényleg egy ilyen nagyon-nagyon unalmas meccsel a a Gána szerintem megfoghatja Kolumbiát.
[00:19:51]És akkor gyorsan végetért ez a történet, de de együes szín volt, ebbe teljesen egyetértek.
[00:19:56]A Kolumbia pályára lépett egy másik esélyesnek mondott csapat is, Anglia Panama ellen.
[00:20:04]Mit gondoltok erről a kettőral?
[00:20:04]Hát amikor inkább a 42 fok.
[00:20:06]Jó, inkább a nem bármi ennél bármi jobb volt.
[00:20:09]Tehát az annak a mérkőzésnek az első félideje a valódi büntetés.
[00:20:14]Elhúzták a mézesmadzagot a az angolok előttünk.
[00:20:17]Hol volt abban a méz?
[00:20:17]Hát a horbátok horát mazog az volt mazzog az volt, mert azon gondolkoztam, hogy azt a horbátok elleni meccsel az milyen szórakoztató volt, és akkor azt hittük, hogy most összeér ahhoz képest az egy angol kommentátor barátom, aki az Olympic Channelnek, illetve az OBS-nek a kommentátora az egyik vehetője.
[00:20:31]Mondta, hogy az első mérkőzés után az ő azt mondta, hogy milyen szép nullaák jönnek ettől kezdve.
[00:20:38]Az első mérkőzésen, miután megbeszélték a kollégákkal, hogy nem tudják, hogy mikor látták Nagy tornán ennyire jól kezdeni Angliát valószínűleg soha.
[00:20:46]És akkor erre az volt a reakciója, hogy na majd most jönnek a pocsékmeccsek.
[00:20:49]És jöttek a pocsékmeccsek.
[00:20:51]Tehát tökéletesen tökéletesen eltalálta, hogy mi következik, de hát tovább kell jutni, meg kell nyerni, meg kell nyerni a csoportot.
[00:21:00]Ez megvan.
[00:21:00]Hát szórakoztató értéke az vajmi kevés volt ennek a mérkőzésnek, ami az ami egyébként azért nem jó, mert hogy egyfélidőig Panama ellen sem nézett ki annyira jól Anglia, és Gáno ellen meg végig nem nézett ki jól Anglia, és megkapja a Kungói DK-t, ami eddig védekezési szempontból az egyik legkellemesebb meglepetés.
[00:21:21]Hogyha az ellenfelek által kidolgozott helyzetek minőségét nézzük, akkor Kungó az a hatodik.
[00:21:27]Abszolút az élcsoportban van a legnagyobbakkal együtt.
[00:21:29]És ez azért mutatja, hogy milyen jól védekezik, és nem az volt, hogy ők egy ilyen teljesen béna csoportból kerültek tovább.
[00:21:36]Szóval ott lesz még izzadás.
[00:21:41]Amíg ezeket a meccseket behúzzák, addig nyilván az angolok nem nagyon fognak panaszkodni.
[00:21:45]Hát leszámítva mondjuk azokat, akiknek azt az első félidőidőt végig kell szenvedniük.
[00:21:51]Ühüm.
[00:21:51]Én annyiban vitatkoznék, hogy a angol játékban a szépség, hogy én ott egyéni szinten azért látok.
[00:21:56]Tehát én a a az a Andersont meg a meg a Bellingemet ott én abszolút tudom dicsérni.
[00:22:01]Én szerintem ők nagyon jó tornát mennek és nagyon jól játszanak és a az ő kis dolgaikat szerintem nagyon jól megcsinálják.
[00:22:08]Az egész nem néz ki jól.
[00:22:11]Ami szerintem odavezethető vissza, és itt kicsit szerintem bele lehet csatolni a portugálba, hogy itt ez az edző neek a korlátai performaidőzítés tengely szerintem itt is bejön, hogy a a tuhelnek alapvetően mindig az áll jól, hogyha van terület.
[00:22:25]Szerintem a legjobban ez a, hogy a Tuhelnek a rendszernek mi a problémája, szerintem az a Chelse látszódott, ahol ugye láttuk azt, hogy nagyon-nagyon gyorsan át tudnak menni a a pályán, csak a kapu előtt valahogy elfogy a tudomány.
[00:22:38]És akkor ugye mi hiányzott a Chelsebe?
[00:22:39]az, hogy nem voltak olyan támadói, mint ahol máshol voltak, mert ugye a Dortmundban ott volt a Royce meg az Obameang, a PSG-ben ott volt a Neymar meg az Mbappé, akik ezt a támadó harmadban, ezt a kreativitást meg ezt, hogy hogy kerüljön a kapuba a labda ők ezt azért önállóan sokkal jobban meg tudták oldani.
[00:22:58]És ez az angoloknál problémás megint, mert ugye azzal, hogy a kén visszalép, ugye elől lényegében két olyan szélső van, és tök mindegy, hogy ki az a kettő, aki valamilyen szempontból ezt nem tudja megcsinálni.
[00:23:09]Rashford azért, mert éppen a nem tudom a az éves két hónapot jól játszok ablak ablaka az nem most van.
[00:23:14]A Maduque az abszolút nem egy ilyen kapura veszélyes valaki.
[00:23:21]A Gordon az ilyen néha igen, néha nem.
[00:23:24]A Saka is inkább én azt gondolom, hogy abban erős, hogy kreáljon helyzetet.
[00:23:28]És akkor így ugye marad a Bellingem, aki érkezik, csak az meg sokszor kevés.
[00:23:33]De már ez a Bellingenem probléma szerintem már régóta megvan, mert ugye most is ugye ő volt, aki gólg passzal ezt megmentette ezt a meccset.
[00:23:37]előző EB-n is ugye a a volt az ollózása, ami ugye emlékezetes volt.
[00:23:42]A döntőbe gólpasztodott a Palmernek egyébként, aki ebben a helyzetben jól jöhetne, mert a a Rogers, aki meg ugye el lett hozva helyette, az ezen a meccsen azt mutatta meg, hogy igazából nem sok mindenre alkalmas, mert szerintem azért hoztál a Rogers, mert ő ez a kettő az egybe tud lenni, hogy alapvetően azért védekezni is hajlandó, letámadni is hajlandó, de előre is produktív, csak ebből inkább az lett, hogy egyik se.
[00:24:05]És akkor most így igen billegnek így az angolok is, hogy akkor most akkor ez most formaidőzítés, vagy a Tuhelnek ez így beletörik a bicskája, mert neki megvannak korlátai.
[00:24:15]Ez megint csak kiderül.
[00:24:17]Egyébként lehet, hogy az angoloknak jobban fog állni az, hogyha hogyha elmennek elég sokáig, ott már nyíltabbak lehetnek esetleg a vagy nem is az, hogy nyíltabb, hanem inkább az ellenfelek hasonló erejűek.
[00:24:26]Tehát nem biztos, hogy ott is bebútorozás lesz.
[00:24:28]Most Kongó ellen még biztos, hogy ez lesz.
[00:24:30]De utána mondjuk ha ott tovább jutnak és papírforma eredmények születnek és mennek Mexikó ellen, akkor Mexikó biztos nem fog beállni ellenük.
[00:24:38]Nek hazai pályán 90000 őrjöngő ember előtt aztá-ban.
[00:24:43]Nekik erre, hogy ez a kijöjjön a végén a jóforma sokkal nagyobb esély, mint a portugáloknak.
[00:24:46]Az egyet azzal egyért egyetértek én is.
[00:24:49]Volt reggel egy egészen szórakoztató mérkőzés, vagyis hát bizony a szakaszaiban egészen szórakoztató volt.
[00:24:55]Algéria, Ausztria.
[00:24:55]Ugye nagy félelme volt mindenkinek, hogy mindkét csapatnak jó a az X.
[00:25:02]Mindkét csapatnak jó lett az X.
[00:25:04]Mindkét csapatnak jó lett a jó lett az X, de ugye az emberek többsége, köztük jól magam is egy 0-0ára számított.
[00:25:08]Ehhez képest lett belőle egy 3-3.
[00:25:11]És azt hiszem talán, hogyha jól láttam, akkor a VB történelem első olyan meccse, amikor a ráadás perceiben volt egy vezetőgól és egy egyenlítés.
[00:25:24]Egészen nem tudom, hogy mit gondoljak erről a meccs az utolsó kávé az utolsó.
[00:25:28]Na de az előtte levő meg mennyi kávét igényelt, mert előtte meg ugye passzolgattak, és így mindenki így hühüm.
[00:25:34]Szép az a passzjáték.
[00:25:34]Ühüm.
[00:25:34]Jó, de végül is nekünk jó ez.
[00:25:38]Nektek is jó ez?
[00:25:40]Nekünk is jó ez.
[00:25:40]Aztán azt aztán hirtelen elszabadult a pokol azzal, hogy Margot, mert részált rúgni és felborította a status kót és elkút.
[00:25:55]Mi mi történik a kispadoknál?
[00:25:57]Figyelj, Riád, hát ezt nem kellett volna.
[00:26:00]Ezt azért nem kellett volna, mert a spanyolokkal fogunk játszani.
[00:26:02]Ja, bocs főnök, visszacsináljuk három-háromt.
[00:26:06]Az a baj, a Mar szintjén van egy helyzet, ami neki túl könnyű, és véletlenül belőttem.
[00:26:09]Most mit csináljak?
[00:26:11]hogy hogy egé egészen nagyon kevés ennyire bizar mérkőzés.
[00:26:13]Tehát nem lehet a tehát így szerintem nem lehet megbeszélni meccset, de hogy mind a két csapat tudatában volt abban, hogy annak, hogy jó az X.
[00:26:23]Az algériaiak annak voltak tudatában, hogy egyébként jobb nem másodiknak lenni és a spanyolok útjába kerülni.
[00:26:31]És hát kihozták ezt, és így a meccs után így ültem, és néztem, hogy ez mi történt, de az osztrák szurkolóknak a feje, az viszont egy esett az algériaiak szempontjából ez legalább nem szívrohamközeli állapot volt, mert ott az volt, hogy oké, X az jó, aztán ők kerültek előnybe, onnan meg már nem fenyeget veszély.
[00:26:49]Viszont az osztrákok hirtelen ott lepergett előttük az életük, hogy ők kiesnek egy olyan meccsen, tudod, megbeszél megbeszéltük, hogy X lesz, ehhez képest mindjárt kiesünk.
[00:26:59]gondolhatták a szurkolók.
[00:26:59]Aztán aztán a végén mégis totális ekztázis lett nekik.
[00:27:07]Hát nem tudom.
[00:27:09]Azért ez az Alg kapuskérdés.
[00:27:09]Szerintem ezt vegyük elő, mert tehát ez a védett két meccsig egy olyan kapusra, akiről a legtöbbet úgy tudjuk, hogy mi a vezeték neve, ugye.
[00:27:16]Aztán most kicserélik a kapust, aki meg ugye az utolsó pillanatban összehozza ezt a gólt, tehát hogy és a aki meg ugye Algér bajnokságban játszik, tehát Algéria Risumbhiért sír vissza, merthogy ő azért sokkal jobb volt, azért nem egy és nem két afrikai csapat küzd hasonló problémákkal.
[00:27:33]Tehát mondjuk látjuk például Marokkó esetében, hogy egy bonó, vagy mondjuk Szenegál esetében, ha csúcsformában van, az nem feltétlenül most van, hogy Mendi milyen milyen hatással lehet a megud meg tud meg tudja azért emelni a de mondjuk a franciak ellen a az MBP-nak a távoli gólyja ott azért a Mendit elő lehet venni ott kint a kapuból.
[00:27:53]Igen.
[00:27:56]Vagy vozinja, de ugye vozinja félisten.
[00:27:59]De de hogy igen, az algériaiaknál azért vannak egyelőre ott problémák hátul.
[00:28:01]Hát ezzel elégedettek lehetnek, de hát milyen továbbjutás ez?
[00:28:06]Viszont 10 10 afrikai csapatból kilenc továbbment.
[00:28:12]Az azt jelenti, hogy minden más konföderációnál jobb arányban mentek tovább az afrikai csapatok, és jó, hogy nem leverték a csoportjukat, hanem általában ilyen második-hmmadik helyes továbbjutásokról van szó.
[00:28:24]De ez nagyon jól mutatja azt, amit a múltkor is említettünk, hogy mekkora kiszúrás volt Afrikával az, hogy csak öt helyet kapott a 32-es mezőnyben.
[00:28:32]Tehát ott ha még meg is tartották volna a 32-es formátumot, azért egy valamilyen fajta átrendezést azt lehetett volna csinálni.
[00:28:40]És most meg arra gondoltam, hogy látva a szerepléseket, persze ez nyilván kis mintha 1 VB, hogy nem lenne az hülyeség, hogyha a kvótaelosztást valamilyen szinten a VB szerepléshez kötnék.
[00:28:54]Tehát ne csak a úgymond geopolitikai és sportpolitikai realitásokhoz, hanem befolyásolja azt, hogy a zóna csapatai hogy szerepelnek egy világbajnokságon, hogy mondjuk a következő selejtőző sorozatban hány kvótájuk lehet.
[00:29:07]Szerintem ez ez nagyon fontos lenne, mert mert mertogy az ázsiai csapatok meg kilencből kettő megy tovább.
[00:29:12]Abból is egyik ausztrália, amit Igen.
[00:29:16]Ja effektív óceánia, de hogy a ázsiai zónába átkérték magukat, vagy vagy átléptek annak idején.
[00:29:24]Afrika meg 10-ből kilenccel tovább megy úgy, hogy Nigéria és Kamerun nincsen kint a világbajnokságon.
[00:29:29]Én ezt nagyon osztom.
[00:29:29]Tehát, hogy a a bővítésnek nekem ez az egyik legpozitívabb meglepetése, hogy igen, ténylegesen van rengeteg válogatott, aki játékban, teljesényben zárkózik az elithez, és nekik tényleg meg kell adni a lehetőséget, hogy ott legyenek, mert mert ők nem higítják a mezőnyt.
[00:29:44]Ténylegesen ennyi veszées nyilván azt lehet látni, hogy a három Konkakáv csapat, amelyik most kijutott, mert három rendezőjük van, tehát teljesen kiürült a selejtősorozat.
[00:29:52]Ott lehet látni, hogy mekkora különbség van azért zónán belül is, mekkora az óló.
[00:29:57]Hát talán egy pontot szereztek a selejtezőből kijutott a selejtezőből kijutott csapatok.
[00:30:01]Igen.
[00:30:03]Kurasz.
[00:30:03]Igen.
[00:30:03]Igen.
[00:30:04]Ez ez azért nem kis bravúr Ázsiában a én nem tudom, hogy a közelkeleti térség mit csinál.
[00:30:10]Most Irán a legkevésbé, mert szerencsétlenek én nem tudom, hogy mit érezhettek az algériai osztrák végjátékban, ahol már majdnem elhitték, hogy csoda történt.
[00:30:19]Meg hát ugye nekik más m a pikantériája, hogy ott maradjanak az usában.
[00:30:23]Igen, de hogy de hogy tényleg nagyon, hogy lehet úgy készülni, hogy egyrészt lövik az országodat és akkor oldalról mindig el kell menni Mexikóba, és akkor onnan mozgatsz.
[00:30:31]Tehát teljesen teljesen irreális körülmények között iránt ilyen szempontból nagyon sajnálom, hogy nem ment tovább, viszont, hogy a többiek mondjuk a közelkeleti ázsiai arab csapatoknak a játékára és a teljesítményére azért sok jó szót nem lehet.
[00:30:49]És azért és azért tegyük hozzá ebben, ott van a világ leggazdagabb ligái között az egyik a szaudi, ami viszont pont azért, mert a világ egyik leggazdagabb ligája pont a szaúdiaknak nem biztos, hogy annyira jó.
[00:31:02]viszont ezek a játékosok nem mennek máshova légiósnak, hogy magasabb szinten játszanak.
[00:31:09]És ez egy olyan dolog, amire Szaarábiának azért például meglep megoldást kell találnia, merthogy rendező lesz.
[00:31:17]És a legutóbbi vében láttuk, hogy van potenciál, de hogy de hogy ez így nem nem hiszem, hogy ez így menni fog.
[00:31:23]Főleg, hogy nincsenek nagyon szaúdi támadók a csapatokban, általában ők persze, hát kell kell az a kell az a sztárt támadó, tehát a 35 éves európai sztártámadó az még mindig jobb, mintha bet mi történne, ha berakná egy szudit?
[00:31:38]Hát itt azért nyilván az belejátszik, hogy az afrikaiaknak van a legnagyobb kötődése az európai focihoz, tehát hogy ott rengetegen ugye Európában nevelkednek.
[00:31:44]Plusz ugye, hogyha felnőttként el kell igazolni, az is sokkal jobban izlik nekik, mert ugye beszélik a nyelvet, ugye a gyarmati múlt miatt van egy kultális kötődés.
[00:31:51]Most a szaúdiaknak az európai kultúrához hát ember ember egyen talbán aki megtalálja megő meg ők nem tudnak diaszpórára építeni a lényege igen hogy egyszerűen akkora kulturális különbség van mondjuk mondjuk Irak meg például Igen, de mindegy.
[00:32:08]Szóval, szóval az afrikaiak ilyen szempontból szerintem azt azt mi azt kimondhatjuk, hogy de elég élesen kezd kirajzolódni, hogy Európa és Dél-Amerika után a harmadik erő, amiből nem tudom, hogy lehet-e mondjuk második.
[00:32:24]Első az nem, de de hogy de hogy azt bizonyították, hogy megérdemelték ezeket a plusz kvótákat.
[00:32:29]Nem nem azért voltak itt ennyien, hogy létszámnak jöttek.
[00:32:37]Csoport harmadikok ugye szoba kerültek Irán.
[00:32:39]Irán úgy esett ki, hogy három pontot szerzett és nullás gólkülönbsége volt.
[00:32:44]Meglepeszt titeket?
[00:32:44]Engem személy szerint egy kicsit igen, mert el lett könyvelve, hogy a három pont az jó lehet, és így a mínusz egyig, nulláig azt gondoltam, hogy jó lesz.
[00:32:52]Ehhez képest azt például vegyük a skótokat, akik megint jutottak tovább egy világbajnoki csoportkörből.
[00:32:58]És amikor megnyerték az első meccsüket, és megszerezték azt a három pontot, gyakorlatilag már úgy lettek ünnepelve, hogy így gyakorlatilag meglehet a továbbjutás, mert hogy ott a három pont.
[00:33:08]Most ránézünk a csoport harmadikaknak a rangsorára és egyetlen egy három pontos csapat jutott tovább, a Szenegál, amelyik nagyon rátaposott a gázpedálra az utolsó fordulóban, és milyen jól tette, mert addig pofozta az ellenfeltet és nyert 5-0-ra, hogy egyébként pont ezzel ez a plusz kettes gólkülönbség volt az, ami végül is a továbbjutást meghoztat.
[00:33:28]Skótok csoportkörből kiesése az egy olyan dolog, amelyik így a világbajnokság szövetét összetartja.
[00:33:34]Tehát enélkül valószínűleg szétesne az univerzum.
[00:33:36]Skócia egyszer tovább jutna, nem tudom, nagyon nagy bajba kerülnénk mindannyian.
[00:33:40]Mindenesetre hát mondjuk a teljesítményük alapján szerintem senki nem fog sírni Skóciáért, mert még az a Hajti ellen megnyert meccs is azért á kicsit a mákos kategória volt.
[00:33:51]Jobb volt Haiti.
[00:33:53]Jobb volt Haiti.
[00:33:53]Igen.
[00:33:53]Azért olyan szempontból jó ez a rostálás.
[00:33:57]hogy azért olyan sok csapatot nem tudunk mondani, akiért fájna a szíve az embernek.
[00:34:01]Tehát mondjuk Iránnál érzi, hogy hát én egyet nagyon nehezétá kit Dura.
[00:34:09]Hát az első meccsük után igen, a második két meccsük alapján meg egyáltalán nem.
[00:34:14]Én nekem a DCOR az hatalmas szívfá dolog és nem egyébként nekem nem csak a meccs.
[00:34:18]Én azt gondoltam, hogy itt van egy felfelé ívelő pálya a délkorai fociban és amúgy van is.
[00:34:21]Hát meg az első mérkőzésen így szórakoztató látványú könnyed nagyon szép játékkal.
[00:34:26]Az ott valami mintázat egyébként, mert ugyan ugyanúgy apánaknál is megvan ez, hogy nagyon kombinatívan tudnak támadásokat építeni és nagyon szépen tartják a labdát.
[00:34:34]nagyon jók ebbe.
[00:34:36]És én a a dél-koreaiakat azért sajnálom előtt én láttam egy olyan ívet, hogy jöttek már azért jó eredmények nekik végén, tehát hogy a 18-ban ugye megverik a németeket, 22-ben megverik a portugálokat és én gondoltam, hogy most így azzal, hogy már egyre több ugye magasan jegyzett játékos van Európában.
[00:34:54]Ugye a egyrészt a Likangin, jó mondjuk a Sond már öreg, de aki Mindjay középpályán ugye Bundeszligában meg mász bajnokságban rengeteg más játékosok is van.
[00:35:04]És azt gondoltam, hogy na akkor most és igen ezt megszívták, hogy annyira sok volt a ugye a meglepetés eredmény, hogy sok sokaknak ugye bepotyogtak ilyen úgymond pótpontok azzal, hogy hullaatták a nagyok, hogy hogy nem volt elég a három, mert ugye ők a az első nem bejutó a a harmadikok közül.
[00:35:22]És hát igen, ezzel így ráfáztak.
[00:35:24]Én én én sajnálom, mert ők is együttes színfoltnak ígérkeztek, de aztán csak az első meccsen tudtak egyes fölötti XG-t csinálni, tehát az eleje nincs meg a történetnek.
[00:35:33]Fordítsuk neki a legnagyobb csalódást.
[00:35:38]Nekem Csehország, mert én ilyen bez csapatként tekintek rájuk.
[00:35:42]Innen Magyarországról nézve mindig azt mondom, hogy a klub csapataik fejfölött tapsolok, amikor nyolc-kilencse játékossal a kezdőbe játszanak nemzetközi kupameccset.
[00:35:49]Ez meg van támogatva.
[00:35:52]egy pár topligás játékossal.
[00:35:55]Én egy picit többet vártam tőlük ehhez képest.
[00:35:56]Ehhez képest eléggé csalódás keltő volt mind a játék, meg mind az, hogy két meccsen is úgy szórtak el pontokat, hogy egyébként vezettek.
[00:36:03]Tehát alapvetően minden adott lett volna ahhoz, hogy tovább lépjenek, de közben csoportutolsó lettek egy ponttal.
[00:36:13]Igen, az Hervasló volt egyébként, amit tényleg Csehország mutat.
[00:36:15]Egy nem olyan nehéz csoportban ráadásul.
[00:36:17]Igen.
[00:36:17]Ennél sokkal rosszabb helyekre is lehetett keresett abból a csoportból, ahol egyébként az a Dél-Afrika tovább jutott, amelyikről a az első mérkőzés alapján első mérkőzés alapján így hát ezt nem nem sokan gondolták volna, hogy ez a Dél-Afrika délafrikaiak sem szerintem.
[00:36:34]Hát a urugváj, tehát a a hogyan a pocsékfoci plusz gyökér attitűd, ez nem először csinálja meg ezt Uruguay világbajnokságokon van, amikor egész fantasztikusan összeszedik a csapatukat, de hát ez plusz Bielza.
[00:36:51]Igen, már önmagában Bielza megérdelt, hogy igen, hogy őt így elővenni, hogy ő tulajdonképpen akkor milyen kvalitások alapján is van olyan szinten számon tartva, hogy legesleagyobb edzők.
[00:37:01]És nagyjából azt tudod mondani, hogy Gardiola nagyon sokat hivatkozik rá is.
[00:37:04]Így igen.
[00:37:05]Hát Viktor el is elő is vette elő elő is vette most egy cikkben biázát, de hát tényleg nagyon nehezen menthető ez.
[00:37:14]Meg hogy egyértelműen látszott, hogy nincs rendben semmi az urug.
[00:37:16]Már a torna előtt lehetett tudni, hogy nincs rendben valami az urugvájak.
[00:37:19]Hát igen.
[00:37:19]És ráadásul ugye már azért lehetett támadni, mert azért nem vitte ki Luis Suarezt, akit hát azért kevesen hagytak volna ki a csapatból, és akkor ugye jön elő a statisztika, hogy 1990 óta nem nyertek az uruguváiak VB meccset, hogyha Ja, nem szá Suarez nélkül.
[00:37:36]Ja ja su szerez nélkül.
[00:37:36]Viszont ami szerintem egy sarkalatosabb pont az valóban Muszlére esete, akinek ezzel az erővel bárki lehetett volna a kapuban.
[00:37:47]Hát igen, tehát gyakorlatilag annyira annyira rossz teljesítményt nyújtott egy olyan kapus, aki már visszavonult a válogatottól, és erre BSA visszahozta, hogy hogy az elmondások alapján ő magukakért a lecserélését a az utolsó csoportmeccsen.
[00:38:02]Volt egy volt egy nagyon érdekes kommentfolyam az X-en.
[00:38:06]Nem is azt hiszem, John Mcenzie volt az atletiktől, aki elővezette, hogy BLS hát érdemes úgy nézni, hogy mint egy tragikus figurát, aki tisztában van azzal, hogy tragikus figura.
[00:38:16]Tehát olyan, mint a olyan olyan, mint a mondákban az, aki tudja, hogy el van átkozva és és előbb-utóbb minden szétesik, ami ehhez hozzáér, de hogy egyébként mégis közben meg mégis legendás valamilyen szinten, de de hogy óriási különbség van tényleg aközött, hogy milyen híre és hogy mekkora hatásúnak tartják egy csomó szempontból a mai labdarúgásra, meg aközött, hogy milyen eredményei vannak.
[00:38:43]És ez tényleg lehet, hogy azért van, mert mertogy emberileg olyan, tehát a különös, azt hiszem az, és akkor ez nem sértő, ez valószínűleg ő is mondott, mert de a kiváló volt a pályaszéli interjúja is.
[00:38:57]Hát az is jó volt.
[00:38:57]Meg még egyébként kíváncsi lettem volna, lettem volna légy a a falon, amikor megkeresték ugye a az urugvái m na vezériegyéniségek megkeresték BSát, hogy sem az edzésmunkával, sem pedig a sem pedig a taktik megálmodott taktikával nem elégedettek.
[00:39:17]És aki ezek után összehívott egy megbeszélst az öltözőben, és 48 percen keresztül a földet bámulva beszélt.
[00:39:24]Az egy érdekes jelenet lehetett.
[00:39:28]azt is válaszolhatta volna, hogy köszönjük az olvasói visszajelzést.
[00:39:32]Igen, ehelyett ezt 48 percben ecset.
[00:39:35]Mindenesetre mindenki megy haza és állítólag nem külön gépen, hanem állítólag rendes rendes utasként.
[00:39:40]Hát nem, tehát azt mondjátok nekem a VB előtt, hogy Urugvá kiesik, akkor azért így nézek, hogy ebből a csoportból, hogy de hogy miután miután kiesett, azt kell mondjam, hogy tulajdonképpen az égvilágon senkinek nem fognak hiányozni.
[00:39:57]Így a szóval nálam a legnagyobb csalódás biztos, hogy ők, merthogy ennél többet kell.
[00:40:03]Sokszor amúgy kell egy ekkora pofon, tehát Ühüm.
[00:40:07]Valamikor tényleg az van, hogy hogy már nem tudsz mit csinálni, mert annyira be vagytok ragadva egy tudat állapotba, egy gondolkodásba, hogy csak egy ilyen szedd ki.
[00:40:15]Kívánjuk ezt, mert én amúgy az alapvetően, amikor az Uruguay foci a pozitív oldalát mutatja, nekem kifejezetten szimpatikus.
[00:40:20]Én nagyon szeretem azt am az meg szórakoztató, amikor a negatív oldalát, tehát a azok azok szórakoztató, de amikor a pozitív, hogy ténylegesen sokkal limitáltabb erőforrásokból, mint a akár a brazilok, akár az argentinok.
[00:40:33]Igen.
[00:40:33]Igen.
[00:40:33]És akkor ezzel a ezzel az igazi harcos, akaratos mentalitással odateszik magukat, és a 110%-ot beleteszik.
[00:40:39]Én ezt nagyon szoktam szeretni.
[00:40:41]Én szeretem az ilyen csupaszív játékosokat.
[00:40:42]Vá amikor amikor össze vannak rókva és jók, akkor nagyon lehet nekik egyébként drukkolni, amikor meg rosszak.
[00:40:49]és a rossz tulajdonságaik domborodnak ki, akkor viszont kevés taszítóbb válogatott van szerintem a világfutballan, mint Urugváy.
[00:40:58]Ilyen nagyon érdekes ez a kettősség, mert mondjuk amikor tényleg jó, akkor akkor meg akkor meg tényleg elkapja az ember, ú ilyen kevé, ilyen kicsi lakossággal, ilyen jó csapatot összehozni, micsoda játékosok, fogcsikorgató küzdelem, mint halálig.
[00:41:15]Maradt a fogcsikorgatás.
[00:41:15]Na, ha már beszéltünk a legnagyobb csalódásról, már azt hiszem mindannyian megneveztük azt a csapatot.
[00:41:21]Mi a mi a legkellemesebb meglepetés eddig?
[00:41:27]Hát én teljesítménybe tudnék mondani kellemes meglepetést.
[00:41:32]Nekem az Hollandia.
[00:41:32]Én én ezt nem gondoltam.
[00:41:35]Tehát ha megnézzük, hogy milyen pályán vannak így távolról nézve a hollandok, nagyon régóta nincsen el itt támadó.
[00:41:42]Ugye a Depak már rég nem kellett volna ott lennie a válogatott körül, de egyszerűen nem volt más.
[00:41:46]A védelmük volt rendben, ami amúgy így hagyományokat tekintve furcsa, mert ugye inkább mindig elől voltak jók, de most a védelem volt már egy jó ideje jó, de ott is már ugye kiöregednek, Thefry is, Van Dij is, már mindenki inkább azért kifele megy.
[00:41:57]A középpálya az meg olyan, hogy ott meg nagyon megvan ez a ilyen Ajaxos míosz.
[00:42:03]Én ezt így hívom, hogy az a Holland középpályás, tehát hogy én még Holland középpályást mindig csak széthypolva láttam, még akkor is, hogyha ténylegesen jó volt, de akkor is szétthypeolták.
[00:42:11]És mondjuk megnézed, elment a Rinders a Citybe, nem lett kulcsember.
[00:42:14]Elment a Deon a Barcába, nem lett kulcsember.
[00:42:17]Elment a Gravenberg a Liverpoolba először a Bayernba, ahol nem lett kulcsember.
[00:42:24]Aztán most így ez a ilyen jó munkás lett a a Liverpoolban, ahol oké, azt is meg kell csinálni valakinek, de azért nem egy zseni.
[00:42:28]És ebből kihozzák azt, hogy teljesen egyértelműen megérdemeleten megnyerik a csoportot.
[00:42:34]Tehát nekem ez nagyon meglepett.
[00:42:36]Nagyjából oda tudom ezt egyébként tenni, hogy ott az a ott az a svéd meccs az az nekik nagyon sokat segített, mert a svédek valószínűleg elhitték az első sima meccs után, hogy a babis hús.
[00:42:45]Aztán ezzel a nagyon szervezett, amit azért hollandok csak tudnak, mert azért tehát taktikailag azért kevés fontosabb nemzet van a futballtörténelő, mint Hollandia.
[00:42:53]Hozták a a kötelezőt, és megcsinálták azokat a mozgásokat, amiből egy ilyen teljesen meglepetésként ért svéd válgatottatát.
[00:43:05]Így szét lehetett szedni, és akkor utána meg már csak a a minimumot beletették, és kész csoportesek.
[00:43:12]Ha a Hollandiát már kilőtted, akkor a a következő ellenfelüket Marokkót.
[00:43:14]Mertogy én tartottam attól egy kicsit, hogy hogy bármennyire is a szerintem a legerősebb afrikai csapatról van szó.
[00:43:27]Kicsit tartottam tőle, hogy vagy hogy játékban például kellemetlen meglepetés.
[00:43:32]Lehet esetleg Marokó ahhoz képest szerintem kimondottan jó és nagyon nagy bal szerencséjük van, hogy Hollandiával kerültek.
[00:43:38]Tehát ott két két olyan csapat játszik a 32 között, aminek még az eredményei is jók, meg a játéka is jó.
[00:43:44]És ez a Holland Marokkó ilyen simán lehetne egy negyed döntő is, nem hogy a 32 között, és most itt valakinél vége a dalnak.
[00:43:50]De hogy Marokó kimondottan tetszett eddig.
[00:43:55]Kongói DK engem meglep, hogy ennyire ennyire jól helytállnak, és az angolok nem tudom véres kristályokat fognak vizelni a 32 között, amire valószínűleg meg persze ezt kimondom, és akkor nyernek 4-0 nyilván nyilván az angolok, de de hogy én ott ott nagyon nehéz meccset vizionálok Angliának.
[00:44:20]És akkor talán hát nyilván zöld foki szigetek az én akartam mondani a kötelező zöld fok sziget te jösz zöldfoki szigetek aki egyébként én is mondok egy ilyen tippet m szerintem az argentinok nem fognak olyan könnyen nyerni ellenük aztán lehet hogy az is majd egy 4-0 lesz de én azt képzeld el hogy mi szabadul el amikor vozinja megfogja Messi 11-esét egy bár nem tudom hogy átállítják-e most már Lautaróra a 11-est hogyha mind a kettő pályán lesz én ott látok egy heroikus zöldfoki küzdel vagy valami teljesen váratlanul, nem tudom, valaki 30-ról bebombáz egy távolit és zöld foki szigetek megszerzi a vezetést Argentína ellen.
[00:44:55]Ott mindenki így fog nézni utána.
[00:44:58]Szerintem sima lesz a de hogy ez a én én is papírformát várok, de hogy annyira lennék az öt foki szigeteki szurkolók helyében.
[00:45:09]Nem kell helyében lenned mindenki az öt fok szigetek szurkoló.
[00:45:10]Tehát de oké, oké, oké, na de hogy így egy ellenszurkolóval nem találkozol, de hogy de hogy ezt milyen lehet honnan megélni?
[00:45:18]Hát igen, az, hogy már az csodálatos, hogy kijutsz a világbajnokságra, az totál elképzelhetetlennek tűnik még a VB előtt, hogy veretlenül jutsz tovább.
[00:45:29]Jó, hogy nem is nyertek még, de nem baj, veretlenül tovább jut a csoportból és játszhatnak Argentínával.
[00:45:33]Itt mindenki legendaként megy haza.
[00:45:37]kéne szólni az MLS-nek, hogy így intézzem már az 5 foki szigetek felé egy ilyen nagy csoportos ilyen stopiramez rendelést, mert szerintem lennénk rá sokan zöldfigetekes stopir biztos, hogy biztos, hogy föllendült a mezeladás, mert ez most jó mercs.
[00:45:51]Szóval ez ez menő, amit be lehet szerezni a világbajnokságról.
[00:45:58]Hm.
[00:46:00]Kialakult a 32 mezőnye, már többször utaltunk rá, úgyhogy megkerülhetetlen.
[00:46:05]Meg amúgy is az adás vége felé közel közeledünk.
[00:46:07]Hát négyes blokkokra lehet gyakorlatilag bontani a az ágrajzot.
[00:46:14]Ez a ném német francia holland maroki ez elég erős.
[00:46:21]Az ott elég halál.
[00:46:23]Ez pé ha csak ha papírforma van, akkor kanadaiak nem lesznek boldogak attól, amivel még összekeveredtek utána, de hogy tényleg az, hogy a német francia hollandból egy fog elmenni a az elődöntőig.
[00:46:36]Kanadaiak most mennyire bánhatják azt az utolsó csoportmeccsot, hogy rák?
[00:46:41]Hát nem is tudom, bánhatják.
[00:46:43]Hm.
[00:46:43]Szerinted?
[00:46:44]Hát mondjuk talán mennek egy kört.
[00:46:45]Jó, jó.
[00:46:45]Akkor otthon maradtak volna mondjuk ilyen szempontból biztos.
[00:46:50]es az nem egy de de hogy egy körrel később valószínűleg itt is meg ott is vége lenne a dalnak, tehát annyira azért nem jó ez a kanadai csapat.
[00:46:56]Én arra leszek kíváncsi, hogy aki erről az ágról végigmegy, mondjuk akár a döntőig, az mennyire fáradt ki közben, mert az azért necces, amikor egymás után nehéz súlyókat kell lepofózni.
[00:47:08]Tehát vegyük a franciákat, akik szerintem eddig a VB-n mondhatjuk azt, hogy a legjobb teljesítményt nyújtották meg.
[00:47:15]Most jó most még most még látványosan is fociznak, amit nem szoktak.
[00:47:20]Amióta Olisé bekerült középre, azóta azóta nálam annyira nálam felcserélődtek a tornád előtt, amíg én a spanyolokkal voltam, mert szerintem szerintem nagyon jó ez a spanyol csapat.
[00:47:29]Ráadásul egyébként javultak az Európa bajnokság óta, ami tehát az EB győztes javul.
[00:47:33]Ott azért ott nyugodtan nevezhetjük azt a csapatot világbajnoki esélyesnek.
[00:47:37]Viszont a a franciák nagyon jók.
[00:47:40]Én a franciákat tippeltem a VB előtt és felülmúlják az elvárás.
[00:47:45]Kicsit neccesen indul, de aztán utána ott ott hely helyére kerültek a De ugyanakkor az, hogy mondjuk és csak papírforma eredmények születnek, akkor mondjuk megverik a svédeket.
[00:47:52]Már az se könnyű annyira, de azért látjuk ugye ez a ez a svéd válogatott nem egy kész project még így.
[00:47:58]Utána mondjuk Németország, hát az már igen nehéz.
[00:48:01]És ha mondjuk Hollandia vagy Marokkóból jön papírforma szerint utána valami és akkor még csak most vagy a legjobb négy között.
[00:48:11]Én amúgy nem gondolom, hogy a franciák ott kérdés, hogy kijönnek abból a abból a abból a négyesből.
[00:48:17]Meglepődnék én is, hogyha nem ők jönnének ki leg.
[00:48:18]Szerintem eléggé sima lesz, mert tehát az a baj a franciákkal már, hogyha így a a így független szemmel nézzük, hogy annyira de annyira nem tudok mondani semmi rosszat, hogy így minden posztra megvannak, legalább ketten tudnak úgy is játszani, hogyha fölül kell lőni az XG-t.
[00:48:35]Tehát hogy valakinek valami semmiből kell gólt lőni, arra van három-négy ember.
[00:48:39]A Irak ellen láttuk azt, hogyha csak le kell hengerelni, az is megy.
[00:48:44]Tehát nekik az se volt gond, hogyha Mlockkot meg kell bontani.
[00:48:47]Semmi gyenge pontot nem látok egyszerűen a franciákban.
[00:48:49]Ott van a tapasztalat, ott van az, hogy ők már megnyerték a VB-t, tehát nincs az a súlys se, hogy úristen, ennek a generációnak nincs több esélye, és akkor az muszáj lesz.
[00:48:57]Én azt gondolom, hogy simán ki fognak jönni onnan, mert a én a én a németeket nem érzem erősnek.
[00:49:01]Én azt gondolom, hogy ott sokkal komolyabb problémák vannak, amit így elfedett a csoportkör és most nekik hát még csak el el se fedett szerintem igazán.
[00:49:10]Hát mert mert hogy ott azért elefántart és Ekor ellen is kikönyököltek a problémák.
[00:49:16]Így van.
[00:49:16]Az is igaz.
[00:49:16]Igen.
[00:49:16]Akor de de mondjuk a németekből meg kinézem, hogy ennél sokkal jobban tudnak azért ennél tudnának jobban játszani.
[00:49:23]Nem nagyon hullámzó.
[00:49:24]Attól még a problémák megmaradnak, de hogyan ennél jobb teljesítményt tudnánk nyújtani?
[00:49:27]Nagyon hullámzó a teljesítményük, tehát teljesen kiszámíthatatlan csapat, hogy másikáon sima lenne nekik a négy.
[00:49:31]De de ezen az ágon én nem látom.
[00:49:35]Na menjünk tovább.
[00:49:37]még a tehát a spanyoloknál volt a legtöbb kérdőjel a végéig, ugye, tehát hogy gyakorlatilag az utolsó hármas íp szóval dőlt el a dolog, és akkor amikor az ember csak így ránézett, hogy kikkel kerülhet össze Spanyolország, akkor azt láttad, hogy jöhet egy csoportmásodik és aztán utána amikor tovább jut, akkor két csoport másodiknak a meccsének a győztesével az még egész jó is lehet.
[00:49:59]Ebből lett az, hogy az egyik ágon ugye Portugália, Horvátország, Spanyolország pedig Ausztriával játszik.
[00:50:04]Hirtelen azért az egy kicsit európai Igen, de hirtelen ez kicsit egy ilyen kemény dió lett.
[00:50:11]Én amúgy leszek akkor itt az, aki képviseli azt, hogy hogy akkor mi szól a spanyolok ellen.
[00:50:16]Én amúgy Portugália egyébként nem nem fegyel Portugália.
[00:50:20]Én már a torna előtt egyébként én meg pont az ellentétét éreztem, Csabi, hogy hogy én meg én meg inkább gyengébbnek érezem őket, mint amilyenek voltak, mert ha megnézzük mondjuk a középpályásokat, szerintem a a Fabi Ruiz az nagyon jó példa arra, hogy ő mondjuk mennyire el tud fáradni egy ilyen szezon után, amit át kellett élni a a PSG-vel.
[00:50:39]A Rodri mennyire nem az, aki már volt bármennyire, és még mindig topjátékos.
[00:50:45]Az a torna előtti várakozáson volt egyébként.
[00:50:47]Rodri, Rodri tényleg nem hozza azt a szintet, amit ő már ő már azó nem az a oronylabdás teljesítményét vártam, de annak azt azóta meg se kíte.
[00:50:55]Most ha most valakinek megmutatnánk, aki kihagyta az elmúlt éveket, és azt mondanánk, hogy hogy ő ő itt egy aranylabdás két éve kapta, vagy mikor és akkor így itt néz 2024-be.
[00:51:05]Igen.
[00:51:05]És akkor azt mondaná, hogy mire osztogatják az aranylabdát.
[00:51:10]Meg szerintem egy csomó posztom van, ami ami ami ami nem olyan, mint az RB-n volt.
[00:51:14]Tehát szerintem az egy alul beszélt dolog, hogy Carvaham mennyire fontos volt jobb hát poszton, azt cserélgeti folyamatosan, de Lefuente od nincs meg az ember és azért Carvah gólokban, gólpasszokban nagyon ott volt, meg a mentalitásával meg a keménységével.
[00:51:24]Ugyanúgy középhátvéd posztal rengetegen kihullottak, elmentek szautba, meg meg már meg már kiöregedtek.
[00:51:29]Elől pedig ugye van ez a probléma, hogy Jamár egészséges, nem egészséges.
[00:51:35]Van, nincs.
[00:51:35]Nico Williams van, nincs.
[00:51:37]Csatár van, nincs, leginkább nincs.
[00:51:40]Hát az imakör most már elindult Jamál miatt, mert ha még ő is megsérül, akkor ott nagyon komoly problémák lesznek szélen.
[00:51:45]Meg a Denió egyébként, aki márpedig legalábbis Rugeran is teljesen feleslegesen.
[00:51:51]Hát meg ezt az ellenfél, ezt az ellenfelek is tudják, tehát lehet, hogy lehet, hogy nem fogja magát, hogy vissza tudod.
[00:51:56]Van a van a különböző játékokban, hogy be van az a beállítás, hogy lépj oda keményen.
[00:52:01]Meg hát defentétől láttuk már az évek során, hogy nem kimírám már, tehát hogyha hogyha tud járni, akkor nála általában bent szokott lenni a csapatban, ami hosszú távon nem jó egy sérülékeny játékosnál.
[00:52:13]Meg szerintem még a Yamar, most még ezt így ide csatolom, hogy szerem a Yamánnál van egy olyan probléma, hogy tőle olyan dolgot várnak el, ami egyébként nem az ő játéka.
[00:52:21]Tehát mindenki azt mondta, hogy hú, majd a Yamal ott lesz az elől a gólkirály címe.
[00:52:25]És igen, a Yamal nem ez a játékos.
[00:52:27]A Yamal abban a legszűkebb elit, hogy kreáljon, hogy veszélyt teremtsen, hogy védelmet bontson.
[00:52:31]Csak ő alapvetően az, hogy így megbízhatóan érkezzen a kapuolé, ő ezt nem is szereti csinálni, meg szerintem az az egész alkata a csávónak nem olyan, hogy erre való.
[00:52:42]Neki jóhoz, hogyha valakit ki lehet szolgálni.
[00:52:44]nem véletlenül érzi magát mondjuk Neymarhoz közelebb, aki szintén szerintem az egész karriében inkább egy ilyen előkészítőbb kreátorjátékos volt, nem pedig Messihez, aki amellett, hogy nyilván kreátor is egy gyilkos volt a kapu előtt.
[00:52:55]Tehát ő nem ez a típus, tehát ezt így nem lehet rárakni.
[00:52:58]Kell valaki, aki aki megbízhatóan szállítja a gólokat, és a Yamának meg legyen az a dolga, hogy csak eteti labdával, amiben meg elképesztő.
[00:53:08]Bergek, milyen jól jártok itt a csoportgyőzelemmel.
[00:53:12]ilyen játékkal jó nyilván Új-Zélandot lepöckölték, de hát megint azért az óriási a kvalitásbeli különbség a kettő között.
[00:53:22]Igen, csak azért mondom, mert alapvetően a belgák ugye Szenegállal játszanak, ami már egyébként necces lesz nekik, de aztán utána ott az Egyesült Állam Egyesült Államok Bosz ebből sima ebből ebből szó nélkül el lehet menni a legjobb nyolc között, méghozzá az ez a belga válogatott elmegy a nyolcba.
[00:53:35]És ahogy kezdték a belgák elmenni a nyolcba, hát az azért nagyon nagyon nagyon nagyon nem tetszett az, amit láttam tőlük az első két mérkőzésen.
[00:53:46]És egyébként is most már lassan hozzászoktam, hogy így a belgá nem is az eredmény.
[00:53:50]Nyilván 2018-ban kijött minden, de hogy ugye játék azért gyakran csalódást keltő a belgáknál, és ezzel ezzel eljutni odáig, bár ott én úgy gondolom, hogy ott van az amerikai bosnyák, és az az amerikaiaknak megoldható, és én nem szeretnék a házigazdákkal vagy főházigazdával találkozni a 16 között, úgyhogy azért a belgák már azért sok az idős játékos, és az amerikaiak meg nagyon tudnak atletizálni.
[00:54:18]Meg azért a Szenegác seid nem le teljesen én sem.
[00:54:21]Én sem, csak hasonló problémái vannak, hogy a legnagyobb sztárjai közül egy csomó idős vagy idősödő és már nem feltétlenül a csúcson van, és őket kellene vegyíteni egy olyan kiegészítő gárdával, ahol meg még például a a nagyon tehetségesek meg még nem értek meg még talán arra a szintre.
[00:54:40]Igen, ez lehet egy ilyen fify50, de ez egy nagyon érdekes mecs lesz egyébként.
[00:54:44]Igen, a következő blokk szerintem nagyon érdekes.
[00:54:46]Lehett brazil, japán, elefántor part, Norvégia alatta Mexikó, Ekvador, Anglia, Kongó idéke a japánok sem fognak ennek örülni, hogy az eddigi jó játékuknak az az a jutalma, hogy Brazíliába futottak bele.
[00:55:00]Igen.
[00:55:00]Neki tudja.
[00:55:01]Viszont viszont viszont amikor legutóbb találkozott a két csapat barátságosan, akkor nyert Japán.
[00:55:05]Brazília helyében se lennék nyugodt.
[00:55:07]Brazília helyében sem lennék.
[00:55:07]Hát ott ott ott ki lehet nézni abból a meccsből egy japán győzelmet.
[00:55:12]Abszolút.
[00:55:14]Szerintem ott egy nagyon nehéz döntés előtt áll az Ancsalotti, mert ott szerintem fel lehet, hogy fel kell azt vállalnia, és a uncsalotti olasz lévén valószínűleg ezt meg is fogja tenni, hogy átengedi a kezdeményezést Japánnak, mert hogyha meg játszhatnak területből, akkor ott Vinicius végigmegy és ott sok kérdés valószínűleg nem lesz, de ott meg ugye vissza fog égni, hogy pont egy Brazília ellen egy Japán dominál, tehát hogy Brazíliát focizza le egy Japán, hogy így ugye a brazil brazil kapitánynak mindig nehéz Z a dolga, mert hogyha VB-t nyersz, akkor az a baj, hogy miért nem játszottál úgy, mint 1970-ben vagy 82-ben játszott a csapat.
[00:55:48]Tehát itt nem lehet kielégíteni úgysem a közönséget.
[00:55:55]Viszont ugye a braziloknak mindig megvan, hogy amikor kiesnek a VB-ről, legalább mutogathatunk, hogy legalább egy erős európai csapat végzett velük.
[00:56:04]Kiesni Japán ellen, na az nagyon kellemetlen lenne és nagyon lefocizák őket és és és nagyon nehezen magyarázható.
[00:56:08]pedig egyébként a Japán válogatott a az egés japán válogat.
[00:56:13]Én a Japán válogatott a csatorna előtt a legjobb nyolc közé vártam, de azzal nem számoltam, hogy pont a brazilokal és akkor utána még elefánt csontpat vagy Norvégia brazil, ami ami egy olyan szintű atletizálás lesz a pályán, az atlétikai világbajnokság kiadása, külön kiadása a két csapat között.
[00:56:30]Az az az nagyon jó lehet az az elefánt csontparti norvég szerintem.
[00:56:37]Milyen jót húzott a Norv kapitány, hogy pihentette egyébként a legjobb játékosait.
[00:56:41]Ez bejö, ez bejöhet neki.
[00:56:42]Abszolút.
[00:56:42]Bár azért sokszor láttuk a VB történetben, hogy megcsinálják ezt és a következő körben meg a csapat simán alumúlja az első két fordulóban nyújtott jó teljesítményét.
[00:56:51]egyébként a pihentetés mellett én ebben egy pici taktikázást is látok, hogy el lehetett engedni azt a franciák elleni meccset, és akkor mondjuk nem biztos, hogy a második mérkőzésre megkapod a megkapod a németeket mondjuk.
[00:57:07]Ühüm.
[00:57:07]Ahogy beszéltük, hogy ez a fölső.
[00:57:08]Igen.
[00:57:08]Igen.
[00:57:08]Meg hát lehet, hogy elégedettek volna egy csomó energiát, és úgy is kikapnak még a franciáktól, ami teljesen benne van a pakliban, és akkor még inkább inkább teljesen rotálták a csapatot, és akkor kikaptak.
[00:57:18]Jó, ezt elengedtük, de legalább pihentek lesznek a sztárjaink.
[00:57:23]Szerintem itt halandon van a sor, tehát hogy most van ez az első olyan meccs, ahol azt lehet mondani, hogy szükség van rá, hogy most meg kell mutatni, és most tényleg sokat fognak érni a góljai.
[00:57:33]És egyébként a Cityben ez sokszor probléma, hogy nagyon megbízhatóan szállít, nagyon jók az átlagjai, de a nagy meccseken azért nem biztos, hogy ő az, aki fogja hozni, de most szükség lesz rá.
[00:57:46]Mexikó, Mexikónak nem lennék az útjában.
[00:57:49]Mert ugye otthon játszhatnak, mehetsz magaslatra.
[00:57:53]És pont a múltkor beszéltük, de az meggyőzőek is eddig.
[00:57:56]Igen.
[00:57:56]És a azt akkor viszont nem tudtam elsütni, hogy tippeljetek, hogy Mexikó hányszor kapott ki aztban tétmérkőzésen.
[00:58:06]VB-n tétmérkőzés, bármi selejtező selejtező olyan kontinentális vagy interkontinentális torna, ami felnőtt és Mexikóban rendezték és az ATK-ban játszotta a válogatott.
[00:58:16]Hány alkalommal szenvedtek vereséget?
[00:58:19]15.
[00:58:20]Azt mondom, hogy 87 mérkőzésük volt.
[00:58:22]Hát a só a soha lenne ez nem igaz, de kettő.
[00:58:25]Kettő minden.
[00:58:25]Kettő.
[00:58:25]Egyszer Kosztalika, egyszer Honduras.
[00:58:27]Egyébként senki.
[00:58:28]Hm.
[00:58:29]Amikor kiestek a 70-es meg a 86-os VB-ről, akkor ki kellett mozdulniuk a Mexikó városból, és nem az ATK-ban játszották a mérkőzéseket.
[00:58:37]És és ez azért elég sokat mondó még akkor is, hogyha nyilván tudjuk, hogy nem az van, hogy rendszeresen a világ legnagyobb csapatai járnak oda, de hát vertek meg mondjuk interkontinent, hogy hívták ezt a zónák bajnokai közti tornát, amit a VB elő konföderációs kupa, az konföderációs kupa.
[00:58:55]Azon verték például a brazilokat.
[00:58:58]Jó, hogy nem a legjobb összeállítása volt a Brazil.
[00:59:01]Vot a VB előtt mindig, és akkor a BB így van, így van, így van.
[00:59:05]Szóval, szóval azért Mexikó az ilyen szempontból nagyon kemény, és Ekvador ellen nyilván esélyesek.
[00:59:10]Utána pedig Anglia az az ha túljut Kongón, akkor sok mindent szeretnék, de nem szeretnék a házigazdával Mexikó városban játszani, mert addigra már addigra már mindenki elhiszi.
[00:59:23]Szóval addigra már teljesen be is fog pörögni a közönség.
[00:59:25]Ráadásul ez az Anglia Kongó.
[00:59:27]E ez ezen röhögtem magamban, hogy ez olyan, mint amikor mondjuk van egy ilyen hatalmas, nem tudom, képregény vagy könyvadaptáció, amit meg akarnak filmesíteni mondjuk, és akkor már eleve leszerződnek mondjuk egy trilógiára és az első rész borzasztóan rosszul sikerült, de már leszerződtek.
[00:59:43]Szóval még egyszer még egyet meg kell, meg még kettőt meg kell csinálni.
[00:59:45]Tehát hogyha valaki szeretne egy a még egy még egy Panama Angliát megnézni, akkor itt van egy Kongó Anglia esetleg neki, vagy Anglia gánát.
[00:59:53]Igen, igen.
[00:59:56]Ugyanzével Kongó bebútorzik.
[00:59:56]Tudtok ezzel valamit kezdeni?
[00:59:58]Aztán meglátjuk, hogy lehet, hogy igen, de hogy sírni fogsz a képernyő előtt, az nagyon könnyen lehet.
[01:00:05]Hát és kanyarodjunk rá az alsó ágra, ahol azt mondtuk, hogy Argentíó útja ki van kövezve, de igazából összefuthatnak Egyiptommal.
[01:00:13]Argentína útja ki van kövez kövezve, de vozinje, de vozinje, de vozinja nem tudom.
[01:00:17]Hogy ez a béb történelem legnagyobb sztorija, hogyha vozinja kiénekli a sajtót?
[01:00:21]Abszolút az biztos.
[01:00:24]Már már az a legnagyobb sztori, hogy tovább jutottak egyébként.
[01:00:26]De ez hogyha azokat azért azért ha megnézzük megnézzük a többi ágat azért erre rákerülnö zöld foki szigetek, majd Ausztrália vagy Egyiptom.
[01:00:35]Hát ez e ez azért ahhoz képest, hogy mit csinálnak a fölső ágon ott egymást verik bucira az nagyon erős csapatok.
[01:00:45]Ahhoz képest ez nagyon könnyű, ami azért azért jó az argentinoknak, mert eddig sem pazaroltak nagyon sok energiát, és ahhoz képest nagyon meggyőzően.
[01:00:55]Erre ennek az elkerülésére amúgy szerintem, hogy mondj valószínűleg megint lesz bővítés ugye a VB-n lehet, hogy nem csoportköröket kéne már játszani, hanem itt is így a mint a BL-ben, hogy egy ilyen leag face- összehozni és akkor hogy ott valahogy úgy kikerülni ezt, hogy kijöhessenek ilyen könnyű ágak, mert ez így tényleg borzasztó igazság, de mindig kijön, mindig kijön könnyű ág, szóval mindig minden minden tornán megvan az, hogy valaki ilyen teljesen halálgra kerül.
[01:01:17]Nekem van nekem van erre egy formabontó ötletem, csak azt logisztikailag teljesen igazságtalan.
[01:01:20]Arra gondolsz, arra gondolsz, hogy rangsorolják a csapatukat az ered Igen, igen.
[01:01:25]Az eredmények alapján fogod összepág szerintem igazságosság alapján ez lenne messze a legjobb.
[01:01:30]Az első 32 második 31 így végig akkor minden mérkőzésnek lenne egyébként tétje, tehát nem az van, hogy ú most már megvan a csoportgyőzelem.
[01:01:39]Nem cseréljük ki a teljes csapatot, mert lehet, hogy kell még ez a három pont.
[01:01:41]Igen.
[01:01:41]Meg hogy jónak kéne lennie a gólkülönbségemnek, mert mert lehet, hogy ha eggyel vagy két góllal kevesebb van, akkor nem a az első utánlás tornán szerintem ezt megcsinálták.
[01:01:53]De ott meg lehet, de világbajnokságon meg azért nem tudod, mert egyrészt az egy dolog, hogy a csapatokat mozgatod, de mondjuk nem tudom, Hollandia és van 300 szurkoló velük.
[01:02:00]Igen, főleg nem egy háromországos világbajnokságbajnok egy országosnál még azt mondod patarban még azt meg tudnád mondani, mert hogy mindenki úgyis egy területen mozog, de hogy egyébként nagyon tetszene az ötlet, csak nem tudom, hogy logisztikailag ezt hogy lehetne kivitel ahetetlen rémálom már most is panaszkodnak rá, hogy ide utaznak, oda utaznak.
[01:02:20]Most akkor képzeld el, hogy a csoportkör legutolsó meccse, ami jelenleg ugye 72 mérkőzés, és 72 mérkőzés után tudnád meg, hogy egyébként melyik városba ki ellen fogsz játszani, tehát hogy még csak forgatókön és akkor még nem beszéltünk arról, hogy mondjuk ugye a sajtónak is mozogni kell, mert vannak akik ugye a csapatukat, hogyha kint van a csap, ha semleges vagy, tulajdonképpen mindegy, kapod amit kapsz.
[01:02:44]Ha viszont a csapatodat követed, akkor az nem jó, ha az utolsó pillanatban kell mindent átrendezni.
[01:02:51]Szóval ez így egyébként nagyon nagyon tetszik maga ez az ötlet, de de hogy nem tud nem látok olyat, hogy ezt reálisan meg lehessen valósítani, pedig sokkal igazságosabb lenne, vagy pedig csinált nagyobb csoportokat, és akkor nem 32-ed döntő van meg izé, hanem ugye mit tudom én, mondjuk nyolcad döntőtől, vagy akár a négytől kezdjük, hogy hogy a Final Fort csinálsz.
[01:03:11]Mondjuk van négy nagyon nagy csapat, vagy csoport, és akkor ott van sok csoportmeccs, és akkor onnan csak mit tudom én, nyolcan kijönnek a 64-ből, mondjuk.
[01:03:22]Hát csak az is olyan, hogy egy kicsit koránel.
[01:03:24]Sokat játszottam már gondolattal, hogy mi nagy valószínűségű a 64 csapatos VV-nél is az lesz, hogy igazából eljutottunk már oda, hogy olyan igazán jót, tehát olyat nem találsz, ami mindenben jó.
[01:03:33]Plusz, hogy ne legyen az plusz, hogy ne legyen az, hogy nagyon nőnek a megcszámok, mert most gyakorlatilag egyébként úgy növelték 48 csapatosra a világbajnokságot, hogy egyébként egy mérkőzéssel, egy körrel játszanak többet egyébként alapvetően.
[01:03:46]Na mondjon mindenki egy hottéket itt az egyenes kieséses szakasz előtt.
[01:03:52]Ma már egyébként Kanada Dél-Afrika mérkőzés lesz, aztán hétfőn tovább gördül a történet, de jöhetnek a meglepő dolgok.
[01:04:01]Ilyenkor nem mer az ember elsőnek menni.
[01:04:03]Megyek én.
[01:04:03]Akkor lesz afrikai a négy között.
[01:04:06]Lesz afrikai a négy között.
[01:04:06]Japán kiejíti Brazíliát.
[01:04:08]Azt én akartam mondani, akkor a akkor zöld fokiak csodát tesznek Argentina ellen.
[01:04:17]Hát ha az meglesz az a legmelegb az a legmeleg.
[01:04:19]Te mondod a legmelegebbet.
[01:04:21]Akkor akkor a sziget történetének a legnagyobb partija elkezdődik és soha nem is ér lehet, hogy szoros lesz.
[01:04:27]Maradjunk annyiban.
[01:04:29]Azt kinéztem a vers Azt kinéztem a meccsből, hogy tehát ha Spanyolország ellen kibírták, akkor azzal az erővel, Argentína ellen is, de el kell, hogy fogyan egyszer, tehát hogy ilyen nincsen.
[01:04:38]El kell, hogy fogyjon egyszer el.
[01:04:41]De ezt már sokszor mondták, aztán voltak csapatok, akiknél az Istennek nem akart elfogyni.
[01:04:46]Ühüm.
[01:04:46]És Coszorika esetében szerintem ez sokat mondogathatták a 2014-es, hogy jó azért jó azért a kevas azért egy nagyobb kapus, mint a vozinja.
[01:04:55]Ezzel nem tudok vitatkozni.
[01:04:55]Na majd a jövő héten a fejemre olvashatjátok.
[01:05:01]Az adásunk végére érkeztünk.
[01:05:01]Este akkor már kezdődik a 16-ot döntő.
[01:05:03]Nem is pörögtünk ezzen, hogy nem szeretjük ezt a kifejezést.
[01:05:08]Lehet az, hogy ezt így most így nem tudom bántalak a bögrével vagy valami.
[01:05:15]Hát szó háttér sztor, hogy beszélgettünk az adásról és akkor bedobtam, hogy pörökhetünk azon, hogy milyen kifejezés a 16-ot döntő és a Geri még le se juttöttem az entert és már felhol fel volt háborodva, hogy utálja ezt kifejezés.
[01:05:26]Annyira nehezen próbálom meg, hogy nehogy leírjam véletlenül, de lehet, hogy hozzá kell szoknunk.
[01:05:33]Szóval kezdődik a 16-ot döntő.
[01:05:35]Kezdődik a 16-ot döntő mindannyiunk nagy örömére.
[01:05:36]Az itz pedig holnap folytatódik.
[01:05:39]Annyi van.
[01:05:39]Ezt el kell mondanom, hogy nem 9-kor lesz, hanem 10-kor lesz az adás.
[01:05:43]Jönnek a Janekék.
[01:05:45]Sziasztok.
[01:05:47]Sziasztok.
[01:05:47]Sziasztok.