Hír FM 49:17

Paláver 2. rész - Hír.FM

magyar péteralaptörvény-módosításkorrupciódiktatúratisza pártközélet
Irányultság: KonzervatívKötődés: Fidesz-közeli
Paláver 2. rész - Hír.FM
tl;dr
  • Magyar Péter alaptörvény-módosítással váltaná le a köztársasági elnököt, a legfőbb ügyészt és bírósági vezetőket, 12 éves mandátumlimit és nemzeti vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását is bejelentette.
  • Havasi Bertalan szerint „a miniszterelnöknek elment az esze”; a műsorvezető úgy látta, a kormányfő fenyegetőzött, személyeskedett és valótlanságokat állított.
  • Margó betelefonáló attól tart, a vagyonvisszaszerzés politikai inkvizícióvá válik, és a kollektív bűnösség elvére épülő diktatúra körvonalazódik.
  • Tamás szerint az Alkotmánybíróság lejáratta magát, de a testület megkerülhetetlen; az oligarchák leváltása szerinte csak egyik oligarcha cseréje a másikra.
  • Több hozzászóló kétségbe vonta Magyar Péter hitelességét, felidézve a felesége lehallgatását tagadó EP-beli válaszát és a „Zsolti bácsi” kifejezés letagadását.
  • Judit „orvosi esetnek” nevezte a miniszterelnököt, aki szerinte megalázza az ellenzéket, és a teljes jobboldalt ki akarja végezni, miközben volt felesége igazságügyi miniszterként ugyanabban a rendszerben dolgozott.
  • A TISZA-frakció tagjai alig szólalnak meg, a műsorvezető „kirakatbábuknak” nevezte őket, ami a kormánypárt egyszemélyi irányítását tükrözi.
  • Ödön azt javasolta, hogy a Fidesz-frakció vonuljon ki az ülésteremből, amikor a miniszterelnök bűnözőnek, maffiózónak nevezi őket – mint korábban Gyurcsány beszédeinél tették.
  • Margó Fidesz–KDNP-tagként harminc emberből huszonegyet már beléptetett a pártba, és országos szinten is a Fidesz megerősítésére buzdít.
  • A Pride zászló Dunába dobása kapcsán kettős mérce és készülő gyűlöletbeszéd-törvény merült fel; Tamás szerint az LMBTQ-személyek „a természet tévedései”.

„Ez a diktatúra tisztító tűzlovagja a kollektív bűnösség jegyében épülő diktatúrát körvonalaz előttünk. Sajnos ez a korrupcióellenes nemzeti vagyon visszaszerzés át fog menni politikai inkvizícióba.” – Margó

Részletes összefoglaló megjelenítése

Magyar Péter napirend előtti felszólalása és a bejelentett intézkedések

A műsor első témája Magyar Péter miniszterelnök parlamenti napirend előtti felszólalása volt, amelyben az új kormányfő további lépéseket jelentett be a korábbi kormányzat szereplőivel és a teljes állami intézményrendszerrel szemben. A műsorvezető ismertette, hogy a miniszterelnök alaptörvény-módosítással kívánja leváltani a köztársasági elnököt, a legfőbb ügyészt, valamint a Kúria és más bíróságok vezetőit. Emellett 12 évben maximalizálnák a képviselői mandátumok hosszát, és korábbi ígéretei szerint felállítják a nemzeti vagyonvisszaszerzési hivatalt.

A műsorvezető elmondta: Magyar Péter úgy fogalmazott, hogy „nem volt olyan fűszál az országban, amit ne loptak volna el Orbán Viktorék”. A Fidesz–KDNP volt miniszterelnökének sajtófőnöke, Havasi Bertalan erre reagálva közölte: „a miniszterelnöknek elment az esze”, és a műsorvezető hozzátette: „elég nehéz ezzel vitatkozni”. Szerinte a kormányfő ismét a megszokott stílusát hozta: „fenyegetőzött, személyeskedett és durva valótlanságokat állított”.

Margó betelefonáló éles kritikát fogalmazott meg a történtekről. Szerinte a parlamenti beszéd nem is beszéd, hanem „előadás” volt. Úgy vélte, a miniszterelnök egyfajta tisztogatást ígér, ami a kollektív bűnösség elvére épülő diktatúrát vetít előre, és attól tart, hogy a korrupcióellenes vagyonvisszaszerzés politikai inkvizícióvá fajul.

„Ez a diktatúra tisztító tűzlovagja a kollektív bűnösség jegyében épülő diktatúrát körvonalaz előttünk. Sajnos ez a korrupcióellenes nemzeti vagyon visszaszerzés át fog menni politikai inkvizícióba.” – Margó *

A műsorvezető egyetértett, és hozzátette: ha a kormány a bíróságok, a felsőbb fórumok teljes cseréjét véghezviszi, akkor „tényleg mindent megtehetnek majd”.

Margó emlékeztetett rá, hogy Magyar Péter korábban maffiózónak nevezte Orbán Viktort, miközben 2024-ben – Margó szerint – éppen ő volt gyáva, a mentelmi joga mögé bújva. A műsorvezető szintén úgy vélte, hogy Orbán Viktor megtarthatta volna a mandátumát és mentelmi jogát, de Magyar Péter nem volt hajlandó lemondani róla. Margó a pedofilügyekkel kapcsolatban attól tart, hogy ha a kormány az ügyészséget és minden igazságszolgáltatási fórumot maga alá gyűr, a bizonyítékokat el fogják maszatolni. A műsorvezető ettől óvatosabban úgy reagált: bízik a magyar igazságszolgáltatásban, mert Magyarország még nem tart ott, mint a Rákosi-rendszer, ahol fizikai atrocitások érték az igazságot kereső bírókat, ügyvédeket.

Margó felhívta a figyelmet, hogy az Alkotmánybíróság 15 tagjából heten már meghátráltak – szerinte nem kell attól tartani, hogy nem lesz alattvalójuk, hiszen legfeljebb elmennek korengedményes nyugdíjba. A kinevezendő új bírák pedig teljesen kiszolgálói lesznek a kormányfőnek. Margó meggyőződése, hogy a kormány minden agyament ötletét kétharmaddal át fogja vinni.

Margó elmondta: Fidesz–KDNP tagként és közel háromszáz fős „analóg” (értsd: személyes) polgári kör, valamint közel kétszáz fős digitális közösség tagjaként azon dolgozik, hogy megerősítse a Fideszt. Harminc emberből huszonegy már kitöltötte a belépési nyilatkozatot, öt folyamatban van. Országos szinten is erre buzdít mindenkit.

Végezetül Margó Benedek pápával kapcsolatban jegyezte meg, hogy Magyar Péter újabb „féligazságot” mondott: a pápa azt mondta, „ki vagyok én, hogy én ítélkezzek felettük”, de soha nem mondta, hogy gyerekeket kell nekik adni. A hallgató úgy vélte, a miniszterelnök ha nem is hazudik totálisan, féligazságokat állít.


Alkotmánybíróság, Sulyok Tamás ügye és a jogállamiság kérdése

Tamás betelefonáló jelezte: nem nézte a miniszterelnök beszédét, mert nem kíváncsi rá, anélkül is tudja, mi történik. Szerinte beigazolódott, amire számított. Felidézte a Sulyok Tamás ügyében tett alkotmánybírósági beadvány körüli fejleményeket. Állítása szerint az Alkotmánybíróság tagjai röhögni tudtak a beadványon, ezzel viszont a testület „komplett lejáratta magát”. Kifejtette: mivel a testület nem volt határozatképes, így semmi nem változott, az alkotmány ugyanott maradt. Ha a jövőben módosulni akar az alkotmány, az Alkotmánybíróság kénytelen lesz összeülni, és Sulyok Tamás leváltása esetén mindenki jelen lesz.

„Az alkotmánybíróság komplett lejáratta magát.” – Tamás *

Tamás hangsúlyozta: óriási tévedés, hogy az Alkotmánybíróság csak formai dolgokat vizsgál. A testületnek az a dolga, hogy minden törvényt megvizsgáljon, összhangban van-e a hatályos törvényekkel, sőt az uniós joggal is. Ha csak formai kérdésekkel foglalkozna, nem lenne rá szükség – egy egyszerű ügyvéd is meg tudná mondani, milyen formátumban kell beadni egy keresetlevelet. Szerinte az alkotmánybírósági eljárást semmiképpen sem lehet megkerülni. Bár Magyarországon nincs precedensjog, ez az eset örökre precedenst teremt. Így a miniszterelnök hiába erőlködik olyan ötletekkel, hogy kibővítik a testületet – ezeknek szerinte semmilyen jogi hatása, értelme nincs. Végül hozzátette: „illene mondani ennek a hét embernek, mert ha képtelen dönteni, akkor nincs ott a helyük”.

A műsorvezető megjegyezte, hogy a helyzet valóban nagyon érdekes, és őt is meglepte.


Vagyonvisszaszerzés, oligarchák és gazdasági következmények

Tamás a nemzeti vagyonvisszaszerzési hivatallal kapcsolatban is szkeptikus. Szerinte mindegy, hogy fideszes oligarchákról vagy baloldali oligarchákról van szó – az egyik oligarchát kicserélik a másikra. Szerinte a kormányoldal narratívája az, hogy az új oligarchák „jók”, ők nem bábok. Felháborítónak nevezte, hogy a kormányfő az Orbán-kormányt bábkormánynak minősíti, miközben Brüsszelben mindent aláír, és eladja az országot. A hallgató szerint Magyar Péter azért megy Brüsszelbe, hogy jöjjön a pénz, de abból senki sem fog tudni csodát csinálni, az ígéretek ellenére.

Tamás felsorolta a kormány intézkedéseinek vélt negatívumait: a kamatstop megszüntetését, a benzinár emelését, a 3%-os adó eltűnését, az ársapka kivezetését, a kilakoltatások folytatását és az elmaradó nyugdíjemelést. Úgy vélte, a TISZA-szavazók pillanatnyilag elégedettek a Sulyok Tamás ügyben és a vagyonvisszaszerzésben, de ha ennek vége, „ott állnak, mint a szamár a sánc előtt”, mert jönnek a további problémák.


Migráció, Európai Unió, külpolitika

Tamás a migrációval kapcsolatban is aggodalmának adott hangot. Szerinte az iszlám vallás sem a keresztény egyházakkal, sem az ateistákkal nem kompatibilis, „mind a kettőt utálják”. Idézve Orbán Anitát, aki szerinte azt mondta, hogy nem fogják beengedni a migránsokat, de együttműködnek velük, Tamás felháborodott: „a fészkes fenébe lehet úgy együttműködni, hogy nem engedjük be őket?”. Meggyőződése, hogy amikor a TISZA-kormány megbukik, és a szavazók rájönnek, hogy kegyetlenül átverték őket, a migránsok letelepítését már soha nem lehet helyrehozni.

Ugyanebben a gondolatkörben az ukrajnai helyzet is előkerült. Tamás kérdezte: „mit nyertünk azzal, hogy lefeküdtünk az ukránoknak?” Szerinte Magyarország semmivel nem jár jobban, azon kívül, hogy az ukránok állandóan kunyerálnak. Bár a kormány szerint nincs háború, Tamás szerint a „különleges hadművelet” mégiscsak létezik, és ha Magyarország az egész hadseregét Ukrajnának adná, akkor sem mennének vele semmire.

Egy másik hallgató, Imre az Európai Unióról beszélt: szerinte az EU, amelybe annak idején olyan nagy reményekkel léptünk be, csúnyán ellenünk fordult. Az európaiak pénzét elszipolyozza, látszólag Ukrajnának küldi, majd fű alatt visszakapja. A fegyvergyárosok örülnek, mert eladhatják a fegyvert Ukrajnának, ami a lövészárokban lévők számára viszont tragédia.

„Azt se lehet mondani, hogy majd lesz valahogy, mert mindig úgy még soha nem volt, hogy valahogy lett volna, csak azt nem tudjuk, hogy hogyan. És jó lenne, hogyha jobb lenne, és nem lenne rosszabb. Ha jobb lenne, és békével lenne jobb.” – a műsorvezető összegzése Imrével *


A Pride zászló Dunába dobása; gyűlöletbeszéd és kettős mérce?

A műsorban szóba került, hogy hajtóvadászat indult az ellen a férfi ellen, aki a Pride zászlót a Dunába dobta. A műsorvezető felolvasta egy Cicus nevű néző üzenetét, aki szerint amikor a Fidesz plakátjait rongálták, az „civil ellenállás” volt, amikor pedig valaki a Pride zászlót dobja a Dunába, az „rongálás”. A műsorvezető úgy vélte, a kettő mégsem fér össze: ha az egyik civil kurázsi, a másiknak is annak kell lennie. Ugyanakkor megjegyezte: már készül a gyűlöletbeszéd elleni törvény Magyar Péterék és Melléthei-Barna Márton boszorkánykonyhájában, és kíváncsi, milyen büntetési tételeket fognak kiszabni. Lehet, hogy éppen ezért kell az igazságügyi testületeket teljesen lecserélni, hogy senki se merjen szót emelni e törvény ellen.

Tamás betelefonáló a Pride-ról és általában az LMBTQ-kérdésről markáns véleményt fogalmazott meg:

„Ezek az emberek a természet tévedései. Tehát a természet pontosan tudja, hogy mit csinál, de néha téved. Ők a tévedések. Ez körülbelül olyan, mintha egy gyárban a Meónál a hibás termékekre ráütnék azt, hogy oké, a hibátlan termékekre meg ráütnék azt, hogy ezt vissza kell küldeni javításra.” – Tamás *

A hallgató hozzátette: őt már nem érdeklik ezek a kérdések, nőből soha nem lesz férfi, férfiből soha nem lesz nő – „legfeljebb egy használhatatlan valami”. Szerinte aki hülyét akar csinálni magából, csináljon nyugodtan.

Imre betelefonáló a zászlóval kapcsolatban úgy fogalmazott: „én kör örültem. Jól van dobjátok, éljenek.” Szerinte régen is voltak homoszexuálisok, de nem volt ez felkapott téma – „se tyúk, se kakas”. A követelése az volt: ne legyenek büszkék erre, ne zászlózzák körbe, bulizzanak otthon, és hagyják békén a többségi társadalmat. Szerinte Orbán Viktor korábban azzal is szembeállította a Fideszt, hogy kijelentette: „az apa férfi, az anya nő”, de emellett a kábítószer-kereskedőket is hajkurászni kezdte, így azok is a kormány ellen fordultak.

Judit részletesebben beszélt a kettős mérce érzéséről. Szerinte a Fidesz-szavazók nem ítélik el a mássággal élőket, hiszen vannak barátaik, akik más formában élik az életüket, és ők szeretik és elfogadják őket. Ők azt ítélik el, amikor valaki „meztelenkedik meg gusztustalan módon”. A hallgató szerint a TISZA-kormány visszaél a mássággal rendelkezőkkel, és nekik kellene kiállniuk magukért, hogy ne velük példálózzanak.


A „Zsolti bácsi” ügy és Magyar Péter hitelessége

A második kiemelt téma az úgynevezett „Zsolti bácsi” ügy volt. A műsorvezető ismertette, hogy a parlamentben rákérdeztek a miniszterelnöknél arra a vádra, miszerint a testvére pénzt adott volna Bangó Sándornak egy interjúért. Magyar Péter ezt határozottan tagadta, hazugságnak nevezte, és közölte: ő soha nem mondta azt, hogy „Zsolti bácsi”. Ezt a kijelentést az ellenzéki padsorokban élénk derültség fogadta. A műsorvezető megjegyezte: ez az ügy is mutatja a kormányfő viszonyát a tényekhez.

Judit betelefonáló hosszan beszélt Magyar Péter hitelességéről. Felidézett egy korábbi esetet, amikor az Európai Parlamentben egy spanyol képviselő kérdésére – miszerint lehallgatta-e a feleségét – Magyar Péter azt felelte: ez hazugság, ezt a Fidesz találta ki. Judit szerint ezek után a kormányfő hiába beszél igazságról – „ennek az embernek azt se szabad elhinni, hogy ha köszön, mert lehet, hogy nem köszön, csak éppen motyogott valamit”.

„Ennek az embernek már azért sem igaz egyetlen egy szava. Csak emlékezzünk vissza, hogy az Európai Parlamentben egy spanyol képviselő kérdésére, hogy lehallgatta-e a feleségét, az volt a válasza, hogy ez hazugság, nem igaz. Ezt kitalálta csak a Fidesz frakciónak és a Fidesznek a hazugsága. És utána ez az ember mer beszélni arról… hogy ez mind hazugság…” – Judit *


Magyar Péter személye, stílusa, pszichológiai megítélése

A műsor során több hallgató is kitért a kormányfő személyiségére, politikai stílusára. A műsorvezető már a nyitányban jelezte: „szokásos stílusát hozta megint Magyar Péter. Fenyegetőzött, személyeskedett és durva valótlanságokat állított.”

Judit igen élesen fogalmazott:

„Ez az ember nem nekünk van magyaroknak miniszterelnöke, hanem a miniszterelnöknek lett egy országa, ami tejhatalommal uralkodni akar mindenki felett.” – Judit *

A hallgató szerint a miniszterelnök orvosi eset, és nem csupán a TISZA-sokat, de a saját szavazóit is tönkreteszi, és végül rá fognak ébredni, mi folyik az országban. Azt mondta: a kormányfő ki akarja végezni a teljes jobboldalt. Judit felháborítónak nevezte, hogy a miniszterelnök jogállamot ígér, miközben az első dolga, hogy mindenkit eltávolítson az állami pozíciókból, akár tettek valamit, akár nem, mert „maffiaállamról” beszél. A hallgató feltette a kérdést: vajon a felesége, aki igazságügyi miniszter volt, akkor szintén maffiózó volt-e? Szerinte ez a kettős beszéd leleplezi a kormányfőt: ha Fideszesként élt ebben a rendszerben, és a felesége is a kormány tagja volt, akkor hogyan lehet most az egész pártot maffiózónak nevezni?

„Hát ő volt az igazságügyi miniszter. Hát hogy lehet akkor valakit úgy maffiózók le egy pártot, ahol a feleségem ilyen beosztásban volt? Hát már ezen el kellene gondolkozni az embereknek, hogy ez nem lehet igaz.” – Judit *

Judit azt is kifogásolta, hogy a miniszterelnök minden ellenzéki felszólalásra maga reagál a miniszterei helyett, és rendre nevetségessé teszi, alázza a kérdezőket. Szerinte ezzel az egész jobboldali érzelmű lakosságot alázza. A hallgató szerint a miniszterelnök beszédei egyetlen célt szolgálnak: azt szuggerálni az emberekbe, hogy a Fidesz volt a legszemetebb, a legrosszabb a világon, és soha senki más nem csinált semmit.

Judit kitért a kormánypárti padsorokban helyet foglaló ismert arcokra is. Rost Andrea operaénekesnőről – aki mögötte ül – azt mondta, szinte isteníteni látszik a miniszterelnököt, és ez visszataszító. Vitézy Dávid vigyorgásáról szintén elítélően szólt: „az embernek összeszorul a gyomra”. Az új külügyminisztert, Orbán Anitát is említette, akit azzal vádolt, hogy részt vesz az ellenzék kigúnyolásában. Judit külön méltatta Szűcs Gábor fideszes képviselőt, akit szerinte a miniszterelnök nem tud mivel megfogni, és aki képes visszabeszélni.

A hallgató hozzátette: sajnálja Gulyás Gergelyt, Magyar Péter egykori barátját, aki intelligenciájához híven továbbra is tisztelettel viselkedik a miniszterelnökkel, miközben az nem viszonozza ezt. Judit szerint a hatalommánia mindent felülír.

Judit felvetette, hogy Varga Judit, a volt igazságügyi miniszter és egyben a kormányfő volt felesége miért hallgat. A hallgató nem tudja, mivel tartja sakkban Magyar Péter, de úgy gondolja, Varga Juditnak ki kellene állnia, hiszen ő is egy olyan párt tagja volt, amelyet a volt férje most lemaffióz.

Imre betelefonáló (akit a műsorvezető rendre figyelmeztetett, hogy ne használjon minősíthetetlen kifejezéseket) „patkányképű szerencsétlennek” nevezte a miniszterelnököt. A műsorvezető erre úgy reagált: „Mindenkinek jár a tisztelet, pláne Magyarország miniszterelnökének.” Imre később kifejtette: nem tartja a jelenlegi kormányfőt igazi miniszterelnöknek, mert szerinte távol áll attól a normális viselkedésformától, amit korábban Orbán Viktor képviselt. Szerinte Magyar Péter csak „hőzöngéshez, uszításhoz, mellébeszéléshez” ért, produktuma nincs, neki ez az éltető eleme.

A műsorvezető megjegyezte: neki is feltűnt, hogy a kormányfő szófordulatai – „maffiaállam”, „maffiapárt” – mintha ismerősek lennének, és valóban az SZDSZ korábbi szóhasználatát idézik. „Úgy tűnik, hogy sikerült előásni az SZDSZ szellemét valamelyik kriptából, és most újra itt van velünk és éppenséggel ő kormányoz” – mondta, hozzátéve: „tényleg egy liberális kormányunk van. Meglátjuk, hogy mi lesz ebből.”


A TISZA-kormány további lépései, intézmények átvétele és a jogállamiság féltése

Margó az alkotmánybírósági helyzeten túl általános félelmét is kifejezte. Szerinte a vagyonvisszaszerzés politikai inkvizícióvá válhat, és a kormányzati hatalomátvétel minden szinten végbemegy. Azt mondta: ha a kormány az összes igazságszolgáltatási fórumot maga alá gyűri, akkor bármit megtehetnek.

Tamás úgy vélte, hogy a kormány szavazói most ki vannak elégítve a Sulyok Tamás üggyel és a vagyonvisszaszerzés ígéretével, de szerinte ez rövidlátó öröm.

A műsorvezető egy SMS-t idézve Évától olvasta fel: „Olyan érzésem van, mintha egy rossz filmre beülök a moziba. Hihetetlen és elképzelhetetlen volt számomra, hogy ilyen dolgok történnek április 12-e után.”

Egy másik SMS-író, Márton hegyi levelek szerzője ironikusan azt írta: „Lassacskán már a villamos- és buszvezetőket is le szeretné váltani Magyar Péter.” A műsorvezető tovább szőtte a gondolatot: „Hiszen a busz- és villamosvezetők is a Fidesz maffia rendszerének alatt vitték az embereket, tehát ők is cinkosok voltak.” Hozzátette: „lassan egyébként már tényleg itt tartunk. Hát mondjuk azért nem tartunk még itt, de nem is kellene idáig eljutni.”


A Fidesz lehetséges parlamenti stratégiája

Ödön betelefonáló egy konkrét taktikai javaslatot fogalmazott meg a Fidesz parlamenti frakciója számára. Felidézte, hogy amikor Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök, és a Fidesz szerint „valami iszonyatos mocskosságot mondott”, a teljes ellenzéki frakció kivonult az ülésteremből. Ilyenkor egyedül Navracsics Tibor maradt bent, aki frakcióvezetőként reagált a felszólalásra. Ödön szerint a Fidesz–KDNP képviselőinek nem kell elviselniük, hogy bűnözőknek, maffiózóknak, tolvajoknak nevezzék őket. Úgy vélte, amikor az első ilyen kifejezés elhangzik, a frakciónak ki kellene vonulnia. Szerinte Magyar Péternek közönsége – nem a saját hívei, hanem az ellenzéki padsorok – kell, és ha ott hagyják, nem lesz kinek elmondania „piszkoskodásait”.

A műsorvezető egyetértőleg idézte fel: „A Gyurcsány beszédeiről vonult ki az egész Fidesz frakció, és tényleg szegény Navracsics Tibor maradt ott, aki reagált mindig a miniszterelnök állításaira.” Hozzátette: „de egyébként még ennél is durvább az a hangnem, amit Magyar Péter használ természetesen a szeretet jegyében. Hát a Gyurcsány a Magyar Péterhez képest kis Miska, úgyhogy hihetetlen.”


Nézői aktivitás, személyes beszámolók, helyi vonatkozások

Teri betelefonáló személyes indíttatásból hívta a műsort. Mint kiderült, berettyóújfalui származású, akárcsak a műsorvezető. Egy korábbi adás kapcsán felháborodott, mert egy Sára nevű hallgató panaszkodott Balázs műsorvezetőnek, hogy „Imre olyan szimpatikusnak tartja a miniszterelnököt” (vélhetően még Orbán Viktorra utalva, a kontextus bizonytalan). A hallgatót annyira felháborította ez a panasz, hogy most elmondta: szerinte nem sok civil ember szavazott a Fideszre, és hozzátette: „minek az embernek ellenség, hogyha vannak barátai, és ilyen barátai, ugye?” A műsorvezető megköszönte a kiállását, és annyit jegyzett meg: „ezt biztos, hogy Balázzsal meg lehet kérdezni, ha emlékszik rá.” A beszélgetés ezután nosztalgikus fordulatot vett: Teri elmesélte, hogy nyolc évig laktak Berettyóújfaluban, oda járt gimnáziumba, és a férje tűzoltó volt, aki Budapesten végezte a tiszti iskolát. Jelenleg Debrecenben él, ahol sajnos megözvegyült. A műsorvezető megosztotta saját berettyóújfalui emlékeit és a Rákóczi utca környékét, majd örömmel nyugtázta a közös szálakat.

Juli (akinek a hozzászólása az első óra végén kezdődött, de folytatását a következő órára ígérte a műsorvezető) a miniszterelnök parlamenti fellépésével kapcsolatban a Keresztapa-film párhuzamát említette: „ki kellett volna neki írni az országház elé, hogy »Keresztapa« – Olaszország, aztán mindenki tudja, hogy miről beszélünk, egy milyen filmről.” Ezzel arra utalt, hogy a miniszterelnök előadta magát, mint a film főszereplője. Juli megemlítette, hogy a miniszterelnöknek a családtagjai – édesapja, édesanyja, testvére, sógora – mind jogászok, és felvetette: ha ennyi jogász van a családban, akkor miért akarja tönkretenni Magyarországot? Ezt követően egy személyes történetet kezdett el mesélni a 80-as évekből, amikor Szegedre járt jogra két fiatal, akik a városi-megyei tanácsnál dolgozó szüleik révén megtömték a táskájukat fogkrémmel és egyéb árucikkekkel – és az édesanyjuk büszkén mondta, hogy a gyerekei jogra járnak. Juli szerint ez a „kommunista maradvány” még mindig jelen van, és a mostani történések is hasonló logikát követnek. A beszélgetés itt félbeszakadt, a műsorvezető megígérte, hogy a következő órában visszatérnek a „Szőlőutca” témára is.


Brit politikai kitekintő

A műsorvezető felolvasta egy Volános nevű hallgató üzenetét, amely a brit belpolitikával foglalkozott. Volános szerint „végtelen elégedettséggel tölt el, hogy a tehetségtelen és kártékony streamert megbuktatták a sajátjai”. Az üzenet Keir Starmer brit miniszterelnökre utalt, akit az író főügyészként azzal vádolt, hogy elhallgatta a yorki, birminghami és huddersfieldi erőszakcselekményeket, ahol angol őslakos lányokat erőszakoltak pakisztáni bandák éveken át. A műsorvezető jelezte: gondolkodott ezen a témán is, de végül a belpolitikánál maradt. Rövid kommentárjában úgy fogalmazott: „valóban tovább folytatódik ez a tragikomédia a Downing Street 10-ben, és valószínűleg majd egy újabb olyan angol miniszterelnök jön, aki ugyanazt fogja csinálni, mint az elődje, és az is belebukik az egészbe”.


A TISZA-frakció szerepléséről

A műsorvezető egy hallgatói észrevételre reagálva megjegyezte: feltűnő, hogy a miniszterelnökön kívül a TISZA frakció többi tagja alig szólal meg. Szerinte „egy-két tiszás, a többi csak kirakatbábu, mert alkalmatlanok és beszélni nem tudnak”. Ugyanakkor ironikusan hozzáfűzte: „Hát majd belejönnek, aztán hallgathatjuk őket. Tehát nem kell nekik tippeket adni. Szerintem még az a legjobb, hogyha csendben maradnak, én úgy gondolom.”


A Fidesz megerősítésére tett felhívás

Margó betelefonáló konkrét adatokkal szolgált saját szervezőmunkájáról: Fidesz–KDNP tagként és analóg, illetve digitális polgári körök vezetőjeként legalább harminc embert szeretne bevinni a pártba. Elmondta, hogy huszonegyen már kitöltötték a belépési nyilatkozatot, öten folyamatban vannak, és országosan is erre buzdít mindenkit: „erősítsük meg a Fideszt és ne hátráljunk meg”.


⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • „portélyos félelem igazgat minket” (Margó): A kifejezés az ASR-hibák miatt nem rekonstruálható egyértelműen. Valószínűleg a „fortélyos félelem” szókapcsolat eltorzult alakja, de a pontos szándékolt jelentés nem határozható meg teljes bizonyossággal.
  • „Melétei Barna Pálnak a a boszorkány konyhájában Magyar Pées sógoránál” (műsorvezető): Az elhangzott névtorzulásokból a miniszterelnök sógorának kiléte nem állapítható meg egyértelműen. A „Melétei Barna Pál” nagy valószínűséggel Melléthei-Barna Márton igazságügyi miniszter, de a „Magyar Pées sógora” fordulat nem feloldható.
  • „kellerféle bohózat” (műsorvezető): A kifejezésben szereplő „kellerféle” szó eredeti jelentése nem rekonstruálható (lehet „kabaréféle”, „Keleti-féle” vagy más).
  • „Fervisbe” (Tamás): A hallgató ezzel a szóval jelölte meg, hol tartózkodik szerinte a miniszterelnök. A szó feltehetően egy földrajzi név eltorzult alakja, amely a kontextusból nem rekonstruálható.
  • „a miniszterelnökre szavazott civil emberekről szóló megjegyzés” (Teri): A hallgató megjegyzése – miszerint egy korábbi adásban azért kritizálták a műsorvezetőt, mert szimpatikusnak nevezte a miniszterelnököt – nem tisztázza, melyik miniszterelnökről volt szó (a kontextus alapján lehetséges, hogy Orbán Viktorról, de nem egyértelmű).
  • „görögta” (Juli): A hallgató az igazságügyi miniszterre utalva használt egy nehezen érthető kifejezést. A szó feltehetően Varga Judit nevének vagy valamely tulajdonságának eltorzult alakja, de a pontos jelentés nem rekonstruálható.
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:47]Paláver, a Hír FM és a Hírtv interaktív műsora a szócsaták bajnokaival.

[00:00:54]Paláver hangra fel.

[00:00:59]Üdvözlöm önöket.

[00:00:59]Folytatódik a Paláver egyelőre a Hír FM-en és a Facebookon, de hát meglátjuk, hogy majd hova hova bonyolódnak az események.

[00:01:07]Három témával készültünk ma is.

[00:01:09]Ugye Magyar Péter tovább folytatja a bosszú hadjáratot.

[00:01:14]napirend előtti felszólalása volt a miniszterelnöknek, ahol közölte, hogy alaptörvénymódosítással le fogják váltani a köztársasági elnököt, a legfőbb ügyészt, a kúria meg nem tudom milyen bíróságok vannak még annak a vezetőit, valamint 12 évben maximalizálnák a a képviselői mandátumot, mandátum host és és mit mondott még?

[00:01:35]Mindegy, ha eszembe jut, akkor majd el majd elmondom önöknek.

[00:01:39]Szóval egy csomó olyan Ja, igen.

[00:01:41]Hát természetesen a nemzeti vagyonvisszaszerzési hivatal is föl fog majd állni előbb-utóbb és egyébként is ha a Fidesz egy kózanosztra és és nem volt olyan, hogy is mondta, nem volt olyan fűszál az országban, amit ne loptak volna el Orbán Viktorék.

[00:02:00]A miniszterelnök, az előző miniszterelnöknek a sajtófőnöske, Havasi Berci, erre nemes egyszerűséggel csak annyit reagált, hogy a miniszterelnöknek elment az esze, és hát elég nehéz ezzel vitatkozni.

[00:02:10]Szokásos stílusát hozta megint Magyar Péter.

[00:02:13]Fenyegetőzött a személyeskedett és durva valótlanságokat állított.

[00:02:22]A Igen, a más első témát elmondtam.

[00:02:25]Következik a második témánk.

[00:02:25]Zsolti bácsi ügyről kérdezték a kormányfőt az országgyűlésben, Magyar Pétert, és erre azt mondta Magyar Péter, hogy hazugság az, hogy az ő testvére pénzt adott volna a Bangó Sándornak egy Zsolti bácsis interjúért.

[00:02:41]És egyébként is ő soha nem mondta azt, hogy Zsolti bácsi.

[00:02:46]Ezt élénk derültség fogadta az ellenzéki padsorokban, és végül hajtóvadászat indult a Pride zászlót Dunába dobó férfi ellen.

[00:02:53]És engedessék meg nekem, hogy hogy elmondjak egy javaslatot, merthogy Volános írt nekünk, aki azt írja, hogy tisztelt Szíriák úr, végtelen elégedettséggel tölt el, hogy a tehetségtelen és kártékony streamert megbuktatták a sajátjai.

[00:03:08]Ő a brit miniszterelnök.

[00:03:12]Mindenképpen folytatódik a Downing Street paródiája, amely a Zseni Margaret óta folyik, de streamer bűnös, mert főügyészként elhallgatta a Yorky Birminghamyi, Huddersfieldi erőszakot, ahol angol őslakos lányokat erőszakoltak pakisztáni bandák éveken át.

[00:03:26]Bocsássa meg, nekem nem téma tudom.

[00:03:28]Üdv Volános.

[00:03:30]Igen, kedves Volános, gondolkodtam ezen a témán is, aztán végül is maradtam a belpolitikánál, de természetesen ezt is megemlítjük, hogy valóban tovább folytatódik ez a tragic komédia a Downing Street 10-ben, és hát valószínűleg majd egy újabb olyan angol miniszterelnök jön, aki ugyanazt fogja csinálni, mint az elődje, és az is belebukik az egészbe, ahogy ez már tényleg lassan nem tudom hány miniszterelnök óta szokás a az angoloknál.

[00:04:01]Bam bam bam bam bam bam bam.

[00:04:01]Feltűnt másnak is, hogy Petike csak beszél és beszél.

[00:04:05]Egy-két tiszás, a többi csak kirakad bábu, mert alkalmatlanok és beszélni nem tudnak Nyula bajáról.

[00:04:09]Hát majd belejönnek, aztán hallgathatjuk őket.

[00:04:13]Tehát nem kell nekik tippeket adni.

[00:04:16]Szerintem még az az a legjobb, hogyha csendben maradnak, én úgy gondolom.

[00:04:21]És térjünk át a telefonálókra, merthogy vannak már hallgatók a vonalban.

[00:04:24]Itt van például Margó.

[00:04:26]Kapcsoljuk Margót.

[00:04:28]Üdvözlöm Margó.

[00:04:28]Itt a Paláver.

[00:04:31]Üdvözlöm Imre.

[00:04:31]Hát ma a Bli rendkívüli parlamentben is beigazolódott a miniszterelnök nagy őadása, mert én ezt nem is beszédnek tartom, hanem előadásnak költői kifejezés élve, hogy portélyos félelem igazgat minket.

[00:04:54]Ez a Dikotela tisztító tűzlovagja a kollektív bűnösség jegyében épülő diktatúrát körvonalaz előttünk.

[00:05:09]Sajnos ez a korrupcióellenes nemzeti vagyon visszaszerzés át fog menni politikai inkizícióba.

[00:05:20]Ettől félek én.

[00:05:20]Hát én is ettől, én is ettől tartok, mert először úgy gondoltam, hogy megint ilyen kellerféle bohózat lesz, de hogyha most megszállják az összes bíróságot, ahol mondjuk fellebbezni lehet, vagy vagy ugye szólni lehet ez ellen, akkor tényleg mindent megtehetnek majd.

[00:05:37]Hát így van.

[00:05:37]Ezzel kapcsolatban akarnám mondani, hogy ő a Orbán Viktor Tag miniszterelnököt most ugye egy újabb jelzővel, maffiagel illette.

[00:05:53]Azelőtt volt bujdopló, gyáva.

[00:05:57]Hát ha valaki nyáva volt, az ő volt 24-ben.

[00:06:03]Hát szerintem is vagy 24 alán, amikor is a mentelmi joga mögé bújt, és Orbán Viktor pont azzal megvehette volna, hogy megtartja a mandátumát és a mentelmi jogát, és nem tette, tehát kettőjük közül ki a járba.

[00:06:22]Én is így gondolom.

[00:06:22]Én is így gondolom, kedves Margó, hogy igen, ez így így van.

[00:06:26]Megtehette volna Orbán Viktor, hogy megtartja a mentelmi jogát, de nem tette meg.

[00:06:30]Nem tette.

[00:06:30]Igen.

[00:06:30]És ezt ezt Magyar Péter nem volt hajlandó megtenni.

[00:06:36]Így van.

[00:06:36]Így van.

[00:06:36]Ami pedig a pedofil ügyet illeti, sajnos hiába hozna a két képviselő perdöntő bizonyítékokat arra néz, hogy tényleg áll botrángolt, amivel az nem tudom nyertek volna-e, de ha nyertek volna, talán szorosabban nyertek volna, biztos, hogy nem lett volna két szerintem.

[00:07:07]És ezzel ők gyakorlatilag a kétharmaddal tudják például azt is megcsinálni, hogy hiába visznek fel az ügyészségre.

[00:07:15]Ha lecserélik az ügyészséget és minden igazság szolgáltató fórumot maguk alágyűrik, hát szerintem el fogják maszatolni a bizonyítékokat.

[00:07:31]Nem gondolja?

[00:07:32]Van erre esély, de én azért bízok a magyar igazságszolgáltatásba még akkor is, még ezt azért azért ez nem a rákosi rendszer, amikor ez nem a rákosi rendszer, amikor fizikai atrocitásért olyan bírókat, olyan ügyvédeket, akik tényleg úgy gondolták, hogy az igazságot keresik egy egy-egy ügyben, és nem pedig a megrendelésre dolgoztak.

[00:07:51]Szóval azért itt még nem tartunk, hála annak a jó Istennek, én úgy gondolom.

[00:07:57]Hát igen, de ha csak most ránéz az alkotmány bíróságra, a 15 bíró közül hét meghátráz.

[00:08:06]Ez egy nagyon érdekes egyébként.

[00:08:06]Engem is meglepett emberek.

[00:08:09]Nem kellett volna attól félni, hogy nem leszedő alattjuk, mert legfeljebb elmenni közvel nyugdíjba.

[00:08:19]Nem?

[00:08:19]Ühüm.

[00:08:21]Én így gondolom.

[00:08:22]Ühüm.

[00:08:22]Tehát ezért gondolom azt, hogy eleve akiket meg ők neveznek ki, azok meg teljesen tartalóik lesznek Magyar Péternek.

[00:08:32]És ez az agyament ötletet is minden kéthados többséggel át fog vinni sajnos ez a véleményem.

[00:08:39]Amit én magam részéről tudok csinálni, az az, hogy ugye én Fidesz KMT tag is vagyok, meg van ugye majdnem 300 fős analógpolgári köröm, és digitálisban is majdnem 200-an van.

[00:08:57]Ez aranyos ez az analóg analóg polgári kör.

[00:09:00]Ez aranyos az, hogy a a szeme személyes kapitál í nem a Facebookon ismerjük egymást, hanem személyesen is.

[00:09:08]És ezekből egy tizedét szeretném bevinni és megerősíteni az Fideszt.

[00:09:16]Tehát legalább 30 embert már 21 kitöltötte és öt folyamatban van, úgyhogy nem sok híja van a az én teremnek.

[00:09:26]Úgyhogy én ezt tudom a Fidesz érdekébe csinálni, és erre kérem országosan mindenkit, hogy erősítsük meg a Fideszt és ne hátráljunk meg.

[00:09:37]És na még egyet a a Benedek pápa idézetét még eszembe jutott.

[00:09:42]Csak azt szeretett mondani a miniszterelnök, hogy Benegle pápa, ő a megbocsátás jegyében mondta, hogy ki vagyok én, hogy én ítélkezzem felettük, de azt soha nem mondta, hogy gyerekeket adjanak oda nekik, meg hogy megeszketi őket bocsánat.

[00:10:04]Igen.

[00:10:06]Tehát ő mindig féligaz, ha nem hazudik totálba, akkor csak féligazságokat mond.

[00:10:13]Ezt akartam csak mondani, és köszönöm, hogy szépen.

[00:10:16]Köszönöm szépen, Margó és és minden jót kívánok viszont hallásra.

[00:10:20]Következő telefonálunk Tamás.

[00:10:20]Üdvözlöm Tamás itt a Paláver.

[00:10:24]Üdvözlöm Imre.

[00:10:25]Jó napot.

[00:10:26]Hát azért én preventív vagyok, úgyhogy nincs az a pénz, amiért megnéztem volna ainek a baromságait.

[00:10:32]Hát anélkül is tudom igaz, hogy ő elromlott a távolba, látó mindent látó varázsgömbő, mert pont Fervisbe van, de nincs rá szükségem, mert minden úgy történik, ahogy vártam.

[00:10:46]Hiába gyakorlat teszi a mestert, hát nincs itt mese, de ez egyszerűen felfoghatatlan, hogy ez az okosi, azt mondja, hogy a mondjam már az alkotmánybírósági tagok röhögni tudtak a beadványán a Sullyok Tamásnak.

[00:11:08]Na most itt ezzel az a probléma, hogy az alkotmánybíróság komplett lejáratta magát.

[00:11:13]Tehát magyarul vagy a vagy b-t, vagy valamit kellett mond mond mondani, mert ugye pót Péter világosan megmondta, amire én is rájöttem, mert elolvastam a a sok mindent, amit kellett, amit ezek az életükben még nem olvastak el.

[00:11:28]Ugyanis a világon semmi nem történt, mivel nem volt határozatképes a testület.

[00:11:37]Ühüm.

[00:11:37]Így minden maradt a régibe.

[00:11:37]Tehát gyakorlatilag az, hogy most ők kiléptek vagy visszautasították, ez az alkotmány ugyanott maradt, ahogy volt, vagyis nem módosult.

[00:11:50]Ahhoz, hogy módosuljon, ahhoz viszont kénytelen lesznek összeülni, úgyhogy semmiképpen nem lehet megkerülni az alkotmánybíróságnak saját magát.

[00:11:58]És ha már egyszer bohócot csináltak magukból, akkor most majd most a legközelebb, mikor a Sollyok Tamás le kell váltani, akkor mindenki ott lesz.

[00:12:10]Hát ez ez nagyon érdekes.

[00:12:10]Amellett óriási tévedésben vannak itt a a marxista zsenik, hogy az alkotmánybíróság csak a formai dolgokat vizsgálja.

[00:12:19]Ez egy borzalmas nagy tévedés, mert az Alkotmánybíróságnak pontosan az a dolga, hogy mindenféle törvényt megvizsgáljon olyan szempontból, hogy szembegye-e a jelenleg hatályos törvényekkel, illetve sőt még az uniós törvényekkel is.

[00:12:37]Tehát ha csak arról lenne szó, hogy formai dolgokkal foglalkoznának, akkor nincs szükség az alkotmánybíróságra, mert egy sima ügyvéd is meg tudja mondani, hogy milyen formátumba kell beadni egy keresettlevelet, vagy bármit, de le is van írva, úgyhogy egy személy is beadhat bármit, úgyhogy ennek semmilyen jelentősége nincs.

[00:13:00]Tehát az alkotmánybíróságot semmiképpen nem tudják megkerülni, és addigra meggyógyulnak, vagy mit tudom én mi a csodabajuk volt.

[00:13:10]De ha egyszer előfordul, akkor igaz, hogy Magyarország nem precedens jog, de ez örökre precedens fog teremteni.

[00:13:15]Tehát magyarul a Peti hiába erőlködik ilyen hülyeségek, hogy majd kibővítjük, mert a népszerűtlen meg ezeknek nincs jogi hatása, nincs értelme, semmije nincs.

[00:13:29]Úgyhogy én ennyit tudok mondani az Alkotmány bíróságráról, hogy illene mondani ennek a hét embernek, mert ha képtelen dönteni, akkor nincs ott a helyük, akkor keresni kell helyettük mást.

[00:13:41]Amúgy meg ők csináltak magukból bohócot, és ezek után tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy mit mondanak.

[00:13:46]Hát ezzel vagyom vissza szerzéssel, mert hát ezen meg csak röhögni tudok.

[00:13:50]Igazándiból most a a de itt is csak annyit ír, hogy a fideszes oligarchák meg bábok, de hát most nem teljesen mindegy, hogy fideszes oligarchák vagy balos oligarhák vannak.

[00:14:05]Kicserjük az egyik oligarhát a másik oligarhára.

[00:14:08]Ja, tudom, hogy az azok jó oligarchák, azokkal nincsen baj, ők nem bábok.

[00:14:15]Abszolút nem.

[00:14:15]És még van pofája ennek azt mondani, hogy a az Orbán kormány egy bábkormány volt, különösen azután, hogy elmegy Brüsszelbe, és akkor minden tekintély nélkül mindent aláír, eladja az országot Bagóér, mert azért továbbra is csak annyit tudok mondani, hogy jön a pénz, ez jó, hogyha jön, de ebből aztán csodát senki nem fog tudni csinálni, amit ígértek.

[00:14:41]Viszont azt is látni kell, hogy itt két szálon fut a dolog.

[00:14:44]Tehát lényegében úgy van, hogy a a tűzzavazók, akik nem olyanok, mint Endre, mert a eszük nem olyan él.

[00:14:55]Úgyhogy ők most ki vannak elégítve azzal, hogy a Sullyok Tamás ügybe befutott.

[00:15:01]Na meg persze a vagyon visszaszerzés, de soha nem gondoltam volna az életben, hogy ebben az országban ennyi irigy, buta és hasonló ember van, mert nekik csak most pillanatnyilag ez a fontos, ők megkapják azt, amit akarnak, de ha ennek vége lesz, akkor meg ott állnak a mint a szanárak előtt, mert onnan jönnek a problémák.

[00:15:25]Ugye most, hogy a kamastoppot megszüntették, a benzinárat meg fogják emelni.

[00:15:31]A 3%-os adó eltűnt.

[00:15:31]Az áréspot szintén kivezetik.

[00:15:35]A kilakoltatás persze tovább folyik, amit ígértek, azt ne beszéljünk arról, hogy a a nyugdíjat majd megemelik valahol, a migránsok meg azok jönnek.

[00:15:46]Most mindegy, hogy kinek nevezzük őket.

[00:15:48]Az iszlám vallás nem kompatibilisak sem a keresztényegházzal, sem az ateistákkal.

[00:15:54]Mind a kettőt utálják.

[00:15:56]Úgyhogy annak jó vége nem lesz.

[00:15:59]Az okos Anita meg megint azt mondja, hogy hát nem fogjuk őket beengedni, de együttműködünk.

[00:16:04]Elárulnám még végre is, hogy a fészkes fenébe lehet úgy együttműködni, hogy nem engedjük be őket.

[00:16:11]Tehát a lényeg a dolognak az, hogy most azon kell majd meditálni, hogy mikor ezek megbuknak, mert nyilvánvalóan megbuknak, mikor a ciszások is rájöttek, hogy kegyetlenül átverték őket, hogy hogy tudjuk helyrehozni azt, amit még helyre lehet hozni, de hogyha a migránsok is bejönnek, azt már soha az életbe nem tudjuk helyre hozni.

[00:16:32]De hát ez ezt csinálták.

[00:16:34]Mit nyertünk azzal, hogy lefeküdtünk az ukránoknak?

[00:16:39]Mennyivel jobb nekik nekünk ettől a világon semmivel, azon kívül, hogy állandóan kunyerálnak, mind semmi nem elég nekik.

[00:16:46]Háború persze nincsen szerintük.

[00:16:49]Hát lehet, hogy nincs háború, de különleges hadművelet azért mégis csak van.

[00:16:54]És ezzel mi nem tudunk nekik annyit segíteni, ha az egész hadseregünket odaadnák, akkor se mennének vele semmire.

[00:17:01]De ebbe jól be kellett nekik nyalni, mert hát az a biztos, most még a Prideól egy szót csak annyit szokani, Igen, hogy nézzel, mer engem már ez rég nem érdekel.

[00:17:11]Én úgy foglalkozom ezekkel, hogyha valaki hülyét akar magából csinálni, akkor nyugodtan csináljon.

[00:17:19]Ezek az emberek a természet tévedései.

[00:17:23]Tehát a természet pontosan tudja, hogy mit csinál, de néha téved.

[00:17:25]Ők a tévedések.

[00:17:27]Ez körülbelül olyan, mintogyha egy gyárban a Meónál a hibás termékekre ráütnék azt, hogy oké, a hibátlan termékekre meg ráütnék azt, hogy hát ezt vissza kell küldeni javításra.

[00:17:40]Úgyhogy engem már nem érdekelnek, nőből soha nem lesz férfi, férfőből soha nem lesz.

[00:17:45]legfeljebb egy használhatatlan valami, aki mondhatom azt, hogy bó bóckodjatok gyerekek, nyugodtan tovább, aztán majd meglátjuk, hogy hogy van.

[00:17:57]Ennyit tudok mondani Imrő.

[00:17:59]Köszönöm szépen.

[00:17:59]Köszönöm szépen, Taness.

[00:18:02]Viszont Tanesá minden jót kívánunk.

[00:18:04]Következő telefonálunk a vonalban.

[00:18:04]Teri.

[00:18:07]Üdvözlöm Teri.

[00:18:07]Itt a Jó napot kívánok.

[00:18:08]Hát én nem szoktam telefonálni, mert hát nem, de mindig nézem önöket.

[00:18:13]Köszönjük szépen.

[00:18:15]És mivel, hogy megtudtam, hogy berettyófalus, én nem mondom, felhívom.

[00:18:20]Ó, köszönöm.

[00:18:21]A múltkor hát mivel egy gimnáziumban jártunk, az Arany János gimnáziumba, csak hát én sokkal elébb Ühüm.

[00:18:27]Nem ez a lényeg, hanem az, hogy a múltkor hallgatom, hogy valami Sára nevű Sárának hívták.

[00:18:36]Balázs volt a műsorvezető, és panaszkodott neki, hogy ez az Imre hát azt mondta, hogy olyan szimpatikus ez a miniszterelnök.

[00:18:46]És akkor elkezdte azt a szöveget, hogy azért nem győzött a a Fidesz, mert a a ilyen fideszesek is annyira dicséik a miniszterelnök.

[00:19:00]Hát én úgy úgy meg, hogy hívják voltam.

[00:19:02]De és utána azt mondta magáért olyan csúnyán na mondom ezt nem akarom elmondani.

[00:19:06]Hát ezt Balázsnak mondta el.

[00:19:09]Ő volt akkor mondom a műsorvezető hogy kinek mondta ezt, mert arra se emlékszek már, nem most nem most volt, hogy mit mondott rá Balázs, mert hadta aztán a többit.

[00:19:18]Magát annyira hogy hívják volta, hogy hát nyírt kellett azt mondani egy fideszesnek, hogy ez a ez a miniszterelnök egy szimpatikus.

[00:19:25]Na hát ezt annyira akartam már elmondani.

[00:19:29]Hát igen, de nem sok olyan civil ember szavazott a Fideszre.

[00:19:37]Megmondom én ezt pontosan nagyon jó.

[00:19:39]Minek az embernek ellenség, hogyha vannak barátai és ilyen barátai, ugye.

[00:19:43]Köszönöm szépen egyébként.

[00:19:46]Igen.

[00:19:47]Igen.

[00:19:47]Ez ez biztos, hogy Balázul meg lehet kérdezni, ha emlékszik rá.

[00:19:49]Nem mostszót mondom, mer akartam én már többször telefonálni, de sose, hogy hívják?

[00:19:54]De nem mondtam volna azért az attól függetlenül, hogy miért Berettyfalús.

[00:19:58]Én nyolc évig laktunk Berettyjfaluban.

[00:20:01]Odajártam gimnáziumba és a két berettyó füsti hölggyel feküdtem a kórházba a fülorgégén.

[00:20:09]Őket műtötték és ő ő is ő is beszélgettünk magáról, hogy de nem tudom már neve.

[00:20:15]Ő tanárnő volt, a fia meg tűzoltó.

[00:20:19]Aha.

[00:20:19]És akkor mondtam neki, hogy hát mondom, hát az én férjem is tűzoltó volt.

[00:20:23]Nyolc évig ott laktunk és utána elküldték Budapest tiszti iskolára és most Debrecenbe vagyunk.

[00:20:28]Debrecenben.

[00:20:30]Hát már most sajnos én megözvegyültem, már lassan két éve lesz.

[00:20:34]Itt volt Panasnak a férjem, és hát itt építkeztünk.

[00:20:39]Még most egyet azt szeretném még megkérdezni, hogy öpról ilyen cirják nem Imre hanem círják Feri nem ismerős?

[00:20:54]Nem, nem jó, akkor csak ezt akartam, mert azoknak volt itten annak a meg cérák Kati volt az.

[00:21:01]De csak, hogy mondtam, mondták, hogy Beretty újfolóból származnak, arra gondoltam, mondom, ezt megkérdezem, mert sokan sokan származnak Berettyú Újfaluból.

[00:21:10]Igen.

[00:21:10]Cirják Katinak itt volt a a ballagási bulija itt mi nálunk.

[00:21:15]Szóval itt nálunk Debrecenben.

[00:21:17]Úgyhogy mert családi házba lakunk és na hát ezt akartam csak elmondani.

[00:21:23]Nagyon szépen köszönöm, hogy én is Újfalusban laktam és a biztos tudja akkor a Rákóci utcának a végében majd.

[00:21:32]Igen, igen, igen.

[00:21:33]Budai Nagyon Nagyon Csalutca.

[00:21:33]Csak hát mondom annyira nekem annyira rosszul esett az, hanem a utána, hogy magát, hogy bolamálta, az az borzasztó volt.

[00:21:42]Hát mindegy.

[00:21:42]Félreértett valamit.

[00:21:45]Hát, hogy azt se azt se tudom, hogy kinek mondta, de az biztos, hogy Izének panaszkodott Balázsnak, mert ezt ezt végighallgattjam.

[00:21:52]Köszönöm szépen, Teri.

[00:21:52]Köszönöm szépen.

[00:21:54]Nagyon jó műsorvezetés tovább.

[00:21:54]Nagyon szeretem a még.

[00:21:56]Köszönöm szépen.

[00:21:58]Viszont jó egésséget.

[00:21:58]Viszontalásra.

[00:21:59]Viszontalásra.

[00:22:01]Következő telefonálunk Ödön.

[00:22:04]Üdvözlömáver.

[00:22:06]Na csak azért hívom, mert gondolkoztam azon hallgattam a mai parlamenti közvetítést, illetve néztem.

[00:22:15]Szóval eszembe jutott egy korábbi időszak, amikor a Gyurcsány regnált, és valami iszonyatos mocsogságot mondott a fideszeseknek, és akkor úgy döntött a a Fidesz, hogy minden egyes Gyurcsány felszólalás előtt a frakció kivonult az ülésteremből.

[00:22:34]Szegény Nauracis Szegény Nacis maradt.

[00:22:37]Igen.

[00:22:39]Aki jegyzett, tehát vagy nem tudom mit csinált.

[00:22:42]Ő reagált mindig, mint mint mint frakcióvezető.

[00:22:46]Nincs törvénybe foglalva, hogy a jelenlegi Fidesz KD és képviselőknek el kell viselniük azt, hogy bűnözők, mafiózok, tolvajok meg a jó Isten tudja mövelek, elhordják őket.

[00:22:58]Ö ö lehet variálni, hogy akkor, amikor az első ilyen szó elhangzik, akkor vonulnak ki, hogy akkor, amikor a Magyar Péter elkezdi a a a beszédét.

[00:23:11]Nem.

[00:23:11]Szóval nincs erre szükség.

[00:23:17]Csak ezt szerettem volna mondani, hogy elevenítsék föl, hogy egyszer szerintem hoztak egy jó döntést.

[00:23:24]A másik pedig, hogy meglátásom szerint Magyar Péternek közönsége, és nem a saját közönsége, hanem az ellenfél közönsége.

[00:23:34]Nem fog neki tetszeni azt, hogyha ott hagyják, és nem lesz kinek elmondani a a piszkoskodásait.

[00:23:43]Úgyhogy csak ezért hívtam önöket.

[00:23:47]Á, értem, értem, értem, értem.

[00:23:47]Így van.

[00:23:49]Egyébként ez így van.

[00:23:49]A Gyurcsány beszédeiről vonult ki az egész Fidx frakció, és tényleg Szegény Nabrác is Tibor maradt ott, aki aki reagált mindig a a miniszterelnök hát állításaira, hogyha ha nagy vonalóan mondhatunk valami ilyesmit.

[00:24:05]Igen, igen, igen, igen.

[00:24:07]És valóban, de egyébként még ennél is durvább az a hang, nem amit Magyar Péter használ természetesen a szeretet jegyében.

[00:24:14]Hát a Gy a a Gyurcsány a Magyar Péterhez képes kis Miska, úgyhogy hihetetlen.

[00:24:21]Igen, igen.

[00:24:22]Úgyhogy jó, nem zavarom, hagyok mást is beszélni.

[00:24:25]Köszönöm szépen.

[00:24:25]Köszönöm szépen.

[00:24:25]És minden jót kívánok.

[00:24:27]Viszont hallásra.

[00:24:29]Viszont hallásra.

[00:24:31]Gyorsan egy-két SMS.

[00:24:34]Éva írja Lajos Mizséről, hogy olyan érzésem van, mintha egy rossz, mintha egy rossz filmre beülök a moziba.

[00:24:39]Hihetetlen és elképzelhetetlen volt számomra, hogy ilyen dolgok történnek április 12e után.

[00:24:47]Sajnos igen.

[00:24:47]Most tényleg az a fontos, hogy megkeressék azt a férfit, aki vízbe dobta azt a bizonyos zászlót.

[00:24:50]Én egyetértek vele, írja nekünk Cicus.

[00:24:52]Hát valóban kedves cicus, ugye amikor a fideszes plakátokat meg meg fideszes reklámanyagokat rongáltak, meg az az civil ellenállás volt.

[00:25:04]Amikor pedig valaki a Pride zászlót dobja be a Dunába, akkor az meg rongálás.

[00:25:09]Tehát ez egy kicsit valahogy így szerintem ez így nem jön össze.

[00:25:13]Tehát hogyha az egyik civil kurázsi, akkor a másiknak is annak kell lenni.

[00:25:17]Igaz, hogy a gyűlöletbeszéd elleni törvény is már készül Magyar Péterék és Melétei Barna Pálnak a a boszorkány konyhájában Magyar Pées sógoránál.

[00:25:30]Én kíváncsi vagyok, hogy azok azok azok milyen milyen büntetési tételeket és miért szabnak majd ki az emberekre.

[00:25:39]És lehet, hogy azért kell a ezeket a ezeket az igazságügyi testületeket teljesen leváltani, hogy nehogy valaki szót emeljen az ilyen hát őrültségek ellen.

[00:25:53]További telefonálónk a vonalban Judit.

[00:25:56]Kapcsoljuk Juditot.

[00:25:56]Üdvözlöm Judit.

[00:25:56]Itt a Panáver.

[00:25:59]Jó napot kívánok.

[00:25:59]Én is üdvözlöm önöket.

[00:26:02]Hát, megmondom őszintén, nem akartam nagyon telefont ragadni, de annyira felbosszantott, amit most láttunk, habár már ön önvédelemből nem nézzük a közvetítéseket.

[00:26:12]Már elnézést, a országgyűlésit, mert olyan, mintogyha az ember bolondok házában lenne ebben az országban.

[00:26:18]Tehát úgy néz ki, hogy ez az ember nem nekünk van magyaroknak miniszterelnöke, hanem a miniszterelnöknek lett egy országa, ami tejhatalommal uralkodni.

[00:26:33]Talál talán, tehát tejhat Így van.

[00:26:34]Tejhatalommal uralkodni akar mindenki felett.

[00:26:36]És az az igazság, hogy én nézem az ellenzéknek a felszólalóit is, bármikor felszólalnak, és ez az ember mer számon kérni bármit is, hogy nem reagálnak az ellenzékiek.

[00:26:51]Hát akármit tesznek föl kérdéseket bárkinek, soha nem a miniszterek válaszolnak, hanem mindig ez a ember, ne haragudjon, hogy azt mondom, hogy komolyan mondom, hogy orvosi eset és akárki akármit mond, ez az ez az ember, amit tesz, ez nem csak a tiszásokat teszi majd tönkre, hanem vagyis nem csak azokat a jobboldaliakat, hanem a sajátjait is, akik rászavaztak, mert nem igaz, hogy ennyi ember közül Legalább a fele nem fog arra ráébredni, hogy mi megy itt Magyarországon.

[00:27:23]Itt most ő ki akarja végezni, nevezzük a nevén a gyereket, az egész jobboldalt.

[00:27:32]Tök mindegy neki, hogy kint vagy mind.

[00:27:34]És ráadásul arcátlanul képes azt mondani, hogy itt jogállam lesz.

[00:27:41]Hát, hogy lehet ott egy jogállam akkor, amikor neki az elsődleges dolga minden olyankit eltávolítani minden éléről, akár tettek valamit, akár nem, mert azt mondta, hogy macia állam.

[00:27:51]Hát könyörgöm, ő mibe élt 14 éven keresztül?

[00:27:54]Ki is volt a felesége?

[00:27:58]Az igazságügyi miniszter.

[00:28:01]Akkor az igazságügyi miniszter, aki a felesége volt, az is maffia maffiózó volt.

[00:28:06]Hát most kellene bármit, nem tudom, hogy mivel tartja sakban.

[00:28:11]A gyerekek most már ilyenkor nem játszhatnak, mert egy országnak, egy embereknek az életéről van szó.

[00:28:16]Lét létminimum alályeszt mindenkit, aki neki nem tetszik.

[00:28:23]Hát a sajátjai nem mernek ellene felszólalni.

[00:28:27]Ne haragudjon, de borzasztóan visszataszító, ahogy a Rost Andrea szerencsétlen operaénekesnő ott ül mögötte, és mindig mutatják szinte, hogy mintha istenít.

[00:28:37]És mi neki azt muszáj mutatni, hogy ő mennyire oda van.

[00:28:39]Azt érzel tényleg mindet.

[00:28:42]Hát lehet, hogy tényleg muszáj.

[00:28:46]Így van.

[00:28:46]Akkor ott van a velkei úr.

[00:28:46]Az a vigyorgásával az embernek összeszorul a gyomra.

[00:28:52]Milyen jogon?

[00:28:52]Milyen jogon az édesapját is meggyalázza ezzel?

[00:28:55]Vagy ki ez az ember?

[00:28:58]Vagy ekkora hatalomániával rendelkeznek, vagy vagy olyan, hogy nem tudnak megmaradni a bőrükbe, és nem tudnak emberként viselkedni.

[00:29:05]És ott van még mellettem.

[00:29:08]Most ma sajnos láttam az új külügyminiszterünket, ezt a hölgyet, Teliszája a nevet, amikor kigúnyolja az miniszterelnök az ellenzéket és nevesíti és alázza és egyszerűen nem csak őket aláz, hanem mindenkit az egész országban, akik túl bocsánat, akik jobboldali érzelműek vagyunk, és mindig családcentikusak voltunk.

[00:29:32]És meg itt kell most elmondanom, hogy igenis vannak barátaink, akik másmilyen formában élik az életüket, de mi szeretjük és elfogadtuk őket mindig.

[00:29:44]És most itt kérném meg a miniszterelnökünket, akárki el lehet neki mondani, hogy kérjenek bocsánatot Száer úrtól, hogy meghurcolták.

[00:29:57]Ők mernek beszélni arról, hogy mindenkit el kell fogadni.

[00:29:59]és kigúnyolták azt az embert, aki szintén mássággal rendelkezett, és mind nevetségessé tették, és és egyszerűen.

[00:30:08]Hát hol van itt az igazság?

[00:30:11]Könyörgöm emberek, csak gondoljunk bele, hogy egy szájert meg lehet hurcolni, és utána pedig azt mondják a jobboldaliakra, hogy milyen rosszak vagyunk, hogy mi elítél nem ítéljük el.

[00:30:22]Mi nem azt ítéljük el.

[00:30:22]Mi azt ítéljük el, amikor meztelenkednek meg gusztustalan módon.

[00:30:27]Tényleg nem engem nem érdekel, hogyha otthon mit csinálnak, vagy hogy öltöznek.

[00:30:32]Sőt, mi több szeretjük ezeket az embereket, a barátaink, könyörgöm, nagyon jó barátaink és tökéletes, tisztességes emberek a munkába.

[00:30:42]Az, hogy őnekik a az ő érzéseik milyenek, az csak rájuk tartozik, senki másra.

[00:30:49]És ezek visszaélnek vele.

[00:30:51]Ez visszaélnek a mássággal rendelkezőkkel.

[00:30:54]És nekik kellene egyszer már kiállni magukért, hogy hagyják abba, és ne velük példáulzzanak, és ne őket hozzák fel.

[00:31:00]És most megkérdezném önt, hogy ez az ember azt mondja, képes ezt mondani, hogy 3000 gyereket becstelenítettek meg.

[00:31:12]Hát hol él?

[00:31:12]Hol él ez az ember?

[00:31:12]Hol vannak ezek?

[00:31:14]Mondjon eseteket.

[00:31:14]Tessék őt számon kérni.

[00:31:17]És nagyon-nagyon örülök annak, hogy van a Szűcs Gábor, aki nem támadhatatlan tulajdonképpen, mert ő újságíró volt, és tehát hogy mondjam, tehát a politikában ott nincs a semmi baj, hogyha valaki újságíró volt.

[00:31:35]Nem, nem is erről van szó, hanem nem tudja mivel megfogni, mert nem mondhatja rá, hogy ez akárkinek a hozzátartozója, vagy nem tudom.

[00:31:42]És ez az ember, ahogy visszaosztotta múltkor, megmondom őszintén, akkor könnyebbültünk meg, és akkor szakadt meg bennem valami, vagyis hát itt a mi közegünkben, hogy te jó Isten, miért szorongunk mi, ha ilyen emberek vannak, hogy képesek visszabeszélni.

[00:31:59]És meg sajnálom nagyon a gulyás urat, aki barátja volt ennek az embernek.

[00:32:05]És van olyan intelligens, és sajnos van, hogy már úgy remélem, hogy érti, hogy hogy mondom, hogy ez idézőjelbe, hogy ő még mindig tisztelettel viselkedik ezzel az ember iránt, aki őt nem tiszteli más.

[00:32:18]És a hatalom mániája az mindent felülvisz.

[00:32:23]És most megint egy dolgot szeretnék még mondani, hogy ez az ember beszél az igazságról, hogy a ki hazudik vagy ki nem, hát ennek az embernek már azért sem igaz egyetlen egy szava.

[00:32:36]Csak emlékezzünk vissza, hogy az Európai Parlamentben egy spanyol képviselő kérdésére, hogy lehallgatta-e a feleségét, az volt a válasza, hogy ez hazugság, nem igaz.

[00:32:48]Ezt kitalálta csak a Fidesz frakciónak és a Fidesznek a hazugsága.

[00:32:53]És utána ez az ember mer beszélni arról, amikor felhozzák ezt a szerencsétlen gyereket, akit lefizettek, hogy ez mind hazugság, hogy ez nem igaz, hogy az ő ötcse meg hogy kikéri magának.

[00:33:07]Hát ennek az embernek azt se szabad elhinni, hogy ha köszön, könyörgöm, mert lehet, hogy nem köszön, csak éppen motyogott valamit.

[00:33:13]Nem, nem tudom.

[00:33:13]Én nekem nincs kifogásom a tiszás szavazókkal szemben.

[00:33:18]Emberek vagyunk, hihetetők, elhiszünk dolgokat.

[00:33:21]Talán, hogyha ilyen szgesztív erővel beszél valaki, hogy semmi más nem szuggerál minden egyes felszólalásában, amióta van most az új országgyűlés, csak egyedül azt akarja szugerálni az emberekben, hogy a Fidesz volt a legszemetebb, a legrosszabb az egész világon, és soha senki más nem csinált semmit, de ő ebből a Fideszből élt.

[00:33:45]Könyörgöm emberek, ő ebből élt, és ő olyan hatalom volt a kezében.

[00:33:51]Igen.

[00:33:51]És éppen így mondják, hogy nem is akárhogy.

[00:33:54]És az, hogy a Juditnak valamilyen úton, módon én nem tudom, én én megkérném tisztelettel így önökön keresztül, hogy legyen olyan kedves, vagy csak nem nem tudom, hogy mivel tartja sakba ez az ember, vagy miért nem?

[00:34:09]Mert egyszer ki a saját pártja ellen, hisz őt is lemózózza.

[00:34:15]Hát ő volt az igazságügyi miniszter.

[00:34:18]Kérgöm.

[00:34:18]Hát hogy lehet akkor valakit úgy mazózzok le egy pártot, ahol a feleségem ilyen beosztásb volt?

[00:34:25]Hát már ezen el kellene gondolkozni az embereknek, hogy ez nem lehet igaz, mert ha tiszteljük a a Varot Így van.

[00:34:34]Így van.

[00:34:34]Így van.

[00:34:34]És és az is látszik egyébként, hogy azt, hogy ezt sikerül megcsinálnia, tehát hogy ő volt az igazságügyminiszter férje a és Fideszes volt, akiket lemaffiózott, és azt az emberek elnézik neki, akkor úgy gondolja, hogy mindent megtehet.

[00:34:48]Tényleg, tényleg pontosan igaza van.

[00:34:49]És pontosan ez az, ami arra késztet bennünket, hogy vagy nem nézzük, mert tönkretesszük magunkat.

[00:34:57]És legszívesebben azt mondanám, hogy egyszer lehetne vele úgy beszélni szemtől szembe, hogy privát embereket, nem újságírókat, hanem tartson úgy egy sajtótájékoztatót, hogy privát embereket hívjanak meg, akik feltennék a kérdéseket neki, akiket nem lehet megvezetni, mert az újságírók is már félnek tőle, mindenki fél tőle.

[00:35:19]Tehát tulajdonképpen ez az ember lefejezi az országot, a fél országot lefejezi, és ezt itt érzhetjük szó szerint.

[00:35:27]És akkor ő mondja, hogy majd mindenki majd felszabadul.

[00:35:30]Ki szabadul fel?

[00:35:32]Könyörgöm.

[00:35:32]Hát kimegy 10 ember, 10 rendőr kimegy egy újságíróhoz, és bejelentés nélkül, papír nélkül házkutatást tartanak nála.

[00:35:41]Hát esküszöm, mikor édesapám régen mesélt még nekünk itt lassan azért adjuk át adjuk át valam másnak is a szót.

[00:35:49]Igaz van.

[00:35:49]Ne haragudjon azért szerettem volna elmondani, hogy ébredjenek az emberek és ne higgyenek ennek az embernek egy szabátse el, mert hazudik még akkor is, ha kérdez.

[00:35:58]Köszönöm szépen.

[00:36:00]Köszönöm szépen, hogy hívott bennünket kedves viszont hallásra.

[00:36:04]Márton hegyi levelek.

[00:36:04]Kedves Imreház úgy megy tovább.

[00:36:06]Lassancskám már a villamos és buszvezetőket is le szeretné váltani.

[00:36:10]Magyar Péter Tamás és Panni írta nekünk.

[00:36:12]Hát végül is persze.

[00:36:12]Hát mondjuk a busz és a és a villamosetők is a a Fidesz maffia rendszerének a alatt vitték az embereket a busszal és a villamossal, ugye, tehát ők is cinkosok voltak, mert lassan egyébként már tényleg itt tartunk.

[00:36:24]Hát mondjuk azért nem tartunk még itt, de nem is kellene idáig eljutni.

[00:36:27]Én is teljesen itt mértékben egyetértek ezzel.

[00:36:29]Következő telefonáló a vonalban Imre.

[00:36:32]Kapcsoljuk Imrét.

[00:36:32]Itt a Paláver.

[00:36:35]Üdvözlöm.

[00:36:38]Szép jó napot kívánok mindenkinek.

[00:36:38]Jó idő van az ügyülőkre, az biztos.

[00:36:43]Hát ez borzasztó most is a tévé hóborzalom ezt a patkányképű szerencsétlen.

[00:36:51]Há ne mondjuk rá ilyet, hogy hogy patkányképű.

[00:36:53]Azért a mindenkinek jár a tisztelet és mégis csakova is jön csánpeset.

[00:36:58]Mindenkinek jár a tisztelet, pláne Magyarország miniszterelnökének.

[00:37:02]Jó, nem tartom miniszterelnöknek.

[00:37:06]Nem, hát ő olyan távol van, egy igazi minisztere a nőkünknek, aki mindenkivel tudott kapcsolatot létesíteni, normálisan tudott beszélni, hogy jó voltam.

[00:37:20]Hát ő ő nem ő amihez élt hazudozás, mellébeszélés, uszítás és ereget tenni a gazdáinak.

[00:37:32]a sorosok féle izét spekulánsoknak, akinek a kis pincsij a Ursula.

[00:37:41]Ühüm.

[00:37:42]Az is egy ilyen háté és ennek ő ereget akar tenni.

[00:37:45]Azt mondták, hatalomra kerítöttünk.

[00:37:51]Hát az a baj egyébként igaza van, hogy hogy a gyarmatnak te vagy a kormányzója és eleget tejél el nekünk Magyarország Európában elszaporodtak az ilyen politikusok igaza van tehát akiknek igazándiból valódi felesége vagy felelőssége nincsen és az hogy az hogy tulajdonképpen miben is döntenek ninc miben is döntenek és miben mit mondanak meg nekik más helyről ezt sem tudjuk igazán pontosan és nem lehet őket kérdezni sem és felelősségre mondni Hát elég problémás persze.

[00:38:28]És akkor ők minden tengerbe érznek.

[00:38:28]De jó ugráljanak itt nekünk össze-vissza felddehajlamúak nem téma.

[00:38:33]És akkor zászlózzák ki nekünk az első.

[00:38:36]Hát én kör örültem.

[00:38:42]Jól van dobjátok, éljenek.

[00:38:47]Én, nekem és másoknak se volt semmi bajuk.

[00:38:50]Régen is voltak homoszexuálisak, voltak csírák, ami egy tyúkudvarban volt, amikor örültek neki, az volt a kaptam.

[00:39:01]Se tyúk, se kakas.

[00:39:03]Ühüm.

[00:39:03]De erre ne legyenek büszkék, és ezt ne zászlózzák körbe akkor ne csinálj, csináljanak, buliznak akárhol, csak bennünket hagyjanak békén, normális életet akar él.

[00:39:17]És itt ő velük is szembe állt a Viktor.

[00:39:20]Ő azt mondta, hogy szerinte a apa férfi az anya nő?

[00:39:33]Az azzal is szembe állt, meg ráadásul, hogy a tábítószerkereskedőket elkezdte hajkurászni a izével a fogyasztókkal együtt.

[00:39:44]Hát azok is ellene fordultak.

[00:39:49]Na most jó, ez meg van nekünk most már szavazva a nyakunkra elég istencsapása.

[00:39:55]Hogy fogunk ebből kikeeveredni?

[00:39:55]Mert ez semmi haszont még eddig az országnak nem csinált, nem is akar, nem foglalkozik vele.

[00:40:05]Ő csak jól akar élni és semmi.

[00:40:08]Kullanskodott eddig is, ezután is azt fogja csinálni és hát tragikus helyzet van mindenfele, akárhogy veszi.

[00:40:22]Hát nem könnyű a helyzet, az biztos, kedves Imre.

[00:40:23]Ez így van.

[00:40:23]Hát a ezt az EU-t annak idején, amikor még örültünk neki, jaj, de jó szervezet, hát ez csúnyán az ellenünk fordult.

[00:40:35]Igen.

[00:40:36]Mindenkinek szipolyózza az európaiaknak a pénzét, utána azt lászólag elküldi Ukrajnának, utána fű alatt visszakapja ridikűjébe, zsebébe azt, amit onnan visszautalnak.

[00:40:53]A fegyvergyárosok marhára örülnek, mert el lehet adni a fegyvert Ukrajnának.

[00:40:58]Jaj, de jó.

[00:40:58]Buli, jól élünk, és utána röhögünk egy nagyot rajta.

[00:41:06]Hát sajnos nem olyan vicces ez, legalábbis szerintem a Dombozban, aki a lövészárokban van, az biztos, hogy nem az.

[00:41:13]Igen, igen.

[00:41:13]Így van.

[00:41:16]Tragikus.

[00:41:16]Tragikus.

[00:41:21]Hát azt se lehet mondani, hogy majd lesz valahogy.

[00:41:28]Hát azt az azt lehet azt lehet mondani, mert mindig ugye úgy még soha nem volt, hogy valahogy lett volna, csak azt nem tudjuk, hogy hogyan.

[00:41:34]És jó lenne, hogyha ha jobb lenne, és nem lenne rosszabb.

[00:41:41]Ha jobb lenne, és békével lenne jobb.

[00:41:43]Ühüm.

[00:41:43]Igen, mert láthatólag ezek a hülye tiszánsok polgárháborút szeretnének.

[00:41:47]egy bizonyos hőzöngő rétege.

[00:41:50]Nem mindegy.

[00:41:50]Nem mindegyik persze.

[00:41:52]Most kér kiábrándulni a hülyeségekből, de valóban mintogyha Magyar Péter azért fokozná ezt a hangulatot, hogy igen, őnek az az éltő eleme, mivel ő produktumot nem tud csinálni, semmiféle hasznot, ő csak a hőzöngéshez, uzszításhoz ért mellébeszélése.

[00:42:19]És ő ebből is kim magyarázza magát, amit elkövetnek mindenfé, tehát hogy le kit fizettek le?

[00:42:29]Hát persze, hogyha hagyják, akkor akkor kimagyarázza magát.

[00:42:30]És ugye úgy néz ki, hogy hagyják, mármint ugye a kormánypárti sajtó az teljes mértékben hagyja, hogy a azt azt, amit ő csinál.

[00:42:42]Hát én szeretem a hírtvét, de ahogy megláttam a pofázmány és egy ideig megpróbáltam nézni, de végigmondom ez már nekem annyira gyomorforgató ez a fogusítás és akkor ezt nem ilyen bátorságam rögtön rögtön a csupasztól élő az egy nagyon jó műsor ehhez képest, hogy ennek a csússágnak a pofájá láss és akkor szóval ne Nem, nem, nem.

[00:43:10]A túlélő verseny ez, hogy akkor ki bírja tovább Magyar Pétert nézni a tévében.

[00:43:14]A nem kell, tehát nem kötelező még egyelőre hála annak, átkapcsoltam, hála annak a jó Istennek, hát azért ő is csak egy ember, és akkor emberhez méltóan bán most is ott dumál a tévébe.

[00:43:29]Igen.

[00:43:29]Valami rendkívüli sajtótájékoztatót tart egyébként.

[00:43:30]Igen, én is látom.

[00:43:33]Imre saját hülye fejét azt nagyon tudja nem kell.

[00:43:37]Hát egyébként szörelmes a saját hangjában ez tényleg így van.

[00:43:40]Vagy ahogy ön is mondta, tulajdonképpen mivel kormányozni nem kormányoz, ezért valamivel eltölti az időt.

[00:43:45]Tehát ehhez ért.

[00:43:48]Ehhez ért.

[00:43:48]Imre lassan adjuk át másnak is a lehetőséget, ha megkérhetem.

[00:43:53]Jó, továbbis jó egészséget.

[00:43:53]Szép napot ur.

[00:43:56]Önnek is.

[00:43:56]Önnek is minden jót kívánunok.

[00:43:58]Sok jó hívást.

[00:43:59]Köszönöm szépen.

[00:44:01]Izgalmasabbat, mint az enyém volt.

[00:44:03]Ó, semmi baj nem volt vele.

[00:44:03]Semmi baj nem volt vele.

[00:44:05]És köszönöm szépen, hogy hívott bennünket.

[00:44:06]Jó, én is minden jót, minden jót.

[00:44:08]Viszont hallásra minden jót.

[00:44:09]Mind tanárnő írja nekünk: "Eberek, ne engedjük, hogy Magyar Péter és maffiája tönkretegyék a vezetőinket, a bajtársainkat.

[00:44:15]Tanárnő!

[00:44:15]És igen, mert nekem is egyébként ezek a szófordulatok, amiket használt, hogy maffia állam meg maffia párt, ezt kicsit megütötte a fülemben, mintogyha hallottam volna már valamikor, és valóban hallottam, ezt úgy hívták, hogy SDS.

[00:44:27]Tehát az SZDS volt az, ami ami ugye hasonló szófordulattal illette mindig a Fideszt, és egy Fidesz kormányt hát úgy tűnik, hogy sikerült előásni az SDS szellemét valamelyik kriptából, és most újra itt van velünk és éppenséggelő ő kormányoz.

[00:44:46]Hát tényleg egy liberális kormányunk van.

[00:44:47]Meglátjuk, hogy mi lesz ebből.

[00:44:49]Újabb telefonáló van a vonalban, Juli.

[00:44:52]Üdvözlöm kedves Juli.

[00:44:55]Ön van a vonalban.

[00:44:57]Jó napot kívánok.

[00:44:57]Hát végignéztem én is ezt a gyönyörűséges akciót, és azt szeretném csak mondani, hogy ki kellött volna neki írni az országház elé, hogy köröszta Olaszország, aztán mindenki tudja, hogy miről beszélk, egy milyen filmrű, nem?

[00:45:14]Ühüm.

[00:45:14]Igen.

[00:45:15]És akkor ennyi a történet, mert ez előadta magát úgy, és ő a legszobb körös apa ezen a izén.

[00:45:21]És hát hát meg lehetne kérni már az édesapját, az édesanyját, a testvért, a sógorát, mert őneki minden putja ilyen ilyen jogász meg akárki, hogy akkor akkor miért akarja tönkretenni Magyarországot?

[00:45:38]Ő akkor hol ért eddig?

[00:45:41]Ő csak a jólétbe?

[00:45:45]Hát igen.

[00:45:45]Tehát azért az is látszik, hogy a tehát ő megkapta megkapta a jólét, mert figyelj csak ide.

[00:45:52]Igen.

[00:45:52]Megkap minden megkaptunk mindent.

[00:45:55]Én egy olyan helyen dolgoztam akárhun, nem mondom el, mert tök mindegy.

[00:46:00]Jogra jártak Szegedre két fitko.

[00:46:03]A városi megyei tanácson dolgoztak a szülei.

[00:46:06]Egyik ilyen beosztá ilyen pozícióban, mint ezek, ahogy vannak itt a Petikeinknek a gondája.

[00:46:15]Most bocsánat, nem akarok leállítani senkit, vagy leamortizálni.

[00:46:19]És ez tessék szíves elképzelni, ezek kinyitották a nagytáskát és akkor fogkrém, mit tudom én.

[00:46:24]Hát akkor még azért az a 80-as években nem volt olyan pusztos minden, mint ahogy most.

[00:46:31]Nem bizony, bizon.

[00:46:32]Azok megpakolták a táskájukat.

[00:46:34]Édesanyika beszaladtám, hogy mondta, hát a gyerkei a jogra járnak.

[00:46:40]De úristen mondom, majd engem fognak elítélni ezért, hogy ők loptak.

[00:46:45]Én megfizestem a izét a a hogy mondjam már, hogy hogy na hogy mondjam na ja istenem a hiányt.

[00:46:55]Úgy van.

[00:46:55]Pontos vannak.

[00:46:56]Igen.

[00:46:56]Az áruhó hiányt.

[00:46:56]Igen, igen, igen.

[00:47:00]És akkor jaj úgy hát mer ő jogja ennak.

[00:47:02]Hát akkor ne lopjon és és egyetlen egy sajnálok.

[00:47:05]Ezt a görög, hogy ja istenem, hogy hívják ezt a igazságügyminiszter a görögta azt hiszem, hogy ez nem már ki az mellett a jog mellett nem.

[00:47:20]Hát igen, nincs bátorsága.

[00:47:22]Ez egy jó kérdés.

[00:47:23]Most azért álljon már meg a menet egy polgári szóra.

[00:47:25]Hát akkor teljesen mindegy, így együnk valaki, aztán azt mondja, hogy én mit tudom én, ezt csináltam.

[00:47:31]Én tudom, a kommunista ezt csinálta.

[00:47:33]Én velem megtörtént az, egy lejön dolgoztam és kiszámolta, úgy képzelj egy év alatt, hogy én mennyit loptam minden nap, még vasárnap is, pedig akkor nem volt munka nap.

[00:47:46]Igen, igen, igen, igen.

[00:47:48]Most azért képzelje el, hogy most a ez a hát nem akarok senkit sehova elítélni, csak így csinálnak a kommunisták.

[00:47:59]Sajnos ez ennek a maradványa itt van.

[00:48:02]Hát igen, igen.

[00:48:02]Egész nem is kommunista, talán inkább ilyen bolsevik bolsevik tempó.

[00:48:06]Bol hát ez tudnák mondani olyan sok mindent.

[00:48:11]Ühüm.

[00:48:11]És tulajdonképpen itt most, hogy hogy például itt van ez a jó lehet, hogy taladgálok jobbra-balra, mert szokták mondani, hogy hogy itt van ez a Szőlőutca.

[00:48:22]Ühüm.

[00:48:23]Hát ezt őt fölépítették saját maguknak.

[00:48:26]Juli, Juli, Juli, végetért a műsoridőnk ebben az órában, de azt megígérhetem, hogy a következő óra elején visszahívjuk majd.

[00:48:33]Jó.

[00:48:33]És akkor ki tudunk térni a szőlőutcára is.

[00:48:37]Jó, rendben.

[00:48:37]Akkor lehet, hogy nem most.

[00:48:40]Jó, rende.

[00:48:41]Igen, igen, igen.

[00:48:41]És várja a hívásunkat majd.

[00:48:43]Nem, nem, nem, nem, ne tartsal majd hív hívni fogjuk újra, tehát az a legbiztosabb.

[00:48:46]Nagyon szépen köszönöm.

[00:48:46]És folytatódik majd a paláver a következő órában.

[00:48:50]Tartsanak velünk akkor is.

[00:48:54]Paláver, a Hír FM és a Hírtv interaktív műsora.

[00:48:57]Paláver, hangra fel.

[00:49:17]H