Hír FM 42:20

Paláver 3. rész - Hír.FM

üzemanyagárhatáron túli magyaroksajtókritikaparlamentdiktatúraközélet
Irányultság: KonzervatívKötődés: Fidesz-közeli
Paláver 3. rész - Hír.FM
tl;dr
  • A TISZA-kormány kivezette a védett üzemanyagárat, ami egyes helyeken csökkenést, máshol drágulást hozott; a Független Benzinkutak Szövetsége elégedetlen, a kompenzációs alap megszűnt.
  • A nagyváradi apát kilakoltatása kapcsán a műsorvezető és betelefonálók bírálták Orbán Anita külügyminisztert a passzivitásért, és a határon túli magyarok ügyének felületes kezelését láttatják.
  • Jobboldali médiumok sorra szűnnek meg, Ferenc Orsolya és Navracsics Tibor nyíltlevélben kértek támogatást; a műsorvezető szerint a magukat függetlennek mondó lapok szelektíven hallgatnak bizonyos ügyekről.
  • Több betelefonáló élesen bírálta a parlamenti stílust, Magyar Péter hosszú, ismétlődő beszédeit és a kormánypárti képviselők lekezelő hangnemét.
  • Magyar Péter személyiségét egy pszichológus végzettségű hozzászóló „elmarodott pszichopataként" jellemezte, és kifogásolta, hogy a házelnök nem fékezi meg.
  • Többen diktatúra-érzést fogalmaztak meg, történelmi párhuzamokat vontak a Rákosi- és a Kádár-korszakkal, valamint a lenini időkkel.
  • Egy hallgató szerint a tiszás szavazók körében gyűlöletbeszéd tapasztalható, például „írtsák ki az Orbánt írmagostól" típusú megnyilvánulásokkal.
  • Az LMBTQ-téma kapcsán kritika érte a Pride hónap aránytalanságát más társadalmi csoportok megemlékezéseihez képest, és felmerült, hogy az eseményeket Ozorára kellene helyezni.
Részletes összefoglaló megjelenítése

A kormány üzemanyagár-politikája

A műsorvezető beszámol arról, hogy a TISZA-kormány kivezeti a védett üzemanyagárat. Ennek egyik következménye, hogy egyes helyeken olcsóbb lett a benzin, az autópályákon viszont drágább. A jövő bizonytalan a világpiaci folyamatok és a hormuzi-szoros helyzete miatt – ha hirtelen áremelkedés következik be, az sokaknak nem fog tetszeni.

A Független Benzinkutak Szövetsége jelezte, hogy „ők nem erre szavaztak". A műsorvezető ironikusan jegyzi meg, hogy érdekes a politikai állásfoglalás egy ilyen szervezettől, hiszen az Orbán-kormány idején alapot hoztak létre a kieső bevételek kompenzálására, míg a TISZA-kormány nem akarja ezt kifizetni. Hozzáteszi: lehet, hogy a változás rossz is lehet a benzinkutasoknak, de majd Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter kezébe veszi a dolgokat.

A határon túli magyarok ügye – Nagyváradi apát esete

A műsorvezető felháborodásának ad hangot amiatt, hogy Orbán Anita külügyminiszter nem állt ki a kilakoltatott nagyváradi apát mellett, és azt nyilatkozta, Románia belügyeibe nem akarnak beavatkozni. A műsorvezető szerint ez a Kádár-korszakban, sőt még a Horn- és Gyurcsány-időszakban is elfogadható válasz lett volna, de ma már nem. Úgy fogalmaz: „így legalább a román hatóságok tudnak minél tovább menni, ezt hívják úgy látszik, hogy bátor külpolitikának".

Az egyik betelefonáló, József is élesen bírálja Orbán Anitát, aki szerinte a nagyváradi ügyben semmit nem tett. Szerinte ugyanez várható Kárpátaljával kapcsolatban is – csak az ígéret, de semmi nem történik. Emlékeztet: Magyar Péter a bekedekrétumok ügyében korábban nagy cirkuszt vágott, azóta viszont hallgat. Az egész külföldi magyarokkal való foglalkozást felületes látszattevékenységnek nevezi.

Jobboldali sajtó helyzete és a média viselkedése

A műsorvezető beszámol róla: Ferenc Orsolya és Navracsics Tibor nyíltlevélben fordult jobboldali nagyvállalkozókhoz, mert sorra tűnnek el a jobboldali médiumok, és komoly nyomás irányul arra, hogy csak a „Tisza-propaganda" maradjon.

A magukat objektívnek és függetlennek tartó sajtóorgánumokról – például Telex, 24.hu, 444 – a műsorvezető megjegyzi: a 444 a „Zsolti bácsis ügyfelhalmozásról" egyáltalán nem számol be, holott korábban több száz cikket írtak róla. Hozzáteszi: „ilyen ez a függetlenség és objektivitás".

Parlamenti stílus és Magyar Péter viselkedése

Éva véleménye

Éva felháborodásának ad hangot a parlamenti beszédstílussal kapcsolatban. Szerinte a miniszterek lekezelően, megalázóan beszélnek az embertársaikkal – mindegy, hogy fideszes, tiszás, jobboldali vagy baloldali. Külön kiemeli a nyugdíjasoknak tett ígéreteket, amelyekből szerinte semmi sem valósult meg. Úgy látja, hatalomra kerülésük óta csak szitkolózás és gyalázkodás folyik.

„Semmit nem látunk azóta, se hallottunk róla, csak a szitkolózást s a bántást a másik felé." *

Az Orbán-kormány 16 évével kapcsolatban megjegyzi: Magyar Péter korábban ennek a rendszernek a haszonélvezője volt, és mégsem ment el négy vagy nyolc év után.

József véleménye

József a parlamenti viselkedés kapcsán azt emeli ki, hogy Magyar Péter rendszeresen közel egy órán át beszél – ezt obstrukciónak, időrablásnak nevezi, ami a vezérszónokok idejét veszi el. Szerinte ugyanazt ismételgeti, mint egy szajkó, és mióta miniszter, semmi újat nem mondott.

„A beszéde körülbelül abból áll, hogy 80% a fenyegetés és 20% pedig névelő és a kötőszavak." *

Hozzáteszi: a mögötte ülő 140 képviselő tapsol a „hülyeségnek", ami vagy kényszer, vagy figyelmetlenség. Az LMBTQ-ügy kapcsán úgy véli: ne hozza ki senki a hálószobáját az utcára. Felhívja a figyelmet arra, hogy míg az anyáknak, pedagógusoknak, vasutasoknak, közszolgáknak évente egy nap jut, addig az LMBTQ-közösség egy hónapot kap, sőt már egy évet terveznek – szerinte ezzel egy pedagógus vagy egy anya 30-szor kevesebbet ér, mint egy LMBTQ-tag.

Erika véleménye

Erika SMS-ben jelezte: nem csak Magyar Péter stílusa felháborító számára a parlamenti közvetítésekben, hanem a tiszás képviselők beszédei is, akik ráadásul üres lózungokat puffogtatnak.

István véleménye

István felháborodottan beszél arról, hogy a tiszás képviselők „maffiarendszerről" beszélnek. Szerinte ha van maffia, akkor ebbe a TISZA is belépett – utalva a korrupciós ügyekre, például a WeWe, Pfizer vagy Magyar Közút elszámolásainak hiányára. Úgy véli, az Orbán-kormány alatti „maffia" legalább az országért dolgozott, a mostaniak viszont azért, hogy az ország ne legyen. Aggodalmát fejezi ki a migrációval kapcsolatban is, és megjegyzi: a nőknek lesz a legtöbb bajuk a betelepítéssel.

Bugaci pásztor véleménye

Egy név nélkül említett vélemény szerint a Rákosi-rendszer puha diktatúra volt ahhoz képest, ami most készül. A hozzászóló szerint ilyen arrogáns, pökhendi, gyűlölködő ember még nem volt a Magyar Ház falai között, és szégyen, hogy a választók bizalmat szavaztak neki.

Erzsi véleménye

Erzsi, pszichológusként, személyiségelemzéssel foglalkozó nyugdíjasként nyilatkozik. Magyar Péter viselkedését így jellemzi:

„Elmarodjan pszichópata, nem normális ember." *

Szerinte érthetetlen, hogy a TISZA pártban nincs egy-két ember, aki megmondaná Magyar Péternek, hol a helye, és hogy a Fidesz képviselői miért nem állnak fel és teszik helyre. Aggodalmát fejezi ki a 12 éves parlamenti ciklus bevezetése miatt is, ami szerinte a Fideszt gyakorlatilag kiiktatná a parlamentből.

Kifogásolja, hogy a házelnök nem szól rá Magyar Péterre, amikor az vág pofákat, vakarja a fejét. Szerinte civil szervezeteknek hetente kellene tüntetéseket szervezniük, és nem kéne félni csúnyán beszélni. A migráció kapcsán úgy vélekedik: reméli, hogy sok tiszásnak van fiatal szép felesége és lányai, mert akkor majd rájönnek, mire szavaztak – de akkor már késő lesz.

Személyes történetet is megoszt: egyedül nevelte fel a gyermekét, aki három diplomát szerzett és hat nyelven beszél, ő maga 42 évet dolgozott az egészségügyben, ennek ellenére nagyon alacsony a nyugdíja. Az 50 000 forintos szépkártya-ígéretre pedig így reagál:

„Dugja föl magának a Magyar Péter oda, ahova én gondolom, az 50000 Ft-os szép kártyáját." *

A diktatúra-vád és a történelmi párhuzamok

A műsorvezető felolvassa egy tatabányai hallgató üzenetét, miszerint „van egy mondás: adj hatalmat valakinek, megtudod, milyen ember – hát most megtudtuk, milyen".

Marika véleménye

Marika személyes emlékekkel kezdi: édesapja megjárta a frontot, és kislány korában mindig azt hallotta édesanyjától: „Sanyi, fogd be a szádat, mert jön érted a fekete autó." Ezt a félelmet most újra érzi. Úgy látja, gyakorlatilag nem vagyunk szabadok, és mások jobban tudják, mi a jó nekünk, mit szabad és mit nem.

Megdöbbentő tapasztalatát is megosztja: főnökének alkalmazottja, egy anyagilag jól szituált tiszás szavazó, azt mondta neki:

„Ki kéne az Orbánt nyírni írmagostól, unokástól." *

Elmeséli azt is, hogy a választások előtti utolsó Orbán-beszéd után egy szülőpárt látott, akik három év körüli gyermekük kezét fogták, aki torka szakadtából üvöltötte: „Mocskos Fidesz!"

Marika történelmi párhuzamot von: „a lenini fiúk újra itt vannak, a nyakunkon ülnek". Szerinte a történelem ismétli önmagát, és rendkívüli, kegyetlen idők jönnek. Aggódik a jobboldali sajtó helyzete miatt is, és felidézi, hogy a rendszerváltás hajnalán sem engedték a jobboldalt szóhoz jutni – most ugyanez történik.

A fiatalokról szólva megjegyzi: unokája azt mondta neki, „nagymama, nem kell neked választójog, majd mi elintézzük". Szerinte a fiatalok nem értik, miben vannak, mert nem tanulták a történelmet. Végül csatlakozási lehetőséget keres ellenzéki megmozdulásokhoz, mert szerinte ott kell lenni minden ilyen eseményen.

Az LMBTQ-témával kapcsolatos hallgatói üzenetek

Egy Márta nevű hallgató SMS-ben azt javasolta, hogy az LMBTQ havi bulikat Ozorára kellene helyezni, ahol a falu szélén minden évben egy teljes hétig bulizik az alternatív közösség – ott mindent szabad.

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • Nincs ilyen szakasz.
Teljes átirat megjelenítése

[00:01:00]Paláver, a Hír FM és a Hírtv interaktív műsora a szócsaták bajnokaival.

[00:01:07]Paláver hangra fel.

[00:01:12]Nagy szeretettel és tisztelettel üdvözlöm ismét a kedves hallgatókat.

[00:01:15]Szabó Gergő vagyok, ez pedig a Paláver folyamatosan 0617-es 19992999 a telefonszámunk.

[00:01:21]SMS-t pedig a 067-es 953-as számra tudnak küldeni.

[00:01:29]Nézzünk.

[00:01:29]Szeretettországbeliek is érkeztek ismét.

[00:01:31]Annyira hiányoztak egyébként, úgyhogy őket most nagy szeretettel küldjük mi is valahova.

[00:01:42]Aztán Apollónia írja, hogy szeretnék én is pár 1000er Fttal hozzájárulni Novák előtt szivárványos zászók miatti bírságához.

[00:01:51]Ö azt írja, hogy Ildi, hogy lefizetett szektás trollok lepik el a Facebook oldalakat, és sokan nem akarnak konfrontálódni velük, de még a Paláver oldalán is sokan vannak.

[00:02:08]Zaphegyező írja, hogy a virágot nem a gonosz fogja elpusztítani, hanem azok, akik végignézik a gonoszságokat, és nem csinálnak semmit.

[00:02:20]Szeretném megkérni a kormányt, hogy a háziorvos működését szüntessék meg, mert 16 évig többségében fideszes betegeket gyógyított.

[00:02:27]Igen, ez iróniának tűnik, de az a baj, hogy olyan világban kezdünk élni, hogy lassan simán elhiszi az ember, hogy ez egy őszinte üzenet.

[00:02:39]Jó, akkor viszont nézzük gyorsan a témákat, és utána mehetünk tovább.

[00:02:42]Tehát kivezeti a védett üzemanyagárat a kormány.

[00:02:47]Ez azt jelenti, hogy valahol már ugye kevesebb.

[00:02:50]Viszont mondták itt mások is, hogy a autópályakon viszont drágább lett a benzin.

[00:02:56]Meglátjuk, hogy hova fog ez majd vezetni, mit hoz a világpiac, mi lesz a hormoziszorossal, mert hogyha hirtelen emelkedni fog, akkor az biztos, hogy sokaknak nem fog túl nagy örömmel beépülni a lelkébe.

[00:03:06]És például a független benzinkutak szövetsége már jelezte, hogy ők nem erre szavaztak.

[00:03:13]Ugye zárójelben érdekes a politikai állásfoglalás egy ilyen csapattól, merthogy ha hozzátesszük, hogy a gonosz Orbán kormány alatt alapot hoztak létre, hogy a védett benzinár mellett a kieső pénzeket azokat megkapják a benzinkutak, most a Tiszapárt nem akarja, a kormány, bocsánat, nem akarja kifizetni.

[00:03:30]Hát valóban akkor lehet, hogy a változás az tud rossz is lenni, kedves benzinkutak szövetsége, de hát majd biztos lesz valami megoldás, főleg, hogy a kapitány István kézbe veszi a dolgokat.

[00:03:42]Aztán Orbán Anita nem állt ki a kilakoltatott nagyváradi apát mellett, hanem azt mondta, hogy Románia belügyeibe nem akarnak beavatkozni.

[00:03:51]Ez talán a Kádár korszakban tökéletes válasz lett volna, de még a Hon korszakban és a Gyurcsányék időszaka alatt is jelenleg azonban nem ezt szoktuk meg, és ez felháborító, de így legalább a román hatóságok tudnak minél tovább menni, ezt hívják úgy látszik, hogy bátor külpolitikának.

[00:04:11]És ennyire fontosak a határon túli magyarok, ahogy egyébként Magyar Péter korában említette, Marbán Anita biztos véletlenül mondta ezt, vagy talán nem.

[00:04:19]Nyíltlevélben fordultak a jobboldali nagyvállalkozókhoz a konzervatív sajtó ügyében, méghozzá Ferenc Orso és Navracsics Tibor, hogy lassan meg kéne villanni, hiszen egymás után tűnnek el, vagy éppen eltűnőben vannak jobboldali médiumok, és úgy tűnik, hogy nagyon komoly nyomás van abba az irányba, hogy itt tényleg ne nagyon legyen más, csak amit mondjuk a Tisza propaganda beszél és közvetít az ország lakóinak, illetve a nemzet számára érdekes, hogy azok a magukat objektívnak, függetlennek tajtó sajtó orgánumok, mint például a Telex 24.hu és a többiek, hogy a 444 például most a Zsolti bácsis ügyfdulatairól egyáltalán nem számolnak be, előtte pedig több 100 több 100 cikket írtak róla.

[00:05:09]De hát ilyen ez a függetlenség és objektivitás.

[00:05:14]Úgyhogy Józseffel folytatjuk a beszélgetést.

[00:05:16]Jó napot kívánok.

[00:05:18]Üdvözlöm.

[00:05:19]Jó napot kívánok.

[00:05:19]Tisztelettel üdvözlök mindenkit és a előttem kicsit.

[00:05:28]Ajjaj, itt valami térerő probléma lehet.

[00:05:31]Egy pillanat, József, megint nem hallom.

[00:05:40]Húha!

[00:05:40]Úgy látszik, nem, nem javul a dolog.

[00:05:46]Itt van.

[00:05:48]Szerintem jobb lesz, hogyha újra beszélünk majd egymással, mert most már szinte semmit nem lehetett hallani.

[00:05:54]Úgyhogy inkább most addig, amíg Józsefet elérjük, Évát kapcsolom.

[00:05:56]Kezi csokrom.

[00:05:58]Halló, jó napot kívánok.

[00:06:01]Üdvözlöm.

[00:06:04]Hát már előzőleg elmondtam, hogy fel vagyunk áborodva, ahogy beszélnek a kormányban a parlamentben, az emberek, akik megszavazták ennek az embernek a kormányzást, ahogy beszél, lekezeli az embereket.

[00:06:26]Most mindegy, hogy Fideszes vagy tisztás vagy jobboldali, baloldali, nagyon mindegy.

[00:06:32]És az a lényeg, hogy ezt a hanglemet egy miniszternek nem szabad a társait, az embertársait megalázni.

[00:06:47]Az egyik, a másik annyira mondta a nyugdíjasoknak a pénzét, a bérétő.

[00:06:56]hogy addig még elhívti az ember.

[00:06:56]Bár mondtuk, őzük, ha látjuk.

[00:07:01]Hát nem láttuk, meg azzem nem is fogjuk, mert egész másról beszél a kormányfő, a szkoltolózás, a gyalázkodás.

[00:07:18]Úgyhogy én teljesen fel vagyok háborodva, hogy az embereket így félrevezette, és így került kormányra.

[00:07:25]Én nem tudom, valamikor a nép leszavazhatta ugye a minisztert, le a nép tette őt oda, ő is tudja levenni.

[00:07:40]Én nagyon szeretném, hogy valahogy összefognának az emberek, vagy Bórásra tanítanák ezt az embert, hogy tudja, hogy mit kell neki csinálni, hol a helye.

[00:07:54]Ha már beült a kormányszékbe, akkor vezesse az embereket, a népet, a hazát, amit annyit emleget, hogy így Magyarország, úgy Magyarország, semmit nem látunk azóta.

[00:08:09]se hallottunk róla, csak a szitkolózást s a bántást a másik tőled.

[00:08:17]Pedig azért az Orbán 16 év alatt lerakott az asztalra nagyon sok mindent.

[00:08:25]Nagyon elfelejti ez a kis senki ez, hogy 14 évig ugyanezte a kormány, az Orbánkormánynak a javait.

[00:08:33]Miért nem ment el négy év után?

[00:08:36]Lát vagy nyolc év után?

[00:08:41]Mert jó volt neki.

[00:08:44]És egy szégyen, ami itt megy ebbe a az országba.

[00:08:49]külföldről kaptam tegnap tök mindegy csomagot, hogy ne éhezzek, mert olyan kicsi a nyugdíjam, és mellette még dolgozok, drága, még dolgozok 75 évesen, és lakok egy 15es szobakonyhas pergasnak albélekben, úgyhogy hogy van miért felszólalnom, és nagyon kérem, hogy egy kicsit az emberek valahogy szorítsák ezt az embert meg, hogy most már a kormányzással foglalkozzon.

[00:09:33]Na a másiknak az ülökbeszéd és a csúnya beszéd.

[00:09:36]Én nagyon szeretnék egy boldog, egy nagyon szép, egy önbiralommal tele demokratikus államba élnél.

[00:09:48]Köszönöm szépen, hogy meghallgatod.

[00:09:53]Én köszönöm, hogy hívott bennünket kedves Ével.

[00:09:55]Jó egészséget kívánok és szép napot ön viszontalásra.

[00:10:01]És akkor próbáljuk meg Józseffel újra, hátha most már nem lesz gond a vonallal.

[00:10:06]Halló.

[00:10:06]Igen, remélem.

[00:10:06]Jó napot kívánok.

[00:10:09]Jó napot kívánok.

[00:10:09]Tisztelettel üdvöltök mindenkit.

[00:10:12]Remélem, hogy most jól lehet hallani.

[00:10:14]Kristálytisztán.

[00:10:16]Igen.

[00:10:16]Hát annyit a külföldi magyarok megbecsüléséről, mert sokszor volt már róla, hogy ott a Orbán Anita.

[00:10:22]Ja váradő ügyben semmit nem tett.

[00:10:27]Ugyanz várható különben Nuktajnárról is, csak az ígéret, ott se történik majd semmi.

[00:10:32]De Magyar Péter annak idején a bekrétumok ellen micsoda cirkuszt vágott ki.

[00:10:39]Azóta hallgat, mint a kuka ő is erről.

[00:10:42]vagyis egyáltalán nem foglalkoznak a külföldi magyarok ügyével, a Ukrajnával is.

[00:10:47]Ez csak egy felületes, egy látszattevékenység tulajdonképpen.

[00:10:56]A másik dolog pedig az LMBTQ.

[00:11:00]Na most azzal jön mindenki, Magyar Péter a múlka is a parlamentbe, hogy másnak a hálószobájába ne kutakodjunk, ne menjünk másnak a hálószobájába.

[00:11:11]Én pontosan másképp látom, ne hozza ki senki a hálószobáját az utcára.

[00:11:18]Tehát tulajdonképpen itt ez történik.

[00:11:21]És a másik dolog az emberek megbecsülése.

[00:11:25]Itt mondjuk magyar állampolgárokról van szó.

[00:11:28]Az LMBTQ most egy hónapos SP SP tehát LMVTQ van ugye vagy hónap van majd már tervezik hogy majd egy év lenne.

[00:11:45]Ugyanakkor egy pár példát anyáknja akik igen megérdemelnék nem egy napot hanem az egész évet ugye hogy egész évben anyáknapja legyen.

[00:11:56]őknek van egy nap, amikor ünnepeljük őket.

[00:11:59]A pedagógusok, akik mindent megtettek Magyar Péter, ezt tapasztalom, ugye közel vagyok a szakmához, habárányú dí mindent megtettek és őnekik is van egy nap, amikor azt mondják rá, hogy pedagógusnak azutasok, ugyanúgy egy napik közszolgnak egy nap.

[00:12:23]Ha ezt megnézzük, ezeket és nem soralom tovább.

[00:12:25]Tulajdonképpen egy pedagógus, egy vasutas vagy egy közszolga, vagy egy anya 30-szor ér kevesebbet, mint egy elendékutag, mert 30 nap egy hónap.

[00:12:40]Nem is számítok azzal, hogy lehet 31 is.

[00:12:47]Tehát ez lenne a másik dolog pedig a parlamenti viselkedés.

[00:12:53]Na most egy érdekes dolog, hogy őnek mindig van közel egy órája beszélni.

[00:12:57]Ezt hívják úgy, amit ő csinál, hogy időrablás.

[00:13:04]Obstrukció.

[00:13:04]Igen.

[00:13:05]Tehát ő elrabolja a tulajdonképpen a vezérszónoktól a idejüket.

[00:13:13]Ez olyan, mint mikor valakitől a pénzt elveszem, tudatosan teszem ezt.

[00:13:20]Ha képtelen az önkorlátozásra, akkor mindenképpen be kellene vezetni nála is a korlátozás, mert ő mindenre képtelen, csak hazudni nem képtelen.

[00:13:30]Ez biztos.

[00:13:34]Úgyhogy nálunk az ilyen embereket úgy szólították, hogy ezredest, de ő már szerintem a vezérzesi rangot is bővennek érte.

[00:13:46]Hát minimum tábornok, nem?

[00:13:46]A azalatt szerintem nem is engedné.

[00:13:51]Így van.

[00:13:52]Na most mondom, amint mondom, egyszerűen kirabolja ezeket a képviselőket, ugyanakkor minket is megfoszt attól, hogy kellően tájékozódni tudjunk, mert az ő, amit elvesz időt, ugyanazt ismétli, mint a Szajkó.

[00:14:09]Hát most már mióta miniszter azóta még újat semmit nem mondott, azóta ugyanúgy becsörli az embereket, ugyanúgy beszél, és a beszéde körülbelül abból áll, hogy 80% a fenyegetés és 20% pedig névelő és a kötőszavak.

[00:14:35]Hát ennyi.

[00:14:35]Ez nem beszéd.

[00:14:35]És sajnos vannak emberek, akik ehhez asszisztálnak.

[00:14:42]Ott ül mögötte 140 ember, és akkor tapsolnak a hülyeségnek.

[00:14:45]Nem gondolják, hogy majd később a felelősséget kell vállalni, akkor az az ő felelősségük is lesz.

[00:14:54]Úgyhogy pillanatilag nincs nekik miért tapsolni, mert ha valaki képes megtapsolni ugyanazt a dolgot 50zer, hát ott már valami hiba lehet.

[00:15:04]vagy rá van kényszerítve, hogy tapsoljon, vagy pedig nem fogja fel, vagy nem figyel oda már, hogy miről van szó.

[00:15:14]Na most még egy egy közmondást mondanék, ugye, mert képtelen hallgatni.

[00:15:17]Egy közmondást mondanék.

[00:15:20]Mi felünk nem úgy mondják a közmondást, hogy nem őriztünk együtt birkát, ne tegez nem őriztünk együtt birkát.

[00:15:30]mi felénk az a közmondás járta, hogy ne tegezd, nem ittad meg a lábvizemet.

[00:15:39]Igen.

[00:15:40]Úgyhogy köszönöm szépen, ezzel befejezném.

[00:15:43]Nagyon szépen köszönjük, hogy hívott bennünket és végre jó volt a vonal is, úgyhogy nagyon szép napot kívánok.

[00:15:48]Köszönöm szépen.

[00:15:52]Erika hívta fel a figyelmet arra, hogy a parlamenti közvetítésben nem csak Magyar Péter stílusa a felháborító számára, hanem a Tiszás képviselők beszédei is ráadásul üres lózungokat puffogtatnak.

[00:16:05]És Istvánnal megyünk tovább.

[00:16:05]Üdvözlöm.

[00:16:07]Jó napot kívánok.

[00:16:09]Szép jó napot kívánok.

[00:16:09]Erőtt egészséget minden szép magyar legénynek.

[00:16:14]Mi már találkoztunk Gergő ittál Jani bátyját temetés én pomázom.

[00:16:19]Igen.

[00:16:20]És ott odamentem hozzád.

[00:16:20]Hát sajnos bekövetkezett az, amitől én féltem.

[00:16:26]És engem ez a hétfőig néztem ezt a színházat lényegében, hogy mit megenged magának ez a hajnalka.

[00:16:40]le amit mond.

[00:16:43]Ők beléptek egy olyan, hogy mondja, milyen rendszer ez a nézd oda megzavar az ember nagyon diktát maffiaendszerbe, ami sokkal erősebb, mint ami a magyar maffia, ahogy ő mondja, magyar maffia.

[00:17:04]a ahol nem adták oda a nekünk járó pénzeket, mert visszatartottá.

[00:17:08]Na az a maffia.

[00:17:10]És ő ilyenbe lépett bele, és ezek után ő mondja, hogy maffia rendszert szabadít föl, vagy oktat, ami ami sok rosszabb.

[00:17:23]És igaz, hogy most még ugye először beszélt a, hogy hívják a a legelsőbe telefonált, nagyon szépen el tud beszélni, nagyon jól megtudja, ilyen okos gyereket ritkán lát az ember, hogy miért nem tudunk mi is lemaffiázzuk őket.

[00:17:47]ők ugyanolyan maffiába beléptek, hol a Wewe, Pfizer vagy mi a Mkünnek hol van a elszámolása?

[00:17:56]Sehol.

[00:17:56]És minket maffiáz le ez a Hajnalka.

[00:18:06]Nagyon fel tudtam háborodni ezen tegnap, ahogy hallgattam a parlamenti köz nem hallgattam, néztem a parlamenti közvetítést.

[00:18:17]Nekünk ugyanezt vissza kell mondani, mert semmivel se jobbak, amit én hát egy egy pár évet már hála Istennek értem, de én csak azt láttam, hogy ez az ország, ez fejlődik fejlő nem gyorsan, szép lassan és fejlődik és fejlődik.

[00:18:36]Hát majd most meglátjuk, hogy mi lesz az új út.

[00:18:39]Hát most most nem látjuk meg most meglátjuk azt, hogy idejönnek az idegenek és azt csinálnak, amit nyugaton vagy már Franciaországban csak azért, mert azt mondja az a leányzó, hogy a nőknek lesz bajuk ezzel a ide a betelepítésekkel.

[00:19:02]Igen, a nőknek sok nagyon sok bajuk lesz a betelepítése, mert őket bántják leginkább, erőszakoskodnak, meg meggyilkolnak, és végtelenebbek, de ugyanazt megcsinálják, megcsinálta Angliába, ugye Londonba, vagy hol az a gyerek, hogy leszurkálta, meg le akarta fejezni a migráns a izét.

[00:19:24]A Igen, a fejezés az Belfastban volt.

[00:19:26]Nem tudom megérteni, hogy beszélnek-e európai értékről.

[00:19:28]Megmondta valaki már azt, hogy mi az a európai érték?

[00:19:35]Még én nem hallottam meg, hogy mi az a európai érték, mert Európának nem ez volt az értéke.

[00:19:40]Európának az volt, amit a kereszténység és a keresztség, amit tudott csinálni, a és azt kivették az alapértékek közül.

[00:19:50]Ne felejtsem.

[00:19:52]Igen, igen.

[00:19:52]Kivették belőle, és még ne, de arra hivatkoznak, és csak beszélnek hülyeségeket, mert de nekünk ugyanúgy vissza kellene, mert mondjuk a újás gyereknek kellett volna ugyanabba a maffias rendben léptetek ti be, mint amiben mi vagyunk.

[00:20:14]Mi csak ez a maffia, ha már maffia, akkor ez a maffia ezért az országért dolgozott.

[00:20:20]Ők meg azért dolgoznak, hogy ne legyenek.

[00:20:24]Miért nevezzük maffiának?

[00:20:26]Hát miért nevezzük?

[00:20:26]Igen.

[00:20:26]Miért?

[00:20:30]Ők nevezzék maffiának.

[00:20:30]Ők neve.

[00:20:30]Te mivel mi mibe lépt Ursuláék?

[00:20:34]Hol?

[00:20:34]Mit csináltak a a Pizzerrel?

[00:20:40]Na hány rájuk lehet.

[00:20:40]Igen, csak én nem gondolom, hogy hogy el kell fogadni azt, hogy ők hogyan próbálnak ilyen kollektív bűntudatot okozni az embereknek.

[00:20:52]Jó, mi ha mi nem vagyunk ő ő meg ugyanazt csinálja, mert csak elvesz elvesz elvesz.

[00:21:00]Hát nem ugyanazt, hanem valami egészen mást sajnos.

[00:21:04]Igen, van még val?

[00:21:10]Annyit szerettem volna mondani, csak hogy engem úgy felháborított, és és ahogy vissza kellene csapni nekik, mert nem igen az igazi, hogy csak minket hagynak, mert úgy mondja tényleg, és hogy mondjam a belebeszéli a emberbe a gyereket is.

[00:21:34]Igen.

[00:21:36]Köszönöm szépen, hogy meg Köszönöm.

[00:21:37]Köszönöm, hogy hívott bennünket.

[00:21:39]További szép napot.

[00:21:39]Jó egészséget!

[00:21:41]Szép napot!

[00:21:41]Sziasztok!

[00:21:44]Bugaci pásztor alaposan megmondta a véleményét.

[00:21:46]A rákosi rendszer puha diktatúra volt ahhoz képest, ami most készül.

[00:21:50]Ilyen arrogáns, pökhendi gyűlölködő ember nem volt még Magyarország házának falai között.

[00:21:55]Szégyen, hogy a választók bizalmat szavaztak egy ilyen embernek.

[00:21:59]És Erzsi van a vonalában.

[00:21:59]Kezi csókolom, jó napot kívánok!

[00:22:02]Jó napot kívánok!

[00:22:02]Gylő Erzsi vagyok Pécsről.

[00:22:04]Hát az a helyzet, hogy azért holnap reggel tudnám mondani, amit szeretnék, de próbálok rövid lenni és a lényeget mondani.

[00:22:14]Én fogok csúnyán beszélni, tehát rám ne szóljon.

[00:22:16]Egyszerűen az a baj, hogy ha most leülnénk és beszélgetnénk, akkor érteném, csak ugye ezek szabályok itt a tévében, rádióban.

[00:22:24]Jó, a magyar Pétert hallgatjuk és Igen.

[00:22:25]Te ne beszéljen csúnyán, kérem, mert akkor ki kell kapcsolni.

[00:22:28]Ja, nem úgy gondoltam, hanem tehát nyilván nem káromkodva meg hasonlókat.

[00:22:34]pszichológus vagyok amúgy, és személyiségellemzéssel foglalkozok, tehát egyszerűen fel vagyok háborodva azon, hogy nincs a Tiszában egy vagy két olyan ember, aki meg tudná mondani a Magyar Péternek az ország, mert én nézem, nyugdíjban vagyok, ráérek, ráérek, hát nézem és szerintem infarktuszban fogok meghalni.

[00:22:55]Tehát az, amit művel, az elmarodjan pszichópata, nem normális ember.

[00:23:00]Ezt egyszerűen nem tudom, hogy hogy hagyják.

[00:23:05]És azt se értem, hogy amikor szíja, hordja őket személy szerint is meg az egész Fideszt, hogy nincs egy jogász vagy olyan ember, aki föláll és helyeteszi ezt a majmot.

[00:23:19]Tehát egyszerűen nem értem.

[00:23:19]Tehát nem értem.

[00:23:21]Ugyan fognak bennünket taposni, hogy itt a Fidesznek nyoma nem lesz.

[00:23:24]Hát most ha behozzák ezt a 12 éves parlamenti évet, akkor marad öt fideszes képviselő vagy 10.

[00:23:33]Hát az nagyon szép lesz.

[00:23:40]Akkor aztán el leszünk tényleg eresztve.

[00:23:43]És egyszerűen azt se hiszem, mert én mondjuk messze vagyok Budapesttől, de az, hogy nincsenek olyan civil szervezetek, akik mondjuk hetente tartanának olyan felvonulást, tüntetést, hogy hallja meg a magyar Péter a magyarok hangját, tehát egyszerűen felháborít azt, hogy mindent eltűrünk.

[00:24:04]Mi nem mondjunk semmi rosszat róluk, mert hú, mi vagyunk a jók.

[00:24:06]Hát el is értük, amit akartak.

[00:24:09]Tehát egyszerűen nem tudom, tehát felháborító az, hogy hogy nincs egy olyan jogász, egy olyan ügyvéd, egy olyan olyan ember, aki feláll és elmondja konkrétan azt, ami van.

[00:24:24]A másik, hogy egy országgyűlés képviselő, vagy ki a vezetője az a hölgy?

[00:24:34]Házelnök.

[00:24:34]Igen.

[00:24:34]A forsofele.

[00:24:34]A házelnök.

[00:24:36]Igen, hogy nem tud rászólni, tehát most már az is bűn lenne.

[00:24:42]Hát nem csak lenne, hanem ugye múltkor kapott egyfajta eligazítást.

[00:24:47]Ja, hát azt láttam.

[00:24:47]Igen.

[00:24:47]Na jó, hát attól még rászólhatnál rá a majomra, hogyha a másik beszél, akkor ne vágjon pofákat, meg ne a fejét vakargassam, mint a általában az ármebetegek meg a pszichopaták, ahogy szokták.

[00:24:59]Tehát, hogy igen, ő is hallgasson el akkor, amikor a másik beszél, és hallgassa meg.

[00:25:07]A másik a migránsok.

[00:25:07]Nagyon remélem, hogy nagyon sok tiszásnak van fiatal szép felesége, meg fiatal szép lányai.

[00:25:16]Nagyon remélem, hogy soknak van.

[00:25:16]Nekem egy fiam van, hála Isten, aki már hát meg tudja magát védeni.

[00:25:22]Hát megtudja, de nagyon remélem, hogy majd akkor rájönnek, hogy hogy mit jelent az, hogy migránsok itt vannak, meg mit jelent az, hogy hova szavaztak.

[00:25:32]Csak az a baj, hogy akkor már nagyon késő lesz.

[00:25:39]A másik a ilyen sértegetések, tehát a ma néztem aem a Facebookon, hogy Magyar Péter mit milyen kiállítása, milyen autóba virgonckodott, meg fényképeztette ugye magát.

[00:25:52]És akkor ilyeneket írnak be a tiszások, hogy hát az Orbán Viktor azért nem tudna beülni, mert nem fér be.

[00:25:57]Tehát ezek a személyiség megsértése.

[00:26:03]Tehát ezért fel kéne jelenteni azt, aki ilyeneket ír egy emberről.

[00:26:09]Tehát nem is ér, nincsenek ott jogászok, nincsenek ott ügyvédek, akik meg tudnának védeni bárkit.

[00:26:18]Tehát ez egy emberinek embernek a megsértése, a meggyalázása, hogy mindig azzabátják az óvost, és már nem fért volna be a kocsiba.

[00:26:25]Hát álljunk már meg egy kicsit.

[00:26:30]Hallgadtam a Silvbit, amikor még a tévébe ment.

[00:26:32]Nagyon bírom azt a csajt.

[00:26:34]Már többször hallottam.

[00:26:34]És igen, én is azt mondom, hogy minél többen menjenek el a tüntetésre, és ne hacukázzunk ott, hogy hajaj jaj híi, hanem igenis mondjuk ki, hogy mi a problémánk, és igenis lehet kiabálni, hogy Magyar Péter takarodj, és lehet csugyánban is kiabálni, és ezt kéne csinálni.

[00:26:56]Ö.

[00:26:56]Mi itt vagyunk egy Pécsen egy csoport, de most nem tudunk szombaton menni, mert a buszsofőrünk éppen nyaral, mert fölszoktunk menni mi is minden békemenetre meg mindenre, de de felháborított.

[00:27:12]Tehát egyszerűen ettől az embertől én mondom én én infarktusban fogok meghalni.

[00:27:17]Már sokszor eldöntöttem, hogy nem nézem, de viszont már kíváncsi vagyok rá és nézem.

[00:27:23]Pedig annyit nem ér, arra vigyázzod.

[00:27:25]Hát ne tudjál meg, itt egy egyedül lakom, és hogy saját magama ordítok, tehát mint lassan én is meghűjülök, mint a Magyar Péter.

[00:27:33]De az, hogy ezt a hangnemet megengedni egy parlamentbe, és így lenézni, és a Fideszesek meg hallgatnak, és nem reagálnak rá, és nem nem egyszerűen nem értem.

[00:27:49]Tehát nem tudom, én én nekem ez nem vagyok már mai csirke, de és sokszor elmondtam, a legjobb barátnőm is Tiszás, és az is azt mondja már, hogy mit védek én az Orbán Viktoron?

[00:28:00]Én nekem az Orbán Viktor kormánya se segített soha életemben semmit, mert én pont abba a korban voltam, egyedül neveltem a gyerekemet, mert a férjem meghalt még a szülésem előtt.

[00:28:12]Nekem nem adtak ingyen könyvet, nem adtak a gyerekemnek ingyen kaját.

[00:28:17]félig föl volt épülve a házam, amikor egyedül maradtam, és azért csak három diplomája lett a gyerekemnek, hat nyelven beszél folyékonyan.

[00:28:26]42 évet ledolgoztam egészségügybe idős emberekkel.

[00:28:32]Azt meg se mondom, ennyi a nyugdíja, mert ha valakinek megmondom, akkor hülyére röhögi magát.

[00:28:36]Éjszakáztam, karácsonykor dolgoztam, szilvesztertkor dolgoztam.

[00:28:42]Az egész családban hozzám igazították, hogy mikor legyen lakodalom meg keresztelő, hogy el tudjak menni, és akkor ezek ugnak meg.

[00:28:49]Ez hol van?

[00:28:49]Mikor akar beszélni a nyugdíjemelésről?

[00:28:55]Hát nem is beszéltek még arról, hogy mit akarnak.

[00:28:57]Mindegy.

[00:28:59]A rengeteg ígéretről már hallottunk mindent.

[00:29:01]Aát lehet kezdeni persze meg olvasom én is, hogy kapunk 50000 Ft szép kártyát.

[00:29:07]Hát dugja föl magának a magyar Péter oda, ahova én gondolom.

[00:29:09]az 50000 Ft-os szép kártyáját.

[00:29:12]Ha 200-at akar, akkor osszál azt a 200-at a 12 hónapra, és emájá meg az fizetésemet vagy a nyugdíjamat.

[00:29:23]Hát meglátjuk, hogy a tett mi mik lesznek.

[00:29:26]Igen.

[00:29:26]Más dolog beszélni és mást cselekedni.

[00:29:28]Abból már le lehet szűrni.

[00:29:30]Nem is mit cselekedtek?

[00:29:30]Áttörölték a a rezs izé mi a fenét meg ezeket.

[00:29:33]Hát nem nem is és mind és hagyja mindenki.

[00:29:39]Mindenki hagyja.

[00:29:39]Nem, nem is hallok olyat, hogy most ez vagy az vagy amaz.

[00:29:45]Tehát ö meg tényleg most ami ami meg ma megint volt meg tegnap.

[00:29:50]Hát most tényleg ez törvényben hozzák, hány Fideszes képviselő maradt?

[00:29:54]10 15 Hát több biztos, hogy nem.

[00:30:00]Nyilván más mindenki új, de nagyon furcsa.

[00:30:03]Hát nyilván teljes lealása ez a kormányzatoknak kéne hagyni.

[00:30:09]Hát azért vannak ügyészek, vannak ügyvédek, vannak bírók, vannak mindenki, és mindenki engedi, és nézik, hogy ez a majom meg ki röhög bennünket, mert azt csinálja, hát úgy röhög, hát látszik rajta.

[00:30:22]Hát a szemébe nézek már akkor meg mondom, hogy egy pszichopata.

[00:30:27]Hát még csak nem is kéne hozzá doktorim.

[00:30:30]Tehát ránéztélből, megmondom, hogy egy már rottogyant.

[00:30:34]Csak ez vezeti az országot meg az Orbán Anita, aki kimári mondani, hogy a román mi a ne majd a románok megoldják tehát ilyet.

[00:30:46]Hát szóval nem is értem.

[00:30:51]Na meg rengeteg dolog lenne, amit amit szerettem volna elmondani, de de én nagyon tovább is kell lépnem lassan.

[00:30:57]Igen.

[00:30:57]Hogy tehát nem nem tudom, hogy mi lesz ennek a vége.

[00:31:00]Nekem nagyon kevés a nyugdíjam.

[00:31:03]Hát egészségügyben ugye mi mindig a legkevesebbet kaptuk.

[00:31:04]Hiába van diplomám meg szakápolói diplomám, meg minden anyám kínnya.

[00:31:10]A nyugdíjunk hát az mindig a legkevesebb volt a miénk az egészségügyben.

[00:31:17]Úgyhogy kifizettem a rezsit, meg a gyerekem bevásárl a boltba, és akkor még tudok enni is.

[00:31:26]Erzsiekel most köszönjünk.

[00:31:26]Megyün, menjünk tovább.

[00:31:28]Rendő más, hogy visszahívtak.

[00:31:31]Köszönöm szépen, hogy hívott bennünket.

[00:31:33]Viszonthásra nézzünk egy-két üzenetet.

[00:31:40]Nacionalista Joci írja Érdről: "A zsebdiktátor mafiffiózanok nevezi Orbán Viktort."

[00:31:44]Nem Orbán Viktor rabolt telefont és dobta a Dunába.

[00:31:46]Mondja Joci.

[00:31:50]Tamás és Panni írja a parlamenti helyzet margójára.

[00:31:53]Ideillik a bikini szám refrénje.

[00:31:55]Miért mindig csak én legyek a jó?

[00:31:59]Igen, hát valaki annyira jó, hogy ott kell mosolyogni és tapsolni mögötte, mert különben vajon mi lesz.

[00:32:11]Aztán nézzünk gyorsan még egy üzenetet.

[00:32:14]Valaki szerint Magyar Péter a korábban főbírónak kinevezett édesanyját is valaminek ki akarja nevezni, akár államfőnek.

[00:32:23]Valaki azt mondja Márta, hogy a LMBTQ havi bulit Ozorára kéne helyezni.

[00:32:27]Ott a faluszélén minden évben együtt bulizik egy teljes hétig az alternatív közösség.

[00:32:36]Ott mindent szabad, kedvére lenne való az LMBTQ társaságnak, és akkor nem itt lennének a városban.

[00:32:45]Jó, és akkor szerintem fussunk is neki még egyszer.

[00:32:49]Ja, bocsánat, a Vasembert kerestem, aki Tatabányáról azt írja, hogy van egy mondás, agyhatalmat valakinek megtudod milyen ember.

[00:32:55]Hát most megtudtuk milyen.

[00:32:56]Mi meg megtudjuk, hogy Marika mit gondol ezekről a kérdésekről.

[00:33:02]Úgyhogy ő van most a vonalban.

[00:33:04]Üdvözlöm.

[00:33:04]Kez csókolom.

[00:33:06]Jó napot kívánok.

[00:33:06]Kósáni.

[00:33:06]Ja, nem kell bemondani.

[00:33:08]Mindig elfelejtem, de szeretek őszinte lenni.

[00:33:13]Üdvözk mindenkit, és csak egyetérteni tudok ezekkel a véleményekkel, amiket itt most eltem szóló is.

[00:33:19]Meg meg ma azt veszem észre, hogy mindenki közülünk való, aki fölszólal, tehát nem nem igen trollkodtak bele a az adásba.

[00:33:32]Hát én azzal kezdtem volna még másfél órával ezelőtt, hogy hogy volt nekem egy édesapám, aki megjárta a frontot.

[00:33:38]Nem akarok ebbe messze belemenni, de csak annyit akarok kinyögni belőle, hogy pici lány voltam, mikor apám mindig az unokatestvéreknek vasárnap délutánonként előadást tartott a háborúról, és én meg csak azt hallgattam, hogy ők mit beszélnek.

[00:34:00]egyik küköléből a másikba ültem, de néhány mondat megragadt bennem, és anyám mindig azt mondta apunak, hogy hogy Sanyi, fogd be a szádat, mert jön érted a fekete autó.

[00:34:11]És nekem boldog kisgyerekkorom volt, de ez ez úgy mindig megütött, szíven ütött, hogy anyám miért mondját?

[00:34:19]Olyan félelemkeltő volt.

[00:34:19]Hát csak azt akarom most mondani, hogy ugyanazt a félelmet érzi az ember, ami ott akkor kicsi korba a jött a a szívébe, az agyába egy kicsi gyereknek, hogy gyakorlatilag nem vagyunk szabadok.

[00:34:37]Itt mindenki jobban tudja, hogy nekünk mi a jó, meg főleg az, hogy mit szabad nekünk, meg mit nem.

[00:34:42]Én ezekkel az emberekkel tisztásokra értem, egyszerűen nem vagyok pisztában.

[00:34:48]Itt nagyon sok fiatal, hévesek, tizen akárhány évesek, a saját unokámat is beleértve.

[00:34:54]Azt mondták, például az én unokám azt mondta nekem, nagymama, nem kell neked választójog, majd mi elintézzük.

[00:35:01]Hát elintézték édesapjával, anyjával együtt elintézték, hogy az embernek mi marad a a nyugodt kis öregkorára.

[00:35:13]Szó nem esik róla, semmit nem lehet elhinni.

[00:35:16]Egyszer még 200000 Ft-ot hall az ember, hogy annyit kapunk, aztán 50000et kapunk, aztán minden minden nap változik.

[00:35:25]Ugyanúgy változik, mint a Magyar Péter észjárása.

[00:35:28]De hogy lehetett ennyi embert együgyűen?

[00:35:31]Ne egyszerűen egyszerűen nem értem.

[00:35:35]A Szilviával értek egyet, hogy hát most akkor a fiatalok azok mit tudnak?

[00:35:40]Semmit a világon.

[00:35:40]És én emlékszem rá, amikor az én gyerekeim főiskolára jártak, már akkor elhangzott ő tőlük az, hogy minek a történelem.

[00:35:53]Hát én csak neakulpázni tudok, hogy nem mondom el nekik többet.

[00:35:57]Minek a történelem?

[00:35:57]És ezt most is hallani, most is elmondják.

[00:35:59]Nem értik a fiatalok azt, hogy miben vannak.

[00:36:02]És ez azért van, mert nem tanultak a történelemből.

[00:36:08]A történelem ismétlő magát.

[00:36:11]A a az ilyen hitlerek ismétlik önmagukat.

[00:36:14]A lenfiúk újra itt vannak.

[00:36:18]A nyakunkon ülnek.

[00:36:18]És kedves műsorvezető úr, az az igazság, hogy bele lehet bénulni.

[00:36:23]Szóval ez ez na most még rátérve arra, hogy ugye itt a jobboldali újságbíróknak is lesz nagy problémája, én arra emlékszem, ha jól emlékszem, hogy még a rendszerváltás hajnalán ugye nekünk nem volt tév csatornánk.

[00:36:44]mondja meg, hogyha túl erről, mert ugye még annak idején a szociba még a Józsefnek a bemutatkozó beszédét az elsőt is lekeverték, tehát nem nem hagytak akkor sem bennünket szózni.

[00:36:58]Most ugyanez van.

[00:37:03]Én azt hiszem, hogy az emberiség az emberiség előre megy és nem megy előre, mindig visszaszalad a saját, megmondom mindjárt miébe.

[00:37:11]És és rendkívüli idők jönnek, kegyetlen idők jönnek, és akkor itt van nekem örökké ez a fekete autó.

[00:37:19]Már csak ez hiányzik.

[00:37:19]Mindenkit elvisznek.

[00:37:22]Hát most épp a mi képviselőnket mockolta ottan tegnap hallottam a a parlamentbe a Peti, és most ő is, hogy megy a börtönbe, hát hát hát megáll az embernek az esze.

[00:37:35]Végigélte úgy az életét botrány nélkül.

[00:37:38]Soha nem volt mínusz a városban, amíg ő polgármester volt.

[00:37:43]Most is végzi a munkát, illetve végezné.

[00:37:47]Végeznié.

[00:37:47]Hát nem tud munka.

[00:37:47]Nincs itt semmi gazdasági tényről, problémáról, semmiről nincsen szó, könyörgöm.

[00:37:52]Hát mi lesz ebből, ha nem AMFL?

[00:37:58]Megint ugyanúgy mind a gyurcsány időkbe.

[00:38:01]Emberek, ébredjünk föl.

[00:38:03]Aztán lehet majd mutogatni megint vissza, hogy jaj, hát nem az ő hibájuk.

[00:38:08]Ez úkor is.

[00:38:09]Nem, igen, igen, igen, igen.

[00:38:09]És ezt a sok ma Ó, édom Istenem még sokan, nagyon sokan milliónnyja el iszik.

[00:38:14]Itt a nagy probléma.

[00:38:17]Nekem egy hát a főnökömnek egy alkalmazottja mondta, azt hiszem két hete, hogy és nagyon tiszás, amit már régóta tudok, de sose szóltam neki róla, hogy tudom, érzem, baj van nálad az emeleten.

[00:38:31]Ugye megjöttek a választások és és most nemrég mondja, hogy és akkor te Márika, hát akkor te én én hát én telben vagyok szeretettel a Tisza iránt.

[00:38:44]Hát én éppen úgy csak nem ölbe hordozom.

[00:38:46]őket.

[00:38:49]Miért?

[00:38:49]Hát mi miért nem miért nem gondolod azt, hogy ki kéne az orbánt nyírni írmagostól, unokástól?

[00:38:57]Ezt mondta.

[00:38:59]Ezt mondta.

[00:39:00]Úristen.

[00:39:00]Ezt mondta Gergő.

[00:39:00]És az embernek megáll az esze, hogy felnőtt ember, semmi anyagi gondja, problémája nincs.

[00:39:06]És mindent bevet, mindent elhisz.

[00:39:08]És és itt milliók így vélekednek.

[00:39:12]Így vélekednek.

[00:39:16]Amikor az Orbán Viktornak volt szombat az utolsó beszéde a választások előtt, mi is ott voltunk, és jöttünk kifele a hát a a közepéből a dolgoknak és ott volt egy halom tisztás, ugye akkor is óbattak, üvöltöztek.

[00:39:29]Eljöttünk egy anyuka apuka mellett, nem tudom, ezt lehet, hogy már mondtam több helyen, és egy három év körüli kisgyereknek fogták a kezét, aki torka szakasztából üvöltözte.

[00:39:41]Mockos Fidesz.

[00:39:45]Hát ezekkel a fiatalokkal mit csinált a Fidesz meg a magyar Peti?

[00:39:50]Ezekkel mit csinált, könyörgöm, mi lesz akkor, hogyha ha ezek apák meg anyák meg nem tudom mik lesznek, és akkor és akkor már nem lesz emberi ész, nem lesz emberi tudomány, emberség nem lesz, mert itt föltúrnak mindent, fölszántanak mindent.

[00:40:10]És én nagyon félek, ott kell lenni minden megmozduláson.

[00:40:12]Én is mennék, de nincs autóm.

[00:40:15]Majdnem 70 éves vagyok.

[00:40:17]Szeretnék valakihez kötődni.

[00:40:17]És én most befejezném, de kérném arra önt, hogy éhozzám egész közel lakik az a kis kutasi polgármester, aki szokott a csatornán bizonyos műsorokba beszélni.

[00:40:35]amúgy is okosnak kiváló embernek találom, de mivel én innen nem nagyon tudok Pestre elmenni igenenesbe, hátha a Zalegerszegen mondjuk, vagy valahol tudnánk úgy egy buszra fölszállni, kifizeti az ember, vagy bármi, hogy csatlakozni tudnék egy olyan társasághoz, amíg nálunk is ki nem alakul egy ilyen, teszek róla majd, hogy hogy valahogy följusson az ember, mert amúgy meg még dolgozom, hogy megélj És igen.

[00:41:08]Szóval hát igen, ilyen fórumokat érdemes keresni és ott beszélni, hogy hátha ott össze lehet fogni néhányan.

[00:41:16]Igen, igen.

[00:41:16]Hát itt is lesz majd.

[00:41:16]Biztos vagyok be, hogy a hogy a képviselőnk is azon lesz, hogy hát látom rajta, hogy 10 éve töregedett mióta bennül a parlamentben.

[00:41:29]Semmihöz nem szól hozzá, de az a fájdalom, ami van az arcán, az az rettenet, mert ugye ő eddig a vizet a tájba nevű programhoz volt csatolva, és ott kifejthette a geodét tudását maximálisan és most azt kérjár a műsoridőnk, el kell, hogy köszönj.

[00:41:53]Köszönöm, hogy hívott bennünket.

[00:41:54]Viszont hallásra és hívjon a legközelebb is jó egészséget.

[00:41:59]Viszontás és köszönünk a kedves hallgatóktól is.

[00:42:02]Ez volt már a Paláver, de holnap is érkezünk.

[00:42:04]Addig is vigyázzanak magukra.

[00:42:06]További szép napot kívánunk.

[00:42:09]Paláver, a Híf és a Hírtv interaktív műsora.

[00:42:13]Paláver, hangra fel.

[00:42:19]K.