Paláver 3. rész (2026-06-27) - Hír.FM
- Budapesten egyszerre zajlott a Pride és a Patrióta Ifjak ellenvonulása a Kodály köröndtől a Kossuth térig.
- Egy betelefonáló szerint öt éve az Amnesty International buszokkal hozott résztvevőket, akik 50 dollárt kaptak a Pride-on való megjelenésért.
„az Amnesty International szervezte autóbusszal, hozták őket ide, és fejenként 50 dollárt kapnak azért, hogy részt vegyenek a Pride-on" – István
- Más beszámolók is fizetett résztvevőkről szólnak: egy német fiatal 150 euróért tüntetett, míg heteroszexuális turisták féláron utazhattak, ha csatlakoztak.
- Többen felháborodtak, hogy senki nem óvta a Pride résztvevőit a 40 fokos hőségtől, miközben vastag jelmezekben vonultak.
- István szerint az eurózóna-csatlakozás felszámolja a nemzeti szuverenitás négy alappillérét: határok, önálló valuta, jogrendszer és véderő.
- Szabó Tímea élesen bírálta Magyar Péter Tisztító Tűz programját, István pedig szkeptikus, hogy a jelenlegi kormány megbuktatható lenne.
- Több betelefonáló bírálta a TISZA-pártot: Magyar Pétert túl agresszívnek, pártját pedig régi kommunistákkal és Bokros Lajossal átszőttnek tartják.
„aki a családját se tudja összetartani, az mit fog nektek adni?" – Mária
- Anikó szerint a CEU itt maradt és genderaktivisták járnak német iskolákba, ahol egy 12 éves kislánynak azt mondták, lehet fiúvá operáltatni magát.
- Zsuzsa szerint Orbán Viktor hibája a polgári körök leállítása volt, mert azok segíthették volna a társadalmi összebékülést.
Részletes összefoglaló megjelenítése
A Pride és a Patrióta Ifjak vonulása
A műsor kezdetén a műsorvezető elmondja, hogy a beszélgetés egyik központi témája a Budapesten aznap zajló Pride felvonulás, valamint az ezzel egy időben, a Kodály köröndről induló, Patrióta fiatalok által szervezett ellenvonulás, amelynek a Kossuth téren lesz a végpontja. A műsorvezető jelzi, hogy a Patrióta rendezvény aktuális állásáról egyelőre nincs információja.
Fizetett résztvevők a Pride-on
Egy István nevű betelefonáló egy öt évvel ezelőtti személyes tapasztalatát osztja meg. Elmondása szerint egy családi összejövetelről tartott hazafelé, amikor a buszon 20-25 fiatal szállt fel szivárványos zászlókkal, akik angolul beszéltek. Kérdésére az egyikük elmondta, hogy Londonból érkeztek, pakisztáni származású angol állampolgár, és az Amnesty International szervezte az utat: buszszal hozták őket Budapestre, és fejenként 50 dollárt kaptak a Pride-on való részvételért. István hozzáteszi, hogy nem tudja biztosan, igaz-e a történet, de hallott már hasonlókat.
„az Amnesty International szervezte autóbusszal, hozták őket ide, és fejenként 50 dollárt kapnak azért, hogy részt vegyenek a Pride-on" – István *
Egy másik esetként elmondja, hogy az Asztóriánál egy fiatal párt látott Amszterdam feliratú pólóban, akik elárulták neki: heteroszexuálisok, de az utazási iroda féláron biztosította számukra a budapesti utat, ha részt vesznek a Pride-on. István szerint ez mutatja a szervezettséget és a mögöttes pénzügyi forrásokat, amivel „nehezen tudunk versenyezni".
„az utazási iroda azt mondta, hogy ha részt vesznek a Pride-on, akkor féláron tölthetnek egy hetet Budapesten" – István *
István felveti a kettős mérce problémáját is: öt évvel ezelőtt a kormánypárti politikusokat azzal vádolták, hogy homofóbok, ha nem állnak a Pride élére, a mostani kormány esetében viszont ez senkit nem érdekel. Szerinte a kormányt „törvénytelen úton, puccsal" buktatták meg, és a társadalom elfogadja a törvénytelenségeket és a kettős mércét.
Egy másik betelefonáló, Zsuzsa is megerősíti a fizetett résztvevők jelenlétét. Elmeséli, hogy egy Németországban élő barátnője részt vett egy hasonló tüntetésen, ahol egy fiatalember a hátizsákjával lökdöste. Amikor szólt neki, a fiatal németül azt válaszolta, hogy 10 perc múlva úgyis elmegy, mert 150 eurót kapott a részvételért, és lejár a tüntetési ideje.
„10 perc múlva el fog menni, mert 150€-t kapott és lejár neki a tüntetési ideje" – Zsuzsa barátnőjének beszámolója *
Zsuzsa hozzáteszi, hogy a Pride résztvevőinek kétharmada a környező „Soros-egyetemekről" érkezett fiatal, akik gyakran nem is beszélnek magyarul.
A hőség és az öltözék
A műsorvezető és Zsuzsa is megjegyzi, hogy a közel 40 fokos hőségben a Pride résztvevői rendkívül vastag, beöltözött ruhákban, parókákban vonulnak. A műsorvezető elmondja, hogy a kocsiból látta a készülődőket, és nem érti, hogyan bírják a meleget ilyen öltözékben, amikor ő egy trikóban és rövidnadrágban is szenved. Zsuzsa szerint a kormány az időseket óvta a Pride ellentüntetéstől, ami helyes döntés volt, de a Pride résztvevőit senki nem figyelmeztette a hőség veszélyeire.
Szabó Tímea kritikája Magyar Péterrel szemben
A műsorvezető behozza a harmadik témát: Szabó Tímea elégedetlenségét Magyar Péterrel kapcsolatban. A 24.hu megkeresésére Szabó Tímea a Tisztító Tűz programról azt nyilatkozta, hogy már a program neve is inkvizícióra hajaz. A műsorvezető szerint Szabó Tímea azt is felvetette, hogy miért lehet egy Mészáros Lőrinc erősebb képviselő, mint egy Hadházy Ákos, utalva arra az ötletre, hogy egy képviselő legfeljebb 12 évig lehessen képviselő.
István örül Szabó Tímea kritikájának, de szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi kormányt meg lehetne buktatni. Szerinte ha ellenzéki helyzetből, „óriási külföldi hátszéllel" meg tudták nyerni a pozíciót, akkor kormányzati pozícióban lehetetlen lesz őket megbuktatni. Példaként hozza fel, hogy a korábbi kormányokból senki nem mondott le a fejük felett lévő „vaj" ellenére sem. Konkrét példaként említi Márta Imrét, aki a közterületekért felelős helyettes, és Floridában, egy milliárdos amerikai negyedben épített villában él „Playboyként", valamint Ruszin-Szendi Romuluszt, aki egymilliárdos villát épített. Szerinte ezekre a dolgokra a közvélemény nem „repül rá", nem viszi végig, és így vesztésre állnak.
„ha a ez a társaság ellenzéki helyzetből persze óriási külföldi hátszéllel ezt a pozíciót ilyen pucszerűen meg tudta nyerni, amit megnyert, akkor kormányzati pozícióban lehetetlen lesz őket megbuktatni" – István *
Az eurózónához való csatlakozás veszélyei
István hosszabban kifejti, hogy egyre többször merül fel az eurózónához való csatlakozás témája, amit minden áron meg kellene akadályozni. Érvelése szerint egy nemzetállam szuverenitásának négy alappillére van: az önálló határok, az önálló pénzrendszer, az önálló jogrendszer és az önálló véderő. Szerinte az Európai Unió mind a négyet fokozatosan kihúzza a nemzetállamok alól.
A négy alappillér lebontása
Határok: A schengeni övezet csatlakozás csaliként működött – a lakcímkártyával való átjárás jól hangzott, de valójában a határok „éterizálását" szolgálta.
Valuta: A holland gulden 776 évig volt forgalomban, mégis lecserélték euróra. A hollandok elfogadták az érvet, hogy nem kell átváltási költséget fizetniük, de István szerint ezzel szuverenitásuk negyedét adták fel. Példaként hozza, hogy az átváltáskor 2,20 gulden volt 1 euró, de két hónappal később, ami korábban 1 guldenbe került, az 1 euróba került – ez 220%-os drágulást jelentett. Azóta pedig ötszörösére nőttek az árak.
„két hónappal később, ami korábban egy guldbe került, az 1 euróba került. Tehát rögtön két hónapon bel 220%-os drágulás volt" – István *
Jogrendszer: Brüsszel a „Gleischaltung" (náci kifejezés az egységesítésre) módszerével erőlteti rá az uniós jogrendszert a tagállamokra, olyan témákban is, amelyek nemzeti hatáskörbe tartoznak – például hogy Magyarország milyen idegenekkel kíván együtt élni.
Véderő: Keleti György volt honvédelmi miniszter (1994-1998) kijelentését idézi, miszerint „körül vagyunk véve barátokkal, de ha megtámadnának a hottentották, majd megvéd a NATO". István szerint a sorkatonaság felfüggesztése súlyos hiba volt. Felidézi, hogy 1998-ban az SZDSZ azzal kampányolt, hogy a Fidesz rosszat akar a magyar családoknak, mert ellenezte a sorkatonaság felfüggesztését, és a Fidesz végül „behúzta fülét-farkát" és beleegyezett.
„körül vagyunk véve barátokkal, de ha megtámadnának a hottentották, majd megvéd a NATO. Nem kell sorkatonaság." – Keleti György korábbi honvédelmi miniszter, István idézésében *
A pénz érdeke és a migráció
István szerint mindezek mögött a „nagy P-vel írt Pénz" érdeke áll, amely Brüsszelnél „beteszi a lábát és tarol". Amíg nincsenek nemzeti határok, önálló jogrendszerek és valuták, addig a pénz érdeke érvényesül, és ennek költségeit a néppel fizetteti meg.
Példaként hozza Soros György 2015-ös kijelentését, miszerint Európának évente egymillió migránst kell befogadnia, fejenként 15 000 euró szociális segéllyel. István számításai szerint ez akkor 4,5 millió forintnak felelt meg. Soros azt is mondta, hogy ha a svéd költségvetésnek nincs erre pénze, akkor ő 5%-os kamatra kölcsönöz, a svéd állam bocsásson ki állampapírokat, a svédek vegyék meg azokat, és így a svédekkel fizettetik meg a migránsok betelepítését.
„Európának évente 1 millió migránst kell befogadnia, és mindegyiknek 15000 euró szociális segélyt kell nyújtania" – Soros György, István idézésében *
A TISZA-kormány és Magyar Péter kritikája
Magyar Péter parlamenti fellépése
Egy Gyula nevű betelefonáló megdöbbentőnek tartja, ami a parlamentben folyik, és különösen Magyar Péter miniszterelnök beszédstílusát. Leírása szerint Magyar Péter „komplett egész", az arca, mimikája, nézése, mozdulatai és beszéde együtt félelmetes benyomást keltenek. Aggasztónak tartja, hogy a „budapesti fiatal analisták" megtalálták maguknak ezt az embert, és a fiatalság jelentős része „összekovácsolódott" körülötte. Nem érti, hogyan lehetne elmagyarázni a fiataloknak, hogy nem ilyen ember kezébe való az ország vezetése.
„az arca a a mimikája, a nézése, a mozdulatai, és akkor hozzá a beszédje. Hát ez egy komplett egész. Ez nem tudom, hogy rakták ezt össze, de ez így egy komplett egész valami. Félelmetes" – Gyula *
Gyula szerint a Fidesz-KDNP-nek keményebben kellene fellépnie, mert jelenleg „jó elegáns jó fiúk gyülekezetének" tűnnek, akik vigyáznak, ne tűnjenek durvának. Aggódik a migráció miatt is, és félti az országot attól, hogy az Európai Unió nyomására visszatelepítsék az ipart Németországba vagy Franciaországba, és Magyarország az EU „kegyelemkenyerén" éljen.
A TISZA-párt megítélése
Egy Mária nevű, 86 éves betelefonáló elmondja, hogy soha nem volt párttag, de ilyen jól még soha nem ment az embereknek, mint az Orbán-kormány alatt. Kiemeli, hogy a 13. havi nyugdíjat az Orbán-kormánytól kapta. Szerinte minél jobban megy az embereknek, annál irigyebbek egymásra.
Felháborodását fejezi ki amiatt, hogy a parlamentben „lekommunistázták" a magyarokat. Személyes történeteket oszt meg: 1952-ben a családjától elvették a házukat, két hét alatt ki kellett költözniük; elvették a földjeiket; 1956-ban fejenként 30 dkg kenyeret és cukrot adtak csak. Szerint a mai fiatalság ezt nem tudja.
„Állandóan a Fidesztják, hogy kapott a vagy lopott. A kommunisták nem loptak, hanem elvették a házunkat. Két hét alatt ki kellett költözni." – Mária *
Mária szerint Magyar Péter „a családját se tudja összetartani", és nem is ő nyerte a választást, hanem az Unió és az ukránok, amit Magyarországnak még meg is kell fizetnie. Kritizálja a fiatalokat, akik a közös adóból tanulhattak, mégis „külföldre küldenek minket". Felháborítónak tartja, hogy a TISZA-pártban régi kommunisták és Bokros Lajos is szerepelnek, aki a Fidesz alatt soha nem volt jelen.
„aki a családját se tudja összetartani, az mit fog nektek adni?" – Mária *
A CEU és a genderkérdés
Egy Anikó nevű betelefonáló a CEU-val kapcsolatban jegyzi meg, hogy az egyetem soha nem is ment el igazából. A Wikipédia szerint a Lex CEU (2017) óta ugyan egyetemi diplomát nem ad, de társadalomtudományi és bölcsészettudományi mester- és alapképzéseket kínál, amelyek Ausztriában akkreditáltak.
Anikót azonban egy személyes tapasztalat sokkolta igazán: az utcájukban lakik egy 12 éves kislány, aki német iskolába jár, ahová „gender aktivisták" járnak be, és a kislány fiú akar lenni. Anikó elmondása szerint a kislány azt mondta, hogy később át is operáltathatja magát. Anikó felháborodik azon, hogy egy 12 éves gyereknek egyáltalán tudnia kell ilyen dolgokról, és hogy ezt az iskolában engedik.
„miért kell ezt egyáltalán fölvenni? Miért kell egy 12 éves gyereknek ilyenről tudni?" – Anikó *
Orbán Viktor és a polgári körök
Zsuzsa szerint Orbán Viktor egyetlen hibát követett el: leállította a polgári köröket. Véleménye szerint a polgári körök, családi és baráti összejövetelek nagyon sokat jelentettek, és ezeket folytatni kellene az összebékülés érdekében is. Szerinte fontos lenne, hogy az emberek kedvesek legyenek egymáshoz, köszönjenek egymásnak az utcán.
A TISZA rendezvények szervezettsége
Zsuzsa elmondja, hogy két olyan TISZA-rendezvényről is tud, ahol Azáriát hirdették meg fellépőként. Az egyiken énekelt is, a másikon nem. Egy Amerikából érkezett influencer mesélte el neki, hogy a pódium mellől látta: onnan jöttek a pártutasítások, hogy mit kell a tömegnek kiabálnia. A gyerekek nem is értették, mit kell mondaniuk, ők csak Azáriára lettek volna kíváncsiak.
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
- „Gőgös Gunár Gágog" – Mária betelefonáló használja ezt a kifejezést, valószínűleg egy személy gúnyneveként, de a kontextusból nem azonosítható egyértelműen, hogy pontosan kire utal (a szövegkörnyezet alapján Magyar Péterre vagy a parlamentben felszólaló TISZA-párti képviselőre utalhat).
- „Márta Indre" – István említi, valószínűleg Márta Imre név torzult alakja, aki a közterületekért felelős helyettes Karácsony Gergely mellett.
- „Hondyula" – István említi, feltehetően Horn Gyula volt miniszterelnök nevének elhallása/torzulása.
- „Azária" – Zsuzsa említi egy fellépő művészként a TISZA rendezvényeken, a név pontos azonosítása bizonytalan (lehet Azahriah vagy más előadó torzult alakja).
- „Gisaltól hitleri kifejezés. Brüsszel Glejsal tolja" – István használja, a „Gleischaltung" (egységesítés) náci kifejezésre utalhat, de a pontos alak bizonytalan.
- „sumani 1955-ös definíciót" – István hivatkozik rá, valószínűleg Robert Schuman 1950-es nyilatkozatára vagy az 1955-ös messinai konferenciára utalhat.
- „Bachcsomó pont" – István említi, feltehetően egy budapesti csomópont nevének torzult alakja (talán Batthyány tér vagy hasonló).
- „Fülit Farkát" – István használja a kifejezést („behúzta fülét-farkát"), ami egy szólás, de az ASR torzíthatta.
Teljes átirat megjelenítése
[00:00:46]Paláver, a Hír FM és a Hírtv interaktív műsora a szócsaták bajnokaival.
[00:00:52]Paláver hangra fel.
[00:00:57]És már itt is vagyunk.
[00:00:57]Folytatjuk a Palávert 061799 a telefonszámunk és 067953 pedig az SMS számunk.
[00:01:05]Ugye beszélgettünk a mai Prider-ról és arról is, hogy ezzel egy időben van egy másik vonulás is, amit viszont Patrióta fiatalok szerveztek, és a Kossut téren lesz vége, és a Kodá Kodály köröndről indult 16:30 perckor.
[00:01:21]Hogy az hogy áll, azt egyelőre sajnos nem tudom figyelni, úgyhogy ha esetleg önöknek van információja, akkor akkor beszélhetünk arról is.
[00:01:28]illetve harmadik témaként hoztam Szabó Tát, aki nagyon úgy tűnik, hogy mintha nekiment volna egy kicsit Magyar Péternek, ugyanis Szabó T elégedetlen.
[00:01:38]Azt vetette fel, hogy miért lehet egy Mészáros Lőrinc erőbb képviselő, mint egy Hadházi Ákos, utalva nyilván arra az ötletre, hogy egy képviselő csak 12 évig lehessen képviselő maximum.
[00:01:46]A 24.hu kereste meg Szabó Teet, aki a Tisztitutus programról azt mondta, hogy már a program neve is szerinte inkvizícióra hajaz, úgyhogy ez a muníció, de bármi más is lehet.
[00:02:01]Istvánnal fogjuk folytatni a mai napot.
[00:02:03]Jó napot kívánok.
[00:02:06]Üdvözlöm Balázs István.
[00:02:06]Budapestről kívánok szép napot minden jó akaratú embernek.
[00:02:10]Az első ponthoz azt szólom hozzá, hogy a meleg nyilván nem zavarja a meleget, tehát tüntikézni mennek és ezért ragaszkodnak ugye a Prideehhoz.
[00:02:20]A nemzeti oldali felvonulás, hát azokat viszont meg fogja izzasztani természetesen a közel 40 fok, de ők az értékeinkért állnak ki, és nem másért.
[00:02:35]Eszembe jut öt évvel ezelőtti Pride.
[00:02:35]Én egy családi összejövetelről a Bachcsomó ponttól autóbusszalag elért egy oldalába jöttem át Pestre, Pest belvárosába és az egyik megállóban fölszálltak éppen vége volt akkor július 24-én, szombaton volt a 21-ben egben a Pride, fölszálltak 20-25-ön ilyen prideosok, 20-2 évesek kis szivárványos zászlóval, kezükben, zsebükben, hátizsákukon satöbbi, és angolul beszéltek és hát Már megkérd, mert nem néztek ki angoloknak.
[00:03:09]És megkérdeztem őket, hogy honnan jöttek.
[00:03:13]Mondták, hogy londonból.
[00:03:13]Mondom és angol.
[00:03:15]Azt mja angol állampolgár, de valójában pakisztáni.
[00:03:17]Mondom és hogy kerültek Budapestre?
[00:03:20]Azt mondta, hogy az Amnesty International szervezte autóbusszal, hozták őket ide, és fejenként 50 dollárt kapnak azért, hogy részt vegyenek a Pride-on.
[00:03:29]Hát ez csak olyan mellékes információ.
[00:03:32]Nem tudom, hogy igaz-e nyilván el tudja az ember képzelni, de hallottam már én is ilyen történeteket amúgy, hogy sok volt az új olvastam, hanem őt mondták világ világos.
[00:03:45]Na, a másik, amit szintén ők mondtak, leszálltam az Asztóriánál, ott egy fiatal pár állt, szintén szévár fiú lány 20 év körül szivárványos zászlal kezdébe pólójukon Amszterdam felirattal.
[00:03:54]Rögtön megkérdeztem tőlük, hogy mi újság, hogy kerültek ide, és azt mondták, hogy az utazási ők heterók, de az utazási iroda azt mondta, hogy ha részt vesznek a Pride-on, akkor féláron tölthetnek egy hetet Budapesten.
[00:04:08]Ezt ők mondták.
[00:04:08]Hát nekik fiatalok megérte, sose jártak Budapesten, száros szállásköltség, utazási költség téláron.
[00:04:14]Na most így tudták, akkor ez egy öt évvel ezelőtti adat, hogy így tudták azt eladni, hogy 300-en tüntettek a Prideon a homofób, csúnya homofób Orbánkormány ellen.
[00:04:25]Na most amiért elmondtam ezt az egészet, egyrészt a szervezettség, tehát hogyha bemegy egy fiatal, egy amszterdami, egy antverpemini, egy brüsszeli utazási irodáb, ott mind kap ilyen ajánlatot, hát fantasztikus a szervezettség és a pénz, ami mögötte van.
[00:04:41]Hát ezzel nehezen tudunk versenyezni.
[00:04:44]Na most ami miatt elmondtam, hogy tulajdonképpen a kettős népce, tehát akkor is öt évvel ezelőtt fölszólítottak kormánypárti politikusokat, hogy álljanak a Pride élére, mert különben homofóbok.
[00:04:58]Érdekes, ez most nem számít.
[00:04:58]A kormányt így-úgy, amúgy megbuktatták, szerintem törvénytelen úton, puccsal.
[00:05:06]És ugyanakkor a mostani globalista kormány nem számít, hogy a Pride dailyre áll vagy sem.
[00:05:10]Tehát itt is egy kettős mérce van, és én magunkra vagyok mérges, mert egyszerűen tudomásul veszünk, törvénytelenségeket, kettős mércéket lenyelünk, válat szándítunk, és ezzel még magunk hitelesítjük mindezeket.
[00:05:22]Na most az, hogy a Szabó Time a kritizálni valót lát magyar Péterben, én ennek nagyon örülök, de én szkeptikus vagyok a azzem Ibolyának hívták az előző betelefonálót vele szemben, mert ha a ez a társaság ellenzéki helyzetből persze óriási külföldi hátszéllel ezt a pozíciót ilyen pucszerűen meg tudta nyerni, amit megnyert, akkor kormányzati pozícióban lehetetlen lesz őket megbuktatni, lehet tüntetni ellenük, majd akkor bevetik a könygáz gránátot satöbbi, satöbbi, nem fognak megbukni.
[00:05:55]Egyetlen példát mondjon nekem Balázs, amikor lemondott közülük valaki, pedig van a fejükön vaj.
[00:06:01]Hát most csak nem tudom min nem is nincs is idő rá, hogy fölsoroljam, de csak úgy eszembe jutt Márta Indre, aki milliókat veszől havoniszem a közterületekért felelős helyettese a karigerinek és közben Floridában tölti a milliárdos amerikai negyedben épített villájában az idejét Playboyként.
[00:06:20]Az nem baj, csak a Mészárosbaj meg a nem tudom ki.
[00:06:23]Vagy itt van ugye a Romulus, aki 1 milliárdos villát épített, az se baj.
[00:06:28]Tehát egyszerűen nem repülünk rá ezekre a dolgokra.
[00:06:32]nem visszük végig, nem találjuk a fogást, és így vesszes pozíciónk van.
[00:06:36]Tehát vagy például a kapitány István azzem januárban hírekben mondták, én nem vagyok már benne ezekbe a dolgokba úgy a tehát úgy értem, hogy aktívan az életben, hogy millió 100 milliót szakított az energiaválságon munka nélkül.
[00:06:52]Az nem baj, de csak a mi oldalunkon baj minden, mert itt van lelkiismeret.
[00:06:56]Náluk nem fognak megbukni.
[00:06:59]Hát mondjon egyet.
[00:06:59]Például a bizalmatlansági indítványba belebukott a Gyurcsány, vagy az Urszula von der Len, egyszerűen nem tudnak megbukni.
[00:07:06]Tehát nagyon szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.
[00:07:09]De Ballázs, nem emiatt telefonálok, hanem az utóbbi időben egyre többször merül föl az a téma, pengetik, hogy az eurozónához csatlakoznunk kell.
[00:07:19]Röviden próbálom összefoglalni.
[00:07:21]Egy nemzetállam szuverenitásának és identitásának négy alappillére van.
[00:07:27]Az önálló határok, az önálló pénzrendszer, az önálló jogrendszer és az önálló véderő.
[00:07:36]Már tulajdonképpen csalikkal, de mind a négyet kihúzzák a nemzetállamok alól.
[00:07:39]Mi 2004-ben, mikor csatlakoztunk az ő unióhoz, nem emlékszem arra, hogy mi Európai Egyesült Államokhoz csatlakoztunk volna, hanem az az eredeti definíció szerint írtuk alá a csatlakozást.
[00:07:53]És ezt most szó szerint mondom az abenori sumani vagy sumani 1955-ös definíciót független nemzetá minden szó fontos, független nemzetállamok önkéntes konföderációja, amely szuverének, szverén államok bizonyos területeken együttműködnek vétójoggal.
[00:08:11]Hát a mai Európán, Európai Unión ezt már nem is ismerjük föl.
[00:08:14]Tehát ezt úgy eltorzították, de nem mondják, csak csinálják.
[00:08:18]Tehát egyszerűen úgy lép rurópai Unió összes intézménye, mintha már egy Európai Egyesült Államok külügyminisztere vagy nem tudom mi lenne, utasítgatja a a provinciákká süllyesztett vagy süllyeszteni szánt szándékolt nemzetállamokat, a tagállamokat.
[00:08:35]Tehát na most csak gyorsan megyek végig rajta, hogy a határok éterizálása, tehát a csali az jól hangzott.
[00:08:47]Tehát ugye nem tudom, a Balázs is gondolom átment és BSben nyitott cukrázdát, mert a a lakcímkártyájával át átmehetett.
[00:08:53]Na most nekem semmi bajom nem volt az útlevéllel, csak az volt a baj, én arra emlékszem még 35 évvel ezelőtti állapotokra, hogy nem adták meg.
[00:09:01]Tehát már az egy haditet volt, most jól érzelembe, hogy turistaként az ember eljusson békig.
[00:09:07]Hát na tehát ez az egyik, tehát a csali ott volt ugye bracímkártya.
[00:09:12]A másik a varuta, a német márka, de holland gulden is fogalom volt.
[00:09:19]Ez az utóbbit jobban ismerem, mert belemerültem egy kicsit a témába.
[00:09:21]776 évig volt forgalomba, tehát bevált.
[00:09:27]Miért is kellett leváltani, vagy kicserélni euróra?
[00:09:28]Tehát na most a hollandok is bevették a maszlagot, ugye, mert azt mondták, hogy jaj de jó, nem kell azt a fél% vagy nem tudom mennyi 3% átváltási költséget fizetni, hát mennek Franciaországba vagy Németországba.
[00:09:43]Megkérdez régi barátok, ismerősök, kollégák, megkérdeztem, hogy ezért a fél%-áért álladtátok a szuverenitását szuverenitásotoknak a negyedét, és nem értették.
[00:09:52]Tehát ilyen kis csalik vannak.
[00:09:55]A harmadik a jogrendszer, tehát azt pontosan tudjuk, Gisaltól hitleri kifejezés.
[00:10:00]Brüsszel Glejsal tolja az Európai Unió jogrendszerét.
[00:10:03]Nem mondja ki, de ránk erőlteti.
[00:10:05]Tehát egyszerűen tehát arról van szó, hogy például nemzeti hatásközbe tartozó témákban rá ránkerülteti a véleményét, amiben nem lenne beleszólási joga.
[00:10:16]Tehát az, hogy egy népagy Orbán miniszterelnök is százszor elmondta, milyen idegenekkel kíván együtt élni, ez a mi belügyünk, de mégis ránk erőltetik, mint már Európai Egyesült Államok.
[00:10:27]Tehát ez a jogrendszer és a negyedik a véderő.
[00:10:30]Na most én arra nagyon emlékszem, hogy ugye Hondyula honvédelmi minisztere volt Keleti György 94 és 98 között.
[00:10:39]A szó szerint a következőt mondta, hogy körül vagyunk véve barátokkal, de ha megtámadnának a hottentották, majd megvéd a NATO.
[00:10:50]Nem kell sorkatonaság.
[00:10:50]Na most nekem az a véleményem, hogy a honvédelem az nem kívánságműsor.
[00:10:58]Tehát ez súlyos hiba volt.
[00:10:58]Az a 35 évvel ezelőtt Magyarországnak még először 150, aztán azem 120 vagy 130000-re csökkenték.
[00:11:06]Hadserege volt.
[00:11:10]Mert a önvédelem az minden élőlény alannyi joga, és hogyha nem tudja az ember magát megvédeni, az országát, az az annyi.
[00:11:17]Tehát ez súlyos hiba volt, fölfüggesztették csak.
[00:11:19]Tehát elvileg visszaállítható.
[00:11:21]De mondom még egyszer, ez annak a ötlete lehetett, aki Magyarországot megélhetési területnek tartja, ha az űrban odéb rebben, de az, hogy kiálljon érte, azt nem.
[00:11:32]Tehát ő nem akar sorkatona lenni.
[00:11:34]Tehát én nagyon emlékszem, az SDS volt az a 98-as választások előtt, amelyiknek aziszem a Mérlegutcában volt irodája megvolt tévhíradóban.
[00:11:44]Csak én emlékszem ilyen mondatokra, mert fontosnak tartom, hogy ott stószolódtak a röplapok és megmondtak az SDS-esek, hogy megszórják Magyarországot vele, hogy a Fidesz rosszat akar a magyar családoknak, mer Fidesz ellenezte a soratonaság fölfüggesztését, mert az anyukák majd sírhatnak meg a feleségek, meg a barátnők, hogy a fiúkat elviszik egyéb katonának.
[00:12:06]És akkor a Fidesz behúzta, akkor még sokkal fiatalabb volt, ugye 98-ban behúzta Fülit Farkát és beleegyezett.
[00:12:13]De ez súlyos hiba volt.
[00:12:16]Tehát még egyszer mondom, az önálló határok, az önálló jogrendszer, az önálló valuta és az önálló véderő.
[00:12:22]És most az utolsót akarják kilőni alólunk, és ez az euró a forint.
[00:12:27]Tehát ezt minden áron meg kellene akadályozni.
[00:12:29]És nyilván ennek az egésznek a pénz, nagy P-vel mondom, nagy betűvel a ez a pénz érdeke, mert beteszi a lábát Brüsszelnél és tarol, amíg az Európ nincs határ, nincs lengyel külön lengyel jogrendszer, magyar jogrendszer, nincs külön Zlotyi, nincs külön forint, tehát neki jó, de végül is ezt az áldozataival fizetteti meg.
[00:12:49]Én arra is ez be is fejezem.
[00:12:51]Hollandiában emlékszem, hogy 220 az egyhez volt az átváltás, tehát két gulden 20 cent volt 2001-ben 1 euró.
[00:13:00]Két hónappal később, ami korábban egy guldbe került, az 1 euróba került.
[00:13:02]Tehát rögtön két hónapon bel 220%-os drágulás volt.
[00:13:09]És azóta, ami akkor mit tudom én 2 eurónak megfelelő guldem volt, az most 10€ tehát egyszerűen ötszörös drágulás van.
[00:13:22]És ezt a nép fizeti meg a jó nép, mert ez a ez a pénz ugye az a csak a profitja a lényeg neki.
[00:13:26]Az, hogy ki döglik bele, vagy ki f és másor fizetteti meg tulajdonképpen azt, hogy ráhúzza a bajt.
[00:13:32]Ugyanez a migránsokkal is.
[00:13:34]Hát ez a pénznek remek üzlet.
[00:13:34]Én emlékszem arra is 15-ben a Soros György azt mondta tévében, hogy Svédországnak címezve, hogy Európának évente 1 millió migránst kell befogadnia, és mindegyiknek 15000 euró szociális segélyt kell nyújtania.
[00:13:50]évente fejenként akkor átszámítottam, akkor ez 4,5 millió magyar fortnak felelt meg.
[00:13:56]És hogyha a svéd költségvetésnek ehhez nincs elég pénze, akkor ő kölcsönöz 5%-os kamatra, a svéd állam bocsásson ki állampapírokat, azt a svédemberek vegyék meg, akkor befolyik a pénz az államkasztába, ő kéri vissza a kamat, a kölcsönét 5%-ra, és a svédemberekkel fizetteti meg, hogy rájuk hoordza a migránsokat.
[00:14:18]Tehát ezt ez ezt zseniálisan csinálják.
[00:14:23]Köszönjük szépen István.
[00:14:25]Én is köszönöm.
[00:14:25]Üdvöz hétvégét kívánok.
[00:14:29]Kön telefonálónk a Balok Zsuzsa.
[00:14:31]Szervusz kez csókolom.
[00:14:33]Szervusz édes Balázs és mindenkit üdvözlök és elnézést kérek azoktól akik kérdezték már, hogy miért nem szólok bele.
[00:14:42]Egy párszor próbáltam, aztán valahogy nem sikerült.
[00:14:44]Most nagyon szépen köszönöm az Istvánnak az előadását.
[00:14:50]majdnem olyan jó volt, vagy volt is olyan jó, mint a Vajda Miklós előadásai, amiket mindig nagyon élvezünk, merthogy ő még ráadásul rengeteg modern politikát hozott bele.
[00:15:05]Nagyon szépen köszönjük a jobboldal nevébe, ha megengedhetődik nekem, hogy én ezt mondjam, de szeretném üzenni egy picikét Vajda Miklóssal beszéltem az előbb, és mondtam, ne szóljon bele, hogy megkérdezi, hogy a hegyvidéki 2- Péter, aki ellentétben evvel a kedves Istvánnal, aki egy ragyogó előadást tartott nekünk, hogyha én majd előadást tartatok, akkor meg fogom kérni, hogy tartson nekünk is, mert nagyon képzett a politikába.
[00:15:37]A Péter viszont nem is értettem azt a hablatyot, amit 10 percen keresztül hosszan előadott.
[00:15:44]Erről eszembe jutott Balázs, hogy milyen furcsán változtak meg az idők, hogy pár évvel ezelőtt öt percekért veszekedtünk, hogy mindenki szedje össze a gondolatát, öt percbe foglalja össze.
[00:15:58]Ma pedig sokszor Mari néni, Kati néni 20 percet, fél órát tart előadást majd ma semmiről.
[00:16:04]Úgyhogy a hegyvidéki Péternek pedig elmondom, hogy a Vajda Miklós egyfolytában a politikába kutakodik.
[00:16:12]minden nemzetközi labba az angol neműekben pedig abszolút jártas és mindig valami újdonságot hoz nekünk elő.
[00:16:22]Ő pedig sajnos most az égvilágon semmiről nem beszélt, úgyhogy le tudunk erről mondani.
[00:16:27]Én viszont white fül vagyok, és azért akartam okvetlen bekerülni, hogy elmondjam nektek.
[00:16:35]Ö már dél körül már néztem a televíziót mindig mikor elkezdik ö nem dél körül hát 4 óra körül kezdődtek ezek a vonulások érdekes módon az LBTQ vonulás olyan fiatal gyerekekből állt, hogy ahogy a tiszás összejöveteleken még a mi jobboldali barátaink is aggódni kezdtek, hogy milyen sokan vannak.
[00:17:00]És ahogy a kedves István is mondott egy pár példát, bizony Balázs, nekem a híveim is mindig elmesélték, hogy miket tapasztaltak.
[00:17:12]Például egy Németországba élő barátnőm elment egy ilyen tüntetésre.
[00:17:16]Mondom, bolond vagy még többet csinálsz nekik, mint ami van.
[00:17:20]Te azt mondja, ott lökdösött engem egy fiatal ember a hátizsákjával.
[00:17:25]Mondtam, hogy ne lökdösön.
[00:17:27]németül mondta, hogy 10 perc múlva el fog menni, mert 150€-t kapott és lejár neki a tüntetési ideje.
[00:17:33]Úgyhogy bizony ez gangund G-be, tehát nagyon gyakran fordul olyan elő, hogy most például láttam, hogy az LMBTKO tüntetésnek a kétharmada a környező soros egyetemekről megérkezett fiatal emberek, akik szintén ha megszólítanánk őket, olyan is előfordul gyakran, hogy nem is tud magyarul.
[00:17:55]Tehát azt se tudja, hogy mi az ördögér jött, de talán az LMVTQ-ról két-három színes zászlóról meg gatyáról rájön, hogy miről volt szó.
[00:18:03]Na most ezt szerettem volna mond.
[00:18:07]A patrióta egy nagyon érdekes dolog volt.
[00:18:12]A az egészségügyi miniszter egy pár jó szót szólt az idősekhez, én gondolom a mi oldalunknak az időseihez, hogy ne vonuljanak ki a a Pride ellentétes tüntetésre, mert ez volt a cél először.
[00:18:30]De én se mentem ki, mert én is féltem az egészségemet, mert nem vagyok ehhez már nem.
[00:18:35]Hát nagyon meleg van egyébként, úgyhogy én megértem, hogyha valaki valamire nem nagyon helyes és nagyon igen, hogy óvott minket.
[00:18:41]Nagyon örülök, hogyha a kormány óv minket a kormány ellenes tüntetéstől.
[00:18:46]Ez rendkívül okos, de hát az LMBTkusoknak nem mondtak semmit, hogy még ráadásul ne örtözzenek be parókába, mert esetleg szörnyet halnak.
[00:18:54]Én nem értem.
[00:18:57]Én is láttam.
[00:18:57]Bocsi, hogy beleszólok, csak láttam idefele jövet a kocsiból a készülődőket, és hát most nem tudom ugyan nézni a fotókat itt, mert itt ülök bent.
[00:19:05]De hogy olyan gúnyákba vannak beöltözve, hogy mondom, hogyan?
[00:19:09]Hát én egy egy trikóba meg egy rövid nadrágba le akarom tépni a saját bőrömet.
[00:19:14]Ezek meg nem tudom minek öltöznek.
[00:19:16]Hát hogy hogy bírják?
[00:19:19]Nagyon fontos ez a dolog.
[00:19:19]Úgyhogy sajnos sajnos nagyon-nagyon fontos.
[00:19:22]és Orbán Viktort, akit hát mélységesen tisztelünk, és én a 22-es választásokba nagyon erősen beledolgoztam, aztán pedig hagytam, hogy a Fidesz kampányoljon és hogy egyetlen egy hibát követett el Orbán Viktor, semmi mást nem, mert hibátlan, hogy a polgári köröket leállította, mert őtőle egy mondat is sokat jelent, és nagyon sok ilyen családi körös, baráti körös összejövetel.
[00:19:52]Hát csak ha a főnök azt mondta, akkor hagyjuk abba.
[00:19:55]Ennek kellene tovább folyni, és ennek kell az összebéküléshez is hozzáalakulni, hogy kedvesek legyünk egymáshoz, hogy az én kis utcámba is köszönjenek az emberek, ne csak én legyek, aki előre köszönök még a 15 éves gyereknek is.
[00:20:11]És amelyik gyerek nekem előre köszönt, berohantam a garázsomba, és kihoztam neki egy üdítőalt.
[00:20:20]Miért kaptam kezicsókolóm?
[00:20:23]Mondom azért, mert csókoltatom a szüleidet is, mert köszönős és mosolygós vagy.
[00:20:27]Köszönöm szépen.
[00:20:30]Úgyhogy azért és még a Tiszaféle összejövetelekre szeretném mondani.
[00:20:37]István nevű urat akarnám aláhúzni, mert te is mondtad, hogy azért ez nem biztos, nem tudjuk bizonyítani, de mivel mi egy jobboldali műsor vagyok, ha vagyunk, ha lehet így mondani, azt azért elmondhatom, hogy már kettő olyan összejövetelről tudtuk, hogy az Azáriát hirdették meg benne, hogy énekelni fog, és az egyikbe énekelt is, a másikba nem énekelt, és egy Amerikából jött influencer mesélte el nekem, hogy odaállt a pódium mellé, és látta, hogy a pódiumról jöttek a pártutasítások, hogy mit kellene a tömegnek kiabálni.
[00:21:14]Nem értették a gyerekek, hogy mi a csudát, ők meg csak jöttek volna az ájára, de abból éppen nem lett akkor semmi.
[00:21:21]Úgyhogy köszönöm szépen, talán ennyi volt, vagy a felét elfelejtettem, és mindenkit szeretettel csókolok, és fogunk ötszel újra találkozni.
[00:21:30]Köszönöm.
[00:21:32]Köszönjük Zsuzsa.
[00:21:32]Minden jót.
[00:21:36]Anikót köszöntöm.
[00:21:36]Kez csókolom.
[00:21:38]Jó napot.
[00:21:38]Én már írtam, mert megbántam, hogyem nem szeretek ilyen nyilvánosan szerepelni, de ez, hogy a CEU visszajön, hát mi jön vissza, ha egyszer itt van?
[00:21:50]De azt akartam mondani, hogy nem az volt, hogy most valami elköltözött, de hogy a teljes Ceú nem ment el igazából soha, vagy valami ilyesmi a történet.
[00:21:57]Soha nem ment el.
[00:21:57]Hát a Wikipédián is ott van.
[00:21:59]Most olvasom, hogy hogy pillanat, hogy a Lexu az ugye 2017-ben volt, és azóta mit tudom én ilyen egyetemi képzés, tehát egyetemi diplomát nem ad, de társadalomtanulányi és bölcsészettudomány mester és alapokú képzeléseket kínál, amelyek Ausztriában is ön akkreditáltak satöbbi satöbbi.
[00:22:27]Szóval egy nagy katyasz az egész, de szeretnék egy egy fontos dolgot mondani, mert teljesen sokkolva vagyok tőle, hogy itt lakik az utcánkban egy kislány, akivel úgy néha összefutok, német iskolába jár, és bejárnak oda ezek a genderek, és fiú akar lenni.
[00:22:50]Hát mennyi idős gyerekről van szó?
[00:22:53]12.
[00:22:56]Hát ehhez olyan sok mindent megmondom őszintén, hogy nem tudok hozzáfűzni, úgyhogy nyugodt is maradjak, úgyhogy inkább hát ez az.
[00:23:04]Én is.
[00:23:04]Szóval én én azóta azt egyszerűen rosszul vagyok, mert hogy ezt meg lehet csinálni, és kérdeztem mondom és és és szabad szóval ez engedik?
[00:23:11]Azt mondja igen, oda jó hosszúságuk van és hogy lehet, hogy majd átoperáltatja magát.
[00:23:21]Hát jó, persze még majd b jó azt majd 12 éves, az még még ez változhat azért a idővel változhat.
[00:23:28]Na de na de miért kell ezt egyáltalán fölvenni?
[00:23:33]Miért kell egy 12 éves gyereknek ilyenről tudni?
[00:23:35]Hát így van, így van.
[00:23:39]Igen.
[00:23:39]Miért kell érzé?
[00:23:39]Ezek ezek gender aktivisták és oda bejárnak, és ő magyar, mert oda fölveszik a magyar gyerekeket.
[00:23:47]Az más kérdés, hogy már töri a magyart.
[00:23:53]De nem tud jól biztos néves.
[00:23:56]Hát ez igen.
[00:23:58]Na csak ennyi.
[00:23:59]Sok sokkoló a történet.
[00:23:59]Nem is szeretnék egyebet hozzáfűzni.
[00:24:02]Inkább bölcs maradok és halk.
[00:24:06]Jó, jól van.
[00:24:06]Na, köszönjük szépen, Anikó.
[00:24:08]Minden jót.
[00:24:10]Viszontallásra.
[00:24:13]Gyula beá a következő.
[00:24:13]Telefonálunk.
[00:24:13]Jó napot kívánok.
[00:24:17]Üdvözlöm Bács.
[00:24:17]Üdvözölm Gyulabá vagyok.
[00:24:19]régi tisztelője a családjuknak.
[00:24:22]Köszönjük szépen.
[00:24:24]Hát persze.
[00:24:27]Ja, nem is tudom, mivel kezdjem el.
[00:24:27]Én a a parlamentel kapcsolatban akartam kezdeni a dolgokat.
[00:24:34]Megdöbbentő, hogy mi folyik ott a parlamentben, és milyen szimbonalom beszél főleg a miniszterelnök úr.
[00:24:42]De akkor mostek rá a miniszterelnökre.
[00:24:46]Hát az képen az az ember az úgy meg van építve, ahogy ahogy ahogy illik.
[00:24:55]Megmondom, miért?
[00:24:58]És akkor részletezem.
[00:24:58]Ha az ember a képrányönn keresztül nézi azt a 100, nem tudom mennyi, 106, nem tudom milyen magas, nem látszik, de mindegy.
[00:25:10]Az arca látszik.
[00:25:14]Az arca a a mimikája.
[00:25:20]a nézése, a mozdulatai, és akkor hozzá a beszédje.
[00:25:26]Hát ez egy komplett egész.
[00:25:26]Ez nem tudom, hogy rakták ezt össze, de ez így egy komplett egész valami.
[00:25:35]Félelmetes, na hozzá kell tennem.
[00:25:38]És akkor a másik dolog az, hogy a a budapesti fiatal emberkék, fiatal analisták, így szoktam mondani, a budapesti fiatal analisták megtalálták maguknak ezt az embert.
[00:25:53]Nem tudom, hogy hogy de összeillenek.
[00:25:59]És ez és ez nekem félelmetes, hogy a a fiatalságnak jelentős része így összekovácsolódott.
[00:26:11]Nem tudom, hogy lehetséges ez, mit lehet ez ellen tenni, nem tudom, hogy lehet elmagyarázni ezeknek a fiataloknak, hogy nem egy ilyen ember kezébe való ennek az országnak a vezetése.
[00:26:28]Nem tudom, ért, de nem igazán sikerült.
[00:26:32]Szeretnék mondani.
[00:26:32]Igen, igen.
[00:26:32]Nem tudom, a fiatalokkal van a baj, vagy vagy a a Fidesz KDNP-vel van a baj.
[00:26:43]Nem tudom, miért nem sikerült ezekre a fiatalokra úgy hatni, hogy az, amit Magyar Péter képvisel, az igazán nem Magyarország.
[00:26:58]Magyarország önálló szuverén migránsmentes országnak kell, hogy maradjon.
[00:27:05]Nem tudom, mit fog tudni tenni ez ellen a Fidesz.
[00:27:08]És akkor most áttérnék erre a migráns dologra.
[00:27:11]Ez egy nagyon kemény dolog.
[00:27:16]Nem tudom, hogy fog tudni beleállni a Fidesz KDNP, mert most a parlambe úgy nézem, hogy olyan olyan olyan jó elegáns jó fiúk gyülekezetének tűnik.
[00:27:27]Néha-néha keményenb felszólalások is vannak ezzel a magyar Péter ellen, de olyan olyan vigyáznak magukra, ne tűnjenek durvának, keményebbnek kéne lenni.
[00:27:43]Nem tudom, hogy lehet ezt a migráns dolgot ezzel a sima jó fiú madarral meggátolni, hogy az országba egy se lépjen be nyugatról.
[00:27:57]nyugatról, nem délről gondolom megvan még a sereg, aki délről vigyázza a határ nyugatról, hogyha beszervezik őket és és megpróbálják aztán nem tudom hány ezer embert vagy hány 100z embert ide betelepíteni ilyen-olyan indokkal, vagy pedig akármilyen mesével, hogy milyen ez a Magyarország, milyen emberek lakják, milyen Milyenek ott a körülmények és főleg milyenek a magyar lányok?
[00:28:29]Hát mondjuk ez nagyon vonzó, de őket meg kell védeni, a magyar lányokat meg kell védeni a fiúknak.
[00:28:40]Valahogy valahogy meg kell nem tudom, hogy hogy én már nem vagyok ma is emberke.
[00:28:45]Tehát h fölül vagyok már úgy értem, hogy négyszer 20-an fölül vagyok.
[00:28:54]És féltem én azért ezt az országot.
[00:28:57]Nem tudom, mit fogok megélni, és hogy meddig, és hogy mivé fog fajulni ennek az egész országnak a megtartásai Európai Unión belül.
[00:29:10]Félek azért is, mert Magyarországnak most szerintem kiépülőben van egy nagyon jó iparága, ami az egész országot fönntartja.
[00:29:23]ilyen szempontból, gazdasági szempontból jól jövünk ki, de ha ezt elkezdik vele rontani, csak azért, hogy innen visszatelepüljenek majd Németországba vagy Franciaországba, merthogy ez a cél, mert onnan mindenki menekül, mert nekik nincs olcsó energiájuk és lassan munkaerejük sincs, akik dolgozzanak, de a ottani Németországon betelepült migránsoknak, migráns okra nagyon sokat kell költeni, és ahhoz, hogy költsenek, ahhoz bizony megfelelő ipar kell, ami megtermeli az országnak a pénzét.
[00:30:01]Értem Magyarországot, hogy innen elfogják.
[00:30:03]Ez a kormány adja, hogy előzzék az ipart akármilyen jogszabál vagy vagy bármilyen más behatással, de arra fognak csörekedni, hogy az Európai Unió kegyelem kenyerén és pénzén éljen az ország.
[00:30:26]Eléged ilyetől.
[00:30:26]Jó, hagyok másnak is időt.
[00:30:30]Köszönjük szépen, hogy hívott minket.
[00:30:33]Szép napot kívánok.
[00:30:33]Minden jó.
[00:30:34]Kön minden jó.
[00:30:37]Máriát köszöntöm.
[00:30:37]Kezi csokol.
[00:30:38]Helló.
[00:30:38]Helló.
[00:30:38]Jó napot kívánok.
[00:30:38]Mária vagyok.
[00:30:42]Nagyon üdvözlök mindenkit, nézőket és hallgatókat.
[00:30:46]Az első betelefonáló vagyok, de ezt nem lehet szó nélkül hagyni, amit ez a Gőgös Gunár Gágog.
[00:30:57]Én semmilyen pártban sosem voltam, mivel 86 éves vagyok.
[00:31:01]Így elég sok párt kormányt megértem, vagyis megértem, de ilyen jól még mi sosem ment az embereknek, mint az Orbán kormány alatt.
[00:31:16]Én egyszeri dolgozónő voltam.
[00:31:16]Én az Orbán kormánytól a 13.
[00:31:23]nyugdíját kaptam, tehát nem voltam rátoróva, tehát azt kaptam pluszba, de nagyon tisztelen, mert ilyen jól még nem ment, a többiekt megdolgoztam, tehát de úgy látom, mentő jobban megy az embereknek, annál irigyebbek egymásra.
[00:31:42]A Gőgös Gunár sem lekommunistázta a magyarokat a parlamentbe, minket is egyúttal.
[00:31:55]Ugye, bocsánat, én a kormánynál fogva is ismertem, koromnál fogva ismertem azt is.
[00:32:06]Állandóan a Fidesztják, hogy kapott a vagy lopott.
[00:32:14]A kommunisták nem loptak, hanem elvették a házunkat.
[00:32:18]Két hét alatt ki kellett költözni.
[00:32:23]Maga nebe beismerte.
[00:32:27]ilyen nekem róla, mert még ne beszéljen róla, mert még nem is élt a Gőgös Gunár akkor, amikor én ezt végigtem.
[00:32:37]1952-ben történt, utána elvették a földjeinket, utána édesapám elment dolgozni segédbúkásnak.
[00:32:49]1956-ban elmentem hajnalba a boltba 8 órára odaérják az iskolába.
[00:32:57]Az iskola, de a boltba megkérdezték, hogy hány tag a család, mert csak annyira adtak kenyeret meg cukrot.
[00:33:04]Ezt a mostani fiatalság nem tudja.
[00:33:12]Tehát annyit adtak személyenként, 30 dát, azt hiszem, édesapám 1960-ban meghalt, sosem volt beteg.
[00:33:19]Drága Tisza szavazók, gondolkodjatok.
[00:33:26]el, aki a családját se tudja összetartani, az mit fog nektek adni?
[00:33:33]Hiszen is ő nyerte még a választást, hanem az Unió meg az ukránok, mert a sokba került ez nekünk, és ezt még meg is kell fizetnünk.
[00:33:49]Nagy az a baj, hogy nagyon sok irigy ember van, és egymást, hogy hívják?
[00:33:57]a fiatalok, akik a mi adónkból tanulhattak, azok küldenek minket külföldre, és mostani fiatalok még arra is lusták, hogy beálljanak az udvarjuk a kocsijukkal.
[00:34:18]Az utcán lelökik és kész.
[00:34:18]Mit akarnak?
[00:34:22]Ők akarnak minket, hogy hívják, óni.
[00:34:26]Aztán sokan fölvették a Fideszt alatt, mint minden segít, és akkor átmentek a Tiszapátnak, hordták az utcánkba is a a szórólapját.
[00:34:42]Tehát mi nagyon megdolgoztunk idősek ezért, és nagyon sajnálom Orbán Viktort, hogy ilyen, hogy hívjákra jutott.
[00:34:50]Hála Isten, azért jó, hogy hívjákban vagyok, mert azért még a kertbe tudok dolgozni, de 15 ház van az utcánkban, és abból kettő háznál van mú művel a kert, ahol ilyen nyugdíjasok vannak, mint én meg egy másik, mert a fiatalok azt hiszik, hogy csak úgy ingyön minden, mert mert ezért nekünk meg kellett dolgozni.
[00:35:22]És ők csak arra is lústák, mondom, hanem most rászavaztak, majd megtudják, merthogy lekommunistá a Fidesz alatt egyszer se volt ott a Bokros Lajos, mint most a Tiszapártnál.
[00:35:35]Ott vannak a régi kommunisták meg minden.
[00:35:38]És akkor a Tiszapárt hát milyen ember ez a Gőgös Gunár, mert még a földre fellépne le, ha nem volna.
[00:35:43]Muszáj neki, ne haragudjon, de föl vagyok háborodva én is, mert nap mint nap nézem a palávert is, meg a híreket is, de most már ha bekapcsolom a hírtévét, ott is állandóan az magyaráz hülyeségeket.
[00:36:00]Hát ő a miniszterelnök, úgyhogy most gyanítom, hogy sokszor fogja hallani az elkövetkezendő lője magát, hogy miniszterelnök lévén ő is a Fideszben volt, ott szedte meg magát.
[00:36:10]Először is látom, hogy viszik az embereket pórázon, nem szégyellik magukat.
[00:36:16]Először őket kellene, aki 10 évig ott sunnyogott, fölvette a sok pénzt, őket kéne pórádon odavezetni és megnézni.
[00:36:24]Igaza volt a Mi Hazánk pártjának, hogy készítje papírokat, mert ő is sorra kerül.
[00:36:33]De hát ő neki van mentelmi joga, ugye, és az mellé buújik.
[00:36:38]Hát ez miniszterelnök, aki így beszélt állandóan már ma is néztem, csak mondta, mondta, hogy beszéltek.
[00:36:46]Hát milyen ember szégyelheti magát, és ettől sokat ne várjanak.
[00:36:53]Én már 86 éves vagyok, de van családom, akit sajnálok meg a sok fiatalt, és így bebuktak nekik, és még nem tudjuk azt, hogy mit fizetünk azért, amit őt össze-vissza beszél.
[00:37:07]meg ígérgetett a, hogy hívjáknak?
[00:37:15]Ennyit szerettem volna elmondani, még többet is tudnék, mert nagyon nehéz életünk volt, azért építettünk meg minden, és a fiatalok meg csak röhögnek, meg veszik a nagy fát az udvarba, kéz fát.
[00:37:28]Már itt laknak öt éve, ha elültették volna, már annál nagyobb lenne.
[00:37:34]Hát miből van nekik?
[00:37:34]És akkor miért panaszkodnak?
[00:37:39]Majd megtudják nek ez egy Igen.
[00:37:40]Ez ez egy nagyon bonyolult folyamatnak a része.
[00:37:43]Ezt nyilván mi is érzékeljük a saját környezetünkből meg szerintem mindenki.
[00:37:50]Más volt itt a baj.
[00:37:50]Tehát nyilvánvaló, hogy azok, akik most jól élnek, azok az elmúlt 16 év miatt vagy abban keresték meg a pénzüket.
[00:37:57]Aztán hát mégis, mégis őnékik van a legnagyobb szájuk.
[00:38:02]Figyelj, én senkivel nem vagyok haragban.
[00:38:04]tisztességes.
[00:38:04]Tudom kik a itt az utcában is a tiszások, de én ugyanúgy köszönök neki.
[00:38:11]Azt is tudom, hogy fölvettel segít a gyerekekre, és az hordta a izé lapot.
[00:38:16]Hát milyen idéed?
[00:38:20]Milyen munkád?
[00:38:22]Most akkor onnan is fölveszi a hasznot, és akkor azt mondja az a színész, nem tudom ki volt az, aki hogy a menjenek a magyarok külföldrel, akik a Fideszrel tavasztak.
[00:38:33]A mi adónkbú étek abbú nőttek föl.
[00:38:37]Most nehéz, hogy az időseket el kell tartani kicsit, ugye.
[00:38:40]Szóval nagyon borzalmas világ lesz itt.
[00:38:44]Nem beszélve róla ezek az ukránok.
[00:38:48]Hát ez borzalom.
[00:38:51]Nem tudom elképzelni, hogy meg az unió is.
[00:38:54]Hát könnyen van.
[00:38:54]Hát semmiért nem szól az Unió.
[00:38:57]Mindenért őt pártolja.
[00:39:02]Jó, ez majd lehet, hogy változik.
[00:39:02]Most azt írja itt pont SMS-ben valaki, hogy Magyar Péter azt gondolja, hogy az unió elnéző lesz majd vele.
[00:39:10]Na de mindegy.
[00:39:12]De tulajdonképpen ezt a pénznek nagy részét már minden más ország elköltötte, csak éppen nekünk nem adták azért, mert a az Orbán Viktor talpra állt.
[00:39:23]És most azért a többi ország is, hogy a Viktor nincsen, most a többi ország is azért egy kicsit köszönjük.
[00:39:29]Bocsásson meg, lejár a műsoridőnk.
[00:39:31]Legközelebb innen folytatjuk.
[00:39:32]Köszönjük, hogy elmondtam.
[00:39:36]Ennyi fért bele a mai paláverbe.
[00:39:38]Köszönöm önöknek a figyelmet, hogy írtak nekünk és hívtak minket holnap is.
[00:39:41]Nézhetnek, hallgathatnak minket 15:30-tól.
[00:39:43]További szép napot és hajrá a hőség elviseléséhez.
[00:39:48]Paláver, a Hír FM és a Hírtv interaktív műsora.
[00:39:51]Paláver, hangra fel.