Rákosi-korszak újra töltve? - Civil Kör – Hír Fm - Hír.FM
- A beszélgetés résztvevői a TISZA-kormány intézkedéseit a Rákosi-korszakhoz, a „lenini demokráciához" és jakobinus diktatúrához hasonlítják, de nem tekintik rendszerváltásnak a 2026-os választások óta zajló folyamatokat.
- Ifj. Lomniczi Zoltán szerint Sulyok Tamás eltávolítása egy „alkotmányos puccs", és a TISZA pontosan azokat a nemzetközi fórumok által korábban elítélt módszereket alkalmazza, amelyekért az Orbán-kormányt bírálták.
- A jogi érvelés hatástalan a választókra, mert a TISZA nem a jogszerűség, hanem az „igazságosság" platformján kommunikál, miközben influenszerei a jobboldali véleményformálók hitelességét ássák alá.
- A digitális hadszíntéren a jobboldal vereséget szenvedett: a liberális platformok algoritmusai visszafogták a patrióta tartalmakat, és a jobboldal hirdetési stratégiája is hatástalan volt a TISZA életmód-influenszereivel szemben.
- A 2026-os vereség alapvetően gazdasági természetű: a 40 év alattiak soha nem tapasztaltak válságot, ezért hiányzik a „betegségtudat", és a konjunktúra-érzet hiánya miatt az „élhetnék jobban is" narratíva győzött.
- A TISZA ígéretének lényege az „Orbán Viktor leszek a NER nélkül" üzenet volt, ami egy belső puccsal, a „NER selejtjével" a háttérben valósult meg, de konkrét ellentétes politikai program nélkül.
- Varga Ádám szerint a kormány iskola-összevonásai és a gyermektelen, nem pedagógus oktatási miniszter kinevezése a gender-érzékenyítő NGO-k térnyerését vetíti előre.
- A TISZA-szavazók elbocsátásának paradoxona rávilágít a kettős mércére: amíg ők a kormánynak dolgoztak, az nem volt probléma, de a kirúgásuk politikai üggyé vált.
- Lomniczi Zoltán a „Zsolti bácsi" ügy kapcsán arra figyelmeztet, hogy a TISZA bizonyíték nélkül bélyegzi bűnözőnek a Fidesz-képviselőket, ami éppen az a módszer, ami ellen tiltakoznak.
„Mi azt kommunikáljuk, hogy jogszerű, mert a mi fejünkben él egy jogállamisági keretrendszer, amit a filmekből ismerve a jókat rendszeresen megköti, mert betartják a szabályokat. Még az ellenfél alattomos módon, ha kell, akkor egy kardpárbajba pisztolyt ránt, vagy gépágyút" – Varga Ádám
Részletes összefoglaló megjelenítése
A TISZA-kormány intézkedéseinek történelmi párhuzamai: Rákosi-korszak, jakobinus diktatúra vagy lenini demokrácia?
A műsorvezető, Gajdics Ottó három meghatározással nyitotta a beszélgetést: újrázó Rákosi-korszak, formálódó lenini demokrácia és jakubinus diktatúra. A megszólított Pindur Tamás mindegyikkel részben egyetértett, de hangsúlyozta, hogy ő nem tartja rendszerváltásnak a 2026-os választások óta zajló folyamatokat – szemben a TISZA-kommunikációval, amely a szavazók kétharmadának akaratára hivatkozik.
„Az ember le van döbbenve. Szerintem mindenki le van döbbenve ezen az oldalon, de szerintem nem csak ezen az oldalon" – Pindur Tamás *
Pindur Tamás kifejtette, hogy a köztársasági elnök lecserélését, a volt parlamenti képviselők kitiltását az Országgyűlésből, valamint az Orbán Viktorra személyre szabott törvényt (amely megtiltja, hogy újra miniszterelnök legyen) az 50-es évek fordulatához hasonlította. Felidézte az 1948-as fordulat évét, amikor a kommunisták a Horthy-rendszer visszatérésének veszélyével riogattak, majd 1956 után Kádár is hasonló érvekkel igazolta a tisztogatásokat.
„Ezek szerint most is meg akarják akadályozni, hogy a jobb oldal visszatérjen minden erővel, de ez nem csak a TISZA Párton múlik, én úgy látom, tehát hogy itt nagyobb erők mozognak a háttérben." – Pindur Tamás *
Pindur Tamás szerint a háttérben Brüsszel és a globalista politika érdekei állnak, és a magyar események csak egy „alfejezetei" annak a keretrendszernek, amely arra irányul, hogy a nemzeti jobboldal, a patrióta erők sehol ne kormányozhassanak. Példaként hozta fel a közelgő francia elnökválasztást és a németországi politikai helyzetet, ahol szerinte hasonló összefogás várható a jobboldallal szemben.
Sulyok Tamás eltávolításának jogi megítélése: egy alkotmányos puccs anatómiája
Ifj. Lomniczi Zoltán jogász arra a kérdésre válaszolt, hogyan lehet egy „egymondatos pökhendi kijelentéssel" megfosztani Sulyok Tamást az ártatlanság vélelmétől. Lomniczi emlékeztetett: a beszélgetés résztvevői már régóta részt vesznek a közjogi diskurzusban, és sok mindent helyesen jósoltak meg, de egy dolgot nem láttak előre: hogy a TISZA-kormány pontosan ugyanazokat a nemzetközi fórumok által már elítélt módszereket veti be, amelyeket az Orbán-kormány első három évében is bíráltak (jogellenes eltávolítás, jogellenes nyugdíjazás).
„Ha azt mondják, hogy jogellenes eltávolítás, jogellenes nyugdíjazás, és ez az első három évben megjelent az Orbán-kormány vonatkozásában, akkor [...] hogyan képzeli azt majd Magyar Péter [...], hogy a kettős mérce működik, és amit megítéltek a nemzetközi fórumok esetleg 2010 és 16 között, azt majd nem fogják megítélni 2026 után." – Ifj. Lomniczi Zoltán *
Lomniczi Zoltán felhívta a figyelmet a Magyar Péter által bejelentett alkotmányozási szándékra is: a miniszterelnök „alkotmányt akar, nem alaptörvényt". Lomniczi szerint érdemes lenne megérteni, hogy az alaptörvény kifejezés pontosan a történeti alkotmány tiszteletét fejezte ki – elismerve az államalapítás óta a Rákosi-féle alkotmányig megszületett közjogi eredményeket. Az alaptörvény elnevezés eltörlése ezt a hagyományt tenné zárójelbe.
A jogérvényesítés lehetőségeivel kapcsolatban Lomniczi szkeptikus: még ha Sulyok Tamás és más érintettek (Oltai András, „Ol Péter" és más alkotmánybírák) számíthatnának is kártérítésre a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságától vagy a luxemburgi Európai Bíróságtól, egyáltalán nem biztos, hogy ezek az intézmények tartani fogják magukat a saját precedenseikhez. Ha nem, akkor „pusztába kiáltott szó marad" minden jogi érvelés.
A „jogászkodás" csapdája: miért nem hat a jogi érvelés a választókra?
Varga Ádám éles kritikával illette a jobboldal kommunikációs stratégiáját. Szerinte a jogi érvelés – bármennyire is megalapozott – nem vezet sehova, mert a társadalom jelentős része nem ért a joghoz. Miközben a Fidesz és szövetségesei folyamatosan a jogszerűséget hangoztatják, a TISZA egy teljesen más platformon játszik: ők nem azt kommunikálják, hogy valami miért jogszerű, hanem hogy az „ő mértékegységükkel miért igazságos".
„Mi azt kommunikáljuk, hogy jogszerű, mert a mi fejünkben él egy jogállamisági keretrendszer, amit a filmekből ismerve a jókat rendszeresen megköti, mert betartják a szabályokat. Még az ellenfél alattomos módon, ha kell, akkor egy kardpárbajba pisztolyt ránt, vagy gépágyút" – Varga Ádám *
Varga Ádám egy konkrét példát is hozott: „Tibi atya" (egy TISZA-közeli influenszer, aki korábban bulikat és kocsmákat szervezett) a választás napján arról posztolt egy Porschéből, hogy „a szemem sem rebben addig, amíg az előző rendszer bábjait takarítják el személyre szabott törvényekkel, ha már máshogy nem lehet". Ez Varga Ádám szerint véleményformálás – nem egyedi vélemény, hanem tömeges kondicionálás. Hozzátette: Tibi atyának olyan céghálózata van, hogy „a Minotaurusz élete végéig bolyonghatna benne", mégis a 16 év „nagy veszteseként" pozicionálja magát.
A bizonytalanság mint fegyver: különbség a régi diktatúrák és a TISZA módszerei között
Varga Ádám párhuzamot vont a Rákosi-korszak és a jelenlegi helyzet között, de egy lényeges különbséget is kiemelt: a régi diktatúrák nem próbálták meg eljátszani, hogy ők „az igazság és a jog és a morál felkent bajnokai". Ők nyíltan ellenségként kezelték az embereket, és ha bekopogtak valakihez, az tudta, hogy agyonlövik. A TISZA ezzel szemben olyan szintű bizonytalanságot teremt, amilyet „még ember nem látott Magyarországon".
„Ha bemennék egy náci panoptikumba, barátságosabb tekintetek jönnének velem szembe." – Varga Ádám a TISZA közéleti véleményformálóiról *
Pindur Tamás a forradalmak természetére emlékeztetett: amikor a forradalom már nem talál külső ellenséget, „felfalja saját gyermekeit" – belső ellenségeket keres. Figyelmeztetett, hogy a Sulyok Tamással szembeni eljárás precedenst teremt: ha a köztársasági elnököt mindenféle bűncselekmény nélkül, pusztán politikai vélemény alapján el lehet távolítani („szerinte nem szólt, amikor szólnia kellett volna"), akkor később bárki más is célponttá válhat a saját táboron belül.
A választási vereség gyökerei: kommunikációs deficit és a digitális hadszíntér
A liberális csatornák dominanciája
Ifj. Lomniczi Zoltán arra emlékeztetett, hogy Orbán Viktor évekkel ezelőtt Kötcsén már beszélt arról, hogy a jobboldalnak saját csatornákat kellene nyitnia, mert a „liberális csatornákon" nem nyerhet. Szerinte a 2026-os vereség ezt a figyelmeztetést igazolta vissza. A közösségi média algoritmusait „manipulálták, ahogy nem szégyelték" – még maga Zuckerberg is elismerte Trump megválasztása után, hogy letekerték a jobboldali tartalmakat.
Lomniczi rámutatott egy különösen problematikus aspektusra: a platformok „belső protokoll" alapján működnek, nem a nemzeti jogszabályok szerint. Ha egy tartalom a magyar, francia vagy német jog szerint esetleg megfelelő, azt egy „vagyalumbóban" ülő operátor dönti el, aki nem is hallott Magyarországról, és lefordítva angolra ítéli meg, hogy az adott bejegyzés „helytálló-e". A szuverenista vagy patrióta tartalmakat automatikusan visszafogják.
A hirdetési stratégia hibái
Varga Ádám szerint a jobboldal hibázott, amikor azt kezdte el hirdetni, ami amúgy sem ment. A hirdetés szerinte „egy kis hátszél annak, ami már magától is fut", nem pedig arra való, hogy erőltetve tömjék a tartalmat a felhasználók elé. Példaként hozta fel Deák Dánielt, Bohár Dánielt és Szarvas Szilvesztert, akik a hirdetések ellenére sem produkáltak kiugró nézettséget.
Az ellenség lopakodó hadosztálya: a hitelesség aláásása
Varga Ádám egy metaforával élt: a TISZA és szövetségesei egy „gumicsontot" dobtak az asztalra, amit a jobboldali véleményformálók megtámadtak. Miközben ők érvekkel próbálták legyőzni a gumicsontot, addig az ellenfél „másik hadosztálya" oldalról, lopakodva elkezdte kérdőjelezni a hitelességüket. Minden korábbi nyelvbotlást, félmondatot, rosszul megfogalmazott beszédet felhangosítottak, és nem azt mondták, hogy a jobboldal téved, hanem hogy „hazudik".
„Erre nem volt a jobb oldalnak válasza." – Varga Ádám *
Varga Ádám beszélt olyan tüntetőkkel is, akik nem hallgatták meg Orbán Viktor beszédeit, mert „hazudik". A „mit hazudott?" kérdésre a válasz általában az volt: „mindegy, akiket én hallgatok, ők elmondták, hogy hazudott".
Nem direkt politikusok, hanem életmód-influenszerek
Pindur Tamás felhívta a figyelmet egy fontos különbségre: a TISZA influenszerei (például „Tibi atya", aki bulikat és kocsmákat szervezett, vagy akár autós újságírók) nem direkt politikai üzenetekkel léptek be a közösségi térbe. Életmód-tartalmakat gyártottak, és csak „a kellő pillanatban" álltak be a TISZA mögé. A jobboldal ezzel szemben politikai hévvel, meggyőződésből szállt be a közösségi média csatáiba – ami egy más típusú terepen nem biztos, hogy hatékony.
„Én magam is néztem rá [a Distire], és akkor mi van? Tehát ennyire értettem én magam is hozzá" – Gajdics Ottó saját Facebook-koordinátorának visszajelzéséről, miszerint letekerték a tartalmait *
Az aranyélet illúziója és a konjunktúra-érzet hiánya
A 40 év alattiak és a „nagybetűs élet"
Varga Ádám egy érdekes demográfiai-antropológiai elemzést adott: a 40 év alattiak körében a Fidesz „elképesztő népszerűtlen" volt. Ennek okát abban látja, hogy aki ma 40 éves, az 24 éves kora óta – tehát amióta az egyetemi „kipárnázott környezetből" a „nagybetűs életbe" lépett – Orbán Viktort ismeri miniszterelnökként. Ez a generáció egy olyan biztonságban nőtt fel (1 millióval több autó, 3 tonnáról 110 tonnára növekedett aranytartalék, rengeteg banki pénz visszaosztása az embereknek, Európában egyedülálló családtámogatási rendszer, kiemelkedő közbiztonság), hogy soha nem tapasztalta meg a háborús kitettséget, a migrációs válságot vagy a gazdasági válságot.
„Hogyan várjuk el azoktól, hogy ezt megértsék, uram bocsán', elhiggyék vagy lássák, ha soha nem tapasztalták meg?" – Varga Ádám *
Párhuzamot vont Németországgal, ahol háborús plakátok nélkül is a migráció és a háborús veszély áll az első helyen a lakossági aggodalmak listáján – mert a németek „érzik a bőrükön". Magyarországon ellenben hiányzik a „betegségtudat", ezért „gyógyulni sem akar" a páciens.
„Élhetnék jobban" – a gazdasági vereség narratívája
Ifj. Lomniczi Zoltán – hivatkozva a választás után megszólaltatott szakértőkre – úgy véli, a 2026-os vereség alapvetően gazdasági természetű volt, nem politikai és nem jogi. A gazdaság 2022 óta egy negatív spirálba került, és bár a megtakarítások nőttek, a konjunktúra-érzet alacsony volt. Az emberek nem merték elkölteni a pénzüket, inkább félretették „ínségesebb időkre". A Fidesz által megszokott mechanizmus – hogy a kormány próbálkozása, jelenléte (mint a pandémia alatti operatív törzsek) bizalmat kelt – ezúttal már kevés volt.
Varga Ádám egy konkrét példával illusztrálta a TISZA-szavazók mentalitását: egy 30 éves, Budapest belvárosában fodrászatot működtető vállalkozóval beszélgetett, aki a TISZÁ-ra szavazott. Ez a fiatal vállalkozó nem azt mondta, hogy rosszul él, hanem hogy „élhetnék jobban is".
„Ez a legügyesebb politizálás, hogy mindenkinek azt mondom, vagy nem mondok semmit, tehát bele tudja képzelni a választó, hogy na ha erre szavazok és ő kerül hatalomra, akkor nekem jobban fog menni." – Varga Ádám *
A TISZA ígéretének üressége: „Orbán Viktor leszek a NER nélkül"
Varga Ádám rámutatott, hogy Magyar Péter valójában nem fogalmazott meg ellentétes politikai üzenetet. Trump és Biden ellentétes politikát ígért ellentétes üzenetekkel, de Magyar Péter azt mondta: „örök élet plusz egy év", lényegében azt ígérte, hogy ő lesz Orbán Viktor, csak a NER nélkül. Ezt a „NER selejtjével" a háta mögött hajtotta végre, egyfajta „belső puccsal", palotaforradalommal.
A TISZA-kormány rejtett következményei: oktatás, elbocsátások és a „vidéki tanítónő"
Iskola-összevonások és a tanárok sorsa
Varga Ádám felidézte Lanner Judit oktatási miniszter kijelentését, miszerint „nem fognak két iskolát fenntartani egy iskolányi gyerekért". Ez jól hangzik – tette hozzá –, de felveti a kérdést: mi lesz a tanárokkal?
„Mi lesz a két iskolányi tanárral, hogyha egy iskolányi gyereket akarnak fenntartani? [...] Őket hová teszik?" – Varga Ádám *
Emellett kritizálta, hogy a szakértői kormány oktatási minisztere egy gyermektelen szociológus, akinek nincs pedagógus végzettsége és életében nem tanított. Hozzátette: a miniszter „nagyon jó szót ért azokkal az NGO-kkal, amelyek majd beviszik az iskolába azt a gender és LMBT érzékenyítést, ami ellen mi hőbörgünk".
A TISZA-szavazók elbocsátásának paradoxona
Varga Ádám egy visszatérő anomáliára hívta fel a figyelmet: amikor TISZA-szavazókat bocsátanak el, az áldozatok és a közvélemény azonnal tiltakozik. De senki nem teszi fel a kérdést: „miért vették fel, miközben tiszás volt?" Varga Ádám szerint ez a világ „legnagyobb emberi anomáliája": nem volt probléma, hogy valaki ellenzéki szavazóként és szimpatizánsként a kormánynak dolgozott, de az, hogy kirúgták, már probléma.
Ifj. Lomniczi Zoltán ezt a gondolatot továbbfűzte: ha valakit jogszerűtlenül kiebrudalnak a munkahelyéről, az pontosan ugyanolyan jogsértés, függetlenül attól, hogy az illető kire szavazott. Szerinte ezt a párhuzamot mindenki érti, ha a saját bőrén érzi – és a jövőben a TISZA-szavazók is érezhetik majd, ha egyszer politikai alapon bocsátanak el embereket.
„Ha egyszer azt fogják mondani majd, hogy őt azért, mert a TISZÁ-ra szavazott, fogják eltávolítani a munkahelyéről, [...] akkor biztos baromira fel lesz háborodva." – Ifj. Lomniczi Zoltán *
A beszélgetés során felmerült, hogy már most is vannak ilyen esetek: „Engem miért rúgtak ki? Hát én a TISZÁ-ra szavaztam."
Trump és Biden párhuzam, valamint a TISZA médiastratégiájának sajátosságai
Pindur Tamás Trump 2024-es győzelmét hozta fel példaként, ahol a megválasztott elnök egyetlen nagy közösségi médiumon sem volt jelen (saját Truth Social platformját használta), e-mailekben tartotta a kapcsolatot a híveivel, és így is nyerni tudott. Viszont – tette hozzá Varga Ádám – Trump rendszeres vendég volt olyan podcastokban, mint Joe Rogan műsora, ahol egy-egy beszélgetést többen hallgattak, mint a CNN teljes hálózatát.
Gajdics Ottó ezzel szemben azt hangsúlyozta, hogy Magyar Péter nem fogalmazott meg ellentétes politikai üzenetet, ellentétben Trumppal.
A „Zsolti bácsi" ügy és a „Kozanosztra" narratíva jogi vetületei
A műsorvezető utolsó kérdésével Raskó György kijelentésére reflektált („kit érdekel, ki az a Zsolti bácsi, ilyen választási eredmény után?"), és arra volt kíváncsi, hogy ez beismerő vallomásnak tekinthető-e. Ifj. Lomniczi Zoltán óvatosan sorolta a lehetséges büntetőjogi kategóriákat: hamis tanúzás, hamis vád, vesztegetés, rágalmazás, sőt amennyiben felülről avatkoznak be, hivatali visszaélés is felmerülhet.
Lomniczi azonban arra is figyelmeztetett, hogy a TISZA éppen azt csinálja sok Fidesz-képviselővel, ami ellen tiltakoznak: bizonyíték nélkül bűnözőnek bélyegzik őket.
„Kérem tisztelettel, hol a bizonyíték egy jogászembertől? Ennyit talán egy nem jogász is elvárhatna, hogy legalább egy papírt mutasson, amivel bizonyítja, hogy [...] ki és miért lenne bűnöző az 51 képviselőből." – Ifj. Lomniczi Zoltán *
A beszélgetés legvégén a műsorvezető utalt a nemrég megjelent, gyűlöletkeltő reklámok elleni törvényre, amely tilt minden olyan tartalmat, ami „társadalmi ellenségkép kialakítására irányul, vagy közösséget kollektív bűnösséggel vádol". Gajdics Ottó feltette a kérdést: vajon a Fidesz is közösségnek számít-e e törvény értelmében?
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
- Az átirat egyes helyeken elmosódott: a 24 éves kor körüli demográfiai érvelésnél az életkorok és az időintervallumok nem teljesen követhetők. A szöveg kontextusából valószínűsíthető, hogy a 40 év alatti korosztályról van szó, akik 2010 óta élnek felnőtt életet.
- Több tulajdonnév torzítva jelenik meg: „Porsé" feltehetően Porsche, „Vái Pista" a szövegkörnyezet alapján valószínűleg Varga Pista (kontextus: Tibi atyához hasonló céghálózattal rendelkező személy), „Disti" egy Facebook-koordinátorra utaló becenév vagy keresztnév. „Gozanosztra" minden bizonnyal a Kozanosztra (Cosa Nostra szójáték a kormányzati körökre) félreértése.
- A „Testnevelési Egyetem" említésekor az átirat sérült, a pontos név nem rekonstruálható egyértelműen.
- Az „Ol Péter" név nem szerepel a referencialistában, de a kontextusból (alkotmánybírák) valószínűleg egy létező személyről van szó, akinek a neve az ASR során torzult – a referencialista alapján nem azonosítható be egyértelműen.
- „Tibbi atya" és „Tibi atya" feltehetően ugyanaz a személy, aki az influenszerként működő közéleti szereplő.
Teljes átirat megjelenítése
[00:00:00]Szeretettel köszöntöm a Hí FM rádió hallgatóit.
[00:00:02]A civil kört hallják.
[00:00:02]A műsorvezető Gajdics Ottó.
[00:00:04]Vendégeim pedig Pindorok Tamás, Ifja Blomnici Zoltán és Varga Ádám.
[00:00:09]Szervusztok.
[00:00:11]Szervusztok.
[00:00:11]Szia.
[00:00:11]Köszönjük a meghívást.
[00:00:13]Mondok három meghatározást arra, ami itt zajlik körülöttünk most már két hónapja lassan.
[00:00:21]Újr Rákosi korszak, formálódó lenini demokrácia, jakubinus diktatúra.
[00:00:29]Na, ti hogy értékelitek?
[00:00:29]Tamás kezdte.
[00:00:32][sóhajtás] Részben mindegyikkel egyetértek.
[00:00:39]Nehéz, nehéz megfogalmazni, mert az ember le van döbbenve.
[00:00:41]Szerintem mindenki le van döbbenve ezen az oldalon, de szerintem nem csak ezen az oldalon, merthogy mert hogy én egyáltalán nem tartom rendszerváltásnak, ami történt, és az ellenoldal meg ezt harsogja, hogy az a szavazók kétharmada, illetve aki elment szavazni, azok itt rendszerváltást szerettek volna, és ezért kell lecserélni a köztársasági elnököt, ezért kell kitiltani az országgyűlésből ől a volt parlamenti vagy 12 év vagy nyolc év már nem tudjuk követni hány évig dolgozó képviselőket.
[00:01:20]Ezért kell Orbán Viktorral személyre szabottan egy törvényt hozni, hogy ő nem lehet miniszterelnök.
[00:01:27]Ö ebből a szempontból valóban egy ilyen egy ilyen 50-es éveket idézi a fordulatév 48, tehát hogy hogy az előző Hortiérát azt mindenképpen megakadályozzuk, hogy visszajöjjenek.
[00:01:43]Aztán 56-ban is a kommunisták ezzel jöttek, hogy a horté vissza akarnak jönni.
[00:01:47]Akkor ezek szerint a Kádára azért tisztogatott utána is, meg azért voltak ezért volt ennyi gyilkosság.
[00:01:52]Tehát ezt mindig meg akarják akadályozni.
[00:01:55]Ezek szerint most is meg akarják akadályozni, hogy hogy a jobb oldal visszatérjen minden erővel, de ez nem csak a Tiszapárton múlik, én úgy látom, tehát hogy itt itt nagyobb erők mozognak a háttérben.
[00:02:10]Van egy megfelelési kényszer, és ez a Brüsszel és a globalista politika, ami a ami az Európai Uniót is jellemzi.
[00:02:19]Majd meglátjuk, hogy a francia elnökválasztáson mi lesz, kiindulhat például a jobb oldal részéről.
[00:02:24]hogy fognak össze majd ismét a jobb oldal ellen a baloldali pártok szerintem a radikálisok is egyébként tehát a baloldali radikálisok az úgynevezett centrummal meg mi lesz Németországban, ami ugyancsak egy egy kényes kérdés az Európai Unió számára, merthogy olyan szabályrendszerük van, amit itt ismét fel akarnak állítani, hogy a jobb oldal, a nemzeti jobboldal, a patrióták ne kormányozhassanak.
[00:02:56]És szerintem ez a keretrendszer működik, és az csak egy alfejezete, hogy a Magyar Péter mit szeretne, milyen elnöki hatalmat szeretne saját magának, vagy félelnöki rendszert szeretne saját magának.
[00:03:07]A lényeg az az nem itt van, hanem Brüsszel meg ennek a globalista hálózatnak az érdeke, amik amik szerintem itt lejátszódnak.
[00:03:17]Mi meg itt nézzük, hogy hogy mi történik sajnos, mert nincsen eszközünk.
[00:03:22]Zolita jogászként mindazokról [torokköszörülés] a fejleményekről, amit a Tamás már említett, többször nyilatkoztál és elmondtad jogi szakvéleményedet is.
[00:03:34]Ö azt kérem tőled, hogy most a mi hallgatóinknak, nézőinknek próbáld már úgy összefoglalni, hogy az egyszerű Mádi honpolgár is értse, hogy miért kell Sullyok Tamást egy ilyen egymondatos pökhendi kijelentéssel megfosztani Ajotalától.
[00:03:59]Azért említetted Máot, hogy már csak a Csodarabbi segíthet rajtunk.
[00:04:05]Az a helyzet, hogy egy csomó minden, amit elmondtunk, sőt a többsége, amit elmondtunk szerintem akár a kampányban is, de a többen részt veszünk a már nagyon régóta ebben a diskurzusban.
[00:04:22]Az szerintem helyes volt.
[00:04:22]Egy pár dolgot nem mondtunk, az az ellenfél dolga volt, hogy elmondja.
[00:04:29]Ezalatt azt értem, hogy voltak olyan közjogi intézkedések, amelyek vitát generáltak az [horkantás] elmúlt 16 évben, és ez kétségtelen.
[00:04:40]Na de ha valamiről kimondják Nemzetközi fórumok, hogy ez jogsértő, akkor az első kérdés az az, hogy miért vág ugyanabba bele újra egy másik kormány, amely pontosan az antitézise akar lenni az Orbán rendszernek.
[00:04:54]Tehát ha azt mondják, hogy jogellenes eltávolítás, jogellenes nyugdíjazás, és ez az első három évben megjelent az Orbánkormány vonatkozásában, akkor egyébként számos kiváló vívmány mellett azért azt tegyük hozzá, és erről meg beszéltünk, és kevésbé artikuláltuk talán az előző részét.
[00:05:23]hogy hogyan képzeli azt majd Magyar Péter, és ehhez, amit mondott Tamás, hogy esetleg külső segítség szükségeltetik, hogy nyugodtan álljon egy-egy ilyen küzdelem elé, mert azt mondja, hogy a kettős mérce működik, és amit megítéltek a Nemzetközi Fórumok esetleg 2010 és 16 között, azt majd nem fogják megítélni.
[00:05:50]2026 után.
[00:05:50]Ennek fényében merek bármit mondani, mert egyébként beszélhetek én alaptörvényellenességről, amikor el akarja törölni Magyar Péter, és a legutóbbi sajtótájékoztatóján a kormányfő elmondta, hogy ő alkotmányt akar, nem alaptörvényt.
[00:06:09]Érdemes lenne elmerülni abba, hogy miért lett ez alaptörvény, és hogy a történeti alkotmány tisztelete egy olyan embernek, aki mondjuk rózsafüzzért tesz a kezére, meg Jézusra hivatkozik, esetleg nem biztos, hogy baj.
[00:06:22]Nem baj, ha utánanéz, hogy az alaptörvény az pontosan azért született meg maga a kifejezés, hogy elismerjük azokat a közjogi eredményeket, amelyek az államalapítás óta egészen a Rákosista alkotmányunkig megszülettek.
[00:06:42]Egy tolvonással ugyanis, hogyha újra alkotmánynak nevezi az alapdokumentumunkat, akkor ezt zárójelbe teszi a kormányfő.
[00:06:50]És nagyon fontos az is, hogy egyébként a hatályos jogszabályokra is hivatkozhatunk, meg ahogy említettem a nemzetközi bírói gyakorlatra is, uniós jogra, bármire, ha egyébként nem lesz intézmény, amely azt érvényesítse, akkor kár a gőzért, ahogy mondani szokás.
[00:07:12]Tehát először is azt kellene látni, ha valaki kellő prófétikus képességekkel rendelkezik, hogy mire számíthatunk, hogy az emberi jogok európai bírósága tartja-e magát a precedenseihez.
[00:07:28]Az Európai Bíróság, amely Luxemburgban van, tartja-e magát a precedenseihez?
[00:07:33]Mert ha igen, akkor Sulyok Tamás, Oltai András, most csak mondok neveket, akik meglettek célozva.
[00:07:43]Ol Péter és a többi az alkotmánybér ők számíthatnak legalábbis egyfajta ellentételezésre kvázi sérelemdíjra a meghurcoltatásért a megbéjegzésért a hivatalvesztésért erőszakosan de ha nem akkor ez pusztába kiáltott szó marad amikről beszélünk úgyhogy én egyébként ezzel a nyugalommal napról napra elmondom azt ami le van írva a jogszabályba, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy bárki ezt érvényesíteni fogja, vagy tudni fogja érvényesíteni a jövőben.
[00:08:21]42 önmagát [torokköszörülés] jogtudósnak tituláló ember amellettér, hogy így kell, ez a jó, ahogy Magyar Péter csinálja.
[00:08:30]Ugyanakkor számos igazi jogtudós, illetve közéleti személyiség pedig figyelmeztet arra, hogy ezt talán már nem kéne, amit most, ahová most eljutott Magyar Péter.
[00:08:40]Te hogy látod, Ádám?
[00:08:43]Nem leszek népszerű.
[00:08:46]Nagy tisztelettel adózom a jogi tudásod előtt, de ez sehova nem vezet.
[00:08:48]Tehát ez egy nagyon vakvágány.
[00:08:51]Én azt érzem, és ezt ki kell mondani.
[00:08:55]Tehát a a szembenézés az azt is jelenti, hogy szembenézünk azokkal, amik azokkal a kommunikációs deficitekkel, amikkel rendelkezünk.
[00:09:04]És azt érzem, hogy most jelenleg az, hogyha elmondjuk, hogy mi jogszerű és mi jogszerűtlen, az nem vezet sehova.
[00:09:10]És azért nem, mert mi ismerjük a jogot, mi betartottuk a jogszabályokat, és tisztelettel bántunk még azokkal is, akik a Fidesz ellen szavaztak.
[00:09:18]Soha nem vetemtünk olyanra, hogy örömködjünk azon, hogy más emberek elveszítik a munkájukat.
[00:09:23]Soha nem táncoltunk az ellenfeleink sírjain.
[00:09:28]Uram, bocsá, akik még durvábbakat is tesznek, soha nem.
[00:09:30]Tehát ilyet mi nem tettünk, hogy ez a Fidesznek a bűne vagy az erénye, azt majd eldönti a történelem.
[00:09:36]De hogy a amiről beszélsz, ugye a társadalomnak a jelentős része nem ért a joghoz, nincs benne a jogban, nem tehát nem fogja ezt megérteni.
[00:09:44]És a Tisza alattomos módon erre a tudáshiányra építs ő nem azt kommunikálja, hogy az alaptörvény azért nem lehet alaptörvény, mert nem lehet, mert jogszerű és Sully Tamás azért nem lehet általában jogszerűtlen.
[00:09:57]Egy teljesen másik platformon vannak.
[00:10:00]Mi azt kommunikáljuk, hogy jogszer, mert mi fejünkben él egy jogállamisági keretrendszer, amit a filmekből ismerve a jókat rendszeresen megköti, mert betartják a szabályokat.
[00:10:12]Még az ellenfél alattomos módon, ha kell, akkor egy kardpárbajba és pisztolyt ránt, vagy gépágyút, most mondtam, bármit, vagy előhúz a kalapból egy Zsolti bácsit, nem tudhatjuk.
[00:10:24]Na most, hogyha mi folyamatosan jogászkodunk, addig elmegy mellettünk a kommunikáció, mert a Tiszának a felső vonala lekommunikálja azt, hogy jogszerű, nem jogszerű, nem érdekel senkit, mert nem érti az ember, az állampolgár nem érdek, nem is foglalkozik vele.
[00:10:41]Ha foglalkozna, akkor jogász lenne.
[00:10:42]Ő azt mondja, az az övék, nekünk az övék nem kell, nekünk a miénk kell.
[00:10:48]Azt ők írták, az rossz, mi a miénket hozzuk.
[00:10:50]És ennyi sorog le.
[00:10:50]Tehát ennyi megy le hozzájuk.
[00:10:53]És az olyanok, mint a a Tisza atya, akik az elmúlt 16 évnek a legnagyobb vesztesei, akik egy Porsében nyomorognak.
[00:11:00]Porséban nyomorognak.
[00:11:02]Most ki is posztolta, hogy egy Porséban ült a választásnán, és arról posztolt Tibi atya, hogy vajon mi lenne, hogyha nem egy ilyen kormány lenne.
[00:11:09]Tibi atyának olyan céghálózata van, bocsánat, Tibi atyának olyan céghálózata van, meg zárójáben Vái Pistának is, hogy a minotaurusz élete végig bolyonghatna benne.
[00:11:18]16 év nagy vesztesre azt posztolta ki, hogy a szemem sem rebben addig, amíg az előző rendszer bábjait takarítják el személyre szabott törvényekkel, ha már máshogy nem lehet.
[00:11:31]És ez egy nagyon fontos mondat, mert ez nem az ő véleménye.
[00:11:33]Tibi atyát ezrek, 100zrek, százezrek követik.
[00:11:36]Ez véleményformálás.
[00:11:38]Tehát ők arra kondicionálják a társad.
[00:11:40]Nem azt, tehát míg mi azt magyarázzuk, hogy ez miért jogszerűtlen, addig ők nem azt magyarázzák, hogy ez miért jogszerű, hanem hogy ez az ő mértékegységükkel miért igazságos.
[00:11:50]Úgyhogy teljes tehát nincs segítség, nincsen válasz, nincs Straszburg, nincs emberi jogok bírósága, nincsen semmi, nincsen európai ügyészség.
[00:12:00]Nincs semmi ilyen, mert ez ezek az intézmények, ezek nem bennünket, nem a nemzeti érdeket szolgálják, hanem saját magukat.
[00:12:07]És beszéltünk Rákosi korszakról, Jakubinos diktatúráról, beszéltünk ezekről, de annak volt egy olyan előnye, ha szabad ezzel fogalmazom, a Tiszával szemben, hogy ők nem próbálták meg elbábozni, hogy ők igazság és a jog és a morál nem tudom milyen felkent bajnokai.
[00:12:22]Ők neked mentek, és ha bekopogtak a házadra, akkor tudtad, hogy agyon lőnek.
[00:12:27]Itt nem tudod, olyan szintű bizonytalanságot teremtenek, amilyet még ember nem látott Magyarországon.
[00:12:34]És erre kell, és bocsánat, még egy gondolat, hogyha szabad, nem lepett meg.
[00:12:37]Egy picit sem lepett meg, mert hogyha valamivel nem lehet magyar Péteréket vádolni, az az, hogy zsákba macskát árultak volna.
[00:12:41]Elnézést, hogyha végignézek azokon, akik most a Tisza szavát viszik, és nem a kormányzati szinten, hanem a médiában a közéleti gondolatformálok, hát én kérek elnézést, de hogyha bemennék egy náci panoptikumba, barátságosabb tekintetek jönnének velem szembe.
[00:12:56]Igen.
[00:12:56]Itt itt eszembe jut a forradalmak természete, és hogyha nem akarunk ezzel példálózni, most nem akarom a rákosi diktatúrát meg a tö példálozzunk nyugodtan, mert ezen nagyon berágott a miniszterelnök úr, és én azért tartom fontosnak, mert Igen, igen, igen, azért [nevetés] fontos, mertogy hogy a forradalmak, mint ahogy a politikai történések nem állnak meg, tehát folytatódnak, nincsen cezúra, nincs történelem vége.
[00:13:27]A forradalmak úgy folytatódnak, hogy a forradalmak a saját köreiken belül, hogyha már nincsen külső ellenfél, felják a saját gyermekeiket, akkor keresnek belülről ellenségeket.
[00:13:35]És ezért mondom, hogy mondtad, hogy a Tisza szavazók meg a meg az átlag ember, aki csak figyeli ezeket a dolgokat, én azért felhívnám a figyelmet arra, hogy ez nem fog megállni.
[00:13:48]Tehát, hogyha jogszerűtlenül, alaptörvény ellenesen, alkotmány ellenesen meg lehet tenni valakivel, a köztársasági elnökkel, hogy mindenféle indok nélkül, merthogy bűncselekmény nem követett el, semmi olyan jogsértés nem követett el, ami egy de nem szól nem szólt, amikor szól Ja, hogy nem szól, de ez egy politikai vélemény, hogy szerinte nem szólt.
[00:14:12]Tehát ezért mondom, hogy politikai vélemény alapján bármikor a saját táboron belül lehet majd ellenségeket keresni.
[00:14:21]És ez mindig így történt a történelemben.
[00:14:28]Úgyhogy csak figyelmeztetem ezeket az embereket, meg azt a belső kört is, hogy lehet, hogy eljön majd az idő, amikor nem lesz ellenfél, és egy ilyen dinamikus parinak, mint ez a magyar Péter, látjuk lesz ellenfele mindig, mert mindig talál majd magának ellenfelet.
[00:14:42]kapott 10ítőt a házelnökasszony, amikor fegyelmezni próbálta a történéseket.
[00:14:48]Igen.
[00:14:50]Na de nagyon fontos volt, amit Ádám fölhozott abból a szempontból is, hogy hogyan került ilyen tömeg hatása alá annak a virtuális valóságnak, amit ezekkel a dumákkal, ezzel a folyamatos kampányüzemmóddal kialakított Magyar Péter és környezete.
[00:15:13]Ö azért kérdezem tőletek, mert úgy látom, hogy ti rátok nem hat.
[00:15:19][nevetés] Tehát mindig azt szokták a a virológusok is keresni, hogy aki nem fertőződött meg abban vajon mi van?
[00:15:26]Mert ők ti tudjátok megmondani, hogy hogy a a többiekkel mi történt, hogy hogy elfogadják, sőt éjenzik, tapsolják ezt a ezt a minősíthetetlen viselkedést, amit látunk itt két hónapja.
[00:15:44]Hát először is van [sóhajtás] egy olyan kiindulópont, amit a a mi miniszterelnökünk évekkel ezelőtt köcsén valahogy úgy írt körül, hogy ezek mind liberális csatornák, és ott kellett volna egyébként nagyon ritkán szólok a nagyok dolgába bele, de esetleg saját csatornákat nyitni, mert ott a legfontosabb igazság elhangzott.
[00:16:14]Hogyha ezek liberális csatornák, globalista csatornák, akkor ott mi nem nyerhetünk.
[00:16:21]Mégis kísérletet tettünk rá, és ideig, óráig lehet, hogy egy-egy videót, amit egy jobboldali influencer csinál, többen megnéznek, de végső soron ezt a háborút ezt nem nyerhettük meg, mert az algoritmusokat úgy manipulálták, ahogy nem szégyelték.
[00:16:41]És zöirkeresős csávó ez bele is mondta lazán a nyilvánosságba, mert a TikTok letekerték a jobboldali tartalmakat, nem volt az a hirdetési forrás, még magukat is önkorlátozták, de csak azért, hogy még ennyivel se próbáljon a jobb oldal magának letekert formában se előnyt szerezni, hogy esetleg megtéveszti megtéveszti a rendszert ö hirdetési összegekkel, és ezekben a rendszerekben nincs valódi érdemi jogi környezet.
[00:17:18]Tehát magyarán egy belső protokoll szerint, úgynevezett irányelvek belső szabályozás szerint működik.
[00:17:27]Tehát hiába valami ott történik, és az mondjuk a transznacionális szolgáltatásról van szó, tehát azt mondom, hogy a francia, a német vagy a magyar jog szempontjából nem megfelelő.
[00:17:43]A helyi jogszabályok alapján nem tudsz apellálni, hanem egy belső rendszer alapján.
[00:17:49]Majd ők tudják, majd ők eldöntik.
[00:17:51]Vagyalumbóba eldönti egy operátor, aki nem is hallott adott esetben Magyarországról, hogy hogy ez az adott bejegyzés lefordítva angolra ez helytálló, és hogyha a migráció kritikus, akkor akkor nyilvánvalóan le kell tekerni, vagy szuverenista, vagy patrióta.
[00:18:09]Ez az egyik része a dolognak.
[00:18:12]van egy másik része, amiről beszélgetünk, és ez legalább ilyen fontos, hogy most van a közéletnek egy felső szintje, ahol most ebbe a vitába nem szeretnék beleállni, hogy most mennyire érvényesül a jog, vagy mennyire érdemes róla beszélni, de hát azért az azalatti rétegekben működik nagyon erősen.
[00:18:35]Tehát Bus Balázs, Hugi Attila, Molnár Zsolt esetében sajnos ez az érvelés, ez nem állja meg a helyét, amit ez imént hallottunk.
[00:18:45]Bár csak megállná, mert akkor azt mondanám, hogy hogy akkor hát itt valójában nincs értelme jogászkodni, mert nem veszik komolyan a jogszabályokat, mindenkit futni hagynak, de az ellenfélel szemben viszont konszekvensek.
[00:19:05]Tehát ez az igazi probléma.
[00:19:05]És csak hagy, hadd kotyogjak közben.
[00:19:07]Itt is érvényesül az, hogy gyakorlatilag politikai érvek mentén csukják le a búsbalást.
[00:19:16]Azt igen, az a lényeg, hogy ezt majd meglátjuk már.
[00:19:21]Ugye egy a egy lépés történt és ezért mondom, hogy van azért az a szféra, mind az én, mint védőügyvéd tudom mondani, ahol biztosan csak és kizárólag a jognak van jelentősége.
[00:19:32]Hogyha a nyomozási bíró elrendeli a letartóztatást, ami a legsúlyosabb kényszerintézkedés, akkor itt van egy megalapozott bűncselekmény.
[00:19:42]A bíróság szerint lehet politikai döntést hozni.
[00:19:45]Tehát ismerünk most olyan közéletben aktív ügyvédet, aki régen bíróként elengedett egy gyilkost.
[00:19:52]Ezt meg is írták, egy nagyon ismert alvilághoz köthető büntető ügyben, majd másodfokon egyébként egy politikailag balra sorolható bíró úgy helyre szakmailag, mint a SICZ.
[00:20:07]Hát ebben a szférában, a mi hétköznapi világunkban, ahol én nem vehetek úgy el egy telefont és dobhatom a Dunába, [horkantás] hogy ellenem ne indítsd csagbüntető eljárást, legalábbis nagyon kicsi az esély rá, pláne ha megtudják, ugye nyilvánosságra kerül, és még mindig nincs semmi.
[00:20:28]Tehát a a a normális ember szintjén ennek igenis van jelentősége, és erre tudunk építeni.
[00:20:34]Tehát hogyha mi azt mondjuk, hogyha a tiédet elveszik, és ez bűn, a te gyermekedet elrabolják, az bűn.
[00:20:45]Téged kirúgnak a munkahelyedről, ugye, jogszerűtlenül, akkor az munkajogi következményekkel kell, hogy járjon.
[00:20:54]Akkor értsétek meg, hogy amit Súlyok Tamással csinálnak, az nem más, mint az, hogy őt jogszerűtlenül kiebrudalják a munkahelyről.
[00:21:01]És azt kell ezeknek az embereknek, akik esetleg nem értik, ahogy hallottuk a jogi érvrendszert, nem szeret, vagy nem szeretnék érteni, vagy nem tudják értelmezni.
[00:21:13]Szerintem mindenki annyi annyit tud, hogyha vele jogsértés történik, akkor mindig hangosan kiabál.
[00:21:22]Így van.
[00:21:23]Hogyha őt megfosztják a szerzet jogaitól, akkor akkor okkal hőbörög.
[00:21:29]Na de értsék meg, hogyha egyszer azt fogják mondani majd, hogy őt azért, mert a Tiszára szavazott, fogják eltávolítani a munkahelyéről, vagy azért, mert Tisza aktivista, hogy egy nyílt tab dolgot mondjak, azért fogják őt eltávolítani munkahelyiről, akkor biztos baromira fel lesz háborodva.
[00:21:49][nevetés] Ugye ez most úgy hangzott el a közelmúltban, hogy engem miért rúgtak ki?
[00:21:53]Hát én a Tiszára szavaztam.
[00:21:56]Igen, ilyen is van.
[00:21:56]Nekem azt ezt ezt bocsánat, ezt mindenki érti és mindenki pontosan tudja, hogy ez a párhuzam ez húsba vágó, ha róla van szó.
[00:22:08]Persze amíg a másikkal történik, lehet annyira érzéketlen, hogy erre nem reflektál, de azt gondolom, hogy az emberi rossz indulattal nem feltétlenül kell fogalkodni.
[00:22:18]Világos, világos.
[00:22:18]Na, Ádám, bocsánat, hogy közben szóltam, csak ugye miért rúgták ki, hogy a Tiszára szavazott?
[00:22:22]Tehát a kérdés az ugye ezt soha senki nem tette fel, és nem azért, mert ettől szakmaiatlanabb vagy szakmaib lenne bárki.
[00:22:30]Miért vették fel, miközben Tiszás volt?
[00:22:33]Ezt senki nem tette.
[00:22:33]Ezt ezt a kérdést senki nem ezt a kérdést senki nem tette fel, és nem azt mondom, hogy nem kellett volna, de az nem volt probléma, hogy ő ellenzéki szavazóként és szimpatizánsként a kormánynak dolgozott.
[00:22:47]Ez nem volt neki probléma.
[00:22:47]De az, hogy kirúgták, azért már az már probléma.
[00:22:48]Ez ez számomra a világ legnagyobb emberi anomáliája és egyben a legyértelműbb is.
[00:22:55]Viszont itt visszatérnék még az algoritmusokra és a letekerésre és a hirdetésre.
[00:23:00]Volt szerencsém rálátni különböző hirdetési mechanizmusokat.
[00:23:04]Beszélgettem olyan emberekkel, akik ezeket kezelték.
[00:23:09]Szerintem alapvetően ez egy rossz irány a hirdetett tartalom, mert nagyon sok helyen azt tapasztalom, hogy ami nem ment, azt kezdték el hirdetni.
[00:23:14]A hirdetés nem arról szól, hogy ami nem megy, azt erőltessük meg.
[00:23:18]És akkor nyomjuk le, mint a libát tömnénk.
[00:23:23]Hirdetés az egy kis hátszél annak, ami már magától is fut.
[00:23:25]Tehát ez ez szerintem rossz irány volt a hirdetése.
[00:23:29]És én azt láttam, hogy például a Deák Dani, Bohár Dani, Szarvas Szilveszter és nem tudom kire az, akinek még volt korábban Facebook hirdetése, ők a hirdetett vagy hirdetések után talán még jobbakat is mentek, mint azelőtt, mert nekik a hirdetésekből is viszonylag minimális tartalmuk vagy minimális nézettségük született, mert ott a hirdetések egyfajta hátszélként voltak kezelve, de hogy alapvetően ez az egyik rész, a másik pedig az algoritmus.
[00:23:53]Ugye beszéljünk arról is, hogy hogyan működik az algoritmus.
[00:23:57]kicsit szakmázzunk.
[00:23:59]Hogyha valaki megné, hogyha megnézi 100 ember a te videódat, akkor az algoritmus ezt szereti és tovább ajánlja.
[00:24:04]Ha tovább görgetnek, nem nézik meg az első 100 ember, akkor nem ajánlja tovább.
[00:24:09]Na most nem hiszem azt, hogy ne lett volna a jobb oldal és a konzervatív oldal valamilyen szinten korlátozva.
[00:24:15]Erről többen beszéltek is.
[00:24:17]Sőt, Zuckerberg maga vallotta be Trump megválasztása után, hogy ezt megtették.
[00:24:21]Tehát ezt maga vallotta be.
[00:24:23]azt mondom, hogy nem történt meg.
[00:24:24]De van egy másik szempont, amit mi nem vettünk észre, amikor a túloldal, és most nem politikai túloldalról beszélek, hanem hanem ideológiai túloldalról, és ezen a ponton szerintem nem ellenzéket kell mondanunk, mert ők nem ellenzék vannak, hanem ők ellenségei a hagyományos értékrendeknek.
[00:24:43]És ezen a ponton ellenségről kell beszélnünk.
[00:24:46]Hangsúlyozom, nem politikai pártok és nem politikusokról van szó.
[00:24:48]Ők letettek egy gumicsontot az asztalra.
[00:24:53]elénk tolták, kitolták a frontra.
[00:24:53]A mi katonáink, harcosaink, harcostársaink ezt megtámadták, rámentek, és míg mi érvekkel próbáltuk legyőzni az ő gumicsontjukat, vagy akár valós kísérleteiket a a mi támadásunkra, addig nekik volt egy másik hadosztályuk, amit mi nem vettünk észre, és az szépen körbejött rajtunk lopakodva, és oldalról elkezdte a mi hitelességünket kérdőjelezni.
[00:25:24]És aki nem dolgozik, az nem hibázik egyedül.
[00:25:26]Aki valaha megszólalt már a médiában, az szerintem mondott már olyat, amit elő lehet venni később.
[00:25:30]És szerintem mindenki nevében mondhatom azt, hogy persze mindenkinek volt már nyelvbotlása, félmondata, rosszul megfogalmazott beszéde.
[00:25:38]Ez mindenkinek volt.
[00:25:40]És ezeket olyan szinten felhangosították, hogy míg mi míg mi egy próbáltunk érvekkel vitázni, amik jogosak, jogszerűk és igazak voltak, addig ők nem azt mondták, hogy ők ők rosszul látják, tévednek azért, mert nekünk van igazunk, hanem ők hazudnak, mert és elkezdtek diszkreditálni bennünket.
[00:25:59]Erre nem volt a jobb oldalnak válasza.
[00:26:01]És beszélgettem számtalan tüntetővel, számtalan tüntetővel beszélgettem, hogy hányszor hallgatták meg Orbán Viktor beszélét, a miniszterelnökét.
[00:26:10]Nem Orbán Viktort, inkább így a miniszterelnökét, hogy mit kommunikál a miniszterelnök, és nem egy egy ünnepi beszéd, hanem egy sajtótájékoztató, egy szakmai előadás, bármi.
[00:26:20]Nem hallgatják meg, miért?
[00:26:20]Mert hazudik.
[00:26:22]Mit hazudott?
[00:26:22]Mindegy.
[00:26:22]Volt egy ilyen válasz, hogy mindegy, hogy akiket én hallgatok, ők elmondták, hogy hazudott.
[00:26:29]ilyen választ kaptam jelenleg 10 és van egy másik oldalának egy antropológiai oldala 40 év alatti a körében a Fidesz elképesztő népszerűtlen volt.
[00:26:38]Az, hogy ez a diszkreditálás ilyen módon hatott rájuk, az a történet egyik fele.
[00:26:41]De hogyha megnézzük azt, hogy Magyarországon a a nagy betűs élet, hogyha szabad így fogalmaznom, az egyetem az egyetemi évek után kezdődik, mert egyetemen azért még viszonylag burokban vagy védve, vagy a a világ viszonttagságaitól, az egy az egy kipárnázott környezet, akárhogy is nézzük, kipárnázottabb, mint a munkaerőpiac.
[00:27:05]A 24 éves kor, aki ma 40 éves, az 24 éves kora óta, tehát joggal feltételez egyetem óta, mióta a nagy betűs életben van, Orbán Viktornak hívják a miniszterelnökét.
[00:27:15]És ha tetszik, ha nem, Magyarországon 1 millió autóval van több, az aranytartalékunk 3 tnáról 110 tonnára növekedett.
[00:27:22]Orbán Viktor rengeteg pénzt lopott el a bankoktól, és adta oda az embereknek rengeteget, akik most hatalmas tartalékokkal rendelkeznek a legújabb felmérések szerint.
[00:27:33]az a az a társadalmi azok a társadalmi intézkedések, vagy legyen az a az a szociális háló, ami nem hiszem, hogy mindenhol tökéletes állapotban lenne, és valahol még igényel némi foltozást nem vitatom, de az a fajta támogatási rendszer, ami Magyarországon van, a családoknak, a fiataloknak, Európa szerte, az ez ismeretlen.
[00:27:51]Az a biztonság, ami Magyarországon van, a közbiztonságról beszélek most, az ismeretlen.
[00:27:57]És gondolj bele abba, hogy 24 éves korától egy ma 40 éves felnőtt ember ebben a biztonságban él.
[00:28:03]Felmerül a kérdés, hogy ha mi arról beszélünk, hogy háborús kitettség, migrációs válság, gazdasági válság, energiaválság, hogyan várjuk el azoktól, hogy ezt megértsék, uram bocsán, elhigyék vagy lássák, ha soha nem tapasztalták meg.
[00:28:16]És a zárógondolatom Németországban nem volt plakát arról, hogy háború van.
[00:28:22]Mégis sem migrációról nem volt plakát.
[00:28:24]Mégis a német felmérésekben a az első és legégetőbb probléma, ami az országot érinti, az a migráció.
[00:28:30]Egy plakátot nem láttál, az első három vagy négy helyen pedig ott van a háborús kitettség.
[00:28:35]Nem látsz háborús plakátot Németországban.
[00:28:39]Miért érzi a német, hogy a háború veszélye fenyegeti őt?
[00:28:40]Mert érzi a bőrén, hogy a az állam efelé halad.
[00:28:44]Igen.
[00:28:45]És nem kell magyarázni, nálunk mivel nincs betegségtudata a páciensnek, ezért gyógyulni sem akar.
[00:28:49]Nem akar bevenni egy vitamint sem, mert ő nem beteg.
[00:28:55]Igen, tényleg összetett a probléma, a fiatalok problémája, maga a digitális világnak a a hangulata, amit sugároz.
[00:28:59]És valóban így van, hogy aki 24 éves volt, az ilyen 40 év körül van most, amikor 2010-es, 2026 között, de lehet, hogy a jobb oldal egy kicsit ebben elszámította magát ebben a digitális világban.
[00:29:15]teljesen egyetértek, hogy olyan pályára mentünk föl, ami ami eleve meghatározott, hogy ott nem tudunk győzni, de lehet, hogy rossz eszközt is választottunk, mármint nem a nem a Facebook meg nem tehát nem erre gondolok, hogy fölmentünk, ez volt a hanem nem biztos, hogy direkt politikai üzeneteket kellett volna mindenkinek mondani, mert hogyha megnézitek, ez a és már például egy autós újságíró, egy hívják?
[00:29:40]Tibbi atya, aki bulikat szervez, meg kocsmákat.
[00:29:44]Ezek nem voltak Ezek ne Igen, igen, de ezek nem voltak direkt politikusok vagy politikai nem úgy léptek be a térbe, hogy ők ők politikai üzenetekkel jöttek, amikor elindultak.
[00:29:58]Ha nem életmód, hanem bul és amikor a kellő pillanatban ők tudták természetesen, így van, akkor beálltak.
[00:30:10]És lehet, hogy a jobb oldalnak sokkal szerencsésebb lett volna egy ilyet karaktert felvenni ebben a politikai küzdelemben.
[00:30:17]Csak, hogy mi meggyőződésünk, és szerintem itt mindenkinek, hogy nekünk van igazunk, és 10-ben is nekünk volt igazunk, előtte is nekünk volt igazunk, mert mi politikai hévvel megyünk minden ilyen csatába bele, miközben ez nem biztos, hogy az a politikai él ez a terep, amire mi gondolunk, mert mi ebben a a sima médiatérben küzdöttünk korábban is, ahol tudtuk, hogy kik az ellenfelek, kik az ellenségek, és azzal a hareszközzel mentünk föl, de itt már nem tudtuk Valójában, hogy ki az ellenfél, hogy egy bodybilder, aki egyszer csak úgy érzi, hogy ő Tiszás lett, és elmegy egy rendezvényre, hogy gyerekek, ez milyen jó.
[00:30:58]Nem, nem azonosítottad őt politikai szereplőként, aztán kiderült, hogy mégis az.
[00:31:04]Azt mondja nekem a Disti, aki az én Facebook szerepléseimet koordinálta, hogy ottól letekertek, úgyhogy néztem rá és akkor mi van?
[00:31:16]Tehát ennyire értettem én magam is hozzá, úgyhogy teljesen igazatok van.
[00:31:20]Igen.
[00:31:23]Azt mondta Raskó György, na a Magyar Mezőgazdaság és feldolgozóipar tönkretevője, mellesleg a Tiszának el nem ismert szakértője.
[00:31:33]Hogy kit érdekel, ki az a Zsolti bácsi ilyen választási eredmény után?
[00:31:39]Megint csak a jogászt kérdezem, hogy beismerő vallomás, vagy minek tekintsük ezt?
[00:31:44]Ugye ez tényleg a végén ne jussunk el oda, hogy a kalapács mindenhol csak mindenben, és mindenhol csak szöget lát.
[00:31:53]Tehát azért egyrészt az az az teljesen igaz, amit elmondtatok a nemcsak a közösségi médiával kapcsolatban, hanem azzal kapcsolatban, hogy milyen tendenciák vezettek a a 26-os feleséghez.
[00:32:13]És egyébként minden eszköztár már volt 22-ben is.
[00:32:16]Tehát nem mondhatjuk, hogy valami új bejött 26-ban, amit nem ismertünk 22-ben, mert az összes virális platform az rendelkezésre állt.
[00:32:27]Megjegyzem.
[00:32:28]24-ben úgy nyert Trump, hogy egyetlen egy nagy közösségi médiumon nem volt fenn, hanem volt egy saját Truce Social nevezetű közösségi médiája, amelyen én nem vagyok fent, nem tudom hányan vannak, de de Tamáskodom, hogy nem [nevetés] annyian, mint mondjuk a Facebookon.
[00:32:48]Igen, igen, igen, igen.
[00:32:51]És emailben tartotta gyakorlatilag a kapcsolatot a híveivel, meg hát a hagyományos médiumokon keresztül az Egyesült Államokban, és így is tudott nyerni.
[00:33:01]Tehát valójában itt arról megy, ha jól tudom értelmezni a nagyok, a közénykutatók, a politológusok verdiktjét, arról megy a vita, hogy az a plusz 1 millió ember, akit sokan a nemzeti oldalhoz kapcsoltak, és az végül is a Tiszához csapódott, és hozzáadódott a Márkizajféle eredményhez, az miből nőtt ki?
[00:33:28]És éppen ezért szeretném azt mondani, hogy akivel én beszéltem a választás után, és nagyon sokat adok a véleményére, vagy akikkel beszéltem, azért a legokosabb emberek egyöntető véleménye az volt, hogy ez egy gazdasági természetű vereség volt, nem politikai és a legkevésbé sem jogi.
[00:33:51]Tehát ha jól megy a gazdaság, és ezek az adatok, amiket elmondtatok, ezek mindig azak, de mégis, akik értenek hozzá, még egyszer mondom, nem lévén közgazdász, ezt elfogadom, mert mert mert a századvégnél hiszek azoknak, akik erről beszéltek, hogy akkor is egy dekonjunktúra volt, és akkor is egy dekonjunktúrális érzete volt az embereknek, hogy egyébként nőtt a megtakarításuk, de 22 óta egy olyan spirálba került bele a magyar gaz gazdaság, amely igenis a lehet, hogy pont ezért nem merték elkölteni a pénzt, hanem inkább félretették ígységesebb időkre.
[00:34:29]Pontosan így van.
[00:34:29]és már kevés volt az, ami általában szokott működni, hogy a kormány tesz a kormánykal sokszor elég az, hogyha próbálkozik, mint mondjuk egy pandémiánál, hogyha ha látja azt az ember, hogy minden nap reggel az operatív törzsben kezd a miniszterelnök, akkor sokkal kevésbé mondják, hogy minden egyes halál hozzáköthető, mint ahogy most elegánsan gyakorlatilag az elmúlt 16 év halálozásait hozzáköti a Fideszhez.
[00:34:56]Gozanosztra címen a miniszterelnök úr, akinek azért hát ez most nem lesz túl tisztelettudó, de egy továbbképzést ajánlanék az olasz maffiából, mert úgy látom, hogy csak a a felszínes Wikipédia c jó én én én akkor hadd legyek durvább.
[00:35:14]Én azt mondtam, mikor ezt meghallottam, hogy drága fiam, ha itt kózanosra lett volna, te már nem élnél.
[00:35:18]Ez a helyzet.
[00:35:21][nevetés] Néha eljátszok a gondolattal, hogy mi lett volna az ellenzékből, aki most kormányon van, hogyha harmad akkora diktatúra lett volna Magyarországon, mint amekkorát ők vízionáltak.
[00:35:38]Ezen úgy eljátszom.
[00:35:38]Viszont a Trump Biden párhuzamra még annyit annyiban hadd kapcsolódjak rá, hogy Trump és Biden két ellentétes üzenetet ígért, tehát két ellentétes politikát folytatott.
[00:35:50]ellentétes üzenetekkel.
[00:35:50]És bár Trump nem volt jelen a közösségi médiában de factó, viszont a legnagyobb közösségi média szereplőknél rendszeres vendég volt podcastekben, olyan podcastekben, akik akit például mint Joe Rogan, a BBC megpróbált ki nem bocsánat, a CNN megpróbált kicsinálni, mert Joe Rogannek az egy-egy beszélgetését többen hallgatták, mint a CNN-nek a teljes hálózatát.
[00:36:14]Igen.
[00:36:15]És úgy, hogy egy Joe Rogan egy kábé ekkora szobában ül egy piros függönnel maga mögött két mikrofonnal meg három kamerával.
[00:36:23]Ilyen garázs.
[00:36:23]Garázs.
[00:36:24]Igen.
[00:36:24]És biztos vagyok benne, hogy hogy a tartalom az meghaladja a CNN-nek a minőségét és a beszélgetések minőségét.
[00:36:33]Mindegy, most ne menjünk ebbe bele.
[00:36:34]Viszont nézzük meg, hogy Magyarországon bár a konjuktúraérzet valóban alacsony volt, és nem lehet elvitatni.
[00:36:38]mai napig gúnyolódnak a repülőrajttal ahhoz képest, hogy most pont ebben a második negyed évben jöttek meg a számok, hogy emelkedést mutatott egyedül Magyarországon az egész eurozónában talán talán Málta volt még az, aki aki mutatott egy fajta emelkedést, de hogy a németek is lefelé mennek, nekünk áll egyedül a zászló, mindegy.
[00:36:57]De nem is erről beszélek, hanem az, hogy Trump és Biden ellentétes politikai üzenetet fogalmaztak meg.
[00:37:03]Magyar Péter nem fogalmazott meg ellentétes politikai üzenetet.
[00:37:08]Ő azt mondta, hogy örök élet plusz egy év.
[00:37:10]Tehát ő azt mondta, hogy én Orbán Viktor leszek a Ner nélkül.
[00:37:14]Mondjuk van annak valami diszkrét bája, hogy a Ner zsúrfiója a Ner második vonalával, vagy lehet, nem tudom, lehet-e azt mondani, a Ner selejtjével, vagy azért perelnek most nem tudom a selejt vagy a Nera sérté.
[00:37:26]Ó, hát mindenért perelnek.
[00:37:26]Mondjad nyugodtan.
[00:37:28]De hogy a hogy a Ner selejtjével a háta mögött, és most háttéremberekre gondolok, végrehajtott egyfajta belső pucsot, egy palotaforradalmat azzal a szöveggel, hogy én Orbán Viktor leszek.
[00:37:38]Csak a ner nélkül.
[00:37:38]Ez tök jól hangzik.
[00:37:41]És ugye ha beszélgetsz tiszásokkal, beszélgess tiszásokkal.
[00:37:43]Én azt mondom, hogy nagyon érdekes a szavajárása annak a annak a Tiszaszavazónak, aki most hirtelen úgy döntött, hogy Márkézel után ő ő Tiszás lesz, mert ugye konjunktúra, rossz a gazdaság, rossz.
[00:37:57]És soha nem azt mondják, akikkel én beszélgettem, és mondom szubjektív, soha nem azt mondják, hogy jaj de rossz nekem, jaj de rosszul élek, hanem mit mondanak?
[00:38:08]Élhetnék jobban.
[00:38:11]Élhetnék jobban is.
[00:38:11]Ismerek egy fiatal vállalkozót.
[00:38:13]Budapesten van egy nagyon jó, nagyon jól működő cége.
[00:38:15]Négy-öt embernek ad munkát Budapest belvárosában, és 30 éves korában tudta ezt a vállalkozást megnyitni, hogy most ez kocsma, étterem, bár, fodrászhat, manikörös, vegyesbót nem megyek bele.
[00:38:28]A lényeg az, hogy egy szolgáltat iparban helyezkedik el.
[00:38:32]És 30 évesen ebben az országban tudott m tud működtetni egy fodrászatot.
[00:38:37]Kimondtam, hogy fodrászat.
[00:38:40]Nem baj.
[00:38:40]majd kivágjuk, de tud működtetni egy céget.
[00:38:43]És én beszélgettem vele erről, és és ő úgy érzi, hogy ő élhetett volna jobban is.
[00:38:49]Ő egy nem ő nem egy rossz ember, de ő azt mondja, hogy ő élhetne jobban is.
[00:38:54]29 éves korában is megnyithatta vol.
[00:38:57]De gyere, ez a legügyesebb politizálás, hogy mindenkinek azt mondom, vagy nem mondok semmit, tehát bele tudja képzelni a választó, hogy na ha erre szavazok és ő kerül hatalomra, akkor nekem jobban fog menni.
[00:39:10]És ugyanígy a vidéki tanítónő, ugyanígy a budapesti elitákó, aki milliárdokat tesz, de jobban tehát, hogy az üz ez ez egy ügyes politika volt, csak hogyha már a jövőben nézzünk, mert szerintem azért az azért lényeges, hogy valóban így lesz-e.
[00:39:27]Jó, de aki ígéretekkel, ilyenekkel kerül hatalomra, az király lesz, vagy adós?
[00:39:32]Azért döntsük ezt el.
[00:39:32]Na jó, de ezt ezért mondom, hogy hogy mi lesz ebből, mertogy a vidéki tanítónő meg ez a belvárosi milliárdos sem fog jobban élni.
[00:39:41]Akkor nézzük, nézzük meg menjünk menjünk a gazdasági tapztalatból fog fogja azt mondani, hogy gyerekek, hát itt engem hát hogy is mondjam átvertek.
[00:39:48]Szakértői kormányunk van, van egy szakértői kormányunk szakértői oktatási miniszterrel, igaz?
[00:39:54]Oktatás és gyermekügyi miniszterrel.
[00:39:54]Egy gyermektelen szociológus, akinek nincs pedagógus végzettsége, életében nem tanított.
[00:40:02]Tegyük ezt most tisztá tegyük ezt most félre.
[00:40:04]Van neki szivárványos profilképen.
[00:40:06]Mi nem elég?
[00:40:10]Nagyon jó szót ért azokkal az NGO-kal, szervezetekkel, amelyik majd beviszik az iskolába azt a gender és LMBT érzékenyítést, ami ellen mi hőbörgünk.
[00:40:21]Most ettől ezt félretéve, ezt mindent félretéve, nehogy letiltson még ezért is a YouTube, de nézzük meg, menjünk tovább egy picivel.
[00:40:26]Csak egy picivel menjünk tovább.
[00:40:28]Azt mondta Lanner Judit, hogy nem fog nem fognak két iskolát fenntartani egy iskolányi gyerekért.
[00:40:32]Ez nagyon jól hangzik.
[00:40:35]Ez nagyon jól hangzik.
[00:40:37]Tudod kik vannak még az iskolában?
[00:40:38]Tudod kik?
[00:40:38]A tanárok.
[00:40:38]Igen.
[00:40:41]Mi lesz a tanárokkal?
[00:40:41]Mi lesz a két iskolányi tanárral, hogyha egy iskolányi gyereket akarnak fenntartani?
[00:40:45]Hadd kérdezzem meg.
[00:40:47]Őket hová teszik?
[00:40:49]Ühüm.
[00:40:50]Na jó, ez ezért mondom, hogy hogy lássuk lássuk a medvét.
[00:40:52]Tehát csinálják jobban, de én tényleg támogatom ezt.
[00:40:55]Én, tehát én szeretnék jobban élni, mint négy éve.
[00:40:59]Éljek jobban.
[00:40:59]Te is é, mindenki éljen jobban.
[00:41:01]Annyira annyira élvezettel hallgatjuk a Zolival a vitátokat.
[00:41:03]Vita, hogy nagyon szégyelem magam, hogy fél kell, hogy szakítsam, de az idő teljesen elrad.
[00:41:12]És Zolit nem szeretném kiengedni abból a harapófogóból, hogy mondjál valamit, hogy most mi van ezzel a Zsolti bácsi üggyel.
[00:41:23]Hát megint csak most már még egy fokkal óvatosabban törvényi tényállásokat meg büntetőjogi kategóriákat tudok felsorolni, tehát hamis tanúás, esetleg hamis vád, vesztegetés, ezeknek a bűnsegédi tettesi és részesi alakzatai, tehát elkövetői és és mondjuk pszichikai vagy fizikai bűnsekét alakzatai.
[00:41:48]Ö természetesen rágalmazás a a sértetti oldalon, és hát nyilvánvalóan most abba ne menjünk bele, de ha esetleg bojkottálják az eljárást, akkor mondjuk fentről odaszólnak, akkor pedig hivatali visszaírés.
[00:42:05]Tehát itt ugye össze lehetne szedni sok mindent, de tekintetben megint csak azt kell, hogy mondjam, hogy már most amiket hallunk, most egy példát mondok, a koronatanú elmeorvosi vizsgálatra megy, tehát hogy már minthogyha csak esetleg egy tanult kolléga keze nyomát látnám ezen aktus kapcsán vagy lépés kapcsán.
[00:42:29]Mindig szoktam hőbörögni, amikor a sorozatgyilkostról megállapítják, hogy hát elme zavara volt.
[00:42:38]Úgyhogy [nevetés] úgyhogy óvatosan azzal, hogy kiket küldünk börtönbe, de szerintem valóban akkor járunk el helyesen.
[00:42:45]Bár nem nem természetes, hogy mi konzekvensek vagyunk, vagy nem biztos, hogy tetszik a kedves hallgatóknak, de hogy egyébként mi ne legyünk olyanok, mint ők, hogy vért kívának.
[00:42:59]Tehát tényleg csak a felelősöket, mert önmagában egy, most direkt így mondom, egy mai nap cikk alapján ne ítéljünk el senkit, meg ne küldjünk.
[00:43:10]Most ezt csinálják a tiszások egy csomó fideszessel, hogy lopott, csalt, hazudott bűnöző Kozanosztra.
[00:43:16]Kérem tisztel, hol a bizonyíték egy jogászembertől?
[00:43:21]Ennyit talán egy nem jogász is elvárhatna, hogy legalább egy papírt mutasson, amivel bizonyítja, hogy hogy egyébként az általunk nagyra tisztelt frakcióvezető úron kívül esetleg mi min mi ki és miért lenne bűnöző az 51 képviselőből.
[00:43:35]Tehát azért ezek olyan súlyos állítások, amelyek a magyar parlamentben talán utoljá utoljára Jakab Péter Ámok futása idején hangzottak el.
[00:43:45]Ö de azt gondolom, hogy Jakab Péter sem ment odáig, hogy össze-vissza ment volna.
[00:43:51]Bár egyszer assiszem krumplival sétálgat.
[00:43:56]Így van.
[00:43:56]Tehát lehet a piacot behort az időt idézi felés fél perced van.
[00:44:02]Pont most jelent meg a köszönöm a gyűlöletkeltés vagy gyűlöletkeltő reklámok ellen szóló különböző törvény, ami azt írja, hogy minden tilos, ami ami a társadalmi ellenségkép kialakítására bármilyen módon irányul, vagy közösséget kollektív bűnösséggel vádol, vagy azt közvetíti most eldöntik, hogy mi nem az, de bármilyen módon.
[00:44:23]Na most a Fidesz közösségnek számít, csak kérdem, mert akkor akkor ilyentől kezdve hát kérdésed teljesen jogos.
[00:44:29]Műsoridőnk viszont lejárt.
[00:44:31]Nagyon szépen köszönöm nektek.
[00:44:34]Nagyon izgalmas, jó beszélgetés volt.
[00:44:36]És ígérem hallgatóimnak, hogy amikor már picit többet tudunk erről az ügynökakták nyilvánosságról azotal újra összeülünk.
[00:44:44]Jó.
[00:44:44]És akkor megbeszéljük azt is, amire ma nem maradt időnk.
[00:44:46]De mindenesetre nagyon köszönöm nektek, hogy itt voltatok.
[00:44:50]Nézőimnek, hallgatóimnak köszönöm a megtisztelő figyelmet.
[00:44:53]Jövő héten is lesz civil kör.
[00:44:55]Addig is hallgassák a FM-met.
[00:44:55]Viszont hallásra, viszontlátásra.