Hír TV 34:41

Jogi reform vagy gátlástalan hatalomátvétel? - HírTV

magyar pétervagyonvisszaszerzéslex orbánpolitikai retorikabotrányközélet
Irányultság: KonzervatívKötődés: Fidesz-közeli
Jogi reform vagy gátlástalan hatalomátvétel? - HírTV
tl;dr
  • Magyar Péter „tisztító tűzműveletet" hirdetett: vagyon-visszaszerzési hivatal indul évi 10 milliárdos kerettel, cél a közjogi méltóságok elmozdítása
  • A kormányfő az olasz maffiához hasonlította a Fidesz-KDNP-t, és kijelentette: a „maffia csápjainak levágásához" minden területen határozottan kell eljárni
  • Apáti István (Mi Hazánk) szerint a miniszterelnök „szerelmes a saját hangjába" és hergelés folyik érdemi kormányzás helyett
  • Bejelentették a 12 éves képviselői mandátumkorlátot, amely a Tisza-frakciót nem érinti, viszont a Mi Hazánk felét és volt kormánypárti képviselőket kiradírozná
  • Apáti szerint a Lex Orbán kiskaput hagy: a miniszterelnöki és köztársasági elnöki ciklus váltogatásával akár 18-22 év hatalmon maradás is lehetséges
  • Elemzők szerint a Tisza-szavazók kemény magja várja az elszámoltatást, de a gyújtóhangú retorika elriaszthatja a gazdasági okokból átpártolt volt fideszeseket
  • A Magyar Márton-féle lefizetési botrányra Magyar Péter ingerülten, a kérdéseket hazugságnak nevezve reagált, majd megragadta a Hír TV riporterének mikrofonját
  • A kormányzati kommunikációt többen hergelésnek és terelésnek tartják, amely a kamatstop megszüntetéséről és a kezdődő szociális válságról tereli el a figyelmet

    „Olyan miniszterelnökről beszélünk, akit láthatóan nagyon meggyújt a saját hangja, végtelenül szerelmes saját magába, és a tízdanos szájkarate az nagyon megy neki.” – Apáti István

Részletes összefoglaló megjelenítése

Magyar Péter parlamenti felszólalása: „tisztító tűzművelet" és maffia-hasonlat

A miniszterelnök hosszú parlamenti beszédet tartott, amelyben bejelentette az úgynevezett „tisztító tűzművelet" elindítását. Ennek részeként felállítják a vagyon-visszaszerzési és védelmi hivatalt, valamint célul tűzték ki Sulyok Tamás köztársasági elnök és más közjogi méltóságok elmozdítását. A felszólalás egy szokatlan elemzéssel indult: Magyar Péter az olasz maffia működését és az arról szóló filmeket hozta párhuzamba a magyar politikai viszonyokkal.

„Ahogy az olasz maffia televízió csatornákat, médiát vásárolt magának, úgy épített propagandagyárat magának közpénzen a magyar kóranosra, a Fidesz." – Magyar Péter *

A miniszterelnök kijelentette, hogy a „maffia csápjainak levágásához" minden területen – pártok, képviselők, közintézmények, média, gazdasági elit, oligarchák és „politikus bűnözők" – a lehető leghatározottabban kell eljárni. Hozzátette: Magyarország nem fogja megengedni, hogy a társadalomnak olasz típusú megrázkódtatáson kelljen keresztülmennie.

A parlamenti hangulat és a felszólalás fogadtatása

Apáti István, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője – aki személyesen is jelen volt az ülésteremben – úgy jellemezte a légkört, hogy „tetőfokára hágott a feszültség". Szerinte ez volt az új parlament megalakulása óta a miniszterelnök tevékenységének „legmagasabb, vagy éppen legmélyebb pontja". Apáti éles kritikát fogalmazott meg Magyar Péter stílusával kapcsolatban:

„Olyan miniszterelnökről beszélünk, akit láthatóan nagyon meggyújt a saját hangja, végtelenül szerelmes saját magába, és a tízdanos szájkarate az nagyon megy neki." – Apáti István *

A Mi Hazánk képviselője hangsúlyozta: pártja minden megalapozott elszámoltatás híve, akár 36 évre visszamenően is, de ehhez „felesleges 15 gyújtóhangvételű beszédet elmondani". Szerinte „a száj mozog és a kéz pihen", hiszen érdemi kormányzás helyett hergelés folyik, miközben a választók nem tudják, milyen adórendszerre, nettó fizetésekre számíthatnak.

A maffiózó-jelző és a Mi Hazánk reakciója

Magyar Péter a „maffiózó" jelzőt nemcsak a Fidesz–KDNP-re, hanem a Mi Hazánkra is vonatkoztatta. Apáti István elmondta: „kikértük magunknak, visszautasítottuk", hozzátéve, hogy „aki nem veszi magára, annak nem inge". Különösen visszásnak nevezte, hogy ezt egy olyan személytől kell hallani, aki „a NER 16 évéből 14 éven keresztül szuperprémium szintű haszonélvezője volt ennek a rendszernek". Apáti szerint Magyar Péter korábban „a nagy büdös semmiért kapott 4-6-8 milliós fizetéseket havonta", és akkor „nem volt ilyen lánglelkű ellenzéki".

Kinek szól az elszámoltatási retorika? – A szavazótábor összetétele

Deák Dániel politikai elemző a Tisza Párt szavazótáborát elemezve elmondta: a több mint 3 millió szavazóból nagyjából 2 millió erőteljesen ellenzéki attitűddel rendelkezik, ők korábban is Márki-Zay Péterre vagy más ellenzéki formációkra szavaztak. Ez a réteg kifejezetten várja az erőteljes elszámoltatást, akár Orbán Viktor börtönbe zárását is. Ugyanakkor vannak olyan korábbi fideszes szavazók, akik gazdasági okokból pártoltak át a Tiszához, de számukra „már ez a gyújtóhangú beszéd, ez a fenyegetőzés, az agresszív kommunikáció már sok volt". Deák Dániel személyes ismerősei is jelezték, hogy a békésebb közhangulat ígéretével szemben a miniszterelnök „tömeggyilkosokhoz meg robbantásos merényleteket elkövető maffiózókhoz hasonlítja azt a politikai közösséget, amelyre szintén több mint 2 millió ember szavazott".

Lánczi Richárd, a Magyar Hang újságírója szerint nem várhattunk mást Magyar Pétertől, hiszen a kampányban is elszámoltatást ígért. Az elszámoltatás azonban időigényes folyamat – az MNB-s 600 milliárdoktól a Völner–Schadl-ügyig rengeteg ügyet kell átnézni. A választók türelme körülbelül négy hónap után elfogyni látszik, ezért kell a kormánynak folyamatosan kommunikálnia, hogy „mi csináljuk, mi felszámoljuk a maffiaállamot". Lánczi szerint ugyanakkor aki „viszolyog ettől a kommunikációtól", annak ez visszarettentő lehet.

Pindrok Tamás politikai elemző a brit példára utalva felvetette a miniszterelnök visszahívhatóságának kérdését, különösen ha az alaptörvényt is átformálják. Szerinte a parlamentben tapintható feszültség és „téboly" hosszú távon a saját szavazók számára is sok lesz, főleg ha gazdasági vagy társadalmi elégedetlenség lép fel. „A fontos ügyek azért most már fókuszba kellene, hogy kerüljenek, mert ez a filmszínház […] azt a hangulatot, amit teremt az országban, ez biztos, hogy nem jó" – fogalmazott.

A 12 éves képviselői mandátumkorlát és a Lex Orbán

Magyar Péter bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők parlamentben tölthető idejét. Ez a javaslat – a már korábban elfogadott, a miniszterelnöki ciklust 8 évben maximáló „Lex Orbán" mellett – újabb korlátozást jelentene.

Apáti István, aki 2010 óta parlamenti képviselő, úgy fogalmazott: „én politikai kivégzőosztag elé kerültem ilyen formán". A Lex Orbánt „Lex Anti-Orbánnak" nevezte, és felhívta a figyelmet egy általa vélt kiskapura: ha a miniszterelnöki és a köztársasági elnöki tisztségben eltöltött idő nem számít egybe, Magyar Péter – Putyin és Medvegyev példájára – akár 18 évig is hatalmon maradhat, ha a két pozíciót váltogatja. Sőt, ha a köztársasági elnöki ciklust 6-7 évre növelik, ez akár 20-22 év is lehet.

„Ő gyáva ahhoz, hogy egy középkori hasonlattal éljek, hogy a vele szemben felsorakozó lovagokkal egy képzeletbeli fennsíkon megütközzön. Azt csinálja, mint a Gladiátor című filmben a római császár, aki halálos sebet ejt a korábbi hadvezérén, és úgy mer csak vele szemben kimenni az arénába." – Apáti István *

Apáti szerint a 12 éves korlát „ördögi és mesteri", hiszen a választók többsége támogatja a politikusok szívatását, miközben a javaslat a Mi Hazánk frakciójának felét és a volt kormánypárti frakciókat érinti, a Tisza frakciójából viszont senkit. A képviselő úgy véli, a miniszterelnök „a politikából kiradírozni" próbálja azokat, akik erős alternatívát jelenthetnek vele szemben.

Deák Dániel szerint ugyanakkor a parlamenten kívül is van politikai élet – a Tisza Párt is parlamenten kívülről építkezett –, így a korlátozás nem végzetes. Lánczi Richárd alkotmányjogi aggályokat fogalmazott meg: „Magyarországon minden állampolgár választható és választó is egyben, akik nincsenek eltiltva a közügyektől. Tehát ez egy alapjog." Szerinte az Alkotmánybíróságnak „biztos lesz hozzá egy-két szava". A sajtótájékoztatón elhangzott ígéret szerint a szabályozás nem lesz visszamenőleges hatályú.

A vagyon-visszaszerzési és védelmi hivatal költségvetése

A sajtótájékoztatón újságírói kérdésre kiderült, hogy az új hivatal vezetői miniszteri fizetést kapnak, az intézmény pedig évi 10 milliárd forintos költségkerettel fog rendelkezni. Ez 4 milliárddal több, mint amennyivel a korábbi Szuverenitásvédelmi Hivatal gazdálkodott. Az induló évben 6 milliárd forint áll rendelkezésre. A hivatalnak lesz egy elnöke és négy alelnöke, akiket 24 órában védenek majd.

Lánczi Richárd szerint az összeg indokolható, hiszen „iszonyat mennyiségű ügyet kell átnézni", és ehhez „hatalmas méretű apparátus szükséges". Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a kormány a polgármesteri fizetések és költségtérítések csökkentéséről nem egyeztetett az érintettekkel – sem Cserpeskovics Andrással, sem Botka Lászlóval, sem Márki-Zay Péterrel, sem az önkormányzati szövetségekkel. „Az Orbán-kormányra rendszeresen azt a kritikát fogalmaztuk meg, hogy nem egyeztet az adott felekkel. Na most ugyanez van" – tette hozzá.

Pindrok Tamás az önkormányzatok elleni „háromszintű támadásról" beszélt: az előrehozott önkormányzati választás lehetősége („atomfegyver"), a polgármesteri mandátumok számának korlátozása („napalmbomba"), valamint a fizetések csökkentése („egyszerű kis kézifegyver"). Szerinte mindez „vegytiszta hatalomtechnika", amelynek célja az önkormányzati bástyák elfoglalása a 2030-as választási győzelem érdekében.

A „Marci bácsi" ügy és Magyar Péter reakciója

A műsor kiemelt témája volt a Magyar Márton (Magyar Péter testvére) körüli lefizetési botrány. A gyanú szerint Magyar Márton pénzt fizetett Bangó Sándornak – a „Zsolti bácsi" ügy koronatanújának – egy, a Kontrollnak adott interjúért. Az ügy nyilvánosságra kerülése óta Magyar Márton „mintha felszívódott volna", a miniszterelnök pedig nem volt hajlandó érdemben válaszolni a kérdésekre.

A Hír TV riportere a parlament folyosóján próbálta kérdezni Magyar Pétert, aki először közölte, hogy a kolléganőjük nem kapott szót a sajtótájékoztatón, majd ingerülten reagált:

„Én soha nem foglalkoztam a Zsolti bácsi üggyel, úgyhogy ne hazudozzon." – Magyar Péter *

Amikor a riporter a „Marci bácsi" ügyről kérdezte, a miniszterelnök így válaszolt:

„Szégyelje magát. Ön, uram, akkor is hazudik, amikor kérdez." – Magyar Péter *

A szóváltás során Magyar Péter megragadta a mikrofont, majd „jó vergődést" kívánva távozott. A stúdióvendégek közül többen is elfogadhatatlannak tartották ezt a viselkedést. Apáti István megjegyezte: „örüljön a Hír TV riportere, nem messze volt ott a Duna, tehát hogy bele is lökhette volna". Komolyra fordítva a szót hozzátette: „ez engem a 2010 előtti MSZP-SZDSZ kormányokra emlékeztet, amikor a pénzügyminiszter ellökte a riportert".

Deák Dániel rámutatott az ellentmondásra: Magyar Péter a parlamentben azt állította, soha nem mondta ki, hogy „Zsolti bácsi", miközben „pár perccel előtte egyébként Zsolti bácsizott, és múlt héten is, amikor Pócs János feltett neki kérdést, azt mondta, hogy a Fidesz soraiban kell majd keresni a Zsolti bácsit". Sőt, a miniszterelnök Facebook-oldalán korábban Semjén Zsoltot is megnevezte, és felszólította hivatalából való felfüggesztésére. Deák szerint „nem volt olyan fideszes szavazó vagy fideszes politikus, akit ne pedofiloztak volna", és a Tisza „szervezetten csinálta tavaly szeptember óta".

Apáti István szerint ha bebizonyosodna, hogy Magyar Márton valóban fizetett az interjúért, „akkor már csak az ő saját, elég érdekes erkölcsi mércéje szerint is neki le kellene mondania a miniszterelnökségről". Jogászként azonban hozzátette: „objektív bizonyíték jelen pillanatban nem áll rendelkezésre, de hátha előkerül még esetleg ilyen is".

A Pride és a Mi Hazánk ellenrendezvénye

Apáti István a beszélgetés végén felhívta a figyelmet arra, hogy „pár nap múlva ismét Pride lesz Magyarországon", és az ellenzéki erők közül szerinte egyedül a Mi Hazánk Mozgalom „produkál erre egy igen jó immunreakciót". Július 11-én, szombaton a párt „családi büszkeség menetet" szervez a Szentháromság térről indulva.

„Mi olyan értékrendet képviselünk, hogy számunkra a családi büszkeség jelenti az igazi értéket, nem pedig egy kisebbség agresszív propagandája." – Apáti István *

A kormányzati kommunikáció kritikái: hergelés és terelés

A beszélgetés során visszatérő motívum volt, hogy a kormány a valós problémákról tereli el a figyelmet. Apáti István szerint Magyar Péter „nem csak hergel, hanem terel is" – tereli a figyelmet a kamatstop megszüntetéséről, a 480 forintos üzemanyagár megszűnéséről és „a kezdődő szociális válságról". Pindrok Tamás szerint „a hergelés és a terelés egyelőre még elég a valós problémák elkendőzésére".

Lánczi Richárd egy konkrét parlamenti megnyilvánulást is kifogásolt: Magyar Péter azt mondta Rétvári Bencére, hogy „amikor templomba megy, akkor fel kell szentelni utána újra a templomot". Gégény István a Szemlélek blogon reagált erre, rámutatva, hogy „bűnös emberek járnak templomba, mert mindannyian bűnösök vagyunk", és Magyar Péter is bűnös ember. Lánczi szerint „ezeket a fajta kijelentéseket csinnyán kéne" kezelni, mert „az emberi méltóság megalázása a lényege".

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • „becsületen vzkí ezt a szót használtad" – Apáti István mondatában a „vzkí" valószínűleg „visszakérni" vagy hasonló kifejezés torzult alakja, a pontos szó nem rekonstruálható egyértelműen.
  • „a cs egy egy év egy nem is teljes év" – Lánczi Richárd mondatában a költségvetési év hosszára vonatkozó megjegyzés töredékes, a pontos értelem nem állítható helyre.
  • „Szé az ötse akkor adott pénzt Bangó Sándornak" – Magyar Péter folyosói kifakadásának részlete, a „Szé az ötse" valószínűleg „Szégyellje magát, az öccse" lehet, de a hangfelvétel alapján nem rekonstruálható teljes bizonyossággal.
  • „Valami betegség gyerek m visszafordult" – A riporter és Magyar Péter közötti szóváltás vége felé elhangzott félmondat, amelyben a miniszterelnök valamilyen betegségre utalt a riporterrel kapcsolatban, de a pontos megfogalmazás nem értelmezhető.
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:00]Indul a tisztító tűzművelet.

[00:00:00]Magyar Péter szerint az Országgyűlés lesz az új purgatórium.

[00:00:04]A miniszterelnök ma hosszú értekezést tartotta a maffiózók világáról, és közölte, hogy velejéig romlott az a rendszer, aminek 14 évig maga is haszonélvezője volt.

[00:00:14]Fenyegetett és közölte azt is, nincs olyan forgatókönyve az Abszolút Filmszínházában, amiben Suyogok Tamás köztársasági elnök marad.

[00:00:22]Aztán volt, nincs, van, aki besokalt, a Dunában lobognak tovább az Erzsébet hídra tűzött szivárványos zászlók, valamint hova tűnt Marci bácsi, tovább dagad a Magyar Márton körüli lefizetési botrány.

[00:00:34]Az érintett hallgat, a miniszterelnök pedig magából kikelve üvöltözik a Hírtv riporterével a parlament folyosóján.

[00:00:44]Témánk mára is van bőven.

[00:00:44]Vendégeink már a stúdióban.

[00:00:46]Azonnal kezdünk.

[00:00:59]Köszöntöm önöket.

[00:00:59]Jó estét kívánok.

[00:00:59]Ez itt a kommentfőn a Hírtv én Futó Boglárka vagyok.

[00:01:03]A stúdióban pedig vendégeim Lánci Richd a Magyar Hang újságírója.

[00:01:07]Üdvözlöm a nézőket.

[00:01:08]Deák Dániel politikai elemző.

[00:01:10]Sziasztok.

[00:01:11]Apáti István a Miha Hazánk országgyűlési képviselője.

[00:01:14]Jó estét kívánok mindenkinek.

[00:01:15]És Pindrok Tamás politikai elemző.

[00:01:17]Jó estét kívánok.

[00:01:18]Szervusztok.

[00:01:18]Jó estét kívánok nektek én is, és ezúton is köszönöm szépen, hogy elfogadtátok a meghívásunkat és itt vagytok ma este velünk.

[00:01:23]Hát első témánk pedig nem más, mint a mai parlamentben történtek.

[00:01:28]Ugye a miniszterelnök tartott egy hosszú felszólalást, amiben közölte, hogy elindítják a tisztító tűzműveletet.

[00:01:37]Ugye ezt a jelzőt kapta a többi között az a művelet, amely keretein belül felállítják a vagyon visszaszerzési és védelmi hivatalt, de ugye beszélt arról is, hogy hogyan szeretnék elmozdítani Súlyak Tamás köztársasági elnököt, valamint más közjogi méltóságokat, de az egész felszólalását egy egy ilyen elemzéssel kezdte.

[00:01:55]Itt ugye az olasz maffiáról szóló filmeket elemezte, illetve az akkori időszakot.

[00:02:00]István, engedd meg, hogy neked adjam meg elsőként a szót, hiszen te ott is voltál.

[00:02:06]Milyen a hangulat a parlamentben, és milyen volt ezt a felszólalást hallgatni a miniszterelnöktől?

[00:02:12]Tetőfokára hágott a feszültség.

[00:02:12]Talán a ilyen szempontból, attól függ, honnan nézzük, ez volt a legmagasabb, vagy éppen a legmélyebb pontja az új parlament parlament megalakulása óta a miniszterelnök tevékenységének.

[00:02:23]Olyan miniszterelnökről beszélünk, akit láthatóan nagyon megyújtat a saját hangja.

[00:02:29]végtelenül szerelmes saját magába és a 10 danos szájkarate az nagyon megy neki.

[00:02:36]Nos, a mi hazánk elmondta, többször elmondom most is, hogy mindenféle megalapozott elszámoltatásnak hívai vagyunk, de nem csak 16 évre, akár 36 évre visszamenően, politikusokat és nem politikusokat érintően egyaránt.

[00:02:48]kap-e meg a legsúlyosabb büntetést az, aki a közvagyonnal felelőtlenül gazdálkodott, vagy a közvagyont ellopta, a magyar embereket megkárosította.

[00:02:57]Ehhez felesleges 15 gyújtóhangételű beszédeket elmondani, hiszen ez az egész nem más, mint a tartalom tovább színezése, a hangulat tovább fokozása, de úgy látom, hogy a a száj mozog és a kész pihen, hiszen be lehet nyújtani javaslatokat, el lehet mondani ugyanazt kicsit másképpen 66-szor, de igazából nem változik, nem változik semmi.

[00:03:18]Érdemi kormányzás helyett a hergelés az nagyon megy.

[00:03:22]Természetesen nagyon fontos az elszámoltás, de nagyon fontos lenne tudni, hogy a magyar emberek milyen adórendszerben, milyen nettófizetésekkel számolhatnak, hogy alakulnak egy kicsit az elszámoltatásnak ugye maffiózók.

[00:03:32]Ezt a jelzőt is használta a miniszterelnök, és ezt használta nem csak az elmúlt 16 év kormánypártjára, tehát a Fidesz KDNP-re, hanem ugye a Mi Hazánkat is belevonta ebbe.

[00:03:44]Milyen volt ezt a jelzőt hallani?

[00:03:46]Így van.

[00:03:46]Kikértük magunknak, visszautosítottuk, akinek nem ine nem veszi magára, tehát mi eleve nem is vettük magunkra.

[00:03:51]Én is így így érzékeltem és így értelmeztem, hogy ezt ránk vonatkozóan is kijelentette.

[00:03:56]Nagyon furcsa ezt egy olyan személytő hallani, aki a Ner 16 évéből 14 éven keresztül szuper prémium szintű hosszan élvezője volt ennek a rendszernek, vagy a bevezetőben is elhangzott.

[00:04:07]A nagy büdös semmiért kapott 4-6 n8 milliós fizetéseket havonta.

[00:04:11]Tehát egy mostani parlamenti képviselő fizetésének, javalmazásának a többszörösét vagy a sokszorosát vette fel a semmiért, akkor nem volt ilyen lánglelkű ellenzéki, akkor nem vett rajta erőt az elszámoltatás iránti vágy, csak amikor a Fidesz emlői kiestek a felséges úr szájából, akkor jött rá, hogy itt minden nagyon rossz, és mindenkit el kell számoltatni.

[00:04:33]Természetesen tudjuk, hogy vannak bűnök.

[00:04:35]Látható, hogy van egy komoly társadalmi igény is az elszámoltatás.

[00:04:39]Ezt meg kell tenni, de nem kell a társadalmat tovább hergelni, és az elszámolthatáson kívül sok egyéb más kérdés is felmerül, és ismeretlen, kikérjük magunknak, soha semmilyen bűncselekményt nem követtünk el.

[00:04:50]Mi a Mi Hazánk frakcióban mind a hatan eskünnhöz híven segítettük a egyes embereket, kisebb közösségeket, nagyobb közösségeket, a választókerületeket.

[00:04:59]Ezt becsületen vzkí ezt a szót használtad, hogy hogy hergelés és ugye azt már említettem én is, hogy valóban itt ilyen maffia történeteket mesélte a miniszterelnök a reggeli órákban, hogy pontosan ez hogyan nézett ki.

[00:05:13]Na most abba nézzünk bele együtt és akkor ezzel fogjuk folytatni.

[00:05:19]Ahogy az olasz maffia televízió csatornákat, médiát vásárolt magának, úgy épített propagandagyárat magának közpénzen a magyar kózanosra, a Fidesz.

[00:05:30]És éppen ezért a maffia csápjainak levágásához minden területen a lehető leghatározottabban és legszigorúbban kell eljárnunk.

[00:05:42]Legyen szó a pártokról.

[00:05:46]képviselőkről, közintézményekről, médiáról, gazdasági elitről, oligarchákról vagy éppen politikus bűnözőkről.

[00:05:58]De van egy jelentős különbség Olaszországhoz képest.

[00:06:01]Mi nem fogjuk megengedni, hogy a magyar társadalomnak az olaszhoz hasonló megrázkodtatáson kelljen keresztülmennie, ahogy nem fogjuk megengedni azt sem, hogy a maffia további évtizedekre átszője, megfoltsa, meglopja Magyarországot.

[00:06:22]Hergelés ugye ezt a szót használta István.

[00:06:24]Dani, szerinted az a valamivel több mint 3 millió ember az erre szavazott, amit most látunk a parlamentben?

[00:06:31]Ez összetett, én is most még nézem a választási eredményeket, értékelem, írok egy hosszabb tanulmányt erről.

[00:06:37]És egyébként, hogyha megnézzük a Tiszának a szavazó táborát, akkor azért az elmondható, hogy ebből a több mint 3 millió szavazóból nagyjából 2 millió az ilyen erőteljesen ellenzéki attitűddel rendelkezik.

[00:06:49]Tehát ők azok, akik már korábban is akár Márk Zaj Péterre vagy egyéb ellenzéki formációkra szavaztak és őket támogatták.

[00:06:56]Tehát nekik egyébként tetszik ez az üzenet.

[00:06:58]Tehát azt el kell mondani, hogy ők ezt várják, hogy bizony itt egy erőteljes elszámoltatás legyen, akár Orbán Viktor börtönbe zárják.

[00:07:04]Tehát ez egy társadalmi elvárás egy ilyen nagyjából két millió körüli szavazótábortól.

[00:07:10]Vannak olyan szavazók, akik mondjuk korábban a Fideszre szavaztak.

[00:07:14]Egyébként Orbán Viktort még támogatják is, vagy szimpatizálnak vele, de például bizonyos kérdések miatt, akár gazdasági vagy egyéb ügyek miatt nem szavaztak most a Fideszre, hanem a Tiszapátra voksoltak.

[00:07:25]Ők már azért kevésbé rezonálnak ezekre.

[00:07:27]az erőteljes üzenetekre.

[00:07:30]Nekem is vannak ilyen személyes ismerőseim, akik a Tiszára szavaztak, de azt mondják, hogy már ez a gyújtóhangú beszéd, ez a fenyegetőzés, az agresszív kommunikáció már sok volt.

[00:07:40]Ugye most 24-ben is volt választás, 26-ban is volt választás, gyakorlatilag már két-három éve választási kampányban van a magyar társadalom.

[00:07:47]Folyamatosan olyan hangulat van, mintogyha itt holnap már választás lenne.

[00:07:50]Azt mondják nagyon sokan, hogy ez már sok, legyen nyugalom, egy kicsit legyen békésebb a közhangulat.

[00:07:55]Ugye Magyar Péter is egy békés országot ígért, ahol a közhangulat vissza fog majd menni a normális állapotba.

[00:08:03]Azt mondja, egy emberséges Magyarország lesz.

[00:08:05]Nos, amikor a miniszterelnök tényleg tömeggyilkosokhoz meg robbantásos merényleteket elkövető maffiózókhoz hasonlítja azt a politikai közösséget, amelyre egyébként szintén több mint 2 millió ember szavazott, szerintem ez nem az emberséges Magyarországnak a része.

[00:08:21]Én is egyetértek.

[00:08:22]Tehát akik bűncselekmény követett el, vigyék el, tartóztassák le, ahogy láttuk a második kerületben a volt fideszes polgármestert őrizetbe vették, a mostani baloldali polgármestert is őrizetbe vették.

[00:08:32]Senki nem látta, hogy a Fidesz részéről azt mondta volna, hogy hogy ne vigyék el és ne vizsgálják ki az ügyet.

[00:08:38]Tehát erre vár mindenki, hogy csinálja, csak ugye ahogy itt előbb is elhangzott, akkor tényleg legyen cselekvés, ne pedig szó legyen, mert már itt a felszólalásokban már vagy 20-szor, 30-szor hallottuk, hogy itt nagyon durva elszámoltatás lesz, meg vizsgálat, de még ezeket nem nagyon látjuk jelenleg.

[00:08:53]Ugye úgy is fogalmazott, hogy később, amikor tartott egy sajtótájékoztatót Magyar Péter, hogy undorító, maffiózó, bűnözők vagytok, akik mindjájunk szemét kilopták.

[00:09:03]mondta ezt ugye a korábbi kormánypártra értve, hogyha nem ennek az 1 millió embernek, aki ezek szerint nem nagyon ellenzéki szavazó, ahogy Dani fogalmazott, akkor pontosan kiknek szól egyébként ez az üzenet szerinted?

[00:09:18]Ricsi?

[00:09:21]Hát Dani azt mondta ugye, hogy Magyarországon ugye békére vágyik mindenket.

[00:09:25]Magyarországon most jelenleg kábé a megye békés békés megyebbe biztos lehetünk.

[00:09:29]A többi nem nagyon de egyébként nem szerintem nem várhattunk mást Magyar Pétertől egy dolog miatt, mert ugye a kampány is elmondta, hogy elszámoltatás lesz, viszont az nem két perces folyamat és addig, amíg megy ez az időszak, tehát ugye beszélünk itt az MMB-s 600 milliárdoktól kezdve, akár a Wölner Sadel sadelügyig elég sok ügyet fel tudnék sorolni.

[00:09:49]Most nem fárasztam ezekkel a nézőket.

[00:09:50]Szerintem ők is tisztában vannak ezekkel az ügyekkel, amiket vizsgál jelenleg a nyomozóhatóság.

[00:09:54]Rengeteg olyanfajta szerződésket és állami beruházás satöbbi van, amit át kell nézni.

[00:09:59]Ez idő.

[00:09:59]És egyébként a választóknak el szokott fogyni a türelme körülbelül egy ilyen négy-hón után.

[00:10:04]És azért kell fenntartani ezt a fajta állapotot, hogy mi csináljuk, hogy mi mi felszámoljuk a maffia államot, mi elszámoltatunk, mert az emberek nagy része előbb-utóbb azt fogja kérdezgetni, hogy jó, jó, de miért nem viszik, nem tudom vezető Szion Lázár Jánost, vagy Mészáros Lőrinc, miért nem ül a vádlottak padját?

[00:10:20]Csak ez jog jog szerint meg a jogeszközeivel ez nem így megy.

[00:10:25]Tehát, hogy azért kell ezt a fajta politikai kommunikációt folytatni, mert fenn tartani az érdeklődést, és jelezni kell, hogy mi készen állunk erre a dologra.

[00:10:32]Az egy másik dolog, hogy egyébként akik ettől viszonyognak, ettől a kommunikációtól, tehát hogy elegük volt a 16 év Fidesz kormányzásból, de nagyon sokszor mondjuk nekik már sok, amit Magyar Péter a kommunikációban véghez visz.

[00:10:47]Azoknak lehet, hogy visszarettentő lehet ez a történet, de de jelen esetben még a szavazói többsége azt várja el, hogy legyen elszámoltatás, legyen földbedöngölése az előző hatalomnak akár szóban, akár a jog jog szerint különböző elszámoltatási eszközökkel.

[00:11:02]És én nem is vár, tehát szerem biztos, hogy ez irányba fog tovább menni a parlament.

[00:11:06]Nem tudom meddig, mert ugye az volt, hogy augusztusban lesz szünet, de most az a hír, hogy egyébként augusztus 20-áig lesz parlament, és talán 10 nap valami lauf lesz, amíg amíg a képviselők ezt a 10 napot megkapják.

[00:11:18]Nem tudom, az milyen pihenésre lesz elég.

[00:11:21]Ez legyen az ő dolguk, de hogy de hogy én azt várom, hogy ez egyre inkább generálni fog.

[00:11:26]Ráadásul 35 fok körül van a hőmérséklet.

[00:11:29]Ez egyébként sem tesz túl jót a a lelki állapotnak senkinél, tehát hogy hamarabb kijönnek a csak induljon az ember és vezessen egy kört Budapesten.

[00:11:36]Rögtön rögtön megérzi a szeretetország erejét egyébként az utakon.

[00:11:40]Tehát hogy még lehet, hogy ez is rá fog tenni Lapátta.

[00:11:44]Úgyhogy én nem várok mást.

[00:11:44]Békés az megye maradt, ahogy mondtam az elején.

[00:11:47]Igen, csak ugye sokan hívták fel arra a figyelmet, hogy hogy ez a stílus ez elfogadható volt Magyar Pétertől egészen addig, amíg ő egy pártelnök volt, és ugye egy kampányidőszakban voltaki más egy 27 fős párt elnöke, ahonnan nem lehet leváltalni.

[00:12:01]Viszont ugye időközben Magyar Péter miniszterelnökké vált.

[00:12:03]Tehát meddig elfogadható ez a stílus szerinted?

[00:12:06]Igen.

[00:12:06]Ez a képviselő úr úr nagyon jó, hogy mondja, hogy nem leváltható, mert a brit példát látjuk.

[00:12:11]Ott a brit miniszterelnök megbukott, de a saját pártja tudja leváltani.

[00:12:17]Na most itt egy itt egy nagyon faramuci helyzet lesz.

[00:12:23]Lehet, hogyha hogyha válságba kerül ez a kormány, gazdasági válság, ki tudja, hogy milyen, mik jönnek még nem látunk előre, azért minden benne van a pakliban.

[00:12:33]Hogy visszahívható?

[00:12:33]Tehát demokratikus úton, hogy lesz visszahívható?

[00:12:36]Főleg, hogyha az alaptörvényt, az alkotmányt megformálja.

[00:12:43]Ugyebár nagyon sok kérdés felmerül, de szerintem aki látta a mai közvetítést is és követte, és nem kell ehhez pártszimpátia semelyik pártrészéről, de az a feszültség, ami ott volt a a teremben, és nem kellett ahhoz ott lenni, tehát az az tapintható és az a az a téboly, ami ami ott van személyes érintettség kapcsán, nem is tudom hány képviselő szólalt fel, tehát ilyen nincsen.

[00:13:11]Az, hogy a miniszterelnök mindenre válaszol, mindenre is, minden mindenről akar beszélni, nagyon sok lesz egy idő után a saját szavazói számára is.

[00:13:23]Főleg akkor, és ezt hangsúlyozom, hogyha olyan kérdésekbe kell dönteni, és már volt egy-két ilyen kérdés, mondjuk azt fű alatt intézték, de fő akkor akkor lesz hatalmas probléma ez, hogyha ez a stílus tovább megy, hogyha hogyha konfliktusok lesznek az országban, nem a parlamentben, az országban, hogyha elégedetlenség lesz, társadalmi elégedetlenség, gazdasági elégedetlenség, az adórendszert nem ismerjük még.

[00:13:51]Tehát a fontos ügyek azért most már fókuszba kellene, hogy kerüljenek, mert ez a filmszínház, én értem a politikai logikát, és el is fogadom, de azt azt a hangulatot, amit teremt az országban, ez biztos, hogy nem jó.

[00:14:05]Szerintem a saját szavazói számára sem jó.

[00:14:09]Ugye amit tudunk, hogy a Lexorbánt, azt már elfogadták.

[00:14:11]Ugye ez az a törvényjavaslat, amely nyolc évben maximálja a miniszterelnöki ciklus hosszát.

[00:14:17]Viszont a mai nap folyamán elhangzott még egy évszám, ez pedig a 12.

[00:14:21]ugyanis arról is beszélt Magyar Péter, hogy 12 évben maximálnák az országgyűlési képviselők azon idejét, amelyet ugye az országgyűlésben tölthetnek.

[00:14:30]István, ha jól tudom, te 2010 óta ülsz a parlamentben.

[00:14:32]Tudod, így van.

[00:14:35]Úgyhogy én politikai kivégzőosztag elé kerültem ilyen formán.

[00:14:39]Térjünk először vissza a Lex Lex Antiorbánra, mint inkább Lex Antiorbánnak nevezném ezt a nyolc évet.

[00:14:45]Nem tudom féltűnt-e bárkinek, hogy igazából bevezette a Tisza a bármennyire és nem tetszik nekik a Putyiné vagy az orosz modellt.

[00:14:53]Hiszen én javaslatot tettem szóban arra, hogy a miniszterelnöke és a köztársaság elnöke tisztségben eltöltött idő egybe számítandó legyen, és ennek az összegéből álljon össze álljon fel egy olyan években meghatározott határ, ami felett már senki nem lehet, se államfő, se kormányfő.

[00:15:08]Emlékszünk arra, hogy Medvegyev és Putyin milyen zseniálisan váltogatták egymást az államfő és a kormányfői székben egész még meg nem munt unták az egészet és el nem törölték a korábban vagy régóta hatályban volt szabályt.

[00:15:19]Ezzel a ravasztrükkel Magyar Péter a jellemét tekintve szerintem simán az államfői tisztségre vágyik, hogy nem elég szép meg a második számú közögi méltatósággal, hogy az első számúra hajt ide a rozsdásbökötőt, ha nem így van.

[00:15:34]És ezt Orbán Viktorral is mondták többi, hogy oda de de csak akkor, ha legalább a félprezidenciális rendszer irányába elegyünk, tehát legalább egy francia szintű erős hatáskel nem lesz a köztársasági elnöknek.

[00:15:43]És így jelen szabályok szerint kétszer öt évig lehet valaki ugyanaz a személyi köztársaság elnök, és kétszer névig, tehát nyolc évig miniszterelnök, vagyis Magyar Péter, feltéve, hogy kinyírja a teljes ellenzéket, likvidálja a teljes ellenzéket, reméljük nem szó szerint, hanem legfeljebb csak közjogi eszközökkel.

[00:16:03]Nem nyolc évig, hanem 18 évig maradhat az országnyakás.

[00:16:05]Sőt, hogyha mondjuk hat vagy hét évre növelik a köztársasági elnöki ciklus időtartamát, akkor nyolc évből mindjárt csinál 20 vagy 22 esztendőt, miközben megkajáztatja a saját szavazzait azzal, hogy ő akkora demokrata, hogy a saját maga mandátumát is nyolc évre korlátozza.

[00:16:19]Ami pedig a 12 évet illeti.

[00:16:21]Tudomásom szerint egyetlen unióság államban, sőt az európai kontinensen sincs ilyen ilyen szabály.

[00:16:28]Ez egyébként egy gyáva miniszterelnök kijelentése, hiszen az ő frakció frakciójából ez senkire nem vonatkozik, míg a Mi Hazánk frakcióján jelenállás szerint a felét érinti, és a volt kormánypárti frakciókat is.

[00:16:41]Nyilvánvalóan ő próbálja a politikából kiradírozni azokat, akik adott esetben erőszereplők lehetnek, akik komoly alternatívát tudnak vele szemben felmutatni és akik belát, nem mondom, hogy négy évvel belátható időn belül le tudják őt váltani.

[00:16:56]Ő gyáva ahhoz, hogy egy középkori hasonlattal éljek, hogy a veleszemben felsorakozó lovagokkal egy képzeletbeli fensíkon megütközzön.

[00:17:05]azt csinálja, mint a Gladiátor című filmben a római császár, aki halálos sebet ejt ugye a korábbi hadvezérén, és úgy mer csak vele szembe kimenni az arénába.

[00:17:15]Ő pontosan ezt csinálja, de ördögi és mesteri, hiszen pontosan tudja, hogy a választók döntő többsége imádja azt, hogyha politikust szívatnak, hogyha politikusoktól bármilyen jogosultságot megvonnak, vagy vagy csökkentenek.

[00:17:27]És hog nem csak, bocsánat, nem csak hergel, hanem terel is.

[00:17:31]Terel a figyelmet a kamastop megszüntetéséről, arról, hogy nem lesz 480 Ft-os üzemanyag, és arról a kezdődő szociális válságról, ami nem fog tudni úrán lenni, de a hergelés és a terelés egyelőre még elég a valós problémák elküés.

[00:17:46]Jó, de alapjog.

[00:17:46]Tehát Magyarországon minden állampolgár választható és választó is egyben, akik nincsenek el tiltva a közügyektől.

[00:17:54]Tehát ez egy alapjog, és minden néző lehet képviselő, képviselőjelölt.

[00:18:00]Hogyha rászavaznak, akkor és nincs megszabva, hogy te már voltál 12 évig, akkor nem lehetsz.

[00:18:05]Ez egy alapjog, mindenki indulat a választáson és választható is.

[00:18:09]Az alkotmánybíróságnak biztos lesz hozzá egy-két szava, még azt nem tudjuk, hogy visszamenőleg visszamenőleges lesz-e a jogalkotás.

[00:18:18]Hát látunk erre példát a a az előző miniszterelnök kizárási kísérletéből.

[00:18:24]Ö tehát tehát ez egy ez egy nagyon nagyon furcsa kérdés jogi jogi dimenzióban is, de egyébként, hogyha prezidenciális elnökséget vagy félprezidenciális elnökséget akar bevezetni, van egy rossz hírem, több választás lesz Magyarországon, merthogy azt már választással kell egy olyan köztársasági elnököt megválasztani.

[00:18:42]Nem tudom, hogy a magyar állampolgárok mit szólnának még egy választáshoz.

[00:18:47]Uniós választás, országgyűlési választás, önkormányzati választás.

[00:18:52]És akkor még egy elnökválasztás, és nem biztos, hogy ő nyer.

[00:18:56]Visont maradjunk még egy gondolat erejéig, annál, amit ugye Tamás is említett, hogy vajon ezt az országgyűlési képviselői mandátumot, ezt visszamenőleges hatállyal húzzák-e meg, hiszen a legszorben esetében látjuk az évszámot, ott ott ugye 1990-ig visszamenőleg hatályos a törvény.

[00:19:13]Viszont ebben az esetben hány képviselő potyog ki a jelenlegi parlamenti patkóból?

[00:19:18]Na, erről is fogunk beszélni, de már csak a reklám után, ugyanis most el kell mennünk egy rövid szünetre.

[00:19:23]maradjanak velünk.

[00:19:36]Folytatódik a komment itt a Hírtvén.

[00:19:36]A stúdióban pedig vendégeim még mindig Lánci, Richárd Apáti, István Pindrok, Tamás és Deák Dániel.

[00:19:42]A reklám előtt pedig ott hagytuk abba, hogy Magyar Péter bejelentette azt is a mai nap folyamán a parlamentben, hogy 12 évben maximálnák az országgyűlési képviselők ciklusát.

[00:19:52]És hát ugye felvetült az a kérdés, hogy vajon ezt a tervezetet is visszamenőleges hatállyal teszi-e meg a Tisza, ahogy azt a legszorbán esetében láthattuk.

[00:20:02]Hát most néztem a javaslatot, meg volt egy sajtótájékoztató, azt ígérik, hogy nem visszamenőleges, tehát nem az lesz, hogy most nem tudom holnap, hogyha elfogadják, akkor megfeleződik a ellenzéki frakcióknak a taglétszáma, és akkor megint lehet keresni új embereket.

[00:20:16]Eleve nem is lehetne.

[00:20:16]Tehát ugye itt ilyenkor adott mondjuk a listás képviselőknél, hogy csak azokból lehet választani, akik rajta voltak a listán.

[00:20:22]Tehát azért ez bonyolult is lenne, meg ezek a képviselők megszerezték a mandátumukat, tehát nincs olyan, hogy most elveszik csak így.

[00:20:26]Tehát azért ez tényleg durva lenne már.

[00:20:28]Tényleg nehéz mondani, mert mert nem tudom, hogy milyen jogalmiságot sértő intézkedésről születik, de hogyha a Fideszt diktátorozták, meg Orbán Viktor diktátor volt, meg ilyeneket mondtak, hogyha a Fidesz ennek a negyedét megcsinálta volna, hát itt már nem tudom, szerintem kitették volna az Európai Unióból Magyarország törvényezés azért volt arra volt, de hát mekkora balhív volt belőle, tehát nemzetközi szólcsata volt belőle, Brüsszel egyébként ezekre hivatkozó nyitott eljárásokat Magyarország ellen.

[00:20:56]Most nem hallom egyébként ezeket a nemzetközi intézményeket, meg sem szólalnak még itt a legszorbára visszatérve, tehát hogy azért ilyen jogtechnikai dolgokkal el lehetetleníteni a a embereknek az tehát amikor 2030-ban lesz egy választás és akkor megint orbánítót takarják az emberek az ország élére, tehát ezt nem lehet elletetlení, tehát hogy akkor az lesz, hogy akkor miniszterelnök helyettes lesz és akkor a miniszterök helyettesnek lesz majd több hatásküre.

[00:21:22]Tehát ezek viszonylag könnyen kijátszható dolgok az ilyen jogászkodásra.

[00:21:26]Ezt meg lehet oldani.

[00:21:26]A másik az, hogy most a képviselők esetében meg azért azt látjuk a magyar politikában is és a nemzetközi politikában is, hogy a parlamenten kívül is van élet.

[00:21:36]Tehát a Tiszapárt sem volt parlamenti párt.

[00:21:38]Mégis azért láttuk, hogy országos akciókat tudtak szervezni.

[00:21:43]Nem nem azon múlott, hogy ők most ott vannak a parlamentben, vagy nem.

[00:21:45]Tehát hogyha mondjuk elthetik azt, hogy sokan parlanti képviselők legyenek 2030 után, azért olyan politikusok vannak ott, akik egyébként parlamenten kívül is meg tudják oldani a politizálást.

[00:21:56]Azt éri el Magyar Péter, hogy akkor a a politika nem a parlament falain belül fog zajlani, hanem a parlament falain kívül, és akkor azok a pártok ott fogják majd a főtevékenységet folytatni.

[00:22:07]Tehát, hogy ez ez sem olyan végzetes dolog, mint amit most sokan belelátnak.

[00:22:11]ugye bejelentette azt is a vagyon visszaszerzési és védelmi hivatallal összefüggésben újságírói kérdés volt ezen a sajtótájékoztatón, hogy mégis mekkora költségvetéssel fog rendelkezni ez a hivatal, hiszen Magyar Péter ugye költségcsökkentésről beszélt a legtöbb esetben, ugye a polgármesterek, valamint az országgyűlési képviselők fizetésével összefüggésben is.

[00:22:32]És hát megtudtuk, hogy azok az emberek, akik itt vezető tisztséget fognak betölteni ebben a hivatalban, miniszteri fizetésekkel fognak rendelkezni a miniszterelnök elmondása szerint, és évi 10 milliárdos költségkerettel fog rendelkezni ez a hivatal, ami pont 4 milliárdal több, mint amennyivel ugye a szuverenitásvédelmi hivatal rendelkezett.

[00:22:52]Ricsi, sok vagy kevés?

[00:22:55]Kezdi évben 6 milliárdot kapnak ugyanúgy, majd a következő évben kapnak 10-et.

[00:22:59]Az induló évben csak 6 milliárd lesz egyébként a a cs egy egy év egy nem is teljes év, de azért mondom, hogy haté de most jelen eset ugye csak itt az évi költségvetésről volt szó és ez nem egy teljes tehát ugye a következő év értelemszerűen de ez jelentősen magasabb összeg majd hogy nem a duplája.

[00:23:15]Igen.

[00:23:15]Ha az elszámoltatás abban az ütemben megy, azért ha belegondolunk iszonyat mennyiségi ügyet kell átnézni.

[00:23:21]Rengeteg méretű apcsát hatalmas méretű aparátus szükséges ehhez egyébként, hogy ezeket a dolgokat átnézzék.

[00:23:27]Én nem vagyok ennyire jó egyébként, hogy közszolgálatilag mennyibe kerül egy ekkora hivatal működtetése és mennyi ember lesz ebben.

[00:23:36]Annyit tudunk ugye, hogy lesz egy elnök és négy alelnők, akiket 24 órában fognak védeni.

[00:23:40]Ezt tudjuk egyébként és azt is tudjuk, hogy nem tudom meddig visszamenőleg kezdik el majd az ügyeket átnyálazni, hogy mi történt Magyarországon.

[00:23:48]Lesz mit?

[00:23:48]Mert egyébként az elmúlt 36 évben Magyarországon a rendszerváltás óta igen sok dolog történt, ami korrupció volt és és korrupció gyanús volt, és most pártokon átívelve beszélhetünk erről a dologról és kormányokon átévelve.

[00:24:00]Tehát lesz mit átnézni.

[00:24:02]Ha ezt nézem, akkor lehet, hogy nem tudom mennyi ember is kevés lesz oda ehhez a munkavégzéshez.

[00:24:07]Mondom, nem tudom a költséget, hogy pontosan pontosan mennyi.

[00:24:12]Én a költségcsökkentésekkel kapcsolatban megmondom őszintén, én nem vagyok nagy hurra optimista, főleg a polgármesteri pénzek 2024-es befogyasztásával, meg a költségtérítés elvételével.

[00:24:24]Esetlegesen azért nem, mert mondjuk ezekkel az emberekkel kellene egyeztetni.

[00:24:28]És most nem azt mondom, hogy hogy most Cserpkovics Andrással kell csak leülni, mert ott van Botka László, ott van Márkaj Péter, ott vannak az önkormányzati szövetségek különböző formáiban mindenfajta párt színű polgármester úr.

[00:24:40]És őket a kutya nem kérdezte meg, hogy egyébként ti ezt hogy látjátok jónak, hogy tehát ugye az Orbán kormányra rendszeresen azt a kritikát fogalmaztuk meg és fogalmazták meg egyébként akik később hár több mint 3 millióan Tiszára szavaztak, hogy nem egyeztet ugye a a az adott felekkel.

[00:24:54]Na most ugyanez van, hogy a polgármesterekkel most éppen Magyar Péterék nem egyeztet.

[00:25:00]Ennek ennek szükségessége lenne.

[00:25:02]A másik az a parlamenti stílus és utána átadom a szót, nem beszélek tovább.

[00:25:05]Az az egy mondat, ugye azt mondta Rétvári Bencére, hogy amikor templomba megy, akkor fel kell szentelni utána újra a templomot.

[00:25:14]És Gégény István ugye a Szemlélek blogon ezt megírta, hogy ez ezekkel a kijelentésekkel azért óvatosabb, mertogy egyébként bűnös emberek járnak templomban, mert mindannyian bűnösök vagyunk egyébként hitünk alapján.

[00:25:24]És egyébként mindenki után újra kéne szentelni a templomot, mert senki nem büntetlen.

[00:25:29]Magyar Péter is bűnös ember.

[00:25:31]Ezt ugye le van írva ott.

[00:25:31]És hogy ezeket a fajta kijelentéseket, ezeket ilyen csinnyán kéne, de bocsás meg ennek pont az ennek az emberi méltatorság még megalázása a lényege.

[00:25:42]Tehát most mert ne úgy gondolja, hogy neki neki mindent szabad, hogy mindent követ behelyettesít a Fides Fidesz is ezt csinálta, de ezt magyar csúcsra járatja Magyar Péter, hogy bármit történik, bármit beadnak, ők erre őket erre felhatalmazták.

[00:25:53]Senki nem hatalmazta fel pont erre őket, hiszen nem hiszem, hogy ő amikor 700 települést felkeresett, hogy szövegszerű javaslatokat terjesztett mind a 700 településen minden választópolgár elő és ilyen até cserépszavazással megszavazták.

[00:26:05]Tehát ez egy ócskó duma, hogy ő ő ő ő így akar így akar ezen túlenni.

[00:26:11]Így van.

[00:26:11]Csak az a helyzet, hogy mint az az önkormányzati rendszert három szintű javaslattal akarják elfoglalni.

[00:26:16]Egy egy levegőben logó esetleges előrehozott önkormányzati választással még a népszerűtlen intézkedés bevezetése előtt.

[00:26:22]Erre akár idén sor kerülhet ez az atomfegyver.

[00:26:26]Aztán van a napalbomba, hogy majd a polgármesterek mandátum számát is korlátozzák, hogy hogy a leggerősebb, legnépszerűbb polgármesterek eleve rajt van, ha se tudjanak állni, hiszen gyávák, gyávák velük meccselni, gyávák velük szembenézni és ehhez képest már csak egy egyszerű kis kézifegyver a fizetés vagy javadást csökkent, és pontosan tudja, hogy ez népszerű.

[00:26:47]Pontosan tudja, hogy azt köpködik a választópolgárok, aki ezért szembegy, ezért is játsza ki ezt a kártyát.

[00:26:50]Ez a várban lévő kiéheztetése, vagy talán egy szerencsésebb kifejezéssel élve a pálya elhagyásra való ösztönzés, hiszen ha elfoglalják az önkormányzati bástákat, akkor nagyon jelentősen megnövekszik a megnövekednek az esik a 2030-as országgyűlési választási győzelemre.

[00:27:05]Ez abszolút filmszínház és abszolút vegytiszta hatalomtechnika, semmi más.

[00:27:13]és a gyávolság közjogi leképeződése az eredendő gyávaság, amivel kapcsolatban viszont viszonylag kevesebb választ kapunk a miniszterelnöktől, valamint a tiszapárti politikusoktól az elmúlt napokban, az az, hogy akkor most fizetette Magyar Márton a Szőlőutcai ügy korona tanújának a kontrollon adott interjúért.

[00:27:31]Egyébként híradónk is kereste többször Magyaront személyesen, aki minthogyha felszívódott volna, mióta ez az ügy nyilvánosságra került.

[00:27:41]ugye közzétette egy bejegyzést a közösségi felületén, majd utána utolértünk telefon, vagy utol sikerült érnünk őt telefonon, de ott sem volt hajlandó nyilatkozni.

[00:27:50]Úgyhogy most a miniszterelnököt igyezztünk igyekeztünk kérdezni ezzel kapcsolatban.

[00:27:56]Viszont azon a sajtótájékoztatón, amit ő tartott, a Hírv nem kapott szót, nem tudtunk kérdezni, úgyhogy a sajtótájékoztatót követően tudtuk neki feltenni ezeket a kérdéseket.

[00:28:05]Na nézzük meg, hogy ez a gyors, rövid interjú milyen hangulatban táltott a parlament folyosóján.

[00:28:13]Szép jó napot kívánok, elnök úr.

[00:28:15]Igen, tudom, csak nem tudtunk kérdezni, és akkor most tudjuk ezt pótolni.

[00:28:19]Dehogynem, ott volt a kollégám, és élőben közvetítettük, úgyhogy azért, mert nem adott szót a kollégámnak.

[00:28:24]Akkor felteszem most a felteszem most ennyit is szerettem lenni.

[00:28:28]Most volt egy órás sajtót.

[00:28:30]Igen.

[00:28:30]Felteszem most a kérdést.

[00:28:30]Most itt szerencsére fel tudom tenni önnek.

[00:28:32]Ugye a Zsolt, az úgynevezett Zsolti bácsi ügyről nagyon nagyon sokat foglalkoztak a kampányban.

[00:28:40]Most a Marci bácsi ügyről.

[00:28:44]Miért nem miért nem foglalkozik ezzel?

[00:28:47]Megteszi, hogy a Szent Koronától 100 m vagy 50 m nem hazudozik.

[00:28:48]Én soha nem foglalkoztam a Zsolti bácsi ügja, úgyhogy ne hazudozza.

[00:28:52]Jó, majd hogyha ezt meg tudja teljesíteni, tudja teljesíteni, akkor ott kérdezze.

[00:28:54]Jó, köszönöm szépen.

[00:28:56]Egy interjút is készített ugye egy intézet is fiúval, akit Martinnak hívtak bási.

[00:29:02]Köszönjük szépen.

[00:29:02]Jó vergődést kívánok ön.

[00:29:05]És miért nem foglalkoznak ezzel az úgynevezett Marci bácsi üggyel?

[00:29:06]Szé az ötse akkor adott pénzt Bangó Sándornak.

[00:29:18]Szégyelje magát.

[00:29:18]Szégyelj magát.

[00:29:20]De miért nem tudre válaszolni?

[00:29:25]Ön uram akkor is hazudik amikor kérdez.

[00:29:25]De mi ebben a hazugság?

[00:29:28]Mi ebben a hazugság?

[00:29:29]Mondja el, hogy mi a hazugság.

[00:29:32]De mondja el akkor mi ebben a haz.

[00:29:34]Ezt csinálja a Hírtv.

[00:29:35]Mit mond?

[00:29:35]Mondja el akkor, hogy mi ebben a hazug.

[00:29:37]Vegyük föl ezt és le fogjuk adni.

[00:29:37]Uram, elkapjalom a mikrofont.

[00:29:39]Elmondtam, hogy egy szó sem igaz belőle.

[00:29:41]Ön kérdezett, azt mond ezt mire alapozza, uram, önnek kell bizonyítania.

[00:29:45]Nem nekem.

[00:29:47]Ha ön hazudik, önnek kell bizonyítani.

[00:29:49]Jó vergő.

[00:29:50]Biztosan van akkor valamilyen bizonyítéka erre.

[00:29:54]Valami betegség gyerek m visszafordult és még azt kérdezte riporterünktől valamilyen betegséggel küzd Tamás meddig lesz elegendő ez a én az első részben mondtam a parlament hangulatáról hogy hogy milyen.

[00:30:09]És ez a közéletre nagyon rossz hatással van.

[00:30:11]Hát szerintem örüljön a Hírtv riportere.

[00:30:15]Nem messze volt ott a Duna, tehát hogy bele is lökhette volna.

[00:30:21]Na azért ne essünk túlzásba.

[00:30:21]Tehát én nem tudom, hogy hogy miért nem lehet normálisan viselkedni.

[00:30:26]Tehát miért nem fogadjuk el a kereteket, vagy vagy miért nem miért nem válaszol rendesen?

[00:30:35]Lehetett ezt volna máshogy is kezelni.

[00:30:38]Ez engem a 2010 előtti MSZPSDS kormányokra emlékeztet, amikor amikor a pénzügyminiszter ellökte a a riportert, a mikrofont ellökte.

[00:30:50]Én csak azt tudnám tanácsolni a miniszterelnöknek, hogyha normálisan válaszolna, abból ő is sokkal jobban jön neki.

[00:30:57]Ez meggyőződésem.

[00:30:59]Azért fontos, mert a parlamban is ez szóba került, és ott azt mondta, hogy ő sohasem mondta ki azt, hogy Zsolti bácsi.

[00:31:04]Tehát ugye ez volt az állítása a parlamentben a miniszterelnöknek, hogy ő ilyelről soha nem is beszélt.

[00:31:08]Úgy, hogy pár perccel előtte egyébként Zsolti bácsizott és múlt héten is, amikor ugye Pócs János feltett neki kérdést, azt mondta, hogy a Fidesz soraiban kell majd keresni a Zsolti bácsit.

[00:31:20]Tehát még múlt héten is egyébként pedofil bűncselekmény elkövetésével vádolt fideszeseket.

[00:31:25]Azt mondta, hogy bizony ott vannak a a Fidesz soraiban.

[00:31:29]Tehát ezt mondta múlt héten, most meg letagadja, és azt mondja, hogy ő ilyenről soha nem beszélt.

[00:31:34]És még akkor mondták is, hát de most mondta miniszterelnök úr, akkor azt mondta, én ilyet biztos nem mondtam.

[00:31:39]Egészen szürreális.

[00:31:39]De hogyha megnézzük a Facebook oldát Magyar Péternek, hát ott Sem Zsoltot meg is nevezte, felszólította arra, hogy függesszék fel a hivatalában addig, amíg nem tisztázza magát.

[00:31:50]Tehát ezt is csinálta még tavaly, amikor kirobbant egyébként ez az egész Zsolti bácsizás.

[00:31:54]És ugyanabba a kategóriába illeszkedik ez a dolog, mint amit itt a maffiázás kapcsán látunk.

[00:32:00]Emlékszünk rá, nem volt olyan Fideszes szavazó vagy fideszes politikus, akit ne pedofiloztak volna.

[00:32:05]Ugye pedofidesz, ezek a szövegek mentek.

[00:32:07]Ki az a Zsolti bácsi?

[00:32:09]Hát a Facebook oldalam ezzel volt tere folyamatosan.

[00:32:11]Tehát, hogy a Tisza ezt szervezetten csinálta tavaly szeptember óta egészen mostanáig.

[00:32:18]Hát a Kaleta Gábor miatt azért nem, de de ugye Zsolti bácsi kapcsán indult ez be a választási kampányban a a ez az egész dolog megint.

[00:32:24]És ami nagyon fontos, hogy Magyar Péter testvények a tévében melegítették fel ezt a témát már a választás után, és két egykori nevelő, tehát itt ugye Fusi Angel erről is szó van, ő is arról beszélt, hogy bizony itt hirtelen rengeteg pénzt megjelentenél a Bangó Sándornál, és a másik nevelő meg azt mondta, hogy a kontrolltól kapta ezt a pénzt.

[00:32:44]Tehát eléggé egyértelmű és egy irányba mutatnak a dolgok.

[00:32:47]Nem véletlen, hogy Magyar Márton eltűnt.

[00:32:48]Magyar Péter pedig azt mondja, hogy ő nem tud az egészől semmit.

[00:32:53]próbálják tagadni, mert hogyha beismernék azt, hogy bizony ez valódi, akkor elismernék, hogy bűncselekményt követtek el.

[00:32:59]Milyen következményekkel járhat a miniszterelnökre nézve azt szerinted István, hogyha beigazolódik, hogy valóban a testvére fizetett ezért az interjúja?

[00:33:06]Hát ha sikerülne bebizonyítani, objektív, cáfolhatatlan, megdönthetlen bizonyítékot szerezni rá, akkor már csak az ő saját elég érdekes erkölcsi mércéje szerint is neki le kellene mondania a miniszterelnök szísér, vagy bele kellene buknia.

[00:33:20]Bár nem reménykedem abban, hogy ez ilyen gyorsan bekövetkezik, hiszen életszerűtlen, hogy a testvére úgy adhatott esetleg pénzt, fekete pénzt, úgy korrumpálhatott egy szerencsétlen gyermeket, hogy ő erről nem tudott, hiszen ez a nyilvánvalóan a Tisza meg a Magyar Péter érdekei szerint való lenne.

[00:33:36]Tény, jog jogászként azt kell mondanom, hogy objektív bizonyíték jelen pillanatban nem áll rendelkezésre, de hátha előkerül még esetleg ilyen is.

[00:33:43]És akkor majd megnézzük, hogy akik aki ilyen nagy hangon pattogott, az vajon hogy áll majd az isteni ítélő szék előtt, amikor majd neki kell viselni vagy vállalni a felelősséget bármiért is.

[00:33:53]Mindenesetre ő nem csak hergel, tehát nem csak hergelés, hanem terelés is.

[00:33:57]Tereli a szót és terel a figyelmet a valós és egyre égetőbb társadalmi problémákról, meg terel arról is, hogy pár nap múlva ismét Pride lesz Magyarországon.

[00:34:10]Hozzáteszem, hogy az ellenzéki pártok közül, vagy az ellenzéki erők közül egyedül a Mi Hazánk Mozgalom produkál erre egy igen jó immunreakciót.

[00:34:17]Július 11-én, szombaton mindenkit szeretettel hívunk és várunk a Szent Háromság térről induló családi büszkeség menetére, hiszen mi olyan értékrendet képviselünk, hogy számunkra a családi büszkeség jelenti az igazi értéket, nem pedig egy kisebbség agresszív propagandája.

[00:34:36]Nagyon szépen köszönöm nektek, hogy itt voltatok ma