Hír TV 36:18

Megfosztási eljárás, drámai tanúvédelem és a fővárosi zászlóbotrány- HírTV

magyar pétertisza pártalkotmánymódosításjogállamkampányközélet
Irányultság: KonzervatívKötődés: Fidesz-közeli
Megfosztási eljárás, drámai tanúvédelem és a fővárosi zászlóbotrány- HírTV
tl;dr
  • Magyar Péter alkotmányos trükkel fosztaná meg Sulyok Tamás köztársasági elnököt jogköreitől, hogy az Országgyűlés elnöke írhassa alá az alkotmánymódosítást.
  • A vendégek szerint példátlan, jogállam-ellenes lépésről van szó, hasonló trükkel távolítanák el a Kúria és az Alkotmánybíróság elnökét is.

    „Gyakorlatilag olyan érzésem van az embernek, hogy mintha megszűnt volna a jogállam." – Apáti Bence

  • Magyar Péter maffiázó parlamenti felszólalása a vendégek szerint figyelemelterelés a TISZA-kormány megszorításairól és be nem tartott ígéreteiről.
  • Az Erzsébet hídra Pride-zászlókat tűztek ki, amiket ismeretlenek a Dunába dobtak; Magyar Péter korábban elhatárolódott a Pride-tól, most hallgat.
  • Radnai Márk a polgármesterek fizetéséről: nem kávézgatni ment a parlamentbe, miközben egyéni képviselőként a helyi ügyekkel kellene foglalkoznia.
  • Majka videója '56-os párhuzamot vont és „rohadjatok meg”-et kívánt a jobboldali sajtónak; a vendégek felidézték ellentmondásos Fidesz-kapcsolatait.
  • Pócs János szerint a Zsolti bácsi ügy kitalált kampányfogás; Magyar Márton 4 milliót adott az interjúért, a nevelőt halálos fenyegetés éri.
  • A balliberális média hallgat az ügy fejleményeiről, miközben a Fidesz-közeli politikusokat megalapozatlanul bélyegezték pedofilnak a kampányban.
Részletes összefoglaló megjelenítése

Magyar Péter és a megfosztási eljárás Sulyok Tamás ellen

A műsor első fő témája Magyar Péter miniszterelnök azon bejelentése volt, hogy egy alkotmányos trükkel távolítaná el Sulyok Tamás köztársasági elnököt. A terv szerint a TISZA parlamenti képviselői megfosztási eljárást indítanának, mivel 141 képviselőjükkel bőven megvan a szükséges egyötödös kezdeményezési arány. Az eljárás lényege, hogy annak idejére a köztársasági elnök nem gyakorolhatja jogköreit, és az alaptörvény értelmében ilyenkor az Országgyűlés elnöke veszi át ideiglenesen a feladatkört – aki viszont már alá tudná írni az alkotmánymódosítást.

A műsorvezető, Ferkó Dániel Gyurcsány Ferenc híres mondását idézte fel: „Trükkök százai", megjegyezve, hogy Magyar Péter elvileg elhatárolódik tőle.

A vendégek reakciói

Bot Hunor politikai elemző teljesen felháborítónak és példa nélkülinek nevezte a lépést:

„Nem csak az elmúlt 30 év magyar politika történetében, hanem egész Európai Unióban példátlan, hogy valaki egy nagy többséggel megválasztott miniszterelnök erre használja hatalmát. Aki féltette a jogállamiságot meg a demokráciát eddig, az most már tényleg félhet." *

Szerinte a 30 éves vívmányokat verik szét ezzel, és Magyar Péternek kellene betartatnia a törvényeket, ehelyett „trükközik, okoskodik, okosba megoldjuk, hogy leváltsunk mindenkit, aki nekünk nem szimpatikus".

Apáti Bence publicista egy pitbullhoz hasonlította Magyar Péter viselkedését, aki nem bírja elengedni a maga által kitalált csontot. Érdekesnek találta azt is, hogy a lépést megelőző napokban a baloldali értelmiség részéről érezhető volt egyfajta elégedetlenség, hogy Magyar Péter nem tudja megoldani ezt az ügyet, mire ő „vett egy új levegőt, fölszívta magát, és most előállt ezzel a dologgal".

„Hogyha például Orbán Viktor jelentett volna be hasonlót, akkor szerintem Brüsszel azonnal elkezdte volna félreverni a harangokat." *

A beszélgetés során felmerült a kérdés, hogy Brüsszel vajon ellenkezni fog-e. A vendégek szerint félre fognak nézni:

„Félre fognak nézni, épp a cipőfűzőiket fogják kötögetni, amikor ezt Magyar Péter meglépi, amikor tényleg kellene szólni." *

Hangsúlyozták, hogy ezek az intézmények a magyar demokrácia alapkövei, és Magyar Péter ezeket rugdossa ki. Apáti Bence arra is figyelmeztetett, hogy a lépés hosszú távon visszaüthet, mert a jogbizonytalanság és alkotmányos válság egy idő után Magyar Péter ellen fordulhat.

A vendégek kiemelték, hogy az alkotmánymódosításban hasonló trükkel távolítanák el a Kúria elnökét és az Alkotmánybíróság elnökét is, tehát nem állnak meg a köztársasági elnöknél. Apáti Bence szerint:

„Gyakorlatilag olyan érzésem van az embernek, hogy mintha megszűnt volna a jogállam. Ugye ezt mondták 16 éven keresztül. Szerintem egyik se szűnt meg az elmúlt 16 évben, de az elmúlt két hétben viszont nagyon úgy tűnik, hogy kezd az történni, amit ezek az emberek ezelőtt mondtak." *

A maffiázás és a vagyonvisszaszerzés retorikája

A műsorban bejátszották Magyar Péter egyik parlamenti felszólalását, amelyben maffiázott:

„Nincs értelme vagyonvisszaszerzésről beszélni, ha közben ugyanazok a bábok ülnek ugyanazokban az intézményekben, amelyek éveken keresztül akadályozták a feltárást, a nyomozást és a valódi igazságtételt. Mert a maffia elleni küzdelem nem azzal ér véget, ha megbuktatunk egy politikai rendszert, azzal csak elkezdődik." *

Ferkó Dániel megjegyezte, hogy Magyar Péter Cattani felügyelő szerepébe helyezte magát a 90-es évek Polip című sorozatából. Apáti Bence szerint Magyar Péternek kevesebb Netflixet kéne néznie, és bár szemléletesek a maffiás hasonlatok, súlyosan sántítanak, hiszen a valódi maffia tagjai időnként „levágják egymás különböző végtagjait, torzókat hagynak a tengerparton, lófejeket raknak az ágyba, vagy agyonlövik egymást az utcán".

A vendégek szerint ez a színház valójában arról tereli el a figyelmet, hogy a TISZA-kormány milyen megszorításokat tervez bevezetni. Említették a védett üzemanyagárak kivezetését, a vállalkozásokat támogató 3%-os hitel kivezetését, és számos olyan lépést, amiről a kampányban nem volt szó. Eközben az 1200 ígéretből – például a várólisták megszüntetése, új centrumkórházak építése – semmi sem hallható.

A Pride-zászlók eltávolítása az Erzsébet hídról

A műsor harmadik fő témája az Erzsébet hídra kikerült Pride-zászlók ügye volt. A bejátszott videóban egy férfi büszkén hajítja a Dunába az egyik zászlót. Három zászló járt hasonló módon. A vendégek szerint a főváros rakta ki a zászlókat, ami azért döbbenetes, mert korábban nem volt ilyen politikai klíma Magyarországon, hogy ezt meg merték volna tenni:

„Fordult egyet, lett egy kormányváltás, és kipakolták ezeket a zászlókat." *

Apáti Bence büszkén vállalta, hogy neki sem tetszenek a zászlók, és nem szeretne úgy végigmenni hídon, hogy magyar zászló helyett szivárványszínű zászlók vannak. Ugyanakkor a zászlók Dunába dobását veszélyesnek tartotta a hajóforgalom miatt.

A műsorban felidézték, hogy Magyar Péter a kampányban teljesen elhatárolódott a Pride-témától, el sem ment a rendezvényre, nem válaszolt a kérdésekre. Most viszont a TISZA-kormány ideje alatt azonnal megjelentek a zászlók, és nem tiltakozik ellenük. Bot Hunor szerint a tavalyi Pride gyakorlatilag egy TISZA melletti kampányrendezvény volt, és most „benyújtja ez a lobbi a számlát". Említették, hogy az LMBTQ-lobbi rengeteg igényt nyújtott be a TISZA-kormányhoz: azonos neműek házassága, örökbefogadáshoz való jog, és más, korábban példátlan követelések. Apáti Bence szerint ezt össze fogják kötni az uniós pénzekkel is.

Radnai Márk és a polgármesterek megalázása

A műsor következő témája Radnai Márk, a TISZA operatív vezetőjének és országgyűlési képviselőjének a polgármesterek fizetésével kapcsolatos posztja volt:

„Nem azért indultam el a választáson, hogy itt veletek leüljek kávézgatni és arról beszéljünk, hogy most a fizetéseteket megtarthatjátok vagy sem. Nekem sokkal magasabb célokkal, ügyekkel kell foglalkoznom az országban." *

Bot Hunor szerint ebből a posztból árad a gőg és a nagyképűség, amit korábban jól lepleztek. Kiemelte, hogy Radnai Márk Komárom-Esztergom megyei képviselőként indult, tehát egyéni választókerületben szerzett mandátumot, így pontosan a helyi politikusokkal való kapcsolattartás és problémáik megoldása lenne a feladata.

Apáti Bence hozzátette, hogy a kampányban Radnai Márk szinte „Komárom-Esztergom vármegye Mahatma Gandhijaként" viselkedett, szeretetet szórt és gyógyította az embereket, most viszont kiderült, hogy az egyeztetés, a beszélgetés és a munka már nem fér bele az imidzsébe.

„Ő az emberarcú Radnai Márk, aki nagyon aggódik a szegénységért... és aztán egyszer csak történik egy olyan, hogy el kell kezdeni kormányozni, ahol bizony egyeztetni kéne." *

Majka ünneplő videója

A műsor bemutatta Majka videóját, amelyben a rapper a kormányváltást ünnepelte:

„56-ban mi kellettünk ahhoz, hogy megmutassuk, hogy nálunk elnyomásnak, rezsimnek nincs helye. Nagyon, nagyon büszke vagyok minden emberre, aki elment szavazni. És engedjétek meg, hogy elköszönjek pár laptól: viszlát Mandiner, viszlát Pesti Srácok, viszlát Megafon. Ott rohadjatok meg, ahol vagytok!" *

A vendégek felidézték, hogy Majka korábban Szijjártó Péterrel fotózkodott, és a kórházban a Fidesz alatt, luxuskörülmények között mentették meg az életét. Apáti Bence szerint a rapper „Bindzsisztán" című számával magának tulajdonít érdemeket a kormányváltásban, de véleménye szerint egyszer ugyanaz a tömeg fogja eldobni, amelyik felemelte. Bot Hunor így reagált a „rohadjunk meg" felszólításra:

„Először is nem érzem magam a rohadás különböző tüneteit. Tehát rendben vagyok, dolgozom. (...) Ha értem, hogy fáj neki, hogy mi megénekeltük azt, hogy ő gyakorlatilag a magyar miniszterelnök Orbán Viktor lelövését imitálta, de hát sajnos ez egy ilyen dolog." *

Interjú Pócs János fideszes országgyűlési képviselővel

A műsor második felében Pócs János volt a vendég, akivel elsősorban a Zsolti bácsi ügyről beszélgettek.

A telefontok-incidens a parlamentben

Pócs János elmondta, hogy Magyar Péter rászólt az ülésen, mert azt hitte, videót készít, holott csak az új telefonja tokját nézegette. A képviselő szerint Magyar Péter először a miniszternek, majd az államtitkárnak szólt, akik SMS-t küldtek a házelnök asszonynak, aki végül rászólt Pócsra. Pócs János odaszaladt Kapitány István miniszterhez igazolást kérni, hogy csak egy telefontokról van szó.

„Amíg Magyar Péter a miniszterelnök, addig biztos [folytatódik ez]. Rám van kattanva. Igen, jól látható, meg másokra is." *

A Zsolti bácsi ügy fejleményei

Pócs János részletesen beszámolt a fejleményekről. Elmondta, hogy aznapi azonnali kérdését azért nem tudta feltenni Magyar Péternek, mert a miniszterelnök – aki 12 óráig tudta a kérdés tartalmát – kimenekült a teremből és sajtótájékoztatót hívott össze. Helyette Orbán Anita külügyminiszter válaszolt, aki „kínjában elkezdett 16 évezni".

Pócs János felidézte Magyar Péter korábbi ellentmondását: egy héttel korábban még azt mondta neki, hogy „a Fideszes pedofil Zsolti bácsit ne nálunk keresse, hanem a saját frakciójában, a volt barátai között", majd egy héttel később „szemrebbenés nélkül belehazudta a kamerába" Panyi Miklósnak, hogy ő soha nem mondott ilyet.

A beszélgetésben bejátszották Orbán Viktor korábbi nyilatkozatát is az ügyről:

„Az egész ügy egy gyalázatos provokáció, egy propagandisztikus műbalhé, ahol embereket gyanúsítottak meg becsületsértő módon, nyilvánvalóan politikai célból, és most ha azt is tudjuk, hogy pénzért, hogy egy ilyen nemzetközi escort fiút használnak föl arra pénzért, hogy becsületes emberekről becstelen dolgokat terjesszen, ez felháborító." *

A bizonyítékok részletei

Pócs János elmondta, hogy Magyar Márton (Magyar Péter testvére) 4 millió forintot adott Bangó Sándornak (Sanyika). A képviselő szerint Magyar Márton egyetlen egyszer szólalt meg az ügyben, és akkor is csak annyit mondott, hogy „az interjúért cserébe nem adtunk 4 millió forintot", nem azt, hogy semmiért sem adtak senkinek.

További bizonyítékként említette:
- Füsi Angéla, a gyerek mentora maga mondta, hogy az interjú után megkapta a pénzt
- A gyerek nagylábon élt, Dubajban és Máltán nyaralt, százezres cipőket hordott
- A gyerek saját bevallása egy baloldali médiában, jogi képviselője jelenlétében: elmondta, hogy nehéz helyzetben volt, nem akart bűnözni, és „találtak neki olyan papírokat, ami alapján nem vethető poligráfos vizsgálatnak"
- A jogász olyan papírt készített, hogy csak akkor kapja meg a pénzt, ha elmondja az ügyészségen, hogy ki a Zsolti bácsi
- A gyerek elmondta az ügyészségen a nevet, és közölte, hogy július 9-én a nyilvánosságnak is el fogja mondani
- Ezután érdekes módon letiltották a gyerek TikTok- és Facebook-oldalát

Pócs János szerint ő tudja a nevet, de nem mondhatja el. Információi szerint az ügyészségen van egy egyórás hangfelvétel Kis Márió, a nevelő és Magyar Márton között, amelyben arról beszéltek, hogy a nevelő vesse be a befolyását, hogy a gyerek mondja ki a nevet, és ne egyszerre használja fel a pénzt, mert „folyamatosan minden héten nem tudnak neki adni 4 millió forintot".

A koronatanú helyzete

Pócs János drámai részleteket osztott meg Kis Márió helyzetéről, aki naponta többször hívja őt segítséget kérve. A nevelő szó szerinti idézete szerint:

„Ezek mindenre képesek. Közülük fajvaló vagyok, közülük jöttem, tudom, hogy mindenre képesek." *

A legutóbbi üzenetében pedig az állt:

„Vagy teljesítem, amit kérnek, vagy öngyilkos leszek." *

Pócs János azt tanácsolta neki, hogy inkább teljesítse, amit kérnek, mint hogy öngyilkos legyen.

A kampány szerepe

Pócs János szerint szinte kimondható, hogy a választáson minden ezen az ügyön múlott. A Fidesz-közeli politikusokat „pedofideszesnek" bélyegezték, és ezt a bélyeget a mai napig nem tudták lemosni magukról. Stratégiájuk szerint a keresztény-konzervatív közösség iránytűjét akarták kilökni.

A képviselő párhuzamot vont a 2002-es választási kampánnyal, felidézve Lampert Mónika akkori nyilatkozatát, hogy „választást kell nyerni, majd utána ráérünk bíróságra járni" – ezt a stratégiát Magyar Péter tökéletesen átvette.

A parlamenti légkör

Pócs János megerősítette a műsorvezető kérdésére, hogy képviselőnők remegő gyomorral járnak be a parlamentbe. Szerinte „Rákosi-rendszer jött vissza":

„Egy négygyermekes édesanya kulturáltan, magázva, a parlamenthez méltó szinten kérdez valamit, és beleordibál, letegezve egy képviselőnőt – ezt nálunk egy kis falusi kocsmában nem engedheti meg magának senki, mert fognák és galléránál fogva kidobnák." *

Hozzátette, hogy Magyar Péter őt személyesen is megfenyegette, hogy ha nem marad csendben, a családját is megvizsgálják.

Az elhallgató balliberális média

Pócs János szerint beszédes, hogy a magukat objektív, kormánykritikus, független médiumként pozicionáló lapok egyáltalán nem hozzák le a Zsolti bácsi ügy fejleményeit. Amikor pedig mégis megszólalnak, már elismerik, hogy „a Zsolti bácsi ügy az valóban nem létezett, de beszéljünk a Szőlő utcában történt gyermekbántalmazásokról".

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • Forstófer Ágnes – Az átiratban a házelnök asszony neveként szerepel. A kontextus alapján az Országgyűlés elnökéről van szó (Pócs János elmondása szerint Magyar Péter utasította, hogy szóljon rá Pócsra). A pontos név az ASR-hibák miatt nem rekonstruálható teljes bizonyossággal.

  • Füsi Angéra – Pócs János a Zsolti bácsi ügy egyik szereplőjeként említi, aki a gyerek mentora vagy „vérszentje". A név pontos alakja bizonytalan.

  • Kis Mário – A nevelőtiszt neve, aki a koronatanú szerepét tölti be az ügyben. A név több helyen Kis Márióként szerepel, a pontos alak bizonytalan.

  • Rom Werber – Az egyik vendég a 2002-es MSZP kampányfőnök neveként említi, akitől a Lampert Mónika-féle idézet származik. A név pontos alakja bizonytalan.

  • „Szágazda" – Ferkó Dániel konferálásában szerepel Radnai Márk bevezetéseként. Valószínűleg elharapott vagy eltorzult szó, a pontos jelentés nem rekonstruálható.

Teljes átirat megjelenítése

[00:00:00]Ák.

[00:00:08]Jó estét kívánok.

[00:00:08]Én Ferkó Dániel vagyok.

[00:00:09]Ez pedig itt a Monitor.

[00:00:09]A műsor, amelyben megmutatjuk önöknek a nap legfontosabb külésbe belpolitikai híreit.

[00:00:15]És ez az a műsor, ahol a főszerepről maga a monitor.

[00:00:16]Máris mutatom mai főbb híreinket.

[00:00:22]Megfosztási eljáráson keresztül távolítaná el Magyar Péter a köztársasági elnököt.

[00:00:28]Aztán öngyilkosságba üldözhetik a Zsolti Bácsi ügy egyik korona tanúját.

[00:00:31]Állítja Pócs János Fideszes országgyűlési képviselő.

[00:00:35]És végül egy napig bírták a Pride zászlók az Erzsébet hídon, aztán a Dunában végezték.

[00:00:41]Ezek mai fő témáink.

[00:00:44]Vendégeim pedig Bot Hunor politika jellemző és Apáti Bence publicista.

[00:00:49]Szervusztok!

[00:00:49]Köszöntelek bennetek.

[00:00:51]Jó estét.

[00:00:51]Szív köszönjük, hogy eljöttetek.

[00:00:52]És hát Magyar Péter folytatja hadjáratát a a parlamentben, és most megosztotta azt, hogy hogyan is távolíttatnák el Sullyok Tamást.

[00:01:03]Nézzük meg, hogy miről szól a trükk.

[00:01:07]El kell indítani egy megfosztási eljárást.

[00:01:08]A képviselők ötöd kezdeményezheti.

[00:01:11]141 képviselőnk van.

[00:01:14]bőven kéthad kéthad elindíthatja, és utána pedig amikor ez történik, amikor elindul ellen egy megfosztási elárás, akkor nem gyakorolhatja a köztársasági elnök a jogköreit, és az alaptörvény, az orbáni alaptörvény szerint ilyenkor ideglenesen az országgyűlés elnöke gyakorolja, aki pedig alá tudja írni ezt az alaptörvény módosítást, hogyha a körbezárult.

[00:01:38]Nem tudom, ti hogy vagytok vele, nekem egy klasszikus jut eszembe erről.

[00:01:41]Trükkök százai.

[00:01:41]Ezt mondta Gyurcsány Ferenc, akitől egyébként Magyar Péter annyira elhatárolódik nyilvánvalóan.

[00:01:45]De mit szóltok ehhez a trükkhöz?

[00:01:49]Teljesen felháborító, meg példa nélküli nem csak magyar az elmúlt 30 év magyar politika történetében, hanem egész Európai Unióban, hogy valaki egy nagy többséggel megválasztott miniszterelnök erre használja hatalmát.

[00:02:02]Aki félt attól, hogy féltette a jogállamiságot meg a demokráciát eddig, az most már tényleg félhet, mert mert ez tényleg példátlan és egészen bérlázító.

[00:02:11]Azokat a 30 éves vímányokat, amiket felépítettek az az eleink, azokat verik szét ezzel.

[00:02:20]Neki kéne betartatnia a törvényeket erre.

[00:02:23]Tehát eskü Magyar Péter ehhez képest trükközik, okoskodik, okosba megoldjuk, hogy leváltsunk mindenkit, aki nekünk nem szimpatikus.

[00:02:31]Igen.

[00:02:31]Több több dolog jutott erről.

[00:02:31]Ez ezzel kapcsolatban eszemben az egyik az, hogy ez a magatartás forma, amit most Magyar Péter gyakorol, az körülbelül egy ilyen szájzárat kapott Pitburra emlékezhet, amik nem bírja elengedni ezt a csontot, amit ő kitalált saját magának.

[00:02:43]A másik pedig, hogy ez nagyon érdekes egyébként, hogy picit a ha emlékeztek, visszaemlékeztek a 90-es 2000-es évek baloldali értelmiségi terrorjára, amikor is a baloldali értelmiségiek mindig úgy fölemelték kicsit a mutatójukat, és ők úgy vezényelték meg, úgy rámutattak, hogy az MSZP-nek, SDS-nek mit kell csinálnia, hogy érezhető volt az elmúlt pár napban egy olyan, hogy jaj, hát ezt nem tudja megoldani ezt az ügyet a Magyar Péter, ez olyan kellemetlen, ezzel kell valamit csinálni.

[00:03:11]és vette egy új levegőt, fölszívta magát, és most előállt ezzel a dologgal, ami egyébként, hogyha például Orbán Viktor jelentett volna be hasonlót, valami hasonlót, akkor szerintem Brüsszel azonnal elkezdte volna félreverni a harangokat és nagyon feddőn ránézett volna Magyarország rámta és azt mondta, hogy ez döntés és minden létezőjelzőt elmondtak volna.

[00:03:35]Ez egyébként ha már Brüsszelt emlegeted, vajon Brüsszel fog most ellenkezni?

[00:03:37]Ez érzékeny lesz erreő kér a jogállamiság.

[00:03:44]Ez ez tényleg egy költői kérdés.

[00:03:44]Félre fognak nézni épp a cipőfűzőiket fogják kötögetni, amikor ezt Magyar Péter meglépi, amikor tényleg kellene szólni, tényleg kellene jelezni, mert ezek hangsúlyozom, tehát a a ezek az intézmények, jogintézmények a magyar köztársaság, magyar magyar demokráciának a alapkövei.

[00:04:02]Tehát, hogy ezeket rugdossa ki most Magyar Péter.

[00:04:05]És egyébként magával is kiszúrhat, mert egyébként hosszútvon ez a jogbizonytalanság, amit vagy alkotmányos válság, amit ezzel fog teremteni, az egy idő után maga ellen fordulhat.

[00:04:16]Tehát azért én nem lennék ennyire büszke erre a lépésemre fel, pláne egy jogvégzett emberként.

[00:04:22]Ha átlépik ezt a vörös vonalat, hogy önkényesen ilyen módon trükkel eltávolítják a köztársasági elnököt, akkor mi fog még ezután következni?

[00:04:28]Mi lesz a következő?

[00:04:30]Hát azt hiszem, hogy gyakorlatilag bármi, tehát hogy egy picit olyan érzésem van az embernek, hogy mintogyha megszűnt volna a jogállam.

[00:04:39]Ugye ezt mondták 16 éven keresztül.

[00:04:41]Megszűnt a jogállam, megszűnt a demokrácia, megszűnt a sajtószabadság.

[00:04:46]Hát szerintem egyik se szűnt meg az elmúlt 16 évben, de az elmúlt két hétben meg viszont nagyon úgy tűnik, hogy kezd az történni, amit ezek az emberek ezelőtt mondtak, vagy ezzel riattak.

[00:04:56]Nem tudom, bármi történt.

[00:04:58]Hát meg ugye ebbe a az alkotmánymódosításban benne van az is, hogy hogyan hasonló trükkel hogyan távolítják-e a a bíró a Kúria elnökét, illetve az Alkotmánybíróságnak az elnökét.

[00:05:09]Tehát, hogy azért azért itt nem fognak megállni a köztársasági elnöknél, és ezek után tényleg bármi bármi következhet, csak mondom, ez egy olyan válságot bizalmi válságot okozhat az emberekben, jogbizonytalanságot, aminek beláthatatlan következményei lesznek.

[00:05:25]Hát igen, a köztrázszdasági ennek a legnagyobb túja lenne nyilván Magyar Péter számára, de folytatta, nem állt meg Magyar Péter maffiázással.

[00:05:31]Nem tudom, hogy meg vagytok-e lepődve ezen.

[00:05:37]Íme, nincs értelme vagyon visszaszerzésről beszélni, ha közben ugyanazok a bábok ülnek ugyanazokban az intézményekben, amelyek éveken keresztül akadályozták a feltárást, a nyomozást és a valódi igazságtételt.

[00:05:55]Mert a maffia elleni küzdelem nem azzal ér véget, ha megbuktatunk egy politikai rendszert, azzal csak elkezdődik.

[00:06:06]Ami itt kimaradt, ezt csak kedves nézőknek mondom, hogy Magyar Péter ilyen szerepjátékba vágta magát, miszerint ő Kattá Felgyelő a 90 éve 90-es évek polip című klasszikusából, aki most jól megmutatja és levágja a polipnak a karjait.

[00:06:21]Az a az a helyzet, ugye szokták emlegetni, aztán pont a nyervény is mondta, hogy kis most már az emberek nem is a Netflixet nézik, hanem hanem Magyar Péter felszólalásait.

[00:06:29]Az a én azt javasolnám, hogy Magyar Péter viszont ne nézzen annyi Netflixet, mert ugye mostanában különböző streaming szolgáltatókon van a gomora is, szuburra, tehát két ilyen olasz maffia családról szóló sorozat, én én is mostanában nézem, és azt látom, hogy egy picit úgy be beleélte magát ebbe a ebbe a helyzetbe és és valóban káztáni felügyelőt játszik.

[00:06:52]De azért azt fontos tudni, hogy ezek a nagyon-nagyon szemléletes hasonlatok a maffiával kapcsolatban inurka pincurkát azért sántítanak, mert azért a maffiával az van, ha már idézgetjük a maffiát, hogy időnként azért hajlamosak levágni egymás különböző végtagjait.

[00:07:13]K ilyen torzókat hagynak a tengerparton, rófejeket laknak az ágy hát az vég meg néha a dónt agyon lövik az utcán.

[00:07:19]Mert ilyen is megesik, de az egy nagyon komoly dolog, és valóban több 1zer ember halt bele elsősorban Dél-Olaszországban, maffiáborúban, de a Róma is egyébként nevezetes erre, hogy ott is bizony időnként területet szereznek ahhoz, hogy különböző szervezett bűnözéshez kapcsolódó tevékenységeket végezzenek.

[00:07:34]Szóval, hogy ilyenkor azért fölszisszenget az ember, mert amit ő a maffiával és a előző kormánnyal együtt analógiába állított felvezetettet, az nem kicsit sántit, mint hasonlat.

[00:07:51]Hát meg ugye nyilván ez az egész színház, amit itt előad a parlamentben, ez nyilván a pontosan arról tereli a figyelmet valószínűleg, hogy milyen megszorításokat tervez bevezetni a Tiszakormány.

[00:08:03]Azért már ennek már a szelle kezd lebegni.

[00:08:04]hiszen itt volt a védett üzemanyagárnak a kivezetése a vállalkozásokat megillető vagy őket támogató 3%-os hitelnek a kivezetése és még sok olyan lépés ami amiről szó se volt nyilván a kampányban és emellett viszont volt 1200 olyan ígéret amivel az elvileg az emberek életét tennék jobbá ezekről nem beszél Magyar Péter nem hallunk semmit hogy hogyan fogják a várólistákat például megszüntetni a hogy lesz mindenhol új centrum kórház.

[00:08:38]És most csak két dolgot mondtam, ami ami eszembe jutott hirtelen, de nagyon sokat lehetne az élet különböző területeiről emlegetni, és hát ezek ezekről nem beszél, helyette maffiázik, meg az arról beszél, hogy hogyan fogják bevezetni ezt a vagyonvisszaszerzési hivatalt.

[00:08:55]Na hát ha gondoltátok, ha nem, Pride zászlók kerültek ki az Erzsébet hídra, de nem sokáig voltak ott.

[00:09:01]Mutatjuk.

[00:09:08]És az úri ember büszkén belehajítja a Dunába.

[00:09:10]Egyébként három ilyen Prá Pride zászló járt hasonló módon, de mindez Budapesten.

[00:09:17]Azért Budapesten is vannak, akiknek szemet szúr, vagy nem tetszik a Pride zászló.

[00:09:22]Ezt nagyon sokan vannak.

[00:09:22]Hát azt ne felejtsük el, hogy az a bizonyos népszavazás ott irdatlan mennyiségű ember szavazott arra, hogy például ilyen zászlók ne legyek képletesen szólva.

[00:09:29]De hogy azért az a döbbenetes, ha jól tudom, aztán javítsatok, ha tévedek, hogy hogy ugyan nép ugyan a főváros az, aki ezt kipakolta.

[00:09:43]Ehhez elméletileg nincsen köze Magyar Péternek, de az elmúlt időszakban nem volt így végig zászlózva.

[00:09:51]Tehát nem volt olyan politikai klíma Magyarországon, hogy ezt valaki megmerta volna tenni.

[00:09:56]fordult egyet, lett egy kormányváltás ö és ki kipakolták ezeket a ezeket a zászlókat.

[00:10:03]Ez nagyon erős, szerintem nagyon-nagyon erős erős jelkép.

[00:10:04]És igen, az a helyzet, hogy én nagyon büszkén vállalom azt, hogy nekem sem tetszenek ezek, én sem szeretnék úgy végigmenni egyetlen egy hídon sem, hogy magyar zászló helyett szivárványszínű zászlók vannak végrakva.

[00:10:19]És bocs, csak egy egy gondolatot még ne engednek kérlek, hogy hogy viszont azt azért muszáj elmondanom, hogy bár én szeretem ezt a fajta aktivizmust és nagyon örülök, hogy eltűntek a zászlók, ha nem is az összes, de egy jelentős része, de egy icike picit veszélyesnek tartom, írdatlan mennyiségű hajó szokott arra fele menni, hogy én más megoldást javasolnék az ilyen aktivistáknak.

[00:10:42]Meg hát az is érdekes, hogy Magyar Péter próbált teljesen elhatárolódni a kampányban ebből a Pride ettől a Pride témától.

[00:10:48]El se ment a Pridera.

[00:10:50]Kérdezték róla, nem válaszolt semmit és láma, ahogy Bence mondja, hatály vagy a Tiszakormány elkezd kormányozni és azonnal megjelennek a zászlók.

[00:10:59]Persze.

[00:10:59]És nem tiltakozik ellene.

[00:11:01]Hát nem véletlen.

[00:11:03]Azért azt ne felejtsük el, hogy a tavalyi Prideon azért rengetegen voltak, és azért mindannyian tudjuk, hogy nem csak érintettek voltak ott, hanem az volt egyfajta kiállás és kampányrendezvény lett a Tisza melletti kiállás.

[00:11:14]És igen, nem ment el a Pride-a.

[00:11:16]Viszont utána kitette szépen est, amikor már látta, jól sokan voltak.

[00:11:18]Kitette azokat a képeket, hogy milyen sokan vannak.

[00:11:21]És hát mi is foglalkoztunk ezzel az ellenpont egyébként, hogy rengeteg olyan igényt nyújtott be ez a lobbi, az LMBTQ lobbi a a Magyar Péter kormánya irányába az elmúlt hetekben, hogy a a azonos nemüveknek igaz házasság, a azonos nemüvek örökbefogadásához való joga és egyéb olyan jóat szeretnének látni a megválasztott kormánytól, akik amik eddig példátlanok voltak a Magyarországon, vagy nem voltak, nem volt erre lehetőségük.

[00:11:56]És hát nem véletlen, hiszen ők mind oda szavaztak vélhetően a Tiszára.

[00:11:59]És mondom a Pride szerintem az egy Tisza mellett, a tavalyi Pride az egy Tisza melletti kiállás volt és most benyújta ez a lobbi a számlát.

[00:12:06]Ilyen egyszerű dolog, úgyhogy sok ilyet fogunk látni.

[00:12:08]Bence nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nagyon sok olyan hidon kell még átmenned következő négy év.

[00:12:13]Úgyhogy és nem vagyok benne biztos egyébként, hogy nem fogják benyújtani az a számlát az uniós pénzeknél, tehát nem fogják ehhez kötni ezt az egész történetet.

[00:12:23]Hát hogy persze, hogy ezt természetesen hát van, de lejen elmond, tehát több alkalommal foglalkoztunk ezzel, csináltunk ilyen videókat.

[00:12:28]Van neki ilyen szinkronja, ahol elmondja, hogy bizony az LMBTQ jogok miatt nem kapják meg a magyarok a egyébként nekik járó pénzt.

[00:12:36]Persze, meg a migráció miatt.

[00:12:38]Na de folytassuk Magyar Péter egyik kedvenc politikusával.

[00:12:42]Nem tudom kire gondolhatok, hogyha ezt mondom.

[00:12:47]Ötlet nincs.

[00:12:47]Akkor mutat szagazda.

[00:12:49]Ó Radnai Má gonosz vagy.

[00:12:52]Radnai Márk.

[00:12:52]És azért hozzuk őt, mert ugye van ez a polgármesterek fizetése történet és hát Radnai Márk odaszúrt a polgármestereknek, megalázta őket.

[00:13:00]azt mondja, hogy nem azért indultam el a választáson, hogy itt veletek leüljek kávézgatni és arról beszéljünk, hogy most a fizetéseteket megtarthatjátok vagy sem.

[00:13:12]Nekem sokkal magasabb célokkal, ügyekkel kell foglalkoznom az országban.

[00:13:17]Nem egyébként ő a emberséges Magyarország arca, vagy valami ilyesmit mondott, és akkor így alázza a polgármestereket.

[00:13:23]Hát most már lassan ki mutatják a foguk fehérjét, tehát azt a gőgöt meg ebből a posztból el, hogy mondjam, árad az a gőg meg nagyképűség, ami egyébként vélhetően mindig is jellemezte ezt a formációt, csak ugye jó ügyesen próbálták meg ezt leplezni.

[00:13:41]Hát el kell keserítenünk, hiszen országgyűlési képviselőkének ez lenne a feladata pontosan, hogy beszéljen politik helyi politikusokkal, helyi emberekkel, polgármesterekkel és megoldja az ő problémáikat.

[00:13:53]Lehet, hogy ő magát sokkal magasabbra helyezi a polcon, mert nyilván régóta ott van Magyar Péter mellett, meg ugye kormánybiztosi pozíciót is kapott, de egyébként országgyűlési képviselőként igenis ez lenne a feladata, és szerintem lejjebb kéne egy kicsit szállni a magas lóról, mert azért ezek az emberek ellene is fordulhatnak, akik rászavaztak.

[00:14:14]Hát és nem is listán indult, hanem embereket képvisel Komárom Lesztergom megyei országgyűlési képviselő.

[00:14:18]Igen, pont ezt akartam mondani, hogy hogy a a kampányban én nekem az Instagram valamilyen mindig folyamatosan feldobta első helyen az ő videóit, bejegyzéseit.

[00:14:28]Biztosan 100% nem értem ezt a rendszerhibát, de valóban ez történt.

[00:14:31]És ő tényleg úgy néz, úgy viselkedett, mint egy ilyen Komárom Esztergom váryei Mahatma Gandi.

[00:14:37]Tehát ment és gyógyította az embereket, meg szórta a szeretetet.

[00:14:41]Ugy csodálatos.

[00:14:41]Ő az emberarcú arcúr Adnai Málnak, aki nagyon aggódik a szegénységért, a nélkülözésért, hogy az emberek nem annyira szeretik egymást.

[00:14:48]Mond fog szeret.

[00:14:48]Tényleg mindig sírtam, amikor meg megnéztem, és aztán egyszer csak történik egy olyan, hogy el kell kezdeni kormányozni, ahol bizony egyeztetni kéne.

[00:14:54]És én azt mondom, hogy hogy ez is van, amit mondtál, Hunor, de szerintem ebben van egy adag ilyen gyomorgörcsös valami, hogy juj, hát itt most beszélgetni kell, dolgozni kell, és most kevés lesz ilyen szép kis rész videókat gyártani.

[00:15:09]Egyeztetni kéne.

[00:15:09]Az meg azért munka, meg meg üdögélés meg beszélgetés, azt azt kicsit távol átjuk.

[00:15:15]Na, hozzunk egy másik kedvencet.

[00:15:15]Sokak kedvence nektek.

[00:15:17]Nem tudom, hogy az Majka.

[00:15:18]Nézzük, hogy ő mit talált mondani.

[00:15:23]56-ban mi kellettünk ahhoz, hogy megmutassuk, hogy nálunk elnyomásnak, rezsimnek nincs helye.

[00:15:29]Nagyon, nagyon, nagyon büszke vagyunk minden emberre, aki elment szavazni.

[00:15:38]És engedjétek meg, hogy elköszönjekkét napirattól.

[00:15:41]Viszlá banderő, tiszlá pesti srácok.

[00:15:48]Visszát mega font.

[00:15:52]Sajnálhatták is titeket, ugyan?

[00:15:52]De ti se sajnáltatok minket, amikor elköltöttetek annyi milliárdot arra, hogy embereket járassatok le.

[00:16:00]Ott rohadjatok meg, ahol vagytok.

[00:16:04]Isten.

[00:16:07]Isten veled, Mandiner.

[00:16:07]Isten veled, pesti srácok.

[00:16:09]Viszlát megaffon.

[00:16:09]Ott rohadjatok meg, ahol vagytok.

[00:16:11]Nekem csak egy dolog jutott eszembe, hogy halkan kérdezném meg, hogy nem ő volt az, aki egyébként Sziártó Péterrel fotózkodott együtt, akkor akkor jó volt neki a hát igen.

[00:16:22]Meg a kórházba azért a Fidesz alatt megmentették az életét.

[00:16:24]Nyilván ez a kórháznak meg a a orvosoknak meg ápolóknak köszönhető, de azért na ráadásul Luxi körülmények luxi körülmények között külön külön szobában, akkor ugye nem volt még ennyire rossz a Fidesz, de hát látjuk azt, hogy holnapok óta már igyekszik erre a Tisza hullámra ráülni Majka, és most már amiután megvolt a választás, tehát az azért óvatos volt már meg választás után már mondta, hogy hát igazából neki is nagy része van abban, hogy megcsinálta ezt a bindisztán számot, hogy hogy kormányváltás lett Magyarországon.

[00:16:54]Hát neki is csak azt lehet mondani, amit a többieknek, hogy véletlenül egyszer eldobja az a tömeg, amelyik felemelte őt.

[00:17:01]Meg azt mondta, hogy rohadjunk meg.

[00:17:03]Persze.

[00:17:03]Hát először is nem érzem magam a rohadás különböző tüneteit.

[00:17:07]Tehát rendben vagyok, dolgozom.

[00:17:08]Most is róla fogok beszélni mindjárt egy röviden, egy 30 másodpercben, de az a helyzet, hogy kedves Péter, hogyha ha értem, hogy fáj és fájdalmas és rossz az neki, hogy mi megénekeltük azt, hogy ő gyakorlatilag a magyar miniszterelnök Orbán Viktor lelövését imitálta, de hát sajnos ez egy ilyen dolog.

[00:17:24]Tehát vannak emberek Magyarországon, akik ez nem tetszik.

[00:17:28]Nekem sem tetszett, írtam, posztoltam, videóztam róla.

[00:17:30]Ezután is meg fogom ezt tenni, nem fogok megrohadni.

[00:17:35]Hát ez a végszó.

[00:17:35]Köszönöm, hogy itt voltatok.

[00:17:38]Köszönjük a meghívá.

[00:17:39]Még pedig ne menjenek messzire.

[00:17:39]A szünet után Pócs János Fideszes országgyűlési képviselő érkezik hozzám, akivel többek között természetesen a Zsolti bácsi ügy fejleményeiről beszélgetünk majd.

[00:17:50]tartsanak velünk a szünet után is.

[00:18:05]És folytatódik a monitor.

[00:18:05]Vendégem pedig Pócs János, Fideszes országgyűlési képviselő.

[00:18:09]Köszönöm, hogy elfogadta kedves napot kívánok.

[00:18:11]Üdvözlöm a kedves nézőket.

[00:18:12]képviselő úr, vajon szint videót készített Magyar Péterről a parlamentben, merthogy Forstófer Ágnes házelnök asszony önre förörmette miatt.

[00:18:22]Hát volt már, amikor készítettem videót, ma speciál nem készítettem.

[00:18:24]Egyébként szeretném megjegyezni, semmi nem tiltja a videókészítést, nincs olyan törvény és jogszabály, ami tiltaná.

[00:18:30]Meg hát egyébként ugye Magyar Péterrel, aki egy TikTok miniszterelnök, hát egyebá se csinál, csak TikTok videókat gyárt miniszterelnök létére is.

[00:18:38]Miért zavarja?

[00:18:40]Ez egy ilyen amit szabad Jupiternek nem szabad a kisörö is mindig őre förörmet, hogy bocsános már vakval készít videót.

[00:18:47]Az nem vakóval reflektorral.

[00:18:47]Reflektorral pedig tompított voltam.

[00:18:51]De de a mai nap is ugye olyan szinten rám volt kattanva, hogy vettem egy új telefont, és az új telefon nem jó a régi took.

[00:18:58]És ezt a tokot ezt a tokot nézegettem, hogy mit lehet vele vele csinálni.

[00:19:03]És erre láttam, hogy k rászólt a miniszterre, utána rászólt az államtitkárra.

[00:19:08]Azok gyorsan petyegték az SMS-t a a elnökasszonynak, és az elnökasszony szegény jó szándékkal, mert ugye mi mást tehet?

[00:19:16]Magyar Péterrel nem lehet szemben.

[00:19:19]Tehát utasította a Magyar Péter Forstófást, hogy szóljon önre.

[00:19:22]Igen.

[00:19:22]Először a miniszternek szólt, utána az államtitkárnak.

[00:19:24]Ugye láttam, hogy rögtön mind a kettő nyomja a telefonját.

[00:19:27]elnökasszony megnézte a telefont és akkor egyébként áelemesen megkérdezte, hogy Pócs úr készített videót is.

[00:19:33]Mutattam nek még akkor is a kezemben volt.

[00:19:34]Sőt, amikor rámförmett Magyar Péter, akkor így ahogy a kezemben volt, nem tettem le, nem cseréltem le, odaszaladtam kapitányistához, hogy részíves már te, mint miniszter igazol már neki, hogy ez csak egy telefontok.

[00:19:47]Nem készítettem videót.

[00:19:48]Na jó, szerintem ez a telefonszága, ez tovább fog folytatódni a parlamentben.

[00:19:52]Amíg Magyar Péter a miniszterelnök, addig biztos.

[00:19:55]Rám van kattanva.

[00:19:55]Rám van kattanva.

[00:19:57]Igen, jól látható, meg másokra is.

[00:19:59]Igen.

[00:19:59]Kérdeztve szerintem a parlamentb a telefontok ezután?

[00:20:02]Ezt akarja elérni, de hogy ön kérdezte volna ugye a Zsolti Bácsi ügyben most Magyar Pétert a parlamentben, Magyarrtonnal, a testvérével kapcsolatban, mert ugye arról szól a a az önöknek az okfejtése, hogy Magyar Márton 4 millió Ft-ot adott Bangó Sándor Sanyikának.

[00:20:19]Ez nem okfejtése, hanem erre már bizonyítékok vannak, cáfolhatatlan bizonyítékok vannak, sőt beismerések vannak ezzel kapcsolatban, hogy a Fideszt mossák össze a pedofíliával.

[00:20:27]Viszont Magyar Péter nem volt akkor a teremben, és Orbán Anita válaszolt önnek a kérdés, de miért nem volt?

[00:20:33]Ha szabad megelőzném itt a kérdést, ami én az azonnali kérdést feltettem volna, mert előtte Panyi Miklós képviselő társam az interpellációban tette fel ugyanezt a kérdést, és a kérdésnek a a lényegére Magyar Péter belehazudott a kamerába az egész parlamentbe és Pyi Miklós képviselőtársamnak a szemébe, hogy ő soha nem mondott olyat, hogy a pedofil Zsolti bácsi az a Fideszhez kö köthető.

[00:21:03]És ugye az azonnali kérdésemben ez egy új házszabály, hogy a kérdést úgy kell megfogalmazni, hogy a tartalom is benne legyen.

[00:21:11]És a tudta, hogy mit fogok kérdezni és kimenekült, összehívott akkor egy sajtótájékoztatót pont akkor, amikor nekem ezt akartam kérdezni, hogy Magyar Péter mikor tudta meg azt, hogy önök kérdezni fogják el?

[00:21:23]Két óráig 12 óráig kell leadni az azonnali kérdést.

[00:21:26]Igen, tudta.

[00:21:26]És én szerintem ő mondjuk bátorkodtam bele hangoskodni, amikor a Panyi Miklósnak belehazudott a szemébe, hogy ő nem mondta, hogy ki fogom keresni.

[00:21:35]ö pontosan azt mondta, és azt idéztem is a azonnali kérdésemben, egy héttelő ezelőtt tettem fel neki ugyanezt a azonnali kérdésben, és azt mondta nekem, ugye természetesen videó meg mindenféle van róla, hogy a a Fideszes pedofil Zsolti bácsit, azt ne nálunk keresse, mondta nekem, hanem a saját frakciójában, a volt frakciójában, a volt barátai között és ezt szemrebenés nélkül egy héttel később belehazudta a kamerába, az országgyűlésbe Miklós képviselőtársamnak a szemébe ugye tudta, hogy ezzel úgy is szembesíteni fogom az azonnali kérdésbe és elmenekült.

[00:22:13]Fel se készítették egyébként Orbán Anitát.

[00:22:15]Orbán Anita kínnyába elkezdett 16 évezni.

[00:22:19]Az az Orbán Anita, akit ugye bátorkodtam neki a viszontválaszban megjegyezni, hogy ebből a 16 évből háromszor nagy valószínűséggel ő is a Fideszre szavazott, mert mégis csak a Fidesz asztalánál evett.

[00:22:30]És nagyapám azt mondta annak idején, hogy rendes ember nem piszkító diplomata volt 2010 és 15 között.

[00:22:38]Nézzük meg, hogy Orbán Viktor volt miniszterelnök a Fidesz pártelőke.

[00:22:43]Hogyan nyilatkozott a Zsolti bácsi ügyről?

[00:22:46]Én csak azt tudom mondani, hogy az egész ügy, amiről beszélünk, az egy gyalázatos provokáció, az egy propagandisztikus műbhé, ahol embereket gyanúsítottak meg becsülettsértő módon, nyilvánvalóan politikai célból, és most ha azt is tudjuk, hogy pénzér, az, hogy egy ilyen nemzetközi eskort fiút használnak föl arra pénzér, hogy becsületes emberekről becstelen dolgokat terjesszen.

[00:23:18]Ez felháborító.

[00:23:18]És azt gondolom, hogy a becsületükben megsértett emberek azok bocsánatkérést kell, hogy kapjanak és elégtételt is.

[00:23:28]Ilyen nincsen ez elfogadhatatlan.

[00:23:30]Hát a minisztertől nem várunk igazából semmit, mert mióta a hivatalban van, még egy miniszterelnököz méltó mondata sem volt.

[00:23:37]Miért pont most lenne?

[00:23:41]Üzebbajnok tartottok egy sajtótájékoztatót a Zsolti bácsi üggyel kapcsolatban.

[00:23:45]Sok mindent elmondtak már ezzel kapcsolatban.

[00:23:47]Azt mondták, hogy vannak még bizonyítékaik azzal kapcsolatban, hogy Bangó Sanyikát megvesztegették, tehát hogy 4 milliót kapott azért, hogy pedófil vádakkal illesse a Fideszt.

[00:23:58]Melyek ezek a bizonyítékok, amikről még nem beszél?

[00:24:00]Hát ha szabad egy picit a kronológiába visszamenné, ugye két alkalommal tartottunk a kontroll előtt sajtótájékoztatót.

[00:24:07]Mind a két alkalommal az volt a célunk, hogy a kontroll, ha már a parlamentbe, az utcán vagy bárhol személyesen nem tesz fel kérdést, vagy nem reagál, akkor odamegyünk a ház elé, csak le kéne jönni a ház elé, és kérdezhetne, hogy miért csináljuk ezt?

[00:24:21]Van-e bizonyítékunk.

[00:24:24]Védekezhetne, tiltakozhatna, érvelhetne, vagy éppen fenyegethetne?

[00:24:28]Magyar Márton azóta se mondott semmit.

[00:24:30]Ö ö semmi.

[00:24:30]A egy dolgot mondott, egy mondat, ami feljött egy beismeréssel, hogy az interjúért cserébe nem adtunk 4 millió Ftot.

[00:24:39]De miért nem azt mondta, hogy semmiért nem adtunk senkinek?

[00:24:42]Hát nem egyszerűbb lett volna.

[00:24:44]Hát most nem az interjúattam, hanem az interjú előtt 10 perccel azért, hogy mennyi és ugye a a további bizonyítékokat illetően, mert ugye kirobbant ez az ügy a videónk kapcsán.

[00:24:55]És utána jöttek sorra az önbeismerések.

[00:24:57]Mégiscsak ugye Füsi Angéra, aki mentora, de mondhatnánk azt is jó szándékkal, hogy vérőszentje ennek a Sanyika áldozat nevezetű gyereknek.

[00:25:07]Ő maga mondta, hogy az interjú után megkapta a pénzt.

[00:25:12]Nagylábon állt, Dubajban, Máltán nyaral, több 100000 Ft-os cipő, megkapta utána a pénzt.

[00:25:16]Sőt, azt is hozzátette Angélra, hogy leégérték neki a csillagot is az égből.

[00:25:24]Ezt követően, Ezt követően itt már ugye teljesen mellékes egyébként az az interjú, amit én készítettem, mert egy ön bebeismeréssrel ért fel, amikor a Sanyika a jogi képviselőjével, az ő kíséretébe ott ült a sarokba a jogász.

[00:25:39]És a Sanyika a következőket mondta: "Nehéz helyzetben voltam."

[00:25:42]Elevecsánat azzal kezdte, hogy bevezette, hogy ő neki milyen labilis élete volt.

[00:25:46]Az erejét fel akarta vágni, meg őt nem szerette soha senki.

[00:25:49]Ő egy labilis életügy mentális betegségek.

[00:25:52]Igen, igen.

[00:25:52]Hí egész életemben híres akartam lenni.

[00:25:54]Hát sikerült híres akart lenni.

[00:25:57]Hozzátette, hogy nehéz helyzetben voltam, nem volt mit enni, nem akartam bűnözni.

[00:26:02]Vagyis megragadta azt a lehetőséget, amit megragadt.

[00:26:07]Utána hozzátette, hogy találtak neki olyan papírokat, ami alapján nem vethető poligráfos vizsgálatnak.

[00:26:14]Most kérdem én csak a gyerek, amit saját magyar azt mondta, hogy egészségügyi okok miatt nem vethető.

[00:26:20]találtak neki olyan papírt, igen, ami miatt egészség.

[00:26:22]Én nem is értem, hogy miért kell keresni, de találtak neki olyan papírt, hogy egészségügyi jogok miatt nem vezető poligráfnak.

[00:26:28]Hát most könyörgöm, amit elmondtam az előbb, hogy a gyerek saját magáról mit mondott, nem akar bűnözni meg satöbbi.

[00:26:34]Hát ezek után már bocsánat a kifejezésé, de a római pápáról is rámonda volna, hogyha ez a feladat.

[00:26:38]És utána hozzáteszi a Sanyika, hogy ezt a pénzt ő a sarokban ülő jogász, az majd egy következő történet.

[00:26:46]A sajban ülő jogász olyan papírt készített, hogy csak akkor kapja meg a pénzt, hogyha elmondja az ügyészségen, hogy ki a Zsolti bácsi.

[00:26:56]És a gyerekek utána elmondja, hogy el is mondta az ügyészségben, hogy ki a Zsolti bácsi.

[00:26:59]Majd hozzátette, hogy július 9-én pedig el fogja mondani a nyilvánosságnak.

[00:27:03]És érdekes módon utána lezárták a gyereknek a TikTok videóját, vagy ezt a live vagy Facebook oldalt, mert látták, hogy a gyerek össze-vissza beszélt.

[00:27:11]Abban mi lehet a a Rác, hogy azt mondta, hogy július 9-én elmondja, hogy ki Zsolti bácsi.

[00:27:16]De azt megelőzően elmeorvosi szakértő fogja őt megvizsgálni.

[00:27:20]És egyáltalán mire számítanak?

[00:27:22]Akkor mit fog mondani?

[00:27:22]Be fog mondani egy nevet.

[00:27:24]Az ügyészségen már bemondta a nevet.

[00:27:26]Az ügyészségen már bemondta a nevet.

[00:27:29]Ugye a július 9-én ugye Magyar Péter minden nap felhozza a mai nap is, hogy a Fidesz frakcióban van a pedofil váddal súly Zsolti bácsi meg ilyenek.

[00:27:44]Minden nap ráragasszák még a Fidesz aktívistáinkra is a pedofidesz jelzőt.

[00:27:48]Pedési font bemondta a nevet.

[00:27:48]Önök tudják ezt a nevet?

[00:27:52]Én Spél tudom, de ezt nem lehet megmondani most ezen a ponton.

[00:27:56]Nyilvánvalóan nem akarom, nem akarom.

[00:27:57]De egyébként aki a közmédiában ott van, az tudja, hogy ez a szerencsétlen gyerek, amikor még nem tiltották le, nem véletlen tiltották le a Facebookozásról, amikor amikor még nem tiltották le a Facebookozásból, akkor éjféltáján valami bódult állapotban kimondta a nevet.

[00:28:15]Milyen további bizonyítékaik vannak még arra vonatkozóan, hogy Bangó Anyikát lefizették, hogy így vagy?

[00:28:20]Hát azért nekem nekem van egy olyan információm, hogy az ügyészségem van egy egy órás beszélgetés az ominózus Kis Mário volt nevelő és Magyar Márton között.

[00:28:29]Azaz egy órás beszélgetés, azért sok mindenről szólhat.

[00:28:35]Ezért ezért is ezért is gondoltuk ezért is gondoltuk, hogy a a Magyar Péternek szerintem sokkal jobb lenne már kiállni a nyilvánosság elé és azt mondani, hogy bocsánatot kérünk.

[00:28:47]Agyos indokból, politikai célból egyébként megfizettünk egy hamis vádért valakit, és ennek vállalni ennek vállalni kell a konzekvenciáját egy órán keresztül.

[00:28:58]Az én információm szerint arról beszélt, hogy ugye a nevelőtiszt a nevelője Kis Mário és a Sanyika között mégis csak volt egy bizalmi kapcsolat, hát a nevelője, és elég abba a hangfelvételben elég tisztelettel beszél a nagy tisztelettel beszél a Sanyika és a a Máriól és a és arról próbálják meggyőzni a Máriót is, hogy vesse be a befolyását annak érdekében, hogy mondja ki a nevet és hogy ne egyszerre használja fel ezt a pénzt, mert folyamatosan minden héten nem tudnak neki adni 4 millió Ftot.

[00:29:32]Ön azt mondta, hogy Kis Máriót, aki ugye ez egy koronatanú, aki elmondja, hogy hogy Bangosanyikát megvesztegethették, hogy őt azóta, amióta önnek ezt elmondta, abban az omízós videóban, zaklatják, megzálják, és ugye az öngyilkosság is megfordult már a fejében, mennyire céloz.

[00:29:49]Igen.

[00:29:49]A a Kis Mário az naponta több alkalommal hív, kér segítséget, meg panaszkodik, meg siránkozik.

[00:29:56]A következőket mondja erről írott anyag, email, SMS, meg hanganyag is van, hogy amióta ez a interjú napvilágot látott, és az ő szeméje napvilágot látott, azóta folyamatosan zsarolják, terrorizálják, zaklatják, és van egy szó szerint idézem, amit mondott, ezek mindenre képesek.

[00:30:15]Közülük fajvaló vagyok, közülük jöttem, tudom, hogy mindenre képesek.

[00:30:20]A legutóbbi üzenete az arról szólt, hogy hogy vagy teljesítem, amit kérésenek, vagy öngyilirkos leszelek.

[00:30:29]És azt mondtam neki, hogy szerintem bármit kérnek, te inkább teljesíts, mint hogy öngyilkos legyél.

[00:30:33]Nem tudni, hogy milyen szinten zsarolják és fenyegetik a Kis Máriot, de hogy zsarolják és fenyegetik, az le van írva és elmondta nekem a Kismárió.

[00:30:42]Pocsút, be tudják önök azt bizonyítani, hogy emögött a Zsolti bácsi ügy mögött semmi sincsen, amivel vádolják a Fideszt?

[00:30:49]Ezt azért is kérdezem, mert lényegében a Tisza a kampányának egy jelentős részét erre építette.

[00:30:54]Tehát az, ami április 12-én történt, Igen.

[00:31:00]Az az nagyon sok múlott ezen.

[00:31:02]Ö ezért nem mindegy, hogy önök mire jutnak ebben a történben.

[00:31:05]Szerintem szerintem majdnem kimondható azt, hogy minden rajta múlott.

[00:31:10]az egész kampányt a pedofideszre.

[00:31:13]Mindenki, aki mellettünk megszólalt, az pedofideszes.

[00:31:15]A mai napig is egyébként ezt olyan szinten ránk sütötték ezt a bélyeget, hogy nem tudtuk magunkról lemosni.

[00:31:20]És ugye, hogy miért egy konzervatív keresztény közösségnek a a főszereplője volt a a vád szempontjából kiszemelve, a keresztény konzervatív közösségnek a hívő emberei mégis csak úgy néznek bizonyos emberekre, mint egy iránytő.

[00:31:43]Most ha az irányt kilökik, ez volt a cél.

[00:31:46]És egyébként egyébként hát a két biztos, hogy múlott ez a szerintem sokkal több is múlott nála.

[00:31:50]És egyébként ugye a beszélgetést is azzal kezdtük most, hogy itt már nem az a lényeg, hogy mi mit gondolunk, meg nem az a lényeg, hogy mi mit mondunk, meg mit bizonyítunk, mert kérdezte, hogy mit tudjuk-e bizonyítani, hogy ez hamis volt.

[00:32:03]Itt már az a lényeg, amit ők maguk mondanak, amit Füsi Angéra mondott, amit ez a Sanyika mondott a hírklikbe jogászával együtt bemegy egy baloldali médiába és elmondta ezeket a dolgokat, hogy az ügyvédje készített egy papírt, hogy csak akkor kapja meg, aki mondja a Zsolti bácsi nevet meg satöbbi.

[00:32:16]és azok a médiumok, akik egyébként ma már megszólalnak, akik eddig magukat objektív kormánykritikus mé független médiánok tartották, ha egyáltalán megszólalnak, mert egy se ho egy címlapon hallgatnak, nem jelenik meg semmiberá ezt se ho a sztorí, ezt se hoztan rá.

[00:32:33]Ö mellesleg keveredtem már én mindenféle ügyekbe az én házam előtt.

[00:32:39]Ö mondjuk, hogy csak, hogy konkrét példát mondjam, amikor az ominózus soros disznó ügy volt, ami nem én csináltam meg teljesen mind nem akarok erről beszélni, de a házamnál a kerítésen lógott a balliberális média este, amikor hazamentem, hogy azonnal mondjak le mondjuk itt a kettős mérc és de egyébként amik azt akartam mondani, amikor ez a balliberális média most ha egyáltalán megszólal, akkor már miről kezd el beszélni?

[00:33:04]Hát a Zsolti bácsi ügy az valóban nem létezett, de beszeg a Szőlő utcában milyen gyermek bántalmazások voltak.

[00:33:11]Tehát már ők maguk, kérdezte, hogy tudjuk-e bizonyítani, hát már ők maguk tolják le magukról az ügyet.

[00:33:17]Hát a Zsolti bácsi ügy az nem is létezett.

[00:33:19]Debezeg a szőlő utcában milyen botrányok voltak.

[00:33:21]Tehát azt kell elhinnünk néha, amit a amit ők mondanak.

[00:33:27]Meg hát az is számít, hogy mennyire megy át majd a a köztudatba vagy a közvéleménybe.

[00:33:31]Hát azért a a Tisza kampányban a Facebookot, a social médiát olyan szinten használta, olyan szinten tudta az embereket behergelni, hogy az is egy kérdés, hogy ott meg tudják-e változtatni ezt a a céljukat úgy elérték.

[00:33:46]Én pontosan emlékszem a 2002-es választási kampányra, amikor ott is ment ám mindenféle aljas alaptalan hazug rágalom a Fidesz kormány ellen 98 és 2002 2002 2002-es választásról beszélünk.

[00:34:00]És akkor a Lampert Mónikáról volt egy olyan hangfelvétel, meg egy olyan nyilatkozat, hogy azt mondta ezeken a felkészítő üléseken a Fidesz kormány akkori megbuktatása miatt, hogy hogy választást kell nyerni, majd utána ráérünk bíróságra járni.

[00:34:13]Hát ezt Magyar Péter megtanulta.

[00:34:15]Ezt Magyar Péter tökéletesen megtanulta Lampert Mónikától, hogy választást kell nyerni, majd utána ráír hát ezt ugye Rom Werber, Rom Werber az akkori MSZP kampány Igen.

[00:34:23]De hát a stratégiát azt átvette a fiatalember, azt átvette.

[00:34:28]Azt átvette.

[00:34:28]Tehát ugye valaki ma a parlamenti ülést megnézte, az, hogy milyen szinten akar kiütni embereket a köztársasági elnöktől a kisfalusi polgármesterrel bezárólag, meg egyébként mindannyiunknak a hát nekem is elmondta, hogy ha nem leszek csendbe, mert a családomat is el fogják vizsgálni, meg el fognak től tőlem a családomtól mindenfélét, de nem rólam van szó, hanem ezt mindenkitől, a köztársasági elnöktől, a polgármesterekig.

[00:34:54]Pós kevés időnk maradt hátra, már a parlamenti hangulatra terelte a szót.

[00:34:59]Országgyűlési képviselő hölgyektől lehet azt hallani, hogy lényegében remegő gyomorral mennek be a parlamentbe.

[00:35:09]Úgy érzik, mintogyha egy abúzusnak lennének alávetve nap mint nap.

[00:35:14]Ezt meg tudja erősíteni, hogy sokan milyen félelmekkel küzdenek, mert hogy Magyar Péter egy olyan hangatot teremt?

[00:35:21]Ha valaki megnézi a parlamentet, parlamenti ülést, itt rákosi rendszerváltás történt.

[00:35:26]Valóban történt rendszerváltás, rákosi rendszer jött vissza.

[00:35:31]Tehát ha egy ellenzé, mert egyébként, hogy az én nevemet 15-ször meg 20-szor felhozza meg akármit mond, ha nem venné észre, ez rólam lepereg.

[00:35:38]De az, hogy egy képviselőnő, egy négy gyermekes édesanya kulturáltan magázva a parlamenthez méltó szinten kérdez valamit és beleordibál, letegezve egy képviselőnőt, ezt nálunk egy kis falusi kocsmában nem engedheti meg magának senki, mert fognádák és gabancánál fogva kidobnák.

[00:36:02]Képviselő úr, köszönöm szépen a beszélgetést.

[00:36:04]Köszönöm a lehetőséget.

[00:36:05]Önöknek a megtisztelő figyelmet köszönöm.

[00:36:07]Ez volt már a monitor.

[00:36:07]Holnap ugyanebben az időpontban számítunk.

[00:36:09]A figyelmükre tartsanak velünk.

[00:36:11]Akkor is szép estét kívánok.

[00:36:18]