Hír TV 50:00

Komment - HírTV

magyar pétertisza pártparlamentpolitikai retorikami hazánkközélet
Irányultság: KonzervatívKötődés: Fidesz-közeli
Komment - HírTV
tl;dr
  • Magyar Péter parlamenti fellépése rendkívül konfrontatív, egyes vélemények szerint a "hergelés" dominál az érdemi kormányzás helyett.

    "Érdemi kormányzás helyett a hergelés az nagyon megy." – Pindroch Tamás

  • A "maffiózó" jelzőt nemcsak a Fideszre, de a Mi Hazánkra is használta, amit Dúró Dóra visszautasított, felróva Magyar Péter korábbi NER-es múltját.

  • A miniszterelnök "tisztítótűz" programot hirdetett a "maffia csápjainak levágására", de a TISZA egyes szavazói szerint az agresszív kommunikáció már túlzás.

  • A tervezett 8 éves miniszterelnöki és 12 éves képviselői mandátumkorlátban Dúró Dóra szerint egy kiskapuval Magyar Péter akár 18 évig is hatalmon maradhat.

  • A Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal évi 10 milliárd forintos költségvetéssel indul, ami 4 milliárddal több, mint a korábbi Szuverenitásvédelmi Hivatalé.

  • Dúró Dóra "atomfegyverként" értékelte az előrehozott önkormányzati választás lehetőségét, és a polgármesteri mandátumok korlátozását a népszerű ellenfelek kiiktatására tett kísérletnek látja.

  • A "Marci bácsi" ügy kapcsán a miniszterelnök a parlament folyosóján "hazudozással" vádolt egy HírTV-s riportert, és "jó vergődést" kívánt neki érdemi válasz helyett.

  • A Mi Hazánk "családi büszkeség menetet" szervez július 11-re a Pride alternatívájaként, a családi értékeket hangsúlyozva.

Részletes összefoglaló megjelenítése

A miniszterelnök parlamenti stílusa és a politikai feszültség

A műsor a parlamentben tapasztalható feszült hangulat értékelésével indult. A résztvevők egyetértettek abban, hogy Magyar Péter miniszterelnök parlamenti fellépése rendkívül konfrontatív, és a politikai feszültség "tetőfokára hágott". A műsorvezető szerint ez volt az új parlament megalakulása óta a miniszterelnök tevékenységének "legmagasabb, vagy éppen legmélyebb pontja".

Az egyik vendég (Pindroch Tamás) úgy jellemezte a miniszterelnököt, mint aki "végtelenül szerelmes saját magába, és a 10 danos szájkarate az nagyon megy neki". Kritizálta, hogy érdemi kormányzás helyett a "hergelés" dominál, és bár az elszámoltatás fontos, a társadalomnak más kérdésekre is választ kellene kapnia: az adórendszerre, a nettó fizetésekre és a rezsiköltségekre vonatkozóan.

"Érdemi kormányzás helyett a hergelés az nagyon megy." – Pindroch Tamás *

A "maffia" jelző és a Mi Hazánk reakciója

A miniszterelnök "maffiózó" jelzőt használt nemcsak az előző kormánypártra (Fidesz-KDNP), hanem a Mi Hazánk Mozgalomra is vonatkoztatva. Dúró Dóra (a Mi Hazánk képviselője) elmondta: "Kikértük magunknak, visszautasítottuk". Hozzátette, hogy ők soha semmilyen bűncselekményt nem követtek el, és frakciójuk mind a hat tagja becsületesen végezte munkáját.

Dúró Dóra felhívta a figyelmet arra az ellentmondásra, hogy Magyar Péter "a Ner 16 évéből 14 éven keresztül szuper prémium szintű hosszan élvezője volt ennek a rendszernek", és "a nagy büdös semmiért kapott 4-6-8 milliós fizetéseket havonta". Szerinte akkor nem volt ilyen "lánglelkű ellenzéki", és csak azután támadt fel benne az elszámoltatás iránti vágy, miután kikerült a Fidesz holdudvarából.

"Nagyon furcsa ezt egy olyan személytől hallani, aki a Ner 16 évéből 14 éven keresztül szuper prémium szintű hosszan élvezője volt ennek a rendszernek" – Dúró Dóra *

A miniszterelnök maffia-párhuzama és a tisztítótűz program

Magyar Péter a parlamentben kifejtette: "ahogy az olasz maffia televízió csatornákat, médiát vásárolt magának, úgy épített propagandagyárat magának közpénzen a magyar közpénzen a Fidesz". Bejelentette az úgynevezett "tisztítótűz" programot, amelynek célja a maffia "csápjainak levágása" minden területen – a pártoktól kezdve a médián át a gazdasági elitig és az oligarchákig.

A miniszterelnök azt ígérte, hogy Magyarország nem fog átesni olyan megrázkódtatáson, mint Olaszország a maffiaellenes harc során, és nem engedik, hogy "a maffia további évtizedekre átszője, megfoltsa, meglopja Magyarországot".

"Mi nem fogjuk megengedni, hogy a magyar társadalomnak az olaszhoz hasonló megrázkodtatáson kelljen keresztülmennie" – Magyar Péter idézve *

A TISZA szavazótábor összetétele és a kommunikáció fogadtatása

Deák Dániel elemezte a TISZA szavazótáborát. Elmondása szerint a több mint 3 millió szavazóból nagyjából 2 millió "erőteljesen ellenzéki attitűddel" rendelkezik – ők korábban is ellenzéki formációkra szavaztak, és elvárják az erőteljes elszámoltatást, akár Orbán Viktor bebörtönzését is. Ez a tábor jól rezonál a miniszterelnök határozott üzeneteire.

Ugyanakkor vannak olyan korábbi Fidesz-szavazók, akik gazdasági vagy egyéb okokból pártoltak át a TISZA-hoz, de ők már kevésbé fogékonyak az agresszív kommunikációra. Deák Dániel személyes ismerősei is jelezték, hogy "már ez a gyújtóhangú beszéd, ez a fenyegetőzés, az agresszív kommunikáció már sok volt". Hozzátette: Magyar Péter békés országot ígért, ehhez képest "tömeggyilkosokhoz meg robbantásos merényleteket elkövető maffiózókhoz hasonlítja azt a politikai közösséget, amelyre szintén több mint két millió ember szavazott".

"Azt mondják nagyon sokan, hogy ez már sok, legyen nyugalom, egy kicsit legyen békésebb a közhangulat." – Deák Dániel *

A politikai kommunikáció szükségessége és kockázatai

Lánczi Richárd kifejtette, hogy a kormánynak fenn kell tartania a választók érdeklődését és türelmét, mert "az emberek nagy része előbb-utóbb azt fogja kérdezgetni, hogy jó, jó, de miért nem viszik el Lázár Jánost, vagy Mészáros Lőrincet, miért nem ül a vádlottak padján?". Az elszámoltatás jogi folyamat, amely időigényes, ezért a politikai kommunikációnak jeleznie kell, hogy a kormány elkötelezett az ügy mellett.

Pindroch Tamás szerint a parlamenti feszültség és a miniszterelnök stílusa hosszú távon problémát jelenthet: "Az a téboly, ami ott van... nagyon sok lesz egy idő után a saját szavazói számára is." Különösen akkor, ha konfliktusok, társadalmi elégedetlenség vagy gazdasági nehézségek jelentkeznek az országban. Hangsúlyozta, hogy a fontos ügyeknek – mint az adórendszer – végre fókuszba kellene kerülniük.

"A fontos ügyek azért most már fókuszba kellene, hogy kerüljenek, mert ez a filmszínház... biztos, hogy nem jó." – Pindroch Tamás *

A Lex Orbán és a politikai karrier korlátozása

A műsorban részletesen tárgyalták a miniszterelnök által bejelentett mandátumkorlátozási javaslatokat. A "Lex Orbán" néven emlegetett törvény 8 évben maximálja a miniszterelnöki ciklus hosszát. Emellett a miniszterelnök bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők parlamenti idejét is.

Dúró Dóra (Pindroch Tamásként azonosítva a szövegben, de valójában a Mi Hazánk politikusa) felhívta a figyelmet egy "ördögi" kiskapura: ha a miniszterelnöki és köztársasági elnöki ciklusokat nem számítják össze, akkor Magyar Péter a "putyini vagy az orosz modellt" követve akár 18 évig is hatalmon maradhat – 8 év miniszterelnökként, majd 10 év köztársasági elnökként. Ezt a trükköt "Lex Antiorbánnak" nevezte, utalva arra, hogy valójában nem Orbán Viktort, hanem saját magát védi a hosszú távú hatalomgyakorlás lehetőségének megteremtésével.

"Nem 8 évig, hanem 18 évig maradhat az ország nyakán." – Dúró Dóra *

A 12 éves képviselői korlátról Dúró Dóra elmondta, hogy ilyen szabály egyetlen uniós tagállamban sincs. Szerinte a javaslat "egy gyáva miniszterelnök kijelentése", mert az ő frakciójából senkit nem érint, míg a Mi Hazánk frakciójának felét és a volt kormánypárti frakciókat igen. Célja, hogy "kiradírozza a politikából azokat, akik adott esetben erős szereplők lehetnek".

Deák Dániel megjegyezte, hogy a korlátozás viszonylag könnyen kijátszható (pl. miniszterelnök-helyettesi pozícióval), és a parlamenten kívül is van politikai élet – ahogy a TISZA is bizonyította korábban. Az ilyen korlátozás csak arra vezetne, hogy a politika a parlament falain kívülre helyeződik át. Ugyanakkor alapjogi aggályokat is felvetett a választójog korlátozása miatt.

"Azt éri el Magyar Péter, hogy akkor a politika nem a parlament falain belül fog zajlani, hanem a parlament falain kívül" – Deák Dániel *

A Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal költségvetése

Magyar Péter bejelentette az új Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felállítását. A hivatal évi 10 milliárd forintos költségkerettel fog rendelkezni (az első, nem teljes évben 6 milliárddal indul), ami 4 milliárddal több, mint a korábbi Szuverenitásvédelmi Hivatal költségvetése volt. A hivatal vezetői miniszteri fizetést fognak kapni, és lesz egy elnöke, valamint négy alelnöke, akiket 24 órában védenek majd.

Lánczi Richárd megjegyezte, hogy tekintettel az elmúlt 36 év (a rendszerváltás óta eltelt időszak) korrupciós ügyeire, valóban hatalmas apparátusra lesz szükség az ügyek átvizsgálásához. Kérdéses azonban, hogy a jelentős költségvetés mellett a kormány által hangoztatott költségcsökkentési szándék hogyan érvényesül.

Önkormányzati reform és a polgármesterek helyzete

Dúró Dóra három szintű támadásként jellemezte a kormány önkormányzati politikáját:

  1. Atomfegyver: Előrehozott önkormányzati választás lehetősége még a népszerűtlen intézkedések bevezetése előtt (akár még idén)
  2. Napalm bomba: A polgármesteri mandátumok számának korlátozása, ami ellehetetlenítené a legerősebb, legnépszerűbb polgármesterek indulását
  3. Kézifegyver: A polgármesteri fizetések és juttatások csökkentése

Szerinte Magyar Péter "gyáva" megmérkőzni a népszerű polgármesterekkel, ezért jogi eszközökkel próbálja őket ellehetetleníteni. Pontosan tudja, hogy a fizetéscsökkentés népszerű intézkedés, és "pontosan tudja, hogy azt köpködik a választópolgárok, aki ezért szembe megy". Az önkormányzati pozíciók megszerzése szerinte a 2030-as választási győzelmet szolgálja.

"Ez abszolút filmszínház és abszolút vegytiszta hatalomtechnika, semmi más." – Dúró Dóra *

Lánczi Richárd hozzátette, hogy a kormány az önkormányzati szövetségekkel és a különböző pártállású polgármesterekkel sem egyeztetett a változtatásokról, ami hasonló gyakorlat, mint amit korábban az Orbán-kormánynak róttak fel.

A "Marci bácsi" ügy és Magyar Márton szerepe

A műsor részletesen foglalkozott az úgynevezett "Marci bácsi" üggyel. A történet szerint Magyar Péter testvére, Magyar Márton pénzt fizetett Bangó Sándornak (egy interjúalanynak) a Kontrollnak adott interjúért. Deák Dániel szerint a két egykori nevelő egyike azt állította, hogy a Kontrolltól kapta a pénzt, és az ügy "eléggé egyértelmű és egy irányba mutat".

A műsorvezető elmondta, hogy a HírTV többször kereste Magyar Mártont, aki "mintha felszívódott volna", és telefonon sem volt hajlandó nyilatkozni. A miniszterelnök sajtótájékoztatóján a HírTV nem kapott szót, ezért a parlament folyosóján próbálták kérdezni Magyar Pétert.

A parlamenti folyosói incidens

A műsor bejátszotta a rövid, feszült hangulatú interjút, amelyben a HírTV riportere a "Zsolti bácsi" és a "Marci bácsi" ügyekről kérdezte a miniszterelnököt. Magyar Péter ingerülten reagált:

"Én soha nem foglalkoztam Zsolti bácsi üggyel, úgyhogy ne hazudozzon." – Magyar Péter *

A miniszterelnök több alkalommal "hazudozással" vádolta a riportert, és "jó vergődést" kívánt neki. A riporter kérdésére, hogy mi a hazugság a kérdésében, Magyar Péter nem adott érdemi választ, helyette személyeskedő hangnemben nyilatkozott: "Ön uram akkor is hazudik, amikor kérdez". A beszélgetés végén a miniszterelnök még visszafordult, és megkérdezte a riportertől, hogy "valamilyen betegséggel küzd-e".

Deák Dániel felhívta a figyelmet az ellentmondásra: a miniszterelnök a parlamentben azt állította, hogy soha nem mondta ki a "Zsolti bácsi" kifejezést, miközben a parlamenti ülésen percekkel korábban és a megelőző héten is használta ezt a kifejezést, sőt, Semjén Zsoltot is megnevezte a Facebook-oldalán.

"Tehát ezt mondta múlt héten, most meg letagadja, és azt mondja, hogy ő ilyenről soha nem beszélt. Egészen szürreális." – Deák Dániel *

A stúdióvendégek elítélték a miniszterelnök viselkedését. Dúró Dóra megjegyezte: "Én nem tudom, hogy miért nem lehet normálisan viselkedni... Lehetett volna ezt máshogy is kezelni. Ez engem a 2010 előtti MSZP-SZDSZ kormányokra emlékeztet, amikor a pénzügyminiszter ellökte a riportert." Pindroch Tamás szerint ha a vádak beigazolódnának, a miniszterelnöknek saját erkölcsi mércéje szerint is le kellene mondania, bár "objektív bizonyíték jelen pillanatban nem áll rendelkezésre".

Lánczi Richárd újságírói mércével jelezte: "Én megvárnám a bizonyítékokat, mielőtt bárkit bármivel vádolnék."

A Pride és a Mi Hazánk alternatív rendezvénye

Dúró Dóra a műsor végén bejelentette, hogy a Mi Hazánk Mozgalom július 11-én, szombaton "családi büszkeség menetet" szervez a Szentháromság térről indulva. Elmondása szerint ők olyan értékrendet képviselnek, amelyben "a családi büszkeség jelenti az igazi értéket, nem pedig egy kisebbség agresszív propagandája". A rendezvényt a közelgő Pride felvonulás alternatívájaként hirdették meg.

A parlamenti munka folytatódása

A műsor végén elhangzott, hogy a parlament augusztus 20-ig folytatja munkáját, és a képviselők mindössze 10 nap pihenőt kapnak. Lánczi Richárd megjegyezte: a 35 fokos hőség "egyébként sem tesz túl jót a lelki állapotnak", ami tovább fokozhatja a parlamenti feszültséget.

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • Nincs ilyen szakasz.
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:00]szólalást hallgatni a miniszterelnöktől.

[00:00:02]Tetőfokára hágott a feszültség.

[00:00:02]Talán a ilyen szempontból attól függ honnan nézzük, ez volt a legmagasabb, vagy éppen a legmélyebb pontja az új parlament parlament megalakulása óta a miniszterelnök tevékenységének.

[00:00:13]Olyan miniszterelnökről beszélünk, akit láthatóan nagyon megy a saját hangja.

[00:00:19]végtelenül szerelmes saját magába, és a 10 danos szájkarate az nagyon megy neki.

[00:00:26]Nos, a mi hazánk elmondta, többször elmondom most is, hogy mindenféle megalapozott elszámoltatásnak hívai vagyunk, de nem csak 16 évre, akár 36 évre visszamenően, politikusokat és nem politikusokat érintően egyaránt.

[00:00:38]kap-e meg a legsúlyosabb büntetést az, aki a közvagyonnal felelőtlenül gazdálkodott, vagy a közvagyont ellopta, a magyar embereket megkárosította.

[00:00:47]Ehhez felesleges 15 gyújtóhangételű beszédeket elmondani, hiszen ez az egész nem más, mint a tartalom tovább színezése, a hangulat tovább fokozása, de úgy látom, hogy a a száj mozog és a kész pihen, hiszen be lehet nyújtani javaslatokat.

[00:01:04]El lehet mondani ugyanazt kicsit másképpen 66-szor, de igazából nem változik, nem változik semmi.

[00:01:08]Érdemi kormányzás helyett a hergelés az nagyon megy.

[00:01:12]Természetesen nagyon fontos az elszámoltás, de nagyon fontos lenne tudni, hogy a magyar emberek milyen adórendszerben, milyen nettófizetésekkel számolhatnak, hogy alakulnak az éműzámoltá.

[00:01:22]Ugye maffiózók, ezt a jelzőt is használta a miniszterelnök, és ezt használta nem csak az elmúlt 16 év kormánypártjára, tehát a Fidesz KDNP-re, hanem ugye a Mi Hazánkat is belevonta ebbe.

[00:01:34]Milyen volt ezt a jelzőt hallani?

[00:01:36]Így van.

[00:01:36]Kikértük magunknak, visszautosítottuk, akinek nem in nem veszi magára, tehát mi eleve nem is vettük magunkra.

[00:01:41]Én is így így érzékeltem és így értelmeztem, hogy ezt ránk vonatkozóan is kijelentette.

[00:01:46]Nagyon furcsa ezt egy olyan személytől hallani, aki a Ner 16 évéből 14 éven keresztül szuper prémium szintű hosszan élvezője volt ennek a rendszernek, vagy a bevezetőben is elhangzott.

[00:01:57]A nagy büdös semmiért kapott 4-6 n8 milliós fizetéseket havonta.

[00:02:01]Tehát egy mostani parlamenti képviselő fizetésének, javalmazásának a többszörosét vagy a sokszorosát vette fel a semmiért, akkor nem volt ilyen lánglélkű ellenzéki.

[00:02:12]akkor nem vett rajta erőt az elszámoltatás iránti vágy, csak amikor a Fidesz emlői kiestek a Felséges úr szájából, akkor jött rá, hogy itt minden nagyon rossz, és mindenkit el kell számoltatni.

[00:02:23]Természetesen tudjuk, hogy vannak bűnök, látható, hogy van egy komoly társadalmi igény és az elszámoltatás, ezt meg kell tenni, de nem kell a társadalmat tovább hergelni, és az elszámoltatáson kívül sok egyéb más kérdés is felmerül, és ismeretlen, kikérjük magunknak, soha semmilyen bűncselekményt nem követtünk el.

[00:02:40]Mi a mi Hazánk frakcióban mind a hatan eskünkhöz híven segítettük a egyes embereket, kisebb közösségeket, nagyobb közösségeket, a választókerületeket.

[00:02:49]Mi becsületesen végez ránké rendkívül sértő ezt a szót használtad, hogy hogy hergelés ugye azt már említettem én is, hogy valóban itt ilyen maffia történeteket mesélte a miniszterelnök a reggeli órákban, hogy pontosan ez hogyan nézett ki.

[00:03:03]Na most abba nézzünk bele együtt, és akkor ezzel fogjuk folytatni, ahogy az olasz maffia televízió csatornákat, médiát vásárolt magának, úgy épített propagandagyárat magának közpénzen a magyar kózanosra, a Fidesz.

[00:03:20]És éppen ezért a maffia csápjainak levágásához minden területen a lehető leghatározottabban és legszigorúbban kell eljárnunk.

[00:03:32]Legyen szó a pártokról, képviselőkről, közintézményekről, médiáról, gazdasági elitről, oligarchákról vagy éppen politikus bűnözőkről.

[00:03:49]De van egy jelentős különbség Olaszországhoz képest.

[00:03:51]Mi nem fogjuk megengedni, hogy a magyar társadalomnak az olaszhoz hasonló megrázkodtatáson kelljen keresztülmennie, ahogy nem fogjuk megengedni azt sem, hogy a maffia további évtizedekre átszője, megfoltsa, meglopja Magyarországot.

[00:04:12]Hergelés ugye ezt a szót használta István.

[00:04:15]Dani, szerinted az a valamivel több mint 3 millió ember az erre szavazott, amit most látunk a parlamentben?

[00:04:22]Ez összetett.

[00:04:22]Én is most még nézem a válási eredményeket, értékelem, írok egy hosszabb tanulmányt erről.

[00:04:26]És egyébként, hogyha megnézzük a Tiszának a szavazó táborát, akkor azért az elmondható, hogy ebből a több mint 3 millió szavazóból nagyjából 2 millió az ilyen erőteljesen ellenzéki attitűddel rendelkezik.

[00:04:38]Tehát ők azok, akik már korábban is akár Márk Zaj Péterre vagy egyéb ellenzéki formációkra szavaztak és őket támogatták.

[00:04:47]Tehát nekik egyébként tetszik ez az üzenet.

[00:04:48]Tehát azt el kell mondani, hogy ők ezt várják, hogy bizony itt egy erőteljes elszámoltatás legyen, akár Orbán Viktor börtönbe zárják.

[00:04:54]Tehát ez egy társadalmi elvárás egy ilyen nagyjából két millió körüli szavazótábortól.

[00:05:00]Vannak olyan szavazók, akik mondjuk korábban a Fideszre szavaztak.

[00:05:04]egyébként Orbán Viktort még támogatják is vagy szimpatizálnak vele, de például bizonyos kérdések miatt, akár gazdasági vagy egyéb ügyek miatt nem szavaztak most a Fideszre, hanem a Tiszapátra voksoltak.

[00:05:15]Ők már azért kevésbé rezonálnak ezekre az erőteljes üzenetekre.

[00:05:20]Nekem is vannak ilyen személyes ismerőseim, akik a Tiszára szavaztak, de azt mondják, hogy már ez a gyújtóhangú beszéd, ez a fenyegetőzés, az agresszív kommunikáció már sok volt.

[00:05:30]Ugye most 24-ben is volt választás, 26-ban is volt választás, gyakorlatilag már két-három éve választási kampányban van a magyar társadalom.

[00:05:37]Folyamatosan olyan hangulat van, mintogyha itt holnap már választás lenne.

[00:05:41]Azt mondják nagyon sokan, hogy ez már sok, legyen nyugalom, egy kicsit legyen békésebb a közhangulat.

[00:05:46]Ugye Magyar Péter is egy békés országot ígért, ahol a közhangulat vissza fog majd menni a normális állapotba.

[00:05:53]Azt mondja, egy emberséges Magyarország lesz most, amikor a miniszterelnök tényleg tömeggyilkosokhoz meg robbantásos merényleteket elkövető maffiózókhoz hasonlítja azt a politikai közösséget, amelyre egyébként szintén több mint két millió ember szavazott, szerintem ez nem az emberséges Magyarországnak a része.

[00:06:11]Én is egyetértek.

[00:06:12]Tehát akik bűncselekmény követett el, vigyék el, tartóztassák le, ahogy láttuk a második kerületben a volt fideszes polgármestert őrizetbe vették, a mostani baloldali polgármestert is őrizetbe vették.

[00:06:22]Senki nem látta, hogy a Fidesz részéről azt mondta volna, hogy hogy ne vigyék el és ne vizsgálják ki az ügyet.

[00:06:28]Tehát erre vár mindenki, hogy csinálja, csak ugye ahogy itt előbb is elhangzott, akkor tényleg legyen cselekvés, ne pedig szó legyen, mert már itt a felszólalásokban már vagy 20-szor, 30-szor hallottuk, hogy itt nagyon durva elszámoltatás lesz meg vizsgálat, de még ezeket nem nagyon látjuk jelenleg.

[00:06:43]Ugye úgy is fogalmazott, hogy később, amikor tartott egy sajtótájékoztatót Magyar Péter, hogy undorító, maffiózó, bűnözők vagytok, akik mindjájunk szemét kilopták.

[00:06:53]mondta ezt ugye a korábbi kormánypártra értve, hogyha nem ennek az 1 millió embernek, aki ezek szerint nem nagyon ellenzéki szavazó, ahogy Dani fogalmazott, akkor pontosan kiknek szól egyébként ez az üzenet szerinted?

[00:07:08]Ricsi?

[00:07:11]Dani azt mondta ugye, hogy Magyarországon ugye békére vágyik mindenket.

[00:07:15]Magyarországon most jelenleg kábé a megye békés, békés megyebbe biztos lehetünk, a többi nem nagyon, de egyébként nem szerintem nem várhattunk mást Magyar Pétertől egy dolog miatt, mert ugye a kampány is elmondta, hogy elszámoltatás lesz, viszont az nem két perces folyamat, és addig, amíg megy ez az időszak, tehát ugye beszélünk itt az MMB-s 600 milliárdoktól kezdve, akár a Wölner Sadel Sadelügyig elég sok ügyet fel tudnék sorolni.

[00:07:39]Most nem fárasztam ezekkel a nézőket.

[00:07:40]Szerintem ők is tisztában vannak ezekkel az ügyekkel, amiket vizsgál jelenleg a nyomozóhatóság.

[00:07:45]Rengeteg olyanfajta szerződés ket és állami beruházás satöbbi van, amit át kell nézni.

[00:07:49]Ez idő.

[00:07:51]És egyébként a választóknak el szokott fogyni a türelme körülbelül egy ilyen négy-hón után.

[00:07:54]És azért kell fenntartani ezt a fajta állapotot, hogy mi csináljuk, hogy mi mi felszámoljuk a maffiaot, mi elszámoltatunk, mert az emberek nagy része előbb-utóbb azt fogja kérdezgetni, hogy jó, jó, de miért nem viszik, nem tudom vezető Szion Lázár Jánost, vagy Mészáros Lőrinc, miért nem ül a vádlottak padját?

[00:08:10]Csak ez jog jog szerint meg a jogeszközeivel ez nem így megy.

[00:08:15]Tehát, hogy azért kell ezt a fajta politikai kommunikációt folytatni, mert fenn tartani az érdeklődést, és jelezni kell, hogy mi készen állunk erre a dologra.

[00:08:22]Az egy másik dolog, hogy egyébként akik ettől viszonyognak ettől a kommunikációtól, tehát hogy elegük volt a 16 év Fidesz kormányzásból, de nagyon sokszor mondjuk nekik már sok, amit Magyar Péter a kommunikációban véghez visz.

[00:08:37]Azoknak lehet, hogy visszarettentő lehet ez a történet, de de jelen esetben még a szavazói többsége azt várja el, hogy legyen elszámoltatás, legyen földbedöngölése az előző hatalomnak akár szóban, akár a jog jog szerint különböző elszámoltatási eszközökkel.

[00:08:53]És én nem is vár, tehát szerem biztos, hogy ez irányba fog tovább menni a parlament.

[00:08:56]Nem tudom meddig, mert ugye az volt, hogy augusztusban lesz szünet, de most az a hír, hogy egyébként augusztus 20-áig lesz parlament, és talán 10 nap valami lauf lesz, amíg amíg a képviselők ezt a 10 napot megkapják.

[00:09:09]Nem tudom, az milyen pihenésre lesz elég, ez legyen az ő dolguk, de hogy de hogy én azt várom, hogy ez egyre inkább generálni fog.

[00:09:16]Ráadásul 35°ok körül van a hőmérséklet.

[00:09:19]Ez egyébként sem tesz túl jót a a lelki állapotnak senkinél, tehát hogy hamarabb kijönnek a csak induljon az ember és vezessen egy kört Budapesten.

[00:09:26]Rögtön rögtön megérzi a szeretetország erejét egyébként az utakon, tehát hogy még lehet, hogy ez is rá fog tenni Lapátta, úgyhogy én nem várok mást.

[00:09:34]Békés az megye maradt, ahogy mondtam az elején.

[00:09:37]Igen, csak ugye sokan hívták fel arra a figyelmet, hogy hogy ez a stílus ez elfogadható volt Magyar Pétertől egészen addig, amíg ő egy pártelnök volt, és ugye egy kampányidőszakban volt.

[00:09:49]27 fős párt elnöke, ahonnan nem lehet leváltani.

[00:09:51]Viszont ugye időközben Magyar Péter miniszterelnökké vált.

[00:09:53]Tehát meddig elfogadható ez a stílus szerintet?

[00:09:57]Igen, ez a képviselő úr úr nagyon jó, hogy mondja, hogy nem leváltható, mert a brit példát látjuk.

[00:10:01]Ott a brit miniszterelnök megbukott, de a saját pártja tudja leváltani.

[00:10:07]Na most itt egy itt egy nagyon faramuci helyzet lesz.

[00:10:13]Lehet, hogyha hogyha válságba kerül ez a kormány, gazdasági válság, ki tudja, hogy milyen, mik jönnek még nem látunk előre, azért minden benne van a pakliban.

[00:10:23]Hogy visszahívható?

[00:10:23]Tehát demokratikus úton, hogy lesz visszahívható?

[00:10:26]Főleg, hogyha az alaptörvényt, az alkotmányt megformálja.

[00:10:33]Ugyebár nagyon sok kérdés felmerül, de szerintem aki látta a mai közvetítést is és követte, és nem kell ehhez pártszimpátia semelyik párt részéről, de az a feszültség, ami ott volt a a teremben, és nem kellett ahhoz ott lenni, tehát az az tapintható és és az a az a téboly, ami ami ott van személyes érintettség kapcsán, nem is tudom hány képviselő szólalt fel, tehát ilyen nincsen.

[00:11:01]Az, hogy a miniszterelnök mindenre válaszol, mindenre is, minden mindenről akar beszélni, nagyon sok lesz egy idő után a saját szavazói számára is.

[00:11:13]Főleg akkor, és ezt hangsúlyozom, hogyha olyan kérdésekbe kell dönteni, és már volt egy-két ilyen kérdés, mondjuk azt fű alatt intézték, de fő akkor akkor lesz hatalmas probléma ez, hogyha ez a stílus tovább megy, hogyha hogyha konfliktusok lesznek az országban, nem a parlamentben, az országban, hogyha elégedetlenség lesz, társadalmi elégedetlenség, gazdasági elégedetlenség, az adórendszert nem ismerjük még.

[00:11:41]Tehát a fontos ügyek azért most már fókuszba kellene, hogy kerüljenek, mert ez a filmszínház, én értem a politikai logikát, és el is fogadom, de azt azt a hangulatot, amit teremt az országban, ez biztos, hogy nem jó.

[00:11:55]Szerintem a saját szavazói számára sem jó.

[00:11:59]Ugye amit tudunk, hogy a Lexorbánt, azt már elfogadták.

[00:12:01]Ugye ez az a törvényjavaslat, amely nyolc évben maximálja a miniszterelnöki ciklus hosszát.

[00:12:07]Viszont a mai nap folyamán elhangzott még egy évszám, ez pedig a 12.

[00:12:11]ugyanis arról is beszélt Magyar Péter, hogy 12 évben maximálnák az országgyűlési képviselők azon idejét, amelyet ugye az országgyűlésben tölthetnek.

[00:12:20]István, ha jól tudom, te 2010 óta ülsz a parlamentben.

[00:12:22]Tudod, [nevetés] így van.

[00:12:25]Úgyhogy én politikai kivégzőosztag elé kerültem ilyen formán.

[00:12:29]Térjünk először vissza a Lex Lex Antiorbánra, vagy inkább Lex Antiorbánnak nevezném ezt a nyolc évet.

[00:12:35]Nem tudom, féltűnt-e bárkinek, hogy igazából bevezette a Tisza a bármennyire és nem tetszik nekik, a Putyini vagy az orosz modellt.

[00:12:43]Hiszen én javaslatot tettem szóban arra, hogy a miniszterelnöke és a köztársaság elnöke tisztségben eltöltött idő egybe számítandó legyen, és ennek az összegéből álljon össze álljon fel egy olyan években meghatározott határ, ami felett már senki nem lehet, se államfő, se kormányfő.

[00:12:58]Emlékszünk arra, hogy Medvegyev és Putyin milyen zseniálisan váltogatták egymást az államfő és a kormányfői székben egész még meg nem unták az egész és el nem törölték a korábban vagy régóta hatályban volt szabályt.

[00:13:09]Ezzel a ravasztükkel Magyar Péter a jellemét tekintve szerintem simán az államfői tisztségre vágyik, hogy nem elég szép meg a második számú közögi műtósággal, hogy az első számúra hajt ide a rozsdás bökötőt, hanem így van.

[00:13:24]És ezt Orbán Viktoral is mondták többi, hogy oda de de csak akkor, ha legalább a félprezidenciális rendszer irányába megyünk, tehát legalább egy francia szintű erős hatáskö nem lesz a köztársasági elnöknek.

[00:13:33]És így jelen szabályok szerint kétszer öt évig lehet valaki ugyanaz a személyi köztársasági elnök, és kétszer névig, tehát nyolc évig miniszterelnök, vagyis Magyar Péter, feltéve, hogy kinyírja a teljes ellenzéket, likvidálja a teljes ellenzéket, reméljük nem szó szerint, hanem legfeljebb csak közjogi eszközökkel.

[00:13:53]Nem nyolc évig, hanem 18 évig maradhat az országnyakán.

[00:13:55]Sőt, hogyha mondjuk hat vagy hét évre növelik a köztársasági elnöki ciklus időtartamát, akkor nyolc évből mindjárt csinál 20 vagy 22 esztendőt, miközben megkajáztatja a saját szavazzait azzal, hogy ő akkora demokrata, hogy a saját maga mandátumát is nyolc évre korlátozza.

[00:14:09]Ami pedig a 12 évet illeti, tudomásom szerint egyetlen unióság államban, sőt az európai kontinensen sincs ilyen ilyen szabály.

[00:14:18]Ez egyébként egy gyáva miniszterelnök kijelentése, hiszen az ő frakció frakciójából ez senkire nem vonatkozik, míg [horkantás] a Mi Hazánk frakciónek jelenállás szerint a felét érinti, és a volt kormánypárti frakciókat is.

[00:14:31]Nyilvánvalóan ő próbálja a politikából kiradírozni azokat, akik adott esetben erőszereplők lehetnek, akik komoly alternatívát tudnak vele szemben felmutatni és akik belát, nem mondom, hogy négy év belátható időn belül le tudják őt váltani.

[00:14:46]Ő gyáva ahhoz, hogy egy középkori hasonlattal éljek, hogy a veleszemben felsorakozó lovagokkal egy képzeletbeli fensíkon megütközzön.

[00:14:55]azt csinálja, mint a Gladiátor című filmben a római császár, aki halálos sebet ejt ugye a korábbi hadvezérén, és úgy mer csak vele szembe kimenni az arénába.

[00:15:05]Ő pontosan ezt csinálja, de ördögi és mesteri, hiszen pontosan tudja, hogy a választók döntő többsége imádja azt, hogyha politikust szívatnak, hogyha politikusoktól bármilyen jogosultságot megvonnak, vagy vagy csökkentenek.

[00:15:17]És hogy nem csak, bocsánat, nem csak hergel, hanem terel is.

[00:15:21]Terel a figyelmet a kamastop megszüntetéséről, arról, hogy nem lesz 480 Ft-os üzemanyagár, és arról a kezdődő szociális válságról, ami nem fog tudni úrán lenni, de a hergelés és a terelés egyelőre még elég a valós problémák elküdés.

[00:15:36]Jó, de alapjog.

[00:15:36]Tehát Magyarországon minden állampolgár választható és választó is egyben, akik nincsenek el tiltva a közügyektől.

[00:15:44]Tehát ez egy alapjog, és minden néző lehet képviselő, képviselőjelölt.

[00:15:50]Hogyha rászavaznak akkor és nincs megszabva, hogy te már voltál 12 évig, akkor nem lehetsz.

[00:15:55]Ez egy alapjog.

[00:15:58]Mindenki indulat a választáson és választható is.

[00:15:59]Az Alkotmánybíróságnak biztos lesz hozzá egy-két szava.

[00:16:04]Még azt nem tudjuk, hogy visszamenőleg visszamenőleges lesz-e a jogalkotás.

[00:16:08]Hát látunk erre példát a a az előző miniszterelnök kizárási kísérletéből.

[00:16:14]Ö tehát tehát ez egy ez egy nagyon nagyon furcsa kérdés jogi jogi dimenzióban is, de egyébként, hogyha prezidenciális elnökséget vagy félprezidenciális elnökséget akar bevezetni, van egy rossz hírem, több választás lesz Magyarországon, merthogy azt már választással kell egy olyan köztársasági elnököt megválasztani.

[00:16:33]Nem tudom, hogy a magyar állampolgárok mit szólnának még egy választáshoz.

[00:16:37]Uniós választás, országgyűlési választás, önkormányzati választás.

[00:16:42]És akkor még egy elnökválasztás, és nem biztos, hogy ő nyer.

[00:16:47]Visont marad maradjunk még egy gondolat erejéig, annál, amit ugye Tamás is említett, hogy vajon ezt az országgyűlési képviselői mandátumot, ezt visszamenőleges hatállyal húzzák-e meg, hiszen a legszorben esetében látjuk az évszámot, ott ott ugye 1990-ig visszamenőleg hatályos a törvény.

[00:17:03]Viszont ebben az esetben hány képviselő potyog ki a jelenlegi parlamenti patkóból?

[00:17:08]Na, erről is fogunk beszélni, de már csak a reklám után ugyanis most el kell mennünk egy rövid [zene] szünetre.

[00:17:13]maradjanak velünk.

[00:17:20][zene] [zene] Folytatódik a kommentt Hírvén.

[00:25:06]A stúdióban pedig vendégeim még mindig Lánci, Rihard Dapáti, István Pindrok, Tamás és Deák Dániel.

[00:25:12]A reklám előtt pedig ott hagytuk abba, hogy Magyar Péter bejelentette azt is a mai nap folyamán a parlamentben, hogy 12 évben maximálnák az országgyűlési képviselők ciklusát.

[00:25:22]És hát ugye felvetült az a kérdés, hogy vajon ezt a tervezetet is visszamenőleges hatállyal teszi-e meg a Tisza, ahogy azt a legszorbán esetében láthattuk?

[00:25:32]Hát most néztem a javaslatot, meg volt egy sajtótájékoztató, azt ígérik, hogy nem visszamenőleges, tehát nem az lesz, hogy most nem tudom holnap, hogyha elfogadják, akkor megfeleződik a ellenzéki frakcióknak a taglétszáma, és akkor megint lehet keresni új embereket.

[00:25:46]Eleve nem is lehetne.

[00:25:46]Tehát ugye itt ilyenkor adott mondjuk a listás képviselőknél, hogy csak azokból lehet válszani, akik rajta voltak a listán.

[00:25:52]Tehát azért ez bonyolult is lenne, meg ezek a képviselők megszerezték a mandátumukat, tehát nincs olyan, hogy most elveszik csak így.

[00:25:56]Tehát azért ez tényleg durva lenne már.

[00:25:58]Tényleg nehéz mondani, mert mert nem tudom, hogy milyen jogáiságot sértő intézkedésről születik, de hogyha a Fideszt diktátorozták, meg Orbán Viktor diktátor volt, meg ilyeneket mondtak, hogyha a Fidesz ennek a negyedét megcsinálta volna, hát itt már nem tudom, szerintem kitették volna az Európai Unióból Magyarország törvénykezés azért volt arra volt, de hát mekkora balhé volt belőle.

[00:26:19]Tehát nemzetközi szólcsata volt belőle.

[00:26:22]Brüsszel egyébként ezekre hivatkozó nyitott eljárásokat Magyarország ellen.

[00:26:26]Most nem hallom egyébként ezeket a nemzetközi intézményeket meg sem szólalnak.

[00:26:30]Még itt a Lexorbára visszatérve tehát, hogy azért ilyen jogtechnikai dolgokkal el lehetetleníteni a a embereknek az tehát mikor 2030-an lesz egy választás és akkor megint orbáítót takarják az emberek az ország élére, tehát ezt nem lehet elletetlení, tehát hogy akkor az lesz, hogy akkor miniszterök helyettes lesz, és akkor a miniszterök helyettesnek lesz majd több hatásküre.

[00:26:52]Tehát ezek viszonylag könnyen kijátszható dolgok.

[00:26:53]Az ilyen jogászkodásra ezt meg lehet oldani.

[00:26:56]A másik az, hogy most a képviselők esetében meg azért azt látjuk a magyar politikában is és a nemzetközi politikában is, hogy a parlamenten kívül is van élet.

[00:27:06]Tehát a Tiszapárt sem volt parlamenti párt, mégis azért láttuk, hogy országos akciókat tudtak szervezni.

[00:27:13]Nem nem azon múlott, hogy ők most ott vannak a parlamentben, vagy nem.

[00:27:14]Tehát hogyha mondjuk elthetik azt, hogy sokan parlament képviselők legyenek 2030 után, azért olyan politikusok vannak ott, akik egyébként parlamenten kívül is meg tudják oldani a politizálást.

[00:27:26]Azt éri el Magyar Péter, hogy akkor a a politika nem a parlament falain belül fog zajlani, hanem a parlament falain kívül, és akkor ezek a pártok ott fogják majd a főtevékenységet folytatni.

[00:27:36]Tehát, hogy ez ez sem olyan végzetes dolog, mint amit most sokan belelátnak.

[00:27:40]ugye bejelentette azt is a vagyon visszaszerzési és védelmi hivatallal összefüggésben.

[00:27:46]Újságírói kérdés volt ezen a sajtótájékoztatón, hogy mégis mekkora költségvetéssel fog rendelkezni ez a hivatal, hiszen Magyar Péter ugye költségcsökkentésről beszélt a legtöbb esetben, ugye a polgármesterek, valamint az országgyűlési képviselők fizetésével összefüggésben is.

[00:28:01]És hát megtudtuk, hogy azok az emberek, akik itt vezető tisztséget fognak betölteni ebben a hivatalban, miniszteri fizetésekkel fognak rendelkezni a miniszterelnök elmondása szerint, és évi 10 milliárdos költségkerettel fog rendelkezni ez a hivatal, ami pont 4 milliárdal több, mint amennyivel ugye a szuverenitásvédelmi hivatal rendelkezett.

[00:28:22]Ricsi, sok vagy kevés?

[00:28:25]Kezdi évben 6 milliárdot kapnak ugyanúgy, majd a következő évben kapnak 10-et.

[00:28:29]Az induló évben csak 6 milliárd lesz egyébként a azt is csak egy egy év egy nem is teljes év, de azért mondom, hogy haté de most jelen ugye csak itt az évi költségvetésről volt szó, és ez nem egy teljes, tehát ugye a következő év értelemszerűen, de ez jelentősen magasabb összeg, majd hogy nem a duplá.

[00:28:45]Igen.

[00:28:45]Ha az elszámoltatás abban az ütemben megy, azért ha belegondolunk, iszonyat mennyiségi ügyet kell átnézni.

[00:28:51]Rengeteg méretű ap vagy hatalmas méretű apparátus szükséges ehhez egyébként, hogy ezeket a dolgokat átnézzék.

[00:28:57]Én nem vagyok ennyire jó egyébként, hogy közszolgálatilag mennyibe kerül egy ekkora hivatal működtetése és mennyi ember lesz ebben.

[00:29:05]Annyit tudunk ugye, hogy lesz egy elnök és négy alelnök, akiket 24 órában fognak védeni.

[00:29:10]Ezt tudjuk egyébként és azt is tudjuk, hogy nem tudom meddig visszamenőleg kezdik el majd az ügyeket átnyálazni, hogy mi történt Magyarországon.

[00:29:17]Lesz mit?

[00:29:17]Mert egyébként az elmúlt 36 évben Magyarországon a rendszerváltás óta igen sok dolog történt, ami korrupció volt és és korrupció gyanús volt, és most pártokon átívelve beszélhetünk erről a dologról és kormányokon átévelve.

[00:29:29]Tehát lesz mit átnézni.

[00:29:31]Ha ezt nézem, akkor lehet, hogy nem tudom mennyi ember is kevés lesz oda ehhez a munkavégzéshez.

[00:29:36]Mondom, nem tudom a költséget, hogy pontosan pontosan mennyi.

[00:29:42]Én a költségcsökkentésekkel kapcsolatban megmondom őszintén, én nem vagyok nagy hurá optimista, főleg a polgármesteri pénzek 2024-es befogyasztásával, meg a költségtérítés elvételével.

[00:29:53]Esetlegesen azért nem, mert mondjuk ezekkel az emberekkel kellene egyeztetni.

[00:29:58]És most nem azt mondom, hogy hogy most Cserpalkovics Andrással kell csak leülni, mert ott van Botka László, ott van Márkaj Péter, ott vannak az önkormányzati szövetségek különböző formáiban mindenfajta párt színű polgármester úr.

[00:30:09]És őket a kutya nem kérdezte meg, hogy egyébként ti ezt hogy látjátok jónak, hogy tehát hogy az Orbán kormányra rendszeresen azt a kritikát fogalmaztuk meg, és fogalmazták meg egyébként, akik később hár több mint 3 milliár Tiszára szavaztak, hogy nem egyeztet ugye a a az adott felekkel.

[00:30:24]Na most ugyanez van, hogy a polgármesterekkel most éppen Magyar Péterék nem egyeztet.

[00:30:30]Ennek ennek szükségessége lenne.

[00:30:32]A másik az a parlamenti stílusról és után átadom a szót, nem beszélek tovább.

[00:30:35]Az az egy mondat, ugye azt mondta Rétvári Bencére, hogy amikor templomba megy, akkor fel kell szentelni utána újra a templomot.

[00:30:44]És Gégény István ugye a Szemlélek blogon ezt megírta, hogy ez ezekkel a kijelentésekkel azért óvatosabb, mertogy egyébként bűnös emberek járnak templomban, mert mindannyian bűnösök vagyunk egyébként hitünk alapján.

[00:30:53]És egyébként mindenki után újra kéne szentelni a templomot, mert senki nem büntetlen.

[00:30:59]Magyar Péter is bűnös ember.

[00:31:01]Ezt ugye le van írva ott.

[00:31:01]És hogy ezeket a fajta kijelentéseket, ezeket ilyen csinnyán kéne, de bocsás meg ennek pont az ennek az emberi mélatóság még megalázása a lényege.

[00:31:11]Tehát most mert úgy gondolja, hogy neki neki mindent szabad mindent követk behelyettesít a Fides Fidesz is ezt csinálta, de ezt magyar csúcsra járatja Magyar Péter, hogy bármit történik, bármit beadnak, ők erre őket erre felhatalmazták.

[00:31:23]Senki nem hatalmazta fel pont erre őket, hiszen nem hiszem, hogy ő amikor 700 települést felkeresett, hogy szövegszerű javaslatokat terjesztett mind a 700 településen minden választópolgár elésen até cserépszavazással megszavazták.

[00:31:34]Tehát ez egy ócskuma, hogy ő ő ő ő így akar így akar ezen túlenni.

[00:31:40]Csak az a helyzet, hogy amit az önkormányzati rendszert három szintű javaslattal akarják elfoglalni.

[00:31:46]Egy egy levegőben lógó esetleges előrehozott önkormányzati választással még a népszerűtlen intézkedések bevezetése előtt.

[00:31:52]Erre akár idén sor kerülhet ez az atomfegyver.

[00:31:56]Aztán van a napalm bomba, hogy majd a polgármesterek mandátum számát is korlátozzák, hogy hogy a legerősebb, legnépszerűbb polgármesterek eleve rajt van, ha se tudjanak állni, hiszen gyávák, gyávák velük meccselni, gyávák velük szembenézni és ehhez képest már csak egyszerű kis kézifegyver a fizetést vagy javadást csökkentés.

[00:32:14]Pontosan tudja, hogy ez népszerű.

[00:32:15]Pontosan tudja, hogy azt köpködik a választópolgárok, aki ezért szembegy.

[00:32:19]Ezért is játsza ki ezt a kártyát.

[00:32:20]Ez a várban lévő kiéheztetése, vagy talán egy szerencsésebb kifejezéssel élve a pálya elhagyással való ösztönzés, hiszen ha elfoglalják az önkormányzati bástsákat, akkor nagyon jelentősen megnövekszik a megnövekednek az esélyék a 2030-as országgyűlési választási győzelemre.

[00:32:35]Ez abszolút filmszínház és abszolút vegytiszta hatalomtechnika, semmi más.

[00:32:43]és a gyávolság közjogi leképeződése az eredendő gyávaság amivel kapcsolatban viszont viszonylag kevesebb választ kapunk a miniszterelnöktől valamint a tiszapárti politikusoktól az elmúlt napokban, az az akkor most fizetette Magyar Márton a Szőlőutcai ügy koronatanújának a kontrollon adott interjúért.

[00:33:00]egyébként híradónk is kereste többször Magyar Mártont személyesen, aki mintogyha felszívódott volna, mióta ez az ügy nyilvánosságra került, ugye közzétette egy bejegyzést a közösségi felületén, majd utána utolértünk telefon, vagy uton sikerült érnünk őt telefonon, de ott sem volt hajlandó nyilatkozni.

[00:33:19]Úgyhogy most a miniszterelnököt igyeztünk igyekeztünk kérdezni ezzel kapcsolatban.

[00:33:24]viszont azon a sajtótájékoztatón, amit ő tartott, a Hírtv nem kapott szót, nem tudtunk kérdezni, úgyhogy a sajtótájékoztatót követően tudtuk neki feltenni ezeket a kérdéseket.

[00:33:34]Na nézzük meg, hogy ez a gyors rövid interjú milyen hangulatban telt ott a parlament folyosóján.

[00:33:42]Szép jó napot kívánok, elnök úr.

[00:33:42]Igen, tudom, csak nem tudtunk kérdezni, és akkor most tudjuk ezt pótolni.

[00:33:49]Dehogynem, ott volt a kollégám, és élőben közvetítettük, úgyhogy kérdezt azért, mert nem adott szót a kollégámnak.

[00:33:54]Akkor felteszem most a felteszem most a Ennyit is szerettem lenni.

[00:33:57]Most volt egy egy órás ajtót.

[00:33:59]Igen.

[00:33:59]Felteszem most a kérdést.

[00:33:59]Most itt szerencsére fel tudom tenni önnek.

[00:34:01]Ugye a Zsolt, az úgynevezett Zsolti bácsi ügyről nagyon nagyon sokat foglalkoztak a kampányban most a Marci bácsi ügyről.

[00:34:13]Miért nem miért nem foglalkozik ezzel?

[00:34:16]Megteszi, hogy a Szent Koronától 100 m vagy 50 m nem hazudozik.

[00:34:18]Én soha nem foglalkoztam Zsolti bácsi ügyjön, úgyhogy ne hazudozza.

[00:34:21]Jó, majd hogyha ezt meg tudja teljesíteni, tudja teljesíteni, akkor ott kérdezze.

[00:34:24]Jó, köszönöm szépen.

[00:34:25]Egy interjút is készített ugye egy intézet is fiúval, akit Martinnak hívtak.

[00:34:31]Torti bácsi, köszönjük szépen.

[00:34:32]Jó vergődést kívánok ön és miért nem foglalkoznak ezzel az úgynevezett Marci bácsi üggyel?

[00:34:41]Az ötcse akkor adott pénzt Bangó Sándornak.

[00:34:48]Szégyje magát.

[00:34:48]Szégy magát!

[00:34:50]De miért nem tudre válaszolni?

[00:34:54]Ön uram akkor is hazudik amikor kérdez de mi ebben a hazugság?

[00:34:57]Mi ebben a hazugság?

[00:34:59]Mondja el, hogy mi a hazugság ebben.

[00:35:01]De mondja el akkor, hogy mi ebben a hazugság.

[00:35:03]Csinálja a hírtév.

[00:35:04]Mit mond?

[00:35:04]Mondja el akkor, hogy mi ebben a hazug.

[00:35:07]Vegyük föl ezt és le fogjuk adni.

[00:35:07]Uram, elkapjalom a mikrofont.

[00:35:09]Elmondtam, hogy egy szó sem igaz belőle.

[00:35:11]Ön kérdezett, azt mondta, de ezt mire alapozza?

[00:35:15]Uram, önnek kell bizonyítania.

[00:35:15]Nem nekem.

[00:35:17]Ha ön hazudik, önnek kell bizonyítani.

[00:35:18]Jó vergő.

[00:35:18]Biztosan van akkor valamilyen bizonyítéka erre nem valami betegség gyerek visszafordult és még azt kérdezte riporterünktől valamilyen betegséggel küzd tam meddig lesz elegendő ez a én én az első részben mondtam a parlament hangulatáról hogy hogy mily és ez a közéletre nagyon rossz hatással van hát szerintem örüljön a hírtv riportere nem messze volt ott a Duna, tehát hogy bele is lökhette volna.

[00:35:50]Na, azért ne es túlzásba.

[00:35:52]Tehát én nem tudom, hogy hogy miért nem lehet normálisan viselkedni, tehát miért nem fogadjuk el a kereteket, vagy vagy miért nem miért nem válaszol rendesen?

[00:36:05]Lehetett ezt volna máshogy is kezelni.

[00:36:07]Ez engem a 2010 előtti MSZPSDS kormányokra emlékeztet, amikor amikor a pénzügyminiszter ellökte a a riportert, a mikrofont ellökte.

[00:36:20]Én csak azt tudnám tanácsolni a miniszterelnöknek, hogyha normálisan válaszolna, abból ő is sokkal jobban jön neki.

[00:36:27]Ez meggyőződésem.

[00:36:29]Azért fontos, mert a parlamban is ez szóba került, és ott azt mondta, hogy ő sohasem mondta ki azt, hogy Zsolti bácsi.

[00:36:34]Tehát ugye ez volt az állítása a parlamentben a miniszterelnöknek, hogy ő ilerről soha nem is beszélt.

[00:36:38]Úgy, hogy pár perccel előtte egyébként Zsolti bácsizott, és múlt héten is, amikor ugye Pócs János feltett neki kérdést, azt mondta, hogy a Fidesz soraiban kell majd keresni a Zsolti bácsit.

[00:36:49]Tehát még múlt héten is egyébként pedofil bűncselekmény elkövetésével vádolt fideszeseket.

[00:36:55]Azt mondta, hogy bizony ott vannak a Fidesz soraiban.

[00:36:59]Tehát ezt mondta múlt héten, most meg letagadja, és azt mondja, hogy ő ilyenről soha nem beszélt.

[00:37:02]És még akkor mondták is, hát de most mondta miniszterelnök úr, akkor azt mondta, én ilyet biztos nem mondtam.

[00:37:07]Egészen szürreális.

[00:37:10]De hogyha megnézzük a Facebook old Magyar Péternek, hát ott Semén Zsoltot meg is nevezte, felszólította arra, hogy függesszék fel a hivatalában addig, amíg nem tisztázza magát.

[00:37:19]Tehát ezt is csinálta még tavaly, amikor kirobbant egyébként ez az egész Zsolti bácsizás.

[00:37:24]És ugyanabba a kategóriába illeszkedik ez a dolog, mint amit itt a maffiázás kapcsán látunk.

[00:37:29]Emlékszünk rá, nem volt olyan Fideszes szavazó vagy fideszes politikus, akit ne pedofiloztak volna.

[00:37:34]Ugye pedofidesz, ezek a szövegek mentek.

[00:37:36]Ki az a Zsolti bácsi?

[00:37:38]Hát a Facebook oldalam ezzel volt tere folyamatosan.

[00:37:40]Tehát, hogy a Tisza ezt szervezetten csinálta tavaly szeptember óta egészen mostanáig.

[00:37:47]Hát a Kareta Gábor miatt azért nem véletlen de ugye Zsolti bácsizás kapcsán indult ez be a választási kampányban a a ez az egész dolog megint.

[00:37:53]És ami nagyon fontos, hogy Magyar Péter testvénynek a tévében melegítették fel ezt a témát már a választás után, és két egykori nevelő, tehát itt ugye Füsi Angel erről is szó van, ő is arról beszélt, hogy bizony itt hirtelen rengeteg pénz megjelentenél a Bangó Sándornál, és a másik nevelő meg azt mondta, hogy a kontrolltól kapta ezt a pénzt.

[00:38:14]Tehát eléggé egyértelmű és egy irányba mutatnak a dolgok.

[00:38:16]Nem véletlen, hogy Magyar Márton eltűnt.

[00:38:18]Magyar Péter pedig azt mondja, hogy ő nem tud az egészről semmit.

[00:38:22]próbálják tagadni, mert hogyha beismernék azt, hogy bizony ez valódi, akkor elismernék, hogy bűncselekményt követtek el.

[00:38:28]Milyen következményekkel járhat a miniszterelnökre nézve az szerinted István, hogyha beigazolódik, hogy valóban a testvére fizetett ezért az interjúja?

[00:38:35]Hát ha sikerülne bebizonyítani, objektív, fáfolhatatlan, megdönthetetlen bizonyítékot szerezni rá, akkor már csak az ő saját elég érdekes erkölcsi mércéje szerint is neki le kellene mondania a miniszterelnöki szísérbe, vagy bele kellene buknia.

[00:38:50]Bár nem reménykedem abban, hogy ez ilyen gyorsan bekövetkezik, hiszen életszerűtlen, hogy a testvére úgy adhatott esetleg pénzt, fekete pénzt, úgy korrumpálhatott egy szerencsétlen gyermeket, hogy ő erről nem tudott, hiszen ez a nyilvánvalóan a Tisza meg a Magyar Péter érdekei szerint való lenne.

[00:39:05]Tény, jog jogászként azt kell mondanom, hogy objektív bizonyíték jelen pillanatban nem áll rendelkezésre, de hátha előkerül még esetleg ilyen is.

[00:39:13]És akkor majd megnézzük, hogy aki aki ilyen nagy hangon pattogott, az vajon hogy áll majd az Isten ítélőszik előtt, mikor majd neki kell viselni vagy vállalni a felelősséget bármiért is.

[00:39:23]Mindenesetre ő nem csak hergel, tehát nem csak hergelés, hanem terelés is.

[00:39:27]Tereli a szót és terel a figyelmet a valós és egyre égetőbb társadalmi problémákról, meg terel arról is, hogy pár nap múlva ismét Pride lesz Magyarországon.

[00:39:40]Hozzáteszem, hogy az ellenzéki pártok közül, vagy az ellenzéki erők közül egyedül a Mi Hazánk Mozgalom produkál erre egy igen jó immunreakciót.

[00:39:49]Július 11-én, szombaton mindenkit szeretettel hívunk és várunk a Szentháromság térről induló családi büszkeség menetére, hiszen mi olyan értékrendet képviselünk, hogy számunkra a családi büszkeség jelenti az igazi értéket, nem pedig egy kisebbség agresszív propagandája.

[00:40:06]Nagyon szépen köszönöm nektek, hogy itt voltatok.

[00:40:10]Még egy mondat, hogy újságíróként én megvárném a bizonyítékokat, mielőtt bárk bármiv vádolnék.

[00:40:13]Tehát én ezt a vitát még hagynám egyébként a arra, hogy először a nyomozószervek valamilyen bizonyítékot mutassanak fel, utána majd lehet vádaskodni.

[00:40:22]Én azt megvárnám addig.

[00:40:24]Nem vádaskodás volt.

[00:40:24]Egy kérdést vetettem fel azzal kapcsolatban, hogy milyen követá váaskodás nem a te oldaladról ment, hanem ment be a dologba, hogy hogy pénzt fogadott el és miért fogadott el pénzt.

[00:40:35]Először várjuk már meg az, hogy ez bármilyen bizonyítás.

[00:40:37]Olyan jó lett volna, hogyha ezt elmondod a kampány idején, csak fordítva.

[00:40:41]Köszönöm szépen nektek, hogy itt voltatok velük és kérdezem a híradós kollégától.

[00:40:45]Szervusz Iboja, nálatok este 8-kor a híradóban.

[00:40:47]Miről lesz szó?

[00:40:49]Szervusz Bogi.

[00:40:49]Köszöntöm a kedves nézőket.

[00:40:50]Foglalkozunk a híradóban mi is azzal, hogy Magyar Péter az olasz maffiához hasonlította az előző kormányt, amikor bejelentette az úgynevezett tisztítótűzprogramot.

[00:40:59]A kormányszóvivők és a baloldali média is hallgat a miniszterelnök öcsét érintő botrányról.

[00:41:04]Erre mutatott rá a Fidesz országgyűlési képviselője, és már kedden kivezethetik a védett üzemanyagárat.

[00:41:10]Ezekkel is foglalkozunk, és sok más témával is készültünk még.

[00:41:14]Érdemes lesz tehát követni a híradót.

[00:41:15]Vargai Bajának nagyon szépen köszönjük a részleteket.

[00:41:19]Én vendégeimnek köszönöm szépen még egyszer, hogy itt voltak velünk.

[00:41:20]Önöknek pedig köszönjük a megtisztelő figyelmet és hát [zene] tartsanak velünk holnap is, ugyanis ahogy azt már megszokhatták, akkor is várjuk önöket 19 órától kommentel itt a Hírtvén.

[00:41:29][zene] Addig is viszontlátásra és további szép estét.

[00:41:36][zene] Minden hír mögött ott vannak a kérdések.

[00:49:29]Hát kik ezek az emberek?

[00:49:31]És minden kérdés mögött ott a vélemény.

[00:49:33]Nekem hisztek vagy a szemeteknek?

[00:49:35]Miért nem fosztják meg?

[00:49:36]Fenyegetések se stratégia.

[00:49:37]Se taktika, hazugságok.

[00:49:41]Hát képzelem, hogy még még mi lehet ott az asztal alatt, amilyen az adjonisten, olyan fogadj isten.

[00:49:46]Akkor most melyik az igazság?

[00:49:48]Kimondjuk, megmutatjuk.

[00:49:52]Vezércikk, hétköznap 21 óra.

[00:49:57][zene]