Troll - A tisztítótűz képmutatása - HírTV
- Szabó Gergő, Szarvas Szilveszter és Pindí a TISZA-kormány médiakezelését, a kettős mércét és a „Marci bácsi” ügyet elemzik.
„Hogyha egy bohóc bemegy egy palotába, akkor nem lesz belőle király, hanem a palotából lesz cirkusz.” – Magyar Péter
- A kormány hallgat a miniszterelnök testvérét érintő „Marci bácsi” ügyről, miközben korábban ugyanebben a témában a Fideszt folyamatosan kérdőre vonták.
- A függetlennek tartott média alig ír az új fejleményekről, míg a korábbi szőlőutcai ügyről több ezer cikket közölt, ami a beszélgetők szerint politikai kampányt leplez le.
- A parlamentben a házelnök utasításokat kap Magyar Pétertől, aki szakminiszterek helyett személyesen válaszol, egyszemélyes show-vá silányítva a törvényhozást.
- A miniszterelnök egy pszichológus leírását olvasta fel a bántalmazó áldozati szerepről, amit a műsorvezetők ironikusnak tartanak a saját viselkedése fényében.
- Magyar Péter roma gyerekeket hozott fel példaként azonos nemű párok örökbefogadásánál, amit a stúdió sértő általánosításnak és a roma közösség családeszményével ellentétesnek minősített.
- Majka a jobboldali sajtó megszűnésén örvendezett, miközben korábban közpénzt fogadott el; a káröröm egzisztenciák elvesztése felett visszaüthet.
- A kormány a Mandiner visszaállamosítását tervezi, ami a kommunista állami lapok gyakorlatát idézi, és a sajtószabadság leépítését vetíti előre.
- A kis benzinkutasok tiltakoznak, mert a TISZA-kormány nem fizeti a korábban beígért kompenzációt, ami ellentmond a „minden magyar embert szolgálunk” ígéretnek.
Részletes összefoglaló megjelenítése
Bevezető, a tisztítótűz képmutatása és Magyar Péter viszonya a sajtóhoz
A műsorvezető és vendégei – Szabó Gergő, Szarvas Szilveszter, valamint a Pindinek szólított beszélgetőpartner – azzal nyitották az adást, hogy Magyar Péter miniszterelnök továbbra is ellenségesen viszonyul bizonyos sajtóorgánumokhoz, ahogy azt egy friss sajtótájékoztatón is demonstrálta. A felvétel szerint a miniszterelnök az esemény kezdetén a Hír TV-t „Szű RH TV”-ként említette, és láthatóan örült volna, ha az adott médium nem vesz részt. A vendégek megjegyezték: ez a fajta elutasító attitűd nem újkeletű, hiszen Magyar Péter korábban a 444-es újságírókat is a Dunába lökte volna, illetve a Hír TV-nek is megígérte, hogy kihúzza a dugót. A stúdióban egyetértettek abban, hogy ez a „mikrofonzavar” és a folyamatos fenyegetőzés része annak a kettős mércének, amit a TISZA-kormány képvisel.
„Hogyha egy bohóc bemegy egy palotába, akkor nem lesz belőle király, hanem a palotából lesz cirkusz.” – Magyar Péter (a felvételről lejátszva) *
A műsorvezetők szerint ez a mondat kiválóan jellemzi a jelenlegi parlamenti állapotokat, ahol a korábbi normák leépülőben vannak, és a miniszterelnök egyre inkább saját színházává alakítja a törvényhozást.
A „Marci bácsi” ügy és a kormány hallgatása
A beszélgetés egyik központi témája a szőlőutcai ügy új fejleménye, a „Marci bácsi” ügy lett. Sajtóinformációk szerint Magyar Márton, a miniszterelnök testvére, négy millió forintot fizethetett Bangó Sándornak, a szőlőutcai ügy koronatanújának egy interjúért. A történetet a Hír TV újságírója egy kormányszóvivői tájékoztatón is szóba hozta, ám a kormány képviselője azt válaszolta: ez a téma egyáltalán nem került szóba a kormányülésen, a kormánynak semmi köze hozzá, a független testületek végzik a vizsgálatot. A műsorvezetők ezt azonnal kettős mércének minősítették: míg a választási kampányban ugyanez a sajtóorgánum (RTL) részletesen faggatta az Orbán-kormányt a szőlőutcai ügyről, most, amikor Magyar Péter környezete került elő, a kormány egyszerűen nem foglalkozik vele.
„Hát szerintem nem kell, hogy erről mi gondolkodjunk. A nyomozó hatóságok végzik a dolgokat és kivizsgálják az ügyet.” – a kormány képviselője a sajtótájékoztatón *
A stúdióbeszélgetés résztvevői kiemelték: a miniszterelnök személyes érintettsége miatt ez nem egy szokványos bűnügy. Hiszen a testvéréről van szó, aki a miniszterelnök legszűkebb környezetéhez tartozik, így a kormány hallgatása különösen szembetűnő. Szondi Vanda, az RTL riportere – akit korábban még független, objektív újságírónak tartottak – hónapokkal ezelőtt hat percen keresztül faggatta az akkori kormányt ugyanebben az ügyben, most viszont lejárt a munkaideje: egy fideszes képviselőt azzal rázott le, hogy nincs több kérdésre lehetőség. A műsorvezetők hangsúlyozták: a politikai szolgálat nem ismer munkaidőt, ezzel szemben most az ellenzéki politikusoknak lejár a munkaidejük, ami szerintük vissza fog ütni, ha a TISZA-kormány népszerűsége csökken.
A média hallgatása és a kettős mérce
A Marci bácsi ügy kapcsán a műsorban részletesen bemutatták, hogy a korábban a szőlőutcai ügyet hónapokon át cikkező, a „pedofidesz” narratívát erőltető ellenzéki média most szinte teljesen hallgat. Német Balázs (fideszes képviselő) összesítését idézték: a 24.hu 2191 cikket írt a szőlőutcáról, a mostani fejleményekről viszont nullát; a HVG 311 cikket a régi ügyről, most szintén nullát; a Telex 185-öt, most nullát; a 444 156 cikket a korábbi ügyről, most pedig egyetlen egyet, amelyben rögtön a cáfolatot hozták le. Panyi Miklós sajtótájékoztatót is tartott, ahol kijelentette: addig nem nyilatkoznak az RTL-nek, amíg az nem számol be az ügyről.
„Három napja hallgatnak, teljesen világos a helyzet, utána lehet kérdezni. Köszönöm szépen.” – Panyi Miklós *
A műsorvezetők szerint ez az elhallgatás a legjobb bizonyíték arra, hogy a szőlőutcai ügy egy politikai megrendelésre végrehajtott, lejárató kampány volt. Míg korábban a kormánypárti sajtót vádolták propagandával, most kiderült, hogy a függetlennek mondott lapok is csak akkor aktívak, ha az a saját érdekeiket szolgálja. A műsorban fájlalták, hogy a jobboldali szavazók ezt látják, de a szélesebb közvéleményhez ez az információ nem jut el, mert a nagy hírszolgáltatók egyszerűen napirendre térnek felette.
A parlamenti légkör és a házelnök megfélemlítése
A műsorban részletesen elemezték a parlamenti történéseket, köztük egy felvételt, amelyet Takács Péter fideszes képviselő rögzített. A videón az látható, hogy Balla György képviselő szóvá tette: Magyar Péter korlátlan időkeretben beszélhet, ami ellentétes a házszabállyal. A házelnökasszony válaszul két perc technikai szünetet rendelt el, és a műsorvezetők szerint gyakorlatilag azonnal „fenyítést” kapott a miniszterelnöktől. A testbeszédet és a jelenetet elemezve a beszélgetőpartnerek felháborodásukat fejezték ki, hogy a házelnök, egy közjogi méltóság, láthatóan utasításokat kap a végrehajtó hatalom fejétől, ami alkotmányos alapelveket sért.
A helyzetet súlyosbítja, hogy a Fidesz frakciójának ellenzéki felszólalásaira rendre nincs kormányzati válasz. Az interpellációk során Magyar Péter személyesen jelentkezik, és öt percen keresztül reagál, miközben a szakminiszterek meg sem szólalhatnak. A beszélgetők szerint ez egy egyszemélyes politikai színházzá silányítja a parlamentet, ahol a törvényhozás érdemi vitája helyett egy „one man show” zajlik.
A pszichológusos beszólás és a bántalmazó áldozati szerep
Szintén a parlamenti ülésnapról származik az a jelenet, amikor Magyar Péter Rétvári Bence felszólalására reagálva egy pszichológustól kapott leírást olvasott fel:
„Egy klasszikus mintázatot hoz az, ahogy beszélt: a bántalmazó azt állítja, hogy valójában ő szenved, a támadók igazságtalanul bánnak vele, és ezzel próbál mindenféle együttérzést kizsarolni. Ezt úgy hívják, …” – Magyar Péter Rétvári Bencének *
A műsorvezetők ironikusan megjegyezték, hogy a miniszterelnök pontosan ugyanazt a bántalmazó áldozati sémát írta le, amit sokan az ő saját viselkedésében is felfedeznek. Emlékeztettek arra, hogy korábban a Magyar Nemzet közölt egy pszichológiai elemzést Magyar Péterről, amit akkor a sajtó egy része etikátlannak minősített. Most viszont, amikor a miniszterelnök hoz fel pszichológusi szakvéleményt, senki nem tiltakozik.
Sertéshús-kampány és az egészségügyi érvelés
A műsor egyik könnyedebb, de a kettős mércét tovább szövő része a disznóhús-fogyasztási kampány volt. A mezőgazdasági miniszter sajtótájékoztatót tartott, amelyben a sertéshús előnyeit méltatta. A HVG cikke szerint olyan indokok is elhangzottak, mint az „egészségesebb erekció” és a „pattogó petefészek”. A stúdióvendégek viccelődve hozzátették: úgy tűnik, a TISZA a sertéshússal helyettesítené a korábbi Fidesz-kormány családpolitikai eszköztárát, és ha majd a migrációs paktum miatt korlátozni kell a sertéshús fogyasztását, akkor ezeket a nyilatkozatokat gyorsan vissza kell vonni. Kiemelték: miközben a Fideszt a korábbi években a családpolitika mögött húzódó ideológia miatt támadták, most a TISZA hasonlóan szokatlan érvekkel áll elő, amit a független sajtó már nem kritizál olyan élesen.
Roma gyerekek és azonos nemű párok – Magyar Péter vitatott kijelentése
A műsorban hosszan foglalkoztak Magyar Péter azon parlamenti kijelentésével, amelyben a roma gyerekek örökbefogadását hozta fel példaként. A miniszterelnök azt mondta: sok roma származású gyermek vár örökbefogadásra, és lehet, hogy lennének azonos nemű párok, akik örökbe fogadnák őket. Az érvelés szerint ők jobb helyen lennének egy ilyen párnál, mint egy agresszív családban vagy anyaotthonban.
„Van nagyon sok roma származású gyermek, örökbefogadásra váró gyermek. Tudja olyan roma gyerekek, akik ellen önök tüntettek innen az országgyűlés alakuló ülésén. És senki nem akarja, senki nem akarja őket örökbe fogadni.” – Magyar Péter a parlamentben *
A stúdióban ezt rendkívül sértőnek és demagógnak minősítették. Felhívták a figyelmet arra, hogy a roma közösség családeszménye éppen az anya-apa modellen alapul, a hagyományos nemi szerepek és a vallásos nevelés erős. A műsorvezetők szerint Magyar Péter durván általánosított, és megpróbálta „kiszervezni” a roma gyerekeket azonos nemű párokhoz, ami a roma közösségben óriási felháborodást válthat ki. Úgy vélték, a romáknak fel kellene lépniük az ilyen kijelentések ellen, és azt is hozzátették: hasonlóan általánosító kijelentésekért korábban Lázár Jánost támadták, most viszont a miniszterelnöktől ez elfogadható.
Majka és a sajtóval kapcsolatos gyűlöletkampány
Az adásban szóba került Majka (Majoros Péter) egyik koncertjének végén tett kijelentése is. A rapper a korábbi jobboldali sajtó bizonyos részeitől úgy búcsúzott, hogy „rohadjatok meg”. A műsorvezetők ezt azért tartották különösen visszásnak, mert Majka korábban anyagi támogatást kapott a kormányzattól (2021-es Szerencsekoncert, covid alatti kompenzációk), és a TV2-nél is dolgozott, amelyet a balliberális sajtó sokáig a Fidesz propagandagépezetének bélyegzett. Répási Róbert, korábbi államtitkár Facebook-bejegyzését idézték:
„Szégyellem magam, amiért a Szerencsejáték Zrt. igazgatósági tagjaként szavazatommal hozzájárultam ahhoz, hogy Majka a 2021-es szerencsekoncertért közpénzmilliókkal gazdagodhasson. Ez az én elszámolásom, sajnálom.” – Répási Róbert Facebook-posztja *
A beszélgetés során felidézték Majka korábbi, Sziijártó Péternek címzett segítségkérését is, ami éles ellentétben áll mostani gyűlölködő stílusával. A műsorvezetők szerint ez a fajta „örömtánc” mások egzisztenciájának elvesztése felett embertelen, és előbb-utóbb az ilyen megnyilvánulások vissza fognak ütni. Külön kiemelték a 444-en megjelent Herceg Márk-véleménycikket, amelyben a szerző a Pesti Srácok megszűnésén teli pofával röhögött. A stúdióban ezt a hozzáállást elfogadhatatlannak minősítették, mert valós egzisztenciák, kollégák vesztették el az állásukat, és egy újságíró nem így viszonyul a szakmájához.
A Mandiner államosítása és a sajtószabadság kérdése
A műsor egy külön blokkot szentelt a Mandiner visszaállamosításának. A beszélgetők felidézték, hogy a lapot egykor az MCC a Médiaworkstől vásárolta ki, vagyis az egy magántranzakció keretében került jelenlegi tulajdonosához. A kormány most ezt az állami tulajdonrészt akarja visszaszerezni, amit a műsorvezetők „a legrosszabb kommunista forgatókönyvhöz” hasonlítottak. Hangsúlyozták: a kommunizmusban voltak állami lapok, és ha a kormány beleszól a Mandiner tartalmába, azzal pontosan azt a sajtószabadság-rombolást valósítja meg, amivel korábban a Fideszt vádolták. Kocsis Ilona véleményét is behozták, aki szerint a kormánynak ki kellene engednie a lapot a kezéből, és a piacra bízni a működését, mert a nagyobb kár az lenne, ha a visszaállamosítás után kvázi kormánylapként üzemelne tovább.
A kis benzinkutasok tiltakozása és a költségvetési ígéretek
Újabb feszültségforrásként említették a kis benzinkutasok szervezkedését. A 24.hu cikke szerint a független töltőállomás-tulajdonosok bezárással fenyegetnek, és figyelmeztető akciókat terveznek, mert a TISZA-kormány nem hajlandó kifizetni azt a kompenzációt, amit még az Orbán-kormány helyezett kilátásba számukra. A műsorvezetők idézték a közleményüket, amely szerint nem tűrhetik, hogy veszteséges működésre kényszerítsék őket, és „nem erre szavaztunk”. Ez a fricskaszó szerintük jól mutatja: a „minden magyar embert szolgálunk” ígéret két hónap alatt odalett, és a korábban a Fideszt „aljas gonoszsággal” vádoló szavazók most szembesülnek azzal, hogy a változás negatív irányba történt.
Boldogságkutatás: konzervatívok vs. liberálisok
Az adás végén egy nemzetközi kutatási eredményt ismertettek, mely szerint a konzervatív világlátású emberek boldogabbak, mint liberális társaik. Ezt a vendégek némiképp ironikusan értelmezték: a TISZA szavazói a választás után is csalódottak voltak, és a liberális oldalon mindig jelen van egyfajta üresség, mert az életüket túlzottan a politikai vezető személyéhez kötik. Ezzel szemben a konzervatívok a hagyományos családi értékekből merítenek boldogságot – bár a jelenlegi politikai helyzetben a jobboldal sem lehet felhőtlen. A műsorvezetők végül azt jósolták: ahogy korábban a csalódott fideszesek, úgy most a csalódott tiszások tábora is növekedni fog, és a politikai elégedetlenség újabb hullámokat vet majd.
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
- Pinrok Tamás / Pindinek: A műsor elején a vendégek között említik „Pinrok Tamást”, a későbbiekben a beszélgetőpartnerek „Pindinek” vagy „Pindit” megszólítással hivatkoznak rá. A két névalak valószínűleg ugyanarra a személyre utal, de a pontos név nem rekonstruálható egyértelműen.
- „Bindsistán”: A koncertleírásban említett kifejezés. Valószínűleg a koncert végén játszott dalra vagy szünetre utal, de az ASR-hiba miatt a pontos jelentése bizonytalan.
- „Fehéráz”: A parlamenti helyszín kapcsán hangzik el, feltehetően „Fehér Ház” vagy „Fehérváron” lehetett a helyes változat, de a kontextusból nem dönthető el teljes bizonyossággal.
- „kekváktól”: A Mandiner visszaállamosításánál említett kifejezés, valószínűleg a „kékváktól” (Médiaworks), ami egy korábbi tulajdonosra utalhat. A pontos írásmód és tulajdonosi viszony a szövegben nem világos.
- „Médi Worksől”: Lásd fent, a Médiaworks nevét az ASR torzította.
- „Szű RH TV”: A Hír TV torz felismerése, melyet a műsorvezetők is idéznek. A kontextus egyértelművé teszi, hogy a Hír TV-ről van szó.
Teljes átirat megjelenítése
[00:00:12]Jó estét kívánok mindenkinek.
[00:00:12]Tisztító tűz és ami mögötte van, vagy ami ezzel jár.
[00:00:18]Ezekről beszélünk mai vendégeimmel a trollban Szabó Gergővel.
[00:00:23]Szarvas szilveszterrel és Pinrok Tamással.
[00:00:24]Jó estét.
[00:00:24]Sziasztok.
[00:00:24]Úgy tűnik, hogy Magyar Péter nem mindig [zene] szeret beszélni, amikor egy mikrofont meglát.
[00:00:29]Hiába sajtótájékoztató, van egy rövid szösszenet, hogy hogyan reagált arra, amikor a Hír TV is megjelent.
[00:00:40]Szű RH TV.
[00:00:42]Jó napot kívánok mindenkinek.
[00:00:42]Nagy szeretettel köszöntöm a helyszínen jelené.
[00:00:48]Hm.
[00:00:48]Hát nem a nagy kedvence ez a hírtév.
[00:00:51]Pedig az ipari kamerának is megáll.
[00:00:54][nevetés] és szeret szeret ott orbánozni meg tisztítót üzezni és mindenféle vendettát hirdetni úgyhogy azért de ez hogy ez az egy mikrofon szavar ez ez melyik ez hol volt ez a sajtótájékoztató hú ez egy-két nappal ezelőtt vol parlament vagy fehérá fehéráz nem nem ott nem de nem is a parlamentb hogy közel van-e a Duna csak azért ja hogy beledobja Igen.
[00:01:19][nevetés] Telefon, mikrofon, hírtév.
[00:01:20]Tehát mit szoktak ilyenkor mondani?
[00:01:22]Ezért szavaztuk meg Magyar Pétert.
[00:01:26]Jó, de Magyar Péter annak idején a 444-eseket is a Dunába lökte volna meg a többieket, úgyhogy az, hogy a mikrofon zavarja, na mindegy.
[00:01:35]És ugye kihúzta volna a dugót is a Hírévéből, tehát még még csak a még csak a mikrofon zavarja, még a connectnektorig nem jutott el.
[00:01:39][nevetés] Még még most is akarja.
[00:01:42]Szerintem ez a ez a nem tudom célja még nem nő el.
[00:01:45]viszont megint volt [nevetés] megint volt kormányszóvivői tájékoztató és a kolléganőm megkérdezte a jelenlévőket mit gondolnak erről a Zsolti bácsi ügyről ami inkább már Marci bácsi merthogy volt egy olyan nyilatkozat mely szerint Magyar Márton ugye a kontrollvezetője fizetett egy interjúért.
[00:02:11]Hallgassátok meg mi volt erre a reakció.
[00:02:18]Köszönöm szépen, Szabó Réka Hír TV.
[00:02:21]Sajtóinformációk szerint az is szóba került a tegnapi kormányülésen, hogy a szőlőutcai ügy koronatan koronatanúja 4 millió Ftot kaphatott Magyar Péter testvérétől, Magyar Mártontól.
[00:02:32]A kérdésem az lenne, hogy valóban így van-e ez, és hogyan fogják kivizsgálni az ügyet?
[00:02:40]Egyáltalán nem került.
[00:02:40]Bocsánat, egyáltalán nem került szóba.
[00:02:42]Semmilyen szinten föl sem merült, és nincs is hozzá köze a kormánynak, hiszen itt van egy vizsgálat, független testületek végzik ezt.
[00:02:51]Semmi köze a nyomozáshoz a kormánynak nem merült fel.
[00:02:55]Csak, hogy a miniszterelnöknek lehet személyes érintettsége akár.
[00:02:59]Nem merült fel.
[00:02:59]Ez egy kormányülés volt.
[00:03:01]És önök mit gondolnak, vagy akár miniszter úr az ügyről?
[00:03:03]Hát szerintem nem kell, hogy erről mi gondolkodjunk.
[00:03:06]A nyomozó hatóságok végzik a dolgokat és kivizsgálják az ügyet.
[00:03:10]További kérdés.
[00:03:14]Nem kell, hogy erről gondolkod.
[00:03:15]Semmiről nem kell.
[00:03:15]Amit mondanak, azt elmondjuk.
[00:03:18]És bocsánat, mondja ezt az a Szondianda RTL-es riporter, aki március végén, vagy lehet, hogy április elején az utolsó kormányinfók egyikén hosszan kérdezett a Zsolti bácsi ügyről, és ugye előhozta a babák című filmet, és akkor érdekes, nem azt mondta, hogy a kormánynak ehhez nincs köze, mert ugye az akkori kormánynak sem volt ehhez köze, ráadásul azóta tudjuk, hogy ez egy full kamuügy, ez egy politikai megrendelésre végrehajtott összeesküvés elméletés lejárató akció.
[00:03:40]Nincsenek Zsolti bácsik.
[00:03:43]És a Vanda erről hosszan kérdezett akkor most meg most meg itt előadja a hülyét meg ez a nem tudom meg nincs közünk hozzá meg nem foglalkozunk azt mondták hogy vizsgálódnak tehát folyik egy vizsgálat.
[00:03:53]Nem az nem erről szól Magyar Márton állítólag fizetett egy interjúért.
[00:03:58]Az egy teljesen más vizsgálat, ami a Szőlőutcára vonatkozik, az ottani ügyekre vonatkozik.
[00:04:02]Tehát úgy tesznek, mintogyha nem tudom kevernék a szezont a fazonnal.
[00:04:07]Valamikor fontos ez az ügy, valamikor meg nem fontos ez az ügy, valamikor megvannak a Jokerszavak, nem értem, nem tudom, és most a legfontosabb, hogy nem kell gondolkodni.
[00:04:17]Ez ez talán így mindent elmond, de az a jó, hogy ezek az emberek ezek független sajtótermékektől jöttek, nem?
[00:04:22]Vagy nem?
[00:04:24]Vagy rosszul gondolom, mert igen, volt egy kimutatás, hogy az ellenzéki média, az akkori ellenzéki média hány cikkben foglalkoz.
[00:04:32]Na majd azt is hozom.
[00:04:32]Na majd azt is hozom előtte.
[00:04:33]és a ezzel az új üggyel, tehát az új fejlemények zéró.
[00:04:38]Igen.
[00:04:39]Na, azt is hozom majd.
[00:04:39]Viszont előtte ugye itt az volt, hogy nem tisztünk gondolkodni.
[00:04:43]Valaki meg azért nem válaszol, mert lejárt a munkaideje.
[00:04:47]Az is jó.
[00:04:49]Képviselő asszony, jó estét kívánok.
[00:04:52]Néhány kérdést megenged?
[00:04:54]Jaj, miért nem?
[00:04:54]Mit szól ahhoz, hogy Magyar Márton pénzt adhatott Bangó Sándornak?
[00:05:02]Ön 45-kor van pénteken önöknek is lejárt szerint a munkaideje.
[00:05:06]Menjár de hát ön politikus, önnek is lejár valamikor akkor ezek szerint a munkaideje.
[00:05:12]Emlékeztek, amikor Orbán Viktor volt a miniszterelnök, akkor még szabadságra se mehetett el, mert minden nap 024-ben ő a miniszterelnök.
[00:05:19]Az összes képviselőt, amikor Sziártó Pétert futás közben kapták elis interjút a ház előtt szerettek volna készíteni, akkor nem volt munkaidő.
[00:05:29]Most van.
[00:05:29]És arra emlékeztek, amikor Koller King próbálták kérdezni meg hasonlóan, és ott állt a kórus, hogy hazudik a tév, és ott mosolygott hátul, hogy ez az ez a válasz.
[00:05:39]És akkor kérdezték, hogy ennyi, ennyi és most is ennyi.
[00:05:41]Hát jó, amikor megszólaltban legalább volt köszönet, hogy azt szeretnénk, hogy az a jó, hogyha minél rosszabb a magyaroknak, mert akkor az rossz a kormánynak.
[00:05:48]Hát talán jobb is, hogyha neki lejár a munkaideje.
[00:05:52]Erre is azt tudom mondani, amit már Magyar Péterrel kapcsolatban többször elmondtam, hogy ez még oké, most még oké, mert mert van ez a flow és vannak ezek a mézeshetek és nem érdekel senkit, de amikor majd jönnek a konfliktusok, jönnek a gazdasági bajok, jönnek a társadalmi bajok, akkor ez a válasz már teljesen más lesz a nézőszemével, merthogy azt mondja, hogy lejárt a munkaidőd, mi meg több adót fizessünk.
[00:06:22]Miért?
[00:06:22]És mi lesz, ha minden tökéletes?
[00:06:24]Ja, de miért járt le valakinek a munkaideje, amikor Magyar Péter arról beszél, hogy egész nyáron dolgozni fognak a pár nem jár a politikusnak, nem jár.
[00:06:30]Tehát a politikus ugye az egy szolgálat, tehát elvileg folyamatos 024 órás munkát jelent.
[00:06:35]És igen, ugye Mariannak azért igaza van.
[00:06:37]Itt van egy pár eset, tehát amikor például Orbán Viktor elment ultizni gyakorlatilag éjjfél körül ugye Korda Gyuri bácsival meg Pintér Sándorral, és jött ki az ultizás után, ott álltak a kamerák, és nem tudom éjjfél után pár perccel ugyanúgy megkérdezték, hogy amikor az uniós csúcsról hajnali 4:00-kor jön ki egész napos munka után és küzdelem meg harc után, és ott megáll a sajtó előtt és kérdezhetik, akkor nem járt le Orbán Viktor munka ideje, csak nekik jár le.
[00:07:01]Ezek szerint volt a parlamentben a héten egy nagyon érdekes, nevezzük így fenyítésnek.
[00:07:06]Takács Péter képviselő rögzítette és ő narrálta az egész videót, ahogy felvette az eseményeket.
[00:07:13]Annyi történt, hogy az egyik ellenzéki képviselő ugye Balla György szóvá tette, hogy miért van az, hogy Magyar Péter korlátlanul beszél, és ezt ki kellene a házelnöknek vizsgálni.
[00:07:26]Na, ezt visszahozom nektek a felszólalást és az utána lévő reakciókat.
[00:07:33]Magyar Péter bármikor korlátlan időkeretben kap szót, ez nem létezik.
[00:07:38]Kaphatott volna szót személyes megtámadtatás címén, ő is, mint bármelyik képviselő.
[00:07:42]Ez személyes megtámadtatás.
[00:07:45]És most, amikor én beszélek, pontosan akkor kaphatott volna ő is szót az általam valóban tisztelt házelnökasszony kérném, vizsgálja meg ezt az ülésvezetést és a következő házbizottsági ülésen tájékozhasson bennünket arról, hogy mindent rendben talált-e, vagy hát nem volt minden tökéletes.
[00:08:06]Köszönöm szépen.
[00:08:13]Köszönjük szépen.
[00:08:13]Most két perces technikai szünetet rendelek el.
[00:08:19][zene] Gyorsan befenyíti.
[00:08:24]Nézd meg.
[00:08:24]Nézd meg.
[00:08:28]Gyorsan befenyíti a házelet.
[00:08:28][zene] Szerintetek mit mondott neki?
[00:08:37][nevetés] Nagyon jól végzed a munkát.
[00:08:40]Köszönöm.
[00:08:43]Így tovább.
[00:08:43]Igen.
[00:08:43]Amúgy kínunkban röhögünk, de azért ez félelmetes maga ez az egész félelmetes, hogy így lehet viselkedni.
[00:08:50]És ha figyelitek azt a díszes társaságot körülötte mögötte, ott a Velkei György, a Bódis Kriszta nem tudom ki van még, a Radnai Márkül ott is, ahogy mindig mosolyognak, mindig figyelnek, mindig tapsolnak, ha kell velkei akkor is, amikor nem kell, akkor [nevetés] akarja indítani ez a stárista korszak meg Rákosi, hogy na elvtársak ki lesz az első, aki abba meri hagyni a tapsolást, mert annak baja lesz.
[00:09:14]Félelmetes ezt látni és az, hogy egy miniszterelnök ott tart, hogy mindenkinek beledumál a mondandójába, kettő percet nem hagy vissza választani, 50 percig nyomja a dumát, de az, hogy valaki más beszél, nem pökhendi módon beszól nekik, és aztán meg már bocsánat a szóért, de csicskáztatja a sajátjait.
[00:09:31]Az hagyende, de házelnökről beszélünk, egy közjogi méltóságról, és így láttam, mint a a rossz gyerek, aki nem tudom, puskázott így nézett, de jogilag is.
[00:09:40]Tehát a demokráciá a kormány a végrehajtó hatalom, a törvényhozó hatalom az mi?
[00:09:45]az a parlament, annak az elnöke, a kormány, a miniszterelnök nem utasíthatja meg, nem, hogy ne itt csináld már.
[00:09:55]Tehát, hogy hogy ez egy ez egy egészen elképesztő és az az arc, amit vág a házelnök asszony, az szerintem mindent elmond az egészről.
[00:10:03]Tehát annyira ledöbben szerintem, mint ahogy a nézők ledöbbentek például a hétfői ülésnapon, akik nézték azt az egész közvetítést.
[00:10:11]Ez a múlt heti, ugye ez a múlt heti jelenet sor, de az a hangulat, ami ott van, az valami az az a feszültség, hogy már akkor azt mondták neki, hogy Ági, tisztító tűz lesz.
[00:10:24]Igen, de az pulzál és és az átjön szerintem mindenki számára, hogy ez ebből nagyon nagy baj lesz.
[00:10:29]Ebből nagyon nagy baj lesz.
[00:10:31]Most nem bent a parlamentben, hanem amúgy az országban szerintem nagyon nagy problémák lehetnek.
[00:10:37]Ne legyen igazam.
[00:10:37]Csak azt ne felejtsd el, hogy nincsen Tisza kormány sem, meg parlamentár parlamentáris demokrácia sincs az országgyűlésben.
[00:10:44]Tegnap hosszan néztem az országgyűlési közvetítést és pont Forer Ágnes kérdezte meg, mikor a fideszesek interpelláltak, hogy a kormány nevében kíván-e valaki reagálni és soha nincs kormány.
[00:10:53]Tehát mindig Magyar Péter jelentkezett, mindig Magyar Péter reagált öt percben, csak ő van.
[00:11:00]Ez az egész egy politikai színház és egy one man show, amit Magyar Péter nem is engedi.
[00:11:03]Pedig hát ott ül a pénzügyminiszter, vannak azért szakmai kérdések, ott ül Kapitány István és soha soha meg fel sem szólalhatnak nagyon-nagyon ritkán.
[00:11:12]Nagyon na most jön az, amiről Pindi korábban beszélt.
[00:11:14]Ez az ami kimaradt rovatunkat illeti, mert ez az úgynevezett Marci bácsi ügy, és ami ehhez kapcsolódik.
[00:11:25]azért foglalkozunk veled.
[00:11:25]Az ami korábban volt, hogy mondjuk a néni44 egy nap 38000 cikket ír ugyanarról a dologról, az elmarad és Panyi Miklós a saját sajtótájékoztatóján kicsit felkérdezte az RTL klubot.
[00:11:42]Ha jól tudom, az RTL klub eddig még nem számolt be erről az ügyről.
[00:11:44]Cáfoljon meg, szerkesztő úr beszámolt az RTL klub az elmúlt három napban.
[00:11:48]Most engedj, mert mert a mert a válaszára fogod reagálva bizottság.
[00:11:56]Igen, igen, értem.
[00:11:56]Csak ezt megni.
[00:11:56]Tehát mindaddig, amíg az RTL Klub nem számol be erről az ügyről, addig nem nyilatkozunk az RTL klubnak.
[00:12:02]Számoljanak be erről az ügyről.
[00:12:04]Három napja hallgatnak, teljesen világos a helyzet, utána lehet kérdezni.
[00:12:08]Köszönöm szépen.
[00:12:10]És ehhez még csak egy kis főszer.
[00:12:10]Ugye Német Balázs írta ki a Facebookjára egy egy érdekes összesítést, hogy erről az ügyről ki hogyan számolt be.
[00:12:20]Szőlőutcáról például a 24.2 191 darab cikket írt.
[00:12:24]A mostani Marci bácsisról nullát.
[00:12:27]A HVG 311 cikket most nullát.
[00:12:27]A Telek 185 cikket most nullát.
[00:12:32]A 444 156 darab cikket most egyet amiben egyből a cáfolatot lehoztá.
[00:12:39]munkához idők alaposabb [nevetés] nyomozó módon feldolgozzák és utána kihozzák függetlenek ők a független igen meg szerkesztési szabadság van nem hát nehogy már beleszóljon valakit [nevetés] de azért megdöbbentő ez a dolog mert az egész kampányt erre építették föl és most az egész összedől visszahulik rájuk visszahullhat rájuk az egész üg és tényleg tehát lebuknak tehát annyira nyilvánvaló csak az a baj hogy számunkra buknak le meg a jobb jobboldali szavazók számára, akik itt vagyunk és figyeljük a híreket, de ez a nagy többség számára egyáltalán nem jön el.
[00:13:18]Na és akkor nem mondjuk azt, hogy kormánypropaganda, amikor folyamatosan ezt kapta meg mindenki ezen az oldalon.
[00:13:25]Hiába ö éve, 10 éve, 35 éve újságíróként dolgozott, és nem is azt mondjuk propag propagandisták, a cselétsajt, a nem tudom micsoda.
[00:13:34]Erre mit mondatok?
[00:13:34]Hát ez nem ez.
[00:13:37]Hát dehogy nem, dehogy nem.
[00:13:38]És a sőt és ugye azért fordítsuk is meg a helyzetet.
[00:13:42]Azért tudom, hogy a jobb oldal még apátiában van, és borzasztó nagy a csalódás, de ha ez fordítva történik, ha a Fidesz mondjuk egy hazugpolitikai kampányt épített volna fel egy lejárató hazug ügyre, akkor 100zres tüntetések lettek volna Magyarországon, vagy lennének most is.
[00:13:56]Most mi még nem mozdulunk meg ebben az ügyben, pedig majd kell, és ezt ezt tovább kell vinni, mert ez ez tényleg nagyon súlyos, ami így történt a kampányban, és azóta is, ahogy ezt az egészet elhallgatják, és szőnyeg alá sötét.
[00:14:06]van egy új rovat, ez is a a szakma, és egyszerre most a kormányt is értem ezalatt, illetve az újságírókat ugye tartotta az [nevetés] a mezőgazdasági miniszter egy sajtótájékoztatót, amiben elmondták, hogy több disznóhúst kell enni.
[00:14:26]Na most a HVG idézte, és a cikk címét is ide hozom.
[00:14:30]Egészségesebb erekció, pattogó, petefészek, meglepő indokokat is felhozott a Tiszakormány arra, miért együnk több sertés húst.
[00:14:42]Végre jó köbben kinek mi lesz az?
[00:14:42]Jó közekben van.
[00:14:45]Ennyi.
[00:14:46]Urak, mi lesz az ebéd nálatok?
[00:14:48]Igen.
[00:14:48][nevetés] Majd azért van még, mert a migrációs paktum körül elég nagy a homály.
[00:14:51]Mer ott az rosszul alakul, akkor ezeket a nyilatkozatokat a disznóhúsról majd vissza kell vonni időben, és ott majd a halál lesz a fontos, mert akkor aztán nem beszélhetünk sertés húsról.
[00:15:02]Ez egy új megközelítés, mert [nevetés] az előző az előző 16 év az egy családpolitikát csinált demográfiai bajaink orvoslására.
[00:15:13]Most úgy látszik, hogy a a disznó hús lesz a lesz neked lombik program.
[00:15:16]Azt mondod?
[00:15:18][nevetés] Igen.
[00:15:18]Igen.
[00:15:18]Tehát ez egy új megközelítés.
[00:15:19]És majd kíváncsi leszek a családpolitikai politikájukra, hogy hogy ott mit csinálnak, mert nehogy ezzel helyetesítsék.
[00:15:27]Tehát ez azért nem lesz annyira figyel mutatni, hogy több gyermek születik, több sert és hús fogyott, akkor sikeres volt ez a kampány.
[00:15:36][nevetés] Pedig nem az volt a HVG-s duma, hogy nem tudom a magyarok korábban halnak, elhízottak, szöcskét kell lenni, mint Ázsiában, [torokköszörülés] ugye sok sok sertés húst fogyasztunk, most jött a Tisza, ezt bemondtá és rögtön rögtön ez van.
[00:15:48]Sok a tesőra is azért híznak el a gyerekek, inkább csertés 20 kg [nevetés] sokat a tesióra azért híznak, de te ezt igen ezt hallott jó lesképzelem otthon a a gyermekvezés előtt álló párokat ap sertéspörköltet főztem és mi a köret rántott hús [nevetés] megetted már a sült vért na jó a kontrol.hu írja a szakma.
[00:16:15]A szakma, a szakma alig több mint egy héttel kinevezése után visszavonhatják Tot Tamás rendőr altábor nagy megbízását a Bácskiskun Vármegyei rendőrfőkapitányság élől.
[00:16:26]Most nem tudom, hogy az új havasik.
[00:16:30][nevetés] Tehát ezek milyen döntések, hogy egy hét után Figyelj, én azt a én azt én azt olvastam így kommentekben, hogy micsoda jó kormány ez.
[00:16:40]Igen.
[00:16:42]Tehát belátták a hibájukat és léptek és egy hét után.
[00:16:46]És egy hét után ők már egyből észrevették.
[00:16:48]Nem az, hogy egy hülye lépés volt, hogy hogy lehetett így kinevezni valakit, hogy nem tudták, hogy milyen.
[00:16:52]Nem megcs az ukrán gabonánnál is ezt írták.
[00:16:57]Tudják, mert így teszik.
[00:17:00]Bujkáló fideszes volt biztos.
[00:17:01]Igen.
[00:17:01][nevetés] Most elkapták.
[00:17:02]Látod.
[00:17:02]Na, ezért szavaztuk meg őket.
[00:17:05]Igen.
[00:17:05]Na, ez a tisztító tű teljesen.
[00:17:09]Kettős mércével folytatjuk.
[00:17:16]Ez is most történt a parlamentben.
[00:17:16]Pócsi János elhagyta a helyét, a a székét, és lejjebb ment egy beszéd közben.
[00:17:24]Ezt nézzük meg, hogy mi történt, és akkor mondom, hogy miért érdekes.
[00:17:33]Pócsánosnak jó videózást kívánok, és szeretném jelezni az elnökasszonynak, hogy amíg amíg beszéltünk, amint a piti tolvajok alulról a padalról videóznak folyamatosan, annak ellenére, hogy megállapodtak a képviselők, legyen szíves, ne zaklassa képviselő úr a minisztereket.
[00:17:54]Szóval szeretném elmondani még egyszer szeretném elmondani.
[00:17:58]Szeretném elnézést, miniszterelnök úr, Pócsúr készített videófelvételt, az imént?
[00:18:07][nevetés] Azt se tudják, hogy mi van.
[00:18:08]De Pócsoll.
[00:18:12]Igen, de amikor maga Magyar Péter ment oda Gulyás Gergelyhez, az nem probléma.
[00:18:18]Á meg mondjuk a mondat folytatására kíváncsi lettem volna.
[00:18:20]Tehát ha a Pócs tudjuk, hogy nem készített felvételt, [nevetés] de hogyha készített volna, akkor mit csinál a a házelnökasszony?
[00:18:26]Tehát akkor begyűjti a telefont, letörölteti, meg nem tudom, odaadja az informatikusoknak, hogy minden [nevetés] bizonyítékot azonnal el kell tűn, vagy mi mi lett volna a következő lőítették a pincéket ott a parlament ott azért még ugye a fehérázban van és ugye régi hagyománya van annak, mert körmök rendben el is pofoszodták volna és elvehették volna a telefont és beledobhatták volna a Dunába.
[00:18:46]Az megvan, hogy úgy állt, és olyan arckifejezése volt Magyar Pétern, mint az osztályfőnöknek, amikor így porcs most már igen, telj mint az osztályfőnök, aki tényleg azt látja, hogy nem tud rendet tartani.
[00:18:59][nevetés] Nekem nagy türelmem van, de ez most már az utolsó volt.
[00:19:04]És Magyar Péter ez szintén a mostani parlamenti ülésnapon egy nagyon érdekes reakciót mondott Rétvári Bencinek a felszólalására.
[00:19:16]Köszönöm szépen, elnök asszony a szót.
[00:19:20]Gondolkodtam, hogy mi az, amit Rétvári Bence csinál, és miközben itt beszélt, kaptam egy pszichológustól egy leírást, és engedje meg, hogy elolvassam.
[00:19:32]egy klasszikus egy klasszikus mintázatot hoz azt teszi, ahogy beszélt, hogy a bántalmazó azt állítja, hogy valójában ő szenved, a támadók azok igazságtalanul bánnak vele, és ezzel próbál mindenféle egyért egyetért együttérzést kizsarolni.
[00:19:53]Ezt úgy hívják, ezt jól ismeri, azt írja az a pszichológus ezt a mintázatot.
[00:19:59]No és hogy ezt miért hoztam?
[00:20:02]A 24.hu írt arról, hogy a Magyar Nemzet hozta le egy pszichológus elemzését Magyar Péterről.
[00:20:08]Ezt tiltja a szakma etikai kódexe.
[00:20:12]Hát van akinek tiltja, de van akinek nem tiltja.
[00:20:14]Tehát hogyha a miniszterelnök hoz egy pszichológust, az teljesen oké, semmi probléma nincsen vele.
[00:20:19]Biztos szoros kapcsolatban van ezzel a pszichológussal.
[00:20:26]ot a parlament furcsa volt azért hallgatni azokat a mondatokat amit ő mond mintha saját magáról is lapoz várjál ez az én [nevetés] egyébk igen ezt nekem írta úot igen ez a bántalmazó áldozat ezt Varga Judiknak is felolvashatta annak idején otthon a lakásban de hát ugyanezt a pszichológusi szakvéleményt az No innen folytatjuk rövid reklám de várjuk önöket vissza Jó estét kívánok.
[00:21:17]Folytatódik a troll, és még mindig a kettős mércével folytatnánk, mert Majka [zene] az egyik koncertjének a végén a Bindsistán után hát elküldte melegebékhajlatra a jobboldali sajtót, leginkább azon részét, amelyik most véget ért, vagy kirúgták az embereket, és azt mondja, hogy rohadjatok meg.
[00:21:37]Na most ehhez hoztam Répási Róbert korábbi államtitkárnak a Facebook posztját, ugyanis ő megosztotta ezt a hírt, és azt írta, hogy szégyellem magam, amiért a szerencsejáték Zrt.
[00:21:52]igazgatósági tagjaként szavazatommal hozzánjárultam ahhoz, hogy Majka a 2021-es szerencsekoncertért közpénz milliókkal gazdagodhasson.
[00:22:01]Ez az én elszámolásom, sajnálom.
[00:22:06]És Majka elszámolás mikor jön majd milyen jól esett, amikor Szártó Péter külügyminisztereltől segítséget kért.
[00:22:10]Az akkor milyen alázatos fej volt?
[00:22:12]Aztán úgy érezte, hogy váltani kell.
[00:22:15]És úgy láttam, hogy nagyon sokaknál ez nem jelent erkölcsi problémát, hogy ez az ember, aki addig csöndben volt, még segítséget is kért, hirtelen a legnagyobb gyűlölködő, és belerúg olyan emberekbe, ilyen fogalma sincs szerintem a szerintem arra, hogy mi az a sajtó média, de most ráül erre a hullámra, mert úgy érzi, és mi lesz majd ezeket is majd hátba támadja, ha nem úgy alakult.
[00:22:38]Hát biztos, merthogy ő a TV2-nél volt sokáig, úgy emlékszem.
[00:22:42]Hát nem arról nem arról volt szó, hogy a TV2 a legnagyobb propaganda, a Fidesz propaganda TV a hírtvén kívül.
[00:22:50]Persze, tehát hogy az az akkor nem akkor az nem nem volt baj.
[00:22:55]Tehát amikor a milliók jönnek, akkor semmi probléma.
[00:22:56]És ahogy te is mondtad, a kormánytól is kért segítséget.
[00:22:59]A külügyminisztertőtől akkoriban az sem volt probléma.
[00:23:04]De most persze mindenki a azokba a tévéken Igen.
[00:23:07]Az a minden minden újságíróban, aki neki nem tetszik, pedig ezek a lapok is beszámoltak a koncertjeiről be.
[00:23:16]Tudósítások voltak, és nem csak negatív éllel, tehát nem csak negatív éléllel.
[00:23:21]És tényleg nagyon sok pénzt kaptak azért a kormánytól.
[00:23:22]Hát a covid idején emlékezetek, mikor nem tarthattak koncerteket, és a kormány kifejezetten alapot hozott létre a művészeknek, garázs meg meg akiknek elmaradt, tehát ott kompenzálták őket, kaptak fellépési pénzt, miközben ugye értelemszerűen fellépésük nem lehetett.
[00:23:35]Tehát akkor akkor jó volt a kormány.
[00:23:37]Most most érdekes, hogy már már nem és ilyen gusztustalan módon kell.
[00:23:42]Na de ide hoznám még ehhez pluszban a 44-nek a cikkét, Herceg Márk vélemény cikkét.
[00:23:48]A legszebb öröm Dasvidus kis srácok, és ugye ez a pesti srácokra utal.
[00:23:54]Ebben már az elején arról ír, hogy már a szuverenitensvédelmi hivatal megnyugtató beszántásánál is teljesen indokolt volt a füligérő száj.
[00:24:00]Azon pedig, hogy mindenkit kirúgtak a pesti srácoktól, és ha valakinek van még ott egy csöppesze, vég végleg le is húzzák a rolót.
[00:24:10]Már jó szívvel lehet teli pofával röhögni.
[00:24:13]Mondja ezt az az ember, akinek a kiadója, vagy ahova tartozik, ugye a magyar folyamatosan külföldről kapott pénzeket.
[00:24:23]Jó ezt különben látni, hogy hogy ennyire kibújnak egyesek a fényre, aki így viselkedik, így beszél, és ilyen ócskagyűrölet jön elő belőle.
[00:24:31]Én nem kívánok semmi rosszat.
[00:24:33]Én szerintem aki most így megmutatja magát, annak később biztos, hogy meglesz a böjtje, aki így viselkedik, örömtáncot jár.
[00:24:44]Miközben egyébként láthatóan a legbrutálisabb cselétsajtó megoldásokat szokták elkövetni, és nem is szégyelik magukat, de úgy látom, hogy ez mostanában tökéletesen belefér.
[00:24:53]Csinálok valamit, utána az ellenkezőjét mondom, valóság, alternatív valóság.
[00:24:57]Így összeérnek a kozmosz két oldaláról.
[00:25:00]Ők egybe gyúrják.
[00:25:02]Valami felháborító.
[00:25:04]Ráadásul pont a 444, ahol többnyire nem is tudósításokat lehet olvasni, hanem egyből már véleménycikkeket írnak.
[00:25:12]Igen, igen.
[00:25:13]Én teljesen egyetértek veled, mert az élet kiszámíthatatlan, és senki nem tudja, hogy a holnap mit hoz.
[00:25:19]És aki így viselkedik, ez az emberi tényező, mert hogy kollégákról van szó, tehát mégis csak újságírókról beszélünk, nem?
[00:25:28]Tehát, hogy hogy az emberi gondolkodásban a 444 is egy újság, meg a pesti srácok is egy médiatermék, és hogy kollégákról, egzisztenciákról így beszél valaki, az annak lesz valóban tehát az élet kiszámíthatatlan.
[00:25:46]Én se kívánok neki rosszat, de azért eljönnek azok a pillanatok, amikor amikor lehet, hogy nem lesz olyan jó, mikor majd megint idézni fogják ezt a mondatot, csak más élel.
[00:25:58]visszahullik a fejér, és közben mindig minket vádoltak ugyanezzel, pedig mi úri emberek voltunk.
[00:26:03]Tehát tényleg az volt az álláspont, hogy virágozzék minden virág.
[00:26:05]Hát soha nem nem lett belenyúlva az érdekeltségeikbe.
[00:26:08]Persze a Népszabadságot ránk fogják, de az sem úgy volt.
[00:26:11]Tehát ott az MSZP párt Alapítványa eladta Heidrik Pecinának egy osztrák üzletembernek, aki bezárta a Népszabadságot.
[00:26:17]Tehát és azért ilyen ilyen szintű gyalázkodás, uszítás a jobb oldalon elő nem fordulhatott soha.
[00:26:22]Hát, sőt, annak idején, amikor Simicska Lajos megszabadult a különféle médiumoktól, ugye Magyar Nemzet, Hírtv is annak idején, akkor is pont arról beszéltünk, hogy ő meg fog ettől szabadulni, és nem azt nézi, hogy ott hány ember dolgozik.
[00:26:40]Igen.
[00:26:40]Viszont hoztam azt a videót, amiről Szilveszter már korábban beszélt, Szondi Vanda és a kérdezés, illetve a válaszodás lehetősége.
[00:26:47]Fél év alatt nagyot fordult a világ.
[00:26:53]Szandianda RT.
[00:26:53]A házon kívül a szőlőutcai Javítóintézet ügyéről hozott nyilvánosságra egy dokumentumfilmet a héten.
[00:27:02]A nemzeti nyomozóiroda nem adta át ezeket az ügyészségnek.
[00:27:04]Ez hogyan fordulhatott elő?
[00:27:06]Ugye tavaly november 25-én Orbán Viktor azt mondta, hogy vizsgálatot rendel amiatt, hogy a rendőrségnek nem sikerült előrelépni ebben az ügyben sokáig.
[00:27:15]És Pintér Sándor múlt héten azt mondta az RT híradónak, hogy minden rendben találták.
[00:27:19]A rendőrség semmiben nem hibázott.
[00:27:22]továbbra is fenntartják ezt az állítást annak fényében, hogy a rendőrség ilyen felvételeket nem adott át az ügyészségnek.
[00:27:30]Sajtóinformációk szerint az is szóba került a tegnapi kormányülésen, hogy a szőlőutcai ügy koronatan koronatanúja 4 millió Ftot kaphatott Magyar Péter testvérétől, Magyar Mártontól.
[00:27:41]A kérdésem az lenne, hogy valóban így van-e ez, és hogyan fogják kivizsgálni az ügyet?
[00:27:49]Egyáltalán nem került.
[00:27:49]Nem került.
[00:27:51]Bocsánat.
[00:27:51]Egyáltalán nem került szóa, semmilyen szinten föl sem merült, és nincs is hozzák köze a kormánynak, hiszen itt van egy vizsgálat, független testületek végzik ezt.
[00:28:00]Semmi köze a nyomozáshoz a kormánynak nem merült fel.
[00:28:04]Csak, hogy a miniszterelnöknek lehet személyes érintettsége akár.
[00:28:08]Nem merült fel.
[00:28:08]Ez egy kormányülés volt.
[00:28:11]Na, ezt a részt direkt még egyszer visszahoztam, mert érdekes, hogy szerintem fél év se telt el a két státusz között és valahogy, sőt, ez valamikor ugye tavasszal volt tényleg ott az utolsó hetek, hetek egyikében, és valóban hat percen keresztül erről kérdezte, és próbálta az Orbán kormányra kenni ezt az egész ügyet.
[00:28:30]Tehát akkor Orbán Viktor ezek szerint vagy Szondivanda szerint felelős volt, de hát Magyar Péter, akik meg ezt ezt hyjpolták, ezt az ügyet és szándékosan létrehozták, ők nem felelősek.
[00:28:40]Talán a kérdés az releváns, tehát hogy a miniszterelnök öccséről van szó, és hogy a kormányülésen hát gondolom, hogy ott van a miniszterelnök, tehát ott szokott lenni, nem?
[00:28:50]Tehát, hogy felmerültte, ez nem a kormány dolga.
[00:28:53]A kormányülésen miért merülne fel?
[00:28:55]Hát a magáról a miniszterelnökről és az öccséről van szó.
[00:28:59]Talán csak azért.
[00:29:00]Hát meg ez egy óriási ügy.
[00:29:02]Hát egy egy több szálon fut.
[00:29:03]Igen, igen, igen.
[00:29:03]És politikai vetül hatalmas.
[00:29:06]Tehát itt itt itt nem csak egy nyomozásról van szó, hanem valóban az ellenzék, az akkori ellenzék erre egy kampányt épített, erre narratívát épített.
[00:29:17]A legmocskosabb, legaljasabb politikai narratívát építették.
[00:29:24]Embereket próbálnak tönkretenni.
[00:29:24]egy politikai közösséget egy billoggal odatették a billogot, hogy pedofidesz.
[00:29:34]És most amikor visszahullhat rájuk az ügy, kérem szépen, nem nincs itt semmi ügy, nem tárgyalt a kormány.
[00:29:42]És milyen érdekes, hogy akkor még független objektív újságíró volt, akit rendkívül érdekelt a téma.
[00:29:46]Most meg Szőllő utca.
[00:29:48]Várjál, ez hol az?
[00:29:48]Micsoda?
[00:29:48]Nem.
[00:29:48]Hát ez fölmer micsoda?
[00:29:52]Micsoda?
[00:29:52]Elfogló, hogy tud a tükörbe nézni?
[00:29:55]Én úgy látom, simán.
[00:29:55]Simán.
[00:29:55]Tehát, hogy nem zavarja.
[00:29:58]Na, egyik kedvenc rovatom érkezik.
[00:29:58]Nem mi mondtuk.
[00:30:06]Ugye most már hetek óta zajlik egy vita a parlamenten belül, hogy az azonos nemű párok fogadhassanak-e örökbe, és folyamatosan megkérdezik a miniszterelnököt, hogy mi erről a véleménnyel foglaljon állást.
[00:30:17]És Magyar Péter a parlamentben megint elkezdte összehasonlítani, hogy hol van jobb helye a gyermeknek, ahol bántják meg nem is tudom már miket hozott föl, mindjárt majd meglátjuk.
[00:30:32]És akkor elmondta, hogy hát a cigányoknál is az a cigány gyerek az most éppen hol van?
[00:30:37]Na, erre jött egy autentikus válasz.
[00:30:43]Van nagyon sok van nagyon sok örökbefogadásra váró gyermek.
[00:30:46]Beszéljünk tisztán.
[00:30:49]Nézzem rá.
[00:30:49]Nézzel rám, legyen szíves.
[00:30:51]Van nagyon sok roma származású gyermek, örökbefogadásra váró gyermek.
[00:30:56]Tudja olyan roma gyerekek, akik ellen önök kiiszkoltak innen az országgyűlés alapú lülésén.
[00:31:02]És senki nem akarja, senki nem akarja őket örökbe fogadni.
[00:31:06]Lehet, hogy lennének olyan azonos nemű párok, akik viszont igen.
[00:31:12]Úgyhogy válaszoljon nekem itt.
[00:31:14]Jézust hagyjuk, kedves Torockai László.
[00:31:17]Ön szerint hol vannak ezek a fél egy éves roma származású gyerekek jobb helyen az anyaotthonban, a kórházban, egy agresszív családban, vagy egy azonos nemű párnál?
[00:31:29]Köszönöm szépen.
[00:31:33]Van nagyon sok.
[00:31:35]Van.
[00:31:36]Na, akkor ehhez nem kell Torockai László, kérlek benneteket.
[00:31:37]Nem kell az elnök úr hozzá.
[00:31:40]És akkor most jövök én.
[00:31:42]Jó.
[00:31:42]Egy.
[00:31:42]Jézust ne hagyjuk.
[00:31:42]Kettő.
[00:31:48]Petya, hagyjad a cigány gyerekeket békén.
[00:31:50]Jó, megkérlek rá, főleg a féle egy éveseket.
[00:31:57]Ne próbáld kiszervezni őkethoz, melegekhez, egynemű párokhoz.
[00:31:59]Jó.
[00:31:59]És cigányok, ti meg kapjatok észbe.
[00:32:03]Jó, most csak a cigány gyerekekről beszélt.
[00:32:09]Ehhez nem kell Torockai László elnök úr.
[00:32:11]Ehhez cigányok, lépjetek már ti is egy kicsit.
[00:32:13]Jó.
[00:32:15]Itt van az, amikor fölhasznál nemzetiségeket, kisebbségeket, bárkit, és akkor egyszer csak onnan jön a pofon, hogy ez bizony nem kéne.
[00:32:25]Igen.
[00:32:25]Amikor meggyőződéssé válik valami, úgy látszik, hogy hogy Magyar Péternél ez meggyőződéssé vált, hogy meleg párok fogadhatnak örökbe gyermeket.
[00:32:35]Ez egy ilyen, ez egy ilyen liberális, hogy sokkal jobb helyen.
[00:32:40]Miért?
[00:32:40]A a melegpároknál nincsen agresszivitás, ott fel sem fel sem merülhet a családon belüli erőszak soha.
[00:32:47]Ők ők mindig a legszebben élnek.
[00:32:51]Hát dehogyis.
[00:32:51]Hát ez egy általánosítás.
[00:32:54]Ez egy olyan általánosítás.
[00:32:56]És az, hogy cigány gyerekekről beszél, a cigányok a leg legnagyobb családszeretők.
[00:33:04]Hát és arról, hogy egynemű párokhoz kerüljenek cég.
[00:33:07]Igen, itt most a a romáknak, a cigányoknak fel kellene lépni.
[00:33:12]Itt azt kellene mondani, hogy eddig és ne tovább.
[00:33:14]És ugyanez a helyzet a magyar gyermekekkel is.
[00:33:17]Olyan családokhoz kerüljenek, ahol egy anya és egy apa van.
[00:33:24]Mondjuk a kér nem jöhet szóba.
[00:33:24]A kérdés úgy hangzott volna szerintem jól, hogy hol van jobb helyen, és szerintem az egy értékes vita lenne a parlamenten belül, illetve kívül is, hogy az azonosnemű pároknál legyen a gyermek elhelyezve, vagy a heteró meddőpároknál, mert több ezren, több százezren vannak, akik évek óta ki van mondva, hogy meddők és várnak arra, hogy egy gyermeket kapjanak.
[00:33:49]Meg a gyermek szempontját, és csak egy fél mondat.
[00:33:51]A gyermek szempontját milyen mintát kap egy egynemű pártól?
[00:33:56][horkantás] Milyen mintát?
[00:33:56]Hát hogy nevelik azt a gyereket?
[00:34:00]Hát valam valamikor elvicceljük a dolgokat.
[00:34:02]Na ezt nem lehet ez olyan bicskanyitogató volt, ráadásul láthatóan egy ilyen ócskademagógia volt az egész.
[00:34:09]Arra épített.
[00:34:09]Tehát ebből aki szelet vett viharat.
[00:34:11]Tehát így nem lehet viselkedni.
[00:34:13]egyébként talán pont Torockai volt, aki utána még fel is olvasta azt a hogyan bántották a az az egynemű pár brutálisan azt a gyereket, aki hozzájuk került.
[00:34:22]Nyilván lehet itt szélsőséges indulatokat kelteni.
[00:34:24]Nem ez a célunk szerintem nekünk sem.
[00:34:27]Na de az, hogy a például mindenhol van.
[00:34:30]Igen, de hogy egy miniszterelnök ilyen demagógiával jön elő, az talán még az eddigiekhez képest is meglepő volt.
[00:34:37]Igen.
[00:34:37]És a Lázár Jánost, hogy megtámadták, mikor mondta, hogy a magyar munkaerőpiacon hol van tartalék?
[00:34:40]majd meg kiknél lehet tartalék ugye az Intercitykre, hogy nem találnak munkást és ezzel megv és hatalmas ügyet generáltak abból is.
[00:34:48]Na most ez sokkal durvább ez a mondal és szerintem óriási bhé lesz ebből.
[00:34:52]Tehát itt tényleg a roma közösség már látom, hogy kezd mozgolódni, mert valóban ott a család azért az szent és főleg ők ugye a hagyományaikat nagyon tartják és például nagyon sok cigánycsaládban a mai napig például egy fiú gyermek előbb étkezhet, mint az édesanyja.
[00:35:06]Tehát hogy a hogy a fiú gyermekek ugye nyilván ott magasabb státuszban vannak.
[00:35:10]mint a nők.
[00:35:10]Ez ugye hagyomány mondta az Úr is, hogy Jézust ne hagyjuk.
[00:35:17]A vallás és a vallásos nevelés nagyon-nagyon fontos nekik és ott anya van.
[00:35:22]Bizony, bizony.
[00:35:24]Na, hoztam még Kocsi Ilonának a véleményét, ami szerintem pozitív, hogy megszólalt ebben az ügyben, és azért ebbe a rovatba hoztam, kifejezetten, hogy nem mi mondtuk, mert visszatérve a jobboldali médiának a az átrendeződésére, illetve a Mandiner esetére, egy nagyon érdekes véleményt ír.
[00:35:45]Az állami tulajdon visszaszerzése a kekváktól helyes lépés lehet.
[00:35:50]Ám ezúttal a következő helyes lépés az lenne, ha a mandinert kiengedné a kormány, és az olvasókra, a piacra bízná a működését.
[00:35:56]Ezzel persze némi veszteség érnie az államot, de ez a kisebbik kár.
[00:36:02]A nagyobb az lenne, ha a visszaállamosítás után kvázi kormánylapként akarná működtetni, azaz valóban beleszólna a tartalmába.
[00:36:12]Itt itt igen, itt itt azért szét kell szálazni ezt az ügyet, mert a Mandinert az MCC én úgy emlékszem, hogy hogy megvette méghozzá Média Worksől vásárolta ki, ugye, tehát az annak a ahhoz az államnak semmi köze nem volt.
[00:36:31]Tehát nem, hogy egy nem egy állami ingatlan vagy ingóság száll vissza így az államra a kekváktól, hanem hanem egy magáncégtől került egy az MCC-hez ez a ez az orgánum.
[00:36:41]Tehát az, hogy ezt államosítsák, ez ez a legrosszabb kommunista forgatókönyv azért.
[00:36:49]Tehát a kommunizmusban voltak állami lapok.
[00:36:51]És ahogy Magyar Péter ott a parlamentben elmondta, majd ők mondják meg, hogy akkor mi jöhet.
[00:36:58]Ez ez szerintem ez szerintem egészen elképesztő egy demokráciát úgy igen de a szavak elveszítik a súlyukat nem tehát már nem is demokrácia jogállamiság leépítése zajlik folyamatosanet mondunk olyan dolgokra hivatkozunk ami most már nem számít felháborodunk dolgokon de az nem számít így így ugorják el Igen.
[00:37:18]Igen.
[00:37:18]Sajnos Magyar Péternek volt egy minden minden parlamenti ülés számomra most élvezetes és egyszerre kínszenvedést végig hallgatni, mert olyan veszekedések vannak a parlamentben, hogy azt azt tényleg összefoglalni nem lehetne.
[00:37:33]Viszont volt egy érdekes kiszólása.
[00:37:33]Ezt nézzük meg, mert nyilván az ellenzékre utalt, de hallgassuk meg így külön.
[00:37:42]Hogyha egy bohóc bemegy egy palotába, akkor nem [nevetés] lesz belőle király, hanem a palotából lesz cirkusz.
[00:37:46][zene] Köszönöm szépen.
[00:37:49]Hm.
[00:37:50]Hát a parlament Igen, igen.
[00:37:50][nevetés] Vissza visszaszáll a mondat, mert egyébként tényleg egy politikai cirkusz, ami ott zajlik, meg egy abszolút filmszínház lényegében ugye ezt valósítja meg.
[00:37:59]Egészen félelmetesen, hogy a parlament is leépül.
[00:38:01]Tehát tényleg lassan Ukrajna már nem tudom, várom a cipődobálást, meg hogy tényleg emberek fal összeverekedjenek, ugye.
[00:38:09]Csak, hogy azért ezt tényleg ott a Magyarországűlésben nagyon komoly emberek ültek.
[00:38:16]íülles és lehúzni a mocsárba ez a házelnöki szék ezt már nem látja [nevetés] de amúgy ez egy egész őszinte nap volt.
[00:38:25]Ugye volt a pszichológus történet.
[00:38:27]Most ez nem tudom, hát hogyha majd még előjön valami hogy mindig az Anta Józsefre hivatkozik.
[00:38:33]Anta Józsefre, aki a parlamentet hogy tisztelte, tehát meg a demokráciát, hogy tiszteltet.
[00:38:38]hogyha ezt látnáta József, ugye döntenek arról is, hogy kivezetik a az üzemanyagárnak a védettárát, és Kapitány István egy személyben majd hozhat döntéseket, hogyha olyan lesz a szituáció, hogy merre menjenek ezek az árak.
[00:38:56]Viszont a kis benzinkutasok berágtak az új kormányra.
[00:39:02]Ezt a 24.hu írja.
[00:39:02]bezárással fenyegetnek és szerveznek egy tiltakozást is, egy figyelem figyelmeztető bezárást a kiskutasok, ahogy fogalmaznak, nem tűrhetjük tétlenül, hogy rendszeresen ki sem mizzenek, veszteséges működésre kényszerítsenek, semmibe véve az alkotmányos jogainkat a tulajdonunkhoz és a szabad vállalkozáshoz.
[00:39:24]Erről vajon volt szó a kormány ülésen?
[00:39:26]Hát nem hiszem, hogy megkérdezzük.
[00:39:29]Nem tudjuk úgyis hárman vagyunk, nem?
[00:39:31]Hár.
[00:39:31]Hát, illetve annyiban volt, hogy a Tisza ezt nem akarja kifizetni.
[00:39:33]Ugye még az Orbánkor kormány hozott létre szintén egy alapot, hogy a többet tudsz, mint a kormányszóvő.
[00:39:39]Mondjad, látod, akkor fölvehetné.
[00:39:39][nevetés] Igen, jó lennél oda, nem?
[00:39:43]Kicsit zavarnád ezt a munkát.
[00:39:44]Igen, igen.
[00:39:46]Szóval, hogy a független benzinkutasok ugye hozzájussanak a pénzükhöz.
[00:39:48]Ez ugye több 100 milliós vagy akár milliárdos tétel, de hát a költségvetéshez képest meg elenyésző, és a Tisza ezt nem akarja nekik odaadni.
[00:39:55]Hát ugye ebből van most a felháborodás és az, hogy őket nem hallgatják meg, meg ellhetetlení őket.
[00:40:00]Tehát itt is családok, egzisztenciák mennek tönkre, hogyha ezt a pénz csak hol van az az ígéret, hogy minden magyar embert szolgálni szeretnék, minden magyar embert képviselni szeretnék.
[00:40:09]Eltelt két hónap és a kiskutasok teljesen jógal azt mondják, hogy helló, hát nem erről volt szó.
[00:40:15]És az utolsó mondata, bocs, az utolsó mondata a közleményben, hogy nem erre szavaztunk valamit.
[00:40:19]Igen, ezt akar.
[00:40:19]Na ez a legdurvább.
[00:40:19]Nem erre szavaztunk, miközben az a aljas gonosz Orbánkormány kárpótolt benneteket.
[00:40:27]Na ezek most nem.
[00:40:27]Hú, akkor most kell elgondolkodni, hogy most mi milyen változást akartunk, mert van változás rossz irányba, és most lehet tapasztalni majd.
[00:40:35]Na, egy kis boldogságot hoztam az adás végére, mert úgy van egy, hogy a disznósal az már meg.
[00:40:40][nevetés] Most még lehet mondani.
[00:40:45]Van egy felmérés, ami azt kutatta, hogy kik a boldogabb emberek.
[00:40:48]Lássuk.
[00:40:52]Sziasztok!
[00:40:52]Tudtátok-e azt, hogy a konzervatív világlátással rendelkező személyek boldogabbak, mint a liberális társaik?
[00:41:00]Képzeljétek el, hogy világszerte számos kutatásban ez egy visszatérő, stabil mintázatot mutat, hogy ez bizony így van.
[00:41:09]Na, propaganda.
[00:41:10]Hát a tiszások boldogabbak, nem?
[00:41:12]Meg Magyar Péter most meg főleg.
[00:41:14]Hát igen, itt a konzervatív oldalon, hogy lehetnénk boldogak, tehát normális családban élni meg ilyen hülyeségek.
[00:41:19]Hú, hát ki is ráz a hideg.
[00:41:21]Apa viszont a választás után pont az ilyen 244 444 meg jó néhány lap arról írt, hogy a tisztások miért csalódottak.
[00:41:30]Tehát van egy üresség bennünk, ennek nincs.
[00:41:33]Ezekben ezekben a emberekben mindig csalódás van.
[00:41:34]Tehát amikor a saját életedet úgy gondolod, hogy az alakítja, hogy ki a hogy Magyar Péter a miniszterelnök, és és minden percét az életemnek ez határozza meg, mert hogy ő úgy gondolja, hogy ez határozza meg az ő boldogságát, előrelépését is, akkor nagyot fog csalódni most is, és még elégedetlenebb lesz.
[00:41:54]Úgyhogy, úgyhogy lehet, hogy a jobboldal tábora, most nem a konzervatívok tábora, hanem így a jobboldali szavazóbázis, az lehet, hogy nemsokára nőni fog.
[00:42:02]Hát voltak eddig a csalódott fideszesek, most jönnek a csalódott tiszások.
[00:42:06]Urak, örülök, hogy itt voltatok.
[00:42:09]Köszönjük szépen.
[00:42:11]Nézőknek pedig köszönjük a figyelmet.
[00:42:13]További szép estét.
[00:42:13]Viszontlátásra.
[00:42:16][zene] [zene] เฮ