Vezércikk - Vád és prosztó válasz - HírTV
-
„Vádolom önöket azzal, hogy az április 12-i választáson leadott listás szavazatok 53%-ára hivatkozva alkotmányos pucsot akarnak végrehajtani." – Bóka János
- Bóka János parlamenti felszólalása alkotmányos puccs előkészítésével vádolta a kormányt, példátlan gyűlöletkampányt és a köztársasági elnök lemondatását rótta fel.
- Szentesi Zöldi szerint Magyar Péter parlamenti stílusa demagóg, például a fagyhalálokért való felelősség hangoztatása hatásos, de tartalmilag torzít.
- Ifj. Lomnici szerint a jogelvek sérelmével és a jogorvoslat ellehetetlenítésével totális megsemmisítés és weimari köztársaságot idéző közjogi helyzet fenyeget.
- Elfogadták a közmédia teljes átszervezését: megszűnik az MTVA, pártdelegáltakból álló testület felügyeli a függetlenséget, amit a műsorvezető ironikusnak nevezett.
- A résztvevők szerint a közmédia átalakítása a baráti kör pozícióba helyezéséről és a tartalom ellenőrzéséről szól, az RTL Klub megerősítését szolgálva.
- Feláll a gyermekvédelmi vizsgálóbizottság, a műsorvezető levélben kéri a "Zsolti bácsi" ügy szereplőinek meghallgatását, hangsúlyozva az igazság kiderítésének fontosságát.
- Szentesi szerint a pedofilügy egy profin felépített, érzelmekre ható kampány része volt, amelyben nem a gyerekek, hanem "Zsolti bácsi" az igazi áldozat.
- Létrehoznak egy kiterjedt jogosítványokkal bíró nemzeti vagyon visszaszerzési hivatalt, és megkezdik a rendőrség, honvédség "lefejezését" – a résztvevők ezt Gestapóhoz hasonlították.
- A résztvevők egyetértettek abban, hogy a TISZA-kormányzás gyűlöletkampányra épül, és a gazdasági nehézségek elől a figyelem elterelését, valamint az erőszakgépezet összeomlását jósolták.
Részletes összefoglaló megjelenítése
Parlamenti stílus és alkotmányos puccs vádja
A beszélgetés középpontjában a parlamentben eluralkodott feszült hangulat állt, amelyet a résztvevők Magyar Péter miniszterelnök és a TISZA Párt viselkedésére vezettek vissza. Bóka János fideszes képviselő nyíltan alkotmányos puccs előkészületével vádolta meg a kormányt, amit Magyar Péter a műsorvezető szerint "prosztó, alpári stílusban" tagadott.
„Vádolom önöket azzal, hogy az április 12-i választáson leadott listás szavazatok 53%-ára hivatkozva alkotmányos pucsot akarnak végrehajtani. Vádolom önöket azzal, hogy túszul akarják ejteni a magyar államot és minden alkotmányos szervét, minden hatalmi ágban és minden szinten." – Bóka János *
Bóka János azt is felrótta, hogy a kormánypártok példátlan gyűlöletkampánnyal próbálták lemondásra kényszeríteni a köztársasági elnököt, és párhuzamot vont a második világháborús náci megszállással, amikor Horthy Miklós családját zsarolták.
A parlamenti stílus értékelése
Szentesi Zöldi László megjegyezte, hogy Magyar Péter parlamenti viselkedéséről már nem tud újat mondani, mert annyiszor elemezték már. Ugyanakkor felhívta a figyelmet a tartalmi torzításokra, például amikor a miniszterelnök azzal vádolta a fideszes képviselőket, hogy "több száz honfitársunk fagyott meg télen otthonában". Szentesi szerint ez a típusú demagógia hatásos, mert vannak, akik pontosan ennyit várnak el a politikától, és nem gondolkodnak el a következményeken.
„Tehát amikor azt mondja Magyar Péter, hogy egyetlen egy példát kiragadjak, hogy ön miatt több százan fagytak meg télen, akkor ugye ez az a típusú demagógia, ami egyébként simán átmegy az emberek egy részén, úgyhogy nem gondolnak bele jelentésébe." – Szentesi Zöldi László *
Néző László a történelmi párhuzamokat továbbfűzve úgy fogalmazott, hogy amit a TISZA Párt művel, az "szintiszta nácizmus", mert kiválasztanak egy társadalmi csoportot – a fideszeseket –, akiket minden baj forrásaként bélyegeznek meg. Szerinte a TISZA-szimpatizánsok a saját lelki, gazdasági és társadalmi nyomorúságukért is a Fideszt okolják.
A beszélgetés során felmerült Magyar Péter saját felelőssége is: ha a Fidesz-kormány valóban felelős a fagyhalálokért, akkor 2024-ig – amíg a Fidesz-kormány tagja, illetve haszonélvezője volt – Magyar Péter is osztozik ebben a felelősségben. A résztvevők hangsúlyozták, hogy Magyar Péter volt a "legnagyobb tapsoló" a fideszes rendezvényeken és a "legnagyobb haszonélvezője" az Orbán-korszaknak, hiszen olyan pozíciókért kapott pénzt, amelyekért érdemi tevékenységet nem végzett.
Az alkotmányos puccs jogi természete
Ifj. Lomnici Zoltán kifejtette, hogy az alkotmányos puccs lényege a jogelvek sérelme és az, hogy a jogsérelmet szenvedők számára a jogorvoslat lehetőségét is megpróbálják elvenni. Szerinte "totális megsemmisítés" és a weimari köztársaság 30-as évekbeli hangulatát idéző időszak elé nézhetünk közjogilag. Hivatkozott Fleck Zoltán kijelentésére, miszerint "a jogállamiságot valójában nem kell komolyan venni".
Lomnici hangsúlyozta, hogy a közjogi káosz mögött egzisztenciák, emberi életek és családok állnak. Felvetette a felelősség kérdését: ha az elbocsátott újságírók vagy közjogi tisztségviselők családjában bármilyen tragédia történik, azért Magyar Péter felelős lesz-e. Párhuzamként említette a lengyelországi Tusk-önkény miatti eseteket.
A miniszterelnök jogi képzettségét is szóba hozták: a műsorvezető szerint Magyar Péter azt állította, hogy "az alkotmány az nem jogszabály", ami a résztvevők szerint súlyos tévedés. Megjegyezték, hogy bár van szakvizsgája, az nem ügyvédi szakvizsga.
A TISZA-kormány belső feszültségei és a várható ellenállás
Szentesi Zöldi László szerint a TISZA-kormányzás nem diadalittas, bosszúszomjas négy év lesz, hanem egy "rettentő, felkészületlen, demagóg és ostoba kormányzat" időszaka. Azok, akik most élvezettel nézik a történéseket, garantáltan kárvallottjai lesznek ennek a politikának. Hozzátette: politikus barátai szerint Magyar Pétert négy éven belül le fogják venni a porondról, és már most vannak jelei annak, hogy saját képviselőtársai is rosszul vannak a stílusától.
„Tehát ennek a ennek az embernek a sorsa. És most egy utolsó mondat, néhány politikus barátommal beszélgettem erről mi nap, akik egyébként egytől egyig, és ezt elmondtatom nyilvánosan, szentül meg vannak győződve arról, hogy ebben a négy évben őt le fogják venni a porondról." – Szentesi Zöldi László *
Néző László kevésbé volt optimista: szerinte a Fidesznek jelenleg nincs válasza a kialakult helyzetre. Aggodalmát fejezte ki a rendőrség, honvédség és más intézmények "lefejezése", valamint a nemzeti vagyon visszaszerzési hivatal létrehozása miatt, amelyet "Gestapóhoz" hasonlított, mivel olyan jogosítványokkal rendelkezik majd, amelyekkel senki más Magyarországon – mindenkit lehallgathat, belenézhet a számlákba.
Szentesi szerint a Fidesznek vissza kell szereznie az elvesztett bizalmat, és őszintének kell lennie azokkal az emberekkel, akikről korábban lemondott. Ugyanakkor úgy vélte, az erőszakgépezetet nem lehet négy évig fenntartani, mert az erőszak természete szerint egy ponton túl "a kígyó saját farkába harap". Hozzátette: Magyar Péter "lecserélhető darab", szemben olyan történelmi alakokkal, mint Hitler, Sztálin vagy Brezsnyev.
A közmédia átszervezése
Az Országgyűlés elfogadta a közmédia teljes átszervezéséről szóló javaslatot. Ennek értelmében megszűnik az MTVA, helyette létrehozzák a Magyar Rádió és Televízió Nonprofit Zrt.-t, valamint tovább működik a Magyar Távirati Iroda. Létrejön egy független közmédiatestület, amely a nagy értékű szerződéseket felügyeli és részt vesz a vezetők kiválasztásában. Emellett egy közszolgálati tanács is feláll, amely a közszolgálatiság elveinek érvényesülését kíséri figyelemmel.
A műsorvezető ironikusan mutatott rá az ellentmondásra: a függetlenséget egy olyan testület ellenőrzi majd, amelybe pártok delegálnak képviselőket.
„Tehát még egyszer mondom, a függetlenség itt egy olyan testület, amiben pártok delegálnak képviselőket. Tehát szerintem ez maga a jogalkotásnak a a Kohinor gyémántja, amiből egyszerűen nem lehet kivenni semmit. Ez úgy tökéletes, ahogy van. Pártdelegáltok fognak a függetlenségről őrködni." *
Ifj. Lomnici Zoltán felvetette, hogy egyáltalán lesz-e olyan jelölt, aki a Fidesz-KDNP részéről vállalja a részvételt egy ilyen testületben, ahol kisebbségi pozícióba kerülne. Kérdésként merült fel, hogy a nonprofit jelleg a költségvetés és a gyártási potenciál leszűkítését jelenti-e, és hogy visszatérnek-e a 2010 előtti időszakhoz, amikor külsős cégek gyártottak műsorokat. Lomnici szerint a közmédia szerepét már régóta az RTL és annak híradója töltötte be.
Szentesi Zöldi László hozzátette, hogy önmagában nem probléma a közmédia átalakítása – a Fidesz is megtette –, és az sem, hogy pártdelegáltak felügyelik a függetlenséget, hiszen korábban is voltak pártdelegáltak a médiatanácsban. A valódi probléma szerinte az, hogy mit értenek függetlenség alatt, és hogy várhatóan annyira lecsupaszítják a közmédiát, hogy az RTL Klubnak kedvezzenek, amely jelenleg a kormány legfontosabb médiuma.
„Szóval biztos vagyok benne, hogy a közmédia az nem lesz sem független, sem objektív. Körülbelül annyira, mint az elmúlt 16 évben az önmagát független objektív sajtónak nevező ellenzéki médiumok voltak." – Szentesi Zöldi László *
A műsorvezető személyes érintettségét is kifejezte, hiszen 18 évet töltött a közmédiánál, és régi kollégáit, barátait érintik az elbocsátások. Szentesi Zöldi felidézte az 1994-es átszervezést, amikor hasonló módon "megbízható káderek" elhelyezésével csupaszították le a közmédiát. Szerinte a mostani átalakítás is erről szól: a baráti kör megnyugtatására invesztálnak majd, és a tartalom "megbízható és ellenőrzött" lesz. Megjegyezte, hogy már látszanak az új átszervezés jelei – például az RTL Klubon egy "eddig meg nem értett riporter" lett futballkommentátor, és egy olyan szakértő tűnt fel, aki korábban feljelentette a Ferencvárost.
A résztvevők egyetértettek abban, hogy a közmédia befolyása az utóbbi években csekély volt, de a totális felszámolási kísérlet része, hogy még ez sem maradhat meg "valóságosan függetlennek". Szentesi szerint "régi poros arcok" kerülnek majd elő abból az 1300 budapesti csúcsértelmiségiből, akiket 35 éve kitenyésztett a rendszer. Az átalakítás várhatóan nyár végére lezajlik.
A "Zsolti bácsi" ügy és a vizsgálóbizottság
A beszélgetés másik központi témája az elmúlt 16 év egyik legfontosabb ügye, a "Zsolti bácsi" néven elhíresült pedofilügy volt, amely a résztvevők szerint komoly szerepet játszott a Fidesz választási vereségében. A műsorvezető bejelentette, hogy aznap szavazott az Országgyűlés a vizsgálóbizottságok felállításáról, és létrejön egy gyermekvédelemmel foglalkozó vizsgálóbizottság is. A TISZA javaslatára szigorú eljárásrend és szankciós rezsim szerint be lehet rendelni olyan szereplőket is, akikkel szemben büntetőeljárás van folyamatban.
A műsorvezető elmondta, hogy levélben fog fordulni Diószegi Judit TISZA-s képviselőhöz, a bizottság vezetőjéhez, hogy hallgassák meg Magyar Mártont és Litresics András ügyvédet. Hangsúlyozta, hogy a Magyar Nemzet ott lesz a meghallgatáson, és ha nem engedik be őket, akkor is.
„És soha ezt most már bármikor kiderül az igazság, nem fogják tudni jóvá tenni, és a börtönbe kellene rohadni mindenkinek, aki ebben az ügyben részt vett." – a műsorvezető *
Szentesi Zöldi László szerint az ügyben nem a gyerekek az áldozatok – bár sajnálja őket –, hanem "Zsolti bácsi", akinek tönkretették az életét. A kampány során legalább 8-10 hasonló tematikát építettek fel tudatosan, és ezeket összemosták. Példaként említette a "hős katona mítoszát" és a gödi Samsung-gyárat is, ahol "össze-vissza hazudoztak". Szerinte ez egy profin felépített kampány volt, ami működött: "a frontális lebeny kikapcsolt, és csak az érzelmek működtek".
Ifj. Lomnici Zoltán aggodalmát fejezte ki az ügyészség függetlenségével kapcsolatban. Korábban töretlenül hitt abban, hogy az ügyészség intakt szervezet, amely nem hagyja magát politikai bosszúhadjárat alanyává tenni. Most azonban olyan döntések születtek – például Ruszin-Szendi Romulusz és egy kiugrott "Enenis nyomozó" ügyében az eljárás megszüntetése –, amelyek azt a félelmet keltik, hogy az ügyészség függetlensége megszűnik.
„Tehát hogyha így indul el a dolog, hogy csak szépen egy kicsit ad le ebből a függetlenségből az ügyészség, amely valóban függetlenség volt, legyen le lett légyen bárki is egyébként a szervezet élén, úgy megindítottak büntetőeljárásokat, mint a SIC, Lásd, Völner ügy az egyik legmagasabb, sőt a legmagasabb kormányzati tisztességviselővel szembeni büntetőeljárás 1989 óta" – Ifj. Lomnici Zoltán *
Néző László zárszóként felvetette, hogy az ügyészség két hónapja nem válaszol arra a kérdésre, hogy mikor kérik ki Magyar Péter mentelmi jogát.
A TISZA-kormány további intézkedései és a várható következmények
A beszélgetés során több további intézkedést is érintettek, amelyek a résztvevők szerint a "tisztogató akció" részét képezik:
- Védett üzemanyag megszüntetése: a műsor elején említették, hogy ez is a kormány intézkedései közé tartozik.
- Nemzeti vagyon visszaszerzési hivatal: ötszörös képviselői fizetésekkel és 24 órás védelemmel működő szervezet, amelyet a résztvevők a Gestapóhoz hasonlítottak.
- Rendőrség és honvédség átalakítása: "lefejezik" a rendőrséget és a honvédséget, mindenhonnan mindenkit eltakarítanak.
- NAV-nyomozások és megfélemlítés: rendőri vegzálás, ügyészségi nyomozások, NAV-nyomozások várhatók a korábbi rendszer szereplőivel szemben.
A résztvevők egyetértettek abban, hogy a kormányzás helyett társadalmi csoportok megbélyegzése folyik, és hogy a gazdasági nehézségek idején a kormánynak el kell majd terelnie a figyelmet a valódi problémákról.
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
- "amendet vázol visul, ami viszont fontosabb bennél szerintem" – a mondat eleje értelmezhetetlen, valószínűleg "amit vázol" lehetett az eredeti kifejezés, de a pontos jelentés nem rekonstruálható.
- "a Kozanosztrát, az olaszt a magyar kózanosztrához" – a Cosa Nostra (szicíliai maffia) torzított alakjai, a beszélő a magyar "kózanosztrát" emlegeti, de a pontos kifejezés bizonytalan.
- "Flex Zoltán" – valószínűleg Fleck Zoltán jogtudós nevének félrehallása.
- "a SIC, Lásd, Völner ügy" – a mondat ezen része töredezett, valószínűleg a Schadl-Völner ügyre utal, de a "SIC" jelentése bizonytalan.
Teljes átirat megjelenítése
[00:00:00]Megszűnik a közmédia és a védett üzemanyag.
[00:00:02]Ezenkívül az Országgyűlésben gyakorlatilag minden a tisztító tűzről szólt.
[00:00:07]Ez lesz a főtémánk, hiszen Bóka János alkotmányos puccsal gyanúsítja a kormányt.
[00:00:12]Magyar Péter viszont a Pridera küldte a fideszes képviselőt kéz a kézben torockaival.
[00:00:16]Máris kezdünk.
[00:00:21][zene] Vád és prosztó alpári stílusban tagadta Magyar Péter az alkotmányos pucs előkészületét.
[00:00:42]Beszántották, megszűnik az MTV-a.
[00:00:46]Színvallás.
[00:00:48]Bizottság [zene] elé idéztetnék Magyar Mártont és ügyvédjét.
[00:00:56]Hamarosan megtárgyaljuk, hogy mit is üzent a miniszterelnök, hogy mi a jogi, politikai és gazdasági tisztogató akció célja.
[00:01:02]Hát az, hogy fölszámolják a magyar kózanosrát.
[00:01:04]Vendégeim pedig mindjárt elmondják az aggájaikat, hiszen már itt is vannak.
[00:01:10]Ifja Blomnici Zoltán, [zene] aki megrendítőnek érzi azt a helyzetet, ami Magyar Péter ámok futásának [zene] köszönhetően az országházban eluralkodott.
[00:01:19]Szentesi Zöldi László, akinek [zene] meggyőződése, hogy akik most élvezettel nézik, amit Magyar Péter művel az országgyűlésben, azok lesznek a Tisza rezsim legnagyobb vesztesei.
[00:01:30]És Néző László, [zene] aki szerint Magyar Péter és a Tiszapárt kormányzás helyett társadalmi csoportokat béjegez meg.
[00:01:43]Szervusztok!
[00:01:43]Jó estét kívánok!
[00:01:43]Köszönöm szépen, hogy eljöttetek.
[00:01:46]Jó estét!
[00:01:47]Legutóbb Hitler próbálkozott hasonlóval.
[00:01:50]Kiakadtak a fideszesek a tisztító tűzműveleten.
[00:01:58]Vádolom önöket azzal, hogy az április 12-i választáson leadott listás szavazatok 53%-ára hivatkozva alkotmányos pucsot akarnak végrehajtani.
[00:02:09]Vádolom önöket azzal, hogy túszul akarják ejteni a magyar államot és minden alkotmányos szervét.
[00:02:14]minden hatalmi ágban és minden szinten.
[00:02:17]Önök példátlan gyűlöletkampánnyal akarták lemondásra kényszeríteni Magyarország köztársasági elnökét.
[00:02:25]Talán egyedül a családjával nem zsarolták meg önök a köztársasági elnököt, ahogyan a Magyarországot megszálló nácik tették ezt Horti Miklóssal.
[00:02:36]Talán ön is felelős azért, hogy több 100 honfitársunk megfagytelente, megfagyott tel otthonában.
[00:02:42]Tegnap kérdezték, hogy miért hasonlítom a Kozanosztrát, az olaszt a magyar kózanosztrához, önökhöz, mert hogy a kózanosztra több ezer embert kivégzett valóban, de azok az emberek is meghaltak a kórházakban, a saját házaikban, akik önök miatt haltak meg.
[00:03:02]Azért, mert például ön nem hozta haza a pénzeket.
[00:03:08]nem tud 10 perc 10 percet 10 másodpercet sem nyugodtan ülni.
[00:03:12]Mindenbe belekiabál, tegeződik.
[00:03:17]Szóval olyan a stílusa, tegnap is úgy fogalmaztam ma, és ezt tudom mondani, hogy egy falusi kocsmába kihajítanák az ilyet.
[00:03:24]Ez nem méltó a parlament.
[00:03:31]Hát érdemes a stílust meg a tartalmat külön-külön is vizsgálni.
[00:03:33]Laci, te nagyon ráncoltad a a homlokodat.
[00:03:38]Hát igen.
[00:03:40]Egyébként azon gondolkodtam közben, hogy [torokköszörülés] ebben a műsorban, de nem balla képviselő úr szav.
[00:03:44]Nem, nem.
[00:03:44]Vele semmi baj nincs.
[00:03:44]Ebben a műsorban ugye hétről hétre, napról napra Magyar Péter stílusa a parlamenti történések természetesen mindig szerepelne.
[00:03:53]Tehát ha most visszaidézem, akkor Magyar Péter stílusáról most azt hiszem, hogy ötödször kellene valami ötleteset mondanom, de már ezt nem tudom megtenni, mert már mindent elmondtam.
[00:04:02]Viszont amendet vázol visul, ami viszont fontosabb bennél szerintem.
[00:04:05]És itt elhangzott néhány torzítás.
[00:04:07]Tehát amikor azt mondja Magyar Péter, hogy egyetlen egy példát kiragadjak, hogy ön miatt több százan fagytak meg télen, akkor ugye ez az a típusú demagógia, ami egyébként simán átmegy az emberek egy részén, úgyhogy nem gondolnak bele jelentésébe.
[00:04:24]Tehát mi melyik télen nem fagynak meg sajnos Magyarországon vagy bármelyik európai országban több százan?
[00:04:32]Kezdjük ezzel.
[00:04:32]Ez nem egy egy elmaradt kormányrendelkezés, vagy egy ember személyes bűne, hanem szerencsétlen élethelyzetek, olyan nyomorúság, olyan kiszolgáltatottság, amit persze változtatni kellene, de ezt egy ember egy politikus nyakába varni szerintem felelőtlenség.
[00:04:47]És tudjátok, ez az a típusú vád, ami ellen azért nehéz védekezni, mert azon túl demagóg és hazug, mégis hatásos.
[00:04:53]Tehát vannak olyan emberek, [horkantás] akik pontosan ennyit, nem többet és nem kevesebbet várnak el a politikától.
[00:05:00]És amíg a napi betevőjük meglesz Magyar Pétertől, addig nem gondolkodnak el azokon az eseményeken, amelyik éppen ezekben a napokban indulnak el, és amelyeknek ők ugyanolyan kárvalójai lesznek, mint a másként gondolkodók.
[00:05:14]Hát ez szerintem ennek pont az ellenkezője.
[00:05:15]Szerintem élvezik.
[00:05:15]Tehát legalábbis a Tiszás kommentelők azt, hogy itt kioktat, képvisel őket, rendre utasítja őket, lefelezi a fizetésüket, elveszi utatásokat.
[00:05:24]Ez így biztos, hogy így van.
[00:05:25]De ugye erről is beszélgettünk már, és én azok közé tartozom, akik úgy gondolják, hogy másfél év múlva, két év múlva ezek az emberek ugyanúgy nem fogják élvezni ezt, amikor megjönnek azok a politikai intézkedések, azok a kényszerű, gazdasági csapások, és kad ne soroljon végig, nem diadalittas, bosszús, szomlyas, csodálatos négy év elé nézünk, hanem egy rettentő, felkészületlen demagóg és ostóba kormányzata van Magyarországnak.
[00:05:54]És szerintem akik most ezt nagy élvezettel nézik, azok még egyszer ismétlem garantáltan kárvalótjai lesznek ennek a politikának.
[00:06:03]Viszont lesz nemzeti vagyon visszaszerzési hivatalunk ötszörös fizetés, képviselői fizetésekkel meg 24 órás védelemmel.
[00:06:12]Itt a műsorban a elhangzott az talán a Bóka szájából, Bóka képviselő úr szájából, hogy a nácik ezt csinálták Magyarországon, de amit most a Tiszapárt csinál, Magyar Péter csinál, az szintiszta nácizmus.
[00:06:28]Tehát kiválasztanak egy társadalmi csoportot, jelesül a fideszeseket, akik minden bajnak a a forrásai.
[00:06:39]Máskor ugye volt már ilyen történelmi kor, amikor nem a fideszeseket választották ki, hanem egy népcsoportot.
[00:06:46]Minden bajnak a fideszesek a forrásai, minden egyéni és minden társadalmi bajért.
[00:06:50]És ezt a a ezek a Tiszás kommentelők a saját lelki, gazdasági, társadalmi nyomorúságért is a Fideszt okolják.
[00:07:01]És akkor ezt a társadalmi csoportot vádolják és meghurcolják.
[00:07:04]hova tovább majd ki kell raknunk nem tudom sárga narancsot a a hajtókánkra és mi mindent el fognak követni ellenünk mert épp ahogy Laci elmondta nincs semmi más a tarsolyukban, nem tudnak kormányozni, az jól látszik, nem tudnak törvénykezni olyan olyan olyan olyan olyan korszak vár ránk a gazdaságban, amikor igenis nehézségeket fog okozni nagyon sok embernek, amit a Tisza kormány Figyelj ide, ha azt el kell ezt valahogy leplezni, ha azt nézem, azt csinálják ám, amit ígértek a kampányba, azt mondták, hogy le rendszerváltás lesz, lebontanak mindent, ami idáig működő.
[00:07:46]Igen, csak a azért hova vezet ez?
[00:07:46]Tehát mi lesz ennek a arra nem tettek ígéretet.
[00:07:54]Arra nem tettek ígéretet, és a abba se gondolnak bele a tiszás kommentedők meg a Tiszahívők, hogy oké, nézzük ezt a konkrét példát, amit Laci mond.
[00:08:01]Ha ténylegesen a a Fidesz meg a magyar kormány a hibás több száz ember fagyhaláláért, akkor 2024-ig Magyar Péter is ebben a osztozik ebben a felelősségben.
[00:08:16]Hány hány fagyhalálért felelős Magyar Péter?
[00:08:19]Akkor számoljuk ki, hogy hány tizedér.
[00:08:21]Tehát és minden, amit mond, az az minden rá is vonatkozik, hiszen a legnagyobb tapsoló volt Magyar Péter a a fideszes rendezvényeken.
[00:08:34]A legnagyobb haszonélvezője volt a Fidesz korszaknak, nem csak a diákhitelközpont élén, ott még legalább csinált is valamit, ha de utána csupa olyan tevékenységet végzett, amiért csak pénzt kapott, de tevékenységet valójában nem végzett.
[00:08:47]Hát ha van nagyobb haszonyélvezője az Orbán korszaknak, akkor az magyar Magyar Péternél nincs nagyobb.
[00:08:53]Tehát ha valakit itt el kell ítélni mindezekért a bűnökért, amik amiket ő a Fidesz kormányra ráolvas, akkor Magyar Péter az egyik első rendű vádlott, mert úgy kapott pénzt a Fidesztől vagy a Fidesz kormány közeli emberektől, hogy semmit se csinált érte.
[00:09:13]Mi ez az alkotmányos pcs, Zoli?
[00:09:18]Hát sokan azt gondolják, hogy ez ami most zajlik, hiszen a definíció az az, hogy vannak bizonyos jogelvek, amelyeket tiszteletben kell tartani.
[00:09:27]A jogelvek sérelmének el megvalósulása esetén pedig a jogos, jogszerű állapotot kell, hogy legyen olyan szerv vagy szervezet, amely helyreállíthatja.
[00:09:43]És most azt látjuk, hogy nemcsak, hogy a jogelvek sérülnek, hanem próbálnak olyan intézményi megoldásokat találni, hogy jogorvoslat se legyen valójában azok számára, akik a jogsérelmet elszenvedik.
[00:09:59]Tehát egy totális megsemmisítés, egy veimmarizálódás, egy igazi németországi 30-as évek hangulatát jellemző időszak elé nézhetünk közjogilag.
[00:10:09]Ugye mit mondott Flex Zoltán?
[00:10:11]Jogállamiságot valójában nem kell komolyan venni.
[00:10:16]A jogállamiság senkit nem érdekelt a kampányban és ezután sem.
[00:10:20]Vélhetőleg ez így is van, de emögött a pucs és közjogi káosz mögött egzisztenciák vannak, emberi életek vannak, családok vannak.
[00:10:34]Most az a kérdés, hogy az a két aktivista, aki öngyilkos lett már, hogyha bármelyik elbocsátott újságírónak, közjogi tisztségviselőnek a családjában bármilyen halálesetben következik, vagy csak egészségügyileg megromlik az állapotuk, ahogy Lengyelországban ez a Tusk önkény miatt bekövetkezett, akkor ezért például a Magyar Péter felelős lesz-e, vagy én is hadd haladjak a a tisztelt urak példáján tovább tovább, hogyha ő bennül a Volábusz felügyelő bizottságában, felveszi a pénzt, és egy Volánbusz baleset okán valaki meghal, ő mint felügyelő bizottsági tag felel az érintett haláljáét, mert most ezt teszi, vagy még durvább példa jutott eszembe, és elnézést, hogyha tárgyi tévedés lesz abban, amit mondok.
[00:11:25]Mondjuk percenként hal meg valaki és három percenként születik.
[00:11:31]Úgy általános.
[00:11:31]De valószínűleg ez a szám ez ez régiónként vagy globális szinten már.
[00:11:37]Most ha összeszedjük a halálozási számokat és annak a területnek a vezetőjét azért bocsátjuk el, mert ezt a rátát produkálja, amely természetes ráta.
[00:11:48]Tehát ezek olyan szintű visszataó demagógiát tartalmazó mondatok, amelyek teljesen egyetértek ugyannak ideig, óráig, de az emberek, bízzunk már abban, hogy elkezdenek gondolkodni.
[00:12:01]pontosan tudják már legalább azt, hogy mi az [torokköszörülés] állami felelősség, mi az önkormányzati felelősség, mik a kompetenciahatárok, hol van az egyéni felelősségnek a szintje, tehát mindent rátolni a Fidesz vezetése és ráadásul durvábban, tehát itt ebben a műsorban mondtam azt, hogy ha és amennyiben túlzó voltam Erős Pállal, akkor megkövetem, de az a helyzet, hogy ezt a kijelentésem et ezt csak és abban az esetben tudom fenntartani.
[00:12:36]megtiszteli a saját nagyapja örökségét az a miniszterelnök, aki egy durvább leszámolásra készül, mint ami a kommunista időszakot követően volt a rendszerváltást követően Magyarországon, mert egyébként ha valódi rendszerváltás lett volna, akkor valójában erős párt is elővették volna, mint egy olyan szemét, akit Kádár jóváhagyása nélkül nem nevezhettek volna ki a legfelsőbb bíróságra.
[00:13:04]Mennyit?
[00:13:06]akkor és bocsánat, ő ügyvédként folytathatta.
[00:13:08]Tehát amikor egy ilyen rendszer fő funkcionáriusával szemben nem léptek föl 89-ben, akkor hivatkozva az ő ő emlékére, hogy meri ez az ember a mostani valójában érdemi komoly bűnt, el nem követett embereket ilyen módon meghurcolni, meg maffiózónak nevezni?
[00:13:28]Nem is ismeri a Falcone példát, nem is ismeri a Borzalino példát, hülyeségeket beszél össze-vissza, és felháborító, hogy tisztességes embereket így megbéjegez, és ennek nincs határa.
[00:13:40]És nyilván nem vagyok teljesen elfogulatlan a kérdésben, de de megrendítő látni, ami most a magyar parlament falai között történik.
[00:13:51]Hát néz szerintem azután, hogy azt mondja a miniszterelnök, hogy az alkotmány az nem jogszabály.
[00:13:57]Tehát ezek után tehát szakvizsgája sincs.
[00:13:58]Hát honnan tudná, hogy mi a szabá?
[00:14:01]Van szakvizsgája.
[00:14:01]Azt tegnap ezen pont összeveszt a hát ő azt állítja, hogy van szakvizsgája.
[00:14:04]Jó, akkor de nem ügyvédi, csak nem ügyvédi egy általános szakvizsgá.
[00:14:09]Mennyit ér az, hogy most az Amnesty International is azt mondja, hogy gondok vannak, súlyok Tamás leváltására irányuló törekvések.
[00:14:15]Ugye Ámbor András is fölemelte a mutatót.
[00:14:19]Ez nagyon kétélő ez a mondat, hiszen az Amnesty International arról is beszél, hogy Súlyogtam le kell váltani.
[00:14:25]Amér kezdjük el, hogy ezzel alapvető problémák vannak, ugye politikai vagy alkotmányos problémák egyaránt.
[00:14:29]Tehát egyébként, hogyha tényleg elfogadjuk azt, hogy Sulyog Tamást le kell váltani, és ugye Magyar Péter arról beszél, hogy nemzeti közmegyezés van ebben a dologban, akkor rögtön azt állítja, hogy a magyar szavazópolgárok többsége, akit nem a Tiszát választották, azok is le akarják váltani Súlyok Tamást.
[00:14:48]Tehát ez is egy ormótlan hazugság.
[00:14:50]Kezdjük ezzel.
[00:14:52]Szó sincs arról, hogy nemzeti közmegyezés van Sulyog Tamás leváltásával kapcsolatban.
[00:14:55]Az elnök védermére szerintem nagyon sok politikai és közéleti csoport is egyén szövetkezik Magyarországon.
[00:15:02]Ennek az egésznek az lesz az eredménye, hogy ezekkel a teljesen elhibázott ostoba lépésekkel egy olyan ellenállást fog saját maga ellen kivívni és elszabadítani, ami a politikailag másképp gondolkodók, hogy hogy ellenállnak.
[00:15:16]Ez nyilvánvaló.
[00:15:16]Tehát itt azért nagyon sokan vannak, akit nem fogják feladni soha a küzdemet politikai értelemben.
[00:15:22]Tehát demonstrációkra, politikai ellenállásra számíthat.
[00:15:24]De van egy sokkal fontosabb dolog ennél, mert eddig ez papírforma.
[00:15:30]Az, hogy amikor túlságosan mélyre tenyerel, mert az indulata és a természete miatt képtelen megtartóztatni magát, valóban elhiszi, amiről beszélt, hogy ő kátni felügyelő és a Kozanoszra ellen küzd.
[00:15:40]Ugye a Zoli gondolatát vigyem tovább, mert megjegyzem a Kozanosz rendet tart egyébként a saját területein.
[00:15:45]Tehát a Kozonosz nem rombol, hanem rendet tart, zárója bezárva.
[00:15:48]Ő amikor ugy ezt elhiszi és túl mélyre hatol, ami szerintem már tavaszra megtörténhet, akkor a baloldal egy része is ellene fog fordulni.
[00:15:56]Tehát ugyanúgy, ahogy Megyesi Pétert a döntőpillanatban azonnal puccsal eltávolították, amikor a szabaddemokraták szövetsébe meggoldolatlanul belegázolt, mert azt hitte, hogy az MSZP mögötte áll, amikor Magyar Péter a saját tartótisztjei ellen fordul, és nem megy el a szolgálati lakásra árulkodni, akkor azonnal dobja a hálózat.
[00:16:18]Ez így szokott lenni.
[00:16:18]Tehát ennek a ennek az embernek a sorsa.
[00:16:20]És most egy utolsó mondat, néhány politikus barátommal beszélgettem erről mi nap, akik egyébként egytől egyig, és ezt elmondtatom nyilvánosan, szentül meg vannak győződve arról, hogy ebben a négy évben őt le fogják venni a porondról.
[00:16:33]Azt, hogy milyen módon váltják le miniszterelnökként, azt még nem tudjuk, de már annak vannak jelei, mondják ezek a barátaim, hogy a saját képviselőtársai is rosszul vannak a stílusától a parlamentben, hogy rettegve üldögélnek ott a parlamenti patkóban, hogy szégyellik magukat, és most még néhány hét után nincs benne a folyosón az, hogy elnézést kérünk tőletek, de valószínű, hogy egy hónap után megérkeznek ezek a mondatok, ezek a mondatok, és amikor ezek az emberek leülnek kávézni először, az már annak az a neve, hogy pucs, tudod, és Ezt ezt szerintem a Magyar Péter reálisan ugyanúgy nem fogja megúszni, ahogy sem egyesi nem ústa meg, sem azok az emberek, akik akik túlértékelték a saját hatalmukat.
[00:17:12]Én ezzel vitatkoznék.
[00:17:12]Hát nézd meg, rávette, rászorította arra a baloldali képviselőket, hogy lépjenek vissza a javára.
[00:17:18]Kunhamnes éppen mai hírma siránkozik azon, hogy hát akkor tulajdonképpen ezzel az életkori korlátozásról soha többet nem lehet képviselő, miközben ő jó szándékúan, naivan visszalépett.
[00:17:28]Hát jó napot kívánok.
[00:17:30]Én sem vagyok ilyen optimista ebben a tekintetben.
[00:17:34]Tehát egyszerűen nem érzem azt az erőt.
[00:17:36]Bár én is hallok olyasmiket, amiket Laci mondott a Tisza környékéről, hogy a képviselőknek, minisztereknek elege van Magyar Péteres stílusából, de össze fogja őket tartani a hát, hogy is mondjam, a a a lendület, a konc, meg nem tudom, össze ös nagyon sokáig ez a rengeteg hatóság ügyészség, mint nem is, de nekem nem ez a problémám.
[00:18:01]Az a problémám, hogy azt látom magunkon a jobb oldalon, a Fideszen, hogy erre egyszerűen nincs nincs nincs válaszunk.
[00:18:12]Mi mit kell most tennünk?
[00:18:12]Hogyan hogyan viseljük el ezt a ezt ezt a nárcizmust?
[00:18:19]Hogyan viseljük el azt, hogy kirúgnak mindenkit, lefejezik a rendőrséget, honvédséget, minden mindenhonnan mindenkit eltakarítanak, emberek ezreit küldik az utcára.
[00:18:31]megfélemlítik őket, rendőrökvegzálják, ügyészségi nyomozás, NAVnyomozás, mindenféle eszköz és jön a vagyon visszaszerzési hivatal, ami a Gestapó lesz, mert olyan jogosítványai lesznek, ami senkinek nincs Magyarországon.
[00:18:46][horkantás] Mindenki lehallgathat, belenézhet mindenféle számlánkba.
[00:18:52]És nem sejthetjük, mikor lesz elég oka előkorni azt a kartotékot, amely jogom sérti megérta József Attila, ugyanez van.
[00:18:59]Mit kezdjünk mi ezzel?
[00:18:59]Hogyan hogyan szervezzük az ellenállást?
[00:19:03]Hát például szerezzük vissza a bizalmat, ami elillant ettől az oldaltól, és legyünk őszinték azokkal az emberekkel, akikről lemondtunk.
[00:19:10]Ez az egyik dolog.
[00:19:10]A másik pedig egyébként maximálisan igazad van, és én nem is magamat védem, hogy az álláspont, én nem optimista vagyok, hanem nézzétek meg a dolgok természetét.
[00:19:20]Tehát ezt négy évig nem lehet ezt az erőszakgépezetet fenntartani, higgyétek el.
[00:19:25]Tehát az erőszak természete szerint egy ideg előrehalad, aztán van egy pont, amikor átlépi azokat a határokat, amikor okafogyottá válik, és már a kígyó saját farkába harap.
[00:19:35]És ez nem négy év, hanem egy-két év múlva lesznek olyan neuralgikus pontok ebben a rossz kormányzásban, amikor már nem éri meg, hogy fenntartsák ezt az embert.
[00:19:45]Hitler, Sztálin, Brezny, ők [torokköszörülés] nagy ők nagy formátum állam férfiak voltak ehhez az emberhez képest, aki egy kreáció, tehát ő lecserélhető darab.
[00:19:54]Meglátjuk, meglátjuk [nevetés] a reklám után, mert most elmegyünk egy rövid reklámra, de folytatódik a vezércék mindenféle érdekes más témákkal.
[00:20:01]Színvallás.
[00:20:04]Bizottság elé idéztetnék Magyar Mártont és ügyvédjét.
[00:20:16]Színvallás.
[00:20:17]Bizottság elé idéztetnék [zene] Magyar Mártont és Ügyvédjét.
[00:20:26]Folytatódik a vezérci kifja Blomlicci Zoltánnal Néző Lászlóval és Szentesi Zöldi Lászlóval és az MTV-val, amit állítólag nem néz senki, de mégis ő nyerte meg a választásokat a Fidesznek, legalábbis ezt hallgattuk a kampányban.
[00:20:39]Szóval adásszünetet ugye nem mertek elrendelni a tiszások, de így is feje tetejére állítják a közmédiát.
[00:20:43]Elfogadta az országgyűlés ezt a bizonyos javaslatot a teljes átszervezésről.
[00:20:55]Megszűnik az MTV-a, amely helyett létrehozzák a Magyar Rádió és Televízió Nonprofit Zrt.
[00:21:02]működik majd a Magyar Távirati Iroda.
[00:21:04]Létrejön a független közmédiatestület, amely a nagy értékű szerződéseket felügyelheti majd, de a közmédia vezetőinek kiválasztásában is közreműködik.
[00:21:12]a közszolgálati kartával bábáskodna a szakmai mércék felett, s egy új szervezetet, a közszolgálati tanácsot jogosítanák fel arra, hogy figyelemmel kísérje a közszolgálatiság elveinek érvényesülését.
[00:21:30]És ebbe az utolsó mondatba szeretnék belekapaszkodni.
[00:21:32]Nekem én valahol szívigyem a közmédián 18 évet töltöttem ott.
[00:21:36]A közmédia függetlenségét és gazdálkodását egy új testület ellenőrzi majd.
[00:21:42]Ez a bizonyos tanács.
[00:21:42]Tehát még egyszer mondom, a függetlenség itt egy olyan testület, amiben pártok delegálnak képviselőket.
[00:21:51]Tehát szerintem ez maga a jogalkotásnak a a Kohinor gyémántja, amiből egyszerűen nem lehet kivenni semmit.
[00:21:57]Ez úgy tökéletes, ahogy van.
[00:22:00]Pártdelegáltok fognak a függetlenségről őrködni.
[00:22:04]Hát először is nagy kérdés ad valamilyen részére, de hadd csatlakozzak fel, vagy valamelyik szegmensére annak, amit Laci mondott jeresül, hogy hogy mi a Fidesz reakciója, mi a nemzeti oldal reakciója a mostaniakra.
[00:22:20]Ezáltal adódik a kérdés, hogy lesz-e olyan jelölt, aki vállal egy ilyen pozíciót, de legá nincsenek jelöltek most még csak a leváltások vannak.
[00:22:33]Így van.
[00:22:33]Igen.
[00:22:33]Tehát, hogy lesz-e olyan személy, lesz-e olyan jelölt egyáltalán, aki a mondjuk akár a Fidesz KDNP részéről belül egy ilyen testületbe, kisebbségi pozícióba valójában biomasszának.
[00:22:48]Aztán az is egy nagy kérdés, hogy ez a nonprofit jelleg ez mit takar, hogy leszűkítik nyilván a költségvetést, leszűkítik a a gyártási potenciált, és visszatérünk-e esetleg a 2010 előtti időszakhoz, hogy mondjuk a reggeli műsort azt valamelyen Gyárfás Tamás és a Napévét szintén nem akartam nevesíteni, de hogy hogy valakinek vagy valakiknek kiszervezik, és ők fogjá gyártani a reggeli műsort.
[00:23:17]Szerintem ez egy izgalmas kérdés.
[00:23:17]Amúgy meg úgy gondolom, hogy már rég a közmédia szerepét az RTL és az RTL híradója töltöt be, töltötte be az elmúlt időszakban.
[00:23:29]És ha már itt tartok, akkor tényleg elképedve nézem azt a metamorfózist, ahogy az RTL pitbullként a problémákra ráharapó és azt el nem engedő riportere most hogyan tud menekülni.
[00:23:43]rendkívül egyszerű kérdések elől.
[00:23:46]Tehát ez ez ha vannak örömteli pillanatok ebben a gyászos időszakban, akkor az az mindenképpen, ahogy látjuk szök nyíl.
[00:23:54]Laci, téged mennyire nyugtat meg az, hogy az átmeneti időszakban Tar Zoltán Araszos válaira tették rá a közmédia terheit?
[00:24:01]Hát engem semmennyire nem nyugtatna meg semmiben, ha ami ami Tar Zoltán válla infekszik, mert Tarzoltán önmagában ez nem egy megnyugtató jelenség.
[00:24:12]De a közmédiára visszatérve én ezt önmagában nem tartanám problémának, hogy átalakítják a közmédiát.
[00:24:19]A Fidesz is megtette.
[00:24:21]Azt sem tartanám problémának, hogy a függetlenségét pártdelegáltak felügyelik, hiszen korábban is voltak pártdelegáltak a média tanács meg itt ott.
[00:24:33]Szóval én ezt önmagában ezt ez nem ez a probléma, csak vannak félelmeim, hogy mit jelent számukra a függetlenség, és amiről már itt pedzegettétek, szerintem le fogják annyira csupaszítani a közmédiát, hogy jó legyen az RTL klubnak, mert ugye most az RTL klub a legfontosabb médiája a kormánynak, több politikus vagy köztviselő is honnan ment be államtitkárok, képviselők, kormányzóvők, egyebek.
[00:25:09]Szóval a most minden az RTL-nek fog kedvezni, és szerintem a a közmédiát annyira lecsupaszítják, hogy csak egy váz lesz, hogy éppenséggel megfeleljen.
[00:25:18]Ugye vannak Európai Uniós követelmények, hogy a közmédiát hogyan kell működtetni.
[00:25:22]Meg hát majdnem azt mondtam, vannak magyar jogszabályok is, de azokat éppen felülírják.
[00:25:30]Itt most rombolantják föl.
[00:25:33]Szóval biztos vagyok benne, hogy a közmédia az nem lesz sem független, sem objektív.
[00:25:40]Körülbelül annyira, mint az elmúlt 16 évben az önmagát független objektív sajtónak nevező ellenzéki médiumok voltak.
[00:25:48]Laci, te nekem hova tudod majd függeszteni a szemedet, tekintetedet fároszként a függetlenség?
[00:25:55]Hát én személyesen is átéltem néhány ilyen átszervezést, amikor egy éve televízióztam a panorámának, akkor 94-ben a választás után átéltük egy hasonló átszervezést.
[00:26:05]Akkor lényegében az történt, amire most is számítottunk, és ezért említem fel ezt a 32 évvel ezelőti esetet, hogy néhány megbízható KDER odahelyezésével lecsupaszítják úgy, ahogy Laci elmondta a közmédiát.
[00:26:16]Ami onnan tartalomban érkezni fog, az megbízható és ellenőrzött számukra.
[00:26:21]Remek lehetőség lesz különböző állami pénzek eltüntetésére ez a szintér, amit nem nagy mennyiségben, de a baráti haveri kör megnyugtatására invesztálnak.
[00:26:30]És ami nagyon fontos, hogy az RTE klubról beszéltetek, és szerintem is ez a csúcs, ez a legfontosabb kérdés.
[00:26:38]Ugyanis a közmédia jelenléte és cseké hatása, mert cseké hatása volt az utóbbi években, az mégis csak a riválisoknak bosszantó.
[00:26:48]Tehát már láttam olyan futballmérkőzést most a választás után az RTL klubon, ahol egy eddig meg nem értett riporter volt a kommentátor, és egy olyan szakértő volt, aki feljelentette a Ferencvást a saját nevelőklubját annak idején.
[00:27:00]Tehát megkezdődött már az új átszervezés.
[00:27:02]Nagyon sok apró jele van annak, hogy tolják a kereskedelmi televíziózás felé a maradék TV nézőket.
[00:27:09]egyébként pedig ezek formai kérdések, az átszervezés kérdései, de ugye most hol vannak azok az emberek, akik éveken keresztül azt mondták nekünk, hogy a közmédia megtéveszti az egyszerű falusi embereket, mert ők ezt nézik.
[00:27:21]Mindig tudtuk, el is mondtuk minden alkalommal, itt nem a közmédia irányítja vagy befolyásolja a legnagyobb mértékben a magyar tájékoztatást.
[00:27:29]gyakorlatilag elenyésző volt a befolyása, de önmagában ugye a totális felszámolási kísérlet egyik része, hogy még ez se maradhat meg valóságosan függetlennek, hanem ez is gyarmatos gyarmatosítási terület lesz.
[00:27:42]Szerintem ez sokkal gyorsabban végbe megy, mint gondolnál.
[00:27:44]nyár végére ez már átáll.
[00:27:46]És ilyen ilyen régi poros arcok kerülnek majd elő abból az 1300 budapesti csúcsértelmiségből, akiket 35 éve kitenyésztett a rendszer, és akik egyszerűen ilyen nem tudom rendszerváltás van 2010-es fordulata, és valahogy 2020-ban előmásznak a lomtárból.
[00:28:04]Na, valami akkor ez bosszantó.
[00:28:06]Tehát, hogy feltűnik a László meg nézegetjük a nem kiket, és ez nem vic.
[00:28:11]Tehát, hogy ezek az emberek meg a gyerekeik, meg az unokáik, meg a barátaik, meg a szövetségeseik jönnek.
[00:28:17]Úgyhogy ez a közmédia.
[00:28:17]Ennyit a függetlenségről.
[00:28:19]Egy régi régi módszer szerint újra birtokba veszik, ugyanúgy mintogy igyekeznek mindent birtokba venni.
[00:28:27]Azért itt megint csak azt tegyük hozzá, hogy itt családok százairól, ezreiről van szó.
[00:28:30]nekem régi kollégáim és barátaim.
[00:28:32]Szóval én személyesen is nagyon-nagyon rosszul élem ezt meg.
[00:28:35]Van viszont itt egy másik másik nagyon-nagyon fontos ügy.
[00:28:39]Talán a [torokköszörülés] az elmúlt 16 évnek a a legfontosabb, legforróbb ügye ez a bizonyos lefizetési ügyet gerjesztő Tiszáig érő kör ég az föld a lábuk alatt.
[00:28:51]Ezért a Tisza, a Fidesz, bocsánat, újra meghallgatásokat javasol parlamenti bizottság előtt.
[00:29:01]Egy új fejleménye a mai napnak, hogy a mai napon szavazott az országgyűlés a az országgyűlés intézményrendszerén belül felállítandó vizsgálóbizottságokról, és lesz egy vizsgálóbizottság, ami a gyermekvédelem ügyével fog foglalkozni, és tekintettel arra, hogy ebbe a vizsgálóbizottságba Tiszás javaslat értelmében egy szigorú eljárásrend és szigorú szankciós rezsim szerint be lehet rendelni olyan szereplőket is, akik egyébként akik akikkel szemben egyébként büntetőeljárás van folyamatban.
[00:29:30]A mai napon én levélbe fogok fordulni Diószegi Judit Tiszás képviselő asszonyhoz, aki a gyermekvédelemmel foglalkozó vizsgálóbizottságot vezeti, annak érdekében, hogy Magyar Mártont és Litresics András ügyvéd urat ez a vizsgáló bizottság meghallgassa.
[00:29:57]Magyar Nemzet ott lesz ezen a meghallgatáson, amikor berendelik, ne engednek bennünket, akkor ott lesz.
[00:30:01]Ha berendelik Magyar Mártont, az a következő.
[00:30:04]A magyar nemzet és Magyar Márton azok nem rokonok.
[00:30:06]Csak a kedves nézőknek mondom tisztázásképpen egy én minden mindent támogatok, ami ami ezt az ügyet tisztába teszi, mert ez egy annyira sötét, úgyhogy ahogy mondtad, az elmúlt 16 év egyik legfontosabb kérdése, mert nem mondom, hogy ez döntötte el a választást, de de biztos, hogy hogy komoly szerepe volt abban, hogy a Fidesz elveszítette ezt a választást.
[00:30:32]Ugye nem csak a Zsolti bácsi, hanem egyáltalán a [torokköszörülés] a pedofil vádaknak.
[00:30:39]Amit még szeretnék ehhez hozzátenni, hogy mindenki most a amikor előkerültek új felvételek, hogy lefizették esetleg ezt a Sanyikát, vagy nem is tudom, hogy hívják, hogy a Sanyika, és úgy vallotta ezt a Zsolti bácsi ügyet.
[00:30:53]Mindenki azonban a a másik oldalon, hogy jaj, hát mi most nem gondolunk a szegény áldozatokra, a gyerekekre, de gondolunk rájuk, és nagyon sajnálok minden gyereket, aki ilyenek az áldozatával vált, de itt ebben az ügyben nem ők az áldozatok.
[00:31:10]Ebben az ügyben a Zsolti bácsi az áldozat, akit Zsolti bácsiznak, és akinek tönkretették az életét.
[00:31:18]És soha ezt most már bármikor kiderül az igazság, nem fogják tudni jóvá tenni, és a börtönbe kellene rohadni mindenkinek, aki ebben az ügyben részt vett.
[00:31:32]Tartalmazott ez egyáltalán bármikor is, akármikor is gyermekvédelmet ez a sztori?
[00:31:39]Szerintem ez a kampánynak egyetértek ezzel egy nagyon fontos és hangsúlyos története volt.
[00:31:43]Egyébként nem csak egy ilyen volt, hanem legalább 8-10 olyan tematik össze is mosták ezeket tematikailag külön adott, de nagyon tudatosan fölépített történetekről volt szó.
[00:31:54]időben is megszól, ahol ugye egy dolgot kell látni, és ezt is világosan tisztában kell tenni, hogy ugye a túloldalak azok a büntetőjogi értelemben elmarasztalt közkeletű figurái, akik hasonló ügyekben érintettek.
[00:32:06]Nem fogok neveket mondani, de van például egy olyan influencer, nevezzük annak, akinek régebb börtönbe kellene rohadni, hogy Lacit idézzem.
[00:32:12]Az utolsó hírek azok voltak, hogy elmenekült az ítélet után, ha jól emlékszem, külföldre, és azóta sem tudunk semmit.
[00:32:20]Szerintem itt valahol itt kávézik 200 mre tőlünk.
[00:32:22]Tehát, hogy hogy a kétféleképpen a jogban azért nem lehet mérni, mert hogyha elhisszük azt, hogy a jog ereje és a törvény mindenkire vonatkozik, akkor akkor is kötelességünk szót emelni a törvénytelenségek ellen, hogyha politikailag másként gondolkodunk.
[00:32:38]Ez egy olyan, ez nem gesztus, hanem kötelesség.
[00:32:40]És ezt a túloldal értelmiségi oldudvarától eddig nem kapta meg Magyarország.
[00:32:45]Tehát amikor arról beszéltek, hogy diktatúrral készülődik, és nál készülik, már abban vagyunk benne szerintem, akkor arra gondolok, hogy mi lesz az a töréspont, amikor egyszer csak tényleg mindenki azt fogja mondani, na álljunk meg egy pillanatra, mert azért ez a Zsolti bácsi ügy és a többi túl azon, hogy politikailag örvendetes, hogy jó fejleményekhez vezetett tudni, hogy nyerte a Tisza.
[00:33:08]annyira becstelen, olyan aljas és olyan embertelen, hogy hogy az egész ország besározódik ilyen módszereken.
[00:33:15]Na most ez a ez az öntisztulási folyamat, tehát ismétlen magam szerintem törvényszerűen elkövetkezik, de addig nagyon sokat fogunk szenvedni mindannyian.
[00:33:22]És ez az ügy röviden összefoglalva a kérdésedre a választ, ezért nem értékelhető önmagában, mert egy egy nagy stratégiai halmaznak az egyik eleméről van szó, de ugyanilyen hosszasan beszélhetnénk a hős katonamítoszáról, a gödi Samsung gyáról, amik össze-vissza hazudoztak.
[00:33:39]Tehát ugye ez egy profin felépített kampány volt, ahol egyébként legyünk őszinték, ez tényleg működött.
[00:33:47]Úgyhogy ennyit erről.
[00:33:50]Gyakorlatilag a frontális lebegy kikapcsolt, és csak az érzelmek működtek.
[00:33:54]Igen.
[00:33:55]Zoli, te mit gondolsz?
[00:33:58]Hát a legfontosabb dolgok elhangzottak.
[00:34:00]Én is nyomatékosítom, hogy helyrehozhatatlan károk történtek és és kiatottak a választásra, és nagyon ügyesen a kegyelmi ügytől eljutottunk a pedofideszhezéségig.
[00:34:15]És tehát milyen politikai következményének kellenek lenni, ha bebizonyosodik az, hogy Magyaron pénzért vett egy Nem, nem fog szerintem.
[00:34:22]Tehát egyébként én úgy gondoltam eddig töretlenül, hogy az ügyészség az egy olyan intaktszervezet, amely nem hagyja magát politikai bosszú hadjárat alanyává tenni.
[00:34:41]és a Kerler László féle elszámoltatási egység, vagy a Budai Gyula féle elszámoltatási kormánybiztosság kudarcai azt mutatták, hogy irányított politikai akaratnak nem hajlik meg az ügyészi hivatásrend.
[00:34:58]És most néhány olyan döntésben, Mona Mark vonatkozásában, illetve Rusinendy Romulus tekintetében az eljárás megszüntetése hirtelen a a választásokat követően, vagy éppen a kiugrott enenis nyomozóval szembeni eljárás megszüntetése, ahol ott egy ismert nagy tekintélyű büntetőjagász is azt mondta, hogy egyébként a hivatal Ali visszaélés tényállásszerű az ő esetében az eljárás megszüntetése.
[00:35:31]Azt a félelmet kelthetik sok 10000 100000 magyar emberben, hogy ez az inntság megszűnik.
[00:35:37]És higgyük el, hogy mint számtalan példát hoztunk, hogy először a zsidókat vitték el, utána azokat a keresztényeket, akik a zsidókat védték, aztán már a keresztényeket, és aztán már a másként gondolkodókat, és utána már hajszín szerint.
[00:35:53]Tehát hogyha így indul el a dolog, hogy csak szépen egy kicsit ad le ebből a függetlenségből az ügyészség, amely valóban függetlenség volt, legyen le lett légyen bárki is egyébként a szervezet élén, úgy megindítottak büntetőeljárásokat, mint a SIC, Lásd, Völner ügy az egyik legmagasabb, sőt a legmagasabb kormányzati tisztességviselővel szembeni büntetőeljárás 1989 óta emlékeim szerint az a Völn Sadul ügyben történik egy igazságügyi politikai államtitkári minisztériumi politikai államtitkárral szemben.
[00:36:32]Röviden, Laci, kérlek.
[00:36:33]Csak az ügyészség vajon mikor kélik ki a Magyar Péter mentelmi jogát?
[00:36:36]Két hónapja kérdezzük az ügyészségtől, és nincs válasz.
[00:36:43]Ez volt a végszó.
[00:36:43]Köszönöm szépen, hogy eljöttetek.
[00:36:44]Önöknek pedig köszönöm a figyelmet.
[00:36:46]Holnap Cirbus Gábor, Simicskó István és Tuzson Bence lesznek a vendégeink.
[00:36:50]Várom önöket.
[00:36:52]Viszontlátásra.