Komment - Szivárvány helyett nemzeti színek az Erzsébet hídon - HírTV
- Pócs János (Fidesz) „politikai pedofíliának” nevezte, hogy Magyar Péter és Bódis Kriszta egy 11 éves állami gondozott fiút a gyámja tudta nélkül vittek szállodába és interjúztattak; a gyám feljelentést tett.
- Magyar Péter szerint konzultáltak gyermekvédelmi szakemberekkel, pszichológusokkal és jogászokkal, a fiú arcát kitakarták, hangját eltorzították, és a gyermekvédelem állapotára akarták felhívni a figyelmet.
- A beszélgetők szerint ha Pócs állításai igazak, az „skandalum” és súlyos következményekkel járhat a TISZA számára; Mesterházi Attila szerint szökött gyereket nem politikus elé kell vinni, hanem a rendőrséghez vagy gyermekvédelmi szakszolgálathoz.
- Karsai Ferenc szerint egyértelműen nem segítség volt, amit Magyar Péterék tettek; a gyermekvédelem évtizedek óta méltatlan helyzetben van, és a politikusok csak a saját érdekeiket nézik, a gyerekekét nem.
- Szakács László emlékeztetett: a Fidesz-kormány 14 hónapig késleltette a gyermekvédelmi törvény módosítását, mert LMBT-jogokkal kapcsolatos részeket akartak belevinni, aminek semmi köze nem volt a gyerekek helyzetéhez.
- A Bangó-ügyben Füsi Angéla feljelentést tett, és egy pendrive-ot adott át, amely állítása szerint bizonyítja, hogy Bangó Sándor pénzt kapott az interjúért; a TISZA-nak kellemetlen az ügy, Magyar Péter nem válaszol a kérdésekre.
- Az Erzsébet hídi zászlóháború kapcsán megoszlottak a vélemények: Szakács László szerint mindkét zászló megfér egymás mellett, Karsai Ferenc szerint a szexualitás magánügy, a Pride-zászlónak nincs helye a hídon, Mesterházi Attila szerint viszont van.
- Kuruc Dániel rámutatott: a vita nem a meleg közösség jogainak bővüléséről szól (2008 óta nem bővültek), hanem arról, hogy zászlókat dobálnak a Dunába, miközben az Erzsébet híd felújításra szorul.
„Ezeknek a gyerekeknek szörnyű életük volt, szörnyű dolgokat tapasztaltak meg. És bizony ők segítségre szorulnak, nem pedig arra, hogy politikai csatározásoknak a tárgyai legyenek.” – Mesterházi Attila
Részletes összefoglaló megjelenítése
Gyermekvédelmi botrány: Magyar Péter és Bódis Kriszta interjúja egy 11 éves fiúval
Az eset ismertetése Pócs János állításai alapján
A műsor elsődleges témája egy újabb gyermekvédelmi botrány volt, amelyet Pócs János (Fidesz) hozott nyilvánosságra. A beszélgetés alapját egy videóinterjú képezte, amelyet Magyar Péter miniszterelnök és Bódis Kriszta készített egy 11 éves, állami gondozásban élő fiúval, akit a felvételen Martinnak neveztek.
Pócs János állításai szerint az eset súlyos jogsértéseket vet fel:
- A fiút a gyámja tudta nélkül vitték el egy szállodába
- Az interjú szintén a gyám tudta és beleegyezése nélkül készült
- A gyám emiatt feljelentést tett
- Pócs János "politikai pedofíliának" nevezte a történteket, ami rendkívül súlyos vád
Magyar Péter verziója az esetről
A műsorban bejátszottak egy rövid részletet Magyar Péter és Bódis Kriszta videójából. Ebben Magyar Péter a következőképpen mesélte el a történetet:
- Tarnazsadányban, Heves megyében jártak országjáráson
- Az esemény után egy férfi odament hozzá, hogy bemutasson neki egy 11 éves fiút
- A férfi elmondása szerint a gyereket Budapesten, az Oktogonnál találta, ahol kéregetett, rossz ruházatban, túl nagy cipőben
- A fiú elmondta, hogy egy szolnoki lakásotthonból szökött meg, hetek vagy hónapok óta az utcán élt, éjszakáit bérházak lépcsőházaiban töltötte
- Magyar Péter hangsúlyozta, hogy konzultáltak gyermekvédelmi szakemberekkel, pszichológusokkal és jogászokkal is, mielőtt az interjút elkészítették
- A fiú nevét megváltoztatták, arcát kitakarták, hangját eltorzították
„Fontos, hogy minden magyar ember tisztában legyen azzal, hogy milyen körülmények között élnek a gyerekek a gyermekvédelemben." – Magyar Péter *
A beszélgetőpartnerek reakciói
Kuruc Dániel (a Köztér főszerkesztője) rendkívül súlyosnak értékelte a helyzetet:
- Ha Pócs János állításai igazak, az "skandalum" és "lassan ölő mérge" lesz a TISZA-kormánynak
- Ha valóban felhasználták a kisfiút, majd "eldobták", akkor Magyar Péter és Bódis Kriszta "szörnyetegek"
- Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kormányzati (pro-TISZA) sajtó egyáltalán nem vette át ezt a hírt
Mesterházi Attila (Szocialisták és Demokraták elnöke) a következőket emelte ki:
- Nem látta a teljes interjút, de ha valaki talál egy szökött gyereket, nem az a legjobb ötlet, hogy egy politikus elé viszi
- Ilyen esetben a rendőrségnek vagy gyermekvédelmi szakszolgálatnak kellene szólni
- Szerinte mindegy, melyik politikai oldal használ ki gyerekeket – az elfogadhatatlan
- Egyetértett Füsi Angéla korábbi nyilatkozatával, miszerint a vita nem arról szól, amiről kellene: a gyerekek helyzetéről, hanem politikai csatározásról
„Ezeknek a gyerekeknek szörnyű életük volt, szörnyű dolgokat tapasztaltak meg. És bizony ők segítségre szorulnak, nem pedig arra, hogy politikai csatározásoknak a tárgyai legyenek." – Mesterházi Attila *
Karsai Ferenc (Budafok-Tétény polgármestere) szerint:
- Egyértelmű, hogy nem segítség volt, amit Magyar Péterék tettek
- A gyermekvédelem valós probléma, évtizedek óta méltatlan helyzetben vannak az állami gondozásban élő gyerekek
- A politikusok nem képesek elengedni a gyermeket és a témát – mindenki nézi a saját érdekeit, csak a gyerekekét nem
- Felidézte saját parlamenti tapasztalatát: 1500 forintból kellett megoldani a napi ötszöri étkezést (ebből három meleg) a gyermekotthonokban
- Pócs Jánosnak azt kívánta, hogy ha tényleg fogva tartották a gyereket, az gyorsan fog "ölni" politikailag, mert a személyi szabadság megsértése súlyos bűncselekmény
„Én biztos vagyok benne, hogy ebben az országban meg abban a parlamentban van elegendő potenciál ahhoz, hogy itt 2026-ban ne legyen éhes az a gyerek." – Karsai Ferenc *
Szakács László (Szocialisták és Demokraták alelnöke) a gyermekvédelem rendszerszintű problémáira hívta fel a figyelmet:
- A gyermekvédelemben dolgozók, pedagógusok, szociális ágazatban dolgozók félnek, le vannak lassulva
- A hatóságok politikai ügyként kezelik ezeket az eseteket, ezért nem mernek benne állást foglalni
- Emlékeztetett: amikor ő és Mesterházi Attila módosító javaslatot nyújtottak be a gyermekvédelmi törvényhez, a törvényalkotási bizottság (Hende Csaba elnökségével) 14 hónapig ült rajta
- A késlekedés oka az volt, hogy a Fidesz-kormány belevette a törvénybe az LMBT-jogokkal kapcsolatos részeket is, aminek semmi köze nem volt a gyermekvédelemhez – ebből politikai ügyet csináltak
„Ha ezeket gyorsan és hatékonyan sikerült volna megoldani, fölgöngyöríteni, akkor én azt gondolom, hogy ebből nagyon nehéz volna politikát csinálni." – Szakács László *
A Bangó-ügy és a TISZA érintettsége
A beszélgetés során szóba került a Bangó Sándor körüli botrány is:
- Füsi Angéla feljelentést tett, és egy pendrive-ot adott át a hatóságoknak, amely állítása szerint bizonyítja, hogy Bangó Sándor pénzt kapott a Kontrollnak adott interjúért
- A Magyar Jelen podcastjében Füsi Angéla azt állította, hogy nem 4 millió, hanem 2 millió forintot kapott, és további 2 milliót kaphatott volna
- Füsi Angélát egy TISZA-sziget alapítója és vezetője fenyegette meg
- A beszélgetők szerint Magyar Péter nem válaszol a kérdésekre, és sajtóhírek szerint Ruff Bálint és Görög Márta is kérdéseket szegezett neki
- A parlamentben Melléthei-Barna Márton igazságügyi miniszter kényelmetlenül érezte magát az ügy miatt – felállt a székéből, odament Tuzson Bencéhez, és hosszan magyarázott neki, míg Velkei Györgynek kellett figyelmeztetnie, hogy fejezzék be
Kuruc Dániel szerint az ügy nagyon kellemetlen a TISZA Pártnak, mert visszaszállhat rájuk a "pedofilozás". Szerinte Magyar Péterék most lapítani fognak és csendben maradnak.
Szivárvány helyett nemzeti színek az Erzsébet hídon
Az események kronológiája
A műsor második fő témája az Erzsébet hídon kialakult "zászlóháború" volt:
- A Pride hónap alkalmából szivárványos zászlókat helyeztek ki az Erzsébet hídra
- Egy férfi leszedte és a Dunába dobta ezeket a zászlókat – a rendőrség elfogta, a férfi büszkén vállalta tettét, és azt mondta, bármikor újra megtenné
- Ezt követően a Mi Hazánk Mozgalom és más szervezetek piros-fehér-zöld zászlókat helyeztek ki a hídra
- Karácsony Gergely főpolgármester közölte, hogy a szivárványos zászlók vissza fognak kerülni
A beszélgetőpartnerek álláspontjai
Szakács László szerint mindkét zászló megfér egymás mellett – ez lenne a normális egy európai országban:
- A Fidesz "olyan, mint a Bourbonok: nem felejtettek semmit, de nem is tanultak semmit"
- Tavaly, amikor a Fidesz támadta a Pride-ot, soha ekkora promóciót nem kapott – a valaha volt legnagyobb Pride-ot rendezték meg
- A magyar társadalom nem úgy gondolkodik, ahogy a Fidesz sugallja (hogy aki magyar, az nem támogatja az LMBT-t, és aki LMBT-s, az utálja a magyarokat)
- Javaslata: a híd egyik oldalán legyenek a piros-fehér-zöld, a másikon a szivárványos zászlók
Karsai Ferenc ezzel szemben úgy vélte:
- A szexualitás magánügy, nem közügy
- A nemzeti zászlónak van helye a hídon, a Pride-zászlónak nincs
- Magyar Péter nem áll bele a Pride-támogatásba, mert "fél tőle" – nem tudja "se lenyelni, se kiköpni"
Mesterházi Attila álláspontja:
- A Mi Hazánk "szélsőjobboldali, már-már fasizmusba hajló ideológiájú" párt, amely a kirekesztésre helyezi a hangsúlyt
- A zászlók leszedése és Dunába dobása nemcsak szimbolikus, hanem anyagi kárt is okozott
- A főpolgármester jogszerűen járt el, amikor kitette a zászlókat
- Az elkövető büszke a tettére – szerinte "megszégyellhetné magát"
„Szerintem van helye egy ilyen zászlónak egy budapesti hídon, mert ez egy közösség, és a közösségnek van egy ilyen zászlaja." – Mesterházi Attila *
Kuruc Dániel köztes álláspontot képviselt:
- Karácsony Gergely tudhatta, hogy a zászlókihelyezés provokáció lesz
- A többségi társadalom általában nem nézi jó szemmel, ha egy szexuális kisebbség zászlaját egyenértékűnek tekintik a nemzeti zászlóval
- Ugyanakkor hülyeség volt levenni a zászlókat, mert ezzel magyar állampolgárokat bántottak meg
- A vita nem arról szól, hogyan kaphatna a meleg közösség több jogot – 2008 óta nem bővültek a jogaik
- Ironikusan megjegyezte: Magyarország arról beszél, hogy emberek zászlókat dobálnak a Dunába, nem pedig arról, hogy mennyiért és hogyan kellene felújítani az Erzsébet hidat
„Ez a vita sem arról szól, hogy hogyan lesz amúgy a melegközösségnek több plusz joga. 2008 óta nem bővült a melegközösségnek semmilyen formában egyébként a jogosultsága." – Kuruc Dániel *
A jogi háttér vitája
A beszélgetés során vita alakult ki arról, hogy a Pride-zászló kihelyezése mennyiben hasonlítható a nemzeti zászlóéhoz:
- Mesterházi Attila szerint a főpolgármester jogszerűen járt el
- Kuruc Dániel felvetette, hogy a nemzeti zászlóról jogszabály rendelkezik, a Pride-zászlóról nem – ez jelentős különbség
- Szakács László vitatta, hogy a Pride-zászló magánügy lenne, hiszen az LMBT-közösség tagjait hátrányok érik (pl. nem házasodhatnak össze Magyarországon, ami problémát okoz multinacionális cégek külföldi munkavállalóinak is)
A gyermekvédelem rendszerszintű problémái
A beszélgetés során többször visszatérő elem volt, hogy a gyermekvédelem problémái évtizedekre nyúlnak vissza, és a politikai csatározások helyett a gyerekek érdekeire kellene koncentrálni:
- Karsai Ferenc szerint a teljes rendszer (gyermekvédelem, pedagógusok, szociális ágazat) dolgozói félnek és lelassultak
- Szakács László emlékeztetett: a Fidesz-kormány 14 hónapig késleltette a gyermekvédelmi törvény módosítását, mert politikai elemeket (LMBT-jogok) akartak belevinni
- Mesterházi Attila hangsúlyozta: a gyerekeknek segítségre van szükségük, nem arra, hogy politikai csatározások tárgyai legyenek
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
- "Görög Márta" – Az átiratban szerepel, de a referencialistában nem található. Valószínűleg egy kormányzati szereplőről van szó, aki kérdéseket szegezett Magyar Péternek. A kontextus alapján nem azonosítható egyértelműen.
- "Velkei György" – Az átiratban szerepel, de a referencialistában nem található. A parlamentben figyelmeztette Melléthei-Barna Mártont. Valószínűleg parlamenti tisztségviselő.
- "Füsi Angéla" – Az átiratban többször szerepel ebben a formában. A referencialistában nem szerepel, de a kontextus alapján újságíró vagy közéleti szereplő, aki a Bangó-ügyben tett feljelentést és nyilatkozott a Magyar Jelen podcastjében.
- "Görög Márta" név ismételt előfordulása – Az átiratban "Görög Márta" és "Ruf Bálint" szerepel, de a referencialistában "Ruff Bálint" található. A kontextus alapján valószínűleg ugyanarról a személyről van szó, az ASR hibásan írta át a nevet.
- "Melléi Barna Márton" – Az átiratban így szerepel, a referencialistában "Melléthei-Barna Márton" néven. Az ASR feltehetően hibásan rövidítette vagy torzította a nevet.
- "Radics Béla" – Az átiratban "Radics Béle" és "Radics Béla" formában is szerepel. A referencialista szerint Radics Béla fideszes képviselő, aki Facebook-posztot tett közzé a zászlóügyről.
- "Tuzson Bentréhez" – Az átiratban így szerepel, a referencialistában "Tuzson Bence". Az ASR torzította a nevet.
Teljes átirat megjelenítése
[00:00:01]Újabb gyermekvédelmi botrányról rántotta el a leplet Pócs János.
[00:00:03]Magyar Péter és Bódis Kriszta egy nehéz sorsú, 11 éves gyermeket használhatott fel politikai [zene] lejáratásra.
[00:00:09]Milyen kérdéseket vett fel az ügy és hogyan folytatódik Bangó Sándoré?
[00:00:13]Mikor kap a nyilvánosság válaszokat, valamint piros-fehér zöld színek a szivárvány helyett az Erzsébet hídon?
[00:00:21]Vajon mi lesz Karácsony Gergely következő lépése?
[00:00:23]Ezt is [zene] megvitatjuk majd ugyanis vendégeim már a stúdióban, és azonnal kezdünk.
[00:00:34][zene] Jó estét [zene] kívánok!
[00:00:38]Köszöntöm önöket!
[00:00:40]Ez itt a Komment szerdán a Hírvén.
[00:00:42]Én Futó Boglárka vagyok.
[00:00:42]A stúdióban [zene] pedig vendégeim Szakács László, a szocialisták és demokraták alelnöke.
[00:00:48][zene] Jó estét kívánok!
[00:00:49]Köszöntöm a nézőket!
[00:00:51]Karsai Ferenc Budafoktétény polgármestere.
[00:00:52][zene] Szeretettel köszöntök mindenkit!
[00:00:56]Mesterházi Attila, Szocialisták és [zene] Demokraták elnöke, jó estét kívánok.
[00:01:00]És Kuruc Dániel, a köztér főszerkesztője.
[00:01:03]Jó estét kívánok.
[00:01:04]Szervusztok.
[00:01:04]Jó estét kívánok nektek én is, és ezúton is köszönöm szépen, hogy elfogadtátok a meghívásunkat.
[00:01:07]Első témánk pedig nem más, mintogy folytatódik a szőlőutcai álhírbotrány, és hát napról napra hír kerül ki ezzel kapcsolatban.
[00:01:18]Most Pócs János beszélt arról, hogy egy politikai pedofília történhetett, ugyanis Magyar Péter és Bódis Kriszta egy 11 éves gyermeket használhatott fel politikai lejáratásra.
[00:01:31]Nézzük is meg azt a rövid interjúrészletet, amelyet Magyar Péter és Bódis Krisztina készített ezzel a fiatal fiúval.
[00:01:40]Tegnap lent jártunk Tarnazsadányba Heves megyébe.
[00:01:42]Oívtak minket az országjárásra.
[00:01:47]Egy nagyon szép estét töltöttünk ott a helyiekkel és a környékbeliekkel, és az esemény után odajött hozzám egy úriember, hogy szeretne bemutatni nekem egy 11 éves fiút.
[00:01:54]Be is mutatta ma őt itt Martinnak fogjuk hívni, és Bódis Krisztával fogunk beszélgetni vele.
[00:02:04]Sokáig gondolkodtunk, hogy szabad-e egy 11 éves kisfióval beszélgetni, de beszélgettünk gyermekvédelmi szakemberekkel is, pszichológusokkal is, jogászokkal is, és abban maradtunk, hogy mivel a nevét megváltoztattuk, eltakarjuk, kitakarjuk az arcát és a hangját is elváltoztatjuk.
[00:02:27]Ezért fontos ez a beszélgetés.
[00:02:27]Fontos, hogy minden magyar ember tisztában legyen azzal, hogy milyen körülmények között élnek.
[00:02:33]a gyerekek a gyermekvédelemben.
[00:02:36]Amikor tegnap találkoztam Martinnal és az őt odahozó úriemberrel, akkor elmesélte a férfi, hogy Martint szerdán találta Budapesten az oktogon ahogy éppen kéregetett.
[00:02:52]egy nagyon szegényes ruházatban, egy láthatóan a lábánál jóval nagyobb cipőben, és megkérdezte, hogy mit keres kint három fokban este az utcán egy ekkora gyerek.
[00:03:04]És akkor Martin elmondta neki, hogy ő egy szolnoki lakásotthonban, a gyermekvédelemben él.
[00:03:08]onnan szökött meg már pár hete vagy pár hónapja, és az utcán kéregett Budapesten.
[00:03:14]Az éjszakákat pedig bérházaknak a folyosóin tölti lépcsőházában, merthogy ott melegebb van, mint kint az utcán.
[00:03:25]Bocsi János egyébként arra hívta fel a figyelmet, hogy ezt a fiút a gyámja tutta nélkül vitték el Magyar Péterék egy szállodába, és szintén a gyámja tudta nélkül készült vele ez az interjú, amiből most egy rövid részletet láthattunk, és a gyám ezzel kapcsolatban feljelentést is tett.
[00:03:42]De maradjunk azoknál az állításoknál, amiket most hallottunk Magyar Pétertől.
[00:03:46]Mennyire életszerű az, hogy találnak egy 11 éves kisfiút az oktogon, akit elvisznek egy szállodába, és ott interjút készítenek vele?
[00:03:56]Ugye azt is mondta Magyar Péter, hogy megkérdeztek gyermekvédelmi szakembereket.
[00:04:00]Hát ki az a gyermekvédelmi szakember vagy pszichológus, aki ezt javasolhatta szerinted, Dani?
[00:04:07]Én inkább onnan közelíteném meg a dolgot.
[00:04:09]Ugye azt mondta a miniszterelnök, hogy Magyarországnak ugye ezt joga van tudni, de mit mi mit van pontosabban most itt?
[00:04:16]joga van tudnia az embereknek.
[00:04:18]Hát ez a történet ö ha úgy van, ahogy Pócs János ebben a videóban elmondja, az az skandalum.
[00:04:27]Tehát az egy olyan lassan ölő mérge lesz szerintem a a Tisza kormánynak, amit aztán már nem lehet kimagyarázni, hiszen ha ez igaz, ahogy Pócsános elmondja, hogy felhasználták ezt a kisfiút, ráadásul utána eldobták, mert hogyha a videó végén Pocsános elmondja, és ha az igaz, akkor ez azt jelenti, hogy ő Magyar Péter és Bódis Kriszta is szörnyetegek.
[00:04:49]Maradjunk viszont egy kicsit annál a kérdésnél, amit felvetettem, hogy mennyire életszerű ez, amit Magyar Péter elmesél.
[00:04:55]Szerinted [torokköszörülés] Attila?
[00:04:58][sóhajtás] Hát én nem láttam sajnos ezt az interjút végig, de a ha valaki úgymond talál egy gyereket itt Budapesten, aki elmondja, hogy hogy ő éppen megszökött egy intézetből, akkor szerintem nem az a legjobb ötlet, hogy elviszi egy politikushoz.
[00:05:16]Tehát most mindegy, hogy milyen politikusról van szó.
[00:05:20]Talán akkor jobb ötlet lenne, hogyha a rendőrségnek szólnának, vagy valami gyermekvédelmi szakszolgálatnak, hiszen ez a szerencsétlen fiú, ha jól értettük, hogy akkor ugy az utcán élt, kéregetett, tehát nem nem gondos körülmények között éli az életét, és egy 11 éves gyereknek egészen biztosan nincsen keresnivalója egyedül a az utcán.
[00:05:40]Tehát én nem tudom, ki volt az az úriember, aki úgy gondolta, hogy ez a legjobb ötlete.
[00:05:45]Én szerintem ő biztos, hogy hibázott.
[00:05:47]Hát ilyenkor azoknak kell szólni, akik tudnak.
[00:05:50]Csak ő hibázott.
[00:05:52]Nem azt mondom, hogy ő egészen biztosan hibázott, hogyha ez volt a legjobb ötlete.
[00:05:55]A másik, hogy én mindig bajban vagyok ezekkel a témákkal, mert itt mindig arról beszélgetünk, hogy az egyik politikai oldal vagy a másik hogyan használja ki éppen azokat a gyerekeket, akik ilyen rendkívül szörnyi és nehéz körülmények között vannak.
[00:06:07]És szerintem mindegy, hogy melyik oldalt teszi, az egészen biztosan elfogadhatatlan.
[00:06:14]Sose gondoltam volna, hogy Füsi Angellával egyet fogok érteni, hiszen rólunk nagyon sok lejárható cikket írt korábban baloldaliakról.
[00:06:22]De most, amit mondott, hogy hogy itt megint nem arról szól a vita, amiről kellene, hogy mi van ezekkel a gyerekekkel, hogy hogyan lehetne nekik segíteni, hogy hogyan verik szét az életüket vagy az útjukat, miközben már esetleg kezdenek megfelelő perspektívát találni saját maguknak.
[00:06:37]hanem a politikai csatározásról szól.
[00:06:39]És azért, ha jól értettem, mindenkit elküldött a jó édes anyjába.
[00:06:43]Én szerintem fősi Angellának igaza van, és egyetértek vele.
[00:06:47]Tehát ezeknek a gyerekeknek segítek segíteni kéne.
[00:06:52]Meg kellene oldani azokat a problémákat, amik nem egy kormányhoz kötődnek régóta létező problémák ezek.
[00:06:56]Igaz, hogy Fidesznek lett volna rá 16 éve, hogy ezt kezelje, nem tette.
[00:06:59]Tehát magyarul én mindig ebben azt a oda szeretném a vitát egy picit vagy a beszélgetést visszavezetni, vagy arra egy kicsit a fókuszt ráirányítani, hogy ezeknek a gyerekeknek szörnyű életük volt, szörnyű dolgokat tapasztaltak meg.
[00:07:15]És bizony ők segítségre szorulnak, nem pedig arra, hogy politikai csatározásoknak a tárgyai legyenek, függetlenül attól, hogy egyik vagy a másik oldal akarja ezt megtenni.
[00:07:26]Akkor maradjunk ennél a jelzőnél.
[00:07:26]Az segítség volt szerinted Ferenc, amit ezzel a 11 éves kisfiúval Magyar Péter és Bódis Kriszta tett?
[00:07:34]Szerintem erre abszolút egyértelmű a válasz, hogy nem.
[00:07:36]Egyébként szerintem meg pont az egyik kulcskérdés, hogy hogyan reagálnak a különböző politikai szereplők egy ilyen szituációban.
[00:07:47]Szerintem mindenki rosszul.
[00:07:47]Az egész történetről a Brecht kaukázusi Krétakör című műve jut eszembe, ahol a nemes hölgy a kisbabáját hátrahagyva, egy szolgálóra hagyva elmenekül.
[00:08:01]Szolgáló fölneveli saját anyjaként a a gyermeket, és amikor normalizálódik a helyzet, 10 év múlva, akkor visszaköveteli a az anya.
[00:08:13]És és a krétakör arról szól, hogy azt mondja a bölcs bíró, hogy a amelyik anya a körből kihúzza, vagy amelyik nő kihúzza körből a gyereket, az a valódi anyja.
[00:08:26]És aki aki megrántja, és az a történet vége, hogy aki kirántja a körből, az nem szereti, mert az igazi anya nem okoz fájdalmat.
[00:08:34]A gyereknek az elengedi.
[00:08:38]Nos, a politikusok nem képesek elengedni a gyermeket és a témát.
[00:08:40]A gyermekvédelem egy valós probléma, és és évtizedek, de bőven rendszerváltás előtt kezdődő évtizedek óta vannak nagyon méltatlan helyzetben [torokköszörülés] azok a gyerekek, akik valamilyen szintén szinten állami gondozásban nőnek föl, és arra kéne összpontosítani, hogy ez működjön a lehető legjobban.
[00:09:05]Ehhez képest az ő érdekeiket nézni, amit mindenki néz mindent.
[00:09:10]ezt az egyet nem, hogy mi a gyerekek érdeke, és engem ez háborít föl legjobban ebbe az ügybe.
[00:09:18]Mi hozzájuk kapcsolódnék?
[00:09:18]Én is egyszer a parlamentbe csöppentem el egy vitába e kapcsán, és ott is ugye erről volt szó, vitatkoztak egymással a felek, hogy azért nem jut elegendő pénz mondjuk a gyermekétkeztetésre, főleg ezekben az otthonokban.
[00:09:33]Azért ne felejtsük el, akkoriban 1500 Ft-ból kellett megoldani a napi öt étkezést, amiből három meleg étkezés volt.
[00:09:40]És ezen vitatkoztak, hogy ebbe ki a hibás.
[00:09:43]És hogy a a képviselő a hibás, a szülő a hibás, a polgármester a hibás, a a helyi önkormányzati képviselő a hibás.
[00:09:52]És én is szót kértem, én is azt mondtam, hogy nézzék, ha van gusztusuk, ezt a vitát persze folytassák, de az a gyerek csak éhes.
[00:09:58]És én biztos vagyok benne, hogy ebben az országban meg abban a parlamentban van elegendő potenciál ahhoz, hogy itt 2026-ban, vagy éppen akkor mondjuk ez a vita volt 2021-ben, ne legyen éhes, ne legyen éhes az a gyerek, és mondjuk legyenek tisztességes kör környezetben ezek a gyerekek, akiket akiket az állam gondjaira bíztak.
[00:10:16]Tehát mondjuk ne kelljen papucsba fürödni, legyen meleg víz, legyen olyan tisztességes környezet, amit egyébként Európában el tudunk képzelni a a 21.
[00:10:28]században.
[00:10:28]Vontassuk át ide a 21.
[00:10:30]századba Magyarországon a gyermekvédelmet.
[00:10:32]Én azt kívánom egyébként a Pócsi Jánosnak is, hogy ezt az ilyen szakmailinak tűnő, nem akarok rá csúnya jelzőt mondani, szavait, amol mondta, hogy fogva tartják satöbbi, satöbbi.
[00:10:42]Ha tényleg fogva tartották ezt a gyereket, akkor akkor nem lesz ez lassan ölőméreg, akkor ez gyorsan fog ögölni.
[00:10:47]Az egy súlyos az egy súlyos bűncselekmény.
[00:10:50]Ugye a személy szabadság megsértése Magyarországon az nagyjából olyan tárgy súly aláik, meg olyan büntetési tétel, mint a rablásnak.
[00:10:57]Az nem lesz egy lassan ölőméreg, az gyorsan fog ölni.
[00:10:59]Nem kell rázni a fej, pont annyi, mint a rablásnak.
[00:11:03]Én ezért azt gondolom, hogyha ebben nyomoznak, akkor annak hamar vége lesz ennek a történetnek.
[00:11:08]Én azt kívánom a Pócs Jánosnak, ha már egyszer úgyis ezt annyira pajzsára emelte ezt az ügyet, hogy egyszer akkor ezt hatóság előtt is mondja el, ne csak kamerába, mikrofonnal, hatóság előtt is mondja el.
[00:11:20]Fejelentést tett ezzel kapcsolatban, és azokat a bizonyíték nem ő tette a feljelentés.
[00:11:24]azokat a bizonyítékokat pedig amiket eljuttatott számára az egyik nevelő aki neki nyilatkozott azt pócs János bevitte az ügyészségre viszont úgy fogalmaztál hogy tisztességes környezet hogy tisztességes környezetet kellene teremteni ezeknek a gyerekeknek de ezt látjuk most vagy azt hogy a gyermekvédelmet politikai termékként kezeli a Tiszakormányt Dani hát abszolút.
[00:11:43]Meg amúgy most így mindenki, amit elmondott, azzal szerintem nagyjából minden jó érzésű ember egyetért, de az, hogy ma a magyar politika hát 80%-ban az nem arról szól, hogy hogyan lesz az aszályhelyzet megoldva, leszámítva az ópusztaszeri első kormányülést, ahol ugyan nem hátrafele nyilazva jöttek a kormánytagok meg, de olyan túl sok minden nem történt azóta a témában.
[00:12:01]Ezzel szemben csak a pedofíliáról meg a gyerekek felhasználásával lehet politikát csinálni.
[00:12:07]Én úgy látom, ez baromira nem jó.
[00:12:09]És igen, nem jó a gyerekeknek.
[00:12:09]Füsi Füsi Angé egyébként pont tegnap egy másik ilyen esetben tett egy hát nem tudom feljelentést el de a rendőrségnek mindenesetre egy egy nyomozásban kiegészítő bizonyítékot adott be egy másik üggyel a bangóüggyel kapcsolatban.
[00:12:23]Tehát hogy most akkor ez lesz Magyarországon a a a politika tehát ez lesz a színek vanónonja mindennek hogy gyerekeket felhasználnak a politikusok.
[00:12:30]Mikor szállunk le erről a témáról?
[00:12:32]Mert ezen lehet moralizálni amúgy.
[00:12:34]De amikor Bódis Krisztton meg Magyar Péter egy gyereket, most teljesen mindegy, hogy személyi szabadság megsértésével vagy cukorkával, de ott három napig egy hotelben, mert ugye ez volt a Pócs János története.
[00:12:43]Azért mondom, ha igaz, akkor hát akkor miről beszélünk?
[00:12:50]Milyen kérdéseket vett fel szerinted Attila ez az ügy?
[00:12:54]Hát ez mindig olyan, hogy ebbe egy ilyen 1-0ás váltó van, tehát nincs a kettő között úgymond csak fekete meg fehér, így értem.
[00:13:01]Tehát nincsen szürke zóna, mert hogyha valakit megvádónak pedofíliával és azt elkövette, akkor az egy vérvád, akkor annak börtönbe kell menni.
[00:13:10]Ott senki semmi még egy kétség sincsen zéró tolerancia van.
[00:13:13]Ha meg [torokköszörülés] az derül ki, hogy valakit igaztalanul vádoltak meg ilyennel, akkor annak, aki igaztalanul vádolt, annak kell szembesülnie a jogi következményekkel.
[00:13:24]Tehát magyarul ebbe a kettő között nem nagyon van átmenet.
[00:13:26]Ez egyért nagyon nehéz állást foglalni, hiszen ha az egyik igaz, akkor azon vagyok fölháborodva, ha meg a másik igaz, akkor meg azon vagyok még jobban fölháborodva.
[00:13:35]Ha már Füsi Angélát emlegettétek, Füsi Angéla valóban feljelentést tett, de ugye fenyegetés miatt, hiszen ugye ő korábban adott egy interjút, majd most úgy nyilatkozott, és ezt meg is erősítette, amit korábban ebben az interjúban elmondott, hogy szerinte valóban kapott pénzt Bangó Sándor a kontrollos interjúért cserébe, és a hatóságoknak Füsi Angela át is adott egy pendrive-ot, ami az elmondása alapján bizonyítékokat tartalmaz ezzel kapcsolatban.
[00:14:00]De hát ugye füsi angélát fenyegetik.
[00:14:03]Ráadásul egy olyan férfi fenyegeti, aki az egyik Tiszigetnek az alapítója és vezetője.
[00:14:07]Tehát mennyire lehet komoly a Tiszás érintettség itt a Bangó Sándor ügyben?
[00:14:13]László, nyilvánvalóan most akit megtámadnak, az egyfelől védekezik.
[00:14:19]Én nem akarom ezt relativizálni egyébként egy rövid pillanatig se.
[00:14:23]Én azt gondolom, hogy ennek inkább ahhoz van köze, tehát ahhoz, hogy hogy akár ismeretlenül is bántják az újságírót, hogy amiről itt is nagyon sokat beszéltünk, átkozottul elvadult a a közbeszéd.
[00:14:33]Tehát amit itt is nagyon sokszor elmondtunk, hogy ha ha a parlamentben anyáznak, akkor az utcán is az emberek azt fogják gondolni, hogy egyébként a konfliktust azt azt legitim módon így lehet megoldani.
[00:14:45]És és akkor nyilvánvalóan jönnek a fenyegetések, az internet meg a sokkal nagyobb lehetőséget nyújt.
[00:14:53]Én azt gondolom, hogy ennek nem politikai ügynek kellene lenni.
[00:14:57]Ez egy egész egyszerű hatósági ügy, de jelenleg politikai ügy.
[00:15:01]A ez azóta politikai ügy, amióta a kegyelmi botrány van, kegyelmi botrány volt.
[00:15:06]Azóta politikai ügy, amióta a kaleta botrány volt.
[00:15:09]Tehát a politikának a fókusa ráterelődött nyilvánvalóan, és azóta foglalkoznak vele.
[00:15:13]Azt nem sikerült egyiket sem egyébként gyorsan és hatékonyan megoldani.
[00:15:16]Én emlékszem rá, amikor a gyermekvédelmi törvénynek a a módosítására mi ketten adtunk be módosítójavaslatot, 14 hónapig ült rajta a törvényalkotási bizottság, és akkor a Hende Csaba volt az elnöke, és mindig nekem mondta, hogy még egy kis türelmet kért tőlem.
[00:15:31]Mondom, tőlem ne kérjél, az áldozatoktól kérjél.
[00:15:36]Őtőlük kér bocsánatot.
[00:15:36]Tehát ha ezeket gyorsan és hatékonyan sikerült volna megoldani, fölgöngyöríteni, akkor én azt gondolom, hogy ebből nagyon nehéz volna politikát.
[00:15:45]Mit jelent a gyors ékony?
[00:15:47]Tehát több mint napja van kormányon a tésapt.
[00:15:49]És egyelőre két interjút látunk.
[00:15:51]Az egyiket amit Bankó Sándor adott ugye a kontrollnak Magyar Péter testvérénél, a másik pedig ez az interjú, ahol az interjúvoló Bódis Kriszta, valamint Magyar Péter vol.
[00:16:00]Igen.
[00:16:00]A én most egy kicsit bánom azt, hogy hogy ez most úgy jön ki, mintogyha ezt a Tiszakormány politizálna át ezt a kérdést.
[00:16:06]Én emlékszem rá, amikor a Kaleta ügy miatt mi tettünk ketten egy egy módosító indítványt, hogy hogyan kellene szigorítani a gyermekek védelméről szóló törvényt, azon azért gondolkozott 14 hónapig egyébként az akkori Fidesz kormány, illetve a törvényalkotási bizottság, mert ez lett az a gyermekvédelmi törvény, amibe belevették egyébként a az LMBT jogokat, belevették belevettek olyan dolgokat, amik nem tartoztak bele.
[00:16:34][torokköszörülés] És ezért egyébként folyik Magyarországon az Európai Unióban egy kötelezettségszegési eljárás, ahol ahol a mai napig a a politika központjába került.
[00:16:45]Miért kellett beletenni azokat a dolgokat, amik nem voltak belevalóak?
[00:16:50]Megmondom, azért, mert azért, mert politikát akartak belőle csinálni.
[00:16:52]És hogyha most itt azt a látszatot akarjuk kelteni, ha most itt azt a látszatot akarjuk kelteni, hogy ezt a Tiszakormányt nem szerintem itt a Tiszakormánnyal az az összefüggés, hogy ide Füsi Angé a a magyar jelen podcastjében azt mondta el, hogy nem 4 millió, hanem 2 millió és majd még kaphat volna 2 milliót.
[00:17:10]Tehát ez a hot topic és ezt ezt megvan tehát ha bizonyító erejé bocsánat a hot, hogy ilyen helyzetben vannak ezek a gyerekek.
[00:17:19]Ez a most jogi vagy jogi vagy politikai se politik se jogá [nevetés] folyamatban van egy nyomozás beadott hozzá egy hangfelvételt az bizonyító erre j gyerekeket eszközként használják ez a hotel erről beszélünk most csak azt mondom hogy ez egy nyomozati eljárás oda most becsatolt egy bizonyítékot értem de én bocsánat igen úr köszönöm tehát úgy látom hogy hogy minket terelnek olyan téma felé ami mi a a közbeszéd, ami igazán nem a politikusok dolga.
[00:17:52]A jogszabályalkotás a politikáé, de a végrehajtás az nem a politikáé.
[00:17:57]És azzal, hogy hónapok óta, hogy hogy államfőt lehet buktatni, vagy volt már rá precedens az egy ilyen témával, ez azt jelenti, hogy az ellentábornak érdemes vele foglalkozni.
[00:18:14]Ugyanakkor a gyerek a lényeges és nem len és és megbénítja a rendszert, tehát akik benne dolgoznak, látom azokat a embereket, akik nap mint nap őszintén szívből a gyerekekért dolgoznak, és már ők is félnek, hogy mikor veszik őket elő.
[00:18:32]Az a teljes rendszer nem csak a gyermekvédelemben dolgozók, már a pedagógusok vagy a a szociálisága, az egyéb szociális ágazatban dolgozók is le vannak lassulva, félnek, nem mernek hozzányúlni problémákhoz kellő határozottsággal.
[00:18:52]A hatóság meg rögtön azt mondja, hogy egy rendőrség vagy bárki is ügyészség, hogy ez egy politikai ügy.
[00:18:58]Én azért nem merek benne állás.
[00:19:00]Viszont, hogy politikai ügy, aki aki viszont nem válaszol a felmerülő kérdésekre, az Magyar Péter miniszterelnök sajtó.
[00:19:06]Hírek szerint pedig már Ruf Bálint, valamint az igazságügyi miniszter Görög Márta is kérdezte őt ezzel kapcsolatban.
[00:19:14][torokköszörülés] És most hát melléi Barna Mártont érintettek kényelmetlenül, hogy ez ismét szóba jött a parlamentben, de hogy pontosan hogy reagált, na ezzel fogjuk folytatni, de már csak a reklám után.
[00:19:26]Maradjanak velünk.
[00:19:30][zene] [zene] Folytatódik is a kommentt a Hírtvén.
[00:19:48]Köszöntöm önöket.
[00:19:48]Én Futó [zene] Boglárka vagyok.
[00:19:49]A stúdióban pedig vendégeim még mindig Szakács László, mesterházi Attila, Kuruc, Dániel és Karsai Ferenc.
[00:19:55]A reklám előtt pedig ott hagytuk abba, hogy tovább folytatódik ugye Magyarton lefizetési botránya, miszerint ugye 4 millió Ft-ot van már egyes források szerint pedig 2 milliót.
[00:20:08]Az biztos, hogy jelentős összeget adhatott Bangó Sándornak azért, hogy nyilatkozzon a kontrollnak.
[00:20:12]És hát Magyar Márton rögtön az esetet követően közzétett egy bejegyzést, ugye a kontroll felületén, amiben ezt tagadta, de azóta nem nyilatkozik, nem lehet őt utolérni, és ennél bővebb tájékoztatást nem adott az esetről.
[00:20:26]Magyar Péternek is meglehetősen kellemetlen az ügy.
[00:20:29]Ő sem válaszol kérdésekre, és hát sajtóhírek szerint Görög Márta és Ruf Bálint is szegezett kérdéseket a miniszterelnöknek.
[00:20:36]Azonban nem lehet tudni, hogy pontosan sikerült-e tisztázni a felmerülő kérdéseket, ami viszont biztos, hogy szóba került ez az ügy a parlamentben is.
[00:20:46]És hát melléi Barna Mártont ez nem érintette túl jól.
[00:20:49]Úgyhogy most nézzük meg, hogy mit meg tudjuk mutatni közben a falon, hogy mi történt a parlamentben.
[00:20:56]Ugyanis Magyar Péter és Magyar Márton Sógora, mellétei Barna Márton hát felállva a székéből a padsorok között odament Tuzson Bentréhez és hosszan perceken keresztül magyarázott neki.
[00:21:11]Végül Velkei Györgynek kellett figyelmeztetni arra, hogy most már akkor ezt fejezzék be, de ugye azt nem halljuk és nem tudjuk, hogy pontosan mi történhetett.
[00:21:19]Mennyire kellemetlen ez az ügy, ami most már tényleg másfél hete zajlik a Tiszapártnak, Dani?
[00:21:27]Hát nyilvánvalóan nagyon kellemetlen, de alapvetően de akkor nem lenne egyszerűbb Magyar Péternek tisztáznia magát, hiszen számos ügyben, ami nem ekkora fajsúly volt, előre menekülve meg Péter, de ez nem az ő ügye, tehát hogy ez a kontrollnak meg az öcsének az ügye.
[00:21:42]Ha van ügy, de ugye ez azért mondom, hogy ez egy ez egy politikai és ez egy jog kérdés.
[00:21:47]Tehát ezt az ügyészségnek kéne, a rendőrségnek kéne, aztán majd a bíróságnak kéne kiderítenie.
[00:21:52]Addig ez egy sajtóhír.
[00:21:56]Tehát ártatlanság vélelme most tényleg nem megvédeni akarom.
[00:21:58]Az, hogy most erre hogyan reagáltak, tagad kisebb esetekben is azért előre szokott menni ezeknek az ügyeknek a kérdés.
[00:22:06]Ezért vet persze, hát most gondolom úgy van vele, hogy ez volt a legjobb védekezés.
[00:22:10]Ez egy nagyon kellemetlen ügy lehet nekik, hogyha visszaszáll ez a pedofilozás a Tiszára.
[00:22:18]Szerintem ebbe ugye ezzel kezdtem az egész mostani kommentet is, hogy hogy ha ez úgy van, ahogy Pócs János mondja, akkor ők szörnyetegek.
[00:22:26]Tehát ez egy életveszélyes dolog egy politikusnak.
[00:22:31]Szerintem ők most lapítani fognak és csöndben lenni amennyire csak lehet.
[00:22:34]Érdemes megnézni, hogy az ellenzéki sajtó egy, mármint, hogy most már kormányzati sajtó, tehát proxi tiszás sajtó egyáltalán nem vette át ezt a hírt.
[00:22:42]Na, menjünk tovább itt a zászlóharcal.
[00:22:44]Ugye [torokköszörülés] kikerültek a Pride hónap alkalmából, valamint azon alkalommal is, hogy a hétvégén ismét Pride felvonulás lesz a fővárosban.
[00:22:53]Szivárványos zászlók az Erzsébet hídra.
[00:22:56]Ezeket ugye pár nappal ezelőtt egy férfi leszedte, a Dunába dobta őket, el is fogta őt a rendőrség, és hát nyilatkozott is, hogy büszkén tette.
[00:23:04]bármikor megtenni újra.
[00:23:04]Az újabb fejlemény pedig az, hogy kikerültek a piros, fehér, zöld zászlók, amelyeket különböző szervezetek, a többi között a Mi Hazánk tett ki.
[00:23:14]Karácsony Gergely viszont közölte, hogy hát a szivárványos zászlók azok vissza fognak kerülni.
[00:23:20]Úgyhogy most kérdés az, hogy akkor le fogja-e szedni Karácsony Gergely ezeket a piros, fehér zöld zászlókat hétvégéig.
[00:23:27]Laci, a én azt gondolom, hogy mind a kettő megfér egymás mellett, és ez valahol így lenne normális egyébként egy egy európai országban.
[00:23:38]Néha az az érzésem, hogy a Fidesz az olyan, mint a burbonok voltak, hogy ez a nem felejtettek semmit, de nem is tanultak semmit.
[00:23:43]A magyar nép tavaly bebizonyította egyébként akkor, amikor volt a betiltott pá ehhez az ügynek vagyom, megmondom persze elmondom és végigmondom és akkor lesz értelme.
[00:23:55]A ugye egy évvel ezelőtt Orbán Viktorék azzal, hogy támadták ugye a a Pride-ot, megrendezték a valaha volt legnagyobb Pride-ot.
[00:24:03]Ezzel Budapesten soha ekkora promóciót nem kapott.
[00:24:07]És onnan lehetett látni azért, mert a magyar nép, az itt lakó emberek nem úgy gondolkodnak, mint ahogyan a Fidesz gondolkodik, hogy aki magyar, az biztos, hogy nem támogatja az LMBTK-t, és aki LMBT-s az meg utálja a magyarokat.
[00:24:19]Ez egész egyszerűen nem így van.
[00:24:20]Miért ne férhetne meg egymás mellett a két zászló?
[00:24:21]Miért kell ezt a két zászlót egyébként egymástól legalább úgy eltávolítani, hogy belehajigáljuk az egyiket a a Dunába?
[00:24:32]Mielőtt rázad a fejed, azelőtt mondom, valaki ezt a gondolatot ugye előtte jó [torokköszörülés] kérdést vetél fel, Laci.
[00:24:37]Azért bólogattam, mert nagyon jó kérdést vetettél fel.
[00:24:39]Tehát akkor Karácsony Gergelynek mi lesz a megoldási mechanizmusa?
[00:24:42]A híd egyik felén kint hagyja a pirosfehér zöldet, a másikra kirakja a szivárványos.
[00:24:47]Ez például egy kiváló ötlet.
[00:24:47]Akkor rögtön itt már meg is van a megoldás, mert és milyen szerencsé, hogy két milyen hát honnan tudnám, hogy mi fog történni?
[00:24:53]Majd a karácsony Gergelyik eldönték, de két oldala van a hídnak és akkor ez már így meg is oldható ez a történet.
[00:24:58]Az embereknek a fejébe kellene egy kicsit úgy rendet tenni, hogy bizony az is lehet egyébként tisztességes magyar, aki mondjuk valamelyik LMBT csoporthoz tartozik, illetve hogyha valaki nem tartozik oda, az attól még ugyanúgy kedvelhet, támogathatja ezeket az embereket és elfogadhatja az ő emberi jogait, és nem kell a kettő között különbséget tenni, miért ne férhetne meg.
[00:25:20]És tavaly is láttuk egyébként, hogy meg is fér ez a rengeteg ember egymás mellett, és ki is tudnak állni egymásért.
[00:25:26]Jó.
[00:25:26]Magyar Péter, mi a Malkia Pride mellett?
[00:25:28]Tehát ugye azt tudjuk, hogy péntektől vasárnapig egy három napos kihelyezett kormányülést szerveznek.
[00:25:34]Hogyha ugye Laci is arról beszélt, hogy ennek van társadalmi támogatottsága, látva a tavalyi felvonulást, miért nem áll bele a miniszterelnök ebbe szerinted Ferenc?
[00:25:42]Mert fél tőle.
[00:25:42]Az a helyzet, hogy egyébként a Habsburgok nem felejtettek és tanultak az én ismereteim szerint, de a helyzet az, hogy hogy nem tudja se lenyelni, se kiköpni.
[00:25:59]Tehát az, hogy férjen meg a kettő egymás mellett, az azt jelenti, hogy senki sem fogja szeretni.
[00:26:05]Ha az egyik mellett leteszi a foksot, akkor az emberek másik fele nem fogja szeretni.
[00:26:09]És szerintem a megoldást odaírták, akik kirakták a zászlót, az az volt, hogy a szexualitás az nem közügy, hanem magánügy, és nem kell rákényszeríteni ezt senkire.
[00:26:21]Én ugyan nem haragszok senkire, aki másképp gondolja, mint én, de nem gondolom, hogy a nemzeti zászló meg a Pride zászló az egymás mellé való.
[00:26:35]egyik neek ott van a helye a hídon, a másiknak meg nincs ott a helye a hídon.
[00:26:39]És nem azért, mert bármiféle kifogásom van ezellen a maguk által kultúrának nevezett valami ellen, hanem azért, mert magánügynek tartom.
[00:26:53]Na, akkor eddig látunk [torokköszörülés] egy megoldást Laci részéről, hogy a híd egyik fele pirosfehér zöld, a másik szivárványos.
[00:26:58]Ferenc szerint csak pirosfehér zöld.
[00:27:00]Attilla, én egyszer nem pontosan értem a vitát.
[00:27:06]Azt látom, hogy a mi hazánk ugye megpróbál bekerülni a hírekbe.
[00:27:08]Egy ilyen szélső jobboldali mázé fasizmusba hajló ideológiáik vannak, ami alapvetően a kirekesztésre helyezi a hangsúlyt.
[00:27:17]Legutóbb éppen a roma gyerekeket nem akarták meghallgatni a parlamentben, akik ott zenéltek.
[00:27:21]Most éppen a az LMBTK közösségnek a tagjait támadják ezzel az akcióval.
[00:27:27]Ez az ő saját politikájuk szempontjából egy érthető politikai akció, mert akiket ők képviselnek, azok közül sokan így gondolkodnak.
[00:27:36]Én nem így gondolkodom.
[00:27:39]Szerintem van helye egy ilyen zászlónak egy budapesti hídón, mert ez egy közösség, és a közösségnek van egy ilyen zászlaja, és hogyha van egy olyan hónap, van egy van egy olyan nap, amikor ezt a közösséget ünnepeljük, vagy megemlékezünk róla, vagy vagy egyáltalán foglalkozunk az ő problémáikkal, akkor szerintem egy demokratának, aki a jogállamiságot tiszteletben tartja, semmi gondja nem lehet ezzel.
[00:28:01]Ö tehát nem értem értem Attila csak engem most Mzterházi Attila megoldása érdekelne ugyanis a piros fehér zőászók jelenleg kint vannak hát én értem de és mi történik hogyha leszedik a pirosfehér ző zászot és visszajelyezik az eredeti állapotot hát mi ezzel a probléma mondja már meg nekem attól rosszabb lesz a magyar zászlónak vagy akkor minden nap ki kéne tenni a magyar zászlót akkor miért szedjük be a magyar zászlókat tehát hogyha ez ilyen fantasztikus nagy problémát okoz akkor miért nem tesszük ki minden napra mindenhová magyar zászlót pont azért mert A magyar zászló kihelyezésének van egy szimbolikus jelentősége.
[00:28:36]Ha minden nap ott van, akkor lehet, hogy nem ugyanazt jelenti, [horkantás] mintogyha alkalmakkor kerül ki.
[00:28:42]Most van egy olyan alkalom, ami egy másik közösség alkalma, amikor az őszászlójukat kitette a főpolgármester.
[00:28:49]Szerintem jó világos eddig mindármatól érkezett három fajta különböző megoldási mechanizmus.
[00:28:56]Én szerintem a normális normális esetben nem kellett volna leszedni ezeket.
[00:28:59]Tehát az az elmebeteg, aki ezzel foglalkozik, hogy leszedi ezeket a zászlókat, és utána még büszke is erre.
[00:29:06]Tehát szerintem semmi baj nincsen, hogyha magyar társadalomhoz tartozó közösségek, akiknek van valamilyen napjuk vagy alkalmuk, hogyha erre odafigyel a magyar társadalom, akkor szerintem rendben van.
[00:29:16]És ahogy a Laci elmondta, biztosítani kell az ő jogaikat is.
[00:29:20]És egyszerűen nem is értem, hogy ez a 2 21.
[00:29:23]Akorsé Attila úgy fogalmazott, hogy elmebeteg, aki bárhova bármilyen zászlót kirak.
[00:29:32]Attila szerint ugye elmebeteg az ak nem én azt mondtam, hogy a főpolgármester, akinek van hozzá jogosítványa, úgy döntött jogszerűen, hogy kiteszi.
[00:29:39]Egy másik ember odajött, aki jogszerűtlenül leszedte, bedobálta a Dunába.
[00:29:44]Egyébként ezzel nem csak szimbolikus, hanem anyagi kárt is, anyagi kárt is okozott.
[00:29:49]Majd utána azt mondja, még büszke is erre a cselekedetére.
[00:29:53]szerintem megszégyelhetné magát ezért a a történetbe.
[00:29:54]Ilyen [torokköszörülés] egyszerű az én álláspontom.
[00:29:57]Tehát a Karácsony Gergely főpolgármester teljesen jogszabályszerűen a saját jogkörével élve kérdés nyilván nem is erre utalt.
[00:30:05]Viszont akkor halljuk a negyedik megoldási mechanizmust.
[00:30:07]Dani én valahol a kettő álláspont között vagyok már hatétek egy hát a de még mindenek előtt a Radics Béla rakta ki Facebookra mondom úgy is egynek vesz.
[00:30:16]Ö hát nagyon hasonló volt.
[00:30:19]Attila egy kicsit cizeláta.
[00:30:22]De szóval azt akartam mondani, a Radics Béle rakott ki Facebookra egy nagyon jó kis hát ilyen humoreszket ebből, hogy ha valaki be elvesz valakinek a a telefonját és bedobja a Dunába, abból miniszterelnök lesz.
[00:30:33]Hogyha valaki egy zászlót dob be, egy melegzászlót, az pedig a börtönbe kerül.
[00:30:37]Ez ugye 2026 Magyarországon kettő között ugye egy mentem jog van.
[00:30:42]Hát akkor még nem volt kettő.
[00:30:42]Vagy várjál, de igazad van volt.
[00:30:44]Na viszont azt akartam mondani, hogy persze mentel Miok, hogy hogy szerintem nem szerencsés ebből csinálni politikát őszintén.
[00:30:50]Tehát én értem Karácsony Gergelyt, hogy miért rakja ki.
[00:30:53]Hiszen Pride meg hát aki rá szavazott, az tudja, hogy ezért szavazott rá.
[00:30:58][torokköszörülés] De valamilyen szinten biztos tudatában van annak is, hogy ez provokáció.
[00:31:02]És azért nem csak Magyarországon, hogy általában a a világon a többségi társadalom nem nézi annyira jó szemmel, hogyha van egy nemzeti zászló, és azzal egyenértékűnek gondolnak egy szexuális kisebbség zászlaját, mert ennyi erőben nagyon sok zászlót ki lehetne tűzni mindenféle világnapon, de valamiért a páben az európai uniós zászló is provokáció volt.
[00:31:21]Kövér László kitiltotta az európai parlamenti zászlót.
[00:31:23]Mi hordtuk be egyébként minden egyes parlamentiésnap.
[00:31:26]Az nem egy ország.
[00:31:29]Nem, de Magyarország tagja ennek a nagyobb közösségnek, aminek a aminek a zászlát ünnepnapot kiteszik, de annak annak nincsen jogszabály.
[00:31:34]K egyikről jogszabály rendelkezik, a másikról nem.
[00:31:38]Ez egy jelentős különbség.
[00:31:38]É akarok játszani a szavakkal meg vitatkozni veled ilyen zászlókról.
[00:31:42]Én csak azt akarom mondani, hogy ott van egyébk ne mondját, ami nem igaz.
[00:31:47]Még nem mondtam olyat, ami nem igaz.
[00:31:49]Csupán annyit mondtam, majd akarod mondhatok ilyet.
[00:31:50]Például az egy ilyen dolog lenne, hogy az Erzsébet hídnak a konstrukciója az nagyon jól halad.
[00:31:54]Ja, nem.
[00:31:57]Ez az egyik legjobban pusztuló.
[00:31:57]Fidz megoldotta a gyermekvédelmi problémát 16 évad.
[00:32:01]Ja, nem.
[00:32:02]És ehelyett Magyarország arról beszél, hogy emberek zászlókat dobálnak be a Dunába, nem pedig arról, hogy mennyiért és hogyan kéne visszaújítani azt a hidat.
[00:32:10]Mondjuk a második világháború előtti állapotra.
[00:32:11]Hát ja nem, hanem a zászlókról vitatkozunk.
[00:32:14]Teljesen tos hát volt itt olyan vita is, amikor a a lánchídról beszélgetnünk, amit Tarlós még egyszer egyszer nem festett le még zöld még főpolgármester volt, utána egyszer végre felújították.
[00:32:23]Akkor akkor arról lehetett egy nagyot vitatkozni, hog miért kellett meg, miért ennyiér meg hogyan.
[00:32:30]Én azt gondolom, hogy egy dolog ne lógjon a levegőbe.
[00:32:31]Tehát az, hogy ez magánügy, dehogy az akkor, amikor embereket azért hátrány ér, mert ez ehhez a közösséghez tartoznak, akkor akkor akkor ez akkor ez nem László, mondj egy példát erre a hátrányra például.
[00:32:44]Tehát ugye a [horkantás] [torokköszörülés] Magyarországon nem házasodhatnak össze.
[00:32:50]Most mondok egy példá mondok egy példát, és akkor gyorsan érthetőbb lesz.
[00:32:54]Mondjuk itt Magyarországon sok multinacionális cég dolgozik.
[00:32:57]hogyha őnekik idejön egy külföldi munkavállalójuk, és mondjuk gyereket nevelnek, mondjuk két férfi vagy két nő házasságban él, nevelik a közös gyermeküket, akkor ez Magyarországon egy az ex állapot, ugye, mert itt kell neki dolgozni, de az ahogyan élnek meg amiben élnek, mert ha polgárjogi házasságot kötöttek, azt Magyarország elismeri, mivel a bejegyzett iratási kapcsolat az azzal egyenértékű.
[00:33:20]Egészen pontosan nem így van, ahogyan mondod.
[00:33:21]Éppen ezért ez egy ez egy exlex állapot.
[00:33:24]munkajogi védelem tekintetében nagyon sok diszkrimináció éri, érheti őket.
[00:33:29]Nagyon sok ilyen visszajelzés van egyébként.
[00:33:30]De hog ez egy multinacionális cégnél történik, bocsánat az, hogy hátrány őketálni köze a kormánynak most le fogsz ragadni annál az egyéb a jogszabály például a a jogszabályokat a kormány előterjesztés az ország meg elfogadja.
[00:33:44]Ö tehát hogyha érik belőle hátrányok ö és azokat ugye nem ugyanúgy kezelik, mintogyha ők nemt közösségi tagok lennének, akkor dehogy magánügy ez, akkor ugye ez közügy.
[00:33:53]Én azt gondolom egyébként, hogyha ha ezt az egészet végiggondoljuk, azt már tudjuk, hogy az hány forintba meg hány plakátba került, hogy ezt a gondolatot az emberek fejébe elültessék.
[00:34:03]Azt még nem tudjuk, hogy ezt onnan kikaparni az mennyi plakátba meg mennyi pénzbe fog.
[00:34:09]Hát ez a helyzet.
[00:34:09]azért vannak kint ezek a zászlók, mert mi most erről beszél, hogy mi most erről beszéljünk, nem a problémák megoldásáról, hanem arról, hogy milyen z Emlékszel amilyen mi volt a tavalyi megoldása ennek azt mondták, hogy menjenek ki a lovira és ott ott menjen körbe, tehát abszolút megalázva őket menjenek ki a lovira és akkor ott vonuljanak lenni azért nem annyira megalázó.
[00:34:31]Amúgy meg nem biztos, hogy most ez tényleg ezt most komolyan mondod?
[00:34:35]Nem, nem halál komolyan mondom, minthogy nekem se megalázó a lovin menni.
[00:34:38]Ugyanakkor azt akartam mondani, hogy az én megoldásom az az én megoldásom az az, hogy nem dobunk ki zászlókat egyébként, mert azzal megbántunk magyar állampolgárokat, magyar embereket.
[00:34:48]Tehát szerintem is hülyeség volt levenni ezt a zászlót.
[00:34:51]Ugyanakkor meg a főpolgármester úr is némileg olyan, mintogyha provokálta volna, már így előre látta volna, hogy ebből mi lesz.
[00:34:56]A magyar zászlót kint kellett volna hagyni.
[00:34:58]Tehát szerintem egy ilyen isis megoldás.
[00:35:00]Ez van.
[00:35:00]Muk azt akartam mondani, hogy ez a vita sem arról szól, hogy hogyan lesz amúgy a a melegközösségnek több plusz joga.
[00:35:07]2008 óta nem bővült a melegközösségnek semmilyen formában egyébként a jogosultsága.
[00:35:14]Ugye a bejegjegyzet élási kapcsolat volt lényegében az utolsó.
[00:35:15]Nem erről szólnak a viták.
[00:35:17]Tehát ezek ilyen neszesen még fogd meg jó a politikusoknak jó vita.
[00:35:20]Nem látom, hogy ez nekik miért lenne jó.
[00:35:23]Ez mindenkinek jó ez a beszélgetés, hogy ledobják a zászlókat csak pont nekik nem.
[00:35:26]mint ahogy a PR sem volt ez a végszavunk má ugyanis nagyon nektek, hogy itt voltatok velünk és kérdezem a híradós kollégától.
[00:35:36]Szervusz Ibolya, nálatok este 8-kor a híradóban miről lesz szó?
[00:35:40]Szervusz Bogi!
[00:35:40]Köszöntöm a kedves nézőket.
[00:35:41]A híradóban kiemelten foglalkozunk a gyermekvédelmi botrányokkal, és szó lesz arról is, amiről ti is most beszéltetek, hogy nemzeti lobogókkal díszítette fel az Erzsébet hídat az LMBTKU zászlók helyett a Mi Hazánk Mozgalom ifjúsági Szervezete.
[00:35:53]És a Fidesz országgyűlési képviselője azt állítja, hogy az új médiatörvény egyáltalán nem garantálja a közmédia függetlenségét és kiegyensúlyozott működését.
[00:36:01]Hamarosan kezdünk.
[00:36:05]Érdemes lesz tehát követni a híradót.
[00:36:05]Mi csak itt megoldási mechanizmusokat hoztunk arra, hogy ki hova tenné, melyik színű zászlót, de akkor bővebben este nyolcor a híradóban.
[00:36:12]Nagyon szépen köszönjük.
[00:36:14]Én vendégeimnek köszönöm szépen még egyszer, hogy itt voltak velünk.
[00:36:17]Önöknek pedig köszönjük a megtisztelő figyelmet.
[00:36:19]Tartsanak velünk holnap is, ugyanis ahogy azt már megszokhatták, akkor is várjuk önöket este 7 órától kommentel.
[00:36:24]Addig is viszontlátásra és további szép estét.
[00:36:31]เฮ [zene] [zene]