Komment - HírTV
- Magyar Péter a Hír TV riporterét „a propaganda megmaradt ágának” nevezte, 18 nézőt emlegetett, és „jó vergődést kívánok” szavakkal távozásra szólította fel.
-
„Jó vergődést kívánok. Induljunk el egyébként azon, hogy el tudnátok képzelni azt, hogy Orbán Viktor valaha bármikor így beszélt volna...?” – Futó Boglárka
- Brenner Koloman szerint Magyar Péter stílusa „misszióközpontú influencer politizálás”, ahol a frusztrált ellenzéki választók egyelőre nem kritizálják ezt a viselkedést.
- Donfeld László úgy véli, a választók „beárazták” ezt a stílust, de egy-két év múlva megunhatják; a miniszterelnök „elemi sértettsége a politikai hajtóereje”.
- Varga Etel személyeskedésnek minősítette a riporterrel szembeni bánásmódot, hangsúlyozva: „az állampolgári méltóságunkat nem engedhetjük el”.
- Kis Rajmund vitatta a 18 nézős állítást, és a szerénység hiányát rótta fel, utalva arra, hogy az arrogancia 2002-ben a Fidesz bukásához is hozzájárult.
- Az aranykonvoj-ügyben Magyar Péter előbb beszámolót kért a legfőbb ügyésztől, majd lemondásra szólította fel; Brenner szerint ez a kormányzati hiányosságok elfedését szolgálhatja.
- Varga Etel szerint az ügyet kampánycéllal tárták fel, hogy a Tiszára bizonyítsanak ukrán kapcsolatokat, de az Alkotmányvédelmi Hivatal nem támasztotta alá a nemzetbiztonsági kockázatot.
- A zászlóharc kapcsán Varga Etel szerint egyik zászlót sem szabad levenni, míg Brenner Koloman a szivárványos lobogót a hagyományos családmodellt támadó politikai szimbólumnak nevezte.
Részletes összefoglaló megjelenítése
Magyar Péter kormányszóvivői sajtótájékoztatójának stílusa és kommunikációja
A beszélgetés kiindulópontját a miniszterelnök háromórás sajtótájékoztatója adta, ahol Magyar Péter személyesen vett részt és válaszolt kérdésekre. A műsorvezető felhívta a figyelmet arra a kontrasztra, hogy a miniszterelnök először a sajtó segítségét kérte a hőségriadóval kapcsolatos tájékoztatásban, majd perceken belül kritizálni kezdte a megjelent médiumokat – köztük a Telexet, a közmédiát, a Blicket, a Magyar Nemzetet, valamint a Hír TV-t és annak riporterét.
A Hír TV riporterével szembeni viselkedés különösen éles volt: Magyar Péter „a propaganda megmaradt ágának” nevezte a csatornát, és megjegyezte, hogy „igyekezzünk a nagyobb magyarországi tudósítóknak szóltan. Nem pont rájuk gondoltam, de nagynak nem nevezném az állandó 18 nézővel”. Amikor a riporter kérdést tett fel, a miniszterelnök közölte, hogy „jó vergődést kívánok” és távozásra szólította fel.
„Jó vergődést kívánok. Induljunk el egyébként azon, hogy el tudnátok képzelni azt, hogy Orbán Viktor valaha bármikor így beszélt volna egy kormányinfón, vagy egy sajtótájékoztatón, egy vele nem szimpatizáló sajtógánommal, vagy bármilyen újságíróval?” – Futó Boglárka, műsorvezető *
Brenner Koloman véleménye
Brenner Koloman szerint Orbán Viktor sokkal elegánsabban kommunikált, de megjegyezte, hogy a volt miniszterelnököt a 16 év alatt „gondosan elzárták” a kritikus médiumoktól – ez alól csak az utolsó évek jelentettek kivételt. Magyar Péter stílusát „misszióközpontú influencer politizálásnak” nevezte, ahol a miniszterelnök nemcsak a parlamentben, hanem a sajtótájékoztatón is kioktató szerepet vesz fel. Hozzátette: amíg a korábbi ellenzéki választók frusztrációja tart, ezt a viselkedést nem nézik olyan kritikusan.
Donfeld László véleménye
Donfeld László szerint a választópolgárok jelenleg „beárazták” ezt a stílust, és számukra ennek nincs negatív hírértéke. A parlamenti közvetítések népszerűségét hozta fel példaként, mondván Magyar Péter „olyan műsort szolgáltat, amire sokan szívesen visszakapcsolnak”. Véleménye szerint a probléma egy-két év múlva jelentkezik, amikor a választók megunják ezt a karaktert. A jelenlegi viselkedést önazonosnak nevezte, mivel Magyar Péter „elemi sértettsége a politikai hajtóereje”. A kérdés az, hogy később tud-e majd más karaktert felvenni.
Varga Etel véleménye
Varga Etel személyeskedésnek minősítette a női riporterrel szembeni viselkedést, amit semmilyen formában nem tud támogatni. Ugyanakkor utalt arra, hogy a Hír TV-vel szemben bírósági ítélet született, miszerint valótlanul állították, hogy Magyar Péter kiskorú lányoknak obszcén ajánlatokat tett. Elismerte, hogy ilyen helyzetben rossz érzés lehet az adott orgánum képviselőjével találkozni, de hangsúlyozta: „az állampolgári méltóságunkat nem engedhetjük el sem a Magyar Országgyűlésben, sem pedig egy sajtótájékoztatón”. Pozitívumként említette, hogy minden sajtóterméket beengednek a kormányinfóra, szemben a korábbi gyakorlattal, amikor a Hír TV három alkalomból kétszer nem tudott kérdezni – de megjegyezte, most sem kapott választ.
Kis Rajmund véleménye
Kis Rajmund vitatta Magyar Péter azon állítását, hogy a Hír TV-nek 18 nézője lenne, és hangsúlyozta: a szerénység hosszú távon imponál a választópolgároknak. Példaként említette, hogy ő maga minden médiumban vállalta a megszólalást, a Klubrádiótól az ATV-ig. Úgy vélte, ha Magyar Péter tanulni akart Orbán Viktortól – akit három évvel ezelőtt még példaképének nevezett –, akkor a szerénységet is elsajátíthatta volna. Megjegyezte: az arrogancia 2002-ben a Fidesz bukásának egyik oka volt, és 2026-ban is szerepet játszhatott.
„Szerintem több nézőnk van ma, mint 18, de nem ez volt a legfontosabb mondanivaló.” – Kis Rajmund *
A Mary Poppins-hasonlat és az üzenet a legfőbb ügyésznek
Magyar Péter a sajtótájékoztatón Mary Poppinshoz hasonlította magát, amit Kis Rajmund ironikusan kommentált: „Mary Poppins általában a szélváltozásoknál jelenik meg ernyővel. Most meleg van, nincs ernyő, nagy szélre sem kell számítani.”
A miniszterelnök a reggeli órákban az Uzsoki utcai Kórház tetejéről üzent a legfőbb ügyésznek: délután három óráig kért beszámolót az aranykonvoj ügyében folyó nyomozásról, ellenkező esetben „megosztok egy pár számunkra rendelkezésre álló meglehetősen érdekes és fontos információt”. A legfőbb ügyész még három óra előtt közleményt adott ki, amelyben jelezte: a nyomozás folyik, és az elérhető információkról folyamatosan tájékoztatják a sajtót. Kiemelte a dezinformációk veszélyét is.
A sajtótájékoztatón Magyar Péter visszafogottabban fogalmazott: tiszteletben tartja a nyomozást, és nem utasításnak, hanem felkérésnek nevezte a beszámoló kérését. Azonban tíz perccel később mégis közölte: „bogozza ki a szálakat a legfőbb ügyész, vagy ha ez nem sikerül, akkor mondjon le”.
Brenner Koloman elemzése az ügy politikai hátteréről
Brenner megjegyezte: a sajtótájékoztatón belül is érzékelhető volt a stílusbeli különbség – a délutáni megszólalás visszafogottabb és tényszerűbb volt, ami arra utalhat, hogy közben egyeztetett szakértőkkel. A politikai szándékot abban látja: az ilyen ügyekkel el lehet takarni a kormányzás hiányosságait, és rá lehet játszani a korábbi lejáratások miatti jogos frusztrációra. Brenner hangsúlyozta: „a normál sorrend fordított lenne”, vagyis előbb a szakértőkkel kellene egyeztetni, és csak utána kommunikálni a nyilvánosság felé.
Varga Etel álláspontja
Varga Etel határozottan vitatta Brenner értékelését: „úgy éreztem magam, mintha valami komédiás műsorban ülnénk, nem egy politikai beszélgetést folytatnánk”. Szerinte nem lehet azt állítani másfél hónapos kormányzás után, hogy a kormányzati hiányosságokat akarják palástolni, különösen ilyen intenzív diplomáciai és parlamenti tevékenység mellett.
Az aranykonvoj ügy kapcsán részletesen ismertette az eseményeket: márciusban kezdték feltárni az ügyet, vélhetően kampánycéllal, hogy rábizonyítsák a Tiszára az ukrán kapcsolatokat. Olyan feltételezések is napvilágot láttak, hogy az ukránok pénzeket játszanak át a Tisza Pártnak – amit hazaárulással felérő vádnak nevezett. Kiemelte: az ügyészségi feljegyzés szerint az Alkotmányvédelmi Hivatal „a nemzetbiztonsági kockázatra utaló tényeket kellő adattal nem támasztotta alá”.
„Ez az ügyet márciusban kezdték el föltálalni, és nyilván akkor is hajtották végre, méghozzá avval a kampánycéllal használta legalábbis a leköszönő hatalomnak a csapata, hogy rábizonyítsa a Tiszára az ő ukrán kapcsolatait.” – Varga Etel *
A 444 portál aznapi cikkére is utalt, amely névtelen források alapján, feltételes módban vetette fel Fásy Ádám, Hajdú János és Orbán Viktor büntetőjogi felelősségének lehetőségét.
Donfeld László elemzése
Donfeld László szerint a Tisza most minden, a kampányban futott ügyet elővesz. Példaként említette az akkumulátorgyár ügyét, ahol a Greenpeace a választások után ismerte el, hogy nem volt határérték-túllépésre utaló szennyezés. A politikai cél szerinte egyértelmű: „kizárólag a Tisza maradjon benne a politikai erőtérben”, mindenki mást le akarnak takarítani a pályáról. Az aranykonvoj-ügyet egy olyan eszköznek nevezte, amellyel évekig lehet rombolni politikai ellenfelek karrierjét, hasonlóan a román korrupcióellenes ügyészség működéséhez. Megjegyezte: az új vagyonvisszaszerzési hivatal is ennek a mintájára jön létre, és Romániában ez a szerv „nagyon erősen lépett fel a magyar kisebbségű politikusokkal szemben”.
Brenner Koloman záró megjegyzései a titkosszolgálati vonatkozásról
Brenner Koloman korábbi külügyi bizottsági alelnökként és nemzetbiztonsági átvilágítással rendelkező politikusként óvatosságra intett a titkosszolgálatok munkájának megítélésében. Hangsúlyozta: a NAV-vizsgálat része az ügynek, és a vizsgálat eredményének ismeretében kell majd ítélkezni. „Ahol a titkosszolgálatok vannak, ott nekünk a magyar nemzeti érdeket kell mindig elsődlegesen szem előtt tartani” – fogalmazott. Kis Rajmund egyetértően hozzátette: a titkosszolgálatok elnevezése sem véletlen, és az ügyről még műsorban sem lenne szabad találgatni.
„Ezért hívják titkos szolgálatnak. Tehát itt most ne a nézőnek segítsünk, a parlament új, 0 km-es politikusainak.” – Kis Rajmund *
A zászlóharc az Erzsébet hídon
A beszélgetés másik központi témája az Erzsébet hídon zajló „zászlóháború” volt. A Pride hónap alkalmából szivárványos zászlókat helyeztek ki, amelyeket egy férfi leszedett és a Dunába dobott, azt nyilatkozva, hogy „a szexualitás magánügy, nem közügy”. Ezt követően a Mi Hazánk és más szervezetek nemzeti lobogókat helyeztek ki, majd egy baloldali aktivista nő ezeket szedte le.
Varga Etel álláspontja
Varga Etel „óriási elkeseredettségének” adott hangot, valahányszor politikai oldalak egymás szimbólumait gyalázzák. Álláspontja szerint egyik zászlót sem szabad levenni, mert „ez egy lelkiismereti kérdés”. Kivételként említette a vörös csillagot, a sarló-kalapácsot és a horogkeresztet, amelyek büntetőjogi kategóriát képeznek. Leszögezte: a magyar zászló Dunába dobása is büntetőjogi kategória. Ha ő lenne a főpolgármester, nem lobogóztatná fel szivárványos zászlókkal az Erzsébet hidat, mert Karácsony Gergely szerinte „politikai haszonra tör” ezzel. Úgy véli, a főpolgármester a 2029-es önkormányzati választásokra pozicionálja magát, és „a budapesti balliberális közönségnek eljátssza ezt”.
„Nem hiszem, hogy a zászlók ártanának bárkinek most. [...] egyetlen egy zászlónak a megnézésétől sem leszel te kevésbé magyar, kevésbé európai, kevésbé heteroszexuális.” – Varga Etel *
Brenner Koloman álláspontja
Brenner Koloman szerint a szivárványos zászló középületen semmilyen keresnivalója nincs, mert „kétségbe vonja a klasszikus családmodellt”. Élesen kritizálta a „túltolt woke ideológiát”, amit az Európa Tanács parlamenti közgyűlésében tapasztalt balliberális politikusoktól. Hangsúlyozta: a szivárványos lobogó politikai szimbólummá vált, amely „a hagyományos családokat ellenségként kezeli, és a szétverésüket próbálja meg minden erővel, kultúrharcosan”. Kijelentette: a piros-fehér-zöld számára nem csupán szín, hanem érzelmi töltetű szimbólum, és „a magyar zászlóval véletlenül se vicceljen senki”.
Donfeld László és Kis Rajmund álláspontja
Donfeld László egyetértett Brenner Kolomannal: a szivárványos zászlót ideológiai zászlónak nevezte, hasonlóan más politikai ideológiák szimbólumaihoz. Megjegyezte: a főpolgármester nem magánemberként jár el, és a városházán is kint van a szivárványos zászló, amit nem tart jónak. Értékelése szerint Karácsony Gergely politikai célja egyértelmű: politikai haszonszerzés. Emlékeztetett: Karácsony 2025-ben már „ellopta a Pride-ot” Magyar Péter elől, és most is ezzel a témával próbálja maga mellé állítani a „belpesti liberális értelmiséget”.
„Politikai ideológiákat egymásra erőltetni a közhatalomnak a birtokában ez nem egy jó dolog.” – Donfeld László *
Kis Rajmund hangsúlyozta: minden közösségnek joga van ahhoz, hogy a neki kedves zászlót kitegye bizonyos helyekre. Leszögezte: a nemi orientációval kapcsolatban nincs ellenvetése – „férfi férfival, nő nővel alhat, ehet, gyermeket is nevelhet tőlem” –, de a magyar zászló különleges tiszteletet érdemel.
A beszélgetés zárása a zászló témában
Varga Etel feltette a kérdést: mivel vonja kétségbe a szivárványos zászló a hagyományos családmodellt? Brenner Koloman válasza szerint ez a lobogó egy olyan politikai szimbólummá vált, amely a woke ideológia mentén a hagyományos családokat ellenségként kezeli és szétverésükre törekszik.
Műsorvezetői felvetésre, hogy Varga Etel elfogadja-e ezt a magyarázatot, Etel nemmel válaszolt: „az, hogy vannak mindenhol túltolt dolgok, ez nem jelenti azt, hogy valaki, aki az LMBT emberek valódi egyenjogúságáért áll ki, ellenezné a hagyományos családmodellt”. Brenner Koloman zárásként annyit jegyzett meg: „Tőlem kint a tüntetésre.” Kis Rajmund végszavaként hozzátette: ő örült, hogy az Erzsébet hídon piros-fehér-zöld zászlók lobogtak.
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
- „Pócsánossan legyen szíves egyeztetni mielőtt már amíg még szabad lában van.” – Magyar Péter mondata valószínűleg Pócs János fideszes képviselőre utal, de a pontos szövegkörnyezet nem egyértelmű.
- „Fásy, Hajdú János és Orbán Viktor” – a 444 cikkére való hivatkozásnál a „Fásy” név torzult, feltehetően Fásy Ádám vagy más közéleti szereplő lehet, de nem azonosítható teljes bizonyossággal.
- „a volt miniszterelnök az országgyűlés szent helyén a nemzet templomában” – Varga Etel mondata félbeszakadt, a Jobbikra vonatkozó utalás pontos tartalma nem rekonstruálható.
- „Navracsis Tibor” – a név valószínűleg Navracsics Tiborra utal, feltehetően ASR-hiba.
Teljes átirat megjelenítése
[00:00:01]Meleg napok jönnek, de aggodalomra semmi oka.
[00:00:03]A hőség elleni védekezést is személyesen Magyar Péter irányítja.
[00:00:05]A három órás kormány szóvivői tájékoztatón a miniszterelnök elárulta azt is, hogy ő rendezvényszervező és néha méri Poppinsnak érzi magát.
[00:00:13]Ezek mellett még jutott idő az ügyészség fenyegetésére és a Hírtv minősítgetésére is.
[00:00:21]Aztán zászlóharc.
[00:00:21]Gender lobbi.
[00:00:24]Nemzeti lobogók eddig 1-0.
[00:00:24]De vajon nemzeti ünnepé emelné-e a szivárványos felvonulást a liberális közvélemény?
[00:00:31]Erre a kérdésre is keressük a választ.
[00:00:33]Vendégeink már a stúdióban.
[00:00:33]Azonnal kezdünk.
[00:00:45]Jó estét kívánok.
[00:00:45]Köszöntöm önöket.
[00:00:45]Ez itt a Komment csütörtökön a Hírvén.
[00:00:47]Én Futó Boglárka vagyok.
[00:00:50]A stúdióban pedig vendégeim Brenner Koloman volt országgyűlési képviselő.
[00:00:55]Jó estét.
[00:00:55]Jó vitát.
[00:00:57]Kis Rajmund az MCC diplomácia műhelyinek vezetője.
[00:01:00]Jó estét kíván.
[00:01:01]Varga Etel, szociológus közgazdász.
[00:01:03]Jó estét.
[00:01:03]Vigyázzunk egymásra.
[00:01:05]És Donfeld László, az alapjogokért központ vezető elemzője.
[00:01:08]Szép jó estét kívánok.
[00:01:09]Szervusztok.
[00:01:09]Jó estét kívánok nektek én is.
[00:01:11]És ezúton is köszönöm szépen, hogy elfogadtátok a meghívásunkat és itt vagytok velünk valóban ezen a nagyon meleg napon, de a klímás stúdióba ezt tudtuk mi intézni.
[00:01:20]Úgyhogy kezdjük azzal, hogy mi történt a mai nap folyamán.
[00:01:23]három órás kormányszóvivő és sajtótájékoztatót tartottak, amelyen a főszereplő ismét Magyar Péter volt.
[00:01:28]Ezen a kormány szóvivői sajtótájékoztatón megtudtuk azt is, hogy meleg napok jönnek, és hát Magyar Péter a sajtó segítségét is kérte abban, hogy erről adjanak tájékoztatást és hívják fel valóban az óvintézkedések fontosságára az emberek figyelmét.
[00:01:45]Aztán hallhattuk azt is, hogy saját elmondása alapján egy rendezvényszervező, illetve, hogy néha méri Poppinsnak érzi magát, illetve arról is szó esett, hogy ugye a sajtó segítségét kérte itt a tájékoztatásban, majd percekkel később kritizálni kezdte.
[00:02:02]Egyébként a Telexnek is odaszúrt, a közmédiának is, a Blicknek is, a Magyar Nemzetnek is.
[00:02:07]A Hírtvt és a Hírtv riporterét pedig perceken keresztül minősítgette és becsmérelte.
[00:02:15]De hogy pontosan ez hogyan nézett ki, na azt most nézzük meg együtt közösen, és akkor ezzel fogunk kezdeni.
[00:02:22]Látom, hogy itt is itt van még a propagandának még megmaradt ága.
[00:02:25]Hát most ott nehéz idők vannak manapság, de úgy látszik még azért van, ahol Navracsis Tibor felszólításának engedve a leggazdagabb 100-ból néhányan a bxzájukba nyúltak.
[00:02:37]Vagy lehet, hogy már önkéntesek, ha már a propagandisták.
[00:02:39]Nem tudom, hogy hol van, de igyekezzünk a nagyobb magyarországi tudósítóknak szóltan.
[00:02:46]Nem pont rájuk gondoltam, de nagynak nem nevezném az állandó 18 nézővel.
[00:02:49]Ez itt úgy zajlik, hogy föltesznek kérdéseket, én pedig válaszolok és megkérjük, hogy adje át a mikrofont egy másik kérdezőnek.
[00:02:56]Köszönjük szépen.
[00:02:58]Mi feltettük akkor is a kérdést, csak a kormányszóvé asszonyok azt mondták, hogy akkor nem.
[00:03:02]Ezért tettem fel most úgy a kérdést, hogy esetleg azóta igen-e?
[00:03:07]Pócsánossan legyen szíves egyeztetni mielőtt már amíg még szabad lában van.
[00:03:10]Köszönöm szépen.
[00:03:10]A testvére esetleg kiáll és valami mást lesz.
[00:03:13]Megkérjük, hogy legyen szíves tiszteletben tartani a szabályokat.
[00:03:16]A kormányülésről beszélgetünk és nem az önök hazugságairól.
[00:03:20]Jó.
[00:03:21]Köszönöm.
[00:03:21]Az én testvérem feljelentette Pócs Jánost és minden vádat cáfolt.
[00:03:25]Bármennyiszer mondja ezt el ön kérdésnek álcázva.
[00:03:27]Bánymennyiszer hazudik Panyi Miklós vagy éppen Pócs János.
[00:03:32]Mindegyiküknek jó vergődést kívánok.
[00:03:32]Ez pedig egy kormányinfó.
[00:03:34]Ha ezt nem akarják tiszteletben tartani, akkor nem kell ide jönni.
[00:03:37]Köszönjük szépen.
[00:03:40]Jó vergődést kívánok.
[00:03:40]Induljunk el egyébként azon, hogy el tudnátok képzelni azt, hogy Orbán Viktor valaha bármikor így beszélt volna egy kormányinfón, vagy egy sajtótájékoztatón, egy vele nem szimpatizáló sajtógánommal, vagy bármilyen újságíróval?
[00:03:54]Koloman, hát a volt miniszterelnök úr sokkal elegánsabban csinált sok mindent, viszont az a környezet viszont amibe őt a 16 évig tartó fideszes egypárti túlhatalom egyes időszakaiban, nem mind végig, de egyes időszakaiban azért zárták, az azért nem egy olyan szituáció volt, amikor miniszterelnök urat Orbán Viktort bárki megkérdezhette ezt, azért így szervezük az sajtótájékoztatókat ugye volt volt olyan kormányinfó Én azt mondtam, hogy korlátosan voltak ilyen sajt tájékoztatók.
[00:04:27]Maradjunk ennyiben.
[00:04:27]És és biztosan mondhatom azt, hogy az estetek túlnyomó többségében a 16 év alatt Orbán Viktor miniszterelnök urat azért gondosan elzárták nagyon sokszor, ez nem vonatkozik az utolsó évekre, azoktól a kritikusan kérdező médiumoktól.
[00:04:46]És az, hogy most Magyar Péter ezt a hát ugye én ezt egy publikációmban ilyen úgy úgy úgy neveztem az ilyen típusú szerepfelfogását miniszterelnökként, hogy ez egy ilyen misszió központú influencer politizálás.
[00:05:03]Aztán ő maga is a bejátszóban ugye hallottuk, hogy nem tudom, hogy a mérip pénz hogy jön, azt talán egy pszichohanalitikus majd jobban tudja eldönteni.
[00:05:14]De hogy az a lényege, hogy ez a szerep felfogása, hogy ő kioktat nem csak a parlamentben, hanem egy sajtótájékoztatón is.
[00:05:19]Ö és egészen addig, amíg tart az a fajta, nevezzem, hadd nevezzem frusztrációnak a korábban ellenzéki választók részéről, azok ezt a fajta viselkedést egyelőre még szerintem nem nézik olyan kritikusan, mint az, aki objektíven nézi most ezeket a felet.
[00:05:40]Ugye úgy fogalmaztál, hogy az elmúlt 16 évben ugye Orbán Viktor nem került annyiszor ilyen helyzetbe szerinted, mint Magyar Péter.
[00:05:46]Azt viszont azért tisztázzuk, hogy Magyar Péternek pont háromszor annyi szóvivője van egyébként, mint Orbán Viktornak volt.
[00:05:52]Ugye három kormány szóvivője van, és rendszeresen megjelennek ezeken a kormányszóvivői tájékoztatókon különböző miniszterek is.
[00:06:01]Tehát jogosan feltételezzük azt, hogy az egyébként Magyar Péternek egy szuverén döntése, hogy ő ezeken a tájékoztatókon részt vesz és ő ad tájékoztatást.
[00:06:10]Viszont akkor menjünk tovább azzal, hogy hova fajulhat ez még.
[00:06:12]Ugye hallottuk, hogy hetekkel ezelőtt a Mondinrel kapcsolatban mit mondott az Országgyűlésben, mikor jön el az a szeretetország és az emberséges Magyarország, amit a kampányban ígértek szerinted, Leci?
[00:06:24]Nagyon szívesen beszélnék Magyar Pittes stílusáról, de az a helyzet, hogy láthatóan amit Kolaman is elmondott, a választópolgárok ezt beáraszták számukra ez most egyáltalán nem bír hírértékkel, hogy Magyar Pétert hogyan oktat ki.
[00:06:33]Sőt, hát ugye a vérmesebbje az még ott drukkol a tévében is.
[00:06:37]Jól mutatja ezt azt, hogy az a Országgyűlésnek a közvetítése az egyik legnépszerűbb műsor lett most gyakorlatilag minden televízióadón és minden lehetséges fórumon.
[00:06:46]Egyszerűen azért, mert olyan műsort szolgáltat ugye Magyar Péter a filmrendező, amire sokan szívesen visszakapcsolnak.
[00:06:52]Tehát ezt mondhatnám egyébként ügyes politikai marketingnek is, amit folytat.
[00:06:55]A probléma az nem most lesz ezzel a viselkedéssel, hanem mondjuk egy-két év múlva ugye emberek meg fogják unni.
[00:07:01]Tehát hogy még a legjobb sorozatnak is a 34.
[00:07:03]évad az már kezd egy kicsit lapos lenni, és a politikában ez szerintem még inkább igaz lesz práú politizálásban.
[00:07:08]Tehát Magyar Péternek a nagy problémája akkor lesz, amikor egy-két év múlva a választópolgárok már nem újon fogják fogadni a következő ilyen gyűlölet, hát mondanám, hogy 10 percét, de igazából ilen gyűlölet két-három órákat szokott ő tartani.
[00:07:22]Tehát azt amikor már nem úgy fogják fogadni, hogy éjenezve meg elalélva a élvezettől, hogy milyen csodálatos műsort szolgáltatott nekik a Péter, na akkor lesz gondban, és akkor derül ki az, hogy tudja-e magát egy más karaktert behelyezni.
[00:07:33]Mert most egyébként önazonos ez a karakter meg jól tudja hozni, hiszen neki gyakorlatilag az elemi sértettsége a politikai hajtóereje ő emiatt került be a politikába.
[00:07:41]Egyébként ez most működik nála.
[00:07:44]A kérdés azt mondom később lesz, hogy ezt tud-e változtatni ezen, vagy pedig annyira ebben az önazonos karakterben tud csak mozogni, hogy ez utóbb már politikai problémá fog válni a számára késő?
[00:07:54]Etele, te gyakran szoktad arra felhívni a figyelmet, hogy fontos, hogy valóban az árkok betemetése megkezdődjön, és hogy kezet nyújtsunk mindenkinek.
[00:08:02]Neked mi a véleményed erről a stílusról?
[00:08:07]Elfogadhatónak tartod-e azt, ahogy Magyar Péter ma beszélt a Hírtv egyébként női riporterével ezen a sajtót?
[00:08:13]Szeretnék mindenek előtt boldog karácsonyt kívánni.
[00:08:14]Viccet félretéve, ha jól tudom, Koloman volt országgyűlési képviselő akkor, amikor a Jobbikot a volt miniszterelnök az országgyűlés szent helyén a nemzet templomában.
[00:08:26]Etele arra szeretnélek megkérni, hogy a jelenlegi kérdésemre válaszolj, ugyanis történt április 12-én egy kérdés arra is szerem volna reflektálni Magyar Péter, aki nem egy országgyűlési képviselőt szégyenített meg nagy nyilvánosság előtt és alázott meg, hanem egyébként egy női riportert, az én kolléganőmet, és azzal kapcsolatban kérdeztelek, hogy szerinted ez elfogadható-e, hiszen te nagyon sokszor hívod fel arra a figyelmet, hogy milyen fontos a nemzeti megbékélés.
[00:08:53]Az ebben a nagyon nehéz kérdés Bogi én szerintem, hogy itt elképesztően nehéz egymástól elválasztani az orgánumot és az embert.
[00:09:04]Én nem tudom, ugye nem vagyok miniszterelnök, tehát nem tudom magam teljesen a Magyar Péter helyébe képzelni.
[00:09:10]Lehet, hogy de azt de azt pontosan tudom, hogy hogyan állnék egy olyan orgánumhoz, ami amiről bírósági határozat van, hogy valótlan dolgokat állított rólam, akár az ötkertes botrány kapcsán, ha már Magyar Péterről beszélünk, akár a Jobbikhoz köthető szálakról.
[00:09:27]És az a fajta indulat, ami abból ered, hogy valakiről hazudnak, az az én azt hiszem, hogy bizonyos szempontból érthető.
[00:09:38]Viszont ezzel együtt is azt gondolom, hogy meges botránnyal kapcsolatban pontosan milyen ítéletet hozott a bíróság és hányat fokon?
[00:09:46]Valótlanul közölte, valótlanul közölte a hír tév, hogy Magyar Péter kiskorú lányoknak obszcén ajánlatokat tett, hogy az egyik lánynak sértő szexuális kijelentést tett.
[00:09:55]És még itt van egy csomó ezzel kapcsolatos ez 2025 április 2-ai hír.
[00:10:00]Ugye erre egyébként először a Ripos számolt be, de például ezzel az üggyel összefüggésben a azt ugye nem kifogásolták, hogy Magyar Péter ugye egy telefont dobott a Dunába, amivel kapcsolatban még mindig folyik az eljárás.
[00:10:14]Az most ilyen értelemben a lényeg az az, hogy született egy ítélet.
[00:10:17]Én én most csak arra akartam reflektálni, hogy rosszul érezném magam én is egy olyan környezetben, egy olyan sajtóterméknek a képviselőjével valószínűleg, amiről kiderül, hogy valótlan dolgokat állított rólam.
[00:10:32]Ez tényleg egy rossz érzés lehet.
[00:10:35]Ezzel együtt ezzel együtt azt gondolom, hogy az állampolgári méltóságunkat azt nem engedhetjük el sem a Magyarországgyűlésben, sem pedig egy sajtótájékoztatón.
[00:10:42]És igen, ahogy említettem, kétségkívül el kell választani egymástól az embert és az orgánumot.
[00:10:50]Emiatt a személyeskedést én magam részéről semmilyen értelemben nem tudom támogatni.
[00:10:57]Ezzel együtt jó látni azt, hogy minden sajtóterméket beengednek az úgynevezett kormányinfóra vagy sajtótájékoztatóra.
[00:11:04]Nem tudom most pontosan hívják szemben azzal, mint amit az előző lekönő három alkalommal az elmúlt három alkalomból kétszer nem tudott a hírtév kérdezni.
[00:11:13]És most láttuk ezen a rövid bejátszór részleten, hogy Magyar Péter most sem adta.
[00:11:18]Mindenesetre annyi biztos, hogy a magyar hangot egyszer sem hagyták kérdezni a 16 év alatt, ami annyiban helyesbít, hogy Rajmund, neked neked mi a mi a véleményed a most látottakról és hallottakról?
[00:11:30]Hát egy tény biztos, hogy tudok cáfolni.
[00:11:32]Szerintem több nézőnk van ma, mint 18, de nem ez volt a legfontosabb mondanivaló.
[00:11:36]Ö az én szerény elmúlt évek média megjelenésemben én a klub rádiótól kezdve és most nem sorolom fel nem tudott olyan médium kérdezni meghívni ahol ne lettem volna de tényleg tehát a Fix TV ATV ahol tényleg Jusz Lászlótól Kunce Gábor én mindenhova mentem mindenhol örömmel válaszoltam a kérdésekre és nincs több milliós felhatalmazásom nem választott politikus vagyok legkevésbé egy kormányfőn azt sem tartottam helyesnek hogyha korábban fideszes politikus elhatárolódott akár a Telextől, bármelyiktől, ne csináljunk reklámot, de neki tényleg ez a kötelesség az, hogy ennyire nem szerénytel.
[00:12:16]Én én én azt gondolom, hogy valaki minél magasabb pozícióban van hosszú távon, hogyha szerényebb, az tényleg imponál a választópolgároknak.
[00:12:25]Tehát az aroganciát sokszor mondták 2002-ben is, például a Fidesz egyik a Fidesz bukásának az egyik okának, vagy most is 2026-ban.
[00:12:33]Tehát hogyha szeret tanulni Orbán Viktortól sokszor ezt korábban mondta, hogy ő a nagy példaképe, hiszen három éve még azt mondta, hogy hogy tényleg felnéz Orbán Viktor, akkor azt meg tanulhatta volna.
[00:12:48]Így van.
[00:12:48]Ő volt a napkorábban.
[00:12:50]Tehát tényleg, tehát minél szerényebben, közvetlenebben, és tényleg a sajtóval pedig főleg, hiszen többek között ugye ebből is élnek, nem mindegy.
[00:12:56]Sőt, lehet, hogy szerintem még Hírtvét néző választópolgár is van a a Tiszánál.
[00:13:01]Én azt gondolom, hogy a szerénység az előbbre visz.
[00:13:07]Mary Poppins pedig általában a szélváltozásoknál jelen meg ernyővel.
[00:13:12]Most meleg van, nincs ernyő, nagy szére sem kell számítani.
[00:13:16]Ugye ezt arra használta a miniszterelnök ezt a Mary Poppinsos utalást, hogy ugye a reggelt az Uzsoki utcai Kórházban kezdte az egészségügyi miniszterrel, ahol felmentek a tetőre és hát arogancia ezt a jelzőt említetted és hát üzent a legfőbb ügyésznek.
[00:13:31]De hogy mit azt nézzétek, az sem szerencsés egyébként jogállamban a legtöbb ügyész úrnak, ha esetleg éppen figyelne itt minket, remélem hal minket a zúgástól, azt tudom mondani, hogy délután 3árom óráig még van ideje arra, hogy beszámoljon aron be kéne számolni a nyilvánosságnak, hogy áll a bomba ügyében a nyomozás.
[00:13:52]Kedves legfőbb ügyész, szerintem Magyarországon szinte mindenkit érdekel, nagy közérdeklődéssel tart számot.
[00:14:00]Kiket hallgattak meg eddig gyanúsítottként?
[00:14:03]Miért csak őket?
[00:14:03]És kiket fognak, mi történt az utóbbi hetekben.
[00:14:07]Ha nem sikerült beszámolni, akkor én majd délután három után megosztok egy pár számunkra rendelkezésre álló meglehetősen érdekes és fontos információt.
[00:14:18]Ugye ez történt a reggeli órákban.
[00:14:18]Ezt követően még délután három előtt egyébként közéett egy közleményt a legfőbb ügyész, amiben a többi között arra hívták fel egyébként a figyelmet, hogy zajlik egy nyomozás, és az elérhető információkról folyamatosan tájékoztatták a sajtót és a közvéleményt is.
[00:14:36]Viszont ugye kiemelték azt is, hogy nagyon fontos, hogy ne terjengjenek ezzel kapcsolatban dezinformációk, hiszen azok a nyomozást nehezíthetik meg.
[00:14:46]Úgyhogy Magyar Péter ezen a kormányszóvivői sajtótájékoztatón is üzent a legfőbb ügyésznek.
[00:14:51]Na nézzük meg, hogy az mennyiben tért el stílusában itt a a reggeli megszólalástól.
[00:14:58]Láttam, hogy a legtöbb ügyészség reagált az infó a tájékoztatónk előtt.
[00:15:06]Korábban is jeleztük, hogy ugye átfogó vizsgálatot rendeltem el több állami szervnél.
[00:15:14]Már vannak előzetes információk.
[00:15:14]Nyilván tudomásul veszem, hogy folyik egy nyomozás a legfőbb ügyész, vagyis kettő elkülönített nyomozás a legfőbb ügyész úr tájékoztatása szerint egyrészt pénzmosás gyanújával, másrészt a az elfogás körülményeinek szabálytalansága, törvénytelensége vonatkozásában.
[00:15:34]Ezt tiszteletben tartom, és nem is utasítás volt a részemről, hanem egy felkérés, mért már hetek óta tartja izgalomban az embereket ez a kérdés joggal, hogy mi történt ott pontosan.
[00:15:48]De nem utasítás volt.
[00:15:48]Majd 10 perccel később közölte, hogy bogozza ki a szálakat a legfőbb ügyész, vagy ha ez nem sikerül, akkor mondjon le.
[00:15:54]Milyen érdek állhatnak amögött, hogy a kormány most előszedte ezt az ügyet szerinted?
[00:16:00]Kolom?
[00:16:02]Ugye megint a szerepfelfogással szeretnék visszatérni, mint az első hozzászólásomban.
[00:16:08]Ugye itt lehet látni a két megszólás közötti érdemi különbséget is.
[00:16:10]Szerintem a kedves nézők számára is érdekes, hogy ez itt egy sokkal visszafogottabb és és a a tényekre inkább szorítkozó megszólalása volt Magyar Péter miniszterelnök úrnak.
[00:16:22]Ög, ahogy mondom, keveredik ez a fajta misszióközpontú influencerpitizálás.
[00:16:32]És amikor néha aztán utána mégis csak egy kormányfőről beszélünk, aki utána gondolom beszél a dologhoz értő hivatalnokokkal, főtisztviselőkkel, akkor utána elmondják neki, hogy egyébként miniszterelnök úr az úgy van az aranykonvolóly ügyében például, hogy az alkotmányvédelmi hivatal jelezte, hogy mi történt.
[00:16:50]És így továb előbb egyeztetni vagy beszélni ezekkel a hozzájő szereplőkkel, ahogy te fogalmaztál, mint a sajtóbön üzenget.
[00:16:58]Ezt akarom mondani, hogy ugye ez még mindig annak a a az élményközpontú influencerpolitizálásnak a része, aminek a hullámait, ha jól értem, politikai szempontból azért akar a lehető leghosszabb időre amiről te beszéltél gyakorlatilag kihúzni Magyar Péter, mert egészen addig ez rájátszva az egyébként nagyon jogos frusztrációjára a korábbi lejáratások miatt, ahogy te is mondtad, nagyon helyesen, a jobbikos politikusokkal szemben, és így tovább ezekre az érzelmekre rájátszva el lehet takarni a kormányzás hiányzás hiányosságait.
[00:17:29]És ezért mondom azt, hogy teljesen egyértelmű, hogy nyilvánvaló a normál sorrend az fordított lenne ebben.
[00:17:37]Én egyetértek.
[00:17:38]Én csak azt mondom, hogy emögött a politikai szándék az én számomra egyértelmű, hogy ez mennyiben tudatos, mennyiben a miniszterelnök úr személyiségéből fakadó, vagy csak ezek a a napi formaingadozások döntenek.
[00:17:49]Ezt én nem tudom megítélni.
[00:17:51]Jól fogalmaztál a kormányzás hiányára kell ellnie ennek a jelenle már elnézést kérek itt szerintem nagyon nagy félrebeszélés folyik a régi és az új ellenzék részéről is.
[00:18:02]Én nem tudom pontosan, hogy viszont arra szeretnélek megkérni, hogy itt ezeket a félrebeszéléseket mindenféleképpen tedd tisztába.
[00:18:12]Nagyon kíváncsiak vagyunk a véleményedre, valamint arra is, hogy akkor mi állhat a kormány érdekében, hogy most ezt az aranykomboli ügyet újra előhúzták, és hogy hogy áll a zászlóharc az Erzsébet hídon.
[00:18:22]Na, ezzel fogjuk folytatni, de már csak a reklám után.
[00:18:27]Maradjanak velünk.
[00:18:47]Folytatódik is a kommentt a Hír TV-n köszöntöm önöket.
[00:18:49]Én Futó Boglárka vagyok a stúdióban pedig vendégeim még mindig Brenner Koloman, Varga Eteledon, Fed László és Kis Rajmund.
[00:18:54]A reklám előtt pedig ott hagytuk abba, hogy megfogalmazta Kolomanita kritikáit, amire Etele azt mondta, hogy szerinte a régi és az új ellenzék is félrebeszél a témában.
[00:19:07]Etele, mi a te igazságod?
[00:19:07]Igen, picit úgy éreztem magam, mintogyha nem tudom, valami komédiás műsorban ülnénk, nem egy politikai beszélgetést folytatnánk le, kik mert amikor valaki valaki valaki azt mondja egy másfél hónapos másfél hónapos kormányra, hogy a kormányzati hiányosságokat akarja bármilyen üggyel is palástolni, amikor ilyen szintű diplomáciai vagy parlamenti nagyüzem szerintem nem azt mondom, hogy a világban, de hogy Európában azért nem túl szokásos, akkor igen, ezt azt a feltételezést szerintem joggal tehem.
[00:19:39]De hogy miért gondolom ezt?
[00:19:42]Itt azért szerintem kettő eleme is van ennek az arany konvoy ügynek, amit érdemes így megbeszélni.
[00:19:48]Tehát ezt az ügyet ugye márciusban kezdték el föltállalni, és nyilván akkor is hajtották végre, méghozzá avval a kampánycéllal használta legalábbis a leköszönő hatalomnak a csapata, hogy rábizonyítsa a Tiszára az ő ukrán kapcsolatait.
[00:20:03]olyan sejtetések is uralkodtak a nyilvánosságban, miszerint az ukránok a Tiszának játszanak át pénzeket, és ez legalább annyira súlyos vád különben, mint a zsolti bácsizás, hiszen ez egy hazaárulós vád, és a hazaárulás az egy nagyon súlyos ez megtörtént, mert hogy ugye a NAVOR 60 napot kapott arra, hogy kiderítse azt, hogy ez a szállítmány honnan és hova tartott és ugye olyan körülmények voltak, mintogy ukrán titkoszolgálati tisztek vettek részt itt a pénzszállításban, ami szokványosnak korán sem mondható, de ugye ezzel kapcsolatban ilyen állítást nem gondolom, hogy bárki megfogalmazott volna.
[00:20:41]Maga az ügyészség egy ügyészségi feljegyzés szerint, és ez dokumentált irat hangzott el az, hogy az alkotmányvédelmi hivatal a nemzetbiztonsági kockázatra utaló tényeket kellő adattal nem támasztotta alá.
[00:20:54]Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy maga az ügy itt még azért nagyon komoly vizsgálatra szorul.
[00:20:58]És akkor, hogy miért szorul még nagyon komoly vizsgálatra?
[00:21:02]Itt a 444 hozott le ma egy cikket 151 perckor, miszerint a lapuk birtokába jutott egy fotó, egy állítólagos, és akkor én ezt szeretném is itt szögezni, állítólagos ügyészségi dokumentumról, ahol felsorolják, hogy kiknek merülhet föl a büntetőjogi felelőssége ebben az aranykonvo ügyben.
[00:21:18]És itt Fasős, Hajdú János és Orbán Viktor nezik a 44, bocsáss meg e csak hogy akkor tegyük tisztába.
[00:21:26]a 444 névtelen forrásokra hivatkozva feltételes módban sejtett ebben a cikkben dolgokat, de nem kijelentő módban írták le ezek a pontosan ezért is mondtam én is deklaráí ugye azt mond sejtetések történtek most akkor ugyanezt teszi a 444 Laci kinek az érdekében állt most újra előhúzni ezt az aranykonvo ügyet szerinted hát egyértelmű most minden ügyet elővesznek ami a kampányban futott ugye van amiről ma ők maguk ismerték hogy kamu volt az egész.
[00:21:56]Lásd ugye a akkumulátorgyárnak az ügyét, hogy ott a Greenpace kihozta a választások utáni hetekben, hogy igazából mi nem ismertünk semmi olyan határértéket, ami arra utalna, hogy hát itt bármi komoly szennyezés történt.
[00:22:07]Van aminél meg ugye megpróbálnak egyfajta ellenarratívát felépíteni, ellentámadásban átmenni.
[00:22:13]Klasszikus politikai dolog, mozgás ez is.
[00:22:15]Tehát a ezek az ügyek még ott vannak a levegőben, és le akarják csapni ezeket a labdákat.
[00:22:19]nyilvánvaló Magyar Péter célja is teljes egészében megsemmisíteni, ahogy te fogalmaztál a régi és új ellenzéket.
[00:22:25]ö hívhatjuk bármilyen terminológiával mindenkit, aki nem a Tisza, hogy kizárólag a Tisza maradjon benne a politikai erőtérben, esetleg még a cél meghagyja a mi hazánkat, hogy a centrális előteret elkezdhesse újra megképezni, de egyébként mindenki mást le akar takarítani a pályáról, és ezek az ügyek tökéletesen megfelelnek arra, hogy az egyébként is a Tisza irányába polarizált közbeszédet meg nyilvánosságot, az teljes egész ééven ezek ellen a szereplők ellen hangolja.
[00:22:49]Hát ugye szokás szerint most bedobja a bedobja a különféle média, ami vele szimpatizál meg az ő oldalánál azt, hogy így meg úgy érintettek lehetnek emberek.
[00:22:58]Mire ez tisztázódik, az több év.
[00:22:59]Nem egy politikusi karrier ért már így véget a világban több helyen.
[00:23:03]Akár ugye a román korrupció irányos ügyészsékről is beszélhetünk, ha már most ugye látszik, hogy a új vagyon visszaszerzési hivatal az pontosan ennek a mintájára fog létrejönni, ami pontosan tudjuk, hogy a politikai ellenfeleket támadta.
[00:23:14]azon belül se egyébként Romániában nagyon erősen lépett fel a magyar kisebbségű politikusokkal szemben.
[00:23:20]Tehát világosan látszik a politikai recept meg a politikai cél, amit a Tisza most el akar ezzel élni.
[00:23:25]a az arany az uzsoki kórház betegeinek és a lábadozóinak kívánom, hogy ez legyen ma a legnagyobb bajuk, hogy az aranykonvolynak milyen következményei lesznek, hiszen Magyar Péter az uzsokinak a tetejéről jelentkezett be, mint Mary Poppins.
[00:23:38]telének csak a diplomáciai nagyüzemről annyit 2010-ben, hogy személyes érintettség miatt, mert közel 400 milliós relációban négy országban voltam akkreditálva, mint vezető külgazdasági szakdiplomata és óriási diplomáciai nagyüzem volt Martonyi János vezetése alatt már rögtön 2010-től.
[00:23:59]Tehát ez személyes élményként meg tudom veled osztani.
[00:24:04]Várjál, ha már személyes, meg én a az nem kormányzás, ne arraudj meg rám, hogy diplomáciaüzemet folytatok, illetve törvényeket hozok.
[00:24:10]Az a parlament ugye, amiről én beszélek, hogy a magyar államigazgatás hogyan működik, és arról csak elrémisztő híreink vannak.
[00:24:17]Az a kormányzás.
[00:24:19]Az pedig, hogy ez az aranykonvoli ügyan zárul le arra.
[00:24:22]Én nagyon kíváncsi leszek, amikor mondjuk ez a NAVizsgálat, hiszen ez egy pénzmosási ügy, ugye a NAVizsgálat része.
[00:24:29]És még az én eddigi információm szerint ugye ahol a titkoszolgálatok bejönnek, én ebben a műsorban is ezt mindig nagyon óvatosan szoktam kezelni, mert én voltam egy olyan bizottságnak a tagja és alelnöke a külügyi bizottságnak, amelynek tagjai ct- típusú nemzetbiztonsági átvilágítással rendelkeznek.
[00:24:48]Az enyém még most is él, és nagyon-nagyon óvatos vagyok a titkosszolgálati munka minősítésével, és azt gondolom, hogy ebben az ügyben még nagyon sok olyan információra is leelhetünk majd a vizsgálat lezárultával, és nem bemondásra, mint most politikai okokból kell ezekben az ügyekben szerintem ítélkezni.
[00:25:11]Az pedig, hogy egy ilyen pénzmosási ügyben az alkotmányvédelmi hivatal felhívja a NAVOT, hogy ezt vizsgálja ki.
[00:25:20]Most pedig van egy átfogó vizsgálat, ahogy Magyar Péter miniszterelnök úr is elrendelte.
[00:25:24]Én szerintem a vizsgálat végeredményének ismeretében kell ítélkezni.
[00:25:27]Én csak ezt mindig el szoktam mondani, bocsánat, hogy ezzel elmuntatom a kedves nézőket, de ahol a titkosszolgálatok vannak, ott nekünk a magyar nemzeti érdeket kell mindig első.
[00:25:39]De segít az elnevezés a kezdő politikusoknak is az új frakciókban.
[00:25:43]Ezért hívják titkos szolgálatnak.
[00:25:43]Tehát itt most nem a nézőnknek segítsünk a parlam új 0 kmes politikusoknak.
[00:25:48]Ezt ettől egyébként még lehet nagyon tehetséges valaki, hogy korábban nem volt politikus.
[00:25:55]Én az autóiparból lettem szerintem nem is olyan rossz diplomata az akkori külügy értékelések szerint.
[00:26:02]Szóval de ezért hívják titkosnak.
[00:26:04]Maximálisan egyetértek valóan.
[00:26:04]Na.
[00:26:04]Tehát erről még egyébként műsorban se kellene flörtölni, hogy vajon mi történt, mert tényleg veszélyes, főleg nem esetleg az eredményért.
[00:26:13]Hát akkor akkor miért keztünk el erről flörtölni a választási kampán?
[00:26:15]Bocsáss meg, aminek az eredményeit viszont már látjuk legalábbis részeredményeket, az a zászlóharc az Erzsébet hídon.
[00:26:23]ugyanis a Pride hónap alkalmából, valamint azon alkalomból, hogy a hétvégén ugye ismét megtartják a szivárványos felvonulást itt Budapesten, kikerültek az Erzsébet hídra a progresszív szivárványos zászlók, amiket egy férfi leszedett, majd a Dunába dobta őket.
[00:26:40]A férfit egyébként előállította a rendőrség, aki ezt követően nyilatkozott is, és hát elmondta, hogy ő ezt büszkén tette, és azt gondolja, hogy hogy a szexualitás az magánügy, nem pedig közügy.
[00:26:53]Majd ugye a Mi Hazánk és még más egyéb szervezetek kihelyeztek nemzeti lobogókat ezt követően az Erzsébet hídra.
[00:27:01]Viszont itt az újabb fordulat az ügyben.
[00:27:04]Tegnap este egy baloldali aktivista hölgy ezeket a zászlókat, a nemzeti lobogókat leszedte.
[00:27:14]Úgyhogy most kérdés az, hogy hogy áll ez a harc, és akkor most milyen zászlók kerülhetnek vissza a hétvégére.
[00:27:18]Itt a tegnapi nap folyamán megvitattuk a kommentben azt, hogy kinek hogyan nézne ki az Erzsébet hídja.
[00:27:24]Úgyhogy Etele, hogyan nézne ki szombaton az Erzsébet híd, hogyha Varga Etele lenne a főpolgármester?
[00:27:31]Hú, lenne rajta magyar zászló.
[00:27:31]EU zászló, Árpádsávos zászló, tőlem lehetne akár romazászló is, és szivárványos vagy LMBT zászló is.
[00:27:40]Én nekem mindig óriási elkeseredettség keletkezik a szívemben, amikor azt látom, hogy egyes politikai oldalak másoknak a szimbólumait gyalázzák, teszik tönkre, vagy éppen önikobogó Dunávadása.
[00:27:55]Az az ugyanez a kategória messzemenőkig természetesen.
[00:27:59]Tehát én azt gondolom, hogy egyiket sem szabad levenni sehonnan.
[00:28:04]Egész egyszerűen ez egy lelkiismereti kérdés.
[00:28:06]Én nem hiszem, hogy a zászlók ártanának bárkinek most.
[00:28:11]És akkor most tekintsünk el tényleg a vörös csillagoktól, a sarlókalapácsoktól, meg a horokkeresztektől, mert nyilván van ennek is egy határa, de ezzel együtt az büntetőjogi kategória.
[00:28:19]Tehát abszolút, abszolút.
[00:28:21]Tehát azt ne keverjük ide.
[00:28:22]egyébként számomra a magyar zászló Dunába dobása is büntetőgi kategória, hogy valaki a himnusszal viccelődne, vagy vagy a címerrel.
[00:28:30]Tehát feljelentés.
[00:28:32]Mindenesetre én azt gondolom, hogy egyetlen egy zászlónak a a megnézésétől sem leszel te kevésbé magyar, kevésbé európai, kevésbé heteroszexuális, kevésbé egészséges vagy egészségtelen.
[00:28:46]Tehát egész egyszerűen meg kell hagyni, vagy meg kellene hagyni minden közösségnek a jogát ahhoz, hogy azt a zászlót, ami az ő szívének kedves, azt kitehesse bizonyos helyekre.
[00:28:55]És hogyha ebben egy önkormányzat, adott esetben egy kormányzat valamilyen szinten segítséget nyújthat, akkor lelke rajta.
[00:29:05]Ha lennék a főpolgármester, biztos nem lenne fellobogozva szivárványszerű lobogókkal az erzsébeti híd.
[00:29:09]Már csak azért sem, mert Karácsony Gergely látványosan szerintem ezzel politikai haszonra tört.
[00:29:16]Semmi másról nem szól ez az egész.
[00:29:20]Ez ez akkor lenne egy egy komolyabb vendő szimbólum az én szememben.
[00:29:24]És itt nem a nem heteroszexuális emberek megkülönböztetéséről beszélek, hanem arról beszélek, hogy ez a lobogó például középülen semmi keresnivalója nincs az én véleményem szerint, és szerintem ez egy teljesen normális, jobboldali keresztény konzervatív szempontból egyértelmű történet, mert kétségbe vonja a klasszikus családmagyarát.
[00:29:49]Az pedig, amit láttuk a túltolt WK ideológiában, amit én magam is például az Európa tanács parlamenti közgyűlésében balliberális politikusoktól, azt az agymenést, nem tudom másnak nevezni, pedig tőlem általában az ilyen erős kifejezések távol állnak.
[00:30:03]Azt nem szeretném a hazámban látni, és ez messze nem erről szól, ez az Erzsébet híd fellobogózósa.
[00:30:11]Ez Karácsony Gergely politikai játszmájáról szól.
[00:30:14]Így akarja magát visszajátszani a pályára, hiszen 29-ben önkormányzati választások lesznek és pozicionálja magát, és a a budapesti balliberális közönségnek eljátsza most ezt és és aztán utána, hogy már mi történik, azaz meg tényleg mért a pirosfehér zöld számomra nem szín, ahogy a zászló nem bot és vászon.
[00:30:37]Tehát ez Kossut Lajostól Puskás öcség meg én.
[00:30:42]Tehát amikor felveszem a kokárdát, az nem egy darab szövet, hanem akkor libabőrös vagyok.
[00:30:47]Tehát egy magyar zászlót nem lehet a Dunába dobni.
[00:30:52]Egyébként nem vagyok hívannak, hogy más nemzetnek a zászlaját bárki bántsa, de magyar vagyok.
[00:30:57]Nem vagyok független, mert magyar vagyok.
[00:30:59]Soha egyetlen egy témánkban sem leszek soha független, mert van véleményem, mert van hivatásom, vagy szolgálatom, vagy akár küldetésem.
[00:31:08]Na de a magyar színekkel, a magyar lobogóval, akár a címerrel, himnusszal, a magyar zászlóval véletlenül se vicceljen senki.
[00:31:16]De kiderült, hogy szerencsére az új kormány tagjainak is, ők is jól érzik magukat például a korábban bírált Puskás stadionban, ami szintén nem csak a fociról szól, hanem rólunk magyarokról, amikor több 10000 60000 ember pirosfehér zöldben énekeli a himnuszt.
[00:31:34]Tehát ettől vagyunk magyarok.
[00:31:37]A tiszás is, a fideszes, a KDMP-s, a jobbikos.
[00:31:39]Teljesen mindegy, legyünk magyarok, de a piros-fehér zöld alatt tényleg legyünk magyarok, de aki bedobja a pirosfehér zöld zászlót a Dunába, nagyon furcsa magyar.
[00:31:52]Ugye különban, úgy fogalmazott, hogy szerinte például semmi keresnivalója nincsen középületeken a szivárvány maximálisan egyetértek.
[00:31:58]Rajmund ezzel egyetért, Laci.
[00:32:02]Én is egyetértek.
[00:32:02]Szerintem ez ideológiának a zászlaja.
[00:32:04]Ebből a szempontból hasonló az általad említett Vörös Csillag satöbbihez.
[00:32:07]Annyi, hogy nyilván ehhez nem kötődik jelenleg még önkényalmi rendszer, de ugyanolyan, mintha bármilyen más ideológiának a zászlóját én kitenném.
[00:32:15]Házára keti persze a házára mindenkinek a szobafalára persze bár mondjuk közfeladatot ellát főpolgármester azért az nem a privát karácsony egyébként megjegyzem, hogy szintén ugye kint van a városházán is, amit én nem tartok jó dolognak.
[00:32:29]Tehát én úgy gondolom, hogy politikai ideológiákat egymásra erőltetni a közhatalomnak a birtokában ez nem egy jó dolog.
[00:32:35]Ez nyilvánvalóan látszik itt is ennek a zászlókelési ügynél.
[00:32:38]És egyértelmű célja volt Karácsony Gergelynek, amit titkolóan is mondott, a politikai asszonszerzés.
[00:32:43]Egyszer már el lenyúlta a Pride-ot Magyar Péter elől a tavalyi évben, akkor Magyar Péter nem mert beleállni.
[00:32:49]Most nagyon óvatosan ugye támogatja egy picit, meg támogatja, nem itt még mindig nagyon óvatos.
[00:32:53]Karácsony Gergely szerintem érzi, hogy neki a politikai túlélése függhet attól, ha ezt a belpesti liberális értelmiséget képes megfogni, és ilyen témákkal, ilyen hát gyakorlatilag ilyen kultúrharcos kérdésekkel maga mellé állítani a Tiszával szemben, merthogy nagyon az ő széke is.
[00:33:11]Hát amíg nincs a neve mellett a imádott lovogó, imádott logó ez a kis végtelen jel, addig kétséges, hogy úra választják-e vagy sem.
[00:33:18]De egy megjegyzést szerintem fontos tennem, nehogy félreértse az a közösség, aki hisz ebben a zászlóban.
[00:33:23]A nemi vágyaik orientálts az égvilágon semmi köze nem is érdekel.
[00:33:29]Tehát tőlem férfi férvel, nő nővel alhat, ehet, gyermeket is nevelhet tőlem.
[00:33:35]Én most én most kizárólag a zászlóról beszéltem és a magyar zászlóról és az Erzsébet hídon történt eseményekről.
[00:33:41]Mindenkinek a magánélete, a szíve, az a saját magán szíve, joga.
[00:33:47]Ennyi.
[00:33:47]Tehát de ez fontosnak tartó világos volt, hogy ez itt a zászlóról szól.
[00:33:51]Viszont zászló ügyben úgy néz ki, hogy magadra maradtál le.
[00:33:52]Itt az urak nem értenek egyet veled.
[00:33:56]Hát ez legyen a legnagyobb.
[00:33:56]Én az élni és élni hagyni filozófiáját vallottam mindig.
[00:34:01]Ez erről szól ez az ügy számomra.
[00:34:03]Ez az ügy, amikor arról beszélünk, hogy hol milyen zászló lehet kint, az abszolút az élni és élni hagyni filozófiájáról szól.
[00:34:10]Mivel nekem tehát mivel vonja kétségbe az a hagyományos családmodellt?
[00:34:15]Mert ez itt elhangzott Koloman részéről.
[00:34:17]Akkor h kevés időnk van.
[00:34:20]Felvetetted a kérdést, hogy mivel vonja kétségbe.
[00:34:22]Kolom hozzácezték a kérdést.
[00:34:25]Egy mondatban tudsz erre válaszolni?
[00:34:26]Természetesen ez a ez a szívárványszíű lobogó annak a vómomnak a szimbólumává vált politikai értelemben.
[00:34:35]nem azok az embereknek a a jogi egyenlőség érknek már nagyon régóta nem, mert ez megvalósult azokban az országokban, ahol ezt a lobbogót kirakják, hanem egy szimbólum, amely politikailag egy VOK ideológia mentén a hagyományos családokat ellenségként kezeli, és a szétverésüket próbálja meg minden erővel, kultúrharcosan, filmben, sorozatban, mindenhol én abból a 400000 emberből, aki tavaly vonult a Prideon, nem láttam család ellen az egeljesen más felvonulás.
[00:35:04]volt.
[00:35:04]Ne haragudj.
[00:35:04]A tavalyi az nem Pride volt, az egy Orbán ellenes tüntetés volt.
[00:35:09]Igen.
[00:35:09]Elfog el tudod fogadni Koma magyarázatát?
[00:35:12]Nem, nem tudom elfogadni egyáltalán én szerintem.
[00:35:14]Attól függetlenül, hogy most tehát össze lehet itt mosni dolgokat.
[00:35:19]Az, hogy vannak mindenhol túlt dolgok, és erről már ezzerszer beszéltem itt a kommentben is, hogy a Netflixen van egy túlérzékenyítés.
[00:35:25]Az, hogy van egy szekta, mint ahogy szekták vannak a politikának minden nemű oldalán, ez nem jelenti azt, hogy valaki, aki mondjuk azért megy ki egy ilyen rendezvényre, hogy a valódi egyenjogúságáért tegyen az LMBT embereknek, és azért álljon ki, akkor ő már nem tudom, ellenezni fogja a hagyományos családmodellt.
[00:35:44]Ne viccelj.
[00:35:46]Na, meglátjuk.
[00:35:47]Tőlem kim a tüntetésre.
[00:35:47]Én örültem, hogy az Erzsébet hídon piros, fehér zöld a kedvenc színeim lobogtak.
[00:35:53]Ez a végszavunk mára.
[00:35:53]Nagyon szépen köszönöm, hogy itt voltatok velünk és kérdezem a híradós kollégától.
[00:35:57]Szervusz Zsuzsi!
[00:35:58]Nálatok este 8-kor a híradóban miről lesz szó?
[00:36:02]Szia Bogi!
[00:36:02]Köszöntöm a nézőket is.
[00:36:03]Foglalkozunk azzal, hogy egy Tisza szigetvezető fenyegette meg Füsi Angélát.
[00:36:07]Aztán szó lesz arról, hogy Magyar Péter felszólította a legfőbb ügyészt, hogy számoljon be az úgynevezett aranykonvoy ügyről, és végül mutatjuk, hogy hol, hogyan küzdenek meg a hőséggel, és mi várható majd a hétvégén.
[00:36:18]8 órától várok mindenkit a képernyők elé.
[00:36:21]Érdemes lesz tehát követni a híradót Bíró Zsuzsinak.
[00:36:23]Nagyon szépen köszönjük a részleteket.
[00:36:24]Én vendégeimnek köszönöm szépen még egyszer, hogy itt voltak velünk.
[00:36:28]Önöknek pedig köszönjük a megtisztelő figyelmet és tartsanak velünk holnap is.
[00:36:31]Ugyanis ahogy azt már megszokhatták, a péntek 18 után 19 órától várjuk majd önöket kommentel.
[00:36:38]Addig is viszontlátásra és további szép estét.