Hír TV 52:30

Komment - HírTV

aranykonvojtiszamagyar péterkorrupcióügyészségközélet
Irányultság: KonzervatívKötődés: Fidesz-közeli
Komment - HírTV
tl;dr
  • Füsi Angélát egy TISZA-szigetvezető fenyegette meg, majd feljelentést tett; Panyi Miklós fideszes képviselő szerint Magyar Márton továbbra is hallgat az ügyben, bizonyítékok vannak, eljárás indult.
  • A Fidesz közleményben figyelmeztetett: alkotmányellenes, ha Magyar Péter utasítaná a legfőbb ügyészt, mivel az ügyészség kizárólag a parlamentnek felelős.
  • Magyar Péter délután 3-ig adott határidőt a legfőbb ügyésznek az aranykonvoj-ügyről való beszámolásra; a nyomozás során hét ukrán állampolgárt fogtak el, és 27 milliárd forint értékű aranyat foglaltak le.
  • A kormányszóvivői tájékoztatón Magyar Péter élesen kritizálta a sajtót, a Hír TV riporterét becsmérelte, és a kormányülés témáját kérte számon, nem a „hazugságaikat”.
  • A vendégek szerint Magyar Péter stílusa egyelőre működik, de Kis Rajmund szerint az „elemi sértettség hajtóerő”, ami idővel politikai problémává válhat; Dornfeld László a szerénység fontosságát hangsúlyozta.
  • A legfőbb ügyész válasza szerint zajlik a nyomozás és folyamatosan tájékoztatnak, de kérte a dezinformációk kerülését; Brenner Koloman szerint a kormányfőnek egyeztetnie kellene, nem a sajtón keresztül üzenni.
  • Az aranykonvoj-ügyben Varga Etel szerint a régi ellenzék kampánycéllal sejtetett ukrán-TISZA kapcsolatot, de az Alkotmányvédelmi Hivatal adatokkal nem támasztotta alá a nemzetbiztonsági kockázatot.
  • Az Erzsébet hídi zászlóháború kapcsán Varga Etel az összes zászló kitűzését támogatja; Brenner Koloman szerint a szivárványos zászló politikai szimbólum, nincs helye középületen.

    „A piros-fehér zöld számomra nem szín, ahogy a zászló nem bot és vászon. Tehát ez Kossuth Lajostól Puskás Öcsiig meg én.” – Kis Rajmund

Részletes összefoglaló megjelenítése

Bevezető hírek (a műsor előtti hírszösszefoglaló)

Füsi Angéla ügye

  • Egy TISZA-szigetvezető fenyegette meg Füsi Angélát, aki korábban megerősítette, hogy Bangó Sándor valóban kapott pénzt a Kontrollnak adott interjúért. A nő feljelentést tett a rendőrségen.
  • Panyi Miklós fideszes országgyűlési képviselő szerint Magyar Péter testvére, Magyar Márton továbbra is hallgat az ügyben. Panyi szerint Füsi Angéla igazat mond, bizonyítékai vannak, és rendőrségi eljárás is indult. Kifogásolta, hogy Magyar Márton és a Kontroll egy hete egyetlen mondatot sem mondtak az ügyben, hogy igazolják igazukat vagy elmondják álláspontjukat.

Fidesz közleménye Magyar Péter és a legfőbb ügyész viszonyáról

  • A Fidesz közleményben hívta fel a figyelmet, hogy Magyar Péter újabb alkotmányos határokat lép át. Az alkotmány szerint az ügyészség és a legfőbb ügyész független, kizárólag a parlamentnek felelős, így a miniszterelnök nem utasíthatja semmire. A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint ha Magyar Péter mégis ezt tenné, az hatalommal való visszaélés lenne.

    „Magyar Péter semmilyen módon semmilyen utasítást nem adhat az ügyészségnek, sem a legfőbb ügyésznek. Nincs ehhez joga, alkotmányosan kizárt, hiszen az ügyészség, a legfőbb ügyészség és az egész ügyészi szervezet is legfeljebb a parlamentnek tartozik bármifajta elszámolással, de semmiféleképpen nem a kormánynak. Tehát minden elvárás vagy kérés vagy felszólítás vagy zsarolás Magyar Péter részéről érvénytelen és alkotmányellenes.” – a Fidesz kommunikációs igazgatója *

Magyar Péter felszólítása a legfőbb ügyészhez az aranykonvoj-ügyben

  • Magyar Péter délután 3 óráig adott határidőt Nagy Bálint Gábor legfőbb ügyésznek, hogy számoljon be az aranykonvoj-ügyről. Ha nem teszi, ő maga fog megosztani információkat. A kormányfő szerint a legfőbb ügyész esetleges távozása összefügghet az üggyel.
  • Az aranykonvoj-ügy előzménye: a TEK munkatársai március 5-én fogtak el hét ukrán állampolgárt, és foglaltak le több mint 27 milliárd forintnak megfelelő aranyat és valutát.

    „A legfőbb ügyész úrnak, ha esetleg éppen figyelne itt minket, remélem hall minket a zúgástól. Azt tudom mondani, hogy délután 3 óráig még van ideje arra, hogy beszámoljon. Arról be kéne számolni a nyilvánosságnak, hogy áll az aranykonvoj ügyében a nyomozás. Kedves legfőbb ügyész úr, szerintem Magyarországon szinte mindenkit érdekel. Nagy közérdeklődésre tart számot. Kiket hallgattak meg eddig gyanúsítottként? Miért csak őket? És kiket fognak? Mi történt az utóbbi hetekben? Ha nem sikerült beszámolni, akkor én majd délután három után megosztok egy pár számunkra rendelkezésre álló meglehetősen érdekes és fontos információt.” – Magyar Péter *

Időjárás

  • Tikkasztó hőség, a hétvégén akár 40-42 fokos kánikula is lehet. Az UV-sugárzás extrém magas. A hajnali és esti órákban sem hűl le a levegő, a csúcsértékek 36-38 fok között alakulnak. A hétvégén újabb melegrekordok dőlhetnek meg.

Magyar Péter viselkedése a kormányszóvivői sajtótájékoztatón

A sajtótájékoztató eseményei

  • Három órás kormányszóvivői sajtótájékoztatót tartottak, amelyen a főszereplő ismét Magyar Péter volt. A miniszterelnök a sajtó segítségét kérte a hőséggel kapcsolatos tájékoztatásban, majd percekkel később kritizálni kezdte a sajtót: odaszúrt a Telexnek, a közmédiának, a Blikknek, a Magyar Nemzetnek, a Hír TV-nek és annak riporterét perceken keresztül becsmérelte.
  • Magyar Péter saját elmondása szerint néha Mary Poppinsnak érzi magát, és rendezvényszervezőként is jellemezte magát.
  • A Hír TV riporterének kérdésére, amely Magyar Péter testvérére vonatkozott, a miniszterelnök így reagált:

    „A testvére esetleg kiáll és mást tesz. Megkérjük, hogy tisztelje, legyen szíves tiszteletben tartani a szabályokat. A kormányülésről beszélgetünk és nem az önök hazugságairól. Jó. Köszönöm. Az én testvérem feljelentette Pócs Jánost és minden vádat cáfolt, bármennyiszer mondja ezt el, ön kérdésnek álcázva. Bármennyiszer hazudik Panyi Miklós, vagy éppen Pócs János. Mindegyiküknek jó vergődést kívánok. Ez pedig egy kormányinfó. Ha ezt nem akarják tiszteletben tartani, akkor nem kell idejönni. Köszönjük szépen. Jó vergődést kívánok.” – Magyar Péter *

  • A műsorvezető, Futó Boglárka kérdésére, hogy el tudnák-e képzelni, hogy Orbán Viktor valaha így beszélt volna egy vele nem szimpatizáló sajtóorgánummal, Brenner Koloman úgy reagált: a volt miniszterelnök sokkal elegánsabban csinált sok mindent, de őt is gondosan elzárták a kritikus médiumoktól a 16 év alatt, különösen a korábbi időszakokban. Hozzátette: Magyar Péter szerepfelfogása „misszióközpontú influencer politizálás”, amelyben kioktat, és ez egyelőre még nem zavarja a korábban ellenzéki választókat, de objektíven nézve kritikusan értékelhető.

A vendégek véleménye a stílusról

  • Kis Rajmund szerint a választópolgárok egyelőre beárazták ezt a stílust, sőt élvezik, és ez ügyes politikai marketing. A probléma akkor lesz, amikor egy-két év múlva az emberek megunják, és kiderül, hogy Magyar Péter tud-e más karaktert is hozni. Jelenleg az „elemi sértettsége a politikai hajtóereje”, ami most működik, de később politikai problémává válhat.
  • Varga Etel a Hír TV női riporterével szembeni bánásmódra reflektálva elmondta: nehéz elválasztani az orgánumot és az embert. Utalt arra, hogy a Hír TV-ről bírósági határozat mondta ki, hogy valótlan dolgokat állított Magyar Péterről (pl. hogy kiskorú lányoknak obszcén ajánlatokat tett). Ettől függetlenül a személyeskedést semmilyen értelemben nem tudja támogatni. Pozitívumnak tartja ugyanakkor, hogy minden sajtóterméket beengednek a kormányinfóra, szemben az előző időszakkal, amikor a Hír TV három alkalomból kétszer nem kérdezhetett.
  • Dornfeld László (Kis Rajmundhoz hasonlóan) a szerénység fontosságát hangsúlyozta. Emlékeztetett, hogy 2002-ben a Fidesz bukásának egyik okaként az arroganciát emlegették, és Magyar Péter, aki korábban Orbán Viktort példaképének nevezte, tanulhatott volna tőle. Szerinte minél magasabb pozícióban van valaki, annál inkább imponál a választóknak a szerénység.
  • Brenner Koloman megjegyezte: Magyar Péter háromszor annyi szóvivővel dolgozik, mint Orbán Viktor, és rendszeresen jelennek meg miniszterek is a tájékoztatókon, tehát a miniszterelnök szuverén döntése, hogy részt vesz és ő ad tájékoztatást.

Mary Poppins-hasonlat és az Uzsoki kórház

  • Magyar Péter a reggelt az Uzsoki utcai kórházban kezdte az egészségügyi miniszterrel, felmentek a tetőre, és innen üzent a legfőbb ügyésznek. A Mary Poppins-hasonlatot azzal magyarázta a műsorban Kis Rajmund, hogy Mary Poppins általában szélváltozáskor jelenik meg ernyővel, most viszont meleg van, nincs ernyő, és nagy szélre sem kell számítani – utalva a hőségre és a miniszterelnök szerepfelfogására.

Az aranykonvoj-ügy és a legfőbb ügyész

Előzmények és Magyar Péter üzenetei

  • A reggeli órákban Magyar Péter felszólította a legfőbb ügyészt, hogy délután 3-ig számoljon be az aranykonvoj-ügy nyomozásáról. A kormányszóvivői sajtótájékoztatón már visszafogottabban fogalmazott:

    „Láttam, hogy a legfőbb ügyészség reagált az infó a tájékoztatónk előtt. Korábban is jeleztük, hogy átfogó vizsgálatot rendeltem el több állami szervnél. Már vannak előzetes információk. Nyilván tudomásul veszem, hogy folyik egy nyomozás a legfőbb ügyész, vagyis kettő elkülönített nyomozás a legfőbb ügyész úr tájékoztatása szerint egyrészt pénzmosás gyanújával, másrészt az elfogás körülményeinek szabálytalansága, törvénytelensége vonatkozásában. Ezt tiszteletben tartom, és nem is utasítás volt a részemről, hanem egy felkérés, mert már hetek óta tartja izgalomban az embereket ez a kérdés joggal, hogy mi történt ott pontosan.” – Magyar Péter *

  • A műsorvezető megjegyezte, hogy alig 10 perccel később Magyar Péter közölte: ha a legfőbb ügyész nem hozza ki a szálakat, akkor mondjon le.

A legfőbb ügyész válasza

  • Délután 3 óra előtt a legfőbb ügyész közleményt adott ki, amelyben jelezte: zajlik a nyomozás, az elérhető információkról folyamatosan tájékoztatták a sajtót és a közvéleményt. Kiemelte: fontos, hogy ne terjengjenek dezinformációk, mert azok nehezíthetik a nyomozást.

A vendégek elemzése

  • Brenner Koloman szerint a két megszólalás között érdemi különbség van: a sajtótájékoztatón Magyar Péter visszafogottabb volt, de továbbra is keveredik a „misszióközpontú influencer politizálás” és a kormányfői szerep. Szerinte a normális sorrend az lenne, ha előbb egyeztetne a hozzáértő hivatalnokokkal, főtisztviselőkkel, és nem a sajtón keresztül üzengetne. Úgy véli, a kormányzás hiányosságait akarják eltakarni ezzel az üggyel, rájátszva a korábbi lejáratások miatti frusztrációra.
  • Varga Etel „félrebeszélésnek” nevezte a régi és új ellenzék részéről azt a feltételezést, hogy egy másfél hónapos kormány a kormányzati hiányosságokat akarná palástolni. Szerinte az ügyet márciusban kezdték el feltárni, és a leköszönő hatalom kampánycélja az volt, hogy rábizonyítsa a TISZA-ra az ukrán kapcsolatokat. Olyan sejtetések is voltak, hogy az ukránok a TISZA-nak játszanak át pénzeket, ami hazaárulás vádjával érne fel. Ugyanakkor egy ügyészségi feljegyzés szerint az Alkotmányvédelmi Hivatal a nemzetbiztonsági kockázatra utaló tényeket kellő adattal nem támasztotta alá. Varga Etel hozzátette: a 444.hu ma közölt egy cikket egy állítólagos ügyészségi dokumentumról, amely felsorolja, kiknek merülhet fel büntetőjogi felelőssége, de a lap feltételes módban, névtelen forrásokra hivatkozva írt.
  • Dornfeld László szerint egyértelmű, hogy a TISZA minden ügyet elővesz, ami a kampányban futott. Példaként említette az akkumulátorgyár ügyét, ahol a Greenpeace a választások után ismerte be, hogy nem volt határérték-túllépés. Szerinte a TISZA célja a régi és új ellenzék teljes megsemmisítése, hogy csak a TISZA maradjon a politikai erőtérben, esetleg a Mi Hazánkkal. Az aranykonvoj-ügy tökéletesen megfelel arra, hogy a TISZA irányába polarizált közbeszédet az ellenfelek ellen hangolja. Párhuzamot vont a román korrupcióellenes ügyészséggel, amely politikai ellenfeleket támadott, és az új vagyonvisszaszerzési hivatalt is hasonló eszköznek látja.
  • Kis Rajmund óvatosságra intett a titkosszolgálati ügyekben. Emlékeztetett, hogy ő maga is volt külügyi bizottsági tag és alelnök, C típusú nemzetbiztonsági átvilágítással rendelkezik, és a titkosszolgálati munka minősítésénél nagyon óvatosnak kell lenni. Szerinte a vizsgálat végeredményének ismeretében kell ítélkezni. Hozzátette: „ezért hívják titkos szolgálatnak”, és még műsorban sem kellene találgatni, mi történt, mert az veszélyes lehet.
  • Brenner Koloman a diplomáciai nagyüzemre reagálva megjegyezte: 2010-ben Martonyi János vezetése alatt is óriási diplomáciai nagyüzem volt, személyes tapasztalatai vannak. Varga Etel viszont pontosított: ő nem a diplomáciai vagy parlamenti munkát vitatta, hanem azt, hogy a magyar államigazgatás hogyan működik, és arról csak elrémisztő hírek vannak – ez a kormányzás.

Zászlóháború az Erzsébet hídon

A történések

  • A Pride hónap alkalmából szivárványos zászlók kerültek az Erzsébet hídra. Egy férfi leszedte és a Dunába dobta őket; a rendőrség előállította, a férfi büszkén vállalta tettét, mondván: a szexualitás magánügy, nem közügy.
  • Ezt követően a Mi Hazánk és más szervezetek nemzeti lobogókat helyeztek ki a hídra. Tegnap este egy baloldali aktivista hölgy ezeket a nemzeti lobogókat szedte le.
  • A műsorvezető kérdésére, hogy kinek hogyan nézne ki az Erzsébet híd, a vendégek eltérő véleményeket fogalmaztak meg.

Varga Etel álláspontja

  • Varga Etel szerint ha ő lenne a főpolgármester, a hídon lenne magyar zászló, EU-zászló, árpádsávos zászló, romazászló és szivárványos zászló is. Elkeserítőnek tartja, amikor egyes politikai oldalak mások szimbólumait gyalázzák. Szerinte egyik zászlót sem szabad levenni, ez lelkiismereti kérdés. Kivételt képeznek a vörös csillag, sarló-kalapács, horogkereszt, amelyek büntetőjogi kategóriába esnek. Hozzátette: a magyar zászló Dunába dobása is büntetőjogi kategória, akárcsak a himnusszal vagy címerrel való visszaélés. Az „élni és élni hagyni” filozófiáját vallja.

    „Egyetlen egy zászlónak a megnézésétől sem leszel te kevésbé magyar, kevésbé európai, kevésbé heteroszexuális, kevésbé egészséges vagy egészségtelen. Tehát egész egyszerűen meg kell hagyni, vagy meg kellene hagyni minden közösségnek a jogát ahhoz, hogy azt a zászlót, ami az ő szívének kedves, azt kitehesse bizonyos helyekre.” – Varga Etel *

Brenner Koloman, Dornfeld László és Kis Rajmund álláspontja

  • Brenner Koloman szerint a szivárványos lobogónak középületen semmi keresnivalója nincs. Ez egy jobboldali, keresztény-konzervatív szempontból egyértelmű. A szivárványos zászló a woke mozgalom politikai szimbólumává vált, amely a hagyományos családmodellt kétségbe vonja, és a hagyományos családokat ellenségként kezeli, a szétverésüket próbálja elérni. Szerinte Karácsony Gergely politikai játszmájáról van szó, amellyel a főpolgármester a 2029-es önkormányzati választásokra pozicionálja magát, és a budapesti balliberális közönséget akarja megszólítani.
  • Dornfeld László egyetértett: a szivárványos zászló egy ideológia zászlaja, hasonló a vörös csillaghoz, bár nem kötődik hozzá önkényuralmi rendszer. Szerinte politikai ideológiákat egymásra erőltetni a közhatalom birtokában nem jó dolog. Karácsony Gergely politikai haszonszerzési célját hangsúlyozta: a főpolgármester érzi, hogy a politikai túlélése függhet attól, ha a belpesti liberális értelmiséget ilyen kultúrharcos kérdésekkel maga mellé állítja a TISZA-val szemben. Hozzátette: a nemi orientáció senkit nem érdekel, kizárólag a zászlóról beszél.
  • Kis Rajmund szintén egyetértett a többiekkel. Kiemelte: a piros-fehér-zöld zászló nem csupán színek, hanem Kossuth Lajostól Puskás Öcsiig minden magyarnak jelent valamit. A magyar zászlót nem lehet a Dunába dobni. Hozzátette: az új kormány tagjai is jól érzik magukat a korábban bírált Puskás Stadionban, ami nemcsak a fociról szól, hanem a magyarságról. Szerinte a piros-fehér-zöld alatt mindenki magyar lehet, pártállástól függetlenül.

    „A piros-fehér zöld számomra nem szín, ahogy a zászló nem bot és vászon. Tehát ez Kossuth Lajostól Puskás Öcsiig meg én. Tehát amikor felveszem a kokárdát, az nem egy darab szövet, hanem akkor libabőrös vagyok. Tehát egy magyar zászlót nem lehet a Dunába dobni.” – Kis Rajmund *

Vita a Pride-ról és a családmodellről

  • Varga Etel vitába szállt Brenner Kolomannal, mondván: a 400 000 emberből, aki tavaly vonult a Pride-on, nem látott családelleneseket. Brenner Koloman szerint a tavalyi rendezvény nem Pride volt, hanem Orbán-ellenes tüntetés. Varga Etel nem tudta elfogadni az érvelést, hogy a szivárványos zászló a hagyományos családmodell ellen irányulna. Szerinte attól, hogy vannak túltolt dolgok (pl. Netflixen túlérzékenyítés), még nem jelenti azt, hogy aki az LMBT-emberek egyenjogúságáért tüntet, az ellenezné a hagyományos családmodellt.
  • A vita végén a műsorvezető megjegyezte, hogy Varga Etel egyedül maradt az álláspontjával, mire ő azt felelte: „Ez legyen a legnagyobb baj”.

A műsor további rövid hírei

  • A műsor végén Bíró Zsuzsa híradós ismertette a 8 órás híradó témáit: a TISZA-szigetvezető fenyegetése Füsi Angéla ellen, Magyar Péter felszólítása a legfőbb ügyészhez, és a hőség elleni küzdelem.
  • A műsor ajánlói között szerepelt a Napindító (Magyarics Tamással és Robert Szcastellel), a Láncreakció, valamint egy műsor az amerikai hadsereg új parancsnokságáról az Indo-csendes-óceáni térségben.
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • „Mondinrel”: A műsorban elhangzott: „Ugye hallottuk, hogy hetekkel ezelőtt a Mondinrel kapcsolatban mit mondott az Országgyűlésben”. Nem azonosítható, hogy ez egy személynév (pl. „Mondin”) vagy egy félrehallott kifejezés. A kontextus alapján valaki, akivel kapcsolatban Magyar Péter korábban nyilatkozott, de a név nem rekonstruálható.
  • „Zsolti bácsizás”: Varga Etel említette: „ez legalább annyira súlyos vád különben, mint a Zsolti bácsizás, hiszen ez egy hazaárulós vád”. Nem világos, mire utal a „Zsolti bácsizás” kifejezés – valószínűleg egy korábbi politikai botrány vagy vádaskodás lehet, de a kontextusból nem derül ki.
  • „Petőors”: Az időjárás-jelentésben elhangzott: „Petőors vagyok”. Valószínűleg az időjós neve (lehet Pető Orsolya vagy hasonló), de a pontos név nem azonosítható egyértelműen.
  • „Kunce Gábor”: Kis Rajmund említette: „Jusz Lászlótól, Kunce Gábor”. A „Jusz László” valószínűleg Juszt László, a „Kunce Gábor” pedig feltehetően Koncz Gábor vagy más közéleti szereplő, de a név nem rekonstruálható teljes bizonyossággal.
  • „aranyponka”: Az egyik hírolvasói részben „aranyponka ügy” hangzott el, ami nyilvánvalóan az „aranykonvoj ügy” elhallása, de a torz alak így szerepelt az átiratban.
  • „bomba ügy”: Magyar Péter egyik megszólalásában „bomba ügy” szerepelt, ami szintén az „aranykonvoj ügy” félrehallása lehet.
  • „NAVOR”: Varga Etel mondta: „a NAVOR 60 napot kapott”. Valószínűleg a NAV-ról (Nemzeti Adó- és Vámhivatal) van szó, de a „NAVOR” alak így szerepelt.
  • „Sikert és nagyot halló”: A műsorajánlóban hangzott el: „Sikert és nagyot halló nézőink a Teletext 88. oldalán feliratozva is láthatják”. Ez feltehetően „siket és nagyothalló” nézőkre utal, de a pontatlan alak így szerepelt.
  • „Valami Amerika”: A Napindító ajánlójában hangzott el: „Valami Amerika a napindítóban terítéken”. Nem egyértelmű, hogy ez egy műsor címe, egy szegmens neve, vagy egyéb utalás.
  • „Ripos”: Varga Etel említette: „először a Ripos számolt be”. Valószínűleg a Ripost bulvárlapról van szó, de a név torz alakban szerepelt.
  • „Blick”: Magyar Péter a sajtótájékoztatón a „Blicknek” is odaszúrt. Ez feltehetően a Blikk bulvárlap, de a németes írásmód így szerepelt.
  • „Navracsis Tibor”: A szövegben „Navracsis Tibor” szerepelt, ami Navracsics Tibor nevének torzulása.
  • „KDMP”: Kis Rajmund említette a „KDMP-s” kifejezést, ami feltehetően a KDNP (Kereszténydemokrata Néppárt) rövidítésének elhallása.
  • „Puskás öcs”: Kis Rajmund mondta: „Kossut Lajostól Puskás öcsig”. A „Puskás öcs” valószínűleg Puskás Öcsi (Puskás Ferenc) beceneve, de a „öcs” alak így szerepelt.
  • „Kossut Lajos”: Az átiratban „Kossut Lajos” szerepelt, ami Kossuth Lajos nevének elírása.
  • „Indocsendes óceáni”: A műsorajánlóban „Indocsendes óceáni térség” hangzott el, ami az Indo-csendes-óceáni térség torzult alakja.
Teljes átirat megjelenítése

[00:01:23]Jó estét kívánok!

[00:01:23]Éreinket látják.

[00:01:23]7 órakor Bíró Zsuzsa vagyok.

[00:01:29]Egy tiszaszigetvezető fenyegette meg Füsi Angélát, aki korábban megerősítette, hogy Bangó Sándor valóban kapott pénzt a kontrollos interjúért.

[00:01:34]A nő a fenyegetés miatt feljelentést tett a rendőrségen.

[00:01:39]Panyi Miklós, a Fidesz országgyűlési képviselője arra hívta fel a figyelmet, hogy Magyar Péter Ötcse, Magyar Márton továbbra is hallgat az ügyben.

[00:01:48]Füsi Angéla igazat mondott, hiszen bizonyítékai vannak erről.

[00:01:51]Ez pedig azt jelenti, hogy most már rendőrségi eljárás is indult az ügyben, és az is nagyon beszédes, hogy Magyar Márton és a kontroll egy hete, tehát amióta Füsi Angliának az első interjúja megjelent, egy darab mondatot nem képesek mondani az ügyben.

[00:02:07]Egy darab mondatot kellene mondaniuk az ügyben, hogy igazolják az igazukat, vagy pedig pedig elmondják az áspontjukat.

[00:02:14]Az, hogy Füsi Angéla hazudik, egyetlen egy Fintot sem adtunk Bangó Sándónak.

[00:02:19]Magyar Péter semmire sem utasíthatja a legfőbb ügyészt.

[00:02:22]Hívta fel a figyelmet a Fidesz.

[00:02:23]Közleményük azt írták, hogy Magyar Péter újabb alkotmányos határokat lép át.

[00:02:28]A Fidesz emlékeztetett, hogy a magyar alkotmány szerint az ügyészség és a legfőbb ügyész független és kizárólag a parlamentnek felelős.

[00:02:35]Így a miniszterelnök a legfőbb ügyészt nem utasíthatja semmire.

[00:02:39]A Fidesz kommunikációs igazgatója elmondta, ha azonban ezt mégis megteszi a Magyar Péter, az a hatalommal való visszaélés lenne.

[00:02:49]Magyar Péter semmilyen módon semmilyen utasítást nem adhat az ügyészségnek, sem a legfőbb ügyésznek.

[00:02:54]nincs ehhez joga alkotmányosan kizárt, hiszen az ügyészség, a legfőbb ügyészség és a a az egész ügyészi szervezet is legfeljebb a parlamentnek tartozik bármifajta elszámolással, de semmiféleképpen nem a kormánynak.

[00:03:10]Tehát minden elvárás vagy kérés vagy felszólítás vagy zsarolás Magyar Péter részéről érvénytelen és alkotmányellenes.

[00:03:21]Magyar Péter ma délután 3om óráig adott határidőt a legfőbb ügyésznek, hogy számoljon be az úgynevezett aranykonvoyügyről.

[00:03:27]A miniszterelnök azt ígérte, amennyiben Nagy Bálint Gábor nem számol be az ügy fejleményeiről, akkor három óra után ő fog megosztani pár rendelkezésére álló információt.

[00:03:36]A kormányfő azt is megerősítette, hogy Nagy Bálint Gábor esetleges távozása összefügghet az ukránarany konvoy ügyével.

[00:03:44]A TEK munkatársai még március 5-én fogtak el hét ukrán állampolgárt, és foglalták le a konvoyban lévő több mint 27 milliárd Ftnak megfelelő aranyat és valutát.

[00:03:57]A legfőbb ügyész úrnak, ha esetleg éppen figyelne itt minket, remélem hal minket a zúgástól.

[00:04:02]Azt tudom mondani, hogy délután 3om óráig még van ideje arra, hogy beszámoljon.

[00:04:06]Aron be kéne számolni a nyilvánosságnak, hogy áll az aranyponka ügyében a nyomozás.

[00:04:11]Kedves legfőbb ügyész úr, szerintem Magyarországon szinte mindenkit érdekel.

[00:04:18]Nagy közérdeklődésre tart számot.

[00:04:18]Kiket hallgattak meg eddig gyanúsítottként?

[00:04:23]Miért csak őket?

[00:04:23]És kiket fognak?

[00:04:23]Mi történt az utóbbi hetekben?

[00:04:25]Ha nem sikerült beszámolni, akkor én majd délután három után megosztok egy pár számunkra rendelkezésre álló meglehetősen érdekes és fontos információt.

[00:04:37]Hosszabb híradóval 8 órától [zene] várom majd önöket.

[00:04:39]Köszönöm a figyelmüket, viszontlátásra.

[00:04:58]Folytatódik [zene] a tikkasztó hőség, sőt a java még csak most jön.

[00:05:00]A hétvégén akár 40 fokos kánikula [zene] is lehet.

[00:05:05]Köszöntöm önöket.

[00:05:05]Szép estét kívánok.

[00:05:07]Petőors vagyok.

[00:05:07]A hajnali órákban, illetve az esti órákban sem hülle le a levegő.

[00:05:12]A csúcsértékek 15 és [zene] 20 fok között alakulnak, napközben pedig tovább melegszik az időjárásunk.

[00:05:17]A csúcsértékek 36 és 38°ok között alakulnak.

[00:05:22][zene] Egy-egy felhő lehet csak az égen.

[00:05:23]Ezek takarhatják a nap sugarait, de alapvetően napsütéses időben lesz részünk, és sehol nem kell csapadék megjelenésétől tartani.

[00:05:29]A folytatásban is ez lesz a jellemző.

[00:05:32]A hétvégén akár 40-42 fokos hőségre is számítani kell, és extrém magas az UV sugárzás, úgyhogy óvjuk bőrünket a közvetlen napfénytől.

[00:05:41]A mostani előrejelzések szerint úgy [zene] tűnik, hogy a hétvégén újabb meleg rekordok dőlhetnek meg.

[00:05:46]Köszönöm szépen a figyelmüket.

[00:05:48]Legyen [zene] mosolygós az estéjük.

[00:05:50]Bármien is az időjárás.

[00:05:55][zene] Valami Amerika a napindítóban terítékent tehát az Egyesült Államok, ahol éppen labdarúgó világbajnokság is zajlik, illetve Donald Trump folyamatosan terítéken, hogy mi minden van, ha nagyvilágban, amelyhez hozzászól, ő is érkezik hozzánk.

[00:06:19]Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora.

[00:06:23][zene] Majd pedig kapcsoljuk a napfényes Jeruzsálemből Robert Szcastel biztonságpolitikai szakértőt.

[00:06:27][zene] Ne feledjék tehát napindító holnap 7:30 perír [zene] tév.

[00:06:36]Az amerikai hadsereg új parancsnokságot indít az Indocsendes óceáni térségben.

[00:06:40]Erről lesz szó az adásban.

[00:06:40]Láncreakció holnap 12:30.

[00:06:43]Hírtv.

[00:06:52]Most következő műsorunkat Sikert és nagyot halló nézőink a Teletext 88.

[00:06:57]oldalán feliratozva is láthatják.

[00:07:01]Meleg napok jönnek, de aggodalomra semmi oka.

[00:07:03]A hőség elleni védekezést is [zene] személyesen Magyar Péter irányítja.

[00:07:05]A három órás kormány szóvivői tájékoztatón a miniszterelnök elárulta azt is, hogy ő rendezvényszervező [zene] és néha Mary Poppinsnak érzi magát.

[00:07:14]Ezek mellett még jutott idő az ügyészség fenyegetésére és a Hírtv minősítgetésére [zene] is.

[00:07:21]Aztán zászlóharc, gender lobbi, nemzeti lobogók eddig 1-0.

[00:07:24]De vajon nemzeti ünnepé emelné-e a szivárványos felvonulást a liberális közvélemény?

[00:07:30]Erre a kérdésre is keressük a választ.

[00:07:33]Vendégeink már a stúdióban.

[00:07:35]Azonnal kezdünk.

[00:07:35][zene] Jó estét [zene] kívánok, köszöntöm önöket.

[00:07:47]Ez itt a komment csütörtökön a hír tévén.

[00:07:49]Én futó Boglárka vagyok.

[00:07:49]A stúdióban pedig [zene] vendégeim Brenner Koloman volt országgyűlési képviselő.

[00:07:55]Jó estét, jó vitát.

[00:07:57]Kis Rajmund az MCC diplomácii műhelyinek vezetője.

[00:08:00]Jó estét kíván.

[00:08:00][zene] Varga Etel, szociológus közgazdász.

[00:08:03]Jó estét, vigyázzunk egymásra.

[00:08:05]És Dornfeld László, az alapjogokért Központ vezető elemzője.

[00:08:07][zene] Szép jó estét kívánok.

[00:08:10]Szervusztok.

[00:08:10]Szó estét kívánok nektek én is, és ezúton is köszönöm szépen, hogy elfogadtátok a meghívásunkat és itt vagytok velünk valóban ezen a nagyon meleg napon, de a klímás stúdióba ezt tudtuk mi intézni.

[00:08:20]Úgyhogy kezdjük azzal, hogy mi történt a mai nap folyamán.

[00:08:23]Három órás kormány, szóvivő és sajtótájékoztatót tartottak, amelyen a főszereplő ismét Magyar Péter volt.

[00:08:28]Ezen a kormány szóvivői sajtótájékoztatón megtudtuk azt is, hogy meleg napok jönnek.

[00:08:35]És hát Magyar Péter a sajtó segítségét is kérte abban, hogy erről adjanak tájékoztatást és hívják fel valóban az óvintézkedések fontosságára az emberek figyelmét.

[00:08:45]Aztán hallhattuk azt is, hogy saját elmondása alapján egy rendezvényszervező, illetve hogy néha méri Poppinsnak érzi magát, illetve arról is szó esett, hogy ugye a sajtó segítségét kérte itt a tájékoztatásban, majd percekkel később kritizálni kezdte.

[00:09:02]egyébként a Telexnek is odaszúrt, a közmédiának is, a Blicknek is, a Magyar Nemzetnek is.

[00:09:07]A Hírtvt és a Hírtv riporterét pedig perceken keresztül minősítgette és becsmérelte.

[00:09:15]De hogy pontosan ez hogyan nézett ki, na azt most nézzük meg együtt közösen, és akkor ezzel fogunk kezdeni.

[00:09:22]Látom, hogy itt is itt van még a propagandának még megmaradt ága.

[00:09:25]Hát most ott nehéz idők vannak manapság.

[00:09:27]De úgy látszik még azért van, ahol Navracsis Tibor felszólításának engedve a leggazdagabb 100-ból néhányan a buksájukba nyúltak.

[00:09:37]Vagy lehet, hogy már önkéntesek, ha már a propagandisták.

[00:09:39]Nem tudom, hogy hol van, de igyekezzünk a nagyobb magyarországi tudósítóknak szóltani.

[00:09:46]Nem pont rájuk gondoltam, de nagynak nem nevezném az állandó 18 nézővel.

[00:09:49]Ez itt [torokköszörülés] úgy zajlik, hogy föltesznek kérdéseket, én pedig válaszolok és megkérjük, hogy adja át a mikrofont.

[00:09:55]egy másik kérdezek.

[00:09:55]Köszönjük szépen.

[00:09:58]Mi feltettük akkor is a kérdést, csak a kormányszóvő asszonyok azt mondták, hogy akkor nem.

[00:10:02]Ezért tettem fel most úgy a kérdést, hogy esetleg azóta igen-e pócsánossal legyen szíves egyeztetni, mielőtt ami még szabadában van.

[00:10:09]Köszönöm szépen.

[00:10:11]A testvére esetleg kiáll és mást tesz.

[00:10:13]Megkérjük, hogy megkérjük, hogy tisztel legyen szíves tiszteletben tartani a szabályokat.

[00:10:17]A kormányülésről beszélgetünk és nem az önök hazugságairól.

[00:10:20]Jó.

[00:10:21]Köszönöm.

[00:10:21]Az én testvérem feljelentette Pócs Jánost és minden vádat cáfolt, bármennyiszer mondja ezt el, ön kérdésnek álcázva.

[00:10:27]Bánymennyiszer hazudik Panyi Miklós, vagy éppen Pócsi János.

[00:10:31]Mindegyiküknek jó vergődést kívánok.

[00:10:33]Ez pedig egy kormányinfó.

[00:10:33]Ha ezt nem akarják tiszteletben tartani, akkor nem kell idejönni.

[00:10:37]Köszönjük szépen.

[00:10:40]Jó vergődést kívánok.

[00:10:40]Induljunk el egyébként azon, hogy el tudnátok képzelni azt, hogy Orbán Viktor valaha bármikor így beszélt volna egy kormányinfón, vagy egy sajtótájékoztatón, egy vele nem szimpatizáló sajtógánommal, vagy bármilyen újságíróval?

[00:10:55]Koloman, hát a volt miniszterelnök úr sokkal elegánsabban csinált sok mindent, viszont az a környezet viszont, amibe őt a 16 évig tartó fideszes egypárti túlhatalom egyes időszakaiban, nem mind végig, de egyes időszakaiban azért zárták, az azért nem egy olyan szituáció volt, amikor miniszterelnök urat Orbán Viktort bárki megkérdezhette ezt azért így szögzük sajtótájékoztatókat.

[00:11:22]Ugye volt olyan kormányinfó azt mondtam, hogy korlátosan voltak ilyen satájékoztatok.

[00:11:26]Maradjunk ennyiben.

[00:11:29]És és biztosan mondhatom azt, hogy az estetek túlnyomó többségében a 16 év alatt Orbán Viktor miniszterelnök urat azért gondosan elzárták nagyon sokszor, ez nem vonatkozik az utolsó évekre, azoktól a kritikusan kérdező médiumoktól.

[00:11:47]És az, hogy most Magyar Péter ezt a hát ugye én ezt egy publikációmban ilyen úgy úgy úgy neveztem az ilyen típusú szerepfelfogását miniszterelnökként, hogy ez egy ilyen misszió központú influencer politizálás.

[00:12:03]És aztán ő maga is a bejátszóban ugye hallottuk, hogy nem tudom, hogy a mérip pénz hogy jön ide, azt talán egy pszichohanalitikus majd jobban tudja eldönteni, de hogy az a lényege, hogy ez a szerepfelfogása, hogy ő kioktat nem csak a parlamentben, hanem egy sajtótájékoztatón is.

[00:12:19]Ö és egészen addig, amíg tart az a fajta, nevezzem, hadd nevezzem frusztrációnak a korábban ellenzéki választók részéről, azok ezt a fajta viselkedést egyelőre még szerintem nem nézik olyan kritikusan, mint az, aki objektíven nézi most ezeket a felek.

[00:12:40]Ugye úgy fogalmaztál, hogy az elmúlt 16 évben ugye Orbán Viktor nem került annyiszor ilyen helyzetbe szerinted, mint Magyar Péter.

[00:12:46]Azt viszont azért tisztázzuk, hogy Magyar Péternek pont háromszor annyi [torokköszörülés] szóvivője van egyébként, mint Orbán Viktornak volt.

[00:12:53]Ugye három kormánys szóvivője van, és rendszeresen megjelennek ezeken a kormányszóvivői tájékoztatókon különböző miniszterek is.

[00:13:01]Tehát jogosan feltételezzük azt, hogy az egyébként Magyar Péternek egy szuverén döntése, hogy ő ezeken a tájékoztatókon részt vesz, és ő ad tájékoztatást.

[00:13:10]Viszont akkor menjünk tovább azzal, hogy hova fajulhat ez még.

[00:13:12]Ugye hallottuk, hogy hetekkel ezelőtt a Mondinrel kapcsolatban mit mondott az Országgyűlésben, mikor jön el az a szeretetország és az emberséges Magyarország, amit a kampányban ígértek szerinted, Leci?

[00:13:24]Nagyon szívesen beszélnék magyar péter stílusáról, de az a helyzet, hogy láthatóan amit Kolaman is elmondott, a választópolgárok ezt beáraszták számukra.

[00:13:31]Ez most egyáltalán nem bír hírértékkel, hogy Magyar Pétert hogyan oktat ki.

[00:13:35]Sőt, hát ugye a vérmesebbje az még ott drukkol a tévében is.

[00:13:37]Jól mutatja ezt az, hogy az a Országgyűlésnek a közvetítése az egyik legnépszerűbb műsor lett most.

[00:13:43]gyakorlatilag minden televízióadón és minden lehetséges fórumon.

[00:13:46]Egyszerűen azért, mert olyan műsort szolgáltat ugye Magyar Péter a filmrendező, amire sokan szívesen visszakapcsolnak.

[00:13:52]Tehát ezt mondhatnám egyébként ügyes politikai marketingnek is, amit folytat.

[00:13:55]A probléma az nem most lesz ezzel a viselkedéssel, hanem mondjuk egy-két év múlva ugye meg emberek meg fogják unni, tehát hogy még a legjobb sorozatnak is a 34.

[00:14:04]évada az már kezd egy kicsit lapos lenni, és a politikában ez szerintem még inkább igaz lesz, prená a mai trend alapú politizálásban.

[00:14:10]Tehát Magyar Péternek a nagy problémája akkor lesz, amikor egy-két év múlva a választópolgárok már nem újva fogják fogadni a következő ilyen gyűlölet, hát mondanám, hogy 10 percét, de igazából ilyen gyűlölet két-három órákat szokott ő tartani.

[00:14:22]Tehát azt amikor már nem úgy fogják fogadni, hogy éjenezve meg elalélveva a élvezettől, hogy milyen csodálatos műsort szolgáltat adott nekik a Péter, na akkor lesz gondban, és akkor derül ki az, hogy tudja-e magát egy más karaktert behelyezni, mert most egyébként öonos ez a karakter meg jól tudja hozni, hiszen neki gyakorlatilag az elemi sértettsége a politikai hajtóereje ő emiatt került be a politikába egyébként.

[00:14:41]Ez most működik nála.

[00:14:44]A kérdés azt mondom később lesz, hogy ezt tud-e változtatni ezen, vagy pedig annyira ebben az önazonos karakterben tud csak mozogni, hogy ez utóbb már politikai problémá fog válni a számára később?

[00:14:54]Etel te gyakran szoktad arra felhívni a figyelmet, hogy fontos, hogy valóban az árkok betemetése megkezdődjön és hogy kezet nyújtsunk mindenkinek.

[00:15:02]Neked mi a véleményed erről a stílusról?

[00:15:07]Elfogadhatónak tartod-e azt, ahogy Magyar Péter ma beszélt a Hírtv egyébként női riporterével?

[00:15:10]Szeretnék mindenek előtt boldog karácsonyt kívánni.

[00:15:15]Viccet félretéve, ha jól tudom, Koloman volt országgyűlési képviselő akkor, amikor a Jobbikot a volt miniszterelnök az országgyűlés szent helyén a nemzet templomában arra szeretnélek megkérni, hogy a jelenlegi kérdésemre válaszolj.

[00:15:30]ugyanis történt április 12-én egy magyar Péter, aki nem egy országgyűlési képviselőt szégyenített meg nagy nyilvánosság előtt és alázott meg, hanem egyébként egy női riportert, az én kolléganőmet, és azzal kapcsolatban kérdeztelek, hogy szerinted ez elfogadható-e, hiszen te nagyon sokszor hívod fel arra a figyelmet, hogy milyen fontos a nemzeti megbékélés.

[00:15:53]Az ebben a nagyon nehéz kérdés, Bogi, én szerintem, hogy itt elképesztően nehéz egymástól elválasztani az orgánumot és az embert.

[00:16:04]Én nem tudom, ugye nem vagyok miniszterelnök, tehát nem tudom magam teljesen a Magyar Péter helyébe képzelni, lehet, hogy de azt de azt pontosan tudom, hogy hogyan állnék egy olyan orgánumhoz, ami amiről bírósági határozat van, hogy valótlan dolgokat állított rólam, akár az öt kertes botrány kapcsán, ha már Magyar Péterről beszélünk, akár a Jobbikhoz köthető szálakról.

[00:16:27]És az a fajta indulat, ami abból ered, hogy valakiről hazudnak, az az én azt hiszem, hogy bizonyos szempontból érthető.

[00:16:38]Viszont ezzel együtt is azt gondolom, meg botránnyal kapcsolatban pontosan milyen ítéletet hozott a bíróság és hányat fokon?

[00:16:46]Valótlanul közölte, valótlanul közölte a hírv, hogy Magyar Péter kiskolú lányoknak obszcén ajánlatokat tett, hogy az egyik lánynak sértő szexuális kijelentést tett.

[00:16:56]És még itt van egy csomó ezzel kapcsolatos ez 2025 április 2-ai hír.

[00:17:01]Ugén először a Ripos számolt be, de például ezzel az üggyel összefüggésben a azt ugye nem kifogásolták, hogy Magyar Péter ugye egy telefont dobott a Dunába, amivel kapcsolatban még mindig folyik az eljárás.

[00:17:15]Az most ilyen értelemben a lényeg az az, hogy született egy ítélet.

[00:17:17]Én én most csak arra akartam reflektálni, hogy rosszul érezném magam én is egy olyan környezetben, egy olyan sajtóterméknek a képviselőjével valószínűleg, amiről kiderül, hogy valótlan dolgokat állított rólam.

[00:17:32]Ez tényleg egy rossz érzés lehet.

[00:17:35]Ezzel együtt ezzel együtt azt gondolom, hogy az állampolgári méltóságunkat azt nem engedhetjük el sem a Magyarországgyűlésben, sem pedig egy sajtótájékoztatón.

[00:17:42]És igen, ahogy említettem, kétségkívül el kell választani egymástól az embert és az orgánumot.

[00:17:50]Emiatt a személyeskedést én magam részéről semmilyen értelemben nem tudom támogatni.

[00:17:57]Ezzel együtt jó látni azt, hogy minden sajtóterméket beengednek az úgynevezett kormányinfóra vagy sajtótájékoztatóra.

[00:18:04]Nem tudom most pontosan hívják szemben azzal, mint amit az előző leköm három alkalommal az elmúlt három alkalomból kétszer nem tudott a hírtv kérdezni.

[00:18:13]És most láttuk ezen a rövid bejátszórészleten, hogy Magyar Péter most sem ad mindenesetre annyi biztos, hogy a magyar hangot egyszer sem hagyták kérdezni a 16 év alatt, ami annyiban [torokköszörülés] helyesbít, hogy Rajmund, neked neked mi a mi a véleményed a most látottakról és hallottakról?

[00:18:30]Hát egy tény biztos, hogy tudok cáfolni.

[00:18:32]Szerintem több nézőnk van ma, mint 18, de nem ez volt a legfontosabb mondanivaló.

[00:18:36]Ö, az én szerény elmúlt évek média megjelenésemben én a Klub Rádiótól kezdve, és most nem sorolom fel, nem tudott olyan médium kérdezni, meghívni, ahol ne lettem volna, de tényleg, tehát a Fix TV, ATV, ahol tényleg Jusz Lászlótól, Kunce Gábor, én mindenhova mentem, mindenhol [torokköszörülés] örömmel válaszoltam a kérdésekre, és nincs több milliós felhatalmazásom, nem választott politikus vagyok, legkevésbé egy kormányfő.

[00:19:04]Én azt sem tartottam helyesnek, hogyha korábban fideszes politikus elhatárolódott akár a Telextől, bármelyiktől, ne csináljunk reklámot, de neki tényleg ez a kötelesség az, hogy ennyire nem szerénytel.

[00:19:17]Én én én azt gondolom, hogy valaki minél magasabb pozícióban van hosszú távon, hogyha szerényebb, az tényleg imponál a választópolgároknak.

[00:19:27]Tehát az aroganciát sokszor mondták 2002-ben is például a Fidesz egyik a Fidesz bukásának az egyik okának, vagy most is 2026-ban.

[00:19:34]Tehát hogyha szeret tanulni Orbán Viktortól sokszor, ezt korábban mondta, hogy ő a nagy példaképe, hiszen három éve még azt mondta, hogy hogy tényleg felnéz Orbán Viktor, akkor azt meg tanulhatta volna.

[00:19:48]Így van.

[00:19:49]Ő volt a napkorábban.

[00:19:49]Tehát tényleg, tehát minél szerényebben, közvetlenebben, és tényleg a sajtóval pedig főleg, hiszen többek között ugye ebből is élnek, nem mindegy.

[00:19:57]Sőt, lehet, hogy szerintem még Hírtvét-t néző választópolgár is van a a [horkantás] Tiszánál.

[00:20:04]Én azt gondolom, hogy a szerénység az előbbre visz.

[00:20:06]Mary Poppins pedig általában a szélváltozásoknál jelen meg, és ernyővel.

[00:20:11]Most meleg van, nincs ernyő, nagy szére sem kell számítani.

[00:20:16]Ugye ezt arra használta a miniszterelnök ezt a Mary Poppinsos utalást, hogy ugye a reggelt az Uzsoki utcai kórházban kezdte az egészségügyi miniszterrel, ahol felmentek a tetőre és hát arogancia ezt a helyzőt említetted és hát üzent a legfőbb ügyésznek, de hogy mit, azt nézit, [torokköszörülés] az sem szerencsés egyébként jogállamban.

[00:20:38]A legfőbb ügyész úrnak, ha esetleg éppen figyelne itt minket, remélem hal minket a zúgástól.

[00:20:43]Azt tudom mondani, hogy délután 3om óráig még van ideje arra, hogy beszámoljon.

[00:20:47]Arról be kéne számolni a nyilvánosságnak, hogy áll a bomba ügyében a nyomozás.

[00:20:53]Kedves legfőbb ügyész úr, szerintem Magyarországon szinte mindenkit érdekel.

[00:20:57]Nagy közérdeklődésre tart számot.

[00:20:59]Kiket hallgattak meg eddig gyanúsítottként?

[00:21:04]Miért csak őket?

[00:21:04]és kiket fognak, mi történt az utóbbi hetekben.

[00:21:06]Ha nem sikerült beszámolni, akkor én majd délután három után megosztok egy pár számunkra rendelkezésre álló meglehetősen érdekes és fontos információt.

[00:21:18]Ugye ez történt a reggeli órákban.

[00:21:18]Ezt követően még délután 3árom előtt egyébként közéett egy közleményt a legfőbb ügyész, amiben a többi között arra hívták fel egyébként a figyelmet, hogy zajlik egy nyomozás, és az elérhető információkról folyamatosan tájékoztatták a sajtót és a közvéleményt is.

[00:21:37]Viszont ugye kiemelték azt is, hogy nagyon fontos, hogy ne terjengjenek ezzel kapcsolatban dezinformációk, hiszen azok a nyomozást nehezíthetik meg.

[00:21:46]Úgyhogy Magyar Péter ezen a kormányszóvivői sajtótájékoztatón is üzent a legfőbb ügyésznek.

[00:21:51]Na nézzük meg, hogy az mennyiben tért el stílusában itt a a reggeli megszólalástól.

[00:21:59]Láttam, hogy a legtöbb ügyészség reagált az infó a tájékoztatónk előtt.

[00:22:06]Korábban is jeleztük, hogy ugye átfogó vizsgálatot rendeltem el több állami szervnél.

[00:22:14]Már vannak előzetes információk.

[00:22:14]Nyilván tudomásul veszem, hogy folyik egy nyomozás a legfőbb ügyész, vagyis kettő elkülönített nyomozás a legfőbb ügyészor tájékoztatása szerint egyrészt pénzmosás gyanújával, másrészt a az elfogás körülményeinek szabálytalansága, törvénytelensége vonatkozásában.

[00:22:34]Ezt tiszteletben tartom, és nem is utasítás volt a részemről, hanem egy felkérés, mértve már hetek óta tartja izgalomban az embereket ez a kérdés joggal, hogy mi történt ott pontosan.

[00:22:48][horkantás] M nem utasítás volt majd 10 perccel később közölte, hogy bozza ki a szálakat a legfőbb ügyész, vagy ha ez nem sikerül, akkor mondjon le.

[00:22:55]Milyen érdek állhatnak a mögött, hogy a kormány most előszedte ezt az ügyet szerinted?

[00:22:59]iskoloman ugye megint a szerepfelfogással szeretnék visszatérni, mint az első hozzászólásomban.

[00:23:08]Ugye itt lehet látni a két megszólás közötti érdemi különbséget is.

[00:23:11]Szerintem a kedves nézők számára is érdekes, hogy ez itt egy sokkal visszafogottabb és és a a tényekre inkább szorítkozó megszólalása volt Magyar Péter miniszterelnök úrnak.

[00:23:24]Ugye itt ahogy mondom, keveredik ez a fajta [horkantás] misszióközpontú influencerpitizálás.

[00:23:32]És amikor néha aztán utána mégis csak egy kormányfőről beszélünk, aki utána gondolom beszél a dologhoz értő hivatalnokokkal, főtisztviselőkkel, akkor utána elmondják neki, hogy egyébként miniszterelnök úr az úgy van az aranykonvo ügyében például, hogy az alkotmányvédelmi hivatal jelezte, hogy mi történt és így továb előbb egyeztetni vagy beszélni ezekkel a hozzájítő szereplőkkel, ahogy te fogalmaztál, mint a sajtóbön üzenget.

[00:23:56]Ezt akarom mondani, hogy ugye ez még mindig annak a a az élményközpontú influencerpolitizálásnak a része, aminek a hullámait, ha jól értem, politikai szempontból azért akar a lehető leghosszabb időre amiről te beszéltél gyakorlatilag kihúzni Magyar Péter, mert egészen addig ez rájátszva az egyébként nagyon jogos frusztrációjára a korábbi lejáratások miatt, ahogy te is mondtad, nagyon helyesen, a jobbikos politikusokkal szemben, és tová ezekre az érzelmekre rájátszva el lehet takarni a kormányzás hiányzás hiányosságait.

[00:24:30]És ezért mondom azt, hogy teljesen egyértelmű, hogy nyilvánvalóan a normál sorrend az fordított lenne ebben.

[00:24:37]Én egyetértek.

[00:24:37]Én csak azt mondom, hogy emögött a politikai szándék az én számomra egyértelmű, hogy ez mennyiben tudatos, mennyiben a miniszterelnök úr személyiségéből fakadó, vagy csak ezek a a napi formaingadozások döntenek.

[00:24:49]Ezt én nem tudom megítélni.

[00:24:52]Jól fogalmaztál kolom a kormányzás hiányára kell ellnie ennek a jelenleg ez már elnézést kérek itt szerintem nagyon nagy félrebeszélés folyik a régi és az új ellenzék részéről is.

[00:25:02]Én nem tudom pontosan, hogy viszontele arra szeretnélek megkérni, hogy itt ezeket a félrebeszéléseket mindenféleképpen tedd tisztába.

[00:25:12]Nagyon kíváncsiak vagyunk a véleményedre, valamint arra is, hogy akkor mi állhat a kormány érdekében, hogy most ezt az aranykomvoi ügyet újra előhúzták, és hogy hogy áll a zászlóharc az Erzsébet hídom.

[00:25:23]Na, ezzel fogjuk folytatni, de már csak a reklám után.

[00:25:27]Maradjanak velünk.

[00:33:23]Folytatódik is a kommentt Hírvén.

[00:33:23][zene] Köszöntöm önöket.

[00:33:25]Én Futó Boglárka vagyok.

[00:33:27]A stúdióban pedig vendégeim még mindig Brenner Koloman, Varga Eteledon, Fed László és Kis Rajmund.

[00:33:31]A reklám előtt pedig ott hagytuk abba, hogy megfogalmazta Kolomanita kritikáit, amire Etele azt mondta, hogy szerinte a régi és a az új ellenzék is félrebeszél a témában.

[00:33:43]Etele, mi a te igazságod?

[00:33:46]Igen, picit úgy éreztem magam, mintogyha nem tudom, valami komédiás műsorban mennénk, nem egy politikai beszélgetést folytatnánk le, kik mert amikor valaki valaki valaki azt mondja egy másfél hónapos másfél hónapos kormányra, hogy a kormányzati hiányosságokat akarja bármilyen üggyel is palástolni, amikor ilyen szintű diplomáciai vagy parlamenti nagyüzem szerintem nem azt mondom, hogy a világban, de hogy Európában azért nem túl szokásos, akkor igen, ezt azt Ezt a feltételezést szerintem joggal tehetem meg.

[00:34:18]De hogy miért gondolom ezt?

[00:34:18]Itt azért szerintem kettő eleme is van ennek az arany konvoy ügynek, amit érdemes így megbeszélni.

[00:34:24]Tehát ezt az ügyet ugye márciusban kezdték el föltálni, és nyilván akkor is hajtották végre, méghozzá avval a kampánycéllal használta legalábbis a leköszönő hatalomnak a csapata, hogy rábizonyítsa a Tiszára az ő ukrán kapcsolatait.

[00:34:39]olyan sejtetések is uralkodtak a nyilvánosságban, miszerint az ukránok a Tiszának játszanak át pénzeket, és ez legalább annyira súlyos vád különben, mint a Zsolti bácsizás, hiszen ez egy hazaárulós vád, és a hazaárulás az egy nagyon ez megtörtént, mert hogy ugye a NAVOR 60 napot kapott arra, hogy kiderítse azt, hogy ez a szállítmány honnan és hova tartott.

[00:35:02]És ugye olyan körülmények voltak, mintogy ukrán titkoszolgálati tisztek vettek részt itt a pénzszállításban, ami szokványosnak korán sem mondható, de ugye ezzel kapcsolatban ilyen állítást nem gondolom, hogy bárki megfogalmazott volna.

[00:35:18]Maga az ügyészség egy ügyészségi feljegyzés szerint, és ez dokumentált irat, hangzott el az, hogy az alkotmányvédelmi hivatal a nemzetbiztonsági kockázatra utaló tényeket kellő adattal nem támasztotta alá.

[00:35:30]Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy maga az ügy itt még azért nagyon komoly vizsgálatra szorul.

[00:35:34]És akkor, hogy miért szorul még nagyon komoly vizsgálatra?

[00:35:38]Itt a 444 hozott le ma egy cikket 151 perckor, miszerint a lapuk birtokába jutott egy fotó, egy állítólagos, és akkor én ezt szeretném is szögezni, állítólagos ügyészségi dokumentumról, ahol felsorolják, hogy kiknek merülhet föl a büntetőjogi felelőssége ebben az aranykonvo ügyben.

[00:35:54]Val 44-nek egy a 44, bocsáss meg e tele, csak hogy akkor tegyük tisztába a 444 névtelen forrásokra hivatkozva feltételes módban sejtett ebben a cikkben dolgokat, de nem kijelentő módban írták le ezek pontosan.

[00:36:14]Ezért is mondtam én is deáltam, hogy áító ugye azt mond, hogy sejtetések történtek.

[00:36:20]Most akkor ugyanezt teszi a 444.

[00:36:22]Laci, kinek az érdekében állt most újra előhúzni ezt az aranykonvoy ügyet szerinted?

[00:36:28]Hát egyértelmű minden ügyet elővesznek, ami a kampányban futott.

[00:36:30]Ugye van, amiről majk maguk ismerték be, hogy kamu volt az egész.

[00:36:33]Lásd ugye a akkumulátorgyárnak az ügyét, hogy ott a Greenpeace kihozta a választások utáni értekben, hogy igazából mi nem ismertünk semmi olyan határértéket, ami arra utalna, hogy hát itt bármi komoly szennyezés történt.

[00:36:44]Van aminél meg ugye megpróbálnak egyfajta ellenarratívát felépíteni, ellentámadásban átmenni.

[00:36:49]klasszikus politikai dolog, mozgás ez is.

[00:36:52]Tehát a ezek az ügyek még ott vannak a levegőben, és le akar csapni ezeket a labdákat.

[00:36:56]Nyilvánvaló Magyar Péter célja is teljes egészében megsemmisíteni, ahogy te fogalmaztál, a régi és új ellenzéket.

[00:37:02]Ö hívhatjuk bármilyen terminológiával mindenkit, aki nem a Tisza, hogy kizárólag a Tisza maradjon benne a politikai erőtérben, esetleg még ott széle meghagyja a mi hazánkat, hogy a centrális előteret elkezdhesse újra megképezni, de egyébként mindenki mást le akar takarítani a pályáról, és ezek az ügyek tökéletesen megfelelnek arra, hogy az egyébként is a Tisza irányába polarizált közbeszédet meg nyilvánosságot, az teljes egészében ezek ellen a szereplők ellen hangolja.

[00:37:25]Hát ugye szokás szerint most bedobja bedobja a különféle média, ami vele szimpatizál, meg az ő oldalánál azt, hogy így meg úgy érintettek lehetnek emberek, mire ez tisztázódik, az több év.

[00:37:36]Nem egy politikusi karrier már így véget a világban több helyen.

[00:37:40]Akár ugye a román korrupció irányos ügyészsékről is beszélhetünk, ha már most ugye látszik, hogy a új vagyon visszaszerzési hivatal az pontosan ennek a mintájára fog létrejönni, ami pontosan tudjuk, hogy a politikai ellenfeleket támadta, azon belül is egyébként Romániában nagyon erősen lépett fel a magyar kisebbségi politikusokkal szemben.

[00:37:56]Tehát világosan látszik a politikai recept meg a politikai cél, amit a Tisza most el akar ezzel élni.

[00:38:01]A az arany az Uzsoki kórház betegeinek és a lábadozóinak kívánom, hogy ez legyen ma a legnagyobb bajuk, hogy az aranykonvoak milyen következményei lesznek, hiszen Magyar Péter a Uzsokinak a tetejéről jelentkezett be, mint Poppins.

[00:38:14]Telének csak a diplomáciai nagyüzemről annyit 2010-ben, hogy személyes érintettség miatt, mert közel 400 milliós relációban négy országban voltam akkreditálva, mint vezető külgazdasági szakdiplomata és óriási diplomáciai nagyüzem volt Martonyi János vezetése alatt már rögtön 2010-től.

[00:38:36]Tehát ez személyes élményként meg tudom veled osztani.

[00:38:40]Várjál, ha már személyes, meg én a az nem kormányzás, ne arraudj meg rám, hogy diplomácia üzemet folytatok, illetve törvényeket hozok.

[00:38:47]Az a parlament ügye, amiről én beszélek, hogy a magyar államigazgatás hogyan működik, és arról csak elrémisztő híreink vannak.

[00:38:53]Az a kormányzás.

[00:38:56]Az pedig, hogy ez az aranykonvoli ügyan zárul le arra.

[00:38:58]Én nagyon kíváncsi leszek, amikor mondjuk ez a NAVsgálat, hiszen ez egy pénzmosási ügy, ugye a NAVizsgálat része.

[00:39:04]És még az én eddigi információm szerint ugye ahol a titkoszolgálatok bejönnek, én ebben a műsorban is ezt mindig nagyon óvatosan szoktam kezelni, mert én voltam egy olyan bizottságnak a tagja és alelnöke a külügyi bizottságnak, amelynek tagjai c típusú nemzetbiztonsági átvilágítással rendelkeznek.

[00:39:25]Az enyém még most is él, és nagyon-nagyon óvatos vagyok a titkoszolgálati munka minősítésével, és azt gondolom, hogy ebben az ügyben még nagyon sok olyan információra is leelhetünk majd a vizsgálat lezárultával, és nem bemondásra, mint most politikai okokból kell ezekben az ügyekben szerintem ítélkezni.

[00:39:47]Az pedig, hogy egy ilyen pénzmosási ügyben az alkotmányvédelmi hivatal felhívja a NAVO, hogy ezt vizsgálja ki.

[00:39:56]Most pedig van egy átfogó vizsgálat, ahogy Magyar Péter miniszterelnök úr is elrendelte.

[00:40:00]Én szerintem a vizsgálat végeredményének ismeretében kell ítélkezni.

[00:40:04]Én csak ezt mindig el szoktam mondani, bocsánat, hogy ezzel elmuntatom a kedves nézőket, de ahol a titkosszolgálatok vannak, ott nekünk a magyar nemzeti érdeket kell mindig első.

[00:40:15]De segít az elnevezés a kezdő politikusoknak is az új frakciókban, ezért hívják titkos szolgálatnak.

[00:40:19]Tehát itt most nem a nézőnknek segítünk a parlam új 0 kmes politikusoknak.

[00:40:24]Ezt ettől egyébként még lehet nagyon tehetséges valaki, hogy korábban nem volt politikus.

[00:40:32]Én az autóiparból lettem szerintem nem is olyan rossz diplomata az akkori külügy értékelések szerint.

[00:40:39]Szóval de ezért hívják titkosnak.

[00:40:40]Maximálisan egyetértek valóan.

[00:40:40]Tehát erről még egyébként műsorban se kellene flörtölni, hogy vajon mi történt, mert tényleg veszélyes, főleg nem esetleg az eredményért.

[00:40:50]Hát akkor akkor miért kezdtünk el erről flirtölni a választási kampány?

[00:40:52]Bocsáss meg, aminek az eredményeit viszont már látjuk, legalábbis részeredményeket, az a zászlóharc az Erzsébet hídon.

[00:40:59]ugyanis a Pride hónap alkalmából, valamint azon alkalomból, hogy a hétvégén ugye ismét megtartják a szivárványos felvonulást itt Budapesten, kikerültek az Erzsébet hídra a progresszív szivárványos zászlók, amiket egy férfi leszedett, majd a Dunába dobta őket.

[00:41:16]A férfit egyébként előállította a rendőrség, aki ezt követően nyilatkozott is, és hát elmondta, hogy ő ezt büszkén tette, és azt gondolja, hogy hogy a szexualitás az magánügy, nem pedig közügy.

[00:41:29]Majd ugye a Mi Hazánk és még más egyéb szervezetek kihelyeztek nemzeti lobogókat ezt követően az Erzsébet hídra.

[00:41:38]Viszont itt az újabb fordulat az ügyben.

[00:41:41]Tegnap este egy baloldali aktivista hölgy ezeket a zászlókat, a nemzeti lobogókat leszedte.

[00:41:51]Úgyhogy most kérdés az, hogy hogy áll ez a harc, és akkor most milyen zászlók kerülhetnek vissza a hétvégére.

[00:41:54]Itt a tegnapi nap folyamán megvitattuk a kommentben azt, hogy kinek hogyan nézne ki az Erzsébet hídja.

[00:42:00]Úgyhogy Etele, hogyan nézne ki szombaton az Erzsébet híd, hogyha Varga Etele lenne a főpolgármester?

[00:42:07]Hú, lenne rajta magyar zászló.

[00:42:07]EU zászló, Árpádsávos zászló, tőlem lehetne akár romazászló is, és szivárványos vagy LMBT zászló is.

[00:42:16]Én nekem mindig óriási elkeseredettség keletkezik a szívemben, amikor azt látom, hogy egyes politikai oldalak másoknak a szimbólumait gyalázzák, teszik tönkre, vagy éppen hanem bugó Dunávás az ugyanez a kategória messze menőkig természetesen.

[00:42:35]Tehát én azt gondolom, hogy egyiket sem szabad levenni sehonnan.

[00:42:40]Egész egyszerűen ez egy lelki ismereti kérdés.

[00:42:43]Én nem hiszem, hogy a zászlók ártanának bárkinek most.

[00:42:47]És akkor most tekintsünk el tényleg a vörös csillagoktól, a sarlókalapácsoktól, meg a horokkeresztektől, mert nyilván van ennek is egy határa, de ezzel együtt az büntetőjogi kategória.

[00:42:56]Tehát abszolút, abszolút.

[00:42:58]Tehát azt ne keverjük ide.

[00:42:59]egyébként számomra a magyar zászló Dunába dobása is büntetőgi kategória, hogy valaki a himnusszal viccelődne, vagy vagy a címerrel.

[00:43:07]Tehát feljelentés.

[00:43:09]Mindenesetre én azt gondolom, hogy egyetlen egy zászlónak a a megnézésétől sem leszel te kevésbé magyar, kevésbé európai, kevésbé heteroszexuális, kevésbé egészséges vagy egészségtelen.

[00:43:22]Tehát egész egyszerűen meg kell hagyni, vagy meg kellene hagyni minden közösségnek a jogát ahhoz, hogy azt a zászlót, ami az ő szívének kedves, azt kitehesse bizonyos helyekre.

[00:43:32]És hogyha ebben egy önkormányzat, adott esetben egy kormányzat valamilyen szinten segítséget nyújthat, akkor lelke rajta.

[00:43:41]Ha én lenk a főpolgármester, biztos nem lenne fellobogozva szivárványszerű lobogókkal az Erzsébeti híd, már csak azért sem, mert Karácsony Gergely látványosan szerintem ezzel politikai haszonra tört.

[00:43:52]Semmi másról nem szól ez az egész.

[00:43:55]Ez ez akkor lenne egy egy komolyabb veendő szimbólum az én szememben.

[00:44:02]És itt nem a nem heteroszexuális emberek megkülönböztetéséről beszélek, hanem arról beszélek, hogy ez a lobogó például középülen semmi keresnivalója nincs az én véleményem szerint, és szerintem ez egy teljesen normális, jobboldali keresztény konzervatív szempontból egyértelmű történet, mert kétségbe vonja a klasszikus családmodellt.

[00:44:26]Az pedig amit láttuk a túltolt WK ideológiában, amit én magam is például az Európa tanács parlamenti közgyűlésében balliberális politikusoktól azt az agymenést, nem tudom másnak nevezni, pedig tőlem általában az ilyen erős kifejezések távol állnak.

[00:44:40]Azt nem szeretném a hazámban látni, és ez messze nem erről szól, ez az Erzsébet híd fellobogózósá.

[00:44:48]Karácsony Gergely politikai játszmályáról szól.

[00:44:51]Így akarja magát visszajátszani a pályára, hiszen 29-ben önkormányzati választások lesznek és pozicionálja magát, és a a budapesti balliberális közönségnek eljátssza most ezt és és aztán utána, hogy már mi történik, azaz meg tényleg mért a pirosfehér zöld számomra nem szín, ahogy a zászló nem bot és vászon.

[00:45:13]Tehát ez Kossut Lajostól Puskás öcsig meg én.

[00:45:19]Tehát amikor felveszem a kokárdát, az nem egy darab szövet, hanem akkor libabőrös vagyok.

[00:45:24]Tehát egy magyar zászlót nem lehet a Dunába dobni.

[00:45:28]Egyébként nem vagyok hívannak, hogy más nemzetnek a zászlaját bárki bántsa, de magyar vagyok.

[00:45:34]Nem vagyok független, mert magyar vagyok.

[00:45:36]soha egyetlen egy témánkban sem leszek soha független, mert van véleményem, mert van hivatásom, vagy szolgálatom, vagy akár küldetésem.

[00:45:45]Na de a magyar színekkel, a magyar lobogóval, akár a címerrel, himnusszal, a magyar zászlóval véletlenül se vicceljen senki.

[00:45:53]De kiderült, hogy szerencsére az új kormány tagjainak is, ők is jól érzik magukat, például a korábban bírált Puskás stadionban, ami szintén nemcsak a fociról szól, hanem rólunk magyarokról.

[00:46:07]amikor több 10000 60000 ember pirosfehér zöldben énekeli a himnuszt.

[00:46:10]Tehát ettől vagyunk magyarok.

[00:46:13]A Tiszás is, a Fideszes, a KDMP-s, a Jobbikos.

[00:46:15]Teljesen mindegy, legyünk magyarok.

[00:46:18]De a pirosfehér zöld alatt tényleg legyünk magyarok.

[00:46:22]De aki bedobja a pirosfehér zöld zászlót a Dunába, nagyon furcsa magyar.

[00:46:28]Ugye Kaloman úgy fogalmazott, hogy szerinte például semmi keresnivalója nincsen középületeken a szivárványzás.

[00:46:35]Maximálisan egyetértek.

[00:46:35]Ö Rajmund ezzel egyetért, Laci.

[00:46:39]Én is egyetértek.

[00:46:39]Szerintem ez egy ideológiának a zászlaja.

[00:46:40]Ebből a szempontból hasonló az általad említett Vörös Csillag satöbbihez.

[00:46:44]Annyi, hogy nyilván ehhez nem kötődik jelenleg még önkényúalmi rendszer, de ugyanolyan, mintha bármilyen más ideológiának a zászlóját én kitenném.

[00:46:51]Házára keti Bogi persze a házára mindenki meg a szobafalára persze ny bár mondjuk közfeladatot ellát főpolgármester azért az nem a privát karácsony.

[00:47:02]Egyébként megjegyzem, hogy szintén ugye kint van a városházán is, amit én nem tartok.

[00:47:05]jó dolognak.

[00:47:05]Tehát én úgy gondolom, hogy politikai ideológiákat egymásra erőltetni a közhatalomnak a birtokában, ez nem egy jó dolog.

[00:47:11]Ez nyilvánvalóan látszik itt is ennek a zászlókézési ügynél.

[00:47:15]És egyértelmű célja volt Karácsony Gergelynek, amit titkoloman is mondott, a politikai haszonszerzés.

[00:47:20]Egyszer már el lenyúlta a Pride-ot Magyar Péter elől a tavalyi évben, akkor Magyar Péter nem mert beleállni.

[00:47:26]Most nagyon óvatosan ugye támogatja egy picit, meg támogatja nem itt még mindig nagyon óvatos.

[00:47:29]Karácsony Gergely szerintem érzi, hogy neki a politikai túlélése függhet attól, ha ezt a belpesti liberális értelmiséget képes megfogni, és ilyen témákkal, ilyen hát gyakorlatilag ilyen kultúrharcos kérdésekkel maga mellé állítani a Tiszával szemben, merthogy nagyon og az ő széke is.

[00:47:47]Hát amik nincs a neve mellett a imádott lovogó, imádott logó ez a kis végtelen jel, addig kétséges, hogy úraválasztják-e vagy sem.

[00:47:55]De egy megjegyzést szerintem fontos tennem, nehogy félreértse az a közösség, aki hisz ebben a zászlóban.

[00:48:00]A nemi vágyaik orientáltsak az égvilágon semmi köze nem is érdekel.

[00:48:05]Tehát tőlem férfi férvel, nő nővel alhat, ehet, gyermeket is nevelhet tőlem.

[00:48:11]Én most én most kizárólag a zászlóról beszéltem és a magyar zászlóról és az Erzsébet hídon történt eseményekről.

[00:48:18]Mindenkinek a magánélete, a szíve, az a saját magán szíve, joga.

[00:48:23]Ennyi.

[00:48:23]Tehát de ez fontosnak tart világos volt, hogy ez itt a zászlóról szól.

[00:48:27]Viszont zászló ügyben úgy néz ki, hogy magadra maradtál letele.

[00:48:29]Itt az urak nem értenek egyet veled.

[00:48:32]Hát ez legyen a legnagyobb.

[00:48:32]Én az élni és élni hagyni filozófiáját vallottam mindig.

[00:48:38]Ez erről szól ez az ügy számomra.

[00:48:39]Ez az ügy, amikor arról beszélünk, hogy hol milyen zászló lehet kint, az abszolút az élni és élni hagyni filozófiájáról szól.

[00:48:46]Mivel nekem tehát mivel vonja kétségbe az a hagyományos családmodell?

[00:48:52]Mert ez itt elhangzott Koloman részéről.

[00:48:54]Bocsatok meg kevés időnk van.

[00:48:56]Felvetetted a kérdéstele, hogy mivel vonja kétségbe?

[00:48:59]Kolom hozzácezték a kérdést.

[00:49:01]Egy mondatban tudsz erre válaszolni?

[00:49:02]Természetesen ez a ez a szivárványszívű lobogó annak a wók mozgalomnak a szimbólumává vált politikai értelemben.

[00:49:09]Nem azok az embereknek a a jogi egyenlőség érknek már nagyon régóta nem, mert ez megvalósult azokban az országokban, ahol ezt a lobbogót kirakják, hanem egy szimbólum, amely politikailag egy WK ideológia mentén a hagyományos családokat ellenségként kezeli, és a szétverésüket próbálja meg minden erővel, kultúrharcosan, filmben, sorozatban, mindenhol el.

[00:49:34]Hát én abból a 400000 emberből, aki tavaly vonult a Prideon, nem láttam család ellenet.

[00:49:38]Az egy teljesen más felvonulás volt.

[00:49:40]Ne haragudj.

[00:49:41]A tavalyi az nem Pride volt, az egy Orbán ellenes tüntetés volt.

[00:49:45]Igen.

[00:49:46]Elfog el tudod fogadni Koloman magyarázatát?

[00:49:48]Nem, nem tudom elfogadni egyáltalán én szerintem.

[00:49:50]Attól függetlenül, hogy most tehát össze lehet itt mosni dolgokat.

[00:49:56]Az, hogy vannak mindenhol túltolt dolgok, és erről már ezerszer beszéltem itt a kommentben is, hogy a Netflixen van egy túlérzékenyítés.

[00:50:01]Az, hogy van egy szekta, mint ahogy szekták vannak a politikának minden nemű oldalán, ez nem jelenti azt, hogy valaki, aki mondjuk azért megy ki egy ilyen rendezvényre, hogy a valódi egyenjogúságáért tegyen az LMBT embereknek, és azért álljon ki, akkor ő már nem tudom, ellenezni fogja a hagyományos családmodellt.

[00:50:21]Ne viccel.

[00:50:23]Na, meglátjuk.

[00:50:23]Tőlem kiment a tüntetésre.

[00:50:23]Én örültem, hogy az Erzsébet hídon piros, fehér zöld a kedvenc színeim lobogtak.

[00:50:30]Ez a végszavunk mára.

[00:50:30]Nagyon szépen köszönöm, hogy itt voltatok velünk és kérdezem a híradós kollégától.

[00:50:33]Szervusz Zsuzsi, nálatok este 8-kor a híradóban miről lesz szó?

[00:50:38]Szia Bogi!

[00:50:38]Köszöntöm a nézőket is.

[00:50:40]Foglalkozunk azzal, hogy egy Tiszaszigetvezető fenyegette meg Füsi Angélát.

[00:50:43]Aztán szó lesz arról, hogy Magyar Péter felszólította a legfőbb ügyészt, hogy számoljon be az úgynevezett aranykonvoy ügyről, és végül mutatjuk, hogy hol, hogyan küzdenek meg a hőséggel, és mi várható majd a hétvégén.

[00:50:54]8 órától várok mindenkit a képernyők elé.

[00:50:57]Érdemes lesz tehát követni a híradót Bíró Zsuzsinak.

[00:50:59]Nagyon szépen köszönjük a részleteket.

[00:51:01]Én vendégeimnek köszönöm szépen még egyszer, hogy itt voltak velünk.

[00:51:04]Önöknek pedig köszönjük a [zene] megtisztelő figyelmet és tartsanak velünk holnap is.

[00:51:08]Ugyanis ahogy azt már megszokhatták a péntek 18 után 19 órától várjuk majd önöket kommenttel.

[00:51:12]Addig is viszontlátásra és további szép estét.

[00:51:21][zene] [zene] Nagyon megható volt látni, ahogy mutatják a dobogót, mutatják, ahogy mennek föl a zászlók, és a szovjet himnusz alatt végig minket mutatott a televízió.

[00:51:45]És akkor hangzott el ez a bizonyos mondat, hogy [zene] hölgyeim és uraim, és ez az a kettős, akinek nyernie kellett volna.

[00:51:54]Ikon budaiettel ma 22:30 [zene] per Hír TV.