Hír TV 35:09

Mikor lett intolerancia kimondani, hogy a többségnek is lehetnek értékei? - HírTV

pridearanykonvojkorrupciótiszaidentitásközélet
Irányultság: KonzervatívKötődés: Fidesz-közeli
Mikor lett intolerancia kimondani, hogy a többségnek is lehetnek értékei? - HírTV
tl;dr
  • A Pride szervezőit és a kormányt is felelősség terheli a hőségriadó alatti megtartásért; Szanyi Tibor szerint a 37 fokos menetelést biológiailag nem bírja az emberi szervezet.
  • A résztvevők száma várhatóan csökken, mert a Pride már nem Orbán-ellenes rendezvényként funkcionál a TISZA-kormány idején – Mirkóczki Ádám szerint elveszett az ellenzéki él.
  • A zászlóvita kapcsán a nemzeti lobogót a nemzeti egység jelképének tekintik, amellyel más zászlók nem egyenrangúak; a tolerancia a többség akaratának elismerését is jelenti.
  • Tóta W. Árpád KDNP-seket és papokat vegzáló posztját a résztvevők szégyenletesnek tartják, és felvetik a hatósági fellépés szükségességét.
  • Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter szerint aki nincs tisztában saját identitásával, annak nehéz fegyvert adni; az Amnesty International ezt kirekesztőnek nevezte.
  • A TISZA széles szavazótábora miatt belső feszültségek várhatók; Szanyi Tibor szerint a képviselők büszkesége miatt a frakciófegyelem előbb-utóbb felrobban.
  • A transzneműek magas öngyilkossági rátája miatt Mirkóczki Ádám kockázatosnak tartja fegyver adását, míg Szanyi Tibor szerint ez vezetői feladat, amit az USA-ban is megoldottak Trump tiltásáig.
  • Az aranykonvoj-ügyben Magyar Péter lemondásra szólította fel az ügyészt; Szanyi Tibor rámutatott, hogy a jelenlegi jogszabályok szerint egy beismerő vallomás alapján a miniszterelnököt azonnal le kellene tartóztatni.
  • Mirkóczki Ádám szerint a látványos bilincselések elterelik a figyelmet a tényleges kormányzati munkáról, és a politikai érdekérvényesítés csúcsra járatása zajlik.
Részletes összefoglaló megjelenítése

Budapest Pride a hőségriadó árnyékában

A műsor első témája a szombatra tervezett Budapest Pride felvonulás volt, amelyet a rendkívüli európai hőhullám közepette terveznek megtartani. A kormányszóvivői sajtótájékoztatón elhangzott, hogy Magyar Péter és a TISZA-kormány fokozott készültséget kért minden hétvégi rendezvényszervezőtől, és felmerült a rendezvény egészségügyi kockázata is.

A megtartás felelőssége

Szanyi Tibor szerint a nemzetközi példák riasztóak – Nagy-Britanniában a hőség miatt egy kormányzati munkacsoportülés is meghiúsult. Személyes példaként említette, hogy 11 éves kislánya elájult az iskolai évzárón a hőségben. Álláspontja szerint a 37 fokos menetelést az emberi szervezet biológiailag nem bírja ki, és ha lenne bátorság a szervezőkben, le kellene fújni a rendezvényt.

„37 fokos menetelést az emberi szervezet nem tud kibírni. Ezt nem arról szól, hogy te slam vagy nem. Ezt a biológia így rendezte pár millió évvel ezelőtt." – Szanyi Tibor *

Pindrok Tamás egyetértett az egészségügyi kockázatokkal, hozzátéve, hogy a fekete bőrruházat és a tömeg hőtermelése tovább súlyosbítja a helyzetet. Szerinte Magyar Péter várhatóan azzal fogja kezelni a helyzetet, hogy aki rosszul lesz, azt fideszesnek bélyegzi.

Kertész Dávid a kormány egyik intézkedését emelte ki: Magyar Péter felszólította a vendéglátósokat, hogy a hétvégén minden vendéglátóipari egységbe kötelező beengedni mindenkit a mosdókba és a konyhákba. Ezt abszurdnak nevezte, hiszen egy konyha 40 fokban semmivel sem hűvösebb. Felvetette, hogy az aluljárók népe és az elit vendéglátóhelyek találkozása konfliktusokat szülhet, és kíváncsian várja egy bizonyos hamburgerező reakcióját, amely korábban a „jó emberkedésből" kampányt csinált.

Mirkóczki Ádám szerint a kormány azzal, hogy Magyar Péter személyesen irányítja a hőség elleni védekezést, magára húzta a felelősséget. Meglátása szerint a Pride-ot minden körülmények között megtartják, hiszen korábban sem sikerült korlátozni vagy megszüntetni. Ugyanakkor úgy véli, a résztvevők száma jóval kisebb lesz, mint az elmúlt években, mert a Pride eddig Orbán-ellenes rendezvény volt, most viszont ez az ellenzéki él eltűnt.

„Eddig a Pride az egy konkrétan Orbán-kormány ellenes rendezvény volt. Most már miért tartsanak egy Orbán-kormányellenes rendezvényt?" – Mirkóczki Ádám *

A felelősség kérdésében Szanyi Tibor úgy foglalt állást, hogy minden rendezvényért elsősorban a szervezők felelősek, de közvetve a mindenkori kormánynak is felelőssége van. Felidézte a 2006. augusztus 20-i viharkatasztrófát, ahol a magyar állam közvetlen felelőssége megállapítható volt.

Zászlóvita az Erzsébet hídon

A beszélgetés kitért az Erzsébet híd zászlóira is. Az elmúlt napokban először szivárványos zászlók kerültek ki, amelyeket ismeretlenek a Dunába dobtak, majd nemzeti lobogók jelentek meg, amelyeket egy hölgy dobott a vízbe.

Szanyi Tibor szerint a kérdésfelvetés is rossz, és a nemzeti lobogó egy ország egységét jelképezi, amellyel nem lehet egyenlőségjelet tenni más zászlókkal.

„A nemzeti jelkép egy nemzeti egységre támaszkodik. Ez egy ország. Magyarország ennek van egy zászlaja. Nem lehet ennél fontosabb." – Szanyi Tibor *

Kertész Dávid egyetértett Szanyi Tiborral, ami saját bevallása szerint ritka pillanat. Példaként hozta fel az óbudai önkormányzat Facebook-posztját, amelyben a szivárványos zászló mellett érveltek Budapest toleranciájára és sokszínűségére hivatkozva. Kertész szerint a tolerancia azt is jelenti, hogy a többség akaratát is el kell ismerni, vagyis hogy a nemzeti zászló legyen kint.

„A tolerancia a kisebbségre is ugyanúgy vonatkozik, mint a többségre. Azzal, hogy mi toleráljuk őket, elfogadjuk olyannak, amilyenek, rendben. Azzal, hogy ők ránk akarják kényszeríteni az akaratukat, a jelképeiket, a zászlójukat, a menetüket, azzal éppen ők lépnek ki a toleranciából." – Kertész Dávid *

Pindrok Tamás szerint a Pride egy felvonulás, ami miatt nem kellene fellobogózni semmilyen hídat, ugyanakkor a nemzeti zászlónak mindig kint kellene lennie.

Tóta W. Árpád és a kettős mérce

A beszélgetés során szóba került Tóta W. Árpád közösségi médiás bejegyzése, amelyben a KDNP-s női képviselőknek azt üzente, hogy „a pofátokat befogjátok sürgősséggel", valamint a katolikus papokat is vegzálásra javasolta, mert „a melegekhez hasonlóan ők sem szaporodnak".

Kertész Dávid szerint Tóta W. Árpád ennél durvábbakat is mondott már keresztényekkel és nemzeti gondolkodásúakkal kapcsolatban, és amit ő védelmez, azt ő „záptojásnak tekinti és kidobná a fészekből".

Mirkóczki Ádám szégyenletesnek és szégyenteljesnek nevezte a posztot, és felvetette, hogy a jogalkotásnak és a hatóságoknak is lenne dolga az ilyen megnyilvánulásokkal. Megjegyezte, ha Tóta W. Árpád egy iszlám országban írt volna hasonlót muszlim papokról, nem csodálkozhatna a következményeken.

„Nem kell, hogy egyetértsünk akár semmiben nem kell, hogy egyetértsünk, de így nem beszélünk." – Mirkóczki Ádám *

Transzneműek a honvédségben – Ruszin-Szendi Romulusz nyilatkozata

A műsor második nagy témája Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter nyilatkozata volt, amelyben a transzneműek honvédségi szolgálatáról beszélt. A miniszter elmondta, hogy vezérkarfőnökként találkozott egy „átműtött" jelentkezővel, aki végül magától távozott, mert rájött, hogy a haderő kultúrája nem tud mit kezdeni a helyzettel.

„Ha saját magával nincsen tisztában, akkor elég nehéz fegyvert adni a kezébe szerintem." – Ruszin-Szendi Romulusz *

A miniszter hozzátette, hogy a haderőben van orvosi és pszichológiai szűrés, amely eldönti az alkalmasságot.

Az Amnesty International reakciója

Az Amnesty International élesen bírálta a miniszter szavait, kijelentve, hogy a transznemű emberek pontosan tisztában vannak az identitásukkal, és azt állítani, hogy alkalmatlanabbak a hazájuk szolgálatára, „hamis és kirekesztő". Ez már a második Amnesty-kritika volt a héten a TISZA-kormánnyal szemben.

Megosztottság a TISZA-táborban

Mirkóczki Ádám szerint hamarosan véget érnek a mézeshetek, és szeptember-októberre várható, hogy a kormánynak olyan döntéseket kell hoznia, ahol csak rossz és katasztrofális opciók között választhatnak. A honvédelmi miniszter szavaival egyetértett, mondván, hogy egy ilyen személy fölösleges konfliktusoknak tenné ki magát a hadseregben.

Pindrok Tamás rámutatott, hogy a TISZA szavazótábora rendkívül széles spektrumot ölel fel a volt radikális SZDSZ-es liberálisoktól a volt jobbikosokig, és mindenkinek nem lehet megfelelni. Szerinte a kormányon belül biztos van olyan – például az oktatási miniszterre utalt –, aki nem ért egyet a honvédelmi miniszterrel.

Szanyi Tibor a frakciófegyelem kérdését vetette fel. Tapasztalatai szerint a TISZA képviselői nem párton belüli pártfegyelemben nőttek fel, hanem saját területükön büszke emberek (orvosok, tanárok), így nem lehet sokáig elvárni tőlük, hogy szó nélkül elfogadják a miniszterelnöki utasításokat. A kormányon belül nagyobb a fegyelem, mert egy minisztert könnyebb leváltani, de egy frakciótagot már nehezebb.

„Előbb-utóbb fel fog robbanni. Na hát azért vagyok annyira valaki, hogyha már engem ide megválasztottak, akkor nekem ne mondják meg így rögtön, hogy mit kell csinálnom. Tehát előjön a büszkeség." – Szanyi Tibor *

Kertész Dávid szerint a két Amnesty-bírálat éppen a TISZA-tábor két szélének szól: a szélső liberálisok a Ruszin-Szendit bíráló jelentésre kapják fel a fejüket, míg a másik tábor arra, hogy az Amnesty kiállt Sulyok Tamás mellett.

A vitában felmerült a transzneműek körében tapasztalható magas – több mint 70%-os – öngyilkossági ráta is, amit Mirkóczki Ádám hozott fel érvként azzal kapcsolatban, hogy fegyvert adni ilyen személyek kezébe kockázatos, függetlenül attól, hogy harctéri vagy számítógép mögötti feladatról van szó. Szanyi Tibor viszont úgy vélte, ez vezetői feladat, és az Egyesült Államokban is meg tudták oldani a hasonló helyzeteket, amíg Trump be nem tiltotta.

Az aranykonvoj-ügy és a jogrendszer abszurditásai

A harmadik fő téma az aranykonvoj-ügy körüli fejlemények voltak. Magyar Péter az Uzsoki utcai Kórház tetején szólította fel a legfőbb ügyészt információk nyilvánosságra hozatalára, majd a kormányszóvivői tájékoztatón közölte, hogy nem fenyeget senkit, de két perccel később lemondásra szólította fel az ügyészt, ha nem deríti ki a szálakat.

Az ukrán pénzszállítók ügyvédje, Horvát Lóránt Orbán Viktor letartóztatását indítványozta egy 444-es cikkre hivatkozva, amely névtelen forrásból idéz. A dokumentumot azonban a mai napig nem hozták nyilvánosságra.

Szanyi Tibor a Mester és Margaritához hasonlította a helyzetet, és rámutatott a magyar jogrendszer egy súlyos problémájára: ha egy beosztott ügyész beismerő vallomást tesz, és megnevezi a miniszterelnököt mint felbujtót, a jelenlegi jogszabályok szerint a miniszterelnököt azonnal le kell tartóztatni.

„Ha egy beosztott ügyész beismerő vallomást tesz, hogy ő hibás, de meghivatkozza a magyar miniszterelnököt, formailag a mai magyar jogszabály szerint a miniszterelnököt ott helybe bilincsbe be kell verni." – Szanyi Tibor *

Szanyi szerint ez a Fidesz hibája, mert „a nagy szigorában" ilyen állapotokat teremtett, és most az egész társadalom issza meg a levét. Ugyanakkor megjegyezte, hogy kulturált országokban gazdasági ügyekben nem bilincselnek, és fölösleges 30 napra bebörtönözni valakit, mert valaki rávallott.

Kertész Dávid vitatta, hogy ez kizárólag a Fidesz hibája lenne, hiszen a büntetés-végrehajtás jogrendje a rendszerváltás óta létezik, vannak az előző rendszerből maradt elemek is.

Mirkóczki Ádám szerint minden ügyben politikai érdekérvényesítés történik, és a jelenlegi miniszterelnök ezt csúcsra járatja. Véleménye szerint a politikusok látványos vegzálása – lehetőleg élő kamerák előtt – népszerű a választók körében, és eltereli a figyelmet a tényleges kormányzati munkáról, például az adórendszer jövőjéről vagy a nők adómentességének kérdéséről.

„Minél több embert látványosan, lehetőleg élő live kamera előtt vigyünk el bilincsbe, menjen ki hozzá a rendőrség, mert addig a nép, a plebsz, aki a politikának csak a jéghegy csúcsát lévő dolgokat látja, az addig elégedett, hogy na ez igen." – Mirkóczki Ádám *

Pindrok Tamás pontosította, hogy letartóztatást ügyvéd nem kezdeményezhet – azt az ügyészség kezdeményezheti a bíróságnál, és a bíróság rendelheti el.

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • „Győfi Pár rosszul mondta a Györfi zarándoklat" – Valószínűleg a győri zarándoklatra vagy egy ismert személy nevére utal, de a kontextusból nem rekonstruálható pontosan.
  • „Súlyag Tamás" – Az Amnesty International által védett személy neve torzult, a kontextus alapján nem azonosítható egyértelműen.
  • „Lannert Juditot vagy mondjuk Rusinendy Romolus" – A név említése egy lehetséges leváltási példaként hangzott el, de a pontos kontextus nem egyértelmű.
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:01]Magyar vagy szivárványszínű zászlók között vonulnak majd a Pride résztvevői az eddigi legkomolyabb európai hőhullám közepén, valamint mennyire volt jogos egy volt miniszterelnök és egy állami tisztségviselő letartóztatását követelni egy vélt vagy valós újságértesülés alapján.

[00:00:16]Aztán miért nem mond semmit Magyar Márton az újságíróknak, amikor a lefizetési botrányáról kérdezik?

[00:00:20]Hát ezekre a kérdésekre keressük a választ.

[00:00:25]Vendégeink már a stúdióban, azonnal kezdünk.

[00:00:38]Jó estét kívánok.

[00:00:38]Köszöntöm önöket.

[00:00:38]Ez itt a komment.

[00:00:40]Pénteken a Hír TV-n én Futó Boglárka vagyok.

[00:00:42]A stúdióban pedig vendégeink Mirkocki Ádám volt országgyűlési képviselő, Kertész Dávid újságíró.

[00:00:49]Jó estét.

[00:00:50]Szanyi Tibor az Igen, szolidaritás Magyarországért mozgalom alapítója.

[00:00:53]Jó estét kívánok.

[00:00:54]És Pindrok Tamás politikai jellemző.

[00:00:56]Jó estét kívánok.

[00:00:56]Szervusztok!

[00:00:56]Jó estét kívánok nektek én is, és ezúton is köszönöm szépen, hogy elfogadtátok a meghívásunkat és ezt a melegféntek estét velünk töltitek itt.

[00:01:04]Első témánk pedig nem más, mintogy a úgy néz ki, hogy a hőség ellenére sem fogják lefújni az idei Budapest Pride-ot.

[00:01:11]Ugye holnapi nap folyamán kerül megrendezésre a büszkeségmenet, az az a szivárványos felvonulás, a Budapest Pride, viszont ugye szóba került már a tegnapi nap folyamán, amikor volt egy kormány szóvivői sajtótájékoztató.

[00:01:27]hogy arra kérik Magyar Péterék és a Tiszakormány mindenkit, aki a hétvége folyamán rendezvényt szervez, hogy hát fokozott készültséggel legyenek a rendezvények iránt, valamint hát felmerült az is, hogy hogy esetleg nem tartják meg, hiszen egészségügyi kockázatokat vett fel értelemszerűen egy ekkora tömegrendezvény, ahol a Nyílt utcán, a forró aszfalton vonulnak több ezren.

[00:01:52]Ugye amit láttunk, hogyha itt európai példákat nézünk, hogy például Lionban és Párizsban nem tartották meg a Pride-ot.

[00:01:59]Tibor, szerinted felelősségteljes döntés megtartani?

[00:02:04]Majd meglátjuk, hogy mi a felelősségtes döntés és mi nem.

[00:02:06]Ugyanis hát a nemzetközi példák az eléggé riasztóak.

[00:02:10]éppen a héten Nagy-Britanniában a kormány összetrombitált egy a hőséggel kapcsolatos ilyen munkacsoportülést, ami nem jött létre, mert akkora volt a hőség, hogy nem tudtak abban a teremben ülésezni, ahol egyébként elő volt írva nekik, hogy ott kéne ülésezni.

[00:02:25]Tehát magyarul én el tudom képzelni azt, hogy hogy még azért meggondolják magukat a szervezők is.

[00:02:32]Én éppen most most a műsor előtt vittem el a fiamat, a 13 éves kisfiamat a évzárójára, és akkor mikor mondta, hogy hát itt fogunk állni az udvaron egy óra hosszat.

[00:02:44]Ú mondtam magamban, de már szerdán a az egyébként 11 éves kislányom az kis híen elájult a szintén évzáron a az udvaron, tehát úgy kellett megtámogatnunk.

[00:02:58]Magyarul, hogyha egy fél óra, egy óra alatt ezt ezt csinálja az idő a gyerekek, én el tudom képzelni, hogy egy több órás rendezvényes ez katasztrófa.

[00:03:06]Tehát én most értek mindent, a makadságot meg meg kibírom, meg nem tudom micsoda.

[00:03:10]37 fokos meneget az emberi szervezet nem tud kibírni.

[00:03:15]Ezt ez ez nem nem arról szól, hogy te slam vagy nem.

[00:03:18]Ezt a biológia így rendezte pár millió évvel ezelőtt.

[00:03:22]Tehát szerinted le kéne fújni, parancs?

[00:03:24]Szerinted le kellene fújni?

[00:03:27]Hát én azt mondom, hogy ha lenne bennünk bátorság, igen.

[00:03:29]Tehát ez embertelen.

[00:03:31]Tehát e de ha nem, hát akkor nem.

[00:03:34]Viszont én gondolom azt, hogy rengetegen lesznek, akik azt fogják mondani, hogy na én ide nem megyek.

[00:03:37]Tehát mondjuk én amúgy se mennék, tehát soha nem is voltam, nem is akarok menni meg ugye ugye Magyar Péter közölte ezen a tájékoztatón azt is, hogy egyébként egyeztetnek folyamatosan a Pride szervezőivel és ugye azt is megtudtuk, hogy a hőség elleni védekezést is Magyar Péter irányítja személyesen.

[00:03:56]Ki más?

[00:03:57]Tamás, szerinted mi lenne a megfelelő lépés?

[00:03:59]Tibor szerint felelőtlenség és le lehetne fújni, hogyha elég bátrak lennének szerinted?

[00:04:03]Hát szerintem itt azért minden számítást figyelembe kell venni és meleg, nagyon meleg lesz.

[00:04:09]Tehát 3738, sőt, hogyha az ember a napon megy, az még sokkal melegebb, és ha sokan vannak, az még a hőt termeli.

[00:04:17]Tehát hogy fekete bőruhában azért azt is tudjuk hozzá.

[00:04:22]Így van.

[00:04:22]Így van.

[00:04:22]Tehát, hogy még a a ruházat is hozzátesz, de ez csak egy vicc, egy poén.

[00:04:26]Itt emberek egészségéről is szó lehet.

[00:04:29]Tehát ahogy te is mondtad, nálunk mondjuk az évzárókat már a tantermekben, tehát úgy hallgattuk végig, a szülők is bent voltak, és végighallgattuk az évzárót, az igazgató beszélt az iskolarádión keresztül, és és teljesen meg volt oldva, ott is nagyon meleg volt egy osztályteremben, hát nem hogy a napon vonulni, hát ez őrült.

[00:04:48]Szerintem egyébként a megoldás annyi lesz, hogy Magyar Péter kijelenti azt, hogy mindenki, aki rosszul van a napon, az Fideszes, és vagy le kell tartóztatni, vagy azonnal haza kell küldeni, és e ez lesz a megoldása a dolognak.

[00:05:00]Itt azért a kormány bejelentései és óvintézkedései kapcsán nekem volt egy ilyen nagyon kedvenc megnyilvánulásom, amikor Magyar Péter felszólította a vendéglátósokat, hogy a hétvégén minden vendéglátóipari egységbe kötelező beengedni mindenkit a mosdókba és a konyhákba.

[00:05:16]Na most nem tudom, hogy ilyen 40 fokos hőségben, a konyhában mitől lenne hűbösebb és kellemesebb valakinek, aki bevonul, de én nagyon kíváncsi leszek erre a hétvégére, amikor Budapesten mondjuk a hát azért ismerjük az aluljárós közeget, láttuk azt, hogy Karácsony Gergelynek köszönhetően annyival tisztább, kellemesebb légkör nem termett meg a budapesti aluljárókban.

[00:05:34]Tehát amikor az aluljárók népe megjelenik a az elit vendéglátóipari egységekben, akkor azoknak a tulajdonosai mit fognak szólni, és esetleg szembe mernek-e szállni a kormányhatározatokkal.

[00:05:45]Itt főképpen arra az egy bizonyos hamburgerezőre vagyok kíváncsi, aki a jó emberkedésből külön kampányt csinált az elmúlt hónapokban.

[00:05:51]Most nem mondom ki a nevét, hogy ne reklámozzunk, de igen, várjuk, hogy jó emberek legyenek és a konyháik megtejenek azokkal, akik rosszul érzik magukat ebben a melegben.

[00:06:01]Csak egy fél mondat.

[00:06:01]Nem tudom, hogy a Karácsony Gergelyek szóba került.

[00:06:03]A légkondi van már a metrón?

[00:06:04]Nincs.

[00:06:04]Van metra, ahol nincs.

[00:06:07]Igen.

[00:06:07]Hát oztam rajta, ott nem volt.

[00:06:11]Hát de nem úgy nem azzal kampányoltak hónapokon keresztül, amikor még hát a szauna a metró.

[00:06:16]Igen.

[00:06:17]Igen.

[00:06:17]Tehát hogy hogy maradjun maradjunk egy kicsit a a Pride-nál, ugyanis azzal, hogy Magyar Péter irányítja a hőség elleni védekezést, a felelősséget is magára húzta.

[00:06:25]Tehát hogyha egyeztetve a szervezőkkel azt mondják, hogy ne tartsuk meg ezt a tömegrendezvényt, ami a Pride, az szerinted milyen reakciókat váltana ki egyébként?

[00:06:34]Én kíváncsi lennék arra, hogy ezt megmeri-e lépni az új kormány részéről, akár a miniszterelnök, akár bárki más.

[00:06:42]De abban is biztos vagyok benne, hogy ez a rendezvény meglesz.

[00:06:46]Tehát ez a rendezvény ez arról ismerszik meg, legalábbis itt Magyarországon, hogy ha nem tudom, mik potyognak az égből, ezt a vonulást megtartják.

[00:06:57]Tehát sokszor próbáltuk már nyilván nagy-nagy viták közepette a parlamenten keresztül is, meg sokféleképpen valahogy korlátozni vagy vagy megszüntetni ezt a ezt a vonulást.

[00:07:11]Soha nem sikerült.

[00:07:11]Nyilván egy mérhetetlen nagy lobbi van mögötte.

[00:07:15]mindent elmond ez a 3040 nagykövetség, ami ami ami nekem önmagában vérlázító, hogy egy nagykövetségnek ehhez mi köze van, hogy hogy bármilyen akár szexuális, akár más kisebbség milyen milyen rendezvényt szervez magának, és ezt ennyire deklaráltan támogatni.

[00:07:35]szerettem volna, ha mondjuk a a nem tudom milyen mondjuk családi adókedvezményt akár csak három nagykövetség azt mondja, hogy na ez igen, és ajánlani fogom otthon is, hogy hogy bocsás meg, de éppen miatt a lobbi miatt gondolom úgy, hogy lehetséges, azért felmerülhet, nincs nagy esélye, de hogy elmarad, másrészt viszont jóval kisebb lesz, mint az elmúlt években bármikor.

[00:07:58]Nem csak a tavalyinál, ami nagyon nagy volt, de az előzőeknél is, mert most már fölösleges, hogy ez a lobbi mögötte legyen.

[00:08:02]Tehát eddig a Pride az egy konkrétan Orbán kormány ellenes rendezvény volt.

[00:08:06]Most már miért tartsanak egy Orbán korbányell?

[00:08:07]Ez DACból is meglesz.

[00:08:09]Tehát hát én nem hiszem.

[00:08:10]Szóval, hogy mondjam, ez ez tök mindegy a téma.

[00:08:12]Tehát az emberi szervezet nem erre van kialakítva.

[00:08:16]Pont.

[00:08:17]Tehát bele lehet ugrani a forró olajba, nem erre van kitalálva az ember.

[00:08:20]Tehát kész.

[00:08:22]Hát most nekem halál mindegy, hogy milyen téma.

[00:08:24]Nem a téma számít itt most ebben egyszerű.

[00:08:27]Nyilván a a felelősök, a szervezők ez egyértelmű.

[00:08:29]Az, hogy hányan lesznek rossz.

[00:08:31]A felelősök, vagy a kormány?

[00:08:34]Hát én azt gondolom, hogy minden rendezvényért elsősorban a rendezvény szervezői a felelősök.

[00:08:38]Közvetve természetesen Magyarország kormányának mindenkoron, minden esetben felelőssége van, még áttételesen is, meg közvetlenül is.

[00:08:49]És innentől kezdve nem lehet mutogatni, hogy nem tudom a Győfi Pár rosszul mondta a Györfi zarándoklat, ott eleve be van kalkarva, hogy 2000 halott.

[00:08:59]Az az mind van.

[00:09:01]Igen, de de azt is hallottuk ezen a tájékoztatón, hogy megkérték ugye a a szervezőket országosan, akik programokat szerveznek a hétvégén, hogy hogy ne tegyék gyerek programok ne legyenek például.

[00:09:12]Akkor itt miért nem kérték meg ezeket a szervezőket?

[00:09:14]Tehát, hogy ez teljesen abszurd és nonszens.

[00:09:17]És valójában a politikai felelősség itt áll meg.

[00:09:21]Emlékszünk 2006-ra ugye augusztus 20 nagyvihar voltigen.

[00:09:27]Nem lehet összehasonítani, mert ott egy nagy vihar ott ez a izé ott ott halálos.

[00:09:31]Jó, de ott a ott közvetlenül a azt azt az a magyar államzer, tehát ott a felelősség az közvetlen.

[00:09:37]De egyébként teljesen mindegy, mert ha én szerveznap a hősök terére vagy bárhová, és ott valakik rosszul lesznek akár a hőség, akár már vízhiány miatt, bármi miatt, nyilván van egy közvetlen felelősségem, de a magyar állam, a mindenkori kormány az akkor is felelős, hiszen az ő országának területén az ő állampolgárai, az ő jogszabályai szerint, vagy épp jogszabályok hiánya miatt teljesen mindegy, de a felelősség az ott, ha már Ádám szóba hozta a hősök terét egyébként ugyanezen a kormányszóvivői sajtótájékoztatón pont a hősök terén tartott egyik korábbi rendezvényére hivatkozott Magyar Péter, ahol szintén nagyon meleg volt és ugye méltatta itt a rendezvényszervezői készségeit, de utána ki is emelte, hogy azon a rendezvényen például öt percenként félbe kellett szakítani a beszédét azért, hogy mentőt hívjanak és orvosi segítséget az otthos levőknek.

[00:10:30]Úgyhogy Tibor azt mondja, hogy szerinte felelőtlenség lenne.

[00:10:33]Akkor menjünk még egy gyors kört, mielőtt lezárnánk a témát.

[00:10:36]Ki az, aki szerint meg kellene tartani?

[00:10:38]Ki az, aki szerint nem?

[00:10:42]Eleve nem kellett volna megtartani.

[00:10:43]Tehát akkor ebben kon rendes időbe se tartanám nektek.

[00:10:49]Hogyha megtartják még egy kérdés erejéig, akkor milyen zászlók lesznek az Erzsébet hídon?

[00:10:53]Hiszen ugye láttuk az elmúlt nap eseményeit.

[00:10:54]Először szivárványos zászlók voltak, amik aztán a Dunában kötöttek ki, majd kikerültek a nemzeti lobogók, azokat egy hölgy vetette a Dunába.

[00:11:03]Milyen lobogók lesznek, Tibor?

[00:11:07]Szerintem tök mindegy.

[00:11:07]Itt most biztos, hogy tök mindegy, mert ugye itt az elmúlt napokban elkezdtek egyenlőséget, mert én itt az emberekért aggódom.

[00:11:14]Tehát ájulni fognak az emberek, e mi mint hogy hullani fognak, mint a legyek.

[00:11:19]Hát ez nonszens.

[00:11:21]Viszont maradjunk egy kicsit a zászlóhasznál.

[00:11:23]Nem a zászlóval fog fog, de az elmúlt napokban nagy csörte alakult ki a zászlókkal kapcsolatban is, és voltak, akik egyenlőség jelet húztak a nemzeti lobogó és a szivárványos zászló köé közé.

[00:11:34]Szerinted ezt meg lehet tenni?

[00:11:40]Egyáltalán nem.

[00:11:42]Köszönöm.

[00:11:42]Hogy van ezek?

[00:11:42]Hogy van?

[00:11:42]A maga a kérdés is rossz.

[00:11:45]Hát hogyha valakinek fontosabb a szivá zászló nem zászló, le kell rajta.

[00:11:49]Mit bánom én?

[00:11:49]Nekem arra vagyok kíváncsi, hogy Sznyi Tibornál egyenlőséggel van.

[00:11:53]De hogy van egyenlőség?

[00:11:53]Hát hogy lenne egyenlőség?

[00:11:55]Hát ezzel az erővel ki a maga hülyeségét és föl tudja rakni, és akkor azt imádja a nemzeti a nemzeti jelkép egy nemzeti egységre támaszkodik.

[00:12:04]Ez egy ország.

[00:12:04]Magyarország ennek van egy zászlaja.

[00:12:06]Nem lehet ennél fontosabb.

[00:12:08]Ez ez egy ez egy pszichés állapot.

[00:12:08]Tehát hogyha valakinek mit tudom én, a halálfejes zászló fontosabb, mert kalóz akar lenni, hát lelke rajta.

[00:12:13]De ez egy olyan olyan kisebbség, hogy hogy elképesztő.

[00:12:17]Tehát de a társaság, a társadalom 99%-ánál ez föl merül ez a kérdés.

[00:12:24]Dávid, szerinted ez így van, hogy a 99%-nál fel sem merül ez a kérdés?

[00:12:29]Soha életemben nem hittem volna azt, hogy egy műsorban valamilyen valamilyen kérdésben, egyetértésbe kerülök Sanyi Tiborra.

[00:12:35]Most eljött ez a pont.

[00:12:35]Az viszont nem ebben, hogy a 99%-nál fel sem merül- a kérdés.

[00:12:40]Erre a legjobb példa az, amit 98.

[00:12:43]Jó, erre a legjobb példa az, amit éppen ma láttam egy Facebook posztban az óbudai önkormányzat részéről, akik kijelentették azt, hogy náluk kint lesz a szivárványos zászló, hiszen Budapest a tolerancia és a sokszínűség városa.

[00:12:58]Ez a sokszínűség benne van, rendben.

[00:13:01]Viszont a tolerancia, hogyha számukra fontos a tolerancia, akkor el kellene ismerniük azt, hogy a többség akarata, hogy a nemzeti zászló legyen kint, nem pedig a szivárványos.

[00:13:11]Tehát a tolerancia a kisebbségre is ugyanúgy vonatkozik, mint a többségre.

[00:13:16]Azzal, hogy mi toleráljuk őket, elfogadjuk olyannak, amilyenek, rendben.

[00:13:20]Azzal, hogy ők ránk akarják kényszeríteni az akaratukat, a jelképeiket, a zászlójukat, a menetüket, azzal éppen ők lépnek ki a toleranciából, és éppen ők próbálnak minket valamire rákényszeríteni.

[00:13:33]Tamás, szerinted milyen zászlóknak kellenek kint lennie szombaton az Erzsébet?

[00:13:36]Hát szombaton azért, mert Pride van, magyar lobogóknak nem kell kint lenni, tehát szivárványosoknak sem kell kint lenni, mert ez egy rendezvény, ez egy ez egy felvonulás.

[00:13:46]Magyar állampolgárok úgy gondolják, hogy ők valamilyen jogokat követelnek maguknak.

[00:13:53]Hát ezért már ne lobogózzuk föl semmivel az Erzsébet hídat meg semmilyen semmilyen hídat ne lobogozzunk fel.

[00:13:57]Hát ezért hozzátennék, hogy annyit azért hozzátennék, hogy de a nemzeti zászlóhoz legyen kint mindig mindig.

[00:14:04]Na hát az kint lehet még nem adott esetben legyen fellobogozva a hit, hanem folyamatosan leg.

[00:14:09]Így van.

[00:14:09]Az ebben egyetértünk, de sokkal fontosabb a magyarog.

[00:14:14]Jó.

[00:14:14]Nincs olyan szituáció, amikor Magyarországon egy magyar zászlónak ne lenne helye bárhol.

[00:14:17]Pont.

[00:14:18]Így van.

[00:14:18]Így van.

[00:14:19]Na viszont akkor itt Dávid em hogyha én Coca-Cola hívő vagyok, akkor Coca-Cola zászlóval fog.

[00:14:24]De azért ne lobogozzuk föl magyar zászlóval az eréb a magyarságomat.

[00:14:28]Tehát könyörgöm, hát ez ez maga a kérdés is nonszens.

[00:14:30]Egyáltalán aki ez ezen akar hogy mondjam rugózni, hát rugózzon, de mondom meggyőz a főpolgármester foglalkozik vele, akkor akkor onnantól kezdve a magyar társadalom meg a közvélemény persze, hogy foglalkozik vele.

[00:14:46]Jó, de figyelj, szerintem nem kellene a rend elsprő többség, elsöprő többség a izé tiszteli a magyar zászlót.

[00:14:50]Én ez miatt nem aggódom.

[00:14:52]Hát van egy-két izé militás hülye, aki nem.

[00:14:55]Hát most mi?

[00:14:57]Viszont ha már itt Dávid említette ezt a sokszínességet és az elfogadást, akkor vessünk egy pillantást arra, hogy egyébként hogyan jelenik meg ez a nagy elfogadás abban a liberális oldalon.

[00:15:08]Ugyanis pont a Pride-ot kezdte el szárnya alá venni Tóta V.

[00:15:11]Kárpád a közösségi felületén, és egy bejegyzésben úgy fogalmazott, ezt elsősorban a KDMP-s női országgyűlési képviselőknek címezte ezt a bejegyzést, hogy azt javasolja, hogy kattanjak le a Pride-ról, valamint azt is írta, hogy Pál apostol szeretettel üzeni a KDMP-s hölgykoszorúnak, hogy idézem, a pofátokat befogjátok sürgősséggel, valamint utána még elkezdett azon élcelődni, hogy szerinte a katolikus papokat is vegzálnia kellene a KDMP országgyűlési képviselőinek, amiért a melegekhez hasonlóan ők sem szaporodnak, ahogy Tóta V fogalmazott.

[00:15:49]Ez már a szeretetország, az elfogadás lenne?

[00:15:56]Tóta V mondott azért ennél durvábbakat is a keresztényekkel és eleve a nemzeti gondolkodásúkkal kapcsolatban.

[00:16:01]És azt most itt ne is idézzük.

[00:16:03]É én erre annyit tudok mondani, hogy amit Tóta vé szárnyai alá vesz, azt én mondjuk záptoljásnak tekintem és kidobnám a fészekből.

[00:16:12]Tehát amit ő védelmez, azzal én soha nem fogok közösséget válas vállalni.

[00:16:17]Amit ő támad, még hogyha nem feltétlen értek is vele egyet, képes vagyok megvédeni, mert Tóta annyira szembegy mindennel, ami a nemzeti érzelmű emberek számára fontos, hogy ami mellé ő áll, azzal nem vállalhatunk, nem vállalhatunk közösséget.

[00:16:33]Ühüm.

[00:16:33]Ádám, te érzel egyébként egy kettős mércét?

[00:16:36]Nem csak kettős mércét, ez ez egy borzasztó szégyenletes és szégyenteljes poszt.

[00:16:43]tudjuk, hogy hogy Tóta VRP ö milyen álláspontot képvisel, milyen politikai nézetei vannak és egyáltalán milyenek a megnyilvánulásai, de az, hogy büntetlenül lehet akár katolikus egyházat, akár bármilyen egyházat, vallást, hívőket ilyen mértékben sértegetni nagy nyilvánosság előtt, én azt gondolom, hogy ezzel azért lenne dolga a mindenkori jogalkotásnak is, meg hatóságok.

[00:17:12]oknak is, mert úgy nem lehet egy normális közéletben elemi normalitású párbeszédet folytatni.

[00:17:21]Nem kell, hogy egyetértsünk akár semmiben nem kell, hogy egyetértsünk, de így nem beszélünk.

[00:17:26]Ezt mondjuk, ha a Tótavi Árpád megpróbálná egy Iszlám országba a a muzulmánokkal szembe, vagy a muszlim papokkal szembe egy ilyet leírni, akkor nem tudom, hogy csodálkozna-e, hogy mi történne vele gyakorlatilag real time-ba.

[00:17:41]Na most én ezt nem kívánom neki.

[00:17:43]Én inkább annyi bölcsességet meg ö ö nem is tudom szellemi megnyugvást kívánok neki, hogy hogy vajon felfogja-e szavainak a súlyát, vagy egyáltalán neki szándékosan ez a célja, hogy mi erről beszéljünk, hogy ez átüsse azt a fajta ingerküszöböt, hogy hogy minél többen lázadjanak fel, de lázadnak is fel, mert ilyen mellett nem lehet szó nélkül elmenni.

[00:18:07]És még itt egy pillanatra a gender kérdéseknél maradva egyébként megszólalt a honvédelmi miniszter is, Ruszin Szendy Romulusz is, aki azzal kapcsolatban fejtette ki a véleményét, hogy a transszexuális embereknek van-e helye a Magyar Honvédség kötelékeiben.

[00:18:22]Na de hogy pontosan mit mondott, azt meg fogjuk nézni, de már csak a reklám után ugyanis most el kell mennünk egy rövid szünetre.

[00:18:27]Maradjanak velünk!

[00:18:47]És már folytatódik is a komment itt a Hírtvén.

[00:18:49]Köszöntöm önöket.

[00:18:49]Én Futó Boglárka vagyok.

[00:18:51]A stúdióban pedig vendégeim még mindig Mirkócki Ádám, Szanyi Tibor, Pindrok, Tamás és Kertész Dávid.

[00:18:56]A reklám előtt pedig ott hagytuk abba, hogy megígértem, hogy megnézzük, hogy mit mondott a honvédelmi miniszter azzal kapcsolatban, hogy transzneműeknek van-e helye a magyar honvédségben.

[00:19:04]Na nézzük, hogyan fogalmazott Rusin Szendi Romalus.

[00:19:10]A vezérkarfőnök voltam, amikor a amikor jelentkezett egy átműjtött ember, direkt nem mondom meg, hogy milyen, magától elment igazából.

[00:19:19]Tehát rájött, hogy a ez a fajta a kultúra a a haderőben még minden befog nem nem tudnak vele igazából mit kezdeni.

[00:19:27]Tehát ha saját magával nincsen tisztával, akkor elég nehéz fegyvert adni a kezébe szerintem.

[00:19:33]Úgyhogy nekünk nekünk ezzel a haderőn belül igazából nincsen problémánk.

[00:19:37]De ugye hál istennek nekünk van egy orvosi szűlésünk és egy pszichológiai szűrésünk, ami ők majd eldöntik, hogy alkalmas-e bárki bármire vagy nem.

[00:19:48]Ha saját magával nincsen tisztább, akkor elég nehéz fegyvert adni a kezébe.

[00:19:51]Ugye így fogalmazott Rusin Sandy Romulus, amire meg is érkezett az Amnesty International válasza.

[00:19:56]Nem ez volt egyébként a héten az első alkalom, hogy az Amnesty International kritikát fogalmazott meg a Tiszakormányzattal szemben.

[00:20:03]Ők úgy fogalmaztak, hogy a transznemű emberek pontosan tisztában vannak azzal, hogy ők kik.

[00:20:08]és azt állítani, hogy ők bármilyen szempontból alkalmatlanabbak a hazájukat szolgálni, hamis és kirekesztő.

[00:20:15]Ádám, mennyire oszthatja meg egyébként ez a kérdés a Tiszatábort?

[00:20:21]Hát szerintem hamarosan végetérnek ezek a mézeshetek, hónapok.

[00:20:24]Én nagyjából szeptember-októberre datálom azt, amikor ezek most még csak szimbolikus ügyek, de amikor szembe jön a valóság abban a formában, hogy egy kormánynak és egy kormánypárti frakciónak nagyon sok olyan helyzetet meg kell majd oldani, amikor lesz rossz, meg még rosszabb, esetleg katasztrofális döntési opció, és nem lesz közte jó döntés.

[00:20:51]tucatjával fognak ezek jönni, és ez egyre inkább olyanfajta konfliktusos helyzeteket fog generálni, hogy én én nagyon kíváncsian vagyok várom, hogy hogy ezt vajon hogy fogják kezelni.

[00:21:05]egyébként én itt a az elhangzottakkal nyilván ö lehet, hogy másképp fogalmaznék, de én itt a a honvédelmi miniszter szavaival értek egyet, mert mert én azt gondolom, hogy hogy az ilyen ember, akit én nem bántok meg meg nem ítélek el, de bekerül egy honvédségbe, olyan fölösleges konfliktusoknak meg megzállásnak teszi ki magát, mert egyszerűen ezt érteni kell, aki volt már katona, tudja.

[00:21:35]aki járt ebbe a közösségbe tudja, hogy hogy sokszor az is probléma, ha valaki túl alacsony, vagy túl magas, vagy vagy nem tudom más egyéb, nem hogy egy ilyen identitásra vonatkozó átműtöttséggel valaki hogyan lenne jó katona.

[00:21:52]Nem kérdőjelezem meg, hogy hazáját akarja szolgálni, nem kérdőjelezem meg, hogy jót szeretne tenni, de nem biztos, hogy ott abba a formába kell.

[00:21:59]Akkor meg kell találnia az útját, ami ahol hasznos tagja a társadalom.

[00:22:04]Viszont van-e van-e annak jelzésértéke, hogy a héten ez már a második kritika volt, amit az Amnes International megfogalmazottak a Tiszakormányzattal szemben?

[00:22:12]Hát jelzésértéke mindenképpen van, merthogy ahogy te is mondtad, annyira széles ez a Tiszaszavazótábor, és nem csak a szavazótábor, hanem a ez a holdudvarnak képzelt valami, mert igazából Tiszapártról így nem beszélhetünk.

[00:22:27]Tehát nehéz úgy, mondjuk, mint az MSZP-ről, vagy az SDS-ről, vagy a Jobbikról, hogy kik vettek titeket körbe, kik azok a tanácsadók, ki az értelmiségi kör.

[00:22:36]De itt aztán tényleg minden van.

[00:22:38]Tehát a a volt radikális SZDS-es liberálistól elmehetünk a jobbikosig, volt jobbikosig, tehát annyira széles ez a spektrum, és mindenkinek nem tud megfelelni.

[00:22:50]és a honvédelmi miniszterrel, akivel egyébként teljesen egyetértek ebben a dologban.

[00:22:57]Tehát ez egy ilyen pillan ritka pillanat, de de teljesen egyetértek.

[00:23:02]Viszont a kormányon belül biztos van olyan ember, itt az oktatási miniszterre gondolok például, aki nem biztos, hogy annyira egyetért vele, mint ahogy mi itt egyetértünk vele, de nem is vagyunk egy gondolkodói kör.

[00:23:13]Tehát ez így természetes.

[00:23:16]Ők viszont egy kormányon belül ülnek, meg egy párt alakulatnak.

[00:23:21]Hát nehéz nekik elméletben könny megfogalmazni a tagjai.

[00:23:25]Tehát egy stratégia szerint kell eljárni, egy kormányprogram szerint kell eljárni.

[00:23:32]Akkor mi a kormányprogram?

[00:23:32]Az, hogy szeretem őket vagy nem szeretem őket.

[00:23:36]Hát itt dönteni kellett.

[00:23:37]Tibor, neked ebben van tapasztalatod.

[00:23:37]Mi a forgatókönyv akkor, amikor a kormányon belül nincs egyetértés?

[00:23:41]Mondjuk egy ilyen kérdésben, hát hogy mondjam, az, hogy a kormányon belül mi van, az lényegtelen ahhoz mérte, hogy mi van a frakcióban az a fontos, de azt meg nem tudom, hogy ezt a frakció ezt Ádám meg tudja erősíteni.

[00:23:54]Bár én nem voltam még MSZP-n kívüli frakció értekezeteken, de szerintem hasonló lehetett.

[00:24:02]Szóval, hogyan én én egyetértek veled, hogy őszreteszem azt, hogy azért itt a Fidesz vagy bocsánat, a Tiszának a képviselői ezek, hogy mondjam alapvetően nem egy ilyen párton belüli pártfegyelemen fölnőtt valakik, hanem ilyen ki a maga területén nagyon büszke ember, orvos, tanár satöbbi, satöbbi.

[00:24:23]Szóval az, hogy meddig lehet azt csinálni, hogy bemegy a miniszterelnek vagy a frakció közben, hogy ez van, és akkor ők meg ott kussolnak.

[00:24:31]Hát ezt azért túl sokáig nem előbb utóbbott föl na hát azért vagyok annyira valaki, hogyha már engem ide megválasztottak, akkor nekem ne mondják meg így rögtön, hogy mit kell csinálnom.

[00:24:41]Tehát előjön a büszkeség.

[00:24:41]Na, anna, onnantól kezdve indul egy kormányon belül szerintem amennyire én ezt érzékeltem mert voltam ellenzékben kormányzal és mindenféle ágom, bogom voltam izé, hí kormányon belül azért nagyobb a fegyelem.

[00:24:56]Tehát ott ott ott ott be lehet fogni egy miniszternek a száját, mert öreg leváltalak azt jó napot kívánok.

[00:25:02]Egy frakciótagot nehezebb már leváltani, de nyilván nyilván annak is lenne jelzésértéke, hogy jelen helyzetben kit váltanak le?

[00:25:08]Lannert Juditot vagy mondjuk Rusinendy Romolus?

[00:25:09]Itt egyébként én arra térnék, visszakanyarodnék most még a kérdés kapcsán az Amnesty két jelentésére, bírálatára.

[00:25:17]Tehát pont erről van szó, hogy mennyire heterogén ez a tábor és a két bírálat, ami az Amnestytől származott, mind a két tábornak szól.

[00:25:26]Tehát a szélső liberális tábor az felkapja a fejét az amnesty jelentésre, amelyben bírálják Rusin Sandy Romulus.

[00:25:33]Az a tábor, akinek azért már sok ez a hergelése és örjöngésén épített Facebook kampány, azok meg felkapják a fejüket arra, hogy az Amnesty kiállt Súlyag Tamás mellett.

[00:25:45]Tehát a Tiszatábor mindkét széle azt látja, hogy az ő pártjukat bírálta az Amnesty International.

[00:25:49]Tehát ez szerintem is sokkal érdekesebb kérdés hosszú távon.

[00:25:54]A frakció az izgalmas kérdés.

[00:25:56]Igen, de még csak egy pillanatra honvédelmi miniszter kapcsán szeretni.

[00:26:00]Elnézést, ez egy vezetői feladat.

[00:26:00]Tehát az, hogy az rendelkezésére álló állományak jelentkeznek satöbbi, sat ki kinek kiadja a megfelelő feladatot, ez egy vezetői feladat.

[00:26:09]Meg kell oldani adott esetben ilyen nehéz figuráknak is a dolgát.

[00:26:15]Bőven egy katona az nem a bokorba ugrál ma már a puskájá Tibor tudod, hogy ideológiai kérdés.

[00:26:20]És hát az Egyesült Államokban milyen óriási vita volt arról, hogy a Trump most megtiltotta, illetve az ottani honvédelmi miniszter, de egészen addig, amíg nem volt megtiltva, tudták menedzselni a történetet.

[00:26:31]Tehát én azt mondom, ez egy vezetői probléma, hogy az embereimmel mit tudok kezdeni, mit nem.

[00:26:38]Computer mögött halál mindegy, hogy kinek milyen a izéje, a nem tudom milyen a nemi identitása.

[00:26:41]Hát a ma egy katona a bocsánat, hát az többet tölt a computer előtt, mint mint a iza árakparton a fegyver.

[00:26:50]Bocsás meg, Tibor, még ott se mindegy, mert azért tegyük azzal, hogy egy olyan közösségről van szó, akiknél bizonyított az, hogy több mint 70%-os az öngyilkossági ráta.

[00:26:59]Tehát hát mint a a transznemű közösségnél több mint 70%-os az öngyilkosság iráta.

[00:27:03]Tehát tök mindegy az, hogy harci feladatot computer mögül vagy bárhonnan lát el, de fegyver van a kezében.

[00:27:09]De pont ezért pont ezért mindegy is, hogy mi milyen álláspontot képviselünk, mert egyébként az interjúban elhangzott a lényeg, minden fegyveres testületnél van pszichológia és egyéb egyéb vizsgálat és kontroll, és ott ezek ezek a, hogy mondjam, ha van személyiségi zavar, vagy bármilyen labilitás érzelmileg, lelkileg, ezekből nem lesz katona se rendőr, se nem tudom.

[00:27:33]Hát igen, de ez ez nem ezen múlik, hogy hogy milyen nem identitás.

[00:27:39]Jó, hát a frakcióban nem erről lesz a vita természetes, hanem hanem teljesen más kérdésekről.

[00:27:44]De nálatok is egy koalíciós kormány volt, egy koalíciós együttműködés, az SZDS-szel kellett.

[00:27:48]Itt nincsen koalíció, tehát itt ez egy párt vagy nem tudom mi, a ami itt kormányoz, egy mozgalom vagy én éltem az egypárt rendszerben.

[00:27:59]Tudom, hogy milyen az hát én is éltem sajnos.

[00:28:01]Viszont akkor folytassuk azzal a kérdéssel, hogy ugye ha már a kormányszóvivői sajtótájékoztatót említettük itt az adás elején, hogy ugye tegnap szóba került ott az aranykonvo ügye is, miután Magyar Péter a reggeli órákban az Uzsoki utcai Kórház tetején felszólította a legfőbb ügyészt arra, hogy hozzon nyilvánosságra információkat ezzel kapcsolatban, majd ezen a tájékoztatónk közölte, hogy ő egyébként nem fenyeget senkit, majd két perccel később arra kérte az ügyész, hogyzza ki a szálakat, és hogyha ez nem sikerül, akkor mondjon le.

[00:28:28]viszont most megszólalt az ukrán pénzszállítók ügyvédje ezzel kapcsolatban, aki Orbán Viktor letartóztatását indítványozta mindezt egy 444-en megjelent cikkre hivatkozva.

[00:28:42]A 444 pedig ebben a cikkben egy állítólagos, névtelen forrástól idéz.

[00:28:47]A mai napig nem hozták nyilvánosságra egyébként azt a dokumentumot, amiből állítólag idéznek.

[00:28:55]Tehát lehet-e így letartóztatást indítványozni?

[00:29:00]Hát az egész olyan, mint a Mester és Margarita, nem?

[00:29:03]Tehát, hogy hogy el tudod el tudtátok képzelni, hogy hogy az a legfőbb bügyészt egy kórház tetején egy csőnek támaszkodva oktatja ki a miniszterelnök, akinek jogköre nincsen erre természetesen, mert a parlament De mikor kommentel Török Gábornak?

[00:29:22]Na igen, igen, most ez is egy nagy kérdés.

[00:29:24]És és egy ügyvéd felszólítja a nem tudom én kit, hogy tartóztassák le.

[00:29:30]De hát erre nem is nem is szólíthatja föl a Tamás.

[00:29:33]De mi mire készültünk?

[00:29:33]Tehát de felszólíthatja, mert meg a kampányban elhangzott egy kis szuverenitásról le kell mondani.

[00:29:40]Hát lemondtunk az ukránok javára, tessék.

[00:29:42]Ott van az aranykom volt védő ügyvéd, aki felszólítja a magyar miniszterelnököt, hogy szólítsa fel a főügyét.

[00:29:47]Nem, egyébként ez ez a magyar jogrendszernek a mai magyar jogrendszernek szégyene, de nem abszurd az egész, de az egész magyar mai jogrendszer abszurd.

[00:29:55]Szeretném elmondani, hogyha valaki egy bűnöző saját magát is beismerő vallomásba és rád vall, akkor te úgy mész a börtönbe, úgy letaróztatak, mint a huzat vita nélkül.

[00:30:07]Szeretném elmondani.

[00:30:07]Tehát gyakorlatilag ami most itt elkövetkezik, hogy olyan letartóztatások lesznek halálokolatlanul, de most mindegy, hogy polgármester meg nem tudom mi mindenki, bármelyik szaros bűnöző már bocsánat a kifejezés rával egy politikusra, közben beismeri, hogy ő is tyuktolvaj, azt a politikust azonnal elviszi a rendőrség bilincsbe letartóztatva.

[00:30:28]Ez egy abszurd.

[00:30:28]Itt tegnap beszélgettem egy büntető jogásszal.

[00:30:31]Ez sajnos ilyen.

[00:30:31]Tehát gyakorlatilag, hogyha most mit tudom én, a ebben a perben egy beosztott izé ügyész azt mondja, hogy igen, hát én is hívás vagyok, de a miniszterelnök parancsolta, akkor a miniszterelnököt a mai jogrendszer be kell börtönni az azonnali hatállyal.

[00:30:48]Tibort, abszurd.

[00:30:49]Abszurd van erre egy szó.

[00:30:51]Tanács köztársaság.

[00:30:54]Tehát ez a vörös terror konkrétan mi történik?

[00:30:56]Hát hasonló.

[00:30:56]Hát azért az se előzőmény nélküli, mert a jakobus terror meg a nem szóval a francia forradalai visszamehetünk.

[00:31:03]Én azt mondom, hogy olyan lukak vannak a magyar jogrendszer.

[00:31:06]Az ügyvéd egyébként ő nem nem egy buta ember, egy nagyon okos ember.

[00:31:09]A Lóránt, a Horvát Lóránt, vagy hogy hívják assiszem így.

[00:31:12]Ő ő ő ezt Fritskának szánta egyébként, mert neki millió más ügyfele is van, aki esetleg hasonló szituációban van.

[00:31:19]Tehát gyakorlatilag ő én nekem megjőzésem most játszik a a történettel, de egy ő most derül ki, egy őrületes baromság van a magyar jogrendszerben, amit amit nem lesz egyszerű kioperálni.

[00:31:30]Formail ha egy beosztott ügyész, most beismerő vallomást tesz, hogy ő hívás, de meghiatkozza a magyar miniszterelnököt, formilag a mai magyar jogszabály szerint a miniszterelnököt ott helybe bilincsbe be kell verni.

[00:31:43]Bár a Orbán Viktort.

[00:31:43]Ez így van.

[00:31:47]Ez egy szörnyű állapot, de ettől még ez ez konkrétan így van.

[00:31:49]És tök fölösleges kultúrált országokban, főleg ilyen gazdasági természetű meg nem tudom mi.

[00:31:57]Ezt nem bilincsel szokták elintézni már, bocsánat.

[00:31:59]Van háziőrizet meg izé meg bizőszakos embereket kell bilincsbe verni, akiknél a támadás meg a nem tudom mi izé.

[00:32:05]Ilyen ilyen esetekben, bocsánat, tök fölösleges 30 napra csuklóból bebörtönözni valakit, mert valaki rávallott.

[00:32:14]Ez egy rettenetes állapot.

[00:32:14]De hozzáteszem, ez a Fidesznek a nagy hibája, hogy ilyen állapotokat teremtett a nagy szigorában.

[00:32:20]Úgyhogy most issza az egész társadal.

[00:32:23]Bocsás meg, ez a Fidesznek a hibája.

[00:32:23]Azt mondod, tehát mikor láttunk a Fidesztől olyat, hogy ezzel a jogrenddel ilyen módon visszaélt volna, vagy hát mikor teremtette meg ezt a jogrendet?

[00:32:36]Tehát azért a büntet büntetés végrehajtásnak a jogrendjét nem a Fidesz alkotta meg.

[00:32:40]Ez már a rendszerváltás ott így van.

[00:32:42]Vannak maradékok, amik még az előző rendszerből maradtak.

[00:32:44]Viszont akkor azok alapján, amit Tibor mondott, elképzelhető az, hogy ebben az ügyben egy politikai érdekérvényesítés történik?

[00:32:51]Ádám?

[00:32:51]minden ügyben politikai érvényesítés van, és a a jelenlegi miniszterelnök ezt ezt azt gondolom olyan szinten csúcsra járatja, amit még nekünk is szok ugye a független igazságszolgáltatás ezt kizárná, ha volna független igazságatás, az ugye az ugye pontosan az ilyen ügyekben, ahol most nem a konkrét aranykonvoira gondolok, hanem azokat az ügyeket, amelynek a határmezgyéén mondjuk politikusokat lehet vegzálni, legyen az a volt miniszterelnök vagy képviselő, vagy polgármester, vagy bárki.

[00:33:22]Ez ugye, hogy mondjam, sok mindent el lehet ezzel fedni.

[00:33:25]Gondolok én itt a tényleges munka helyett arra, hogy a magyar társadalomban az egy rendkívül népszerű dolog, hogy politikusokat szidunk, politikusokkal szemben fellépünk.

[00:33:37]erről szól ugye a a mandátumok korlátozása, erről szól a fizetésük, nem tudom, megfelezése korlátozása, meg erről szól az is, hogy minél több embert látványosan, lehetőleg 28 élő live kamera előtt vigyünk el bilincsbe, menjen ki hozzá a rendőrség, mert addig a nép, a pleps, aki a politika, hogy mondjam, csak a jéghegy csúcsát lévő dolgokat látja, az addig elégedett, hogy na ez igen.

[00:34:08]Ezt akartam, hogy a szemét politikus, bocsánat rohadjon meg, vagy vagy ültessük le.

[00:34:13]És ezek az ügyek erre kiválóak a jelenlegi kormányzatnak és különböző szereplőiknek, hogy lehet vegzálni politikusokat.

[00:34:22]És ez nagyon népszerű.

[00:34:25]És addig se kell arról beszélni, hogy ideje lenne már nyilatkozni, hogy nem tudom a a az adórendszerrel mi lesz.

[00:34:30]Marad-e, változik, ha igen, hogy változik.

[00:34:32]Nem tudom, a nők eszi elmentessége marad-e.

[00:34:37]Ha nem marad, akkor hogyan változik?

[00:34:37]Az egy tényleges kormányzati munka, az egy tényleges jövőt és minden embert, vagy legalábbis családot, háztartást érintő ö de ezekre a kérdésekre a mai napig várjuk a választ, és nem is ebben az adásban fogjuk megkapni, ugyanis ennyi időnk volt már.

[00:34:56]De még egy félmondatot, hogy mondjak, letartóztatást ügyvéd nem kezdeményezhet.

[00:34:58]Az ügyészség kezdeményezheti a bíróságnál, és a bíróság rendelheti el.

[00:35:04]et ötletelni.