Hír TV 48:25

Komment extra - Csontvázak a Tisza szekrényében - HírTV

lejáratókampánypedofilügyjogállamiságaranykonvojprideközélet
Irányultság: KonzervatívKötődés: Fidesz-közeli
Komment extra - Csontvázak a Tisza szekrényében - HírTV
tl;dr
  • A TISZA kampányában egy 11 éves fiúval készítettek interjút politikai lejáratási céllal; a törvényes gyám tudta és hozzájárulása nélkül, ami miatt feljelentést tett.
  • „Ez egy tudatosan előkészített kampányakció, vagy kampányhúzás volt, ugyanúgy, mint ez a Kamu Zsolti bácsi ügy is." – Máté Patrik

  • A Fidesz képviselői szerint a TISZA hamis pedofíliaváddal illetett egy magánszemélyt ("Zsolti bácsi"), amit a legsúlyosabb politikai eszköznek tartanak, és börtönt követelnek a kitalálóknak.
  • A mentelmi jog és a politikai lejáratás eszközei kapcsán elhangzott, hogy a Fidesz is élt hasonló módszerekkel korábban, és ez a fajta hatalomgyakorlás választói visszatetszést kelthet.
  • Az aranykonvoj-ügyben a miniszterelnök felszólította a legfőbb ügyészt, annak ellenére, hogy az alkotmányosan független; a jogász ezt a "teljes jogvesztettség állapotának" nevezte.
  • Egy újságcikk alapján az egyik védőügyvéd Orbán Viktor őrizetbe vételét indítványozta; a fideszes politikusok ezt az "önkény kiépülésének" és példátlan támadásnak tartják.
  • Orbán Viktor egy korábbi, feltételhez kötött nyilatkozata jogi szakértő szerint kimerítheti a terrorcselekmény fogalmát a hatályos Btk. alapján.
  • A Pride kapcsán mind a kormánypárti, mind a TISZA-s politikusok távolságtartóak; Magyar Péter a győzelmi beszédével ellentétben nem vesz részt, ami politikai stratégiájának része.
  • A beszélgetésben elhangzott, hogy az LMBTQ-témák depolitizálása és az örökbefogadás pragmatikus megközelítése (pl. meleg pároknál is jobb helye van a gyereknek, mint a kórházban) is felmerült.
Részletes összefoglaló megjelenítése

Gyermekvédelmi ügyek és politikai pedofília vádja a TISZA kampányában

A műsor első témája a TISZA Párthoz és Magyar Péterhez köthető, gyermekvédelmi témájú politikai botrányok körül forgott. A beszélgetés középpontjában egy 11 éves fiúval készített interjú, valamint a "Zsolti bácsi" néven elhíresült ügy állt, amelyek a választási kampány meghatározó elemei voltak.

A 11 éves fiú ügye

Pócs János fideszes országgyűlési képviselő hozta nyilvánosságra, hogy Magyar Péter és Bódis Kriszta jogvédő egy 11 éves fiatalembert használtak fel politikai lejáratási célokra. Az interjú során a gyermek arcát és hangját eltorzították, nevét megváltoztatták, azonban a törvényes gyámjával nem egyeztettek, aki emiatt decemberben feljelentést tett. A Magyar Nemzet cikke szerint a gyermeket tudatosan, előre megtervezett akció keretében hálózták be: akik később Magyar Péterhez vitték, korábban már találkoztak vele és kapcsolattartói státuszt kértek a gyámjától.

Máté Patrik újságíró így foglalta össze:

„Ez egy tudatosan előkészített kampányakció, vagy kampányhúzás volt, ugyanúgy, mint ez a Kamu Zsolti bácsi ügy is." *

Latman Tamás nemzetközi jogász kiemelte: ha a törvényes gyám feljelentést tett, akkor a hatóságoknak van miből dolgozniuk. Hozzátette ugyanakkor, hogy nem szeretne részt venni a politikai csatározásban:

„Ez undorító az egész úgy, ahogy van szerintem." *

A beszélgetés során felmerült Magyar Péter mentelmi jogának kérdése is. Latman Tamás szerint a mentelmi jog léte önmagában nem probléma, de jelezte: politikusok részéről ez a fajta hatalmi eszközhasználat a választók egy részénél visszaüthet. Hegyi Gyula hozzátette, hogy a korábbi kormánypárti frakció is élt hasonló eszközökkel.

A "Zsolti bácsi" ügy

Németh Balázs fideszes képviselő rendkívül élesen bírálta a TISZA kampánymódszereit:

„Azért álljon már meg a menet az, hogy valakit hamis váddal pedofilnak neveznek, annál ocsmányabb dolog. Nem hiszem, hogy létezhet." *

A Fidesz képviselője szerint a TISZA szimpatizánsai az egész politikai közösséget "pedofideszezték", és börtönbe kellene zárni azokat, akik kitalálták a Zsolti bácsi történetet. Hegyi Gyula ezzel szemben úgy vélte, a kampányban általában nem a legszebb dolgok szoktak történni, de a Fidesz választási vereségének valódi okai között olyan kérdések szerepeltek, mint a kórházak klímagondjai, az uniós támogatások elmaradása és a tulajdonviszonyok tisztázatlansága.

A műsorban szóba került Bangó Sándor esete is, akinek állítólag több millió forintot fizetett Magyar Péter testvérének médiacége a nyilatkozatáért. Latman Tamás szerint az, hogy valaki pénzt kap média megjelenésért, nem életszerűtlen, de azt külön bizonyítani kellene, hogy a tartalomért fizettek.

Az aranykonvoj ügy és a miniszterelnök felszólítása a legfőbb ügyészhez

Az ügy előzményei és jogi háttere

A második nagy téma az úgynevezett aranykonvoj ügy volt, amely a választási kampány hajrájában robbant ki: ukrán pénzszállítmányt tartóztatott fel a NAV kommandója Magyarországon. Magyar Péter a héten felszólította a legfőbb ügyészt, hogy fogalmazzon meg valamit az ügyben, ellenkező esetben bejelentést tesz. A bejelentés végül elmaradt, bár a legfőbb ügyész annyit közölt, hogy két nyomozás folyik párhuzamosan.

Magyar Péter egy későbbi megszólalásában így fogalmazott:

„A magyar kózan osztály bizonyos tagjai befolyással rendelkeztek vagy rendelkeznek még mindig a nyomozati szerveknél. És arra szólítom föl a legfőbb ügyészt, hogy tisztítsa meg a saját szervezetét ezen szereplőktől, vagy ha erre nem képes, vagy nem akarja, akkor pedig távozzon a hivatalából." *

Latman Tamás jogi szempontból világított rá a helyzet abszurditására: az 1949-es sztálini alkotmány óta az ügyészség független modellben működik Magyarországon, tehát a miniszterelnök formálisan nem szólíthatja fel a legfőbb ügyészt. A jogász "teljes jogvesztettség állapotának" nevezte a kialakult helyzetet:

„A politikai kommunikáció átvette a hatalmat, a miniszterelnök fölszólítatja a legfőbb ügyészt, aki utána valamennyire teljesít, hogy miért, azt nem tudom." *

Orbán Viktor érintettsége és a letartóztatási indítvány

A botrány tovább mélyült, amikor a 444 állítólag megszerzett egy ügyészségi dokumentumot, amelyen Orbán Viktor és Hajdú János TEK-főigazgató neve is szerepelt. Erre az újságcikkre hivatkozva Horvát Lóránt, az aranykonvoj gyanúsítottjainak védője azt indítványozta, hogy hallgassák ki tanúként, sőt vegyék őrizetbe Orbán Viktort.

Németh Balázs élesen bírálta ezt a fejleményt:

„Abban az országban, ahol átvette a hatalmat az ukrán barátkormány, ott az ukránokat védő ügyvéd ilyet is követelhet a magyar hatóságoktól, úgy tűnik." *

A fideszes képviselő szerint "az önkény kiépülése" zajlik, és példátlan, ami történik: a miniszterelnök leváltja az államfőt, beleírat az alkotmányba korlátozásokat, és nincs olyan erő, ami megállíthatná.

Hegyi Gyula abszurdnak nevezte, hogy egy újságcikk alapján Orbán Viktor letartóztatását indítványozzák. Latman Tamás ugyanakkor jogi szempontból rámutatott: Orbán Viktor korábbi kijelentése, miszerint "majd akkor adjuk vissza, hogyha az ukránok küldik a gázt", a hatályos Btk. szerint terrorcselekménynek minősülhet, mivel nagy összegű érték visszaadását államhoz címzett feltételhez kötötte.

Máté Patrik megjegyezte, hogy Magyar Péter folyamatosan sejtetésekkel él az ügyben – például utalt arra, hogy Orbán Viktor járt-e a TEK műveleti központjában –, de konkrét feljelentést nem tesz.

A Pride körüli politikai helyzet

Az adás harmadik nagy témája a Budapest Pride körüli politikai diskurzus volt. A műsorvezető felidézte, hogy Magyar Péter a győzelmi estén még úgy fogalmazott, hogy "ebben az országban mindenki úgy és azt szeret, akit akar", azonban a TISZA Párt most igyekszik távolságot tartani az eseménytől.

A műsorban bejátszott összeállításból kiderült: a kormány tagjai épp vidéki kihelyezett ülésen lesznek a Pride idején, Magyar Péter az Európai Parlamentbe utazik vissza, más TISZA-politikusok családi programra hivatkoznak. Hegyi Gyula ezzel kapcsolatban megjegyezte: Magyar Péter szombat délelőtt egy avatásra vissza tudott jönni, tehát ha akart volna, a Pride-on is részt vehetett volna, de politikai stratégiája részeként nem exponálja magát ebben a témában.

Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter korábbi kijelentése is szóba került, miszerint "eszükbe ne legyen az átpűtötteknek jelentkezni a seregben, mert aki saját magával nincs tisztában, annak biztos, hogy nem adnak fegyvert a kezébe".

Latman Tamás személyes tapasztalatát is megosztotta: 2010-ig minden Pride-on részt vett, de azóta, hogy az eseményt a "megélhetési ellenzék" politikai toposzává tette, nem jár. Szerinte érdemes lenne depolitizálni a Pride-ot. A fideszes Németh Balázs viszont azt a kérdést feszegette, hogy a TISZA meddig tudja tartani ezt a "nem foglalok állást" hozzáállást olyan kérdésekben, mint az azonos neműek házassága vagy örökbefogadása.

Hegyi Gyula az örökbefogadás kapcsán idézte Magyar Péter korábbi kijelentését, miszerint ha fél éven keresztül kórházban maradnak a megszületett gyerekek, mert senkinek sem kellenek, akkor inkább adják egy meleg párnak, mint hogy ott maradjanak. Ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy ez szerinte egy embereket segítő álláspont.

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • "Kancsabát azonnal kirúgták" – bizonytalan szakasz, valószínűleg egy személynév vagy pozíció torzult formája. A kontextus alapján egy gyermekvédelmi intézményben dolgozó személyről lehet szó, de a név nem rekonstruálható egyértelműen.
  • "Az Aró Gergely meg a pártyával együtt elvesztette a választást, és 1%-ot kapott" – a név részlegesen felismerhető, lehet hogy Árokszállási Gergelyre vagy egy hasonló nevű politikusra utal, de nem azonosítható teljes bizonyossággal.
  • "Bal szerencsém ott ülni" – feltehetően "bal szerencsém" helyett "szerencsém" vagy "alkalmam" lett volna a helyes kifejezés, de a szándékolt jelentés egyértelmű.
  • "Első prideozók" kifejezés magyarázata körüli párbeszéd – Latman Tamás az "első bálozók" mintájára alkotta a kifejezést, de a műsorvezető ezt félreértette és "blaszfémiával" viccelődött, ami rövid zavart okozott a beszélgetésben.
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:09]Jó estét kívánok.

[00:00:09]Ez a Comment extra napi vitaműsorunk, a komment összefoglaló adása, amiben hát ma is lesz miről vitázni.

[00:00:16]Attól tartok, hogy ez a Tisza kormányzása alatt mindvégig így lesz, hiszen amióta a munkába álltak, mindig vannak olyan témák, amikre lehet indulatokat építeni.

[00:00:26]Úgyhogy bele is kap csapunk ma.

[00:00:29]És hogy kik lesztek ebben a mai társaim?

[00:00:31]Latman Tamás, nemzetközi jogász.

[00:00:35]Jó estét kívánok.

[00:00:36]Német Balázsa, Fidesz országgyűlési képviselője.

[00:00:39]Jó estét.

[00:00:39][zene] Hegyi Gyula, korábbi Európai parlamenti képviselő.

[00:00:42]Kívánok és végül de nem utolsó sorban Máté Patrika Magyar Nemzet újságírója.

[00:00:50]Jó estét kívánok.

[00:00:51]Szervusztok urak.

[00:00:51]Köszönöm, hogy elfogadtátok a meghívásunkat.

[00:00:55]Hát kezdjük azzal, hogy előkerült megint a politikai pedofília témája.

[00:01:01]Az az érdekes ebben a témában, azt hiszem, hogy ez többnyire mindig a kampányban szokott előkerülni, és nem a kampány után, de valamiért ez most így került elő.

[00:01:10]És az az izgalom az egész történetben, hogy ugye vitáztunk már sokatokkal itt az elmúlt hetekben a Bangó Sándor és Zsolti bácsi ügy részleteiről, de most kiderült, hogy a Tiszának volt egy másik csontvá is a szekrényben, amit Pócs János rángatott ki onnan.

[00:01:32]Ugye elmondta a Fidesz országgyűlési képviselője, hogy egy 11 éves fiatalembert használtak föl politikai lejáratáshoz.

[00:01:44]És hát az a helyzet, hogy ebben aktívan vett részt a pártelnök, a miniszterelnök Magyar Péter és Bódis Kriszta, aki egyébként ugye jogvédőként szerepelt korábban a közéletben.

[00:01:55]Nézzünk bele egy kicsit ebbe az interjúba, amit készítettek.

[00:02:00]Utána odajött hozzám egy úriember, hogy szeretne bemutatni nekem egy 11 éves fiút.

[00:02:04]Be is mutatta ma őt itt Martinnak fogjuk hívni és Bódis Krisztával fogunk beszélgetni vele.

[00:02:12]Sokáig gondolkodtunk, hogy szabad-e egy 11 éves kisfióval beszélgetni, de beszélgettünk gyermekvédelmi szakemberekkel is, pszichológusokkal is, jogászokkal is, és abban maradtunk, hogy mivel a nevét megváltoztattuk, eltakarjuk, kitakarjuk az arcát és a hangját is elváltoztatjuk.

[00:02:37]Ezért fontos ez a beszélgetés.

[00:02:41]Hát egyetlen emberrel nem beszéltek.

[00:02:41]a fiatal embernek a törvényes gyámjával, aki viszont emiatt feljelentést tett még decemberben.

[00:02:49]Nem tudjuk, hogy hogy áll ez az ügy, de [horkantás] szóval én azért is fordulok Tamáshoz, mert szerintem ennek a jogi háttere az viszonylag egyszerűnek tűnik, nem?

[00:02:57]Hát abból a korlátos információból, amit idáig tudunk, abból valóban elég egyszerűnek tűnik.

[00:03:05]Én nyilván nem tudok úgy állásfoglalni, hogy pontosan mi történt meg hogyan, de az, hogyha van egy törvényes gyámjelentést tett, akkor itt a hatóságnak van miből dolgoznia.

[00:03:16]Én nagyon bízom benne.

[00:03:16]Ugye beszéltünk már ebben a stúdióban ezzel az egész pedofil botrányról meg az egész Szőlőutcáról.

[00:03:24]Én nagyjából ugyanazt tudom mondani, amit akkor is mondtam a vitapartnereknek, hogy hát nem nem ti voltatotok itt akkor, hogy hogy én annak vagyok, azt szeretném, hogy itt derüljön ki az igazság, és oldaltól párt függetlenül, aki visszaélt ezzel a helyzettel, az ennek a dolognak a mind a politikai, mind a jogi következményeivel számoljon el adott esetben.

[00:03:43]Itt is, hogyha valamiféle bűncselekmény megvalósul, amit majd a megfelelő hatóságok minden tényismeretében nálam jobban meg tudnak állapodni vagy állapítani, akkor én biztos, hogy nem fogok ebben védekező álláspontra helyezkedni és támogató álláspontra helyezkedni.

[00:04:00]Én nagyon régóta azt az álláspontot képviselem, más stúdióban is azt mondtam, hogy ez ez annyira nem az én olvasatomban ezek a a történetnek annyira nem a legitim politikai csatározásoknak meg vitáknak a részei.

[00:04:13]Ebben én se részt venni nem akarok, sem pedig kommentálni ennek eredményeit nem akarom.

[00:04:17]Ez undorító az egész úgy, ahogy van szerintem.

[00:04:20]Hát jogi részét azt megvitattuk, vagy Tamás gyakorlatilag felvázolta, vagy azt hiszem, hogy megerősítette, hogy mindenkinek az igazságérzete az nagyjából így fogja fel ezt az ügyet.

[00:04:33]Kommunikációs szembőból is nézzünk viszont rá erre az ügyre, mert Magyar Péter miniszterelnök, amikor valami kellemetlen a Tiszapárttal kapcsolatban előkerül, akkor nagyjából öt perc múlva ott van, ahol azt megjelentették és kommentel.

[00:04:46]körülbelül egy órán belül valamiféle közleményt ad ki, és cáfol és mindenkit hazugnak hív, és mindenkit felszólít, hogy szégyelje magát.

[00:04:55]Ebben az ügyben én, ha megmondom őszintén, nem nagyon láttam, hogy bármit reagált volna.

[00:05:02]Hát ebben az ügyben sem, meg én nem kezelném külön ezt az ügyet a Kamu Zsolti bácsi botránytól, és a kontrollnak meg Magyar Péter öcsének, Magyar Mártonnak a botrányától.

[00:05:13]szigorúan nem jogi szempontból, de mondjuk kommunikációs, politikai szempontból elcsalták a választást.

[00:05:20]Tehát az egész ősz arról szólt, hogy építették a Zsolti bácsi ügyet.

[00:05:22]Kiderül, hogy ez a másik ügy is csak hergelés volt, hiszti volt.

[00:05:27]Ráadásul lehet, hogy jogi szempontból is majd ez egy büntetést vonhat maga után, de építették azokat a témákat, aminek egyre inkább kiderül, hogy hogy nem volt valóság alapja.

[00:05:40]a gyermekvédelmen túl gondolhattunk Gödre és gondolhattunk a a kampányban előhozott egyéb témákra és és a lák vadászat és hergelés és hiszti és kamu és sajnos ez eredményre vezetett, mármint arra az eredményre április 12-én, hogy 3, f5 millió ember ezt ezt bekajálta a filmszínházat.

[00:06:00]Szabad félelmetes, természetes.

[00:06:03]Igen, megmondom őszintén, én annak a híve vagyok, mindig is voltam, voltam ellenzékben kormányon, hogy kell az országban egy erős, normális ellenzék, de megmondom őszintén, és ez teljesen a témától függetlenül mondom, nem értem, hogy ezen témákat miért kell mindig decemberi följelentés, egy gyám jelentette föl, az ő arcát nem is láttuk.

[00:06:24]Ráadásul utána olvastam, ez a gyerek többször megszökött a gyámről.

[00:06:28]Miért nem azt nézik meg, hogy 11 évesen miért kellett elszöknie onnan, ahol van.

[00:06:33]Magyar Péternek biztos 1000 oka van, amiért ellene lehet beszélni, de hogy ő nyilván leülte, utánanéztek, azt mondták, itt van Pesten egy gyerek, aki elszökött, kérdezzük meg, miért szökött, milyen körülmények között szökött el.

[00:06:45]A Zsolti bácsről meg múlt héten én is ebbe a vitában voltam, akkor odáig eljutottunk, én mondtam ki, amit eddig senki nem mondott, hogy ez a zsoltiás nem is a szőlőutcába kezdődött.

[00:06:55]Ódom mondta egy gyerek, aztán valahogy fölkapták.

[00:07:00]Biztos, hogy hogy és mondod, hogy elcsalták a választást.

[00:07:03]Hát azt szerintem a választást azért vesztette el a Fidesz, amiről most beszélünk, hogy a kórházakban iszonyú hőség van, és most hűtelni kell, azért, mert nem tudjuk, hogy 60 puszta kinek a birtoka van.

[00:07:16]azért, mert nem kaptuk meg az uniós támogatásokat.

[00:07:18]Ez oka volt.

[00:07:18]Lehet, hogy lehet, hogy rákavaltak erre az ügyre Dobre Klára például, amikor tényleg nem etikus módon hallgattott ki gyerekeket, de ezen túl kéne szerintem ezen lenni, mert ettől nem fogtok megerősödni egészen biztos.

[00:07:33]Az az nem caknek állt ez a dolog abban szerintem egyetértünk, hogy úgy fogalmazott, hogy belekavartak a kampányba ezekkel az ügyekkel.

[00:07:42]Ezek az ügyek, ezek az ellenzéki kampánynak a fő témái voltak és a fő hergelő ügyek.

[00:07:47]Persze futottak a a azok a témák is, amire mondtam, hogy nem működik.

[00:07:53]Majd most meglátjuk, hogy hogy fog most működni a kórház vagy a vasút.

[00:07:57]Ugyanúgy működik egyébként, mint ahogy eddig működött.

[00:07:59]Szerintem az fog kiderülni, mert csak hogyha az egészségügynél vagyunk, akkor pont ugyanannyi pénz jut most a klímáknak a a felszerelésére, meg a meg az átnézésére, meg a karbantartására, mint amennyi pénzt egy évvel ezelőtt az Orbán kormány szánt erre.

[00:08:15]3-4 milliárd Ftos költségről van szó.

[00:08:18]Nem akarok most még más témákat előhozni, de de szerintem abban nekem igazam van, hogy hogy ezek az ügyek, Göd, a Zsolti bácsi és gyermekvédelemmel kapcsolatos ügyek, és még több ilyen, amilyen szívhez szóló sztorik voltak, erre épült Magyar Péternek a kampánya, és ennél sokkal rosszabb, hogy erre épül a kormányzása.

[00:08:40]Ugyanilyen szimbolikus ügyekre épül a kormányzása, ahelyett, hogy az országgal és a magyar emberekkel foglalkozna.

[00:08:46]Megszorítások vannak az egyik oldalon, és lákvadász, Facebook videók a másik oldalon.

[00:08:52]Ezt az ügyet se a kormány hozta már elő.

[00:08:55]Semmiképpen nem mondanám ezt.

[00:08:55]Ez a Pócs János hozta elő egy tavaly decemberi feljelentést.

[00:09:00]Nem tudjuk milyen állapotban van a feljelentés.

[00:09:01]Nem tudjuk hol tart.

[00:09:04]Valóban megkér.

[00:09:05]Magyar Kéternek volt egy napirend előtti felszólalása a parlamentben, ahol ahol egy olyan történettel jött, hogy a gyermekvédelem áldozatának a történetére építette azt föl, hogy a Fidesz maffia több 1zer gyereket tönkretett, mert az elmúlt 16 évben a gyerekekkel és a gyermekvédelemmel nem foglalkozott senki.

[00:09:23]Most is ezekbe az ügyekbe kapaszkodik.

[00:09:25]Megmondom őszintén, hogy nyilván nem egy releváns vélemény, de én beszéltem olyan közeli ismerősömmel, aki azt mondta, hogy akkor döntött úgy, hogy a Tiszára fog szavazni, mert azt látja, hogy a Fidesz egy bűnbandát üzemeltet a gyermekvédelemben.

[00:09:41]Ha végén kiderül, hogy ez egyáltalán nem volt igaz, akkor azért ezt az egy ismerősömet például biztos, hogy teljes egész ééven átverte a korábbi a korábbi ellenzék.

[00:09:51]De egy bűnös van a Szőlőutcai igazgató, aki azóta is le van tartóz.

[00:09:56]Egészen pontosan így van.

[00:09:58]Akit egyébként viszont ugye a gyermekvédelmi intézmények átvilágítása során fogtak meg, amit a Fidesz indított.

[00:10:05]És és akkor még annyit, hogy az a két ember, aki valóban etikátlan módon egy bizonyos keresztény nemokat, a politikus nevét megemlítette, a kancsabát azonnal kirúgták, az Aró Gergely meg a pártyával együtt elvesztette a választást, és 1%-ot kapott.

[00:10:18]Szerintem egy politikus számára nincs nagyobb bukás, mint hogy kibukik.

[00:10:22]Bef befejezem.

[00:10:22]Csak egy mondatot még hadd mondjak.

[00:10:24]Ugyan ennek a politikusnak a nevét említette meg egy szeptemberi posztjában, egy Tar Zoltán nevezetű ember, hogyha mi jövünk és kormányt alakíthatunk, el fogjuk mondani, hogy ez az ember, akire ön is utalt, és a fotója ott volt a Facebook bejegyzésben, hogy ő mit tett a gyerekekkel, mert mi azért vagyunk, tiszások vagyunk, hogy megmondjuk az igazságot, hogy ez a gaz, gonosz gyermekbántalmazó, gyermekkínzó, szőlőutcai rohadék, Fidesz maffia, mit tett a gyerekek?

[00:10:50]Erről szólt a konká mag maga Magyar Péter is egyébként az ügy kirobbanása után arra szólította fel Orbán Viktort, hogy függesze fel miniszterelnök helyettesi tisztségében Semén Zsoltot.

[00:11:03]Mondjuk ki bátran tudjuk, hogy kit támadtak ezzel.

[00:11:04]Tehát azért alapvetően ők azért vastagon benne voltak ebben.

[00:11:09]De jussuk hadd jusson szóhoz Patrik is, mertogy Gyula említetted, hogy hát hogy megszökött a gyámjától és hogy ki tudja, hogy ott milyenek voltak viszonyok.

[00:11:19]azért egy dolgot tegyünk hozzá, hogy a magyar nemzet írt ma egy cikket a bocsánat, nem ma, pénteken, mert ugye ma pénteken vesszük fel ezt az adást, de holnap kerülünk majd szombaton adásba.

[00:11:29]Szóval írt egy cikket azzal kapcsolatban, hogy ezt a fiút nagyon úgy tűnik, hogy szándékosan behálózták.

[00:11:35]Tehát azok, akik végül elvitték Magyar Péterhez, azok korábban már találkoztak vele, kérd kérték a gyámjától, hogy kapcsolattartói lehessen ennek ennek a fiatalembernek.

[00:11:47]Tehát ez nem egy ilyen ötlet volt, hanem úgy tűnik, hogy egy előkészített akció.

[00:11:51]Jól foglaltam össze, Patrik?

[00:11:51]Igen, ez egy tudatosan előkészített kampányakció, vagy kampányhúzás volt, ugyanúgy, mint ez a Kamu Zsolti bácsi ügy is.

[00:12:01]Ugy ez a ez a 11 éves fiúval való interjú is, meg minden bizonnyal, vagy a jelek most arra mutatnak meg a hírek, hogy a Bangó Sanyikával készült interjú is egy ugyan ugyanilyen akció volt.

[00:12:12]És ami nálam azért így eléggé kicsapja a biztosítékot, az az, hogy a mindenféle jogvédők meg gyermekvédők, akik mondjuk négy nc vagy 12 évvel ezelőtt a választási kampányokban felháborodtak azon, hogy Orbán Viktor mondjuk a kampányban egy egy óvodának az átadóján volt, és mondjuk kisgyerekekkel fotózkodott, azok most befogják a szájukat, befogják a fülüket, és úgy teszek, mintha semmi nem történne, miközben látható, hogy akármilyen módon is, de a Tiszapárt az kampánycélokra használt fel gyerekeket, fiatalkorúakat, ami semmilyen szempontból nincsen rendjén, főleg, hogyha ennek a 11 éves gyereknek az esetében a gyámja feljelentést tett.

[00:12:52]Tehát tulajdonképpen akkor gyám gyámot is valószínűleg átverték a tiszások és Magyar Péter, akkor jó esélye a Bangóanyika ügyben is átvertek mindenkit és mindenki hallgat most valamiért nagyon érdekes módon.

[00:13:03]És Magyar Péter is hallgat még egy héttel korábban.

[00:13:07]Ugye hát a parlamentben mondta is, hogy a Fidesz régi frakciójában kell keresni a Zsolti bácsit.

[00:13:11]Ezen a héten meg már az volt, amikor a Hírtv-nek az egyik riportere ment oda megkérdezi Magyar Pétert, hogy akkor mégis mit gondol most az ügyről, akkor m letagadta az egészet.

[00:13:21]Tehát hazudik folyamatosan a parlamentbe is letagadta.

[00:13:23]Ő ugye azt mondta, hogy soha nem is ejtette ki Zsolti bácsi levét, úgyhogy előtte négy perccel ejtette ki egyébként.

[00:13:28]De tehát hogy azért ez furcsa.

[00:13:30]És ha már mondtad egyébként a akik csendben maradtak, azért egyébként a fotón szereplő Bódis Kriszta is egy tulajdonképpen jogvédőként próbált működni az elmúlt években.

[00:13:41]Az, hogy ezek szerint neki ebben az interjúban aktív szerepe volt, az külön pikantériát ad az ügynek.

[00:13:45]Na de és megint ha Tamáshoz jutottunk, akkor vissza kell kanyarítanom egy kicsit a jogi részére.

[00:13:51]Ugye van egy eljárás, ami már folyik ezek szerint december óta.

[00:13:57]A Magyar Péterrel szemben több eljárás indult már, nem sokra jutottak, mert ugye a mentelmi joga védi folyamatosan gyakorlatilag az európai parlamenti választások óta.

[00:14:10]Meg tudja szerinted magyarázni, hogy miért nem kellene lemondani a mentelmi jogáról, hogyha ez az ügy valahogy eljut abba a szakaszba?

[00:14:19]Hát ez egy nagyon jó kérdés.

[00:14:19]Hát biztos, hogy meg tudja magyarázni.

[00:14:21]Én is meg tudnám magyarázni.

[00:14:22]Hát nem vagyok egy rossz jogász.

[00:14:24]különösen, hogyha megfizetnek érte, akkor mindent megmagyarázok.

[00:14:27]Szóval klasszikusan élve.

[00:14:29]Szóval meg tudja magyarázni, meg lehet magyarázni.

[00:14:31]Ugye igazából ebből a szempontból egy viszonylag kényelmes kommunikációs pozícióban volt, hiszen azt mondta, hogy hogy hát itt üldöztetésnek lenne kitéve, ha nem védené a mentelmi jogá itt április 13-a után állítólag beütött a rendszerváltás meg a jogállam.

[00:14:46]Tehát elvileg nehéz ezt a kommunikációs pozíciót fenntartani, de hadd emlékeztessem a kedves nézőket, hogy ha van a rengeteg képmutató téma a politikában, nem csak a magyarban, mindenhol, hát a mentelmi jogik ilyen, a másik az, hogy mi mindent megígérnek a politikusok, a választóiknak, hogy mi történik, ha kifogy a nekem ebből a szempontból a személyes kedvencem, hogy a magyarországi szélső jobboldali pártoknak a mániája, hogy a szent korona előtt esküdöznek össze-vissza, hogyha valami van, akkor nem lépnek ki a frakcióból, vagy ha kiesnek a frakcióból, visszaadják a mandátumot.

[00:15:22]Soha senki nem csinálta meg.

[00:15:22]Most már örömmel látom, hogy az egész kormánypárti frakció a korona előtt kezdett esküdőzni.

[00:15:27]Hurá, hát ez minőségi előrelépésnek nem érzem.

[00:15:29]Szóval az, hogy a mentelmi joggal élnek a politikusok, az önmagában nem probléma.

[00:15:34]Ezt meg lehet magyarázni.

[00:15:38]inkább az az érdekes probléma itt szerintem, ami ami azért a választók egy jelentős részénél is adott esetben elrúghatja a pöttyöst, hogy hogy tényleg mennyire élnek mondjuk a hatalmi bekötött eszközökkel a hatalombirtokosok.

[00:15:53]És azért hadd emlékeztessek rá, hogy az egyik legerősebb kritikánk a Fidesszel szemben pont ez volt például ellenzéki oldalon.

[00:16:01]Most az, hogy egyébként politikusok össze-vissza csúsztatnak, meg egyedi esetből általánost extrapolálnak, hát azért hadd hadd ne emlékeztessek el, hogy a Fidesz is itt a nem váltóvodásokkal kampányolt meg minden egyéb.

[00:16:14]Hát az annyi, hogy nem lett personifikálva, de legalább ugyanolyan zöldség volt, mint de azért de ne haragudj, te [torokköszörülés] vagy a jogász, de azért ebbe az, hogy meghallgatott a gyereket, aki valószínűleg nem is tudta, hogy ki a gyámja, és a gyámja nem volt ott a meghallgatáson, a beszélgetésen, ezért ez nem olyan bűncselekmény.

[00:16:33]Azért mondom, hogy ez egy olyan téma, amit majd én szeretnék többet látni.

[00:16:37]Lehet, lehet, hogy majd elkövet.

[00:16:37]Az a másik, amiért Büsszelbe nem adták ki a mentelmi jogot, az talán az valamivel egy erősebb dolog volt azért, hogy akár verekedett, akár nem, abban volt valami.

[00:16:48]Ebbe semmilyen bántást nem érzek jó szándékkal, ha feltételezed.

[00:16:52]És azért a ügyészeknek illik nem csak a rossz tettet követni.

[00:16:58]Hát az, hogy beszélgetett a gyerek, nem tudta, hogy a gyámja ott van vagy nincsen.

[00:17:01]Tehát millió szó elő a konkrét ügyről én most nem válaszoltam, mert hogy mondom, hogy ezt nem tudom, hogy pontosan hogy alakultak a tények, meg hogy voltak a tények.

[00:17:08]Tehát itt azért nem szeretnék állást foglalni abb szerintem egy felfújt dolog.

[00:17:12]S szerintem ebben az ügyben nem a mentelmi jog izgalmas kérdés, hogy ezekkel az ügyekkel kapcsolatban, hanem az, hogy abban az országban, ahol a miniszterelnök utasítgatja a legfőbb ügyészt, ahol a miniszterelnök utasítani akarja a Karmelita előtt vagy Sándorpot előtt a rendőröket, ahol a miniszterelnök befenyíti, utasítja az Országgyűlés elnökét, abban az országban el tudjuk-e hinni, hogy a hatóságok pártpolitikai befolyástól függetlenül ki fogják vizsgálni akár ezt az ügyet, ami amit én is kisebbsúlynak gondolok, akár Magyar Mártonnak, tehát a miniszterelnök öcsének az ügye.

[00:17:47]Ez viszont megérdemel majd egy kérdést akár a parlamentben is az ellenzék részéről a mondjuk a a belügyminiszter irányába, hogy vajon az ú a rendszerváltás utáni Magyarországon létezik-e olyan, hogy a jogszabályoknak megfelelő pártatlan független vizsgálatot ezekben a Magyar Péter számára kellemetlen ügyekben a hatóságok el fognak végezni?

[00:18:08]annyit tennék hozzá, hogyha Magyar Péter akkor transzparens len és megy a mentelmi jog szóba került, akkor meg annyira szereti utasítgatni a legfőbb bügyészt, akkor utasíthatná legfőbb bügyészt arra, hogy az ő mentelmű, a saját mentelem jogát is akkor kére ki a parlamentől, és akkor a tiszások akkor szavazhatnak Magyar Péter mentelem jogára.

[00:18:24]Meglátjuk, hogy milyen döntés születnek.

[00:18:26]Ugye ugye a magyar a magyar jogberendezkedésben erősíts majd meg Tamás kérlek nem úgy működik, mint az Európai Parlamentben.

[00:18:31]Itt igenis lemondhat valaki a mentelmi jogáról az eljárás miatt.

[00:18:35]Hozzáteszem, ugye Magyar Péter azt is megfogalmazta, hogyha csatlakozunk az európai ügyészséghez, akkor a telefonlopási ügyben is lemond a mentelmi jogáról és vizsgálhatják.

[00:18:44]Ezt még várjuk, kíváncsiak leszünk rá.

[00:18:47]De hogy maradjunk még egy kicsit ennél az egész ügynél, azért ebben a sajtónak a szerepe valóban nagyon vaskosan benne van ebben az egész ügyben, hiszen például ugye a Bangó Sándor féle történetben a tiszapárti sajtó az az egész kampányban ezt ilyen hírcunamiként öntötte mindenkinek bele az agyába.

[00:19:12]A 444 napi 12 cikket írt a Zsolti bácsi ügyről.

[00:19:19]Ö és most ők írják azt egyébként, hogy hát a Zsolti bácsi, aki nem is biztos, hogy létezik, meg hogy abba kellene hagyni az ezzel való támadgatást, mert hát a mert hát az áldozatok.

[00:19:33]És itt most Gyulára néznék, mert ugye te is ezt fogalmaztad meg, hogy nem biztos, hogy ez van olyan súlyú ez az ügy.

[00:19:39]Na de ha ez nem volt ez az ügy se olyan súlyú, akkor akkor miért csinálták?

[00:19:45]Tehát, hogy szóval én egy kicsit értem az áldozatok védelmét, csak miért most és miért nem akkor?

[00:19:52]Én meg téged éltelek természetesen, meg mindenkit éltek ebben az ügyben.

[00:19:54]Nyilván volt egy kampány.

[00:19:57]A kampányban általában nem a legszebb dolgok szoktak történni.

[00:20:02]Helytelen volt és eléb elmondtam, hogy a például, hogy a Doberv Klára mindenfajta előzetes gyermekjogi kérdézés nélkül beszélgetett áldozatokkal, azt nem tartottam helyesnek.

[00:20:12]De szerintem ezen túl kell, én azt mondanám, hogy ezen túl kellene menni, és ezzel nem fog semmit se állítani a Tiszának a a Pócs János, hanem inkább arról van szó, hogyha újból föláll majd egy komoly ügybe, akkor már azt fogja mondani a Tiszás gépedet, ja, megint de megint előjött ezzel, ezzel ezzel, hol ott valószínűleg ő sz bocsánat, csak egy nagyon gyors kérdés, aztán Balázsnak adom meg a szót, hogy azért amikor én emlékszem a 2018-as választások előtt Orbán Viktor átadott egy óvodát.

[00:20:40]Igen.

[00:20:41]És akkor megjelent óvodások körében, és akkor hatalmas volt a felzúdulás, hogy a politikai pedofília.

[00:20:46]Na de akkor ezek szerint 2018 óta a politikai pedofília az elfogadott távát, mert hogy itt most sokan azt mondják, hogy ez hasonló történet.

[00:20:55]De a amennyiet tudom, most a 18 után az ellenzék már nem hozta el ezt a témát, hanem új témákba kezdett.

[00:21:02]Balázs, csak egy dolog röviden szeretnék egy vörösvonalat húzni.

[00:21:04]Az hangzott, hogy a kampányban nem a legszebb dolgok szoktak történni, vagy elhangozni.

[00:21:08]Így van.

[00:21:11]Azért álljon már meg a menet az, hogy valakit hamis váddal pedofilnak neveznek, annál ocsmányabb dolog.

[00:21:15]Nem hiszem, hogy létezhet.

[00:21:18]És ilyen nem volt egyetlen egy kampányban sem az, hogy egy egész politikai közösséget pedofideszeznek.

[00:21:23]Az, hogy én kimentem az utcára és rámnéztek tiszások és azt mondják, hogy ne itt is egy pedofil, úgy mint a másik is pedofil, meg az is pedofil, meg az is pedofil.

[00:21:31]És mindez kamura.

[00:21:32]Ez nem az, hogy a kampányban nem szép dolgok szoktak történni.

[00:21:35]ezeket az embereket, akik kitalálták a Zsolti bácsi történetet, akik besároztak egy embert és tönkretették az életét egy jobboldali konzervatív politikusnak és a családjának és besározták a becsületét mindenkinek, aki ehhez a politikai közösséghez tartozik.

[00:21:50]Ezeket az embereket börtönbe kell zárni.

[00:21:53]Föl kell jelenteni őket.

[00:21:53]Föl kell jelenteni.

[00:21:54]Azt szeretné, hogy gyermeke első szexuális tapasztalatait egy szakállas bácsitól szerezze meg.

[00:22:01]Mondta.

[00:22:01]Így van.

[00:22:01]Így.

[00:22:03]És ez mikori ez a mondás?

[00:22:03]Kösen Zsolt mondta.

[00:22:06]Szóval azért itt itt Balázs itt kicsit óvatosabban az, hogy egész politikai közösséget lepedofilozni erre azért volt példa.

[00:22:13]Meg a liberálisokat mindig melegnek nevezte a jobboldali médiaegyesz azért bocsánat egyetek abban, hogy ez undorító és egyetért jó lenne túl nem azt mondom, nem azt mondom, hogy ez elfogadható mondat, csak azért hadd tegyem hozzá, hogy ennek nincs egyált egy általános alanya van ennek az oldal mondatnak, miközben azért egy személyre szóló vádakról van szó, illetve egészen pontosan ugye a Fidesszel kapcsolatban az a megfogalmazott vád, hogy egy bűn hálózatot épített a gyermekvédelmi rendszerre azért eljutni odáig, hogy ez az emberek többségében, a választók jelentős többségében ez tényként rögzüljön, úgy, hogy aztán esetleg kiderül, hogy egy szó nem volt belőle igaz.

[00:22:54]Tehát azért itt egy picit mintha lenne kategória különbség, nem?

[00:22:58]Az itt is egy egész politikai közösségre ráadásul hatalmi pozícióból mondták rá, ellenzékben lévőrizről van szó.

[00:23:02]Tehát itt nincs minőségi különbsége.

[00:23:05]Ez akkor is undorító volt, most is undorító.

[00:23:07]Az minőségleg most annyivan undorítóbb, hogy bizonyos mértékig personifikálva is lett.

[00:23:14]Igen.

[00:23:14]De itt én azt szeretném csak mondani, hogy nagyon óvatosan az hírekkel meg a hallottam ilyeneket, hogy merthogy ennek a Mangó Sándor nevű fiatal embernek állítólag valami pénzt is adtak és akkor biztos nem állítólag a mentora kijelentette kerekpenc és nem csak egy interjúban azóta többször is és feljelentést is tett.

[00:23:31]Több millió Ftot kapott azért Bangó Sándor a miniszterelnök öccsének média cégétől per Magyartontól, még egyszer mondom a mentor állítása szerint, hogy nyilatkozzon a kamu Zsolti bácsi ügyben.

[00:23:43]Nem állítólag.

[00:23:44]Így van.

[00:23:44]De oké, ezt nem is vitatom.

[00:23:47]Mentor a mentor szerint ezt tényszerűen nem vitatom.

[00:23:48]Már csak azért sem, mert én már láttam ilyen szerződéseket, már nem ebben a konkrét ügyben, de ma valaki nyilatkozik a médiának, elképzelhető, nem minden esetben történik meg, de mondjuk megtekintés után ő pénzt kap.

[00:24:00]Ez nem életszerűtlen.

[00:24:03]Nem azért kapott pénzt, hogy ő azt mondja, amit mondott.

[00:24:08]Legalábbis ezt külön bizonyítani kellene.

[00:24:10]De az, hogyha ő kapott pénzt, azért, mert volt média megjelenése és megtekintés után, ezt én nem érzem életszerűtlennek.

[00:24:16]Uraim, ha uraim, ha valaki ebben a stúdióban azt mondja, hogy ott ülve elmondja a véleményét, és ezért kap 4 millió Ftot, akkor én azonnal szólok, hogy cseréljünk helyet.

[00:24:25]Jó, tehát mi mé mi nem kaptuk a [nevetés] kedven nézőknek eloman szerkesztő irányában küld.

[00:24:32]Én legalábbis nem ez a bevett gyakorlat azért nem annyira bevett gyakorlat szerintem.

[00:24:36]Tehát jelenleg csak mondom az ilyen szerződéseknél egy YouTube megtekintés után egy 1,30 Ft ez a jelenlegi üzleti gyakorlat.

[00:24:44]Na most nem akarom mondani, hogy akkor beszélgessünk, de beszélhetnénk erről.

[00:24:50]Most viccet félretéve, a lényeg az, hogy nem mindegy, hogy miért kap valaki pénzt.

[00:24:53]Nem biztos, hogy itt tényleg arról van szó, hogy ő azért kapott pénzt, hogy azt mondja, amit mond.

[00:24:59]Lehet, hogy a srác, akiről lehet tudni, hogy ő akar magának önálló média karriert, ezt lehet tudni.

[00:25:02]Azt mondta, hogy akkor ő szeretne pénzt kérni a média megjelenésekért.

[00:25:06]Uraim, ez erről a vitáról még biztos, hogy vagy erről a témáról még biztos, hogy nagyon sokat fogunk vitatkozni.

[00:25:12]Nem ebben a részben, nem is a következőben, mert oda más témát tartogatok, de biztos, hogy még szóba kerül.

[00:25:19]Viszont most elmegyünk egy rövid szünetre.

[00:25:20]Még a szünet előtt annyit hadd tegyek hozzá Tamás gondolatmenetéhez, hogy viszont aki 4 millió Ftot kap azért, hogy nyilatkozzon, azt utána nem tagadja le az, aki fizetett érte.

[00:25:31]Ühüm.

[00:25:33]Uraim, ennyi volt az első rész.

[00:25:33]Egy pár perc szünet után folytatjuk.

[00:25:50][zene] Jó estét kívánok.

[00:25:57]Folytatódik a komment extra.

[00:25:59]Latmán Tamással, Hegyi Gyulával, Bá Patrikkal és nem utolsó sorban Német Balázsal.

[00:26:05]Köszönöm, hogy itt maradtatok a szünet ideje alatt is.

[00:26:07]Uraim, a második részre egy újabb, azt hiszem, mondhatom azt, hogy botrányosnak nevezhető témát hoztam.

[00:26:18]A miniszterelnök előállt a héten azzal, hogy hát ő majd beszél részletesebben egy kicsit arról az úgynevezett aranykonvo ügyről, ami ugye itt a kampány hajrában robbant ki, amikor ukrán pénzszállítók tetemes mennyiségű pénzt és aranyat akartak átvinni Magyarországon, és a NAVCsok komandója lecsapott rájuk, illetve egészen pontosan a Tech És ugye ezelőtt felszólította a legfőbb ügyészt Magyar Péter, hogy fogalmazzon meg ő valamit.

[00:26:54]Ha nem teszi, akkor délután 3árom-kor bejelentést tesz.

[00:26:58]Délután 3árom-kor kormányszóvivői sajtótájékoztató volt aznap.

[00:27:00]Magyar Péter az ige egyet a világon tulajdonképpen semmit nem mondott végül erről az ügyről.

[00:27:06]Pedig a legfőbb büyész csak annyit tett közzé ezzel kapcsolatban, hogy két nyomozás folyik párhuzamosan.

[00:27:14]És egyébként pedig ő a miniszterelnök felszólítására nem köteles bármit megtenni, hiszen az ügyészség az pontosan így, mint a törvény végrehajtó ága le van választva a törvényhozó ágáról egy demokráciában.

[00:27:28]De itt sem állt meg a történet, mert Magyar Péter még utána is üzent egy kicsit a legfőbb ügyésznek.

[00:27:33]Ezt most megmutatjuk.

[00:27:37]Azt tudom mondani ide hozzva, mert ide tartozik a tisztító tűzműveletet, hogy a magyar kózanosztra bizonyos tagjai befolyással rendelkeztek vagy rendelkeznek még mindig a nyomozati szerveknél.

[00:27:52]És arra szólítom föl a legfőbb ügyészt, hogy tisztítsa meg a saját szervezetét ezen szereplőktől.

[00:28:02]vagy ha erre nem képes, vagy nem akarja, akkor pedig távozzon a hivatalából.

[00:28:10]Jó egyébként ez a kózanosra hasonlat.

[00:28:10]Én szeretem.

[00:28:12]Tehát a maffia például erőszeretettel fenyegetett ügyészeket annak idején.

[00:28:17]Szóval, hogy hogy van ez, Tamás?

[00:28:17]Tehát azért tegyük már egy kicsit az a név tévnézők fejében tisztában, hogy a az ügyészségnek az égegyet a világon semmi a köze a kormányhoz.

[00:28:27]A jelenleg hatályos szabályok alapján és Magyarországon a 1949-es sztálini alkotmány óta ügyészség úgynevezett független modellel működik 1949-ig Magyarországon is, mint a világon nagyjából mindenhol a független az ügyészség a kormány alá volt rendelve.

[00:28:46]Én a magam részől nagyon régóta argumentálok, hogy ezt vissza kéne állítani.

[00:28:49]Már csak azért is, hogy az ilyen képmutató helyzetek elkerülhetők legyenek.

[00:28:52]A mostani hatályos szabályok alapján elvileg a miniszterelnök valóban nem szólíthatja föl a legfőbb ügyészt.

[00:28:59]Ehhez képest a legfőbb ügyész ennek a felszólításnak azért mégis csak egy bizonyos mértékig eleget tett, amit én nem értek, hogy miért, mert ez egyébként erre tényleg erre a felszólításra nem volt semmi szükség, meg nem volt jogi alapja.

[00:29:10]Igazából amit látunk magunk előtt, teljesen mindegy szerintem, hogy a politikának melyik oldalán állunk, az a teljes jogvesztettség állapota.

[00:29:18]Tehát itt a jogi szabályok nagyon régóta nagyon sok minden egyszerűen nem számítanak.

[00:29:26]A politikai kommunikáció átvette a hatalmat, a miniszterelnök fölszólítatja a legfőbb ügyészt, aki utána valamennyire teljesít, hogy miért, azt nem tudom.

[00:29:34]Miközben egyébként korábban azt mondta a miniszterelnök, hogy a legfőbb ügyészt le kéne váltani, és ehhez megvan a kéthad.

[00:29:40]Most ehhez képest helyet, hogy leváltaná fölszólítatja.

[00:29:44]Tehát itt már semmi logikát én nem látok semmiben.

[00:29:46]Ez politika.

[00:29:46]a miniszterelnök, mint a kormány képviselője ugye a témát forrón akarja tartani.

[00:29:52]És ugye az a legfőbb ügyész, aki olyan mélyen azért nem volt beásva a Fideszbe, mint az előző, akit ő lecserélt, vagy akire ő akit ő rá lecseréltek.

[00:30:03]Szerintem egy kicsit kényszerhelyzetben érzi magát, mert még abban bízik, hogy ő még meg tud felelni, és akkor a tisztítótűzből ő kimarad, ha szabad ezzel a kifejezéssel élni.

[00:30:13]Egy valami biztos, ennek a jogállami működéshez semmi köze nincs, ami történik.

[00:30:18]És én alapvetően nagyon kritikus vagyok a az új kormánnyal szemben is abból a szempontból, hogy én világosan szeretném látni azt, hogy mi is a terv, mi a röpppálya, mit akar csinálni.

[00:30:29]Ha már rendszerváltást propagáltak nagyon régóta, akkor hogy fog ez kinézni?

[00:30:33]Mert az, hogy a legfőbb ügyészt fölszólítatja a miniszterelnök, az sem papíron nem jogszerű, sem pedig politikailag nem hatékony.

[00:30:42]Tehát nem értem, hogy mi a terv.

[00:30:44]Nagyon örülnék neki, hogyha ez nem lenne.

[00:30:48]Hát lehet, hogy rájött Magyar Péter miniszterelnök, hogy a felszólítgatásai sokat nem érnek, hiszen Sullyok Tamás sem nagyon figyel az ő felszólítatásaira.

[00:30:54]De egy picit menjünk tovább ebben az ügyben, mert hát az a helyzet, hogy itt azért nem álltunk meg.

[00:31:01]Ennél tudott ez az ügy mélyebbre süllyedni.

[00:31:02]Ugye Magyar Péter nem jelentett be semmit, viszont valahogy a 444 állítólag megszerzett egy szerintük is csak állítólagos ügyészségi dokumentumot, amelyen szerepel Orbán Viktor és például Hajdú János tekfőigazgató neve is.

[00:31:18]És erre hivatkozva, erre a papírra hivatkozva, amit senki nem látott a 444-eseken kívül, Horvát Lóránt, az aranykonvo gyanúsítottjainak a védője, azt indítványozta az ügyészségnél, hogy hallgassák ki tanúént, és egyébként vegyék is őrizetbe Orbán Viktort és Hajdú Jánost.

[00:31:42]Szóval én azért még olyat nem hallottam, hogy egy állítólagos újságcikre hivatkozva egy védő indítványt tegyen egy volt miniszterelnök letartóztatására.

[00:31:52]Ez azért olyan erősnek tűnik.

[00:31:55]Balázs, te hogy látod?

[00:31:58]Abban az országban, ahol átvette a hatalmat az ukrán barátkormány, ott az ukránokat védő ügyvéd, ilyet is követelhet a magyar hatóságoktól, úgy tűnik.

[00:32:07]Ön lehet, hogy még sötétebben látom a a jelent, mint ahogy Tamás, de a a legsötétebb az egészben, hogy a hozzád hasonló jogászok nemik föl a a szavukat.

[00:32:17]Tehát ami most történik, az az példátlan Európában.

[00:32:24]Biztos, hogy te még ennél szofisztikáltabban is ki tudod fejteni, hogy miért.

[00:32:28]Amit én látok, az az önkénynek a kiépülése.

[00:32:29]Valóban a jognak semmiféle szerepe nincsen.

[00:32:33]Van egy fickó, aki az előző részben beszéltük róla, hogy milyen módszerekkel meg külső segítséggel megszerezte a hatalmat, és azt hiszi, hogy bármit megtehet ebben az országban.

[00:32:44]A Rákosi féle AVA-t akarja most éppen fölállítani.

[00:32:47]Egy mondattal leváltja az államfőt.

[00:32:49]beleírhatja az alkotmányba, hogy 12 év után senki nem lehet parlamenti képviselő, és látszólag nincsen olyan erő, ami megállíthatná, mert a mert a a joghoz értő emberek, a budapesti értelmiség az az valahol sídogál a sarokban, vagy elfordítja a fejét, vagy nem tudom, te lehet, hogy tudod, vagy lehet, hogy hogy tudjátok, hogy éppen mi történik azokban a az értelmiségi körökben, akiknek leenged kellene a vörös zászlót, hogy hé emberek, megőrült a fickó.

[00:33:25]Én azt szeretném, nagyon fontosnak tartom, és örülök, hogy el tudom mondani, hogy szerintem politikai rossz tetteket, bűnöket, ha tetszik, egy politikus esetében a politika oldja meg, kibukik a parlamentből, nem lesz miniszterelnök.

[00:33:37]Tehát ez az egész, ebben az ügyben meg kell mondanom, hogy teljes abszurdumnak tartom, hogy ezért Orbán Viktort lehessen tartóztatni.

[00:33:43]Ez az ügyvéd jobban tenné, hogyha a védenceit védené, hiszen az igazából nem tudjuk, hogy tulajdonképpen hogy került ez a pénz Magyarországra és miként ment el.

[00:33:55]És egyáltalán egy ukrán ügyfelek érdekét képviselve a magyar miniszterelnököt beböltönözni szerintem egy ostoba dolog és inkább visszafele süt.

[00:34:04]Azt gondolom és mivel azoknak szeretnék válaszolni, akik szerint az Orbán Viktort börtönbe kéne csukni.

[00:34:10]Szerintem amennyben anyagi visszaélés követett el, köztörvényes bűnt követett el egy politikus, akkor köztörvényes bűnözőként kell elbánni vele.

[00:34:19]Amennyben olyan politikai döntéseket hozott, amelyek politikai döntések és emiatt megbukott, akkor azt kell mondani, hogy ezt elfogadom.

[00:34:27]Egyáltalán valamit te is mondtad, hát ügyvédeknek nem az a feladatuk, hogy államfőket börtönbe, kivéve, hogyha ő föllép a nép ügyé, nép jogaért, emberi jogért satöbbi, de hát itten szó nem volt, és hát te vagy a jogász kettőn között.

[00:34:41]Nyilván azért máskor is előfordult ebbe az ország történetében, hogy 24 óráig valakit őzetbe tartottak és aztán elengedték.

[00:34:47]Tehát ez nem olyan bűncselekmény.

[00:34:49]Ennél komolyabb bűncselekmények is történtek az országban.

[00:34:52]Itt azért vitatkoznék, de jó, legalább egymásra vitatkozunk, de az de de szóval a lényeg azt gondolom, hogy amit amit a jogilag mondott a Tamás azzal egyetértek valóban ebben az ügyben ugyanazt tudom mondani, mint az előzőről, hogy hogy ebben nem találtok olyan nagy ügyet.

[00:35:08]És tulajdonképpen még annyit is aztán tovább adom a szót, hogy ősszel fognak jönni azok a törvények, amelyek az jövőnkről szólnak, és akkor az ellenzéknek döntő lesz, hogy azt jól bírálja.

[00:35:19]A kormányoldalon meg meg kell majd magyarázni, hogy miért születnek meg azok a döntések.

[00:35:24]Ezek szerintem még ilyen nyári pufogások.

[00:35:26]Elnézést.

[00:35:26]Nem csak gyorsan a te tények kedvére, hogy nem arról van szó, hogy itt most az, hogy most 24 óráig valakit fogva tartottak, hanem az a probléma jogilag, és ezt Horvát Lóránt nagyon régóta mondogatja, most függetlenül attól, hogy milyen jogi státusz van megbízásból, mert attól amit mondott, azt érdemes odafigyelni rá.

[00:35:45]Tehát, hogy az történt, és azt megint tény, hogy és az is tény egyébként, hogy ilyen pénz szállítások azért havi rendszerességgel történtek Magyarországon, és ezt mindenki tudta, be lett jelentve, semmi titok nem volt rajta.

[00:35:58]Orbán Viktor szó szerint azt mondta konkrétan, hogy majd akkor adjuk vissza, hogyha az ukránok küldik a gázt.

[00:36:04]Ez terrorcselekmény.

[00:36:06]Ez ez bűncselekmény.

[00:36:06]A magyar hatályos büntétő törvénykén szerint ilyet mondani, kilátásba helyezni, ez bűncselekmény.

[00:36:12]Ezt politikai kommunikációs szempontból túltolta a miniszterelnök már az akkor és hogyha ennek valamiféle most az, hogy az ügyvéd, aki nyilván azért fizeti, hogy ő az ukrán álláspontot képviselje ebben, hogy ő ezt üti, mint a forróvasat.

[00:36:25]Hát ez a dolga ügyébként, hogy csinálja, de az a probléma, hogy itt érzésem szerint azért tényleg azért ez nagyon kellemetlen, amikor egy miniszterelnök nyílt zsarolással áll elő így a nemzetközi kapcsolatokban, hogyha azt a büntető törvénykönyv bűncselekménynek minősíti.

[00:36:40]Márpedig most nem akarom idézni a BTK hatályos szakaszát a terrorcselekmény tekintetében, de valami ilyesmit mond, hogy aki nagy összegű értéket birtokába kerít, és annak visszaadását ilyen államhoz címzett feltételhez köti, az terrorcselekményetel.

[00:36:54]Bocsás meg, az Európai Bizottság jó pár évig nem adta meg Magyarországnak [nevetés] politikai feltételek miatt pénzeket, ne haragudj.

[00:37:05]Nem azért azt is nem a magyar állam tulajdonában álló tulajdontárgyakra, hogyha most jogról akarunk beszélni, akkor komolyan tegyük.

[00:37:11]azért azért azt is tegyük hozzá, hogy mondjuk egy állam energiaellátását biztosító infrastruktúra megtámadása is hasonló megítélés alá esik, hogyha azzal politikai célt akar vádlottként mondjuk kényszerhelyzetre hivatkozhat, vagy akár önvédelemre, de ez egy jogi eljárás, akkor ezt annak megfelelően kell kezelni.

[00:37:33]Lesz ilyen jogi eljárás?

[00:37:33]Mit gondoltok?

[00:37:35]Én azért meglepődnék ezen, hogyha egy jogi jogi eljárás indulna a volt miniszterelnök ellen.

[00:37:41]Magyar Péter pedig most most is csak hát végül is ki tudja, hogy tényleg feláll az AVH, akkor még végül is ez is előfordulat, de én most egyelőre azt gondolom, hogy talán annyi jogállamiság még van ebben az országban, legalábbis most jelen pillanatban június 20, nem tudom 6-án, hogy nem lesz.

[00:37:59]Lehet, hogy majd szeptemberre már ez másképp lesz.

[00:38:00]Nekem az a bajom, hogy Magyar Péter megint csak így sejtet az ügyben, meg így ilyen félmondatokat tesz, mint például a csütörtöki sajtó tájékoztatóján, és hár volt bal szerencsém ott ülni, és akkor valahogy itt úgy fogalmazott, hogy járt-e Orbán Viktor a Technek a műveleti központjában, meg hasonló sejtetéseket tesz.

[00:38:18]Nem, hogyha valami tudomása van, akkor tegyen feljelentés, még nincsen tudomása, akkor meg hallgasson és ne rágalmazzon.

[00:38:24]Hát mondjuk az, hogy egy miniszterelnök elmegy a techműveleti központjába, szerintem azért olyan annyira nem meglepő.

[00:38:28]Hát ez valószínű valószínűleg a dolgát végzi politikai reflexiókat tesz tényállási el tény tényekre.

[00:38:33]Most az, hogy olyan magaslabdákat dobált föl neki Orbán Viktor az elmúlt hónapokban, hát az, hogy azt most elkezdi elkezdte Magyar Péter lecsapkodni, én ezért ők nem fogom leköpködni.

[00:38:45]Hát ez a politikai versengés erről szól.

[00:38:47]an még ennyit hozzátenné még előző vagy korábbi gondolatmenethez ugye, hogy akkor terrorcselekménye az meg hogy büntetendő az, meg hogy Orbán Viktor ugye mit mondott, hogy akkor hogyha majd újraindítják a gázvezeték, akkor visszakapják az ukrának a pénzt és hogy akkor ez vajon bűncselek vagy sem.

[00:39:02]Hát Magyar Péter meg kis kis túlzása minden sajtótájékoztatóján minden meg nyilvános megszólalásában elkövet szerintem egy bűncselek.

[00:39:10]hogy nem vagyok jogiász, de hát azért volt nem egy bicskanyitogató, mondjuk minimum becsületsértő megszólalása az új miniszterelnök úrnak.

[00:39:19]Hát szerencsére a politikusokat a mentelmi jogna pont ettől védi a becsületsértés és a rágalmazása miatt indult eljárásoktól.

[00:39:27]Nem is gondolom, hogy az nagy baj lenne, ha minden ilyen félmondat után a bíróságra kellene rohangászni.

[00:39:31]Az előbb úgy fogalmaztál, hogy most június 26-án, hadd javítsalak, minket most június 27-én néznek.

[00:39:42]Azért is mondom ezt, mert kicsit nehéz a következő témáról beszélnünk, hiszen ma, vagyis nekünk holnap Pride.

[00:39:52]És hát itt azért ezzel kapcsolatban voltak érdekességek megint a héten.

[00:39:54]Ugye egyrészt először a szivárványszínű zászlókat egy fiatalember leszedegette a hídról, akit eljárás alá vontak.

[00:40:01]majd a Miha Hazánk ifjúsági tagozata magyar zászlókat tett a helyükre, amit aztán valaki megint csak leszedett, őt is eljárás alá vonták, és hát megy a szokásos, hogy is mondjam, a a Pride felvezető hete, amikor minden erről szól.

[00:40:17]És hát az van nagyon izgalmas, hogy mindeközben a Tiszapárt ugye úgy lépett be a hatalomba, hogy Magyar Péter miniszterelnök a győzelmi estén úgy fogalmazott, hogy ebben az országban mindenki úgy és azt szeret, akit akar majd.

[00:40:32]Ehhez képest azért a Tiszapárt ettől a Pride-etól próbált egy kicsit úgy elhatárolódni.

[00:40:37]Csináltunk ebből egy összeállítást, hogy hogyan megmutatjuk azt most nektek.

[00:40:46]Nekünk kihelyezett kormányülésünk lesz péntek délutántól vasárnap estig valahol vidéken, úgyhogy ott lesznek a kormány tagjai és a frakcióvezetői.

[00:40:53]Ott lesz a Pradon egyébként?

[00:40:55]Én személyesen nem leszek most ott, mert vissza kell utaznom az Európai Parlament helyére, de szerintem mindenkinek joga van ahhoz, hogy megmozdulást szerzzen, hogyha azt a törvényi keretek betartásával teszik.

[00:41:13]Köszönöm szépen.

[00:41:15]Az LMBT eszmék terjedését támogatja.

[00:41:18]Tavaly nem nyilvánultak meg ebben az ügyben, hanem a kenő baj én személyesen családi programon leszek.

[00:41:25]Így van.

[00:41:26]Így van.

[00:41:26]Jó ennyit.

[00:41:27]Támogatja a Tiszapárt a Pride megrendezését egyébként.

[00:41:30]Többiek is minden jó.

[00:41:32]Hát a hivatalos kommunikáció szerint szabad a Pride, a rendőrség engedélyezte.

[00:41:35]Viszont úgy tűnik, mintha a tiszások egy kicsit úgy lettek volna ezzel a Pridal, mint a macska azzal a bizonyos forrókásával.

[00:41:42]Nem, hát ez a legjobb, bocs.

[00:41:46]Bocsánat, gyök.

[00:41:48]Az a legjobb, hogyha nem tiltják be.

[00:41:49]Szerintem ez a lényeg.

[00:41:49]Aki akar elmegy, aki meg nem akar elmenni.

[00:41:52]Hiba volt tavaly betiltani.

[00:41:54]Nekem is vannak fideszes ismerőseim.

[00:41:55]Elmondták, hogy igen, igen, rossz döntés volt betiltani és aztán nem végrehajtani a betiltást.

[00:42:02]Ez a kormány ennél okosabb.

[00:42:02]Most, hogy a kormányt senki nem képviselő ott, ez nyilván vannak, akiknek ez fájni fog, de hát ez a kormány meg a politikusok dolga.

[00:42:10]Nyilván ott lesznek a kisebb ellenzéki pártoktól, akik ott szoktak eddig is lenni.

[00:42:14]Bocs, ráadásul mindemellett Ruszin Szendi Morumlus pedig azt fogalmazta meg, hogy eszükbe ne legyen az átpűtötteknek jelentkezni a seregben, mert [nevetés] aki saját magával nincs tisztában, annak biztos, hogy nem adnak fegyvert a kezébe.

[00:42:26]Szóval valószínűleg tényleg ez az LMBTQ közösség nem feltétlenül biztos, hogy ezt várta ettől a kormánytól.

[00:42:32]Nem, de a Pride a Pride nem volt a Tiszának a témája soha.

[00:42:37]Sőt, megkockáztatom, igazából senkinek nem volt a témája.

[00:42:39]Én Karácsony Gergely esetében nem lennék képvis.

[00:42:43]Igen, mindjárt eljutok ide, bocsánat.

[00:42:45]szabad.

[00:42:45]Én 2010-ig minden egyes Pride-on ott voltam, és 2010-től, amikor a megélhetési ellenzéknek ilyen kötelező megjelenési eseményévé alakult, ezt én annak idején úgy hívtam, hogy első prideozók, és akkor lelkesen vonultak és szelfizgettek.

[00:43:02]Q ennek a ennek Igen.

[00:43:04]Például tehát ennek az ellenzéknek egy ilyen politikai toposz elemévé alakult a Pride, és én onnantól már nem nagyon mentem, mert úgy voltam vele, hogy akkor bocs, eddig buli volt, ez most engem nem érdekel.

[00:43:18]A a és ugye ez a miközben ez rágyógyult az OL most maradok a tiszás fogalmaknál tehát az óellenzékre rágyógyult és volt egy ilyen gondolata, hogy a Tisza képződött 24 után hogy bizonyos témákat, ami mondjuk a Fideszel szavazók számára olyan lehet, abba nem ártják bele magát.

[00:43:36]És ugye a tavalyi azért volt egy szerintem nem hiba volt a Fidesz részéről, hogy is elengedte, betiltotta, de elengedte azt a Pride-ot.

[00:43:42]Az része volt annak a stratégiának, hogy megpróbálták helyzetbe hozni, visszahozni az uellenzéket a kicsit már magát túlnövekedő Tiszával szemben.

[00:43:51]Azért nem történt semmi.

[00:43:54]És a Tisza ezt konzekvensen fogja tartani, ami egyébként liberális szempontból nem biztos, hogy baj, mert hogyha nem akarnak ott lenni a Pride-on, mint politikusok meg kormány, hát a fenének se fognak hiányozni.

[00:44:03]Lehet, hogy egy idő időszerű lenne a Pride-ot magát depolitizálni egy kicsit.

[00:44:08]Nem véletlen, hogy pont a szélső jobb oldal pörög ez, ami most zászlókat dobálnak a hídról a Dunában, miközben igazából ez igazából mintha csak nekik lenne fontos.

[00:44:19]Ezzel az első prideozó kifejezéssel azért helyedben óvatos lennék, nehogy blaszfémiával vágoljanak miatt a többen.

[00:44:25]Érdekes egyébként amit Tamás mond, mert hogy azt mondja, hogy érdemes lenne csak, hogy ne ne maradj.

[00:44:30]Én az első bálozók mintájára van, nem az első áldozókra.

[00:44:34][nevetés] Bocsánat, én most megyé kell gondolnom, hogy mire utasz.

[00:44:38]Látod, látod.

[00:44:38]első bálózók mintára nem akarom senki érzékenységét megsérteni szóval egy érdemes lenne depolitizálni de hát nem a jobb oldal politizálta a Prideot a szélső jobboldal valóban részt vett ebben, de a korábbi balliberális ellenzék volt az amelyik ezt a szabadság felvonulásaként értelmezte és előtérbe tolta nem is csak az itthoni balliberális ellenzék hanem a nagy haladó progresszív globalista liberális fősodor nekem az a fő kérdésem ezzel az üggyel kapcsolatban, hogy tökéletesen csinálta ezt a kampányban Magyar Péter a nem foglalok állás például a Pride ügyében.

[00:45:16]Meddig tartható ez kormányon?

[00:45:16]Mikor kell AT- vagy B-t mondani az azonosneműek házasságára?

[00:45:21]Át vagy B-t mondani a gyermekek örökbefogadásának lehetővé tételére?

[00:45:25]Mondjuk az azonosveknél?

[00:45:25]Mikor kell át vagy B-t mondani Brüsszelnek végérvényesen látható módon a bevándorlással kapcsolatos izgalmas [torokköszörülés] kérdésekre?

[00:45:35]Szóval meddig lehet egyensúlyozgatni és azt mondani, hogy ó családi program van, jaj pont vidéken lesz kormányülésünk, merthogy ez ez mind megint a a blöff meg a kamu kategóri.

[00:45:45]Csak egy mondatot, csak egy közbefűzött mondatot engedj meg Balázs, mertogy azért amikor Magyar Péter azt mondta, hogy vidéken lesz kormány és frakcióülésük, azt elfelejtette mondani, hogy egyébként azért ő szombat délelőtt egy avatásra vissza tud jönni.

[00:45:59]Tehát ha nagyon akart volna, akkor a Pride-on is részt vehetett volna, de hát ezek szerint annyira nem akart.

[00:46:02]Ugye azért hát az elemi politikai stratégia, hogy nem akar egy olyan témában el nem akarja exponálni magát, ami nem az ő témája és politikai értelemben hátrányos lehet.

[00:46:14]Azt gondolom, hogy politikáról beszélünk, ezt nagyon képmutató dolog lenne úgy csinálni, mintogyha ebben nem lenne politika.

[00:46:19]Azért az örök befog az örökbefogadás ügyében azért mondott valamit, hogyha fél éven keresztül még ott vannak a kórházban megszülette gyerekek, mert nem kellenek senkinek, akkor inkább adják egy melegpárnak, mint hogy ott maradjanak a kórházba.

[00:46:32]Ez szerintem egy az embereket segítő dolog az nem segítő dolog, hogy vonulászik olyanokkal, akikkel valószínűleg ízlése nem is eng.

[00:46:40]Elég bücskönnyitogató volt az a párhuzam, amit Magyar Péter mondott, hogy akkor nem tudom én drogos holland embereskedőkhöz kerül, vagy egy azonos pár.

[00:46:47]Hát meg itt az idézetből kimaradt, hogy volt olyan, amikor úgy fogalmazott, hogy a kórházban maradt roma gyerekeknek jobb helyük van az Oanos nevű pár.

[00:46:55]Hát azokat nem fogadják őkbe, sajnos ez így van.

[00:46:57]Hát na most én azt értem, csak ebben a helyzetben, amikor gyakorlatilag minden ilyen témarésznél eljutunk a politikához, akkor van remény, vagy esély arra, hogy depolitizálni lehessen egy Pride-ot, és ne kelljen nekünk is egy vitaműsorban foglalkozni azzal, hogy mikor van Pride, mikor nincs.

[00:47:16]Nem baj az, hogyha foglalkozunk vele, mert olyan téma, ami sok embert érinti és érdekel, de politizálni sem biztos, hogy tudjuk.

[00:47:24]Ha a mainstream főpolitika nem erről fog szólni, például nem arról fog szólni egy választási kampány, hogy a nem váltó óvodásról rettegünk, az nem biztos, hogy baj.

[00:47:34]Tamás, azért maradjunk annyiban, hogy nem váltó óvodásokról külföldi példákban beszéltek.

[00:47:38]Soha nem fogalmazta meg senki, hogy itt nem váltó óvodásokat akarnak.

[00:47:41]Igen.

[00:47:41]Jó.

[00:47:41]A lényeg az, hogy azok a társadalmi kérdések örökbefogadás, amik fel ezek legitim vitatémák.

[00:47:48]Hogyha ezekkel a politika fog vitatkozni, meg a politika témája lesz, akkor egy kutya valaki beszéljen róla.

[00:47:55]Én jóban örülnék, ha nem a politikai csatatéren lennének ezek a témák, de valahol legyen.

[00:48:00]Uraim, ezekről is fogunk még majd vitatkozni másik adásokba, ebben most már semmiről.

[00:48:04]Köszönöm, hogy eljöttetek és elmondtátok mindezt.

[00:48:06]Nézőinknek köszönöm az eddigi figyelmet.

[00:48:07]Jövő héten komment extra hétvégén.

[00:48:10]Maradjanak velünk.

[00:48:17][zene] ش [zene]