Hit Rádió 36:38

Tisztítótűz és LMBTQ-propaganda: a széttöredezett magyar társadalom kihívásai - Sajtóklub

alaptörvény-módosításalkotmánybíróságpridemi hazánklmbtqközélet
Irányultság: KonzervatívKötődés: Fidesz-közeli
Tisztítótűz és LMBTQ-propaganda: a széttöredezett magyar társadalom kihívásai - Sajtóklub
tl;dr
  • A TISZA-kormány „tisztítótűz hadművelet” néven 17. alaptörvény-módosítást terjesztett be, a résztvevők a háborús retorikát szerencsétlennek és túlzónak ítélték.
  • A javaslat azonnal menesztené Sulyok Tamás köztársasági elnököt és 70 éves korhatárt vezetne be az Alkotmánybíróság elnökére, ami Polt Pétert is érintené.
  • A képviselői mandátumok 12 éves (esetleg 8 éves) korlátozása a választói akarat semmibevétele, és visszamenőleges alkalmazása a jogállam lebontását jelentené.
  • A korlátozás ellehetetlenítené számos ellenzéki és fideszes politikus indulását, amit a TASZ is aggályosnak tart a korábbi kormányellenessége ellenére.
  • A Kúria és az OBH elnökének bírók általi választása a „jurisztokrácia” irányába mutat, ahol a demokratikus legitimáció nélküli bírói hatalom erősödhet.
  • Az Erzsébet hídon a Pride-ra kihelyezett szivárványos zászlókat egy férfi a Dunába dobta, majd a Mi Hazánk Ifjai nemzeti lobogókat tűztek ki, politikai csapdát állítva a városvezetésnek.
  • A résztvevők szerint középületeken csak a magyar (és székely) zászlónak van helye, a szivárványos lobogó provokáció és hamis képet mutat Magyarországról.
  • Jonatán keresztényként a homoszexualitást bűnnek nevezte, de a kegyelem közvetítését hangsúlyozta; a zászlóbedobást nem emberek elleni támadásnak, hanem lobbi-provokációra adott válasznak tartotta.
  • Gusztáv az „ideológiai kapitalizmus” híveként a Pride betiltása helyett a keresztény-konzervatív oldal többségének meggyőző erejével győzné le az LMBTQ-ideológiát.
Részletes összefoglaló megjelenítése

A Hit Rádió Sajtóklub adásában Éva Atelia két munkatársával, Gabra Gusztávval és Nagybata Jonatánnal beszélgetett. Az első téma a TISZA-kormány által beterjesztett 17. alaptörvény-módosítás, a „tisztítótűz hadművelet”, míg a második rész a fővárosi Erzsébet hídon kialakult zászlóbotránnyal, a Budapest Pride-dal és a nemzeti lobogók kérdésével foglalkozott.

A „tisztítótűz” alkotmánymódosítás bejelentése és fogadtatása

Magyar Péter miniszterelnök rendkívüli parlamenti ülésen jelentette be a „tisztítótűz hadműveletet”, melynek keretében módosítanák az alaptörvényt. A kormányfő szerint szükség lesz egy teljesen új alkotmányra, de ez egy hosszabb, körülbelül egyéves, mindenkit bevonó folyamat eredménye lenne, addig viszont nem maradhat változatlanul a jelenlegi alaptörvény. A javaslatot társadalmi egyeztetésre bocsátották.

A névválasztás kritikája

A résztvevők egyöntetűen szerencsétlennek és túlzónak ítélték a „tisztítótűz” elnevezést. Jonatán „abszolút filmszínháznak”, háborús retorikának nevezte, és ahhoz hasonlította, mintha egy közel-keleti terrorszervezet vagy az olasz maffia (Cosa Nostra) nevezne el így egy akciót. Gusztáv megerősítette, hogy ugyanazt a háborús kommunikációt használják, amit korábban Orbán Viktoréknál bíráltak, és ez a TISZA karakterisztikájából következik.

„A Tisza az egy Fidesz 2.0, egy Fidesz turbo, vagy slimfit Fidesz…” – Gusztáv *

Jonatán hozzátette: keresztény kultúrkörből származó kifejezésről van szó, ezért nem elegáns politikai tisztogatáshoz társítani. Felidézte, hogy még az afganisztáni magyar kimenekítés is „ébredő sámán” fedőnéven futott, így egy politikai tisztogatásnak nem kellene ennyire erőszakos nevet viselnie. Mindazonáltal elismerték, hogy a kormányváltás után elkerülhetetlen valamilyen intézményi tisztítókúra, de a stílus problematikus.

A módosítás főbb pontjai

A tervezet kilenc pontból áll, ezek közül hármat emeltek ki:

  1. Köztársasági elnök elmozdítása: A módosítás hatálybalépésével Sulyok Tamás megbízatása másnaptól megszűnne. Ezt a megoldást a beszélgetők jogilag aggályosnak tartották, mert korábban egyetlen jogász sem vetette fel ezt a lehetőséget.
  2. 70 éves korhatár visszavezetése az Alkotmánybíróság elnökére: Ennek következtében Polt Pétert is menesztenék pozíciójából.
  3. Országgyűlési képviselők mandátumának korlátozása 12 évben: Később Magyar Péter jelezte, hogy a társadalmi visszajelzések alapján akár 8 évre is csökkenthetik ezt a határt.

A mandátumkorlátozás kapcsán éles vita bontakozott ki. Gusztáv abszurdnak nevezte, hogy a beérkező vélemények közül a kormány éppen a szigorításra reagálna, miközben figyelmen kívül hagyja a szakmai és társadalmi tiltakozást.

„Szerintem irreális azt meghallani, hogy azok, akik szerint a nyolc az pont elég lenne, és a 12 már túl sok, és nem meghallani azt az elképesztő erejű társadalmi és szakmai visszhangot, amit generált ez a fajta javaslat.” – Gusztáv *

Jogállami és demokratikus aggályok

Jonatán hangsúlyozta: nincs értelme a miniszterelnök időbeli korlátozásának sem, hiszen az Országgyűlés választja meg, a valódi hatalom a parlamentnél van. A képviselői mandátum korlátozását pedig a választók akaratának semmibevételeként értékelte.

„Miért gondolja azt Magyar Péter és a Tisza Párt, hogy okosabb, mint a választók, vagy félnek valamitől?” – Jonatán *

Gusztáv rámutatott: ha a korlátozást visszamenőlegesen alkalmazzák – és a normaszöveg ebben nem egyértelmű –, az a jogállam „olyan magas szintű lebontása, amit Rákosiék óta nem láttunk”. Kiemelte, hogy a tervezet gyakorlatilag eltiltja az indulástól az ellenzéki pártok számos karizmatikus politikusát. Példaként hozta Kunhalmi Ágnest, Vona Gábort, Hiller Istvánt, Szabó Tímeát, akik a TISZA győzelme érdekében léptek vissza, most pedig ők sem indulhatnának.

„Amikor valaki az ellenzéki frakciók felét kiszórja, és amikor valaki annyira nem ismeri a hálának a fogalmát, hogy azokat az embereket és pártokat is bünteti, akik az ő javára léptek vissza, és a szemükbe köp…” – Gusztáv *

A Fidesz soraiból sem indulhatna újra például Orbán Viktor, Kövér László, Lázár János, Szijjártó Péter, Gulyás Gergely, Varga György, míg a Mi Hazánk frakciójának legtapasztaltabb tagjai, Dúró Dóra és Apáti István is kiesnének. Gusztáv szerint Magyar Péter ezzel lebontja a jelenlegi jogállami rendszert és kialakítja a sajátját, ahol csak a neki szimpatikus személyek indulhatnak.

A résztvevők felrótták Brüsszel hallgatását is: míg Orbán-kormány idején minden lépésre heves uniós reakció érkezett, most „síri csend” van. Jonatán megjegyezte, hogy a Velencei Bizottság vizsgálatát a magyar hatóságok nem engedélyezték, és kérdéses, hogy a testület jelez-e az Európai Unió felé.

A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) – amelyet korábban a Fidesz-kormányok brutálisan ellehetetlenítettek – is megszólalt, és több szempontból aggályosnak találta a javaslatot. Gusztáv szerint ez különösen figyelemre méltó, mert a TASZ-nak elemi érdeke lett volna a Fidesz gyengítése, mégis megszólalt a túlzások ellen.

„Amikor a Tasz, amelyiknek elemi érdeke volt, hogy a Fidesz megbukjon, is már azt mondja, hogy azért itt kezd egy kicsit túlszaladni a bicikli, szerintem akkor láthatjuk, hogy itt valami nagyon nagyon komoly probléma készülődik.” – Gusztáv *

A bírói hatalom erősödésének veszélye

Jonatán felhívta a figyelmet a javaslat kevésbé tárgyalt pontjára: a Kúria és az Országos Bírói Hivatal elnökének megválasztása a jövőben a bírók maguk közül választanának három személyt, akik közül a köztársasági elnök nevezne ki. A bírók el is mozdíthatnák a vezetőt, ha nem megfelelően végzi munkáját. Ez szerinte a „jurisztokrácia” irányába mutat, ahol a demokratikus legitimáció nélküli bírói hatalom túlsúlyba kerülhet, hasonlóan Izrael példájához. Ajánlotta Pokol Béla „A jurisztokratikus állam” című könyvét a téma mélyebb megértéséhez.

Erzsébet hídi zászlóháború: Pride, nemzeti lobogók és provokáció

Az események krónikája

A Budapest Pride közeledtével a fővárosi önkormányzat szivárványos zászlókat helyezett ki az Erzsébet hídra. Múlt hétvégén egy férfi (egy mogyoródi lakos) ezeket eltávolította és a Dunába dobta; később előállították. Novák Előd jelezte, hogy kifizeti a bírságot, ha kiszabnak rá. Ezután a Mi Hazánk ifjúsági szervezete, a Mi Hazánk Ifjai nemzeti színű lobogókkal díszítette fel a hidat. A fővárosi önkormányzat bejelentette, hogy a Pride idejére visszakerülnek a szivárványos zászlók. Karácsony Gergely főpolgármester úgy oldotta fel a helyzetet, hogy a Pride-ot a „szabadság ünnepeként” értelmezi, így egyszerre lehetnek kint a magyar és a szivárványos zászlók.

Politikai és társadalmi reakciók

Gusztáv szerint a Mi Hazánk ügyesen használta ki a politikai lehetőséget: a nemzeti zászlók kitűzésével olyan csapdát állítottak a városvezetésnek, hogy a szivárványos zászlók visszahelyezése esetén politikai tartalmat gyártanának az ellenzéknek, ha közben a nemzeti lobogókat le kellene venni. Úgy vélte, még a liberális Budapesten is felháborodást váltana ki egy ilyen videó.

„Karácsony Gergely nagyon komoly politikai játszmát veszítene el azzal, hogyha ilyen jellegű tartalmak kezdenének el terjedni a neten.” – Gusztáv *

A vendégek elítélték a szivárványos zászlók középületeken való elhelyezését. Jonatán kijelentette:

„Semmilyen más zászlónak nincs helye egyetlen egy magyar épületen se, csak a magyar zászlónak, illetve esetleg a székely zászlónak.” – Jonatán *

Hozzátette: a főváros minden magyaré, és a zászlózás nem értékközvetítés, hanem nyilvános provokáció, mintha Árpád-sávos zászlókat tűznének ki. Elismerte ugyanakkor, hogy magánházakra bárki azt tűz ki, amit akar (az önkényuralmi jelképek tilalmán túl), de a középületeknek a közös értékeket kell reprezentálniuk.

Gusztáv hangsúlyozta: az Erzsébet híd a világörökség része, így a Pride-hónapban készült turistafotók hamis képet mutatnak Magyarországról, mintha az LMBTQ közösség többségben lenne.

„Ez gyakorlatilag egy elbábozása annak, hogy Magyarországon az LMBTQ-pártiság többségben van, ami egy hiba, mert egyszerűen nincs így.” – Gusztáv *

A főpolgármester reakcióját Gusztáv „tragikusan rossz lépésnek” nevezte, és azt a benyomást keltette benne, hogy Karácsony szinte számított is a zászlók eltávolítására, és abban bízik, hogy a „hangos kisebbség” előbb-utóbb beletörődik a vereségébe.

Keresztény és nemzeti szempontok a Pride kapcsán

Jonatán keresztényként fejtette ki álláspontját: az ország szellemi érdeke, hogy ne legyen Pride, mert az általa képviselt értékek összeegyeztethetetlenek a kereszténységgel. Bűnnek nevezte a homoszexualitást a Biblia alapján, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy ez nem gyűlöletet, hanem szeretetet és Krisztus kegyelmének közvetítését kell, hogy jelentse.

„A homoszexualitás bűn a Biblia alapján. Ez nem azt jelenti, hogy őket meg kell kövezni. Ez nem azt jelenti, hogy őket fel kell akasztani. Ez azt jelenti, hogy irányukba közvetíteni kell Krisztusnak a kegyelmét.” – Jonatán *

A zászlóbedobást nem a homoszexuális emberek elleni cselekedetnek, hanem az LMBTQ-lobbi provokációjára adott válasznak tartotta, mert az illető senkit nem sértett meg.

Összefogás vagy további megosztottság?

A beszélgetés végén mindkét vendég a társadalmi összefogás szükségességét hangsúlyozta. Jonatán szerint Magyarország demográfiai, alkotmányos, politikai, gazdasági, környezeti és társadalmi krízisben van, ezért az árkok mélyítése helyett a párbeszédre és az összetartozásra kellene koncentrálni. A magyar zászló mindenkit képvisel, szemben a szivárványos lobogóval, amely a társadalom csak egy vékony rétegét.

Gusztáv egyetértett az összefogás fontosságával, de nem értett egyet a Pride betiltásával. Ő az „ideológiai kapitalizmus” híve: ha a keresztény-konzervatív oldal többen van és meg tudja győzni az embereket az igazáról, akkor azzal kell felülkerekednie, nem tiltással.

„Ha mi vagyunk többen, ha mi tudunk több embert meggyőzni arról, hogy a mi igazságunk az igazság, akkor azt mutassuk meg. Akkor mi győzzük le a másik ideológiáját azzal, hogy megmutatjuk, hogy mi vagyunk többen és nekünk van igazunk.” – Gusztáv *

Példaként említette a Családi Büszkeség Menetét, és pozitív együttműködésként hozta fel, hogy a Mi Hazánk eltolta a saját rendezvényét, mert az egybeesett volna a Magyarok Országos Gyűlésével.

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • Nincs ilyen szakasz.
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:00]Sok szeretettel köszöntöm a Hit Rádió minden kedves nézőt és hallgatóját.

[00:00:01]Egy sajtóklubban jelentkezünk ebben az adásban.

[00:00:05]Én Éva Atelia vagyok és ezúttal két kollégámat köszöntöm itt a Hit Rádiónak műsorvezetőit.

[00:00:09]Gabra Gosztávot és Nagybata Jonatánt.

[00:00:12]Sziasztok, üdvözöllek itt a stúdióban titeket.

[00:00:15]Sziasztok.

[00:00:15]Sziasztok.

[00:00:17]Elsőként a alaptörvény 17.

[00:00:17]módosító javaslatáról fogunk beszélgetni.

[00:00:22]Az adás második felében pedig az Erzsébet, híd és különböző zászlók körül kialakult hát különös történetről.

[00:00:32]Nem is tudom, hogy ezt hogy lehet jobban leírni, de akkor kezdjük mindjárt az alaptörvény módosítási tervezetével.

[00:00:37]Hétfő rendkívüli ülést tartott a parlament, és ezen Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, hogy elindítják a tisztító tűzműveletet.

[00:00:48]Ennek keretében módosítanák az alaptörvényt.

[00:00:50]Az alap elgondolás az az, hogy szükség lesz egy teljesen új alkotmányra, de ezt egy hosszabb folyamat keretében alkotnák meg.

[00:00:57]Azt mondják, hogy mindenkit be szeretnének vonni, körülbelül egy éves időtartammal számolnak, mire ez elkészülhet, de addig nem maradt vált nem maradhat változtathat változatlanul a mostani alaptörvény, és ezért különböző módosításokat iktatnának be.

[00:01:11]Ezzel a gondolattal, ezzel az indoklással alapvetően mennyiben értetek egyet?

[00:01:19]Hát kezdjük ott, hogy abszolút cinema, abszolút filmszínház.

[00:01:23]A Magyar Péter ugye tisztító tűzhadműveletnek nevezte el, ami háborús retorika.

[00:01:31]Hát hát nem nem csak háborús retorika, nem?

[00:01:33]Most ezt egy pillanatra még hagyjuk is, de tényleg úgy néz ki, mintogyha hát a ha már itt szóba került ugye az olasz maffia Kózanosra meg ilyenek, akkor ők vagy egy egy közelkeleti terrorszervezet vagy valami ehhez hasonló stílusú nem tudom hadművelethez szokták társítani az ilyen típusú neveket.

[00:01:54]Persze hát háborús retorika nyilvánvalóan igaza van a Jonatán.

[00:01:57]amivel kritizált Orbán Viktorikat.

[00:02:00]MSA mondom azt mondanám azt, hogy amivel kritizált Orbán Viktorikat, azzá váltak, de mindig is azok voltak.

[00:02:07]Tehát igen, de szerintem ez egyébként valahol következik a Tiszának a karakterisztikájából, hiszen mint ugye nagyon hosszú ideje beszélünk róla, nem csak én, eztám sokkal okosabb és műveltebb emberek is mondják, hogy a Tisza az egy Fidesz 2.0, egy Fidesz turbo, vagy slimfit Fidesz, vagy tehát, hogy egy csomóféleképpen meg lehet ezt fogalmazni.

[00:02:26]Ö igazándiból az a helyzet, hogy úgy tűnik, hogy a magyar választóknak jelen pillanatban erre van igénye, mert látható Anatis Tiszának még mindig, ha nem is olyan döbbenetes mértékben, mint mondjuk a választások előtt vagy közvetlenül a választások után, de nő a támogatottsága, nő ez a fajta társadalmi fölhatalmazás vagy megerősödése a a Tiszának, és ez annak köszönhető, hogy Magyar Péter valamit nagyon eltalál most.

[00:02:55]Na most a probléma az, hogy ettől még az, amikor ilyen fajta retorikát használ, ahogy Orbán Viktor esetében, ugye az ő esetében se lesz ettől még etikus.

[00:03:05]Szóval mindegy.

[00:03:05]Ennyit a névről.

[00:03:05]Most hagyom, hogy megszólalj te is, aztán utána majd kitérünk a tartalmi elemekre.

[00:03:13]Én azzal szeretném kezdeni, hogy bárki, aki a köztulajdont, a közvagyont eltulajdonítatta, vagy visszaélt vele, azt én szeretném, hogy börtönbe kerüljön.

[00:03:22]Ez szerintem egy olyan alapelv, amit minden kormányzatnak a szemöt kell tartania, mert az a mi pénzünk, azt azért adtuk oda a kormányzatnak, hogy helyesen szervezze meg az állam működését.

[00:03:35]Nem tartom szerencsésnek a névválasztást.

[00:03:39]Eleve ez egy keresztény kultúrkörből származó kifejezés.

[00:03:42]És most azt mondod, hogy Magyar Péterig kipurgálják a fideszes méte.

[00:03:49]Így is lehet fogalmazni.

[00:03:49]Igen.

[00:03:49]És én nem tartom szerencsésnek, hogyha az egyik párt az kifejezetten próbál erre így így rájátszani, akkor se volt szerintem elegáns, amikor ezt a Fidesz csinálta.

[00:04:01]Bár akkor annak egyébként nagyobb jó alapja volt meglátásom szerint, és most se elegáns, amikor a Tisza csinálja ezt.

[00:04:07]Szerintem jobb ezeket a én ugye nem vagyok római katolikus, de jobb lenne, hogyha ezt a kifejezést meghagynánk a római katolikusoknak, és hogy az ő saját értelmezési keletrendszerük alapján tudják ezt a szót elhelyezni.

[00:04:17]És szerintem nem szerencsés, hogyha ilyen kifejezések társolnak mellé, mert hosszú távon egyébként ez elhiteltelenítheti ezt a fogalmat is.

[00:04:25]M bocsánat, tehát hogy meg a hadseregnek, tehát emlékezzünk már vissza, amikor az utóbbi évtizedek legfontosabb magyar katonai akciója a az afganisztáni kimenekítés zajlott a magyar honvédségnek a szervezésében, amikor magyar honvédkatonákat kellett hirtelen gyorsan hazahozni Afganisztánból, akkor a sámán hadművelet volt, vagy vagy valami ilyesmi ébredő sámán hadművelet volt a neve, vagy valami ilyesmi, ha jól emlékszem.

[00:04:54]Ehhez képest egy szimpla politikai tisztogatás, ami normál esetben nem kéne, hogy ennyire durva és vad és erőszakos retorikájú legyen, hanem egy kormányváltás után viszont általában elengedhetetlen, hogy megtörténjen egyfajta politikai tisztítókúra így a az intézményekben.

[00:05:09]Ez azt hiszem elkerülhetetlen, de mindenképpen problematikus, hogy ennyire nagy svunkkal és ennyire erőszakosan zajlik.

[00:05:20]Ezzel együtt az a helyzet, hogy hogy ennek bezig jutott egy ilyen név, egy ilyen választás, és szerintem jobban hangzott volna, hogyha az afganisztáni kimenekítést hívják tisztító tűzprojektnek, ezt meg ébredő sámánnak.

[00:05:32]De de mindenesetre most már így és megindítjuk az ébredősel márhat.

[00:05:39]Nem tudom, valahogy nem valahogy szerintem is ez a ez az névválasztás nekem nem szimpatikus, de láthatólag ül.

[00:05:46]Úgyhogy beszéljünk egy kicsit akkor a tartalmi elemekről.

[00:05:48]Szerintem nyilván nem akarom átverni azt a pont ezt akartam mondani, hogy akkor a szimbolikus jelentőségről térjünk rá arra, hogy mit taglal pontosan ez a módosítási tervezet.

[00:05:56]Alapvetően kilenc pontja van egyébként.

[00:05:58]Ezt most társadalmi egyeztetésre bocsátották, szóval a kormány.hu oldalon mindenki ezzel kapcsolatban elmondhatja a véleményét.

[00:06:07]És Magyar Péter úgy is nyilatkozik, hogy nyitottak a visszajelzésekre.

[00:06:10]Most a három legfontosabb pontot emelném ki.

[00:06:12]Az egyik, hogy megkaptuk a választ, hogy hogyan mozdítanák el Sullyok Tamást a pozíciójából, mert gyakorlatilag azzal, hogy a 17.

[00:06:21]alkotmány módosítás életbe lép, az ő megbízatása másnaptól megszűnne.

[00:06:25]Ezen felül visszavezetnék a 70 éves korlátot az Alkotmánybíróság elnöke vonatkozóan.

[00:06:33]Emiatt Polt Pétert is menesztenék a pozíciójából, illetve az országgyűlési képviselőknek a mandátumát 12 évben korlátoznák.

[00:06:41]Azóta egyébként Magyar Péter nyilatkozott úgy, hogy fontolgatják a nyolc évet, mert olyan visszajelzés érkezett a társadalmi egyeztetése hozzájuk, hogy lennének olyanok, akik ezt támogatják.

[00:06:51]Egyébként nagyon sok kritika érte különösen az utolsó pontot, de mindegyiket, amelyiket említettem, ti hogyan értékelitek?

[00:07:00]Bocsi, csak két dolog.

[00:07:00]Egyrészt, tehát ne vedd el a kenyeremet, vigyázz.

[00:07:03]Nem, hát őszintén, tehát most így gondolkodtam, hogy nektek van olyan élő ismerősödök, bárki, aki azt mondta, hogy tudjátok mit?

[00:07:14]Nem, nem 12 év az túl sok, legyen nyolc.

[00:07:17]Legyen nyolc a képviselőknek is, mert nyolc év, érted, most négy év alatt végig kell tudni vinni egy projektet, és akkor már a nyolc is nagyon sok.

[00:07:26]Én nem nem nem az, hanem hogy valaki így gondolkodik, tehát amikor van egy ilyen közhangulat a miniszterelnök korlátoz persze, de aztán felnőnek és elmennek gimnáziumba meg egyetemre.

[00:07:35]Na jó, én én nem degradálok le senkit, én csak azt mondom, hogy szerintem irreális azt meghallani, hogy az akik szerint a a nyolc az pont elég lenne, és a 12 már túl sok, és nem meghallani azt az elképesztő erejű társadalmi és szakmai vízhangot, amit generált egyébként ez a fajta javaslat.

[00:07:56]Tehát szerintem valahol abszurd elképzelés.

[00:08:01]is itt tudom, hogy már egyes adásokban bizonyos emberek már szóba hozták, hogy ki mindenki volt az, aki több mint 12 évig volt országgyűlési képviselő.

[00:08:11]Ki mindenki volt az, aki egyébként több mint nyolc évig volt miniszterelnök Magyarországon.

[00:08:15]Nagyon sok kiváló politikust lehetne egyébként mindkét esetbe fölhozni.

[00:08:19]Ö szerintem most az adás szőke miatt ne menjünk bele részletesen, de Tiszakálán szerintem mind a kettőre egy jó példa.

[00:08:26]Mindegy, a lényeg csak az, hogy egyszerűen szerintem ez pont egy olyan abszurditás, amivel hosszútávon számolnia ki kell a Tiszának, hogy előbb-utóbb vissza fog ütni.

[00:08:39]És mindegy.

[00:08:39]A másik, hogy én csak azt nem értem, hogy ha ilyen egyszerű egy köztársasági elnököt lemondatni, hogy beleírjuk az alaptörvénybe, hogy hát mostantól az alaptörvénybe van írva, hogy akkor ettől a pillanattól.

[00:08:50]Igen.

[00:08:54]Ez miért nem merült föl egyetlen jogászba se, mielőtt beterjesztették a javaslatot?

[00:08:57]Tehát egy csomó fajta verzió volt, hogy így lehet elmozdítani Súlyog Tamást, úgy lehet elmozdítani?

[00:09:02]A, mert ez jogállami aggályos, tehát ez jogállami szinten aggályos, hogy ezt így terjesztették be.

[00:09:07]Pont ezt akartam mondani.

[00:09:09]Pontosan.

[00:09:09]Tehát én nem értek a joghoz, soha nem tanultam jogot.

[00:09:11]És nekem ez így nekem csak azt tűnt föl, hogy aki viszont ért a joghoz, senki nem beszélt ilyen lehetőségről, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki ebből.

[00:09:23]Én először akkor reagálnék erre a 812-re.

[00:09:27]M miért gondolja azt Magyar Péter, hogy okosabb, mint a választók?

[00:09:31]öö miniszterelnök esetében is teljes mértékben felesleges korlátot állítani, mármint hogy időkorlátot, mert az országgyűlés választja meg a miniszterelnök.

[00:09:41]A tényleges hatalom alapvetően az országgyűlésnél van, de hogy az országgyűlési képviselőkre minek?

[00:09:46]Tehát ha valaki valakit úgy ítélnek meg a választók, hogy évtizedek óta jól végzi a munkáját és képviseli az érdekeiket, akkor mi az oka annak, hogy ő nem indulhat újra?

[00:09:59]Miért gondolja azt magyar Péter és a Tiszapert, hogy okosabb, mint a választók, vagy félnek valamitől?

[00:10:03]Én ezt nem értem.

[00:10:05]Emellett, hogyha ezt visszamelőleges hatállyal csinálják, és ez nem derül ki teljes mértékben az alaptörvény módosítás szövegéből, akkor ez a jogállamnak egy olyan magas szintű lebontása, amit szerintem Rákosiék óta nem láttunk Magyarországon.

[00:10:19]És úgy érzed, hogy hogy aki a következő választásokon már 12 évig volt képviselő, úgy visszamenőleges, hogy a múltra vonatkozik, akkor ő már nem indult.

[00:10:29]Nem egyértelmű a normaszövegből.

[00:10:31]Elolvastam, nem egyértelmű.

[00:10:31]És nem szeretek rákosékkal dobálózni.

[00:10:36]De amikor valaki az első intézkedései között a legnagyobb ellenzéki párt miniszter potenciális miniszternök jelöltjét és vezetőjét eltiltja a választásoktól való indulástól.

[00:10:46]Amikor valaki az ellenzéki frakciók felét kiszórja, és amikor valaki annyira nem ismeri a hálának a fogalmát, hogy azok azon embereket és pártokat is bünteti, akik az ő javára léptek vissza, hogy magyar péterék meg tudják nyerni ezt a vesztest és a szemükbe köp.

[00:11:06]Kunhamnes pont összetette fel.

[00:11:06]Kun Ágnes, Vona Gábor, Hiller István, nagyon sokan vannak, akik egyébként lehet, hogy jól, lehet, hogy rosszul végezték a dolgokat, de a választók megtisztelték a bizalmukat.

[00:11:17]És ne haragudj, Joni, Szabó témát kihagytad.

[00:11:20]Ne haragudj, Szabó téma, igazad van.

[00:11:20]De a lényeg az, hogy ez incorrect.

[00:11:25]Inkorrekt azért, mert ők ezek a személyek jó hiszemén léptek vissza.

[00:11:27]És Magyar Péter azt ígérte, hogy majd lesz, hogy hogy ők majd újra elindulhatnak, és hogy egy demokratikusabb választás fog jönni ezután.

[00:11:34]En ehelyett pedig kiderült az, hogy Magyar Péter ferdítette a valóságot, és a valóság az az, hogy eltiltja ezeket a politikusokat is az indulástól.

[00:11:42]Magyar Péter egy az egyben lebontja a jellegi jogállami rendszert, és kialakítja a saját rendszerét.

[00:11:47]Ennek lehetünk a szemés fültanui, ahol csak az az ember indulhat el a választáson, aki hát valljuk be, aki magyar, aki szimpatikus.

[00:11:57]Aki neki szimpatikus.

[00:11:57]És ebből az következik, hogy az összes olyan karizmatikus politikusa a Fidesznek és a mi hazánknak, tehát a két legnagyobb ellenzéki pártnak, bocsánat, a két parlamenti pártnak a tészen kívül van az összes karizmatikus politika kiesik.

[00:12:10]Politikusal kiesik.

[00:12:10]Torockai látó politikai elitváltás lényegében.

[00:12:14]De de de elitváltás torai pont nem esik ki egyébként.

[00:12:18]Ja bocsánat.

[00:12:18]Novák Katalin Dúródóra.

[00:12:20]Novák Novák előtt.

[00:12:20]Novák előtt bocsánat.

[00:12:22]Dúródóra és Apáti István.

[00:12:22]Azért három húzóneve a mi hazánknak tudod a frakció, a frakció legtapasztaltabb része és a fele.

[00:12:31]Emellett a Fidesz frakcióban nem ülhet be majd Lázár János, szerintem Sziertó Péter sem, Orbán Viktor, Kövér László, Valla György.

[00:12:40]Pont ezt akartam mondani, hogy aki most bennül, ők közülük is egy csomóan nem ülhetnek be.

[00:12:43]Egyébként Gulyás Gergelys, ha jól számolom.

[00:12:47]Őt ő ebben benne nem vagyok biztos.

[00:12:48]Lehet, lehet, hogy neki ez pont a harmadik és emiatt.

[00:12:49]Igen.

[00:12:49]Egy szó mint 100.

[00:12:51]Ez egy abszolút, tehát jogállami keretek között ez mérhetetlen, hogy ez mennyire jogállami.

[00:12:56]Tehát ez ez olyan alatt már az autoriter szintzelítünk.

[00:12:58]És azért mondom ezt, mert a Fidesz kormányzat 16 éve se volt teljesen jogállami és demokratikus minden pontjában, de a Fidesz nem hivatkozott minden mondatában a jogállamra.

[00:13:11]Valószínűleg ezt illiberális demokráciát építi.

[00:13:12]Úgy ez volt a miniszterelnöknek a mondása.

[00:13:16]Demokr, de nem tiltott el senkit a választásokon való indulástól.

[00:13:17]Magyar Péter most erre az útra lépett rá, és szerintem ez nagyon veszélyes út.

[00:13:24]Láthatólag fél, bocsi.

[00:13:24]Tehát láthatólag fél.

[00:13:26]És egyébként nem csodálom, hogy Magyar Péter iszonyú felháborodással vette tudomásról, amikor Súlyak Tavás alkotmányos válságot hozott ki, hozott létre, és a velencei bizottsághoz fordult.

[00:13:40]számomra nagyon jó kérdés, hogy a velencei bizottság, akinek egyébként tudtom, legalábbis legfrissebb sajtóhírekszerit nem engedték be, vagy nem engedték vizsgálódni itt Magyarországon a képviselőit a ebbe a konkrét köztársasági elnöki ügybe, hogy ők fognak-e például az Európai Unió felé így jelzéseket adni arról, hogy itt ugye nem egy uniós szelf, hanem ők az Európa tanácshoz tartoznak.

[00:14:04]Ez világos, csak azért, hogy mondjam, tehát nem ugyanazok a szervezetek, de vannak összefonódások.

[00:14:13]Előbb-utóbb ez befolbe veszik abszolút gyakran figyelembe veszik egyébként az unióban is az a velencei bizottságnak az ajánlásait.

[00:14:20]Én azt nem értem, hogy Brüsszelből miért nem prüszkölnek hangosan.

[00:14:22]Tehát amikor Orbán Viktorék megmozgatták a fülcimpájukat, akkor már Brüsszelben oblott össze két-három épület.

[00:14:29]akkora tragédia történt, amikor magyar Péterék éppen bontják le a maradék jogállamot, akkor pedig Siri csend, tehát hogy ténylegesen emellett 42 jogász végzettségű személy vagy egyetemi tanár csinált egy nyilatkozatot, hogy hogy ig alátámasszák a a magyar péteréket, hogy vontsák le a nert és mondassák le a közjogi méltóságokat.

[00:14:55]Én azt azt a hatalmas problémát látom, hogy hogy akik eddig hangos szóval üvöltözték azt, hogy jogállam, jogállam, jogállam, azok most a úgy akarnak új jogállamot építeni, hogy autoriter eszközöket használnak hozzá.

[00:15:09]És egyébként ezt meg az Alkotmánybíróság mondta ki a rendszerváltás idején, hogy nem lehet jogállamot építeni jogállami eszközök, tehát hogy autoriter eszközökkelkel.

[00:15:21]Jogállami eszközök ellenében.

[00:15:24]Így van.

[00:15:24]Na most láthatólag ez egy jogi vita, tehát itt jogász közösségen belüli, de a jogász közösségen belüli vita.

[00:15:32]Amíg ez a vita nem kerül rendezésre, addig ne hozzanak már a vita egyik oldala mellett állást foglalva törvényeket.

[00:15:43]Hát az pont egyébként ezzel a javaslattal kapcsolatban, hogy maximalizálnak, hogy hány évig, hány évig lehet valaki képviselő, kiadott egy véleményezést, és több szempontból is aggályosnak találták.

[00:15:52]Ez a társaság a szabadságjogokért szervezett, és például az egyik érvük az volt, hogy nem szerepelt a választási kampány közötti témáknál, tehát a választók erről nem foglaltak állást, és az, hogy most öt napra társadalmi egyeztetésre küldik, az nem elegendő.

[00:16:08]Illetve bocsi ennyi időre Lázár János is odaküldte a KRES társadalmi egyeztetésre, tehát hogy na mindegy.

[00:16:14]De másik pedig a Taszfajon felszólalt akkor is, amikor az LMBTQ kérdésben szólgatnak fel magyar Péterék, mert az se kerül bele problém.

[00:16:21]Nem, bocsi, bocsi, bocsi.

[00:16:23]Tehát a TAS az egyébként egy brutálisan szétszívatott szervezet volt a Fidesz kormányok alatt és számomra ez a legmegdöbbentőbb benne, hogy a TAS megszólal.

[00:16:36]M nyilvánvalóan természetesen a, hogy mondjam, tehát egy normális, mondjuk egy, hogy mondjam, egy Fideshez közeli jobboldali szervezet esetében semmi meglepő nem lenne abban, hogyha folyamatosan vernék a vészharangot.

[00:16:49]De amikor az a Tasz, amelyiknek elem érdeke volt, hogy a Fidesz megbukjon, is már azt mondja, hogy azért itt kezd egy kicsit túlszaladni a bicikli, miközben nekik az egy nagyon fontos érdekük, hogy fideszes képviselők minél kevesebben térhessenek vissza a parlamentbe, és minél gyengébb legyen a Fidesz, amikor a Tasz ennek ellenére is már megszólal, szerintem akkor láthatjuk, hogy itt valami nagyon nagyon nagyon komoly probléma készülődik.

[00:17:14]Hát ez biztos.

[00:17:14]Igen, tehát az tényleg a jogállamnak a porbatíprása.

[00:17:15]Én amit még kiemelnék, és amiről kevesebb szó esik a médiában, az az, hogy a Kúria elnökét, illetve az Országos Bírói Tanács elnökét, vagy országos bírói hivatal elnökét, OVH elnökét, azt ugye most úgy van, hogy a hogy hogy a alapvetően a kormányzat jelöli és azt úgy kívánják megváltoztatni az alaptörvényt, hogy a bírók maguk közül választanak három szemét, akit utána a köztességi elnök választ már, és ő nevezi ki.

[00:17:44]És ezen személyek elmozdítása kapcsán is került be új rendelkezés, miszerint a bírók, ha úgy döntenek, hogy nem jó a bíró, aki vezeti ezt a szervezetet, elmozdíthatják.

[00:17:58]Na most itt csak annyi probléma van, hogy veszély, én annak a veszélyét látom, hogy a hogy a bírói hatalom túlságosan meg fog erősödni.

[00:18:07]Láttuk Izraelben azt, hogy a az alkot és ugye emellett az alkotmánybíróság plusz jogokat kap satöbbi satöbbi, de hogy Izraelben is az a helyzet, hogy az alkotmánybíróság maga választja meg a tagjait.

[00:18:16]Ö egy olyan ezt Pokéle úgy fogalmazta meg, hogy jurisztokratikus berendezkedés lehet, vagy potenciálisan lehet, ami ami a demokrácival ellentétes.

[00:18:26]És hát olyan emberek fognak jogalkotói tevékenységet vagy jogfejlesztői tevékenységet végezni, akik nem lettek demokratikus módon megválasztva és semmilyen demokratikus legitimációval nem rendelkeznek, mert hogyha az a Kúria elnökét nem az országgyűlés választja meg, akkor nincsen semmilyen közvetett vagy közvetlen demokratikus elem benne, amennyiben az Országgyűlés választja meg, akkor mondhatjuk azt, hogy azok az emberek, akiket mi megszavaztunk, megszavazzák azt.

[00:18:53]Tehát ez egy demokratikus felhatalmazás.

[00:18:55]Így van.

[00:18:55]De ha ez nincs meg, akkor semmilyen legitimációja nincs a néptől.

[00:18:59]És és még a közigazgatásban is az utolsó hivatalig mindennek működ ennek a demokratikus láncolatnak működnie kell, ennek a legitimációs láncolatnak.

[00:19:11]És itt ez elvérezhet, és létrehozhat egy jurisztokráciát, aminek az a veszélye, hogy hogy nem a nép által megválasztott személyek fognák valósan gyakorolni a hatalmat, hanem azok a bírók, akik kényük kedvük szerint értelmezhetik akár a törvényeket.

[00:19:27]Még nem tartunk itt.

[00:19:27]Ez a törvényvalat se egyből ide vezet el bennünket, de megnyit egy ilyen lehetőséget.

[00:19:32]Ezért erre szerintem például vigyázni kell.

[00:19:34]Mindenkinek ajánlom Pokol Béla juris a Pokor Béla a jurisztokratikus államcímű könyvét.

[00:19:42]Térjünk rá a másik témánkra, meg biztos, hogy sokat fogunk beszélgetni erről az alkotmány módosítási tervezetről.

[00:19:46]Ugye egy másik eset így a fővárosbara korlátozódott, de elég sokan felfigyeltek rá az elmúlt napokba, hogy közeleg a Budapest Pride, és ennek alkalmából a fővárosi önkormányzat szivárványos zászlókat helyezett ki az Erzsébet hídra.

[00:20:02]Múlt hétvégén egy férfi ezeket eltávolította és a Dunába dobta.

[00:20:07]És ezt követően a mi hazánknak egy ifjúsági szervezete nemzeti színű lobogókkal díszítette fel az Erzsébet hidat.

[00:20:14]Erre úgy reagálta a fővárosi önkormányzat, hogy a Pride idejére bejelentették, hogy vissza fognak kerülni a szivárványos zászlók.

[00:20:21]Viszont sokan úgy gondolták, hogy az önkormányzat egy kicsit ilyen kellemetlen helyzetbe kerül, hogy nyilván nem nem veheti le a nemzeti zászlókat, mert azt nehéz megmagyarázni.

[00:20:34]De Karácsony Gergely ezt úgy oldotta fel, hogy úgy értelmezi az egészet, hogy az emberek ezt egyfajta ilyen szabadságünnepnek tartják, és kint lehet egyszerre majd a magyar és a szivárványos zászló is, merthogy a Pride egy szabadság ünnepe az ő értelmezése szerint, és ahogy értelmezi így az emberek szerint is.

[00:20:52]Hogyan értékelitek ezeket az eseményeket?

[00:20:57]Bocsánat, csak hogy klasszikust idézek egyből az elején.

[00:20:58]Gellért a hegyről nézi, hogy Erzsébet lemegy hídba.

[00:21:00]Ez ez ugye Pajor Tamás.

[00:21:03]Na most én voltam tán a szerkesztőség az első, aki észrevettem, hogy kikerültek ezek a zászlók, mert ott mentem hazafelé és hát én is majdnem lementem hídba, tehát hogy Igen.

[00:21:14]Emlékszem, amikor küldted nekem, hogy De nem te szedted le őket?

[00:21:17]Nem, nem én szedem le őket.

[00:21:17]Egy mogyoródi férfi volt közben ugye beazonosították elő állították.

[00:21:20]Novák előd egyébként jelezte, hogy ő fizeti a hogyha bírságot szabnak ki vele, vagy ehhez hasonló.

[00:21:25]M ami egyébként az a helyzet, hogy a mi hazánknak végre van egy politikai lehetősége, mert nagyon sokáig úgy tűnt, hogy ők ilyen tényleg ilyen mini fideszek lesznek, akiknek valahogy nem megy a a kitörés a Fidesznek az ellenzéki árnyékából.

[00:21:41]Tegyük hozzá, hogy azért, mert Magyar Péter mindent megtett azért, hogy a kettő pár jó, hát nyilvánvalóan, tehát ő már fölajánlotta az egyesülést is, meg ilyenek, de én csak arra akarok kijukadni, hogy itt a Mi Hazánknak viszont volt egy darab lehetősége, és azt szerintem maximálisan kihasználják.

[00:21:54]Ugye az ifjúsági szervezet, amit említettél, az a Miha Hazánk ifjai.

[00:21:58]Tehát ez konkrétan az ifjúsági tagozata a pártnak, és szerintem az egyetlen helyes dolgot tették, mert nyilván nem állhatnak ott éjjel nappal aktivisták, hogy megakadályozzák mondjuk a fővárosi önkormányzat munkatársait abban, hogy kirakjanak szivárványos zászlót, de az szerintem mégis csak föladja valamilyen szinten a leckét a főváros munkatársainak.

[00:22:16]ö hogy ha ki akarják rakni a pridezászlókat, akkor azzal politikai tartalmat gyártanának a mondjuk a Mi Hazánknak, vagy éppen a Fidesznek, hogyha közben leszednék a nemzeti lobogókat.

[00:22:29]Tehát egy olyan videó kell, hogy fölkerüljön a netre, amin éppen kihúzzák a a nemzeti színű lobogót, és helyére rakják a Pride zászlót, és valószínűleg kitör a káosz, és egyébként baloldali város ide, liberális értelmiségi fellegvár Budapest oda.

[00:22:44]Az a helyzet, hogy még Budapesten is valószínűleg óriási felháborodás lenne abból, és Karácsony Gergely nagyon komoly politikai játszmát veszíten el azzal, hogyha ilyen jellegű tartalmak kezdenének el terjedni a neten.

[00:22:59]esetleg az, hogy mellé kerül, az egy másik kérdés.

[00:23:01]Meglátjuk.

[00:23:01]Szerintem ez nem ért itt véget ez a sztori.

[00:23:04]Nyilván nem, hiszen Karácsony Gergelyik azt ígérték valóban, hogy visszakerülnek ezek a zászlók.

[00:23:11]Hát az, hogy ők ezt hogy oldják meg, és hogy tényleg ott lesznek-e a zászlók, amikor jön maga a felvonulása, az egy másik kérdés.

[00:23:16]Mindenesetre egyébként, és ez talán itt egy picit lehet a békének a pontja is, hogy ha ott vannak a magyar zászlók, gondoljunk akármit az Lenbétikú közösségről.

[00:23:26]Én a nagyon nagyon nagyon nagyon nem rajongok azért a lobb tevékenységért, amit ezalatt a betűdleves alatt próbálnak itt itt Magyarországon is meghonosítani.

[00:23:35]Ö de az a helyzet, hogy ha ezek az emberek vállalják, hogy ők magyarok, az nekünk jó, mert pont azt a fajta globalista élét lehet ezzel egy picit legalább elvágni a Pride-nak, amivel megpróbálják Budapestnek és egyébként hosszútávon egész Magyarországnak is a nemzeti szövetét megkárosítani.

[00:23:59]megpróbálják a magyart magyar ellen fordítani, hogyha ezek az emberek is magyarságtudatosan melegek, vagy magyarságtudatosan tagjai ennek a közösségnek egyébként, az szerintem valamilyen szinten gátat vet annak, hogy a magyart a magyar ellen tudják usztítani.

[00:24:15]Akármennyire is nem értek egyet semmilyen szinten se a Priden-nak az üzenetével, se azzal a annak a zászlónak az üzenetével, amit kitűztek az Erzsébet hídra.

[00:24:23]És egyébként fölháborítónak és gyalázatosnak tartom azt, hogy bármifajta társadalmi egyeztetés vagy bármifajta legitim politikai fölhatalmazás nélkül Karácsony Gergely két tolvonással mondta azt, hogy akkor mostantól ezek így ott vannak és akkor tessék, mert P it holnap van.

[00:24:44]Szerintem ez egy borzasztó politikai döntés Karácsony Gergely részéről és őszintén azt gondolom, és egyben talán remélem is, hogy rá fog fizetni erre a húzására.

[00:24:55]Gustá minden szavával egyetértek.

[00:24:55]Ilyen se volt még talán a sajtóklubok történetében.

[00:25:01]Ez az ügy hozott össze tudod, tudod néha jól kell barátokat választani.

[00:25:06]Így van.

[00:25:06]A lényeg az, hogy amit amit én még hozzátennék, hogy ezeknek a zászlóknak természetesen semmi helye nincsen országunk fővárosában.

[00:25:17]Se a városházánál, se az Erzsébeton se a városházán, se az Erzsébet hídon.

[00:25:21]Semmilyen más zászlónak nincs helye egyetlen egy magyar épületen se, csak a magyar zászlónak, illetve esetleg a székely zászlónak.

[00:25:28]Tehát, hogy a Európai Unió zászlója.

[00:25:31]Nem, én szerintem az Európai Unió nem az Európai Unió intézménye a magyar parlament, hanem magyar emberek intézménye a magyar parlament.

[00:25:36]Tehát nyilván a ha valaki kiteszi a székhelyzászlót, az egy másik kérdés, mert a székhelyzászló az a magyarság nemzettestének egy részének a tehát ha valaki kitesz felvidéki magyar zászlát, azzal sincs semmi probléma.

[00:25:49]De semmilyen kisebbség nem jogos, semmilyen kisebbség nem jogosítható fel arra, hogy széljel plakátolja, vagy széljel zászlózza a fővárosunkat.

[00:26:01]A főváros az összes magyaré, mind a 15 millió magyaré, aki itt a Carpát medencében él, vagy hát reméljük, hogy 15 millió már valószínűleg sajnos kevesebb.

[00:26:11]Ez olyan, mintogyha elkezdenénk fradi zászlókat kitenni a bár valószínűleg több fradi szurkuló van, mint LMBTK tag Magyarországon.

[00:26:18]viszont az ország egy jelentős részét ezt felháborítaná és szerintem arra kell tekintettel főleg Újpestet arra kell tekintettel lennünk hogy a lehető legkevesebb ponton szakítsuk még inkább széljebb a magyar magyarságot és a lehető legkevesebb ponton ássunk újabb árkokat mert én azt látom hogy ez ez az LMBT zászlózás ez nem valamilyen értéknek a kinyilvánítása hanem egy nyilvános provokáció mert ez most olyan mintogyha mi pedig Árpáds csávos zászlókat kezdenénk kitenni, mert fontos tölténelmi, amiknek tartjuk az Árpádsávos zászlót.

[00:26:52]Az Árpádsávos zászlónak lettek olyan történelmi rárakódásai, ami miatt provokációján ezeket kitenni, ezért nem is tesszük ki őket.

[00:27:01]És teljesen jogosan ugyanígy Facebookon fölháborodna egy csomó ember, és lenne szerintem, aki leszedni.

[00:27:06]Igen, egyébként ez a történet.

[00:27:06]Szerintem bár bár egyébként azt tegyük, hogy én a az árpádcsávos logót meg az LMBTQ logót nem szeretném olyan szempontból párhuzam van, hogy az Árpádos az értéket közvet.

[00:27:15]Az LMBT logó szerintem semmilyen értéket nem közvetít.

[00:27:17]Viszont azt szeretem, de legalább mind a kettő sávos.

[00:27:20]Igen.

[00:27:20]És azt szerettem volna kihangsúlyozni, hogy nem megoldás az, hogy provokáljuk egymást és tekintettel kéne lelnünk egymásra.

[00:27:25]És mivel most Budapesten a balliberális elit uralkodik, neki ki kéne tekintettel lenni a nemzeti szívű emberekre.

[00:27:35]Záró kérdés.

[00:27:35]Csak szerintetek a tavalyi történethez mennyire kapcsolódhat?

[00:27:37]Ugye ott azt láttuk, hogy voltak bizonyos törekvések arra, hogy a kormányzat betiltaná, vagy nem engedélyezné olyan könnyen, hogy nyilvános téren tartsák meg ezt a rendezvényt.

[00:27:48]És ezzel szemben egyfajta tiltakozásként Budapest főváros önkormányzata bejelentették, hogy mindenképpen lesz Pride, és egy olyan nemzetközi hírverés is lett egyébként belőle, hogy Magyarország legnagyobb Budapest Pridejára került sor.

[00:28:00]Mennyire ér, mert provokációnak tartod ezt Imre.

[00:28:07]Mennyire lehet ennek ahhoz köze, hogy most is szerettek volna valamiféle hírverést, hogy legyen körülötte egy ügy?

[00:28:14]Azzal szeretném kezdeni, hogy az országunknak az az érdeke szellemi szempontból, itt a Hitr Rádióban lehet erről beszélni, ne legyen Pride Magyarországon, mert szellemileg olyan dolgokat képvisel a Pride, amiket keresztényként nem lehet elfogadni.

[00:28:32]Mármint, hogy ezeket mint normalitás, tehát a bűnt ne mondjuk, nem?

[00:28:34]Tehát ami bűn, arra mondjuk ki azt, hogy bűn.

[00:28:37]A homoszexualitás bűn a Biblia alapján.

[00:28:38]Ez nem azt jelenti, hogy őket meg kell kövezni.

[00:28:43]Ez nem azt jelenti, hogy őket fel kell akasztani.

[00:28:44]Ez azt jelenti, hogy irányukba közvetíteni kell Krisztusnak a kegyelmét.

[00:28:49]Ö hirdetni kell nekik az igét, és meg kell próbálni ö szeretet által az értükre juttatni, vagy az eljuttatni hozzájuk, hogy hogy van remény, és hogy amit ők követnek, az nem vezet sehova, sőt a pokolba vezet.

[00:29:02]És ezt nem gyűlöletből csináljuk, hanem szeretetből.

[00:29:07]Ez talán a legfontosabb dolog.

[00:29:08]Ezért én elítélek minden olyan dolgot, amikor valaki gyűlölködik a a homoszexuális közösségek felé, mert nem ez a megoldás.

[00:29:15]Ien a zászlóbedobás is felvett különböző kérdéseket.

[00:29:20]Én én a zászlóbedobást azért tartom másnak, mert a zászlób bedobás esetén senkit nem sértett meg.

[00:29:24]Tehát az egy az LMTU közösséget elég durván megér, az egy provokatív akció volt, hogy kitették ezeket a zászlókat.

[00:29:30]Nyilván nem a legpolgáribb gondolt ezeket bedobni.

[00:29:35]Lehetett volna az is, hogy összegyűjti és mondjuk leadja a rendőrségen, és akkor talán még a garázdaság sem merült volna fel az esetében, és a magyar zászlókat akkor se fogják levenni onnan.

[00:29:45]De én nem semmi szín alatt nem akarom elítélni ezt a cselekedet.

[00:29:47]Szerintem ez nem az LMBT, tehát ez nem a nem a homoszexuális emberek elleni cselekedet volt, hanem az LMBTQ lobbi ellen, amelyik nyíltan szeretné provokálni a magyar embereket, a nemzeti érzelű embereket, akik Budapest utcáin járnak és ilyen kárörvendő győzelmi mámorban vannak.

[00:30:06]És szerintem nem ez a tehát hogyha, hogy értsétek, hogy mi lebeg most a szemem előtt, az levebeg a szemem előtt, hogy Magyarország egy végtelenül székcszakított ország.

[00:30:14]És nekünk most nem az a dolgunk, hogy még inkább mélyítsük ezeket a sebeket, hanem próbáljuk befoltozni őket.

[00:30:21]Magyar zászló erre segítség lesz.

[00:30:23]Így van.

[00:30:23]És a magyar zászló egy ilyen szín mindenkinek jelent valamit.

[00:30:26]Mindenkit képvisel a magyar zászló.

[00:30:26]Az LBT zászló nem képvisel mindenkit, sőt a társadalmunk egy nagyon-nagyon vékony rétegét képviseli.

[00:30:32]Emiatt én nem tudom támogatni ezettel tűzék az országunokat.

[00:30:37]És nem engedhet meg több trianont Magyarország.

[00:30:39]Demográfiai krízis vagyunk, alkotmányos krízis vagyunk most már politikai krízisben, gazdasági krízisben, környezeti krízisben, társadalmi társadalmi krízis könnyebb lett volna felsorolni, hogy milyen krízis nem vagyunk.

[00:30:55]Nem tudok ilyet felsorolni.

[00:30:55]Tehát ez a problémám, hogy fogjunk már össze, mert ha nekünk Mohács kell, ha nekünk Trianon kell, akkor jó irányba haladunk, de szerintem nem ez a megoldás.

[00:31:03]És nekünk is a nemzeti oldalon vagy a keresztény konzervatív oldalon nyitottnak kell lennünk, párbeszédeket kell kezdemezni, mert hogyha beszélgetünk a másik oldallal, akkor egyrészt a mi világnézetünk is letisztázódik jobban, és látni fogjuk, hogy akik a másik barikád mögött vannak, ők is emberek, családjuk van, szeretnek basebbolozni, vagy szeretnek focizni, és sokkal több, ami összeköt bennünket, mint ami szétvá mindannyian magyarok vagyunk, ugyanaz a vér csordul bennünk, ugyanazt a nyelvet veszük, ugyanaz a közös történelmünk van.

[00:31:31]Nem látom az okát annak, hogy miért kéne szétosztani a magyar nemzetet.

[00:31:35]Na most mondjon nekem a világon bármelyikőtök öt olyan magyar embert, aki szeret baseballozni, de ez most egy másik kérdés.

[00:31:43]Imre bácsi az általános iskolában egy Na de komolyra fordítva a szót, és itt nagyon rövid leszek, mert tudom, hogy kifutottunk az adásidőből.

[00:31:52]Há három gondolat.

[00:31:52]Egy természetesen ez egy undorító provokáció volt ez a zászlókitűzés, és szerintem már a legjobb bizonyíték Karácsony Gergelynek a reakciópztja.

[00:32:04]Kicsit mintha már számított is volna rá, hogy valaki le fogja szedni.

[00:32:06]M ő közölte, hogy tulajdonképpen, ahogy a Novákelő Danó leszedte a városházáról, és aztán visszatették, és aztán megint leszedte, és aztán megint visszatették, aztán egy idő után már nem szedegette le folyton az LMBTQ zászlót.

[00:32:22]Úgy itt is ezt várja, hogy ez a hangos kisebbség az előbb-utóbb beletörődik abba, hogy legyőzetett.

[00:32:27]Ezt így sikerült kiírni a Facebookra.

[00:32:29]Ezúton is gratulálok a főpolgármesternek.

[00:32:33]Tragikusan rossz lépés volt ez, mert az a helyzet, hogy Magyarországon legalább ez a tragikus rossz lépés, ez összhangban van az ő tragikus rossz polgármesterségével.

[00:32:44]Igen.

[00:32:44]Én most de figyelj, most ne is keverjünk ide semmilyen más politikai teljesítményt.

[00:32:48]Ez önmagában egy gusztustalan megalázása mindazoknak az embereknek, akiknek a világnézetébe nem fér bele az, hogy egy nyilvános térben, egy nyilvános helyen ez a zászló ki legyen tűzve.

[00:33:00]Én egyébként abban nem értek egyet Jonatánnal.

[00:33:03]Szerintem ha valakinek van egy saját háza, egy magánépülete, arra olyan zászlót tűz ki gyakorlatilag amilyet akar.

[00:33:10]Igen, a provokatívakat is.

[00:33:12]Szerintem lehet annak nyilván egy keretet szabni.

[00:33:17]Magyarországon van is ennek keretszabva, hogy az önkény uralmi élvényeket, azokat nem tűzhetjük ki.

[00:33:20]Horokkereszt, vörös csillag satöbbi, de hogy ezen kívül szerintem a saját házára mindenki azt üd ki, amit akar.

[00:33:27]A probléma ezzel az, hogy utána viszont amikor az Erzsébet hídről beszélünk, a városházáról beszélünk, az egy középület.

[00:33:36]Annak azt kellene reprezentálnia, ami közös.

[00:33:38]Pláne, hogy az Erzsébet híd az egyébként a világörökség részét képző fővárosi dunaparti látképnek is hát mondhatni egy markáns része, markáns darabja.

[00:33:49]És így minden olyan felvételben, minden olyan minden olyan turis turistacsoportnak az emlékeiben ott lesz, akik pont ebben a Pride hónapban, pont a júniusban fognak a fővárosba látogatni.

[00:34:06]Ez gyakorlatilag egy elbábozása annak, hogy Magyarországon az LMBTK pártiság többségben van, ami egy hiba, mert egyszerűen nincs így.

[00:34:16]Tehát ez ez faktuálisan tény, hogy az magyarok többsége nem támogatja az LMBTQ törekvéseket.

[00:34:24]Ezért, és akkor itt lassan a zárásra is térnék, ezért szerintem egy gusztustalan provokáció volt ez, amit itt láttunk, és igazándiból ebbe egyetértek abban teljesen Jonatánnal, hogy össze kell fognunk.

[00:34:40]Én nem gondolom azt, hogy helyes dolog lenne hátat fordítani a Pride-nak.

[00:34:48]Egyébként én azzal se értettem egyet, amikor az Orbán kormány ezt betiltotta.

[00:34:52]Ebben is van egy vitánk Jonatánnal.

[00:34:52]Én azt gondolom, hogy ahogy ezt egyébként egy korábbi hitéletis hajtóklub adásba, ami a hitéleti csatornánkon fut, érdemes oda is átnézni.

[00:35:02]Ö tehát a lényeg, hogy hogy ott elmondtam egy hitel sajtóklubban, hogy én hiszek a vallási vagy a hitéleti, és ugyanígy hiszek egyébként az ideológiai kapitalizmusban is.

[00:35:15]Ha mi vagyunk többen, ha mi tudunk több embert meggyőzni arról, hogy a mi igazságunk az igazság, és ezt minél több ember elfogadja, akkor azt mutassuk meg.

[00:35:25]Mutassuk meg.

[00:35:25]Akkor mi győzzük le a másik ideológiáját azzal, hogy megmutatjuk, hogy mi vagyunk többen és nekünk van igazunk.

[00:35:32]Ennyi.

[00:35:35]Nem azt talán erre tesz egyébként kísérletet a családi büszkösség menetével, ami néhány nappal később lesz, vagy talán egy-két héttel.

[00:35:41]Ugye most lesz szombaton a Budapest Pride és július 11-ére szervezték a jöv 27-e.

[00:35:49]Várjál, jövő héten lesz, mert most még nem 27-én lesz.

[00:35:50]Ez most szombat, mármint a Pride vagy a Igen, a Pride.

[00:35:54]Ja, én a izéről ment a mi hazánk sem miről beszél.

[00:35:56]Egyébként itt elmes egy belső sztorit.

[00:35:58]A Torckai László a jövői Magyarokszágos gyűlésével párhuzamosan hirdette meg ezt az eseményt.

[00:36:06]Ez mondjuk kellemetlen, de a Magyarországos gyűlésre írt egy levelet Torckai Lászlának, hogy legyen tekintettel ránk, vagy erre az eseményre.

[00:36:11]Ésai Lászlék arrébb tették ezt az eseményt.

[00:36:14]Szóval így is lehet együttműködni, és nem kell feltőlenül mindig egymás levesébe beleköpni.

[00:36:19]egyébként július 3a 5e között mindenkit sok szeretettel várunk Opusaszeren a Magyarok országos gyűlésén.

[00:36:25]Úgy tűnik, hogy reklámmal zárjuk ezt az adást.

[00:36:27]Imre Gusztá nagyon szépen köszönöm, hogy itt voltatok ebben az adásban, és köszönöm a beszélgetést.

[00:36:32]Köszönjük a le köszönjük a lehetőséget.

[00:36:34]Hallgatóknak, nézőknek is köszönjük, hogy velünk tartottak.

[00:36:35]Viszontlátásra.

[00:36:37]M.