JÓLVANEZÍGY 1:11:35

Juhász Hajnalka NEM HAGYJA EL a hálószobád 😳 #761

műemlékvédelemsajtókritikasportfinanszírozáskorrupciópropagandaközéletfókuszstúdió
Irányultság: LiberálisKötődés: Független
Juhász Hajnalka NEM HAGYJA EL a hálószobád 😳 #761
tl;dr
  • Ismeretlenek megrongálták a márévári romokat: a várfal köveiből tűzrakót építettek, a maradékot ledobálták, a helyszínen óvszereket és energiaitalos dobozokat találtak.
  • A 444 Kovács Gergőről szóló cikke többszöri helyreigazításon esett át, ami a műsorvezetők szerint az Origó szintjére süllyeszti a lapot; Kovács szerintük még mindig nem érti a Tisza Párt sikerét.
  • A kiszáradó Velencei-tó partján 51 milliárdból épült kajak-kenu akadémia, amit a műsorvezetők ellopott pénzből finanszírozott, haszontalan beruházásnak tartanak.
  • Ferenc Orsolya fideszes képviselő oligarchákat kért a propaganda-média megmentésére; a műsorvezetők szerint a közpénzből fenntartott termékek piaci alapon életképtelenek, összeomlásuk tisztítótűz.
  • Magyar Péter bejelentette: az alaptörvény-módosítás hatályba lépése után Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik, ha nem írja alá, megfosztási eljárás indul ellene.
  • Bevezetik a 12 éves képviselői mandátumkorlátot, ami nem visszamenőleges, de a jelenlegi ciklus után sok régi fideszes politikus nem indulhat újra.
  • Létrehozzák a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalt, amely az ellopott közvagyon visszaszerzéséért felel, vezetői rendőri védelmet kapnak; a főügyész várhatóan lemond.
  • „Felnőttként szerintem mindenki úgy él, ahogy akar.” – Juhász Hajnalka, KDNP

  • A KDNP a Pride-ot korlátozná, miközben azt állítja, a szexuális felvilágosítás a szülő dolga; a műsorvezetők szerint ez következetlen, és a pártnak választáson kellene bizonyítania támogatottságát.
  • Magyar Péter szerint meleg párok és egyedülállók is fogadhassanak örökbe, mert egy szerető család jobb a nevelőintézetnél; a vita rávilágított a roma gyerekek rendszerben rekedésének problémájára.
Részletes összefoglaló megjelenítése

Bevezető beszélgetés – időjárás, naptej és fesztiválok

A műsor elején a két műsorvezető, Ádám és Barna kötetlen beszélgetéssel indít. Szóba kerül, hogy a nyár egyre később kezdődik és rövidebb ideig tart, valamint hogy az átmeneti évszakok (tavasz, ősz) szinte eltűntek, ami az öltözködést is megnehezíti. A beszélgetés a napvédelem fontosságára terelődik: a naptej és a fényvédő közötti különbséget firtatják, és viccesen felvetik egy napkrém-tesztelős epizód ötletét, ahol csíkokban kennék be magukat különböző termékekkel. Szóba kerül egy ismeretlen fesztivál, a „Manas” is, ahová nem engedték be őket forgatni, amit a műsorvezetők szimpatikus hozzáállásnak tartanak.

A márévári romok megrongálása – orgia a várfal tövében

A beszélgetés egyik központi híre a márévári romok megrongálása. Ismeretlen tettesek a várfal egy részét lebontották, a kövekből tűzrakóhelyet építettek, a maradék köveket pedig ledobálták a hegyoldalba. A helyszínen energiaitalos dobozokat és használt óvszereket is találtak, utóbbiakat a bejáratok közelében akasztották ki. A helyiek szerint „hatalmas orgia és buli” lehetett a vár tövében. A műsorvezetők értetlenkedve tárgyalják az esetet: nem értik, miért kellett a várfalból követ kiszedni, ha volt tűzrakóhely, és miért nem rakták vissza a felesleges köveket. A várkapitány feljelentést tett, de a rendőrség nem nyilatkozott az ügyben. A műsorvezetők ironikusan jegyzik meg, hogy ők fiatal korukban sosem voltak ilyen bulikra hivatalosak, és hogy a fiataloktól még mindig van mit tanulni. Felvetik, hogy a tűzrakóhely környékének rendben tartása a várőr felelőssége lett volna, és hogy Lázár Jánosnak lenne tennivalója a várőrség megerősítésében.

„Helyiek szerint hatalmas orgia és buli lehetett itt a Márévra tövében.” *

A 444-es Kovács Gergő-cikk és a helyreigazítások

A műsorvezetők felidézik a 444 tavaly augusztusi, Kovács Gergőről (Magyar Kétfarkú Kutya Párt) szóló leleplező cikkét, amelyet már akkor is sok támadás ért. A cikk azóta többszöri helyreigazításon esett át, ami a műsorvezetők szerint kínos a 444 számára, és az Origó szintjére süllyeszti a lapot. Ádám szerint a cikk már az eredeti formájában is tele volt helyreigazítással, és a választási időszakban jelent meg, ami tovább rontja a hitelességét. Barna megjegyzi, hogy a Mérő Vera által készített videót is megtámadta a Kutyapárt, de mivel az YouTube-videó, nem tartozik a sajtótörvény hatálya alá. A beszélgetés során Ádám kritizálja Kovács Gergőt, aki szerinte még mindig nem érti, hogy a Tisza Párt nem csak a Fidesz elleni szavazatok miatt nyert, hanem mert valódi ajánlata volt a választóknak. Ádám szerint a Kutyapárt még mindig azt hiszi, ők voltak az egyetlen opció, és nem érzékelik a valóságot.

„És még mindig a Kovács Gergő is ugyanabban van, mint a fideszesek. Azt érzem, hogy ő is még mindig azt mondta, hogy hát úgy tűnik, hogy nem valakire akartak szavazni, hanem valaki ellen.” *

A Velencei-tó kiszáradása és a Tiborcz-féle kajak-kenu akadémia

A Velencei-tó vízszintje annyira lecsökkent, hogy a Magyar Kerékpárosklub elnöke konkrétan átsétálta. A műsorvezetők szerint a tó kajak-kenuzásra alkalmatlanná vált, ami azért különösen pikáns, mert Tiborcz Istvánék 51 milliárd forintból építettek oda egy kajak-kenu akadémiát. A műsorvezetők szerint a pénzt ellopták, és a beruházás haszontalan betontömbökből áll egy kiszáradó tó partján. Felvetik, hogy a pénzt inkább a tó vízszintjének megőrzésére kellett volna fordítani. Ádám személyes emlékeket is felidéz a Velencei-tóról, ahová gyerekkorában kosártáborba járt, és szomorúnak tartja a tó jelenlegi állapotát. Megjegyzik, hogy a tó korábban, 1880 körül is kiszáradt már egyszer, tehát ciklikus jelenségről van szó, de az emberi beavatkozás hiánya súlyosbítja a helyzetet. A klímaváltozás miatt a tó inkább a kiszáradás felé hajlik, és a műsorvezetők remélik, hogy Gajdos László környezetvédelmi miniszter majd megoldja a problémát.

„Kenu tó nélküli kenu akadémia. 51 milliárdot költöttünk rá.” *

Ferenc Orsolya nyílt levele – a propaganda média összeomlása

Ferenc Orsolya (Fidesz) nyílt levelet írt, amelyben a „nemzeti oligarchiát” és a nagytőkéseket szólítja fel a jobboldali média finanszírozására, mert a választási vereség után családok mennek tönkre és újságírók veszítik el a munkájukat. A műsorvezetők élesen kritizálják a levelet. Barna szerint Ferenc Orsolya félreérti az újságírás lényegét: egy újságírónak nem tartania kellene az oligarchák kínos ügyeitől, hanem feltárnia azokat. Ádám hozzáteszi, hogy a levélben szereplő „polgári jobboldali média” valójában propaganda volt, amit kizárólag közpénzből tartottak fenn, és ezért omlik most össze. A műsorvezetők szerint a sajnálatból nem lehet médiát finanszírozni, és a piac nem fogja eltartani ezeket a termékeket. Ádám szerint a magyar média jelenleg a feje tetejére áll: a Fidesz által uralt médiabirodalom elporlad, miközben a kritikus, független média is keresi a helyét és a hangját. Ezt az átalakulást „tisztítótűznek” nevezik, és izgalmas időszaknak tartják.

„A sajnálatból nem lehet megélni. A sajnálatból nem fognak neked sajtót finanszírozni.” *

Magyar Péter bejelentései – tisztítótűz a közéletben

Sulyok Tamás eltávolítása

Magyar Péter bejelentette, hogy az alaptörvény 17. módosításának hatályba lépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök, Sulyok Tamás megbízatása megszűnik. Ha Sulyok nem írja alá a módosítást, megfosztási eljárást indítanak ellene, mert nem végzi a dolgát. A műsorvezetők szerint Sulyok csapdába került: vagy aláírja és felmentik, vagy nem írja alá és kibasszák. Az Amnesty International szerint Sulyoknak mennie kell, de tisztességes eljárás keretében. A műsorvezetők megjegyzik, hogy Sulyok két év alatt nem kommunikált annyit, mint most, amikor az állásáról van szó. Augusztus 20-ig szeretnének új köztársasági elnököt, aki ideiglenes lesz, amíg az alkotmányozási folyamat le nem zárul. Az alkotmányozás során széles társadalmi egyeztetést ígérnek, és ha népszavazással fogadják el az új alkotmányt, akkor új köztársasági elnököt is választanak majd.

„Az alaptörvény 17. módosításának hatályba lépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.” *

Az Országos Bírói Hivatal és a Kúria elnökeinek eltávolítása

Az Országos Bírói Hivatal elnökét és a Kúria elnökét úgy távolíthatják el, hogy az Országos Bírói Tanács kétharmados többséggel kezdeményezheti a leváltásukat, amit az Országgyűlés kétharmadának is jóvá kell hagynia. A műsorvezetők szerint ez nem tűnik teljesen független megoldásnak, hiszen a parlamentnek is jóvá kell hagynia a döntést. Az új elnököket a bírói tanács által jelölt három személy közül nevezheti ki a köztársasági elnök.

Az Alkotmánybíróság átalakítása

70 éves felső korhatárt vezetnek be az alkotmánybírák számára, ami négy alkotmánybírót érint a 15-ből, köztük Polt Pétert. A 70 éves korhatár korábban is létezett, de a Fidesz 2013-ban eltörölte. A műsorvezetők szerint ez egy elegáns megoldás, mert csak visszahoztak egy régi szabályt. Jövőre további egy alkotmánybírónak jár le a megbízatása, így a testület harmada kicserélődik egy éven belül.

A képviselői mandátumok korlátozása

Az új szabályozás szerint nem választható országgyűlési képviselő, aki összesen legalább 12 évig már betöltött ilyen megbízatást. A műsorvezetők szerint ez nem visszamenőleges hatályú, tehát a jelenlegi képviselők kitölthetik a mandátumukat, de nem indulhatnak újra. Példaként említik Vitányi Istvánt, aki 1998 óta ül a parlamentben, és 77 éves lesz, mire a mandátuma lejár. A műsorvezetők üdvözlik a korlátozást, mert szerintük a hosszú ideje hatalomban lévő politikusok elszakadnak a valóságtól, és a rotáció egészségesebb működést eredményez.

„12 évig lehet valaki országgyűlési képviselő. (...) Nem választható, aki országgyűlési képviselői megbízatást összesen legalább 12 évig már betöltött.” *

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal

Létrehoznak egy új hivatalt, amely a korrupciós ügyekkel és az ellopott közvagyon visszaszerzésével foglalkozik. A hivatal vezetői rendőri védelmet kapnak, mert a maffia ellen harcolnak. A hivatal jogosítványai közé tartozik, hogy elvonhat ügyeket az ügyészségtől és kiadhat nyomozásra feladatokat. A műsorvezetők szerint ez egy zöldmezős projekt, ami hosszú időt vesz igénybe, de Magyar Péter szerint kisebb hivatal lesz. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy Polt Péter főügyész várhatóan rövid időn belül lemond, és ez összefüggésben van az „aranykonvoj” üggyel. Magyar Péter konkrét neveket is említett a Fideszből a maffia kapcsán: Lázár János, Szijjártó Péter, Pócs János, Tuzson Bence és egy további fideszes képviselő.

„Olyan információjuk van a birtokban, ami alapján a főügyész valószínűleg rövid időn belül le fog mondani.” *

Az Alkotmánybíróság jogkörének visszaállítása

Megszüntetik azt a korlátozást, amelyet a Fidesz 2011-ben vezetett be, és amely szerint az Alkotmánybíróság nem vizsgálhat költségvetési és adóügyeket, amíg az államadósság meghaladja a GDP felét. Ezt a műsorvezetők a Fidesz „parádés trükkjének” nevezik, amellyel kivonták magukat az alkotmányos kontroll alól. A korlátozást most eltörlik, ezzel visszaszélesítik az Alkotmánybíróság jogkörét.

Társadalmi egyeztetés

A műsorvezetők szkeptikusak a társadalmi egyeztetés hatékonyságával kapcsolatban. Ádám szerint az átlagemberek nem értenek a joghoz, és az ilyen egyeztetések során rengeteg baromság érkezik, aminek az átválogatása rengeteg kormányzati erőforrást emészt fel. Szerinte a szakértők megbízása hatékonyabb lenne. Barna szerint a civil szervezetek észrevételei lehetnek értékesek, nem az egyéni beadványok. Az aktuális alaptörvény-módosításhoz mindössze négy napig lehet véleményt küldeni emailben.

A KDNP és a Pride – Juhász Hajnalka felszólalása

A parlamenti ülésen a KDNP-s és fideszes képviselők a Pride-dal voltak elfoglalva, miközben Magyar Péter a „D-day” bejelentéseit tette. Juhász Hajnalka (KDNP) kijelentette, hogy a Pride rossz hatással lehet a hagyományos családmodellre, de hozzátette: „felnőttként szerintem mindenki úgy él, ahogy akar”. A műsorvezetők rámutatnak az ellentmondásra: ha felnőttként mindenki úgy él, ahogy akar, akkor miért kell korlátozni a Pride-ot? A KDNP-sek azt is kifogásolták, hogy a Pride-ot Szent László napján tartják, és hogy egyesek gyerekeket is kivisznek a rendezvényre. A műsorvezetők szerint a KDNP következetlen: amikor a szexuális felvilágosításról van szó, azt mondják, hogy az a szülő dolga, de amikor a szülő kiviszi a gyerekét a Pride-ra, akkor hirtelen már nem a szülő dolga. Ádám felháborodva kéri számon: „Döntsétek már el, hogy ez most az én dolgom vagy az állambácsi dolga, vagy a ti dolgotok?” A műsorvezetők szerint a KDNP-nek el kellene indulnia a választáson, hogy kiderüljön, van-e társadalmi felhatalmazásuk az ilyen korlátozásokra.

„Felnőttként szerintem mindenki úgy él, ahogy akar.” – Juhász Hajnalka *

Az örökbefogadás kérdése

Magyar Péter felvetette, hogy meleg párok és egyedülállók is fogadhassanak örökbe gyereket, mert egy szerető család, legyen az bármilyen összetételű, jobb, mint a nevelőintézet. Toroczkai László (Mi Hazánk) ezt hevesen ellenezte, és azt állította, hogy 2-300 ezer meddő pár van Magyarországon, akiknek gyereket kellene kapniuk. A műsorvezetők szerint Magyar Péter egy kényes témát hozott felszínre: sok roma gyerek ragad bent a rendszerben, mert a meddő párok nem akarnak roma gyereket örökbe fogadni. Ádám szerint ez egy olyan vita, aminek helye lenne a parlamentben a Pride körüli hisztéria helyett.

„Sokkal jobb dolguk van egy szerető családnál, legyen az homoszexuális vagy egyedülálló család, mint a nevelőintézetekben.” – Magyar Péter gondolatának visszaadása *

Záró gondolatok – a Fidesz jövője és a nyári szünet

A műsorvezetők szerint a Fidesznek meg kell újulnia, mert a régi arcok nem indulhatnak újra a 12 éves korlátozás miatt, és valószínűleg senki sem akarja majd adni az arcát egy olyan párthoz, amelynek tagjai külföldre menekültek vagy börtönben vannak. A műsor végén bejelentik, hogy a kopacsimpánz webshopban kiárusítás kezdődött, és egy nagyobb szabású évadzáró eseményt szerveznek júliusra, ahol színpadi beszélgetések és más programok is lesznek. A műsorvezetők megköszönik a nézőknek, hogy nyáron is követik őket, és viccesen megjegyzik, hogy aki orgia közben hallgatja őket, az küldjön egy lájkot.

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • „N időm megenni? Nem, nincs időd. Nincs idő. Nincs időd megenni. Nyed le. Várj egy pillanat. Mukbang. [torokköszörülés] És ez már alsemer. Nem tudod mit kéne? Disznóevős mukbangot.” – A beszélgetés legelején elhangzó párbeszéd értelme nem rekonstruálható a szövegkörnyezetből, valószínűleg egy belső poén vagy előzmény nélküli utalás.
  • „Hát ott alapból az a cikk elég kínos, mármint hogy olyan tekintetben nem így a sajtóetikai szempontokat nem feltétlenül vette figyelembe, hogy ilyen bemondással így lehozták, hogy ezt csinálta Kovács Gergő, azt csinálta a Kovács Gergő, és már akkor sok támadás ért őket.” – A „bemondással” kifejezés pontatlan, valószínűleg arra utal, hogy a cikk nem megfelelő forrásokra vagy ellenőrizetlen állításokra épült.
  • „A sártónál nem tudom lopás biztos. Aiszem a felesége ott is nem tudom milyen cége van, de azértónál a az, hogy mennyire átszőtte az orosz Oroszország vagy az orosz ügynökök a külpolitikánkat meg a külügyet, külügyminisztériumot, azonnantól kezdve ez is egy érdekes dolog lesz ezt feltárni.” – A „sártónál” és „azértónál” szavak értelmezhetetlenek, valószínűleg Szijjártó Péterre utalnak, de a pontos mondanivaló nem rekonstruálható.
  • „Igen, 12 évig lehet valaki országgyensű képviselő.” – Az „országgyensű” valószínűleg „országgyűlési” akar lenni, ASR hiba.
  • „Hát fiú társadalmi jegyeztetésem van, írt, küldj egy emailt, hogy én ezt nem értem.” – A „társadalmi jegyeztetésem” kifejezés értelmezhetetlen, valószínűleg „társadalmi egyeztetés” akar lenni, de a mondat egésze zavaros.
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:00]N időm megenni?

[00:00:01]Nem, nincs időd.

[00:00:02]Nincs idő.

[00:00:03]Nincs időd megenni.

[00:00:03]Nyed le.

[00:00:03]Várj egy pillanat.

[00:00:05]Mukbang.

[00:00:05][torokköszörülés] És ez már alsemer.

[00:00:07]Nem tudod mit kéne?

[00:00:08]Disznóevős mukbangot.

[00:00:11]Na azt aztánok a Tisza egy kicsit haladóbb.

[00:00:13]Egy pofa malacfaevést.

[00:00:15]Az jó lenne.

[00:00:15][zene] Jól van.

[00:00:22]Ez így itt vagyunk a történelmi napon ismét történelmi nap másapján.

[00:00:26]történ nap volt.

[00:00:29]Hát ezt csak utólag lehet megmondani, de érdekes volt, amikor írt írtad, hogy egész jó a felszólalás, akkor én is fogtam magamat és hazamentem, hogy végighallgassam útközben.

[00:00:37]Valóban ez éppen valta a bomb bombát, csak így élőbe mentem, beraktam és hm hm na jó most már akkor újra egy kicsit lendül lendületbe jött.

[00:00:46]A rendőrségnek is a tisztító tűz volt, amikor elkezdték a gyermekvédelmi ügyeket.

[00:00:51]Volt.

[00:00:51]Igen, volt egy olyan meg Szlovákiában is tisztító tűz volt, amikor azt a maffiát próbálták fölszámolni, akik a kucsiák gyilkossá.

[00:01:01]Sikerült.

[00:01:01]Hát ficó van még ott.

[00:01:03]Hát igen, az egy kicsit meg megrendítette.

[00:01:04][nevetés] Elvileg az a belügyminiszter, aki akkor volt főrendőr, amikor ezek történtek és nyomoztak utána.

[00:01:09]Szóval ott is zajlanak az események.

[00:01:11]De hát ugye a rendőr, belügyminiszter, maffia kombinációról mi magyarok is tudnánk mesélni, vagy reméljünk tudunk mesélni majd egyszer valamikor az unokáknak.

[00:01:22]Remélem annyit azért nem kell várni, hogy így a titkosított dokumentumokat feloldják és majd a te fiaid panaszkodnak, de amikor már rendes demokrácia lesz itthon, helyre lesz téve, lesz egy alaptörvény, amit mindenki szeret, és akkor mondják, és akkor panaszkodnak a fiatalok, és mondjuk á nem éltél az orra rendszer akkor ott nagyon durva volt.

[00:01:38]Majdnem már elvitt a rendőrség.

[00:01:40]Ja, ja, hogy azt hittem mi is ilyen nosztalgikusak leszünk, mint most a szocializmussal szemben a az idős hát igen, nem volt jó Orbán, de legalább csak nem tudom, mi lenne, de legalább után hát fiatal voltam.

[00:01:54]Ja, hát igen, de legalább fiatal voltam.

[00:01:57]Tudtam futni.

[00:01:57]Nem tudom, hogyha 30 fok fölé ment az időjárás, akkor nem kellett otthon maradnom, mert életveszélybe [horkantás] kerülök.

[00:02:02]Az jó idők voltak.

[00:02:04]Hát addigra már 50 lesz, nem?

[00:02:04]30 fok.

[00:02:04]35 fok.

[00:02:07]Az addigra novemberben lesz.

[00:02:09][nevetés] Amúgy tér elviselhetetlen.

[00:02:10]Bár amúgy tegnap lementem futni még a hősébe is.

[00:02:13]Olyan sok idő.

[00:02:13]Figyelj, most már június vége van lassan és most kezd el meleg lenni.

[00:02:17]Szóval ez most megint ott tartunk, hogy lesz két két hónap nyár, vagy max három.

[00:02:22]Azt kész.

[00:02:22]Igazából ugyanan ugyanannyi a nyár, csak kicsit eltolódott.

[00:02:26]És egy ilyen öt fokkal melegebb, mint eddig.

[00:02:28]Á, nem, régen is meleg volt.

[00:02:28]Csak még fiatal voltál jobban b Ja, ja, ja.

[00:02:32]Igen, igen, igen, igen, igen.

[00:02:34]Szerintem azért ez nem így van.

[00:02:35]Én örülök, hogy jó idő van végre.

[00:02:35]Nem várom azt, hogy megint kabátot kelljen venni meg minden szó.

[00:02:39]Ez a kettő között van egy 4 nagyon van.

[00:02:42]Nem, itthon nem nagyon van.

[00:02:43]Itthon úgy van, hogy így vége van a nyárnak és így rögtön hideg van.

[00:02:44]Na mindegy.

[00:02:47]Ezt majd És mindig tudod miért utálom?

[00:02:48]Mert a legjobb öltözködés az a őszi tavaszi vagy egy tudod egy póló, valami kis kabát, egy egy hosszú farmer.

[00:02:56]Menő vagy alkal?

[00:02:56]Igen, igen.

[00:02:56]Az egy ott mennünk fel lehet öltözni, mert nem kell papucba járkálni, meg rövid gatyába, meg mit tudom én, vagy ugye egy tébag, mint egy eskimo, és akkor az tart káb négy hétig.

[00:03:07]Egyszer tavasszal, egyszer meg nyáron, vagy mi az ősszel.

[00:03:08]És így az a lényeg, hogy kenjétek be magatokat napkrémmel minden, a naptejjel az arcotokat fontos, hogy ne öregedjen annyit minden nap.

[00:03:17]Én már elfelejtettem, de amúgy azt elméletileg télen is kell meg minden nap.

[00:03:20]Hát a nap az süt ugyanúgy.

[00:03:22]Igen.

[00:03:23]Hát azért nem olyan sokat ősszel meg amikor De van UV átj UV.

[00:03:26]Az a lényeg, hogyha azt akarjátok, hogy fiatalos maradjon a bőrötök, akkor minden nap kell kenni.

[00:03:30]Nap erre külön napj nap sunshine shine.

[00:03:34]Igen, én is kaptam egyet, hogy keny kenjem a fejem.

[00:03:40]Azt engem már nem tudom mi a különbség a naptej meg a fényvédőközött, csak egy drágább drágább napt amit kint a napjem lenne elég drága.

[00:03:46]Te a legdrágább dolog a naptej.

[00:03:48]Vagy most már nem, hogy vannak ilyen saját terméket rosszmanok, szóval azért azért valahogy a naptej azért egy drága dolog.

[00:03:55]Az drá.

[00:03:55]Hát ilyen 2000 egy flakon.

[00:03:57]Jézusom, hogy nem mi ez?

[00:03:57]100zá 5 mi a fej inkább égjetek le.

[00:04:03]Inkább úgy fogok kinézni, mint egy múmia.

[00:04:05]De mitől ilyen drága?

[00:04:05]Mi van benne amúgy?

[00:04:07]Miből van a naptej?

[00:04:08]Hát nem tudom.

[00:04:08]Igény van rá.

[00:04:10]És miért nap tejnek mondják?

[00:04:10]Miért nem krémnek?

[00:04:11]Miért tej?

[00:04:13]Igen.

[00:04:13]Akkor fény miért nem lehetett krémnek nevezni?

[00:04:15]Az miért nem fényvédő amúgy alapb vagy mi?

[00:04:17]Mer meg annyi kérdés, hogy jött a fényvédő?

[00:04:19]Mi a különbség a fényvédő meg a naptej között?

[00:04:21]Na, jól van Gemini [nevetés] hagyjál már.

[00:04:26]Baromság különbség a [ __ ] ne azt monddak, hogy mi micsoda mi a különbség.

[00:04:29]Hova kell kenni csomó van, amit sprézni kell, meg sprézni, lehet, vagy van amikor ilyen olaj, hogy igazából átlátszó, vagy van barnitó is, rengeteg fajta.

[00:04:39]Lehet, hogy külön epizód kell, hogy teszteljük az összes napkrémet.

[00:04:42]Úgy kell, hogy egész nap kimész dolgozni, és csíkokba bekenjük, hogy ide naptejet, ide napkrémet, ide izét, ide hoz, és akkor megnézzük, hogy a napvégén hol hol égtél.

[00:04:52]De meg muszáj dolgoznom hozzám.

[00:04:53]Lehet napozni például.

[00:04:55]Ja, akkor kifeküdsz na nem.

[00:04:55]Miért?

[00:04:57]Jó, akkor kifekszed és egész nap izé szőllőt kell aratnom.

[00:05:01]Bas, van lesz egy rész, amit nem kenünk be lesz.

[00:05:03]És akkor így és akkor így leteszteljük ezt azt és akkor itt itt középen így hámlik.

[00:05:08]Így letéphetek egy ilyen kockát.

[00:05:08]Úgy is jó.

[00:05:09]É, szerintem a tudomány nevében én ezt megnézném ezt a videót, hol a Barna leteszteli ezeket.

[00:05:15]Ühüm.

[00:05:15]Jó, jó, jó, perszek.

[00:05:17]Jó, majd egyszer jön annak is az ideje.

[00:05:19]Egyszer amikor már nagyon kifogytunk a a témákból, már jobb, mint bármi a világon.

[00:05:23]Hát a cigi tesztnél nincs ninc nem jobb szerintem.

[00:05:27]Főleg így ilyen teljesen szűzesen, hogy majd ott szédelgünk, meg behányunk a harmig szá.

[00:05:32]Amúgy miért nincs cigesz?

[00:05:32]Tehát borrokat is tesztelik meg a söröket is.

[00:05:34]Miért pont cigit nem tesztelnek?

[00:05:36]És valaki biztos ért hozzám, mondhatja, hogy igen, ez egy kicsit ilyen kormos ánisosabb.

[00:05:43]Árnyisosabb ilyen a korom korom mérték az 8/10 v kátrány kaparás az 6/10-es.

[00:05:51]Igen.

[00:05:51][torokköszörülés] És akkor így ilyenekről lehetne, mert amúgy nem tudom mi a különbség a cig között.

[00:05:59]Jól van ez így várrongálás volt.

[00:06:01]Igen.

[00:06:01]Egy egy twist.

[00:06:01]Van egy twist benne.

[00:06:03]Én azt assassiszem hallottam.

[00:06:03]Ismeretlen tettesek megrongálták a marévári romokat.

[00:06:08]A várfal egy részét lebontották.

[00:06:10]A kövekből tűzrakóhelyet építettek.

[00:06:12]A várkapitány az esetet követően feljelentést tett a rendőr Hol volt a várkapitány?

[00:06:17]Amúgy tényleg hol volt a várkapit ilyen fénisak vál a bástyán és így egy íjjal, hogyha hogy hogyha jönnek a törökök, akkor leelővi őket.

[00:06:26]A meccsekben található márévári romokat egy nagyobb társaság rangálta meg.

[00:06:28]A csoport az erdőben tüzet gyújtott.

[00:06:31]Tű m alapbó ez egy tűzrakóhely.

[00:06:34]Miért kellett még külön a várfalból kiszedni a köveket, hogy még?

[00:06:37]De nagyon óvatosak voltak, hogy nehogy elteredjen a tűz, de hogy nem volt alapból ott egy ilyen, tehát hogy egy tűzrak nem csak egy körbakott pad és a földom kialakítását.

[00:06:46]Lehet a padat is akkor csinálták.

[00:06:46]Ja, [nevetés] egy egészen furcsa módszert alkalmaztak.

[00:06:52]a vár köveit nagyjából 3-4 nmen kifeszegette a falból, és hát akkor utána derült ki az, hogy azt hordták át ide a nyársaló készítéséhez, a maradékköveket meg ami nem kellett, azt szépen ledobálták a hegy oldalba.

[00:07:08]Miért nem rakták vissza?

[00:07:09]Hát miért vettek ki többet, mint ami kellett?

[00:07:10]Tehát, hogy csinálunk egy tűzrakót.

[00:07:12]Mennyi kell?

[00:07:12]Á, nem tudom.

[00:07:13]Hozzide 10-et.

[00:07:13]És így kivett 50-et.

[00:07:13]És akkor na jó, az többit dobáljuk le a hegyoldalba.

[00:07:17]Hatalmas orgia és buli lehetett itárták egyéb mi nem hallottam mit mondál egy szót szót majdnem elkerítem a figyelmemet oldalba a helyiek szerint hatalmas orgia és buli lehetett itt a Márévra tövében.

[00:07:34]Ja helyiek szerint jó azt hittem, hogy tényleg.

[00:07:37]Szóval az öregasszony megtudja, hogy szétromolták a várat.

[00:07:38]Akkoria meg Buli megsátán, akkor engedd tovább a videót, mer vannak bizonyítékok erre.

[00:07:44]Jó, jó, az már oké, csak a helyiek szerint.

[00:07:46]ösek és mellette energiaitalos dobozok és több tucat ószert is találtak a takarításkor a használtad gondolom nem eldobáltak több cu tu cuccat pontatlan ószert ami rettenetesen drága mulat feltételezhetően fiatalokból álló csoport nemcsak megbontotta a várfalának egy részét hanem több helyen használt óvszereket is kiakasztottak a bejáratok közelében.

[00:08:13]Használt óvszereket?

[00:08:13]Ja, hogy tényleg használt, vagy csak kibontott rá.

[00:08:15]Jó, akkor nem tudom, mert eddig minden kérdésedre rögtön válaszoltak.

[00:08:19]Nem tudom, hogy a következő mondatban az lesz-e, hogy onóval telilövelt gyereket fiatalok tudnak hülyéskedni, hog ú veszünk offset vicces és akkor kiakaszgatjuk.

[00:08:29]De amon tényleg használták el a használtból.

[00:08:31]Nekem az derül tehát hogy ah ja kerestük a rendőrséget az ügyben, de nem kívántak nyilatkozni.

[00:08:38]Hogy lehet, hogy amikor én fiatal voltam, ilyen bulikra sose voltam hivatalon.

[00:08:41][nevetés] Elmegyünk az eredőbe, sütögettünk reggelig, irodat orgia van.

[00:08:44]K.

[00:08:44][nevetés] Jó, az nem muszáj.

[00:08:47]Az már nem volt muszáj, hogy a várfalat szétbontsák.

[00:08:51]Ez elég amúgy.

[00:08:51]Ez kemény buli.

[00:08:51]Tehát tehát, hogy a sütögetés nálunk is nem így végződött így.

[00:08:55]Így sose.

[00:08:57]Én én se a várbontást sajnálom igazából.

[00:09:01]Volt másrész, amivel lehetne tanulni tőlük.

[00:09:03]Igen.

[00:09:03]Az orgia az lényegesen vonzóbb, mint a rongálás.

[00:09:05]Érdekes.

[00:09:05]Hát más más helyeken jártunk.

[00:09:08]Mondjuk a energiaitalt is fogyasztottak.

[00:09:10]Szóval itt alapból azért már ez volivel bírni kell reggel.

[00:09:15]Ja igen, azért voltak fiatalok, nem volt kokain a pénzük, mint de amúgy azt nézem, hogy figyelj, amúgy ezen látszik a bontáson, hogy itt a rendes várfal, ez már ez egy ilyen új új betonszerű, szóval ez ez már ilyen felmented őket.

[00:09:29]Ez utólag lett utólag lett ide rakva, vagy ráöntöttek valamit, hogy nehogy összehomoljon.

[00:09:33]Nem, de hát ez majd biztos értenek hozzá.

[00:09:35]Lehet, hogy meg kéne kérdeznünk valakit, aki ért.

[00:09:38]Ettől függetlenül nem szabad azért lerombolni.

[00:09:39]Persze nem azt mondom csak, hogy legalább ezen a műalkotáson látszik, hogy hogy volt eredetileg meg milyen most.

[00:09:46]Hát de lehet eredetileg is két tégla sor volt a vár a [horkantás] mérei váron.

[00:09:51]Lehet, hogy ez csak a izé most nem tudom, hogy ez a átlag erdei túrázós buli módszer, hogy utána Orge is van, vagy én voltam mindig a rosszban is, és mi t csak sütögettünk maximum meg sétáltunk egy-két sör esetleg, de azért nem sok, hogy azért ki tudjunk menni az erdőből.

[00:10:05]Jó, hát már mindenki még mindig van mit tanulni a fiatalok.

[00:10:08][nevetés] Ez ilyen jzy dolog.

[00:10:11]Igen, mondták.

[00:10:11]Igen, lehet, hog ilyen skibidi toilet poénok voltak közben, meg tung tung tung szahur.

[00:10:17]Ja ja, az már.

[00:10:17]Na, hátod ebből látszik.

[00:10:20]Az már régi nagyon régen éve persze jó hát és akkor most mi lesz?

[00:10:24]A híradónk által megkérdezett ügyvéd szerint a vár köveinek eltulajdonítása és a műemlék megrongálása súlyos következményekkel járhat.

[00:10:32]A felelősökre akár komoly büntetés is várhat.

[00:10:38]Egyáltalán nem találták meg őket, hogy kik lettek azok.

[00:10:39]Se kamera, se semmi nincs.

[00:10:41]Ott hát a vár a várőr az úgy tűnik, hogy homeoffice-ebból dolgozott.

[00:10:44]Itt a Lázár Jánosnak lenne tennivalója, hogy hogy itt szigorításokat biztos rengeteg pénzt kap a várőrségére, hogy ott legyen nonstop.

[00:10:51]Na jó, de hát akkor nem várőr, hanem vár vár ért felelős ember, aki feljelentést tesz, hogyha valaki kiveszi belőle a köveket, és orgiát rendez, majd a használtószert kirakja a várbejáratához.

[00:11:05]Szép.

[00:11:05]Amúgy gondolhatták, hogy ez így ez nem lesz nem megy át teljesen rendszeren, de tudod, ilyen nyomozni kell, hátha hátha valaki látta, hogy instra sztorikat osztott meg arról az estéről, és akkor így így el lehet eljutni valameneddig.

[00:11:17]Ilyen cella információkat néznek.

[00:11:19]Igen.

[00:11:19]Mit?

[00:11:19]De hogy mit tudom én.

[00:11:19]Hát gondolom nem, mert annyira azért tehát hogy amennyire troger annyira valószínűleg a rendőrségnek meg a nyomozóhatóságoknak ez lesz talán a [nevetés] elkövetkező években, majd visszatérünk rá a legkisebb fognak ülni ezek a fiatalok a fideszesekkel.

[00:11:35]Fiatal fideszes.

[00:11:35]Miről beszélsz?

[00:11:35]Hát meg meg ezek a fiatalok fognak fideszesekkel együtt ülni.

[00:11:40]Miről beszélsz?

[00:11:41]Két különböző.

[00:11:41]Ők Ja, hogy ül.

[00:11:43]Azt hittem ülni a parlamentbe, vagy ülni a köcsei pikniken vagy mit tudom én.

[00:11:48]Nem, hát ez ez nem olyan orgia volt, Barnai, tud felnőtt emberek voltak.

[00:11:52][nevetés] Nem biztos, h fiatalok voltak, de itt fiatalok egymás között voltak, nem pedig politikusokkal.

[00:11:57]Az Ivar élet fiataloknak, [nevetés] azt ki tudja.

[00:12:01]Lehet, hogy van nézőnk is, aki ott volt.

[00:12:03]Meséljen már, hogy megy egy ilyen orgia.

[00:12:05]Írjátok meg kommentben, milyen egy ilyen orgia, akik fiatalok, miért kell várat bontani hozzá?

[00:12:08]Csak orgi lett van.

[00:12:10]Azt mondom, hogy jó, hát respect, azt csináltok, amit akart.

[00:12:13]Hát kellett a kő a tűzrakáshoz, a nyárshhoz.

[00:12:16]Hát valószínűleg amúgy van egy ilyen sejtésem, hogy az ötlet az nagyon részeg fejekből.

[00:12:20]Ez olyannak tűnik, amit mondjuk három, négy öt sar után talál ki valami nagy okos.

[00:12:27]Inkább egy probléma megoldásnak.

[00:12:27]Tehát hogyha ott van egy tűzrakóhely, de nincsen körülötte tégla, akkor ugye az erdőben meg vagy lőve, hogy most honnan szerzel köveket.

[00:12:34]De amikor ott halló, itt egy vár.

[00:12:36]Ja igen.

[00:12:36]Tehát amúgy kő az jó, de azért kis részegség ahhoz, hogy azt mondta, hogy akkor ezt le is bontom.

[00:12:41]Ühüm.

[00:12:41]Mert azért józanul azt gondolod, hogy figyelj azért az egy műemlék azért nem véletlenül van így egyben.

[00:12:47]Jó, de nagy durvább dolgokat is megérted.

[00:12:48]Biztos ilyen néha ilyen létrákat ot [ __ ] ilyen karddal fölmentek, meg ilyen forróját leöntötek, úgy voltak v most kiveszünk ilyen 5-10 téglát vagy ilyen követ, az csak nem akkora probléma.

[00:12:56]Én amúgy a felelősségét a helynek azért firtatnám azzal, hogy a tűzrakóján nem volt kő, vagy onnan elvitték a követ.

[00:13:04]Vessem magára a várőr, tartsa rendben a környezetet is.

[00:13:07]Nem csak a várra kell nem őrizni, ugye, mint kiderült utólag.

[00:13:11]Na hát itt sok sok hiba történt, mer képzeld bemész erdőbe sörrel, csomó hússal, malacfával, na mert ugye orgiáztok és és nem tudsz tüzet rakni, mert í de milyen felelősség teljes orgia volt, hogy katonokat is vittek.

[00:13:22]Szóval nem az, hogy csak így össze-vissza, nem rendesen védekeztek.

[00:13:26]Szóval ilyenben amúgy valamennyire példát mutattak.

[00:13:28]Az már más, hogy amúgy régen ebből nem lett volna baj, nem?

[00:13:32]Ez a ez a történelem, ez a ez a hogy várba k ez a rát az, hogy az, hogy így most már figyelünk az ilyen műemlékekre meg minden, meg a történelemrész, és akkor vigyázunk rá, hogy ő legyen mit emlékezni, de hogy így ez valahol régen a körforgás része volt, hogy valami megépült, lerombolódott, azt széthortták, csináltak belőle valami új dolgot, és akkor így ment a körforgás.

[00:13:55]De ez ilyen ilyen békeidőnek hangzik, nem?

[00:13:57]Amikor ezzel fogl tehát, hogy mondjuk a világháborúnál ezt megtörténik, akkor így le se szarják, mert valószínűleg fontosabb dolguk van.

[00:14:02]Most mi nagyon unatkozunk a jólét, hogy az az a az a legnagyobb problémánk, hogy most hány ezer milliárdot loptak ki igen a zsebünkből is, hogy lyukas az út, amin megyek az autómmal, érted 100 évvel ezelőtt meg gyakorlatilageztek az emberek, meg háborúba mentek, úgyhogy valóban végülis felfoghatjuk úgy is, hogy túl jó dolgunk van, hogy ezekkel a szegény fiatalokkal foglalkozunk.

[00:14:21]Mindenki a saját idejében nyomorog.

[00:14:22]Igen, igen.

[00:14:22]Ők nem annyira nyomorognak, ahogy láttam.

[00:14:25]Ezek azok a fiatalok, akik nem szavaztak a Fideszre, pedig ilyen jó dolguk vannak.

[00:14:32]Jól van ez így.

[00:14:33]Na, itt egy hatalmas helyregazítás volt.

[00:14:35]Emlékszel arra a nagy 444-es leleplező cikkre, ahol így volt ilyen, hogy a kovács volt, de szerintem pont a szünetben volt tavaly, és így nem nagyon feltem.

[00:14:43]Hát ott alapból az a cikk elég kínos, mármint hogy olyan tekintetben nem így a sajtóetikai szempontokat nem feltétlenül vette figyelembe, hogy ilyen bemondással így lehozták, hogy ezt csinálta Kovács Gergő, azt csinálta a Kovács Gergő, és már akkor sok támadás ért őket.

[00:14:56]Amúgy az eredeti cikk is teli van már helyreégzítással, de most még jött még pár helyreégzítás.

[00:15:00]Megint az van ugye egy kicsit ilyen origós, hogy hogy íy a választási felhevült választási pillanatokba így előkerülnek ilyen akár lejárat cikkek is.

[00:15:09]De ez nem a választási időpontba jött.

[00:15:11]Hát ott van kétú augusztus 5, igen, akkor épp szüneten voltunk.

[00:15:13]Szóval azt nem annyira figyeltem akkor nyaralás közben a cikkeket, de hogy igen emlékszem, hogy volt valami, de mire belemerülhettem volna addigra már mondták, hogy nem is jó meg minden jó.

[00:15:25]Hát így rögtön.

[00:15:25]Igen, igen.

[00:15:25]Mondjuk nem segítette, hogy a Kovács Gergő gyakorlatilag egy cigő a szájába, egy sörről a kezébe, lehet, hogy várfal tövébe írt egy ilyen ékezet nélküli panaszt a Facebookra.

[00:15:34]Mindenesetre azért a Ne, azért a 444 az szerintem kínos, hogy egy egy ilyen cikket kiengedtek, ami utána úgy néz ki, mint egy átlagor Origó cikk, hogy több fejezetben van a helyregazítás, mint maga a cikk.

[00:15:44]Legyünk kritikusak ezzel személy.

[00:15:47]Így van.

[00:15:47]Az amúgy az Mi van?

[00:15:47]A mérővera csinált egy videót, és az azt is megtámadta a kutyapárt.

[00:15:53]Vagy vagy az nem lehet, mert csak egy YouTube videó, vagy hogy van?

[00:15:57]Hát azt nem lehet.

[00:15:57]Igen, ott nincs sajtó.

[00:15:58]Felját fj.

[00:15:58]Minket is jelentettak már fout YouTube videóra.

[00:16:01]Amúgy hát és sokra mentek vele, szerintem ott nem kell megfelelni ilyen hát azért valaminek meg kell nem lehet hazugságokat állítani jó.

[00:16:08]Aha.

[00:16:08]Nem tudom, szerint hát fogalmam sincs be valom őszintén, hogy a mérő videóval mi van.

[00:16:13]Hát ott is volt ami igaz, volt ami nem igaz, vagy volt ami úgy igaz, hogy annyira nem ki van sarkítva annyira abba meg én már nem merültem bele.

[00:16:19]be valom őszintén, én csak a Partizánba a nagy Dávidnak a beszél vagy igen a nagy Dávidnak a beszélgetését hallgattam meg, és azt tudom, hogy nemsokára lesz a kutyáknak valami tisztúítás és a Kovács Gergő már nem indul meg és és azt elolvastam azt a cikket, hogy a Kovács Gergő és akkor megint csak legyintettem, ahogy ahogy megint a Kovács Gergő ugye felhozták ezt a kutyapárt 1% alatti bla bla dolgot.

[00:16:41]És még mindig a Kovács Gergő is ugyan ugyananibban van, mint a fideszesek.

[00:16:46]azt érzem, hogy ő is még mindig azt mondta, hogy hát úgy tűnik, hogy nem valakire akartak szavazni, hanem valaki ellen.

[00:16:52]És hogy a kutyapárt még mindig azt hiszi, hogy ők voltak az egyetlen opció, amire szívesen szavaztak volna az emberek, de hogy mindenki csak a Fidesz ellen akart szavazni.

[00:17:02]És és ez nekem szürális, hogy a Kovács Gergő is annyira nem érzi a valóságot, hogy még mindig azt hiszik, hogy a Tisza az csak azért nyert, mert valami ellen akartak szavazni.

[00:17:10]Nyilván az is benne van, de hogy így láthatólag volt egy ajánlata a Tiszának, amire sohaan szívesen szívesen szavaztat.

[00:17:18]Meg valami ellen szavazás, akkor négy éve bukott volna Fidesz, vagy nyolc éve bukott volna Orbán, mert nem voltak túl népszerűek.

[00:17:23]Szóval igen, ez egy ez azt gondoltam, hogy ennyi idő után már Kovács Gergely felfogja, hogy nem csak a Fidesz ellen szavaztak, hanem a Tiszára szavaztak egy csomóan és az ő ajánlatuk meg nem volt jó.

[00:17:33]Ö de hogy úgy látszik, hogy még mindig az van a fejükben, hogy csak a csak a kutyapárt, akire érdemes volt szavazni, de úgy látszik, hogy ezzel nem értettek egyet az emberek nagy része.

[00:17:43]Érdekes lesz a tisztúító.

[00:17:43]Az majd a nyár folyamán lesz.

[00:17:45]Ennyit tudunk.

[00:17:45]Na mindegy.

[00:17:47]Ja.

[00:17:47]Szóval, hogy ez ilen origó szintű cikk sorozat vagy cikk volt a 444 hasábjain.

[00:17:53][zene] Jól van ez így hát a velencei tó az olyan kevés víz van a Velencei tóban, hogy a magyar kerékpáras klub elnöke konkrétan átsétálta.

[00:18:03]Egy kerékpáros átsétálta.

[00:18:07]Jó, hát azért derékig értnél.

[00:18:07]Szóval azért tekerni nehéz lehetett volna, de vici biciklivel átmehetett volna rajta, csak az meg azon azért sok mindennel át lehet szerintem Balatonon is.

[00:18:16]Figyelj, ez akkor mostantól lesz nem Balaton átúszás, hanem Velencétól átsétálás.

[00:18:23]Hát az elkövetkező lehet egyre könnyebb lesz ez a ez a ez a dolog.

[00:18:26]Igen, de de legalább nem tudom mennyit költöttünk ott is, hogy szétlopták a a Velencei tó környékét is.

[00:18:33]Ó, hát kattints a következő cik rá.

[00:18:33]Jó, de erről még Velence pont ez Fot lesz arrafele arra gondolkoztam, hogy elmehetnénk forgatni vagy valami fesztiválra, mert amire majdnem elmentünk a Colorádon megszűnt volt egy fesztivál, aminek láttam a hirdetését, valami Manas.

[00:18:47]Írtunk nekik, hogy mehetünk, azt mondták, nem, akkor nem megyünk, nehogy már itt csak csinálunk egy videót egy ismeretlen fesztiválrom, mert az nekik nagyon rossz lenne.

[00:18:54]Lehet, hogy ez melyik fesztivál, ami manasz vagy valami.

[00:18:56]Amúgy jónak tűnik a reklámok.

[00:18:58]Mondtam, hogy szívesen elmennék forgatni és azt mondták, hogy nem mehetünk.

[00:19:02]Hát ez nagyon szimpatikus.

[00:19:04]Köszönjük szépen.

[00:19:04]Úgyhogy még azért lehet, hogy egy-két fesztiválr elmennék forgatni és azzelfon gondolkozom.

[00:19:07]Akkor még most talán lesz mellette egy tó.

[00:19:10]Az ott van, nem?

[00:19:12]Hoppá!

[00:19:12]Mi ez a cikk?

[00:19:12]Ez egy tó Ádám, ha akár ez am tehát azért nem egy túlvonzó tó, inkább már csak van egy mocsár.

[00:19:18]Igen.

[00:19:18]Hát el kellett halasztani a egyetemi kajakenu VB-t, mert kiszáradt a Velencétól gyakorlatilag.

[00:19:24]vagy hát kajakenuzása alkalmatlan, aminek az a pikantériája, hogy ugye a Tiborcék oda 50 milliárdért építettek egy kajakkanu akadémiát nagy ésszel.

[00:19:35]Hát valószínű nem a akadémia volt a fontos.

[00:19:38]Ők már megtalálták a megépítették a pénzt, megkapták érted?

[00:19:42]Kicsit olyan, mint a lomkoron lomkoron mint a lomkorona nélküli lomkor séán.

[00:19:48]Lomkorona nélküli lomkorona sétány.

[00:19:50]Igen.

[00:19:50]Egy kicsit olyan, hogy itt most a tón nélküli Kenu akadémiát építettünk.

[00:19:54]Kenu tón nélküli kenu akadémia.

[00:19:54]Igen.

[00:19:57]Tó nélküli vizé sport akadé.

[00:19:59]51 milliárdot költöttünk rá.

[00:20:00]Hát igen, egy Kenu akadémia [horkantás] ugye.

[00:20:03]Lehet, hogy ez azt a 51 milliárdot költhettük volna arra is, hogy itt legyen víz.

[00:20:07]Legy először legyen víz és utána lehet az.

[00:20:09]És akkor az mindenki jól jár valószínűleg a környék is.

[00:20:10]Amúgy durva.

[00:20:12]Mondjuk vettél egy nyaralót nem tudom 10-20 éve vagy a velencei tón és akkor egyszer csak ott vagy és eltűnik a tó.

[00:20:21]Ez egy szomorú dolog, mert a velencei tó én emlékszem, hogy mi odajártunk kosártáborba, így zsámékról lebicikli a velencei tóhoz, emlékszem a nadapi lejtő nadap valamilyen hegy van a környéken, ott föl kellett biciklizni, lejönni, de hogy ott nagyon szerettük szer volt akkor még volt tó még most is van, de hogy úgy látszik, hogy nem túl vonzó ez most már iszabengernek néz ki.

[00:20:45]Ez amúgy ez ez nagyon szomorú.

[00:20:45]És ezzel nem lehetne valamit kezdeni?

[00:20:47]Hát kezdeni lehet valamit, [torokköszörülés] csak ugye kicsit késésben vagyunk.

[00:20:50]Hát fontosabb volt az akadémia.

[00:20:52]Fontosabb volt az akadémia egyébként a Velenci tó valahol azt olvastam, hogy valamikor 1880 körül már kiszáradt egyszer.

[00:21:00]Szóval ez így előfordul, hogy ez így kiszárad, ilyen ciklikus egy kicsit.

[00:21:03]Mindenesetre szerintem emberi ráhatással ezt ezt a ciklikusságot így így lehet kordában tartani.

[00:21:10]Hát az Orbánéknak ez nem volt fontos.

[00:21:11]Ugye Tiborc István valószínűleg abból nem tudott volna meggazdagodni, hogy hasznos infrastruktúrát épít.

[00:21:17]Muszáj volt ilyen haszontalan beton tömböket odarakni egy kajakbeállóval.

[00:21:21]Bár egy kajakkenu akadé egy kajakkenu tárolón kívül meg mondjuk egy ilyen ebédlőn kívül.

[00:21:25]Mi a franc kell még oda?

[00:21:28]Na mindegy.

[00:21:29]Nagyon boldogan átadták.

[00:21:30]Gondolom van olyan, mint a mint a MMB-nek az a balatoni nyaraló komplexuma.

[00:21:35]Hát ez nagyon nagy.

[00:21:35]Hány embert akadékem akadémia?

[00:21:40]Miért kell ekkora épület oda?

[00:21:40]Jó tudom azér, hogy lopjanak.

[00:21:42]De mi ez ilyen menő.

[00:21:43]Ilyen fiatalon már róla van elnevezve egy kajakkenő akadémia, az menő.

[00:21:47]Na mindegy.

[00:21:47]Ez ez csak ilyen kis színes.

[00:21:49]Hogyha gondolnátok, hogy miért lyukas az út, meg miért nincs klíma a kórházba, hát akkor azért, mert Kajakkenu akadémia kellett a ciklikusan kiszáradó tó tövébe, ami jelenleg ugye a klímaváltozás miatt hát inkább a kiszáradás fele hajlik, mint nem.

[00:22:03]Majd megold a Gajdos.

[00:22:05]Majd oldja meg az.

[00:22:06]Hajd a Gajdas megoldja.

[00:22:07]Jó, hagyjuk.

[00:22:07]Jól van, az úgy.

[00:22:07]Adjuk már.

[00:22:09]A lényeg, hogy a Pistának van sz.

[00:22:11]Jaj, Ferenc Orsol nyílt levelet írt a Fidesznek.

[00:22:14]Nyílt vergődést írt.

[00:22:14][zene] Jól van.

[00:22:19]Ez így felszólítja a nemzeti oligarchiát, vagy hát nagy a nagy így működik.

[00:22:26]A nagy tőkéseket, hogy hogy jaj, most családok mennek tönkre.

[00:22:30]Aha.

[00:22:31]Elveszítik a munkájukat.

[00:22:31]Ugye a médiáról van szó, a propagandáról.

[00:22:33]A nemzeti tőkések a magyar vállalatok preferálásának korábbi kormányzati programja révén hatalmas vagyonokra tettek szert.

[00:22:43]Loptak el.

[00:22:44]Sokszor kellett egyes nagytőkések viselkedése miatt tartania a hát a havi fizetésből élő jobboldaliaknak.

[00:22:49]Így a sajtó munkatársakénak.

[00:22:51]Na hát itt akkor a sajtó meg a meg mondjuk a újságíró munkáját Ferencsa rögtön hát be is áraza, vagy félre is érti.

[00:22:59]Tehát miért kéne tartani egy oligarchának kínos dolgai miatt egy újságírónak pont az ellenkezője a dolga megírnia feltárnia ez hogy lehet.

[00:23:08]Úgyhogy Ferenc Orsol látszik neki csak teg annyi problémája volt ezzel a rendszerrel, hogy nem nyerteik meg a választást és ő nem ühet ott a parlamentbe és okoskodhat arra, hogy ő mérnök, meg hogy ő ő ezeket nagyon ismeri, mert ő mérnök.

[00:23:20]Nem tudom, tudtad-e, hogy a Ferenc Orsia mérnök, és ő egy mérnök.

[00:23:25]Ühüm.

[00:23:26]Nagyjából ennyit tudok róla.

[00:23:28]Ahhoz ért is elméletileg a sajtóhoz nem annyira.

[00:23:30]Szóval onnantól kezdve, hogy a ezek a sajtó munkatársak félrenéztek a nagy tőkések viselkedése miatt, onnantól kezdve lettek propagandisták például.

[00:23:39]Hát nem hogy félrenéztek, hanem a tartották a hátukat el.

[00:23:43]Ja, hát az még rosszabb.

[00:23:43]Igen.

[00:23:44]Igen.

[00:23:44]Tehát elvitték.

[00:23:44]Hát sőt amúgy most viszik el a balhét, mert ugye a Tiborc Pista az végen él Amerikában például mészáres lév 100 milliós táskát, miközben a szegény propagandisták meg ugye a gyereküket kell kirakni Facebookra, hogy baj van.

[00:23:57]Ki gondolná, hogy jaj de ezt nem csak ő írta nyílt levél, hanem Navracsis Tibor emberarcú fideszesek.

[00:24:02]Hát kettő kettőt találtak a pártb, úgy hát ki gondolná, hogy ocsmány ócska propagandát gyártasz, ami bármikor lecseréletnek, és igazából bárki gyárthatná, csak te vagy ott, és aztán amint nem lesz pénz, kidobnak az utcára, miközben aki eddig, akinek tartottad a hátad, az meg ment vgan ellopta, amit akart.

[00:24:24]Igazából azon csodálkoznék, hogy azon szőtt én er ezt ezt megbeszéltük már a választás előtt, hogy ez szét fog különni a propaganda.

[00:24:32]Én egy mínuszre elmondtam, csak leszarták és ugtak rám, hogy in onnantól kezdve, hogy nincs hatalomban Fidesz, nekik nem érdekük ezt fönntartani ilyen kétharmad után, amiből láthatóan semmit nem tanultak, és az Orbán Viktor újítja meg a Fideszt, úgyhogy soha nem lesz már ebből semmi.

[00:24:47]Tényleg felesleges ez nekik.

[00:24:47]Talán a piac majd eltart még egy orgánumot, kettőt, a maradék fideszesek, akik egyre kevesebbek is szeretnék hallani a saját véleményüket, arra ott lesz a hírtév.

[00:24:57]De amúgy amúgy nem nincs rá igény.

[00:24:59]Eddig se volt rá igény, csak pénz volt, de van igény.

[00:25:04]Ide van írva.

[00:25:04]Dr.

[00:25:06]Navracsis Tibor és Dr.

[00:25:06]Ferenc Orsolly szeretnéessenő arra kérjük hát a magyar nagytőke jobboldali értékeket fontosnak tartó képviselőit, hogy haladéktalanul kezdjenek hozzá egy minőségi jobboldali média portfólió finanszírozásához.

[00:25:19]Bár lett volna erre 16 év, ugye, de hát ugye Kesmát megwet kellett belőle összefosni.

[00:25:25]Most adok egy tippet a Ferencosének.

[00:25:25]a a média működéséről a sajnálatból nem lehet megélni.

[00:25:31]A sajnálatból nem fognak neked sajtót finanszírozni satöbbi.

[00:25:36]Nekünk is voltak a Fókus stúdiónak is nehezebb időszakai, amikor meg kellett oldani dolgokat.

[00:25:39]Ott is úgy voltam, hogy attól, hogy most engem sajnálnak, attól nem fognak nézni, hanem olyan műsort kell csinálni, amit szívesen néznek az emberek.

[00:25:49]A sajnálat az az lehet egy igen, szegények most meg kell oldani valami új dolgot.

[00:25:53]Ez oké.

[00:25:53]Ez lehet egy percig a gondolata, de senki sem fog sajnálatból se finanszírozni, se nézni.

[00:26:01]Ugyanúgy a meccénások meg a nagytőkések sem fogják sajnálatból finanszírozni a propagandát tovább, mert nem így működik a világ.

[00:26:07]Hát most mit mondjak?

[00:26:07]Nyilván az, hogy ezek a nemzeti tőkések, most mondanám, hogy a a piac tart el ilyeneket, de hogy maguk ezek a nemzeti tőkések sem fognak már sajnálatból sokáig, mert eddig folyt rájuk a pénz, berendezkedtek egy olyan dologra, hogy jó, én kapom, mert kábé csak én tudok pályázni, visszahosztom ennyit, szóval megvan az áram és kiderül, hogy majd amikor verseny lesz, akkor igazából harmadannyi pénzért is meg lehet nyerni egy izét.

[00:26:34]Ő meg már nem tud harmadannyi pénzért pályázni, mert nem erre van beállva.

[00:26:37]hogy ezek a nemzeti nagy tőkések azon vakarják a fejüket, hogy mit tudnak kikaparni, miatt tönkremennek.

[00:26:43]Szerintem a tegnapi bejelentés után máson is vakargatják.

[00:26:47]Hát meg a másik.

[00:26:47]Igen.

[00:26:47]Szóval ezek a másik az, hogy polgári jobboldali média, ezt meg felejtsük el.

[00:26:51]Ez nem polgári jobboldali média volt, ami most ennyitől szétesik.

[00:26:55]Csak attól, hogy kihúztad a az adófizetői pénzt, attól nem omlik össze egy polgári, jobboldali média, attól egy propaganda média omlik össze.

[00:27:01]És ezzel is lehetne azt mondani, hogy figyelj, ez nem polgári jobboldali média volt, hisz csak attól omlott össze, hogy nem öntjük rá a közpénzt.

[00:27:09]Ez propaganda média volt.

[00:27:11]Szóval itt itt sok sok szó van, ami amit amit így újra gondolnék.

[00:27:14]Hogy, hogy így a az igény valószínűleg nem szűnt meg egy polgári jobboldali médiára tekintve, hogy három jobboldali párt van a parlamentben, kedves Ferenc Orsoa, a baloldal gyakorlatilag egy ilyen szitokszó lett, mintogyha mint a nácik vagy a kommunisták.

[00:27:26]Ezt sikerült mondjuk ezeknek a propagandistáknak elérnie, meg hát ugye a a baloldali szereplőknek, úgyhogy azért igény lenne rá, csak arra nincs igény, hogy hogy ilyen Dezs Balázsfél emberek olyan cikket ínek, hogy ez egy hülye barom, meg is fogja kapni a magáét.

[00:27:40]Ühüm.

[00:27:40]Hát erre egy polgári jobboldali embernek valózínűleg nincs szüksége.

[00:27:44]Polgári jobboldali, mintogy a a Bayer B, a publicista ezt a [ __ ] Ez a cikk címe.

[00:27:48]Ha ez a polgári jobboldali média, akkor ne csodálkozzanak, hogy nincs akkora igényre és egyre kevesebb lesz.

[00:27:56]Az van, hogy minden, ami a Fideszhez köthető volt, ahhoz bármennyi igény van még rám manapság, már egyre kevesebb lesz, és föl kell épülnie.

[00:28:05]Amúgy úgy érzem, ez nyilván nekünk is egy érdekes szituáció, hogy a magyar média az ebben az évben, ebben meg a következő évben az gyakorlatilag a feje tetejére áll.

[00:28:13]A fél hát nem is a fél, mert több mint a fél, vagyis hát pénzügyilegát mennyiség pénzügyileg meg mennyiség ügyileg a nagy részét a Fidesz uralta, az mind gatya, megszűnik, de az olvasók addig se voltak náluk, szóval olvasók szinte nem lesz akkor átrendeződés, de hogy biztos, hogy a kritikus független média is keresi a hangját.

[00:28:33]És ez szerintem nagyon érdekes, hogy van egy óriási töm, ami most éppen így elporlad, [torokköszörülés] mint miután Thanos csettintett gyakorlatilag csak a Magyar Péternek még csettintenie sem kellett, csak odaállni és megjelennie.

[00:28:46]És közben meg a hát meg azért a kétharmoldal megnyerni a választást, az az egy lényeges szé, de hogy utána már nem kellett semmit csinálni ezzel a mé utána már semmit, az magától k igen választás megnyeréséhez nyilván kellett tennie a média megszűnéséhez utána már nem.

[00:29:00]És közben szerintem meg a kritikus független média is most úgy látszik, hogy szerintem nagyon nagy át átalakulásokon megy át és mindenki keresi a helyét és a a hangját, hogy érted így olyan minthogyha egy iszonyat ellenzélhez vagy szokva, hogy így mész előre, hogy így így íg így így jön az ellenszél, és hirtelen ez az ellenz megtűnik, és akkor elesel kábé, hogy úristen, hát most nem erre vagyok beállva.

[00:29:23]Amúgy nem rossz dolog, csak ki kell találni újra a dolgokat, és és szerintem ez egy érdekes izgalmas időszak lesz ilyen szinten.

[00:29:30]Hát igen, aki a utóbbi 16 évben, tehát hogy előtte nem volt tapasztalata, az annak fura lehet majd most, hogy nem tudom, esetleg esetleg partner a kormányzat, vagy vagy megkapnak ugye iratokat pia ugye eddig a piacból kellett élni a médiának, de közben a piacot is leuralta a Fidesz és az is lehet, hogy hirtelen úristen, hogy itt a nézettséghez méltóan lehet egy csomó ember azt mondja, hogy ja akkor mégis csak lehet, hogy szponzorálok dolgokat, mert eddig ugye a tiltólistán voltal a legtöbb helyen.

[00:30:01]vagy ügynökségnél, mint nem tudom, hogy ő volt-e feketista, de volt akkor elméletileg aki politikával foglalkozott, somszor rajta volt, mint mi is és volt ez nem kell, hanem mint cég egy kis jó zenész kell, hogy egy ilyen hatalom ellen felszólalót támogatok, mi lesz a cégemmel a poszt forrentel, ami ugye a Tiborc Tiborc érdekeltségéhez tartozik, vagy a haverjának érdekeltségéhez, ami rengeteg műsort csinált, meg influencert tartott ki, és iratlan pénzeket költött.

[00:30:31]Ott egyáltalán nem értem, hogy miért, hogyan jött vissza az ilyen műsorokat csinált, és hát ott is valószínűleg most kaparják a f azt mondod, hogy jön egy tisztítótűz, tisztítótűz jön a magyar médiában is.

[00:30:41]Mind minden tekintetben tisztító igen és amúgy tök jó, mert nekünk így is volt amúgy tök bátor, aki ed az Arbánék mellett is minket szponzorált rá magyar cég is.

[00:30:50]Szóval az az a durva, mert mondjuk a Nord VPN Cipon például nem volt szívbajos ilyen ő ők durvá voltak szívbajosok.

[00:30:56]Igen.

[00:30:56]Tehát a Nord VPN meg a Revolute nekik egy kicsit más a helyzetük, mint mint egy Iponnak.

[00:31:04]Azért a Revoluteot nem fogja az Orbán egy törvénymódos privatizálni.

[00:31:09]Hát v megpróbálták be betenni nekik.

[00:31:11]Nem, hát ott mindenkinek megpróbáltak betenni.

[00:31:17]Jól van ez így tegnap viszont elindult a tisztító tűz a tisztítóz művelet.

[00:31:21]Magyar Péter újra vagy nem tudom mi amúg Magyar Péter azt mondta, hogy most egy kicsit túlságosan nyugodt a közélet, úgyhogy azt mondta, hogy most mindenki rohadjon szét.

[00:31:32]Jó, nem ezt mondta, de úgy az volt a Igen, az volt az érzésem, hogy pont így mentem vol és pont ment az élőbe, és így uramisten, ez most itt megint lendületet kapott a Magyar Péter bejelentett egy csomó dolgot, de hogy ez droppolta a következményeket.

[00:31:46]Majka örülhet, mert szerintem hónap végéig még súlyok lesz a köztársasági elnök, és nagyon nagy pénzt ad arról, hogy június végig.

[00:31:56]Szóval jól járt, de assassiszem, júliusban már el lesz mozdítva a su, tehát hogy benfent, hát nem el lesz, hanem megszűnik a megbízatás.

[00:32:02]Ühüm.

[00:32:04]Ugye egy ilyen csapdát kapott súlyok toma gondolkozott rajta az ember, hogy fogják elmozdítani, mert mert milyen lehetőségek vannak rá.

[00:32:11]Hát nem gondolta túl Magyar Péter és a Tisza.

[00:32:13]Az alaptörvény 17.

[00:32:15]módosításának hatályba leépését követő napon a hivatalban lévő köztártassági elnök megbizatása megszűnik.

[00:32:22]Tehát most megszakk egy új alaptörvényt, és amikor ez hatályba lép, akkor megszűnik.

[00:32:26]És ugye a súlyok mondhatja azt, hogy ezt nem írja alá.

[00:32:28]Viszont akkor megfosztási eljárást elkezdik ellenni, mert nem végzi a dolgát.

[00:32:32]Tehát vagy aláírja és akkor felmenti, vagy nem írja alá és akkor kibasszák.

[00:32:36]Úgyhogy szegény Sőg Tamásnak most nehéz dolga lesz.

[00:32:40]majd gondolom mehet az EU-hoz, aki tudja a Brüsszel pénzel, hogy a velenci bizottságra gondolok, de nem biztos, hogy túl sikeres lesz.

[00:32:48]Úgyhogy most ennyivel elintézték ezt, és akkor utána lesz a Forstó Ferá, és aztán majd azt mondta Magyar Péter, hogy augusztus 20-áig szeretnének egy új köztársasági elnököt, aki amúgy ideiglenes lesz olyan tekintetben, hogy Szóval van egy ideglenes, az ideglenes váltja egy ideglenes, de nem hát annyira ideglenes, hogy hogy ugye alkotmányozás lesz szeptemberben elkezdődik, vagy jövő év szeptemberében elkezdenek egy alkotmányozó hát munkát, hogy egy új alkotmányt írjanak és ha az új alkotmányt a végén egy népszással nem tudom, ratifikálják vagy megszavaznak, akkor új köztársas elnököt is ki fognak majd nevezni, vagy akár az is lehet, hogy szavazás lesz, ugye ezt még nem tudjuk, mert az alkotmány az egy ilyen széles társadalmi egyeztetést fog megelőzni, hogyha ugye szavazással lesz új köztársaság elnök, akkor ugye kiterjesztük majd az ő hatalmát is, hogy ne olyan legyen, mint most, hogy aláírod, vagy ha nem írod alá, akkor majd aláírod másodjára, mert is nem tudsz mit csinálni.

[00:33:39]Ja, és maximum öt évig lehet a a következőt öt év után, és nem lehet újra választani.

[00:33:43]Vagy de újra lehet.

[00:33:45]Na mindegy, mindegy.

[00:33:45]A lényeg az, hogy a mostanival nem feltétlenül számolnak az alkotmányozás végéig, vagy hát addig számítanak maximum.

[00:33:52]Jó, de akkor ebben az évben lesz négy.

[00:33:55]Köztársasági elnökünk.

[00:33:55]A súlyok azt már nem a súlyok az már két éve van, már két év volt a a hát jó, de most ebben az évben arról beszék, hogy ebben az évben lesz négy különböző kzt köztársaság.

[00:34:04]Nem nem nem alkotmányozó az egy hosszabb folyamat az akár mit tudom, lehet egy év is, vagy Aha.

[00:34:08]Na jó, legalábbis gondolom én.

[00:34:08]Tehát, hogyha nem azt akarják, és a Magyar Péter tegnap a többször kifejtette, hogy nem azt akarja, hogy a Száer József meg a Gulyás Gergely a a iPadjén megírja a Brüsszelb menet az új alap alkotmányt, akkor akkor az egy hosszabb folyamat lesz, ahol ugye mivel mindenki beletei az ötletét, ugye széles társadalmi kommentekbe lehet majd nem tudom, Facebook [nevetés] kommentekben lehet a ötleteimet adni.

[00:34:33]Azt majd meglátjuk, hogy az alkotmányozásnál hogy gondolják.

[00:34:33]Ugye a a torocai alkotmányozó nagy gyűlés, hogy az anyámat akar.

[00:34:37]mondta Magyar Péter, ez nem tudja nagyon, hogy mit jelent, de gondolom nem az lesz, mint most a társadalmi egyeztetés, ami amit meg tudunk nézni, hogy így letöltheted a dokumentumokat az alaptörvénymódosításról és akkor így írhatsz nekik egy üzenetet, hogy na szerintem ez kéne meg az kéne.

[00:34:53]Valószínűleg ennél azért nyíltabb lesz, mert ugye most nem látom, hogy milyen módosítók vannak, tehát most emailt küldhetsz az a kormánynak gyakorlatilag, hogy mondjuk ez a legtöbb ember nem annyira ért a jogi fogalmazásokhoz.

[00:35:00]Szóval gondolom van egy szűrő, hogy aki beleírja, hogy a [ __ ] anyád, vagy hogy ne szerintem mint?

[00:35:06]Lődd le, azt így kiszelektálják és Igen.

[00:35:10]De mondjuk amúgy ötletet lehet megfogalmazni jogi tudás nélkül, majd azt az a jogászok dolga, hogy ők e Jó, csak ne én én tekintve, hogy itt egy ideje így az interneten tevékenykedek és látom a kommenteket meg az, hogy az emberek milyen ötletekkel szoktak engem megkeresni.

[00:35:27]Hábrá szerintem a hogy bármi értelmes dolog érkezni fog, vagy vagy pedig 1000 és 1000ből kell kiszűrni, és igazából annyi időt és energiát elvesz, hogy annyi idő alatt inkább megbízol a 10 szakértőt, még azzal jobban jársz.

[00:35:41]Szerintem hogyha van két-három embered, aki ezeket elolvassa és szétszelektálja, akkor hamar meglehet.

[00:35:46]ug értelme, mármint hogy ez a realitás sajnos az emberek 99,99%-a nem ért ehhez és fogalma sincs és nincs rálátása, hogy vannak ilyen képzetei, hogy igen ez így kábé jó lenne, de a bárki, aki ért hozzá, mondjuk mint jogászt, az rájön, hogy amúgy nem véletlen nincs benne, nem véletlen az van benne, satöbbi.

[00:36:06]Ez egy alaptörvény, ami hatás az összes többi törvényre.

[00:36:08]Nem gondolom, hogy itt az átlagember sokat hozzá tud tenni, inkább lehet, hogy vannak ügyek, amit fontos lesz így, de hogy így sajnos na én is nagyon sok ötletet kapok videókra meg minden, és annyira látszik, ha valaki nem ebben mozog, és én is mondhatnék alaptörvény ötleteket, de hát valószínűleg egy jogássz az csak fogná a fejét.

[00:36:26]Hát, hogy azt, mert mert ötlet szintjén azért most, ha te azt mondod, hogy miért 12 évig korlátozek, miért nem nyolc, akkor azt így Ja, valószínűleg ezen a vitán túl vannak, de itt azért szoktak írni, és főleg nekik van, tehát hogy mindenki írhat, és azért van átlag magyar állampolgár, aki mondjuk ért a joghoz, de ilyenkor szoktak írni különböző szervezetek is, civil szervezetek, inkább az annak van értem.

[00:36:48]Igen, de ők is szoktak írni.

[00:36:50]Ilyenkor.

[00:36:50]Valószínűleg az ő észrevételék az, amit amit ilyenkor megnéznek.

[00:36:54]Nem pedig Kovács Béla Alpárnak a üzenete, ahol azt írják, hogy van egy nagyon ötletem, és elküldi a 40 oldalas új alkotmányát, amit ő megírt egy ilyen epizód, egy ilyen epizódban, amikor nem vette bele a gyógyszereit.

[00:37:07]Igen.

[00:37:07]Tehát, hogy de ezt majd a kormány eldönti, hogy melyik üzenet az, amire foglalkozni kell, és melyik amire nem könnyű nem könnyű be ennyib ember bevonása amúgy szerintem tekintve, hogy egy csomószor pont az értelmes réteg az enak nincs ideje ilyenekkel foglalkozni, és azz van, hogy csomószor az ilyen ráérő emberek, akik csak szeretnek fontoskodni, csomószor inkább azok aktívak ilyenkor és hát nagy baromságokat írnak.

[00:37:29]Szóval aki aki meg valóban valóban hát Ádám most nem értem mit vársz, hogy hogy nem végigmondom a problémát, meg ez egy téma most ez azért gondolom és az a baj, hogy akinek meg tényleg aktív mondjuk hozzáértés munkája van, azoknak van által legkevésbé ideje rá, azért kell szakértőket megbízni szerintem.

[00:37:48]Na mindegy csak az, hogy ez [ __ ] sok kormányzati erőforrás, hogy baromságokon kell átrágniuk magukat, amire szerintem nem biztos, hogy van id.

[00:37:57]Szerintem nem a roof Bálint és nem a különböző emberek olvassák ezt az még erőforrás méghozzá nagyon sok.

[00:38:00]Oké, akkor mi van?

[00:38:02]Igen, 12 évig lehet valaki országgyensű képviselő.

[00:38:05]Gondolom ez azért ez nem visszamenőleg, mert akkor most ki kéne [ __ ] a hát de olyanban visszamenőleg, hogy nem indul az van, hogy országgyűlési képviselők választásán nem választható, aki országgyűlési képviselői megbízatást összesen legalább 12 évig már betöltött.

[00:38:21]Tehát ugye most még kitölthetik, viszont már nem indulhatnak újra, vagy hogyha mit tudom én, valaki visszalép, mint a gulyás, aki azt mondta, hogy csak egyéig van, majd meglátjuk, akkor ő már nem indalt újra esetleg, mert egy idő időköz, mert már volt 16 évig amúgy nagyon kemény.

[00:38:36][ __ ] meg.

[00:38:36]Amúgy van egy cikk, hogy kik nem mehetnek benne.

[00:38:39]70 éves felső korhatárt vezetnének be az alkotmánybíráknak.

[00:38:43]Igen, ez négy alkotmánybírót jelent a 15-bőlüm jelenleg.

[00:38:47]Köztük Pt Pétert.

[00:38:47]Ugye a 70-es korhatár az volt eddig is a a Fidesz törölt el 2013 vagy valamikor, hogy hogy ne legyen, mert egy csomó bíró, de ez akkor életbe lép az.

[00:38:56]Kész.

[00:38:56]Akkor most a Polt Péternek is le kell gatya nem kell lemondani, nem meg gatya.

[00:39:02]Hát ez ez egy viszonylag elegáns dolog, hogy csak visszahoztak egy régi dolgot, aminek már nem felel meg.

[00:39:05]Igen, igen.

[00:39:07]Illetve ugye négy négy alkotmánybírónak ez rögtön gatya.

[00:39:11]Illetve jövőre valakinek lejár a megbízatása.

[00:39:12]Szóval öten tehát ugye a harmada lesz cserélve az alkotmánybíróságnak így egy éven belül.

[00:39:18]Mi volt még?

[00:39:18]Ja igen.

[00:39:18]Ami még izgalmas, hogy a az Országos Bírói Hivatal elnökét és a kúria elnökét azt meg úgy oldják meg, hogy a bíró országos bírói tanács azt mondhatja, hogy ha az ő kétharmaduk azt mondja, hogy az elnök és a hány menny van a bírói tanácsban?

[00:39:34]Nem tudom.

[00:39:34]Hát gondolom az összes bíró, de jó.

[00:39:35]Hát akkor az nem nem könnyű, de akkor hát na jó, de a mondjuk a Vargas ugye befenyegette az összes bírót, hogy aki tisztás az aznak annyi.

[00:39:40]Szóval szerintem ők se feltétlenül szeretik a ezeket az embereket.

[00:39:44]Tehát hogy azt úgy oldtották meg, hogy a ők kezdeményezhetik, hogy hogy nem elégedettek ezekkel a elnökökkel.

[00:39:50]És hogyha a kétharmaduk ezt támogatja, és utána az Országgyűlés kétharmada is elfogadja, akkor ezek ki vannak [ __ ] RIP.

[00:39:57]Ö, és utána meg az országos, tehát hogy ezek a intézmények saját maguk közül választhatnak elnököt.

[00:40:03]Sőt, most már eddig úgy volt sok esetben, hogy a köztársasági elnök nevezhetett ki jelöltet, és az országgyűlés megszavazta, vagy nem.

[00:40:09]Most úgy fogják csinálni, hogy az országos bírói tanács fog három embert jelöltként rakni, és azok közül nevezhet ki, vagy hát azok közül ajánlhat be valakit a köztársaság.

[00:40:22]Ja, hogy ú hát akkor rossz embert kér, aki a a bíró kétra kezdeményezi, azt mondja, hogy ő kezdeményezi, de utána ugyanúgy jóvá kell adni kétharmaddal a parlamentbe.

[00:40:32]Akkor hiába mondják a bírók, hogy hogy nekel meg, hogyha a parlament mondhatja, hogy de nem váltjuk le.

[00:40:40]És akkor most ezzel mennyi hatalmuk van a bíróknak, ha utána ugyanúgy kétharmada a parlamentnek is jóvá kell hagynia.

[00:40:45]Hát fiú társadalmi jegyeztetésem van, írt, küldj egy emailt, hogy én ezt nem értem.

[00:40:49]Tessék, itt van az email.

[00:40:49]Mármint akkor igazából napvégén ugyanúgy a parlament dönt és mondhatja, hogy akkor nem érdekel parlament szükség van.

[00:40:56]Igen, csak akkor annyira nem független mégse.

[00:40:59]Hát de lehet nem akarták, hogy ilyen könnyen lehessen.

[00:41:01]Jó, hát ezér könnyen kétharmadot elérni szerintem egyetértésbe, de lehet, ne jó, de hogyha a bíró két valakire azt mondja, hogy bizalomvesztés van, akkor az utána elég nagy a bíróságnak a arconöpése.

[00:41:10]Utána a parlament azt mondja, hogy nem szerintünk jó.

[00:41:12]Szóval, hogy itt ez is benne van.

[00:41:13]párarcon köpés mostanában volt egy pár Igen, az is érdekes volt, amikor mondták, hogy nemzet vagyon visszaszerzési és védelmi hivatalnak még nem tudjuk, hogy kik lesznek a vezetői, de mind rendőri védelmet kapnak, mert már jött egy csomó fenyegetés, meg gyakorlatilag a maffia ellen harcolnak, aki mindent megtesz azért, hogy megmaradjon a vagyona és a szabadsága.

[00:41:34]Úgyhogy valószínűleg hát a legrosszabbra készülnek a magyar Péterék.

[00:41:39]Nem tudom, hogy pontosan ki vezeti majd meg.

[00:41:40]eszembe lesz egy vezető, meg három ember alatta, és akkor ők mindenki kap egy védelmet.

[00:41:44]Az izgalmas lesz, amikor ezeket ki kiv kijelölik ezeket az embereket.

[00:41:48]És négyre emlékszem, de lehet igazad van.

[00:41:53]Igen.

[00:41:53]Mi van még?

[00:41:53]Ja, csökken azoknak az ügyeknek a száma, amelyekhez kéthados döntés kell.

[00:41:56]Igen.

[00:41:56]Itt a Fidesz trükk között, hogy ne lehessen egy csomó általuk meghozott törvényt bogozni később.

[00:42:02]De hát ugye mivel kéthaddal kaptak ki, azért ezt ezt lehet bogozni.

[00:42:07]Ú, mennyit kell helyre rakni itt?

[00:42:08][torokköszörülés] Azt elképesztő.

[00:42:10]megszűnni azzal korlátozás, ami bizonyos költségvetése és adóügyekben korlátozza az alkotmánybíróság vizsgáti lehetőséget.

[00:42:15]Hát ez nagyon szaftos.

[00:42:16]Szintén a Fidesznek egy ilyen parádés trükkje volt.

[00:42:18]Hát ők azt csinálták 2013-ban, nem sőt 2011-ben, hogy az Alkotmánybíróság egy nekik fontos ügyben azt mondta, hogy hát ez ez így alkotmányellenes.

[00:42:27]Ühüm.

[00:42:27]Ezért kitalálták, hogy idézem, ekkor vett el az Alkotmánybíróságtól a lehetőséget, hogy költségvetési és adó kérdéseket vizsgáljon mindaddig, amíg a GDP az államadósság felét meghaladja.

[00:42:38]Ez a chat GPT első verziója talál ki ilyen összefüggést, hogy ja, az Alkotmánybíróség amíg a GDP és az államadóság felét meghaladja, addig ezt nem tárgyaltja ezt az ügyet.

[00:42:48]Ezt kígy kitalálták.

[00:42:49]Utána amúgy 2016-ban módosították, hogy amúgy tudod mit mint?

[00:42:54]Akkor se tárdalság, hogyha amúgy meg nem nagyobb.

[00:42:57]Ez így megtörtént.

[00:42:57]Én akkor még nem figyeltem ilyeneket, de hát ez ez elképesztő, hogy így belenyúltak mindenféle dologba.

[00:43:03]Ezt eltörlik.

[00:43:03]Ezzel ugye amúgy a alkotmánybíróságnak a jogkörét, hát nem tovább, hanem visszaszélesíti.

[00:43:09]Na és ez mi történt még?

[00:43:11]Ja igen, ez még a Sok, hát a Amnesty a soros szervezet hiá a Suyogok Tamás mellett.

[00:43:15]Gondolom most majd most majd a láthatom a Hut Gergőtől meg a Itt van, de azt írják, hogy Sulyok Tamásnak mennie kell, úgyhogy de csak egy tisztességes eljárás után.

[00:43:24]Ühüm.

[00:43:24]Szóval azt mondja Emnest International, hogy megfosztási eljárás keretében kell eltávolítani.

[00:43:27]De hát jelenleg ugye igazából megcsinálniuk a dolgát.

[00:43:31]Hát oda küldnek valamit, azt aláírja, vagy nem írja alá.

[00:43:33]Ugye hát így nagyjából ennyi a dolga.

[00:43:35]Így nehéz ezt megfosztani ettől.

[00:43:37]Megfosztási eljárást arra nem lehet indítványozni, hogy az emberek 90% szerint takarodjon a büdös [ __ ] mert nem csinál semmit, nem emeli föl semmiért a szavát, ami amúgy nem kötelezettsége, csak hát elvárná az ember.

[00:43:49]akkor lehet, hogy ebből nem is lenne semmi, viszont egy csomó idő elmenne vele.

[00:43:52]Nyilván ez egy ilyen dilemma, hogy most igen, minél alkotmányosabban, minél demokratikusabban kéne eljárni, de közben meg volt egy választás, ahol meg ki lehet mondani, hogy ezeket a dolgokat rakjátok rendbe 16 év után, mert szét van cseszve minden.

[00:44:06]És akkor ha meg töketlenkedik a Tisza, akkor meg az a baj, hogy nem haladunk eléggé, miközben értékes időt vesztünk.

[00:44:12]Ha meg ezzel leáll ezekkel és akkor nem jön be, akkor azt mondják utólag, hogy hát akkor miért csesztel erre az időt, hisz már megkapta a felhatalmazást a választáson, hogy ezeket rakja rendben.

[00:44:22]Szóval itt itt nehéz ezeket eldönteni.

[00:44:24]Valamilyen kritikát minden irányból kapni fog.

[00:44:28]Persze, de ugye azért azt viszont el lehet mondani, hogy ez a választási ígéret volt és erre megkapta a felhatalmazást a Magyar Péter.

[00:44:32]Úgyhogy én ezt elfogadom, tekintve, hogy amúgy én erre szavaztam, hogy ezt a rendszert, ezt bontsák szét, és ez ezeket az embereket takarítsák el.

[00:44:40]szubjektív egyéni álláspontom.

[00:44:41]Az énemet azért kapta meg a Tisza, hogy hogy azt végigvigye.

[00:44:45]És én akkor lennék ideges, hogyha itt most menne ez a huzavonal, hogy akkor most lehet-e, nem lehet, így lehet, úgy lehet.

[00:44:50]Na, menjenek a francba.

[00:44:52]Súlyok Tamás egyébként két év alatt nem pofázott ennyit a a médiáb, meg hogy rakotten ennyi posztot írásb ugye nem képekbe, hogy pingpongozik, mióta az ő állásáról van szó.

[00:44:59]Úgyhogy hát ennél jobban már nem tudom, lehet-e szégyenni-e magát, de szégyelje magát.

[00:45:04]Ott a végén megnézheted, hogy hogyan lehet társadalmi egyeztetést csinálni.

[00:45:09]Hogyan?

[00:45:09]Hát ott van.

[00:45:09]Ír egy emailt.

[00:45:09][ __ ] meg.

[00:45:10]folyamatban.

[00:45:11]Igen, vélem.

[00:45:11]Még négy napig lehet véleménytbe küldeni, ami nem sok.

[00:45:15]Nem sok egyébként, bár ugye ez az ez alaptörvény módosítás, ez nem túl nem túl hosszú, tehát megnézhetjük gyorsan.

[00:45:19]Jó, de ez nem ez nem az a ez most ilyen átmeneti, nem?

[00:45:21]És majd amikor jön a nagy egyeztetés, akkor hát ez alaptörvény nem alkotmány, úgyhogy majd az érdekesebb lesz ez így.

[00:45:28]Ennyi, mit tudom én, told oldal abból a fú túl bonyolult nekem mondom és a kommentem nem lehetne.

[00:45:32]Ez inkább két szó.

[00:45:35][nevetés] Hát az a súlyok része az annyi.

[00:45:38]Jó, hát ennél még bonyultabb a vagyon nemzeti vagyonvédelem és vagyon visszaszerzési hivatalnak a doxij.

[00:45:42]Az az ott ott alapból négy doxsi van, mert van ilyen hatástanulmány meg indoklás meg mindenféle dolog.

[00:45:50]Reagált a Sándor Palota, az a kedvencem.

[00:45:52]Az gyorsan felolvasom mit reagált.

[00:45:54]Azt reagálta kérlek szépen, hogy az elnök nem kommentálja a javaslatot.

[00:45:58]Jó, hát akkor köszönjük szépen.

[00:45:59]Ez érdemes volt felkelniük ma reggel is, be munkába menni.

[00:46:04]Az csinálják, amit eddig.

[00:46:04]Igen.

[00:46:04]Na, szóval ez a visszaszerzési hivatal az elméletileg nagyon nagyon nagyon dáddá lesz, és mindenkit meg fog cseszni, akinek valaha közpénzhez köze volt, ami fú, hát azért lesz dolguk, és nagyon nagyon várom, hogy ez összeálljon végre.

[00:46:19]És h szerintem csak szept igazából oké, hogy nem pihennek nyáron, de hogy így az érdemi része az szeptembertől indul itt a dolgoknak.

[00:46:25]Hát sőt ugye nulláról ilyen zöld mezős projektként felhozni egy ilyen hivatalt, az szerintem sokkal több lesz.

[00:46:32]Tehát itt ez egy hosszú dolog lesz.

[00:46:35]Bár ugye azt mondta Magyar Péter, hogy ez egy kisebb hivatal lesz, tehát nem lesz ilyen hatalmas nagy pedig kelleni fognak az emberek, hogy mindent átvizsgáljon.

[00:46:43]Igen, de hogy közben meg olyan át a rendőrséghez.

[00:46:45]Igen.

[00:46:45]Tehát olyan jogosítványokat kapnak, hogy elcsakliszhatnak a ügyészségtű ügyet, kiadhatnak nekik mit tudom, nyomozásra ügyeket.

[00:46:50]Szóval, hogy így mindent és mindenkit kihasználhatnak arra, hogy a munkát vigyék előre.

[00:46:54]Amúgy pont az volt a fura nekem, hogy egy név, egy poszt bántóan kimaradt az előző felsorásból, hogy kik nem mennek el, vagy ki nem megy el.

[00:47:04]Ezt meg tudod mondani nekem?

[00:47:06]A Varga Mihály?

[00:47:06]De nem nem.

[00:47:08]Mármint hő ez ez már ki volt főügyész.

[00:47:11]Őről nem volt szó.

[00:47:11]Azt gondoltam azért, mert ez a hivatal ez gyakorlatilag majd elveszi az ügyészséget az összes ilyen korrupciós ügyet.

[00:47:16]De erre rákérdeztek a sajtótájékoztatón, és azt mondta Magyar Péter, hogy hát olyan információjuk van a birtokban, ami alapján a főügyész valószínűleg rövid időn belül le fog mondani.

[00:47:27]Le fog mondani, vagy vagy börtönből ráraknak kell?

[00:47:30]Nem tudom, az biztos, hogy le fog mondani.

[00:47:32]Maradjunk ennyibe.

[00:47:32]És hogy az arany konvoy üggyel van összefüggésbe.

[00:47:38]Na hát ezt arra kíváncsi vagyok.

[00:47:40]Így megüzenték neki, hogy tudjuk amit tudjuk mit tettél tavaly nyá.

[00:47:44]Így van.

[00:47:44]És lemondanál magadtól.

[00:47:44]Bár az nem véd meg semmitől.

[00:47:47]Szóval igazából a súlyok is elméletileg lemondhatott volna, de nem mondott le.

[00:47:51]Akkor kíváncsi vagyok kik mennek Böribe.

[00:47:52]És amú meg amúgy a Pol Pén Pétern is azt mondta, hogy ugye az ő megbízatása megszűnik, és ezzel együtt a mentelmi joga is.

[00:48:01]Polt Péternek [horkantás] miért van mentelmi?

[00:48:02]Sőt, amúgy ha ugye te is hallgattad, ugye a Vég maffiáról beszélt, és amúgy kivételesen a Magyar Péter így neveket mondott a Fideszből, szóval, hogy általában azért ezzel így óvatosan bánt, de most egy pár nevet így.

[00:48:14]Lázár János, Lázár, Szijártó, a Pócs, a Tuzson Bence meg valami valami csávó, akit fogalmam sincs kicsoda, és ma tegnap hallottam össze a nevét, de ő is valami fideszes.

[00:48:25]Szóval az ő nevét neveiket többször explicit így ilyen maffiával együtt így kihangsúlyozta.

[00:48:29]Tehát azt gondolnám, hogy róluk azért van valami sejtés így a a hivatalok vagy a minisztérium átvilágítása alapján, hogy hogy itt lesz még nekik gondjuk, lesz még dádá.

[00:48:41]Hát igen, amúgy nyilván ami így így eljut ilyen pletykák hozzám, az is az, hogy amire Magyar Péter mesélt, hogy kábé óránként egy borzalmas ilyet találnak.

[00:48:52]Ez elképesztő lehet, ami ami amiket találnak.

[00:48:55]És ezt biztos, ha most mindenről csak őszintén elkezdhetnem magyarázni, hogy miket találtak, az baromi érdekes lenne, csak gondolom ezeket inkább szeretnék rendesen végigvinni ezeket az ügyeket, de hogy nagyon nagyon érdekel, hogy vajon miket találtok ott, mert valószínűleg nem véletlen ilyen magabiztosok.

[00:49:12]Hát hát politikai oka is lehetnek, szóval nem lehet mindent egyszerűen kni.

[00:49:15]Persze, de hogy egyszerűen azért felkelti az érdeklődésem ez a misztikus izé, hogy mennyi dolgot álltak és hogy mik jönnek még.

[00:49:22]Hát a sártónál nem tudom lopás biztos.

[00:49:24]Aiszem a felesége ott is nem tudom milyen cége van, de azértónál a az, hogy mennyire átszőtte az orosz Oroszország vagy az orosz ügynökök a külpolitikánkat meg a külügyet, külügyminisztériumot, azonnantól kezdve ez is egy érdekes dolog lesz ezt feltárni.

[00:49:40]Remélem, hogy erre is sorra kerül, mert elmélet én azt gondolom, hogy az a 300 valahány darabos listán Rofbánnak rajta van.

[00:49:46]Sőt, amúgy talán azt a kettőt olvasott föl a a meghallgatásán, é az egyik az volt, úgyhogy biztos foglalkoznak majd ezzel is.

[00:49:56]Istenem, de érdekel mik lesznek amúgy a Szaró tegnap bement talán először.

[00:49:59]Igen, igen.

[00:50:00]Elég hát nem kicsit nekem úgy nézett ki, mint aki sokat öregedett ezt a pár hét alatt, de jó volt látni a munkahelyén.

[00:50:06]Olyan, mint mi.

[00:50:06]Ugye nekem is így be kell járnom ide.

[00:50:08]Nem, nem, nem olyan, hogy így, hogy így azt mondhatom, hogy most így nem járok be, mint Lázzer Jánosnak meg Sziártó Péternek.

[00:50:14]A Lázár még nem nagyon nem ette.

[00:50:16]Ő is egyszer volt eddig.

[00:50:18]Tegnap nem ment be, pedig a neve el.

[00:50:20]Am most már kezdenek izzadni, mert így így Lázár azt mondta, hogy valószínűleg folyamatosan ügyvédekkel meg olyan gazdasági tanácsadókkal találkozhat, ki tudja, mert most most már szerintem ott tartanak, hogy el kell gondolkozni Fideszesként, hogy nyilván az elején volt egy sok, meg még nem hiszik el, hogy ők ők most már nincsenek hatalmon, nem azt csinálnak, amit akarnak, és meg annyira megszokták, hogy körülöttük forog a világ, és azt tesznek, amit akarnak, hogy biztos egy idő volt mire egyszerűen feleszméltek, kiózanottak, de most már talán tartunk ott, hogy most már érzik, hogy valóban vesz veszélyben vannak, hogy itt tényleg el lesznek számoltatva, hogy most már tényleg el kell gondolkozniuk, hogy amit csináltak ott útok az lehet, hogy tényleg nem volt törvényes.

[00:50:57]Hát most eljött ez az idő és el kell kezdenük most lassan ezt átgondolni, hogy akkor most börtönbe mennek majd egyszer, vagy vagy ráhúzzák más, vagy tagadnak, vagy el kell indulni külföldre.

[00:51:09]Alku, alku.

[00:51:10]Itt ezek a fideszeseknek most már más dilemmákkal kell szembenéznie, úgyhogy hát és ugye a legtöbbről ugye hát nem indult újra a választásom, tehát az is különös szaft, aminek ami nekem örömteli és akkor írják sokan, de hát hogyha valaki elégedett a képviselőnk a munkájával, az miért nem szavazhatja meg a Fidesz is ezzel jön, hogy meg már megint a magyar választóktól elveszik a lehetőséget.

[00:51:30]Nem nejön bott, [ __ ] meg valaki 26 évig azért, mert mert össze tudtak harácsolni egy 5%-os pártot.

[00:51:35]A túró dó basszus ilyen 40 éves, 16 év ott a parlament kbé.

[00:51:41]Tényleg.

[00:51:41]Akkor már a franculát.

[00:51:41]Hát amúgy ilyen szinten a Tarockai még csak 2022 óta van.

[00:51:44]Ő még még van két ciklus, nem már csak egy akkor a tarsolyában.

[00:51:49]Igen.

[00:51:49]De hogy a maga az, hogy szerintem így a párt, hogyha tényleg az ország érdekét nézed, és a párt tényleg képvisel valamit, akkor rá vagy kényszerítve, hogy folyamatosan friss arcokat hoz be, folyamatosan gondoskodja az utánpótlásra.

[00:52:02]És akkor nem csak úgy olhat össze egy párt, hogy mert annyira öreg és átveszi a hatalmat és berozsdásodik és szétlop mindent, és aztán szépen összeomlik, hanem gyakorlatilag azelőtt hát rá vagy kényszerítve, hogy felad, mielőtt még lehet, hogy megtörténik az, hogy ilyen borzalmasan öss behároz a politika, és szerintem az is egy politikának egy velejárója, hogy ahogy ott vagy a hatalomban, így elkezdenek így kialakulni ezek a informális hálózatok, amik csomószor a döntést hozzák a be vannak kapcsolva a politikába a gazdasági szereplők, így szépen lassan így ezek kialakulnak, és egy olyan háttérvilág van, amiről nem tudunk, hogy ennek oda van kapcsolata, ennek ide.

[00:52:44]És nyilván az, hogy 12 év után ezek a hatalmak megszűnnek így, azt nem hagyja, hogy annyira, hogy mondjam, átje át, hogy mostantól akkor ő hozzá kell menni ilyenkor, és ő majd gondoskodik arról, hogy ez 25 év múlva is így legyen.

[00:52:59]És így egyszerűen muszáj mindig új embereket hozni.

[00:53:01]Így is ki fognak alakulni, de hogy hogy azért sokkal egészségesebb működés.

[00:53:06]Meg meg most tényleg a Tiszában az a jó, hogy olyan emberek ülnek a parlamentbe, ugye embert juttattak a parlamentbe, nekik sikerült, akik ugye dolgoztak eddig, mindenféle munkakörökben élték az életüket, és ezen túl tényleg a pártok rá vannak majd szorítva arra, vagy kényszerítve, hogy nem lehet az, hogy valaki egy ilyen karrierpolitikus egész héten ül a parlamentbe, és azért [ __ ] meg, 126 év után, amikor a te munkád az, hogy bemész a céges Volkswagennel a parlamentbe, ott ülsz, így nyomogatod gombokat, néha így fölolvasol valamit.

[00:53:36]Ja, és közben megkeresed ugye az átlagbérnek a ötszerösét.

[00:53:37]Mennyire elszakad egyedő után a valóságtól ez az ember?

[00:53:42]Mennyi vonaton fog járni?

[00:53:44]Hányszor megy el majd ő vásárolni esetleg?

[00:53:46]Mikor járatja egy gyerekét egy olyan iskolába, ahova mi pornép járatjuk a gyerekeinket, mikor kap olyan ellátást az orvosnál, amit mi pornép kapunk?

[00:53:56]Szerintem tök jó, hogy hogy az átlag, tehát így muszáj rotálni tényleg ezeket az embereket és behúzni olyan arcokat, akik esetleg így a köznép között jártak az előző 12 évben, nem pedig csak úgy behelikoptereztek a parlamentba, aztán kimentek onnan, és amikor újságok megkereste őket, akkor úttek, mint a telefoná.

[00:54:14]Melyik van a Fideszes az, aki mióta a rendszerváltás óta ő?

[00:54:17]Nem ú nem tudom, fogalmam sincs.

[00:54:20]Szóval most, hogy lejár ez majd lassan, már akkor 40 éve ott ül a parlamentben.

[00:54:25]Vajon mennyi köze van még az átlagember?

[00:54:27]Valóság az a csávó, aki hát kicsit úgy néz ki tényleg, mint egy ilyen élőhalott alaku lőlésen elkezdte felolvasni a súlyoknak a beszédét, mert ugye ott volt az a papír is és utána így így olvastad, ilyen öt-h mondatnál rászóltak, hogy ez nem ez kell, hát nem te most más vagy.

[00:54:43]Te most így levezeted az És és akkor így elkezdett lapozgatni.

[00:54:47]Miért van ez itt előttem?

[00:54:48]Tehát ilyen teljesen életképtelen, [ __ ] meg.

[00:54:50]Ott ül a parlamentbe 100 év angol.

[00:54:51]Ne fordíts le angolra, [ __ ] meg.

[00:54:54]Na mindegy.

[00:54:54]Nem tudom, ki az most így fejből.

[00:54:55]A arca megvan.

[00:54:57]És ott ott ül is így így ül ott.

[00:55:00]Ez az Vitányi István 73 éves, bár nem tudom mióta van ott.

[00:55:02]98 óta a Fidesz KDMP.

[00:55:05]Na hát ő gyakorlatilag 28 éve ott ül.

[00:55:07]Jó, hát örülök neki.

[00:55:07]Na jól van, szevasz.

[00:55:10]Mindegy, még három, még négy év ebből az emberből is, aztán jól van, szevasztok.

[00:55:15]Aztán viszont látásra van.

[00:55:15]Lehet, lehet menni amúgy nyugdíjba egyébként 73-öson se menjél nyugdíjba.

[00:55:19]Miért miért ül még a parem?

[00:55:20]De ő konkrétan 77 éves lesz, mi jár pandátuma.

[00:55:23]Én kedvelem az idős embereket, nagyon bölcsek.

[00:55:26]Ö már aki már aki igen az most igen ez személyes lehet hogy néha elválik de hogy ne ne 77 évesen már ne üljön bent egy egy országgyűlésb am amerikában sem egészséges, hogy így ott élik le az életüket az emberek a kongresszusban meg ilyen helyeken és már ott teljesen így be a politika az tényleg ilyen az emberi természet nyilván az ismerősök a bizalom az egy fontos része lesz ennek de hogyha így azért korlátozni kell nem lett végtelenségig mert akkor meg nem is tud az ember semmit végigvinni, ami amire ugyanúgy szüksége van, nem tudom időre, de hogy az nem baj, hogyha ez a kettő között van egy ilyen egészséges viszony, mert a a korlátlanság sem jó az se, hogyha izé mindenki egy napig lehet, nyilván ez a másikát vagy egy egy ciklusig, mert akkor annyi idő alatt nem biztos, hogy végig lehet hosszútávú dolgokat, de hogy lehet, hogy í rá van kényszeretve, hogy a párt hosszú távon vigyen végig dolgokat, és nem a emberek a lényeg, hanem a párt és annak a szellemisége.

[00:56:24]Igen.

[00:56:24]És amikor a kongresszusban ott mindenki arra vár, hogy egyszer majd amerikai elnök legyen, és már 90 éves, és addigra kerülnek föl a rang ranglétrán oda, hogy ez megvalósulhasson.

[00:56:35]Örülök, hogy ez egy kicsit ebben már előrébb fogunk tartani.

[00:56:41][zene] Jól van ez így jön az 1000 Ft-os üzemanyag.

[00:56:47]Á, azt akarod mondani?

[00:56:49]Kirabolják a magyar embereket a Tisza.

[00:56:52]Nem ezt ígérték.

[00:56:52]Nem, hát ma is összeül.

[00:56:55]Hát gyakorlatilag folyamatosan össze fog ülni a országgyűlés, mert van meló.

[00:56:57]Majd ezekről döntenek.

[00:57:00]A védett üzemanyag, uniós pénzek, médiatörvény.

[00:57:02]Huhú!

[00:57:04]Igen.

[00:57:04]Hát gyakorlatilag mindegyikről beszéltünk, hogy hogy mi lesz.

[00:57:06]Ugye teljesen megborul majd a az MTVA-nak a működése.

[00:57:10]A plakátokról lesz ugye szó, ugye, hogy nem lehetnek majd plakátok, meg majd ezt nem lehet, azt nem lehet, meg ugye a ezeket a gyűlöletkeltők, ja, hogy valami Budapesten nagyon sok plakát, nem?

[00:57:21]hogy valami alig lehet már Budapesten karácsonyak is kitalálták, hogy amúgy ne lehessen már most, hogy amúgy majd törvényvel foglalva.

[00:57:27]Szóval kicsit késett kedves Karácsony Gergő azért még hagyta ezt a választást, hogy én végignézzem, ahogy Zelenszki a pofámba röhög egy arany WC-vel.

[00:57:35]Köszi szépen, köszi szépen.

[00:57:37]Ez nagyon fontos, meg a gyerekeink is végignézhették.

[00:57:39]Ja, még térünk vissza annyira tegnap a parlamentbe.

[00:57:42]Bár a mondta a Magyar Péter, ez a Dday, de a KDNP-s meg a Miazánkos meg a fideszes képviselők ugye inkább a Prideal voltak elfoglalva.

[00:57:51]szokás szerint ugye mivel vannak elfoglalva LMBTQ, ride, melegek, örökbefogadás, abortusz, tehát folyamatosan ezekkel jönnek.

[00:57:58]Szó sincs jelenleg az törvényalkotásban ezekről a dolgokról, de mindig ezzel panaszkodnak.

[00:58:05]Jász Hajnalka is fantasztikus, nagyon fontos dolgot mondott, hogy a hétvégi Pride rossz hatással lehet a hagyományos családmodellre kijelentette felnőttként szerinte mindenki úgy él, ahogy akar.

[00:58:15]Köszönöm szépen, Jász Hajnok.

[00:58:15]Ezt ezt megengedi nekünk.

[00:58:17]Akkor egy egy Pride-ot megrendezhetünk kedves juhászhajnalokkal.

[00:58:21]Ja, jó, bocsánat, nem lehet.

[00:58:23]Azon is panaszkodtak, hogy ne Szent László napon legyen a Pride, már mindenbe belekapaszkodnak.

[00:58:27]Megint ezen vagyok ki, hogy ugye felnőttként mindenki úgy él, ahogy akar.

[00:58:33]A szexuális felvilágosítás az nem az iskola dolga, a szülő dolga.

[00:58:35]De tegnap viszont a Pride ellen azzal is érveett, hogy oda gyerekeket is kivisznek egyesek.

[00:58:41]Na most kedves KDMP-suhász hajnalka meg az a másik az a fideszes boszorkány.

[00:58:44]Most akkor a szülő dolga vagy nem a szülő dolga?

[00:58:47]Tehát addig a szülődolga, amikor azzal kell érvelni, hogy ne kapjon szexuális felvilágosítást az iskolába.

[00:58:52]De ahogy kiviszed a Pride a gyereket, akkor hirtelen már nem a szülő dolga, akkor már miért van kint a gyerek a Pride-on?

[00:58:56]Döntsétek már el, hogy ez most ez én dolgom vagy a állambácsi dolga, vagy a ti dolgotok, ugye nyilván a KDMP dolga, akit soha senki nem szavazott be a parlamentbe.

[00:59:04]Induljatok már egyszer, könyörgöm, és akkor majd elfogadom, hogy van valami képviseltek valakiket.

[00:59:09]De ilyen ennek ki a [ __ ] képviseltek?

[00:59:10]Senkit.

[00:59:10]És t behoznak egy ilyen törvénymódosítást, alaptörvénymódosítás akkor jaj Priden kimenthetnek az emberek, hogy mondja el, hogy most mi lehet.

[00:59:19]Engem az is zavar, hogy ugye a vallás alapján m KDNP Keresztény demokrata néppárt, alapvetően szerintem nem is kéne belekeverni azt a az egyházat a politikába.

[00:59:29]De hogy most a vallásra hivatkozva csinálják ezt, mert akkor lehet azt mondani, hogy bocsánat, az mindenkinek magán ugye a vallás keresztény konzervatív értékre annyira támaszkodva, de amúgy né a vallásra Ja igen.

[00:59:40]Valakit írja igen az abortusz tablettáról is nyaott ugye a hegedűs miniszter urat ezzel kérdezték föl, hogy hogy azzal mi lesz, hogy hát ez ez nem ab tablete az ez a gúyneve, de nem az elépes.

[00:59:51]Hát nem az.

[00:59:51]Igen.

[00:59:51]Felolvasott egy Valaki arról számolt be, hogy görcsén vannak.

[00:59:54]Jó, hát valaki meg egy asprintol, nem tudom, megvakul, mert olyan mellékhatás van egy az 1 millióból, de ha már megint felnőttként úgy él, ahogy akar, akkor eldöntheti, hogy akar egy abortusz tablettát, vagy nem döntheti el.

[01:00:05]Nyilván nem döntheti el, mert ebbe a ott kérdésbe juhász hajnalka eldönti helyetted, meg a Biblia meg az anyám kinja eldönti helyett, vagy mit szeretnél?

[01:00:13]Valamiből lehet.

[01:00:13]Tehát buzinak lehet felnőttként lenni, csak a gyerekedet nem vidd ki a Pridea.

[01:00:16]Se buziként, se nem buziként.

[01:00:18]De egy megmondhatod neki, hogy vannak [ __ ] De az iskolában nem mondhatják el a felnőttek nekik, hogy vannak [ __ ] meg hogy kell szexelni, hogy hova dugd a töködet, hogy miért kell óvszer, hogy nem csak azért, hogy mert gyerek miatt, hanem esetleg betegségek miatt is.

[01:00:30]Nem, nem, nem, nem, nem.

[01:00:32]Az mind a szülő dolga.

[01:00:34]Addig a szülő dolga, amíg tényleg nem csinálsz valami.

[01:00:36]És a szülő, aki maga se tudja ezt, és lehet, hogy olyan körülmények közül jön, az a gyerek akkor ne is tudhass.

[01:00:42]Ja nem ne nem ne, nem semmiképp se tudhassa.

[01:00:44]Majd ha ő nagykorú lesz, akkor onnantól majd tudni fogja, hogy amikor már amíor nagykorú lesz, és addigra már valószínűleg van egy gyereke, hát főleg, hogyha nem lehet abortusz tablettát, mert az meg meg szexuális oktatásra kapott.

[01:00:55]Úgyhogy 18 évesen kiderül, hogy mire ő megkaphatná a szexis oktatást, addigra már gyereke van, mert lehet, hogy a valóságban jobb, hogyha hamarabb kapná meg.

[01:01:05]De legalább van egy újabb csoda történik, egy magyar gyerek, akit ugye nem akartak a szülei, az az egy nagy csoda.

[01:01:09]Na, akkor ugy erről is volt szó, ugye mi van az intézetes gyerekekkel?

[01:01:13]örök befogadás, mert hogy a a Torockénynek meg az ütötte nagyon az nagyon nagyon fájt neki, hogy azt mondta Magyar Péter, hogy akár meleg párok és egyedülálló emberek és meleg párok hagyd fogadjanak örökbe gyereket, mert sokkal jobb dolguk van egy szerető családnál, legyen az homoszexuális vagy egyedülálló család, mint a nevelőintézetekben.

[01:01:28]Hát ezt ez nagyon nem tetszett a Novák elődnek és a a torockainak és ezen számom kérték, hogy de hogy két-300000 meddő pár van Magyarországon, hogy nekik kell gyereket kapni meg úgyn.

[01:01:40]És hát azt meg kell adni Magyar Péternek, hogy egy olyan témát hozott föl, amiről mindenki tud, de azért nem íy elég kényetlen beszélgetni, hogy nagyon sok ebbe a rendszerbe a roma gyerek, és ez a sok medőpár nem feltétlenül akar roma gyereket.

[01:01:51]Erről azért hallottunk, olvastunk cikkeket, beszélgetéseket, hogy az van, hogyha te gyereket szeretné örökből fogadni, akkor mondják, hogy hát vársz sok évet, vagy kevesebbet, és akkor egy roma gyereket kell örökbe fogadni.

[01:02:03]És nagyon sokan azt mondják, hogy akkor n van olyan rokonom, akik roma gyerekeket fogadtak örökbe többet is.

[01:02:09]Igen, de sokan meg azt mondják, hogy nem szeretnének roma gyereket örökbe fogadni, ezért ők hát bent ragadnak a rendszerbe és ott maradnak a nevelőintézetekben.

[01:02:15]És lehet, hogy egy, hogyha ezt kinyitnánk egyedülálló embereknek vagy meleg pároknak, akik mondjuk gondolnám, bár ugye a magyar viszonyokat ismerve nem biztos, hogy van valami háttérvilágítás, vagy mi az háttér információ, hogy kik fogadnak örökbe, de egy szerető meneg csárnál valószínűleg jobb dolga van egy roma, vagy nyilván nem csak egy roma gyereknek, de egy olyan gyereknek, akit esetleg nem akarnak, az a több százz meddőpár, akiről beszél a porockai, ami nekem kicsit soknak hangzik, de lehet igaza én nem olvastam ennek után.

[01:02:41]Ö top 100000 medő pár az igen.

[01:02:46]Két-300000-ről beszélt.

[01:02:46]Az akkor ha meddő pár az 4-600000 ember, az az tényleg elég soknak hangzik, úgyhogy ezek mind gyereket is akarnak.

[01:02:55]Persze hát nyilván nyilván örök be akar fogadni mindegyik torockai szerint.

[01:02:59]És ugye a probléma ott van, hogy én nem tudom akkor hol a probléma.

[01:03:02]Tehát a a szép magyar fehér emberek mindörökbe akarnak fogadni, csak nem csak akkor hol van a prob?

[01:03:07]Miért van ennyi ember a rendszerbe?

[01:03:09]Hát ezt erre nem adott választorockai.

[01:03:11]Na mindegy.

[01:03:13]Magyar Péter ezt el kell nekim mondani, hogy hogy azért a ez a meleg örökbefogadás is olyan téma, ami nem gyakran hangzott el szerintem, vagy hát ilyen nem tudom a momentum beszélt róla, és akkor Orbán felett fingott egyet és leült.

[01:03:23]Meg ezt a problémakört se, hogy hogy tényleg a roma gyerekek azért beragadnak a rendszerbe, mert nagyon sokan nem akarják örökbefog, vagy nem olyan gyereket szeretnének örökbefogadni.

[01:03:32]Ez egy olyan vita, amit aminek mondjuk helye lehetne parlamentbe, ahelyett, hogy itt a juhász hajnal izé frázt kap mindenem.

[01:03:38][ __ ] meg, [nevetés] teljesen ki van az, teljesen ki van.

[01:03:43]Megint mondta, hogy menjenek már kiell a emberek hálószobájából, hagyják már abba.

[01:03:46]Hát e ezt nem lehet.

[01:03:49]Ezt nem lehet.

[01:03:49]Miért a Szent László napon van Pride?

[01:03:50]Édes istenem.

[01:03:52]Mert ugye a Szent László nap az egy olyan ünnep, amit így egész magyarság így így kölban, hogy végre Szent László nap van.

[01:03:58]Nem mondják amúgy azt se tudtam, hogy van-e ilyen egyébként bevon ez a valami mindenn ez az én szerénységi bizonyítványom lehet, de én így nem ünnepeltem ezt a napot.

[01:04:08]Amúgy a Pride-ot se, de mondjuk a Pride-ra már mentem ki érted?

[01:04:09]Az szerintem többen vannak Pride-on, mint Szent László nap én Szent László napi ünnepségre megyek, azért nem tudok a Pride Igen, igen, igen.

[01:04:18]Ráadásul jöttek megint ezzel, hogy miért lehet megtartani Pride?

[01:04:22]És akkor mondja a magyar péter, hogy [ __ ] meg, megpróbáltatok betiltani, kiment 3-400 az ember, mi a [ __ ] beszéltek?

[01:04:27]Egyértelműen az emberek nem akarják, hogy így a gyülekezésokat korlátozzák.

[01:04:31]Majd hogyha felnőtt ember mindenki úgy akkor majd kimehetnek.

[01:04:35]Nem ki nem mehetnek ki.

[01:04:36]Nem értet az, hogy vonul egy csomó ember és sziváróányos zászlót visz, az irdatlan hatása van egy gyerekre, hogy azt látja, hogy itt egy csomó ember, aki együtt sétál azért, hogy elfogadja a másikat.

[01:04:47]Ez hát ha valami, ez egy gyerekre borzalmas elképesztő szivárványát.

[01:04:50]A gyerekek azok teljesen föláll a szőr a hátukon.

[01:04:54]Miért nem a neonáci tüntetésre viszik ki a gyereket?

[01:04:56]Az baromi jó hatással vanik, hogy tudják, hogy kit kell utálni.

[01:04:59]Már azelőtt, hogy egyáltalán tudnának arról, hogy léteznek ilyen emberek, vagy hogy bárkivel találkoznának abból a a abból a vallásból vagy nemzetiségből, az sokkal sokkal egészségesebb, hogyha időbe tudják, hogy kit gyűlölni.

[01:05:12]Így van.

[01:05:12]És felnőtt ember fog kinni.

[01:05:12]A Lak Zoltán amúgy egy szépet kiírt erre.

[01:05:18]Azt ajánlom mindenkinek, hát érdekel.

[01:05:20]Szerintem jól összefoglalta a gond.

[01:05:20]Hát arra, hogy a US hajnak, akkor ha már megint meg akarja mondani, hog ki hogyan lehet meleg, meg hogy milyen jogai lehetnek, ugye leírta, hogy nem akarnak, ugye megint jön ez a LMBTK lobbi, meg meleg lobbi, meg [ __ ] tudja, és így mondja h, hogy ők nem akarnak többet, hanem azt akarják, amit mindenkinek jár.

[01:05:36]Hadd fogadjon a gyereket, hadd házasodjon össze.

[01:05:37]Ez így nekem jár.

[01:05:37]Én nem csináltam semmit, annyiba különbözök egy meleg embertől, hogy nem vagyok homoszexuális.

[01:05:43]Sőt, még egy biszexuálisnak jár, hogyha éppen egy ellenkező nő párral egy melegnek.

[01:05:46]Miért nem járnak ezek?

[01:05:49]Elég is házasodhat, csak hát egy ellenkező nem jel.

[01:05:53]Ja, ja, igen, ja.

[01:05:53]Igen.

[01:05:53]Hazudtolja meg magát, mint a Sajer József.

[01:05:55]Vegye el a handó tündét, csinálj neki 20 gyereket, aztán menjen el egy ilyen meleg orgiára Mikulás sapkába.

[01:06:01]Hát az is egy megoldás, de lehetne akár mondjuk, hogy elfogadják magukat az emberek, és boldogan nőnek föl a helyett, hogy így rettegnek, hogy mikor fog kiderülni róluk, vagy mikor tudják bevallni maguknak.

[01:06:11]Nem tudom.

[01:06:13]szörnyű lehet egyébként így élni, de hál istennek vannak olyan emberek, akik ezt szeretnék, hogy gyerekek nyomorodjanak meg a saját szexuális preferenciájuk miatt, mint például hajnal szégyeljék.

[01:06:25]Széjék.

[01:06:25]Igen.

[01:06:26]Le gondoljanak arra, hogy ezeket be kell tiltani.

[01:06:28]Ez tilt majd ha nagykorú lesz, akkor már lehet meleg, ugye?

[01:06:31]Akkor már mindenki úgy él, ahogy akar.

[01:06:34]Na de 18 év alatt te nem lehetsz meleg, Ádám.

[01:06:36]Ugye mindenki a práde zásztótól lett meleg.

[01:06:41]Még az, akik 50 évesek meg 40 évesek meg 60 évesek, ugye ők is biztos látták, hogy sziványzászló, felvonult három meleg, és akkor így eszbe jutott, hogy de jó móka lenne egy ilyen társadalmilag valamennyire azért megvetett csoport része lenni.

[01:06:52]Nem hiszem, hogy ez olyan vonzó lenne bárkinek is.

[01:06:55]Igen.

[01:06:56]Na mindegy.

[01:06:56]Hál istennek nagykorúban már megkapja az engedélyt az ember, hogy úgy él, ahogy akar.

[01:06:59]Fantasztikus.

[01:07:00]Hát kívül házasodni akar.

[01:07:02]Ja igen.

[01:07:02]Meg örökbe fogadni egyet.

[01:07:04]Vagy hogyha 24800-as tablettát akar, vagy hogyha föl akar vonulni.

[01:07:09]Ühüm.

[01:07:09]Vagy hogyha könyvet akarug venni, [nevetés] amiben ez a téma szerepel.

[01:07:15]Aha.

[01:07:15]Ó, vow.

[01:07:15]Hát ez elképesztő.

[01:07:15]Na jó, hát akkor most már lassan ki kéne találni kedves KDMP-, hogy akkor most lehet vagy nem lehet.

[01:07:21]Hál istennek nem a KDMP-nek kell kitalálni, vagy akár el is lehet indulni a választáson.

[01:07:24]Induljatok el, [ __ ] meg.

[01:07:26]Induljon a KDMP.

[01:07:26]Mondja azt, hogy nincs abortusz, nincsenek melegek, mindent betiltunk.

[01:07:30]Rohadjatok meg.

[01:07:30]Megmondjuk mindig, megmondjuk mindenre, hogy mit gondoljatok.

[01:07:34]Hát jó.

[01:07:34]Igen.

[01:07:34]De mond amúgy ők se mondják így explicit ki szerintem.

[01:07:39]vagy hogy így célozgatnak rá, de akkor el lehet indulni így.

[01:07:41]És akkor azt a társadalmi felhatalmazást kérjétek meg és menjetek be a parlamentba.

[01:07:44]Meg nincsen meg akkor t fogjátok már be a pofátokat.

[01:07:47]Tehát senki nem kíváncsi erre.

[01:07:49]És tényleg följön egy ilyen hatalmas alaptörvénymódosítás, belengedve elég durva dolgokat azért.

[01:07:52]És akkor ez ezre magyaráznak.

[01:07:54]Hát ez amúgy felháborítónak tart.

[01:07:57]Jól van, jól van.

[01:07:58]Jól van, menjünk menni.

[01:07:59]Már így is sokkal többet beszéltünk a KDMP-ről mint amennyit megérdemelnek.

[01:08:04]Nem baj, már csak négy évig kell őket hallgatni, szután soha többet, mert nyilván a Fidesz nem fog velük együtt elindulni, mert akkor 10%-ot kéne elérniük addig, ami addigra már elég ncescos lesz.

[01:08:12]Főleg, hogy csak új arcokat lehet, mert mindenki, aki a parlamentben van, már kábé nem indulhat az Orbán Viktor se.

[01:08:17]Szóval így meg kéne újítani a Fideszt, de valószínűleg 40 év alatt senki se akarja ez adni az arcát.

[01:08:22]Szóval lesz még itt a fig jönnek a külön utasok Ádám meg a Deák Dani meg a Bohár Dani meg ki tudja mi most meg ki fantasztikus ez végre a propaganda média ugye most már nincs munkájuk de akkor megnyílt az hogy ez a tisztúítás amúgy k akarna egy pártba menni aminek a legtöbb tagja már külföldre menekült vagy börtönben van és ez ennéz a szép nevű pártba akar menni az ember és hogy még a a utolsó vergődés az adja az arcát nem tudom azt jól meg kell gondolni addig is még emlékeztetek mindenkit hogy elkezdődött a kopacsimpánzon a kiárúsítás, mert nagyon sok minta az ki fog kerülni most az évad végén, úgyhogy nézzetek körül, minél több pólót vagy pulcsit vesztek, annál nagyobb rá a kedvezmény, a könyv is kedvezményes, a kiegészítők is, úgyhogy nézzetek körül a kopacsimpázon támogatnátok.

[01:09:06]Amúgy Soman már nyári szünetre mentek, de mi még itt vagyunk, miközben amúgy nyáron a eléggé esik a YouTube nézettség mindenhol, meg így a tév nézettség is elméletileg a nyáron az emberek nem a képernyőt bámulják.

[01:09:20]Szóval köszönjük annak, aki még ilyenkor nyáron [torokköszörülés] is néz, vagy gondolom a napozás közben nem ezt hallgatják, hanem igen nyaláson én is ezeket kihagyom, de mindig így átfelésben nyaralnak az emberek, szóval valakinek mindig ott vagyunk, illetve biztos van olyan, aki visszajön és akkor visszahallgatja.

[01:09:33]Meg most nincs nincs suli is, már inkább az egy iskolá, érted?

[01:09:38]Nem jól van ez ígyet hallgatnak az iskolások, ha nem elmennek orgiázni az erdőben.

[01:09:43]Szóval megmúy érthető abszolút [nevetés] érthető.

[01:09:45]Aki választotta, hogy orgiára megy vagy minket hallgat, az én nem tudom ki az, aki az utóbbit választja, de azért gondolkozzon el.

[01:09:53]Lehet, lehet, lehet orgia közben minket.

[01:09:55][nevetés] Igen.

[01:09:57]Ha Orgia közben hallgatod ezt a mondatot, akkor küldj egy lájkot, iratkozz fel, nyomd meg a csengőt, vagy mit sz.

[01:10:03]Az, hogy mikor lesz az évadzó, azt majd mondjuk, mert megint lesz egy nagy esemény, ahol nem csak mi fogunk beszélgetni a színpadon, hanem több dolog is lesz.

[01:10:11]Ez egy ilyen nagyobb szabású esemény lesz majd júliusban.

[01:10:17]Nemsokára bejelentjük azt is, úgyhogy lehet majd lecsapni a jegyekre, mert tényleg jó lesz.

[01:10:20]Mindenféle lesz véladástól kezdve mindenféle színpadi beszélgetésig meg egyéb dolgokig.

[01:10:27]Orgia lesz.

[01:10:28]Az egy zárt körű.

[01:10:28]Zárt körű vannak.

[01:10:28]Az lesz, de erre random sorsoljuk ki.

[01:10:31]Nem, nem csak megnézzük, hogy a jó ki jó pasi meg jócsa és akkor azokat egy nem t igazságosan.

[01:10:39]Igen, de ebbe se leszünk meghív.

[01:10:39]Hát ja persze nyilvánvalóan a az évadzár orgi az majd máskor lesz [nevetés] külön lehet jelentkezni.

[01:10:46]Igen.

[01:10:48]Az orgiakukacfokusstúdio.hu-ra.

[01:10:50]A barnánál instán vagy nyugodtan írjatok.

[01:10:53]A sündre írjatok.

[01:10:53]Hát azt ő népszerű lenne ott.

[01:10:55]Igen.

[01:10:56]Igen, azért mondtam azt a szép embert.

[01:10:58]Hát azért azért nem a azt kell, hogy az ilyen szép embereket azt el kell offolni, nem?

[01:11:03]Ja.

[01:11:03]Aha.

[01:11:03]Értem, értem értem [nevetés] értem.

[01:11:05]Na jó, mindegy.

[01:11:05]Ezt majd ti legyen önszervező közösségünk.

[01:11:07]Szar vezetek magatoknak Orgiát.

[01:11:09]Mi meg holnap ismét itt leszünk.

[01:11:13]A kérdés már csak az, hogy ti itt lesztek.

[01:11:14][zene] เฮ [zene] [zene] [zene]