JÓLVANEZÍGY 1:07:09

Kérlek, NE futtasd a PROPAGANDISTÁT 😣 #763

nka-botrányszőlőutcai botránykorrupciópropagandamédiaközéletfókuszstúdió
Irányultság: LiberálisKötődés: Független
Kérlek, NE futtasd a PROPAGANDISTÁT 😣 #763
tl;dr
  • Fidesz-közeli médiatermékek (Wecker, Tukó műsora) megszűntek vagy ellehetetlenültek, nézettségük rendkívül alacsony volt – a Wecker 50 adásából mindössze három érte el a 10 000 feletti nézettséget
  • A GTA 6 magyarországi ára várhatóan 32 000 Ft lesz, az ultimate edition akár 40 000 Ft is lehet, és fizikai lemez helyett csak letöltőkódot tartalmaz majd a dobozos verzió
  • Az EU Bizottság elutasította a Stop Killing Games kezdeményezést, amely azt követelte, hogy a megvásárolt játékok a szerverek leállítása után is játszhatóak maradjanak
  • Kovács Zoltánt eltávolították a Nimród vadászújság éléről, a műsorvezetők ironikusan idézték Fekete István-sorait, és felelevenítették a Fidesz-közeli személyek luxusvadászatait
  • Egy kannibál betegszállítót fogtak el, akinek otthonában emberi maradványokat találtak – a többszörös erőszakos bűncselekményekért elítélt férfit csupán nyomkövetővel engedték szabadlábra
  • Lakatos Levente trágár választ adott Nagy Ádám kritikájára; a műsorvezetők szerint Levente a Fidesz-közeli Creator TV-n futtatott propagandistákat kritika nélkül
  • A Megafon és a Patrióta végleg megszűnik – pénteken az utolsó alkalmazott is távozik, a tartalmak igénytelen Skype-adásokká silányultak, miután elfogyott a pénz
  • Őrizetbe vették Fonyód fideszes polgármesterét 300 milliós gyanús számlák ügyében; az NKA-botrányban "úszóknak" és "uszodának" nevezett kódnyelvet használtak a 17 milliárdos pályázati csalások leplezésére
  • Orbán Viktor "gyalázatos provokációnak" nevezte a szőlőci javítóintézet ügyét, ahol 11 gyanúsított van – a műsorvezetők rámutattak, hogy az intézményt mégis bezárták és eladták
  • A Hungas közétkeztetési cég tulajdonosának parkolójában két 200 milliós Ferrarit fotóztak; a TISZA-kormány 2030-ig tervezi az euróbevezetés feltételeinek megteremtését
Részletes összefoglaló megjelenítése

Bevezető gondolatok és médiakörkép

A műsorvezetők – Ádám és Barna – a reggeli adás kezdetén a magyar médiatér változásairól beszélgettek. Szóba került, hogy a Mandineren futó napi műsorok (például Tukó műsora) és más, Fidesz-közeli médiatermékek (mint a Wecker) megszűntek vagy ellehetetlenültek. A Wecker 50 epizódot élt meg, de egy hónapja nem jelentkezett új adással. A műsorvezetők ironikusan megjegyezték, hogy a megszűnt műsorok nézettsége rendkívül alacsony volt – a Wecker 50 adásából mindössze három érte el a 10 000 feletti nézettséget, és az egyik 140 000-es száma valószínűleg hirdetés eredménye volt. Hasonlóan alacsony nézettséget produkált a Fidesz frakció új reggeli műsora is: Szűcs Gábort 13 nap alatt 389-en, Bóka Jánost 157-en nézték meg. A műsorvezetők szerint nincs kit "befogadni" a nézők közül, mert ezeket a tartalmakat gyakorlatilag senki sem követte.

„Szegény Bóka pedig most ő az új oldaltáskája a miniszterelnök úrnak. Viszi mindenhova, mindig mosolyog neki." – Barna *

Gaming hírek: GTA 6 árazás és a Stop Killing Games kezdeményezés

A beszélgetés egyik központi témája a GTA 6 várható ára volt. A HVG számításai szerint a PlayStation Store árazása alapján a játék standard verziója Magyarországon 32 000 Ft-ba kerül majd, ami a 80 dolláros nemzetközi árhoz képest jelentős felár. Az ultimate edition ára elérheti a 40 000 Ft-ot is. A műsorvezetők furcsállták, hogy a játékot úgy árulják, hogy még gameplay videó sem jelent meg róla, bár elismerték, hogy a Rockstar iránti bizalom erős. Szóba került az is, hogy a játék várhatóan nem jelenik meg fizikai lemezes kiadásban – a dobozos verzió csak egy letöltőkódot tartalmaz majd, és a játék mérete több száz GB lehet. A megjelenés előtt egy héttel már elkezdhető lesz a letöltés.

A másik gaming téma a Stop Killing Games európai polgári kezdeményezés volt, amelyet 1,3 millióan írtak alá. A kezdeményezés célja, hogy a megvásárolt digitális játékok akkor is játszhatóak maradjanak, ha a kiadó leállítja a szervereket. Az EU Bizottság elutasította a javaslatot, azzal érvelve, hogy a szellemi tulajdonjogok védelme miatt nem írható elő a játékok játszható állapotban tartása. A műsorvezetők felháborodásukat fejezték ki amiatt, hogy a Bizottság csak a videójátékipar lobbiszervezetét hallgatta meg, a kezdeményezés tagjait nem. Példaként említették a Ubisoft The Crew játékát, amelynek single player módja sem játszható a szerverek leállítása óta. Reménykedésre ad okot, hogy készülőben van egy Digital Fairness Act nevű törvénycsomag, amely szabályozhatja ezt a kérdést.

„A bizottság jelenleg nem lát lehetőséget arra, hogy jogi kötelezettséget írjon elő a videójátékok játszató állapotban tartására azt követően, hogy azok kereskedelmi szolgáltatása megszűnik." *

Kovács Zoltán és a Nimród vadászújság

Kovács Zoltánt, Orbán Viktor korábbi nemzetközi sajtósát eltávolították a Nimród vadászújság éléről, ahol hét évig volt főszerkesztő. A műsorvezetők ironikusan kommentálták Kovács Zoltán reakcióját, aki Fekete Istvánt idézve azt üzente kritikusainak, hogy "az emberek gonoszságánál csak az ostobaságuk nagyobb". A műsorvezetők szerint ez tipikus fideszes hozzáállás: aki nem ért egyet velük, az ostoba. A beszélgetés során előkerült a kopasz csimpánzon kapható könyvük is, amelyben részletesen dokumentálták a Fidesz-közeli személyek luxusvadászatait. Példaként említették Lázár János 23 millió forintos fácánvadászatát, Homlok Zsolt 4,4 milliós antilopvadászatát Dél-Afrikában, Mészáros Lőrinc 28 milliós tadzsikisztáni vadászkörútját, és Bayer Zsolt namíbiai vadászatát. Külön kiemelték Bánkerik fehér orrszarvú kilövését, amely 15-35 millió forintba került.

„Nem csoda, hogy annyi baj van a világon, mert az emberek gonoszságánál csak az ostobaságuk nagyobb." – Kovács Zoltán idézete a műsorvezetők szerint *

Kannibál betegszállító esete

A műsorvezetők részletesen beszámoltak egy felkavaró bűnügyről: egy kórházi betegszállítót fogtak el, akinek otthonában emberi maradványokat találtak – koponyákat, csontokat, egy komplett alsó lábszárat, agyat, kézfejet, egy befőttes üvegben tárolt szívet és egy preparált emberi arcbőrt. A gyanúsított beismerte, hogy vonzódik az emberi testrészekhez, és ételt is készített, illetve fogyasztott belőlük. A műsorvezetők felháborodásukat fejezték ki amiatt, hogy a többszörös erőszakos bűncselekményekért elítélt férfit csupán nyomkövetővel engedték szabadlábra, és az ügyészség fellebbezett ez ellen a döntés ellen. A rendőrség a lefoglalt tárgyakról galériát is közzétett a police.hu oldalon.

„Az ag gyanúsított, beismerte, hogy vonzódik az emberi testrészekhez, sőt ételt is készített és fogyasztott belőlük." *

Hőségriadó és klímaváltozás

A műsorvezetők a hétvégi várható 40 fokos hőség kapcsán a klímaváltozásról is beszélgettek. Ádám élvezi a meleget, míg Barna szerint a városi közlekedés klíma nélküli BKV-járatokon elviselhetetlen. Szóba került, hogy Magyarország egyre inkább sivatagosodik – hivatkoztak egy térképre, amely szerint egy év alatt jelentős zöld területek tűntek el az országból. A műsorvezetők cinikusan megjegyezték, hogy a globális felmelegedést nem ők fogják megállítani, és ironikusan azt tanácsolták az alföldi ingatlantulajdonosoknak, hogy most adják el a házaikat, mert 10 év múlva már sivatag lesz a terület. Felvetették, hogy esetleg avokádót és olajfát lehetne termeszteni, vagy ha olajat találnának, az még jövedelmező is lehetne.

„Fiataloknak meg szívesen ezt a földet, amit rátok hagytunk." – ironikus megjegyzés a klímaváltozás kapcsán *

Lakatos Levente és Nagy Ádám konfliktusa

A műsor egyik központi témája a Lakatos Levente és Nagy Ádám (a műsorvezető) közötti konfliktus volt. Az eset onnan indult, hogy Ádám egy korábbi adásban azt mondta, Lakatos Levente "nem az ő világa". Erre Lakatos Levente egy trágár választ adott: "Benne van a seggében a saját feje." A műsorvezetők részletesen elemezték Lakatos Levente tevékenységét, kiemelve, hogy műsora, a Levente klubja korábban a Creator TV-n futott, amely egy Fidesz-közeli csatorna volt (a Post Warren/Tiborcz érdekeltségébe tartozó cég tulajdonában). A Creator TV mesterségesen, állami pénzből futtatott influencereket és műsorokat.

A műsorvezetők szerint Lakatos Levente rendszeresen készített interjúkat fideszes politikusokkal és propagandistákkal – példaként említették Deák Danit ("Magyar Péter manipulatív, de ezt a követői is tudják, de nem érdekli őket" címmel) és Orbán Balázst. A kommentelők szerint ezekben az interjúkban a kritika teljesen hiányzott. A műsorvezetők hangsúlyozták, hogy bár nincs baj azzal, ha valaki fideszes politikusokkal beszélget, de ha valaki egy Fidesz-közeli csatornán, kritika nélkül futtat propagandistákat, akkor ne csináljon úgy, mintha független lenne.

„Én propagandistákat nem akarok futtatni, nem akarok úgy tenni, mint hogyha nekik önálló véleményük lenne" – Ádám *

Propagandisták és "különutasok" a választás után

A műsorvezetők hosszasan beszéltek arról a jelenségről, hogy a választási vereség után több korábbi propagandista hirtelen "különutassá" vált, és kritizálni kezdte a Fideszt. Ádám és Barna szerint ez hiteltelen, mert ezek az emberek a választás előtt még a legundorítóbb propagandát nyomták, és csak akkor kezdtek kritikusak lenni, amikor már nem fűződött anyagi érdekük a Fidesz támogatásához. Példaként említették, hogy a kegyelmi ügynél, a lélegeztetőgép-biznisznél és más botrányoknál még nem "telt be a pohár", csak az MNB-botránynál, amikor már valószínűleg a kirúgás fenyegette őket.

A műsorvezetők kontrasztként állították Magyar Pétert, aki még a választási vereség előtt, a kegyelmi ügy kapcsán lépett ki a Fideszből, amikor még senki sem gondolta, hogy a rendszer megbukhat. Szerintük Magyar Péter esetében a rendszer leváltása és az elszámoltatás "jóvátétel" lehet, de a választás után hirtelen pálforduló propagandisták esetében ez nem áll fenn.

„Csak amiatt lett hirtelen önkritikus bármelyik, mert így tud helyezkedni." *

A Megafon és a Patrióta megszűnése

A műsorvezetők beszámoltak arról, hogy a Megafon (és a Patrióta) végleg megszűnik – pénteken az utolsó alkalmazott is távozik. A Patrióta tartalmai mára "papadossá" váltak: Skype-on keresztül, igénytelen kivitelezésben készülnek, miután a technikai stáb elment. A műsorvezetők szerint a Fideszesek még mindig azt állítják, hogy Magyar Péter betiltotta volna őket, de ez nem igaz – egyszerűen elfogyott a pénz. Tanács Zoltán miniszter úr azt üzente nekik, hogy "lehet menni a munkaerőpiacra, mint mindenki más". A műsorvezetők kárörömmel nyugtázták a propaganda végét, de hangsúlyozták, hogy a mi pénzünkből működött, és a felelősöket el kell számoltatni.

„Lehet munkát keresni a piacon. [...] Lehet menni a munkaerőpiacra, mint mindenki más." – Tanács Zoltán idézése a műsorvezetők által *

Korrupciós ügyek: fonyódi polgármester és az NKA-botrány

A műsorvezetők beszámoltak arról, hogy őrizetbe vették Fonyód fideszes polgármesterét gyanús számlák ügyében, 300 millió forintos tételben. Az ügy a klasszikus parkfenntartási bizniszre hasonlít: baráti cégek végezték a munkát. A műsorvezetők szerint ez a módszer annyira elterjedt, hogy ha két helyen látják, akkor valószínűleg az összes hasonló ügyet ki kell vizsgálni.

A másik nagy korrupciós téma az NKA (Nemzeti Kulturális Alap) ügye volt. Tar Zoltán TISZA-alelnök nyilatkozata szerint az NKA-nál "kódnyelvet" használtak a pályázati csalások leplezésére: a támogatni kívánt jelentkezőket "úszóknak", a keretet pedig "uszodának" nevezték. Az ügyben 11 gyanúsított van, négyen előzetes letartóztatásban. Az egész rendszer 17 milliárd forintos nagyságrendű volt. A műsorvezetők megjegyezték, hogy Demeter Szilárd például 9 milliárd forintot kapott az alapítványán keresztül.

„Az egyedi döntése alapján megszerezhető támogatásokra kódnyelvet dolgoztak ki a pályázat. [...] úszóknak nevezték a támogatni kívánt jelentkezőket és uszodának a keretet" – Tar Zoltán nyilatkozata *

Orbán Viktor reakciója a szőlőci javítóintézet ügyére

A műsorvezetők felháborodva idézték Orbán Viktor nyilatkozatát a szőlőci javítóintézet ügyéről, ahol 11 gyanúsított van és négyen előzetesben. Orbán Viktor szerint az egész ügy "egy gyalázatos provokáció" és "propagandisztikus műbhé", ahol becsületes embereket gyanúsítottak meg politikai célból. A műsorvezetők rámutattak az ellentmondásra: ha ez csak provokáció, akkor miért zárták be az intézményt és miért adták el rögtön? Szerintük ez a reakció illeszkedik abba a mintázatba, hogy a Fidesz mindig nagyon megbocsátó a gyermekek elleni bűncselekményekkel kapcsolatban.

„Az egész ügy, amiről beszélünk, az egy gyalázatos provokáció. Az egy propagandisztikus műbhé, ahol embereket gyanúsítottak meg becsületsértő módon, nyilvánvalóan politikai célból." – Orbán Viktor *

Egészségügyi problémák: klímahiba az onkológiai intézetben

A műsorvezetők beszámoltak arról, hogy az Országos Onkológiai Intézetben műtéteket kellett elhalasztani, mert a klíma tönkrement. Pozitívumként emelték ki, hogy az új egészségügyi miniszter, Hegedűs Zsolt azonnal elismerte a hibát és intézkedett – másnap már repülővel hozták az alkatrészt. Ezt kontrasztba állították a korábbi Fideszes gyakorlattal, ahol a hibákat elkenték. Említették a nyíregyházi kórház esetét is, ahol baktérium miatt nem lehetett vizet használni. A műsorvezetők szerint a kórházakban már elkezdték leváltani a Fideszes igazgatókat, és a hangulat javulhat.

„A hibának az elismerése és annak a mielőbbi javítása. Meglepő fordulat." – ironikus megjegyzés a TISZA-kormány hozzáállásáról *

MBH Bank és a visszaszerzendő vagyon

A műsorvezetők egy Válasz Online cikkre hivatkozva beszéltek az MBH Bankról, amely 80%-ban állami pénzből jött létre, de 70-75%-ban Mészáros Lőrinc érdekeltsége. Szerintük ezt a vagyont könnyű lesz visszaszerezni. Felvetették egy "vagyonvisszaszerzési honlap" ötletét, ahol nyomon lehetne követni, hogy kitől mennyi pénzt sikerült visszaszerezni.

Hungas-botrány: 200 milliós Ferrari a közétkeztetésből

A műsorvezetők beszámoltak arról, hogy a korrupciós botrányban érintett Hungas tulajdonosának parkolójában egy 200 millió forintos Ferrarit fotóztak le – sőt, kettő is állt ott. A Hungas közétkeztetéssel foglalkozott, és a műsorvezetők felháborodásukat fejezték ki, hogy a gyerekek étkeztetéséből ilyen luxusautókra futotta. Emlékeztettek arra, hogy az óvodákban már olyan kevés volt az adag, hogy a szülők külön kaját vittek a gyerekeknek.

„Közétkeztetés. [...] mekkora biznisz gyerekeknek azt a moslékot kivinni ebédként. 200 milliós ferrarit is lehet venni belőle." *

Gazdasági optimizmus és euróbevezetés

A műsorvezetők a GKI konjunktúra indexére hivatkozva elmondták, hogy a májusi 12%-os optimizmus-növekedés után júniusban is kitartott a lakosság pozitív hangulata. Ezt a választás utáni "sötét nyomás" megszűnésével magyarázták. Kiemelték, hogy a TISZA-kormány tartja az ígéreteit, sőt újakat is hoz – példaként említették a 12 éves hatalomkorlátozási intézkedéseket.

Az euróbevezetés kapcsán elmondták, hogy Kármán András pénzügyminiszter és Magyar Péter is 2030-ig szeretnék megteremteni a feltételeket, bár ezt a műsorvezetők rendkívül optimistának tartják a 7%-os költségvetési hiány és az állam szétzilált állapota mellett. Pozitívumként említették, hogy Kapitány István gazdasági miniszter a szélerőmű-kapacitás tízszeresére növelését ígérte, és erre pályázatot írnak ki – nem a régi, egycélú pályázati rendszerben.

„A következő Tiszakormánynál már euróval fizetnénk 8 belül, akkor talán vagy a végén inkább, nem az elején." *

Elszámoltatás és a Fideszes politikusok jövője

A műsorvezetők arról beszélgettek, hogy a Fideszes politikusok és propagandisták hogyan fognak boldogulni a jövőben. Szerintük a 20 éve parlamenti képviselők már összeszedtek annyi pénzt, hogy ne legyen gondjuk, de volt példa olyan képviselőre is, aki 16 év után nullás vagyonbevallást adott le – ami nyilvánvalóan nem igaz. Ironikusan megjegyezték, hogy a parlamenti büfében beszerzési áron étkezhettek a képviselők, így a 6 milliós fizetésükből és bizottsági pótlékaikból nem kellett kajára költeniük.

„Adok egy jó tanácsot a Tiszának. Jó, ha valami ügyet látnak, amit a Fidesz csinált, és azt látják, hogy ebben nem volt lopás, az nem azt jelenti, hogy nem volt benne lopás, hanem csak még nem találták meg." *

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • "Teki rókodva van" – valószínűleg egy személynév vagy műsorcím torzult alakja, a kontextus alapján nem rekonstruálható egyértelműen
  • "dezelenkadóri" – a "hotellentuliban" kifejezéssel együtt értelmezhetetlen, valószínűleg egy műsor vagy csatorna nevének torzult alakja
  • "Koffer Bibaj" – valószínűleg egy személynév torzult alakja, a kontextus alapján nem azonosítható egyértelműen
  • "bánkerik" – valószínűleg egy állatfaj nevének torzult alakja, a kontextus alapján veszélyeztetett fajról van szó, de a pontos név nem rekonstruálható
  • "USP hosszú lába" – valószínűleg egy kifejezés torzult alakja, a kontextus alapján nem rekonstruálható
  • "Káaos TV" – valószínűleg egy műsorcím torzult alakja, a kontextus alapján nem rekonstruálható egyértelműen
  • "Onfense modell" – valószínűleg "OnlyFans modell" torzult alakja
  • "Mollywood" – valószínűleg egy műsor vagy csatorna nevének torzult alakja
  • "Leknernek" – valószínűleg egy személynév torzult alakja, a kontextus alapján nem rekonstruálható
  • "Ankóást" – valószínűleg egy személynév torzult alakja, a kontextus alapján nem rekonstruálható
  • "szőkut" – valószínűleg "szőlőci" vagy hasonló helynév torzult alakja
  • "Ormán" – valószínűleg egy személynév vagy kifejezés torzult alakja, a kontextus alapján nem rekonstruálható
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:00]A Teki azt mondta, hogy nem akar unatkozni, úgyhogy a Teki miatt most muszáj lesz Lakatos Levével is bfelnem, és puzsérékkal is egyet.

[00:00:06]Úgyhogy kezdjük el.

[00:00:13][zene] Jól van ez így.

[00:00:17]Na de attól előtte még itt köszöntsük az embereket.

[00:00:19]Ez itt a Jól van ez így.

[00:00:19]Ha most Jó reget kívánok.

[00:00:21]Igen.

[00:00:21]Szia Ádám.

[00:00:23]A Barnával és Ádámmal.

[00:00:25]Ádámmal.

[00:00:25]A jól van.

[00:00:25]Ez í kező.

[00:00:26]Jól van ez így ez itt Magyarország legnézettebb reggeli műsora, kivéve, hogyha van más.

[00:00:33][nevetés] Néha más naponta jelentkező naponta jelentkező interneten.

[00:00:36]Ah, igen.

[00:00:38]Magyar nyelvű.

[00:00:38]Igen.

[00:00:39]Magyar ez fontos.

[00:00:39]Jó, igen, tehát amúgy van az a kategória, mi vagyunk a legnézettebbek, valószínűleg több is.

[00:00:45]Úgyhogy szia, aki először van itt, véletlenül rákattint just chatting.

[00:00:47]Most nem most már nem kell nem kell küzdenünk.

[00:00:50]A nem tudom, a Mandineren volt egy ilyen napi műsor a kinek is?

[00:00:52]Ú a kedvencének tukó vagy tuki vagy kuki mi a neve?

[00:01:00]Teki rókodva van.

[00:01:01]Miről beszél?

[00:01:02]Hát a kedvenced a mandinerem volt.

[00:01:02]Tudod a tukó tukó salamanka.

[00:01:06]Nem de mi élőben tukó.

[00:01:09][nevetés] Ja, gyorsan elfelejti az ember ezeket az ember.

[00:01:13]De hol van a tukónak a napi műsora?

[00:01:15]Amúgy a Csutinak lehet, hogy nem napi műsor, de a Csuti is mandiner tolta.

[00:01:16]Most ott is azért egy kicsit meghúzzák a drágszíat, és aztán majd egyszer csak az államhoz visszakerül a mrészvény, és akkor gondolom az lesz a sorsa mint a megafonnak.

[00:01:26]De hát hotellentuliban a dezelenkadóri.

[00:01:28]Hát ezt hallottam, hogy a hotell lentulaiban nem szépeket mondtak rólam, de hát most vagy mindig azt szokták mondani, hogy fogyatékos vagyok, de figyelj, ezt vállalom, nincs ezzel baj.

[00:01:38]Att, hogy valaki fogyatékkal él, az azzal azzal nem kell, hogy baj legyen.

[00:01:42]Inkább akkor azon gondolkozanak, hogy hogy van az, hogy egy fogyatékkal élő sokkal sokkal jobb és több embert érdeklő műsorokat csinál, mint ők.

[00:01:49]180 ezen gondolkozzon ellent tulai milliárdokban.

[00:01:53]Amúgy 50 epizódot élt meg a Vker, de most már egy hónapja nem volt új wecker.

[00:01:58]Pont egy hónapja szűnt meg minden.

[00:01:58]Nem is értem.

[00:02:00]Amúgy elképesztő.

[00:02:00]Van egy 136000 nézettségű, meg ilyen 1000 meg két meg 3000, hogy a hát úgy, hogy te fizetted barna úgy, mi a te nem nézted volna a vekkert, a csuti műsorát, a reggeli műsorát.

[00:02:12]Hát ez iratlan siker volt, mert az 50-ből van három, ami 10000 fölötti nézettség, és az egyik azok közül 140000 az hát gondolom hirdették, vagy ne?

[00:02:21]Hát ez vol ez a Jézusom.

[00:02:24]Na Rostás Ádám vagy mi az Ábrahám Róbert a vendég itt.

[00:02:29]Aha.

[00:02:29]Hangulatos lehet.

[00:02:29]Hát szóval sajnos sok sok műsor megszűnt, hogyha vannak nézők, akik nézték, de hát láthatóan mondanám, hogy most a keresik a reggeli műsort, és akkor befogadjuk ezeket az embereket, hogy itt a jól van ez ígyet nézik.

[00:02:44]De hát nem nézte ezeket senki, nincs kit befogadnunk.

[00:02:48]Ezért csuti tarthatna egyet.

[00:02:48]A 140000es csuti nem a nem a k nem tudjuk az igazság órájából se befogadni az embereket, mert nem volt senki, csak ott a katasztrófaturisták.

[00:02:57]És márpedig azért nem tudunk, mert átalakult ugye a Fidesz frakció reggeli műsorává.

[00:03:01]Tát konkrétan úy ez a setup van, csak már ugye nem a Német Balázs van ott, hanem valami új ember.

[00:03:08]H meg is nézem.

[00:03:08]Van az nyomják még, mert ugye ugyanúgy 200 embert érdekelt.

[00:03:12]Fidesz frakció, de annak akkor ment a igazságórája, akkor is volt egy Fidesz frakció műsor, azt az a csaj tartotta, aki a Fidesz frakción szóvivője volt, aki régen megafonos volt, és azt ilyen 100-an se nézték.

[00:03:26]Hát ez se.

[00:03:26]Tehát a Szűcs Gábort 13 nap alatt 389 darab, nem 1000.

[00:03:28]A Bókát még annyian se, 157-en nézték meg két hét alatt.

[00:03:35]Szegény Bóka pedig most ő az új oldaltáskája a miniszterelnök úrnak.

[00:03:38]Viszi mindenhova, mindig mosolyog neki.

[00:03:41]Úgyhogy szegény Bóka, úgy látszik a csak egy ember nem szereti őt, vagy egy népessége ugye a magyar, akinek lehet fontos lenne, hogy szimpatikus legyen.

[00:03:49]Na jó.

[00:03:50]Bóka János.

[00:03:51]Most jöjjenek a tényleg fontos hírek még miőtt tovább megyünk a többi dologra.

[00:03:57][zene] Jól van, ez így kiderült, mennyi pénzt kell kicsengetni a GTA 6-ért.

[00:04:02]Hát és ráadásul az volt kiderült, hogy még Magyarországon, mert ugye a Igen, inkább amúgy a 80 dollár így mindenki mondja, hogy milyen drága, de hogy így az volt bennem, hogy azért ez így GTA 6, ha 120-at kérnének érte, akkor is megvenné mindenki.

[00:04:13]Szóval szerintem a ideje már nagyon drágák a játék.

[00:04:17]Nekem is az volt fura, hogy mondták, ez lett az első 100 dolláros játék, de közben meg amikor néztem ilyen sztorokat, ilyen 300-ért, simán láttam játékot és szóval, hogy így én nagyon fura volt szám.

[00:04:26]A GTA-k azok olyanok, bár én az előzőt így kábé 20 percet játszottam és meguntam, de hogy megértem, hogy miért szeretik annyira sokan, hogy mondjam, hogyha le leosztod, hogy rengeteg ember több 1000 órát beletol ebbe.

[00:04:36]Szóval onnantól kezdve azért ezt azá furleg a multija.

[00:04:41]Nem, nem.

[00:04:42]Hát lehet nem amúgy az alapjátékba is szerintem több 100 több 1zer órát is bele lehet tolni, szóval igazából leosztod, akkor egy mozi meg ilyenek sokkal drágább.

[00:04:51]Meg értem, hogy drága egy játék, de amúgy egy GTA-nak az elkészítése is sokkal többe kerül, mint bármi mozi filmnek.

[00:04:56]Cserébe nagyon sok sokkal tovább élvezed is.

[00:04:58]Az igen, az egyedi, hogy még nem volt gameplay és már elő lehet rendelni és olyan erős a forint, hogy néztem 80 dollár az ilyen 25000 Ft most.

[00:05:07]Hát ez teljesen jónak tűnik.

[00:05:09]annyiba kerülnek mostanában a játékok, de hát nem annyi magyarok nem annyi.

[00:05:13]Ugyanis hát a HVG Kösz Magyar Péter HVG gyorsan számolgatott a PlayStation Store árazás alapján meg az magyar álfával úgy számolnak hogy a sima verzió 80 dolláros a 80 dolláros az 32000 Ft, tehát nálunk az az 100 dolláros és káb 40000 Ft lesz az ultimate edition.

[00:05:31]Fölmerül a kérdés az emberbe, hogy mi az, hogy ultimate meg standard edition.

[00:05:34]Az ultimate mögé rengeteg contentet, főleg ilyen kozmetikai szoktak.

[00:05:39]Igen, igen.

[00:05:40]De hát jó, de hogy ilyen tetováló shopot meg nem tudom, autó átszínező meg ilyen shopokat majd csak a ultimate editionnel tudsz felkeresni a single player játékba, ami ami azért hát elég furcs.

[00:05:51]Amúgy érzetlen népszerű lenne, hogy a azt mondja a magyar Péter, hogy a GTAfaamentes, ezzel ünnepli a rendszer, akor lenyik a gonosz multikát az árát.

[00:06:01]És nem is lesz fizikai kiadásra szerintem, ami durva, hogy nem lesz lemezes kiadásra.

[00:06:05]Valószínűleg azért is, mert nem tudom hány lemez kéne hozzá.

[00:06:08]meg lehet venni dobozosan, de csak egy kód lesz benne, hogy amivel le tudod tölteni, és gondolom elég nagy lesz, mert egy héttel a megjelenés előtt már el lehet kezdeni letölteni, szóval valószínűleg több 100 GB lesz.

[00:06:19]Az biztos.

[00:06:19]Nekem ami fura és azt beszéltük, hogy elképesztő, hogy egy olyan játékot árulnak, amiről még nincs kint gameplay.

[00:06:26]Hát igen.

[00:06:26]De hát a tehát ilyet azért én még nem láttam.

[00:06:29]A Rockstar iránt azért megvan a bizalom.

[00:06:32]Jó perszett ettől függetlenül valaki november 12-étől mondjuk kivesz egy-két hét szabit a munkahelyeteken, akkor valószínűleg elmiet 19 azon a cikkben, nem?

[00:06:43]Ja.

[00:06:44]November, november 19-én debütálótől lehetölteni.

[00:06:49]Lehet, hogy egy csom kivesznek egy hét szabit ilyenkor.

[00:06:50]Jó, hát meglátjuk majd majd biztos a Nessajnál lehet nézni meg.

[00:06:55]És van olyan hely, ahol nem árulják, mert pont a fizikai hát CD vagy Blu-ray vagy nem tudom mibe árulnák.

[00:06:59]Tehát a fizikai termék miatt egyszerűen nem árulják, mert azt mondják, hogy ez így nem korrekt.

[00:07:06]Ha már gaming, ha már gaming és ugye a single playerbe elrejtett content, amit pénzért föl lehet oldani, ugye történt még valami, ugye volt ez a stop killing games kezdeményezés, 1,3 millió ember írta alá a a EU igen.

[00:07:18]Hogy hogy figyú ilyen a digitális korban nem veszed meg a játékokat, ha nem kölcsönzöd, mert ugye eltűnhetnek a digitális térből a játék.

[00:07:28]viszont megvetted a Steamen vagy a PS Store-on, és lehet, hogy egyszer csak eltűnik, és többet nem tudod letölteni, és hát erre lett ezeket neen csak úgy ha már megvetted, akkor eltüntetni a a storeból.

[00:07:38]Igen, igen.

[00:07:38]Ugye hát az elég fontos, igen, hogy amikor megvesz egy játékot, akkor nem az van ráírva, hogy rent, hanem purchase, hanem buy.

[00:07:43]Igen.

[00:07:43]És hogyha valamit megvesz, akkor az jó lenne, hogyha egy szerver kinyomása után nem tűnne el, hogyha már megvetted, hanem hanem rendelkeznél fölötte.

[00:07:52]És ez, aki ezt az egész kezdeményezést elkezdte, az a Ubisoftnak a The Crew nevű játékával kúrta így föl magát.

[00:07:57]Az hát van single player része a játéka, de ugye nem nem lehet játszani, miután kinyírták még az se.

[00:08:03]Erre hívta fel a figyelmet, hogy ez így nem korrekt, hogy megveszel valamit és úgy döntenek, hogy hát akkor ezt én most 10 év után már nem támogatom, és kinyírom az egészetelyett, hogy vagy életbe tartanák, vagy átadnak mondjuk a jogot a hát a játékosoknak, vagy nem tudom én, hogy szervert üzemeltessenek.

[00:08:16]Furcsa, hogy ez nem ment át.

[00:08:18]Azt gondolnám, hogy az az EU azért szeret mindent szabályozni azzal érvelek, hogy hát ugye szigorítottak a fogyasztóvédelmen és akkor már vissza lehet igényelni pénzt, de hogy nem ért egyet ezzel a stop killing games.

[00:08:28]Azzal is érvelt a bizottság, hogy a bizottság jelenleg nem lát lehetőséget arra, hogy jogi kötelezettséget írjon elő a videójátékok játszató állapotban tartására azt követően, hogy azok kereskedelmi szolgáltatása megszűnik.

[00:08:41]Ennek oka a meglévő szellemi tulajdonjog.

[00:08:43]Ugye ezt nagyon védjük.

[00:08:45]Akkor a fogyasztó viszont itt itt eléggé erősen sü visszakérted a pénzt, hogyha leveszik.

[00:08:49]Hát ugye az lenne egy megoldás, de hát nyilván nem, vagy akkor arányosan lehetne, de ugye mivel nem változtattak a jogszabályon, ezért azért nem nem történik ez.

[00:08:57]Pedig [ __ ] meg a minden a gyümölcsnek a átmérőét azt tudják szabályozni és biztos van értelme.

[00:09:02]Ezt is lehetne egy kicsit, hogy modernebben.

[00:09:04]Öreg Brüsszel öreg Brüssel.

[00:09:06]Igen, azért is öreg Brüsszel, mert hogy a bizottság döntés többször is meghívta a privát meghallgatásra a videójátékipar lobbiszervezetét.

[00:09:12]Tehát, hogy ők [torokköszörülés] meg lettek hívva.

[00:09:14]A Stop Killing Games-nek a tagjai viszont ez hát sose lettek meghívva egyeztetésre, úgyhogy ilyen bürórata aktatologatók eldönthették, hogy most akkor kinek hiszünk, a pénzembernek vagy valami aláíró hülye népségnek.

[00:09:26]pedig olyan jókat lehetne, mert sokan szeretik most már olyan régi ez a játékipar, hogy tényleg nagyon sok retro játék van, amit szeretnek az emberek játszani, és hogyha valami már egy sorebból nem elérhető, akkor lehetne valami, nem tudom, egy olyan sztore, ahol az ilyen régi játékok vannak fönt.

[00:09:42]Valamit lehetne erre, hogy mert igény az lenne rá, ha kicsi is.

[00:09:44]Ezt valahogy az, hogy most nálunk van a jog, és mi nem adjuk el neked.

[00:09:48]Hát ez érdekes.

[00:09:50]Amúgy nyilván Hollywoodban is vannak ilyen érdekes dolgok, amikor leforgatnak egy filmet, sokszor meg is vágják, és sose kerül ki, és veszteségnek el elkönyvelhessék.

[00:09:58]Szóval az azok is nagyon érdekelnek.

[00:10:00]Egyszer nagyon megnézném, hogy milyen hollywoodi filmek vannak, amit megcsináltak és sose látjuk, mert inkább valahogy a könyvelésben jobban megéri nem kiadni.

[00:10:09]És azzem vannak erre ilyen érdekes példák, de hogy tát ezek baromi érdekes.

[00:10:14]Hát a amúgy az érvelésn azt is felhozta, hogy ez olyan, mint a ha már ugye a a szerző joggal példálózik az EU vagy a bizottság, hogy régen a a néma filmekkel csinálták ezt, hogy elégték őket, miután már nem lehetett moziba nézni és így egy rengeteg filmnek nincs, nem maradt fönt kópiája, tehát nem is tudjuk megnézni már rengeteg ilyen művészeti dolognak.

[00:10:34]egyébként olyan, amiről beszélsz, van, hogy régi játékoknak egy ilyen a Gog azt mondják, hogy arra van.

[00:10:39]Igen.

[00:10:39]Szerintem több is.

[00:10:40]Amire nincs joguk, azt nem tudják fölrakni.

[00:10:42]Nem, vagy láttunk már a megoldást.

[00:10:43]Meg crack [horkantás] crackelni kellelni kell crackelni kell, meg a kék generátort ott nyomni.

[00:10:49]Emlékszem fiatal koromban [torokköszörülés] még nagyon menő volt crackkelés, de nem is az a baj, hogy mert ugye egy single player játéknál már nem árulják, de attól még azt te ha van egy példányod belőle, akkor fel tudod tenni, tudsz vele játszani.

[00:11:01]Azokon probléma, ami single player, de valamiért ugye online kapcsolatot igényel, mint például a említett The Crew is.

[00:11:07]És akkor azt mondhatja az Ubisoft, hogy megvettél egy játékot, a single player egyszemélyes módot használod, nem, az se lehet.

[00:11:15]Kinyírjuk, mert ugye már nem a szervert nem tartjuk fön.

[00:11:18]És hát ez inkább a a legproblémásabb, mert én a régi Starcraftomat fel tudom telepíteni, és tudok vele játszani otthon.

[00:11:24]Hát nem tudok multizni vele, vagy talán lamba lehet, ki tudja.

[00:11:28]Hát ha hamar csinálom, arra meg ilyenek.

[00:11:30]Nem, ott lamba az még annó nem kedni a gépeket és akkor működött.

[00:11:34]Jó, két éventam van egy játék, amit így így megveszek mostanában de hogy így már sose tudok olyan örömet érezni, mint régen a nem tudom, amikor roller coaster ty iconoztam vagy impérium galactikáztam, vagy a Chrys and Merchanttal játszottam.

[00:11:45]Azt az izgalmat nem tudom éred soha a játékok iránt miértel voltál egy új játék és így még iskola előtt felkeltél négykorában, hogy egy kicsit tudjál vele játszani és így most van ilyen, hogy így fölkelsz így 500-kor mármint neked van, mert gyerekek vannak, de ha nem lenne gyereked, nem kell föl 5-kor, hogy egy-két órát még játszok otthon am bejövök, mert annyira imádom ez az öröm, ez kiveszett az életünkből, hogy [nevetés] már más iránt élő.

[00:12:06]Lehet csak a felnőtt kor olyan, hogy hogy fiatalkorban így íratlanul a mélypontokat is, mint mint amikor az ember ilyen bipoláris, hogy fiatalkorban kicsit mindenkihez nem téniként ahogy nagyon hevesen éled meg a pozitív érzelmeket meg a negatívakat, és most már csak egy ilyen felnőtt vagyunk.

[00:12:24]Igen, megy az élet, néha örülünk, néha kicsit szomorúbbak vagyunk, de úgy kábé így meg [nevetés] Igen.

[00:12:29]Így már mindent megtapasztaltunk többször, és tudod, hogy nem nem érdemes akkor a ki lett tolva az inger küszöb.

[00:12:33]Igen, de hogy az öröm az pont olyannak kell lenni, amit így miért kopna el az öröm érzése.

[00:12:39]Tehát hogy a az, hogy a egy rossz dolgot hogyan dolgozol föl, annak van értelme, hogy már megszokod, hogy amúgy nincs vége az életnek azért, mert a összetörik a kedvenc poharad, vagy nem tudom, a tönkremegy a laptopod és újat jó kinek milyen anyagi helyzete van, de mondjuk nem tudom valamit valami tönkremegy vagy eles beütöd a lábadat és így gyerekként úgy elkezdesz nagyon sírni és vége van a világnak, de azért rájössz, hogy nincs vége.

[00:12:59]De az örömöt azt miért kell korlátozni?

[00:13:01]Miért kell a Miért kell úgy fölnőnünk, hogy már nem érzünk akkor örömet egy egy játéknak, vagy egy vagy valami jó dolognak?

[00:13:07]Szóval amúgy valaki mondja társas jáátékoknál érzem ezt az nem pont úgy, de hogy most inkább a társasjátékoknál érzem ezt az amikor játékok iránt így felpörgök.

[00:13:19]Na mindegy, majd jön az új Witcher és akkor hátha igen.

[00:13:23]Amit muszáj online kapcsolat hozzá, ezt lelőjük három év után, mert úgy döntöttek.

[00:13:26]Amúgy azt még egy kis boldogság hozzá, hogy jó eséllyel készülő digital fairness act lesz az az új törvénycsomag, ami szabályozni tudja majd a kérdést és egyértelmű védelmet adhat a videójátékosoknak.

[00:13:39]Szóval, hogy még lehet, hogy leszenek folytatással, de jó lenne, hogyha mondjuk nem a iparnak a lobbiszervezete képviselé magát egyedül egy ilyen egy ilyen döntés alatt.

[00:13:51]Jól van ez így eltávolították Orbán Wolt nemzetközi sajtósát a Nimród vadászújság éléről, amin ő felhúzta magát.

[00:13:59]Ismerős ez az arcá Kovács Zoltán nagy kedvencem.

[00:14:00]Máris felejtettem, hogy nemzetközi sajtósa volt, de volt ő sok minden a végén.

[00:14:05]Ő volt a De ugye semmit nem csinált, mert ugye az Orbán senkinek nem beszélt.

[00:14:08]Évente egyszer volt egy sajtótájékoztató, és akkor ő volt az, aki ott gondolomér rengeteg pén kapott azért a semmiért.

[00:14:16]Na hát igen.

[00:14:16]Ő mivel vadász azért nyilván ő volt a főszerkesztője a vadászúságát persze, hát nem egy hatalom fog izé uralkodni valamint mindenhova a párt emberket kellett odarakni.

[00:14:26]És akkor még még a végén amúgy amúgy megnéztjük a bejegyzést is, mert ugye a Nimró így kirakta, hogy Ká Zoltán főszerkesztő gondolatai a nemrég meg ilyen sajtóír kapcsán.

[00:14:37]A sajtóír az az, hogy ugye hát [ __ ] a lapéléről.

[00:14:42]Köszönöm mindenkinek, aki az elmúlt hét évben velünk volt, és őszintén gondolta, hogy a vadászat ügyében nincs pártpolitika, csak józanszakmai megfontolások.

[00:14:50]Büszkék lehetünk arra, amit végeztünk.

[00:14:53]Mindenki másnak küldöm Fekete István Gyeplő nélkül.

[00:14:55]idézetét.

[00:14:58]Nem csoda, hogy annyi baj van a világon, mert az emberek gonoszságánál csak az ostabaságuk nagyobb.

[00:15:04]Nem érted?

[00:15:04]Aki ellenem van, vagy nem ért velem egyet, az ostoba.

[00:15:07]Mond mondj egy fideszes.

[00:15:08]Tehát mindenki, aki aki esetleg nem érted, hogy az emberi jóságnak a a legszebb megnyilvánulása, amikor egy védett orszarvút megfolytasz?

[00:15:14][nevetés] Jó, hát talán az a hségségem, amikor a bán fideszeseknél csomószor ezt jelentette a vadászkodás a mi pénzünkből, ugye?

[00:15:24]Ha én a kommenteken rögtem, tehát mindenki mondta, hogy hát tisztelt haverom, menj a francba.

[00:15:32]Amúgy igen.

[00:15:32]A ékes példa, hogy miért nem ti kormányoztok például.

[00:15:35]Szerintem a vadászatnak is nyilván megvan az értelme meg ilyenek, de hogy sok dologra rárakták a hogy rosszul cseng és a fideszesek az, hogy de nem az a vadászat, amit a fideszesek képviseltek teljesen, hogy nyilván az, hogy a vadászati kiállítást csináltak 70 milliárdból, az sem volt szép.

[00:15:51]De hogy azt látod, hogy ugye a könyvben össze is szedtük a Ott van egy fejezet, amiben az mindegyik fejezetben ott van egy különleges állat, amit valami Fideszes megölt külföldön, és hogy mennyibe kerül.

[00:16:03]És elképesztő dolgok vannak.

[00:16:06]Hagy már ő azért, mert ők gyermek rinocérosz borjakat akarnak gyilkolni, attól még jó, ők is ugyanolyan emberek.

[00:16:13]Hol vannak?

[00:16:13]Nem, ez a ez a ez a luxusok.

[00:16:16]Melyik fejezetben vannak az állatok?

[00:16:16]Ha meg akarjátok nézni, akkor mondanám, hogy a libriből kapható, de abból szerintem nem kapunk sokat, úgyhogy inkább a kopasz csimpánon kap.

[00:16:24]Például Lázár János, látod, a fácánok azok azok olcsó voltakácán fácán, de az csak 23 millió Ft, de cserében 2500 3000 fácánt is lát [nevetés] mi a [ __ ] csinálnak annyi fácán nem homlok Zsolt Mészáros Linc veje.

[00:16:37]Na ezt látjátok mi?

[00:16:40]Ezek antilopok.

[00:16:40]3,7 millió Ft volt.

[00:16:43]És Dél-Afrikában lehet ezeket lőni.

[00:16:45]Nem tudom, ti csináltatok ilyet mostanában?

[00:16:47]Nem is értem.

[00:16:47]Hát ha valami nem mély keresztény, vagyis hát ez érted, ez fontos egy ilyen konzervatív keresztény embernek, hogy milyen állatokat Homlok Zsolt, ő is Koffer Bibaj.

[00:16:57]Na mennyire tippelsz?

[00:16:59]Dél-Afrikában lehet azt is lőni.

[00:17:00]1 millió nem 4,4 millió persze per darab.

[00:17:04]Az sok.

[00:17:04]Hát jó, hát az egy kised már barna, úgyhogy örülni, de mészáros Lőrinc, Marco Pollo, Argali, külszáli Kecske, Argali, Háziak, vaddisznó, szikaszarvas.

[00:17:14]Ez 28 millió Ft volt.

[00:17:17]Tadikistánban kilőtt ennyi dolgot.

[00:17:20]Tök a izét mondjad, a bánkieriket az a legundorítóbb.

[00:17:23]Bayer Zsolt azért ő is egy kék nú gazellát, varacskos disznót, impalát Namíbiában kilőtt.

[00:17:28]Ez csak egy millió.

[00:17:31]el az első követ, aki nem lőtt le még egy kék semmilyen zsolt ugye az még talán az az, ami így még lehet, hogy ott ez a szállítás drágább volt.

[00:17:39]Aha.

[00:17:39]Aha.

[00:17:39]Várjál, hol van már izé bánkerik egy veszélyeztetett á bkerik fehér orszarvú [nevetés] és más állatok.

[00:17:45]15-35 millió Ftot költöttünk arra a Dél-Afrikában.

[00:17:48]Szóval na nem biztos, hogy ez ez lenne a a lényege a vadászatnak, hogy Afrikában védett állatokat kilője iratlan pénzekért.

[00:17:57]Hagyd már békén a bánkeriket.

[00:17:57]Nem érted, hogy még van mit tudom én 3000?

[00:17:59]Jó, amúgy nem tudom mennyi van, de most épp kedvezményes amúgy a könyv amúgy a leve meg mindenféle izé termék, mert kiársítunk.

[00:18:12]Jól van ez így nyomkövetővel hazaengedték a kannibált, pedig többször büntették erőszakért.

[00:18:18]Igen, itt hát én nem akartam berakni, mert nagyon felkavaró.

[00:18:19]Hétfő vagy kedden droppolt ez a hír, hogy egy betegszállítót a nem tudom irgalmas kórházból hát elfogtak azzal, hogy ő hát ilyen emberi maradványokat tartott otthon.

[00:18:31]Többnyire voltak átok is, meg szeretett átokat boncolni.

[00:18:36]Ugye ez a klasszikus sorozatgyilkos előélet, amikor átokat boncolsz, meg sírokból kiásol emberi maradványokat.

[00:18:43]Volt otthon neki egy arc például, egy egy reparált arc, meg mindenféle csontok, meg szív.

[00:18:47]Azt még nem derült ki, hogy milyen szív, de volt egy szív.

[00:18:51]És azt is bevallotta, hogy hogy ő amúgy ezekből fogyasztott, tehát hogy ételt készített a az emberi maradványokból.

[00:18:58]Jó, és akkor így azt gondolnád, hogy hát örülök, legalább elkapták.

[00:19:01]Bár ugye a nem tudom a HR mit csinált ott a kórházb, de gondolom beteg siteon nem sokan jelentkolt is hozzá, vagy ezeket nem elvileg nem.

[00:19:07]Ü ugye kérdés, hogy most a kórházbó szedte ki, vagen többször büntették erőszakért, az azért nem egy ilyen jó irány.

[00:19:14]Szóval, hogy valakit többször büntettek erőszakért, és aztán mindenféle emberi testrészt találsz nála, amit megeszik, akkor azért így feltéz igen.

[00:19:25]A polisce.hu közmeménye szerint koponyákat, csontokat, egy komplett alsó lábszárat, agyat, kézfejet, egy befőtes üvegben tárolt szívet és még egy preparált emberi arcbőrt is lefoglaltak nála.

[00:19:35]Az ag gyanúsított, beismerte, hogy vonzódik az emberi testrészekhez, sőt ételt is készített és fogyasztott belőlük.

[00:19:40]Miért van szabadlában ez az ember?

[00:19:43]Lehet vonzódni a testrészekhez.

[00:19:45]Mindenkinek megvan az ízlése, hogy hát az élő ért Igen.

[00:19:48]Igen.

[00:19:48]De hogy az az mást jelent, hogy ú igen, én nagyon szeretem, hogy valakinek il szép a vállal nem tudom.

[00:19:54]Igen, itt nem a USP hosszú lába van, de az más, mintogy otthon tárolod.

[00:19:57]Egy kicsit más.

[00:19:59]Na hát egy kicsit igen, tehát hogy kannibál távolás ő konkrétan csak a testrészhez vonzódik neki a a többi része már nem is kell az embernek úgy már tényleg más egy kicsit.

[00:20:10]Jó, hát ő most egy nyomkövetővel van a lábon.

[00:20:11]A ügyészség fellebbezett ezen a döntésen.

[00:20:14]Én én egyetértek az ügyészséggé.

[00:20:16]Tehát egy ember, aki aki bevallotta, hogy hogy így fogyaszt emberi tartalmakat.

[00:20:21]Amúgy ezek hogy alakulnak ki embereknél?

[00:20:23]Ez ez figyelj, a Netflix már valószínűleg lecsapott erre a sztorira.

[00:20:28]Már fogynak el a true crimeok, már nem tudnak miből sorozatokat csinálni, úgyhogy azért kell kiengedni, hogy hátha most már úgy van vele, hogy a magyar true crime, hát valószínű el fognak ittni, úgyhogy úgyhogy most már itt az utolsó esélye, hogy még valakit megöljek és ezt kipróbáljam.

[00:20:41]Na jó.

[00:20:41]Szóval én nem akarom a hatóságok helyett végezni dolgokat, de én nem tudom elképzelni, hogy egy ember, akinek erőszakos múltja van és kannibalizmus bevall, az hogy a [ __ ] ét szabadlábon védekezni úgy, mert azért nem az történt, hogy elsikkasztott pénz meg mit tudom én.

[00:20:54]Atya úristen, kiráz a hide.

[00:20:56]vannak.

[00:20:56]És milyen lehet kiderül a kollégádról?

[00:21:00]Ő egy kórházi beteghordozó és akkor bemész reggelb, jön az orvos amúgy hát mi van a izé Béláva?

[00:21:07]Hát elvitték a rendőrök, mert emberi testrészekből főzött és így ne haragudj, bocsánat.

[00:21:12]Ezt lehet rosszul hallottam.

[00:21:14]Jót nevettünk, de most tényleg mi van vele?

[00:21:16]Fosik vagy beteg, vagy mi van vele?

[00:21:18]Hát hát ha azt mondjuk nem csodálkoznék a fosnettől.

[00:21:21]Igen.

[00:21:21]Na jó.

[00:21:21]Hát és a hát a polic.hu volt olyan kedves, hogy galériát is kirakott.

[00:21:24]Hát ha minden igaz, vagy hát ha a szemem nem csal, akkor az a preparált emberi arcbőr, az így a vitrinbe ott volt a könyvek között.

[00:21:32]Na ez sem egy ez sem egy egészséges dolog.

[00:21:34]Szóval hát ez nem egészséges dolog.

[00:21:35]Igen, de úgy a rendőrség úgy döntött, hogy azért annyira nem is nem egészséges, hogy ugye bent kelljen tartani ezt az embert.

[00:21:42]Úgyhogy úgyhogy most ő otthon ül, és így hol vannak a kedvenc kis agyaim meg preparált lábszáraim, amik amik nélkül nem érzem magamat.

[00:21:48]Va, de van egy jó hírünk is mindenkinek, akinek az az email címe, hogy annál Destroyer 56 és lusta volt újat csinálni, és aztán azóta nem kap választ a nem tudom mikor beadja mindenféle munkára az önéletrajzát.

[00:22:07]Jól van ez így.

[00:22:08]Hazánkban is megjelent az email cím megváltoztatása.

[00:22:10]Mutatjuk a lépéseket.

[00:22:12]Mondja végkor ott megnézhetitek.

[00:22:12]De hogy valószínűleg nem olyan bonyolult ez a dolog.

[00:22:17]De amúgy szerintem akinek azért azért egy idő után mindenki én nekem is volt valami regisztrációm amúgy egyfől ha csinálsz új emailt át lehet irányítani és aliasként használhatod, de az már nem akarom túlbonyítani az emberek életét, de hogy azért vannak email címek ami amivel nem biztos, hogy önéletrajzokat küldenék el.

[00:22:33]Nagyon sok ilyen van.

[00:22:33]Igen.

[00:22:33]Fura, hogy ugye mivel már pont ilyen gyerekként léptünk be ebbe, és akkor nekem is ilyen hülye email című, bár amúgy neki nekem nem voltak cen poénok.

[00:22:41]Volt egy osztatársam game neki a Kakisex valami volt az email cipés.

[00:22:45]Volt egy osztatárom game-en, neki a Kakisex valami volt az email cipés szezó eset munká.

[00:22:51]Valószínűleg annyi esze volt, hogy ezt lecserélte.

[00:22:53]De hogy emlékszem még az iskoláb ez ilyen ilyenekre egy poénból azért használta büszkén a Gamil már hozzám később jutott el és akkor amikor már regisztráltam akkor már egész felnőtt fejem volt.

[00:23:02]Aha.

[00:23:02]Hát ezt egyszer mindenkinek túl kell ezenesni.

[00:23:04]De akkor most mindenki változtassa meg.

[00:23:07]Írjátok be, hogy mi volt a régi, és csak röhögjünk együtt ezzel.

[00:23:14]Jól van, ez így.

[00:23:15]Jó.

[00:23:15]És még egy kis kis társadalmi cél társadalmi célú hirdetés.

[00:23:18]Az, hogy pokoli hőség lesz.

[00:23:19]És amúgy néztem, hogy hétvégén 40 fok is lehet.

[00:23:24]Pokoli hőség van.

[00:23:24]És ennél az emberek én nekem tetszik amúgy, de nem mindenki szereti.

[00:23:29]Hát igen, a klímás autóból bemenni a klímás irodába nem annyir vész.

[00:23:31]É tegnap tegnap előtt is sétáltam egy csomót, és nagyon tetszett, hogy meleg van.

[00:23:36]Igen.

[00:23:36]Te kijjebb laksz a városból.

[00:23:38]Nem, itt sétáltam a belvárosba.

[00:23:38]Hát akkor bolond vagy élvezhetetlen.

[00:23:40]Én amor még mentem haza, csak azt éreztem, hogy így így törölgettem folyamatosan a izzadságot a a homlokomról.

[00:23:46]Főleg a buszeon ugye hát klasszik BKV, a klíma az nem működött.

[00:23:50]Úgyhogy öt perc után azon gondolkoztam, hogy vajon milyen gyorsan lehet meghalni tenni, hanem csak mész és jó jó idő van.

[00:23:58]Han csak mínusz 10 fok, mármint hogy ebből mínusz 10 foknál is az van, hogy pólóba mész és jól érzed magadat.

[00:24:04]Ráadásul ugye akik erre érzékenyebbek vagy idősebbek, azok nagyon vigyáznak magunkra.

[00:24:07]Mindenki igyon, folyamatosan igyon.

[00:24:09]Iyond nyávogok, hogy hideg van, akkor most ne nyávogjak már meleg miatt.

[00:24:14]Azt mondom, hogy nem nem é nem akkor most ezt ki kell élveznem.

[00:24:15]Na, szóval aki meg várja a hideget majd ne sírjon, amikor mínusz 10 fok lesz.

[00:24:19]Ugye nekem sem jogos most sírni a 40 fokon.

[00:24:21]Azt mondom, szerintem szélsőségesre nem, mert akkor mindig van mindig lehet valamit nyavajogni.

[00:24:27]Amúgy úgyis izé jobb, hogyha megszokjátok ez a másik, mert egyre melegebb lesz egész ország sivatag lesz.

[00:24:36]Úgyhogy pont a majd mindegy, majd a majd a Messi megmutatja a térképet, amit tegnap láttam, hogy csinált, hogy mennyi zöld övezet eltűnt Magyarországról egy év alatt.

[00:24:44]Hát fel van adva a Tiszának a lecke, de hogy ne legyünk felva sivatag decke, hát azt lehet, azt már nem lehet, vagy nem tudom.

[00:24:52]Hát igen, valószínűleg a globális felmelegedést, azt nem mi fogjuk megakadályozni.

[00:24:56]Nem azt tudod mik fogják ilyen 80 éves talán emberek fogják.

[00:24:59]akinek az Alföldön van ingatlana, még most adja el, amíg még ér k Ftot, mert 10 év múlva, amikor az egész egy sivatag lesz, akkor lehet, hogy sokkal kevesebb pénz.

[00:25:10]Miért lehet avokádót meg olajfát, meg ilyeneket termeszteni?

[00:25:12]Hát ha találnak ott olajat, csak kell az egy generáció még termel valami pénzt.

[00:25:15]Olajat.

[00:25:15]Ja, igen, igen.

[00:25:17]Hát igen, ez sajnos ott a magyar Dubaj ott lesz Alföld.

[00:25:21]Igen, a olaj hiányzik, tehát csak a pénzt kéne megtalálni valahol.

[00:25:24]Vigyázzatok magatokra, igyatok sokat is.

[00:25:26]H van pozitívom.

[00:25:26]Igen, elvileg valami 10 perc alatt el lehet égni már a napon.

[00:25:29]Annyira, annyira erős a az UV sugárzás.

[00:25:31]Úgyhogy mindenki kenje be magát, és ne legyen napon, és hordjon sapkát, vagy vagy ilyen fehér esernyőt, és árnyékban legyenek, és hát kerüljék a a szabad szabadot.

[00:25:42]Fiataloknak meg szívesen ezt a földet, amit rátok hagytunk.

[00:25:47]Azt itt azért magamat rá és ránk is úgy hagyták, ránk is úgy hagyták, most nem tudunk mit csinálni muszáj.

[00:25:52]Tényleg, hogy fogalmaztál milyen kiknek vezetni a világot?

[00:25:54]80 éves pelenkás damage pedofiloknak.

[00:25:56][nevetés] Igen.

[00:25:58]Ezt nem volt más, de egyszerűen nem lehetett mást választani.

[00:26:01]Muszáj volt ezt csinálni.

[00:26:03]Igen.

[00:26:03]Akik nem hisznek, nem hisznek a globális felmelegedésben, vagy akiket arra fizetne, hogy ne higgyenek.

[00:26:08]Hát igen.

[00:26:08]Egyszerűen nem volt más mód.

[00:26:10]Ezt az emberiséget nem lehetett máshogy.

[00:26:11]Úgyhogy még ezt a shareholdet, láttok növényzetet, akkor becsüljétek meg.

[00:26:16]Hogyha alföldön laktok, akkor meneküljetek.

[00:26:18]Ennyi.

[00:26:20]Mondjuk ezt mi kedves alig energiát felhasznál emberek, akik előtt három laptop van.

[00:26:23]Konkrétan itt égetünk nem tudom hány megawatt energiát, hogy a nap energia minigen [nevetés] igen.

[00:26:30]Hát jó, meglátjuk mi lesz velünk.

[00:26:30]Ez nem nem olyan nem úgy van, mondjuk 2012 című filmen, így egy pillanatra a másikra így latarol mindent a természeti katasztrófa.

[00:26:38]És így nehéz az embereknek mindenkinek komolyan venni ezt a dolgot, miközben láthatóan napról napra, évről évre rosszabb, és ma megmondták, hogy rosszabb lesz, rosszabb, és akkor így ülsz, hogy jó, hát de de a földtörténetében mindig is voltak ilyenek.

[00:26:52]Hát igen.

[00:26:52]K igen, csak év milliók alatt alakult ki, nem 100 meg 200 mint most.

[00:26:57]Nem baj.

[00:26:57]Hát lejárt a szavatosság ennek a földnek.

[00:27:00]Nem a földnek nem.

[00:27:00][nevetés] Az emberiséget éppen leveti magáról.

[00:27:06]Föld az már túléltő.

[00:27:06]Nem baj.

[00:27:06]Nem baj.

[00:27:06]A Ilon Mászkék nem véletlenül dolgoznak azon, hogy a Marsra menekülhessünk.

[00:27:10]Meg a Mars sokkal rosszabb a földnél.

[00:27:14]Jó, nem baj.

[00:27:14]Amikor [nevetés] jó, de ott kevesebb ember öli egymást majd, amikor ott nem fognak lázadni az emberek.

[00:27:20]Igen.

[00:27:22]Aha.

[00:27:22][zene] Jól van ez így a heti sztárját megtámadták.

[00:27:32]Megtámadtak az én békésen itt üldögélek tegnap és azt mondják, hogy elszabadult a vita két magyar véleményvezér között.

[00:27:39]Lakatos leventen nagyon durván beszólt nagy Ádámnak.

[00:27:40]És így ülök.

[00:27:40]Elszabadult a vita.

[00:27:43]Nem is emlékszem, hog beszéltem volna erről az emberről.

[00:27:44]Elszabadult a vita.

[00:27:46]Több péneket olvastam, hogy egymásnak esett.

[00:27:48]És így egymásnak esettünk, [ __ ] Nem is emlékszem.

[00:27:52]Beszéltem erről az emberről.

[00:27:52]Amúgy nagyon durva.

[00:27:54]Sesszi.hu amúgy ott szerintem a nézők 99%-a vagy olvasók így nagyják ki a [ __ ] Az a hetes műsorvezetője inkább jól van ez ígyet mondanám azzal vádolta az írott, hogy telibe tolja a fideszeseket.

[00:28:06]Lakatos erre egy trágelentetéssel válaszott, miközben a párbeszéd fontosságát [nevetés] hangsúlyozta.

[00:28:10]Ez tényleg vicces.

[00:28:13]Benne van a seggében a saját feje.

[00:28:13]Ezzel a nem túl finom anatóniai képpel zárta le lak Lakatos Lavent ezt a vitát.

[00:28:19]Lezárta a vitát.

[00:28:20]Hát akkor ezek szerint lezárta.

[00:28:20]Jó, akkor viszont csukhatjuk is meg Kajdi Csabás epizódot még mindig föl hallani Kajdi Csabának a mondataira is több mint egy héttel később csaptak le így az oldalak.

[00:28:29]Úgy látszik, hogy ez ez ebből a videóból örök örökre fognak táplálkozni a bulvár.

[00:28:34]Itt a a Blickben is írnak.

[00:28:37]Azt nyitot szképit?

[00:28:38]Hát persze, de amúgy amúgy szóval ez nem is ilyen durva dolgokat mondtam, mert nem emléksztem melyiket mondtam, de tehát egy idézet van, nem?

[00:28:45]Tehát akkor vagy ez nem érzem, hogy Lakatos Levent az én világom lenne.

[00:28:48]Az igen.

[00:28:50]Beleálltál.

[00:28:50]Beleálltam.

[00:28:51]Páros lábbal álltál bele a lakatos lementébe.

[00:28:54]De ahhoz képest nagyon megsértődött a lakatos lement, hogy azt mondta, hogy Ádámnak van egy ilyen beikedő azért, mert nálam volt a Dani vagy a Bohár.

[00:29:01]Kezdte válaszát Lakatos.

[00:29:01]Én azt hittem a pohár nem volt, de akkor már ezek szerint szerinte a világ sokszínűsége éppen abban rejlik, hogy különböző nézeteket képviselő emberek is szóhoz juthatnak.

[00:29:11]Hát a DÁ meg a pohár szóhoz jutott.

[00:29:13]Fizettük milliárdokat, fizettünk azért, hogy szóhoz jusson.

[00:29:16]Úgyhogy azért ne csináljunk úgy, mintogyha a enélkül nem juthatnának szóhoz.

[00:29:21]Hát meg ugye a nézet egy propagandistának.

[00:29:23]Nem értem, ha világszínes, miért ne lehetne beszélgetni olyan emberekkel, akikkel nem értünk egyet belekukkantani olyan fejekbe, amiket kívülről mi nemire értünk meg.

[00:29:31]Nem támogattam őket, nem toltam a szekerüket amúgy de.

[00:29:34]Igen.

[00:29:34]Bla bla.

[00:29:36]És azt mondta, hogy a seggében van a saját feje.

[00:29:38]A seggemben van a saját fejem.

[00:29:40]Ő hölgyeim és a Lakatos lementem, hogy egy író.

[00:29:42]Úgyhogy nagyon ez egy ilyen kifejezés nagyképű emberekre.

[00:29:48]Nagyképű vagyok azért, mert azt mondtam, hogy nem az én világom, a Lakatos Levente.

[00:29:51]Bocs.

[00:29:51]Amúgy a Lakacos Levente, aki jaj, Istenem, [ __ ] meg.

[00:29:55]Amúgy neki most tudom, hogy ideges, mert a Fidesz Fidesz fizette a műsorát eddig, amit most úgy csinál, minthogyha nem így lenne, de vegyük már végig.

[00:30:02]A nyilván a Kiara Lorddal ugye hőszereetett Kiara a Lordunkkal megtalálta azt, hogy miben tud egy nagyon sok pénzt és kattintást csinálni, hogy egy pornóssal csinálna a podcastet.

[00:30:14]Amúgy Kiara Lord amúgy azóta celeb is lett, szóval jól meglátták a lehetőséget.

[00:30:18]Olyan klasszikus videói a legutóbbi például, mint a inkább meghalok, minthogy kisebb mellel éljek Levente klubja.

[00:30:25]És ezzel a nővel itt nem nem én én rémálmaim lesznek, úgyhogy azt lépjünk is.

[00:30:31]Az volt talán a legutóbbi videója, vagy a Nincs mellem, de nem nagy dolog, de van jó fenekem, amire büszke vagyok.

[00:30:39]Ez is egy négy hónappal ezelőtti interjúra.

[00:30:41]Méltó klasszikusok.

[00:30:43]Vagy és akkor most rátérünk erre.

[00:30:45]Szóval ez a igazi trash bulvár.

[00:30:48]Csak a kattintás és a pénz számít, hogy hogy milyen riportokat csinálok.

[00:30:53]Ezzel nekem nincs bom.

[00:30:53]Ezt tudom tisztelni.

[00:30:55]Ez a internet hajdú Péter, bár mondjuk most már Hajdú Péter is internet.

[00:30:59]Szegény Hajdú Péember, de nem amúgy sokan, tehát hogy a azt akartam mondani, hogy lakatos lementét azért azért sokan tehát hogy őt nem kell fizetni szerintem jó de hogy azért ez a formátum meg tudná állni egy é mégse, mert a kreátor TV-nek eladta ezt a formátumot amúgy, ami ugye ha tetszik, ha nem, az egy fideszes csatorna volt, ami a Post Warrent, ami Tiborcs közeli cég, annak volt a csatornája és összegyűjtött influencereket, és akkor [ __ ] sok pénzt fektettek műsor sorokba nem tudom, hogy honnan jövős pénz, mert ennyi pénz nem tudom, hogy honnan jött.

[00:31:33]Látszik, hogy most kicsit visszább is vettek, vagy meg is szűnt kábé a kreátor TV, és akkor és akkor a fideszes celebeket futtattak, és nem csak fideszeseket, hanem ott voltak influencerek, akik nem gondolom, hogy fideszesek, de hogy alapvetően a kreátor TV az egy ilyen mesterségesen fenntartott szutyok volt, és aztán csináltak egy streaming szolgáltatót, gondolom mennyien regisztráltak rá, és ott volt a Levente klubja a kreátor TV-n.

[00:31:57]Ez volt az, amit régen assiszem a Szabias csatorn, nem Szabiast Royal Szabi csatornája vol például olyan méltán híres podcasteket, mint a Káaos TV, vagy átvitték a trió podcastet, a káaosz podcastet meg a Levente klubját, és végtelen pénzt döntöttek erre, hogy a ott a Mollywood.

[00:32:17]Hát na Mollywood is van, mindenki van.

[00:32:18]Na mindegy.

[00:32:19]Érdekes módon, akármennyire ment ez, pont mint a többi egy hónappal ezelőtt ők is kicsit abbahagyták.

[00:32:24]Nem tudom, ennél több önmbevallást nem is kell.

[00:32:28]Igen, a csávók is ott ment, de a Lakatos Levente csinált interjút például olyan címmel, Magyar Péter manipulatív, de ezt a követő is tudják, de nem érdekli őket.

[00:32:36]Mondta Deák Dani, akivel egy hosszú kedélyes interjút készített, vagy Orbán Balázs, akivel ugyanúgy egy hosszú kedélyes interjút készített.

[00:32:43]És szóval most mit mondjak?

[00:32:45]fideszesekkel interjúztat, propagandistákkal, mint a Deák Dani, egy fideszes csatornánakra átviszi a műsorát, és akkor úgy csinál, mintogyha őnek nem lett volna neki része, attól, hogy valaki nem tud róla, még része volt ennek a az egésznek.

[00:33:00]Igen, én én nem hallgattam meg.

[00:33:00]Ugye alapvetően szerintem nyilván azér nincsen baj, mondjuk az Orbán Balázst vagy egy fideszes politikust valaki meginterjúoztat vagy beszélget velem.

[00:33:09]Csak ugye itt hát a kommentek alapján az ellentétes vélemény vagy a kritika az kimaradt és igazából csak az Orbán Balázs elmondta Orbán Balázs mit mit mondott, amit lehetett volna kritizálni?

[00:33:18]Sose mond egy elszólás, amiről híres lett volna.

[00:33:22]Nem, nem, nem, nem.

[00:33:22]Meg [horkantás] a Fidesz se lehet ugye semmivel sem támadni.

[00:33:25]De ezt úgy mondom, hogy én nem hallgattam ezt végig.

[00:33:27]Tehát lehet egy ilyen borzasztó keresztűzbe került Orbán Balázs.

[00:33:31]A top komment alapján hát azt kifogásolják, hogy két percig beszél arról, hogy milyen fontos a párbeszéd meg a meg az ellentétes vélemények ütköztetése.

[00:33:39]Csak az ellentétes vélemények kimaradtak ebből az adásból.

[00:33:43]De én ezt reggel láttam az egészet, úgyhogy nem tudom mit mond.

[00:33:44]Hát na mindegy.

[00:33:46]Az a lényeg, hogy szerintem lehet azt mondani, hogy én arced a kasszának, csak utána meg úgy sem, mintogyha hogyha jaj, ha csak a párbeszéd miatt kellett futtatnom ezeket a propagandistákat meg fideszeseket, és vittem át a Fidesz közeli szarhoz a podcastemet.

[00:33:59]Azt utána ne csináljuk, mert nem lehet mindent.

[00:34:01]Amúgy igen.

[00:34:02]Egy fideszes podcast vagy csatornánál podcastet csinálni Fideszessel, ott azért valószínűleg az ellentétes vélemények és a kritikák nem nagyon fogalmazódnak meg.

[00:34:09]Ö de Hajdú Péterről legalább voltak gyönyörű ugye csinál a saját celebiről vagy influenceiről videót és Hajdú Péterről is volt láttam meg na mindegy.

[00:34:20]Saját a kreátor?

[00:34:20]Aha, persze vannak ilyen az én sztorim, és akkor hogy jó, na mindegy.

[00:34:24]Amúgy persze lehet, hogy a postpán túl fogja élni, de azért az, hogy a Creator TV hát visszakapja, nem a saját műsorát, mert tehát most a Lakatos Lentek azért ilen 100 Hajdú is átvitte a Mandinerre, és amint vesztett a Fidesz visszavitte a frisbit a saját csatornán.

[00:34:42]Ja ja.

[00:34:42]Tehát, hogy így én azt mondjuk a lakatos valószínűleg meg fog élni ezen túl is, mert olyan podcasteket csináltam, amit azért megnéznél nagy könnyűveket ad el.

[00:34:48]Jó, nem csak olyat, amit a Ki Lord arról beszél, hogy hogyan olyat is ad el.

[00:34:52]vagy kiara Lord, vagy egy Onfense modell, vagy szóval amúgy ilyen szinten, ahogy pornósok on fence modellek és fideszesek szólalnak meg, az amúgy viszonylag hát a fideszesek egy kicsit eggyel lejjebb szint, de úy alapvetően hát az egyikük legalább egy egy becsületes munkával megkeresi a kék legá nem a mi adófizetői pénzünkből úszí egymásnak ellen.

[00:35:13]Szóval igen.

[00:35:13]És amúgy ezt akartam mondani, hogy ugye nekem ez sajnos propagandistákat futtatni, mármint hogy úgy elhívni és validálni, mi is a a közös többszörös meg minden miatt nagyon gondolkoztunk, hogy hogy lehetne olyan műsorokat csinálni, amiben megszólal a másik fél is.

[00:35:29]De azt mondtam, hogy én propagandistákat nem akarok futtatni, nem akarok úgy tenni, mintogyha nekik önálló véleményük lenne fölemelni őket arra a szintre, amikor ott van egy ember, akinek legitt véleménye van a világról, és amellé beraksz egy mi felfuttatott propagandistát, akkor ezzel valamennyire te vagy, aki fölemeled-e arra a szintre, hogy igazából akkor az ő véleménye is ugyanolyan legitt, miközben csak egy propagandista, aki megrendelésre készíti a szarokat.

[00:35:55]De hogy ebbe [torokköszörülés] sajnos az inga többször követett el bűnt, aminek nem tetszett, és ott is a párbeszédre hivatkoznak.

[00:36:02]Ugye a választás előtt is csomó csomó propagandistát meghívtak.

[00:36:06]Jó, nem csomó, de volt egy ilyen műsor, amit elkezdtek, aztán gyorsan be is halt.

[00:36:10]És most is van két műsor.

[00:36:10]Az egyik a pesti srácok propagandistát hívták most meg, és azt is nem értem, hogy miért kell.

[00:36:17]A másikra meg most a az influencere meghívták a a két külön különutasokat, akik most próbálják magukat felfuttatni, elfelejtve azt, hogy ők 100%-ba hozzájárultak ehhez az ocsmány propagandához, és most úgy csinálják, minthogyha ők ilyen nagy külön utasok lennének, miközben ugyanolyan féreg módon csinálták a választás ez propagandát és az influestel én én is szerepeltem amúgy.

[00:36:36]A készítőivel nincs bajom, se a Lilivel, se az Anival.

[00:36:41]Ez az Influenest nem a legminőségibb műsor, sajnos nem mindig megfelelő a felkészülés meg a beszélgetés.

[00:36:48]Ezt lehetne jobban, ezt csak hozzátenném, de hogy hogy fideszes propagandistákat megint úgy promotálni, minthogyha önálló entitások lennének.

[00:36:59]Nem tudom, ez miért fontos.

[00:36:59]Szóval mindig gondoljunk bele, hogy ezek az emberek, hogyha a Fidesz nyert volna, most egy az egyben nyomnák tovább a propagandát, nulla kritikájuk lenne a Fidesz felé, és ugyanúgy tapsolnának az elletetlenítési törvényhez, amit éppen bevezetne a Fidesz, és röhögnének a független sajton, hogy éppen tönkreteszik őket.

[00:37:19]Csak amiatt lett hirtelen önkritikus bármelyik, mert így tud helyezkedni.

[00:37:24]Úgyhogy nem adnám meg nekik ezt a a terepet arra, hogy hogy akkor már meg is van bocsátva, tessék, itt van, helyezkedjetek.

[00:37:31]Nem nem szabad elfelejteni, hogy ezek az emberek, ha nyert volna a Fidesz, ugyanolyan ocsmány módon tolnák tovább.

[00:37:37]Ja, tehát a Lilitől elég fura, mármint, hogy őt azért elég keményen támadták folyamatosan.

[00:37:41]Azt mondjuk azért úgy el tudnám fogadni, hogyha hát egy számonkérés igazából az ő részéről, mert őt személyében támadták.

[00:37:47]Nehéz meghúzni a határt ilyenkor, tehát hogy most érdemes-e vitázni, mert én is szeretek vitázni, meg élvezem mindig ezeket a szituációkat, de tényleg van értelme úgy vitázni, hogy a másik nem a saját véleményét, világlátását mondja el.

[00:37:57]Na ez erre nem fog meggyőzni.

[00:38:00]Jó fejek a fideszesek és nevetem a mert a és ennek a teg példája a külön utasok, akik a legundorítóbb propagandát nyomták a választás előtt, és utána hirtelen hirtelen azért már meglátták, hogy ó nem volt jó.

[00:38:14]És a legviccesebb, hogy ők azt mondták, hogy a mi is volt, hol tett be nekik a pohár az NK botránynál.

[00:38:18]Így hogyhogy nem a választás után az egyik botránynál volt az, hogy elég.

[00:38:24]A MNB 600 milliárdja Ó, hát az ki tudja gyermekvédelem.

[00:38:27]Ó, hát nem tudom a tényleg a kegyelmi ügy.

[00:38:29]Hát ott nem telt be a pohár.

[00:38:31]Ugye a kegyelmi ügynél nekik nem telett be a pohár.

[00:38:32]A lélegeztető biznisz.

[00:38:34]Nem is lélegeztető, hanem ugye légzés segítő ilyen izé, ilyen alvásini apnoe segítő készülékek.

[00:38:39]Ott se telt be a pohár.

[00:38:42]Nem telt be sehol se a pohár.

[00:38:44]Az NK botrány pont a választások után hirtelen utána lévő legelsőbb botránynál volt az, hogy meg kell húzni a Márk most, hogy megcszűnt a munkánk most.

[00:38:52]Ja, most, hogy valószínűleg kirúgnak, ugye apa fölhívott Hoppá papa.

[00:38:56]Hogy fiu fiam, szerintem még most menj ki, mert a kirúgni az sokkal rosszabb.

[00:39:00]És akkor most játszátok el ezt a nagyon polgári, nagyon felvilágosult, nagyon kritikus, jobboldali, keresztény, konzervatív fiatal állarcot.

[00:39:05]Nem így működik.

[00:39:08]Tehát nem tudom az Ádám vagy én, bár nem régóta szerepelek, a világnézetünk úgy ugyanaz fiatalkorunk óta persze néha változik, de hogyha megnézik, megnéz valaki egy legelső olvigyet, valószínűleg ugyanazt az értékrendet fogja látni.

[00:39:19]Hát ezeknél hogy tudod komolyan venni?

[00:39:21][ __ ] meg, amikor először még undorító propagandisták vagyunk, és utána egy választás után hirtelen átalakulunk, hát azért nekünk se minden tetszett ebbe a rendszerbe.

[00:39:29]Csak ugye nem beszéltünk róla, mert nem lehetett, mert ugye jól megértün megváltoztat a véleményed, mer kiszeret Igen, de nem az időzítés nagyon érdekes, hogy csak akkor, amikor már az anyagi érdeked sem fűződik hozzá, hogy ez legyen a véleményed, akkor lesz más.

[00:39:42]Na ez gyanús.

[00:39:44]Lehet, hogy valaki tényleg elegelett a Fideszből és azt mondta, hogy na jó, itt elég, amikor még Fidesz volt, de amikor a Fidesz pénzel és azt mondja, hogy most már nincs több pénz.

[00:39:53]Ja, hát hirtelen akkor véleményem is van.

[00:39:55]Azér van van kritikám ezen ennél.

[00:39:58]És akkor mindig n mi eddig is nagyon kritikusok voltunk.

[00:40:00]Azért azért beszéltünk egymással, hogy volt ami nem tetszett.

[00:40:02]Ugye néha néha puffogtunk.

[00:40:05]Ugye amúgy a magyar Péter is ezzel jön, csak ő legalább még a választási vereség előtt kilépett.

[00:40:08]annyira fölháborodott valamin, ugye kegyelmi ügy elvileg és akkor legalább leváltoztasz ezt a rendszert, ami hát lehet egy ilyen igen igen ezt szokták mondani magyar Péternek, de ha bárki úgy szeret ki a Fideszből, úgy utána levált kéthmaddal egy rezsimet, akkor szerintem ott meg lehet neki bocsájtani, nem?

[00:40:26]Szóval van amivel jóvá tudod tenni, az az, hogy amit mondjuk az ellenzéknek nem sikerült 16 év alatt, te fogod két év alatt leváltott kétharmada lesz, és utána elszámoltatod ezt a rezsimet, és felépítesz egy normális országot, akkor ott azt lehet mondani, na jó, ez ez egész jó szerintem ott azért bűnbocsánatot elég elég könnyen meg lehet úgy nyerni, hogyha igen, tehát hogy azért ez ilyen hollywoodi amúgy páfordulás egyelőre meglátjuk, hogy t h kevesebb kevesebbő is meg lehet bocsájtani.

[00:40:53]Szóval lehet azt mondani, hogy valaki fideszes volt és még jön.

[00:40:57]Az, hogy valaki még fogja és akkor le is váltja a rendszert, az már szerintem tényleg a peakje ennek a a dolognak.

[00:41:00]De ez amit itt látunk a választás után kicsit túl kevés túl későn.

[00:41:05]Igen, mer azt akartam mondani, hogy a magyar pédag is mindig azt mondja, hogy hát ő belül kritizálta a Fidesznek, hogy a nem tudom mindig mondta a gulásnak, hogy hát ez túl az túlzás de tőle elhiszem, mert még tehát amikor nem látszót, hogy a Fidesszel mi az, akkor azért kiugrott valamiért, tehát ilyen te aki a választási vereség után ugrik ki.

[00:41:22]Hát azért azért ő akkor ugrott ki kábé, amikor esélytelen volt, hogy bármikor eltűnik a Fidesz.

[00:41:29]Szóval akkor amikor a magyar p jó mondjuk a kegyelmi ügyért megreccsen, csak ugye nem volt alternatíva.

[00:41:33]Hát igen, igen, igen.

[00:41:35]De akkor iratlanul nem láttuk, hogy valaha vége lesz a Fidesz rendszernek, és hát vége lett.

[00:41:40]Na mindegy.

[00:41:42]Ezt látom a propagandisták is meglátták.

[00:41:45]Hoppál egyébként tehát, hogy még Fidesz tag, mert hogyha nem, akkor fura a fiától azt nézni, hogy hát amúgy milyen rossz a Fidesz, meg hogy hát kritikusok vagyunk, miközben az apám még mindig ott van egyébként, és hozzátette a magáhez a undorító rendszerhez.

[00:41:56]Arról ugye nem is beszél, hogy ő maga meg egy undorító propagandista.

[00:41:59]Külön utas.

[00:41:59]Na, jól van, hagyjuk is.

[00:42:05]Jól van, ez így is.

[00:42:06]Na jó, akkor még ha már propaganda, akkor nem véletlenül olyan kritikusak ezek a propagandisták, vagy nem véletlenül szaladnak más műsorokban, mert már nincs hova.

[00:42:15]Véget érthet a megafon működése végleg.

[00:42:17]Pénteken az utolsó alkalmazott is távozik.

[00:42:21]Ez a patrióta is, a az a patrióta is, mert az ugyanaz, mint a megafon.

[00:42:23]Hát úgy látszik, hogy búcsútinthetünk végleg a megafonnak.

[00:42:28]Hát pedig milyen szépen felépítették ezt.

[00:42:30]Igen, de ezt a pénzt is valah, hogy majd vissza kell vissza kell szedni valami sose lehet visszaszedni, de azért valak valakit azért felelősségre kell vonni, hogyha kiderül, hogy állami pénz folyt oda.

[00:42:42]Remélem, hogy ennek is lesznek felelősséi.

[00:42:44]Úgy tűnik, hogy a felelősségvonat az már elindult egy ideje.

[00:42:48]Eközben a Patrióta főszerkesztője is távozik.

[00:42:50]P amúgy a Patrióta az egy olyan csatorna, amin azért volt nézettség, vagy van nézettség meg feliratkozószám, szóval, hogy az egy olyan brend, amit azért tovább lehetne vinni normálisan.

[00:42:59]Nem tudom, hogy akarják-e, vagy úgy látszik még néha valamit kihánynak.

[00:43:03]Megnézhetjük, hogy milyen tartalmat vtak tegnap.

[00:43:05]De csak azt akartam mondani, hogy elképesztő mennyi ember dolgozott ezeken, és nem látszott a Mandirán is több mint 100-an, érted?

[00:43:11]Hát a teleken nem dolgoznak ennyien.

[00:43:13]Ez ez szürdeális, hogy mennyi pénzt költöttünk ezekre.

[00:43:17]Igen, a patrióta egy kicsit papadossá vált.

[00:43:20]Papados.

[00:43:20]Igen.

[00:43:20]Ilyen ilyen Skype-on keresztül így beszélgetnek.

[00:43:24]Mi az a mi az a sárga elemzés gombi?

[00:43:24]Így egy ilyen keretbe alkotmányos PH zajlik is ilyen ilyen jazz klubnak a színvilágával.

[00:43:31]Nem igénytelen.

[00:43:31]Hát elmentek a technikai emberek és ez sikerült annak a pár embernek, aki még így Pistike ott marad tartja a frontot.

[00:43:39]Igen.

[00:43:40]Ismerem, van egy fiam, Pistike, ő ő meg tudja csinálni.

[00:43:42]Hát nem hi á Á na jól van.

[00:43:44]Tehát, hogy ez igénytelen, tehát ezt miért rakod ki?

[00:43:45]Biztos nagy megfejt nem tudtak amúgy összeülni, nem otthon.

[00:43:49]Tehát én tényleg azt nem értem, hogy értem, hogy megszűnik, vagy hogy már nincs pénz, de hogy a stúdiót azt így lebontották, vagy nem egy nem maradt meg, ahol mindenki bemehet és egy ilyen green screennel megcsinált.

[00:43:58]Na, itt van még.

[00:43:58]Aztán az utolsó ilyen stúdiós, nem BZ is úgy fog elbukni, mint Róma.

[00:44:02]Hát ez teljesen érdekes.

[00:44:04]A Fidesz és Tanács Zoltán, hát ő miniszter úr nagyon megsajnálta őket.

[00:44:10]Nagyon megsajnálta őket.

[00:44:10]Igen.

[00:44:12]Lehet munkát keresni a piacon.

[00:44:12]Azt mondta, azt mondta, amit amit mindannyian és kívánunk, tehát hogy itt nincs rossz rossz érzés.

[00:44:18]Lehet menni a munkaerőpiacra, mint mindenki más.

[00:44:21]K rossz érzés azért van, mert a mi pénzünkönöröm van pénzünket költötték erre.

[00:44:27]Mi pénzünket költöték arra, hogy hazudjanak, minket besározzanak és félelemet keltsinek.

[00:44:30]Azért káröröm van, de igen, igen.

[00:44:32]Erre nem tudom a piacon mennyi szükség van.

[00:44:34]Tanác Zoltán is ezzel útra küldte őket.

[00:44:36]Vagy hát nem küldte, mert ugye ez magától megszűnt.

[00:44:40]Igen.

[00:44:40]Igen.

[00:44:40]Ezt azért még a Fideszesek még mindig sipítoznak, mintogyha Magyar Pétern a Tisza bármit csinált volna, hogy betiltse őket.

[00:44:46]Nem csinált még semmit.

[00:44:48]Nem, nem kell nem kellett csinálniuk semmit.

[00:44:50]Egyszerűen ennyi volt bennük.

[00:44:52]Az a legnagyobb önbevallás.

[00:44:54]Szóval még nem tudnak mutogatni valami betiltásra se.

[00:44:56]Na mindegy.

[00:44:56]Hát viszlát propaganda.

[00:44:58]Még van, ami így még félig eldöcögök, de valószínűleg kábé az összes gatya lesz.

[00:45:05]Nem tudom a köztérrel mi van.

[00:45:08]Nem megnéztem.

[00:45:08]Röcög, röcög, de már láttam embereket, akik tovább álltak.

[00:45:12]Na jó.

[00:45:14]Magyar Péter csúcsa járatja a proli hergelést.

[00:45:17]A Demokrata kör új videója.

[00:45:19]Hát ezt alig várom, hogy meghallgathassam.

[00:45:21][zene] Jól van ez így közben így mindenféle letartóztatások meg meg dolgok történnek.

[00:45:29]őrizbe vették Fonyótodfideszes polgármesterét a gyanús számlák ügyében.

[00:45:35]Hát ez még mindig az elején tartunk.

[00:45:36]Akkor 300 millió de amúgy az nem, azért már az is azért följebb ment a főleg egy polgármester Igen.

[00:45:43]Itt itt valószínűleg ugye az történt, hogy haveroknak meg barátoknak meg baráti cégeknek ugye hát ők csinálták a parkfenntartást, ugye klasszikus biznis, úgy látszik megíyelték-e a fővárost.

[00:45:53]Úgy látszik, ez a parkfenntartás.

[00:45:53]Az a baj, hogy két helyen látod, akkor már valószínűleg az összesnek utána kell.

[00:45:58]Igen, amúgy nem csak parkfenntartás, hanem strand meg minden [ __ ] De hogy hát úgy tűnik, hogy a Gyurika csinálta meg a Pityuka meg a Ferike, aki ugye különös mód barátja vagy rokona ennek a kedves embernek.

[00:46:08]Úgyhogy hát ezt a fideszes polgármestert, ezt elvitte a rendőrség, vagy hát előállították, hogy hogy akkor most mi van.

[00:46:14]Jaj istenem, mennyi fideszes fog maradni.

[00:46:16]Igen, az a fura, hogy most vannak ilyen letarttoztatások és mindig fideszes vagy ugye szoci a régi szép idők börtönökből ki kéne rakni szegény embereket, akiknek nem kéne ott lenniük.

[00:46:25]Mondjuk nem tudom, csak elszívtok egy spanglit meg ilyeneket, hogy legyen helye a fideszeseknek.

[00:46:30]Vagy egy új fideszes börtönt kell csinálni.

[00:46:33]Meg a börtönt.

[00:46:34]Aha.

[00:46:34]Nem tudom, mert azért nagyon puszt már most is túl vannak terhelve a börtönök, de most elkezdődik az elszámoltatások ott, vagy csak egyszerűen keverjék be őket az ilyen mostaniba, hogy ott tényleg a köznép közé, hogyzék a szeret.

[00:46:46]Szegény szegény mi az?

[00:46:46]Hidvégi Józsefet így a csillagbörtönbe bepattintani egy estére.

[00:46:51]És mi volt?

[00:46:51]indítványozták az NKL döntéshozó testületének a letartóztatását.

[00:46:55]Ez gyönyörű.

[00:46:55]Gyönyörű.

[00:46:57]Ezt még egyszer elolvasom.

[00:46:57]Az NK komplett döntéshozó testületének a letartóztatását indítványozták.

[00:47:01]Hát ez igen.

[00:47:05]Hát sírok.

[00:47:06]Igen.

[00:47:06]Egyébként ez még hozzátartozik a volt még a Leknernek valami embere, aki régi fideszes polgármester például.

[00:47:13]Tehát, hogy itt is alapból már ugye volt a Bús úr, Bush Balázs, ő is fideszes polgármester volt.

[00:47:17]Van még egy másik ember, akit letartoztatak, az is fideszes polgármester volt.

[00:47:21]Srácok, ez kemény.

[00:47:22]Megnézhetjük a Tar Zoltánit, ad nekünk egy kis háttérinfót.

[00:47:27]Politikusok hozták ezeket a döntéseket.

[00:47:29]Ezek a döntések nem mindig tűnnek úgy, hogy megfeleltnek és megfelteltek azoknak a mechanizmusoknak, vagy ezeknek a döntéseknek meg kellett volna születni.

[00:47:37]Ankóást még nem vitték el.

[00:47:37]Én azt őt még nem.

[00:47:38]Pedig szerintem azért neki ez elég köze van.

[00:47:41]Ja, de neki van izé.

[00:47:41]Én nem hát jó, de még a mentelmi jogának a felfüggesztéséről sincs szó.

[00:47:44]Hát gondolom még nem gyanították meg, vagy még nem kérték ki.

[00:47:48]Korábbi kultúráért és innovációért felelős miniszter azt állította, hogy a pályázatok nyilvánosak voltak.

[00:47:52]Tar Zoltán szerint volt mit titkolniuk.

[00:47:53]Az egyedi döntése alapján megszerezhető támogatásokra kódnyelvet dolgoztak ki a pályázat.

[00:48:00]Kódnyelvet.

[00:48:01]Öreg mágatt.

[00:48:02]Tolvajnyelvet.

[00:48:02]Kódnyelvet.

[00:48:02]lebonyolító nemzeti kulturális támogatáskezelőnél úszóknak nevezték a támogatni kívánt jelentkezőket és uszodának a keretet amelyre pályázni lehetett úszók és uszod ádám az uszodából ki kéne venni egy kis vizet és odaadni annak az úszónak tát gyakorlatilag a közpénzbe fürödtek [nevetés] a a fidesz celevi őké k gondolta volna az intézmény átvilágításakor derült ki az a nyelvezetés az a tolvajnyelv ha úgy tetszik amit arra használtak hogy ezt a ezt a cselekményt És most itt konkrétan az NKA esetében ezt a cselekményt ezt ezt leírják, és ebben a cselekményben tudjanak dolgozni.

[00:48:39]Olyan SMS-eket ültek egymásnak, olyan telefonhívások voltak, ahol nem nevezték néven a dolgokat, hanem az uszoda és az uszoda világának a kifejezéseit használták annak leírására, hogy hogyan és milyen módon lehet ebből a forrásból trükkös módon részesülni.

[00:48:55]Figyu ennek az úszónak kéne egy kis az uszodából kiadni egy kis Igen.

[00:48:59]egy kis matrac.

[00:48:59]Ez elképesztő, hogy még kell tolvány nyelvát övék volt az ország, hogy már maguk már nem tudtak frizgulni arra, hogy le lebuknak, hisz nem hisz ez a kormány csinálja ezt az egészet.

[00:49:10]Már csak, hogy izgalmasabb legyen, hogy egy eljátszották, hogy ők most ilyen kis ilyen rossz fiúk.

[00:49:15]Na nem.

[00:49:17]De de amúgy azok voltak.

[00:49:18]Igen, de hogy nem kellett férniük senkitől.

[00:49:20]Ja.

[00:49:20]Aha.

[00:49:20]Igen, igen.

[00:49:20]De ő kérdés.

[00:49:20]Igen.

[00:49:22]Tehát, hogy mondják, hogy itt minden le van papírozva, meg hát ők nem csináltak semmi rosszat.

[00:49:25]De hát akkor a kódnyelvnek nem sok értelme van, úgyhogy ezt majd reméljük Hankóra is vallani fognak, vagy hát meg lesz kérdezve, hogy akkor most mégis mi történt?

[00:49:33]És ez csak 17 milliárdról van szó.

[00:49:35]Itt azért sokkal több pénzt osztogattak, ha ugye jól emlékszünk, Demeter Szilár tegnap ponton néztük, ő 9 milliárdot kapott az ő, nem is tudom, alapítvány, vagy mi az anyámat kurált.

[00:49:46]Úgyhogy itt rengeteg, rengeteg rengeteg rengeteg pénzt pénz pénzt küldözgettek.

[00:49:52]Tele van, tele van, tele vagyunk pénzzel.

[00:49:55][zene] Jól van.

[00:49:57]Ez így ugye a hír a maga az, hogy továbbra is 11 gyanúsítottja van a szőlőc javító intézetek ügyének.

[00:50:03]Jelenleg négyen vannak letartóztatásban egyébként.

[00:50:07]Továbbra is ez fura, mert itt még ha jól emlékszem az volt, hogy növekedett egy a a gyanúsítottatak listája, és erről megkérdezték Orbán Viktort.

[00:50:13]Képzeld el, Ádám.

[00:50:15]Igen.

[00:50:15]Igen.

[00:50:16]És mit mondott?

[00:50:17]Én csak azt tudom mondani, hogy az egész ügy, amiről beszélünk, az egy gyalázatos provokáció.

[00:50:25]Az egy propagandisztikus műbhé, ahol embereket gyanúsítottak meg becsületsértő módon, nyilvánvalóan politikai célból.

[00:50:36]És most ha azt is tudjuk, hogy pénzért.

[00:50:39]Nem, nem tudjuk.

[00:50:39]Nem, megint hazudsz.

[00:50:41]Egy ilyen Istenem, de nem hiányzol.

[00:50:42]Istenem, de nem hiányzol.

[00:50:44]Édes Krisztusom, de nem hiányzol.

[00:50:46]El is felejtettem, hogy létezik.

[00:50:48]Nem érted, hogy 11 embert gyanúsított, négy ember előzetesben van, de ez csak egy fake news, egy gyalázatos provokáció.

[00:50:54]Igen.

[00:50:54]Ennyire veszik komolyan a gyermekek ellen elkövetett bűncselekményeket?

[00:50:59]Fiút használnak föl arra.

[00:51:02]Amúgy a ez a dob egy aláfestést ennek így komolyan cirkusziemba megy most pénzért, hogy becsületes emberekről becstelen dolgokat terjesszen, ez felháborító.

[00:51:13]És azt gondolom, hogy a becsületükben megsértett emberek, azok bocsánatkérést kell, hogy kapjanak.

[00:51:20]Szerintem is például akit gyaláztatok 16 évig kapnak.

[00:51:24]Nem, nem, nem.

[00:51:24]Csak azt, akit akit a nem cseléktételt is.

[00:51:27]Ilyen nincsen.

[00:51:27]Ez elfogadhatatlan.

[00:51:31]Hát a miniszterelnöktől nem várunk igazából semmit, mert mióta hivatalban van, még egy miniszterelnökhöz méltó mondata sem volt.

[00:51:37]Miért pont most lenne?

[00:51:40]Hát igen, nem nagyon beszéltem.

[00:51:40]Igen, poloskáznia kellett volna.

[00:51:42]Az egy miniszterelnök az í van.

[00:51:45]Poroskázni kellett volna, meg boldog karácsyoznia kellett volna, fake newsznia kellett volna, meg mindenféle ilyen árnyékboxolással valósággal, az azok nagyon jók voltak.

[00:51:56]Igen, a hangokkal a fejében kellett volna harcolni, és akkor az fantasztikus lett volna.

[00:52:00]Szóval itt itt én nem is értem, hogy hogy tehát hogy ilyen ügybe miért áll bele, miért nem mondja azt, hogy ne haragudj, kérzed, mint a Kósa, hogy nem tudnának valami pozitívat kérdezni, deyogy ebbe beleállni, hogy itt ez egy ez egy provokáció provokáció, [ __ ] meg ez azért tényleg ahhoz képest a szőkut az egész egy provokáció, akkor hogy volt, hogy nem csak, hogy bezárták azt az intézményt, hanem már rögtön el is adták, hogy é Igen.

[00:52:22]Meg hirtelen a büntetés végrehajtása lárakták a javítóintézeteket, hogy akkor miért kellett ennyi mindent csinálni, hogyha az csak egy provokáció, és akkor most ártatlanul ülnek azok a jó emberek.

[00:52:30]A drága jó juhász Péter Pál.

[00:52:31]Most át hogyha valaki mondjuk ez ez a ez benne van, hogy a fideszesek így gondolkoznak, nem az első az Orbán Viktortól, hogy a általában valaki gyermekek ellen követett büntényt, erőszakot, pedofilokat menteget, akkor általában azok azokat azokkal nagyon megbocsájtóak mindig.

[00:52:48]Szó legyünk méltányosak.

[00:52:49]Igen, azokkal mindig nagyon méltányosak, hogyha bárki gyermekek ellen követel bűntényt, akkor az az valahogy mindig nagyon megbocsájtó.

[00:52:55]Az Orbán, Viktor, a Fidesz.

[00:52:57]Szóval ilyen szinten beleillik a a mintázatba szerintem.

[00:53:01]Igen.

[00:53:01]Hát jó, hát szegény ugye gondolom arról beszél, hogy szegény Semen Zsoltot milyen kellemetlenül érintette ez az egész ügy.

[00:53:06]Jaj, szegény.

[00:53:08]Y, így rávetült egy 16 fizettük azt, hogy vadásszon meg a hobbiját, meg csináljon egy 70 milliárd egy vadászkiást, meg vadászházakban.

[00:53:20]beszélgessen és vadásznaz.

[00:53:22]Azt is fizettük, hogy hogy így nézzen a Ormán igen parlamentbe.

[00:53:25]És amikor mond valamit, akkor így így tapsoljon.

[00:53:29]Igazi a seggnyalóságnak egy ilyen feketeöves nyolcanos mestere.

[00:53:34]Szóval tőle elnézést kéne kérni, de ugye hát hány embert gyaláztak meg tényleg ez az Orbánék?

[00:53:39]Hát akkor a nem tudom Vona Gábor, aki ugye Terry Blackkel hoztak össze, a Márkizai Péter, akinek a felesége gyerekilkos, ő meg bolond, meg üt, vág mindenkit maga körül.

[00:53:48]Mik, mik voltak?

[00:53:50]Tőle mikrofon bocsánat, annyitak rám az Ádám egy hazaáruló.

[00:53:54]Hazáruló vagyok, fogyatékos, minden vagyok.

[00:53:56]Jó.

[00:53:56]A legalább az Orbán Viktor nem vett a szájára.

[00:53:58]Azt még azt még nem éltük meg.

[00:54:01]De egyszer mondta, hogy fókuszcsoportok.

[00:54:03]Azt nem mondta se, hogy jól van az úgy mondta úgy.

[00:54:05]Nem Viktor hatalmas a költségvetés.

[00:54:06]Jól van, jól van, jól van.

[00:54:09]Az úgy.

[00:54:09]600 milliárdért Tiborc irodál most azonnal.

[00:54:13]Hát ennyire tiszteldi meg Orbán Viktor az áldozatokat.

[00:54:15]Ugye az áldozatok egyedül semmilyen Zsolt.

[00:54:17]Igen.

[00:54:18]Más nem volt áldozat ebbe az ügybe.

[00:54:19]Gyalázatos provoká megtalálták a problémát ők is.

[00:54:25]Jól van ez így a Fidesz alatt is szóba került, de itt az országos onkológiai intézetben műtéteket kellett elhasztani, mert a klíma tönkrement.

[00:54:32]azért azért még talán nem hibáztatnám a Tiszát egy hónap után, és valószínűleg erre lehet számítani jelenleg is, illetve hát a mávon is.

[00:54:40]Erről beszélt mondjuk a vitézés, de nagyon hamar, tehát hogy alapból ugye nem az volt, hogy elmisásolják, a hegedűs kiírta, hogy igen, ez ez most ez van, bocsánat, és hogy dolgoznak rajta.

[00:54:50]A dolgoznak rajta az az volt, hogy másnap már ment repülővel valami.

[00:54:51]Én ránéztem erre a az alkatrészre egy ilyen, ja, most nem tudom, mer mert ez lehet egy iparibb, de hogy ilyen ekkora kis szarról van szó.

[00:54:58]Tehát azt nem értem, hogy hogyan lehetett úgy átadni, vagy hogyan lehet úgy üzemeltetni egy kórházat, hogy annak a műtőjének a klímájába nincs pótberendezés ekkora, vagy akkor gondolom ekkora, hogyha esetleg ipari.

[00:55:09]Tehát hogy így srácok, hogyha elmegy a klíma, vagy olyat kérem, am Magyarországon is kapható, nem?

[00:55:15]Hát jó, nem vagy valami nem mennék bele, de hogy tök mindegy, hol kapható, legyen egy csere.

[00:55:19]Tehát mi se ülünk itt úgy, hogy hogy a kamera tönkremegy és akkor hát akkor hetek klíma sincs egy csomó helyen, nem hogy még a klímába csere.

[00:55:26]De a műtőkben szerintem van, bár ugye a kása azon nyavajott, hogy ő 70 fokon is tudott műteni.

[00:55:32]Igen.

[00:55:32]És nagyon jó volt.

[00:55:33]Azok voltak az idők, úgyhogy voltak.

[00:55:35]Csak annyir azért raktam be, hogy ami különbség van, az, hogy egy gyorsan intézkedtek, és hogy nem volt ez a a szarnak az elkenése, hogy de hát 500 milliárdat költöttünk kórházfelújítás, hanem a hibának az elismerése és annak a mielőbbi javítása.

[00:55:47]Meglepő fordulat.

[00:55:47]Ja, nem, nem volt meglepő fordulat.

[00:55:51]Tehát itt ugye a nyíregyházi kórházban nem lehetett vizet használni, mert baktérium van benne.

[00:55:57]Az is egy klasszikus.

[00:55:57]Ugye nem is tudom már hol volt azzal a szülészeten nem lehetett hónapokig vizet használni, ugye miért is szeretnél lezuhanyozni vagy inni?

[00:56:05]Nem, nem, nem kell amúgy, hogy hát itt lesz még mit.

[00:56:07]Rendben.

[00:56:08]Van, van meló.

[00:56:08]Van meló.

[00:56:08]Legyen már a viszés a feladat.

[00:56:11]Akkor a hegedűsnek a feladata.

[00:56:13]Jó, mondjuk a Vitézinek a feladata, óból mindegyik mindenkinek a feladata olyan, hogy így itt kegyetlen, amit ami amit kaptak, és ezt ebből kell most rendet rakni és újra megcsinálni.

[00:56:25]Na mindegy, de már hallottam, hogy azért sok helyen örültek valahol, már elkezdték a Fideszes kórházigazgatókat kirakni, és lehet, hogy egy kicsit felszabadultak néhány kolházba.

[00:56:34]Már a hangulat lehet, hogy jobb.

[00:56:36]Reméljük, hogy nem csak a hangulat lesz jobb, hanem szépen lassan fejlődik minden, és erre pénz is lesz.

[00:56:42]Mondjuk az ugye az az a másik dolog, ami én nem tudom, hogy mikortól hát akkor mikortól lesz az a hivatal, ami visszaszerez pénzeket.

[00:56:50]Biztos vissza Amúgy kíváncsi vagyok, hogy az első 1000 Ft-ot kitől szerzik vissza?

[00:56:54]Hát a range, de a válasz online-on volt egy hosszú, szép cikk, talán ma, vagy tegnap podcast is kijött róla, ahol a MBH bankról beszélgettek, és ott amúgy én a villamoson hallgattam, és majdnem kirúgtam az ajtót, nagyon ideges lettem, hogy ott gyakorlatilag állami pénzből, hogy ott konkrétan az van, hogy így 80%-ban állami pénzből lett az NBA- bank megcsinálva és 70%-ban a mészáros, vagy 70-75%-ban a mészárosi a tulajdonjok, és hogy azt hát elég könnyű visszaszedni.

[00:57:20]Hm.

[00:57:20]Kén,e ilyen vagyonvaszerzésnek egy honlap, ahol ott lesz az összes pénz, és akkor hogy mennyit sikerült eddig visszaszedni, és ott ilyen lista meg ilyen arány, hogy kitől mennyit.

[00:57:31]Az jó lenne.

[00:57:31]Az menő lenne.

[00:57:32]Igen.

[00:57:32]Nézni, ha ú még van társadalom egyeztetés, azt írják.

[00:57:35]Jó, ez gondolom nem abb való, hogy legyen egy jó szép átlátható honlap.

[00:57:39]Na az tök jó lenne.

[00:57:39]És akkor mindig ott lehet, hogy jó ma visszaszerzett összeg.

[00:57:43]Ennyi.

[00:57:43]Őtőle szereztük vissza.

[00:57:45]Ebben volt.

[00:57:46]Hát ez valószínű nem így megy.

[00:57:46]De de igen, nyilván nem így megy.

[00:57:48]De vicces vol ha már összeg.

[00:57:50]Ez ez is érdekes.

[00:57:51]Ez jól van.

[00:57:55]Ez így egy másik nagyjából 200 millió Ft-ot érő Ferrarit is lefotóztak a korrupciós botrányban érintett Hungas tulajdonos cég parkolóhelyén.

[00:58:02]Hát tudod mivel foglalkozott a Hungas fő?

[00:58:06]Közétkeztetés.

[00:58:07]Nem.

[00:58:07]Ó, mekkora biznisz gyerekeknek azt a azt a moslékot kivinni ebédnek ebédként.

[00:58:14]200 milliós ferrarit is lehet venni belőle.

[00:58:16]Hát ez a legjobb biz a ránéző a képő, ott kettő is áll.

[00:58:20]2,5 másodperc alatt 100 km/órára felgyorsul.

[00:58:24]Azért ez nem rossz.

[00:58:26]Az nem rossz.

[00:58:26]Az egész gyors.

[00:58:26]Bár kérdés, hogy az itthoni utakon mennyire van ennek szüksége az embernek.

[00:58:29]Inkább egy tényleg egy terepjárót kell venni.

[00:58:33]Nehéz belegondolni.

[00:58:33]Bár nem tudom, szerintem most már hozzászoktunk, de tényleg.

[00:58:36]Fú, azért mindenből mindenből loptak.

[00:58:37]Ugye most kiderült, ez a parkfenntartás.

[00:58:40]Nyilván abból is loptak.

[00:58:43]Közétkeztet, tehát a tényleg a gyerekek étkeztetése.

[00:58:45]Biztos van benne más is, de hogy én emlékszem a Menzára, és azó azóta csak rosszabb lett voltak ilyen hírek, emlékszel, hogy hogy a hogy már olyan kevés az adag az óvodákban, hogy már izé, hogy külön kaját visznek már egy ilyen már egy óvodást se tudnak megetetni, mert annyira spórolnak rajta.

[00:59:01]Hát ugye ebből lett ugye a Ferrari a végén elképesztő.

[00:59:05]Ott vannak a nyuszi motorok, ugye?

[00:59:05]Hát persze, ami kampánycélra esetleg a gyerekeknek örömet okozó forrást is, abból is lopni kellett mindenből.

[00:59:12]Mindenből nem tudsz olyat elképzelni, [ __ ] meg, ahol amiből nem loptak.

[00:59:16]Adok egy jó tanácsot a Tiszának.

[00:59:16]Jó, ha valami ügyet látnak, amit a Fidesz csinált, és azt látják, hogy ebben nem volt lopás, az nem azt jelenti, hogy nem volt benne lopás, hanem csak még nem találták meg.

[00:59:25]Szóval mostantól feltételezzük, hogy minden ügyben lopás van.

[00:59:29]Akkor is, hogyha gyerekeket étkeztetnek, akkor is, hogyha irodaházakat építenek, hogyha nem látják, hogy hol van lopás, az amiatt van, mert valószínűleg még nem találták meg, úgyhogy újra meg kell nézni még kétszer.

[00:59:39]Ez a biztos.

[00:59:39]És aztán hogyha ötször megnézték, és abbó pont nincs lopás, akkor valami valamiért hát akkor valami valamit faszkodoltak.

[00:59:49]Az csak amiératt ilyen kollektív büntető minden gazdag, hogy ne haragudj ön ön az utóbbi 16 évben gazdag lett.

[00:59:53]Igen.

[00:59:53]Lopás [nevetés] azt akarom.

[00:59:56]vigyelek már.

[00:59:58]Köze volt.

[00:59:58]Köze volt a Fideszhez bármilyen szinten.

[01:00:02]Igen.

[01:00:02]Hát [zene] jól van ez így a májusi opimizmus hullám után tovább javult a lakosság hangulata.

[01:00:13]Ezt nem tudom, hogy mérik amúgy.

[01:00:16]Ez nagyon érdekel.

[01:00:17]Igen, van egy ilyen a GKY-nek egy konjunktúra indexe, ott a az a lakosság meg a üzlet a biznis embereknek a biznis emberek a bizniseknek a ilen öltönyösök az öltönyöön [nevetés] az öltönyösöknek a optimizmusát méri.

[01:00:32]Májusban nagyon nagyot nőtt 12%-kal, júniusban már csak egy arra még 1%-ot.

[01:00:38]Tehát igazából stagnál egy kicsit még nőtt, de kitart az optimizmusa a magyaroknak.

[01:00:42]Tényleg olyan mintogyha így az a amiről beszéltünk választos az a az a sötét nyomás így lekerült a melletből és így nem került vissza vissza még mindig nem került vissza.

[01:00:49]Sőt, hát ugye a hétfői parlamentti felszólalás után így még több lekerült ugye, hogy most akkor mi van?

[01:00:56]Tényleg még már a oké ugye váltsuk le a Fidesz, de hogy még az ember úgy volt, hogy legalább nem a Fidesz vanon, de hogy kiderült, hogy tiszta tényleg azt csinál, amit megígért, és így mi jó ez az ezt nem gondoltam volna.

[01:01:04][nevetés] Szóval ez elképesztő ilyet is látni.

[01:01:08]betartják az ígéreteket, sőt még újakat is hoznak.

[01:01:10]Ugye a 12 éves, hát ez most kritika, hogy kellett-e vagy nem.

[01:01:14]De hát ez megint egy olyan hatalom visszaszabás önmagam hatalmának a korlátozása.

[01:01:18]Szóval, hogy igazából why not, nem nem fog hiányozni az, aki 90 1990 óta nem fog hiányozni.

[01:01:25]És izé, vár mi van azzal?

[01:01:27]Mondjuk már lehetett Bernis.

[01:01:30]Igen, de lehet, hogy még pár év van amúgy amúgy nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez a propagandisták az egy dolog, de hogy egy ilyen fideszes így mit csinál?

[01:01:38]Mármint mi?

[01:01:39]Hát mondjuk a te Takács Pétert kirakják, vagy nem tudom, hogy ő neki lejár, de mondjuk ilyen emberek egyszer csak így így azt mondja a Fidesz nekik, hogy jó, jó, szevasz viszlát, menj a keressél munkát, mert nem tudunk már izének se indítani, és így hát megy majd kórházigazgatónak meg gondolom és így ott áll majd és így m hm [fütyülés] akkor mi legyen?

[01:01:57]És az van, hogy ezeket nagyon ezek a propagandistáknak is egy nagy része így így valószínűleg az lesz, hogy így nem tudom egy után rájönnek, hogy nem tudom a unokatestvérüknek van valami kőműves biznisz, azt mennek segíteni nekik, vagy nem tudom hol tudnak majd munkát tenni.

[01:02:13]Ja, takácsnál ott ott azért még lebeg az a pár milliárdos bizniszecske, hogy tehát hogyha szerintem csak neki ő annyit kap, hogy menjél, akkor lehet, hogy azt mondja, hogy hú ezt ezért olcsan megúsztam.

[01:02:22]Hát akkorá az gyanús.

[01:02:26]Igen.

[01:02:26]Hát igen.

[01:02:26]A azok akik meg 20 éve vannak, ők meg szerintem most már összeszedtek annyi pénzt.

[01:02:30]Bár ugye nem biztos, volt a vagyonbevallás bugi, és ott volt egy ilyen csávó, már nem is tudom, ő 16 éve ül a parlamentbe, és valamilyen null Ft vagyont írt bele, és így ne haragudj, az azért, hogy tehát ha csak négy éve ültél volna bent, akkor is 100 milliók lennének, amik amiket összeszedtél.

[01:02:46]Mindet rögtön elkölt.

[01:02:46]Nem mindeg, hogy nullá ki már már a szegény parlamenti emberek már így így hónap végén már így nem tudnak enni.

[01:02:55]Így keresik a hűtőben a romlott dolgokat.

[01:02:58]Igen.

[01:02:58]Úgy köszönnek, hogy Mizu is mondja, hogy messze van még az közben a parlamentben nagyon olcsó a büfé.

[01:03:03]Á persze hát az nagyon igen nem elméleték, hanem gyakorlatilag.

[01:03:05]Nem tudom, hogy most hogy van, de hogy ilyen hát beszeráron ettek ezek a drága jó emberek, vagy hát majd igazából csak jelképes pénzt kért.

[01:03:15]Lehetett volna ingyen, de valami jelképes, hogy mintha fizetnének oda lehessen érinteni valamér nem volt ilyen izé, ilyen Orbán coin, ami ilyen kapnak ilyen játékpénzt, hogy azért meglegyen a tranzakció érzete, de hogy amúgy meg ingyen van, mert hát azért ne kellj már fizetniük 6 milliós fizetés, meg a bizottsági tag pénzek után még a kajáért is fizetniük kelljen.

[01:03:33]Hát azért az álljon meg a menet.

[01:03:37][zene] Jól van, ez így egyetlen feltételét sem teljesítjük az euróbevezetésnek.

[01:03:43]Igen, az korai.

[01:03:43]De amúgy azt mondta a Kármán, vagy talán a Magyar Péter is, hogy 2030-ig szeretnék megteremteni azt, hogy be lehessen vezetni az eurót, ami amúgy elég optimista.

[01:03:51]Lehet ők is a GKI konjunktúra index alapján számoltak ezzel.

[01:03:56]Na, erre kíváncsi vagyok, hogy azt azt ha azt meg tudják csinálni négy év alatt, úgy, hogy itt valami 7%-os költségvetés hiány van, szana szét van az egész magyar állam.

[01:04:03]Megcsinálják négy év alatt, hogy mondjuk a saját vállalásait betartják nagyjából, és még az eurónak a bevezetését is előkészítik.

[01:04:12]Hát az azért elég profi lenne, basszus.

[01:04:14]Tehát, hogy azt én én nem látom, de de nyomjátok.

[01:04:17]Az jó, hogyha vannak cél.

[01:04:18]A következő Tiszakormánynál már euróval fizetnénk 8 belül, akkor talán vagy a végén inkább, nem az elején.

[01:04:24]Amúgy jó, hogy vannak ilyen célok.

[01:04:25]Tehát a Fidesznél amúgy az az nagyon hiányzott, hogy így ugye volt a folytatjuk meg, hogy megkódítjuk Brüsszelt meg hát ugye mint kiderül csak négy év kellett volna már a a teljes jóléthez, de ugye Orbán Viktor most beviszik a célba, Tisza, amit előkészített nekik Fidesz, hogy már csak be kell vinni a célba ezt a csodálatos dolgot.

[01:04:40]Felépült az ország, már csak át [nevetés] kell adni, már csak át kell adniuk ezt a szép felépült országot.

[01:04:46]Úgyhogy szóval jó, hogy vannak ilyen olyan célok, amiket így számon lehet majd kérni.

[01:04:49]Ráadásul ezek tényleg olyan célok, amit így, mint például az, hogy a kapitány azt mondta, hogy valami 10szeresérre akarják növelni a szélerőmű Igen, igen, igen.

[01:04:56]És és a pályázatot írnak ki rá.

[01:04:59]Pályázatot.

[01:05:01]Képzeld el.

[01:05:01]Nem az van, hogy hogy pály Hát is írt ki pályázatot, de úgy írják ki, hogy csak egy cég indulhat.

[01:05:06]Csak a Magyar Márton cég kiadják pénteken a pályázatot, és szombatlig lehet beadni.

[01:05:12]Nem olyan lesz, hogy perelni kell majd.

[01:05:14]teh, hogy már épül az a szar és ki kell perelni és öv múlva kiderül, hogy amúgy egy szélerőmű mondjuk mondok valamit K milliárdba kerül és a a Sz László meg a Mészáros koncesszióban megcsinálta a darabját 10 milliárdért [horkantás] és utána nem tudom még ők árulják a tehát az áramat is ők árulják utána azt hiss ezután meg akkor már tartsák fönt a propagandát.

[01:05:32]Hát azért voltaká majd sírnak a f Miért nem tartott fönt?

[01:05:34]Jaj hagyjanak már egy kis pénzt a jobb oldali [horkantás] hangokra nagyon nagy szükség van a patrió a patrióta hangra.

[01:05:44]Megtudták a fideszesek, hogy a a pénzt azt odaadták valakinek, akkor nem fogják csak úgy visszakapni, amikor kéne.

[01:05:48]Hát ez ilyen.

[01:05:50]Na jó.

[01:05:50]Hát világ legkisebb hegedűje megszólalt a fejünkben.

[01:05:54]Túl sok jól hír van mostanában.

[01:05:54]Ezt követni se lehet.

[01:05:56]Holnap még mi ismét itt leszünk.

[01:05:58]Addig is továbbra is kész kisöprés van a kopascsimpánzon.

[01:06:01]Jövő héten, hétfőn szerintem lehet, hogy droppoljuk a é évadzárónak az eseményét is, hogyha valaki arra jönni akar.

[01:06:10]Most még készítjük el a dolgokat.

[01:06:12]De szerintem jövő héten valamikor már a szerintem akkor beszéljünk majd.

[01:06:15]De igen ez most egy kicsit megpörgetjük a évad záró programot.

[01:06:19]Igen, igen, igen.

[01:06:20]Csak tudják, mert nem az szokott lenni, hogy ő elfogyott a jegy, és hogy miért nem szóltunk időbe?

[01:06:25]Próbálok időbe szólni, hogy tudják, aki akar azért föl tud majd menni.

[01:06:30]És menni jegyeket, vagy hogyha valaki nagyon izgul, akkor azt általában a patronon lehet venni hamarabb jegyeket, hogyha a tuti tuti nem annak, aki nagyon izgul.

[01:06:39]Aha.

[01:06:40]Jó.

[01:06:40]Szóval lehetősége van mindenkinek.

[01:06:40]Na jó, szóval köszönjük szépen, hogy ma is velünk voltatok.

[01:06:44]Holnap mi ismét itt leszünk.

[01:06:46]A kérdés már csak az, hogy ti itt lesztek.

[01:06:53][zene] [zene] เฮ [zene]