JÓLVANEZÍGY 1:01:55

Forrósodik a talaj ORBÁN alatt 🔥 #764

tisza pártaranykonvojügynökaktákenergiaválságprideközéletfókuszstúdió
Irányultság: LiberálisKötődés: Független
Forrósodik a talaj ORBÁN alatt 🔥 #764
tl;dr
  • A podcast két műsorvezetője személyes anekdotákkal és egy X-Faktoros élménnyel indít, érintve az AI által generált abszurd internetes hirdetések és politikai álhírek terjedését.
  • Gulyás Gergelyről készült kínos videót elemeznek, és a Pride körüli politikai feszültségeket tárgyalják, beleértve Karácsony Gergely és Novák Előd nyilatkozatait is.
  • A Megafon megszűnését a hatalmi háttér elvesztésével magyarázzák, és abszurdnak találják Orbán Viktor létrás kórházi látogatásáról készült videót.
  • Kapitány István miniszter arra kérte a lakosságot, hogy esti csúcsidőben ne használjanak nagyfogyasztókat, amit a műsorvezetők irreálisnak tartanak, miközben a hálózat az összeomlás szélén áll.
  • A TISZA párt listázza a parlamenti hiányzásokat, kiemelve Lázár János 73%-os arányát, és benyújtott egy törvényjavaslatot az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról.
  • Pozitívan értékelik, hogy a TISZA nyilvános nyomásra visszavont egy kifogásolt törvénymódosítást, ami szerintük az ellenzéki párttól szokatlan rugalmasságot mutatja.
  • A 444 háttérbeszélgetéseiből kiderül, hogy az új kormány nehezen bízik meg a régi rendszert kiszolgáló köztisztviselőkben, miközben a bürokrácia lassúságával küzdenek.
  • „Hol húzom meg a határt azoknál, akik kiszolgálták ezt az aljas mocskos rendszert. Hogyan bízzak meg bennük? Dolgozunk ezen, de nem könnyű." – egy TISZA-miniszter

  • Az N. Csók körüli botrány rávilágít a TISZA dilemmájára: egy, a régi rendszer EU-s pénzosztásában érintett, embertelen vezetői stílusáról híres személyt neveztek ki egy kulcspozícióba a szakértelme miatt.
  • Kiszivárgott egy ügyészségi dokumentum, ami az "aranykonvoj-ügyben" Orbán Viktort és három másik magas rangú tisztviselőt nevez meg, mint akiknek a büntetőjogi felelősségét tisztázni kell, nem tanúként.
Részletes összefoglaló megjelenítése

Bevezető: személyes történetek és műsorháttér

A két műsorvezető – Ádám és Barna – a beszélgetés elején személyes témákkal indít. Szó esik a korai ébredés frusztrációjáról, különösen amikor az ébresztőóra előtt egy perccel ébred az ember. A műsorvezető kifejti, hogy direkt nem néz az órára éjszakai felébredéseknél, mert pszichológiailag nem segít. Nyári időszakban viszont könnyebben tud korán kelni, ami egy régóta vágyott átalakulás lenne számára, bár télen valószínűleg nem működne.

"Pszichológiailag nem segít. Nem, mert am mert főleg így nyáron fölkelek ilyen, mert meleg van, meg süt a nap, és akkor látom, hogy 4y óra valamennyi, vagy 5 óra, és így hm de jó még alsz még nem nem szabad kockáztatni." *

Szóba kerül a "banyatank" (bevásárlókocsi) hiánya a piacra járáskor, és viccesen felvetik, hogy akár merch-ként is árulhatnának ilyet. Elhangzik, hogy korábban próbálkoztak egyedi mosogatószivacs gyártatásával is, de nem találtak beszállítót. A műsorvezető említi, hogy már a televízióban is megjelentek, és párhuzamot von Dancsó Péter karrierjével.

Az egyik műsorvezető beszámol X-Faktor élményéről, ahol járt egy felvételen, és megjegyzi, hogy lenyűgöző volt látni, mennyi ember dolgozik egy ilyen produkción. Egy korábban megígért elektromos dobfelszerelést egy tatabányai zeneiskolának adományozott, és egy másik, hagyományos dobját is elajándékozná, mert jelenleg csak a helyet foglalja.

Közéleti média, AI-tartalmak és álhírek

A műsorvezetők az internet egyre abszurdabb tartalmairól beszélgetnek. Szóba kerülnek az Instagram furcsa, AI által generált hirdetései – az egyik műsorvezető beszámol róla, hogy korai magömlésről szóló reklámokat kap, előtte pedig "házassági válság" témájú, Simpson-karakterekkel készült AI videókat dobott fel neki az algoritmus. Hosszasan elemzik a borzasztó mobilos játékreklámokat és a Facebookon terjedő AI híroldalakat, ahol Hadházy László érmet kap, vagy Magyar Péter és Varga Judit koncerten tapsol.

A műsorvezető említi, hogy a Fórumon beszélgetett Krekó Péterrel, akit nagyon szeret, és aki kiváló könyveket írt az álhírekről és áltudományokról. Tervezi, hogy a JÓLVANEZÍGY műsorba is elhívja vendégnek, mert a dezinformáció témája egyre relevánsabb.

GD V és a Pride körüli politikai csatározások

A beszélgetés egy pontján előkerül egy videó, amelyben Gulyás Gergely (GD V-ként emlegetve) kínosan üdvözli feleségét, amiből a műsorvezetők szerint az is kiderül, hogy a negyedik gyermek úton van. Ezt összehasonlítják azzal, ahogy ők a kutyákat szokták üdvözölni.

"Of course, Honey, mit kellett volna csinálni? K ennél már csak az lett volna rosszabb a kezet fogna." *

A Pride felvonulás kapcsán elhangzik, hogy Karácsony Gergely reagált arra, amikor valakik ledobálták a Pride-zászlókat az Erzsébet hídról, és magyar zászlókkal helyettesítették. A főpolgármester azt mondta, legyen magyar zászló a Pride-on. A műsorvezetők ezt abszurdnak találják, és felvetik, vajon a Mi Hazánkosok hogyan reagálnak majd, ha a melegek "kisajátítják" a magyar zászlót.

Szóba kerül Novák Előd parlamenti felszólalása, miszerint a homoszexualitás "kigyógyítható". A műsorvezetők ironikusan jegyzik meg, hogy ha ez betegség, akkor miért bántják a beteg embereket.

"Hát hogy miért nem akarok megyógyulni? döntés vagy beteg képzeld el, hogy nátás vennél és direkt nem akarnál meggyógyulni, akkor Novák ugyanúgy felszólalná, hogy ez a nagy Ádám, aki náthás és nem veszi be a Algoflex forét, nem támogatja" *

Az egyik műsorvezető bevallja, hogy még sosem volt Pride-on – tavaly készült először, de végül esküvőre ment. A másik tavaly volt először, és megjegyzi, hogy sokan akkor vettek részt életükben először a felvonuláson. A Mi Hazánkosokról elhangzik: ők sokkal többször voltak Pride-on, mint a műsorvezetők.

Megafon megszűnése

A műsor rögzítésének napján bocsátják el az utolsó Megafonos munkatársakat is. A műsorvezetők szerint a Megafon központból már a bútorokat is eladták, és a Telex beköltözött a helyükre, mivel egyébként is mellettük volt az irodájuk.

"Úgyhogy egy perc néma csöndet otthon mindenkinek az utolsó megafonosért, aki elméletileg még a bútorokat is eladták a meg a megafon központban, úgyhogy beköltöztett oda a Telex, mer úgyis ott van mellettük." *

Egy sitcom-szerű jelenetet vizionálnak, ahol a Telexesek és a Megafonosok egy közeli kantinban találkoztak. A prominens Megafonosokról megjegyzik, hogy ők "csak jöttek-mentek, mint a sztárok" – nem ültek egész nap az irodában, hanem felvették a videót és mentek tovább.

A Megafonosok jövőjéről: szerintük eddig sem volt szégyenérzetük, mert mögöttük állt a hatalom (akit "apuci"-ként emlegetnek, Trombi – feltehetően Toroczkai László – szóhasználatával). Most, hogy "apuci" már nincs mögöttük és a pénzt is elvették, kérdéses, hogyan tovább.

"Hát szégyenérzet valózínűleg nincsen meg, de most most már nincs mögöttük a hatalom. Szóval lehet akkora pofájuk, csak azért úgy könnyebb, ha nagy a pofát, hogyha a apuka apuka ugye ahogy ahogy a trombi is nevezte mindig, hogy apuci jön, ő mögöttünk áll. Hát apuci azóta megkettyósodott egy kicsit" *

Orbán Viktor és az egészségügyi miniszter létrás kórházi látogatása

A műsorvezetők egy szürreális videót elemeznek, amelyben Orbán Viktor és az egészségügyi miniszter az Uzsoki kórház tetején létrán másznak fel, hogy megnézzék a klímaberendezést és a napelemeket. A videó bejárta a világhálót.

A klímaberendezés kapcsán a műsorvezetők megjegyzik, hogy egy egész kórházhoz nem tűnik túl nagynak, és hogy ez a felújítás viszonylag kevés pénzből valósult meg. Ezzel kontrasztba állítják a budai vár felújítási programját, ahol "több száz milliárdok" repültek el, és Vitézy Dávid mintegy fél órán keresztül beszélt a költségekről. Kiemelik, hogy a Lázár János által felügyelt beruházásoknál előfordult, hogy a belső tér modernizálása helyett történelmi stílusú, üres beltér és egy hatalmas lépcső készült. Említik az Alkotmánybíróság új épületében tervezett báltermet is, amin ironikusan csodálkoznak.

Energiahelyzet: Kapitány István felhívása és a hálózat terhelése

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter arra kérte a lakosságot, hogy este 6 és 9 óra között lehetőleg ne használjanak légkondicionálót, ne töltsék az elektromos autót, és ne indítsanak mosógépet. A műsorvezetők szerint ez azért problémás, mert ekkor ér haza a legtöbb ember a munkából, és pont ekkor lenne a legnagyobb szükség a klímára.

"Tehát amikor hazasz a munkából, akkor légys szíves ne kapcsold be a légkondit 9-ig." *

A szakértői magyarázat szerint ebben az időszakban a hazatérő emberek okozta többletterhelés miatt az elektromos hálózat az összeomlás szélére kerülhet – tavaly is nagyon közel voltak hozzá, és azóta valószínűleg nem javult a helyzet. Közben a hőmérséklet este 6 körül tetőzik.

A műsorvezetők megjegyzik, hogy az áramárak tavaly ilyenkor extrém kilengéseket mutattak: mínusz 73 eurótól egészen 1000 euró/megawattóráig terjedtek. Ajánlják az "új válságstábot" (Új Válságstáb podcast), ahol érdekes dolgok hangzottak el a rezsicsökkentésről és az olajárakról.

Szóba kerül a TISZA kormány közelgő kollégiumi kormányülése, ahol Magyar Péter szerint nincs is klíma. A műsorvezetők ezt túlzásnak tartják és populistának: szerintük a miniszterek dolgozzanak normális körülmények között, ne kelljen vezekelniük az elődeik bűneiért.

"azért én nem várom el, hogy így, hogy így ilyen ostorral csapkodjon megát a Magyar Péter meg az egész kormánya, hogy hogy így vezekeljenek a elődeik bűneiért, üljenek egy klímás szobába, döntsenek jól" *

Hiányzások listázása a parlamentben

A TISZA elkezdte listázni a parlamenti képviselők hiányzásait. A műsorvezetők szerint az a probléma, hogy a hiányzásokat a frakcióvezető vagy orvos igazolhatja, hasonlóan az iskolai rendszerhez. Kiemelik Lázár János 73%-os hiányzási arányát a szavazásokon.

"Lázár János, ő 73%-ban nem szavazott a parlamentben. Az kemény." *

A parlamenti weboldal kapcsán megjegyzik, hogy bár a hiányzások listázása megoldható, az oldal más funkciói nem működnek megfelelően – például név szerinti keresés nem lehetséges, ami a műsorvezetők szerint abszurd.

Ügynökakták nyilvánosságra hozatala

A TISZA benyújtotta az első törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát segítené elő. Október 22-i határidővel dolgoznak. A tervezet szerint egy 11 fős tanácsadó testület döntene szavazással arról, hogy mit kell feloldani a titkosítás alól. A testület öt nemzetbiztonsági szakértőből (miniszterek javaslatára, ami TISZA-többséget jelent) és hat külső szakértőből (történészek, levéltárosok, adatvédelmi jogászok) állna, akiket a kultúráért felelős miniszter javasol (szintén TISZA).

A műsorvezetők szerint a Fidesz természetesen leszavazta a javaslatot. A törvényben van egy kitétel: ha a minősítő nem szünteti meg a titkosítást, akkor részletesen meg kell indokolnia a testület és a miniszter felé. A műsorvezetők megjegyzik, hogy ebben a formában is vannak kiskapuk, de ez így is előrelépés.

Törvénymódosítás visszavonása közfelháborodásra

A TISZA kivett egy kifogásolt részt egy törvénymódosító javaslatból, mert az Átlátszó és mások jelezték, hogy az kollektív bűnösség elvét tartalmazta (az alelnökökre is vonatkoztatta volna az eltávolítás szabályait). A TISZA elismerte, hogy a kritika jogos volt, és módosított.

"Azt mondta Tisza, hogy tudjátok mit? Amúgy ez jogos és kiszedjük, tehát tudtak ők ebben változni." *

A műsorvezetők pozitívan értékelik, hogy a TISZA egy hónap alatt többször is hallgatott a visszajelzésekre, ellentétben a Fidesszel, amely még a saját elhallgatási törvényét is csak elhalasztotta, nem vonta vissza.

Háttérbeszélgetések: a kormányalakítás kulisszái

A 444 háttérbeszélgetéseket folytatott TISZÁs képviselőkkel a kormányalakításról és a minisztériumok átvételéről. A műsorvezetők összefoglalják a fontosabb pontokat:

  • Sok minisztérium új vagy újrastrukturált, "zöldmezős projektként" indul
  • Üres épületekben papírfecnikkel jelzik az ajtókon, hogy ki hol dolgozik
  • Ruff Bálint (Roof B) és Tóth Péter interjúztatják a megmaradt köztisztviselőket
  • Az államtitkári szintű kinevezéseket ők felügyelik, hogy elkerüljék a régi rendszerből átmentett, korrupt embereket
  • A miniszterek most szembesülnek a bürokrácia nehézkességével, a lassú laptopokkal

A műsorvezetők kiemelik az egyik minisztertől származó idézetet:

"Hol húzom meg a határt azoknál, akik kiszolgálták ezt az aljas mocskos rendszert. Hogyan bízzak meg bennük? Dolgozunk ezen, de nem könnyű." *

Szóba kerül a TISZA programjának 52. oldala is, amely a közszférában dolgozók jogait erősítené, és hibrid munkavégzést ígér. Magyar Péter be is jelentette, hogy a közigazgatásban home office lesz, ahol lehetséges – a műsorvezetők szerint ez olyasmi, amit a Fidesz "sosem mert meglépni".

Az N. Csók-botrány a Nemzeti Fejlesztési Központnál

Előzmények

A Redditen (a műsorvezetők által "csinyókként" hivatkozott r/Hungary-n) egy felhasználó megkérdezte, hogy mi a helyzet a minisztériumokban. A 800 kommentből állítólag 600 a Nemzeti Fejlesztési Központtal (NKF) foglalkozott, mert egy bizonyos "N. Csók" (a műsorvezetők által használt név, az átiratban így szerepel) államtitkári kinevezést kapott. A kinevezés óriási felháborodást váltott ki: 1800 emberből 1600 aláírt egy petíciót a távozásáért, egy elégedettségfelmérésen 89% volt az elégedetlenek aránya.

Ki az az N. Csók?

Az NKF az uniós források felhasználásáért felel, koordinálja a pályázatok kiírását, a támogatási döntéseket és a pénzek felhasználásának ellenőrzését. N. Csók korábban irányító hatóságot vezetett, és abban az időszakban dolgozott ott, amikor a Tiborcz István-féle előszerződések megszülettek. Dolgozott a FOP-nál (Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program) és a KEOP-nál (Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program) is.

A kifogások

A dolgozók szerint N. Csók:
- Az első intézkedésével elvette az egy nap home office lehetőséget
- Nem ad bónuszt, nincs béremelés
- A nettó bérek egyeseknél nem érik el a 420 000 Ft-ot (az összeg a kontextusból 420 ezer forintnak tűnik)
- Két perc hiányzásért már szólnak
- Embertelen légkört teremt
- 2023 óta be vannak fagyasztva a fizetések, miközben most az EU-s pénzek miatt rengeteget kell dolgozni

"A teljes szervezet értetlenül megbántva és reményt veszve néz szembe a jelenlegi helyzettel." *

"Mikor távozott az előző hát a előző korány végén minden alatt a dolgozó felélegzett, hogy végre eltűnik ez a szörnyeteg." *

A Telex is foglalkozott az üggyel, és ők is megerősítették, hogy N. Csók "az embertelenségéről híres".

A TISZA reakciója

Magyar Pétert is megkérdezték az ügyről, és ő még azelőtt válaszolt, hogy hivatalosan kérdezték volna – azt ígérte, utánajárnak. A minisztérium hivatalos válasza szerint "a Nemzeti Fejlesztési Központ működését jól ismerő tapasztalt vezetőkre van szükség, akik képesek a rendelkezésre álló szoros határidőn belül elvégezni a szükséges feladatokat."

A második sajtómegkeresésre N. Csók azt mondta: "vihar egy kanál vízben, amit önök csinálnak" – a műsorvezetők szerint ez a "dolgozókra" vonatkozott. Ezt azért tartják problémásnak, mert hasonló narratíva, mint amit Orbán használt a Szőllő utcai üggyel kapcsolatban ("csak műbalhé").

"Nem lenne jó, hogyha Tisza is elkezdené ezt a narratívát, hogy hogy ami nem ami kényes ügy és nem tetszik neki, az igazából nem is igazi balhét, csak olyankreált." *

A műsorvezetők szerint itt komoly dilemma van: N. Csók szerves része volt az előző rendszer EU-s pénzosztásának (az Elios-ügyek idejéből), tehát pont olyan ember, akit a TISZA elvileg el akar számoltatni. Ugyanakkor szakértelme van és ismeri a rendszert, ami most az EU-s források miatti szoros határidők miatt nélkülözhetetlen. Felmerül a gyanú, hogy szeptemberig (amíg az EU-s pénzek lezongorázása tart) még maradhat, utána pedig felelősségre vonhatják. A 2000 fős szervezetnél ráadásul tömeges felmondás is fenyeget, ami veszélyeztetné az EU-s pénzek lehívását.

Az aranykonvoj-ügy fejleményei

Az ügyészségi dokumentum kiszivárgása

A Magyar Péter által korábban adott "ultimátum" (hogy az ügyészség három napon belül mondjon valamit az aranykonvoj ügyéről) után az ügyészség semmitmondó választ adott: van nyomozás, annak sorrendje van, a miniszterelnök ne szóljon bele.

Ezzel párhuzamosan a 444 kiszivárogtatott egy ügyészségi dokumentumot, amely június 9-i keltezésű. Ebben az szerepel, hogy négy ember büntetőjogi felelősségét kell tisztázni – nem tanúként:

  • Dr. Orbán Viktor
  • Farkas Örs (a Nemzetbiztonsági Szolgálatokat felügyelő volt államtitkár, Rogán embere)
  • Hajdú János (a Terrorelhárítási Központ volt igazgatója)
  • Dr. Demeter Tamás (a NAV volt bűnügyi és rendészeti elnökhelyettese)

"A lényegi döntést utat is utasításokat hozó személyek a következők. Dr. Orbán Viktor, Farkas Örs, Nemzetbiztonsági Szolgáltatokat felügyelő volt államtitkár, Rogán embere, Hajdú János, a terror elhállítási központ igazgatója, most már csak volt igazgatója, és Dr. Demeter Tamás a NAV volt, bűnügyi és rendeti elnökhelyettese, úgyhogy őket kéne kihallgatni, és nem tanúként lényeges szempont itt." *

Kontextus

A műsorvezetők felidézik, hogy a Telex korábban megírta: Orbán Viktor kérésére történt a Magyar Péterék elleni akció a kampány utolsó napjaiban, amit az Alkotmányvédelmi Hivatal el is ismert, hogy "kormányzati nyomásra" csinálták. Magyar Péter azt is felvetette, hogy Orbán aznap a TEK főhadiszállásán járt.

A műsorvezetők szerint Orbán korábban mindig figyelt rá, hogy távol tartsa magát az ügyektől, de a kampány végén, pánikban hibázhatott. A dokumentum kelte június 9., de június 26-ig nem hallani arról, hogy a négy ember bármelyikét kihallgatták volna.

"Itt már mindent bevetett és akkor lehet, hogy majd ezek a ezek a kis hibák, ami miatt igazából őt is felelősségre lehet vonni a hiába a többiből így próbálta a nevét távoltartani." *

Reakciók

Szakács István (a Fidesz részéről) "forradalmat vizionált", és azt üzente Magyar Péternek: "ne tedd". A műsorvezetők ironikusan felidézik a korábbi, alacsony részvételű Fidesz-tüntetéseket, és megjegyzik: ha Orbánt kihallgatnák, az bejárná a világsajtót – különösen ebben az ügyben, ami "kampány utolsó két hetének kikényszerített hibája" volt, pánikreakció.

Záró gondolatok

A műsor végén a műsorvezetők megjegyzik, hogy ők is dolgoznak a nyár közepén, és nincs home office-uk. Ironikusan utalnak a Kapitány István-féle felhívásra ("ne felejtsétek el hat és kilenc között kinyomni a nagyáramot"). A TISZA kormány első hónapjáról elmondják, hogy még nem olvassák a fejükre a munkajogi reformok hiányát, de "lassan fejére kell olvasni dolgokat".

A beszélgetés végén a megszokott támogatói felhívások hangzanak el (kopaszcsimpánz webshop, Ipon, Patreon), valamint bejelentik, hogy jövő héten érkezik az évadzáró esemény bejelentése.

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • "CR-tól így így vitte magával mindenhova" – nem egyértelmű, milyen szervezetre vagy kifejezésre utal a "CR" rövidítés
  • "a GD V meg az ő feleségéi" – a "feleségéi" alak feltételezhetően félrehallás, a pontos szöveg nem rekonstruálható
  • "körülbelül. Amúgy tök jó dolog, bár valószínűleg csak a nyár..." – töredékes mondat, a gondolatmenet nem teljesen követhető
  • "Hát ez volt a hét. Tombol már a nyár, gondolom ti is épp nyaraltok meg ilyenek." – az átirat e pontján a gondolatmenet csapongó, nehéz eldönteni, mi tartozik még a korábbi témához
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:00]Á, jól van ez így te is rendben vagy.

[00:00:13]Fáradtan keltem, késő feküdtem.

[00:00:13]Ma is az történt, ami az a legrosszabb érzés valaha, amikor fölkell az ember, ugye ébresztő óra előtt, és így mennyi az idő és az ébresztő óra előtt egy perc, és így azért nem szabad megnézni.

[00:00:24]Én, hogyha bármikor este fölkelek, sosem nézem meg, direkt ne is akarok ránézni az időre, ha sok, ha kevés, ne tudjam inkább.

[00:00:33]Pszichológiailag nem segít.

[00:00:35]Nem, mert am mert főleg így nyáron fölkelek ilyen, mert meleg van, meg süt a nap, és akkor látom, hogy 4y óra valamennyi, vagy 5 óra, és így hm de jó még alsz még nem nem szabad kockáztatni.

[00:00:45]Ma reggel úgy éreztem, hogy ez valóban nem szabad, mert így annyira rossz érzés.

[00:00:49]De akkor már beálltál az ébresztő idejére rend.

[00:00:51]Igen, igen, igen, igen.

[00:00:51]És úgy álltam be, hogy attól függetlenül, hogy mikor fekszem le körülbelül.

[00:00:55]Amúgy tök jó dolog, bár valószínűleg csak a nyár miatt van így télen biztos vagyok benne, hogy a vaksötétbe 630-kor nem fogok felkelni magamtól.

[00:01:02]De jó lenne egyébként.

[00:01:04]Már régóta szerettem volna ilyen korán kelővé átalakulni.

[00:01:08]Ez a tested azt mondja, hogy ennyi elég volt.

[00:01:10]Vagy a testem azt mondja, hogy amúgy már lassan a nyugdíj korhatára szar és akkor ilyenkor hat-kor már nagyon fönt kell pörögni, takarítani, lemenni a pudra.

[00:01:18]Persze, persze.

[00:01:20]Úgyhogy igen, lassan jett a banyatank.

[00:01:22]Jó, ez a banyatank amúg ez hiányzik.

[00:01:22]Mi járunk piacra szombatonként, és sokkal jobb lenne húzni valamit magad után, mint amikor már a végén már egy két zacskó, hogy megyek, és akkor még haza kell vergődni.

[00:01:32]Nem véletlenül találták ki.

[00:01:33]Nem, ennek van értelme.

[00:01:34]Eljött az ideje.

[00:01:34]Barna egy jó gimi banyatankot, azt a három kerék, amivel így a lépcsőn is föl lehet pattintani.

[00:01:40]Ároljunk banyatanot végre a kapasz csimpánzon.

[00:01:42]t öt év öt év múlva addigra megidősödik velünk együtt a nézőközönség, és akkor lehetne ilyen Igen, ilyen fiatalosan kezdtünk, és a végre banyatankokat ár haladni kell a kor, de ilyen nagyon fiatalos lesz, ilyen tűz lesz rajta, meg ilyenek.

[00:01:57]Nem ilyen hát ilyen banyatankos merch az fantasztikus.

[00:01:58]Nem mondjátok, hogy nem vennétek.

[00:02:02]Amúgy ilyen poén ajándéknak fantasztikus.

[00:02:04]Ilyen te 35 éves színapra, nem?

[00:02:06]H amúgy szerintem nem jött be divatba divat.

[00:02:09]A hipsterek biztos használták meg ilyenek.

[00:02:11]H szerintem nem jött be, de lehet, nehogy azt higgyétek, a szivacsot is próbáltuk, de nem egyszerű gyártatni szivacsokat.

[00:02:17]Szóval így az a az ilyen beszállítók, ahol így tudod nézed, hogy hát egyedi szivacsot gondolom millió póló van.

[00:02:22]Szóval bögréktől 1 millió fajta van pólóig meg mindenféle dolog, amit lehet valahogy brendelni.

[00:02:30]Hát a szivacsot nem találtunk.

[00:02:32]Mosogatószivacsot ugye, mert ezt akartuk Marchnek.

[00:02:34]Sajnálom.

[00:02:34]Azért dolgozunk rajta majd.

[00:02:36]Próbálkozunk új dolgok.

[00:02:38]Anyatank vagy mosogatósz biztos nagyon sikeres mi az?

[00:02:41]Mosató gél mi az?

[00:02:41]Hát mert a mosogatáshoz két dolog.

[00:02:44]E szivacs meg valami szponzor kéne nekünk.

[00:02:45]Igen.

[00:02:45]A a vagy valami ilyesmi.

[00:02:48]Igen.

[00:02:48]Valami mosogató szponzor.

[00:02:49]Ha valami akkor bankot robbanthatnánk.

[00:02:52]Epikus árúkapcsolás.

[00:02:56]Ezt az adást támogatta a jármosató.

[00:02:59]Igen.

[00:02:59]És akkor meg a járon is ott lennénk, hogy a jól van ez így ajánlásával.

[00:03:03]Jaj istenem.

[00:03:03]Az már tényleg egy QR kód, hogy mosogatáshoz hallgasd.

[00:03:06]Van ez így az a időszak, ahol el kell gondolkozni, hogy itt az idő letenni a Ne, nem az az a peak nagyon.

[00:03:16]ugy a másik az lenne, amikor a tévében megjelenünk, de hát azt ugye azt a te oldaladról már megvan, úgyhogy úgyhogy úgyhogy igazából már elindultam elején már el a lejően ott vagyunk nagyon durván.

[00:03:25]Én mindig megcsinálom pár év késésel, amit a Dancsó a példaképen.

[00:03:29]Pont annyival idősebb is nem?

[00:03:29]Vagy nem?

[00:03:31]Nem tudom.

[00:03:31]El hiszem, hogy idősebb nálam a dancsó.

[00:03:33]Csak hamarabb beforot.

[00:03:33]Igen, 39.

[00:03:36]Hát akkor itt tényleg idősb.

[00:03:36]De amúgy ami a amit a Google ír, az nem biztos, hogy igaz szerintem.

[00:03:40]Úgyhogy azért ezt fenntartásokkal kezelni.

[00:03:43]Csak kiszivárgott már.

[00:03:43]Hát a nem már van van.

[00:03:45]Ismerek valakit, pont nem négük és más volt odaírva, mint a mint amennyi amennyi idős hát de valaki ilyen osztálytárs vagy valaki csak kiszivárgott már.

[00:03:54]Hát nem.

[00:03:54]Jőleg körülbelül annyi idős vol.

[00:03:56]TV.

[00:03:56]Tegnap voltam a Xfaaton, csak elugrottam pár órára megnézni, hogy milyen.

[00:04:01]Az profi.

[00:04:04]Hát ott azért kicsit sok ember dolgozik.

[00:04:06]Melyik része volt most az, amikor jöttek ilyen elmebetegek is?

[00:04:08]Tehát az selejtező vagy már vagy már a hát én nem láttam még sose X faktort, hogy nekem is fura volt, hogy így hogy a volt minden zsűrinek van egy ilyen kiválasztása, vagy nem tudom, hogy van, hogy így ilyen székek meg biztos jobban tudjátok.

[00:04:23]Az a lényeg, hogy hogy már szerintem ez nem az első kör volt.

[00:04:27]Ühüm.

[00:04:27]Ühüm.

[00:04:27]De ja, érdekes volt.

[00:04:27]Jól majd belenézek, hogy megy ez, mert az hiszem a végén meg már élő showk vannak.

[00:04:31]Ha már zene, ugye, Xfaktor zene.

[00:04:35]Az az ham van benne éneklés.

[00:04:36]És amit elfelejtettem mondani, hogy ugye az elektromos dobott azzem egy fókuscsoportban említettem, hogy hogy valami zeniskolának szívesen odaadjuk, és akkor az megtörtént.

[00:04:43]Amikor mentünk Linkin Parkra, akkor ledobtuk egy tatabányai zeneiskolába.

[00:04:47]De van még egy dobik helyen, ami egy még a controlal terben azt használta, hog a Mapex Pro Fusion káb ilyen, nem tudom én, cherry színben.

[00:04:56]És én szerintem azt is vigye el valaki zeneiskola jelentkezzen a nem tudom a infokukasz fokkusstudio.com-on csak el kell szállítani, ingyen odaadom.

[00:05:05]Nekik biztos hasznos.

[00:05:07]Félek, hogy apám kidobja, mert ez a hagyományos dob.

[00:05:11]Hagyományos dob.

[00:05:11]Amúgy van hozzá minden plusz Tamis van hozzá rengeteg cintányér, van hozzá teleszkópos high hat.

[00:05:18]Összeszedtem egy csomó jó dolgot, de mostanában nem használom.

[00:05:20]Ha valaha még dobolni fog, akkor majd veszek egy új dobot, de nem hiszem, hogy ez mostanában lesz.

[00:05:26]Úgyhogy ha valaki egy zeneiskolának szüksége van rá, akkor írjon.

[00:05:30]Végleg.

[00:05:30]Elengedtem a dobolást, kérdezik.

[00:05:32]Hát most á nem engedtem el végleg, de majd am ilyen stressz levezetésnek az az jó lenne jó jó lenne, de amúgy én most ha most zenélnék, akkor sokkal inkább zongorát megtanulgatnám, és ilyen engem jobban érdekel a az olyan produceri rész, hogy így ilyen alapokat csinálni, ilyen instrumentál dolgokat, és ott ott lehet dobolgatni, mert azt azt legalább már mint dobos tudok dolgokat, amit így meg tudnék csinálni, hogy na akkor kábé szerintem ez lenne a jó beat, vagy még akár ott loopba is megcsinálni, de egy klasszikus azért nagyon sok helyet foglal és itt volt az irodában, csak a helyet foglalta sosem volt időm leülni, úgyhogy ez van.

[00:06:07]Hát ez egy másik időszak volt a zene zene zenekari időszak.

[00:06:12]Változik az ember Ádám.

[00:06:12]Mindig mindig vannak új dolgok, ré dolgok.

[00:06:15]Mind Spotify-on meg lehet hallgatni a tekivel a zenekari időszakunkat.

[00:06:18]Kontroll alter néven keressé, mert ilyen reneszánszát téli és őked is akkor reneszán lesz.

[00:06:22]Igen, azt azt soha senki nem fedezte még föl, úgyhogy még mindig jók vagyunk.

[00:06:25]Vajd amikor kapuz zárási pánik van, akkor akkor lehet, hogy nem izét fogok venni, milyen kocsit, hanem dobot vagy valami.

[00:06:33]Üüm, nem tudom, vagy visszatér.

[00:06:35]Az mondjuk elég lightos kapuzárási pánik, hogyha egy dobot veszel.

[00:06:38]Igen, igen.

[00:06:39]Tehát, hogy azért nem ettől szoktak kérni gondolom ez a legrosszabb lesz nekem valah full szörnyű lesz egy ilyen előre elnézésre.

[00:06:47]Nagyon nem poénkodok.

[00:06:49]Te neked is az lesz mindenfé nekem már most most már hát nem én én az Instagram reklámokból engem nem tudom mit gondol rólam a meta, de egészen elképesztő.

[00:06:58]Most vége lett a házasságválságomnak egy hétig tartott a Instagram szerint.

[00:07:03]Most korán élvezek el.

[00:07:06]Milyen hirdetés?

[00:07:07]Én nem tudom miket lát bele a az én De ez milyen hirdetés?

[00:07:10]Hol?

[00:07:12]Igen, elküldtem a Gyöngyének, am megnéz.

[00:07:13]Hol hol a a az Instagramon a hirdetés?

[00:07:16]Instagon.

[00:07:16]Hát amikor pörgeted a reeket.

[00:07:18]Na hát ez ez már é és ilyen följött egy ilyen AI here you izé ejaculating under two minutes.

[00:07:22]És akkor hogy mi a megoldás?

[00:07:26]Miért?

[00:07:26]Miért miért az arra kell megoldá?

[00:07:28]Nem az nem két perc figyú.

[00:07:29]Hát hogyha előtte megvan minden a Vagy azt mondtad két percig is lehetne.

[00:07:32]Hát [ __ ] meg akkor persze.

[00:07:35]Na mindegy.

[00:07:35]Érdekes érdekes.

[00:07:35]Nem tudom mi lesz a következő kaland.

[00:07:36]Aki aki ezen végigment az az írjon nekem.

[00:07:40]A 30 napos antiholista challenge vagyok sakálas csávó.

[00:07:44]Igen, ilyen kigyúrt 60 éves szakásságok, azokat már rég láttam, de ezek ugye ilyen videó AI lófaszok.

[00:07:48]Volt egy olyan, ami ilyen, az még a házassági válság volt, ott két ilyen Simpson AI karakter az ágyba, így simogatták egymást, hogy nem hallgat meg téged, nem veszi észre az érő és így atya úristen, mi történik?

[00:08:01]És így küldözgetem meg a Gyannyinek, hogy miket kapok.

[00:08:03]Lehet, hogy ezzel amúgy az algoritmust így tehát, hogy így meg láttam még egy olyanás reklámot, amikor így ilyen maffia és akkor ilyen sztorija volt, és olyan hosszú volt, hogy végignéztem, és így börtönbe került, hogy vigyáznia kellett a feleségre, aztán nem értettem az.

[00:08:22]És a legrosszabb, hogyha letöltöd, akkor tök más lesz.

[00:08:24]De én is azt a mafiás szerintem nekem is földobta, de az úgy kezdődik, ahogy így a maffia főnöknek a nőjét így elcsábítja, és akkor megölik, de amúgy nem túléli.

[00:08:34]Aztán börtönböken és így kitör onnan és így azt én is megnéztem egész sokáig.

[00:08:36]De van egy csomó ilyen, emlékszem, annó küldözgettük egymásnak ezeket a borzasztó mobilos játékreklámokat, amiknek ilyen elképesztő sztoriszá voltak.

[00:08:47]Meg mindig levág valamit és akkor kolbászokat, vagy vág be, és akkor kis kolbászok lesznek belőle, meg jönnek a zombik a híd egyik oldalán, de si ugrálni kell, meg lő lő ilyen elképes és mi és ezek a játékok még mindig nem ilyenek.

[00:09:00]Egyszerű megnéztem egy hosszú videót erről és na mindegy.

[00:09:01]Ez borzalmas, de lehet, hogy valaki letölti ezeket, mert olyan mint olyan értetlen számomra, mint a ez a amit néztünk, ilyen Facebookos ilyen AI híroldalak, tudod, ahol a Hadházi ilen érmet kap, meg a Magyar Péter meg a Varga Juditott tapsolgatnak a fiúk koncertjére, és így ott mi a cél ott is egyszerűen na mindegy.

[00:09:21]Hát az internet az lesz még gond szerintem.

[00:09:23]De voltam ilyen beszélgetésen a Fá Fórumon, például a Krekco Péterrel beszélgettem, akit nagyon nagyon szeretek, mert nagyon jó könyvei jelentek meg a témában az árhírekről, az udományokról és majd elcsábítom, de jól van ez így is, mert ez már régóta foglalkozik ezzel, és szerintem egyre relevánsabb az álhírek, áltudományok, dezinformáció, mindenféle téma.

[00:09:42]Az gondolod?

[00:09:45]Gondolom egy kicsit egyre relevánsabb lesz.

[00:09:47]Igen.

[00:09:50]Jól van.

[00:09:50]Ez így kezdhetünk ezzel.

[00:09:52]Úgyis pont ilyen az én válságaimról van szó, meg for magömlésemről.

[00:09:58]Bármennyire is nagy válságban a házasságom, de legalább nem olyan, mint a GD V meg az ő feleségéi, ahogy üdvözli a feleségét az elképesztő.

[00:10:15]A Judit kutyáját szoktam így üdvözölni, meg az összes kutyát a környezetben.

[00:10:17]Mi a véleményed erről?

[00:10:21]Hát nem tudom.

[00:10:21]Of course, Honey, mit kellett volna csinálni?

[00:10:26]K ennél már csak az lett volna rosszabb a kezet fogna.

[00:10:31]Ja, íg de így azt is elrantják, mert a csaj pacsit akar ő meg így mi nem volt túl meghitt, de közben negyedik gyerek ott van a pociba.

[00:10:37]Igen, ez a GD ez amúgy elképesztő fura figura.

[00:10:40]Én ezt nem tudom hova tenni ezt az embert.

[00:10:42]Olyan mint valami mesefigúra.

[00:10:43]Tényleg.

[00:10:45]Itt amúgy mesét fog olvasni és a nő közben meg úgy mosolyog mintogyha ilyen drótokkal így széthúzt, mint a Joker.

[00:10:51]Igen, igen.

[00:10:52]Azt amikor magyaráz mesét fog olvasni GD Micimackót.

[00:10:53]Úgyhogy Német Balázsnak ajánljuk ezt az epizódot.

[00:10:59]De még a hang is fura.

[00:10:59]Ez nem így.

[00:10:59]Ez nem normális.

[00:11:01]Ez nem hang.

[00:11:10]Fú, ez a GD V lesz az új izé kihívó, akkor minden rendben van.

[00:11:14]Hát azért ne ne becsüljük aláikat sose nem a nem akar a pártnak a jelöléseit.

[00:11:20]Ja igen, majd valami 120 éves jelöltjük lesz, aki hát vagy egy ilyen olyan elképesztő kisebbségbe találnak bele, amit így így már mindenkinek ele van a walkból.

[00:11:28]És akkor egy ilyen egy ilyen egy ilyen transznevű jó, most nem akarok senkibe beleállni, meg nem pejoratív módon, de hogy talán amikor ekkora tét, akkor akkor nem jó kísérletezni, hogy most hogy lehet inkluzivitást csinálni.

[00:11:40]Pó olyan hülyeségeket csinálhatnánk a demokraták, hogy egy nőt jelent.

[00:11:42]Hát az az amúgy eddig kétszer nem vált be, de majd harmadjára lehet, hogy meg fog oldódni ez, de lehetne egy alkalmas nőt is.

[00:11:48]A Ncy Pelózit ké aot vagy ő ő azért lehet megos.

[00:11:51]Igen.

[00:11:51]Tehát nem csak, hogy nő, de még a bőre se fehér.

[00:11:56]Az azért az egyszerűen nem vált be Amerikában.

[00:12:02]Jól van ez így.

[00:12:03]De ha már ha már vókizmus vókizmus, akkor mi történt?

[00:12:05]Karácsony Gergely mit mondott?

[00:12:08]nemzeti lobogó a nemzeti ünnepen ünnepeken lengapesti hidakon.

[00:12:13]Szóval most it kontextus, hogy ugye ledobálták a Pride zászlókat és utána valakik éjszaka magyar zászlókkal rakták fel a a az Erzsébet hídat.

[00:12:23]És akkor erre azt mondta Karácsony Gergő, hogy amúgy ja igazuk van, legyen magyar zászló Pride felvonulás.

[00:12:28]Most akkor nem tudom mi lesz a következő, hogy kivonul a Novák előtt és ledobálja a magyar zászlókat, hogy ez mégse legyen.

[00:12:34]Hát ez ilyen sak szituáció jelenleg olyan, mint a Suyogok Tamásnak, hogy most vagy aláírod, hogy elmész, vagy nem írod alá, és akkor eltávolítunk, mert nem írod alá.

[00:12:40]Ez ez is annak tűnik.

[00:12:43]Figyelj, hát igazából magyar pride, úgyhogy magyar zás nagy emberek fognak ott ott végvonulni.

[00:12:48]Bár ez most lesz, sose tudom.

[00:12:49]Szerintem most lesz.

[00:12:49]Most szombaton az az így a 40 fokban igjatok majd eleget, nagyon sokat.

[00:12:54]Legyen rajtatok baseball sapka.

[00:12:54]Kenjétek be magatokat naptejjel, nem tudom, fényvédővel.

[00:12:59]Nézzapka azért is jó, mert le lehet vizezni és úgy felvenni, és akkor az segít parád és cheat kód.

[00:13:03]Bár ugye egy több 100zes tömegben a vízhez, hideg vízhez jutás az elég hát nehézkes, legalábbis a tavalyi élményeim, de mondjuk annyian biztos nem lesznek, mint tavaly.

[00:13:14]Elég erős kontraszt lesz egyébként, úgyhogy majd lehet durúróra biztos mondja majd, hogy lehet, hogy nem.

[00:13:19]Lehet, hogy azért sokan lesznek, mert most ez 1000 fokba meg most Ja, nem tudom, meglátjuk.

[00:13:23]Az a lényeg, hogy most akkor mit kezdenek ezzel a mi hazánkosok, hogy most a magyar zászlót is kisaját kisajátítják akkor a melegek, vagy mi?

[00:13:33]Vagy nem méltóak a magyar zászlót vinni, vagy vagy hát de hát magyarok mit ugye ők betegek?

[00:13:37]Tehát a Novák előd elmondta a parlamentben, nekem ez tök új, vagy én nem tudom, lehet AI volt, hogy hogy ez kigyógyítható, úgyhogy gondolom azt azt a beteg gondolom a beteg emberektől nem nem beszél betegek, akkor miért kell bántani?

[00:13:49]A beteg embereket nem bántja senki.

[00:13:51]Hát hogy miért nem akarok megyógyulni?

[00:13:52]döntés vagy beteg képzeld el, hogy nátás vennél és direkt nem akarnál meggyógyulni, akkor Novák ugyanúgy felszólalná, hogy ez a nagy Ádám, aki náthás és nem veszi be a Algoflex forét, nem támogatja mit lehet bevenni melegség ellen?

[00:14:06]Mit nem tudom Ádám tudod mit?

[00:14:07]mit lehet melegség ellen mélyre elnyomni magadba és ilyen ilyen iratlan és a mi azánk frakcióban mögött ir feszült miánkosnak lenni utána.

[00:14:18]Az minden évben kimenni a PRA és ott tartani.

[00:14:21]Mócskos [ __ ] Igen, ez is egy megoldás a melegségre szerintem, de nem biztos, hogy a leg legjobb megoldás.

[00:14:28]Talán változik majd.

[00:14:28]Igen, lehet, hogy ennél épületesebb tényleg [ __ ] szopni az legalább legalábbis biztos, hogy jobban kielégítőbb olyan, mint arra változ.

[00:14:37]Igen.

[00:14:37]Pucz itt nyalni nőkként.

[00:14:37]Szóval itt ezen nincs baj szerintem, hogy de úgy látszik, hogy valaki valakinek ez folyamatosan fejében jár.

[00:14:42]Én én mint hetero, bár ezzel vitatkoznának ugye sokan, de mondjuk tegyük fel, hogy hetero vagyok.

[00:14:48]Elméletileg nyilvánosan elméletileg.

[00:14:50]Azt állítom azt akarod eletnió?

[00:14:52]Igen.

[00:14:52]Én nem annyira szoktam ezen pörögni, hogy igen, ők melegek.

[00:14:54]Jó jó, hát most nem érdekel, de valaki valamiért egyszerűen másra se tud gondolni.

[00:15:01]Másra se tud gondolni.

[00:15:04]Nézem magávalá.

[00:15:04]A mi hazánkosok sokkal több Pride-on voltak, mint én.

[00:15:07]Inkább én még szerintem sose voltam, mert mindig olyan időpontokban van, amikor nem érek mint most is esküvőre megyünk.

[00:15:14]Szép mentés.

[00:15:14]tát és a nyár közepén én általában minden hétvégén megyek valahova.

[00:15:20]Egy csomószor akkor voltak a fesztiválok és mindig forgattunk ott.

[00:15:22]Ez van.

[00:15:25]Egyszer jó lenne elmenni.

[00:15:25]Bár annyira nem hiányzik nekem ilyen rohadt melegben vonulni tömegben.

[00:15:29]Ez ez valahogy nekem annyira nem a komfortos.

[00:15:33]Úgyhogy én így csendben nem utálom a melegeket.

[00:15:36]Úgy döntöttem.

[00:15:36]Mármint hogy azért pár százer embernek elmondom.

[00:15:40]Igen.

[00:15:40]Hát én is tavaly voltam először.

[00:15:40]Sokan, több százan először voltak tavaly.

[00:15:44]Ákelődő kint volt, mert ők tudtam, hogy harcoltak a szabadsághídon, és utána hatalmas győzelmet aradtak, mert végül nem a szabadsághídon ment át a tömeg, hanem a sokkal szélesebb Erzsébet hídon, ahova viszont rend ahova viszont a rendőrség nem engedte oda őket ellenállni mind a nem tudom 50 embert, akik akik még hát a saját szexualitásukkal nem biztos, hogy olyan tisztában vannak, vagy másokéval sokaiban foglalkoznak, ugye az az meg aztán szinte még nagyobb probléma, hogyha másoké ennyire zavar.

[00:16:10]Na mindegy, majd akkor ezt a majd nézzük a videókat hétfőn, hogy megint mi lesz ott.

[00:16:15]Ott gondolom a budaházi izé.

[00:16:18]Snál sajnálom, hogy nem lehetek ott, de félek, hogy rögtön megbuzzulok, ahogy odamegyek.

[00:16:22]Egyszerűen ne a budázis.

[00:16:24]Igen.

[00:16:24]Most egy konzervatív keresztény családapa vagyok, és hogyha kimennék erre, akkor hazaék, és azt mondom, hogy nekem el kell szopnom egy [ __ ] [ __ ] meg, hát megőrülök.

[00:16:31]Nekem muszáj lesz.

[00:16:33]Hát láttam a szivárványos zászlókat.

[00:16:33]Ha ettől nem kívánja meg valaki a [ __ ] akkor semmitől.

[00:16:37]Hát rád talán már nem, mert felnőtt vagy, de ugye a gyerek Ja, a gyerek meglátja a szivárványorzászat.

[00:16:43]A gyerek, akik állandóan amúgy is szivárványokat rajzolnak.

[00:16:46]Hol a szivárvány?

[00:16:47]Most mindenki takarja a gyerekének a szemét.

[00:16:48]Igen, a színpaletta az nem elég erős.

[00:16:50]De jó az.

[00:16:50]De amúk mintha egy gyerek csinálta volna Ádám, mert egy gyerek csinálta.

[00:16:55]Elképesztő, felháborító.

[00:16:57]Most már bármit mondhatunk, mert nincs megafon, nem tudják kivágni.

[00:16:58]Plusz.

[00:17:00]Ez az.

[00:17:00]Az na szóval vidékiek, nők, öregek, keresztények, mindenki.

[00:17:08]Most elmondom a véleményet.

[00:17:08]Jöhet a jöhet a rusterlist.

[00:17:13]Mit szólsz ehhez?

[00:17:13]Meg a rerlist.

[00:17:16]Igen.

[00:17:16]A a szexuális hovatartozás teerlist.

[00:17:19]De azt az a baj, hogy ott azt azt azért ők is megcsinálnák szívesen.

[00:17:21]Szóval, hogy azzal nem vágnának ki téged, mert így egyetértenének.

[00:17:24]Beszélgessünk a zsidókról, a cigányokról, hogy valami.

[00:17:29]Az az sem nekik csak az a baj, hogyha valaki fasziként.

[00:17:34]Na mindegy.

[00:17:34]Hát mai nap tényleg ma péntek van, amikor felvesszük, és mai nap bocsátják el az utolsó megafonost is.

[00:17:40]Jaj, ez ma van.

[00:17:40]Uramisten.

[00:17:41]Jaj, Istenem!

[00:17:41]Úgyhogy egy perc néma csöndet otthon mindenkinek az utolsó megafonosért, aki elméletileg még a bútorokat is eladták a meg a megafon központban, úgyhogy beköltöztett oda a Telex, mer úgyis ott van mellettük.

[00:17:53]Akkor most mi van?

[00:17:53]Navracic tegnap már a top 100 magyarokból szelektál, hogy kinek menny pénzt megadtam volna érte, hogy közös volt, hát nem közös, de hogy ott közelben volt egy ilyen kantinszerűség, ott a teleexesek ott kajálnak, és akkor gondolom néha a megafonosok is ott kajáltak, és akkor egyszerűen ha ez nem egy egy sitcomnak az alapja, akkor semmi.

[00:18:12]És most már meg lehetne csinálni.

[00:18:14]Igen, de úy elméletileg azok a prominens megafonosok, azok csak így jöttek, mentek, mint a sztárok, szóval nem az van, hogy ott ültek egész nap dolgoztak, aztán lementek enni.

[00:18:21]Az valószínűleg a vágók meg a operatőrök, a Bohár Dani meg ilyenek, azok megjelentek, fölvették a videót, azt mentek a következő fontos dolgokra.

[00:18:29]Hát ő ti köztiszteletben álló állampolgár Ádám, mert ezt megtudhattuk saját magától.

[00:18:34]Mi lesz most velük?

[00:18:34]Milyen érzés megafonosként?

[00:18:35]Mondjuk egy éve is szerintem kínos volt megafonosként járni az utcákat, de lehet, hogy nem volt szégyenérzetük, mert a hatalom mögöttük állt és akkor ez így megerősít, vagy lemos minden szégyenérzetet.

[00:18:47]Hát szégyenérzet valózínűleg nincsen meg, de most most már nincs mögöttük a hatalom.

[00:18:51]Szóval lehet akkora pofájuk, csak azért úgy könnyebb, ha nagy a pofát, hogyha a apuka apuka ugye ahogy ahogy a trombi is nevezte mindig, hogy apuci jön, ő mögöttünk áll.

[00:18:59]Hát apuci azóta megkettyósodott egy kicsit, sőt már mondjuk egy éve is.

[00:19:04]De hogy a apuci az most meg van meg van menve.

[00:19:08]Na nincs nem nem inkább apuci [ __ ] az utcán.

[00:19:12]Igen.

[00:19:12]Tehát apuci a pénzt azt azonnal elvette rögtön.

[00:19:15]Hú, vesztett a kedvenc csapatom.

[00:19:17]Na jól van, vége a zsebpénznek.

[00:19:19]Lehet menni a francba, hülye gyerekek.

[00:19:22]Szerintem még mondania se kellett.

[00:19:22]Ilyen apukát akar.

[00:19:24]Igen.

[00:19:28]Jól van ez így?

[00:19:29]Ez mi?

[00:19:30]Tegnap a a puci ugye a másik oldal puciaa.

[00:19:34]Hát csak azért raktam be, mert szürreális videó felvételek járták be a világhálót.

[00:19:39]Itt a magyar miniszterelnök és az egészségügyi miniszter az Usoki kórház tetején hát létrát másznak, hogy megnézzék a klímát.

[00:19:47]Egész napelem.

[00:19:48]Igen, van ez azért rendben van szerintem.

[00:19:51]Korrekt.

[00:19:53]Ajjaj, kell hang.

[00:19:55]Hát nem igazából, de hát megnézük biztos mondom mók.

[00:19:58]És most fölmásznak és most fölmásznak.

[00:20:00]Figyelj, el tudod képzelni ezt a pucival?

[00:20:03]Mert ide nem férnem.

[00:20:03]Ja, hát igen, itt lehet, hogy beszorulna a pucit.

[00:20:06]Ki kéne szedni a Street Fightert egy hegesztő hegesztő művész hozzátok a nem tudom mit.

[00:20:12]Helikopterrel ki kell húzni.

[00:20:14]Na jó amúgy tényleg ez a fimminget ezt na igen elég jó, hogy lehetsz ilyen ocsmány ember itt se voltam itt se e vol nem vidám péntek, hanem ilyen visszataszító péntek következik.

[00:20:24]Igen.

[00:20:24]Szóval ez a élet a 500 kg fölött, vagy mi az anyám volt ez ilyen helikopterekel, ilyen darukkal kell kiszedni az embereket.

[00:20:31]Élet 500.

[00:20:32]Jó, nem ö mit tudom én.

[00:20:32]100 kó fölött.

[00:20:32]B na jó, akkor itt fölmentek.

[00:20:38]Itt fölmennek.

[00:20:39]Nézd meg.

[00:20:42]Így ezt az a uselnökokkal is megnéztem volna autóbbi két ciklusból.

[00:20:48]Na.

[00:20:48]Ú de hangos.

[00:20:49]Tehát itt van a híres.

[00:20:49]Köszönjük szépen.

[00:20:52]Ez ezen bocs.

[00:20:55]Köszönöm.

[00:20:56]Mennyi jön a hegedű is.

[00:20:57]Ez elég kondi.

[00:20:58]Ez a hát a klímaberendezés.

[00:20:58]Ez az légkondinak elég erősözni.

[00:21:01]De igen.

[00:21:04]Legyen légkondi.

[00:21:04]Nem, nem túl sok amúgy egy egész kórházhoz amúgy szerintem.

[00:21:06]Hát ez csak az új rá min amúgy itt biztos elmondják megnézték és akkor most mi van?

[00:21:13]Hát hogy látjátok ilyet is lehetett volna csinálni lehet, hogy a Lesli Wokinak 5 milliárdot utalunk ki, hogy koncertet csináljon tegnapi sajtótájékoztatób jön ki.

[00:21:19]Vagy ugye a budai várnak a ilyen felújítási programjában tegnap a Vitézi egy szerintem fél órán keresztül beszélt, hogy mit, mennyit, hogyan ilyen 100 milliárdok ú csak úgy repültek, mintha nem lenne holnap volt olyan hely, ahol a belső teret modernizálni akarták, de a Lázár azt mondta, hogy nem, nem legyen ilyen történelm is, úgyhogy ilyen [ __ ] egy ilyen üres beltér és egy rohadt nagy lépcső visz fel, ugye, mert a Lázár mint de volt ilyen terv, azt nem nézzük meg majd a Karmelitának a terveit.

[00:21:45]Azt most nem fogom megkeresni neked.

[00:21:45]A terexben vannak ilyen tervek.

[00:21:47]azon rögtem, hogy ahol az főügyészség költözne, vagy az alkotmánybíróság, ott van bálterem, ugye az rohadt fontos egy bálterem a az alkotmánybírósághoz, ahol beülnek és elveg így beszélgetnek, hogy most akkor ez alkotmányos vagy nem, vagy jó-e vagy nem jó.

[00:22:01]Oda oda nem tudom ilyen bálterem kell.

[00:22:04]Tudod miről lenne érdemes beszélni?

[00:22:06]Máris, hogy csak megemlíteni, hogy ilyen is van, hogy ugye most korlátozták ezt a 12 évet, ezt a né három ciklust.

[00:22:10]A képviselő Beszéltünk a Nórával.

[00:22:14]Igen.

[00:22:14]Jönnek az ellenzéki reakciók a rég.

[00:22:17]Ja.

[00:22:17]Kunhalmi.

[00:22:17]A Kunhalmiról.

[00:22:19]Kun, de most már láttam a Szabó tímá is, kiírt egy hosszút, és most nagyon ki vannak, nagyon ki van mindenki, de hogy nagyon furcsá, hogy tényleg azt hiszik, hogy nekik még valaha bármi esélyük lesz.

[00:22:31]Szóval ez a ennyire nem ebben az országban élnek, akkor tényleg miért akarják képviselni, ha ennyire nem értik?

[00:22:36]Hát semmi esélyük nincs soha többé.

[00:22:38]Az OLenzék a Fidesszel együtt ment a kukában.

[00:22:40]Jó, de még az esélyük, ugye a Kunhami azt mondta, hogy hogy hát ő ő meg lett dicsérőve, mert visszalépett.

[00:22:47]És a Magyar Péter azt mondott, hogy az azok, akik visszaléptek, azokat majd várják vissza a politikába.

[00:22:51]Igen.

[00:22:51]A a választók annyira nem várják vissza őket.

[00:22:53]Igen, bocsánat.

[00:22:55]A klíma igazából arról szólt, hogy hogy itt ezt fel lehetett újítani, nem volt sok pénz.

[00:22:59]Próbálják az összes kórháznak ezt megoldani.

[00:23:01]A vitézig azért jutottam el, mert hogy több 100 milliárdok mentek el ilyen mindenféle látszatberuházással, amire így a átlag embernek azért nem nagyon könnyíti meg az életét az, hogy az alkotmánybíróság bálteremben van, vagy a karmelita hogy néz ki, vagy a belügyminisztérium hogy néz ki, akár lehetett volna a klímákat felújítani sokkal kevesebb összegből az összes kórházba.

[00:23:20]Nagyjából, ha jól tudom, így erről szólt volna, de igazából csak a létrán felmászást akartam megnézni, mert ilyen ilyen azért ritkán látunk az itthoni politikában.

[00:23:29]emberek ezek.

[00:23:29]Hát a létrán föl kell mászni.

[00:23:31]Hát most hát és föl is tudnak ugye.

[00:23:36]Jól van ez így.

[00:23:37]Ha már hőharang meg mi a franc van?

[00:23:40]Hőhullám.

[00:23:40]Nagyon nagy hőség, hőségrekordok.

[00:23:41]Kapitány István arra kéri a az embereket, hogy aki teheti este 6: és 9 között kapcsolja le a légkondit, ezt kéri Kapitány István.

[00:23:50]Este 6 és kil.

[00:23:51]Igen.

[00:23:51]Tehát amikor hazasz a munkából, akkor légys szíves ne kapcsold be a légkondit 9-ig.

[00:23:54]Nem csak a légkondiról van szó, hanem mondjuk ne töltsd az autót, meg ne kezdj el mosni.

[00:23:59]És miért pont hat és kil köz?

[00:23:59]Hát mert akkor hát valósz akkor nagyon nagy terhelést kap általában gondolom a sok haza menő embertől az elektromos hálózat és hogy már tavaly is nagyon közel volt az összeomláshoz a rendszer és hogy hát valószínűleg tavaly óta nem lett jobb a rendszer mert ugye hát mit kellett nekünk csinálni 100 milliárdért felújtani ilyen történelmi épületeket úgy, hogy leromboljuk és nulláról fölhúzzuk és az a lázar kitalál legyen benne egy [ __ ] nagy lépcső mert ugye nem az volt a fontos hogy hogy hasznos legyen.

[00:24:27]nem maradt.

[00:24:27]Arra azért annyira nem.

[00:24:27]Persze, persze.

[00:24:30]De arról te is tudnál beszélni ugye, hogy milyen egyszerű volt például bővíteni a a máig nem sikerült.

[00:24:35]Még mindig nem.

[00:24:35]Ja jó.

[00:24:35]Én azt hittem, azon már túl vagy.

[00:24:36]Az egy hosszú kávária.

[00:24:37]Igen.

[00:24:37]Szóval, hogy itt szar lehet egyébként, hogy ugye egy hónapja vagy kormányon vagy vagy miniszter és arra kell kérni a lakosságot, hogy figy mi lenne, hogyha 6: és kilenc között a legnagyobb kárnikulában nem légkondisznál, amikor ugye hazérsz a munkából.

[00:24:50]Bár ugye a hétvégén talán nem ez nem így folyik.

[00:24:52]Mondhatnám, hogy menjetek már [ __ ] fizetem az áramot, a rendszerhasználató díjat, azért oldjátok már meg, de hát ugye ezt még talán nem az ősaruk, azt azt kell, hogy mondjam.

[00:24:59]Úgyhogy idén még elfog elfogadom ezt a felhívást.

[00:25:01]Azt mondják, hogy napközben érdemes beklímázni és aztán majd lenyomod.

[00:25:05]Hat olyan kell biztos ilyen appos, hogy megy napközben és mire hazaérsz, hideg van.

[00:25:12]Igen.

[00:25:12]Igen.

[00:25:12]Illetve a hétvégén meg azt meg lehet csinálni.

[00:25:14]Amúgy hat-kor már nincs olyan rohadt meleg.

[00:25:16]Nem kábé hat-kor van a legmelegebb, mert addigra egész nap főzi a várost.

[00:25:18]Nem, de akkor már jobb azért egyel.

[00:25:20]Én nem tudom.

[00:25:22]Ja, hat-kor csúcsosodik ki a hő.

[00:25:25]Ja, úgyhogy hát erre kér Kapitány István már csak azért is, aki DACból is mondjuk bekapcsolja a mosogatógépet, meg a mi tehát fog leállni az egész áramszor mindenki a a hatalmas áramszünet meg leolvadás az mindenkivel kibaszás.

[00:25:42]Úgyhogy hát itt most erről van szó.

[00:25:44]Úgyhogy légyszi a nyilván a barna hajt kondizom, mert mégis csak ő nem nem akárki.

[00:25:48]De hogy te fogd már vissza.

[00:25:50]És és a mosást is szeretném akkor indítani.

[00:25:52]Bár amúgy igen, a este ha amy azt be lehet programozni a mosást, hogy este, hogy később induljon, nem?

[00:25:58]Ilyen csodák már vannak a mosógép.

[00:26:00]Hát az enyében szerintem nincsenek.

[00:26:01]Hogyan?

[00:26:01]Dehogynem a legrégebbiken is van csak egy rohadt gomb, hogy később indítsál el.

[00:26:05]Tekintve, hogy a utóbbi években elég rugalmas munkaviszonym volt, ezért nem voltam rá kényszerülve erre.

[00:26:08]Ja, hát ez a társadalmi célú társadalmi célú hirdetésünk.

[00:26:13]Mindenki okosan az árammal.

[00:26:15]Ráadásul amúgy rohadt drága amúgy durva itt írták, hogy milyen kilengés volt tavaly, hogy izé napközben napközben járak, amikor ilyen hőség volt a mínusz73€-t az 1000 eur/ megwóra alakultak.

[00:26:24]7 és 9 között 1000€ volt az áram per megwóra, mert ugye mindenkinek akkor kell és akkor így az ilyen hú ezzel lesz lesz gondjuk itt ez az a rezsicsökkentés és mit fognak csinálni.

[00:26:37]Amúgy nagyon alá ajánlom a az új válságstábot, ahol oda volt a vendég, és tök nagyon érdekeseket mondott az rezsicsökkentésről, az olajárakról meg minden.

[00:26:46]Úgyhogy ha érdekel titeket, hogy az összefüggések, akkor nézzétek meg.

[00:26:50]Nyilván a Orbán Viktoréknak is érdemes lett volna megnézni, mert de hát valószínűleg ezeket ők is tudták, hogy miket baszarintottak el direkt, vagy foglalkozott az energiával az Orbánkormányban.

[00:26:59]Az is a Pintér volt mindet más mindenki azzal foglalkoz.

[00:27:04]Lázár ki a fr hol volt ugye ilyen csúcsminisztériumok voltak nem tudom kinél mi volt azok után, hogy a sport a honvédelemnél volt már tényleg nehéz eldönteni, hogy mi hol lehetett.

[00:27:12]Légyszi ne klímázzatok hat és kilenc között hát a kapitány mondja akkor ő meg [ __ ] meg a medencébe nyomja a klímát.

[00:27:21]Igen, igen.

[00:27:21]Úgy amit tegnap volt egy hosszú, szerintem a kapitánistá még kilencor bőven dolgozik amúgy bent a parlamentben, vagy a ahol ahol vannak val nem parlamentben, de sokat pihennek szép egyébként hétvégén kormányülés lesz három napos valahol már most elfelejtettem.

[00:27:38]A hétvége két napos de ők ők megcsinálják annyit dolgoz ami három nap lesz.

[00:27:42]Igen.

[00:27:42]Azt azért már nem értettem ott a magyar Péter arról magyarázott, hogy ahova ők mennek, azon kollégium és ott nincs is klíma, úgy fognak dolgozni és így én ezt nem várom el.

[00:27:50]Tehát nem kell itt jól fejkedni.

[00:27:51]hogy ott nincs klíma.

[00:27:51]Hát legyen klímakormánynak.

[00:27:52]Basszus.

[00:27:52]Hát azért ne ne ájuljon el a kapitány István.

[00:27:55]Ott döntenek azt 80 fok van egy kollégiumban.

[00:28:00]Azt ott elájul és akkor azzal kell törődni.

[00:28:01]Nem, hát legyen klíma és tudjanak rendesen dolgozni.

[00:28:04]Úgyhogy így kap oxigént az agyuk meg nem nem minden sót nem izzadnak ki egy perc alatt.

[00:28:09]Így kijérnek hétf a döntések és mind ilyen őrült és így úristen, mi történt?

[00:28:14]És így valószínű ilyen ilyen deliriumban voltak már végig amúgy.

[00:28:16]Igen, ez már egy kicsit olyan és olyan lenne, mint egy Orbán közgy a hétfői.

[00:28:22]Igen, csak a szokásos, de hogy azért ennyire nem kell szerintem populistának lenni, így értem a nem kell luxizás, de hogy szerintem attól még talán klímás helyre tényleg mehetnek azért.

[00:28:30]Na jó, szóval igen, a politikus az egy megvetett faj általában mindig.

[00:28:35]Most nálunk pláne, de azért én nem várom el, hogy így, hogy így ilyen ostorral csapkodjon megát a Magyar Péter meg az egész kormánya, hogy hogy így vezekeljenek a elődeik bűneiért, üljenek egy klímás szobába, döntsenek jól, és akkor akár még pozitívan be is kerülhetnek a történelemkönyvekbe.

[00:28:51]És nem az lesz benne, hogy ezek a szemetek azt mondták, hogy ne klímázzatok hat és kil között most már úgy csak ezt megéri lassan lap, ami ez lenne a cím, hogy a kormányülésem még klímát is használta.

[00:29:01]Nem fogod elhinni a luxus kormányt.

[00:29:06]Mégsem Ausztriába mennek kurvázni.

[00:29:08]Szóval azért az az más lenne.

[00:29:11]A legkisebb kormányzati költés volt az, hogy a Nagymárton elment kurvázni Ausztriába az egész kabinetjével.

[00:29:15]Hogyha kijött volna egy nemzeti konzultáció, hogy hogy a belügyminisztérium épülete vagy a karmelit nem tudom milyen felújítások vagy 5 millióért kurvázás, akkor én akkorát xér nem mennek a Belügyminisztériumba.

[00:29:26]Ott azért elég megmutatta a Magyar Péter, hogy hogy milyen szép kajálda van.

[00:29:30]Ott lehet munkacsoportokat kialakítani meg minden.

[00:29:35]Szerintem ha már ott vannak azok az épületek, tőlem aztán menjenek oda.

[00:29:36]Hát nem kell kollégiumban.

[00:29:38]Hát most már megvan.

[00:29:40]Akkor amíg nem találják ki, hogy mi legyen azokkal az épületekkel, addig bemehetnek ott.

[00:29:44]Ha ott ott biztos van légkondi.

[00:29:47]Tudod ott valami még modernebb megoldás van, amiről még nem is tudunk mi halandó.

[00:29:51]Aha.

[00:29:51]Gondolom.

[00:29:52]Padlóhűtés.

[00:29:53]Padlótés.

[00:29:54]De van ilyen, hogy padlóhűtés.

[00:29:54]Szerintem az nagyon rossz lenne, csak állam felfáznál.

[00:29:58]Mondjuk az igaz.

[00:29:58]Padlófűtés, plafonűtés, hogy annyira hűt, hogy nem kell már alulról melegíteni nem tudom, hogy kitalálják, hogy menjenek egy pincébe a hegyekben, és akkor akkor nem kell klíma, de nem is fognak megzápolni.

[00:30:10]Bor bortúrára menjenek, és ilyen jó kis hideg pincékból.

[00:30:14]Igen, de ne igjanak bort.

[00:30:15]Nagyon [ __ ] meg.

[00:30:15]Mer szerintem mikor csinálnak ilyen részegt törvényhozás?

[00:30:18]Lehetne egy ilyen nap, hogy crazy törvények.

[00:30:20]Aha.

[00:30:21]törvények, hogy vagy vagy lehetne bevezetni a parlamentbe, bár ott szerintem így is van, aki nyomja, de hogy egyik nap ilyen beruggós parlamenti ülnélés és akkor mindig minden órában meg kell inni egy sört, vagy valami mondjuk az jó példa lenne a magyarok számon.

[00:30:34]Mindenki azt mondja, hogy na ezt ismerem.

[00:30:35]Érdekes lenne úgy, úgy kell dolgozni, mint egy átlagmart.

[00:30:37]Nézzük milyen törvények születnek.

[00:30:41]Én nagyon nézném, de talán nem a legjobb irány.

[00:30:44]Jó, hát akkor nem muszáj.

[00:30:44]Nem, ők akar mindig társ mondom a a társadalmi egyeztetésen ez egy jó ötletnek számítana ahhoz képest, amiket szerintem írnak neki.

[00:30:56]Jól van ez így.

[00:30:57]Forstof Ágnes bekeményít.

[00:30:57]Listázzák a hiányzásokat a parlamentben.

[00:30:59]Na, Tisza máris elkezdte a listázást.

[00:31:02]Listázást.

[00:31:03]Á na át is kattinthatottunk rögtön.

[00:31:04]Ugye azt mondja, hogy amúgy az a baj, hogy így lehet igazolni.

[00:31:08]a frakcióvezető meg az orvos tudja igazolni, mint az iskolában, hogy miért nem voltak ott.

[00:31:12]Azért van az a százalék, amit amit én nem bocsájtok meg.

[00:31:16]Lázár János, ő 73%-ban nem szavazott a parlamentben.

[00:31:18]Az kemény.

[00:31:20]Hát pont nem érdekelték azok a azok a dolgok.

[00:31:22]Jó, ezért ezért érdemes volt bepasszírozni az Orbánnak a listára, hogy hogy oda bemenjen.

[00:31:26]Szépen van két három tiszás is egyébként.

[00:31:30]Az egyiket valami műtötték, a másik meg már nem is tudom valamit csinál.

[00:31:34]Ja, ő EU EU-val dolgozik.

[00:31:37]Hoppá.

[00:31:37]Re Orbán nézd, itt van minden frakció.

[00:31:41]Igen, ez egy amúgy elég korrekt weboldala van a parlamentnek, azt kell, hogy mondjam, hogy itt önálló indítványok száma, de a a budai az az a az az a teljesen fogyatékos, mármint a fogyatékosoktól elnézést kérek, de a budai az tényleg 2026 ő az, aki a CR-tól így így vitte magával mindenhova.

[00:31:59]Ki az, aki 1990 óta bent van cikk?

[00:32:02]Ő lehet nem hiányzik annyit.

[00:32:03]Meddig nem is lehet addig visszamenni, [ __ ] meg.

[00:32:05]Nem lehet addig visszamenni.

[00:32:07]Gyorsan rákeresek, vagy amúgy a chat már tuti mondja.

[00:32:09]Ja, ez nem az már, mer ez most de mert ez most a hiányzás alsó határa.

[00:32:13]Ja, értem.

[00:32:15]Német Zsolt az melyik?

[00:32:15]Ő volt az, aki a Trump fülön lövése után egy ilyen Magyarország szalvétával fülén volt.

[00:32:21]Nem, nem egy gyors honnap.

[00:32:21]Rákeresek a nevére és befagyott parlament.

[00:32:22]Jó, hát ez nem sikerült.

[00:32:25]Washoffer, csinálja már meg ezt a honlapot.

[00:32:28]Na, listázni már tudnak, de rendes honlapot csinálni még nem sikerült.

[00:32:32]Ezt szerintem adjuk föl.

[00:32:39]Jól van ez így kijött az ügynökakták nyilvánosságára hozatált elősegítő első törvényjavaslat.

[00:32:45]Igen.

[00:32:46]A ja mik lesznek itt?

[00:32:46]Hát az érdekes lesz.

[00:32:49]Kérlek szépen az lesz október 22-én lesz droppolva.

[00:32:52]Hát addig addig van határidő.

[00:32:52]Igen.

[00:32:52]És most az van ebbe a törvénybe, bár még azt hiszem gondolom ezen is, ez is ilyen társadalmi egyeztetésem van, hogy egy ilyen 11 fős tanácsadó testület fogja szavazás útján eldönteni, hogy mi az, amit ühüm föl kell oldani.

[00:33:06]Érdekes ezt a 11 főt ezt kábé csak a Tisza fogja meg egyelőre úgy tűnik, mert az van, hogy öt nemzetbiztonsági szakértő lesz benne a miniszterek javaslatára, ami Tisza, és hat külső szakértő a korszakot kutató történészek, levéltárosok, valamint adatvédelmi jogászok.

[00:33:22]Ez pedig a kultúráért felelős miniszter javaslatára Tisza szintén nem a leg szivárványabb koalíció, vagy hát jó, nyilván az, hogy kit nevez fideszesek álóan leszavazták ezt, hogy nyilvánosságra jöjjön.

[00:33:35]Valószínűleg nyakik benne vannak, úgyhogy megértem ezt is.

[00:33:39]Igen, ez ez egy álláspont, csak hát hívjuk fel az szakértők lesznek benne, úgyhogy hát azt nem tudjuk.

[00:33:44]Az a elvárás, hogy szakértő legyen.

[00:33:47]Így van én én jobban bízom 11 tiszásban, mint 10 Nem tiszás, csak a Tiszá nevezi ki őket.

[00:33:53]Akkor jobban bízom 11 Tiszás kinevezésben, mint mondjuk mint egy majint bár csak egy fideszes lenne már az is sok.

[00:34:00]Szóval nem sajnos nem nagyon épületes a hozzáállásuk a dolgokhoz, azt érzem.

[00:34:07]Hát igen, ugye ígéretük volt, de hát ezt sajnos soha nem sikerült meglépni.

[00:34:11]Mindazon által szintén azért a törvényben valami olyasmi van, hogy ugye ők mondhatják a annak a mit tudom titkoszolgálati ügynökségnek, hogy hát szerintünk ezt föl kéne oldani, de ők meg mondhatják azt, hogy szerintünk meg nem, és akkor ezt meg kell érvelniük, és akkor ennyi.

[00:34:24]Úgyhogy azért még milyenként?

[00:34:26]Hát a dokumentumonként.

[00:34:26]Na most azért nem akarok bemenni, hogy se levéltáros, se jogász nem vagyok, de a bizottság javaslatot tesz a minősítésnek a megszüntetésére.

[00:34:35]És akkor ha a minősítő köteles az intézkedést megvizsgálni, ha a minősítés megszüntetésére nem kerül sor, annak részletes okaira kiterjedően a bizottságnak és a iratot kezelő nemzetbiztonsági szolgálat irányító miniszternek tételesen be kell számolnia.

[00:34:49]Tehát mondhatja azt a minősítő, hogy hát én ezt nem vagyok hajlandó, mert hogy utána mi történik, az szám nem egyértelmű, de hát majd meglátjuk, mi történt még.

[00:34:57]Ajjaj, jól van ez így kivette a Tisza az átlátszó által is kifogásolt részt a törvénymódosítő javaslatok közül milyenek történnek, vagy valamit valamit kifogásolnak emberek és akkor kiveszik?

[00:35:12]Mit vettek ki?

[00:35:12]Valami olyasmi volt, hogy ugye az egyik közvű méltóságnak az eltávolításánál, hogy a alelnökökre is igaznak vélte azt a törvényjavaslatot és akkor mondták, hogy ez kollektív bűnösség.

[00:35:23]Igen.

[00:35:23]Er ez a szó és hogy ez nem túl korrekt.

[00:35:25]És azt mondta Tisza, hogy tudjátok mit?

[00:35:27]Amúgy ez jogos és kiszedjük, tehát tudtak ők ebben változni.

[00:35:32]Akkor úgy látszik már többször hallgattak a visszajelzésekre így egy hónap alatt, mint a Fidesz Fidesz ugye ő hallgatott a elhallgatási törvénybe, ugye bár ugye ott nem volt társad egyeztetés, de gondolom volt ilyen szondáztatás és akkor de tát nem meg nem az van, hogy megváltoztatták a törvényt, csak elhalasztották.

[00:35:48]Igen, tudom, próbáltam valamit keresni a valen volt, de de még az se igaz.

[00:35:51]A hall néha néha a mi hazánkot meghallgatták, hogyha olyat raktak be, ami nekik is tetszik, mintha más idők lennének, hogy azért a kritikára van esetleg igény, és a hát a változtatásra is van akarat.

[00:36:11]Jól van, ez így háttérbeszélgetések voltak a Tiszás képviselőkkel a 444 által, hogy hogy akkor most hogy megy ez a kormányalakítás meg a a különböző minisztéri átvétele.

[00:36:21]Amúgy ajánlom, akinek van 44 előfizetése, vagy kört, vagy hogy mondják ezt, mert te tök érdekes, hogy hogy mik vannak ott jelenleg kicsit az jön le, hogy van, ahol nagy a fejetlenség, ugye erről volt is szó, hogy rengeteg minisztérium új vagy régi új és ilyen zöld mezős projektként indul újra, ott kábé annyi van, hogy jelen ott a miniszter meg az ő stábja is így ilyen üres épületekbe ilyen papírfec van fölírva az ajtóra, hogy ki kicsoda.

[00:36:47]Arról is szó esik, hogy a roof bá nulláról kell újraépíteni az országot csomó szinten.

[00:36:52]Nem, hát igen.

[00:36:55]Vagy ez még egyszerűbb lenne, mert akkor nem kéne eltakarítani a szart.

[00:36:57]Igen.

[00:36:57]Nulláról is.

[00:36:57]Illetve hát nagyon sok Fidesz káder van a akiket el kell dönteni, hogy alkalmazottak, dolgoztak és hát tehát, hogy nem nem hitvallásból vagy nem bűnözőségből voltak, hanem egyszerűen csak dolgoztak egy rendszerben.

[00:37:09]És akkor hát elvileg államtitkári szinten a RUF meg talán Tóth Péter az, aki interjúztatja ezeket az embereket.

[00:37:15]És akkor a kinevezések úgy történnek, hogy hogy ők ezt így eldöntik és felügyelnek arra, hogy ne ne lehessen az, hogy valaki egy ilyen régi rendszerből úgy menti át magát, hogy mondjuk köze van mondjuk a közpénzek elsíbolásához.

[00:37:29]Ezenkívül vannak ilyen érdekes dolgok, hogy hogy most szembesülnek azzal, hogy amúgy mi a munka sokan ugye rengeteg nem tudom, orvos, tanár meg mindenféle szakmából vannak ott emberek és teljesen érdekes dolgok vannak.

[00:37:42]A kedvencem az volt, hogy igen, a miniszterek először szembesülnek a testközelből az állami bürokrácia körülményességével.

[00:37:50]A szabályos iratkezelés jelentette kihívásokkal, vagy azzal, hogy a laptop, amit adtak, egy lassú szar.

[00:37:55]A utolsó mondat egy idézet volt konkrétan.

[00:37:57]Ezt nagyon el tudom képzelni, hogy ilyen ezek a ilyen Dell Windows tinpades szarokat.

[00:38:02]Igen.

[00:38:02]Amikor így kell f Ja, így nyikorog.

[00:38:04]Igen.

[00:38:04]Műanyag szuty.

[00:38:07]15 perc amíg bekapcsol és a 20 vp meg nem tudom hány jelszót meg kell adni.

[00:38:11]MacBook Neo az nagyon jó árb van, de most elméletileg mindennek nagyon fölment az ára.

[00:38:14]Most volt egy nagy árnövelés, de ez ez szerintem minden laptop, nem csak a Apple-nél, miért is memóriá igen.

[00:38:21]A az AI megeszi a memóriáinkat és megesz mindent, az SSD-t, a memóriá, de a MacBook az nagyon olcsó ahhoz képest, hogy amúgy egy nagyon jon használható cucc, úgyhogy ha nem akarnak küzdeni a Windows 98-cal, én azt ajánlom.

[00:38:37]Ramokalips azért van, hogy nekem AI magléses videókat csináljon a valaki, hogy utána nem tudom, rákattintsak, hogyha jól belőttek.

[00:38:46]Csak megvetted, mit ajánl?

[00:38:48]Hát rákattintani, nem kattintottam, de bevallom őszintén a felé megnéztem, hogy most mi a frances volt az a szlop sajnos.

[00:38:54]A majonom vagyunk tényleg így így néha nem néha nem bírnám odanézni olyan, mint baleset, vagy nem tudom.

[00:38:59]Ráadásul ilyen bizalmi válság is van, visszatérve a a hírre, hát az ott dolgozókkal szemben, tehát hogy arról szának ben miniszterek vagy államtitkár, hogy az a rendszer, ami őket lejáratta folyamatosan az utóbbi két évben, még ha nem is döntéshozó új szinten, de hogy mégis csak ők ennek így a egy kis kerekei voltak a gépezetben, és hogy most bennük kéne megbízni, velük kéne együtt működni, miközben ugye nyilván nem tudod kirúgni az egész államapparátust, mert egyszerűen nincs annyi ember meg szakértelem, amivel mit lehet kezdeni.

[00:39:27]Itt is van ilyen idézet.

[00:39:29]Hol húzom meg a határt azoknál, akik kiszolgálták ezt az aljas mocskos rendszert.

[00:39:32]Hogyan bízzak meg bennük?

[00:39:34]Dolgozunk ezen, de nem könnyű.

[00:39:34]Érdekes.

[00:39:37]Ajánlom a cikket.

[00:39:37]Nem akarok, nem akarom az egészet elmondani, mégis csak itt azért egy újségű munka van.

[00:39:42]Szóval érdekes belátni egy kicsit a kulíziák mögé.

[00:39:45]És akkor igen, itt a lényeget ezt azért raktam be, mert ugye a RUFnál volt az, hogy ővezetéssel történik a különböző magasságú kormányzati pozíciókra kiszemelt emberek politikai átvilágás átvilágítása, annak ellenőrzése, hogy az ember semmivel sem köthető az előző rendszerhez, ne legyenek érintettek az ortán korszakban.

[00:40:03]Na és akkor még egy kis kontext.

[00:40:03]Van a működés Magyarország programjuk.

[00:40:08]De de de és az 52.

[00:40:08]oldalt légyszíves, ha meg tudod nekem nyitni az 52.

[00:40:12]oldalt.

[00:40:13]Na igen, itt vannak ilyenek.

[00:40:13]a megerősítjük a szakszervezeteket és a kollektív jogvédelmet.

[00:40:17]Ebbe a kis cikkelybe van egy ilyen, hogy biztosítjuk, hogy a közszolgáltatban dolgozók is partnerként tárgyalhassanak munkakörülményeikről, előetelőkről és az esélyegyenlőségről.

[00:40:29]A közszférában is az állami válatóknál példát mutatunk modern munkaszervezéssel, hogy vonzó, kiszámítható munkahelyek jöjjenek létre, illetve van még a hibrid munkavégzésről is ugyanit.

[00:40:40]Ö igen, világos és rugalmas kereteket adunk a hibrid és otthoni munkavégzésnek a munkavállalók biztonságát szem előtt tartva.

[00:40:46]By the way, ugye arról is beszélt a Magyar Péter, hogy most home office lesz a a közigazgatásba, ahol lehet, mert hát rohadt [ __ ] meleg van.

[00:40:57]Ez az, amit nem mertek sose meglépni.

[00:40:59]Tudom, hogy ott be kellett járni a legnagyobb rohadt melegben is, vagy covidkor is.

[00:41:04]Igen, igen, igen.

[00:41:04]Ez egyébként elképesztő.

[00:41:05]Ezt nem tudom megérteni, hogy olyan munkahelyéken, ahol egy laptop kell meg internet mi a francért berohasztani embereket.

[00:41:11]Na és akkor ez a kontextus.

[00:41:13]A hír maga felütötte a fejét réten.

[00:41:16]Volt egy ilyen trad, hogy a csinyókat megkérdezte valaki, hogy h mi a helyzet a a minisztériumokunkban, hogy hogy mi mi a hangulat, mik vannak.

[00:41:22]800 kommentből szerintem 600 az NKF-ről volt szó, hogy ott egy bizonyos nem csókdénes urat kineveztek államtitkári pozícióba, és hogy hát az egész NKF, a Nemzeti Fejlesztési Központ talán ez ennek a rőése hát nem örült neki.

[00:41:42]Nem örült.

[00:41:42]A kommentek alapján maga a sátán került oda.

[00:41:45]Külön tradet is kapott utána már, mert mindegyik arról szólt.

[00:41:49]Egyszerűen nem lehetett, tehát nem volt túl szivárványos.

[00:41:51]Ott a ott a beszélgetés elvileg aláírásgyűjtés volt valami 1800 emberből 1600-an aláírták, hogy takarodjon onnan.

[00:41:59]Volt valami elégedettségfelmérés az 89%-ban nem voltak elégedettek a ott dolgozók.

[00:42:05]Azért az elég rosszul néz ki.

[00:42:07]Az elé Igen.

[00:42:07]És akkor ki az a nem csok dnes ugye ha már ugye az előző rendszer emberei ne menjenek át, hát ő kapta most jelenleg ugye az uniós költségvetési források felhasználásait felelős nemzeti fejlesztési központot.

[00:42:17]Hát remélem ezt mondtam, de nem vagyok benne biztos, hogy jössz majd valaki.

[00:42:23]Kofferbivajyoztam egyet én is, ami hát gyakorlatilag az uniós pénzek elosztásában van szerepe, sőt hát gyakorlatilag ugye itt mondt, hogy ők koordinálják a pályázatok kiírását, a támogatási döntéseket, valamint a pénzek felhasználásának ellenőrzését is.

[00:42:33]És hát őneki nem ez az első munkája.

[00:42:36]Ő előtte volt, az irányító hatóságot vezette, utóbbi pozíciát akkor töltötte be, amikor Tiborc Istvánféle előszerződések megszülettek, illetve a FOP meg a Kehopnál is dolgozott.

[00:42:47]Az egyik az emberi erőforrásfejlesztési operatív program, a másik pedig a környezeti és energiahatékonysági operatív program.

[00:42:56]Ezek szintén EUs forrásokat osztogattak az előző Orbán rendszer alatt.

[00:42:58]Ugye egy dolgot tudunk az Európai Uniós forrásokról, rossz helyre mentek, hogy szarrá lopták őket.

[00:43:04]szarrá lopták őket.

[00:43:07]Hát elég nagy köze van hozzá neki is ilyen tétel, vagy legalábbis talán ebbe a cikkbe van megfogalmazzva, hogy azt mondta, hát nekik erre kurán volt idejük, hogy hogy nagyon felügyeljék, hanem csak így írogatták ki a programokat.

[00:43:18]Azért ez nem egy jó válasz nekem, hogy akkor a 60 puszta meg ezek miből lettek.

[00:43:22]Na és ugye nem csak ez a probléma vele, hanem ugye első bemutatkozás rögtön az volt, hogy az egy nap homefice azt elvette.

[00:43:28]Ez persze fájdalmas, és én számomra érthetetlen, és mindenkinek érthetetlen, de ez csak így belerúgás volt az emberekbe.

[00:43:34]Elvileg pár idézet.

[00:43:36]A teljes szervezet értetlenül megbántva és reményt veszve néz szembe a jelenlegi helyzettel.

[00:43:41]Nincs bónusz, nincs home office, nincs béremelés, miközben a szervezet nagy része eleve átlag alatti fizetésért dolgozik, és sokaknál a nettó bér nem éri el a 42000 Ft-ot.

[00:43:50]És akkor még húzd le a kártyát a napi 9 órából.

[00:43:53]két perc hiányzásnál már hívnak is.

[00:43:54]Ez szeretem az ilyen helyeket, ahol a WC-re is elkísérnek.

[00:43:58]Mikor távozott az előző hát a előző korány végén minden alatt a dolgozó felélegzett, hogy végre eltűnik ez a szörnyeteg.

[00:44:05]Szóval ilyen ilyenek vannak eléván a nyilván fenntartásokra kell kezelni mindent, amit csak így kommentekben olvasember.

[00:44:12]De azért 100 ez akkor azér hát igen, de meg hogyha egy csomó alírás összegyűlt meg minden.

[00:44:19]Szóval itt úgy látszik, hogy azért és volt itt a telekik is arról, hogy gondolom ők meg még jobban fekcsekkelték ezt.

[00:44:26]Igen, én is azért vártam, mert talán hét elején írtak nekem, de nem vagyok újságíró, én nem tudok ennek utánam menni, nincsenek olyan kapcsolataim.

[00:44:31]És azért tényleg, amit te mondtál, egy számomra idegen ember rámír, vagy a krediten idegen emberek írogatnak, én azzal nem feltétlenül tudok mit kezdeni.

[00:44:40]Nem fogok arról beszámolni, mert ki tudja, hogy igaz-e.

[00:44:42]De hát gondolom a TX jobban utána ment, és hát ők is azt írják, hogy nem csók híres az embertelenségéről.

[00:44:47]Az jó, hogy erről híres valaki, ahogyan a szervezett több főigazgatója is.

[00:44:51]A kollégákat megalázzák, semmibe veszik, nem állnak kiértük, csak a saját jólétüket nézik.

[00:44:58]Arról is szó van, hogy 2023 óta talán be vannak fagyasztva a fizetések.

[00:45:01]hogy igazóta azért volt egy kis volt igen és ugye ráadásul most az EUs pénzek hazaala miatt ugye hát gyakorlatilag elvárás lett hogy [ __ ] sokat kell dolgozni nyáron meg hogy ne vegyék ki a szabadságot nyáron hogy éjjel nappal dolgozni kell de hát ugye ezért se fizetés nem jár se bónusz nem jár elvesszük a homeo office-t ugye elvileg ilyen borzasztó ablak vagy ilyen kinyithatatlan ablakos undorító lefingott minisztériumban vagy irodába kell dolgozni amit azért gondolom aki a közigazdaságba dolgozik annak nem új és nem ismeretlen.

[00:45:30]És ez az a hely, ahol a legtöbb ember egy laptoppal és internettel tudna dolgozni.

[00:45:33]Én ezt a homeoffice ellenességet egyszerűen nem tudom felfogni, főleg ilyenkor, amikor mondjuk hőség van, de alapból ugye a Lázár is ezt csinálta, meg nagyon sokan ezt csinálták, hogy rögtön mindenhol elvették, hogy nem nincs homeoffice.

[00:45:44]Ez nagyon ilyen [ __ ] vagy ilyen nem is tudom, ilyen ilyen erős ember dolog.

[00:45:48]Aki becsületes és jó munkaerő, az otthon is dolgozik, aki meg nem az, az az irodába se fog.

[00:45:55]ők azok, akik óránként kétszer kimennek cigizni, akik mindig kávéznak naponta ötször, akik egy perc munka után fölállnak és odajönnek hozzád és elkezdenek pletykálni, hogy hallottad, hogy a Béla az izé tegnap berúgott meg a kurváak a Julival, mindenki ismeri ilyen embert a munkahelyében, a közigazgatásban aztán végképp.

[00:46:11]Én úgy gondolom.

[00:46:13]Tehát ezen mindig kiakadok, hogy há azért van az iroda, hogy bemenjél és akkor mindenki szívjon, mindenki óra utazzon egy-két órát oda-vissza, rohadjon meg a melegbe, csak azért, hogy az ilyen nem csókdénes féle emberek ott nem tudom, boldogok legyenek, hogy mindenkibe be lehet rúgni.

[00:46:28]Bele lehet rúgni.

[00:46:28]Hát ezt fölkapta a média is végül.

[00:46:30]És tegnap még a Magyar Pétert is, sőt még meg se kérdezték, hanem előre szaladt, és ő válaszolt erre, hogy hát utána járnak, vagy most ezzel mi van?

[00:46:39]Hát ideje már igen.

[00:46:42]A ja megkérdeztük a nem csókot is.

[00:46:44]Ja igen.

[00:46:44]Azt mondta, hogy hát azért nem fog lemondani, mert elvette a home office-t.

[00:46:47]Látom a a többi részével nem foglalkozott.

[00:46:49]A minisztérium annyit választ azt miatt mondja el.

[00:46:51]Nem, hát igen.

[00:46:53]Csak ilyenkor úgy tűnik, hogyha ott valaki masszívan ott volt az Elios ügy meg ilyenekkor, és pont akkor ezt próbálja Tisza, hogy ezeket az embereket elszámoltatni, akkor nagyon hülyén néz ki, amikor valahogy emberek, akik ugyanúgy lehetnének a másik oldalon, hogy most egy felelősségre vannak vonva, inkább ki vannak nevezve az új rendszerben is.

[00:47:11]És akkor akkor mi alapján kérdezheti az ember, hogy akkor mi alapján van, hogy ő ő neki nem kell elszámolni a dolgokkal?

[00:47:17]Az biztos, hogy KDR hiány van és és szorít az idő.

[00:47:19]Tehát pont az EU-nál, az EU-s pénzeknél ugye augusztusig szeptemberig, nem is tudom meddig van idő.

[00:47:27]Szóval, hogy nem lehet egy jó helyzet.

[00:47:29]Ugye a a minisztérium és hát a RUFnak a minisztérium is azt válaszolta ugyanazt, hogy a Nemzeti Fejlesztési Központ működését jól ismerő tapasztalt vezetőkre van szükség, akik képesek a rendelkezésre álló szoros határidőn belül elvégezni a szükséges feladatokat.

[00:47:44]Gyakorlatilag az azt jelenti, hogy vagy azt gondolnám, hogy tudjuk, hogy ez egy [ __ ] és nem biztos, hogy ott kéne lennie, de ismeri a rendszert, mert ebbe dolgozik 13 éve, és most nincs idő, vagy nincs lehetőség, vagy nem tudunk egy al akor azt mondják, hogy figyelj, szeptember amíg a e-s forrásokat lezongorázzuk, még itt leszel, utána meg majd hát felelősségre vonunk.

[00:47:59]Azt nem tudjuk, mert hát a magyar is erről beszélt, hogy most erre tapasztalt emberekkelnek, bár ugye sokan azt hitták, hogy ő igazából így felfele bukott, meg hogy azért egy két majdnem 2000 fős szervezetnél azért vannak még emberek, akik tapasztaltak a témába.

[00:48:14]Ami viszont már fura volt, az RTL rákérdezett még egyszer, és akkor azt mondta, hogy nem sok ugye egy vihar egy kanál vízben, amit önök csinálnak.

[00:48:22]Ugye az önök az azok a dolgozók a nemzeti fejlesztési központnál.

[00:48:26]A sajtó az csak hangot ad nekik, hogyha esetleg nem volt elég mondjuk egy email vagy egy petíció.

[00:48:33]Úgyhogy akkor mi is hangot adunk ennek.

[00:48:35]Én az ilyen emberektől kiráz a hideg, akik ilyen borzasztó légkört teremtenek bármiféle munkahelyen, nem jól néz ki.

[00:48:41]És az, hogy ráadásul ő tényleg azért szerves része volt az EU-s pénzeknek az elosztogatásában.

[00:48:45]Inkább az az, hogy most milyen hangot az egy föl nem tudjuk, mert mindenkinek nagyon szubjektív megélése, de ezt is elhiszem, de ki tudja, lehet az új Tiszás kinevezések között is lesznek, akikkel elégedetlenek a dolgozók, remélhetőleg ezekre jobban figyelnek majd.

[00:48:58]De hogyha ez egy része, ami önmagában még vitatható lenne minden szempontból, de attól még, hogyha valaki szerves része volt, vagy része volt az előző rendszerben, hát furcsa ügyeknek, akkor az inkább az a furcsa, hogy igen, első körben ezeket érthetetlen, hogy miért milyen kompromisszum van, ami ami miatt ez erre nem lehet sajnos más embert találni.

[00:49:22]Úgyhogy ezt ezt majd biztos tudják ők.

[00:49:24]De hát remélhetőleg elér hozzájuk az most már akkor elért hozzájuk a kritika, elért hozzájuk a visszajelzés.

[00:49:28]Hát majd meglátjuk, hogy mit lépnek az ügyben, vagy csak le les söpörve ez az egész, mert az utolsó mondat alapján egy kicsit lesöpörték.

[00:49:36]Hát igen, minden hát beszámolunk róla, aztán akkor menjen mindenhova ez a hír.

[00:49:40]Na mert most mondjuk két napja néztük meg, vagy egy napja, hogy a Orbán is mondta, hogy igen, a Szőllőutcás csak a csak ilyen műbalhémek ráják.

[00:49:45]Nem lenne jó, hogyha Tisza is elkezdené ezt a narratívát, hogy hogy ami nem ami kényes ügy és nem tetszik neki, az igazából nem is igazi balhét, csak olyankreált.

[00:49:57]Igen, azért fura ez a megjegyzés, mert így a második kérdésre meg először meg így normálisan elmondta, hogy megvizsgálják a helyzetet, megkérdezi a miniszterasszonyt, akit amúgy szintén elég kritika ír, hogy a legtöbb miniszter így egyet tudsz szérteni vele, de a a vidéki és toet fejlesztési miniszternek így nem nagyon látják, hogy ő milyen szaktudást hoz bele a saját részéről.

[00:50:15]Mindegy, de a miniszterasszony meg lesz kérdezve erről.

[00:50:17]Lehet, hogy a második kérdést már túlzásnak érezte, azt mondta, hogy már mindenre válaszoltam.

[00:50:21]Az is lehet, hogy tudnak mindenről.

[00:50:23]És tényleg az van, hogy [ __ ] meg, egy olyan szakértelme van az emberi tahóság mögött, amit most jelenleg nem tudnak nélkülözni ebbe a ebbe a húzós időbe.

[00:50:32]Mindenesetre kérdés, hogy 2000 emberrel megére-e kibaszni egy ember miatt.

[00:50:36]Meg hát amúgy ilyenkor azért hagy ez egy fontos része most nagyon a kormányzásnak ugye és 400 brutton vannak akkor simán lehet, hogy itt Fizu is szar a vezetőség sem tetszik nekik, hogyha felmond több 100 ember, akkor majd fogják a fejüket, hogy mi a [ __ ] Igen.

[00:50:53]Hogy akkor most akkor hogy lesznek hazahozva az EU-s pénzek?

[00:50:56]Igen.

[00:50:56]Szóval dolgok, amiket meg kell oldani.

[00:50:58]Hát erről szól egy kormány, úgyhogy ez egy újabb dolog, amit lehet meg kell oldani.

[00:51:06]Jó van.

[00:51:06]Ez így azért mégis csak ez volt a tegnapi nap nagy dropja, azon kívül, hogy vezetőszárba vitték el a fideszes polgármestereket az NK ha megszokjuk.

[00:51:15]Igen.

[00:51:15]És ez még nem is a vagyonvédelmi hivatal, ugye ez ez csak simán a rendőrség, aki meg a nyomozó hatóság vallanak a Hankó Balázs ellen már elkezdtek.

[00:51:24]Még nem tudunk róla.

[00:51:24]Ugye a Bus Balázs azt mondja, hogy ő egy politikai eljárásnak az áldozata.

[00:51:27]Gyorsan csekkeljük a fiseket.

[00:51:32]Orbánt még nem vitték el kihallgatni.

[00:51:34]Jó, erre utalt a Magyar Péter is.

[00:51:34]Ugye tegnap nem ultimátumot adott, de célozgatott arra, hogy háromig az ügyészség mondjon valamit, mert különben akkor ő is mondani fog valamit.

[00:51:42]Az ügyészség mondott valamit, de igazából semmit.

[00:51:46]Ugye a szokásos mondták, hogy van nyomozás, annak van egy sorrendje.

[00:51:50]Ne zavarják meg a nyomozást, a miniszterelnök ne ugasson bele, mert amúgy meg nem hozzájuk, nem nekitartozik elszámolással, és hogy nyugi van, lassan eredmények lesznek, ugye ez az aranykonvo ügyében.

[00:51:59]Ühüm.

[00:51:59]Ö, Úgyhogy mivel ez elég semmit mondó volt, ezért hát a Magyar Péter is beszélt róla, de már közben droppolt a 444-en.

[00:52:05]Ők elvileg kaptak egy fotót egy ügyészségi dokumentumról.

[00:52:10]Azokról van szó, hogy kiket kell kihallgatni gyanúsítottként.

[00:52:16]Nem is az, hogy gyanúsítottén kihallgatni, hanem akiknek a büntetőjogi felelősségét tisztázni kéne.

[00:52:18]A lényegi döntést utat is utasításokat hozó személyek a következők.

[00:52:23]Dr.

[00:52:23]Orbán Viktor, nem az Orbán Viktor druszájáról van szó, névrokonáról, hanem ez baj, hogy az Orbán Viktor dönt.

[00:52:28]Mi azzal a baj?

[00:52:30]magyarázd el.

[00:52:31]Hát ugye mivel maga az egész fönn áll a lehetősége, hogy ott a kihallgatás meg maga az akció az nem volt mire megalapozva, hanem politikai döntés történt.

[00:52:41]É és abból, hogy Orbán Viktéor volt, erre erre következtetesz, hogy politikai döntés volt.

[00:52:45]Hát erre arra következtetek, hogy a a Telex lehozott egy hete, vagy két hete egy cikket arról, hogy Orbán Viktor kérésére történt ez az egész, és amit az Alkotmányvédelmi hivatal kimondta, hogy kormányzati nyomásra csinálták, tehát hogy azt elismerte az alkotmányvédelmi hivatal egyébként.

[00:53:01]Úgyhogy igen, a lényeg döntést utasításokat hozó személyek a következők.

[00:53:05]Dr.

[00:53:05]Orbán Viktor, Farkas Örs, Nemzetbiztonsági Szolgáltatokat felügyelő volt államtitkár, Rogán embere, Hajdú János, a terror elhállítási központ igazgatója, most már csak volt igazgatója, és Dr.

[00:53:18]Demeter Tamás a NAV volt, bűnügyi és rendeti elnökhelyettese, úgyhogy őket kéne kihallgatni, és nem tanúként lényeges szempont itt.

[00:53:26]Amúgy Orbán mindig figyelt arra, hogy az vagy nem tudom mennyire figyel, de hogy így próbálta távol tartani magát, de gondolom 16 év alatt lehet, hogy hibázott és hát ez nagyon a kampány vége volt.

[00:53:41]Igen.

[00:53:41]És itt már már nagyon ideges volt, itt már mindent bevetett és akkor lehet, hogy majd ezek a ezek a kis hibák, ami miatt igazából őt is felelősségre lehet vonni a hiába a többiből így próbálta a nevét távoltartani.

[00:53:51]Úgyhogy ez érdekes lesz, amikor Orbán Viktortól kihallgatják.

[00:53:54]Hát és nem tanúként.

[00:53:57]Tényleg érdekes.

[00:53:57]Len a szakács Pista már forradalmat vízionál, hogy hogy azt nem lehet megcsinálni.

[00:54:01]Forradalmat és h megtörtént igen de emberekkel kiszabadítja.

[00:54:04]Azt mondta Orbán Viktor, hogyha esetleg ilyen ilyen ne tedd.

[00:54:10]Azt mondta ne tedd Magyar Péter, ne tedd.

[00:54:14]És és akkor a pedig a ügyészségnek az iratáról van szó.

[00:54:16]Nem a magyar Péter.

[00:54:16]Akkor a tömeg lesz ott, mint a a azon a közteres tüntetésen, és megy majd a nem tudom a mutatja nek a faszukat majd mint a legutó az is.

[00:54:25]Meg meg meg a az átlag életkor 80 év és hogyha azzal majd kiszabadítják a börtönből, mint Ühüm.

[00:54:29]Ühüm.

[00:54:31]Meglátjuk, hogy mekkora hősök lesznek.

[00:54:33]Én nagyon adom.

[00:54:33]Majd így rendőri kísérettel mennek, nehogy valami szegény néniket találjulnak meg minden.

[00:54:37]És és nem is rendő polgárőri rendőr az fölösleges erre.

[00:54:42]Igen.

[00:54:42]A a dokumentum kelte, és ez egy ügyészségi dokumentum, június 9.

[00:54:46]Tehát június 9-én azt üzengették egymásnak az ügyészségen, hogy hát itt ezt a négy embert, ezt ennek tisztázni kéne a szerepét ebben az ügyben.

[00:54:55]Hát most már 26 van.

[00:54:55]Hát nem tudom, hogy ez megtörtént.

[00:54:57]Szerintem hallottunk volna arról, hogy a Orbán Viktort kihallgatják vagy bármelyiküket egy a négy ember közben.

[00:55:04]Az az az na az, hogyha Orbán Viktort elvinnék kihallgatni, ez a világsajtot körbejárnánek.

[00:55:09]Az nagyon kemény lenne ráadásul ebbe az ügybe.

[00:55:11]Tehát érted nem abban, hogy most akkor honom a 60 puszta, hogy lehet, hogy mindenki trilliárdos lett a környezetében, nem abban, hogy a kampány utolsó két hetébe ki nem kényszerített hiba.

[00:55:23]Ilyen ilyen pánik hiba.

[00:55:23]Igen.

[00:55:23]És akkor azt is fölvetette a Magyar Péter, hogy a Orbán aznap a tech főhadiszállásán voltát.

[00:55:30]Nagyon egybecsengenek.

[00:55:30]Ugye a Telex lehozta, hogy arról beszélnek, hogy a ceg az Orbán utasítása volt.

[00:55:35]Tehát az alkotmányomi hivatal elismerte, hogy a kormányzattól jött az utasítás.

[00:55:38]Az pedig ugye a farkasőrs irányából, mert hát a nemzetbiztonsági szolgálatokat ők irántják.

[00:55:42]Egy érdekes, ezt kivzi a bal hét, mert ugye hát a Orbán a feje ennek a parancsláncolatnak, de mondjuk, hogyha a technek a a nem tudom, valaki azt mondja, hogy ő elviszi, akkor az is érdekes lenne esetleg sem egyszer csak elfogynak az Orbán alatt az emberek, akik elviszik a bal ugye.

[00:55:58]Vagy az is lehet, hogy ugye nem történt semmi, mert mégse volt jogtalan ez a előállítás.

[00:56:02]Lehet ilyen is, emlékezzünk meg erről.

[00:56:04]Bár hát gondolom akkor nem erről szólna most minden.

[00:56:08]Úristen, még egy még a nyarat sem tudja nyugalomba tölteni az Orbán.

[00:56:11]Minél hamarabb el kéne menni arra a VB döntőre szerintem az Orbánnak meg elődöntőre, amire akart menni.

[00:56:18]Lehet a fügyész vár amúgy.

[00:56:20]Igen, inkább elmegyek hamarabb, mert a unokákkal akarok egy kicsit lenni.

[00:56:25]Így hirtelen már a reptéren van.

[00:56:27]Most nem tudok elmenni a vádlotti meghallgatásomra.

[00:56:29]Sajnos BB1-re megyek.

[00:56:32]Éppajnos épp Amerikában vagyok, aztán meg Mexikóban.

[00:56:35]Mexikója, igen.

[00:56:35]Ilyen izé, ilyen kopasz mexikóiak, egy ilyen kisbusz amúgy a mexikói kartelben ott lehet, hogy új karriert tudna befutni, de vagy Amerikában sincs kiadatás, ez jó kérdés.

[00:56:47]Nem tudom, biztos van.

[00:56:47]Vagy hát biztos van olyan mindegy, ezt nem nekünk kell tudni.

[00:56:49]Ezt a Fideszesnak szerintem már már van egy listájuk arra, hogy honnan nincs kiadatás, hova mennyit kell vinni pénzt, hogy hogy hol hol hol lehet jobban átmosni, hol vannak ilyen offshore szigetek?

[00:57:00]kiadatás nélkül ilyen ha valamit ezt sokkal jobban tudják a fideszesek mint bármit az országban, hogy hogy működik.

[00:57:07]Van ilyen térképük, van lehet van ilyen fideszeseknek egy napja, hogy na akkor nekem kéne egy ország, ami offshore, ahova ki tudom menekíteni, hogy kevés az adó és nincs kiadatás.

[00:57:17]És akkor íy kilistá, mert ugye az volt, hogy a válest a NAV ez csomó szemed vagy ilyen utalást lefagyasztott, szóval, hogy így nem tudom, csak az Orbánék sejtthették, hogy itt bukta lesz, hogy hogy így még a pénzt se lopták annyira ki, mint mint ideális lett volna egy ilyen vagyonmozgatáshoz.

[00:57:31]Meg hát a legtöbb magyar cég, szóval érted, a mészárosnak a szarjét nem lehet kivinni.

[00:57:35]Hát csak tényleg a casht.

[00:57:37]Mindegy, a Trump úgy is megvédi az Orbánt, amíg ott még a Trump van.

[00:57:41]De hog leszarja.

[00:57:42]Jó, azért csak nem adatja ki, de hogyha dehogy kap egy De a Trumpot is két év múlva lecserélikk, akkor megint mehek, ühet tovább az orban.

[00:57:49]Egyszer csak el kell jönni majd az ügyés.

[00:57:50]És addigra amire hazajön, mondjuk négy év múlva már 10 meghaladás leszel is addigra már mindenki rávallott, mert ő meg elment.

[00:57:58]Igen.

[00:57:58]Na jó, mindegy.

[00:57:58]Meg ugye ő nem hagyja hátra, most ő harcol, kezdődik a munka.

[00:58:03]Várja az őzt, amikor a Tisza megbukik.

[00:58:05]Igen.

[00:58:05]Meg hát mondjuk a parlamentbe isegekbe ült meg ilyenek, de hát mégse.

[00:58:10]Úgyhogy még még lehet, hogy néha ellent fog.

[00:58:12]Jó, ezt a Magyar Péter is mindig meggondolta magát, hogy most mi van.

[00:58:15]Ugye ő nem megy, nem megy ide, nem megy oda, nem lesz miniszterelnök jelölt.

[00:58:17]Azt na hát meglátjuk, hogy hogy mi lesz.

[00:58:19]Az Orbán Viktort mikor mikor fogjuk látni a a már ő nem tud vezetőzáron nem tudom a vezetősz talán túlzás, de igen talán nem kellett félni attól, hogy elfut a rendőrség elő és attól várja a megoldást.

[00:58:33]egyen egy ilyen létrán így fölmegy.

[00:58:35]Igen.

[00:58:35]Hát az uzsokinak a tetején fog szaladgálni.

[00:58:39]Akarom, hogy legyen egy ilyen üldözést, tudod, mint amerikai ilyen helikopterek.

[00:58:43]Megy a Gamercivel, vagy azzal a azalzal.

[00:58:47]Most már valaki rakjon majd össze egy honlapot, hogy lássuk, hogy milyen fideszeseket vannak előállítva, ki van letartóztatva, ki az, aki gyanúsított.

[00:58:55]Valahogy azt követnék én, ha valami erre az egy az egy az egy honlap, amin amit érdemes lenne, mert egy idő után már lehet, hogy nehéz les megígérjük, hogy heti egyszer ránézünk, hogyha valaki azt összedobja nekünk és nem rak bele Bitcoin bányászó férget.

[00:59:09]Vagy amúgy a lehetne a kormány.hu is per elszámoltatás.

[00:59:13]Hú, tényleg.

[00:59:15]Valami ilyesmi.

[00:59:15]A írjuk be a társadalmi jegyeztetésbe, hogy most off topic.

[00:59:17]Ö nem ehhez szólok hozzá, nem a súlyokhoz, hanem hogy azt nem tudnátok kiírni, hogy izé, hogy h mondjuk, ha úgy működne, mint a parlament.hu, ahol nem lehet rákeresni egy emberre, akkor inkább tényleg csinálja meg valaki mást.

[00:59:28]Hát ez volt a hét.

[00:59:31]Tombol már a nyár, gondolom ti is épp nyaraltok meg ilyenek.

[00:59:34]Ne felejtsétek el hat és kenc között kinyomni a nagy áram.

[00:59:38]Jó, mi meg itt dolgozunk addig is, amíg ti nyaraltok meg vakáció van meg minden.

[00:59:43]Jó.

[00:59:43]Ja, és nekünk nincs home office, by the way.

[00:59:45]Én nagy home office szerető vagyok.

[00:59:47]Elég balfaszul váltottam munkahelyett.

[00:59:49]De de remélem azért majd hát azért most sokan nincsenek bent amúgy.

[00:59:54]Na ja jó, hát akkor rajtam ki mindenkinek.

[00:59:55]Jó, hát ez megmelengíti a semben.

[00:59:57]Na mindegy.

[00:59:57]Azért még talán egy hónap után nem olvasom annyira Tiszának a fejére, hogy nem csinálta meg a munkai reformokat.

[01:00:03]Na azért de most már lassan.

[01:00:05]Most már lassan fejére kell olvasni dolgokat.

[01:00:07]Igen, de én kapcsoljam le a klímát, amikor hazérek munkából, vagy be se kapcsoljam, de ők meg mind ők meg kollégiumban mennek.

[01:00:14]Ja, igen.

[01:00:14]Ők nagyon nekik sokkal rosszabb.

[01:00:16]pedig jól tudjuk, hogy Magyarországon a döntéseket vadászházba kell hozni.

[01:00:20]Miért nem ott vannak?

[01:00:21]Vadászház ott születt, ott születnek a jó dolgok a vadászházakban.

[01:00:23]Úgyhogy mehetnének oda is.

[01:00:26]Így írják az új törvényt, közben ott bográcsozhatnának a kapitány ott csinálná a pörköltet, és közben dalolnának.

[01:00:33]Kapitány pörköltet?

[01:00:36]Amúgy várjál, meg kell nézzük, kik a miniszterek, hogy ki kivel főzetnék a legszívesebb.

[01:00:39]Gajdossal.

[01:00:40]A gajdos.

[01:00:41]De ő lehet, hogy vaga cuccot.

[01:00:41]Nem akarna állatokat ölni.

[01:00:44]Ú, nem tudom.

[01:00:44]Szerintem ő veszik finom lega cuccot csinálna.

[01:00:47]Egy jó körit összedobna bográs.

[01:00:47]Na jó, ezt majd ők eldöntik.

[01:00:49]Lényeg, hogy a a továbbra is tart még a kiárusítás a kopas készlet kisöprés.

[01:00:56]Készlet kisöprés a kopascsimpázánon.

[01:00:58]Olcsóbbak meg ilyen halmazott kedvezmények vannak.

[01:01:00]Meg a könyv is kedvezményes.

[01:01:02]Úgyhogy támogatni szeretnétek, akkor ott nézzetek körbe, iratkozzatok fel, ha még támogatni szeretnétek, hogyha az iponon vásároltok és beírjátok, ha jól van, ez így kosárkodott, azzal is minket támogattok.

[01:01:14]Patreonon is lehet minket támogatni, és akár hogyha eseményünk van, ott előbb jegyet lehet, van olyan tír, ahonnan már előbb jegyet lehet venni, és valószínűleg jövő héten bejelentjük az évad záró eseményünket is, úgyhogy figyeljetek, lehet, hogy már hétfőn jövünk vele, jövő héten mi ismét itt leszünk.

[01:01:29]A kérdés már csak az, hogy ti itt lesztek, mikor Orbán Viktort vezetőszáron fogják kihallgatásra This