KlikkTV 59:41

FORDULAT az NKA-botrányban - Újabb FIDESZES politikus ŐRIZETBEN | ÚjságíróK

tisza pártalkotmánymódosításparlamentmédiakorrupcióközélet
Irányultság: LiberálisKötődés: Ellenzéki
FORDULAT az NKA-botrányban - Újabb FIDESZES politikus ŐRIZETBEN | ÚjságíróK
tl;dr
  • A TISZA-kormány gyors ütemben nyújt be módosításokat „tisztítótűz” jegyében, beleértve az alkotmánybírák életkori korlátját, a polgármesteri fizetések felezését és Sulyok Tamás eltávolításának előkészítését.
  • Az Alkotmánybíróság átalakításának módszere a Fidesz korábbi megoldásaira emlékeztet, és kérdéses, hogy pártkatonákat vagy független szakembereket neveznek-e ki a megüresedő helyekre.
  • A parlamenti vitakultúra átalakult: Magyar Péter aktívan részt vesz a szócsatákban, ellentétben Orbán Viktorral, aki korábban csak a lezáró, megsemmisítő mondatokra várt.
  • A 12 éves képviselői cikluskorlát a régi elit klientúrájának megtörését célozza, de vitatott, mert tapasztalt demokratikus ellenzéki képviselőket is érint, és magában hordozza a „forgóajtó-korrupció” veszélyét.
  • A NER sajtóbirodalma hetek alatt összeomlott, mert a vagyonos támogatók a „tisztítótűztől” tartva nem utalnak pénzt, és a propaganda hatástalannak bizonyult a választási kampányban.
  • Orbán Viktor a „patrióta” kifejezést használja a „Fidesz” helyett, ami egy márkaváltási kísérlet része lehet, de a beszélgetők szerint politikai pályafutása leáldozóban van.
  • A Nemzeti Kulturális Alap körüli letartóztatások gyorsan haladnak, de a nagy korrupciós ügyek lassabban bontakoznak ki, miközben a vagyon-visszaszerzési hivatal felállítása is késik.

    „Orbán nem állt bele ezekbe a vitákba, Magyar Péter beáll.”

Részletes összefoglaló megjelenítése
  • A műsorvezető Badka Zoltán, vendégei Bolgár György, Német Péter és Horvát Gábor újságírók.
  • A beszélgetés középpontjában a TISZA-kormány gyors törvénykezési lendülete, az ún. „tisztítótűz” csomag elemei, az alkotmányos intézmények átalakítása, a Fidesz és a NER sajtójának helyzete, valamint a Nemzeti Kulturális Alap körüli újabb letartóztatások állnak.
  • A résztvevők elemzik Magyar Péter politikai stratégiáját, a parlamenti vitakultúra változását, Orbán Viktor mozgásterét és a nemzetközi politikai trendeket is.

A TISZA-kormány lendülete és a „tisztítótűz” törvénycsomag

  • Badka Zoltán szerint az uborkaszezon idén elmarad, mert Magyar Péter és a TISZA óriási tempóban nyújt be jogszabály-módosításokat – „tisztítótűz” jegyében.
  • Bolgár György megjegyzi, hogy Dante Isteni színjátékát idézi a „tisztítótűz” kifejezés, ami purgatóriumot jelent – a megtisztulás után a mennyországba kerülnének a megtisztítottak. Badka szerint ez a fideszesekre vonatkoztatva problémás, mert „nem akarok egy mennyországba kerülni semmilyen Zsolttal”.
  • A benyújtott módosítások között szerepel:
  • Az Alkotmánybíróság életkori korlátjának bevezetése és taglétszámának bővítése, ami lehetőséget ad kormánypárti alkotmánybírák kinevezésére – hasonlóan ahhoz, amit korábban a Fidesz is csinált.
  • A polgármesteri fizetések megfelezése.
  • A képviselői ciklusok számának limitálása (legfeljebb 12 év).
  • Sulyok Tamás köztársasági elnök eltávolításának előkészítése, ami Badka szerint várhatóan a jövő héten szavazásra kerül.
  • Horvát Gábor szerint a jogi megoldások kidolgozása időt vesz igénybe, és mindig felmerül a kérdés, hogy túl korán vannak-e; azonban Magyar Péter azt ígérte, hogy kész terveik vannak.

„Magyar Péter azt mondta, hogy készterveink vannak.” *

  • Bolgár György a lassabb ütemezés mellett érvel: a legfontosabb feladat az Európai Uniós pénzek hazahozatala volt, ahol augusztus 31-ig kellett döntést hozni több mint 10 milliárd euró befagyasztott forrásról. Emiatt a szükséges jogszabályokat előre kellett sorolni, és ezért kerültek hátrébb az alkotmányos átalakítások.
  • Az EU-s megegyezéshez szükség volt az ukrán kérdés rendezésére is – Magyarország ne akadályozza az Ukrajnának szóló uniós hitelt, viszont a magyar kisebbségek ügyében meg kellett állapodni.

Az Alkotmánybíróság átalakítása – kritikák és bizonytalanságok

  • Bolgár György szerint az alkotmánybírák életkori korlátjának bevezetése „rendkívül erősen emlékeztet a Fidesz megoldásaira”, és nem túl szellemes. A Fidesz korábban is játszott az életkori határokkal, amikor épp azt akarta elérni, hogy egyes bírák maradhassanak.
  • A korábbi jogászi elképzelések kreatívabbak voltak (pl. az Alkotmánybíróságot a Kúria alá, az ügyészséget a kormány alá rendelni), míg a mostani megoldás túlzottan „szabadságharcossá” tette Sulyok Tamást, és nagyobb hangot adott a „szétvert Fidesznek” is.
  • A műsorban felmerül, hogy a késlekedés egyik oka az igazságügyi miniszter személye körüli bizonytalanság lehetett. Magyar Péter eredetileg a sógorát, Melléthei-Barna Mártont akarta kinevezni, de a kritikák hatására végül más mellett döntött. Az új miniszter esetleg felülbírálta a korábban előkészített terveket.
  • Egy másik teória szerint a TISZA abban bízott, hogy a miniszterelnök felszólítása (május 31-ig mondjanak le az érintettek) hatásos lesz, de a Fidesz hátulról tüzelte az embereket, hogy ne mondjanak le.
  • A beszélgetők szerint a legizgalmasabb kérdés, hogy kiket ültetnek majd a megüresedő pozíciókba: pártkatonákat, ami probléma lenne, vagy független szakembereket, ami viszont állandó kompromisszumkeresést jelentene a kormány számára.

Magyar Péter vitakultúrája és a parlament működése

  • Horvát Gábor kiemeli: a rendszer gyors lebontása és a demokratikus működés között feszültség van, de ő kevésbé félti Magyar Pétert, mert habitusának megfelel, hogy folyamatos vitában, egyeztetésben legyen – akár az új köztársasági elnökkel, akár az Alkotmánybírósággal. Szerinte Magyar Péter ezt élvezi, és nem bánja, ha ellentmondanak neki.
  • Bolgár György szerint a parlament működése gyökeresen megváltozott: a Fidesz alatt üres volt a ház, most viszont a képviselők bejárnak, mert szócsaták zajlanak. Magyar Péter személye garancia arra, hogy történik valami az Országgyűlésben.
  • A műsorvezető felveti a konszolidáció kérdését: Orbán 16 évig folyamatosan háborúzott, nem konszolidált. Kérdés, hogy Magyar Péter konszolidál-e majd. Bolgár szerint jelenleg háború van – a parlamenti közvetítéseken rendre odaszól az ellenzéknek, de nem fenyegetőzik, hanem „paródiát csinál” a megszólalásaikból, és élvezi a ripostokat.
  • Horvát Gábor összehasonlítja Orbán és Magyar Péter parlamenti stílusát: Orbán mindig megvárta az utolsó szót, és akkor személyiségében zúzta szét a kérdezőt, amikor az már nem reflektálhatott. Magyar Péter viszont belemegy az élő vitába, oda-vissza beszélnek, még ha az utolsó szó az övé is.

„Orbán nem állt bele ezekbe a vitákba, Magyar Péter beáll.” *

A képviselői cikluskorlát (12 év) – érvek és aggályok

  • Badka Zoltán nem érti a 12 éves korlát értelmét, hiszen olyan képviselőket is érint, mint Kunhalmi Ágnes vagy Hadházi Ákos, akiket „nehéz megvádolni bármiféle Fideszes elhajlással”.
  • Horvát Gábor szerint Magyar Péter célja egy olyan politikai modell kialakítása, ahol a polgári életből érkező szakemberek átmenetileg válnak politikussá, majd visszatérnek a szakmájukba. Ugyanakkor kétli, hogy ez működhet: egy szívsebész 12 év után nem tud visszamenni operálni, és vannak, akik egész életükben csak politizáltak (pl. Deutsch Tamás, Kunhalmi Ágnes).
  • Bolgár György szerint van logika a fluktuációban, hogy senki ne csontosodjon bele a pozícióba és ne építsen ki saját klientúrát. Magyar Péter gondolkodásában az is benne van, hogy a régi parlamenti képviselők a maffiaállam katonái voltak, rajtuk keresztül intéződtek a korrupciós ügyletek – ezt a koncentrációt meg kell törni.
  • Ugyanakkor a korlátozás veszélye is felmerül: az utolsó ciklusukban lévő képviselők igyekezhetnek helyzetüket kihasználni állások, szívességek megszerzésére (forgóajtó-jelenség), ami a korrupció melegágya lehet.
  • Badka felveti, hogy a korrekt megközelítés az lenne, ha a korrupt képviselőket nyomoznák ki és zárnák ki, a választókra bízva a többiek sorsát. Horvát Gábor szerint ez így lenne helyes, de a mostani erős Fidesz-ellenesség miatt a társadalom támogatja a példastatuálást.
  • A beszélgetők szerint a szabály később még változhat, ha a TISZA kétharmados többsége megmarad, és a tapasztalatok indokolják a korrekciót.

A NER sajtó összeomlása és a „nagy tőkések” szerepe

  • A műsorvezető felidézi, hogy Navracsics Tibor és egy másik személy (valószínűleg Ferenc Orsi) nyílt levelet írt, amelyben a nemzeti tőkéseket a jobboldali sajtó támogatására szólították fel. Badka szerint ez tudatos provokáció, hiszen tudják, hogy Mészáros Lőrinc „nagy túrót” fog sajtóra költeni.
  • Bolgár György visszaemlékszik, hogy Vitézy Tamás (Vitézy Dávid?) egy korábbi interjúban a jobboldali tőketulajdonosok erkölcsi kötelességének nevezte a jobboldali sajtó támogatását. A mostani felhívás lényegében Orbán Viktornak szól: „Viktor, csinálj már valamit, ne legyen vége a jobboldali sajtónak.”
  • Meglepő fordulat, hogy a korábban a NER-be kiáramlott rengeteg pénz ellenére a médiabirodalom néhány hét alatt összeomlott. Bolgár György szerint ennek oka, hogy mindenki fél a „tisztítótűztől” – Orbán, Mészáros Lőrinc és mások is tartanak attól, hogy ha most utalnak, támogatnak, az később további vádpontokat szül ellenük.
  • Ugyanakkor felmerül, hogy a vereség után a Fidesz elitje nem bízik a visszatérésben, ezért nem érdemes befektetni. Az élharcosok (Pócs János, Balla György, Németh Balázs) színvonalát látva nincs valódi muníció a visszarendeződésre.
  • Horvát Gábor szerint a propaganda hatástalannak bizonyult a kampányban – „balfékek voltak”, nem tudtak mit kezdeni Magyar Péterrel.
  • A beszélgetés érinti a nyomtatott sajtó jövőjét is. Bolgár György személyes okokból is hiányolná a nyomtatott lapokat (beleértve a Magyar Nemzetet is), és szerinte az új médiatörvény alapján létrehozandó sajtóalapnak lehetne szerepe a plurális sajtó megőrzésében. Az újságírás piacát azonban az elmúlt 16 év teljesen szétverte, a piaci hirdetések helyett állami pénzekből finanszírozták a NER-médiát.

Orbán Viktor helyzete, patrióta fordulat és nemzetközi trendek

  • Bolgár György megfigyelte, hogy Orbán Viktor az utóbbi hetekben szinte ki sem ejti a „Fidesz” szót, helyette folyamatosan „patriótákról” beszél. Ez egy tudatos márkaváltási kísérlet lehet: „Magyar Patrióták Pártja” néven próbál megújulni, belesimulva az európai szélsőjobboldali mainstreambe.
  • Orbán szerint a jobboldali média még létezik (pl. Index, TV2), de a tőkekoncentráció most hatékonyabb lenne. Horvát Gábor szerint azonban ez a kísérlet is bukásra van ítélve: „Orbánnak vége, akármit gondol, akármit tervez, vége van.”
  • Badka Zoltán szerint Orbán egy új típusú szerepben jelenik meg – egy bécsi neonáci esten népszerűsítette magát, ami komikus és idejétmúlt. Az ő tragédiája ugyanakkor egy tágabb európai jelenség része: a szélsőjobb erősödik Ausztriában (Szabadságpárt utcahosszal vezet), Nagy-Britanniában, Franciaországban.
  • Horvát Gábor rámutat a paradoxonra: ugyanaz az elitellenes, populista hullám, ami Nyugat-Európában aggodalomra ad okot, Magyarországon éppen Orbán Viktort buktatta meg. A nemzetközi koordinátarendszer is változik: Donald Trump félidős választási veresége, Oroszország meggyengülése, Ukrajna kezdeményezővé válása mind azt jelzik, hogy a régi típusú, orosz vazallus szélsőjobbnak leáldozóban van.

„Orbánnak az a tragédiája, hogy egész Nyugat-Európában erősödik ez a szélső, jobboldali nacionalista, bezárkózó, idegenellenes és antidemokratikus vonulat, ugyanakkor ez a hullám buktatta meg Orbán Viktort is.” *

Magyar Péter kommunikációja és munkabírása

  • A TISZA mozgalmi jellegét és Magyar Péter elképesztő tempóját több példával illusztrálják. A miniszterelnök a parlamenti egyórás beszéde után tartott egy több mint egyórás sajtótájékoztatót, majd interjút adott a 444-nek, utána pedig elment az ATV Egyenes Beszéd című műsorába.
  • Bolgár György szerint Orbán Viktor akkor sem tudná ezt követni, ha doppingolna. Horvát Gábor tréfásan felveti a lépésszámláló-versenyt a jövő választási kampányában.
  • A közvetlen kapcsolattartás (országjárás, fizikai találkozók, vita lehetősége) a TISZA sikerének egyik kulcsa; ezt Tóth Péter (volt titkosszolgálati államtitkár, később nemzetbiztonsági főtanácsadó) is hangsúlyozta: Magyar Péternek pszichésen is fontos a közvetlen visszajelzés. Augusztusban újraindul az országjárás.
  • A műsorvezető szerint Magyar Péternek miniszterelnökként sem szabad levetnie ezt az image-et, mert az hiba lenne, és belülről is jön nála ez a fajta nyitottság.

Nemzeti Vagyoni Visszaszerzési Hivatal, NKA-botrány és letartóztatások

  • Badka Zoltán hiányolja a nagy korrupciós ügyek gyors előrehaladását, és kritizálja, hogy Ruff Bálinték újabb két hónapot kaptak a Nemzeti Vagyoni Visszaszerzési Hivatal felállítására: „lassan nem lesz mit visszaszerezni”.
  • A résztvevők korábban felvetették egy önálló korrupcióellenes ügyészség létrehozását (romániai mintára), de a kormány a vagyon-visszaszerzési hivatal mellett döntött, amely ügyészi jogosítványokkal is rendelkezik majd. Horvát Gábor szerint Magyar Péter tudatosan döntött így a viták után.
  • Az NKA-ügyben letartóztatták Bús Balázst, Újbuda volt fideszes polgármesterét, aki az NKA alelnöke volt. Ez egy könnyen összerakható, egyértelmű törvénysértési ügy, és könnyen eljuthatnak Hankó Balázs volt miniszterig is – véli Bolgár György. A pénzeket már vissza is fizetik.
  • Badka Zoltán fenntartja korábbi ígéretét: ha Rogán Antalt bevonják és letartóztatják, ingyen tudósít róla. Ezt kiterjeszti „még vagy két tucat emberre”.
  • A műsor végén rögzítik, hogy Szijjártó Péter besétált a parlamentbe, láthatóan lebarnulva; Badka szerint az orosz tajgán erős a napsütés, de jobbulást kívánnak neki, ha betegséggel küzd.

Gyurcsány Ferenc letelepedése

  • Rövid kitérőben elhangzik, hogy Gyurcsány Ferenc házat vett Nógrád megyében, Ecsegen, és a polgármester asszony fotózkodott is vele. Bolgár György tréfásan megjegyzi: az önazonossági törvény alapján bizonyára megkapta a letelepedési engedélyt, és az 500 000 forintot is kicsengette.
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • „Navracsics Tibor és Ferenc Jós” / „Ferenc Orsi”: a beszélgetésben Navracsics Tibor mellett egy másik személy is aláírója volt a nyílt levélnek, de a név ASR-torzulása miatt pontosan nem rekonstruálható. Lehet Ferenc József, Ferenc Orsi vagy más hasonló hangzású név.
  • „Német Mikos” – valószínűsíthetően egy korábbi vezető politikus neve (talán Német Miklós?), aki elvonult egy kis faluba és nem tért vissza a politikába; pontos azonosítása bizonytalan.
  • „Latm Tamással” / „Zakmont Tamás” – a kontextus alapján Lakner Tamás politológusról van szó, az ASR többféle torz alakot produkált.
  • „Bárándi Péter” – valószínűleg Bárándi Péter jogász, az ASR itt is torzított.
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:01]Sziasztok!

[00:00:01]Jó estétőt kívánok mindenkinek!

[00:00:02]Ez itt az újságírók.

[00:00:02]Ezúta is mondhatni teljes csatamezőnyben ugyanis itt van Bolgár György velünk, Német Péter és Horvát Gábor.

[00:00:08]Én pedig Badka Zoltán vagyok.

[00:00:14]Hölgyeim és uraim ezúttal hivatalos az uborkaszon az idén elmarad.

[00:00:19]Nem is nagyon reméltünk mást, ugyanis Magyar Péterből nagyjából kitellett az a lendület, amit mostanában produkálnak.

[00:00:24]egy levegővel megint csak nem fogom tudni felsorolni, hogy mennyi minden hát jogszabály módosulást nyújtottak be.

[00:00:30]Tisztító tűz jegyében.

[00:00:30]Remélem mindenki figyelte ezt a fantasztikus megjelést.

[00:00:35]Tisztító tűz ez ilyen ilyen isteni színjátékká változik így Dante Aligierit idéz a magyar parlament tényleg csak nagyon rövid sajnos hogy kihagynék valamit.

[00:00:46]Az alkotmánybíróságot ugye ilyen trimale is aláveszik, tehát magyarán szóval életkorlátot vezetnek be, illetve majd kibővítik ugye a tagságát.

[00:00:51]Magyar szóval ugyanúgy megpróbálnak ugye kormánybát alkotmánybírákat is benyomni a bábok helyett, mint amit egyébként mintogyha Fidesz is csinált volna.

[00:01:00]Ezt még nem tudjuk, de de még nem tudjuk, de nyilván azért majd erre fog tartani a történet, de nem különben.

[00:01:04]Ezen kívül polgármesterfizetések lefelezése, képviselői, hogy is mondjam, ciklusok kitűtésének a limitálása.

[00:01:14]Jaj, de szépen fogalmaztam magyarul, úgyhogy át is adom a szót az uraknak.

[00:01:17]Befejeztem ebbe a nagy hőségbe a műsorvezetés.

[00:01:19]De akarok kérdezni és mit szólsz hozzá Győri Gyuri, ez jó tudod, mint amikor egyszer a Belusz közév kérdezte tőlem a netadóra, hogy ez jó nagyon.

[00:01:30]Na komolyabbra fordítva azután tört ki a balhé.

[00:01:36]Így van.

[00:01:36]Így van.

[00:01:36]Után tört az uká pertangenten említsük meg, hogyával lesznek újabb letartóztatások.

[00:01:41]Ja igen.

[00:01:44]És természetesen hát bocsánat, olyan olyan hírzápor van ugye itt időközben ugye letartóztatták Bus Balázs Voltó Budai polgármestert is az NKA támogatási ügyekben, ahol ő ugye alelnök volt a NKA testületén belül.

[00:01:57]Nem tudom Hankó Miklós, hogy alszik-zik iszik ilyesmi.

[00:02:02]Hankó Balázs köszönöm szépen.

[00:02:02]Bocsánat Hankó Faragó egy kiváló ügyvédő.

[00:02:04]Nagyon jól alszik és nagyon jól eszik.

[00:02:07]Viszont Hankó Balázs nem biztos, hogy ugyanennyire ki tudja, lehet, hogy majd így összetalálkozhatnak, mint védő ügyvéd.

[00:02:14]Lehet majd a Hankó Miklós ügyvéd úr.

[00:02:16]Na de komolyra fordítva alkotmánybíróság tulajdonképpen tehát miért vágtak szerintetek ennyit magyarék?

[00:02:24]Ezt most az eltelt napokban sokat rágtuk, de továbbra se értem meg.

[00:02:27]Tehát miért nem az, hogy a az új parlament első napján nyújtották be a mondjuk a bábok eltávolítási törvényt, vagy nem tudom minen keresztül.

[00:02:36]Tehát magyarázal miért van az, hogy így adagolja be Magyar Péter azokat a dolgokat?

[00:02:39]Igen, bocsánat, nem mondtam, Sollyog Tamást is ki fogják rúgni a jövő héten várhatóan.

[00:02:44]Hát ezért, mert most se tudod összeszedni, hogy hány dolgot nyújtott be.

[00:02:47]Most képzeld el, képzeld el, hogyha az első napon benyújt mindent, jó, akkor a batka se tudja összeszedni.

[00:02:53]Ezt is tudni.

[00:02:57]Hát azért mondom adagolni kell.

[00:02:58]Jó, de én a melegre fogom.

[00:02:58]És akkor még nem volt ilyen meleg.

[00:03:00]Igen, ezeket mind meg kell fogalmazni.

[00:03:01]Először is a jogi megoldás megtalálása az nem annyira magától értetődik, hogy melyiket több variáció volt, el kellett dönteni, hogy melyiket preferálják.

[00:03:12]És akkor meg kell fogalmazni, még még két embernek meg kell mutatni, de azért az időbe telik ezeknek a az össze összeállítása.

[00:03:21]És nekem az édesem, hogy mindig túl korán van.

[00:03:24]Aha.

[00:03:24]Tehát tehát tehát még szeretné Szok Tamást kiélvezni a jelenlét.

[00:03:28]Nem, nem arról van szó.

[00:03:28]Csak csak ugye, hogyha egyszer egyszer belemegyünk egy csatába, akkor akkor annak a készvek lennie az utolsó pillanatig.

[00:03:40]Ezt mondta Jingkán és Magyar Péter is.

[00:03:42]Választásra került, bocsánat, Magyar Péter azt mondta, hogy készterveink vannak.

[00:03:45]Meg egyébként a Ding a mongolok titkos történetében is, de most ez mellékes.

[00:03:49]Igen.

[00:03:51]Nem, hát csak azt akartam mondani, hogy hogy nem feltétlenül lehetett ezt korábban megcsinálni, vagy lehet ezt ezt ezt ilyen gyorsan megcsinálni.

[00:03:59]Még mindig kétséges, hogy ennyire gyorsan sikerül-e, vagy hogy sikerül, de majd meglátjuk.

[00:04:04]Péten született már erről megfejtés.

[00:04:05]Ugye most két napol beszélgetésből is ezt a kittet rágtuk, ugye először Bárándi Péter bácsi másrhoz szó, pedig most Latm Tamással.

[00:04:11]Igen.

[00:04:11]Latmon Tommás elég rendesen lehúzta a vizes lepedőt erről az egész akciólól.

[00:04:17]Ráhúztam nekem ráhúzta.

[00:04:19]Igen.

[00:04:20]Ti húztátok le?

[00:04:22]Nem nem.

[00:04:23]Ő magától nagyon ügyes.

[00:04:23]Nagyon ügyes.

[00:04:25]Kevés a stúdió kedves nézők.

[00:04:25]Csak mondom.

[00:04:27]Igen.

[00:04:28]De a de változatlanul azt gondolom, megvárom míg ezek az évődések végetérnek itt a bolgárusabb között.

[00:04:40]Bolgár.

[00:04:40]Szóval, hogy hogy nem nem értem, mert nem túl szellemes a megoldás.

[00:04:46]Igen.

[00:04:48]És nagyon, mint ahogy ezt mondták is, rendkívül erősen emlékeztet a Fidesz megoldásai.

[00:04:53]Várjál, segítsünk meg, hogy melyik megoldás, mert poszistán van.

[00:04:55]Hát a például az életkor az alkotmánybírák esetében alkotmánybírák esetében a Fidesz levitte, vagy fölvitte, hogy hogy a maradhassonak.

[00:05:07]Most akor visszavissz igen, hog hogy levitte, de ide a a Fidesz jól emlékszem játszott ezekkel az életkorokkal, mikor mit akart elérni, hogy de ezt amit most itt megszültek, ezt ki lehetett volna az első parlamentülésre is találni.

[00:05:23]Azért mondom, hogy nem találom túl szellemesnek.

[00:05:25]Tehát ott rögtön az elején azt mondja, hogy hoppá, köztársasági elnök túl öreg, levesszük ezeket az alkotmánybírákat, levesszük.

[00:05:32]Ugye a korábbi megoldások, amiket jogászok vizionáltak, vagy gondolták, azok szokkal kreatívabbak voltak, ha úgy tetszik.

[00:05:46]Bevisszük az alkotmánybíróságot a a kúrja alá, a az ügyészérséget bevisszük a kormány alá.

[00:05:52]Ö és ezekre is nyilván mindegyikre megvan a a negatív és a pozitív forgatókönyv.

[00:06:02]Erre speciál nem tudom, hogy miért kellett ennyit várni, mert változatlanul azt mondom, hogy túlságosan szabadságharcossá tette a a köztársasági elnököt, és túlságosan nagy hangúvá a az egyébként szalaszétvert Fidesz.

[00:06:22]Na de mi az elméleted?

[00:06:22]Tehát most tegnap ugye Zakmont Tamás beszélgetünk, ő arra szavazott, hogy szerinte ez bal fékség volt.

[00:06:28]Szerinted is?

[00:06:29]Nem tudom, hogy balféks jó lenne tudni azt a műhelyt, ahol ezek eldőltek, mert biztos, hogy fölvetődtek, és nem úgy találták ki hirtelen, hogy ez legyen.

[00:06:39]Valószínűleg a sok variáció mellé mindig volt valamilyen negatív forgatókönyv, ugye ezt ezért nem lehet ezt nem és a végén kikötöttek a lejegyszerűbb megoldás mellett.

[00:06:49]Ami egyébként messze nem azt hozta, hogy ezt az egész alkotmánybíróságot kicserélik, mint ahogy ki kellett volna cserélni.

[00:06:59]Most ugye ez a végsé végig ez a lázadás, vagy nem tudom minek nevezzem, Polt Péter másként fogalmazott vele kapcsolatban, de hát mindenesetre azt az érzést is kelti, hogy mégis megengedi a Fidesznek, hogy ilyen összeeskés elméleteket tegyen oda mellé, hogy ugye a melléi Bard ugye lejátszotta val ezekkel a valamelyik alkotmánybíróval, és akkor így lett ebből ez a megoldás.

[00:07:29]Nem, ők maradhattak, és ezek a 70 fölöttiek nyomják rohácsot.

[00:07:32]Persze, persze.

[00:07:36]Folyton meg kell magyarázni, hogy hogy milyen izé gazármány az, ami ami ami velük történik.

[00:07:41]Persze mindig mindenre lesz egy ilyen válasz természetesen.

[00:07:43]És az a végén az lesz a legszebb, amikor Pócs János is beavatkozik egy az alkotmány.

[00:07:50]Pócsi János az Alkotmánybíróságra.

[00:07:50]Meg is szavaztatjuk, kedves nem sok vicc volt.

[00:07:56]Szerintem azért nem ezzel kezdtek, és azért nem intéztek el mindent egyszerre, mert nem ez volt a legfontosabb.

[00:08:02]abból a szempontból igen, hogy ezt a maffiaállamot vagy zsarnoki rendszert, vagy pártállamot vagy egyeduralmat nevezhetjük akárhogy, vagy autoriter rendszert, vagy választási autokráciát, annyiféle dolgot kitaláltak már szebbné szebb meg hibrid ezt lebontani a legfontosabb, de volt ennél egy sürgősebb és ez az európai uniós pénzek hazahozatala, legalábbis is azoké, amelyekről augusztus 31-éig döntést kell hoznia az Európai Uniónak, márpedig ott több mint 10 milliárd euró van befagyasztva.

[00:08:43]Tehát ezzel kapcsolatban nem tárgyalnak először Brüsszelben és itthon is, ha nem hozzák meg azokat a jogszabályokat, amelyeket Brüsszel kér, feltételeket támaszt, és valamilyen módon a legkülönbözőbb jogszabályok tartoznak ide, nem rakják össze, akkor erről lemaradunk.

[00:09:02]Márpedig az nagy bukta volna, nem csak azért, mert megígérte, mert az ígéret szép szó, nem sikerült betartani, hanem mert az országnak ez létfontosságú.

[00:09:11]Igen, a magyar gazdaságnak is nagyon fontos, a magyar társadalomnak is, igazságtétel szempontjából is minden.

[00:09:19]Ezt kellett összerakni.

[00:09:21]Tehát megvolt biztos a fejükben, hogy el kell távolítani ezt, ezt, ezt és ezt gondolkozunk, így gondolkozunk, úgy, de ezt kellett elsősorban megcsinálni és az ehhez társuló egyéb külpolitikai kérdéseket, vitákat megoldani Ukrajna.

[00:09:40]ugyanis az Európai Uniós megegyezéshez igenis kellett az, hogy Ukrajna ügyében találjanak valamilyen áthidaló megoldást, hogy Magyarország végre ne akadályozza az Ukrajnának szóló európai uniós hitelt és annak folyósítását.

[00:09:53]Mi kell ehhez?

[00:09:56]Igen, a magyar kisebbségek ügyéről meg kell állapodni.

[00:09:58]Tehát a második front, az pedig ez volt.

[00:10:01]Ez a második, ha tetszik, ukrán front.

[00:10:03]Ezt kellett rendezni valahogy.

[00:10:06]és ezekhe sikerült.

[00:10:08]Ehhez képest ez a legfontosabb.

[00:10:10]Ennek az egyeduralmi rendszernek a lebontása ugyan a legfontosabb, de mégis várhatott.

[00:10:15]És lehet, hogy ezért jönnek csak így részletei benne, hogy akkor most tegyük ezt ebből ez a legfontosabb, legyen ez.

[00:10:24]Ezt a másikat oldjuk meg félig, a harmadikat negyedig vagy 3yedig.

[00:10:26]És itt lehet találni hibákat, de azt mondom, hogy ezeken a hibákon lehet is korrigálni.

[00:10:33]Én azt nem mondom, hogy nem lehet ezeken a hibákon, mert ez a kétharmados többség az tulajdonképpen átlendít minden csak fölösleges olyan teret adni ennek az egyébként veleig romlott Fidesznek, ez amit minden nap be is mutat nekünk, hogy hogy tudja hergelni a társadalmat.

[00:10:50]Márpedig ez a legfontosabb célja.

[00:10:52]Én azt gondolom, lehet, hogy így van, ahogy mondod, de az, hogy amikor tudták már, hogy kétharmaduk van, és azt tudták április 12-e után, azt is tudták, hogy Sullyok Tamás az eltáv eltávolítandó között van, hogy Vargazsi András, aki még nem került szóba egyáltalán, az eltávolítandó között van, hogy azt hiszem, hogy ezt tulajdonképpen a abban az interregnumban, amíg a kormány felállt, elő lehetett volna volna készíteni, legalábbis ezt a jogszabályt, ami most ezt lehetővé teszi, mindenféleképpen meg lehetett volna oldani.

[00:11:29]És eig amiről nem tudok, de lehet, hogy ez magyarázza a vitákat, vagy amiket nem ismerünk, meg a kompromisszumos megoldásokat.

[00:11:40]Ugyanis kit akart igazságügyminiszternek Magyar Péter a Sógorát, ugye mellétei Barna Mártont.

[00:11:46]És az utolsó pillanatban, vagy az utolsó előttiben a kritikák hatására azt mondta, jó, ne legyen ennek ilyen fura színezete, hogy mintha a rokonomat hoznám be, igaz, hogy csak egy éve, de mindegy.

[00:12:02]És ezért kiválasztott egy új igazságügy minisztert.

[00:12:04]Nem mondom, hogy a semmiből lehet, hogy volt már köztük valami kapcsolat, de ha előre el voltak készítve bizonyos dolgok, tegyük föl mellétei barnával, akkor bejött az új igazságügyminiszter, és lehet, hogy azt mondta, ezt ne így, vagy azt mondta, hogy azt ne úgy.

[00:12:18]Lehet, hogy én is hozom a csapatomat, nézzük meg, nézzük át.

[00:12:21]Hát még egy még egy bocsán Gyuri, még egy dolog lehetséges, hogy azt hitték, hogyha ez a felszólítás, ami a miniszterelnök részéről elhangzott, hogy május 31-éig kaptok időt, hogy lemondjatok, azt hitték, hogy ez működni fog, de valószínűleg a Fidesz hátulról egyébként elkezdte fűteni ezeket az embereket, hogy eszetekben ne űsson lemondani.

[00:12:45]szép teó teóriákat tudok kidolgozni, de az igazságot persze nem tudom, és a Eszterház van szólva, hogy könnyű úgy hazudni, hogy az nem erősméri a Nehéz, nehéz úgy nehéz nehéz kutya, nehéz úgy hazudni az ember.

[00:13:01]Jó, de ez ezek mind érdekes dolgok egyébként, de az igazán izgalmas az, hogy kiket akarnak beültetni ezekbe a pozíciókba.

[00:13:08]Ugyanis Ühüm.

[00:13:11]pártkatonákat, ami ott régen megérkeztünk.

[00:13:17]Akkor gond van, akkor gond van, de hogyha meg független embereket tesznek ezekre a posztokra, akkor nekik van gondjuk.

[00:13:24]Ugye az egyik esetben nekünk van gondunk azzal, amit csinálnak, a másik esetben nekik van gondjuk, mert attól kezdve minden döntés erősen kompromisszum felé kell, hogy halljon.

[00:13:32]Azt azt azt le kell tárgyalni a köztársasági elnökkel, az alkotmánybíróság új elnökével.

[00:13:35]De igen.

[00:13:38]És a és az új legfőbb ügyésznek ugye kulcszerepe lesz abban, hogy kiket visznek el.

[00:13:42]Ugye figyeltétek ezt a nagyon érdekes elmondást, amit itt Horvát kolléga feldobott, hogy ugye van egy rendszer, ami iszonyatos gyorsasággal kell, hogy változom, leépíteni ezt a maffiokráciát, ezt a kozanosztát.

[00:13:54]Ez rengeteg törvény.

[00:13:56]Ugyanakkor meg ehhez ugye egy hatékony gyors valami kell.

[00:13:58]Azt viszont meg nem demokratikusan pont, hogy macerás lenne.

[00:14:03]Tehát van egy ilyen borzasztó ellentmondás ebben én ettől az ellentmondástól, ami létezik, kevésbé féltem Magyar Pétert.

[00:14:08]Úgy érzem, hogy az ő habitusábó, és most nem is csak a politikai elképzeléseiről beszélek, azok is mindanok alapján, amit mondott és csinált, szerintem megfelelnek ennek, de a habitusának is megfelel, hogy állandó debatban legyen, állandó vitában legyen, akár az új köztársasági elnökkel, akár az Alkotmánybírósággal.

[00:14:32]Ő ezt élvezi.

[00:14:32]Szerintem még azt se bánja, ha neki ellentmondanak, ha nyíltan ellentmondanak, ha visszaküldik, ha azt mondják, hogy ezt nem így, hanem úgy.

[00:14:42]Sokszor tudott már korrigálni különböző nyílt beszólások és viták után, és szerintem ő ezt nem bánja.

[00:14:51]Ráadásul ez mondjuk elméleteleg és jó, hogy az a jó polgári demokrácia, ahol vita van, kritika van, megfogadják, kompromisszumra lehet jutni, hogy elszoktunk már?

[00:15:00]Igen, igen.

[00:15:00]Biztos, hogy így van Győr, mert tulajdonképpen így működteti a parlamentet.

[00:15:08]Lényegében az ő személye garancia arra, hogy a a parlamentben valami fog történni.

[00:15:12]Emiatt bejárnak oda, hogy emlékszünk a Fidesz alatt, hogy néztek ki ha nem volt ott az Orbán, ha nem kellett gombokat nyomni, törvényeket elfogadni, pláne háborús veszélyhelyzetben teljesen feleslegessé vált az egész parlament.

[00:15:29]bemennek azért, mert szócsata van, hogy ez a ez a bizonyos háborúság, amit szeret és élvez.

[00:15:35]Az a másik kérdés, hogy ezt meddig lehet vinni sokáig.

[00:15:38]Azt hittük még 24-ben, hogy azt mondták, hogy lufi nem lehet, végigvitte a két évet ugyanolyan lendülettel.

[00:15:47]Lehet, hogy a ilyen lesz most a magyar parlament a következő.

[00:15:53]Megérkeztünk egy nagyon fontos lényegi kérdéshez.

[00:15:54]Ugye utálni fogják a kedves nézők mindig, amikor Orbán hasonlítok össze bármitok után jönnek a dühös kommentek.

[00:16:00]Szóval de ugye Orbánnál mindig azt vártuk Án, hogy mikor lesz konszolidáció.

[00:16:06]Ugye a magyar történelem ismérve, hogy általában a nagy vezetők azok lesznek akik valahol milyen ponton konszolidálnak.

[00:16:12]Tök mindegy, hogy előtte milyen szörnyűségeket csináltak.

[00:16:14]Ugye Orbánnak ez nem sikerült.

[00:16:16]16 éven át folyamatosan háborúzó.

[00:16:18]Magyar fog konszolidálni, mert azért amit mondtál a jelleméről szerintem a a vita és a konfliktus az nem mondent a konszolidációnak.

[00:16:31]Na jó, de jelenleg nem viccel háború van.

[00:16:33]Tehát am megnézem a parlamenti közvetítés, hog körmösöket osztogat a Magyar Péter és a még vissza lehet neki szólni.

[00:16:38]Igen, de nem ugyanaz, amit az Orbán csinált mondjuk retorikailag.

[00:16:43]Még nem a az Orbán fenyegetett, ő meg egész egyszerűen paródiát csinál a az ellenzéknek a megszólalásaiból.

[00:16:56]Ráadásul mindent el is követnek, hogy ezt meg lehessen tenni.

[00:16:58]Tehát tulajdonképpen valóban élvezi hogy ott szemtől szemben riposztozik és vá és mondja bele a szemébe, ahogy Orbánt mondjam a pacekba nyomja, hogy hogy mit te miért beszélsz, hogy beszélhetsz erről?

[00:17:14]Mit csinált Orbán?

[00:17:17]Ugye amikor be amikor hajlandó volt bemenni a parlamentbe az azonali kérdések órájában megvárta, amíg a az ő övé az utolsó szó.

[00:17:25]És amikor övé lett az utolsó szor, akkor személyiségét szétzúzva, amikor már nem lehetett rá reflektálni, széttörölte azt, aki válaszolt neki, vagy kérdést tett föl neki.

[00:17:40]A magyar nem ezt csinálja.

[00:17:43]Ő válaszol és kialakul egy konfliktus helyzet, hogy oda-vissza beszélünk, hogy aztán ugye maga a forgatókönyv olyan, hogy az utolsó szóga változatlanul az övé, de ő ben beleáll ezekbe, Orbán nem állt bele.

[00:17:59]Ühüm.

[00:17:59]Na, mint a műsorvezetők és azok is végén befejeztetik a műsort.

[00:18:01]Na hú, ezért szeretek műsorvezető lenni.

[00:18:03]Na, viszont a komolyabb a ebből a tisztítótűz egységcsomagból, vagy nem tudom minek nevezzük, nem tudom ez a tisztítótűz, attól nekem is úgy kicsit a hátamon húzódik a bőr.

[00:18:12]Hogy vagytok vele tisztítótűz?

[00:18:15]Purgatórium.

[00:18:15]Jó, jó.

[00:18:16]Purgatórium meg miért nem mindjárt akkor küldje a pokolba őket.

[00:18:19]A fene egye már meg.

[00:18:21]De tényleg.

[00:18:22]Hát mondhattam volna, hogy tavaszinak tavztasd meg, hogy tetszik a népeknek.

[00:18:26]Tényleg szavazzatok kedves nép.

[00:18:28]Tetszik-e a tisztítótűz, vagy pokolba menjenek egyenesen.

[00:18:31]A tisztító tűzből csak mondom, hogy abból úgy utána megtisztulva a mennyországba kerülnek.

[00:18:37]Most nem tudom, ez a fideszesekre így vonatkoztató.

[00:18:38]Én biztos, hogy nem akarok egy mennyországba kerülni semmilyen Zsoltal.

[00:18:42]Ez tehát hogy én nem, hogy mondjam, én nem hiszek a bűnbocsánat van itt.

[00:18:48]Akkor leteszem a gara emellett.

[00:18:50]Na, a viszont ami a lényegesebb a tisztítótűz csomagból vagy nem tudom cleaning soul cleaning csomagból egyet kiemelnék, ugye ez a purgatórium.

[00:19:00]Purgatórium köszönöm.

[00:19:00]A, hogy 12 évig lehet valaki csak képviselőn.

[00:19:05]Azt nem egészen értem, hogy ennek mi értelme lesz.

[00:19:07]Ugye ma Kunhalmi Ágnes is, de például Hadházi Jákos is elmondta, hogy ő nem lehet most már akkor többi képviselő.

[00:19:13]Hatázi Ákos, akit azért nehéz megvádolni bármiféle Fideszes elhajlással.

[00:19:19]Ez egy újfajta politikai modell kialakítására tesz kísérletet, tehát hogy a polgári életben professzionálisan bizonyított emberekből átmenetileg politikus lesz, és majd utána visszamennek a a polgári életbe.

[00:19:37]Félve mondom, de elég eléggé meg vagyok győzöd róla, hogy ez nem fog működni.

[00:19:40]Ez ez nem fog működni, mert aki mondjuk most hasamra jutök, ha valaki szívsebész, és 12 évig nem szívsebészel, akkor utána nem fog tudni visszamenni.

[00:19:51]Nem, persze.

[00:19:52]Úgyhogy de de mondhatok más, de de másrészt de másrésztől ő meg egy csomó olyan ember volt, aki a korábban, aki semmi mást nem csinált soha az életben, csak poltizált.

[00:20:01]Tehát Dajcs Tamástól kezdve Kunhamnesik.

[00:20:05]Tehát tehát ezek ezek a ezek a ezek az emberek nem tudnak visszamenni a civil életbe, mert nincs hova, mert nincs nincs olyan szakmájuk, ami amov vissza tudnának menni.

[00:20:13]Hadházi speciál vissza tudott menni állatorvosnak, de úgy elég egy specifikus eset.

[00:20:17]Az nagyon ugye, hogy ugye beszéltünk már erről tegnap is, hogy nem tudom, hogy a az állampilgári jogaimat nem sérti-e az, hogyha azt mondják, hogy én nem lehetek, nem indulhatok el választáson.

[00:20:34]Valamiféle korlátot emelnek.

[00:20:34]Ez nem ugyanaz, mint az amerikai elnök választás meg itt, vagy a miniszterelnök választás mondjuk szintén két ciklusos lesz.

[00:20:42]Igen, de a a miniszterelnök őt nem közvetlenül választják itt.

[00:20:46]Ugye ezt fel is vetették már Magyar Péternek és kitérő választ adott, hogy azt mondta, hogy ez még nem végleges, tehát lehet ezen módosítani, hogy az egyéni választókerületekben mi én, mint egyén miért ne indulhatnék.

[00:21:01]Itt az a probléma, hogy akik ugye ott beülnek x évig listáról besétálnak anélkül, hogy megméretnék magukat.

[00:21:12]Nézd meg az összes KDMP-st, hogy akik tulajdonképpen ilyen fideszes terhók viszik be őket a parlamentbe.

[00:21:22]Üüm, ebben van logika.

[00:21:24]Na abban nincsen, hogy én ha egyénileg megnyertem kétszer a választot, mi ne induljak harmadszor is?

[00:21:31]Pláne, hogyha jó.

[00:21:31]Tehát nyilván ha valaki nyer, azért könnyen leet, hogy azért nyer, mert hát emlékezzünk Tóth Józsefrel 13 elt, akit polgármesternek is, országgyűlési képviselőnök, amikor még jelenhetett a kettő együtt zeneszóval megválasztották.

[00:21:46]Igen, mert őt találták a legjobbnak.

[00:21:47]És ez szerintem ez így rendben van.

[00:21:49]De a de a bocs, de de a fluktuáció az egy fontos ér, a az állandó bérfrissítés, az, hogy senki se csontosodjon bele a pozícióba, senki se tudja olyan klientúrát kiépíteni maga körül, ami ami már nem a közérdekeit nézi, hanem a a az ő vagy a szűk csoportja érdekeit.

[00:22:06]Tehát ebbe ebben van loika, de a világon ilyen ilyen nem szokott működni.

[00:22:10]Tehát tehát annak is biztos, hogy van valamilyen valamilyen oka, hogy ez hogy ez nem így alakult ki Hollandiában, vagy vagy mit tudom én, Finnországban, vagy pláne Amerikában, akkor 96 éves korban is megválasztanak egy képviselőt, hogyha ugye, de ez nem jó.

[00:22:27]És igazad van, hogy ez a megcsontosodás és hogy beleszokunk és itt ott vagyunk a mindig a hatalom közelében, ez nem jó.

[00:22:37]Magyarországon meg külön van egy pluszérvés.

[00:22:39]Magyar Péter gondolkodásában szerintem ez van, hogy ha egyszer kialakult tényleg egy maffiaállam, és ehhez a maffiához ezek a parlamenti képviselők szükségszerűen hozzátartoztak, ők voltak a főmaffiózó katonái, hát rajtuk keresztül intéződtek a dolgok, a korrupciós ügyletek is.

[00:22:57]Hát ezek voltak a kihelyezett emberek.

[00:23:00]Ezek intézték a dolgokat.

[00:23:02]Kisebb vagy nagyobb mértékben nem biztos, hogy mindenki, vagy tegyük föl, hogy nem mindenki, de mégiscsak ez volt Orbán Viktor hadserege.

[00:23:11]Ráadásul ezt a hadsereget személyesen választotta ki mindig.

[00:23:14]Ő mondta, te leszel itt, te leszel ott és így tovább.

[00:23:18]Úgyhogy ha kialakulhatott egy ilyenfjta hatalmi koncentráció, és ebben a hatalmi koncentrációban a képviselőknek markáns és fontos szerepük volt, akkor ne hagyjuk, hogy még egyszer megtörténhessen egy ilyen hatalmi hatalmi erőközpont kialakulás.

[00:23:37]Akadályozzuk meg ezt azzal is, hogy nem csak a miniszterelnököt ne lehessen két cikluson túlválasztani, hanem a képviselőket is.

[00:23:43]De ha végiggondolom azt, hogy na tegyük föl, 12 év után nem lehet, akkor a az utolsó négy évben a képviselők nyilván elkezdenek arra játszani, hogy hát én már nem maradhatok itt, akkor hol fogok, hol teremtem meg a magam helyét, hol fogok ilyen-olyan szívességeket tenni, vagy kérni, mert mégis csak élnem kell valahogy, és szívsebésznek nem mehetek vissza, de máshova talán igen.

[00:24:12]Vagyisz lopni fognak, mint az állat.

[00:24:14]Az utolsó tehát ez a korrupció melegág, vagy nem feltétlenül lopni, vagy vagy korrupálódni, de olyan értelemben igen, hogy amíg helyzetben van, azalatt próbál magának állást biztosítani.

[00:24:30]Az állásbiztosításhoz pedig egyfajta hála tartozik.

[00:24:33]Az akkor az már maga a korrupció jó öreg forgóajtórendszer, hogy itt kimegy, ott bejön, ott bemegy, itt kijön és és a régi kapcsolatait ki tudja használni vállalati célokra a lobbi érdekre, hogy Amerikában ez is volt, de megfordítom a bocsánat, megfordítom a dolgot, hogy hogy oké mondjuk a fideszes maffia állam leépítéséhez kell.

[00:24:56]Na de jó napot kívánok.

[00:24:58]Most ez a Óbaloldalinak bélyegzett egy csomó olyan baloldali képviselő van, aki végigmelózta ezt a 16 évet, hogy annyit, amennyit, mondjuk több ciklust.

[00:25:06]Szabó Timea, most a sokat emlegetett hatázi doktor úr, aki csuklik éppen kutyaműtés közöb, akit többször választotta it tehát olyan emberek is, akik akik akik hitelesek, tehát akikről egy árva büdös korrupciós ügy nem volt, végigdolgozták a közér satöbbi, satöbbi, és most nekik ajtót mutattak, hogy nem kell lesz.

[00:25:25]Miért nem?

[00:25:25]Nem lehet, nem egyszerűbb azt mondani, hogy aki korrupt, ugye, azt kinyomozzuk, lecsukjuk, aztán nyilván nem lesz képviselő.

[00:25:32]Mit meg a tisztelt állampolgárok bölcs belátására hagyjuk.

[00:25:37]Hm.

[00:25:38]Lehet mondani, sőt valószínűleg ez volna a helyesebb.

[00:25:40]Mégis azt mondom, hogy a mostani helyzetben, amikor van egy általános és eléggé felfokozott politikai elitellenesség, és ez alapvetően Fidesz elitellenesség, és ráadásul ez a szabály gyakorlatilag a következő egy évtizedben a fideszeseket érintené személy szerint is.

[00:25:59]Ezért a magyar társadalom azt mondja, igen, példát kell statuálni, meg kell mutatni nekik, hogy nem maradhatnak örökké ott, nem lophatnak, nem csalhatnak, nem hazudhatnak.

[00:26:10]folyton, de azért nem árt, ha valakik fölhívják a figyelmet arra, hogy nem biztos, hogy ez még valamire jó egyébként.

[00:26:17]Tehát az hagyjál, hogy az óbaloldali ózéki pártok helyett újaknak kell majd indulni négy év múlva új emberekkel.

[00:26:25]Na de hol vannak ezek?

[00:26:28]Majd majd talán lesz rák Magyar Péter hol volt?

[00:26:30]De de a de a a Fid Fidesz helyén is egy új képzelnek képzménynek kellni új emberekkel.

[00:26:38]Esetleg új gondolatokkal.

[00:26:38]Hát vagy új párt, mert az is lehet, hogy megszűnik az ő pártjuk is, és jön azon a helyen.

[00:26:44]Biztos lesz valami azon a helyen valahogy valakikkel.

[00:26:46]Jó, azt gondolom, hogy ez sokat fog alakulni még akkor is, ha esetleg elfogadnak egy ilyen változtatást, akkor is lehet, hogy a következő négy év alatt alakulni fog ez, mert a kétharmados többsége mindenhez meglesz, akár ahhoz is, hogy korrigáljon, hogy visszavegyen, hogy jó.

[00:27:05]Úgy látjuk, hogy ez nem feltétlenül jó.

[00:27:08]Nem azért, mert majd elkezdi érinteni a tiszásokat is, mert attól még messze lesznek, hanem mert úgy látjuk, hogy nem feltétlenül igazságos.

[00:27:14]Itt van, új alkotmányt fogadtunk el, új választási rendszert.

[00:27:19]Ha az új választási rendszer szerint különböző pártok fognak versenyni egymással, nem csak egy ilyen kétpárti rendszer lesz, mint eddig volt, vagy most van, akkor talán akkor talán jobb lesz, és lehet változtatni ezt.

[00:27:33]Jó, ott így elragadja gyújt a futurológia.

[00:27:34]jelzem, hogy az új választási rendszer még rohadtul nincs elfogadva, de mag ezt is meg kellett volna ezt ezt is meg kellett volna csinálni egy hónap alatt.

[00:27:41]Nem, nem, nem azt mondom, csak még nincs.

[00:27:44]Tehát, hogy azért nyugtával dicsérjük a napot kaptam egyébként a Tóka Gáborktól egy meghívót, hogy tehát ez a az értelmiségi kör el már arról szól, hogy hogy milyen legyen az új választási rendszer.

[00:27:57]Tehát elindul a gondolkodás, és ezt bele tudja kényszeríteni Magyar Pétert is, hogy ne az, mert ugye azt mondta korábban, hogy nincs az első 50, nincs az első 50-ben a a választási rend, de már az alkotmányozás kapcsán megemlítette, hogy de igen, lesz új választási rendszerés.

[00:28:14]Ebben is tud korrigálni egyébként, és ez így rendben is van, hogyha anny an annyi mindent kell eldönteni, de de speciál a választási rendszer az, hogy a köztársaság elnököt a parlament vagy a vagy a vagy a nép válassza, de ott van az az apróság, hogy hogy hívják az országot, ugye, mert mert mert magyar köztársaságot eltörölték, és most Magyarország és hogy törölték el egyik napról a másikra.

[00:28:38]Simán úgy döntött az Orbán, hogy most már nincsen magyar köztársaság.

[00:28:42]Igen, van Magyarország.

[00:28:42]Igen, igen.

[00:28:44]Na, ami nem köztársaság, de közár formája köztársaság, de nem így hívja.

[00:28:51]Régen királyság volt és nem volt király.

[00:28:53]Igen.

[00:28:54]Idióták tényleg tenger nélkülön tenger.

[00:28:56]Kitalálta egyébként az Orbán, hogy a nemzetközi versenyeken a magyar sportolók nem hangeri felirattal lesznek ott, hanem Magyarország, amit nem tudom, mi volt az értelmes.

[00:29:07]És akkor onnan kezdve így volt kötelező volt Magyarország felirattal megint.

[00:29:10]Gondolom történelmi okokban, mert hogy a Hungária az ugy egy ki külsős, de hát mi ugye magyaroknak neveztük magunkat.

[00:29:17]Tehát az a magyar vagyok, nem turista újsütetű megfogalmazásra.

[00:29:22]Emlékeztek ezekre a Fekete Alpon felhí?

[00:29:24]Magyar turista.

[00:29:27]Gyakorlatilag az magyar szélsőlyob szubkultúra dili nyója az ebből a pólóból indult el valamikor a 90-es évek közepén elején akkor csodálkoztam és akkor abból kezdett burjánzni az ócába lehetett kapni ilyeneket.

[00:29:39]Igen, igen, igen.

[00:29:39]Hol is vannak már ezek?

[00:29:41]No viszont azért ez a nagy elit lecserélgetés, csak halkan mondom, hogy nagyon tetszetős dolog, hogy el kell takarítani a régi elitet, csak sajnos a sajtó is ehhez tartozik.

[00:29:49]És most éppen mi kerülünk lapátra, csak tisztelettel jelzem a ez a logika kapcsán.

[00:29:53]Viszont mi azért lemászunk a lapától és valószínűleg azért köszönjük szépen a végén mi leszünk a söprű.

[00:30:00]viszont akik a nagyon is rákerülnek majd a lapátra, hát a nernek a tisztelt sajtója, akik hát most ugye a versenypiaca felé vethetnék ugye a tekintetüket, de nem, mert ugye Navracsics Tibor és Ferenc Jós szerintem kicsit és akkor ez lesz a kérdésem, ez provokáció volt a részükről ez a nyílt levél, mert azért nagyjából tudják, hogy hő Mészáros Lurism nagy túrót fog támogatni, sajtót.

[00:30:24]azt jó az nekem az a pénz vagy tényleg komolyan gondolják, hogy a nemzeti sajtújon, vagy a a nemzeti nagy tőkéseknek ez lopógépekbe.

[00:30:33]Miért miéretkezik meg Orbán ereje.

[00:30:36]Én visszaemlékszem, többször idéztem már egyébként annak idején a Népszabadságban jelent meg Vitézi Tamásnaktól egy interjú.

[00:30:44]Igen.

[00:30:47]Aki azt mondta annak, ez mi volt ugye valamikor, amikor ellenzékben volt talán a a Fidesz, tehát ez a 2002 utáni időszak, és azt mondta, hogy nekünk erkölcsi kötelessünk, mondta, mint jobboldali tőketulajdonos, hogy a jobboldali sajtót támogassuk és és tápoljuk.

[00:31:05]Tehát ebből indul ki most csak az a meglepő egyébként, hogy én azt gondoltam, hogy az a sok pénz, amit kiáramlott, az majd egyenesen táplálni fogja ezt a fajta sajtót, magyar nemzetet satöbbi, mert ugye egyes vélemkérdések szerint napi 70 millió is odaáramlott annak idején.

[00:31:28]figyelem napi 70 millió azért ki vette föl azt nem tudom mint ahogy azt se tudom hogy hogy hogyan lett veszteségből egy év alatt 1400 milliárd vagy mennyi vesztesége a nyereségesből egy év alatt egyes de hát ekkora különbséggel a a médiawks és abból kiderült hogy a maj körül személyi bérek vagy személyi kifizetések voltak hogy ezek aztán most kinek a felszólítására fognak Navracis Tiborc és Ferenc Orsi, aki eddig bírálatúja volt, hogy hát elős kérdőjeleim vannak.

[00:32:04]Ez ez ez Orbán Viktornak szól a a nyílt levél szerintem.

[00:32:11]Hát Viktor csinálj már valamit.

[00:32:11]Hát ez nem létezik, hogy itt most vége legyen a a jobboldali sajtónak.

[00:32:14]Orbán Viktorn meg se nyikont eb ezekből a kérdésekből olyan kérdés ugye tulajdonképpen mindenki azt feltételezte és valószínűleg ez is az igazság Orbán Viktor úgy építette ki ennek az úgynevezett nemzeti tőkének a rendszerét és úgy nevezte ki személyesen a tőkéseket hát neked adunk az állami vagyonból ilyen és ilyen trükkökkel ennyit te ezt fogod gondozni neked ez meg az a koncesszió neked ez meg az a nagy vállalat és akkor cserébe és lát is a bizonyítékot Simicska menesztése után, hogy hát le kellett adni a vagyon nagy részét, ugye.

[00:32:52]Tehát azt gondoltuk, hogy utána még inkább az ő kezében ez pontosul minden, mert még egy simicskával se kell megküzdenie, még le se kell őt győznie, merészáros Lőrinc majd szembe fog fordulni vele.

[00:33:03]Ugyan már.

[00:33:05]Tehát azt gondoltuk, ha vereséget szenved is, akkor majd tudja irányítani ezt a rengeteg 1000 milliárdot, hogy hát legalább a médiát tartsátok fönt, fiúk, még sok minden mást is, de én megmondom, hogy mit, hova és hogyan.

[00:33:19]Ehhez képest van mindenki meghökkenve, talán Nabra csöcsö is beleértve, hogy hogy a fenébe omlott össze néhány hét alatt az egész.

[00:33:29]Tessék mondani?

[00:33:30]Mi a következtetésed?

[00:33:30]Következtetésem az körülbelül az hát az egyik az, hogy ha val ha senki másnak nem szólhatna Orbán Viktor a saját vejének biztos mármint ez nem következtető a New Yorkba menekült veének azért Magyarországon van tulajdona és gondolom még még van bankszámlája is.

[00:33:49]Ez nem következtetés ez wishfood thinking vál valami akaratkivetítés következdi kapcsolatai vannak, hogy ide figyelj Pisti.

[00:33:56]Hát itt ez meg ez meg ez néhány évre szüksége van a te milliárdjaidra.

[00:34:02]Van-e légjbe aprítani?

[00:34:05]Egy de hogy mégsem teszi sem ezt, sem Lőrincnek nem szól, sem a többinek.

[00:34:11]Most jön a következtetés.

[00:34:11]Dobörgés.

[00:34:13]Igen.

[00:34:13]Valószínűleg attól tartanak, hogy jön a tisztítótűz.

[00:34:17]Mindenki ettől tart.

[00:34:17]Orbán is, Lőrinc is, István is, hogy ezek ránk fognak szállni.

[00:34:26]És mi most nem adhatjuk sem ezt a pénzt, és sem ide nem utalhatunk se semmit, mert még ezt is ránk fogják tolni, hogy ilyen meg ilyen dolgok történnek.

[00:34:34]És ezért minden szükség szükség szükségük van a médiára, tehát akármerről nézzük, a védekezéshez is szükségük van kérdőjel.

[00:34:42]Hát szerintem igen, de deát újságíró a a műsor címe, tehát hazabeszélek persze, de nem nincs de ránk nincs szüksége a Fidesznek.

[00:34:56]Nem úgy értem, Fidesznek szerintem rohadtul nincs szüksége.

[00:34:57]Senkinek nincs szüksége ránk.

[00:34:59]Persze, de Mészáros Lőrinc ajándékozta az egész médiawks a Kesmának.

[00:35:07]Ühüm.

[00:35:08]Az az egy komoly befektetés volt, amit egy elegáns mozdulattal nyilván saját maga döntött így, vagy Andival megbeszélték, és akkor ő ketten hát akkor nem akkor Beatrix kettes megbeszélték és fölajánlották, mert na a hülyék a tudod laknak.

[00:35:26]Aha.

[00:35:26]De nem lehet az egyébként, bocsánat, ezt akartam ez gyuró is már, hogy nem lehet az, hogy túlgondoltuk ezt az Orbán projektet, hogy valójában persze dobott ezeknek a nyomorultaknak egy csomó koncot meg mindent, és abból izé, de abb a pillanatban, hogy végetért a választás, egyszerűen nem fér hozzáők, ezek a csávók futnak a pénzükkel és egyszerűen Orbán úgy van vele, hogy hát bocsánat gyerekek, de nem tudlak titeket támogatni, mert nem hát a Mészosinc Simicska Lajosnak hívnák, akkor egyetértenék veled.

[00:35:49]Na de mész na de a mészáros, hogy ha mészálló rc elszabadul, fuhú akkor akkor nem is akkor nem tudom, mi történt az elmúlt 16 évben.

[00:36:00]Na még egy megoldás lehetséges, hogyha nem bíznak a visszatérésben, tehát hogy nem érdemes befektetni.

[00:36:04]2002-ben még érdemes volt befektetni, de most már nem érdemes vol.

[00:36:09]Hát egy kétharmados vereség volt, semmiféle igazi muníció.

[00:36:13]Tehát megint csak azt mondom, hogy egy olyan csapat, amelynek élharcosai között ilyenek vannak, mint Pócs János, Balla, melyik György?

[00:36:25]Balla György.

[00:36:26]Balla György.

[00:36:27]Tudom mit akar az Német Balázst akarod mondani?

[00:36:29]Német Balázst akarom mondani.

[00:36:29]Mondom is.

[00:36:32]Tehát a csak olyanok vannak, akik akiket Igen.

[00:36:36]Roncsderb és akiket nagyon könnyű lekezelni, mert butaságokat beszélnek folyamatosan.

[00:36:44]Tehát, hogy ez a Pócs Jánosnak ez az előadása arról, hogy én a telefontokomat néztem, és nem a telefon nem videóztam, és odaviszi a tele telefontokot, mintha nem lehetne leszedni a telefonról.

[00:36:57]Tehát tehát valami nagyon-nagyon alacsony színvonalon képviselnek.

[00:37:02]És ezek az élharcosaik most a ezek nem bíznak abban, hogy vissza tudnak jönni.

[00:37:08]mag legalábbis az a pénzt fontosabb itt az ember csak az pénzás gondoltam, hogy tisztítótűz mindegyik fél mindegyikük fél és nem fognak elköteleződni semmi mellett mindenki fut amerre lát hogy Nabracsic szólítsa, f, aki visszavonult a politikától szólítsa föl őket aktív ez pont mint ilyen siffer András, aki közölte, hogy én közéletes satöbbi.

[00:37:36]Ott így nem tudod benyomni úgy valamelyik ilyen kormányközeli tévét, hogy ne shiffer András ott így izé ossza az részt éppen.

[00:37:42]Szóval na igen, bocsánat nem tudok eh mit hozzáfűzni.

[00:37:46]Futnak amerre látnak és nem akarják beadni a pénzt, hanem mentik ahova lehet és lehet, hogy tudják, hogy már nem is lehet.

[00:37:54]É is látják, hogy Orbánból nem lehet többé miniszterelnök már jogilag sem.

[00:37:56]És a képviselők is előbb-utóbb el fogják veszíteni a a a lehetőségét annak, hogy újra induljanak a képviselőséget.

[00:38:03]Tehát igen, meg ne az ő számukra le leford, feltétek el Orbán szerepléseit.

[00:38:07]Én sajnos igen, mert mit tudom én, meleg van és nincs jobb dolgom, meg ezért fizettek eddig.

[00:38:15]Nem ejtette ki a száján azt a szót, hogy Fidesz az eltelt hetekben alig, vagy egyáltalán nem?

[00:38:19]Nem tudom.

[00:38:19]Figyeljetek, csak patriótákat emleget.

[00:38:21]Aha.

[00:38:21]Tehát azt a szót, hogy Fidesz Orbánáról nem hallottuk, csak patriótákról beszél minden esetben.

[00:38:30]És egyébként a sajtó kapcsán egyszer még ugye egyszer volt megkérdezték most aem bécs-ben ezt a nyomorú alkalom kiváló volt miniszterelnökünket, hogy hát mi a helyzet ez a nagy elbocsájtatosan nekem ahhoz kérem semmi közöm.

[00:38:42]Hát na nehogy nem, mert nem a ő a Mediaworks HRS-e.

[00:38:47]Viszont annyit mondott, hogy hát keresi magát jobboldali sa ajtó, például az Index és a TV2.

[00:38:52]Tehát magyaráz lesz nekik két médium, azt jó napot kívánok, nem esetleg?

[00:39:00]Hát hatékonyabbnak hatékonyabb a a tőkekoncentráció.

[00:39:02]A tőke most kiderült ebbe a kampányba, hogy rohadtul nem használt semmit a propaganda.

[00:39:06]Nem tudtak mit kezdeni.

[00:39:07]Magyar Péterre, töketlenek voltak, balfékek.

[00:39:10]Nekem hiányozni fog Nekem hiányozni fog a magyar nemzet a az újságos most kacaksz rajta.

[00:39:14]A az éllapom is hiányozni fog természetesen, de a magyar nemet is hiányozni fog.

[00:39:21]Szerintem az hozzátartozik nekem nekem a műfaj hiányzik.

[00:39:24]A magyar nemzet nem hiányzik.

[00:39:26]Az tényleg a a leggyomorfolgatóbb, legszennyebb lap létezák.

[00:39:33]Papír, mint nyomtatott sajtó.

[00:39:33]Ez még szeretném mondani még hiányzik a 21.

[00:39:39]századi Magyarországról 2026-ban is.

[00:39:42]És nem csak azért, mert Szlovákiában meg Ausztriában meg Horvátországban is vannak ilyenek, hanem azért, mert valamilyen módon lehet, hogy ez egy reménytelen nosztalgia is, lehet, hogy már csak a mi korunkbelieknek mond valamit, de az újságnak van még valami jelentése.

[00:40:00]Másképp olvasol egy újságot, mint akár a népszavát a az interneten.

[00:40:03]Tehát másképp jön össze, másképp rakod össze, másképp lapozod, másf máshogy kapod az információkat, mintha így így keresed.

[00:40:16]Úgyhogy ennek még volna létjogosultsága, és ilyen értelemben még a Navracsicnak is lehetne igaza, hogy nemzeti tőkések mentsétek meg ezt a szörnylapot, ezt a magyar nemzetet meg a többit.

[00:40:26]De azt mondom, hogy a másik oldalról is még kellene, hogy legyenek olyan tőkések, akik azt mondják, hogy néhány évet még adunk ennek a nyomtatott sajtónak.

[00:40:36]És nézzük meg Igen.

[00:40:43]Baloldali milliárdosokról beszél és akkor talán talán még az új médiatörvény alapján létrehozandó sajtóalap.

[00:40:53]Nem tudom, hogy képzelik el, és mennyi pénzzel és milyen felügyelettel, és kik fordulhatnak hozzá, de elvileg volna ott egy olyan lehetőség, hogy tartsuk meg a magyar kultúra és a magyar tájékoztatás szempontjából fontos lapokat, legalább néhány évig, aztán majd a piac kiforrja magát, ha reménytelen, ha az olvasók elfordulnak tőle, és mindenki a digitális vonalra megy át, akkor rendben van.

[00:41:18]Tel.

[00:41:18]Hát jó, te azt mondod, hogy legyen a közmédia része a nyomtatott lap.

[00:41:20]Hát legalább a közamennyire támogassa ezt is.

[00:41:25]De ugye az az ígéret egy normális ország.

[00:41:29]Normális ország plurális sajtó nélkül nincsen.

[00:41:31]És a plurális sajtóban benne van a jobboldali és a konzervatív és a horribit, még a szélső jobboldali is benne van.

[00:41:38]És lehetne benne liberális is, meg meg baloldali is.

[00:41:41]És akkor akkor lehet azt mondani, hogy mindenki megtalálja azt, amit keres a piacon.

[00:41:44]Na de hol az a piac?

[00:41:47]Hát érintettség okán erre nem tudunk nagyon reagálni.

[00:41:50]Ez egy kicsit fura, mert ugye a Péter is, Gábor is, mindenek a népszava volt főszerke, illetve jelenlegi volt főszerkesztő, én meg azóta is mind a kettőtök munkavállalója, serpálya satöbbi vagyok.

[00:42:02]Igen, ez ezek abszolút élő kérdések.

[00:42:05]Ugyanakkor most így magam ellen beszélek, hogy ellennetek, mindjárt hozzám vágjátok a böygrét, de ugye nyilván ennek a az a logika is érvényes.

[00:42:12]Hát éljen mindenki a piacból, döntse el a izé.

[00:42:14]De persze éjen mindenki a piac hol a piac, ha van a piac.

[00:42:16]Na de azért azt ne felejtsük el, hogy 16 év alatt mi történt ezzel a piaccal, akár a hirdetési piaccal, akár a az pénzek szempontjából a a piaccal.

[00:42:27]Tehát nem lehetett a piacról nem lehetett a piacról hirdetést behozni.

[00:42:32]Persze tudjuk, ismerjük már.

[00:42:34]Hát jó, de nem biztos, hogy a nézők ezt tudják.

[00:42:36]Persze.

[00:42:37]Na de holértó a magyar nemzetben sem voltak a piaci hirdetések.

[00:42:40]Nem ner hirdetések Orboszájba.

[00:42:40]De igen.

[00:42:45]Így van.

[00:42:45]Hova az a sok pénzt, ami ott volt?

[00:42:48]Hát nekem nem adták a szétsz, mert bicajon jöttem most is ide, úgyhogy ez egy ilyen nehézkes.

[00:42:52]Egyébként mire tippeltek?

[00:42:54]Tehát lesznek olyan nem egy annyi ennyit akartam mondani a te Orbán Viktor figyelésedhez.

[00:42:58]Igen, hogy nem mondta a Fideszt, ha ez igaz, én én most átnézegettem műsor előtt, és nem és hogy a patriótát sűrűn emleget azt, az biztos el tudom képzelni, hogy szépen leválik a Fideszről, hogy rájött arra, hogy ez egy vesz nem arra jött rá, hogy a saját neve a az elhasználódott brend, hanem azt gondolja, abban bízik, hogy csak a Fideszéen.

[00:43:23]és könnyen lehet, hogy megpróbál ávezni a Fideszről egy patrióta pártra, magyar patrióták pártja, és azt mondja, hogy na így újulunk meg.

[00:43:33]Belesimulunk a nagy európai új mainstreambbe, ez lesz a fősodor.

[00:43:37]Én vagyok az egyik meg tanácsokat.

[00:43:40]Komolyan pont az tudből, amit a Nabracs is szeretne, lehet, hogy engem támogatnak.

[00:43:48]Nem jobban egyébként úgy fogalmazott, hogy szeptemberben egy nagy patrióta tüntetés, ugye patrióta patrióta lehet, hogy eljátszik egy szót se szól, de szerintem bukta ez is.

[00:43:59]Csak mondom, hozzáteszem mindjárt.

[00:44:01]De lehet, hogy ez jár a fejében.

[00:44:04]Most el is vesztetted a tanácsadói állásat rögtön előre előre könnyen jött.

[00:44:10]könnyen.

[00:44:11]Igen, mer egyébként ha néztétek ezt a bécsi kiruccán, hogy gyakorlatilag az egy ilyen nem tudom szélsőos fási mutatót, hogy estrán műsor magát népszerűsítette a bécs derék nácinak a szemében.

[00:44:20]Ez a bécs az ilyen vonzóhely náciknak, nem?

[00:44:22]Ilyen fura ilyen kisugárzása lehet.

[00:44:25]Valaki átköltözött műkembe.

[00:44:25]Szóval Orbának a Orbán is még oda költözhet.

[00:44:30]Orbánnak az a tragédiája szerencsére nem a mi nem az övé.

[00:44:33]Igen.

[00:44:33]És közben Európának is bizonyos értelemben nagyon fenyegető tragédiája lehet, hogy egész Nyugat-Európában erősödik ez a szélső, jobboldali, nacionalista, bezárkózó, hagyományokra appelláló, idegenellenes és antidemokratikus vonulat.

[00:44:51]akár Ausztriában a szabadságpárt hát utcahosszal vezet a felmérésekben.

[00:45:00]Nagy-Britanniában éppen most bukott meg a munkáspárti miniszterelnök.

[00:45:02]Ott is egy ilyen jó, reméljük, hogy az föltámasztja majd.

[00:45:08]De a közvéleménykutatásokon igen, az ugyanilyen patrióta fárázs Franciaországban könnyen lehet, hogy a löppen vagy a n de ez nagyon furcsa, mert ugyanaz a hullám, amit Nyugat-Európában ennyire aggold aggodalommal nézünk, ugyanez a hullám buktatta meg Orbán Viktort.

[00:45:25]Az emberek elégedetlenek azzal, ahogy a dolgok mennek.

[00:45:29]tartanak a a világtól, félnek a covidtól, a háborútól, a gazdasági helyzettől, attól, hogy a mai fiataloknak már nem lesz olyan jó, mint az ezelőtt mit tudom én, 40 évvel fiataloknak volt, és és mindenhol váltják le a hatalomban lévőket, ahol demokraták voltak hatalmon, ott voltál akartak.

[00:45:51]Ugyanakkor azért egy dolog és most itt ilyen vigyázó szá korvát ilyen mindannyiatotokra vetem, hogy azért változik a külpolitikai, hogy is mondjam koordinátarendszer, mert ugye Donald Trumpnak azért minden jelek szerint novemberben kinéz egy jó kiadós elseggeredés ugye a félőidős választásokon, mintogy maga a republikánus Oroszország lefél, Ukrajna lassan átvette a kezdeményezést a frontvonalon és tényleg az látszik, hogy Trump is, for tehát a az egész orosz ilyen ilyen szélső, jobboldali, mint ilyen erőcentrum kezd láthatóan meggyengülni, a maga értelmiség kezd elfordulni Oroszországtól és az európai szélső jobb is.

[00:46:30]Tehát nem lehet, hogy a végén az lesz, hogy megérkezünk egy olyan világba, ahol ugyan lesz szélső jobb, mert tényleg az emberek elitelens érzetei baromi erősek, de az egy egészen más szélső jobb lesz, mint ami de az nem csak szélső jobb oldal, szélső bal oldal szélső Igen.

[00:46:44]Tehát elitellenes oldal, populista oldal, nevezzük aminek akarjuk, de az azért egy teljesen más lesz, mint ami az Orbán Viktor könnyes tekintetében van, mert ez ő egy régi típusú orosz vazallus szélsúlyóból.

[00:46:58]Orbánnak vége, szóval akármit gondol, akármit tervez, vége van.

[00:47:01]Nem ezzel itt Magyarországon már semmire nem megy.

[00:47:06]Vége biztosan eb ebben biztos vagyok.

[00:47:08]Nem egyszerű nem, mert lesz, mert lesznek fiatalabbak, tehetségesebbek.

[00:47:11]Nem tehetségesebbek, de energikusabbak.

[00:47:21]nézi, akik digitálisan is tudnak majd a közvéleménnyel beszélni és nem sajnálkozni, hogy nem tudtuk fölvenni itt a digitális harctéren a küzdelmet.

[00:47:32]Jó, hát persze nem tudták, de lesznek fiatalok ezzel azon az oldalon is biztos.

[00:47:37]De nem Orbán, de valaki azt egyszer magyarázzam el nekem sok sok mást ismer.

[00:47:39]Az egész ötlet egyébként, ha még ha már osoztad, az nevetséges komikus és abszolút idejét múlt volt, amit az Orbán ezekkel a digitális.

[00:47:50]Ezt akartam pont mondani, hogy most mi, hogyha 600-zal több lák van, akkor mi van?

[00:47:54]De nem csak az, hogy gyűlés fizikailag szervezett gyűlések.

[00:47:57]Igen.

[00:47:57]Hát ez pont ez a lényege, hogy hogy a digitális polgári köröknek az volt a fő eseménye, hogy fizikailag találkoztat.

[00:48:06]Ja.

[00:48:06]online-ból azonnal offline eseményt csinált, hogy gyertek, itt vagyunk digitálisan személyesen együtt.

[00:48:12]De aztán az a személyes mi az, hogy 20 mre ott a színpadon ott izé kaszál a csávó egy színpadon, közöttünk van valami 50 darab biztonság is meg tudom mi hozzás vagy a Magyar Péter lehetett odamenni, megfogdosni, fotózkodni és ami legfontosabb lehetett vele vitatkozni minden különösebb gond nélkül.

[00:48:30]Absolut.

[00:48:30]Na most az Orbán élvezte is ezeket a de ő ráadásul egyébként jól kombinálta a kettőt, tehát nagyon jól használta a közösségi médiát és használta folyamatosan az első és mai napig is ezt teszi.

[00:48:42]Múltkor beszéltünk róla, tulajdonképpen zárójelbe teszi a mi újságírói munkánkat a folyamatos közvetítésekkel és jelenléttel és és interjúkkal.

[00:48:53]És emelletté csinálta a fizikai jelenlétet is, elment, ahogy mondja, 700 településre, hívta magával az embereket és vándorútra Erdélybe, tehát hogy mind a kettőben újított és ott volt és odafigyeltek rá, hogy aztán ez megint mi hogyan fog alakulni majd azt, mondja majd újra elindul országjárásra biztos fontos lesz.

[00:49:17]És és tehát a kett tessék mikor indul azt azt mondta, hogy valamikor augusztusban és már lemaradtam akkor ezért ugye azt ne feledjük, hogy Tóth Péter miőtt távozott volna aztán persze nem távozott, mert szegényt visszahúzták titkosszolgálati államtitkárnak.

[00:49:29]Szegény csak ám nemzetbiztonsági főtanácsadó a bocsánat nemzetbiztonsági főtanácsadók majdnem ugyanaz mindegy.

[00:49:36]Titkos szolgál gumitalpúak a lényegesebb az az, hogy azt azt hát a rendőrsargón így hívják őket gumalpúak.

[00:49:43]Csak ebből lehet következni, hogy mennyire szeretik őket a rendőrök és viccavza.

[00:49:46]Na ami a lényegesebb az az, hogy a Tóth Péternek ez volt a nagy öröksége, hogy hát mindenképpen az országjárásra szükség van, mer a tiszeszigetekre.

[00:49:54]Ezt semmiképpen nem szabad elengedni, Péter magad miatt is, mert úgy karba tartanak téged pszichésen, de tényleg azért hogy meglő a közvetlen kapcsolat a közösséggel.

[00:50:03]Szóval akkor augusztusban nekiindul a jó ember is.

[00:50:07]Úgy emlékszem, hogy augusztuszt mondott.

[00:50:08]Igen.

[00:50:09]Na az érdekes lesz majd akkor ennél.

[00:50:09]De egyébként nekem nagyon de egyébként tulajdonképpen muszáj neki tehát ezek után egy ilyen két éves kampány után miniszterelnökként ezt az imageet levetni magáról ez ez hiba volna tehát óriási persze hiba is volna és nem is akarja szerintem ez neki belülről jön egy szólál neki másrészt a dolog teljesen bevált tehát nincsen sem a tiszának az újdonság szerés vannak tényleg egy mozgalom ami nem csak úgy létezik papíron meg nem egy ilyen idejük óráig mozg volt, mint a polgári körök, amiket gyakorlatilag egy vagy másfél év alatt úgy le is dobták magukról a füeszé.

[00:50:46]De egész hihetetlen tempót diktál, és ennek csak egy része az, hogy elmegy a elmegy majd nem tudom hova, milyen országjárásokra el fog menni, de hogy például tegnap a parlamentben mond egy egy órás beszédet, tisztítótüzes, kozanosztrás, mi minden volt benne, tényleg egy órát és csak nyomta, nyomta, nyomta, majd utána tartott egy több mint egy órás sajtóértetet.

[00:51:10]majd azt mondta, hogy bocsánat, most már mennem kell, mert megyek a 444-hez.

[00:51:16]Adott egy egy órás TV interjút, vagy videóinterjút a 44-nek, majd utána mit csinált?

[00:51:20]Fogta magát és elment az ATV egyenes beszédjébe.

[00:51:23]Ki a bánat tudja ezt utána csinálni?

[00:51:26]Hát Orbán Viktor, ha Lázár János, ha doppingol, akkor se tudja.

[00:51:30]Szóval János, na de azt nem tudom, ha lesz lesz egy kihívója, az meddig fog gyalogolni?

[00:51:38]Vagy ez lesz a választás versenyek ilyen lépésszámlálót szerelnek a jelöltökre, ki bírja tovább és ki mennyi kalóriát égetett el a végén megnézzük a választásokat, hogy ki ki égetettel több kalóriát, elvicceljük az adást.

[00:51:49]Elnézés de egyelőre az ország elégedettnek látszik ezzel, ami történik.

[00:51:55]A parlamenttel is, a az alkotmánymódosításokkal is, a a a rengeteg szereplésével a a az új miniszterelnöknek.

[00:52:05]Egyelőre a dolog működik, hogy aztán hogy aztán ez egy ez egy örök recept és és 99 éves korában is ilyen népszerű lesz ezt ezt nem tudom meg.

[00:52:15]Az biztos, hogy Magyar Péternek a csirkövére annyi lesz fölírva az, hogy kimelóztamát, hogy kéne miért de de már erre is gondoltam, hogy most 45 két négy éves, mondjuk két- négy éves ciklus után még mindig csak 53 lesz.

[00:52:31]53.

[00:52:31]Hát nana, hát Golden ezt mondjuk ugyanaz a probléma, mint az amerikai elnököknél, ahol szintén két ciklusra van korlátozva.

[00:52:38]Ott volt egy, ott volt egy Bill Clinton, ott volt egy Barack Obama.

[00:52:44]Igen, de azok azért megélnek abból, hogy nem is a megélhetés.

[00:52:46]Én azt az embert képzelem magam mellé, aki úgy érzi, hogy tele vagyok tettvággyal, tele vagyok tudással, tapasztalattal, nagy rengeteg dolgot tudnék még csinálni és erre menjek előadásokat tartani, meg jótékonyság, meg esetleg tanácsomat ké könyveket.

[00:53:04]Most telepedett le, mai nap derült ki Gyurcsány felett letelepedett Nógrád megyébe.

[00:53:10]Nem fog, fog fog fog, bocsánat fog.

[00:53:12]De azért már fotózkodott az ecsegiát polgármesterasszonya, tehát már ez hivatalos tulajdonképpen.

[00:53:19]Hát vent egy házat.

[00:53:19]Igen, vett egy házat.

[00:53:20]Na Gyuri, ne hozd már zavarba.

[00:53:22]Az már letelepedés a mi köcsén letelepedett.

[00:53:25]Vár kapott engedélyt az önkormányzattól az új törvények alapján.

[00:53:33]Önazonossági törvény.

[00:53:36]Igen.

[00:53:37]Így le kellett tűnni.

[00:53:37]Mit tudeng nagrés akkor még mielőtt vagy még esetleg ki kellett csengetni még 500000 Ft-ot a lehető megoldotta a Gyulsány fr az 500000 mindesetre az ecsegi polgármester asszony ott volt mellette tehát feltétlenül hogy áteresztették a honossági vizsgát egyébként lehet hogy az nem is önkorlátozat Magyar Pétert egyszerűen 54 évesen még illetve terjé van szeretne kicsit élni és nem csak azzal foglalkozni hogy az adórendszer egyébként Német Mikos is elment egy kis falub és és nem is nem is tért úgy vissza, hogy hogy ő szerepelni akart volna volna tehát adjuk meg a lehetőség gyorsan elmehet egy ilyen vezető politikus különböző nemzetközi állásokban azért van erre példa Magyar Péter diplomataként kezdte úgyhogy miért ne folytathatná sokkal magasabb szinten tehát nem kell őt sajnálni már előre hogy mi lesz nyolc év múlva csak azért érdekes hát a másik meg a jó példának Orbán Viktor hogy hová torzult ez a csávó a 16 éves ilyen kényszerállása során tehát hogy mondjuk ha mást nem megfordítva igencsak riasztóy az a valaha ilyen acélos csatáról egy ilyen borzalmas tényleg ilyen esztrád műsor, ilyen ilyen neonáci esztrád műsort tartó ilyen ilyen kétlánó járófásimulató lett, vagy nem tudom, hogy fogalmazzam meg szépen ezt a dolgot.

[00:54:49]Nem sikerült szépen megfogalmaznom ezt a dolgot.

[00:54:51]Ennél csak közben így az órára pislantottam, mer hogy nem élő az adásunk, hanem ezt most felvételről megy.

[00:54:57]Ne kérdezzétek, hogy miért, de a szentséges algoritmus így döntött.

[00:55:01]Úgyhogy lassan azért már én érzékelem, hogy már itt lejár a műsoridő és a kedves kollégák pedig mennének haza focimeccset nézni, ha jól sejtem.

[00:55:09]Péterzöges tekintete ilyenkor bel hírbe hozod a kollégákat.

[00:55:11]Mi?

[00:55:13]Hát ő folyamatosan.

[00:55:13]Hát ez a szakmánk.

[00:55:15]Újságrök hírbe hozzuk önöket.

[00:55:15]Hm.

[00:55:15]Ez lesz majd a izénk, a sloganünk.

[00:55:20]Na úgyhogy lassan azért elköszönünk.

[00:55:23]Pedig még lett volna amit kibeszélni meg fikázódni.

[00:55:25]Például azon a rufválintéknak újabb két hónapja arra, hogy a nemzeti vagyon visszaszerzési hivatal felálljon.

[00:55:35]Gyorsítsatok vissza, merthogy végén nem lesz mit visszaszerezni.

[00:55:38]Ez apró kis egyszer egyszer azt mondjuk, hogy gyorsítsatok másokszor, máskor meg azt mondjuk, hogy ne kapkodjatok.

[00:55:45]Mi a fené csináljuk?

[00:55:47]Igen.

[00:55:47]Médiatörvénnyel ne kapkodjatok.

[00:55:49]Igen, értem.

[00:55:49]vagyonvisszaszerzés, lecsukások, izé, de a vagyon de hogy a vagyon visszaszerzés dolog az nagyon érdekes, mert ugye látnánk már többször fölmerült, hogy hogy miért nem csinálnak egy saját korrupcionális ügyészséget, hogy Romániában az milyen jól bevárt.

[00:56:05]Meg euróbá is ezen hápogok egy ideig.

[00:56:07]Igen.

[00:56:08]És és létrehozzák, csak úgy hívják, hogy vagyon visszaszerzési hivatal.

[00:56:12]Na várjál, annak mind vannak ügyőzi ok?

[00:56:15]Vannak, vannak egyesek szerint éppen ez a baj, hogy vannak józói váltelési vált képviselet egy csomó olyan csomó olyan jogot magyar Péter nézi a klick TV, csak azért mert erről csincsogtunk az eltelt hetekben.

[00:56:29]Ahogy a bárándi Péterrel is erő és a bárandi azt mondta, hogy nem kell.

[00:56:31]Na tessék.

[00:56:32]Magyar Péter eldöntötte úgyhogy Ruf Bálinték kapnak jó köreket.

[00:56:35]Viszont még úgy eltart egy kis ideig, mire föláll a hivatal.

[00:56:39]Csak lássunk már néhány ilyen féles főkuty hát igen, mert ugye hiányulják és mi is hiányoljuk a nagy vadakat bizonyám azt már annak idején megértem tudt rogá viszont er a nagyakról jutt eszembe hogy ma besétált a parlavendre szártó Péter jaj micsoda meghatódás le jó szépen le volt barnulva én néztem is az orosz tajgán ilyen erős a napsütés hol van a kikötő a parlamentb sz szia szátok Péter hiányát lehet a betegségével magyarázni csak megjegyzem Igen.

[00:57:09]Beszélt arról, hogy van valami betegség.

[00:57:11]Lehet, hogy ez jó.

[00:57:12]Szóval adjuk meg a lehetőségt.

[00:57:14]Így van.

[00:57:14]Hát Péter jobbulást legyünk jó indulatúak természetesen.

[00:57:18]Igen.

[00:57:18]Igen.

[00:57:18]Jobbulást kívánunk mi az újságírók és a magyar kémelhárító teljes közössége nevében.

[00:57:24]Csak annyit, hogy kit kéne börtönbe, útba börtönbe.

[00:57:27]Azért azzal kezdtük, hogy a Nemzeti Kulturális Alap ügyében bevitték például Bús Balázs volt polgármester NK alelnök.

[00:57:34]Igen, ezek az egyszerű ügyek, mert ez az elmúlt hónapokban történt, és nyilvánvaló törvénysértés és visszaélés és lehetett tudni, hogy mennyi pénz kinek és már fizetik is vissza.

[00:57:51]Tehát ott minden gyakorlatilag egyben van.

[00:57:52]Nem kell sokat feljebb céloztunk korábban, mert azt gondoltuk, hogy ez az amit a leg Igen.

[00:58:02]Ezért került szóba Hankó Balázs volt miniszterneve és lehet, hogy könnyen eljutnak már odáig is, hiszen ez egy könnéen összerakható történet.

[00:58:09]A többi nyilván sokkal több időt igény.

[00:58:14]Jól van.

[00:58:14]Én ezt megígértem, hogy Rogánt beviszik, akkor ingyen tudósítok.

[00:58:15]Nem kérek napi díjat érte, úgyhogy ezt azóta is fenntartom.

[00:58:19]És kiterjesztem még vagy két tucat emberre.

[00:58:21]Na és akkor tényleg elbúcsúzunk.

[00:58:23]Itt volt Német Péter, Horvát Gábor, Bolgár György, a nemzetiségi kommandó és akkor én pedig Badka Zoltán voltam.

[00:58:30]Legyetek velünk itt a jövő héten is.

[00:58:32]Itt lefelé mutatok a nem a cipőtalpamra, mer néhány etiket huszár megjegyezte, hogy mutogattam a cipőtalpamat.

[00:58:38]Elnézést, nem szándékos volt, csak belelátszott a kamerába.

[00:58:42]Szóval errefelé, amerre mutatok, tudjátok támogatni a klitziót, meg úgy egyáltalán a munkánkat.

[00:58:47]Egyébb iránt pedig igyatok sokat vizet ebben a rohadt forróságban, merthogy az aztán van vörös hőségriasztás van.

[00:58:55]Úgyhogy éljétek túl ezt a hetet is ebbe a rohadt melegbe és gyertek vissza jövő héten is, mert lesz jelek szintén elmarad az Uborkazon.

[00:59:03]A magyarék olyan tempót diktálnak, hogy 16 darab újságíró klubot meg tudnánk, vagy újságíró műsort meg tudnánk tölteni Mondókával, ugye elftársak egyetértünk.

[00:59:14]Igen.

[00:59:14]Hát akkor Dasvidan.

[00:59:14]Sziasztok.