KlikkTV 30:45

Aranyosi Péter: Szívemből gyűlölöm a NER-t

belpolitikapropagandalejáratókampánytisza pártközélet
Irányultság: LiberálisKötődés: Ellenzéki
Aranyosi Péter: Szívemből gyűlölöm a NER-t
tl;dr
  • Aranyosi történelmi pillanatként írja le a jelenkort: a világrend többpólusúvá válik, a frontvonalak káoszak, és Magyarországon a választás után nagy átrendeződés zajlik.
  • A humorista szerint a Fidesz monolit tömbje hihetetlen gyorsasággal esett szét; a Tisza Pártot népfrontként látja, ami idővel többpárti demokráciává alakulhat.
  • Hajdúszoboszlón civil aktivisták előtt lépett fel barátságból, de leszögezte: parlamenti képviselő hatalmi emberének rendezvényén többé nem vállal ingyenes fellépést.
  • „Az én feladatom… a hatalommal packázunk. És én… arról fogok beszélni, hogy a királyról nincs új ruha, vagy csupasz a király." – Aranyosi Péter

  • Karaktergyilkosság áldozata lett, mert bírálta a rendszert; egy körülbelül százfős csoport hamis profilokon terjesztett hazugságokat, amit fasiszta módszernek nevez.
  • Bocsánatkérése után is öt napig támadták előre legyártott cikkekkel; a támadások az első három éjszakán altatókhoz, felesége külföldre költözést fontolgatott.
  • A propaganda-médiumok az adóforintok megszűntével egy hónap alatt eltűnnek; a független sajtót vásárlással támogatja, és sajtóalap létrehozását javasolja.
  • Avasi lakótelepi gyerekként lobbanékony típus; a Kossuth téri incidenst azzal magyarázza, hogy a riporter szabálytalanul, anyját szidalmazva közelített hozzá.
  • Míg régen az eszével nem szerette a régi rendszert, most a szívével gyűlöli; nagyapja 56-os múltját felidézve a 16 év traumájának feldolgozása évtizedekig tarthat.
Részletes összefoglaló megjelenítése

A jelenlegi történelmi pillanatról

Aranyosi Péter szerint egyértelműen történelmi időket élünk. Említést tett arról, hogy fia az érettségin Kossuth Lajos ceglédi beszédét elemezte, és bár írásban nem találta túl izgalmasnak, megjegyezte, hogy Puzsér Árpád tüntetésen vagy koncerten elmondott beszéde „történelmi beszéd volt” – a tanuló erre ötöst kapott.

A humorista szerint a világban is nagy változások zajlanak: a régi világrend szétesőben van, egy új, többpólusú világrend van kialakulóban, amit az idősebb generáció nehezen tud feldolgozni. A frontvonalak nem olyan egyértelműek, mint a hidegháború idején – bizonyos ügyekben egyesek egyik, más ügyekben másik oldalon állnak. Ezt a káoszt nehéz megszokni.

Magyarországon belül az április 12-i választások után hatalmas átrendeződés történt. Aranyosi maga nem volt az utcán, otthon nézte az eseményeket barátaival, vörösbor mellett.

A választás éjszakája a családban

Két fia közül a kisebbik nagyon lelkesen jött haza az eredmények láttán. A nagyobbik azonban a Fidesz eredményváróján dolgozott büfésként – Aranyosi kiemelte, hogy nem politikai meggyőződésből, hanem az egyetem melletti munkalehetőség miatt. A fiú megbízatása szigorú szabályokkal járt: nem használhatta a telefonját, így nem is tudott üzenetet küldeni.

A fia által mesélt részletekről Aranyosi nem kívánt beszámolni, mondván, azok annyira kicsinyes, „piti” dolgok voltak, hogy nem érdemes elmondani őket.

Amikor kiderült a Tisza Párt győzelme, otthon nagy volt az öröm:

„Én le voltam bénulva, le voltam lassulva. A lányok hol sírtak, hol tapsoltak. A férfi kollégák morogtak, és hogy nem hittük el, nem hittük el, nem hittük el." *

Aranyosi még ma sem igazán hiszi el, hogy egy ilyen monolit tömb szét tudott esni, és ilyen hihetetlen gyorsasággal szétesik.

A Fidesz rendszerének összeomlásáról

Arra a kérdésre, hogy totálisan szét van-e esve a régi rendszer, és évek alatt össze lehet-e szedni, Aranyosi azt felelte: a Tisza Párt is fog hibákat elkövetni. A pártot népfrontnak, egységpártnak nevezte, és reményét fejezte ki, hogy idővel szétesik különböző pártokra, amelyek mind demokráciát gondolnak, de másképp. Ebből végül többpárti világ alakulhat ki, ahol valóban gyakorolják a demokráciát. Az eddigi rendszert egypártrendszernek nevezte, amit „Orbán és Gyurcsány” hozott rájuk.

„Ez most egy egypárt rendszer. Hát ezt hozta ránk a Orbán Gyurcsány." *

Humorista a változó politikai környezetben: a hajdúszoboszlói fellépés

Aranyosit felhívták, hogy lépjen fel gázsi nélkül Ruszin-Szendi Romulusznak egy olyan rendezvényén, ahol a Tisza Párt aktivistáinak mondtak köszönetet. A humorista elment Hajdúszoboszlóra, ahol tiszás pólós aktivisták előtt lépett fel.

A színpadon nyíltan elmondta az egybegyűlteknek, hogy azért jött el, mert Ruszin-Szendi Romulusz ekkor még civil volt:

„Rumunusz, én eljöttem, mert most te civil vagy. Effektíve még nem vagy senki. Holnaptól te már parlamenti képviselő leszel. Holnaptól én már nem fogok eljönni, mert te már a hatalomnak vagy az embere." *

Hozzátette: ha később egy bálba hívják, hogy szórakoztassa a képviselőket pénzért, akkor szívesen elmegy, de ez volt az első és utolsó alkalom, amikor barátságból tette ezt.

Beszámolt arról is, hogy mit mondott a tömegnek: a fia április 12-én azzal jött haza, hogy „ezeket elzavartuk”, és hozzátette: „Ha ezek is hülyék lesznek, ezeket is el fogjuk zavarni.” Aranyosi hangsúlyozta, hogy ezt a gyerek mondta, de a lényeg, hogy 16 év után sikerült elzavarni a régieket, és ha az új hatalom nem viselkedik megfelelően, őket is el fogják zavarni – de majd csak további 16 év után.

A humorista feladata az új rendszerben

Aranyosi világosan kifejtette, mit tart a humorista szerepének:

„Az én feladatom mindig a hatalomnak a... az én dolgom mindig egy humoristának, a hatalommal packázunk. És én nem arról fogok beszélni, hogy hogy néz ki az ajtónálló a színdarabban, hanem arról fogok beszélni, hogy a királyról nincs új ruha, vagy csupasz a király." *

Arra a kérdésre, hogy mennyi ruha van a királyon, azt felelte: „Most még csak duma van rajta.” Ugyanakkor megjegyezte, hogy a tegnapi bejelentések – a „vérengzés” – egy érdekes irányt mutatnak. Elárulta, hogy már meg is van az első magyar péteres poénja, amit a színpadon el is mondott Magyar Péterről.

A viccelődés határairól: zebrák és pedofil ügyek

Korábbi kijelentését, miszerint a zebrával tud viccelni, Semjén Zsolttal viszont nem, Aranyosi így magyarázta: a zebra létezik – látták, fényképezték, állítólag meg is ették, részletkérdés. Ezzel szemben a Semjén Zsoltot érintő vádakról (a gyerekmolesztálási ügyről) nem lehet tudni, hogy igazak-e, ezért nem viccel vele.

„Azért nem, mert a zebra van. Hiába volt DPK, hogy nincs zebra, de a zebra van. Láttuk, fényképeztük, állítólag meg is ették. Részletkérdés. Az, hogy Semén Zsolt tett vagy nem tett valamit, azzal én nem tudok viccelni, mert az lehet, hogy nem is igaz." *

Határozott álláspontja szerint egy gyerekmolesztálási ügy már határ – azzal nem viccel, mert ha az igaz, akkor pláne nem, ha viszont nem igaz, akkor sem. Örök példája Örkény István Pisti a vérzivatarban című műve, ahol a Dunába lövéssel viccelni lehetett, mert az megtörtént – ez az óriási különbség. A valósággal lehet viccelni, a feltételezésekkel nem.

A karaktergyilkossági kampányról

Aranyosi elmondta, hogy a „baja” nem egy Partizán-interjúból, hanem abból lett, hogy több tévéműsorban elmondta, nem szimpatizál az akkori rendszerrel, illetve a Sóder Klub című műsorban kijelentette: „itt kétharmaddal kifosztották az országot, nem fegyverrel, nem feszítővassal, hanem kétharmaddal loptak el 650 milliárd forintot”. Ez nem tetszett a hatalomnak.

Aranyosi szerint ami történt, az karaktergyilkosság volt. Barátja révén előre tudta, hogy mi készül: egy körülbelül százfős „fasisztabrigád” foglalkozott ilyen karaktergyilkosságokkal, akik anyagokat gyűjtöttek és hamis Facebook-profilokon terjesztették a hazugságokat. A humorista nem átallja fasisztának nevezni azt, amit műveltek:

„Én annak nevezem őket, amit műveltek. Az a fasizmus. Az a fasizmus, mert erőből éltek vissza. Ez a diktatúra." *

Párhuzamot vont a korabeli boltok előtt tiltakozó barna egyenruhásokkal, akik táblával a kezükben állták el a vásárlók útját.

A bocsánatkérés dilemmája

Aranyosi megosztotta, hogy a botrány idején több embert is megkérdezett, mit tegyen. A válaszok megoszlottak: egyesek szerint kérjen elnézést, mások szerint ne, mert politikai támadásról van szó. Végül Litkai Gergely, a Dumaszínház vezetője kérte, hogy kérjen elnézést, és bár barátja figyelmeztette, hogy ennek nincs értelme, mert „ez egy ipar”, Aranyosi megtette.

A bocsánatkérés után azonban még öt napig folytatódtak a támadások – az előre legyártott cikkeket egyszerűen nem állították le. Másokkal is hasonló történt: Azariával, Ónodi Eszterrel, Majkával, Puzsérral, vagyis ez egy „ipari méretű fasizmus” volt.

„Megvolt a bocsánatkérés, és még öt napig az ment, hogy Aranyosi Péter nem kér bocsánatot, azért, mert be voltak tárazva ezek a cikkek." *

A támadások személyes hatása

Az első három éjszaka nem aludt, altatót kellett szednie. A feleségét sokkal jobban megviselte – ő el is olvasta a cikkeket –, és azt mondta, költözzenek külföldre. Aranyosi megfogadta Dombóvári kollégája tanácsát: kikapcsolta a telefont, és onnantól kezdve „kisütött a nap”.

„Őt nagyon megviselte, ugyanis ő elolvasta ezeket a cikkeket. Nekem azt mondta Dombóvári kolléga, hogy az internetes cikkek ellen végtelen egyszerű a védekezés: ki kell kapcsolni a telefont. És kikapcsoltam a telefont, és onnantól kezdve kisütött a nap." *

A Kossuth téri incidens: fenékmegfogós ügy

Aranyosi elmondta a saját verzióját a hírhedt fenékmegfogós esetről. Nem volt a tüntetésen, csupán kikísérte a családját és a barátait a helyszínre, és amikor rohant pisilni, egy férfi keresztezte az útját és szidni kezdte az édesanyját.

Részletesen kifejtette, miért tartja elfogadhatatlannak a történteket: ha valaki riporterként akar megszólítani valakit, akkor szembe kell állnia vele, bemutatkoznia, elmondania, honnan jött és engedélyt kérnie az interjúra. Aki oldalról jön és szidalmazni kezdi, az egy „útonálló”, aki pedig túl közel lép és beáll a személyes aurájába, azzal kapcsolatban a borsodi reflexei lépnek működésbe: valaki, aki ilyen közel jön, vagy lopni akar, vagy le akar szúrni.

A beszámoló szerint az illető azt kérdezte: „Édesanyád miért akarja felrobbantani Orbán Viktort?” Aranyosi hangsúlyozta, hogy ez egy poén volt – ha ezt valaki nem poénként kezeli, hanem valóságként állítja be, az hazugság, és ezzel a riporter az édesanyját a szájára vette. Márpedig „nekünk borsodiaknak nagyon furcsa, de mi nem szeretjük ezt.”

„Ha odajön hozzám, mert ő tart valakinek engem, akkor ő először elém áll, beköszön. Szemtől szembe köszön nekem, bemutatkozik, elmondja, hogy honnan jött, szeretnék érni kettő percemet, és megkérdez valamit, ha én azt mondom, hogy igen. Tehát ezt hívják riporternek valamifajta szakmaiságba." *

Borsodi gyökerek és indulatkezelés

Aranyosi megerősítette, hogy lobbanékony ember, aki vitákban nagyon agilisan és agresszívan képviseli az igazát. Üvöltős típusnak tartja magát, éppen ezért inkább mást kér meg, hogy az ügyében tárgyaljon. Gyerekkorában – avasi lakótelepi gyerekként – rendszeresek voltak a verekedések, de felnőttként már régen nem történt igazi összetűzés. Arra a kérdésre, hogy a tévénézés felmérgeli-e, azt felelte: igen, de az nem személyében érinti.

A botránya kapcsán ironikusan megjegyezte: az érintett csatorna azóta megszűnt, a főnökök pedig „a börtönnel néznek farkasszemet”, miközben ő még mindig itt van.

A propaganda-médiabirodalom összeomlásáról

Aranyosi szerint évekkel ezelőtt is azt mondta: az állami támogatás megszűnésének pillanatában ezek a médiumok eltűnnek. Ez most be is igazolódik – a Mediaworks égisze alatt működő lapok az adóforintokból működtek, és amint ez a pénz elfogy, egy hónap alatt megszűnnek.

„Az én adóforintjaimból, az én adóforintjaimból nekem hazudtak és engem szidtak. Tehát abban a pillanatban, hogy az állami támogatás megszűnt, abban a pillanatban ezek a médiumok eltűntek." *

A benne dolgozókról azt mondta: érti, hogy meg kellett élniük, nem lehet mindenki Majka, Gálvölgyi János vagy Kern András. De vannak arányok – idézte Bödőcs kollégáját, aki szerint „ezeknek a gerincet a Haribo szállítja”.

Pozitív példaként említette Ferenczi Orsolyát, aki egy interjúban elmondta: lelkiismereti okokból megtagadta, hogy kitegyen egy videót, amelyben egy kisfiút lőttek le az apja pisztolyával – Aranyosi szerint más is megcsinálhatta volna ezt.

A független sajtó helyzete

Aranyosi sajnálja, hogy a Népszava és a Magyar Nemzet is bajban van. A Magyar Nemzet hetilappá válik. Szerinte a probléma gyökere, hogy továbbra sem a piac diktál. Vásárolja a Magyar Narancsot és a Magyar Hangot, hogy támogassa őket. Felvetette egy sajtóalap ötletét, amely nézettség és olvasottság alapján támogatná a lapokat, hasonlóan a múzeumokhoz és színházakhoz.

A Magyar Hang példáját hozta fel pozitívumként: a Magyar Nemzettől kirúgott, sajtótájékoztatókra be nem engedett újságírók összeálltak, hónapokig nem kaptak fizetést, mégis megcsinálták a maguk erejéből – és most 11 000 példányban kel el a lap. Tompos Ádám és Pisti jól írnak, a színvonal meghozta gyümölcsét.

„Összeálltak, hónapokig nem kaptak fizetést és reménykedtek abban, hogy a minőség, amit ők képviselnek, az majd elhozza a rózsáját, a bimbóját." *

A trauma feldolgozása és a jövő

Aranyosi nagyapja 56-os volt, akit a rendszer börtönbe vitt, és a későbbiekben minden ünnepkor begyűjtötték. A nagyapa életében annyit ült, hogy profi snapszeros lett. Harminc-negyven évvel az események után is zavarta a történtek – ezt a példát hozta fel arra, hogy az elmúlt 16 év traumáit milyen nehéz lesz feldolgozni.

Az 56-os tapasztalatok családjában is tovább élnek: anyukája tanítója azt üzente: szóljon a nagypapának, mert őt is vitték a börtönbe.

Garibaldi példájával érzékeltette a rendszerváltás dinamikáját: amikor partra szállt, 1160 katonája volt, tíz évvel később, a veteránok római felvonulásakor pedig már 16 000-en voltak. Most mindenki tiszásnak vallja magát, mindenki utólag belülről bomlasztotta a rendszert – jön az az időszak, amikor mindenki azt mondja: „én már milyen régen megmondtam”.

Aranyosi őszintén beszélt saját érzéseiről: előfordul, hogy magában beszélve szidja a régi rendszer képviselőit, és ez a feleségén is meglátszik – mindenre ugrik. Míg korábban az eszével nem szerette őket, most már a szívével gyűlöli.

„Az az érdekes, hogy tudod, hogy régen ezt a bandát az eszemmel nem szerettem. Most már a szívemmel gyűlölöm." *

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • „Rumunusz” – A beszélő Ruszin-Szendi Romulusz nevét torzítva vagy becézve ejti ki, a szövegkörnyezet alapján egyértelműen őt jelöli.
  • „Garibaldi partra szált” – A történelmi példa vörösinges partraszállása utalás, a részletek ellenőrzése szükséges lenne, de a lényeg érthető.
  • „Nápai királyság” – Nápolyi Királyság, ASR torzítás.
  • „1160 vörösinges katonája” – A Garibaldi-féle expedíció pontos létszámára vonatkozó adat a beszélő szerint, a szám pontossága bizonytalan.
  • „DPK” – A szövegkörnyezetből nem rekonstruálható, hogy milyen rövidítésről vagy névről van szó. Valószínűleg médiaorgánum, de az azonosításhoz nincs elég információ.
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:00]Üdvözlöm önöket.

[00:00:00]Aranyosi Péter affé vendége, aki hát ugye a vidéki tudja, hogy hogy humorista, meg azt is tudja, hogy bossodi gyerek, és ez ugye jelenti azt is, hogy húda belevaló, meg jól megmondja időnként a magáét.

[00:00:15]Arról kevesebbet beszélünk, hogy te ugye eredetileg történelemtanárnak tanultál.

[00:00:24]Szerinted most történelmi időket élünk?

[00:00:26]Igen, jó.

[00:00:26]belevágtál, meg kell mondjam, hogy igen.

[00:00:29]Pont tegnap beszéltem az ö a kisfiammal, aki most érettségizett ötös kiválóan, és azt mondta, hogy neki Kossut Lajos ceglédi beszédét kellett elemeznie érettségén ugye '8-ban, és nem, az már 49-ben volt.

[00:00:50]És a lényeg a lényeg, hogy azt mondta, hogy hogy azt mondta, hogy írásban nem annyira izgalmas, biztos szóban jobb volt Kossut beszéde, de a Puzséré a tüntetésen vagy koncerten az történelmi beszéd volt, és ötöst kapott.

[00:01:09]Igen, igen, igen.

[00:01:11]Igen.

[00:01:11]Úgyhogy én azt gondolom, hogy történelmet érünk mindenképpen.

[00:01:17]Nagy változások vannak a világban is.

[00:01:21]Belül belül és kívül.

[00:01:21]Belül és kívül.

[00:01:23]Igen, igen, igen.

[00:01:25]Belül van egy széteső világbirodalom, amit látunk.

[00:01:30]Ugye újpólósi világrend van.

[00:01:30]Ö a belülem most Magyarországon nem a kívül kívül a külvilágban egy széteső világhatalom van, van egy feltörekvő világhatalom és tulajdonképpen amit nem tudunk meg feldolgozni mi öregek, mondhatjuk így egymásba, hogy tulajdonképpen itt nem úgy vannak a frontvonalak, mint a mi gyerekkorunkban, hogy hideg háború és kelet és nyugat, hanem bizonyos bizonyos ügyekben valaki ezzel van, bizonyos ügyekben valaki azzal van, abban az ügyben nincs vele, ebben az ügyben vele van.

[00:02:03]Úgyhogy ezt a káoszt, ezt mi nem nagyon tudjuk mi megszokni, de mindenképpen egy egy külső pezsgés van, és nagyon nagy mozgás.

[00:02:13]És belül hát belül pedig az április 12-e után itt azért nagy át át hatalmas átrendeződés van.

[00:02:20]Kint voltál az utcán?

[00:02:22]Nem, nem voltam.

[00:02:22]Vendégek voltak.

[00:02:24]Vendégek voltak nálunk.

[00:02:24]Hívtunk hat-nyolc barátomat, és együtt néztük Vörösborral.

[00:02:31]Vörösbor.

[00:02:31]Vörösbor.

[00:02:33]Persze, persze, persze.

[00:02:33]Vörösbor volt és hát nagy vilám, nagy vilámkodás.

[00:02:36]A kisebbik volt, ő nagyon lelkesen jött haza.

[00:02:41]A nagyobbik pedig hát kapaszkodjunk meg, ő pedig a Fidesz eredményváróján büfés volt.

[00:02:45]Úgyhogy hülyés, képzeld el.

[00:02:49]Úgyhogy azért mondom, hogy tehát a történet keresett abszolút a történ Hát ő pénzt keresett.

[00:02:54]Igen, de tényleg a történelmet alul és felül vagy jobbról és balról most de azt is jelenti, hogy őtől fideszes nem vagy csak az büfés büfés.

[00:03:01]Hát egész egyszerűen dolgozik az egyetem mellett és őt oda osztották be és ott volt az eredményváró műfés.

[00:03:11]És közben dómáttatok telefon.

[00:03:11]Nem, nem ott nem lehet, nem lehet nem a telefon nem be.

[00:03:17]És utána mit mondott?

[00:03:19]Hát az most nem mondom el.

[00:03:19]Nem mondom el nem mondom el.

[00:03:21]Ne, nagyon annyira piti, hogy nem mondom el, megmondom neked őszintén.

[00:03:25]Annyira piti, nem akarom.

[00:03:27]Mi az, hogy piti?

[00:03:28]Piti, amiket mesél.

[00:03:28]Olyan annyira kis stílű, hogy nem is akarom elmondani.

[00:03:34]És amikor kiderült, hogy nyert a Tisza, akkor mi volt nálatok otthon?

[00:03:38]Nagy vidáms Nagy vidámság volt.

[00:03:38]Nagy vidámság volt.

[00:03:43]Én le voltam bénulva, le voltam lassulva.

[00:03:46]A lányok hol sírtak, hol tapsoltak.

[00:03:50]A a férfi kollégák morogtak, és hogy nem hittük el, nem hittük el, nem hittük el.

[00:03:57]Egyébként még mai napig sem szinte nem nagyon hiszem el, hogy egy ilyen monolit tömb így szét tud esni, hogy így veszít, és utána ilyen hihetetlen gyorsasággal szét is esik.

[00:04:10]És szerinted, hogy totál szét van esve?

[00:04:13]Tehát, hogy ezt már nem lehet összeszedni?

[00:04:16]Biztos évek alatt?

[00:04:16]Hát majd a Tisz el fog követni hibákat.

[00:04:19]Meg ugye ez egy egységpárt, tehát ugye ez egy népfront, tehát reméljük, hogy a Tiszai szét fog esni különböző pártokra, akik másképpen gondolják a demokráciát, de mindnyájan demokráciát gondolnak, és majd majd lesz egy több párti volt ez a régi szó rendszerváltásnál, prurista, emlékszem rá, tehát több párti világ fog kialakulni, ahol már a demokráciát hát gyakorolni fogják.

[00:04:44]Ez most egy egypárt rendszer.

[00:04:47]Hát ezt hozta ránk a Orbán Gyurcsány.

[00:04:53]Ez humoristaként jó neked, de nem volt ugye nem volt egyszerűbb, amikor annyi mindent lehet csak úgy szapulni.

[00:05:01]Humoristaként az egypártrendszer nem teljesen jó, de ezt elmondhatom.

[00:05:06]Engem fölhívtak rá egy hétre, hogy a Rumulusznak lesz egy ilyen bulija, ahol megköszöni a dolgozóknak meg a aktivistáknak, hogy elmennék-e oda fellépni Gázsi nélkül.

[00:05:25]Úgyhogy elmentem Hajdószoboszlóra, képzelheted.

[00:05:26]És én azzal kezdtem, bementem, rengetegen voltak, ugye csupa ilyen aktivista tiszapólóban, és mondom, te jó Isten, itt mennyi hülye tiszás van.

[00:05:35]Úgyhogy már elkezdtek rögni, és ott én szépen elmondtam, fel is vették videóra, hogy ja, hogy ezt a színpadot mondtad, hogy Igen, persze, persze, persze.

[00:05:43]És akkor mondtam nekik, hogy ennyi, hogy kérem szépen, hogy mondom, Rumunusz, én eljöttem, mert most te civil vagy.

[00:05:51]Effektíve még nem vagy senki.

[00:05:52]Holnaptól te már parlamenti képviselő leszel.

[00:05:55]Holnaptól én már nem fogok eljönni, mert te már a hatalomnak vagy az embere.

[00:05:59]Én ezt így így kompletten elmondtam a színpadon, ha elhívtok egy bálba, hogy megszórakoztassam pénzért a kollégáidat, híveidet, akkor én szívesen eljövök pénzért, de most eljöttem egyszer és utoljára úgymond barátságból egy civil embernek.

[00:06:19]És azt is elmondtam, hogy a fiam úgy jött haza 12-én, hogy ezeket elzavartuk.

[00:06:24]Ha ezek is hülyék lesznek, ezeket is el fogjuk zavarni.

[00:06:27]És azt is megmondtam a végén, hogy na de 16 év után, nem egy év után is.

[00:06:32]Tehát világos.

[00:06:32]Hát jó, hát a gyerek ezt a gyereknek a mondata volt.

[00:06:37]De de csak azt azt akartam mondani, hogy hogy elzavartuk 16 év ezeket 16 év után, és ha ti nem fogtok úgy viselkedni, ahogy mi szeretnénk, titeket is el fogunk zavarni.

[00:06:46]És azt is elmondtam, hogy én humorista vagyok.

[00:06:48]Az én feladatom mindig a hatalomnak a elmondtam, hogy az én dolgom mindig egy humoristának, a hatalomnak a pé a hatalommal packázunk.

[00:06:57]És én nem arról fogok beszélni, hogy hogy néz ki az ajtónáló a színdarabban, hanem arról fogok beszélni, hogy a királyról nincs új ruha, vagy csupasz a király.

[00:07:07]Tehát úgy kell mennyi ruhát látsz rajta?

[00:07:14]Kin a király.

[00:07:15]Most most még csak duma.

[00:07:15]Most még csak duma van rajta.

[00:07:17]Hát most még csak duma van rajta.

[00:07:18]bár tegnapi nagy mozgás, hogy bejelentették ezt a vérengzést, ez ma ez most egy kis ez egy érdekes irány.

[00:07:27]Meglátjuk, tehát meglátjuk, de mivel a a hatalomról van szó, nekem már megvan az első magyar péteres poénom.

[00:07:35]Na hát nem mondom meg, majd el kell jönni.

[00:07:38]El kell jönni, de a színpadon én már beszélek Magyar Péterről és már poén mondok róla.

[00:07:42]Aha.

[00:07:42]Ugye te azt mondtad régebben, hogy a zsirával zsiráffal tudsz viccelni, a semjénnel nem.

[00:07:49]Mert miért nem?

[00:07:49]És a zsiráffal miért?

[00:07:52]Igen.

[00:07:54]A zebrával?

[00:07:55]Ja, zebrával.

[00:07:55]Bocsánat, hülyeséget beszélek.

[00:07:57]Igen.

[00:07:59]Azért, mert a azért, mert a a zebra van.

[00:08:02]Hiába volt DPK, hogy nincs zebra, de a zebra van.

[00:08:05]Láttuk, fényképeztük, állítólag meg is ették.

[00:08:07]Részletkérdés.

[00:08:10]Az, hogy pedig Semén Zsolt tett vagy val nem tett valamit, azzal én nem tudok viccelni, mert az lehet, hogy nem is igaz.

[00:08:15]Úgyhogy én olyannal nem viccelek, ami feltételezés, pláne egy ilyen ö csúnya és komoly dologról.

[00:08:22]Igen, egyszerű.

[00:08:24]Ühüm.

[00:08:24]Tehát tehát az azt azt én nem szeretnék ilyenről viccet kitalálni.

[00:08:28]Plusz egy olyan dolog, ha ha az igaz, akkor meg pláne nem.

[00:08:33]Ha meg nem igaz, akkor sem.

[00:08:35]Szóval nem ilyen azért van vannak határok.

[00:08:37]Hol a határ?

[00:08:37]Vannak ez például ez e ez ez már határ.

[00:08:40]Tehát egy egy gyerekmolesztálási ügy, ez már hatál.

[00:08:44]Határ.

[00:08:44]Tehát ez már hat ilyen ilyenrel nem viccelünk.

[00:08:47]Mert mi van, ha nem, akkor nem tesszük őt ilyen ugye nekem örök példá senki senkit tehát ilyenbe senkit tudod.

[00:08:55]Nekem örök példám.

[00:08:55]Többször idézem, hogy ugye Hörkény István a Pisti a vérzivatarban Ühüm.

[00:09:03]a Duna Dunába lövéssel, mert mert viccelni, ami hát ugye ha valami határett, akkor ez nem is az.

[00:09:14]És mégis ő meg tudta tenni, és mégsem ciki.

[00:09:19]Tudod miért?

[00:09:21]Mert az megtörtént.

[00:09:24]A óriási különbség az megtörtént.

[00:09:27]Azzal lehet viccelni.

[00:09:29]Ugye van a klasszikus, a talá nem tudom ki is kügy is mesélték a híres humorista aki ugye munkaszolgálaton volt nyomorult a saját cipőjébe ment nem volt jó cipője ott bakancs verték a verték földet hordott és akkor valami keretlegény szájba vágta és akkor azt mondta hogy most ment el az egésztől a kedvem ugye tehát azért mondom de hát őt de hát őt tényleg megverték tényleg megverték szóval a ővele meg ő vele megtörtént.

[00:10:00]Tehát mindennel lehet, ami valóság.

[00:10:02]A valósággal igen, de feltételezésekkel nem viccelődünk.

[00:10:05]Pláne ilyen feltételezéssel.

[00:10:09]Ugye egy dologból lett bajod, arról mit gondolsz.

[00:10:13]Az pont egy éve volt.

[00:10:13]Nem, hát nem a bajom nem abból lett a félreértés van.

[00:10:18]Tehát egy partizán interjúból nem attól lett.

[00:10:20]A partizán interjú az csak egy indok volt.

[00:10:21]Abból lett az én bajom, hogy elmentem több tévműsorba, és elmondtam, hogy azzal a rendszerrel nem szimpatizálok.

[00:10:27]illetve abból, hogy elmondtam a Sóder Klub című műsorban, hogy itt kétharmaddal kifosztották az országot, nem fegyverrel, nem izével, feszítővassal, hanem kétharmaddal loptak el 650 milliárd Ftot.

[00:10:43]Ez nem tetszett nekik.

[00:10:43]Tisztázzuk.

[00:10:46]Hát azt mondod, hogy akkor ez a történet a amikor mikor azt mondták, hogy hát a Dakota ügye az Igen, természetesen semmi köze nem volt hozzá, hogy hogy akkor ez karaktergyilkosság volt.

[00:10:58]Természetesen abszolút az volt egy évvel ezelőtt történt.

[00:11:00]Pontosan minden részletét tudom minden el nekem előre jelezték, hogy ilyen lesz.

[00:11:06]Volt egy barátom, aki kezelőd.

[00:11:10]Hát van egy barát.

[00:11:10]Magyarországon semmi nem titok.

[00:11:11]Tehát itt semmi nem titok.

[00:11:13]Úgyhogy nekem már mondta egy barátom, hogy neki dolgozik ott valaki, és hogy rám fordult ez a fasisztabrigád, egy ilyen 100 fős fas.

[00:11:21]De vár vár várjál.

[00:11:21]Mi az, hogy neki dolgozik valaki?

[00:11:23]Mit dolgozik neki?

[00:11:25]Ó, hát akkor Messerő volt egy volt egy olyan brigád, akiknek az volt a feladata, hogy ezeket a karaktergyilkosságokat megcsinálják, akik anyagokat gyűjtöttek, majd pedig ugye különböző áll Facebook profilokról ezeket a a hazugságokat terjesszék a De hát ezt ezt nem tudjuk.

[00:11:45]Ezt ezt akkor nem tudtad?

[00:11:48]Hát dehogyn.

[00:11:48]Hát azért izé De Igen.

[00:11:50]Hát ez egy ilyen egyszerű dolog.

[00:11:51]Én nem nevezném őket fasisztabb.

[00:11:53]Én annak nevezem őket.

[00:11:53]Én annak nevezem őket, amit műveltek.

[00:11:55]Az az a fasizmus.

[00:11:58]Ühüm.

[00:11:59]Az a fasizmus, mert mert erővel visszaélt erőből éltek vissza.

[00:12:03]Ez a diktatúra.

[00:12:05]Jó, de hát embert nem öltek.

[00:12:07]Az nem jelent semmit.

[00:12:07]Miért?

[00:12:07]Az a fiatal ember, aki kiállt a bolt elé barna egyenruhában, és volt egy tábla a kezében, hogy itt ne vásároljál ebbe a boltba, mert ez nem olyan ember, mint mi.

[00:12:20]Ő micsoda?

[00:12:23]Ühüm.

[00:12:25]És akkor tulajdonképpen miért kértél bocsánatot?

[00:12:27]Mert végül is bocsánat, bocsánatot kértél, ha ezt nem, ha ezt karaktergyilkosságnak tartod, és úgy gondolod, hogy itten nem Igen, ez egy nagyon nehéz ügy volt.

[00:12:35]Ezt múltkoras el is mesél felméri kollégának én ezt elmeséltem egy műsorban akkor én több embert megkérdeztem mi legyen, mi ne legyen.

[00:12:52]Expolitikust, szociológus tanárnőmet, másik professzorasszonyt, kollégákat és a csapat egyik fele azt mondta, hogy kérjél elnézést.

[00:13:05]A másik csapat azt azt azt mondta, hogy ne kérje a néz, nincs nincsen nem nincs értelme, mert ez egy politikai támadás.

[00:13:14]És aztán a Litgai azt kérte, hogy kérjek már elnézést, és akkor én írtam egy elnézést, de pontosan jól tudtam.

[00:13:23]Ez a barátom jól ismer.

[00:13:27]Hát Titkai Gergely ugye a hát Dumas színház vezetője.

[00:13:29]Igen, igen, igen, igen, igen, igen.

[00:13:31]Hát ő egy ő egy olyan simulék ember.

[00:13:33]hát ő üzletember milliárdos cégnél, a saját cégénél és hogy nekik ez nem jó, de de ugye ment erről a beszélgetés, és mondta barátom, aki ismerte ezeket, hogy nincs értelme a bocsánatkérésnek, ugyanis ez egy ipar, tehát ha a bocsánatot fogok érni, akkor sem érdekli őket.

[00:13:56]És aztán megvolt a bocsánatkérdés, és még öt napig az ment, hogy sőt hát még Gulyásmárton is bocsánatot kér.

[00:14:03]Igen, igen, igen, igen.

[00:14:03]De hát öt napig ment, öt napig ment a utánaim bocsánat és öt napig még ment az, hogy Aranyosi Péter nem kell bocsánatot azért, mert be voltak tárazva ezek a cikkek.

[00:14:12]Tehát ez egyszer, tehát ezt tudtuk, tehát azért mondom, hogy ezt tudtuk, úgyhogy ez nem volt hogy is mondjam neked?

[00:14:19]Ö számomra ö tud ez ez egy utána másokkal is ugyanezt megcsinálták a Azeriával, a Ó Zdizenésszel, Majkával, tehát ezt többekkel megcsinálták, Puzsérral.

[00:14:38]Ez egy ez egy ipari méretű ipari méretű fasizmus.

[00:14:42]De azért jó én vártozond nem fasizmus, de akkor az Igen.

[00:14:46]Szóval, hogy de ez azért megviselt, vagy ez le tudod egy ilyen rólad peregni?

[00:14:54]Az első néhány nap nagyon megviselt, nem is aludtam vagy három éjszakát.

[00:14:57]Pontosabban nem aludtam három éjszakát, aztán kaptam altatót.

[00:14:59]Utána már nem a feleségemet jobban megviselte.

[00:15:04]Sokkal jobban.

[00:15:06]Őt nagyon megviselte.

[00:15:06]Ő azt is mondta, hogy költözzünk külföldre.

[00:15:08]Ö ennyire?

[00:15:11]Ennyire Igen, igen.

[00:15:11]Őt nagyon megviselte, ugyanis ő elolvast, olvasgatta ezeket a cikkeket.

[00:15:16]Nekem azt mondta dombovári kolléga, hogy hát az internetes cikkek ellen végtelen egyszerű a védekezés, ki kell kapcsolni a telefont.

[00:15:24]És kikapcsoltam a telefont, és onnantól kezdve kisütött a nap.

[00:15:26]Hát kommenteket olvasol?

[00:15:31]Nem, egy erőltesen olvastam, most se szoktam.

[00:15:34]De egyáltalán nem nincs értelme.

[00:15:35]Ja, a a Facebooknak az értelme kettő.

[00:15:39]Egy reklámozd saját magadat.

[00:15:42]A második dolog pedig az, hogy embereknek legyen szelep, amire a mindennapi feszültségeket levezetik.

[00:15:49]Tehát nincs értelme.

[00:15:53]Esünk túl a másik ilyenen, és akkor utána beszélünk már, hát ez a fenék megfogós történet ugye, amikor az semmi.

[00:16:02]Az barát a barátaimak a feleség hozzá egy propagandista és akkor igen.

[00:16:08]Na hát ez nagyon egyszerű.

[00:16:08]Hát ezt ezt is elmondhatjuk.

[00:16:11]Ott véletlenül belefutottam én, mert én nem voltam ezen a tüntetésen, hanem kikísértem a családot.

[00:16:16]Ők voltak meg a barátaim.

[00:16:19]Ez ugye egy Juhász Péter mellett szá Kossut téren.

[00:16:23]És én jöttem, rohantam pisilni, mert nagyon pisilni kellett és odaállt elém egy fickó, vagy keresztezte az utamat, aki most már sehol nincs.

[00:16:29]És elkezdte színi az édesanyámat.

[00:16:33]Ennyi történt.

[00:16:37]De a a felvételen az, hogy szidje az édesanyádat a volt.

[00:16:41]De benne volt.

[00:16:41]Persze, csak nem vették a Csak mindenki azt hiszi, hogy ez nem úgy van.

[00:16:44]De ő szíte az anyámat.

[00:16:46]Elmondom neked miért.

[00:16:46]Elmondom az egész történetet.

[00:16:50]Ö ha valaki, ha ő azt mindent mondom, és ez nagyon fontos szakmailag, ha valaki odajön hozzám, mert ő tart valakinek engem, akkor ő először elém áll, beköszön.

[00:17:04]szemtől szembe köszön nekem, bemutatkozik, elmondja, hogy honnan jött, szeretnék érni kettő percemet, és megkérdez valamit, ha én azt mondom, hogy igen.

[00:17:15]Tehát ezt hívják riporternek valamifajta szakmaiságba.

[00:17:19]Tehát ő azzal, hogy köszön, elmondja, honnan jött, elnézést kér, kér engem és megállít becsülettel, ezzel ő beelzi magát.

[00:17:35]úgymond a riporteri szakmába, ha odajön valaki oldalról és elkezd engem szidni, az útonálló.

[00:17:46]Itt értjük a tehát hogyha viszont és közeljön hozzám egy ember és beáll az aurámba, akkor viszont még annál is rosszabb, én borsodi vagyok.

[00:17:54]Én azt szoktam meg, hogyha valaki ilyen közel jön, az vagy el akar lopni tőlem valamit, vagy le akar szúrni.

[00:17:59]Értjük ezt így tisztában, Gábor?

[00:18:02]Tehát tehát nekem ne jöjjön be, ne tolja be a számba a mikrofonját, tolja be az édesanyjának a mikrofont a szájába, ne az enyémbe, és a többi, és a többi.

[00:18:10]Ne keresztezze az én lépésemet, és a többi, és a többi, és a többi.

[00:18:12]De és elmondom neked, miért fontos ez.

[00:18:15]Ha ő azt gondolja, hogy én valaki vagyok, akkor és tőlem tudod mit kér?

[00:18:19]A legtöbbemet itt kérhet.

[00:18:22]Mit kér tőlem?

[00:18:25]Az időmet.

[00:18:28]Ő az időmet kéri, amiből nekem és neked a legkevesebb van a földön.

[00:18:31]Tehát azért, hogy ő egyen, az én időmet elkéri, akkor legyen ez, ha ő magát tisztelje meg azzal, hogy tisztességes.

[00:18:45]Volt még, de ezt értjük így Gábor, ezt én értem.

[00:18:47]Ezt én értem.

[00:18:47]Voltak még ilyen történetek, amént annyi történ csak azért mondom, hogy szíte az édesanyámat.

[00:18:52]Na isten most miön a szakmaiság?

[00:18:54]Ha valaki és itt megint fontos, kérdez valamit, amikor azt mondta, hogy miért kell azt mondja édesanyádat, édesanyád miért akarja felrobbantani Orbán Viktort?

[00:19:04]Bocsánat, az egy poén volt, és ez halálos fontosságú.

[00:19:10]Ha én mondok egy poént, azt ő azt mondhatja, hogy Uram, szerintem ez a poén durva volt.

[00:19:16]Uram, szerintem ez a dur ez a poén nem jó.

[00:19:18]De odatesszük, hogy poén.

[00:19:20]ugyanis az én szándékom, és ő pontosan jól tudta, az az, hogy poén.

[00:19:23]Ha ő nem poénnak mondja a poénomat, ami a szándékom, és a poént átfordítja a valóságba, az már hazugság.

[00:19:31]Érted, amit itt mondok?

[00:19:35]Tehát, hogy ha és hogyha ő nem poénnak mondja ezt a dolgot, akkor ő az édesanyámat a szájára vette.

[00:19:39]És nekünk borsodiaknak nagyon furcsa, de mi nem szeretjük ezt.

[00:19:46]Gábor értette ezt?

[00:19:46]Csak azért kérd, csak azért mondom, tehát tehát ha vagy poén, beszélhetünk a poénról, amit én poénnak szántam, de ha nem poén, akkor viszont akkor az a valóság, akkor viszont az anyámat szitta.

[00:20:00]Volt máskor is, ami úgy nem volt ott kamera, amikor így elszállt az agyad borsodiként, akár még borsod.

[00:20:06]Nem volt, nem volt, nem volt, nem volt, nem volt.

[00:20:08]Ja, hát lehet, hogy volt.

[00:20:08]De az figyelj ide.

[00:20:11]Te mondjuk bunyóztál, volt olyan?

[00:20:14]Persze, a gyerekkoromban váltok.

[00:20:14]Én avasi gyerek vagyok, ami rendszeresen verekedtünk.

[00:20:20]És a borsodin belül az avasi az aztán akár nem, hát egy lakótelepi gyerek.

[00:20:23]Hát mi mindig verekedtünk.

[00:20:25]Hát szóval a kergetőzés, verekedés igen harc volt.

[00:20:33]Lepöccenésből is.

[00:20:33]Tehát olyan igazán Én lobbanékony ember vagyok.

[00:20:36]Igen, én lobbanékony ember vagyok.

[00:20:38]És én nem nagyon szeret én a ha veszekedek is, vagy vitázok is, akkor én én eléggé a magam igazát én nagyon-nagyon agilisan és agresszívan képviselem.

[00:20:48]Ritkán, ritkán, de de így csinálom.

[00:20:51]Éppen ezért üvöltesz is.

[00:20:54]Én üvöltős is vagyok.

[00:20:54]Igen.

[00:20:54]Ezért van az, amikor megkérek mást, hogy az én ügyemben tárgyaljon mással, mert én nem szeretek konfrontálódni, mert én szívemre veszem.

[00:21:07]Ühüm.

[00:21:09]Tehát nem vagyok az a higgat angolna üzletember, pláne ha tudom, hogy mi miről van szó, és tudom, hogy igazam van.

[00:21:17]Mitől robbansz?

[00:21:21]Nem tudom, mert már régen nem történt ilyen igazándiból.

[00:21:25]Régen nem történt ilyen.

[00:21:27]Olyan nem volt vagy nincs, hogy nézed a tévét és attól megy föl a póka.

[00:21:31]Hát igen, de az nem személyemben.

[00:21:31]Tehát a személyemben az az egy volt, amit beszéltünk.

[00:21:37]És tulajdonképpen nincs is jelentősége, hiszen már a csatorna is megszűnt.

[00:21:42]Tehát milyen érdekes, hogy én még mindig itt vagyok, ők ők már nincsenek, a főnökeik pedig a börtönnel néznek farkasszemet.

[00:21:53]Arról mit gondolsz, hogy ugye most ott a jobb oldalon hát nagyon sok sok sajtó orgánom.

[00:22:01]Nem jobb oldalon, amit erre gondolsz, az a Fidesz.

[00:22:03]Jó, akkor a a jobb oldal az majd magyar hang.

[00:22:05]Mondjuk a ők ők jobboldaliak.

[00:22:05]A Fidesz az Fidesz, tehát az egy egész más.

[00:22:07]Ők maguk azért, mert ők jobb oldalának hívják magukat, az nem ők nem jobb.

[00:22:12]Mondjuk azt, hogy a ott a Médiawks táékán sok minden Igen.

[00:22:17]Igen.

[00:22:18]szűnt, és nyilván még szűnik is meg, illetve most lett egy petíció a úgymond konzervatív oldal felé, hogy akkor milliomosok legyenek szívesek támogatnia.

[00:22:32]Tehát erről mit gondolsz te ennek?

[00:22:32]örül, hogy ez megszűnik, és miközben hát mégiscsak ugye sokan kerülnek utcára, máskal meg azt mondják, hogy ezek ezek hazudtak, ezek propagandisták, ezek megérdemlik.

[00:22:47]Gábor, mi történt?

[00:22:49]Az történt, amit öt éve, 10 éve mondok, hogy az én adóforintjaimból, az én adóforintjaimból nekem hazudtak és engem szítak.

[00:23:00]Tehát abban a pillanatban, hogy az állami támogatás megszűnt, abban a pillanatban ezek a médiák, média médiumok eltűntek abban a minúta pillanatban.

[00:23:11]Egy hónap kettő mindegyik megszűnik.

[00:23:13]Adóforintokból volt ezek állami propaganda dolgok voltak, amit az én adóforintjaimból titokban.

[00:23:22]Mit gondolsz azokra, akik ezt csinálták?

[00:23:24]Tehát akik e szerencsétlen emberek pénzért dolgoztak.

[00:23:29]Mindegyik mindegyik.

[00:23:32]De gerincteleneknek gondolod őket?

[00:23:34]A drága Bödöst kolléga mindig azt mondta, hogy ezeknek a gerincet a Haribo szállítja.

[00:23:42]De én ért meg én értem, hogy nekik meg kellett élni.

[00:23:46]Én értem, hogy nem lehet mindenki Majka.

[00:23:49]Én értem, hogy nem lehet mindenki ö Gálvölgyi János.

[00:23:53]Tehát én ezeket megértem, vagy Kern András, én ezeket értem.

[00:23:56]Ö meg nem írhat mindenki olyan jól, és mondok majd egy-két újságírót is.

[00:24:02]De hogy de hogy értem, hogy meg kellett élniük, de hát tudod, vannak vannak arányok.

[00:24:09]Ühüm.

[00:24:10]Azt mondta a mi most néztem egy interjút a mindjárt mondom neked, kivel a űrhajózási főispán asszonnyal, akiről volt poénum.

[00:24:20]Egy csinos, annak titka van, én látom a szemén, mindig mondom.

[00:24:26]Azt mondta, hogy Ferenci Orsoja.

[00:24:29]Igen.

[00:24:29]Igen.

[00:24:29]És azt mondta, hogy ő például ez a apu apát lelövik, tudod a kisgyereket lelőtték az apuká az apukár pisztollyal a nácitisztek.

[00:24:39]Szóval teljes feldolgoztatlan volt ez a videó, hogy ő azt lelkiismereti okokból hát ő megtagadta, hogy kitegye például.

[00:24:45]Tehát azt hiszem, hogy más is megcsinálhatta volna ezt.

[00:24:51]Ühüm.

[00:24:51]Arról mit gondolsz, hogy a népszava is bajban van?

[00:24:57]Hát nem csak a népszer, a magyar nemzet is bajban van, tehát a magyar nemzet is havi újság, vagy heti újság lesz.

[00:25:04]Látod, itt megint az van, hogy megint nem a piac.

[00:25:06]Tehát itt megint nem a piac diktált.

[00:25:09]Itt megint az van, hogy a ez a mondtad ez a Mediaworks Media Work az terjesztette Mediawks és ha megy a Mediaworks az adó adóforint adóforintokból, akkor megy minden vele együtt.

[00:25:22]Én sajnálom, mert kellene a magyar nemzet is, és kellene a a népszaba, vagy kellene a népszabadság, teljesen mindegy.

[00:25:29]Tehát tehát, hogy a politikai oldalaknak kellene egy-egy olyan újság, de lehet, hogy nem arra megy a világ, tudod, tehát ez a baj, hogy én is például veszek újságokat, magyar narancsot is, magyar hangot is, azért, hogy támogassam őket.

[00:25:47]Azért, hogy támogassam őket.

[00:25:47]nem lehetne ezeket tulajdonképpen és hát ugye a magyar nemzetnél se zárjuk ki, hogy lehetnének jobb napjai, szóval, hogy nem lehetne ezeket mondjuk nemzeti értéknek tekinteni és ugyanúgy támogatni, mint mondjuk egy múzeumot vagy jegyszínházat.

[00:26:05]Nem ilyen hú, de kormányzat, nem úgy, hogy meglegyen, hogy kormánylapok legyen, valami valami sajtóalapot kell létrehozni és nézettség, olvasottság és nézettség alapján lehet ezeknek valamilyen fajta támogatást adni.

[00:26:20]De nézd meg, szóval az a szomorú az egész, hogy ott van például a magyar hang, akiket így kirúgtak a magyar nemzetből, akik ezt nem engedtek be a sajtótájékoztatóra, ők megcsinálták magukat a tehetségükkel.

[00:26:34]A Tompos Ádám jól ír, a Pisti jól ír, de az is csak hetilap.

[00:26:39]Hetilap, de jó, csak de de képzeld el, hogy összeálltak hónapokig, nem kaptak fizetést és reménykedtek abban, hogy a minőség, amit ők meg az a az a színvonal, amit ők képviselnek, hogy az majd elhozza a a rózsáját, a bimbóját.

[00:26:53]És látod, most 11000 példányban csak megveszik azt az újságot, és ők jó időben jól csinálták, de a maguk erejéből, tehát ugyanígy megcsinálhatja mindenki a maga erejéből.

[00:27:07]Hát ha van nekik olvas olvasójuk, mert úgy gondolják, hogy akkor akkor meg kell csinálni.

[00:27:14]Hát miért?

[00:27:16]Szerinted mennyi idő még ebből az elmúlt 16 évből ki lehet lábalni?

[00:27:23]Tehát, hogy mennyi mennyi sértettség, felszettség, lelki trauma egyéb gyűlt össze.

[00:27:34]Most az anyagi gondokról nem is beszélve, de beszélünk arról is.

[00:27:39]Figyelj, az én nagyapám 56-os volt.

[00:27:39]Ő egész egész életében azért amikor beszélgettünk, akkor akkor már a rendszerváltás után is őt őt őt őt nagyon zavarta.

[00:27:51]pedig 30-40 év telt el nagyon zavarta az öreget.

[00:27:58]Ami hát, hogy 50, hogy be, hogy börtönbe bevitték meg, hogy utána nyújtak a a 56 után és a bebörtönzés után minden ünnepkor begyűjtötték.

[00:28:10]Anyukám mindig mesélte, hogy a tanító mondta neki, hogy Erzsike szóljál nagypapá apádnak ugye, hogy mert őt is vitték a börtön.

[00:28:17]együtt ültek egy cellába, és minden ünnepre bevitték őket a börtönbe.

[00:28:21]Úgyhogy nagypapa úgy tudott kártyázni, mint mint az ördög.

[00:28:23]Tehát a snapszerné megmondta, mi van a kezemben a második leosztáskor.

[00:28:27]Tehát mindig ő nyert.

[00:28:29]Tehát csak csak azt akarom, hogy őt őt őt 40 30 évvel utána 56 után 30 évvel is ugyanúgy zavarta.

[00:28:34]Nem tudom.

[00:28:36]Most tudod mi jön?

[00:28:36]Most az jön, amikor a Garibaldi partra partra szált, hogy meg a meg ha már törtemtanár vagyok, ugye, hogy megdöntse a nápai királyságot, és létrehozza ugye az egységes olasz országot vagy Itáliát, akkor 1160 vörösinges katonája volt néhány hajóval, akik jöttek.

[00:28:56]És amikor 10 évre rá Rómába felvonultak ezek a veteránok, hányan voltak?

[00:29:03]Te tudod?

[00:29:03]Nem, 16000-en.

[00:29:10]16000-en.

[00:29:10]Tehát most mindenki most mindenki tiszás, tehát mindenki belülről bomlasztotta a rendszert.

[00:29:15]Majd most jön ez a ez az időszak, hogy én már rég hogy én már milyen régen megmondtam, hogy én igen, igen.

[00:29:21]A Fidesznél dolgoztam, de tiszás voltam, tudod.

[00:29:23]Tehát ez a csomagtartóban hátul Tisza Tiszamatrica volt nekem.

[00:29:28]Kez csókolom.

[00:29:28]T Neked vannak szemeid?

[00:29:31]Hogyne?

[00:29:31]Ez hát amit elmeséltem, amit elmeséltem, de azok azok úgy tehát hatnak a akár a mai létezésedre is.

[00:29:41]Megmondom, igen, van amikor magamban beszélek és szidom őket.

[00:29:46]Igen, igen, persze, persze, persze.

[00:29:50]Meg meg a feleségemen is azért nagyon nagyon látszódik az.

[00:29:56]Tehát ő ugrik mindenre most.

[00:29:56]Mindenre ugrik.

[00:29:59]Mindenre ugrik.

[00:29:59]Úgyhogy igen.

[00:29:59]Az az érdekes, hogy tudod, hogy régen a ezt a bandát a a az eszemmel nem szerettem.

[00:30:05]Most már a szívemmel Most már a szívemmel gyűlölöm.

[00:30:10]Ez a nagy küed így?

[00:30:10]Érted így?

[00:30:13]Hát értem.

[00:30:13]Értem.

[00:30:13]Értem.

[00:30:14]Érted?

[00:30:14]Hát értem.

[00:30:16]Hát most ezt az izgalmakat fokozva megszakítjuk, és Aranyosi Péterrel a második részt hamarosan láthatják.

[00:30:27]เฮ