Klubrádió 46:04

Nagy Dávid: Sokat tettünk azért, hogy ne szavazzanak ránk, a gyűlöletet viszont kívülről szították

magyar kétfarkú kutyapártválasztási vereségkampánykritikaújpestmédiaközélet
Irányultság: LiberálisKötődés: Független
Nagy Dávid: Sokat tettünk azért, hogy ne szavazzanak ránk, a gyűlöletet viszont kívülről szították
tl;dr
  • Nagy Dávid szerint a választási kudarcért elsősorban a párt saját hibái okolhatók, nem a külső körülmények.
  • A párt a "padló alatt" van, és rengeteg munkára lesz szükség a talpra álláshoz.
  • A társadalom egy része "friend zone"-ba helyezte a pártot: szeretik, de nem szavaznak rájuk.
  • A 444 egy cikke és a Mérő Vera-film jelentős, máig tartó károkat okozott a párt megítélésében.
  • „16 év voltunk a frontvonalban, és persze akkor tényleg azért tehát, hogy azt a szopóálarcot végre leveheted, de hogy kicsit megnézheted, hogy áll másnak, hát az így úgy nem egy... én még nem unom." – Nagy Dávid

  • Az MKKP 450 milliós adóssággal küzd, de az emberek továbbra is adakoznak, ami meglepte a vezetést.
  • Az újpesti stadionterv egy Hernádi-Mol üzlet, amit az ellenzéki városvezetés asszisztált, és a TISZA-kormány most megakadályozhat.
  • A TISZA kommunikációja "verhetetlen", a sajtó a kritikát is fideszessé torzította.
Részletes összefoglaló megjelenítése

A választási kudarc okai és a belső felelősségvállalás

Nagy Dávid, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) pártigazgatója és önkormányzati képviselője a választási eredmények kapcsán őszintén beszélt a párt belső gyászfeldolgozási folyamatáról. Elmondása szerint nehéz szétválasztani három tényezőt: a külső körülményeket (elsősorban a TISZA Pártot), a saját párt hibáit (az elnökség, a kampánycsapat, a hálózat), valamint a külső támadásokat és a független szereplők lépéseit.

„Én addig jutottam el mostanra a gyászfeldolgozásban, hogy azért, hogy ne szavazzanak ránk, azért szerintem sokat tettünk." *

Hangsúlyozta, hogy a párt felelőssége nagy arányú abban, hogy végül nem szavaztak rájuk az emberek – legyen szó az ő listavezetői, társelnöki tevékenységéről, vagy a kampánystáb munkájáról. Ugyanakkor úgy látja, hogy a gyűlölet, amivel a pártot illették, inkább külsőleg lett korbácsolva, abban ők kevéssé voltak ludasak.

Nagy Dávid vallja, hogy a politikában mindig a saját teljesítményben hisz, és az MKKP-ban is azt látta mindig, hogy minden belülről fakad, nem a külső környezetből. Ennek ellenére elismeri, hogy „elronthattuk", és ezt be kell látni. A kampány egyik hibájaként említette, hogy elkezdtek aktuálpolitikai reflektálást csinálni – a kampánystáb szerint ez jó volt, szerinte viszont nem.

„Ezzel a külső körülménnyel is be lehetett volna jutni, ha jól csináljuk, de nem csináltuk jól." *

Külső gyűlölet és a "friend zone" jelenség

A beszélgetés során Nagy Dávid részletesen beszélt arról a tapasztalatáról, hogy baráti körében, sőt a tágabb baráti körében is létezett egy MKKP-gyűlölő csapat. Tökéletesen normális, Fidesz-gyűlölő emberekről beszél, akiknek a szavaiban irracionális indulatokat fedezett fel, amikor a kutyapárt szóba került.

„Azért, hogy gyűlöljenek, azért szerintem nem mi tettünk annyit." *

A gyűlölet ráadásul a mai napig tart. A párt jelenleg „nem a padlón van, hanem a padló alatt", és rengeteget kell dolgozniuk, hogy feljöjjenek a padlóig. Nagy Dávid bevezette a „friend zone" fogalmát: a társadalom egy része (korábban talán 25%, most inkább 15%) még mindig szereti őket, de nem érti, miért indultak el a választáson, és nem fog rájuk szavazni. Ez a tipikus „friend zone" helyzet: elviszed vacsorázni, és elmondja, hogy tök jó fej vagy, de nem szeretne veled együtt élni.

Sokan „tök hülyének nézik" a pártot, amiért elindultak a választáson – ezt ő a barátibb értelmezésnek tartja. A gyűlölet viszont nagyon nehezen hagy alá, pedig a párt vállalta a felelősséget, és „viszonylag nagy gáz van."

Külföldről támogatott civil szervezet mintájára lehetne egy ilyen bélyeget ragasztani a pártosokra – jegyezte meg ironikusan. A stresszfaktor az volt, hogy ha a TISZA-nak épp 1% hiányzott volna a kétharmadhoz, amit a kutyapárt „elorzott", akkor még nagyobb gyűlölet zúdult volna rájuk. Végül kiderült, hogy 5%-os kutyapárt esetén sem ingott volna a kétharmad, de ezt előre nem lehetett tudni.

A 444-cikk és a Mérő Vera-film hatása

Nagy Dávid kitért a 444.hu-val való bonyolult viszonyra is. Van egy „se veled, se nélküled" kapcsolatuk: rengeteg érték van a 444-ben, nem akarnak nélküle élni, de egy bizonyos cikk „olyan károkat okozott", ami azóta is érezteti hatását.

„Lehetett volt egy név, célpont, amire lehetett lőni." *

A cikk nyomán egy hullám indult el, ahol lehetett „tiborcozni" – ez a mai napig beragadt mém lett Redditen, Facebookon, amit már nem lehet kiirtani azzal, hogy a 444 lehozott 11 darab helyreigazítást. Megjegyezte, vicces, hogy a 444 helyreigazítási rovata gyakorlatilag róluk szól. Ha 1 milliónként forintosítanák a helyreigazításokat, az dobna a végső elszámoláson.

Míg a 444 cikket hajlandó egyszerű újságírói tévedésnek vagy figyelmetlenségnek tekinteni, a Mérő Vera filmjével kapcsolatban már nem ilyen megengedő. A film időzítése – négy vagy öt nappal a választás előtt – szerinte nem véletlen. A film egy óra lejáratható anyag volt róluk, amiben „egy nagyon-nagyon vékony tényanyagból olyan következtetéseket vontak le", amit ő addig nem látott a kutyapárton. A Mérő Vera-filmet szerinte csúcstermék abból a szempontból, hogy „ilyet velünk még senki nem csinált." Ugyanakkor megjegyezte, hogy ezt a filmet is lehetett volna kezelni, ha van elég tehetségük, közléskényszerük, lájkjuk – például egy 800 ezres Facebook-oldallal.

Az összeomló NER és a fideszesek megalázásának csapdája

Nagy Dávid szerint a NER „omlik össze", és a gyászfeldolgozás ott „egy kicsit jobb lehet, szórakoztatóbb lehet". Ő maga ritkán, 15 percekre fogyaszt social médiát, és ilyenkor szembesül a Magyar Péter-posztokkal. A fideszes politikusok – például Németh Balázs vagy Pócs János – parlamenti megalázását figyelve bevallotta, hogy rendkívüli módon szégyelli, hogy élvezi ezt a dolgot.

„16 év voltunk a frontvonalban, és persze akkor tényleg azért tehát, hogy azt a szopóálarcot végre leveheted, de hogy kicsit megnézheted, hogy áll másnak, hát az így úgy nem egy... én még nem unom." *

Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy egyszer véget kell vetni ennek, és nem lehet, hogy „ilyen hülyegyerekeken verjük le a port, és akkor ez Orbán Viktornak meg nem kerül sorra." Rogán Antal kihagyása a történetből és mindent Jesszenszki Zsoltra kenni aránytalan lenne.

Fontos különbségnek tartja, hogy míg a Fidesznél az összes anyagi és jóléti dolog a politikára volt alapozva, addig az MKKP-nál minden alkalmazottnak volt mellékállása, vagy a piacon jobban keresett. Ő maga is dolgozott a Tilos Rádióban, és hasonló körülmények között működtek, mint a Klubrádió: ha megszűnik, az ember megy vissza a piacra és jobban fog élni. Így a gyászfeldolgozás könnyebb, mert ez egy közös álom volt, nem egzisztenciális krízis.

Az MKKP belső helyzete és anyagi túlélése

A pártban nem kezdtek egymás lemészárlásába, de vannak viták, és lesznek is kemény viták. Van egy ötfős „kooperatív törzsük" (a Covid emlékére), ami elkezdte az operatív munkát teljesen önkéntes módon, nullás költségvetéssel. A finanszírozás megfordult: míg régen kitöltöttél egy projektlapot, kaptál rá pénzt, most te fizeted ki, és utána még támogatást is kérnek tőled.

Jelenleg 450 millió forint körüli adósságuk van (a 666 millióról indultak), és ezt 400-ig le fog menni, miután eladnak egy csomó mindent. Büszke arra, hogy ilyen gyűlölet közepette is több mint 10 millió forintot adtak nekki az emberek. Meglepő volt számára, hogy az első bulin a Gödörben félmillió forint gyűlt össze – nem merték kitenni a gyűjtést, mert attól féltek, hogy „ilyen 11 millió lesz és tök gyász lesz, és két év után 100", de végül pozitívan csalódtak.

„Azért ez egy nagy dolog, úgyhogy ezt szerintem csak egy olyan, mint a mondjuk 72 1972-ben az egyházi adó, tudod, hogy ilyen leszegett fejű emberek jöttek a lépcsőházba." *

Az emberek adnak pénzt, csak nem feltűnően – ahogy a rájuk szavazást is letagadják. Megjegyezte, hogy ők kitalálták a megoldást: le kellene igazolni a pártba Hont Andrást, mert pont annyit hozna be a kasszába – bár most már nincs annyi pénze. A Demeter Szilárd-féle 9 milliárd és a HON 500 milliója jelentős összeg, de a kutyapárt számára ilyen források nem voltak elérhetők.

A frekvencia visszaszerzéséről egyelőre nincs szó, mert a kormány még „a fontos ügyekkel" foglalkozik. Ha érvényesíteni szeretnék az ez idő alatt kiesett reklámbevételt, az úgy hangzana, mintha 11 milliárdot kérnének, ami nem hozna szimpátiatüntetéseket. Megjegyezte, hogy Fekete Győr Andrásnak van egy üldözöttek alapítványa, de abban valószínűleg még így is több pénz van a Védvonalban, mint Fekete Győrnél.

Az újpesti stadionügy: Hernádi, Mol és a Tungsram-terület

Nagy Dávid újpesti kötődése – ott született, 20 évig ott élt – személyessé teszi a stadion ügyét. Panelból költözött el, mert 2021-ben egy panel 80 millió forint volt, míg az agglomerációban 30-40 millió körül lehetett hitelt felvenni.

A stadion helyszíne és a kertvárosi koncepció

Újpest az egyetlen csapat, amelyik nem kapott új stadiont – legutóbb a Dajcs alatt, 2002-ben volt felújítás. A jelenlegi terv szerint a megyeri úti stadion helyett a Kertváros közepére építenének egy újat, ami városszerkezetileg szerinte megmagyarázhatatlan. A terület a Tungsgram ingatlanvagyon része volt, amit a Hernádiék egy vagyonkezelőn keresztül szereztek meg.

A folyamat így zajlott: a terület a Hernádihoz köthető 2A Kft. lett, majd a Fóti 141 Ingatlankezelő lett az ingatlan tulajdonosa, végül a Mol az Újlila Kft-n keresztül megvette a céget ingatlannal együtt. Így Hernádi „két oldalról úgy cseréltette a gazdáját ennek az ingatlannak, hogy sose kellett ingatlan adásvételit aláírni, mert mindig a céget vette meg ingatlannak."

„Én szerintem ez egy olyan projekt, ami a NER után nem történhet meg ebben a formában." *

A tervezett stadion Magyarország második legnagyobb stadionja lenne, 22 000-esre bővíthető, ami nagyobb, mint a Groupama Aréna – Nagy Dávid szerint itt méregetés is van, hogy legyen nagyobb, mint a Fradi stadionja. A stadion ráadásul a Kertvárosba épülne, amit nonszensznek tart.

Az ellenzéki városvezetés szerepe

Az ellenzéki városvezetés – Trippon Norbert és a DK (most már Újpest Pártja) – végigasszisztálta a folyamatot azzal az érveléssel, hogy „kedvesnek kell lenni a Mollal, és akkor majd a MOL meghallgatja őket." Ez nem így történt. A kormányváltás mindent megkérdőjelez. A terület nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházás, így a vállalkozó bármit csinálhat – ezt a kormány holnap visszavonhatná, ha akarná.

A Rahim Kulov-féle ingatlanvásárlás

A Tungsram strandot a Hernádi kapta meg, amit aztán Rahim Kulov (akit Nagy Dávid „orosz vállalkozóként" jellemez) vásárolt meg 3,5 milliárd forintért. Szerinte a telek másfél milliárdot sem ér. Az elővásárlási jogról való lemondás egy ellenzéki többségű testületben történt, értékbecslés nélkül. A vásárlás május elején, pont két kormány felállása között zajlott.

A területről az a pletyka járja, hogy veszélyes anyagok vannak a föld alatt – őshonos újpesti családok szerint ez egy „necces" terület. A MOL egy éve szivattyúzza a szennyezett talajvizet, és rendszeres talajszennyezettségi szintmérést végeznek, hogy a lakosság alatt ne találjanak olajat.

A stadion megtérülése és a közlekedési kérdések

A BKK egyértelmű állásfoglalása szerint a helyszínen 5000 embert lehet átszállítani egy óra alatt – ehhez képest 18 000-22 000 nézőről beszélnek. Ez Nagy Dávid szerint tömegközlekedéssel nem megoldható, és az autók sem férnének el.

A MOL számára a stadion soha meg nem térülő beruházás: a kármentesítés önmagában 8-10 milliárd forintos tétel. A MOL azért kérte az építési engedélyeztetés felfüggesztését legfeljebb hat hónapra, mert „dealt az előző rendszerrel, és neki úgy érte volna meg stadiont építeni, ha kompenzálja a kormány."

A helyi Fidesz és DK közös logikája az volt, hogy javasolták a terület kiemelését a Molnak – három ingatlant már 2018 óta kiemeltek, hármat 2025-ben emeltetett ki az önkormányzat. A Mol azzal érvel, hogy azért kell nekik ez a három ingatlan, hogy ne a lakosokra nyissák rá a stadiont, hanem a főútra. Nagy Dávid szerint ezt hívják zsarolásnak.

A TISZA-kormány szerepe és a stadion lehetséges sorsa

„Most van egy... nem tudjuk, három hónapos nyugalmi állapot, ahol a kormányzat ezt a stadionépítést ebben a formában meg tudja akadályozni bárhogyan a kétharmad birtokában." *

A lakók és Nagy Dávid is abban reménykednek, hogy a kiemelést leveszik, és utána le kell ülni az önkormányzattal tárgyalni. Ha a kiemelést leszedik, az egy sokkal egyszerűbb sztori lesz. Nagy Dávid szerint a TISZA helyében letárgyalná a Mollal és simán megépíttetné a stadiont – de megjegyezte, hogy ez a saját véleménye, és a TISZA valószínűleg nem akarja a NER-es hagyományokat folytatni.

Ha a Mol kihátrál, nem épül meg a stadion. Alternatívaként a területen lakópark vagy kiszolgáló egységek épülhetnének. A stadion mellett szóló érv, hogy a fideszesek folyamatosan azzal riogatnak: ha nem lesz stadion, majd aksigyárat vagy hulladéklerakót épít a Mol. Nagy Dávid szerint ez nonszensz érv.

A Fradi-szurkolók körében a tervezett létesítményt „Barb Házként" emlegetik. Nagy Dávid erről egy blogból értesült, ahol a nevére hivatkoztak. Ő maga egy dühös fejes reakciót tett a posztra, amiért le is tiltották.

„Attól még én Újpest szurkoló vagyok, hogy szerintem nem a Kertváros közepére kell az önkormányzati törvény megkerülésével stadion." *

Politikai átrendeződés, médiaviszonyok és a DK helyzete

A DK-val kapcsolatban Nagy Dávid megjegyezte, hogy szinte soha nem említik a beszélgetések során, pedig ők vezetik Újpestet. Helyi szinten ez azért trükkös, mert nem tudja, hogyan nevezze őket: nem nevezheti ellenzéki városvezetésnek, de nem is függetlenek. Ha DK-soknak mondja őket, a párbeszédesek kikérik maguknak, hogy ők nem DK-sok – Újpesten ráadásul van Párbeszéd-frakció is, ami rezervátumnak számít.

A Jobbik megszűnését is megjegyezte, és a beszélgetés végén viccesen utalt arra, hogy a Mandiner tuti szemlézni fogja az elhangzottakat. A TISZA kommunikációját „verhetetlennek" nevezte: bármit is csinálsz, erőből lenyomják. A kampánytapasztalata az volt, hogy bárhova ment, ha mondott egy jót és egy rosszat a TISZÁ-ról, a sajtó csak azt emelte ki, hogy „Nagy Dávid 2x-es pont: Tisza szar."

„És azt volt az összefoglaló cikkekben, hogy Nagy Dávid 2x-es pont: Tisza szar. És akkor lehetett köpködni, hogy fideszes vagyok Rediten. Vicces volt." *

Fun fact: a pártalapítási trükk

Nagy Dávid egy érdekes történetet is megosztott Leisztinger Tamás régi módszeréről: a legtöbb párt alapító okiratában azért szerepel, hogy Budapesten kell tartani a taggyűléseket, mert a kárpótlási jegyeknél az volt a trükk, hogy az ország két különböző pontjára hívták össze a taggyűléseket egy hét alatt. Ha valaki egyiken sem jelent meg, bukta a kárpótlási jegyet, ami bekerült a főtőkéhez. Ezt a kutyapárt kiszerelte, és már Ajkán is, Pécsen is volt taggyűlés.

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • „sevelet nélkület kapcsolat cik óta" – valószínűleg „se veled, se nélküled kapcsolat a cikk óta", a kontextusból a 444-gyel való viszonyra utal.
  • „szikkelnek rá" – valószínűleg „szimpatizálnak rá" vagy hasonló jelentésű kifejezés, a 444 munkatársaira utalva.
  • „állkodó" – bizonytalan, valószínűleg „árulkodó" vagy „aggasztó", a Mérő Vera film időzítésére utalva.
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:09]Reggeli személy.

[00:00:11]De még mennyire reggeli személy?

[00:00:11]Nagy Dávid, aki a Na igen, de most akkor adjunk hozzá valami titulust, aki a Én pártag és önkormányzati képviselő ex bukott pártigazgató vagy bukott listavezető, az még az még jól hangzik szerintem, hogyha így mondjam.

[00:00:25]Nem bukott elnök.

[00:00:25]Igen.

[00:00:26]Nem voltam elnök.

[00:00:27]Nem egyáltalán nem.

[00:00:27]Nem, még nem.

[00:00:27]De elneveztek múltkor a 444-nél, úgyhogy én vagyok az első, aki úgy lettem elnök, hogy nem indultam el.

[00:00:35]Magyar Kétfarkú kutyapártal 44 iszonya egyébként is olyan érdekes, tehát hogy igazából próbálom értelmezni a dolgokat, én ugye ismerem a jelentős izét a négy néek tök jó feje.

[00:00:45]Tehát nem nem mondanám, hogy hogy szikkelnek rá.

[00:00:49]Másrésze ismerem a Gergőt is.

[00:00:49]Ő is mondjuk nevezhető bizonyos megszorítások tök jó fejnek, hogy hogy ezek hogy az istenbe csattak.

[00:00:55]Ez egy ilyen sevelet nélkület kapcsolat cik óta, hogy nem akarunk a 444 nélkül élni, mert azért rengeteg érték van benne.

[00:01:03]De de az a cikk az az olyan károkat okozott, és ráadásul annyira s ez teljesítmény volt egyébként.

[00:01:09]Ezt nem tudom, ezt ők tudják.

[00:01:10]Olyan furcsa volt, hogy igazából nem tudom, hát nyilván nem megrendelésre írját így nyilván nem az az az újság saját, de hogy az az egy kicsit mellényúlás volt.

[00:01:21]Nem tudom, hogy ez hát ez nyilván át kell menjen szerkesztőn, online szerkesztőn.

[00:01:24]Tehát valakik ezt jóvágyták, és nem is a cikk okozta baj, tudod, hanem az a az a pont egy évvel a választás előtt körb vagy három neveddel egy olyan hullám indult el, ahol lehetett tiborcozni és ez a mai napig nem tudom Redditen, Facebookon ez egy ez egy beragadtmém, amit már nem lehet kiirtani azzal, hogy lehoz a 444 11 darab helyre igazítást a 17-ben, mert most elindult ez a két tett kit, hogy saját rovalan lett, amiben biztos nagyon jó fát mindig ez mindig olyan klassz így a választás után két hónappal, amikor az úgy hasznos, tehát hogy forintosítható az mondjuk az jó lenne legalább.

[00:02:00]Hát de ez a 444 munkát pozitív irányb is minősíti az, hogy egyébként a helyreazítások rovat az gyakorlatilag rólunk szól.

[00:02:06]Tehát kevés azért mondom, hogy na ezért mondom, hogy furcsa ez a viszony, hogy hogy azért hogy is mondjam, tehát lehetett volt egy nány célpont, amire lehetett lőni.

[00:02:18]És hát ha már jó, hogyha ezzel kezdtük, persze akkor mondjuk jó, mondjuk ha 1 milliónként fortosítanánk a a helyigazításokat, az az egy kicsit azért dobna majd a a ezen a végső elszámoláson, de hogy és miközben egyébként tudom minősíteni egyszerű egyszerű újságírói tévedésnek vagy figyelmetlenségnek vagy oké, bárminek ezt a cikket, azért már ilyen megengedő nem tudok lenni a mérővera filmjével, merthogy ott az ott az időzítés, ami nekem állkodó.

[00:02:45]Hát ja, szerintem nehéz.

[00:02:45]Tehát ez most pont van egy ilyen gyászfeldolgozás, tudod, belső, egymásra reflektáló szakasz a pártban, és baromi nehéz elválasztani három dolgot.

[00:02:53]Egyrészt a külső körülményeket, ezt most nevezzük Tiszapártnak.

[00:02:57]Aha.

[00:02:59]Nehéz elválasztani saját hibákat, az legyen mondjuk az elnökség, én meg a kampánycsapatnak a hibái, vagy éppen a hálózaté.

[00:03:04]És a harmadik, amit te mondasz, ezek a külső, hát a támadás meg a független gyakorlatilag meg Igen, meg a támadást is az két irányba érdemes lenne, tehát a mondjuk a NER klasszikus folyamatosa, meg a meg a függetleneknek az olyan, ami amit nem tudok értelmezni és mondom, ha értelmezni akarom, akkor csak az időpontja miatt tudom értelmezni, mert az ember azért véletlenül egy ilyen filmet nem publikál négy nappal vagy öt nappal a választás.

[00:03:30]meg erre is, tehát azokkal az eszközökkel, amik nekünk vannak.

[00:03:32]Tehát nyilván lehet az, hogyha van egy 800000-es Facebook oldal, akkor mindennek elébe mész, meg próbáld ezt kezelni.

[00:03:40]Mire célzol?

[00:03:41]Ami antipopul, de bocsánat, ez pozitív kontextusb szerintem a Tisza szerintem nagyon jól reagál a főtér támadásaira.

[00:03:48]Az elátot egy 800-es Facebook?

[00:03:48]Na ez az, hogy tehetség tehetség meg érdeklődés ilyen elmaradt az, hogy a kutyapertek legyen egy 800 követős.

[00:03:55]De hát ez ez ilyen mondjuk meg hülyeségek nem csak a közlés kényszer, hanem tehetség is.

[00:04:01]Mondjuk 700000 törökkel mondjuk, hogy azok meg nem reagálnak, vagy ilyen líbiai vagy koreai lákok volt, hogy oké, de hogy minden mérőveril az szerintem ilyen szempontból azért egy csúcstermék, mert ilyet velünk még senki nem csinált.

[00:04:15]Az a 444 cikk egy cikk volt, ami ami a ami cikt meg lehet támadni.

[00:04:19]lesz belőle helyreigazítás.

[00:04:21]Oké.

[00:04:21]Egy év múlva a mérőverilm az az egy óra lejárható anyag volt rólunk, amibe egy nagyon-nagyon vékony tényanyagból olyan következtetéseket vontak le, amit amit nem láttam még a kutyapárcon.

[00:04:36]Nem néztem meg egyébként hozzáten nem sokan elmesélték meg mindent, de másfélszeres gyorsítás de nem akartam megnézni.

[00:04:42]Utána meg rájött utána meg minek.

[00:04:43]Ja, ja, ja.

[00:04:43]De hogy ami furcsa volt viszont, hogy a baráti körben, a tágabb baráti körömben a Igen.

[00:04:47]létezett a a magyar kétfarka kutyapár gyűlölőknek a a csapata, de mondom ezek tökértelmes emberek, nyilván gyűlölték a Fideszt, ahogy volt és és egy ilyen irracionális indulatokat fedeztem fel a szavaikban, amikor szóba került ez a dolog.

[00:05:07]Ugye nekem sokszor szóba került, mert mit tudom én, csináltunk közös fotót a Gergővel meg én sose titkoltam, hogy alapvetően én azt gondolom, hogy hogy az ésszerű szavazás mindig is listált ide egyént oda, hogy ezt többször kifejtettem és hogy és hogy ezért felém is irányult ez a tök jó fej barátaim közül és ezek ezt nem tudtam egészen pontosan dekódolni sohasem, hogy konkrétan mi volt mi mi volt a szerepe a az, hogy létezett ugye vagy elindult egyáltalán, az az zavar zavaró volt ebben a történet van.

[00:05:38]Én én addig jutottak jutottam el mostanra a gyászfeldolgozásban, hogy azért, hogy ne szavazzanak ránk, azért szerintem sokat tettünk.

[00:05:46]Mármint, hogy ez most a belső belső.

[00:05:48]Ah.

[00:05:48]Aha.

[00:05:48]Tehát a mi felelősségünk, rengeteg felelősségünk, és nagy arányú van abban, hogy nem szavaztak ránk.

[00:05:54]Legyen ez az én listavezetői, vagy akár a társelnöki, akár a kampánystábnak a tevékenysége, ez ebből össze tud adódni.

[00:06:00]Azért, hogy gyűlöljenek, azért szerintem nem mi tettünk annyit.

[00:06:02]A azért, hogy ne szavazzanak ránk, azt én el tudom fogadni.

[00:06:06][horkantás] Az, hogy ennyire meggyűlölt minket a a értem, hogy az indulás az sokaknak fájt és ennyiben azt is értem, hogy mármint a nem a párt indulása, hanem a választáson a választásom indulása a pártnak, de azt az is ott van, hogy nem kellett ránk szavazni soha.

[00:06:21]És tehát nem is nem tudom mi szerintem ezt a zsarolást, hogyha nem szavaznak ránk, akkor mind meghalunk, nem lesz leváltva satöbbi.

[00:06:27]Ezt talán mi nem is alkalmaztuk.

[00:06:32]De de hogy nem, tehát a gyűlelet ez szerintem inkább külsőleg lett korbácsolva.

[00:06:38]Az mondjuk lehetséges, mert hogy a mert azt viszont másoknak kellett elmagyaráznom, hogy pont fordított esetben, hogy én megértem, hogy ott is száraz szavazunk, de hogy nem szeretni a Magyar Pétert, azért az elég azért az két dolog nem az nem, hogy nem jár egymással, tehát hogy ez és ez nem ment a másik oldalon sem, de hogy mindek ellenére a a ez a ez amikor belső, külső satöbbi mérlegelés mindenki magába lefuttatja egy milliószor.

[00:07:01]Tudom milyen az, amikor beakad és újra és újra.

[00:07:03]Ja ja ja.

[00:07:06]De hogy végül is ö mi az, ami mi mit lehetett volna kihozni ebből a legjobb esetben?

[00:07:12]Mondjuk a ha mondjuk minden külső körülményt kiveszünk, ha nem történnek külső dolgok, meg mindig jól csinálunk, ezzel a külső körülménnyel is be lehetett volna jutni, ha jól csináljuk, de nem csináltuk jól.

[00:07:24][horkantás] A ezzel de pont amit az elején mondtuk, tehát igazából egy mérővera filmet is lehetett volna kezelni, ha van annyi tehetségünk, annyi közléskényszerünk, annyi lájkunk.

[00:07:34]Most ezt a végtelenségig lehet boncolgatni.

[00:07:38]Ez én én politikában mindenképpen a saját teljesítménybe hiszek.

[00:07:41]Azért is vagyok ebbe a pártba, mert azt láttam mindig, hogy itt minden mindig belülről fakad, és nem a külső környezetből.

[00:07:49]Úgyhogy elronthattuk, azt szerintem be kell látni.

[00:07:50]Bár ez azt is jelenti, ez legem reflektáltok a valóságra.

[00:07:55]Aktuál politikára nem feltétlenül az is a kampánynak szerintem egyik hibája volt, hogy hogy elkezdtünk aktuál politikai reflektálást csinálni, mert a kampánystáb szerint ez jó volt, szerintem nem volt jó, de közben lehet, hogyha ezt jól csinálják, akkor is bejuttunk.

[00:08:08]Tehát tudod, ezeket így visszamenőleg szerintem nem lehet megmondani.

[00:08:11]A külső gyűlöletben az a durva, hogy a mai napig tart.

[00:08:14]Tehát azért most már azért jelentősen Aha.

[00:08:18]Tehát, hogy nem a padlón vagyunk, hanem a padló alatt ugye mínusz nagyon sokat kell dolgozni, hogy feljöjetek a padlóig.

[00:08:26]Ezt ismerem.

[00:08:26]Ó, ez jó, ez jó.

[00:08:26]Igen, igen.

[00:08:28]Ezt mondták is a sokszor szóba kerül, akik amúgy szeretnek minket, de friend zoneb-baan vagyunk.

[00:08:32]Ez a nem tudom társadalomnak régen a 25%-a most lehet, hogy a 15, nem tudom, aki még mindig szereti ezt, de nem nagyon érti minek indultunk.

[00:08:39]A B nem fog ránk szavazni.

[00:08:41]Tudod, ez a tipikus friend zone.

[00:08:43]Elviszed vacsorázni és elmondja, hogy amúgy te tök jó fej vagy, de nem szeretnék veled együtt élni.

[00:08:46]Tök logikus, hogy elindult a a kutya.

[00:08:48]Az tehát hogy a ha valaki a legjétől ismeri a sztorit, akkor nem tehetett mást, mint hogy elindul.

[00:08:55]Én részt gondolom, de a lakosság nagy része szerintem meg nem volt logikus és butaság volt.

[00:08:58]Na ez a másik.

[00:08:58]Az szerintem kedvesebb értem.

[00:09:01]Hogy logikus volt, attól még lehet butaság.

[00:09:03]Ez nem kérdés.

[00:09:03]Igen, igen, igen.

[00:09:03]Na ez a ez a szerintem ez a barátibb értelmezés, hogy hogy tök hülyének néznek minket, hogy minek indultunk el a választáson.

[00:09:10]Hát, hogy is akiket ismerek, hát ez azért nem nem annyira elrugaszkodott elképzelés, azért bolondokkal jól látok, tehát hogy azér így van.

[00:09:18]Ez így van.

[00:09:18]És szerintem ez egy ez egy ami a fura mondom, hogy a gyűlölet nagyon nehezen hagy alá, pedig itt tényleg az van, hogy elindultunk, hoztunk egy döntést és senki nem mondhatja, hogy nem vállaltunk felelősséget, mert viszonylag nagy gáz van.

[00:09:30]Igen.

[00:09:30]Ez a külföldről támogatott civil szervezet mintája.

[00:09:32]Ez a ugye a a 21.

[00:09:35]század sárga csillaga.

[00:09:35]Tehát lehetne egy ilyen bélyeget ragaszgatni egyéb úgy pártosoknak, hogy elindultam tudod ez a6 elindultam 26-ban, és akkor mindenki lehetne köpködni a négyes.

[00:09:46]Igen.

[00:09:46]Itt mindig az a nehéz, igen, hogy mondják, hogy ezek a visszalépő politikusok mekkora stratégiák és milyen jó, de hogy ezzel mindig az a baj, hogy aki nem indul el egy választáson, azután hogy fogja a Tiszát kritizálni, vagy mi mentén.

[00:09:56]Tehát tudod, mikor minden erőforrásomat beleteszem abba, hogy valaki más kerüljön abszolút hatalomba, márpedig ez történt, akkor hogy három évbúl felállok, hogy most elindulok egy mozgalommal, mert ez mégse jó.

[00:10:08]Szerintem a következetes lépés az indulás volt, és és azért az volt gondolom az embereknél a stresszfaktor, hogy hogy a a kétharmad Igen.

[00:10:17]Hogy hogy úristen és ha 1% hiányozna a kétadhoz, amit a amit a elorzott a kutyapárt, akkor milyen gyűlölet lenne?

[00:10:25]Így egy kicsit értelmezhetetlen, mert most mindenki arra gondolta egyébként, hogy ja, hát nyugodtan szavazhattam volna két kutyapárt, akkor is kéthad lett volna, és akkor még tehát még még 5%-os kutyapárt esetén sem ingott volna, de meg de ezt kicsit nem lehetett tudni előre, tehát ez ez fennállt, hogy hogy úristen, csak mindenképpen a nert ala, hogy szüntessük meg.

[00:10:44]És ez azért elég jól sikerült ahhoz képest, hogy igen.

[00:10:47]Omlik össze.

[00:10:47]Aztán meglátjuk, mi nő a helyre.

[00:10:50]Ott a gyászfeldolgozás egy kicsit jobb lehet, tehát szórakoztatóbb lehet.

[00:10:54]Ja, hát sokkal.

[00:10:54]Most nézem a néha nagyon ritkán 15 percet fogyasztok social médiát, az pont egy ilyen négyégy-öt magyar Péter pos szembe jön, de hogy a Német Balázsig már nem jutok el, tehát beállt egy ilyen egészséges egész Német Balázsig eljutni.

[00:11:08]Hát igen, az elszáot követel.

[00:11:12]Nem feldobja feldobja.

[00:11:12]Sokan néznek nézem Német Balázst.

[00:11:16]Ó már csak poénból is.

[00:11:17]De egyébként nyilván nagyon sok röhög van.

[00:11:19]Oké, rendben van.

[00:11:19]Én mi mondom én juhjalka rajongó vagyok, de német Balázs is azért erősen erősen ott van.

[00:11:23]De hogy ugye meg a Pócs János ametít nézel?

[00:11:29]Parameti közvetítést azt nézel csak összegzéseket.

[00:11:32]Nem nem mert én én nem én csak összegzés most elkezdem egészséges esetben az ember szerintem ezt nem nem nézi, nem tesz jót.

[00:11:40]Jó nem is tudom.

[00:11:40]És ez pont volt az ATV is a műsor, erről beszéltünk, hogy hogy persze vicces most nézni, hogy megalázgatnak fideszeseket, de hogy összességében azért az az egészséges, ha ennek valahol egy ponton vége lesz, lesz egy elszámoltatás, mondjuk egy nagyobb, mint valaha, de hogy de hogy az alázgatás nem jó, mert tudod, rád ragad, átragad rád, kiszed csak ez senkit nem érdekel.

[00:12:01]Én én mondjuk magam részéről egyébként tényleg rendkívüli módon szégyellem, hogy élvezem ezt a dolgot, de azt gondolom, hogy 16 év voltunk a frontvonalban, és persze akkor tényleg azért tehát, hogy azt a szopóálararcot végre leveheted, de hogy kicsit megnézheted, hogy áll másnak, hát az így úgy nem egy én még nem unom.

[00:12:21]Tehát ez de hogy de hogy nyilván egyszer véget kell vetni, meg nyilván nem lehet ezt csinálni, hogy most ilyen húgelgelyeken verjük le a port, és akkor ez Orbán Viktornak meg nem kerül sorra.

[00:12:28]Tehát azért, hogy is mondjam, tehát ezt Rogánant kihagyni ebből a történetből és mindent Jessenszki Zsoltra kenni, az ugye eléggé aránytalan lenne nyilván látjuk.

[00:12:38]Amúgy meg van egy csomó jó dolog, szóval én én bizakodó vagyok, meg azért más egy gyászfeldolgozás ott, ahol az összes anyagi meg minden jóléti dolog a politikára alap volt alapozva, meg más ott, ahol érted nálunk minden egyes az összes 24 darab alkalmazottnak volt mellékállása.

[00:12:54]Igen.

[00:12:55]Vagy a piacon jobban keresett, mint nálunk velem együtt kilos rádióba dolgoztam.

[00:12:59]Tudom mi az, amikor tudod?

[00:13:01]Hát hasonló körülmények, mint nálatok itt a klub rádióban, hogy ez mindig egy olyan választás, hogy amúgy ha megszűnik, ja hát akkor megyek vissza piacra és jobban fogok élni.

[00:13:07]Szóval olyan szempontból könnyebb a gyászfeldolgozás, hogy ez egy közös álom, tudod, meg egy közös közös ö nem tudom, az életet lefedő mindenség volt meg politika, de hogy ezen felül nem egzisztenciális krízis ez.

[00:13:23]De a közös állam megmaradt valamilyen szinten, vagy azért durrant ez a dolog, vagy az szerintem megmaradt, csak új újra kell húzni az egészet.

[00:13:29]Más szinten, de nem kezdtétek el egymást lemészárolni.

[00:13:34]Nem, vannak viták, kemény viták lesznek is.

[00:13:37]Például van egy kooperatív törzsünk a a covid emlékére.

[00:13:40]A kooperatív törzs az öt fős, és így elkezdte az operatív munkát újra szervezni, ugye teljesen önkéntes módon, ugye nullás költségvetéssel.

[00:13:50]Tehát régen az volt a rendszerünk, hogy kitöltöttél az utcágyba egy projektlapot, hogy itt egy kátyú, kátyúzzuk be, vagy rakjunk egy táblát, és akkor adtunk rá pénzt.

[00:13:56]Most az van, hogy kitöltöd, te kifizeted, és utána még kérünk tőled támogatást.

[00:14:00]Hát egy kicsit megfordult.

[00:14:02]Igen.

[00:14:02]Egyébként nem szerintem ez belért.

[00:14:04]Szóval azt gondolom, hogy hogy hogy mert hogy azért ne felejtsük el, hogy itt azért nem tehát felfoghatatlanul kevés pénzről van szó.

[00:14:14]Tehát azért igen soknak tűnik.

[00:14:14]Tehát ezt például vissza kell fizetni 600 nem tudom 666 már 450-ér járunk és még el fogunk adni egy csomó mindent.

[00:14:22]Szóval 400-ig le fog ez szépen menni.

[00:14:25]am büszke vagyok, mert a franc gondolta hog ekkora gyűlölet közep 10 millióál több adnak nekünk az ember.

[00:14:31]Ó, tök engem az tök meglepet, hogy például az első bulin a Gödörbe, hogy hogy egy fél millió összegyűjt ott azér tök meglepő volt, mert hogy nem volt nem nem örjöngött ez nem repet ki a varázsoknál.

[00:14:42]Tehát ugye alapvetően az emberek lehet, hogy ezt Gergővel mi beszéltünk el, hogy kirakjuk-e a gyűjtést, hogy nem és mondtuk, hogy ne rakjuk ki, mert ilyen 11 millió lesz és tök gyász lesz, tudod és két é után 100.

[00:14:52]És néztünk.

[00:14:52]Basszus, ez tök jó volt.

[00:14:56]Azért ez egy nagy dolog, úgyhogy ezt ezzel szerintem csak egy olyan, mint a mondjuk 72 1972-ben az egyházi adó, tudod, hogy ilyen leszeget fű emberek jöttek a lépcsőházba.

[00:15:03]Jó napot kívánok Bezsi néni.

[00:15:05]Igen, jó.

[00:15:05]És tudod ilyen, tehát hogy adnak az emberek pénzt, csak nem feltűnően.

[00:15:09]Tehát nem tudom, letagadják, tudod mint, hogy ránk szavaztak, azt is letagadják, hogy adtak.

[00:15:14]Azt simán.

[00:15:15]Azt egyébként simán, aminek nem azt nem látom értelmét, merthogy pont most fordítva kéne lennie, de hogy de hogy aztán mi kitaláltuk a megoldást, ugye, merthogy hát mi azért ezen azért megfordult itt az előbb a elmúlt négy órában elég sok időnk volt erre és hogy igazából leigazolni a pártba Hont Andrást ez lenne a megoldás.

[00:15:36]Hont Andrást, hisz ugye pont annyit hozna be a kasszáb meg még kit?

[00:15:40]Hát elég 500 millióval nem kér már nincs annyi szerintem.

[00:15:42]Akkor viszont aerzilág figyú, ha egy mi is mi volt, amit legutóbb tehát a pesti srácok az azért egy ilyen tudod egy tényleg egy ilyen első hajó, hogy mondják ezt zászlós hajó volt, hogy itt pesti srácokat két hónappal később le kell építeni.

[00:15:55]Szerintem ott ott ilyen side projektekre, mint a kutyapárt nem leszítő.

[00:16:01]De nem de az de hogy igazából de hogyha így mint hogy kapott volna 500 milliót a pesti srácok is még elketyjett volna egy darabig.

[00:16:07]Igen, itt azért nem volt.

[00:16:09]Hát persze, de azért mondom a Demeter Silát 9 milliárdja meg a HON 500 milliója azért az jelent.

[00:16:12]Tehát mondjuk a Demetersád mondjuk jobban tényleg jobban adja magát egyébként ebből a szempontból, de hogy ti visszakapjátok a frekvenciát, van erről szó?

[00:16:22]Hát a semmi.

[00:16:22]Tehát, hogy nyilván nem tud ezzel foglalkozni annyira elfoglalt még a kormány a fontos ügyek.

[00:16:26]Én Én csak annyit javasoltam, hogy a főszerkesztők esetében is ezt a nyolc évet ezt ezt akkor ha lehetne beadnám kiegészítésnek.

[00:16:36]De nem örül neki.

[00:16:36]Nem tudom.

[00:16:36]Nekünk pedig tök fór érzéke a főszerek és nem értem.

[00:16:40]Pedig itt logikus lenne.

[00:16:40]Tehát komolyan.

[00:16:43]Hát azért egy egy tév, egy rádió, egy újságnál a megújulás.

[00:16:47]Persze persze persze lehet hat is.

[00:16:49]Mindegy.

[00:16:49]De mondjuk nálunk nagyjából annyi alatt cserélődik és most, hogy visszagondolok, de hogy de hogy ezzel nem foglalkozunk még.

[00:16:57]Nyilván az egy furcsa helyzet lesz, merthogy hogy mert ugye ha érvényesíteni is szeretnénk az ez idő alatt kiesett reklámbevételt, az egy nagyon az egy tehát úgy fog hangzani, mintha egy nagy összeg lenne, amikor mondjuk most a hasamra ütök, és azt mondom, hogy oké, és akkor még 11 milliárdot, azt kérnénk szépen.

[00:17:16]Igen.

[00:17:16]Tehát ezzel se fogunk a szimpátia tüntetéseket magunk mellett előrántani, miközben erről erről szólt, tehát hogy elütöttek minket attól, hogy normálisan működessünk.

[00:17:24]De akkor ugye jön a Fekete Győr Andrásnak a van az az alapítványa, ahova lehet menni.

[00:17:31]Ne viccelj.

[00:17:31]Van de van egy üldözött üldözöttek.

[00:17:32]Nincs ez meg neked?

[00:17:36]Az nincs.

[00:17:36]Az üldözö van egy szerintem menjetek el.

[00:17:39]Nem e, mert én oda odamennék, de biztos több pénz van azért a védvonalban még így is, mint a fekete gyűr Andrásnál.

[00:17:45]De amúgy ez tök érdekes, hogy hogy én nem így képzeltem el, tudod, hanem hogy nagyon sok pénz van a Tarsolyba.

[00:17:53]És hogy Hud Gergely még több pénzt kap, hogy döntsék be még a nyáron a Tiszát.

[00:17:57]És én nem azt képzeltem, hogy minden elkezd így ezt nem is értem egyébként.

[00:17:59]Tehát hogy a mert az történhetett gondolom, hogy a a szíszáró nem tudom, hogy akik izé azonnal meg azt mondták, hogy ajjaj nehéz idők jönnek rohadt fillert nem adunk és szerintem azonnal elzárták a csapot.

[00:18:11]De nem baj, mert lesz Újpest stadion, amit majd megépíttet a Hernádium, ahol ugyanez a helyzet, hogy a Mall ugyanezt csinálta.

[00:18:17]Igen.

[00:18:17]És a Markettal fogja megépíteni, akkor megint lesz pénz.

[00:18:20]Miért?

[00:18:20]A Markett az mi?

[00:18:20]Az mi van?

[00:18:22]Hát ugye a Hernádi meg a Garancsi vannak, ők nagyon-nagyon jó viszonybanek, mert ezt a az építőpedig cégeket nem látom.

[00:18:27]Igen.

[00:18:27]A hát a Hernándia a Mall, a garancsi a a market.

[00:18:29]Tehát, hogy de miért a Liszkai már nem is sok játékos van.

[00:18:34]De kit lehetne megtalálni a a demokratikus oldalon mint építetőt Leinger Tamás épít még valamit vagy már nem?

[00:18:43]Hát az érdekes kérdés.

[00:18:43]Igen.

[00:18:43]Ja.

[00:18:43]Oké.

[00:18:46]Nem tudom.

[00:18:46]Nem tudom.

[00:18:46]Ők ők így 16 év alatt azért visszamentek ilyen más, de ő ő nem a diós Györgyöm.

[00:18:51]De ott mi az én az én szívemnek.

[00:18:51]Ó kedves ott ezzel meséltem is az emberek.

[00:18:57]Érdekes a ez most fánf, de hogy azért van benne a legtöbb pártnak a alapító kiratában, hogy Budapesten kell tartani a tagűléseket, mert a Le Stingernek volt egy ilyen módszere régen még a kárpótlási jegyeknél, hogy úgy hívta össze a taggyűléseket, hogy az ország két pontjában egy hét alatt, és benne volt az alapítókiratban, hogyha kettő nem jelentsz meg, akkor bukod a kárpótlási jegyet, és bekerül a a főtőkéhez.

[00:19:23]És képzeld el, nem mondom meg, melyik jogásszal dumáltunk el, hogy ez ezért batonya mondjuk.

[00:19:31]Aha.

[00:19:31]Aa.

[00:19:31]Aha.

[00:19:31]Igen.

[00:19:31]Igen.

[00:19:31]Meg Ják.

[00:19:31]Ják.

[00:19:31]És igen.

[00:19:36]És képzeld el, hogy ez hogy a legtöbb pártnak most nem tudom a Tiszának ez benne van-e, mert nem láttam még az alapító mindig a Nagy Attila Tibor mondja el, hogy az alapítókiratokat elolvassa és abból mindent tud el pártról.

[00:19:47]Ó, nem szoktam elolvasni, de ez ezért volt, képzeld el, hogy ne lehessen bukni a pártagságot, mert a két különböző részre hívják össze taglésen.

[00:19:55]Budapestre kell összehívni és akkor ezt mi például kiszereltük és már volt Aján is tagűlés meg talán Pécsen.

[00:20:00]Na mindegy.

[00:20:00]Ez egy az mondjuk funzingem három napon belül van a két végletbe, akkor az nem olyan gond, mert Igen, igen, igen.

[00:20:08]Hát ha nem az a cél, hogy elvegyük mások pénzt.

[00:20:09]Ja, pedig hát vagy na látod, látod aki ez pont olyan, mint a buddhistáknál ez a tudod, hogyha nem tanulsz meg magadon uralkodni, akkor majd megtanulsz másnak engedelmeskedni, de hogy ugyanez feszed el a más pénzét, akkor elveszik a tiedet.

[00:20:22]Igen.

[00:20:22]Tehát, hogy ez a azér az farkastörvény, de hogy kanyarodj, ha már Molnár tartunk, kanyarodjunk már az újpesti stadionra, mert hogy na tehát hogy mert hogy egyrészt te ott vagy képviselő, tehát önkormányzati képviselő, tehát ez ez a De van kötődésed?

[00:20:37]Tehát Újpesti kötődés.

[00:20:39]Ott éltem 20 évig, meg ott születtem.

[00:20:42]Ja.

[00:20:42]És azért költöztem el, mert ugye lett nekem egy felesége, aminek volt két gyerkőce, és kellett egy ház.

[00:20:46]És Újpesten egy panel volt 80 millió 2021-ben.

[00:20:50]Igen, igen, igen.

[00:20:51]A agglomerációban meg még lehetett 30-40 körül hiteleződni, el el eladósodni egy életre.

[00:20:57]És ugye nálunk a nagyobbik srác srácom olyan, akinek kell is a tér.

[00:21:01]Úgyhogy mi nem tudtunk Újpesten maradni, de célom, hogy visszat 3 m magas és szeret táncolni.

[00:21:05]Majdnem két ez a ez a igen igen [nevetés] a zsiráfketrec tehát hogy így és ez egy tudod egy panelerkéen a zsiráfketrec az az még a bicikliket azt tudod odazoktam én is panelenben nőttem fel mégis ember lett belőlem így van így van ami nem teljesen igaz egyébként mert 17 évesen leléptem a panelből de mindegy hogy tehát hogy újpesti stadion én nem követtem egyébként a nyomon a a stadion rekonstrukciókat vagy építéseket de nekem úgy dönt hogy Mindenki kapott új stadion kapott újpestet óta nem kapott.

[00:21:40]Így van.

[00:21:40]A dajcs alatt kapott utoljára kapott.

[00:21:42]Hát akkor mint 2002 most tudom, hogy az nagyon rég volt.

[00:21:46]Mi nem kapott az is csak felújítás volt 100 évvel áll leg.

[00:21:50]Jó, hát azért akkor jól emlékeztem, [torokköszörülés] hogy azért hozzányúltak, tehát nem maradt hozzá, de nem eléggé.

[00:21:56]Oké.

[00:21:56]Tehát megyeri úton járunk, ugye?

[00:21:56]Ez a megyünk kifele, és mielőtt a semmi a semmihez jobbra kell kanyarodnia, visszautasítom.

[00:22:04]Ötökön az előtt van a megyei úti stadion.

[00:22:08]Elhatárolódam a semmi kifejezés használom.

[00:22:10]Kápos megyer.

[00:22:12]Így van.

[00:22:12]Az a legjobb.

[00:22:12]Én ott születtem.

[00:22:13]Ott a legjobb hely.

[00:22:16]Igen.

[00:22:16]Ott születni jó, de ha ha eljössz, tehát egyszer egyszer bemész a városba, akkor visszamenni már fáj.

[00:22:20]Tehát hogy jó ék én Miskolc a a színva Velencélje.

[00:22:26]Nem számítottam ilyen támadásokról?

[00:22:29]Kivédem az összeset.

[00:22:29]Jó, hát mindenre azt kell mondjam, hogy akkor a 24 éve felújított Újpest FC az nekem azért a kedvencem az a név, a névváltoztatás volt, amikor elfelejtettek szólni a Ja, meg a logó.

[00:22:41]Persze.

[00:22:41]Az hát ott voltak a belga ügye, ahogy emlegetik azóta.

[00:22:46]annyira annyira megnézném, amikor megcsinálják ezt a Fradival, de hogy már csak így a reakciót, tehát de a lényeg az, hogy elkezdődött volna egy újstadion építésre, vagy felújítás meg újstadion a Kertváros közepén ugye van egy nagy tunz, mit hívunk Kertvárosnak ott egyébként tényleg kertá van egy konkrétan a kézben is kertvárosként hivatkozott rész.

[00:23:06]Ez a fóti út két oldala leginkább a a nyugati oldalán Újpestnek.

[00:23:12]Tehát hogyha nem tudom ezt most elmondani, akkor ott él tudja holtá teljesen újdonság.

[00:23:18][torokköszörülés] Aztem, hogy Újpestnek Úpest nagyon jó én ajánlom neked is.

[00:23:24]Voltam, jártam ott egyébként.

[00:23:24]Igen, nem szerettem meg, de nem azért, mert bármi személyes problémám lett volna, vagy nagyon-nagyon rossz emlékeim lennének onnan, de nagyon nagyon rossz emlékeim vannak onnan.

[00:23:33]Vannak nagyonagyon rosszak.

[00:23:35]Ne, de igen, de hogy igazából nem ez hát nyilván nem közéleti ez a egyszer elmentem az Újpest stadionjába és szóval a kérdés az, hogy hogy ez úgy épült volna, ez milyen fázisban egy olyan helyen, ami városzerkezetileg szerintem megmagyarázhatatlan.

[00:23:50]Egyetlen ok van erre, hogy a Tunsgram ingatlanvagyon egy nagy részét a Hernádiék egy vagyonkezelőn keresztül megkapták, felvásárló terület.

[00:24:01]Így van.

[00:24:01]És a terület is a Hernádihoz köthető 2A Kft.

[00:24:03]lett, amiutána már a Fóti 141 ingatlanezelői lett az ingatlannal együtt, majd végül a Mol a Újlila Kft-n keresztül megvette a céget ingatlannal együtt.

[00:24:16]Igen.

[00:24:16]Tehát a Hernádi két oldalról úgy cseréltette a gazdáját ennek az ingatlannak, hogy sose kellett ingatlan adásvételit aláírni, mert mindig a céget vette meg ingatlannak.

[00:24:28]Most itt tartunk.

[00:24:28]Én szerintem ez egy olyan projekt, ami a Ner után nem történhet meg ebben a formában.

[00:24:35]megépítés.

[00:24:35]Igen, mert semmi nem indokolja.

[00:24:35]Kell egy stadion felújítás, vagy egy új stadion.

[00:24:39]Ezt én el tudom fogadni az Újpest részéről.

[00:24:40]Az, hogy ennek Magyarország második legnagyobb stadionjának kell lennie, azt én én egyrészt vitatom.

[00:24:47]Másrészt, hogy ez a 22000-esre bővíthető stadion, ez nagyobb, mint a Grupama.

[00:24:51]Nyilván itt van egy ilyen méregetés is, hogy legyen nagyobb, mint a Fradi stadionja.

[00:24:55]Ez pedig a Kertvárosba épüljön meg, az meg szerintem nonszens.

[00:24:57]Ugye az a durva ennek a stadionnak a kapcsán, hogy itt egy ellenzéki városvezetés is ezt az egészet végigasszisztálta azzal a mondással, hogy kedvesnek kell lenni a mollal, és akkor majd a MOL meghallgatja őket.

[00:25:11]Ez ugye nem így történt természetesen.

[00:25:13]Viszont volt egy kormányváltás, ami ugye mindent megkérdőjelez.

[00:25:15]Ezen az ingatlanon van egy nemzetgazdasági szempontból ö végrehajtott kiemelés, tehát bármit csinálhat a vállalkozó a saját kis területén.

[00:25:24]Ezt ugye a kormány holnap visszavonhatná, ha akarná, úgyhogy én azért reménykedem.

[00:25:30]Ö, de mi lenne akkor a megoldás?

[00:25:30]Tehát, hogy a mi lenne jó megoldás maradna a megyeri a maradna a stadion, ahol van tát ugye a 2A-nak van még ingatlan Újpest.

[00:25:40]Bocsánat, nincsen, mert a Rahim Kulov, nem tudom, megvan ez a ez a jó név.

[00:25:45]A vizsgázó, a vizsgázó.

[00:25:47]Aha.

[00:25:47]Aha.

[00:25:47]Az orosz orosz nevezzük nem maffiának, hanem hogy nevezzük?

[00:25:52]Vállalkozó.

[00:25:52]Orosz vállalkozónak.

[00:25:52]Az emberek azért tudják, hogy orosz vállalkozó az orosz vállalkozó, de hogy igen.

[00:25:57]Tehát ő Igen.

[00:25:58]Na ő vett most a Hernáditól pont a 2A-tól vett egy ingatlant, a Tungit.

[00:26:00]Ez a újpesti strand volt.

[00:26:03]Tunsgram strand.

[00:26:06]Lehet, hogy tudod tessék.

[00:26:06]De mikor még működött, vagy az üres üres medencében volt party.

[00:26:11]Emlékszem komolyan.

[00:26:13]Ja.

[00:26:13]Fél.

[00:26:14]Ez 2010-es évek vagy előtte?

[00:26:16]Előtte ez még a a nekem még ez a hát még a Tilos rádióban dolgoztam.

[00:26:19]Az a az 90-es évek végek.

[00:26:21]Én 2001-ig voltam ott, tehát 2001 előtt volt.

[00:26:23]Lehet, hogy még működött a akkor 2000-es évek elején zár volt benne víz.

[00:26:28]Az mondjuk arra emlékszem, hogy amikor így délelőtt 10 fele így így kezdtük így fel hát a környezetünkről némileg tudomást venni, akkor az azért rettegéssel töltött el minket, hogy ez hol vagyunk és hogy lehet innen a városba jutni.

[00:26:41]Hú az az emlék hú jeges rettegés.

[00:26:45]Hát gyalog.

[00:26:45]Hát hát ez nem volt egyértelmű, hogy milyen irányba induljunk, vagy ilyesmi.

[00:26:48]Tehát az de igen, az megvan a strand.

[00:26:51]Igen, az jó, az jó.

[00:26:53]Na azt a Hernádi kapta ugye ugyanúgy a tunsgrammal együtt megvette.

[00:26:55]Nincs.

[00:26:57]De miért nincs strand?

[00:26:58]Hát de strand az gazdaságil tarthatatlan volt régen is, és azóta se akart meg lehetne ezt csinálni.

[00:27:04]Most már nem lesz, mert ez a Rahim Kulové lett 3,5 milliárd Ftért.

[00:27:08]Amennyire mi látjuk, vagy fel tudjuk mérni ez a telek, ez egy másfél milliárd nem ér többet.

[00:27:13]Tehát ez is fura.

[00:27:16]hogy miért vette meg háromszor annyi pénzért a Rahim Kulovt a Fernanditól, mint amennyiért ez valószínűleg ér.

[00:27:20]És az is érdekes, hogy egy ellenzéki többségű testület, ugye ez Újpest, hiszen Tripon Norbert és a DK vezeti most már nem DK, hanem Újpest pártján, de hogy ők vezetik a kerületet, tehát azt gondolná az ember, na mindegy.

[00:27:33]És itt az elővásárlási joggról való lemondás is úgy történt, tudod, mert le kellett mondanunk erről, mint testület a radikul a elővásárlási jogal.

[00:27:43]Így van.

[00:27:43]És nyilván nem tudjuk megvenni, de hogy egy értékbecslés nem készül, érted?

[00:27:47]200 F tudjátok megvenni, mert bocs, akkora összeg, ami nehéz.

[00:27:52]Tehát ott aítés is egy nagy pénz.

[00:27:55]Tehát azt az érvelést, hogy erre most az önkormányzatnak nincs másfél plusz k milliárd Ftja, mert ott elvileg hordóba állnak a veszélyesanyagok a föld alatt.

[00:28:03]Van egy ilyen pletyka is.

[00:28:03]Ezt régi ö ö mondjam, őshonos újpesti családok sarjai mondják, hogy ott ott az egy necces terület.

[00:28:10]De nincs ezzel baj.

[00:28:10]Meg is lehet venni, nem is lehet megvenni, de 3 és fél milliardra nem ígérhetnénk rá.

[00:28:16]Tehát, hogy nyilvánvalóan az a közpénznek a nem oké felhasználása lenne.

[00:28:20]Ettől független egy értékbácsés csináltat az ellenzéki kerület.

[00:28:22]Ráadásul két kormány felállása között volt ez a vásárlás május elején.

[00:28:26]Tehát azt se értettem, hogy egy ilyet miért engedünk így át.

[00:28:31]Mindegy, ez a telek már elment.

[00:28:33]Természetesen ezt a stadion máshol is meg lehetne építeni.

[00:28:35]Ragaszkodik ehhez a helyszính a MOL meg az Újpest FC.

[00:28:38]Ugye kártalanítás már folyik, tehát ebbe már bele is spriccelt a mol egy kér ragaszkodik.

[00:28:45]Így van.

[00:28:45]Ott ugye ez a tunsgramnak egy gyára volt.

[00:28:47]Most is GKS besorolású.

[00:28:50]Tehát hogyha valaki akarna oda aksigyárat építenne, mindig ezzel riogatnak a fideszesek.

[00:28:55]Hogyha nem lesz stadion, majd majd aksigyárat építette a Mol.

[00:28:57]Nem tudom, hogy miért nem is, [torokköszörülés] tehát hogy ez egy stadion van egy aksigyár, azért lássuk mer.

[00:29:02]Nincs ott minden nap meccs.

[00:29:03]Így van.

[00:29:03]És most már polgármester úr azt is elmondta, hogy még a hulladékról a lerakóval is megfenyegették őt, vagy valami ilyesmit.

[00:29:08]Értettem, hogy lehet, hogy hulladéklerakó lesz.

[00:29:09]Szóval annál jobb egy kertvárosban, mint egy stadion, ami tud aksit gyártani.

[00:29:13]És egyébként hulladék lerapó az Igen, igen.

[00:29:17]Azt hiszem, hogy feldobná íy van.

[00:29:19]Így van.

[00:29:19]Sose raktam Kertvárosba még, de de így kicsit beleérzem az kertvárosi gondolkozásba, hogy van egy jó házam, van kóm ismerek kertvárosi embereket.

[00:29:27]Hát de én nem vagyok kertváros ellenes.

[00:29:30]Tehát hogy nekem van a kertvárosi barátaim, amíg otthon a négy fal között csinálja, amíg nem jönnek ki a kertbe, addig nincs meg hát ezek tisztességes egzisztenciák.

[00:29:38]Úgyhogy ezek az emberek gondolom, hogy mennyire értékelik majd a hulladéklerakót, ahol egyébként meccseket játszanak.

[00:29:43]De hát közben nem ez lesz nekik, hanem egy csodálatos stadiont, egy sporteseményt, egy egészség, [torokköszörülés] egészségtudatos izét kapnak.

[00:29:50]Tehát én szerintem az rendben lenne, de hát nem fog megépülni, ugye azt látjuk.

[00:29:55]Na ez a kérdés, hogy miért kérte a Molla felfüggesztétését az építési engedélyeztetésnek legfeljebb hat hónapra.

[00:30:01]Ez az, amit nem tudok megmondani.

[00:30:03]Hát de nyilván azért, mert deelt az előző rendszerrel, és neki úgy érte volna meg stadiont építeni, ha kompenzálja a kormány gondolom én, gondolom én.

[00:30:09]Az a kérdés, ha ez a stadion megépül, akkor mégis mit ki tartozik kinek, mert ez a Molnak nem érdeke.

[00:30:16]Ez egy pénznyelő, tehát ez egy brandingre nem rossz.

[00:30:19]Jó, általában nem.

[00:30:19]Igen, de azért Újpest szurkolóknak is néha van egy lakossági fórum valami, beszélgettünk, odaszólgattunk egymásnak, vagy leginkább ők nekem, hogy mint stadion pattogok meg stopstadozok, akkor azért elszokott az hangozni, hogy de amúgy a Fehérvárral mi történt, nem tudom ez mennyire van meg.

[00:30:34]Tehát ott a MO úgy tűnt el, mint a homéz fehérvár ugye nekem a szombathely, ami ebből a szempontból szép történet.

[00:30:41]Hát és ez a ML, és ez a engem szurkolóként kevésbé érdekelne, de ha itt stadionik valaki, tehát nem a népszerűségre töreksztel ezzel a stabstadion.

[00:30:51]Jó, hát hát erről szól.

[00:30:51]Nekem ez volt, ezért volt ez a párt a szívügyem mindig, mert ezeket az ügyeket nem mértük meg.

[00:30:56]Attól, hogy nem 60%-os ez az ügy, hanem 35- attól még vinni kell.

[00:30:58]Olyan, mint a hajléktalan.

[00:31:00]Mondjuk zöldfehérben ne nagyon olyat nem.

[00:31:03]Attól még én Újpest szurkoló vagyok, hogy szerintem nem a Kertváros közepére kell az önkormányzati törvény megkerülésével stadion.

[00:31:08]Tudom, tudom, tudom, tudom.

[00:31:11]Lényeg a lényeg, hogy most van egy nem tudjuk három hónapos nyugalmi állapot, ahol a kormányzat ezt a stadionépítést ebben a formában meg tudja akadályozni bárhogyan a kétharmad birtokába.

[00:31:24]Úgyhogy azért sokan a lakók is, én is reménykedünk abba, hogy hogy addig azért jussunk már el, hogy a kiemelést levesszük, mert utána le kell ülni az önkormányzattal tárgyalni.

[00:31:32]Ugye ezt szerelik ki a kiemeléssel.

[00:31:34]Dehogy kell.

[00:31:36]Hát a a Tiszapárt helyébe én letárgyalnám a mollal és simán megépíttetném.

[00:31:42]De miért?

[00:31:43]Mert az emberek többsége szeretnék, legalábbis az újpestiek többsége is.

[00:31:46]Nem a fradi szurkolók nem akarják ezt például a Dehogy nem.

[00:31:49]Hát hogy be a Kertvárosba egy olyat, ami hulladékot is bond.

[00:31:52]Dehogy nem.

[00:31:52]Ők imádnák a legjobban.

[00:31:52]ők a hulladékról majd gondoskodnak.

[00:31:54]Csak a csak az volt egy fradis blog, ahol ahol a rám hivatkoztak a nevemre és Barb házként hivatkoztak a stadionra.

[00:32:02]Ugye tudják, hogy ez nagyobb lenne, úgyhogy ott minden politikai erőmet bevett, hogy dühös dühös fejet raktam a posztra.

[00:32:10]Ó, de le lettem tiltva, úgyhogy vége a Barb Ház egyébként ebben a szempontból én egyet igazából egy élő Újpest szurkolót ismertem eddig rajtad kívül.

[00:32:17]Hát havas Erik volt az vagy vagy az még most is jelen időben.

[00:32:22]Na de vannak Újpest szurkoló van Zoli ispestó kicsoda Gangstoli szerintem Újpest szurkoló.

[00:32:29]De vele nincs egy napi kapcsolatom, hogy tudod ki még az átvében a Somos András azt hiszem sőt Somogy Zoltán is Újpest szurkolát.

[00:32:38]De biztos, hogy vannak.

[00:32:38]Hát megtöltik a 22 22000-es stadiont szerintem nem.

[00:32:45]De miért nem?

[00:32:45]Egyébként ez furcsa, mert az nem olyan sok.

[00:32:48]Amennyire én láttam statokat, de most lehet, hogy rosszat fogok mondani, ilyen 5-6000 fős az átlaglátogatottság.

[00:32:53]Lehet, hogy megközeti 10.

[00:32:55]Ez nem nem rossz.

[00:32:58]Én ezt egy elnagyolt koncepciónak tartom, és a grup telik meg basszus minden hazai meccse.

[00:33:02]Pedig azért a Fradinál több közpénz kevés dologba tolt bele ez a kormány.

[00:33:06]Lehet, lehet, hogy ennek speciál pont nincs közel közpénzhez.

[00:33:09]Én arra emlékszem, amikor még ugye valamenst figyeltem, amikor a Diós Győr és a Fradi meccseim volt mindig a legnagyobb nézőszám, és a Diós Györben azért nem toltak annyit, de azért mégis az emberek az, hogy a játék élvezhető NB1-es szemmel és élvezhető kategóriát súrolja mondjuk alulról, arra mennek ki emberek nézik ember, vagy nincs semmi más program, az is működik.

[00:33:27]Tehát azt is lehetne csinálni, hogy Újpesten kijárási tilalom, szilalom, csak a meccsek és akkor megteln ezt is, de ez is az önkormányzatnak le kell ülni tárgyalni Molnak.

[00:33:37]Ja, igen.

[00:33:38]Én ebbe ebbe tehát hogyha a kiemelést le van szedve, akkor ez egy sokkal egyszerűbb sztori lesz.

[00:33:44]A kiemelés alatt azt értjük, hogy tehát már lemondott ugye az önkormányzat az elővásárlási jogáról és hogy az nem az a az a tungi volt.

[00:33:50]Ez sose volt az önkorié, és nem is kellett lemondani az önkor elővásárlási jogról.

[00:33:55]Pont azért, amit mondtam, hogy semmilyen önkormányzati besorolást, övezeti besorolást, semmit nem kell betartani.

[00:34:02]Azt csinálom valamit akar.

[00:34:02]Ó ja, hogy ez nemzetgazdasági ja ezt a kormány által kiemelán cecilia háza szokásos.

[00:34:11]Hát amit mindenre megcsináltak, ahol nem akartak helyi beavatkozást.

[00:34:15]Így van.

[00:34:15]Így van.

[00:34:15]Az is 3 milliárd körül.

[00:34:18]Így van.

[00:34:18]És akkor az volt a helyi Fidesz meg a helyi DK közös logikája, nem tudom Tripon Norbertel, Déri Tiborral, mindenkivel, hogy hogy csináljuk ezt, javasoljuk, hogy emeljék ki a Molnak.

[00:34:26]Ez is elmebetegség szerintem.

[00:34:30]Ö tehát emeljik ki, mert ugye három ingatlan már ki volt emelve 18 óta és három ingatlant most 25-ben emeltetett ki az önkormányzat, ami az övé, de tudjuk, hogy a Mol használni akarja a beruházáshoz.

[00:34:44]És a Mola a kezdetek óta azzal érve, hogy ő nekik azért kell ez a három ingatlan, hogy ne a lakosokra nyissák rá a stadiont, hanem a főútra.

[00:34:50]De ezt magyarul úgy hívjuk, hogy zsarolás.

[00:34:55]Nem, dehogy, [nevetés] de én nem is értem, hogy hogy jut ez a szó.

[00:35:00]Igen.

[00:35:07]Orbán Viktor is úgy építi fel a stadion a kertbe, hogy nem oda neki hanem főútra.

[00:35:12]Hát de simán csak hát most is a főút így van.

[00:35:15]Igen.

[00:35:16]És akkor elmentél a logika mentén.

[00:35:16]Mi eddig a újpesti testület amikor döntés kellett mindig azt mondtuk, hogy csinálják meg tudomásul vesszük meg egyebek.

[00:35:24]És akkor én meg Bauel Béla a két MKKb képviselő mondtuk, hogy ezt így ne.

[00:35:27]Aztán most eljutottunk oda, hogy most már tényleg nincs az önkormányzatnál labda, viszont a Tiszánál van, ami egy új fejlemény.

[00:35:32]És mondom, azért abba azért lehet bízni, hogy ők nem akarják ezeket a neres hagyományokat folytatni.

[00:35:43]Jó, de azt meg azt meg magára fogja vállalni szerinted a Tissza, hogy minden futballcsapat kap a stadiont és ő miatta egyedül az, mert akkor érted, akkor máshol is meg lehet építeni.

[00:35:52]Tehát a kerületben, hát nem lehet máshol, hát ott kell.

[00:35:57]Tehát azért se értjük a MOLt, mert ez egy ez egy akkora mínuszos ingatlan.

[00:36:00]Tehát eleve a talajszennyezés miatt a MOL egy éve szivattyúzza a szennyezett talajvizet.

[00:36:08]Ó!

[00:36:08]Ö ami egyébként nem is rossz, mert a lakossághoz is így kevesebb kerül át.

[00:36:12]Tehát ott van egy ilyen ök jól átlátható talajszennyezettségi szintmérés.

[00:36:17]És látszik, hogy még a lakosság alatt is ne találjanak olajat, mert az meg megbolítaná dolgot.

[00:36:23]Igen.

[00:36:23]Az olaj olajfúrok.

[00:36:23]Ezt meg megszandáztatom már héekkel, hogy olajfúrót vagy stadion.

[00:36:28]Ez ez egy jó kérdés.

[00:36:28]Igen, de a lényeg az, hogy hát nem akkora azért úgypest nem egy akkora hely, hogy ott bárhova lehet stadionokat építeni.

[00:36:35]Nem egy akkora hely, de a Kertváros közepére én se értem.

[00:36:37]És azért nagyobbik részei lakosoknak úgy van, hogy akkor már inkább lakóházak épüljenek, inkább legyen egy BKK fejlesztés.

[00:36:44]És tényleg a stadionnal az is baj, hogy a MOL miért fizetné ki itt akár a villamos, akár a vonat, akár a busz sürítést, tudod, vagy fejlesztést.

[00:36:55]Tehát ebből nem lesz pénzük.

[00:36:56]egy stadion, egy soha meg nem térülő beruházás Magyarországon szembe mondjuk nem tudom egy lakópark építésével, ami szintén szabályozott keretek között történhet meg.

[00:37:07]Házak az az abból most lesz sok üres.

[00:37:11]Ó, hát de nem az az nem számít.

[00:37:11]Tehát a lakásokból is mennyi üres van, hanem az befektetési céllal vásárolt irodák, azok szerintem tök jók.

[00:37:17]És tehát itt a Tiszának amúgy jogos, amit mondasz, hogy ő, hogy most akkor azt mondom, hogy nem épülhet egy stadion, vagy azt mondom, hogy két évvel az Orbánrendszer után egy nyilvánvaló Orbán rendszerben felgyűlt tartozás miatt Újpesten stadion épültváros közepé a nyilvánvalóan Orbán rendszerben felgyűjtitétel az három ember számára nyilvánvaló.

[00:37:36]Tehát az jó, de ezt nyilván el kell mondani a lakóknak, hogy vagy tehát mindenkinek, aki ott van, hogy ezt senkinek nem éri meg.

[00:37:44]Nem éri meg a Molnak.

[00:37:46]Molnak a biztos, hogy nem éri meg.

[00:37:46]Hát pedig csak úgy ér szerintem az akkor valakinek valakinek a mallban lehet, hogy ez megéri, mert lehet, hogy a szabadsággal függetől.

[00:37:55]Ezt én nem tudom.

[00:37:57]Ezt én nem tudom.

[00:37:57]Azt tudom, hogy se a kormányzatnak, se az önkormányzatnak, se a Molnak nem érdekel, hogy stadiont építeni, mégis stadiont akarnak építeni.

[00:38:07]De hát a de az emberek, a a fiatalok, a gyermekek, a futball szerető családok.

[00:38:13]Szerintem a sportfejlesztések nagyon fontosak tudnak lenni, de ezek nem egy kertvárosi stadionként fognak menni.

[00:38:19]De ez, hogy ez a kertváros ez nál olyan olyan szóként szerepel, mint ahova nem illene egy stadion.

[00:38:23]Hát hova máshova illene.

[00:38:25]Hát a érted?

[00:38:25]Szóval, hogy a hát a Kertvárosban vannak azok a sportszere családok.

[00:38:29]Ők írjuk azt a fajta életet, ami ami elvezet egy stadionhoz.

[00:38:31]Azért nem a panelházak közé építünk egy stadiont, oda arénát építünk, ahol a rabszolgák összecsapnak estét.

[00:38:38]Igen, de megnézted például a megyeri út hol van, ott is van egy érintkezésre sosul ott is vannak ö kertvárosi érintettek a legk az leg hát van k tehát vannak körülötte házak akkor úgy mondom jobbra-balra nem vettem észre de tehát nem indokolja semmi azt hogy Újpesten akkor most már mert ugye megmarad az eredeti is ha jól értettem odamegy a női csapat meg a különböző edzőtáborok [torokköszörülés] és egyébként lesz még egy stadion vagy akadémia az jó vagy hogy vagy a vagy a Kovács Katalin Kajakenu akadémia mehetne oda a régibe.

[00:39:11]Ott sincs víz, ahogy a velencé tóban sincs.

[00:39:13]És akkor meg legalább közelebb van.

[00:39:14]Nem kell itt vonalatozni.

[00:39:16]De miért a De hogy a megközelíthetőség az nem számít semmit.

[00:39:18]Tehát azért a kertvárosban mégis csak jobb ez a lehetőség.

[00:39:22]Hát a megképzelőtetőség számíthat, de hogy a a egyedüli papír, ami eddig a forgalomról a kezünkben van, az a BKK-nak az egyértelmű állásfoglalása, hogy itt 5000 embert lehet átszállítani egy óra alatt.

[00:39:33]Nagyon-nagyon maximum.

[00:39:35]Ugye itt 1822000-ről beszélünk.

[00:39:35]18000 alapvetően és 22000 ha bővítik ugye lehet bővíteni úgy van megoldva meg tömegközlekedés alapozzuk ezt a dolgot hát ez például tömegközlekedés de autók se férnek el a parkoló azt hiszem a legnagyobb koncepcióban de itt most lehet rosszat mondok ezért elnézést ez 18 200 fős mondjuk szorozd fel kettővel hárommal jó oké semmi nem jön ki az nem oké tök igaza van a helyieknek gyalog mennek onnan a stadionba az emberek hát de ugye á igen.

[00:40:02]Na most ez is egy kérdés, hogy hogy jönnek, honnan jönnek.

[00:40:07]Ezzel zsarolt a Moli is.

[00:40:09]Higgyú most az a szerencsés helyzet van, hogy hogy ezt az egészet fel lehet rúgni és új újvá ha elképzelhető, hogy a Mol esetleg úgy döntö, hogy a továbbiakban nem szeretne stadionokat építeni, valahogy elmúlt.

[00:40:20]Szeretted most már ez a vonzalma elmúlt, akkor mi történhet ott most így stadionilag most abszolút Újpesten?

[00:40:28]Tehát ha MOL kihátrál ebből teljesen, hát akkor nem épül meg.

[00:40:30]Hát ez a Zmolnak nem tudom 50- 100 milliárd Ft, tehát csak a kármentesítés egy 8-10 milliárdos összeg.

[00:40:40]Soha meg nem térülő beruházásról beszélünk.

[00:40:42]De hogy Tehát az a baj, hogy félelmetes belegondolni, hogy akkor mitől térülne meg, mert ha az kerül ottak, ami megtérül, az nem biztos, hogy jobb lenne a a Kertváros lakóinak, mint ez.

[00:40:53]ben is igazad van, de azért a lakókkal sokat beszélgetve, tehát ott egy egy nyilván nem toronyházak, mert az se illene bele a városképbe, de igenis azt gondolom, és nyilván a Molé ingatlan szeretne belőle pénzt látni, tehát ott több dolog is meg tud épélni.

[00:41:11]Most a itt itt megkérem a a helyi Fideszt is, hogy ezt a örüljünk, hogy nem aksigyár épül, ezt engedjük el, meg hulladéklerakó.

[00:41:19][torokköszörülés] Ezenkívül nagyon sok mindent tud odaépülni.

[00:41:21]Nyilván a leg legelső az a lakhatási célú beruházás vagy kiszolgáló egység.

[00:41:26]Sok minden épülhet oda a stadiont én szerintem nem sok minden indokolja azon a tartozáson túl amivel valaki valamiért tartozik a Molnán.

[00:41:35]Hát nem ezek rossz indulató feltétel.

[00:41:37]Mit keressünk?

[00:41:37]Két farkut itk fog megnézni, hogy ma mi történt veletek, merthogy te itt voltál és akkor közben meg tudod az események meg zajlanak.

[00:41:44]Ki tudja má azóta hát nincs olyan se ha nagy Dávid nem indul a kutyapárt társelnöki postjáért és állítja Kovács Gerg hegyvid á na Mandiner Mandinerci kutapárt néz meg ugye azért ugye hogy az lesz az amit a nem tudjuk még mi ez de hogy ez itt a na mindegy az a lényeg ezt nem állítam a Gergő mondta hogy nem lesz polgármester vagy mi nem lesz társal Igen, de ez azért jó hogy és állítja Nem ezt te állítod bocsim szerint Te állítod, hogy Kovács Gergely hegyvidéki polgármester sem, de ő ezt elmondta sok helyen.

[00:42:18]De mindegy.

[00:42:20]Tök mindegy.

[00:42:20]Akkor ez jó.

[00:42:21]Nem, a népszabának beszéltél.

[00:42:21]Ez a lényeg nem lenne helyes.

[00:42:23]Na jó, egy mandinecik mindig jó egyébként.

[00:42:25]Ezt bármikor imádom egyébként tényleg a legjobb.

[00:42:28]Sajnos nincs már pesti úgyhogy csak ez marad nekünk.

[00:42:31]Illetve hát nem tudom, hogy vadhajtásokon mit írtak a két farkó, de azt most nem fogom megfejezni.

[00:42:36]Vadhajtások az az oldal, amit soha nem nyitottam még meg.

[00:42:37]Tök durva.

[00:42:37]Mert láttam sok bejegyzést, volt ami még mosolyogtam is, de sose nyitottam a hát azért azért vannak egy legyőzött a Fidesz.

[00:42:48]Szerintem ez az öröme, ami táplálja ezeket a virágsokat, hogy például DK-t tönkreverték azért DKT, MSZP-t, két farkut és tulajdonképpen csak egy pártot nem tudtam lenni.

[00:42:59]Igen.

[00:42:59][nevetés] És hát amúy a mi hazánkat is megverték.

[00:43:02]Tehát azért végülis ez elég jó lenne.

[00:43:04]Nos, a lényeg az, hogy még mindig van Fidesz és közben van egy erős Tisza is, ami kommunikációval verhetetlen.

[00:43:07]Tehát itt most bármit is csinálsz, erőből le fogják nyomni.

[00:43:15]De nem vagy teljesen pesszimista.

[00:43:15]Ennyi.

[00:43:17]Nem, hát nyilván a Mandinál k tehát hogyha mondasz egy jót meg egy rosszat a Tiszáról, tudod, akkor az úgy működik.

[00:43:23]Ez a kampányb is így ment, hogy a legrosszabb mondatot kiemelik.

[00:43:24]Tudod, de el elmondom, ezek nagyon viccesek voltak, de most nem fogom megnevezni médiumokat, de bárhova mentem, akkor elmondtam, hogy igen, ez tök jó a Tiszába, ez meg kevésbé.

[00:43:34]És az volt az összefoglal cikkele, hogy nagy Dávid 2-s pont.

[00:43:38]Tisza szar.

[00:43:38]És [nevetés] akkor lehetett köpködni, hogy fideszes vagyok rediten.

[00:43:43]Vicces volt.

[00:43:44]Jó, hogy nyilván a a Ja, egyébként az igen.

[00:43:46]Tehát bocsának még visszatérve ezekre a viszonylag normális haverjaimra, akik hogy azért érződött rajtuk a gyűlület a két falpártiának, ezek azért nyilván azt azt hozzátették, hogy mert toljátok a Fidesz szekerét.

[00:43:58]Na hát de nem ez történ érthető.

[00:44:00]Hát azért a azért a Fidesz szekerének találását az ember nem is veszi észre néha, tehát hogy semmit nem csinál.

[00:44:06]Te észre szoktad venni a tol?

[00:44:06]Mikor én szoktam tolni, nekem mondták már, és én elhiszem.

[00:44:10]A selmecinek is mindig ezt írják.

[00:44:12]Hát ne is mondd, hát ő aztán egy tipikus szekértoló.

[00:44:15]De én én nekem voltak olyan hát kisiklásaim meg ilyen meg ilyen hibáim, amikor hát hogy negatív értékeltem Gyurcsány Ferenc munkásságát.

[00:44:22]Na és ezek voltak ezek a pillanatok, amikor egyértelműen és nyilvánvalóan a Fideszek keritam, hisz ugye pontosan tudjuk, mint ez a tényleg voltak még olyan idők, hogyha DK csesztetted, akkor is Fideszes voltál.

[00:44:34]Hát akkor voltál csak Fideszes igazán.

[00:44:36]Igen, ez volt Újpesten is.

[00:44:36]Tényleg ugye?

[00:44:39]Ugye és most már nem így van.

[00:44:39]Most már ha DKT nem kritizálod, akkor vagy fideszes.

[00:44:43]Ezek érdekesen.

[00:44:44]Há most nem tudom, mert a DK neve föl szokott merülni gyakorresten.

[00:44:46]Trend trendy tessék már nem, mert már nincs DK.

[00:44:50]Mindenki kilépdesett és már nincs.

[00:44:53]Ugye a beszélgetések során szinte soha nem említjük a DK-t, és nem azért, mert valami problémánk lenne vele, [torokköszörülés] de hogy és amúgy ez azért trükkös például helyi politikában, mert nem tudsz rájuk, hogy hivatkozni.

[00:45:01]Állandóan írok egy bejegyzést, tudod, vagy egy egy blogot, és hogy nevezzem őket, mert nem nevezhetem őket ellenzéki városvezetésnek.

[00:45:07]Hát hét éve ők vezetik a várost.

[00:45:09]A B Nem nevezhetem őket DK, Momentum, MSZP, LMP, Jobbik összefogásnak, mert már nincs Jobbik, nincs Momentum izé.

[00:45:15]Jó, független városvezetés.

[00:45:19]Hát de nem azok.

[00:45:21]Dehogy mindannyian tudjuk, hogy hogy nem azok.

[00:45:22]De és de na de te mit írnál rájuk?

[00:45:25]Hát nyilván én a f a moslék az olyan siffen Andrásos az nem jó.

[00:45:29]Az megint nem jó.

[00:45:29]Most akhogy nem.

[00:45:31]Nem tudom a Igen.

[00:45:31]A az hát és akkor mondtam, hogy DKS, azt ugye kikérték maguknak a párbeszédesek, hogy ők ugye nem DKsok meg a momentumok.

[00:45:40]Párbeszédesek is vannak.

[00:45:40]Újpesten van és van frakciójuk, mert Újpesten egy pártól frakció.

[00:45:44]Mi az ami rezervátum?

[00:45:46]Azt hittem, hogy azt, hogy önkormányzat.

[00:45:48]Figyelj, Jobbik már nincs.

[00:45:48]Jobbik már nincsen.

[00:45:51]El kell köszönnünk.

[00:45:51]Ne csináld.

[00:45:52]Odanézzan.

[00:45:52]Nagy Dávid a magyar kétfarkú kutyap.

[00:45:56]Köszönöm lehetőség.

[00:45:56]Ugyané.

[00:45:58]És köszönöm mindenkinek, aki nem utál minket.

[00:45:59]E ny nagy hírek majd után.

[00:45:59]Igen.

[00:46:02]Majd utána majd utálnak.