Addig emeljük a hangerőt, amíg VÉGRE ODAFIGYELNEK RÁNK! - Elizabeth a Mandineren
- Második tüntetés június 27-én 16:30-kor, Kodály köröndtől a Parlamentig; vízosztással és OMSZ egységgel készülnek a kánikulára.
- Elizabeth tisztázza: a tüntetés teljesen civil, ő jobboldali, és Orbán Viktor politikájával szimpatizál.
- Magyar Pétert „mocskos hazaárulónak” nevezi, amiért szerinte 6000 milliárd forintért eladta a hazáját Brüsszelben.
- A TISZA kommunikációját katasztrofálisnak és a fiatalokra veszélyesnek tartja, akik szerinte türelmetlen, lázadó generáció.
- A tüntetés a migrációs paktum végrehajtásának részleteit követeli, valamint kiáll a sajtószabadság és a genderpropaganda elleni fellépés mellett.
- Személyes tapasztalatai szerint az első tüntetés hatására a parlamentben egy héten át kérdezték a paktumról a miniszterelnököt.
Részletes összefoglaló megjelenítése
A második tüntetés szervezése és előkészületei
Időpont és helyszín
- A második migrációs paktum elleni tüntetés június 27-én 16:30-kor lesz, a Kodály köröndről indulva, a Parlamenthez vonulva.
- A videó felvételekor már csak két nap volt hátra az eseményig.
Szervezési részletek
- Elizabeth elmondása szerint a szervezés már nagyjából kialakult, bár vannak kisebb akadályok, de a legelső tüntetéshez képest sokkal tapasztaltabbak.
- Az Országos Tisztifőorvos kánikulát jelzett szombatra, ezért vizet fognak osztani, és az OMSZ (Országos Mentőszolgálat) egy egysége is ki fog vonulni, hogy segítsen a rosszul lévő résztvevőknek.
- Elizabeth nagyon izgul amiatt, hogy mennyi ember fog eljönni – vajon ugyanannyian lesznek-e, mint a múltkor, vagy többen.
- A szervezésben párja, Miki segít maximálisan, aki lelkileg is támogatja.
"Nagyon izgulok... most már nem a beszéd miatt izgulok, hanem azért, hogy mennyi ember fog eljönni, hogy leszünk-e ugyanannyian, mint a múltkor, vagy sokkal többen leszünk." – Elizabeth *
Elizabeth személyes háttere és motivációi
Civil kezdeményezés – pártszimpátiák és függetlenség
- Elizabeth hangsúlyozta: a tüntetés teljesen civil kezdeményezés, sem a Fidesz, sem Orbán Viktor, sem más fideszes képviselők nem támogatták semmivel.
- Elmondása szerint jobboldali és Orbán Viktor politikájával szimpatizál, egyetért vele.
- A Fideszről úgy vélekedik: nem tud olyan képviselőt kiemelni, aki számára nagyon unszimpatikus lenne – szerinte jó képviselők és politikusok ülnek a pártban, akik jól kézben tartották az országot.
- Kategorikusan cáfolta, hogy Magyar Péter embere lenne: ezt az információt több követője is jelezte neki, de Elizabeth szerint nála senki nem utálja jobban Magyar Pétert.
"Engem sem a Fidesz, sem Orbán Viktor, sem a fideszes képviselők nem támogattak semmivel. Tehát ez egy teljesen civil kezdeményezés. Én jobboldali vagyok és Orbán Viktor politikájával szimpatizálok." – Elizabeth *
"Én nálam szerintem olyan ember nincsen még egy, aki ennyire utál valakit... ez már nem is utálat, hanem tényleg... rosszindulatom van őfelé. Ő annyira egy alkalmatlan ember az én szememben, mindenre." – Elizabeth Magyar Péterről *
A tüntetés kirobbantó oka
- A választás után (április 12.) Elizabeth nagyon dühös és csalódott volt. Két hétig próbálta feldolgozni az eredményt, eleinte összeesküvés-elméleteket gyártott, de mikor kitisztult a feje, azt látta, hogy az emberek tényleg örülnek a változásnak.
- Figyelte a TISZA első parlamenti hetét: be sem mentek dolgozni, ami számára rossz előjel volt – „hát nem értek rá a kormányalakítással sem."
- Különösen a migrációs paktumra volt ráfixálódva. Szerinte Orbán Viktor az elmúlt két évben nem riogatott, hanem figyelmeztetett a háborúval és a migrációval kapcsolatban.
- Tudta, hogy június 12-én életbe lép a migrációs paktum. Kétgyermekes édesanyaként ausztriai tapasztalatai alapján nem akarja, hogy Magyarországon is hasonló helyzet alakuljon ki.
- Várt két hetet, hogy valamelyik jobboldali mozgalom vagy szervezet fellépjen – de senki nem tette. Végül egyik reggel úgy kelt fel, hogy bement a rendőrségre és bejelentette a tüntetést.
- Eredetileg 200-300 főre számított. A rendőr is meglepődött, megkérdezte, hogy tényleg komolyan gondolja-e.
"Egyik reggel úgy keltem fel, hogy hát mondom, jó, hát akkor lesz, ami lesz, akkor most bemegyek a rendőrségre, szervezek egy tüntetést." – Elizabeth *
Az első tüntetés tapasztalatai
A szervezés nehézségei
- Elizabeth maximalistaként két napot sem aludt a tüntetés előtt, annyira intenzíven dolgozott rajta. A tüntetésre végül két óra alvással ment el, de az adrenalin kompenzálta a kialvatlanságot.
- Párja, Miki már akkor is rengeteget segített: ő rendezte az eseményt, utasította az embereket, személyi biztonsági feladatokat is ellátott.
- Külön kiemelte Barbie-t, aki egy nap alatt elkészítette a molinót, és rengeteg energiát fektetett a kivitelezésbe.
Az erkélyjelenet
- A tüntetés során Magyar Péter kijött a Parlament erkélyére, kézen fogva Tarr Zoltánnal, Radnai Márkkal és két fiatal korú gyerekkel – Elizabeth megjegyezte, hogy nem érti, ezek a fiatalok járnak-e iskolába, hiszen hétköznap is a Parlamentben látja őket.
- Magyar Péter szívmutogatása közben Elizabeth „mocskos hazaáruló"-nak nevezte, mert szerinte 6000 milliárd forintért eladta a hazáját, és a mai napig nem tudni, milyen egyességet kötött Brüsszelben a magyar érdekekről.
- Magyar Péter a közösségi oldalán posztolt a tüntetésről, amire Elizabeth reagált és kérdést tett fel neki – a mai napig nem válaszolt.
"Amikor én ott megláttam, vége... mondtam neki, hogy mocskos hazaáruló, mert az... 6000 milliárd forintért eladta a hazáját, amit még a mai napig nem tudunk, hogy ő milyen egyességet kötött Brüsszelben." – Elizabeth *
A résztvevők és a hangulat
- Az esemény pártszimpátiától független volt, ami Elizabeth szerint fantasztikus élményt nyújtott.
- A szakadó eső ellenére az emberek végig kitartottak, gratuláltak, és már a következő tüntetésről kérdeztek.
- Elizabeth számára meghatározó élmény volt, amikor a molinó mögül kilépve meglátta a hatalmas tömeget, és azt skandálták, hogy „Nagy mezőbe van a vége" (valószínűleg: „Nagy mezőben van a vége").
A TISZA-kormány kritikája
A kormány első heteinek mérlege
- Elizabeth szerint a TISZA kommunikációja katasztrofális, és folyamatosan hibát hibára követnek el.
- Példaként említette Molnár Áront, aki bejelentette visszavonulását, majd mégse vonult vissza, és megint fideszessel foglalkozik.
- Különösen veszélyesnek tartja, hogy a TISZA befolyásolja a fiatalokat, akik szerinte nem rendelkeznek viszonyítási alappal – ellentétben az idősebbekkel, akik még éltek a kommunizmusban és szocializmusban.
- Úgy véli, a TISZA kampánya nagyon jól volt felépítve, profi emberek dolgoztak rajta, és Magyar Péter tisztában volt vele, hogy Orbán Viktorral szemben csak úgy győzhet, ha megalázza, földbe tiporja, legyalázza.
A kormánypárti sajtó és a kettős mérce
- Az interjú készítése idején már napirenden voltak a kirúgások a korábban kormánypárti médiából: Elizabeth ismer olyan embereket, akiknek politikai nézetük miatt kellett távozniuk.
- A tüntetés egyik fő témája éppen ezért a sajtószabadság melletti kiállás.
- Elizabeth szerint a 444, Telex, RTL és társaik azért nem hitelesek, mert ők is közellenségként tekintettek Orbán Viktorra, miközben a karrierjüket éppen az Orbán-rendszer alatt építették fel.
- Úgy véli, Magyar Péter diktatórikus rendszert próbál bevezetni: csak bizonyos médiafelületeken lehet majd normális híreket látni, a többit ellehetetlenítik.
"Itt arról van szó, hogy ő most egy olyan rendszert próbál ide bevezetni Magyarországra, ami egy diktatórikus rendszer." – Elizabeth *
A Jobboldal feladatai
- Elizabeth szerint a jobboldalnak sokkal erőteljesebben kell képviselnie az értékeit, és bele kell állnia azokba a dolgokba, amiket eddig elengedett a füle mellett.
- Úgy fogalmazott: „egyet kell ütni, de nagyot, mert ha egyet ütünk és nagyot, akkor ott vége mindennek."
- A konzervatív média jövőjét éppen abban látja, hogy a stabil gerincű emberek értékrendje nem változik attól függően, hogy éppen milyen kormány van hatalmon.
"Ami a jobb oldal képviselt, az kevés volt. És azért volt kevés, mert egy ilyen mocskos kormánnyal szemben... ezekkel fel kell venni a kesztyűt, és ezt csak úgy lehet felvenni, ha igenis mi visszavágunk, és úgy vágunk vissza, hogy sokkal erőteljesebben." – Elizabeth *
A migrációs paktum kérdése
A tüntetés központi követelése
- Elizabeth követeli, hogy a kormány adjon választ: milyen formában hajtja végre a migrációs paktumot, és mit adott el a magyar érdekekből Brüsszelben.
- A Parlamentben a tüntetés után egy hétig kérdezték a képviselők (Gulyás Gergőtől Toroczkaiig) a miniszterelnököt – választ nem kaptak.
- Magyar Péter folyamatosan azt hangoztatja, hogy „jelenlegi formájában" nem hajtja végre – Elizabeth szerint ez üres lózung, hiszen ha tényleg nem hajtaná végre, nem jönne a pénz.
A népszavazásra hivatkozás
- Elizabeth emlékeztetett: 2016-ban több mint 3 millió ember szavazott nemmel a kötelező betelepítési kvótára, és ezt a jelenlegi kormánynak is figyelembe kellene vennie.
A "Zsolti bácsis" ügy és a "Marci bácsi" kérdés
A botrány lényege
- Az interjúban többször előkerült egy bizonyos „Zsolti bácsis ügy", amit Elizabeth szerint a 444 „úgy hozott le, hogy a nem létező Zsolti bácsis ügyről" – ennek pontos tartalmát a beszélgetés nem részletezi, de valamilyen TISZA-kampányhoz köthető botrányról van szó, ahol bizonyítékok kerültek elő.
- Elizabeth szerint a TISZA a kampányban álhírekkel és botrányokkal vezette meg az embereket, és ezért „jár a taps, mert ezt tényleg nagyon jól csinálták."
Magyar Péter reakciója
- Elizabeth feltette Magyar Péternek a kérdést: „Ki az a Marci bácsi?" – utalva a botrány egy másik szereplőjére.
- Magyar Péter nem válaszolt, egy másik riporternek is csak annyit mondott arrogánsan, hogy „önnek valami betegsége van".
- Elizabeth szerint ez a fajta személyeskedés jellemző Magyar Péterre: a legjobb védekezés a támadás.
- A Parlamentben a kordonok mögé bújik, és Bohár Dánielnek sem volt hajlandó válaszolni, amikor az odament hozzá a „Marci bácsis" kérdéssel – Elizabeth szerint ez a fajta viselkedés előbb-utóbb elfogadhatatlan lesz az emberek számára.
A fiatal TISZA-szavazók jellemzése
Türelmetlen generáció
- Elizabeth szerint a fiatal TISZA-szavazók nagy része nem konkrétan Magyar Péterre szavazott, hanem Orbán Viktor ellen, akiből a TISZA és Magyar Péter közösen csinált „közellenséget".
- Az utcán is lehet hallani, hogy „Orbán takarodj", anélkül, hogy bármi politikai tartalmat tudnának mögé tenni.
- Szerinte ez egy nagyon türelmetlen, lázadó generáció, akik jelenleg még bulikázzák a tüntetéseket, amíg anyáéknak belefér.
Példák a tájékozatlanságra
- Elizabeth mesélt egy 25 éves lányról, aki azért szavazott a TISZÁ-ra, mert már nem jár neki a családi adókedvezmény, és azt hitte, „Orbánék elvették tőle" – holott azt éppen ők adták.
- Egy másik 24 éves ismerősének az volt az érve, hogy „az Orbán mit képzel magáról, be se ment az utolsó munkanapjára" és hogy a Bernáth Odettet az ő adójukból fizették – holott a 23 éves Bernáth valószínűleg még nem fizet személyi jövedelemadót.
"Ő [Orbán Viktor] és Magyar Péter közösen csináltak egy közellenséget... az emberek már azért is utálták, hogy nem is ismerték, nem is foglalkoztak a politikával." – Elizabeth *
A várható fordulat
- Elizabeth szerint a „rózsaszín köd" nyár végére el fog múlni, őszre, amikor jön a depresszívebb időszak, az eső, a hideg, a munka és az emelt rezsisszámla.
- Szeptember 30-ától kivezetik a kamatstopot, ami 216 ezer családot érint hátrányosan, miközben a diákhitelt államilag finanszíroznák.
- Októberre szerinte az emberek elkezdenek felébredni, és a TISZA-szavazók „tőlünk fogják várni a radikálisabb fellépést, amit ők nem tudnak megcsinálni."
Sajtószabadság és médiahelyzet
A második tüntetés kiemelt témája
- A sajtószabadság a második tüntetés egyik fő témája. Elizabeth szerint elfogadhatatlan, hogy embereket politikai nézeteik miatt bocsátanak el.
- Felsorolta az érintett médiumokat: Mandiner, Origo, Magyar Nemzet, Ripost, Pesti Srácok, Bors – ezeket „kikezdték".
- Álláspontja szerint a 444, Telex, RTL és társaik nem hitelesek, mert ők is közellenségként tekintettek Orbán Viktorra, miközben éppen az „Orbán-rendszer" alatt építették ki a kapcsolataikat és karrierjüket.
Diktatúra vs. szabadság
- Elizabeth visszautasítja, hogy 12-e előtt diktatúra lett volna: ha diktatúra lett volna, Magyar Péter nem tarthatott volna országjárásokat, tüntetéseket, és nem hívhatták volna tévéműsorokba.
- Most viszont szerinte a TISZA-kormány próbál olyan rendszert bevezetni, ahol csak a kormány által jóváhagyott hírek jelenhetnek meg – hasonlóan a kommunizmushoz.
"Az nem diktatúra. Ez ami most van, ez nem az, ez szabadság. Hol kérdezem én, hol? Most már minket nyomnak el a közösségi médiában." – Elizabeth *
LMBTQ, Pride és genderkérdés
A tüntetés harmadik témája: gender elleni fellépés
- A június 27-i tüntetés a genderpropaganda ellen is szól. A dátumválasztás nem véletlen: ugyanazon a napon tartják a Pride felvonulást is Budapesten.
- Elizabeth elmondta: tisztában volt a Pride időpontjával, de hangsúlyozta, hogy nem lesz konfrontáció – próbált úgy szervezni, hogy ne fussanak össze, és a rendőrség is biztosítja, hogy mindkét esemény békésen zajlhasson.
- Hozzátette: a Pride zászló kirekeszti a heteroszexuálisokat, a magyar zászló viszont mindenkire vonatkozik.
Érzékenyítés az oktatásban
- Elizabeth kétgyermekes anyaként kategorikusan ellenzi, hogy az óvodákban és iskolákban bevezessék a gender-érzékenyítést.
- Szerinte a biológia órán tanultak bőven elegendőek – hetedik osztályos korban, nem háromévesen.
- Hivatkozott egy osztrák esetre, ahol egy anyát 110 euróra büntettek, mert nem vitte a gyerekét az érzékenyítő foglalkozásra.
- Úgy véli, szülői jogokat sértene, ha a pedagógusok beleszólhatnának ebbe, és Lantner Judit (valószínűleg Lantos Judit vagy hasonló oktatáspolitikai szereplő) ilyen irányú terveit elfogadhatatlannak tartja.
A Pride megítélése
- A műsorvezető, Gyűrki Jenő hangsúlyozta: vannak meleg barátai, ismerősei, akik jobban köpködnek a Pride-ra, mint ők, mert a Pride a feltűnési viszketegségről és a provokációról szól, nem pedig az elfogadásról.
- Elizabeth is megerősítette: neki is vannak meleg barátai, akik maguk sem mennek a Pride-ra, mert nem akarnak beöltözni és magukat mutogatni.
- Elmesélt egy személyes élményt: amikor párjával biciklitúrára mentek, a Pride résztvevői az utcán felsőbbrendűen viselkedtek, nem adtak utat a bicikliúton, és egy férfi csak „disznójelmezben" volt.
"Ez a magamutogatás, ez a feltűnően ezt meg kell mutatni, meg így rá kell erőszakolni... ezt az egész gender hülyeségét így ránk erőszakolják." – Elizabeth *
"Tisztázzuk már, hogy a Pride az sokkal többet árt a meleg közösségnek, mint amennyit használ." – Gyűrki Jenő *
A magyar zászló meggyalázása – kettős mérce
- Elizabeth felidézte az Erzsébet hídi esetet: egy férfi a Pride zászlókat a Dunába dobta, mire a rendőrség azonnal elfogta, pénzbírság, eljárás indult ellene.
- Ezt követően viszont három fiatal a magyar zászlókat dobálta a Dunába, és ezt videóra is vették – erről az esetről viszont semmilyen hír, rendőri intézkedés nem történt.
- Elizabeth szerint ez kettős mérce: a nemzeti jelkép meggyalázása bűncselekmény, de a hatóságok hallgatnak, míg a Pride zászlók esetében azonnal léptek.
"Ezek a fiatalok... meggyalázták a nemzeti jelképünket, Magyarországot is. És semmi nincs. El se fogták őket, erről egy hírt nem hallunk." – Elizabeth *
A tüntetések hatása és jövője
Az első tüntetés parlamenti utóhatása
- Elizabeth szerint az első tüntetésnek közvetlen hatása volt: egy hétig a Parlamentben az összes képviselő – Gulyás Gergőtől Toroczkaiig – azt kérdezte a miniszterelnöktől, hogyan kívánja végrehajtani a migrációs paktumot.
A következő hónapok tervei
- Elizabeth jelezte: valószínűleg ez lesz az utolsó nyári tüntetés, mert a családdal is foglalkozni kell. De már megvan a következő időpont egy későbbi tüntetésre.
- A jövőben nemcsak tüntetések, hanem közösségépítő rendezvények is lesznek.
- Szeptemberre és októberre olyan komoly döntéseket vár, amiket már nem csak az ő oldaluk, hanem a másik oldal is érezni fog – akkor fognak igazán sokan kiállni.
- Elizabeth hangsúlyozta: „nem hagyom, hogy véka alá rejtsék" – folyamatosan figyel és követelni fogja a válaszokat.
"Én ki fogom várni ezt a pillanatot, és nem fogom meghagyni a lehetőséget annak, hogy ezt így próbálják véka alá rejteni, meg így szépen eltussolni ezeket a dolgokat." – Elizabeth *
Orbán Viktor és a Fidesz jövője
- Elizabeth bízik benne, hogy Orbán Viktor „őszre, mikor lehullanak a levelek" (idézet Orbántól) felkészíti a Fideszt és a patrióta közösséget.
- Meggyőződése, hogy a jobboldalnak meg kell erősödnie és össze kell fognia: „ha a jobboldali emberek összefognak és megerősödnek, akkor ez a Magyarország újra független lesz és szabad."
- A 2010 előtti időszakról személyes emlékei és szülei elbeszélései alapján úgy véli: Magyarország akkor „csődbe volt vive", most pedig ugyanez a helyzet kezd visszaköszönni.
Elizabeth személyes fejlődése és a közösségi média kihívásai
A negatív kommentek és a személyeskedés
- Elizabeth elmondta: soha korábban nem volt influencer vagy tartalomgyártó, aki ennyi negatívnak van kitéve. Az első tüntetés után nagyon sok bántó kommentet és üzenetet kapott.
- Nem maga a kritika, hanem a személyeskedő stílus esett neki rosszul – sokan nem a rendezvényt vagy a politikai mondanivalót támadták, hanem személyében mentek neki.
- Párja, Miki ebben is maximálisan támogatja.
Baráti kapcsolatok átrendeződése
- Elizabeth őszintén beszélt arról, hogy sok barátja elfordult tőle, de utólag rájött, hogy ezek az emberek nem is voltak igazi barátok.
- Most sokkal jobban tud fejlődni a saját útján, és hálás, hogy ezek az emberek már nincsenek az életében.
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
- „Lanner Juditát" – A beszélgetésben elhangzott név, aki vélhetően oktatáspolitikai szereplő, de az ASR-hiba miatt a pontos név nem rekonstruálható egyértelműen.
- „Kodák körömön" és hasonló változatai – nyilvánvalóan a Kodály körönd-re utal, de az ASR hibásan írta le.
- „Bódis Kriszta néni" – vélhetően Bódis Kriszta (író, pszichológus, oktatási szakember), de a kontextusban a pontos szerepe nem világos.
- A „Spilág Geri" név – nagy valószínűséggel egy jobboldali véleményformáló, de az ASR átirat alapján a pontos név nem azonosítható.
- A „Bernár Odet" / „Bernátod" – Bernáth Odett-re utal, a Megafon influenszerére, 23 éves, aki a Fidesz kommunikációjában is szerepelt, de az ASR erősen torzította a nevet.
- „OMSZ" vs. „OMSZOL" – az interjúalany valószínűleg az Országos Mentőszolgálatra utalt, az ASR tévesen írta át.
- „Bohár Dani" – Bohár Dániel (újságíró, Megafon), az ASR néhol hibásan írta.
- A tüntetésen skandált mondat („Nagy mezőbe van a vége") – a pontos szöveg bizonytalan, de feltehetően „Nagy mezőben van a vége" vagy hasonló jelszó volt.
- „Lantner Judit" – valószínűleg egy oktatáspolitikai szereplő neve, de az ASR-hiba miatt nem azonosítható pontosan.
Teljes átirat megjelenítése
[00:00:05]Üdvözlöm a Mandiner YouTube csatornájának nézőit és hallgatóit.
[00:00:08]Gyűrki Jenikő vagyok.
[00:00:08]Nagyon sokan kíváncsiak rá, hogy mégis ki is az a nő, aki mindössze pár hét leforgása alatt több 1000 embert képes volt az utcára vinni, és természetesen nem állt itt meg.
[00:00:19]Mostanra a közéi viták egyik meghatározó véleményformálója lett.
[00:00:23]Többen támogatják, többen kritizálják, de egy tény és való, egyre többet halljuk azt a bizonyos nevet, Elizabeth.
[00:00:30]Na de hogy ki is ő valójában miért csinálja, amit csinál, és természetesen, hogy mit akar ezzel elérni, ezt tudjuk meg a következő percekben.
[00:00:36]Ugyanis itt ül velem a stúdióban.
[00:00:38]Szervusz, üdvözöllek.
[00:00:40]Köszönöm szépen, hogy elfogadtad a meghívásomat.
[00:00:43]Janikő, köszönöm szépen a meghívást és üdvözlöm a nézőket.
[00:00:45]Mondhatnám azt is, hogy nem irigyellek.
[00:00:47]Amíg itt mi most beszélgettünk a felvétel alatt, megállás nélkül folyamatosan csörgött a telefon.
[00:00:54]Kettő nap van hátra.
[00:00:54]Mindjárt itt a második migrációs paktum elleni tüntetés.
[00:00:57]Hogy áll a szervezés?
[00:00:57]Mi az, amit lehet róla tudni?
[00:00:59]Hát a szervezés az most már nagyjából így kialakult, bár azért vannak kisebb akadályok, amiket még így le kell küzdeni, illetve hát olyan nagyobb akadályok már nincsenek, amik ugye így a legelső tüntetés előtt ugye ilyen érzésekben nem voltak, illetve, hogy nem tudtam, hogy mit, hogy kezeljek és hogy mit hogyan szervezzek le.
[00:01:21]Viszont azért most már nagyon-nagyon jól alakul.
[00:01:22]Ugye az Országos tiszti főorvos ugye kiadta azt a a hivatalos információt, hogy Budapesten ugye Kánikula várható szombatra, ezért mi felkészültünk, tehát hogy lesz kihelyezve nekünk egy olyan OMSOL, egy olyan egység, aki ugye ki kő kijönnek ugye autóval, és akkor hogyha az embereknek bármilyen ilyen egészségügyi problémájuk van, rosszul érzék magukat, ugye a a mentősök majd majd segítenek nekik, illetve vizet is fogunk osztani.
[00:01:50]Erre nagyon sok önkéntesünk van, úgyhogy hát nem áll meg minden, minden folytatódik.
[00:01:54]Nagyon izgulok a nem csak azért, hogy milyen beszédet fogok mondani, ugye ezt mindig elmondom, tehát hogy most igazából most már nem a beszéd miatt izgulok, hanem azért, hogy mennyi ember fog eljönni, hogy leszünk-e ugyanannyian, mint a múltkor, vagy sokkal többen leszünk.
[00:02:07]És hát azért is nagyon izgulok, mert én mostanában ugye a a akivel szervezem ezt az egészet, az a párom.
[00:02:17]Ő nekem nagyon-nagyon sokat segít.
[00:02:19]és nagyon sokat támogat ebbe az egészbe lelkileg is.
[00:02:23]Azért nem árulok el szerintem nagy titkot, hogy ugye én engem az elején nagyon sokan ugye bántottak kommentekb illetve üzenetekbe.
[00:02:30]Erre még sose hallottam.
[00:02:31]Elizabeth, mesélj róla.
[00:02:34]És én ugye soha nem voltam ilyen közösségi oldalakon ilyen, hogy is mondjam, influencer vagy tartalomgyártó, aki így ugye ennyi negatívnak ki van téve.
[00:02:44]És hát megmondom őszintén, hogy engem ez nagyon-nagyon hát rosszul érintett egy-két komment, de ugye nem is azért, amilyen kommenteket kaptam, hanem inkább a stílus, meg azt, hogy azt támadták, hogy nem is a rendezvényt, magát az egészet, meg nem is ugye a politikai dolgokat húzták bele, hanem inkább így rámentek a személyeskedésre.
[00:03:06]Ez nekem nagyon-nagyon rosszul esett, de hát a párom ebben is ott van, ő segít, ő támogat, meg hát ugye a szervezésbe is maximálisan kiveszi a részét.
[00:03:11]Ugye most már nagyon sok feladatot átadtam neki, amiket például én már azt gondolom, hogy sok, és hogy hogy ezt már így mint az első tüntetésnél nem tudnám megcsinálni, mert ugye most sokkal több dolgot szeretnénk belevinni ebbe a tüntetésbe, mint ugye ami a múltkor volt.
[00:03:27]És hát ez sokkal nagyobbat fog dobbanni, mint a múltkori.
[00:03:31]Múlt héten beszélgettem Spilág Gerivel, aki azt mondta rólad, hogy végre itt van egy csaj, aki berobbantott valamit, és azt az elszántságot és tüzet, amivel ezt te véghez vitted, a bizony a férfiak is megirigyelhetnék.
[00:03:45]Azért tényleg kemény fába vágtad a fejszédet.
[00:03:47]Honnan jött egyáltalán az ötlet, a késztetés?
[00:03:50]Sőt, kiegészítem a kérdésemet, mert egész elképesztő konteókat is hallottam alfától az omegáig.
[00:03:57]Tehát azt is hallottam, hogy személyesen maga Orbán Viktor fizetett neked titkos bankszámlán keresztül, hogy ez megvalósuljon, ez a tüntetés egészen odáig, hogy te magyar Péter embere vagy.
[00:04:08]Na, akkor rakjuk szerintem tisztába egy kicsit ezt a dolgot.
[00:04:11]Hát ezt tök jó, hogy ezt mondtad egyébként, mert ezt nekem több követőm is jelezte, illetve a Gerinek az a pár követője is jelezte nekem, hogy meg a Gerinek is, hogy velem vigyázni kell, meg hogy én amúgy a magyar Péter embereok.
[00:04:24]Na de most akkor tegyük tisztább.
[00:04:26]Tök jó, hogy itt vagyok, és ezt egyáltalán mondani.
[00:04:27]Tehát engem sem a Fidesz, sem Orbán Viktor, sem a a Fideszes képviselők nem támogattak semmivel.
[00:04:35]Tehát ez egy teljesen civil kezdeményezés.
[00:04:37]Én ugye jobboldali vagyok és Orbán Viktor politikájával szimpatizálok, azzal értettem egyet.
[00:04:42]Én nem tudok a Fideszből olyan képviselőt kiemelni, aki mondjuk számomra ilyen nagyon unszimpatikus lenne.
[00:04:50]Lehet, hogy van egy-kettő, de alapvetően én szerintem a Fideszben olyan jó képviselők és politikusok ülnek, akik tényleg nagyon jól kézben tartották ezt az egész országot.
[00:05:02]Ugye hát most ez, hogy a magyar Péter embere vagyok, hát a korrektség jegyében meg kellett jegyeznem, mert tényleg jöttek ilyen információk.
[00:05:11]Ez ez nagyon durva.
[00:05:11]Tehát, hogy én nálam szerintem, és ezt most őszintén itt vagyok, és kimondom, én ilyen vagyok.
[00:05:18]Tehát, hogy én nem fogom Véka alárejteni a véleményemet.
[00:05:20]Tehát, hogy én nálam szerintem olyan ember nincsen még egy, aki enny aki ennyire utál valakit.
[00:05:27]Tehát, hogy ez már nem is utálat, hanem tényleg ez nem csak düst rossz indulatom van őfelé.
[00:05:35]Tehát, hogy ő ő annyira egy alkalmatlan ember az én szememben, tehát hogy mindenre.
[00:05:39]És az, hogy amit a feleségével csinált, amit a családjával csinált, ez a folyamatos árulás, amit így véghez vitt, és akkor most itt van, és egy országot kormánya kormányoz.
[00:05:52]Tehát, hogy ez számomra ez nem katre és ezek szerint, hogy ez a magyar valóság, akkor fogalmazhatunk ki.
[00:05:59]Igen, ez a magyar valóság.
[00:05:59]Tehát, hogy pontosan, hogy én abszolút nem is tudnék még, hogyha felhívna, vagy nem tudom, vagy hogy írták ezek a kommentelők, tehát hogy hogy ha még felhívna, én én esküszöm, tehát hogy én ott a múltkori tüntetésen is lehetőséget adtam neki arra, hogy akkor válaszolj.
[00:06:13]Hát nem válaszolt, mert fél, tehát hogy én tök jó, hogyha így tudnék vele beszélni nyilván.
[00:06:18]Hát nem válaszolt.
[00:06:18]Hát olyan gyönyörű romantikus Rómeo és Julia erké jelenetet láthattunk, ugye föntről így mutatom a kedves nézőknek is.
[00:06:25]Hát szeretet ország van.
[00:06:26]Igen, kicsit az első tüntetésről mesélj nekünk.
[00:06:29]Ugye elterjedt ez a bizonyos erkély jelenet, amit amit mutattunk önöknek is, és ez a fajta provokáció.
[00:06:36]Tehát azt tisztáztuk, hogy ez egy 100%-ban civil kezdeményezés, aminek a hátterében te, illetve a párod vagytok, és már az első alkalommal is hatalmas tömegeket sikerült megmozdítani, és most két nap múlva lesz a következő f:30-kor 27-én.
[00:06:52]Első alkalom, hogyan indult ez az egész történet?
[00:06:54]Mi volt egyáltalán a a kirobbantó oka annak, hogy te úgy érezted, hogy jó, na akkor most viszont most már a sarkunkra állunk 12e után, tehát még azt sem lehet rád mondani, hogy jaj, hát Fideszhez közelé, meg te is neres vagy és te is 6 millióért dolgozol, mert te már aztán tényleg akkor vállaltad fel ezt az egész történetet, amikor már megszületett az a választási eredmény 12-én, ami Igen.
[00:07:17]utána született az ötlet.
[00:07:17]De akkor én átadnám neked a szót, hogy avass már be minket ebbe egy kicsit.
[00:07:21]Hát ugye ez az egész úgy indult bennem, ugye megtörtént a választás április 12-én, jó, oké, nagyon dühös voltam és nagyon csalódott voltam.
[00:07:30]Szerintem sokan így voltunk, akik nem ezt a végeredményt várták, és eltelt egy hét, két hét, mondtam így jó, minden így leüllepedett bennem.
[00:07:39]Próbáltam konteokat gyártani, hogy miért alakult így.
[00:07:40]Összeesküvés elméleteket, elméleteket tölsződtem, hogy akkor ez most biztos, hogy meg van játszva, meg el van csalva, meg mit tudom én, satöbbi.
[00:07:48]De amikor két hét után kitisztult a fejem, és azt láttam, hogy igazából az emberek tényleg örülnek annak, hogy úgymond változás van ebbe az országba, akkor így elkezdtem gondolkodni.
[00:07:59]Hát ez tök jó.
[00:07:59]Tehát, hogy akkor jó, hát ők változást akartak, tök szuper.
[00:08:03]Akkor nézzük meg, hogy a Tisza mire lesz képes.
[00:08:05]Ugye az első hetet a parlamentba úgy kezdték, hogy be se mentek dolgozni, és akkor így néztem, hogy hát mondom, ez így jó, ncces lesz, azért várjuk meg a következő hetet.
[00:08:16]Hát pedig nem értek rá ugye a kormányalakítással sem.
[00:08:18]Tehát Súlyok Tamás azonnal nevezze ki meg mi, mert romokban van az ország.
[00:08:22]Azt nem Igen, igen.
[00:08:24]Pontosan pontosan.
[00:08:24]És hát ugye itt utána én még vártam.
[00:08:26]Na hát ugye én erre a migrációs paktumra én erre nagyon rá voltam fixálódva és azt is elmondom, hogy miért.
[00:08:33]Tehát hogy ugye az Orbán Viktor folyamatosan az elmúlt két évben ugye a kampányidőszak alatt ugye a sokan a Tiszások azt mondják, hogy ez riógatás volt a háborúval meg a migránsokkal meg mit tudom én, de hát hogyha úgy nézzük és és reálisan nézzük a dolgokat, ez egy figyelmeztetés volt, hogy mit nem szeretnénk ugye itt Magyarországon.
[00:08:52]És hát ezt az értelmesebbik ember megérti, és nem riógatásnak fogja fel, hanem tényleg egy olyan figyelmeztetésnek.
[00:09:03]És hát ugye tudtam azt is, hogy június 12-étől életbe lépve a migrációs paktum.
[00:09:10]Édesanya vagyok, két gyermekem van.
[00:09:13]Sokszor járunk ki Ausztriába, jártunk ki Ausztriába, most már nem, de nekem bőven elég volt, amit ott láttam, és azt mondtam, hogy hát mondom, ezt itt biztosan nem.
[00:09:21]Tehát, hogy mondom, ami ott van kint, azt itt nem.
[00:09:23]És én megmondom őszintén, hogy miért félek ettől az egész migrációs paktumtól.
[00:09:27]És azt is elmondom, hogy miért szerveztem ezt a tüntetést.
[00:09:31]Tehát a tüntetést azért szerveztem akkor június 5-ére mindenféleképpen 12e előtt vol szer 12e előtt szerettem volna ugye szervezni, hogy egy úgymond egy ilyen figyelemfelhívó tüntetést szervezzek, és megmutassuk a kormánynak a jelenlegi új úristen, nagyon tehát hogy a jelenlegi kormány.
[00:09:50]Még nekem sem álltá az agyam.
[00:09:50]Igen, hogy a jelenlegi kormánynak felhívjuk a figyelmét arra, hogy akkor itt 2016-ban volt népszavazás, a több mint 3 millió ember szavazott nemmel, és ezt most is vegyék figyelembe, és nem szeretnénk.
[00:10:03]És én vártam egyébként, hogy valakinek ez az eszébe lesz, hogy június 12-én életbe lép a migrációs paktom, és és vártam azt is, hogy valamelyik jobboldali mozgalomszervezet akárki így fel fog lépni, és akkor jó, akkor nem akarunk migrációs paktumot.
[00:10:17]És hát vártam két hetet, és egyik reggel úgy keltem fel, hogy hát mondom, jó, hát akkor lesz, ami lesz, akkor most bemegyek a rendőrségre szervez egy tüntetést.
[00:10:26]És akkor felkáltam, bementem szerbe, és akkor bejelentettem, a rendőr így nézett rá, hogy ezt most így komolyan gondoltad?
[00:10:32]És mondtam, hogy hát igen, mondom, szeretnék.
[00:10:35]Jó, és akkor hány főre számítasz?
[00:10:37]Hát mit tudom én, szerintem mondom, lesz olyan 200-300, és akkor ennyi is volt, ugye lepapírozva 200-300 ember.
[00:10:43]Elmondták, hogy ezeknek milyen jogi útjuk van, meg hogy hazajött a párom.
[00:10:48]Te most, mert ugye akkor utána ő ő fodrásznál ült és látta videót.
[00:10:50]Te komolyan szerveztél egy tüntetést?
[00:10:51]És mondom neki, hogy hát igen, szt ez tök jó, és akkor most mit kell csinálni?
[00:10:58]És mondtam, hogy hát nem tudom, dolgozni kell rajta.
[00:11:00]És akkor elindult a a folyamatos munka.
[00:11:02]Ő már akkor is nagyon sokat segített, és akkor sokkal intenzívebben így rá voltam fixálódva dolgokra.
[00:11:10]Én emlékszem, hogy volt, hogy nem is aludtam két napot, tehát hogy annyira durván így beleéltem magamat, hogy tényleg minden, én maximalista vagyok és szeretem, hogyha minden a legjobban alakul és volt mondom, hogy volt, hogy ilyen napokat nem aludtam, és a tüntetésre is emlékszem, úgy mentem el, hogy előtte aludtam két órát éjszaka és de mondjuk azért ott volt adrenalin szerinte, ami kompenzálta a kialvatlanságot.
[00:11:34]Vol, volt bőven.
[00:11:34]És hát ugye megszerveztük ugye ezt a tüntetést, tök jól lement.
[00:11:39]Én számomra nagyon meglepő volt.
[00:11:41]Én emlékszem és soha nem felejtem el, hogy amikor kijöttem ott a és vonultunk a kodák körömön, ott kicsit többen voltak mint két, és akkor kiálltam a molino elé és néztem és bum az a sok ember és akkor ordib elkötta.
[00:11:52]Nagy mezőbe van a vége, nagy mezőbe van a vége és mondom, úristen, mond ezt nem hiszem el.
[00:11:56]És emlékszem, mikor odaértünk a parlamenthez, vagyis hát Alkotmányutca.
[00:12:02]Erkély jelenet, de megváltozott az arcod.
[00:12:02]Igen.
[00:12:06]Erkély jelenet.
[00:12:06]kijött ugye a miniszterelnök, és hát ugye kézen fogva Tar Zoltánnal, Radnai Mákkal meg két ilyen fiatal korú gyerekkel egyébként mindig is elgondolkoztam, hogy ők vajon amúgy egyébként járnak iskolába, vagy nem?
[00:12:22]Tehát, hogy hát én hétköznap látom őket a parlamentben, mert én járok rendszeresen a parlament épületébe is.
[00:12:26]Személyesen van szerencsém részt venni a plenáris üléseken, és rend szerint látom a fiúkat, úgyhogy valószínűleg tolják az iskolát.
[00:12:36]Ühüm.
[00:12:37]Hát jó, tehát visszatérve akkor a az erkély jelenetre, na mindegy.
[00:12:40]És ugye megtörtént ez a ez a szívmutogatás.
[00:12:43]Ugye most próbáltam én is kielemezni, ugye ak mind felvételt nem tudtunk készíteni, akkor még olyan kezdetleges volt ugye ez az egész tüntetés, hogy úgy voltam vele, hogy jó, hát majd úgy is csinálunk képeket, és akkor de hogy bántam is, hogy nem történt és ugye nagyon sok felvételt kaptam ettől erről az erkély jelenetről.
[00:13:03]Na de hát az volt a lényeg, hogy amikor én ott megláttam, vége, tehát hogy igen, mondtam neki, hogy mocskos hazaáruló, mert az így gondolom, és nem csak azért, mert 6000 milliárd Ft-ért eladta a hazáját, amit még a mai napig nem tudunk egyébként, hogy ő milyen egyességet kötött ugye Brüsszelben arról, hogy hogy mit adott el egyáltalán a magyar érdekekből mai napig.
[00:13:28]folyamatosan azt hangoztatja a parlamentben, hogy jelenlegi formájában a migrációs paktumot nem hajtja végre.
[00:13:34]De hát könyörgöm, jó reggelt!
[00:13:36]Jelenlegi formáj így van, akkor nem jönne a pénz.
[00:13:40]Igen, így van.
[00:13:40]És és nagyon bántó egyébként az is, hogy ugye rám nagyon sokszor azt mondták, hogy én ilyen Orbán fanatista vagyok, meg fanatikusan szeretem az Orbán Viktort, pedig nem, mert én tudok nem csak ilyen, tehát hogy ilyen, hogy is mondjam, objektívan, tehát hogy mindent objektíven nézek, és azt gondolom, hogy Orbán Viktorék oldalán is volt hiba, de nem annyi, mint itt, könyörgöm, tehát hogy itt itt az elmúlt két hónapban folyamat folyamatosan azt látjuk, hogy hibát hibára követnek el.
[00:14:11]És akkor most ugye Molnár áron bejelentette, hogy visszavonul.
[00:14:16]Ma látom egy posztját, hogy mégse vonul vissza, mégis most nem tudom, valami fideszessel foglalkozik megint, arról ír ki posztokat, és akkor nem tudom, tehát hogy annyira rossz ez az egész kommunikáció, amit a Tisza párt és Magyar Péter képvisel, hogy engem most már nem a nem csak az, hogy triggerel, hanem azt, hogy annyira befolyásolják a fiatalokat, és nem csak a fiatalokat, hanem a a középkorúakat, az időseket szerintem annyira nem tudják, mert ugye mindenki hiszem entl meg van olyankor már szerintem győződve valamiről.
[00:14:49]Szóval hogyha most valaki az idősek még éltek a kommunizmusban és a szocializmusban és van viszonyítási alapjuk.
[00:14:55]Aki most 16-18 20 évesen közli, hogy ő változást akar, mert itt minden is szar, annak fogalma sincs róla, hogy miről beszél.
[00:15:02]De még ott van az a fiatalos vehemensön tudat, hogy márpedig neki ne mondja meg senki, hogy az égkék a fűzöld, azt majd ő eldönti magának.
[00:15:09]Így van.
[00:15:09]Így van.
[00:15:09]Én is abszolút ezt gondolom.
[00:15:11]Úgyhogy ez a kommunikáció, amit a Tiszapárt folytat, ez ez abszolút nem tetszik.
[00:15:15]És ugye a tüntetésre most visszatérek ugye június 5-ire, amikor megvolt ez azominózus erkélyen én emlékszem, hogy amikor még javában zajlott ugye a tüntetés a parlament előtt, és ugye a beszédeket mondták, gyorsan én felmentem, mert Magyar Péter üzent nekünk a közösségi Facebookuk oldalon, hogy na hát ennyi maradt a vergődő, mit tudom én, jobb oldalból Torockai meg Német Balázs által szervezett, mit tudom én, micsodát írt ki.
[00:15:44]Hát én ott reagáltam, és ott is feltettem egy kérdést neki, és arra se válaszolt, és a mai napig nem.
[00:15:52]Úgyhogy akkor az a tüntetés így lezajlott.
[00:15:55]Benem nagyon jó érzések voltak.
[00:15:57]Nagyon jó volt, hogy ennyi nemzetérzelmű ember ott volt, és hogy tényleg pártpolitikai oldaltól teljesen független volt az egész, és tök jó volt ennyi emberrel találkozni.
[00:16:08]Számomra nagyon meglepő volt, hogy tényleg ennyien ott voltak, de egyébként ebbe a munkában nagyon sokan részt vettek.
[00:16:13]Ugye most itt kizerném emelni ugye a felszólalókat, hogy eljöttek és megtiszteltek azzal, hogy a rendezvényemen felszólaltak az önkénteseinknek.
[00:16:21]Ugye aki elkészítette nekünk egy nap alatt a Molinót a Barbie, a Haj is Barbie.
[00:16:26]Úgyhogy ezt így szeretném is megemlíteni.
[00:16:27]A Barbie nagyon sok energiát és munkát fektetett abba bele, hogy hogy tényleg a legjobb kivitelezése legyen ennek az egész tüntetésnek.
[00:16:37]Meg hát ugye a párom, hát ő ő rendezett, ő csinálta az egészet, ő utasította itt az embereket, hogy jó, hogy hát tényleg úgy is elkedett, mint egy ilyen, nem is tudom, egy ilyen személyi biztonságér jöttek oda az emberek, de annyira jó volt, hogy hogy tényleg nem kellett tartanom úgy úgy semmitől, hogy ilyen negatív emberek, de ha ott is voltak, én beszélgettem és odajöttek a végén és beszélgettek, és az eső ellenére az emberek ott maradtak a legvégig, kitartottak, végighallgatták, odajöttek, gratuláltak, mondták, hogy ezt így kell, hogy jövő hétre mikor szerzem a következőt, tehát hogy ők jönnének, és annyira jó volt látni ezt a közösséget, és hogy ennyi embert meg tudtam mozdítani, és ez számomra ez fantasztikus.
[00:17:15]Eszméletlen fontos az, amit mondtál az előbb.
[00:17:17]Pártpolitikától és pártszimpátiától teljesen független, hogyha úgy nézzük, hogy több mint 3 millió ember nyilatkozott arról, hogy nem szándékoznak migránsokkal, illegális migránsokkal együtt élni Magyarországon, és hogy hány millióan szavaztak most 12-én a Fideszre, illetve a Tiszára.
[00:17:33]Hát kijelenthetjük, hogy a Tisza szavazók több 100zres tömege ugyanúgy ebben a kérdésben, ugyanúgy konszenzus és egyetértés van.
[00:17:43]Igen, ez egy olyan szinten hiánypótló kezdeményezés, és az, hogy végre végre nem a politikáról szól valami, és nem kirekesztjük a másikat, hanem igenis ott vagyunk, és egy közös célért magyarok vagyunk.
[00:17:55]Ez a mi országunk, a tisztás szavazóknak is vannak gyerekei, a fideszes szavazóknak is vannak gyerekei.
[00:18:01]Mindenkinek fontos az, hogy az ő gyerekem ilyen országban nő föl és biztonsággal nőhessen föl.
[00:18:05]Ez egyszerűen valami zseniál.
[00:18:08]és hogy ezt te amúgy egy személyben megtestesítve és a csapattal melletted és a hátad mögött ezt így végig tudtátok vinni.
[00:18:15]És amit viszont szerintem kevesebbszer hangsúlyozunk, hogy nem valami ellen szólt ez a tüntetés, hanem valami mellett.
[00:18:22]És ez a másik, amire most szerintem iszonyatosan nagy szükség van, mert nem is nagyon kell gondolkoznia az embereknek, hogy mi ellen szólalnak fel a másik oldalról állandóan minden ellen is.
[00:18:35]Itt van végre valami, ami mindentől függetlenül egy közös cél mellett.
[00:18:40]Magyarország, minden egyes magyar ember és a jövőnk mellett szól ez az egész tüntetés.
[00:18:46]Így van.
[00:18:46]És ugye az előző tüntetés is így lett ugye meghirdetve.
[00:18:48]Tehát, hogy nagyon sokan azt hitték, hogy mi most nem bírtuk feldolgozni ezt a és inkább ezt arra értem, hogy a másik oldalról hitték ezt, hogy mi nem tudtuk feldolgozni ezt a választási eredményt, amit egyébként tényleg nem tudok feldolgozni.
[00:19:03]Ez igaz.
[00:19:03]Tehát, hogy számomra még mindig hihetetlen, hogy egy bohóc ül a parlamentbe, és ő irányítja ezt az országot, de hogy ettől eltekintve, tehát hogy most én én nem konkrétan az ő személye ellen, hanem az ő döntéseivel ugye nem értek egyet, és én ki fogok akkor is állni a Magyarország érdeke mellett, hogyha ha nem egyezik a az én véleményem az övével.
[00:19:24]Tehát, hogy ő olyan dolgokat próbál itt ebben az országban megvalósítani, ami egyik nyugati országban sem működik.
[00:19:35]Tehát, hogy ez a nyugati politika, amit az Európai Unió ide be akar hozni itt a a gendertől kezdve itt a a migráció kérdésével kapcsolatban, ez számomra annyira halott ügy, mert ugye ez kint sem működik.
[00:19:49]Most miből gondolják, hogy ez itt működni fog?
[00:19:51]Sehogy nem fog működni.
[00:19:53]Tehát, hogy ettől így el kell tekinteni.
[00:19:54]És ugye múltkor is mondtam, hogy itt most emberek mellett állunk ki.
[00:20:00]Vannak olyan emberek, akik nem tudnak hangot adni annak, amit gondolnak.
[00:20:01]Én viszont igen, én mindig is amúgy kimondtam, ha nekem nem tetszett valami, vagy tetszett valami, én soha nem rejtegettem így a a gondolataimat, és ez a mai napig is így van.
[00:20:12]Tehát, hogy én engem úgy ismernek a az ismerőseim, a barátaim, és tudják azt, hogy én milyen vagyok.
[00:20:18]Hát én kimondom, hogyha valami nekem nem tetszik.
[00:20:19]És az viszont, hogy most ugye megszerveztem ezt a tüntetést, és ilyen sokkal nagyobb hangot adtam neki.
[00:20:27]Jó volt látni egyébként, hogy az embereknek a 90%-a együtt ért velem.
[00:20:32]még nem csak a mi oldalunkról, hanem hanem tényleg így a másik oldalról is.
[00:20:37]És hogy tök jó volt látni azt, hogy senkit nem érdekelt az, hogy te hova szavaztál, hanem jöttél és kiálltál az országod mellett, kiálltál a gyerekeidért, a saját jövődért, a szüleidért, mindenkiért.
[00:20:48]Tehát, hogy azért, hogy ez az ország megőre megőrizze a biztonságát, a szuverenitását, és tényleg azt, hogy békébe és szeretetbe tudjunk itt élni.
[00:20:57]Ezért volt ez a tüntetés.
[00:20:57]És nagyon örülök annak is, hogy azok az emberek, akik eljöttek, azok valóban ezeket az értékeket képviselik, amiket én.
[00:21:04]És és hát örültem neki, hogy ott voltak.
[00:21:10]Túl vagyunk az első nyön, a második és nagyon-nagyon reméljük amúgy, és őszintén szívemre teszem a kezem, és nem ellened beszélek.
[00:21:16]Remélem, hogy nem lesz harmadik, mert addigra válaszokat kapunk, és megkapjuk végre azt a választ, hogy nem, kedves magyarok, én Magyar Péter nem teljesítem a migrációs paktumot, ezt azóta is várjuk, de legyen így.
[00:21:29]Tényleg ezért imádkozom.
[00:21:29]De kettő nap múlva bizony jön a második 16:30-kor találkozó a Kodály köröndön.
[00:21:36]Természetesen én is ott leszek.
[00:21:36]Mit lehet tudni a mostaniról?
[00:21:39]Hát a mostani az most igazából nem csak a migrációs paktum végrehajtása ellen fog szólni.
[00:21:45]hanem most már itt az elmúlt hetekben azért nagyon-nagyon sok dolog történt, ami hát úgy mondom, hogy nem kell messzire menni, Erzsébet híd.
[00:21:54]Igen.
[00:21:54]Tehát, hogy kérdéseket hagy maga után, illetve válaszokat.
[00:21:57]Na hát a mai napig ugye nem kapunk semmilyen választ egyébként semmilyen olyan kérdésre, ö ami Magyarországgal kapcsolatos lenne.
[00:22:08]Nagyon jó volt a Tisza a kampányban az, hogy például ilyen ábotrányokkal, álhírekkel így el tudták hinteni azt az emberek 90%-ának, hogy a Fidesz olyan, amilyen.
[00:22:20]És nagyon jól megvezették az embereket.
[00:22:27]Ezért jár a taps, mert ezt tényleg nagyon jól csinálták.
[00:22:28]Viszont ugye most már azért itt felbukadtak ugye bizonyítékokók, és hát ugye szerintem mindenki tudja, hogy miről beszélek.
[00:22:33]Itt most ugye beszélek erről a Zsolti bácsis ügyről, amit egyébként a 441 úgy húzott úgy hozott le, hogy a nem létező Zsolti bácsis ügyről.
[00:22:43]Tehát, hogy na mindegy.
[00:22:45]És ugye Magyar Pétertől feltettem én is egy videóba a kérdést, tehát hogyha már ő Facebookon üzenget, akkor szerintem így a nép felé is.
[00:22:52]Én feltettem neki a kérdést, hogy ki az a Marci bácsi, és hogy válaszokat szeretnénk.
[00:22:57]Tök jó volt egyébként, hogy a Hírtvének az egyik riportere is megkérdezte, merthogy neki se válaszolt.
[00:23:03]Annyit válaszolt ilyen nagyon arogánsan, ilyen nagyon lekezelően, hogy önnek valami betegsége van.
[00:23:09]Igen.
[00:23:09]Megint csak a személyeskedés.
[00:23:10]És a személyeskedés.
[00:23:10]És ugye ezt pontosan azok az emberek csinálják.
[00:23:12]Én nem vagyok pszichológus, nem végeztem semmilyen ilyen orvosi egyetemen sem sehol.
[00:23:19]Viszont szerintem nagyon jól ismerem az embereket, és nagyon sok emberrel találkoztam az életemben, és nagyon tényleg mindenkinekről az első pillanatban megmondom, hogy milyen ember.
[00:23:30]És ugye a legjobb védekezés a támadás.
[00:23:33]És hát Magyar Péter mindig ezt választja mindig.
[00:23:37]Tehát, hogy most is inkább elbújik ott a kordon mögé, ami ugye ott van a parlamentben, és a Bohár Daninak nem ad mondjuk arrazem két hete az még nem volt ott.
[00:23:46]Tehát hogy most már hirtelen ott van, tehát hogy ő neki van személyes szférája.
[00:23:50]Tök jó, hogy amúgy ennek a miniszterelnöknek személyes szférája van, de hogy azért a nép ezt előbb-utóbb meg fogja unni, és hát válaszokat akarnak hallani.
[00:24:01]És ugye most nyilatkozhat ő itt arról, hogy hogy vagy bármelyik tiszás képviselő, hogy már nyilatkoztak és hogy Magyar Márton azt mondta, hogy nem történt ilyen.
[00:24:11]Oké, csak bizonyítékok vannak arról, hogy valóban történt ilyen.
[00:24:15]És hát ugye ott van a Bódis Kriszta néni is, akiről ismételten ugye igen.
[00:24:22]Kiderültek itt a dolgok.
[00:24:23]Cske Józsika után még egy értéket teremtett.
[00:24:25]Igen, igen.
[00:24:26]És hát én azt gondolom erről az egészről, hogy hogy kabaré az egész, és abszolút nem gondolom azt, hogy tényleg olyan képviselők ülnek bent ott a Tisza frakcióban, egy embert nem tudok mondani, aki alkalmas lenne bármelyik posztra, aki ott van.
[00:24:41]Ezt nem azért mondom, mert annyira utálom őket.
[00:24:46]Nyilván nem szimpatizálok velük, és nyilván jobb lenne mondjuk a Gulyásgerit ott látni, ahol régen ott láttuk.
[00:24:50]Jó lett volna ugye a Szártó Pétert egy ilyen Orbán Anita én látni.
[00:24:53]Tehát, hogy ennek nagyon örülnék, hogy a Szártó Péter visszakerülne ott, ahol volt.
[00:24:59]Orbán Anita meg nem tudom, hogy hova.
[00:24:59]És meg hát ugye Orbán Viktor, de ugye próbálok így túllendülni ezeken a mindennapokon.
[00:25:08]Én megmondom neked őszintén, hogy mikor vannak ezek a parlamenti ülések és ugye felszólalásai és én tényleg én mindig elkezdem nézni, és mindig azt mondom, hogy jó, akkor most akkor most megpróbálom nézni, és megpróbál, és soha nem jutok el hat percnél tovább.
[00:25:25]Tényleg esküszöm mindig hat percnél vagy 630-nál nekem ki kell kapcsom, mert egyszerűen nem bírom nem bírom elviselni sem azt a a lekezelő stílust, a támadást, ahol kérdeznek tőle, és egyszerűen nem kapnak ugye ott se bent választ.
[00:25:38]Tehát, hogy most akkor az emberek miből gondolják, hogy bármire is valaha válaszolni fog?
[00:25:44]Szerinted amúgy ez meddig tartható fönt?
[00:25:47]Én vallom, van aki megcáfol, van aki egyetért velem, de én továbbra is azt vallom, hogy igenis el fog jönni ez a pont, hogy ez most a Pride, hogy ez most az ukrán uniós csatlakozás a migráns kérdése.
[00:25:59]Tehát szerintem folyamatosan telni fog az a bizonyos pohár, de szerinted mi lesz az az utolsó csepp, amikor az, aki most minden áron változást akart, nem tudja megmagyarázni, hogy neki mi a rossz.
[00:26:11]Igazából pont az a rossz neki, hogy túl jó neki, de mindegy, Orbán takarodj és teljesen mindegy.
[00:26:14]Amikor ők eljutnak odáig, hogy í ezt elcsesztem, és nem erre a lóra fizettem.
[00:26:20]Én ezen nagyon sokat gondolkodtam, és ugye egyre több olyan posztot látok, olyan hát láttam egyébként egy olyan képviselőjelöltől ma egy posztot, aki aki jobboldali, de ugye nem fideszes, és hogy jó, hát adjuk meg a lehetőséget, adjunk legalább egy évet, hogy bebizonyítsa a magyar kormány azt, amit ígért.
[00:26:43]Azalatt nagyon sok mindent el lehet rontani egy év alatt, és végérvényesen egy év alatt be lehet hozni annyi migránst, amit utána 100 év alatt nem rakunk ki.
[00:26:50]Én azt gondolom, hogy az embereknél, ugye ez a generáció, aki Magyar Péterre szavazott, ö nem feltétlenül Magyar Péter miatt szavazott Magyar Péterre, hanem az Orbán Viktorból Magyar Péter és a Tiszapárt közösen csináltak egy ilyen közellenséget, mert ezt így kell, tehát hogy ezt így ezt ezt így így mondhatom, hogy szerintem hogy csináltak belőlük egy olyan közellenséget, akit az emberek már azért is utáltak, hogy hogy nem is ismerték az, nem is foglalkoztak a politikával, Az is nagyon jó, tehát hogy a múltkor is elmentünk itt az utcán és hogy mi Orbán, ja Orbán takarodj meg Orbán fúj.
[00:27:24]Tehát hogy nem is tudnak semmilyen politikai dolgot mögé tenni, hanem egyszerűen csak ezt a a az Orbán Viktor jelenségét egy ilyen közellenségnek állították be.
[00:27:34]Az a pont, hogy ők ezt meg fogják unni, ugye ők ez egy nagyon türelmetlen generáció, és ugye lázadozó korban vannak.
[00:27:47]És nem gondolom róluk azt, hogy ők radikálisabban fognak fellépni, mert ők inkább azok a neoliberális emberek, akik hát ilyen bulikáznak, ez a tüntetés jelleggel k most még megtehetik, amíg anyáéknak belefér, aztán majd Igen, majd majd utána természetesen.
[00:28:03]Így van.
[00:28:03]És majd szerintem ők tőlünk fogják olyan hát nem is azt mondom, hogy én, mert én nem vagyok szélső jobb oldali, de szerintem tőlünk fognak majd várni ezek a a szavazók olyan radikálisabb fellépést ezzel a kormánnyal szemben, amiket ők nem fognak tudni megcsinálni, és soha nem is tudnának megcsinálni, mert hogy egyszerűen képtelenek erre.
[00:28:21]Mi bennünk meg ugye sokkal több nagyobb a hazaszeretet, mint mint ő bennük, mert én én ezt azért mondom, mert nagyon sok olyan poszt került ki a közösségi médiába, hogy ezek a fiatalok, most már büszke magyar vagyok, mert a Tiszany meg már magyar Péter a miniszterelnök.
[00:28:41]Idáig mi voltál?
[00:28:41]Teszem fog kérdés.
[00:28:43]Tehát, hogy én is ott állok, és ilyenkor így nézem, hogy tök jó, tehát hogy amúgy Magyarországon születtél, és most akkor mondod csak büszke magyarnak magadat, amikor egy olyan ember nyer egy választást.
[00:28:54]Tehát, hogy ez nem egy kosárlabda mérkőzés, ez nem egy futball mérkőzés, hogy most én utálom a mit tudom én Ronaldót és akkor most messzi legyen a mit tudom én, akárki.
[00:29:03]Tehát, hogy ez most nem erről szól.
[00:29:05]És ez az emberek pont vagy most Magyar Péter pont így ilyen viccet csinált az egész politikából.
[00:29:11]közellenségét tette Orbán Viktort, most őt megszavazták.
[00:29:14]Most hozni fog nagyon sok hülye döntést.
[00:29:16]A migránsokat betelepíti, de nem, mert Orbán engedte be a migránsokat.
[00:29:20]Most már ugye ezt olvassuk mindenhol.
[00:29:26]És én szerintem az a pont, amikor így az emberek így fel fognak ébredni, most még ugye rózsaszínköd van, de ez nyáron el fog múlni, nyár végére.
[00:29:34]Ugye őszre szokott jönni az ilyen depresszívebb időszak.
[00:29:39]Esik az eső, hideg van.
[00:29:39]Meg már az embereknek sincsen úgy dolgozni kell.
[00:29:45]K hideg van jön az emelt rezsiszámla.
[00:29:47]Így van.
[00:29:47]Pontosan pontosan.
[00:29:47]És hát szerintem nagyon sok olyan döntés lesz.
[00:29:53]Ugye most ezt a kamatstoppot is szeptember 30-ától kivezeti, tehát hogy ott is most h 216000 család, azt nem jól mondom, 216000 családot most így úgymond ellehetetlenítenek mindentől.
[00:30:07]És ugye ezzel szemben a diákhitelt azt még államilag is ugye finanszírozna.
[00:30:12]Tehát, hogy olyan érdekes volt.
[00:30:16]Beszélgettem nem is olyan régen egy lánnyal.
[00:30:18]Nem árulok nagy titkot, ő nemrég múlt el 25 éves.
[00:30:24]Ühüm.
[00:30:25]Tisztára szavazott, és úgy megkérdeztem, hogy tiszteletben tartom, meg tudod-e indokolni, hogy miért?
[00:30:29]Ha meg tudod indokolni, elfogadom, de érdekel a véleménye.
[00:30:35]Természetesen államilag finanszírozott képzésre jár otthon lakik a szüleitél, tehát nagyon sanyarú, sorsú fiatal, és hát a saját bőrén érezte, hogy neki milyen rossz volt.
[00:30:44]És képzeld el, az volt az indoklása, hogy azért, mert ő most múlt el nemrég 25 éves, és most már neki nem jár a családi adókedve vagy a személy jövedelem adókedvezmény, mert az Orbánék elvették tőle.
[00:30:58]És amikor így próbálod megmagyarázni, hogy édes drága kicsi szívem, tehát azt Orbánik adták, az a két szép szemedért nem jár, mint ahogy semmi nem jár pusztán a két szép szemedért.
[00:31:07]Uniós pénzek sem, zárójel bezárva.
[00:31:10]Ha Orbán Viktor nem lett volna, vagy ez a fajta politika nem lett volna, akkor te egy büdös kanyit nem kaptál volna 25 éves korodig többet, mint adó kedvezni.
[00:31:18]És nem.
[00:31:18]És és neki ez volt az indok.
[00:31:22]Mivel neki már személy szerint nem jár, ezért akkor Orbán takarodj.
[00:31:25]Ez nagyon érdekes, mert nekem is rengeteg olyan ismerősöm van, ugye most azzal sem árulok el nagy titkot, hogy ugye tőlem nagyon sok barátom ugye elfordult, és most jöttem rá arra, hogy ezek nem is igazi barátok voltak.
[00:31:37]Ühüm.
[00:31:39]Én nem vagyok olyan fiatal, viszont én mindig szerettem volna olyan dolgokat képviselni az életemben, ami ami tényleg ilyen maradandó.
[00:31:46]És szerintem az, hogy most ezeket az embereket elvesztettem, ez így most nekem amúgy egyébként tök jó, mert sokkal jobban tudok így fejlődni a saját utamon.
[00:31:57]Úgyhogy köszönöm szépen, én is hálás vagyok nekik, hogy már nincsenek benne az életemben.
[00:32:03]Viszont maradt még pár régi ismerősöm, akikkel ugye kevesebbet találkozok.
[00:32:06]De hát azért két lépés távolság, de azért beszélünk, tudom ők is, hogy Tiszá szavazók, és így nem is tudom, valamelyik nap pont beszélgettünk, és rákérdeztem, hogy tök jó, mondom, hogy a Tiszára szavaztál.
[00:32:20]Mondom, meg tudod mondani az okot, hogy miért szavaztál a Tiszára?
[00:32:26]És akkor így nem is tudom, egy-két perc néma csönd.
[00:32:29]Tehát persze, hát utáljuk az Orbán Viktor.
[00:32:31]Tehát ez tök egyértelmű volt, nem?
[00:32:34]Mondom, aha, mondom, ez tök jó.
[00:32:36]Ő egy 24 éves, és hogy különben is az Orbán mit képzel magáról?
[00:32:42]Hát be se ment az utolsó munka napjára is.
[00:32:44]Láttad?
[00:32:44]És a Bernár Odet is megmondta, hogy mi fizettük az adónkból.
[00:32:48]Édes istenem a Berná Odet.
[00:32:48]Na a másik kvantumfizikus már bocsánat.
[00:32:53]És akkor így aha mondom kedves mondom a Bernátod 23 éves, tehát hogy így személy jövedelem adócsek el fizessen.
[00:32:58]És akkor ők meg szentől meg voltak győződve róla, hogy hogy ők az ő adójukból élt az Orbán Viktor még akkor is, vagy ők fizették.
[00:33:08]De hogy jutottunk el odáig, hogy ezek a fiatalok vagy ezek az emberek tényleg azt hiszik, hogy személyesen az én zsebemből, az éjj leple alatt a gonosz Orbán Viktor odajött és személyesen az én zsebemből kivette, és és nekik tényleg ez a valóságuk.
[00:33:20]Sőt, az a valóságuk, hogy drága mélyen tisztelt miniszterelnök uruk, hazajön majd Brüsszelből, és mindenkinek ő személyesen 800000 Ft-ot átfogadni, hogy jutottunk el idáig, és akkor tényleg nevén kell nevezni, hogy ennyire ostobák, hogy ezt elhiszik.
[00:33:35]És hangsúlyozom, nem mindenki Ostova, aki a Tiszára szavazott, tehát még mielőtt kikezdi majd a minőségi kormánypárti sajtó, nem, nem mindenki Ostoba, aki a Tiszára szavazott, de az, akinek ez az érvrendszere és ez a gondolatmenete vezetett odáig, ahol most tartunk.
[00:33:51]Na, róluk ez a véleményem?
[00:33:55]Szerintem a Tiszának a kampánya az nagyon-nagyon jól volt felépítve, és szerintem nagyon sok olyan ember dolgozott ott, akik tényleg olyan minőségi emberek, akik értettek a feladathoz.
[00:34:07]Ugye tudta nagyon jól a magyar Péter azt, hogy Orbán Viktorral szemben, én így gondolom, hogy Orbán Viktorral szemben úgy győzhet csak, hogyha minden erejét beveti, hogyha kell, megalázza, földbe tiporja, legyalázza.
[00:34:20]tisztában volt szerintem ő is vele, hogy kerültek ki olyan információk a Fidesz, ugye most itt a Zsolti bácsis ügyre gondolok például, hogy fognak olyan információk kikerülni, amik nem fedik a valóságot, viszont ezt minél jobban kell úgy eladni a kampányban a nép felé, hogy ez minél hihetőbb legyen.
[00:34:40]És ugye jöttek ezek a gyerekek, akiknek ugye fizettek, hogy jó, akkor most mondjál már valamit légy szíves, mert hogy ez nekünk tök ütős lenne a kampányban, és aztán kapták a szolgálati lakást a 18-19.
[00:34:52]kerületben.
[00:34:53]Igen, igen, igen.
[00:34:53]És ezt így ugye ezt így hát a most egy nehéz sorsú gyerek hát mit mond erre?
[00:34:59]Jó, persze, hát hazudok, ha kell bármenny, de még nem fogja fel a jogi következményeit.
[00:35:04]És ugye a Magyar Péter az minden lehetséges módon megpróbálta földbe döngölni, eltiporni az egész Orbán kormányt, és tényleg mindent megtett azért, hogy ez sikerüljön neki.
[00:35:18]És ugye én akkor gondoltam legelőször ezt, hogy lehet, hogy a Tiszának van esélye, amikor ez a a kegyelmi ügyes botrány így kirobbant, és hogy azt abba abba szerintem a Fidesznek, Orbán Viktornak és az összes embernek sokkal jobban bele kellett volna állni, mert hogyha sokkal jobban meg vannak magyarázva a dolgok, és ilyen szájba rágósan kell már ennek a az egész társadalomnak elmagyarázni mindent, hogy Mi ezt nem csináltuk, mi ebben nem voltunk benne.
[00:35:50]Mutatni kell bizonyítékot, hogy hogy tudjuk igazolni, hogy nem igaz ez a Zsolti bácsi.
[00:35:54]És úgy minden nap, ha kellett volna, az emberek közé kellett volna menni és mondani, hogy ez nem igaz, mert a Magyar Péter én szerintem azzal nyert választást, azzal nyerte meg az embereket, hogy a a legszájbarágósabb, a leg, és így fogalmazok, mert ilyen vagyok, a leggusztustalanabb taktikákat vetette be, és olyan szinten, nem azt mondom, hogy átmosták az emberek agyát, de hogy ezekkel a negatív és fals információkkal annyira belet tukmálták az emberekbe azt, hogy az Orbán közellenség, és hogy mindent, amit lehetett, az összes szart, így ráhúzták az egész Fideszre, és hát ezért nyerte meg a választóit, mert ez a társadalom, ez a fiatalabb generáció olyan, hogy szeretnek lázadni valami ellen, és ők lázadtak, csak nem tudták még akkor, hogy miért.
[00:36:50]És akkor most ugye lett egy ellenség, és tök jó, akkor lázadunk az ellenség ellen.
[00:36:53]izé, hurrá, jó nyert Magyar Péter, csak könyörgöm, azért tényleg észre kéne venni, tehát hogy tök jó, hogy most szavazunk valamire, de ugye a Tisza elhozza ugye áradjon meg szeretetország meg izé, mit tudom én, de az áradás előbb-utóbb mindent el fog vinni.
[00:37:10]Az emberek szerintem októberre így elkezdenek felébredni és azt fogják gondolni, hogy ugye itt most a migrációs dolgokra gondolok, kamatstopra, meg ki tudja még addig milyen döntéseket fog hozni.
[00:37:23]Ez a félőrült, mert költségek.
[00:37:26]Igen.
[00:37:26]Tehát lesz, tehát hogy itt itt azért lesznek olyan dolgok egyébként, ami a 2010-es idők előtt voltak.
[00:37:31]Én ugye fiatal vagyok, de én emlékszem rá, hogy amikor például én az általános iskolába jártam, akkor ugye akkor ugye nem az Orbán Viktor volt a kormányon, csak utána jött, amikor mit tudom én, felsőben voltam, vagy valahogy így.
[00:37:50]De hogy szinttisztán emlékszem arra az időszakra, és és arra is emlékszem, hogy a szüleim mit mondtak nekem arról a a az időszakról, tehát hogy azalatt az idő alatt itt mi Magyarországon olyan szar volt a helyzet, hogy konkrétan minden el voltunk adósodva, a munkahelyák nem voltak, mindent eladtak már mindenhova, loptak, csaltak, hazudtak, ezt az országot csődbe vitték.
[00:38:13]És az Orbán Viktorék, amikor megnyerték a választást, egy olyan szintre húzták fel ezt a hét néztem ilyen régi képeket, és mondom én gyerek voltam még akkor, ugye, amikor az Orbán Viktor elkezdett kormányozni, de néztem olyan képeket, hogy hogy egy ez a budapesti belváros, hogy nézett ki akkor és most?
[00:38:27]És most amúgy most azt mondom, hogy sokkal, mert ugye én a belvárosban lakom, tehát sokkal szívesebben sétálgatok egy ilyen utcán, mint egy olyan utcán, ami teli van bűnözőkkel, teli van kosszal.
[00:38:37]Tehát, hogy tényleg, hogy annyira nincsen még közbiztonság se, és mindegy, ezt kellett a magyar népnek.
[00:38:45]Ezeket sajnos most ugyanúgy át kell élnünk.
[00:38:47]Át kell élnünk azokat, hogy munkahelyek nem lesznek.
[00:38:52]Nekem lesz, tehát hogy ugye mondták mindig, hogy lehet várnak az építőiparba, meg a boltba eladónak, meg a giroszosba, meg nem tudom én, oda nem fogok menni, tehát hogy én mindenkit megnyugtatok, mert nekem lesz munkám.
[00:39:02]De hogy azoknak az embereknek, akiknek eddig volt, nem lesz, mert majd a munkahelyek meg fognak szűnni, akkor minden sokkal drágább lesz.
[00:39:13]És ugye itt most nem csak az élelmiszerre gondolok, meg az ilyen alapvető dolgokra, tehát hogy a rezsise ingyen van.
[00:39:19]És hát amúgy tudtadon kívül, de engem most leöregeztél, mert én már az előző rendszerben is, amiről neked még a szüleid meséltek, én már akkor is önfenntartó voltam.
[00:39:28]Úgyhogy én emlékszem a saját bőrömön, hogy nem volt olyan vastag az a pénztárca, és nekem sem kellemes erre az időszakra visszagondolni.
[00:39:37]Most még nem Magyar Péter a főnököm, és nem is lesz.
[00:39:39]Úgyhogy most még én teszem föl a saját független kis kérdéseimet, hogyha mondhatom így.
[00:39:43]Te mit gondolsz arról, ami a jobboldali médiában, most már ellenzéki médiában történik?
[00:39:51]Hát most jelenleg ezzel a Magyar Péternek ezzel a döntésével például.
[00:39:57]Hát tehát most az ő székében ülsz, csak mondom tervei szerint.
[00:40:02]Jaj, Peti, Peti, ha tudnád mit gondolok, szerintem nem szeretnél ide bejönni.
[00:40:08]Erről azt gondolom, hogy a tüntetést, a mostani tüntetést azért is szerveztem meg, mert ki fogok állni az olyan emberek mellett, akik ilyen környezetbe, ilyen helyen dolgoznak, hiszen nekem van egy van nem egy-két ismerősöm, aki most nem mondom el, hogy hol már Peti majd úgy is elkezd nyomni, úgyhogy jó nyomot.
[00:40:26]Ne könnyít meg a dolg.
[00:40:28]Igen, azért mondom tehát, hogy vannak ismerőseim, akik ilyen környezetben dolgoznak, és én borzasztóan sajnálom, hogy nekik a munkahelyukról azért kellett eljönni, mert nekik a politikai nézetük teljesen más.
[00:40:42]A tüntetésnek az egyik fő témája egyébként a sajtószabadság mellett állunk ki.
[00:40:46]Tehát ez azt jelenti, hogyha valaki egy teljesen másik kommunikációval rendelkezik a politikában, ami mondjuk most úristen, nem kormánypárti, hanem most már ellenzéki, akkor miért ne tehetné?
[00:40:59]Tehát, hogy miért kell, hogy ezt a sok hazugságot hallgassuk és nyomjuk fullba az embereknek, ami ugye 444, Telex, RT meg nem tudom én, társai, tehát akik ott vannak, azok nem hitelesek.
[00:41:15]És azért nem hitelesek, mert ők is közellenségként tekintettek az Orbán Viktorra.
[00:41:22]De könyörgöm, egy simor Dani lehet ott, ahol van, mert az Orbán rendszer alatt őneki kialakult egy olyan kapcsolata, illetve kialakult neki az Orbán rendszer alatt egy olyan jó nem is tudom, kommunikációja, hogy minden emberrel meg meg tényleg kapcsolatai, hogy mindenkivel jóban volt, hogy hogy ezt így fel tudta építeni.
[00:41:42]Tehát hogyha azt nézzük, ezek az emberek, akik a médiába dolgoznak, az Orbán Viktornak köszönhetik azt, hogy ott vannak.
[00:41:49]Hát pedig diktatúrában éltek állítólag itt 12e előtt.
[00:41:51]Hát diktatúra volt.
[00:41:51]El ne viccelj.
[00:41:54]Így van.
[00:41:54]Így van.
[00:41:54]És hogy ezek az emberek kimerik azt mondani, hogy diktatórikus rendszerben éltek, úgyhogy minden felületük meg volt adva arra, hogy terjesszék, amit akarnak.
[00:42:08]És most kikezdték a Mandinert, kikezdték az origót, a magyar nemzetet, a riposztot, a pesti srácokat, a borsót, nem tudom.
[00:42:18]és még sorolhatnánk ezeket a a médiai felületeket.
[00:42:20]Tehát, hogy itt nem arról van szó, hogy hogy Magyar Péter most valami új reformot akar, meg hogy ő most újjá akar építeni valamit.
[00:42:32]Itt arról van szó, hogy ő most egy olyan rendszert próbál ide bevezetni Magyarországra, ami egy diktatórikus rendszer.
[00:42:40]Csak olyan médiai felületeken fogunk tudni most már normális híreket látni, ami nem az RTL Klub, nem a 444, nem a HVG, nem a Telex, nem a kormányinfó, vagy nem tudom mie van most neki, mert hogy azt úgy ugye így a Magyarország kormánya vagy nem tudom, amit így átvett, tehát hogy onnan már csak azt fogjuk hallani, és az újságokból is, a tévéből is most már csak azt fogjuk hallgatni, tényleg, mint a kommunizmusb, amit a miniszterelnök hallani hallattatni akar a néppel.
[00:43:09]Tehát, hogy akinek ellenvéleménye van, az menjen el a az ne itt ne itt ne itt hirdesse magát, ne itt mondja a híreket, hanem menjen oda, ahova akar, aztán mondja ott.
[00:43:18]És folyamatosan ezeknek az embereknek ellehetetlení a dolgát attól, hogy tényleg, hogy egyes embereknek a valóságot is közöljük.
[00:43:25]És mi azért, mert nekünk teljesen más politikai nézetünk van, mi propagandisták vagyunk, mi hülyék vagyunk, mi nem az igazat mondjuk.
[00:43:34]Bocsás meg, kijavítalak, mert most történt egy kormányváltás, úgyhogy ők a kormánypárti propagandisták, és mi vagyunk a független objektívek, ugye, tehát hogy ezt is így gondolják amúgy, hogy egy csettítésre így egy nap alatt így gyorsan helyet cserélünk, de pont ezt nem veszik szerintem figyelembe.
[00:43:47]Ez nem így működik.
[00:43:49]Igen.
[00:43:51]Az értékrendem teljesen független attól, hogy milyen kormány van hatalmon.
[00:43:54]A hitrendszerem a családban való, vagy a családról való gondolkod, tehát ez nem úgy működik normális embereknél.
[00:44:00]Én úgy gondolom, hogy stabil gerincű embereknél, hogy akkor szépen, ahova éppen fúj a szél, akkor én oda éppen változtatom a vélemény ez lesz a veszte, mert ezzel nem számol, mert a sajátjaiból és saját magából indul ki.
[00:44:15]Igen, pontosan.
[00:44:15]És és én itt látom amúgy a a konzervatív médiának a most éppen nehéz helyzetben lévő, de jövőképpel rendelkező és lehetőségekkel rendelkező konzervatív média jövőjét.
[00:44:25]Pontosan ebben.
[00:44:27]Én én én én én azt gondolom erről, hogy nagyon sok olyan ember észre fogja venni, akik akik még esetleg még most is őt támogatják, és mondjuk az ő nézeteit így pedesztára emelik már, hogy most ő a Messiás meg nyert, és hogy akkor reformot épít.
[00:44:43]Tök jó.
[00:44:45]Htermel is így kezdte.
[00:44:45]Igen.
[00:44:48]Igen.
[00:44:48]De hogy szerintem az emberek azért lassan-lassan rájönnek.
[00:44:51]És ugye most itt ugye kezdődött ezekkel a kirúgásokkal ez az egész.
[00:44:55]Tehát, hogy nem csak olyan embereket rúgtak el mökki, akik ellenzéki, most már ellen ellenzékiek, hanem hát olyanokat is, akik ugye szivároktatták az infókat, ugye a Tiszának és hát a Tiszaközeliek és ugye ezek az emberek is el lettek küldve, és hát a megélhetésük azért az veszélybe került.
[00:45:13]Én nagyon bízom benne, hogy a jobb oldal olyan tekintetben tud megújulni, hogy hogy tényleg bele fog állni azokba a dolgokba, amiket így eddig a füle mellett így elengedett.
[00:45:25]És abban is bízom, hogy azok a jobboldali emberek, akik képviselik azokat az értékeket, amiket eddig képviseltek, és mármint, hogy sokkal jobban és sokkal erőteljesebben oda fogják mondani az igazságot, mert az a baj, hogy az, amit a jobb oldal képviselt, az az kevés volt.
[00:45:48]És azért volt kevés, mert egy ilyen mocskos kormánnyal szemben a legalsóbb szintig, akik lementek és megaláztak és és tényleg a földbe tiportak mindenkit.
[00:46:00]Ezekkel fel kell venni a kesztyűt, és ezt csak úgy lehet felvenni, ha igenis mi visszavágunk, és úgy vágunk vissza, hogy sokkal erőteljesebben.
[00:46:08]És egyet kell ütni, de nagyot, mert ha egyet ütünk és nagyot, akkor ott vége mindennek.
[00:46:14]És bízom benne, hogy azok az emberek, akik el lettek küldve, m most majd előbb-utóbb ugye túlteszik magukat.
[00:46:23]De tényleg kívánok mindenkinek sok sikert ehhez, mert nem lehet egyszerű, de nem szabad feladni és össze kell fogni, mert hogyha a jobboldali emberek összefognak és megerősödnek, akkor ez a Magyarország újra független lesz és szabad.
[00:46:37]Ne akarjunk diktatórikus rendszert, és az emberek ne akarják azt, hogy olyan dolgok szűnjenek meg itt, amiket 16 éven keresztül Orbán Viktor úgy felépített, és megint Orbán Viktorról beszélek, és megint mondják, hogy majd szerelmes vagyok Orbán Viktorba, de ezt bele, nem szerelmes vagyok belé.
[00:46:55]Egyszerűen csak azt tudom elmondani, hogy az a rendszer, hogy hogy ez sajtószabadság is megmaradt, mert a kampányidőszak alatt egyébként a Magyar Péter, ha diktatórikus rendszer lett volna, hát akkor ilyen tüntetés persze, tehát hogyha az előző kampányban diktatúra lett volna, akkor Magyar Péternek ugye lehetősége sem lett volna arra, hogy ilyen tüntetéseket meg ilyen országjárásokat folytasson, vagy nem lett volna arra sem lehetősége, hogy mondjuk bemenjen egy tév műsorba, és akkor őt most így meghívják, és akkor őt beszéljen a a jelenlegi dolgairól.
[00:47:29]De hogy ő szerinte ő szentül és a tiszások is a mai napig szentül meg vannak győzítve, hogy ez diktatúra volt.
[00:47:37]Az nem diktatúra.
[00:47:39]Ez ami most van, ez ez nem az, ez szabadság.
[00:47:41]Ez a szabadság.
[00:47:41]Hol kérdezem én hol?
[00:47:43]Tehát, hogy hogy most már minket nyomnak el a közösségi médiába, azért, hogy ezek a fizetett influenzerek, ezek a propagandisták, ez az összes ú de megutáltatták velem ezt a szót.
[00:47:57]Igen, igen.
[00:47:57]Csak veled.
[00:47:57]Tehát, hogy azok az emberek sokkal előtérbe kerültek, akik tényleg nem ilyen minőségi dolgokat.
[00:48:03]És most ugye nagyon sokan kiék ugye a Bohár Danit is, ugye Megafonnal, meg a Deak Dánielt, meg nem tudom még, tényleg így mindenkire rászálltak.
[00:48:12]Na de most, hogyha megnézzük, azért a Daninak amúgy mostanában nagyon jó videói vannak.
[00:48:18]Tényleg nagyon nagyon sokat szoktam rajta nevetni.
[00:48:22]Na és ezt így kell csinálni, ahogy most csinálják.
[00:48:26]És ezt eddig is így kellett volna, és nem olyan dolgok, ilyen kicsinyes bosszúral lemenni mondjuk arról a a részről, amit ugye ők kipviseltek, hogy ez a csak azért is megmondjuk, és akkor most izé nem ezt pontosan így kellett volna kampány indít.
[00:48:40]Én amúgy ezzel tökre tudok azonosulni, nekem nagyon tetszik.
[00:48:44]Bírom, hogy odamegy, tudod, és akkor kérdez, hogy bocsánat képviselő úr, elnézést, hogy a miniszterelnök úr, képviselő Isten miniszterelnök úr, megkérdezhetnénk, hogy ki az a Marci bácsi, és akkor tudod, látod, hogy Magyar Péter fotóztatja magát, meg videóztatja magát, és akkor Bohár beábá, ki az a Marci bácsi, tudod, és akkor így izé, hát Bohár Dani odaáll háttérbe.
[00:49:06]Mindenki a saját stílusában csinálja ezt szerintem.
[00:49:09]És ez a sokszínűségnek a az egyik kis hozzá hozzátevője vagy hozzávalója, nem?
[00:49:14]Tehát, hogy pont az lenne most a feladatunk.
[00:49:16]És azért kérem egy, mert a témától is rosszul vagyok.
[00:49:21]Kettő, mert szerintem érdemeim felül túl sok időt szenteltünk mélyen, tisztelt miniszterelnök urunknak.
[00:49:26]Igen, hanem koncentráljunk arra egy kicsit, hogy mi hogyan tudjuk, és te gyönyörűen elindítottad ezt a folyamatot, hogy tényleg nem csak dumálunk bele üres lőzungokat a a levegőbe, mert azt látjuk a másik oldalon pont csinálják.
[00:49:36]Igenis odatesszük magunkat, igenis összegyűlünk, igenis összefogunk, igenis hangot adunk annak, amiben hiszünk, a továbbiakban is ebben hiszünk, és igenis megmutatjuk azt, hogy hahó, tehát lehet úgy tenni, mintha nem léteznénk, de akkor egészen addig fogjuk emelni a hangerőt, amíg meg nem halljátok, amit mi mondani akarunk.
[00:49:56]És például a 27-e 1630-as kis szösszenet is egy ilyen ilyen alkalomás.
[00:50:04]Így van.
[00:50:04]Ezt is nagyon sokan egyébként felteszik ezt a kérdést, hogy hogy miért szervezünk tüntetést, mármint a mi oldalunkról is.
[00:50:11]Tehát, hogy ezzel el fogunk érni valamit, ilyen kérdéseket kapok.
[00:50:16]Itt ugye szeretném leszögezni azt, hogy semmi nem úgy indul, hogy először elmész és elmondod, vagy hogy te először, hogyha szeretnél egy dolgot elérni, akkor beleállsz és akkor te első próbálkozás után azt mond, na hát ez sikerült, ez tök jó, hát ilyen nincs, ezt el kell felejteni.
[00:50:31]azt, hogy most szerveztem még egy tüntetést, igen, június 27-én 16:30-kor ugye a Kodály körömön fogunk találkozni, és akkor onnan vonulunk ugye a parlamenthez, hogy azért bízom benne, hogy most sokkal több ember ott lesz, mert hát a múltkor brutál volt, hogy mennyien voltunk.
[00:50:48]hogy azért bízom, ugye nem csak azért, mert hétvége lesz meg mit tudom én, de hogy hogy most már azért szerintem még azok az emberek is, akik ugye a Tiszára szavaztak, most már így lehet, hogy kezdik látni egyébként azokat a dolgokat, amiket mi látunk.
[00:51:04]És még ha nem feltétlenül értenek mindennel egyet a mi részünkről, azért biztos, hogy vannak olyan döntések, amikkel esetleg ők sem értenek most egyet, és ugye ki fognak jönni, és elmegyünk.
[00:51:16]azért fontos, hogy minél többször az utcára menjünk, és én tudom, hogy egy két, három, négy tüntetés nem fogja elhozni azt a az eredményt, amit mi szeretnénk elérni, és ezt minden videóban elmondom, és minden élőadásba is, hogy itt az a lényeg, hogy összefogjunk, hallassuk a hangunkat, mutassuk meg Magyarország új kormányának, hogy igenis a magyar nép egy összetartó erő, mert mi tényleg egy vérből valók vagyunk, és a magyaroknak nem magyarok ellen kell menni, hanem össze kell fogni, és minél többször kell az utcára menni, mert annak lesz eredménye.
[00:51:48]Senki ne várja azt, hogy most egy alkalomtól itt most itt világot megváltunk, és akkor jó, akkor most jött egy egy nő, és akkor most, hogy ő kitervezte, hogy akkor hát akkor jó, akkor tartson egy tüntet, és akkor most valami fog ez sehol nincs így.
[00:52:01]Tehát mindenért harcolni kell és küzdeni kell és fel kell venni a kesztyűt igenis ezzel az új kormánnyal fel kell venni a kesztyűt mindenkivel.
[00:52:10]És és nem azt mondom, hogy mindenki minden az összes tisztá szavazó ellen kell menni.
[00:52:16]mindenkit ész érvekkel meg kell győzni arról, hogy miért nem jó azok a vagyis, hogy miért nincsenek jó hatással azok a döntések az országunkra nézve, illetve a mi életünkre, amik most történnek.
[00:52:27]Én nem tudom tényleg amúgy, hogy sokszor gondolkoztam azon is, hogy az embereknek a szemét így hogy lehetne így felnyitni, hogy hogy lássák, hogy basszus, ami most történik, az egyszerűen katasztrofális.
[00:52:46]De gondolkoztam rajta, hogy ha talán több edukatív tartalmat raknék ki, akkor az lehet jó lenne.
[00:52:50]Aha.
[00:52:50]Csak utána elgondolkoztam azzon is, hogy nem, mert ez meg nem köti le a figyelmüket.
[00:52:53]Nem.
[00:52:55]Ez viszont nagyot szól, ha kimegyünk az utcára és ott elmondjuk.
[00:52:57]És tök jó volt, hogy a múltkori tüntetésről például nem csak itthon, de külföldön is beszéltek, és hogy a külföldi sajtó is úgy írta meg, hogy Magyar Péter hergelte az embereket.
[00:53:06]Tehát, hogy ez tényleg hergelésnek tűnt.
[00:53:08]Viszont nagyon sokan ugye a külföldi sajtóból ugye amikor aminek ilyen nagy dolognak ugye hangja van, nem azt írt, nem csak arról írtak, hogy Magyar Péter hergelte, meg hogy kimentek, hanem tényleg a való sokáról.
[00:53:22]És ugye mindig elmondtam a tüntetés előtt, ahogyan most is elmondtam, hogy ki fogunk menni az utcára, kiállunk Magyarország mellett, a magyar emberek mellett, és képviseljük nem csak magunkat, hanem a saját hazánkat, és tényleg mutassuk meg, hogy egységben az erő.
[00:53:37]jöjjünk minél többen.
[00:53:37]Ne várjunk tényleg nagy csodákat, hogy most val mi fog történni, de ennek előbb-utóbb be fog érni a gyümöl gyümölcse, és igenis látni fogják azt a parlamentbe is.
[00:53:46]És tök jó volt például, hogy a múltkori tüntetés ugye, és tényleg erre tudok visszatérni, tehát hogy nekem ez egy olyan jó élmény volt, hogy pénteken ott voltunk és feltettük a kérdéseket és elmondtuk a kérdéseinket és egy hétig a parlamentből az összes képviselő azt kérdezte a Gulyás Gergőtől kezdve torockaiig mindenki a parlamentbe, hogy miniszterelnök úr, a migrációs paktumot akkor hogyan kívánja végrehajtani?
[00:54:12]És addig a pontig nem adai napig nem ad rá választ.
[00:54:17]Tehát, hogy hogy hamőst ő azt hitte, hogy én ezt a kérdést elfelejtettem.
[00:54:21]Hát csak úgy közelném vele, hogy kedves miniszterelnök úr, nem felejtettem el.
[00:54:25]Ugyanígy érvényes a mai napig is ez a kérdés, hogy mit adott el a magyar érdekekből, illetve, hogy a migrációs paktumot milyen formájában fogja itt végrehajtani Magyarországon, mert nincs jelenlegi formája.
[00:54:36]A jelenlegi formája az, hogy nincs Magyarországon.
[00:54:39]Még egy tematikája van a migráció és a sajtószabadság mellett, az pedig az LMBTQ.
[00:54:45]Nagyon érdekes időzítés, mert pont aznap lesz a Pride is Budapesten.
[00:54:50]Ezzel kapcsolatban amúgy számítasz-e bármire?
[00:54:55]Hát figyelj, ugye én amikor behirdettem a tüntetést, akkor tésztában voltam vele, és most nem akarom így véka alárejteni, hogy nem nem tudtam, hogy lesz ez a felvonulás.
[00:55:10]Hú!
[00:55:10]Az arcodat most remélem közelről vette a kamera.
[00:55:13]Nagyon sok mindent elárult.
[00:55:17]tudtam és tisztában voltam vele, hogy lesz ez a felvonulás és azzal is tisztában voltam, hogy hogy igen, hogy ez az nap lesz, mint a miénk.
[00:55:25]viszont mi ugye a gender ellen is megyünk ezen a tüntetésen, és ez az LMBTQval kapcsolatban nekem azért nagyon erős véleményem van, amit most ezt így lehet, hogy itt nem mondanék el, hanem majd máshol, máskor, de de ott egy tüntetésen is erről lesz szó.
[00:55:47]Megpróbálok majd szofisztikáltabban nyilatkozni erről.
[00:55:50]Ugye ez is nagyon sokszor kérdés volt, de hát akkor van a Pride meg mit tudom én, hogy akkor nem kéne mondtam, hogy nem lesz semmilyen konfrontáció, mert hogy próbáltam úgy szervezni, hogy ne fussunk velük még véletlenül se össze.
[00:56:03]Hangsúlyozzuk, hogy ez egy békés felvonulás, egy békés tüntetés.
[00:56:04]Tehát nekik is van egy bizonyos területük, nekünk is vagy nektek is van egy bizonyos terület, tehát zsinorban mehet egymás mellett a Igen.
[00:56:14]Meg ugye tök jó, hogy a rendőrök ebbe nagyon-nagyon együttműködőek voltak.
[00:56:17]Nem is tudom, ugye le lesz zárva az egész város, mert este még futóverseny is lesz, meg mi lesz ez a felvonulás.
[00:56:23]És nagyon jó volt egyébként az, hogy a rendőrök ugye mellettünk álltak, és azt mondták, hogy bármikbe kell segítség, szóljunk nekik, izé, ők ott vannak, biztosítják a helyszínt.
[00:56:34]Ez egy békés nem mondom azt, hogy felvonulás, mert mi nem én nem szeretem ezt a szót használni, hogy felvonulás, mert felvonulás az az, amikor az ember magát mutogatja.
[00:56:46]Én meg nem akarom magamat mutogatni, én valami mellett ki akarok állni.
[00:56:50]Szóval nekünk ez egy békés bonulás bonulásos tüntetés lesz.
[00:56:54]Tehát kiállunk az országunkért és kiállunk egyébként a nemzeti értékeink mellett.
[00:57:00]mostanában ugye feljött ez a kettő napja volt ez a hír, hogy a hát az Erzsébet hídi hős, aki sokunk, hát fogalmazhatok így, hogy sokunk nevében megtette azt, amit mondjuk én nem tettem volna meg, meg azért anya vagyok, azért jó tüntetés szervez, de hát az ebbe azért nem mentem volna bele, de hogy ugye megfogta ezeket a zászlókat, és ugye így a hagyta, hogy a Duna vize elmossa és ez egy milyen beszédes tisz hozta Duna viszi.
[00:57:34]Igen.
[00:57:35]Igen.
[00:57:35]Tehát, hogy ez egy nagyon hősies tet volt, én azt gondolom és nagyon egyetértek ezzel a döntésével és a azt azt külön jó volt látni egyébként, hogy magyar zászlókkal van mostali ugye az Erzsébeti híd.
[00:57:47]Na hát ugye tegnap találtam egy videót, ahol egy három ilyen fiatal önkéntes úgy érezte, hogy meggyalázza a magyar.
[00:57:56]Én nem is akartam elhinni, én is láttam.
[00:57:59]Én se.
[00:57:59]Arról szól a videó, hogyha valaki esetleg nem látta, vagy nincsen tisztában a a folyamattal, akkor ugye kikerültek az Erzsébet hídra a Pride zászlók, amit egy magyarúri ember azzal a lendülettel taszajtott is a Dunában.
[00:58:12]Innen is köszönjük neki.
[00:58:12]Magyar zászlók kerültek a helyére.
[00:58:15]Ki mit gondol, döntse el maga.
[00:58:17]Én mélységesen egyetértek amúgy ezzel az egésszel.
[00:58:21]Hozzáteszem, hogy a Pride zászló kirekeszti ugyan a heteroszexuálisokat.
[00:58:26]A magyar zászló mindenkire vonatkozik.
[00:58:29]Na, szóma szummárom annyi lett a vége, hogy utána a fiatalok, akiknek nem tetszett ez a folyamat, magyarként a magyar zászlót elkezdték bedobálni a Dunába, úgyhogy nem is minősítem szerintem.
[00:58:39]Igen.
[00:58:39]És hogyha ezt összevetjük ezt a kettőt, tehát hogy amikor ugye ez a megtörtént ez az eset, hogy ugye ez a fiatal ember ugye ezeket a genderes zászlókat ugye bedobta a Dunába, elvitte a Duna, ugye nem is tudom, szerintem két órára rá meglett a tettes, elfogta a rendőrség.
[00:58:56]Itt meg csönd van.
[00:58:56]Igen.
[00:58:58]És és itt meg olyan szinten hallgat a kormányó, a kormányoldali sajtó, meg úgy kábé mindenki, hogy most hogy ugye erről egy hírt se olvasunk, hogy igen, elfogták a fiatalokat, akik meggyalázták, mert szerintem fogalmazhatunk így, meggyalázták a nemzeti jelképünket, Magyarországot is.
[00:59:21]Úy így így az egész magyar magyar nemzetet meggyalázták ezzel a tettel.
[00:59:24]És ugye azzal ugye szerintem mindenki tisztában van, aki egy nemzeti jelképet ilyen szinten megrongál, vagy bármilyen módon meggyaláz, az bűncselekménynek számít.
[00:59:38]És ez, amit ugye ezek a fiatalok elkövettek, ez a BTK-ban, nem tudom hanyad hanyadik paragrafus szerint ez egy bűncselekmény.
[00:59:46]Tehát hogy ugye az arra a fiatal emberre, aki ugye ezeket a genderes zászlókat beledobta a vízbe, egyből elfogták, pénzbírság meg mit tudom én, elkülönítés, eljárás meg bíróság, meg mit tudom én, meg hogy kére-e ügyvédet, nem kér.
[01:00:04]Ezek a fiatalak most itt vannak, akik meggyalázták a nemzeti jelképünket, és Magyarországra is tehát, hogy így próbálták tát nem tudok szépen fogalmazni, pedig esküszöm, hogy próbálak, tehát hogy így próbálták meggyalázni Magyarországot is, semmi nincs.
[01:00:22]Tehát, hogy el se fogták őket, erről egy hírt nem hallunk, olyat se hallunk, hogy bevitték volna őket, pénzbírság, ügyvéd, semmi.
[01:00:28]Azt valaki úgy néz ki, hogy így működik Magyarország.
[01:00:32]Hogyha pride zászlókat dobálnak a Dunába, akkor azonnal rájuk száll a rendőrség.
[01:00:36]Hogyha telefonokat vagy magyarként magyar zászlókat, akkor ott meg csönd van.
[01:00:40]Így van.
[01:00:41]Kettős mérce.
[01:00:41]De próbálok én is halkan suttogni a demokrácia gyönyörű.
[01:00:46]Igen.
[01:00:46]Úgyhogy ez ez nagyon nagy hiba szerintem, hogy az emberek ezt annyira hú de jónak tartják meg most éjennek ennek, aki most így a mert én ezt is láttam sajnos kommentben, hogy de jól tetted, hogy bedobtad.
[01:00:58]Most jól visszavágtunk nekik, mert ők a gender zászlót meggyalázták, meg nem tudom én.
[01:01:04]Tehát, hogy oké, tehát gender zászló soha nem lesz nemzeti jelkép.
[01:01:07]Könyörgöm, esküszöm.
[01:01:09]Én a tüntetés tüntetéssel a gender propaganda ellen is tiltakozunk és tüntetünk.
[01:01:16]Nekem két gyermekem van.
[01:01:19]Az egyik kilenc éves, a másik három.
[01:01:19]A nagyobbik fiú, a kisebbik lány.
[01:01:21]Nem is ez a lényeg.
[01:01:23]Mindegyik most kezdi, ugye a fiú most megy negyedikbe, a kislányom pedig most kezdi az óvodát.
[01:01:30]És hát egy nagyon érdekes hírt kaptam, hogy az óvodába amúgy be akarják vinni ezt az érzékenyítést.
[01:01:40]Gusztustalannak tartom azt, hogy ezzel a témával is nagyon sokat foglalkoztam egyébként a közösségi médiába.
[01:01:45]Ugye volt egy osztrák eset, most nem akarok így nagyon belemenni, de az volt a lényeg, hogy egy nő ugye nem vitte a gyerekét, merthogy ott is volt ilyen érzékenyítés az iskolában, megbüntették 110€ és akkor úgy utána megint tartottak ilyen érzékenyítést, és hogy ugye ezzel a szülők nincsenek megelégedve, meg normálisan értesítve se, hogy mit kapnak.
[01:02:05]Na de hogyha az óvodába és a az iskolába beviszik ezt az egész genderes hülyeséget, és akkor most ezt az érzékenyítést, figyelj, én amikor az iskolába jártam és biológiá biológia órára jártam, én nekem pontosan elég volt az, amit ott megtanultam.
[01:02:23]Tehát, hogy én én azt gondolom, hogy hogy amit ott biológia órán megtanultunk mi, az a gyerekeknek most bőven elég lenne.
[01:02:31]Tehát, hogy ennél többet szerintem nem.
[01:02:33]Meg hát most az én dolgom szülőként az, hogy a gyerekemnek megtanítsam, vagy elmondjam azokat a dolgokat, amiket úgy gondolom, hogy nekem kell elmondani.
[01:02:42]Tehát, hogy ebben ne szóljon bele se egy oktatási ügyi miniszter.
[01:02:44]Ezek szülői jogok.
[01:02:46]Így van.
[01:02:46]Ezeket akarja többek között amúgy Lanner Juditát variálni, hogy ne kizárólagos szülői jog legyen, hanem a pedagógusnak is legyen beleszólása.
[01:02:54]Ezt abszolút nem tartom jó jó ötletnek, mert vannak a a szakmában olyan pedagógusok, akik nem kifejezetten jó pedagógusok, és valamelyik nagyon m olyan stílusban, illetve olyan olyan oktatással vinni ezt át a gyerekekre, ami szerintem nagyon meghatározó lenne a felnőtt korukra.
[01:03:17]Tehát, hogy nem azt mondom, hogy most félnének vagy rettegnének, de hogy meg ezt a fajta erőszakos nyomulást, ahogy most említetted, hogy az óvodában egy idősek a gyerekeink, nekem is most megy majd szeptemberben óvodában, nekem fiam van.
[01:03:27]Ühüm.
[01:03:29]Amikor mi tanultuk általános iskolában, biológián volt a felvilágosítás, az hetedik osztályos koromban volt.
[01:03:37]Nem óvodában, nem három évesen.
[01:03:37]Tehát mi ez a fajta agresszív megerőszakolása a gyerekeknek, a gyerekkoruknak, hogy már három éves korukban elkezdik nekik tolni ezt a beteg ideológiát, hogy akkor kedden pillangó vagyok, szerdán éppen uszkárként ébredtem.
[01:03:52]Tehát ezt majd a szülő eldönti magának.
[01:03:53]Hozzáteszem, ebben az idős korban ezt is ki fogja kezdeni a kormánypárti sajtó.
[01:03:59]Én bizony érzékenyítem a saját kisfiamat.
[01:04:03]Korosztályának megfelelően meg is mondom, hogy hogyan.
[01:04:05]Ne taposd el a hangyát, kisfiam, mert elpusztul.
[01:04:07]Közük nincsen még a nemi identitáshoz, közük nincsen a szexualitáshoz.
[01:04:12]Három, négy, öt éves kisgyerekekről beszélünk.
[01:04:15]Igen.
[01:04:18]És nem ez tényleg a a az a fajta agresszív előrenyomulás, ami visszafordíthatatlan károkat okoz, mert három évesen még azzal kell foglalkoznom, hogy a homokozóban milyen homokvárat épít.
[01:04:29]Meg tényleg ne téd le a növénynek a levelét, mert az fáj neki, vagy tényleg ne lépjél rá a hangyára, mert elpusztul.
[01:04:35]Igen.
[01:04:35]És nagyon jó, hogy ezt kiemelted egyébként, mert pont egyébkén a kisfiam is ugye most azért negyedik osztályos, és ugye ezek a gyerekek hamarabb érnek szerintem, mint amikor mi voltunk gyerekek és azért most már így az izé elkezd érdekelni sok dolog, hogy így a szerelem körül meg mit tudom én.
[01:04:55]És ez nagyon-nagyon kedves.
[01:04:57]Jó, de most itt semmi ilyen rosszabbra nem, vagyis úgy rosszabbra nem kell gondolni, semmi olyan dologra.
[01:05:00]Tehát, hogy most így vannak ilyen kis érzéseim most már őnek, és ez azért nagyon fura látni, megmondom őszintén, de hogy most először életében ő azt hiszi, hogy szerelmes.
[01:05:12]És és ugye én szeretném megóvni ezektől a csalódásoktól is, meg mindentől, tehát hogy így én nagyon őszinte vagyok vele, amit én gondolok, azt elmondom.
[01:05:22]Nyilván nem a saját tapasztalataimat erősítem rá, mert ahány ember, annyiféle tapasztalat, de meg szoktam vele osztani azokat a dolgokat, amikből tudom, hogy később baja lehet, vagy mondjuk valamit máshogy csináljon.
[01:05:35]Ugye ő nagyon udvarias gyerek, kinyitja a lányoknak az ajtót, virágot visz az összes osztálytársának a nőnapra, akkor ha anyák napja van, akkor nem csak nekem ad virágot, hanem az összes nőrokonnak.
[01:05:49]Tehát, hogy tényleg ő nagyon-nagyon udvarias gyerek.
[01:05:51]És most ugye pont valamelyik nap kérdezett ilyet, hogy hogy anya, szerinted én mikor fogok csókolózni?
[01:06:01]És akkor igazából nem volt tisztában ugye a szónak a jelentésével se.
[01:06:04]Na de ők ugye nagyon keveset nézik ugye a tévét, nem is véletlenül.
[01:06:10]Viszont ugye most ő így elkezdett így a az online térbe így játszani, így Roblox meg nem tudom amilyen játékok vannak.
[01:06:20]Katasztrófa.
[01:06:20]És hát ugye ott nagyon sok olyan reklám tartalmat dob be, és nekem ezt le kellett konkrétan tiltsem tegnap is a telefonjáról, ami ami nem is tudom, két fiatal srác sétálgat az étterembe kézen fogva, majd nem is tudom, visszamennek, mert az egyik ott hagyta a pénztárcáját, és akkor mennek ki, és akkor ja, kártyával fizetek, tudod, és akkor utána megcsókolják egy most, és akkor fúj anyt láttad, hogy de hogy ez két bácsi meg izé.
[01:06:49]És mondom, jó, és hiába próbálod letiltani, mert ugye rámész arra, hogy ugye a gyereknek külön ilyen gyerekfiókja van, akkor is bedobja.
[01:06:57]Komolyan?
[01:06:57]Akkor is bedobja.
[01:06:57]És ez katasztrófa.
[01:06:59]És hogyha most így az oktatásba próbálják-e ezeket a dolgokat bevinni, és mondjuk valaki mondjuk olyan dolgot mesélne el az én gyerekemnek, amit mondjuk én szeretnék elmondani neki, de ő tök máshogy mondja el, ugye mindenki a gyerekeknek szerintem korusztályoknak megfelelő megfelelő képzést kell kapniuk.
[01:07:16]És egy ilyen kilenc éves meg egy három éves gyerek szerintem bőven elég, hogyha az alap dolgokat tudja.
[01:07:22]És nem kell, hogy hogy más ilyen meg majd ő fölteszi a kérdéseit, amikor az ő kis lelke meg a személyisége megért arra, hogy elkezdi foglalkoztatni a téma, kérdései lesznek és akkor anya, figyelj, én mikor fogok először csókolózni, de nem a hároméves gyerekre rá akarom erőszakolni a az óvodában, hogy figyelj, azzal csókoloózol, akivel akarsz, mert az vagy, aki csak akarsz.
[01:07:44]Tehát és itt megm nagyon nehéz a kérdés, mert vannak bizonyos például, ha az én értékrendszeremet nézzük, vannak bizonyos dolgok, ami vagy fekete, vagy fehér.
[01:07:59]Vannak, amik meg azért több színárnyalattal vannak ellátva.
[01:08:03]Például én ismerek nem egy, nem két, a tágabb ismertségi körömben is vannak melegek.
[01:08:11]Tisztességes, imádnivaló, tüneményédes, kedves emberek.
[01:08:14]akik amúgy szerintem jobban köpködnek a Pride-ra, mint mi, mert ezt a nagyon fontos tisztázni szerintem, és itt megint zavar van a fejekben, ez nem melegellenes intézkedés vagy törvény, vagy abszolút nem erről szól.
[01:08:27]Az, hogy nekünk van egy állami intézményünk, van egy vallásunk, ami szerint mi állami meg egyéni szinten is éljük az életünket, az egy dolog.
[01:08:35]Igen.
[01:08:36]Hétköznapi emberként otthon a négy fal között mindenki azt csinál, amit akar.
[01:08:41]Azzal, akivel csak akarja.
[01:08:41]szíve joga, ezt sem törvény nem tiltja.
[01:08:43]Senkit nem vittek, ezért börtönbe, nem lincseltek meg, nem alázták meg, abszol semmi.
[01:08:48]De az, hogy én kimegyek az utcára, az Andrási útra vagy bárhova, egy latex tangában pörögni azért, hogy én provokáljak, mert ez nem arról szól, hogy én kiállok és felvállalom magamat, mert azt otthon is megtehetem.
[01:09:02]Nincsen rá szükség.
[01:09:03]Szerintem te sem úgy kelsz föl, vagy én sem úgy kelek föl, hogy ugyanezt meg szeretném tenni, mert én akkora heteró vagyok, hogy ezt nekem ki kell menni és meg kell mutatni tokátóáig.
[01:09:11]Tehát provokálják az embereket, majd amikor a provokáció célba ér, és erre kapnak egy válaszreakciót, akkor hirtelen mindegyik érzékeny lesz.
[01:09:21]És hát ez most engem provokálnak, évek óta ez van.
[01:09:24]Tehát tisztázzuk már, hogy a Pride az sokkal többet árt a meleg közösségnek, mint amennyit használ.
[01:09:31]És borzasztóan sajnálom azokat a meleg embereket, legyenek férfiak vagy nők, teljesen mindegy, akik ezért küzdenek olyan előítéletekkel, amik amúgy az ő életükben nem is valósak.
[01:09:44]Tehát otthon azt csinál, amit akar, de őt is megítélik azért, mert kivonulnak a feltűnési vízketegséges emberek a Pride-ra.
[01:09:51]Így van.
[01:09:51]Hát figyelj, nekem is vannak egyébként meleg barátaim, mert mert én amúgy tök tök jól kijövünk, tehát hogy nem mondom, nekünk nekem is vannak meleg barátaim, meleg ismerőseim.
[01:09:59]értékes kedves ugyan kedvesek ugyanolyan emberek mint mi és ők nagyon jól tudják és most kérd tudják hogy egyébkéntet én szerveztem ők tudják hogy én nem a Pride ellen tüntet vagyis nem az ellen hogy a melegek ellen tüntetek hanem de ha bárkit megkérdezek így a baráti társaságomban, aki meleg hogy figyelj amúgy te mész a PR dehogy megyek miért menjek nem megyek tree tartozik aztongja hogy izé hogy most így most beöltözzek aztán menjek de hogy de hogy olyan fiatalok is vannak kint azon a Pride-on, akik azt se tudják egyébként a a szavak jelentését.
[01:10:35]Tehát olyan videókat láttam mostanában erről a Prideól, hogy egy ilyen női shieldt, hogy akkor gyertek velem, megyünk a Pride-ra, készülünk izé, mit tudom én, milyen fehér nenűben.
[01:10:46]Fehér neműbe meg tök jó, csak hogy azzal tisztában kéne lenni, hogy ahogy te is mondtad, én is heteró vagyok, mégse megyek felvonulgatni Budapest utcáira, hogy na én heteró vagyok, gyertek, aztán menjünk, tüntessünk.
[01:11:00]Miért?
[01:11:00]Kit érdekel, hogy kinek mi a hovatartozása, meg kinek milyen a nemi identitása.
[01:11:04]Ez már rég arról szól.
[01:11:04]És egyébként én én nekem ez tényleg nem érdekel tényleg, hogy ki meleg vagy nem meleg.
[01:11:10]Ez ez az ellen szól, hogy ez a magamutogatás, ez a feltűnően ezt meg kell mutatni, meg így rá kell erőszakolni.
[01:11:18]Most már tényleg ezt tudom mondani, ezt az egész gender hülyeségit így ránk erőszakolják, mert mert ez mert ez tényleg arról szól, hogy most ezáltal mi vagyunk egyébként elnyomva, akik nemzetérzelű akartam mondani, mert hogy tényleg nekem ezt el kell viselni, hogy ilyen egyébként tavaly amikor a Pride volt, azt hozzátenném, hogy Mikivel a párommal mi pont mentünk Szentendrére biciklis túrára ugye el szoktunk menni, és akkor mindig valamerdig, és akkor tavaly ugye szeptember ember, vagy mi az már?
[01:11:50]Szentendrére mentünk biciklitúrára, amikor a Pride volt.
[01:11:52]És ezek az emberek ugye nem a nagy vonulás ideje alatt mentünk, hanem egy kicsivel szerintem hamarabb.
[01:11:59]És akkor ezek az emberek olyan fölényben érzik magukat ott az utcán, és tudod, mész a bicikli úton, és akkor csengetsz, hogy menj már arrébb, tudod, és akkor nem megy arrébb, és akkor semmi ruhában nem volt az ember, csak ilyen disznójelmez volt rajta.
[01:12:14]Nem látod amúgy, hogy itt vagyok, tudod, és akkor aha, bocsi bicikliót.
[01:12:19]Na, a párom kicsit izé megattantad megné.
[01:12:21]Jaj, mondom, inkább menjünk, tudod.
[01:12:25]De látod, ez a borzasztó.
[01:12:25]Tehát előadják, hogy ők a az extra nagy befogadók, a liberálisok, az elfogadók, a ezeknél az ideológiák mögé bújó embereknél nagyobb radikális kirekesztők nincsenek.
[01:12:39]Így van.
[01:12:39]És minket nyomnak el.
[01:12:41]Pontosan.
[01:12:41]És ez ezért nagyon-nagyon fontos, hogy amúgy ennyire részleteibe belementünk ezekbe.
[01:12:45]És akkor most egy kicsit összefoglalva és lassan elérkezve a beszélgetésünk végéhez, három fő tematika.
[01:12:53]Kezdjük akkor visszafele kronológiai sorrendben.
[01:12:58]Abszolút nem a meleg közösségek ellen, a gyerekeink lelkének és a szülőgaink elvételének ellenében emeltek szót 27-én.
[01:13:08]Így van.
[01:13:08]Sajtószabadság mellett emeltek szót 27-én és Magyarország mellett emeltek szót 27-én a migrációs paktum ellené.
[01:13:17]Meg kiegészítenék, mert szeretném tudni, hogy ki ez a Marci bácsi.
[01:13:21]Igen, nagyon-nagyon fontos kérdés, de döbbenetes amúgy, hogyha belegondolunk, szerinted meddig működhet ez a fajta befogom a számot, meg sem történt taktika.
[01:13:28]Tehát nem olyan hülye a magyar, könyörgöm, nem olyan hülye, hogy ezt a végletekig benyelje.
[01:13:33]Nem, de a végletekig nem fogja, de itt még nagyon sok idő el fog telni.
[01:13:35]Én viszont nem hagyom, és azért én minél több tüntetést fogok szervezni.
[01:13:38]Most sajnos nyárra lehet ez lesz az utolsó tüntetés, mert azért a családdal is kell foglalkozni, meg minden ilyesmi.
[01:13:44]Viszont nekünk a jövőben még nagyon-nagyon sok tervünk van, ami nem csak tüntetés lesz, hanem lesznek közösségépítő rendezvények, úgyhogy oda is nagyon sok szeretettel várunk téged is, meg mindenkit, és nagyon örülök, hogy tényleg ilyen jó csapattal tudok együtt dolgozni, és viszont a tüntetést azt folytatni fogjuk, méghozzá azért fogom folytatni, nem azért, mert most meleg van, és akkor nem tudnék tüntetés szervezetni, mert bármikor tudom, de nem erről van szó, hanem szerintem szeptemberre lesznek itt olyan komoly döntések, illetve októberre, amit amit azért mindenki érezni fog.
[01:14:18]És akkor már nem csak a mi oldalunk, de a másik oldalról is szerintem sokkal többen egyet fognak velünk érteni.
[01:14:23]És én ki fogom várni ezt a pillanatot, és nem fogom meghagyni a lehetőséget annak se, hogy ezt így próbálják így véka alárejteni, meg így szépen eltussolni ezeket a dolgokat, mert én azért mindent látok.
[01:14:35]Most én nem vagyok politikus, meg nem vagyok politikai szakértő, viszont én nagyon sokat olvasok külpolitikát, és nem csak egy helyről informálódok, hanem több helyről és hogyha több hírcsatorna van, ahol az ember tájékozódik, akkor egy egy képet össze tud rakni a fel fejében.
[01:14:53]ugyanis a belpolitikát a külpolitika határozza meg, és hogyha a külpolitikát olvasít bárki, akkor már régességen rá kellett volna jönni, hogy ez a nyugati politika, amit itt Magyarországon mostani kormány jelenleg folytat, ennek nem lesz se eleje, se vége.
[01:15:09]És ezért ki fogunk menni, ha kell, mondom, szeptemberre is.
[01:15:13]Amúgy már megvan a következő időpont tüntetésre, de azért még hagyok lehetőséget az új kormánynak, illetve az új miniszterelnöknek, hogy a döntéseim megpróbáljon megváltoztatni.
[01:15:25]Nem tudom azt, hogy meddig fogják ezt így bírni az emberek, és azt sem, hogy nem fog ezzel esetleg ilyen radikális vonalba elmenni.
[01:15:31]Én ha radikális lenne egyébként, azt nem tudom, hogy magamra tudnám-e vállalni, de Magyarországért mindent, de azért gyerekeim is vannak, mérlegre kell rakni, de meg fogjuk akadályozni, hogy ő minél jobban tönkretegye ezt az országot, és hát továbbra is kitért kitartunk a jobboldali értékek mellett.
[01:15:49]És hát bízom benne, hogy Orbán Viktor, ahogy ígérte szeptemberre ezt a patrióta közösséget, vagyis hogy fogalmazott őszre, mikor lehullanak a fele?
[01:16:00]Mire, akkor levelek lehullanak, a Fidesznek készen kell állnia.
[01:16:03]Bízom benne, hogy így legyen.
[01:16:03]Úgyhogy sok sikert kívánok neki.
[01:16:04]Mi tök mindegy, hogy tényleg akik jönnek a tüntetésre, hogy hova szavaztunk, gyertek ki, hallassuk a hangunkat, mutassuk meg, hogy egységben az erő.
[01:16:13]16:30 akkoráj körön és álljunk ki tényleg az értékeink mellett és továbbra is tényleg tegyük fel a kérdéseket, amiket mindenkit érdekel.
[01:16:22]Hát most legfőképp az, hogy ki az a Marci bácsi.
[01:16:25]Most ezt foglalkoztat mindenkit.
[01:16:27]Tényleg nagyon-nagyon reméljük amúgy, és itt nevetgélünk rajta, de egyáltalán nem vicces, hogy hogy ezekről ilyen szinten realitásként kezel kell beszélni.
[01:16:38]Nagyon szépen köszönöm, hogy jöttél hozzánk és egy kis pontosítás itt a kedves nézőknek.
[01:16:41]Ugye mi emlegettük itt, hogy két nap múlva, két nap múlva igen.
[01:16:45]A felvételünktől számított két nap múlva lesz a a tüntetés.
[01:16:48]27-én 16:30 per hát Kodály körön.
[01:16:52]Elizabeth is ott lesz, én is ott leszek.
[01:16:55]Legyünk minél többen.
[01:16:57]Várunk mindenkit, akinek ideje, kapacitása és elhivatottsága van ebben az ügyben.
[01:17:01]Aki még nem tette, iratkozzon fel a Mondiner YouTube csatornájára.
[01:17:05]Hangsúlyozom, még mindig mi tesszük fel a kérdéseket.
[01:17:07]maradjanak velünk legközelebb is.
[01:17:09]Addig is jó egészséget kívánok mindenkinek.
[01:17:10]Viszontlátásra!