Mandiner 2:14:18

“Aki Orbánt BUKOTT politikusnak gondolja, az hatalmasat téved” - Huth Gergely | Hotel Lentulai

médiasajtószabadságalkotmányos válságmagyar pétertisza pártközélet
Irányultság: KonzervatívKötődés: Fidesz-közeli
“Aki Orbánt BUKOTT politikusnak gondolja, az hatalmasat téved” - Huth Gergely | Hotel Lentulai
tl;dr
  • A Pesti Srácok szerkesztőségét felfüggesztették, a stáb az utcára került, de a név megtartásán vagy új brand építésén dolgoznak, a folytatáshoz a közönség támogatására számítanak.
  • Huth Gergely szerint Magyar Péter, Ruff Bálint és Tarr Zoltán uszítása nyomán életveszélyes fenyegetéseket kapnak a jobboldali újságírók, miközben egyesek ellen egy politikai mém miatt büntetőeljárás is indult.
  • A TISZA-kormány Huth szerint sorra számolja fel az alkotmányos fékeket: eltávolítanák a köztársasági elnököt, az Alkotmánybíróság vezetőjét, a legfőbb ügyészt és az ÁSZ vezetőjét.
  • A kormányzati munka gyakorlatilag leállt: sok minisztériumban nincs kinevezett gazdasági vezető, Facebook-üzenetekkel próbálnak kormányozni, és egyre több helyen alakul ki passzív ellenállás.
  • A TISZA belső vitájában a bosszúálló vonal (Magyar, Ruff, Tarr) felülírja a józan kormányzást; Huth biztos benne, hogy ez a konfliktus előbb-utóbb robbanni fog.
  • Huth szerint a baloldali média évtizedek óta tökéletes anyagi biztonságban, nemzetközi forrásokból (Norvég Alap, EB-alapok) dolgozik, miközben a hasonló nézettségű jobboldali portálok töredékből gazdálkodnak.
  • A tiszta médiapiac Huth szerint kamu: a multicégeket és a médiát a rendszerváltás óta ugyanaz a hálózat uralja, a Covid és a nagy platformok pedig ellehetetlenítik a reklámalapú független modellt.
  • Orbán Viktort nem tartja bukott politikusnak, és a jobboldal csak egy új, szociálisan érzékeny népi mozgalmat is magába foglaló szövetséggel győzheti le Magyar Pétert, de ez a „mágikus fordulat” inkább tavaszra várható.

„Magyar Péter diktatúrát épít, gyakorlatilag a Velencei Bizottság által is megerősített alkotmányos alapelveket felrúgva” – Huth Gergely

Részletes összefoglaló megjelenítése

A Pesti Srácok helyzete és a jobboldali média kilátásai

A szerkesztőség felfüggesztése és a kialakult helyzet

Huth Gergely, a Pesti Srácok főszerkesztője elmondta, hogy a szerkesztőség működését felfüggesztették, a munkatársakkal együtt az utcára kerültek. A Mediaworks épületét dobozokkal kellett elhagyniuk. Ennek ellenére van tervük és elképzelésük a folytatásra, bár az még kérdéses, hogy a Pesti Srácok néven működhetnek-e tovább. Szeretnének a közéletben maradni konzervatív, jobboldali, patrióta újságírókként, véleményformálókként, influencerekként és oknyomozókként.

„felfüggesztették a működését, az emberek, kollégák velem együtt az utcára kerültek, hogy egy kis örömöt okozzak a baloldali hallgatóknak” – Huth Gergely *

A további működéshez a nézők és olvasók támogatására is szükség lesz. Huth Gergely szerint a jobboldali újságírók többsége kifejezetten rosszul vagy közepesen keres, így a szükséges pénzt össze lehet kalapozni. A baloldal részéről érkező „koldulás” vádat visszautasította, emlékeztetve arra, hogy amikor ők voltak ellenzékben 16 éven át, akkor „egészen trendi volt a koldulás”.

A gyűlölethullám és a közösségi média szerepe

A beszélgetés elején Lentulai Krisztián arról kérdezte vendégét, milyen érzés, hogy az ellenoldali médiában az ő neve és arca lett az első számú céltábla. Huth Gergely elmondta, hogy a közösségi média felerősítette a gyűlöletet, ami korábban, hasonlóan nehéz időszakokban nem volt ennyire intenzív.

„Nyilván van ennek egy életveszélyes része, ami személyesen Magyar Péternek és különösen Ruff Bálintnak és Tarr Zoltánnak a felelőssége, akik hivatásos uszítóként viselkednek április 12-e óta, hergelik az embereket” *

Konkrét példákat is említett: Dezső Balázsék kisgyermekét életveszélyesen fenyegették, Szabó Gergő és ő maga is kapott ilyen üzeneteket. Voltak hetek, amikor folyamatosan érkeztek a fenyegetések. A Pesti Srácok megszüntetésének hírére volt egy újabb hullám, de azóta normalizálódik a helyzet. Huth Gergely hangsúlyozta, hogy nem gondolja a tiszások többségéről, hogy gyűlölködve élnék mindennapjaikat, de „muszáj lesz valamilyen módon a kedvenceiket rendre utasítani, mert így nem lehet viselkedni egy demokráciában”.

A Pesti Srácok név jelentősége

Huth Gergely kifejtette, hogy a Pesti Srácok nevet Witner Mária, Varga János és Pongrác Gergely által alapított legnagyobb magyar szabadságharcos szövetség jóváhagyásával használják. Az alapítók mondták azt, hogy ezek a fiatalok valóban azt a szellemiséget képviselik, amit ők a barikádokon. Ezért ragaszkodik a névhez, mert tőlük kapták, és vigyázni kell rá. Ugyanakkor ha szükséges, meg lehet találni azt a brandet, ami mögé ez az identitás felsorakozhat – az identitás fontosabb.

A csapat története és eredményei

A Pesti Srácok 2012-ben kezdett szervezkedni Szenvedi Zoltánnal és néhány más emberrel. A csapat szép lassan növekedett, a végén már 35 munkatársa volt még a TV előtt is, egyszerre három stábot mozgattak. Huth Gergely büszke arra, hogy körülbelül 70 olyan kollégát tud, aki náluk kapott komoly lehetőséget vagy teljesen náluk kezdte gyakornokként, és a mai napig a médiában dolgozik sikeresen.

A legfontosabb oknyomozó eredményeik közé sorolta a Portik-Laborc jegyzőkönyv feltárását, ami a Gyurcsány-kormány és az alvilág összefonódását leplezte le, valamint a DCLeaks iratok első feldolgozását. Kétszer is ők csinálták az ország egyik legnépszerűbb közéleti YouTube-csatornáját, a Partizánnal és a 444-gyel versenyezve a lejátszások számában.

„mindig óriási kiállás volt mellettünk. Tehát nem is tudom, az első tüntetésen a Google székházánál ilyen 5000-en voltak. Alig fértünk ott el, a HÉV-ig le kellett állítani mind a két nagy főútnak a forgalmát.” *

Amiért nem büszke: voltak helyzetek, amikor indulatosan viselkedett, ha az igazságérzetét megsértették. Ilyenkor felhívott valakiket vagy SMS-t írt, ahelyett hogy várt volna pár napot és utána kulturáltan rendezte volna a konfliktust.

A TISZA-kormány működése és Magyar Péter diktatúraépítése

Az alkotmányos intézmények leépítése

Huth Gergely részletesen beszélt arról, hogy a TISZA-kormány hogyan számolja fel az alkotmányos fékeket és ellensúlyokat. El akarják zavarni a köztársasági elnököt, szét akarják zavarni az Alkotmánybíróságot, a legfőbb ügyészt ki akarják rúgni, és azt a volt legfőbb ügyészt akarják az Alkotmánybíróság éléről elzavarni, aki a Völner-Schadl ügyet kivizsgálta. Az Állami Számvevőszék vezetőjét is el akarják távolítani, aki elkezdte feltárni a Nemzeti Bank körüli botrányt.

„Magyar Péter diktatúrát épít, gyakorlatilag a Velencei Bizottság által is megerősített alkotmányos alapelveket felrúgva” *

Huth Gergely szerint ez a fajta leépítés példátlan: az előző rendszerben egyedül Baka András főbírót váltották le, de az összes alkotmánybíró végigcsinálta a hivatali idejét. Most egyetlen tollvonással az állam kiegyensúlyozott működését biztosító összes intézményt lezúzzák.

A megfélemlítés rendszere

A beszélgetés során szóba került, hogy a hirdetői oldalt is megfélemlítik. Házkutatásokat tartanak, a gyermek színe előtt felforgatva a lakást és lökdösve az embert, kizárólag azzal a céllal, hogy az ellenzéki hálózatot megfélemlítsék. Huth Gergely elmondta, hogy ellene és a jobboldali sajtó más tagjai ellen is büntetőeljárás indult egy mém miatt, ami Manfred Webert ábrázolta pórázon vezetve Magyar Pétert.

„Ezek a rendőrök, akik ÁVH-s pribékként viselkednek, gyakorlatilag megszegik az esküjüket, megszegik a rendőrségi törvényt, megszegik a magyar alaptörvényt” *

Saját korábbi tapasztalatát is megosztotta: a 90-es években ítélték el, mert közzétette egy csempészett aknavetők lefoglalásáról szóló jegyzőkönyvet, és ezzel megsértette az üzleti titkot. Azóta újságírók esetében ilyesmire nem emlékszik – most viszont a fél jobboldali sajtó ellen indult büntetőeljárás.

A kormányzás működésképtelensége és a passzív ellenállás

Huth Gergely egy „D209” fedőnevű forrásra hivatkozva elmondta, hogy a kormányzás gyakorlatilag nem működik. Facebook-kormányzás van, hőbörgés, uszítás, a parlamentben lökdösés. Vannak minisztériumok, ahol a gazdálkodásért felelős államtitkár vagy helyettes államtitkár a mai napig nincs kinevezve. Nem hoznak döntéseket, teljesen hétköznapi apró ügyeket sem tudnak elintézni a vállalkozások és az emberek.

Ruff Bálint nem tudja érvényesíteni a Magyar Péter által rábízott feladatokat – üvölt, ordítozik, és TISZA-szempontból is hiteltelen arc, hiszen a Gyurcsány-kormány miniszterelnöki hivatalának volt magas rangú kormánytisztviselője. Nem tudja végigcsinálni sem az elszámoltatást, sem a minisztériumok újraszervezését.

„kezd kialakulni egy passzív ellenállás. A normálisabb szakemberek, akik esetleg a TISZA Pártra szavaznak, azok azt mondják, hogy hagyjuk már ezt az őrültséget, amit a Ruff Bálint meg a Tarr Zoltán diktál, kacsintsunk össze, és próbáljuk ezt az ügyet alacsonyabb szinten, normálisan megoldani” *

Magyar Péter személyisége és a belső konfliktusok

Huth Gergely szerint Magyar Péter egy nárcisztikus személyiség, aki folyamatosan hazudik. Példaként említette, hogy amikor Sulyok Tamást megfenyegette a Sándor-palotában, bejelentette, hogy benyújt egy alkotmánymódosítást az Alkotmánybíróság kirúgására – ilyen tervezet azonban nem is létezett. A szavaknak nincs súlya, nincs következménye annak, amit mond.

„Magyar Péter szerintem magát hasonlítja Orbán Viktorhoz. Ez az ő lelki bajának minden oka.” *

A TISZA Párton belül két nézet viaskodik: az egyik szerint hatalmasat győztek, és ha jól csinálják, akár ciklusokon át kormányon maradhatnak. A másik – Magyar Péter, Tarr Zoltán és Ruff Bálint – szerint bosszút kell állni, és ez fontosabb, mint a kormányzás. Huth Gergely szerint ők akár a politikai karrierjüket is készek feláldozni a bosszúért.

Orbán Anita szerepét is említette: ő okosan építi a saját csapatát, és bizonyosan zavarja, hogy Magyar Péter szétverheti azt a lehetőséget, hogy akár két cikluson át kormányozzanak. Ez a belső konfliktus – Huth Gergely szerint – tuti, hogy robbanni fog, akár puccs formájában is.

A tiszás szavazók felelőssége

Huth Gergely többször hangsúlyozta, hogy nem gondolja a tiszások többségéről, hogy ezt a gyűlölködő, diktatórikus irányt akarták volna. Szerinte ők egy normális kormányváltásra szavaztak, ami sok dolgot helyre tesz. Azonban a választók nagy része nem érzékeli a diktatúra veszélyét, mert nincs személyes tapasztalatuk a kommunista diktatúráról.

„ha a magyar pedagógus kar 70%-a nem tüncikézéssel meg hőbörgéssel töltötte volna az elmúlt évtizedeket, akkor ezek a fiatalok ismernék a történelmet, és tudnák, hogy mi az a diktatúra” *

Az első nagy próba a tiszás szavazók számára Magyar Péter testvérének korrupciós botránya lesz – ha lesz belőle sikeres büntetőeljárás, akkor még jogállamban élünk, ha nem, akkor már diktatúrában.

A médiapiac és a finanszírozás kérdései

A baloldali média finanszírozása

Huth Gergely részletesen elemezte a baloldali média anyagi helyzetét. Szerinte a baloldali sajtó 1947-49 óta tökéletes jogfolytonosságban, egzisztenciális és anyagi biztonságban működik. A Népszabadság megszűnése sem volt akkora dráma, mert mindenki kapott állást, a technikai stáb pedig a Mediaworksben dolgozott tovább.

A jelenlegi helyzetben egy 444 vagy Telex típusú szerkesztőség kétszer-háromszor-négyszer annyi pénzből dolgozik, mint egy hasonló jobboldali hírportál – kétmilliárdos éves büdzsékről beszélünk. Az 1%-os felajánlásokból pár száz milliót gyűjtenek, de a fennmaradó 1,7 milliárd forrása nyilvánvaló: Norvég Alap, Soros-hálózat, Európai Bizottság, Európai Parlament, Action for Democracy és hasonló szervezetek.

„Ursula von der Leyen a következő európai költségvetésben már 6 milliárd eurót akar az oroszellenes független európai média közvetlen normatív finanszírozására” *

Korábban kellett valamilyen címkét kitalálni a támogatásokhoz (például észak-afrikai migránsok helyzete), most már nyíltan kapnak normatív támogatást. Eközben a TISZA-kormány létrehozta a sajtóalapot, hogy állami forrásból finanszírozzák az „úgymond független” médiát, miközben a jobboldali sajtónak azt mondják, éljen meg a piacról.

A médiapiac valósága

Huth Gergely szerint a magyar médiapiac a rendszerváltoztatás óta „egy hatalmas kamu”. A rendszerváltoztató médiát is állambiztonsági utasításra, a kommunisták átmentésének érdekében hozták létre közpénzből. A multicégek és külföldi médiavállalatok kulcspozícióiba ugyanazok az emberek kerültek, egymást építve és erősítve.

A közéleti tartalomhoz túl sok ember kell, és bár Magyarországon legalább kétmillió ember politizál aktívan, a kereskedelmi média által elért tízmillióhoz képest ez kevesebb. A valódi piaci alapú reklámot elszívták a nagy platformok (Google, Facebook, TikTok). A Covid alatt az emberek átszoktak az internetes vásárlásra, ami teljesen átírta a hirdetési piacot.

„tiszta médiapiac nincsen” *

Példaként hozta fel az RTL Klubot, amely folyamatosan a fideszeseket sértegeti, ami kereskedelmi logikával nem magyarázható – a tulajdonosi hálóban globális szinten, politikai érdekek mentén elkötelezett emberek vannak.

A jobboldali média finanszírozásának dilemmái

Arra a kérdésre, hogy a jobboldali sajtó elfogadhat-e külföldi támogatást (például európai patrióta szervezetektől), Huth Gergely azt válaszolta, hogy ebben nem lát problémát. A baloldali média külső támogatásaival soha nem az volt a baj, hogy kaptak ilyet, hanem hogy mindig titkolták. Ha tisztességes források érkeztek volna, nem kellett volna hazudni.

„tisztességes módon azt mondani, hogy az európai patrióták összegyűjtöttek 1 millió eurót a magyar jobboldali sajtó megmentésére, ebben nem látok problémát” *

Ugyanakkor Ursula von der Leyen 6 milliárd eurós médiaalapjára is pályáznának, hiszen „mi vagyunk itt a szabadság utolsó pislákoló lángjai”.

A túlzott központosítás problémája

Huth Gergely kritikusan nyilatkozott a korábbi jobboldali médiamodellről is. Szerinte a túlzott központosítás a kreativitás ellen hat. A médiát úgy érdemes csinálni, hogy nagy közös ügyekben együttműködnek, de az alkotóműhelyek terén független, szabad műhelyeket kell fenntartani. A Pesti Srácok szabad lovasként való működésének lehetősége az utóbbi négy évben fokozatosan elveszett.

„Ha a jövő arról szól, hogy megint be kell tömörülni valami konglomerátumba, ahol ezt a szabadságot nem kapjuk vissza, akkor nem érdemes belevágni.” *

Olyan modell kell, ahol valóban az olvasók, kisebb-nagyobb támogatók játsszák a főszerepet, hogy megmaradjon a „harcias, kicsit dekadens, fickós önállóság”.

A jobboldal politikai jövője

Orbán Viktor szerepe és a Fidesz megújulása

Huth Gergely szerint aki Orbán Viktort bukott politikusnak gondolja, az óriásit téved. Az Európai Patrióták találkozóján és az FPÖ születésnapján kapott tapsvihar és népszerűség ezt bizonyítja. Orbán Viktor vagy az európai színtéren fog még nagyot alkotni, vagy köztársasági elnök lesz – akár most, akár egy körrel később.

„Aki Orbánt bukott politikusnak gondolja, az hatalmasat téved” *

Orbán Viktor több projektet is elindított, és kíváncsisággal várja, mi az, ami magától indul. Bóka Jánost és Navracsics Tibort megbízta a konzervatív nyugatos polgárság megszervezésével, a nemzeti radikális oldalnak is gesztusokat tett. A Fidesz kongresszusán kemény kritikák és önkritikák hangzottak el.

A Fidesz frakció bő egy hónapos parlamenti működés alatt már megtalálta az új hangját. Új arcok lépnek be: Balla György, Szűcs Gábor (aki a Pesti TV-ben kezdte), és sokan mások. Huth Gergely szerint „nagyon ügyesen dolgoznak ellenük”.

Az új jobboldali szövetség szükségessége

Huth Gergely biztos benne, hogy Magyar Pétert egyedül senki nem fogja tudni legyőzni – szövetségben lehet csak. Hogy ez a szövetség hogy fog kinézni két vagy négy év múlva, azt nem lehet tudni. Orbán Viktor kongresszusi dolgozatának kulcsmondatát idézte: „a jobboldal új vezető ereje a szociálisan érzékeny népi irányzatból fog érkezni”.

„én ebből a mondatból azt veszem ki, hogy Orbán Viktor ennek örülne, és még azt is eltűrné, hogyha most a parlamentben ülő Fidesznek ilyen téren konkurenciát jelentene ez az új népi mozgalom” *

A „mágikus ősz” és a változás időzítése

Többen őszre teszik a jobboldal újraerősödését, de Huth Gergely inkább tavaszra teszi az igazán fájó intézkedések gyülekezését. Szerinte Brüsszel annyira „hím tojásként bánik Magyar Péterékkel”, hogy még sokáig puhapárnák között fogják őket ápolgatni. Ugyanakkor ha a háborús helyzet vagy az energiapiaci viszonyok romlanak, az felgyorsíthatja a folyamatokat.

„lassan Magyar Péterrel is így járunk. Hát nincs velük semmi egyesség. Itt csak az ő ellenében a demokrácia, a jogállam, a magyar nemzet legalapvetőbb értékei elleni durva támadás ellen lehet szövetkezni, és ez a szövetség meg fog alakulni.” *

Karakterkérdés: ki veheti fel a harcot Magyar Péterrel?

Arra a kérdésre, hogy milyen karakter tudja felvenni a harcot Magyar Péterrel, Huth Gergely elmondta: egy nárcisztikus pszichopatával szemben az antagonisztikus ellentét – egy nagyon higgadt, szakmai, kevésbé rámenős karakter – lehet hatékony. Ugyanakkor azt is elismerte, hogy a magyar szavazók valószínűleg 2030-ban is úgy fognak gondolkodni, hogy „egy reality showt néznek”.

Szűcs Gábor vagy Németh Balázs parlamenti szereplését – hogy keményen odaszólnak és utána kiröhögik őket – az „ápolói szakkör” feladatának nevezte. Hosszabb távon egy Szűcs Gábor típusú karaktert el tud képzelni a jobboldali szövetség élén.

A személyeskedő rovat

A műsor végén Huth Gergely rövid, velős véleményt mondott számos közéleti szereplőről. A legfontosabbak:

  • Orbán Viktor: valódi államférfi, történelmi személyiség, nagy harcos és stratéga – és rossz emberismerő.
  • Gyurcsány Ferenc: gazember, hazaáruló, 2004. december 5-ét soha nem szabad elfelejteni.
  • Kövér László: benne van mindaz a tisztaság, ami a nemzeti jobboldal politikáját megtestesíti, nélküle nem lenne a Fidesz olyan, amilyen.
  • Rogán Antal: az egyik legokosabb ember a Fidesz környékén, tipikus hadvezér – „ha a római birodalomban rábízták volna Róma védelmét, akkor a barbárok nem foglalják el”.
  • Orbán Anita: minden rossz benne van, amit egy technokrata kormányzásban látunk, köze nincs a nemzeti gondolkodáshoz.
  • Tarlós István: tekintélyt parancsoló, öntudatos, következetes ember, akinek az egész életműve koherens – „visszasírjuk”.
  • Magyar Péter: nem szerepelt a listában, de a beszélgetés során „patológiás elmebetegként”, „vadbaromként” és „mérges kisegérként” jellemezte.
  • Schmitt Mária: korszakalkotó dolgokat csinált történész professzorként, a Pesti Srácok becsületét az ő 2016-os emlékéve tudatosította.
  • Békés Márton: az a gondolkodó, akit a legjobban tisztel a legújabb alkotó generációból, a magyar népi út 21. századra aktualizált eszméjét tette az asztalra.
  • Stumpf András: „agy nélkül született kisfiú”, interjúit valójában más írta.
  • Szerető Szabolcs: „sunyibold”, egész életében sunyibold, aki megvárja, hogy mások mit írnak, és másnap ír egy dögunalmas vezércikket.
  • Lukács Csaba: nagyon tehetséges ember, de hazaáruló – segített a globalista hálózatnak egy kamu jobboldali újságot csinálni (Magyar Hang).
  • Puzsér Róbert: szamuelista barom, a régi Puzsért bírta, az új mást sem csinál, mint gyűlöletet kelt.
  • Ábrahám Róbert: hihetetlenül érzékeny ember, de csupa szív, stílusteremtő, műfajteremtő.
  • Simicska Lajos: kár érte, de „bement a Fidesz Lendvay utcai székházába, és felrobbantott egy pokolgépet – ez nem fér bele”.
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • „hogy élet meg? Erővel tölt fel.” – A műsorvezető kérdésének elején egy értelmezhetetlen szakasz, valószínűleg ASR hiba.
  • „a MECI kéne majd felszolgálnunk” – Valószínűleg „a mekit kéne majd felszolgálnunk” (McDonald's-ban dolgozni), de a kontextus alapján nem teljesen egyértelmű.
  • „a Löpött Zsurnár nevű legnépszerűbb francia napilap” – Valószínűleg „Le Petit Journal”, de az ASR torzítása miatt pontosan nem rekonstruálható.
  • „a ál száraz cyeppén” – Valószínűleg „a száraz cserjén” vagy hasonló kifejezés, a Fidesz kongresszusi élőképére utalva, de pontosan nem azonosítható.
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:00]Milyen érzés, hogy az ellenoldali médiában a te neved és arcod lett az igazi gúytárgya.

[00:00:06]A célkereszt a te homlokodon van, és te szimbolizálod mindazt, ami a jobboldali médiában most kárhoztatásul történik.

[00:00:15]És hogyha valaki élezni akarják a nyelvüket, az Hud Gergely, hogy élet meg?

[00:00:22]Erővel tölt fel.

[00:00:22]Hát mégis csak van ennek valami oka.

[00:00:39]Amióta én ismerlek téged, Gergő, most is mondtam neked, mielőtt beültünk ide a stúdióba, hogy te vagy nekem az az ember, akin van egy ilyen gyárilag az arcodra ragasztott derű, és mindig téged egy mosolygós, szájú és szemű embernek ismer.

[00:00:57]ismertelek meg.

[00:00:57]Ez a vélelmezett tulajdonság, ez igazán most fogja megmutatni, hogy valós-e és van-e ereje, mert azt gondolom, hogy több olyan időszakot említhetnénk a 90 óta létező magyar-modernkori demokráciában, ahol hányattatott sorsa volt a jobboldali sajtónak, de most egy újabb ilyen szakaszba érkezünk.

[00:01:21]Érdemes lesz figyelni Hud Gergelyi arcát innentől kezdve.

[00:01:23]Szóval ez az optimizmus, ez honnan jön?

[00:01:24]Most is jól érzem-e, hogy ott van a az arcodon és a lelkedben, és mire alapozod?

[00:01:32]Hát van az a kedvenc mondásom, és most nem a sajtókra gondolok, hogy végül is úgyis nekünk lesz igazunk, úgyhogy ezt azért tartom.

[00:01:40]És azt gondolom, hogy egyébként az az út, amit az a tágabb értelemben vett patrióta közösség minden előképével együtt az elmúlt majdnem 40 évben járt történelmi előképeivel meg még sokkal hosszabb ideig, az a helyes út.

[00:01:56]És mi ösztönösen emellé a helyes út mellé álltunk be.

[00:02:00]a maga hibáival, bukásaival, rossz cselekedeteivel együtt is a nagy elvekben szerintem ennek az oldalnak van igaza, és ez az igazságutat fog magának törni.

[00:02:13]Most úgy látszik, egy kicsit a alá kellett merülnünk a mert már nem is a purgatóriumba, hanem a pokolba.

[00:02:21]azon gondolkoztam, hogy mennyire mennyire más az optikája mindennek, amióta a közösségi média mindenkinek ott van a telefonján, vagy ha egy nagyszülő, idősebb ember nem telefonon Facebookozik, akkor is kinyitja otthon a laptopot, vagy az asztali számítógépet, és ott értesül mindenről, hogy amikor régen volt, mikor hasonlóan szar helyzetben voltunk, de akkor talán ennyire nem kaptuk az arcunkba azt a gyűlöletet, vagy kárörvendést Talán ez eggyel enyhébb szó, amit most kapunk, mert most jelenleg az a helyzet, hogy a pesti srácok, ami nekik srácok, és mindenki, aki szerintük azt a propagandát tolta, ami az elmúlt kormányok idején volt, az tulajdonképpen a legjobb esetben is, és a legszebb lelkű emberek gondolatmenete szerint is a MECI kéne majd felszolgálnunk, vagy valahol WC-t takarítani, mondjuk a vonatokon, Lázár János után.

[00:03:18]szabadon.

[00:03:20]Ö, és a vérmesebbek meg természetesen minket is rabláncon szeretnének látni.

[00:03:25]Szóval most a pesti srácok ilyen szempontból egy kiemelt csapat lett.

[00:03:30]Tudnak ehhez folyton arcot társítani, és elég régóta vagytok a porondon, hogy sokaknak a bögyében voltatok már.

[00:03:37]Érzed-e azt, hogy ezt a Facebook irtózatos módon most felerősítette, hogy ez nem csupán csak Gúnymár Gergő, hanem tényleg a végeteket akarják sokan.

[00:03:47]Nyilván van ennek egy életveszélyes része, ami személyesen Magyar Péternek és különösen Ruf Bálinnak és Tar Zoltának a felelőssége, akik hát ilyen hivatásos úszítóként viselkednek április 12-e óta, hergelik az embereket, és valami napról naprab és elképesztőbb gyűlöletmegnyilvánulásokat láthatunk.

[00:04:09]Majd erről talán még beszélünk, de én ide sorolom azt is, hogy letépdesték a magyar nemzeti lobbogókat az Erzsébet hídról.

[00:04:16]Ilyen se volt korábban, hogy szélkeresztbe kerüljön a nemzeti jelképünk.

[00:04:20]Ez ugyanennek a triónak a bűne.

[00:04:22]Én természetesen nem gondolom a tiszások többségéről, hogy ezt akarták volna.

[00:04:27]Azt sem gondolom, hogy gyűlölködve élnék mindennapjaikat, de nekik is meg kell érteniük, hogy muszáj lesz valamilyen módon a kedvenceiek kedvenceiket rendre utasítani, mert így nem lehet viselkedni egy demokráciában.

[00:04:40]Az, ami velünk történik, az egy az egy másik történet.

[00:04:44]tényleg nagyon megvisel sokakat, mert például Dezsebalázséknak a kisgyermekét fenyegettik életveszélyesen, akasztani akarnak, Szabó Gergő is kapott ilyen üzenetet, én is rengeteget, sőt voltak hetek, amikor folyamatosan ének jöttek.

[00:05:00]azért meg kell jegyeznem, hogy egy kicsit elcsitult ez a hang a pesti srácok megszüntetésének hírére kicsit volt egy újabb hullám, de azért normalizálódik egy picikét a helyzet, úgyhogy eéren is optimista vagyok.

[00:05:15]Hút Gergely a Hotel Lentulai vendégei.

[00:05:17]Lentulai Krisztián vagyok, a Pesti srácok főszerkesztője ül velem szemben, és ezt az adást, ahogy szoktuk, csütörtökön délelőtt vesszük fel.

[00:05:24]Ti vasárnap nézitek, a mai csütörtöki pozíció szerint mi a helyzet a szerkesztőséggel?

[00:05:35]Hát felfüggesztették a működését, az emberek, kollégák velem együtt az utcára kerültek, hogy egy kis örömöt okozzak a baloldali hallgatóknak.

[00:05:42]Tehát ezt teljesen jól tudják.

[00:05:46]Ezek a körülményei is ismertek, hiszen bekerült a baloldali sajtóba, és néhány kollégám is posztolt róla, hogy ténylegesen a kis dobozokkal meg satöbbi el kellett hagyni a Mediaworks épületét, de azért természetesen van tervünk, van elképzelésünk, nagyon nehéz út lesz, az biztos, de és az is kérdéses, hogy ezen a néven még nem tudjuk pontosan, hogy hogyan, de szeretnénk tovább a közéletben maradni.

[00:06:16]konzervatív, jobboldali patrióta, újságíróként, véleményformálóként, influencerként, oknyomozóként dolgozni, és ehhez meg fogjuk találni az úunkat, a platformunkat, főleg, hogyha a nézőktől, olvasóktól az ehhez szükséges egyébként szerény segítséget megkapjuk, mert ugye itt a bal oldalon ilyen elképesztő összegeket hallani, hogy mennyit keresnek a jobboldali propagandisták.

[00:06:41]Hát azért nem a jobboldali idézőjelben propagandistáknak a nagy többsége kifejezetten rosszul keres vagy közepesen.

[00:06:49]És ez most olyan szempontból hasznos, hogy én úgy gondolom, hogy ezt a pénzt össze lehet kalapozni.

[00:06:57]Nyilvánvaló, hogy amikor ezt is mondtad, hogy a néző megtámogathat és az olvasó majd titeket, és ez igaz minden a jövőben megváltozó vagy átalakuló, vagy újonnan szerveződő jobboldali műhelyre.

[00:07:11]Akkor meg azt kapjuk az arcunkba, hogy na mi van, koldultok.

[00:07:13]Miközben egyébként érdekes módon a ő oldalukon, amikor 16 éven keresztül ellenzékben volt az a média, ott egészen trendi volt a koldulás.

[00:07:22]Érdekes mondani, egy kormányváltás elhozza azt, hogy a koldulás az ciki.

[00:07:28]A hagyjuk tényleg ezt az egész mellébeszélést a részükről.

[00:07:29]Tehát a baloldali sajtó az 1947-49 óta tökéletes jogfolytonosságban, egzisztenciális és anyagi biztonságban működik.

[00:07:42]Az ő legnagyobb drámájuk az, hogy egyébként erkölcsileg teljesen megindokolható módon, és ráadásul a tulajdonos, résztulajdonos MSZP restsége miatt, de megszűnt a Népszabadság, nagy bajuk nem lehet, ha jól láttam, a Népszabadság utolsó főszerkesztője most éppen az indexet vezeti.

[00:08:02]Mindenkinek lett állása, ha jól tudom, a népszabadságosok közül.

[00:08:07]Ráadásul egy részük, a technikai nyomdász, tördelő satöbbi háttérstáb meg a Mediaworksben maradt, és a megyei napilapoknál a központi szerkesztőségben dolgozott egész mostanáig, vagy dolgozik még most is.

[00:08:20]Tehát azért az sem olyan nagy dráma a Népszabadság megszűnése.

[00:08:22]És az, hogy hogy Kádár apró dögei vérrel összecsurgatott újságja végre megszűnt, ez a rendszerváltoztatásnak egy nagy adóssága volt.

[00:08:32]Ennek így kellett történnie.

[00:08:34]Ezt leszámítva a baloldali sajtó folyamatosan csak erősödött és gyarapodott.

[00:08:39]Így volt ez az első Orbán kormány idején, és így volt az elmúlt 16 évben is.

[00:08:43]El kell olvasni mondjuk az ellenontnak a kimutatásait, de pesti srácokon is sokat írtunk erről.

[00:08:51]fizikailag jelentős összegekkel gyarapodott a baloldali média összbevétele és egyenként a szerkesztőségek is.

[00:08:58]Tehát arról beszélünk, hogy ma egy egy 444 vagy telex típusú szerkesztőség az kétszer, háromszor négyszer annyi pénzből dolgozik, mint egy hasonló jobboldali hírportál előtte.

[00:09:09]Két milliárdos éves büdzsékről beszélünk.

[00:09:15]Honnan ez a pénz?

[00:09:15]Kérdezem.

[00:09:15]Nagyon szép, hogy 1%-ból gyűjtenek pár száz milliót.

[00:09:19]Tényleg?

[00:09:19]becsülendő, de mindenki tudja, hogy ez a másik 1,7 milliárd Ft honnan van.

[00:09:25]És ez ma már nyilvános.

[00:09:25]Ugye nagyon sokáig hazudtak.

[00:09:27]Ez nekem régi régi szakterületem volt, hogy amikor a baloldali média finanszírozása megváltozott 2012-13 környékén, a motiváció már akkor is Orbán Viktor eltakarítása volt.

[00:09:40]Úgy látszik, Orbán Viktor tud valamit, hogy egy világerői folyton ellene fenekednek.

[00:09:45]És én azt gondolom, hogy lesz ez még így a jövőben is.

[00:09:48]Szóval akkor jelentek meg először azok a finanszírozási modellek.

[00:09:54]Norvégalap, soros hálózat, Európai Bizottság, Európai Parlament, Action for Democracy és mindenfé később USA satöbbi, amelyek egyébként a mai napig tolják a nagy pénzeket ezekbe a lapokba.

[00:10:06]Irtozatos pénzeket.

[00:10:06]És nem tudom, felfigyelt-e bárki arra, hogy Ursula von der Layen a következő európai költségvetésben, ha jól emlékszem, már 6 milliárd eurót akar a az orosz ellenes független média, európai média közvetlen normatív finanszírozására.

[00:10:26]Tehát értitek, eddig kellett valami valamit kamúzni, mint a zenészeknél tudod, hogy elmegyek a mosdóba, és addig Nagy Feró szokta mondani, hogy kamúzzatok valamit a színpadon.

[00:10:38]Eddig ki kellett találni, hogy a nem tudom a észak-afrikai migránsok sanyarú helyzete 10 millió euró, tehát kellett valamit virítani.

[00:10:47]Különösen gyűlöltem például azt, amikor a határon túli magyarság politika befolyásoló finanszírozása, és akkor mondjuk a Telex uniós pénzből a kárpátaljai magyarokat vegzálta, akik már akkor is életveszélyes fenyegetésben éltek.

[00:11:03]Tehát régebben volt egy címke, most már nyíltan kapnak az európai adófizetők pénzéből normatív támogatást.

[00:11:11]És az elmúlt hétfőn milyen jogszabályt fogadott el Magyar Péter parlamenti többsége?

[00:11:16]Létrehozzák a sajtóalapot azzal a céllal, hogy állami forrásból az úgymond független médiát finanszírozzák.

[00:11:25]Akkor a piacról érnek.

[00:11:25]ugye egészen pitiáner módon odavetette nekünk a technológiai és innovációs miniszter a mi nap nagy vállalkozó volt egyem a szívét eddig hogy hát mi a bajotok éljetek meg a piacról propagandisták ne vergődjetek éljetek meg a piacról írta ki akkor a baloldali média a kontrolltól a telexig miért nem él meg a piacról úgyhogy nagyon remélem hogy részben ben a piacról nagyobb részt a olvasók és adományozók segítségével, de a konzervatív jobboldali sajtó is meg fog maradni, a nemzeti konzervatív sajtó azzal a kitétellel, hogy szükséges, hogy a sok 1000 5000 10000 Ft-os támogatás között azért aki tehetősebb az egy kicsit nagyobbat adjon, és akkor úgy rendben lesz.

[00:12:22]Ez a frissítés, ami most jön, ami egy nem várt módon történő frissítése lesz a jobboldali médiának kényszerből.

[00:12:31]Ez tud-e jót hozni?

[00:12:31]Ez az egyik kérdésem, és benne van tulajdonképpen a másik is, hogy volt-e olyan dolog a jobboldali sajtó öszténykedésében karakterekre, műhelyekre lebontva akár a te fejedben, amiben mondjuk lehet, hogy mi is hibáztunk dolgokat, sőt lehet, hogy a médián is szerepeltek azok a potyautasok és kullancsok, akik egyébként a jobboldali tőkés osztályban, vagy pedig a politikai klientúrában.

[00:13:04]Hát a média erdejében is felkapaszkodtak azok a kullancsok, amiket most így a ál száraz cyeppén majd le kell magunkról rázni, ugye, hogy itt a Fidesz kongresszus nagy élőképével éljek.

[00:13:18]De nem ez volt azért a jellemző, tehát nem a kullancsokkal volt itt a probléma.

[00:13:24]Nekem ugye mindig is hangoztatott a magyar nemzetben többszörösen leírt véleményem, hogy a központ a túlzott központosítás a kreativitás ellen hat.

[00:13:36]És médiát úgy érdemes csinálni, hogy nagy közös ügyekben együttműködünk, akár kiadói szinten, akár üzleti modellekben, de az alkotóműhelyek terén független szabad műhelyeket kell fenntartani.

[00:13:54]Ez egyébként a baloldalnak is örökvitája.

[00:13:56]Nézzétek meg, hogy milyen ócska propagandát nyom most a 444.

[00:14:01]Tényleg én szégyellem magam.

[00:14:01]Tehát szerintem a 80-as években a népszabadság ennél sokkal felszabadultabban írt, mint most a négy néni, hogy a telex egy kicsit, ezt se hittem, hogy megérjük, hogy a telex lesz a a ahol egy kis kritika, egy kis odaszólás beletes.

[00:14:15]És a 444 úgy viszi el ezt a pálmát, hogy az ő belső levelezésükben hívják MP a miniszterelnököt, tehát nyilván a kötelezőt tolják, tehát a propagandát maradjunk abban.

[00:14:24]Ö sokal színesebb volt a baloldali sajtó egy 10 évvel ezelőtt.

[00:14:30]Csak megmételjezte őket ez a nagy Della, ami ugyanól a globális hálózattól érkezik, mert most teljesen mindegy, hogy az Európai Bizottsághoz beépített emberük küldi, vagy közvetlenül a mélyállam valamelyik szerve vagy NGO-janja megméthelyezte őket és egy csíkúak lettek.

[00:14:47]Hát most gyakorlatilag nem ér, tehát most semmi értelme nincsen külön a HVG-re rámend, meg a Telexre, meg a 444-re.

[00:14:55]A kontroll a maga bunkóságával még egy kicsit más hangvételt hoz, de amúgy itt tartunk, hogy egy hangon szól az egész.

[00:15:06]Ehhez képest szerintem a konzervatív sajtó sok színűbb volt.

[00:15:10]Tehát lehet ezen nagyokat röhögni a másik oldalon, de nem igaz, hogy egy mandinernek, egy magyar nemzetnek, egy pesti srácoknak ugyanez volt a hangvétele.

[00:15:17]Egyáltalán nem.

[00:15:17]És azért természetes, hogy van egyfajta betyárbecsület, ha mi évtizedeken át, vagy akár csak éveken át egy közéleti eszme mellett, ami Magyarországon a szuverenista nemzeti elvű orbáni politika volt, mi hangosan kiállunk rend és rendszeresen kiállunk és véleményszikkeket és videókat gyártunk és minden, akkor ezt a ezt a közösséget mondjuk a választási kampány kány hevében nem fogjuk ilyen részterületek kritikájával gyalázni, gyengíteni.

[00:15:58]Ez ez a ez a deal ez mindig úgy volt, és ezt nem is kényszer ezt szerintem már amikor 98-ban még az év elején még ellenzékben fiatalon újságíró lettem a napi Magyarországnál, már akkor is élt ez a délal, hogy gyerekek a kampányfisben már ne, előtte lehet írni.

[00:16:14]Ez ez egy önként vállalt önkorlátozás, hogy utolsó fél évben már nem lázadozunk, de hát bocsánat, az előbb mondtam, hogy nem a pesti srácokon mindig megjelenhetett a kritika, de a magyar nemzetben is megjelenhetett a publicisztikákban nem volt kitiltva.

[00:16:30]Hát én olyanokat írtam azért, és mindig lejöhetett.

[00:16:32]Ühüm.

[00:16:34]Nyilván március közepén már nem azzal voltam elfoglalva, hogy milyen hibát találjak a Fideszkormányzással.

[00:16:40]Persze.

[00:16:40]Beszéljünk egy jövőbeni lehetséges erkölcsi dilemmáról.

[00:16:43]Nem tudom, hogy így lesz-e, de a véleményedre kíváncsi vagyok.

[00:16:47]Mi, akik válogatott módon ütöttük, vertük az akkori balliberális médiát azért, hogy külföldről is gurul hozzájuk euró és dollár, ebben a helyzetében a jobboldali sajtó várhatja-e azt a kölcsönösség jegyében, hogy mondjuk az európai patrióta szerveződések nemzetközi szinten, nem csak az európai, vegyük ide, az észak-amerikait is, vagy bár bármelyiket, eset esetleg ők is valamifajta donorként vállalnak szerepet ennek a jobboldali médiának a az életben tartására.

[00:17:25]Vagy erre is azt mondjuk, hogy nem, köszönjük szépen, mi annyira polgáriak és konzervatívak vagyunk, hogyha ezért ütöttük a másik oldalt, akkor nekünk ne legyen pofánk elfogadni egy ilyet.

[00:17:35]Ez csak egy teoretikus kérdés, nincs erről jelenleg szó.

[00:17:37]De te hogyan állnál egy ilyen helyzethez?

[00:17:39]Hát eleve ott kezdődik, hogy van egy olyan, hogy európai alapjogi karta.

[00:17:44]Például a az európai bizottság ma abból mindenféle elképesztő következtetéseket von le, ami egyébként nincs beleírva, mert maga az alapjogi karta az egy tök jó el kell olvasni.

[00:17:57]Minden szavával egyet lehet érteni.

[00:17:59]A magyar alaptörvénynek is része mind az, ami benne van.

[00:18:02]Csak ők azt mondják, hogy mit tudom, minden ember egyenlő szabad.

[00:18:05]Tehát, hogyha te nem engeded, hogy a migránsok itt Magyarországon beruladják be a menedékkérelmüket, és közben szabadon mozogjanak, akkor te ezt a pontot megszeged, ezért nem kaphatsz támogatást új vasúti kocsik vásárlására.

[00:18:20]Így néz ki ma az Európai Bizottság gyakorlata.

[00:18:22]Ezek a horizontális feltételek, agyrém az egész.

[00:18:27]De térjünk vissza ahhoz, amit az Európai Unió tagállamai eredetileg elfogadtak.

[00:18:32]Ez az európai alapjogi karta.

[00:18:32]Abban benne van a szólásszabadság első helyen, mint a legfontosabb védendő érték.

[00:18:39]Magyar Péter diktatúrát épít gyakorlatilag a a Velencei bizottság által is megerősített alkotmányos alapelveket felrúgva elzavarja, el akarja zavarni a köztársasági elnököt, erre szét akarja zavarni az alkotmánybíróságot és így tovább.

[00:18:58]És mi vagyunk itt a szabadság utolsó pislákoló lángjai.

[00:19:00]Hát mi nem kaphatnánk akkor abból az Urszula Fére 6 milliárdból.

[00:19:06]Hát nekünk jár most leginkább.

[00:19:08]Egyébként pályázunk.

[00:19:08]Nyilván a sok veszültség a pályázatírásnál az azért az az próbára fog tenni bennünket, de azt mondom, hogy pályázunk Urszuláékhoz.

[00:19:21]És akkor kérdés hát, hogy az európai patriótáktól miért ne fogadhatnánk el?

[00:19:26]Hát nyugodtan elfogadhatunk.

[00:19:26]Tehát azért a baloldali média külső támogatásaival soha nem az volt a probléma, hogy kapnak olyat.

[00:19:35]Ezt mindig is ugye a szuverenitásvédelmi törvény meg hivatal nagyon helyesen nekem én remeknek tartom azt a tényfeltáró munkát, amit a szuverenitásvédelmi hivatal kapott és végzett, feladatként kapott.

[00:19:51]Jó, hogy feltárta, mert a külső befolyásról tudnunk kell, de önmagában az, hogy külföldi emberek összegyűjtenek pénzt, és mondjuk azért, hogy a szociális problémákkal a 444 foglalkozón erre ezt odaadják, ezt én személyesen nem látom problémásnak.

[00:20:05]De akkor miért kellett mindig titkolni?

[00:20:10]Hát emlékszünk, amikor segíts ki az action for democracis ember ki, hogy hívják?

[00:20:15]kornai nem mindegy.

[00:20:19]Alapítványánál próbált adományozni és kiderült, hogy nem is működött soha az a felületm, ami egyébként 100 milliónnyyi dollárnyi tételekben finanszír korány.

[00:20:30]Igen.

[00:20:32]Tehát nem működött az a felület, tehát nyílt kamu, tehát hazudtak a USA botrányból, New Yorkból homeoficeozva végezte a munkáját, ugye?

[00:20:40]Így van.

[00:20:40]Így van.

[00:20:40]És pontosan tudjuk ma már a USA aktákból, de annak idején a DC League szaktákból is ugye az a Sorosálózat forrásait tárta fel még a 2017-18 körül.

[00:20:49]Mind a kettőből tudjuk, hogy alapvetően például sokáig, amik kormányon voltak, az amerikai demokraták amerikai közpénzt pumpáltak bele.

[00:21:00]Amerikai közpénzből kormányt buktatni Magyarországon teljesen illegális alkotmányellenes cselekedet.

[00:21:07]Ha tisztességes források érkeztek volna a baloldalhoz, akkor nem kellett volna titkolózni és hazudni.

[00:21:13]Én ezt gondolom.

[00:21:15]Tehát tisztességes módon azt mondani, hogy az európai patrióták összegyűjtöttek 1 millió eurót a magyar jobboldali sajtó megmentésére, ebben nem látok problémát.

[00:21:28]A nagy hatalmú piacról való megélés 16 évnyi jobboldali kormányzás alatt elképzelhető, hogy ezt a képességét a jobboldali sajtónál, főleg egy felgyorsult instant világban nem tudta kinöveszteni vagy fenntartani.

[00:21:44]kicsit olyan, mintha egy váratlanul furcsa területre tévedt volna ebben a nagyhatalmú piacban a vagy ezen a nagyhatalú piacon a jobboldali sajtó.

[00:21:55]A kérdésem az úgy néz ki, hogy általában a jobboldali médiának nehezebb a piacról megélnie, vagy pedig általában a kormányközeli médiának nehezebb a piacról megélni?

[00:22:07]Ezt a következő hónapokban, fél évben fogjuk látni, hogy hogyan pozícionálja majd magát a korábbi ellenzéki sajtó, akik most a kormányhoz képest nem tudom, hogy fogják magukat definiálni.

[00:22:19]És mennyire fognak ők innentől kezdve a piacról megérni, vagy tartják a markukat a kormányzat felé?

[00:22:26]Hát ez a magyar médiapiac, ez a rendszerváltoztatás óta egy hatalmas kamu.

[00:22:31]Ugye sokan ismerik és olvassák öcsém Mező Gábornak a munkásságát.

[00:22:37]Tudjuk jól, hogy már az úgynevezett rendszerváltoztó médiát is állambiztonsági utasításra, a kommunisták átmentésének, túlélésének érdekében hozta létre a kádári diktatúra tényleg túlélő alakulata a közpénzből.

[00:22:55]Ezek az emberek elfoglalták a médiapiac kulcspozícióit.

[00:22:57]Érdekes módon, amikor megjelent a kereskedelmi televíziózás Magyarországon a 90-es években, és megjelentek az első multicégek, akik elkezdtek hirdetőként is szerepelni, hogyhogy nem az öcsém könyveiben sokszorosan szerepelő emberek kerültek azokba a multicégekbe és azokba a külföldi médiavállalatokba, kulcspozíciókba, egymást építve, egymást erősítve, és tulajdonképpen a médiapiac körülményei mindig mesterségesek, színleltek voltak.

[00:23:28]Abból a jobb oldal, ha jól viselkedett, egy keveset kaphatott, de inkább semmit.

[00:23:33]Erről szólt az elmúlt 30 év, és még az elmúlt 16 év is erről szólt, csak nyilván mivel azért sok nemzeti nagyvállalat is megjelent a médiapiacon hirdetőként és befektetőként, ezért valamennyire ennek a régi bolsevik gárdának is igazodnia kellett ezekhez az új körülményekhez, és ezért bizonyos alkuk köttettek az új nemzeti média befektetői körök és hirdetői körök és a régi bolsevik gárda között, és ők szerintem ezzel nagyon jól jártak.

[00:24:11]Tehát azért leszámítva a kimondottan magyarellenes és ö külföldi politikai erők globalista érdekek szolgálatában nyíltan álló néhány lapot, mint a 444 vagy a Telex, itt azért mindenkinek volt esélye ezekhez a hirdetésekhez hozzájutni.

[00:24:35]mindenhol voltak a nemzeti nagytőkének hirdetései, és egyébként az állami hirdetések is az RTL klubtól az ATV-ig, népszaváig nagyon sok helyen megjelentek.

[00:24:46]Úgyhogy úgyhogy ebből is látszik, hogy bár médiapiac létezik, de abba abba nagyon sok politikai befolyás van.

[00:24:55]És itt válasszuk külön azt a médiát, ami közéleti tartalmakat gyárt elsősorban, meg a klasszikus kereskedelmi sajtót, bár a kettő nagyon kezd összemosódni mostanság, de mindig is úgy volt, hogy közéleti tartalomhoz túl sok ember kell, és a közélet iránt érdeklődő embereket, bár nagy számban vannak, tehát én azt gondolom, hogy Magyarországon legalább két millió ember politizál aktívan, tehát az semmi.

[00:25:21]De azért a 10 millióhoz képest, akit a kereskedelmi média elér, mégis csak kevesebb.

[00:25:25]Tehát ott mindig kellett egy kis támogatói, befektetői plusz segítség, hogy a közéleti média talpon tudjon maradni.

[00:25:35]Úgyhogy a ez a piacozás, ez ezért ordenári nagy hazugság.

[00:25:37]A médiapiacnak nagyon sok szereplője van abból, vagy nagyon sok összetevője van, és annak a piaci, valóban piaci alapú reklám, amikor én neked valamit el akarok adni, és azt a legjobb áron akarom azt a hirdetést megtenni, az belőle a legkevesebb.

[00:25:53]Ráadásul pont ezt a piaci alapú reklámot egy az egyben elszívta a gyakorlatilag a nagy platformok multinacionális világa.

[00:26:00]Tehát már az ember a Google, a Facebook, TikTok segítségével hirdet, és egyre kevésbé a médiafelületeken.

[00:26:10]Egyébként nyugaton is így van ez.

[00:26:13]Különösen mondjuk a német sajtóban, ahol a nyugat-német sajtóból ugye mégse lehetett a második világháború után kiírni, hogy ki kiadja a CIA.

[00:26:22]Létrehoztak különböző médiaalapítványokat.

[00:26:23]Azokban a médiaalapítványokban nagy német állami cégeknek kutyakötelességük volt hirdetni, befizetni.

[00:26:30]Ebből élt a a nyugati sajtó, ami aztán befektetett Magyarországon például az összes megyei napilapot megvásárolta azzal a kitétellel, hogy a régi a megyei pártbizottságok által kinevezett főszerkesztőket nem szabad kirúgni.

[00:26:43]Ugye ez így kezdődött a rendszerváltás nagy dicsőségére.

[00:26:47]A német tőke is brutálisan mocskos módon a médiapiacon befolyásolt és lekötelezettje bizonyos köröknek.

[00:26:54]Ö, ezért is mondom, hogy tiszta médiapiac nincsen.

[00:26:59]Miért csinál az RTL Klub Magyarországon nyílt propagandát?

[00:27:01]Hát nem az lenne a dolga, hogy a fideszesek is nézzék meg, a tiszások is?

[00:27:07]Ühüm.

[00:27:07]Folyamatosan a fideszeseket sértegetik.

[00:27:09]Hol éri ez meg nekik, kérdezem.

[00:27:09]Ha nem azért, mert a tulajdonosi hálóban ott vannak a globális szinten, politikai érdekek mentén mélyen elkötelezett emberek.

[00:27:18]Szóval hagyjuk ezt a médiapiacot.

[00:27:20]Ráadásul még, hogy kicsit már túl sokat beszélünk és ilyen szakmai műsorrá.

[00:27:24]Igen, neát, hogy itt válunk, de annyit kértél tőlem, hogy annyit ne ülj be, mint a mint a Marcin, de lehet, hogy a Mar annyit nem fogsz itt ülni.

[00:27:33]Szóval szóval azért van ennek egy másik olvasata is, ami fontos összetevő ennek a kérdésnek, hogy a covid alatt az emberek olyan mértékben szoktak át az internetes vásárlásra ö teljesen megváltozott a hirdetési piac.

[00:27:52]Tehát én mindig azt mondtam, hogy még a baloldal is igazából csak úgy a költségvetésének az 1egyhaát szedi össze valódi piaci hirdetésekből.

[00:27:59]Ez náluk is nagyon-nagyon lecsökkent egészen picire.

[00:28:05]És ezért is gondolta úgy az Európai Bizottság, hogy már nyíltan normatív finanszírozást fog nyújtani, hogy a sajtószabadság és a szólászabadság úgymond fennmaradjon.

[00:28:15]Tehát ezt a problémát mindenütt érzik, hogy az internetes közösségi médiavilág teljesen átírta a vásárlási, fogyasztási szokásokat.

[00:28:24]Ez a politizáló közéleti médiának a kárára történt, és ezért tulajdonképpen különböző nagy nemzetközi globális alapok a sokat emlegetett Black Rock, Globseg satöbbi galaxisnak a körei és a nagy globális politikai intézmények, szövetségek, például az Európai Bizottság is vastagon beszállt a médiafinanszírozásba.

[00:28:50]Akkor milyen médiapiacról beszélünk?

[00:28:53]Világos értelek.

[00:28:55]A mai korzán jobboldali sajtót szerinted Gergő lehet-e rentábilisan működtetni, hogy még profitot is termeljen?

[00:29:06]Vagy hogyha mondjuk valaki azzal kacérkodik a az egykori nemzeti tőkésosztály vállalkozójaként, hogy ő beszáll, invesztál, azt csakis meggyőződésből teheti, és felejtse el, hogy ez profitábilis is tud lenni.

[00:29:21]Hát nem véletlenül zajlik a megfélemlítés, nem véletlenül visznek olyan vádakért gondolkodás nélkül szolgalelkű rendőrök és ügyészek embereket börtönben.

[00:29:31]Nem véletanak házkutatásokat, a gyermek színe előtt felforgatva a lakást és lökdösve az embert.

[00:29:39]kizárólag azzal a céllal, hogy az ellenzéki, most már ellenzéki hálózatot megfélemlítsék.

[00:29:48]És ennek az egyik legjobban megfélemlíthető ága, mert hogy mondjam, te meg én, mert úgyis benne vagyunk nyakig, minket nem igen lehet megfélemlíteni, de a hirdetői oldalt igenis meg lehet félemlíteni.

[00:29:58]Tehát ő azért nagyon helyesen egy vállalkozó, első helyen az üzlet érdekét kell.

[00:30:05]Tehát ezek a vegzállások nekik szólnak első, akik még nem jöttek a fényre.

[00:30:07]első helyen nekik szólnak, hogy Treztek a következők.

[00:30:11]Megvizsgálunk, tönkreteszünk, megrokkantunk, és ehhez kellenek a Rákos Isten módszerek.

[00:30:15]Tehát azért tényleg ne ámítsuk magunkat, ha megengedjük azt, hogy Magyar Péter az alkotmányosságot teljesen felszámolja és gyakorlatilag egy ilyen rendeleti kormányzást vezessen be, ahol az összes ellensúlyt és persze nyilván most azt mondják, hogy hülyén hangzik ez a szájunkban, nem tiltakoztunk, amikor nem tudom Baka Andrást leváltották.

[00:30:41]Jó, az egy személy Baka András főbíró, akinek az új alaptörvénnyel megszűnt a pozíciója, ugye, és az ahhoz kapcsolódó új bírósági rendszerrel volt indoka, mert két felé választották a a bírósági igazgatást, de talán még így sem kellett volna.

[00:30:56]Pedig egy végtelenül nagyon sokat bíráltuk Bakandrást, mert nagyon elfogult régi hálózatokba bekötött emberről beszélünk, de még azt mondom, hogy őt ennek ellenére nem kellett volna leváltani a Kúria élén.

[00:31:10]meg kellett volna hagyni, hogy ne érje ez a szó a ház elejét, de senki mást nem váltottak le.

[00:31:17]Hát az összes alkotmánybíró tényleg rajta kívül nem szoktak mindenki végigcsinálta a a számára meg szabott hivatali időt.

[00:31:24]Hehát miről beszélünk?

[00:31:26]Most meg egyetlen tolvonással gyakorlatilag az állam kiegyensúlyozott igazságos működését biztosító összes intézményt lezúzzák az ügyészségtől az alkotmánybíróságon át a bíróságokon keresztül.

[00:31:41]És akkor már nem is mondom azt, hogy azért a azért a rendőrségnek, a kormányhivataloknak és az egészségügynek is pártatlanul kell működnie.

[00:31:48]Tehát attól, mert ők nem tart nem élveznek olyan alkotmányos védelmet, mondjuk egy rendőrvezető mint mint mondjuk a legfőbb bíró vagy a legfőbb ügyész, attól még őt sem lehet elzavarni, csak azért, mert nem tiszás.

[00:32:06]Hát nagyon fontos, hogy az ezredes, aki mondjuk minket gyalázatos, gusztustalan, pribék, AVH-s módon feljelentett, azért és személyesen indított ellenünk büntetőjárást, amire én 90-es években emlékszem utoljára, hogy egy MSZP-s volt, MSMP-s KDR kicsempészett taknevetőket, mert fegyverkereskedő volt a szívem, kicsempészett taknvetőket Bulgáriában.

[00:32:33]a határon lebukott, és amikor készül egy ilyen jegyzőkönyv, hogy beleírják a lefoglalt árú becsült értékét, és azért indult ellenem nem tehát közvádas, tehát nem magánvádás, hanem közvádas nyomozás, és a bűnügyi erőlétemben ma is benne van még mindig.

[00:32:52]Tehát a kocsmai verekedésbe keveredek.

[00:32:54]Én nagyobb büntetést kapok, mert ezeket a bűnöket korábban a mérlegelésnél figyelembe kell venni, hogy már elkövettem, mertogy a közzétettük a lefoglalás jegyzőkönyvét, és abból kiderült, hogy mennyit érnek a csempészett aknavetők, és ezzel megsértettem az ő üzleti érdekét, üzleti titkát, és ezért engem elítéltek.

[00:33:12]Azóta ez 99 körül történt.

[00:33:18]Én azóta ilyesmire újságírók esetében nem emlékszem, erre miért indult most a fél fél jobboldali sajtó ellen büntetőjárás.

[00:33:26]Azért, mert tavaly októberben egy most indult, mert választás után, tavaly októberben közzétettünk egy mémet, ahol talán Manfred Wber pórázon vezeti Magyar Pétert.

[00:33:39]Bocsánat, a karikatúra nem tudom, vagy 200 éves, és mindig ez egyik legelső eszköz, hogy hát pórázon vezeti, vagy valami.

[00:33:46]Én legfeljebb csak azért kérek elnézést, mert elég gagyimén volt.

[00:33:50]De most ne haragudjon, hol tartozik ez a bűncselekmények kategóriájában?

[00:33:54]Ezek a rendőrök, akik AVH-s pribékként viselkednek, gyakorlatilag megszegik az eskülyüket, megszegik a rendőrségi törvényt, megszegik a magyar alaptörvényt, mert nekik egyenlően kéne.

[00:34:07]Tehát akkor ugyanennek a rendőrezredesnek, akinek egyébként az Albán maffiát, nem tudom mit kéne inkább üldöznie Budapesten, ennek a rendőrezredesnek 2 millió eljárást kéne indítani a hasonló mémekért, ami a választási kampányban megjelent.

[00:34:21]És én úgy hiszem, hogy a 2 millióból 1800000-nek a tiszások ellenében kellene elindulnia.

[00:34:28]Magyar Péter egyébként ha most kiemelhetjük a köztársaság elleni köztársasági elnök elleni támadását, azzal magyarázza erkölcsileg, hogy ő a Tisza választóitól felhatalmazást kapott erre.

[00:34:45]És azon gondolkodtam, Geri, hogy a ez a ez a magyarázat ott bicsaklik meg, hogy volt vagy 1200 vállalása ennek az embernek.

[00:34:52]Azért mondok vállalást, mert ő is azt mondja, már a szó szavakkal is játszik, az ígéret mennyivel erősebb szó, mint a vállalás.

[00:34:59]És ő mindig kijavította az újságírókat a kampányban, hogy nem ígérjük, ezt mi vállaljuk.

[00:35:03]Az az már eggyel kisebb.

[00:35:05]Szóval, hogy az 1000, több mint 1000 vállalása közül ez mondjuk ez az egyik volt, hogy ő tulajdonképpen szakítani akar mindennel, ami az eddigi jobboldali kormányzáshoz köthető.

[00:35:19]Így ezek ezekkel az alakokkal is, mint például a köztársasági elnök.

[00:35:23]De hogy lehet ilyet mondani?

[00:35:23]Szerinted egy átlag Tiszá szavazó mind az 1200 vállalással egyetért?

[00:35:27]Lehet, hogy van olyan tisztá szavazó, aki azt mondja, hogy az én demokrácia antennámat igencsak megrezegteti azt, hogy miért akartok ti eltávolítatni egy mandátumát nem kitöltő közjogi méltóságot.

[00:35:41]Szóval, hogy az egész abszolút filmszínház egyik lényege az, hogy én meghülyítelek titeket, ígérgetek fűt fát, azokat, ami nem a kormányzás szakmai részéhez tartozik, hanem a kirakathoz tartozik, azokat elkezdem nagyon gyorsan megcsinálni, mert hogyha az én alkalmasságom kiderül, hogy nem létezik, és képességtelen ember vagyok a kormányzásra a bandámmal együtt, akkor még egy évig, két évig, három évig el fogom húzni ezt a mézesmadzagot.

[00:36:10]hogy vezetőszáron húzok el embereket, bírósági ítéletek lesznek és börtönbe kerülnek emberek.

[00:36:16]Én nem akarom elhinni, hogy hogy a tiszás emberek között én ritkán vagyok jóhiszemű sajnos, de ebben jóhiszemű vagyok.

[00:36:24]Nem akarom elhinni, hogy mindenkinek tetszik ez az egész, amit az vadbarom csinál.

[00:36:29]Biztos vagyok benne, hogy nem, csak az ember az olyan, hogy nagyon nehezen vallja be, hogy hú, de rosszul döntöttem.

[00:36:36]illetve nagyon sokan mérlegelnek és azt mondják, hogy még mindig inkább bízom a Tiszapártban, aminek az oka tényleg az erről sokat beszéltünk, hogy azért a Fidesz KDNP 16 éves kormányzásából az utolsó négy év azért az eléggé felem másra sikerült, elszabadult az infláció, igaza végén helyrehozták.

[00:36:56]ténylegesen irritáló jelenségeket láthattunk, a ami tulajdonképpen hatalommal való visszaélés is lehetett, hiszen hiszen nagyon sokan úgy gondolták a rendszer különböző szintjein, hogy ők bármit megengedhetnek már maguknak.

[00:37:11]Miközben egyébként Orbán Viktor a maga nagy harcát vívta a nemzetközi porondon, és nem tudom, hogy lesz-e még Magyarországnak olyan miniszterelnöke, mert egyébként nem volt.

[00:37:21]Utoljára Kossut Lajos volt az, aki akkora szupersztár volt a nemzetközi térben, mint Orbán Viktor.

[00:37:29]Még az 1956-os forradalmároknak volt ilyen óriási híre, de ott meg ugye nem volt egy ikon, hanem ott sok ikon, a Pesti srác ikonja volt olyan erős, mint annak idején Kossut Lajosé, vagy most Orbán Viktoré Kossutról szoktam mondani, hogy hogy egyszerűen jó lenne megérteni, hogy hogy lehet, hogy a Löpött Zsurnár nevű legnépszerűbb francia napilap néhány évvel Kossut halála előtt Kossut Lajos teljes arckép a címlapján jelent meg, mint aki azoknak az európai értékeknek és szabadságváynnak a legfontosabb képviselője a világban, akit a franciáknak is érdemes követni.

[00:38:08]Hogy lehet, hogy bő 20 évvel később minket annyira rossz lett a PR-unk, hogy simán fel lehetett darabolni és tönkre lehetett tenni Magyarországot?

[00:38:17]Ezen majd még egyébként egyszer a történészek is elgondolkodhatnának.

[00:38:20]De ténykérdés, hogy Kossut Lajos a maga hibái ellenére szupersztár volt.

[00:38:25]Orbán Viktor is szupersztár volt, és közben az egerek megcin cincogtak, és az emberek azt mondták, hogy nekünk ebből elegünk van.

[00:38:35]Erről szólt a választás.

[00:38:35]Nyilván ha utólag tudhatnák, tudták volna, és ha esetleg nem számolták volna fel a kétfordulós választás intézményét, akkor szerintem nagyon sokan eleve korrigáltak volna, hogy azért kétharmadot nem akarok.

[00:38:52]Ö nagy kár, hogy hogy végül is ez nem történt meg.

[00:38:56]Akár még 2024-ben, ami a ami a Fidesznek még nagy győzelmet hozott az európai választáson, nem véletlen, hiszen azzal a politikával az ország nagy része egyetértett, de a patrióta szuverenista magyar politikával, vagy azzal, hogy nem akarunk a háborúban részt venni, migránsokat befogadni.

[00:39:17]Miközben egyébként az önkormányzati választáson jó, erős, beágyazott, közkedvelt fideszes polgármestereknek a százait zavarták el városi szinteken.

[00:39:29]Akkor ezen el kellett volna gondolkodni és egy nagyot fordítani szerintem, de most már késő, és talán már unalmas is ilyen sokat a bukás okairól beszélni.

[00:39:38]Egy szóval én értem azokat az embereket, akik a Fidesz ellenében szavaztak, és szívük, joguk megvan rá.

[00:39:43]Tehát most ezt nehogy mer elvitassuk.

[00:39:45]És egész biztos vagyok benne, hogy azt, amit például Ruf Bálint és Tar Zoltán művel, azt nem akarták ezek az emberek.

[00:39:52]És azt sem akarták, hogy az összes ellensúlyt, az összes nemzeti alkotmányos intézményt amely szakmai függetlenséget biztosít bizonyos területeknek, mert azért most bocsánat, azt a legfőbb ügyészt akarják kirúgni, és azt a volt legfőbb ügyészt akarják az Alkotmánybíróság éléről elzavarni.

[00:40:14]AVH-s Rákosista módon, bár Rákosi is ugye TDI Zoltánnel kieszközölt, hogy maga mondjon le, és nem simán elhurcolták, aki például a Wner Shad ugye simán kivizsgálta.

[00:40:26]Hát azért mégis csak egy vagy vagy mondok még azt az állami számvevőszék vezetőt akarják elzavarni, aki elkezdte feltárni a Nemzeti Bankbotrát.

[00:40:36]Így van.

[00:40:36]Tehát azért azért az államintézményei működtek.

[00:40:37]Mi sokszor azért kritizáltuk az ügyészséget meg a rendőrséget, mert például a baloldal tiltott kampány finanszírozásával szemben nagyon elnéző volt, és mindig az volt rá a válasz, hogy ez lehet, hogy így van, lehet, hogy a ügyészi és rendőri testületek alapvetően ellenzéki érzelműek, de ilyen szinten nem lehet beavatkozni az ő munkájukba, hogy azt mondjuk, hogy akkor ezt bíráld el újra, mert ez így nem jó.

[00:41:07]Ö és most meg azt látjuk, hogy minden féket és gátat át akarnak szakítani, és gyakorlatilag egy központosított politikai kormányzást csinálni a teljes államigazgatásban.

[00:41:20]És ennek olyan jelei vannak, hogy Fonyódon, ahol nyaralók, ott panaszkodott egy teljesen politikailag nem elkötelezett ember, hogy egyszerűen a regionális vízművek nem vágja le a füvet, és rohadt idegesítő a nyakigér.

[00:41:37]És utána járt, hogy miért nem.

[00:41:39]És mondják, hogy azért nem, mert azokat az embereket, akik ezért felelősek voltak, a kormányváltás jegyében mind kirúgták a fűvágó embereknek a nem tudom osztályvezetőjét, érted?

[00:41:51]Tehát itt most amit Magyar Péter művel, az felhívás keringőre, felhívás arra, hogy húott meg rendvai Rentulai Krisztiánt, bocsáss meg, Lendvai Krisztián meg Ildikó is lehet nyugodtan.

[00:42:04]Lentulai Krisztiánt lehet gyalázni, lehet gyűrölködni, lehet köbdösni lehet és ezen nem magunkat sajnálassuk sokkal súlyosabb, hogy a munkahelyen a Fidesz kormányzás mellett elkötelezett embereket lehet rugdosni, gyalázkodni, levágni, leváltani, kirúgni.

[00:42:21]Tudjuk jól, hogy hogy ma olyan verdiktek mennek ki ettől a avhs, pribék politikai háttérkormányzástól, mert azért azt tudni kell, hogy nem a kormányüléseken dülne dőlnek el a nagy dolgok most, hanem gyakorlatilag a Magyar Péter megbízásából Ruf Bálint és Tar Zoltán a kormányzat belső rendszereiben politikai utasításokat ad.

[00:42:46]Benne van, hogy milyen életrajzzal lehet maradni.

[00:42:48]Például az áruló fideszes az még elcsúszik.

[00:42:50]Tehát, hogyha te még időben hátba támadtad, az még megy.

[00:42:51]De ha te csak egy szimplán ö mondjuk családindíttatásból, mert a kommunisták kifosztottak, mert szimpatikus volt neked ez a patrióta politika, szimplán ott egy-két helyen elmondhat, hogy te amúgy fideszes vagy, téged semmilyen állami funkcióban nem lehet felvenni.

[00:43:10]Hát mit képzelnek?

[00:43:10]Tehát Kádár János ennél sokkal megengedőbb volt már a 70-es0-as években.

[00:43:19]Az imént említetted az egyik magyarázó mondatodban, hogy Magyar Péter diktatúrát épít.

[00:43:26]Mi van akkor, ha ez a mondatod a mi nézőinknek teljesen érthető?

[00:43:31]Te is, én is értjük.

[00:43:36]Bár mi vagyunk az a generáció, akik a határvonalát képezik, hiszen a a lanyhuló kádárkorszak vége felé voltunk fiatalok, kamaszok.

[00:43:47]Mi van akkor, ha ez a mondatod, hogy Magyar Péter diktatúrát épít a 40-45 éves korosztálytól fiatalabbaknak a büdös életben semmit nem mond?

[00:43:57]akkor is, ha a családi legendáriumokban voltak erre vonatkozóan magasra tajtott mutatójak, hogy kisfiam, kisunokám, de nekik már ez azért, mert személyes élményük nincsen, Gergő.

[00:44:08]Ez nem egy egy olyan dolog, amivel valamifajta szenzort meg kell benne mozgassál a veszélyérzet kapcsán.

[00:44:16]nem érzi veszélyérzetnek, nem tudja értelmezni ezt a kifejezést, és mivel elég erősen szerzett ez ebből a generációból, több generációból szavazatot Magyar Péter, azt kell mondjam, hogy ez a veszélyérzet nincs kialakulva ezekben az emberekben.

[00:44:34]Egyetért ezzel?

[00:44:36]Hát talán ha a magyar pedagógus kar 70%-a, és akkor ilyen régi postzocialista módon nevezzük őket csak tanároknak, nem tüncikézéssel meg hőbörgéssel töltötte volna az elmúlt évtizedeket, akkor ezek a fiatalok ismernék a történelmet, és tudnák, hogy mi az a diktatúra, és pontosan tudnák, hogy olyat nem akarnának, mert ha lenne diktatúra, meg lett volna diktatúra, akkor ugye például azért a Herebere partért mindenkit akit elvittek volna, nem csak azokat, akik a színpadon állnak, hanem azokat, akik a nézőtéren vannak a Kádál rendszerben.

[00:45:10]Erről aztán te tényleg nagyon sokat tudná Krisztián mesélni.

[00:45:14]Kádár rendszerben a 90-es, bocsánat, a 80-as években még megszokott volt, hogy odamennek mit tudom én, egy Beá Richas koncertre és mindenkit rommá vernek gumibottal a rendőrök, mindenkit, akit eltalálnak és akkor aki még visszaszól, azt meg beviszik természetesen, és el is ítélik.

[00:45:31]Most gondold ezzel a puzsér rendszerváltó bulijá megcsinálta volna a Belügyminisztérium rendőri állomány.

[00:45:39]És most viszont attól kell félnünk, hogy megcsinálják, hogy mémekért indul büntetőeljárás, hogy kimennek a lakásodra, felborogatják a szekrényeket és elviszik a powerbankot.

[00:45:48]Tehát most valós a veszély, de pontosan amiatt, amit amit mondtál, hogy hogy a tiszások nagy része egész biztos, hogy nem erre szavazott.

[00:46:00]Ő egy normális kormányváltásra szavazott, ami sok dolgot helyre tesz, ami akár az elmúlt 16 vagy akár az elmúlt 30 évben nem volt rendben, de a kormányzat eszközeivel, a kormányzat az államnak az egyik szerve.

[00:46:19]parlament döntéseket hoz a kormány végrehajtja és vannak még különböző szervei, amik tulajdonképpen egyenrangúak a a parlamentel és nem tehetik meg, hogy azokat egyre leváltom és megszüntettem a állam normális működését és ez szerintem a tiszások többségének nem tetszik.

[00:46:34]És nyilván most még egy ilyen az ő magyar Péter szemszögéből egy kegyelmi időszak van.

[00:46:43]lassan olyan szempontból is, ahogy ő robbantotta ki két évvel ezelőtt, mert azért valljuk be, hogy Magyar testvérének korrupciós botránya a Zsolti bácsis kreált ügyben az minimum egyenértékű az eredeti kegyelmi üggye.

[00:46:59]Minimum egyenértékű, de szerintem egyébként durvább.

[00:47:00]És ez mindjárt itt van az első nagy próba, kedves mérsékelt tiszás szavazók, hogy lesz-e ebből büntetőeljárás.

[00:47:10]Ha lesz belőle sikeres büntetőjárás, akkor még mindig jogállamban élünk.

[00:47:13]Ha nem lesz, akkor már diktatúrában élünk.

[00:47:18]Na most itt Ábrahám Robi Julne azt mondaná, hogy nem lesz, látva Lakatos Márkot még az előző rendőrség sem tudta megfelelően kezelni az ő ügyét.

[00:47:26]Egy határozat született abban, és egy elévülési megállapítás.

[00:47:30]Szóval, hogy én ebben sajnos ő egészen had legyek itt egy picikét optimista.

[00:47:35]Na legyél.

[00:47:37]Ö megtalált engem egy D 209 névre keresztelt forrás.

[00:47:45]Azért egyeztünk meg ebben a fedőnévben, mert egyébként a 2010 előtti világból érkező és most a kormányzati szerepet valamilyen szinten megkapó emberről van szó, akinek elég sok szaftos dologra van rálátása.

[00:48:01]Ez a mostani kormányzás ugye gyakorlatilag nem működik.

[00:48:03]Facebook kormányzás van, hőbbörgés, uszítás, a parlamentben, lökdösés és minden elképesztő jelenet, de az, amit Magyar Péter a választóinak megígért, az nem történik meg.

[00:48:16]Csak jelezném, hogy vannak minisztériumok, ahol gyakorlatilag a gazdálkodásért felelős államtitkár vagy helyettes államtitkár a mai napig nincsen kinevezve.

[00:48:26]Aha.

[00:48:27]nem működő minisztériumokról beszélünk, nem hoznak döntéseket.

[00:48:32]Biz teljesen hétköznapi apró ügyeket a vállalkozások meg az emberek nem tudnak elintézni ebből kifolyólag.

[00:48:36]És ennek nem csak az oka, hogy ezek nem értenek hozzá és nincsenek szakembereik, ez az egyik oka.

[00:48:44]És ez a az átlagt Tisztás szavazó életét nem változtatja meg egyik napról a másikra, hogy hoppá, érted?

[00:48:49]Ez ez ez egy absztrakt dolog nekik, hogy még nincsen államtitkár, nincs helyettes államtitkár.

[00:48:56]A neve már megvan, de még nem kezdte el a működését.

[00:48:59]egy benzinár, egy egy adó, hogy agyó adókedvezményelvétel, az már az már nem az már exakt lesz.

[00:49:07]Vanem az, ami am konkrétan gazdasági nehézségek satöbbi ne legyenek egyébként, nem szurkolunk ennek és nem is feltétlenül köszöntenek be ezek egyből, azok nyilván majd politikai változást hoznak.

[00:49:17]a Fidesz esetében is szerintem a nagy infláció volt a a végső végső göröndy, amen ugye elbukott ez a egyébként sok szempontból nagyon remek kurzus, de a lényeg az, hogy ettől a forrástól tudom, és a múltkor már a pesti srácokon írtam erről egy nagy cikket, hogy Ruf Berlintal például rengeteg baj van, mert nem tudja érvényesíteni a magyar pilterát a rábízott feladatot, üvölt, ordítozik, ráadásul ugye egy Tiszás szempontból hiteltelen arc, hiszen mégis csak A Gyurcsány kormánynak volt az embere, a miniszterelnöki hivatalnak volt magasrangú kormánytisztviselője.

[00:49:55]Ö nem tudja végigcsinálni sem az elszámoltatást és sem a minisztériumok újraszervezését.

[00:50:02]És ezért elkezd kialakulni egy passzív ellenállás.

[00:50:04]A normálisabb szakemberek, akik esetleg a Tiszapártra szavaznak, azok azt mondják, hogy hagyjuk már ezt az őrültséget, amit a Ruf Bálint meg a Tar Zoltán diktál, kacsintsunk össze, és próbáljuk ezt az ügyet alacsonyabb szinten, normálisan megoldani, hogy legalább az a szerencsétlen ember, aki az ügyét el akarja intézni, vagy az a vállalkozó, az megkapja rá választ, és ne legyen mondjuk felfüggesztve a kormányzatnak az a szolgáltatása.

[00:50:26]És csak és akkor ezen hosszan mehetnénk.

[00:50:30]Miért?

[00:50:30]Nincsen 40 fok most a kortermekben?

[00:50:32]Most komolyan, ezért volt két hónap.

[00:50:34]Akkor legalább néhány légkondit felszerelhettek volna ennyi idő alatt.

[00:50:37]Nem működik semmi sem.

[00:50:40]Mindenhol bolsevi kérlegű kommunista kormányzás, politikai kormányzás folyik felső szinteken, és az alsó szint, középszint egy része, kivár, kitart.

[00:50:50]És én ettől a passzív ellenállástól nagyon-nagyon sokat várok, mert úgy sem tudnak mindenkit kirúgni.

[00:50:57]10 millió magyart nem lehet kirúgni.

[00:51:01]Jó, akkor fordítsuk le ezt a gondolatmenetedet.

[00:51:03]a megmaradt jobboldali pártszerveződésekre, Fidesz lesz-e, vagy nem Fidesz lesz, vagy megújult Fidesz, most ez tök mindegy.

[00:51:11]És fordítsuk le a jobbos médiára.

[00:51:13]Elég-e az a hozzáállás, ha már a passzív jelzőt használtad az imén, hogy mi dőljünk hátra, úgyis elbúzák.

[00:51:19]Ez elég-e?

[00:51:21]Ez szerintem nem elég, de sok mindenre elég.

[00:51:25]Nagyon nem elég.

[00:51:25]És nagyon bonyolult a kérdés, és szerintem egyikünk sem tudja rá a választ egyelőre, és nem is az a dolgunk, hogy választ adjunk, hogy valamelyik frakció mellé álljunk.

[00:51:36]Szerintem a jobboldali sajtónak az a dolga, hogy a tiszta konzervatív, jobboldali patrióta gondolatokat összegyűjtse-e, megszólal, megvitassa, rákérde, és persze kormányzatot igyekezzen ellenőrizni és kritizálni.

[00:51:50]Szóval itt nagyon sokféle forgatókönyv van, és meg kell mondanom, hogy amit Orbán Viktor választott, az meglehetősen szimpatikus, és nem azért, mert ugye könnyű dicsérni Orbán Viktort, hiszen tettük ezt sokszor, hanem azért, mert ő nem akarja megmondani, hogy melyik forgatókönyv érvényesüljön.

[00:52:07]Ő elindított több projektet és egyáltalán örömmel, ha jól, ha jól vettem ki a szavaiból, kíváncsiságra és örömmel várja, hogy mi az, ami magától indul.

[00:52:18]Tehát ugye tudjuk jól, hogy itt van pont Bóka Jánost Navaras Istor megbízta, hogy próbálja ferázni a konzervatív nyugatos polgárságot.

[00:52:27]Tudjuk jól, hogy a Nemzeti Radikális oldalnak is gesztusokat tett Orbán Viktor.

[00:52:32]Nyugodtan szerveződjetek, épüljetek.

[00:52:34]Tudjuk jól milyen kritikák, önkritika hangzott el a Fidesz nagy kongresszusán.

[00:52:40]Elég erős.

[00:52:40]Az nem lehet mondani, hogy nem volt kritika, mert kő kemény kritikák voltak.

[00:52:44]Persze.

[00:52:44]És és ő a hát Stumpf Istvánt emelném itt ki.

[00:52:49]zseniális, ha jót mondod.

[00:52:49]Szerintem a Tomf István ő egy igazi gondolkodó, tehát borzalmasan rossz politikus és kormánytisztviselő és zseniálisan jó gondolkodó.

[00:52:58]És ez most megmutatkozott egyébként.

[00:52:59]És akkor Hidvégi Balázs, aki egy kellemes meglepetés és a kevésbé ismert vidéki polgármesterek tényleg nagyon nagyon izgalmas, érdekes új dolgokat mondtak, és azért a Fidesz frakciót se temessük.

[00:53:15]Ühüm.

[00:53:15]És számomra van üzenete annak, hogy nem a régi Fidesz frakció hangadói, az új hangadók, mégha néhányan bent is ülnek az új frakcióban, hanem azok az arcok, akik akik eddig sokkal kevesebbet beszéltek.

[00:53:30]Balla György, zseniális.

[00:53:30]Vagy hát természetesen az újak, a hölgyek Szűcs Gábort ugye a kollégánkat azért jegyezzük meg, hogy Szűcs Gábor Pesti tévében kezdte és a század vég gyakornokaként bizon.

[00:53:42]Tehát ezek tényleg nagyon jó kezdeményezések, és kezdik megtalálni a hangjukat, a az ellenszert ez ellen az őrülettel szemben, ami tényleg minden eddigi keretét a parlamentarizmusnak szétveri, amit magyar Péterék művelnek.

[00:53:56]Nagyon ügyesen dolgoznak ellenük.

[00:53:57]Ebből is lesz valami.

[00:53:59]Szerintem sem a parlamentben látható Fideszből, pláne nem a konzervatív kisúlyjeltó polgárság megszeretgetéséből és sem pedig a nemzeti radikalizmusból önmagában nem lesz győztes erő, hanem ezekből mind.

[00:54:17]És nyilván ami többé-kevésbé állítom, hogy még a mi hazánkosok nagy részét is összeköti, az az, hogy szellemi stratégiai oldalról jó volt mindez, ami az elmúlt 16 évben történt.

[00:54:31]Jó volt bemutatni a globális világhatalomnak, jó volt megvívni csatákat.

[00:54:37]Mégha talán éppen magyaráztam is egy ismerősömnek, egy szakembernek, hogy hogy a az európai patrióta vezetők a három fegyvernemből, amikor bemész egy ilyen számítógépes játékba, és akkor ha elég sok ilyen tallérod van, akkor különböző ilyen jedy eszközöket választhatsz, egyet vagy a legbátrabbak is kettőt szoktak kiválasztani.

[00:55:03]Itt ugyebár beszélünk a genderről.

[00:55:09]migrációról és Ukrajnáról.

[00:55:11]És a Orbán Viktor egyedüliként kiválasztotta mind a hármat.

[00:55:14]És ahogy mondta a vidéki barátom, egy remek szakember az építőiparban, hogy és még kért egy negyediket is.

[00:55:22]Tehát ez volt Orbán Viktor, aki tövest tövöstől kicsavarta a pofonfát.

[00:55:28]És ez talán már a Mózáb lelkű választópolgároknak is egy kicsit sok volt, hogy most ennyi frontot mennyiss, márpedig mindegyikben igaza van.

[00:55:35]azért szögezzük le.

[00:55:37]És szerintem ez a fajta fickós harciasság, ez azért nagyon rezonál a magyar néplélekkel, és a nagységnek igenis tetszett a jobb oldalon, meg gyakorlatilag szinte mindenkinek.

[00:55:47]és aki ezt el akarja dobni, az nem fog tudni új hiteles jobb oldalt építeni.

[00:55:52]Viszont ezen már meglévő platformok mellett simán lehet, hogy még kinőnek újak, és ősszel csodálkozni fogunk, hogy jaj, nem is akarok neveket mondani, amik azt hiszik, hogy valamelyikben én mesterkedem.

[00:56:05]Esküszöm, semmiben nem mesterkedem, abban mesterkedem, hogy legyen újra pesti srácok.

[00:56:09]Ö, és ha majd lesz, akkor mi minden ilyen mozgalommal kapcsolatot fogunk tartani, és teret adunk nekik.

[00:56:16]De de hát most itt vannak a tüntetések.

[00:56:20]Ugye az egyikben engívtak Teleki Béla Kuruc Dani, a köztércsapata, amikor ugye elég szép számban azért minimum 5000-en ott voltunk a Sándorpalotánál.

[00:56:30]Elizabeth tüntetése is remekül sikerült.

[00:56:33]Most várjuk az ellentüntetőket ugye a hétvégén, és aztán már szeptember 5-ére mi már meghirdettünk egy újabbat.

[00:56:41]Tehát egyáltalán nem lepődnék meg, hogyha ezekből a mozgalmakból kijönnének olyan új arcok, akiket még nem is ismerünk, vagy ismerünk, de nem sejtenénk, hogy ilyenre képesek.

[00:56:49]És majd ebből a nagy egyelekből fog kialakulni egy új szövetség, ami előbb-utóbb Magyar Pétert Móresre fogja tanítani.

[00:56:58]És lehet, hogy ez durván hangzik, meg unalmasan, mert Magyar Péter minden nap ezt mondja, de én azt gondolom, hogyha a Magyar Péter nem fejezi be az alkotmányosság és a demokrácia ellené folyamatos támadásokat, akkor a végén ő fog a hűvösön ülni, és nem mi.

[00:57:14]Úgyhogy készüljön fel, mert ilyen csófos véget fog érni előbb-utóbb az ő politikai karriérjen.

[00:57:23]Nyilván blaszfémiával élek, amikor azt mondom, hogy az a bizonyos fickós harcjasság, amit Orbán Viktor esetében mondasz, hát ez Magyar Péternél is megvan a parlamenten belül.

[00:57:31]Hát a parlamenti közvetítéseket, mint ann szomszédokat mindenki elkezdte nézni.

[00:57:38]Ugye azt szokták mondani, hogy a Netflix előfizetésüket már le is mondták.

[00:57:39]A fickós harciasságot látjuk az arca eltorzulásán, mint egy patológiás elmebeteg.

[00:57:47]Olyan pofátlan és bunkó módon áll bele a Fidesz KDNP frakció tagjaiba.

[00:57:54]És most már azt veszem észre, hogy az eddig minonokként ott ülő emberei közül már szépen éledeznek, és a főnöknek a harciasságát veszik át.

[00:58:01]Mellétei Varla Márton például Tuzson Bencét oktatta ki így, hogy odaállt az aurájába és mutogatott felé.

[00:58:09]Tehát ez a fickós harcasság ott van, kedves Hudgeri, csak valami egészen más módon, mint amit Orbán Viktorról tudtunk.

[00:58:18]Hát egy tor képe az egésznek.

[00:58:18]És akkor itt egyetértek a blaszfémiával, hogyha ugye Orbán Viktorra valamiféle istenségként tekintünk, akkor Magyar Pétert hozzáhasonlítani, az tényleg súlyos súlyos bűn, amiért gyónni és vezekelni kell semmennyire.

[00:58:31]Tehát Magyar Péter szerintem magát hasonlítja Orbán Viktorhoz.

[00:58:35]Ez az ő lelki bajának minden oka.

[00:58:38]Bocsánat.

[00:58:38]Szerinted félt tőle?

[00:58:41]Szerintem tőlünk fél, de a tőlünk alatt Magyarországot értem.

[00:58:46]Tehát ha megnézzük a történelemben, az ilyen magyar Péterfére figurák mindig rosszul jártak a végén, és rosszul végezték és ezt a magyar emberek ideig óráig eltűrik, és Magyar Péter vagy észreveszi magát, vagy az övéi lecsavarják.

[00:58:59]Ugye beszéltünk erről a kibontakozó passzív ellenállásról.

[00:59:04]vagy az emberek fellázadnak, amit nem akarok, mert amúgy azt szeretném, ha béke lenne, és mindenki jól érezné magát, költeni a pénzét a Balatonon, és nem tudom, az új lakására, házára gyűjtene, de ez így most nagyon rosszul fest.

[00:59:17]És és nyilván nyilván ez egy ez mindennek a nem is nincs is ilyen műfaja egyébként.

[00:59:26]Tehát nincs olyan drámaíró, aki ennyire grotesk művet tudna írni, mint amit vagy írt volna valaha, mint amit Magyar Péter művel.

[00:59:34]Ez mindennek a morbid kifordított nevetséges ócskakoppintása.

[00:59:42]Azok a szövegek, amik kijönnek belőle.

[00:59:44]Nyilván a legtöbb ember már elengedi a füle mellett, de hülyeségek.

[00:59:46]ugye elmondja, hogy lega az emberezi a zsolti bácsizókat, és három perccel korábban ő maga is Zsolti bácsizik.

[00:59:53]Szóval majd utána azt mondja, hogy ő soha nem Zsolti bácsi.

[00:59:57]Soha nem bcsi.

[00:59:57]Tehát hogy egyszerűen itt semmilyen szónak nincs már semmi értelme.

[01:00:03]A posztmagyar Péter időszakban majd természetesen a demokrácia mellett a a szavak súlyának és erejének a helyreállítása lesz a legfontosabb feladatunk.

[01:00:13]hogyha valaki mondott valamit, akkor azért annak legyen valami következménye.

[01:00:16]Gyakorlatilag nem számít.

[01:00:19]Például beszéltünk, hogy mit mond, mert úgy sem az lesz.

[01:00:21]Például amikor ugye először megfenyegette Súlyok Tamást a helyszínen a Sándorpotába, elment hozzá tárgyalni és akkor megfenyegette és kijött és ezzel a tényleg egyáltalán az a gyalázat, hogy hogy Görög Márta, aki aki a gyakorlatilag egy jobboldali neves jogász volt a Szegedi egyetem rektor helyettes a voltot szándékosan használom, aki Súlyog Tamásnak és gyakorlatilag a jobboldali konzervatív körökhöz köthető jogász elitnek volt a barátja, és elkötelezett Trócsányi Lászlóval folyamatosan együtt volt.

[01:01:07]És ugye ő azért lett tiszás, mert nem lett rektor, csak rektor helyettes.

[01:01:09]Ő rektor szeretett volna lenni.

[01:01:11]Oké.

[01:01:11]Ott tehát lesütött szemmel Magyar Péter mögött, amikor Magyar Péter bejelentette, hogy még ma Tisza frakciónak benyújtom azt az alkotmánymódosítást, ugye, hogy ő kirúgja az alkotmánybíróságot és mindent.

[01:01:24]Lett olyan alkotmánymódosítás?

[01:01:28]Nem lett, mert ami most hetekkel később lett, az egy egész más.

[01:01:31]Az gyakorlatilag köztársasági elnökre van kifegyezve.

[01:01:37]Nagyon veszélyes ez is, de például abból ott nem volt nem volt neki olyan alkotmánymódosítási tervezete.

[01:01:43]Tehát ez egy hazugság volt.

[01:01:46]Most akkor van súlya annak, hogy ő bejelenti, hogy mit csinál?

[01:01:50]Semmi, mert hazudik folyamatosan.

[01:01:52]Ez etetése a rajongóinak.

[01:01:52]Nem ez ennyi.

[01:01:54]Facebook kormányzás mindenkit hűít, akit még lehet.

[01:01:56]De én úgy látom, hogy a hűítettek száma az csökkenni föl fog, főleg, hogyha a jobb oldal a nemzeti oldal, mert igenis mi vagyunk a nemzeti oldal, de az ő kedvükért azt szoktam használni újabban, hogy nemzeti jobb oldal, de majd visszatérünk a szimpla nemzeti oldalra, ha Magyar Péter végleg összezsugorodik még jobban.

[01:02:18]A jobb oldal, ha ellenáll, ha felveszi a kesztyűt a Facebookon, és ha ott leszünk mindenhol, ha kimegyünk a tüntetésekre, akkor ezeknek az acsargóknak a hangja el fogni, és Magyar Péter magára marad, ahogy mérgés kisegérként hülyeségeket ordibál.

[01:02:35]Abban a fotelban egy hónapja ott ült Hont András, és akkor az egyik gondolatmenetem úgy kezdődött, hogy amikor majd el kell kezdeni kormányoznia, és megakasztott Hont, és azt mondta, biztos, hogy el kell.

[01:02:49]Nem lehet, hogy olyan világot élünk 26-ban, olyan virtuális lét van a magyar társadalomban, ide is begyűrzött minden a közösségi média által, hogy hogy lehet, hogy azon kell elgondolkodnunk, hogy valaki egy ciklust vagy fél ciklust meg tud úgy csinálni, hogy egy grammot nem kormányoz.

[01:03:05]Ger szerintem nem lehet ezt megcsinálni.

[01:03:08]Ezt akkor lehetne megcsinálni, ha lenne egy működő hátországa, aki ért a kormányzáshoz, és meghozza ezeket a szükséges döntéseket, de akkor se lehet tartósan egész másról beszélni, mint amit csinálok.

[01:03:22]Én egész biztos vagyok benne, hogy a mai közösségi média ellenére sem lehet.

[01:03:26]Tehát előbb-utóbb ez visszaütközik, mert amikor amikor elkezdenek negatív dolgok történni, amik óhatatlanul történnek, minden tehát itt zajlik a háború, most újra sajnos fokozódik.

[01:03:39]Talán ezért volt tévedés például választási kampányban a háborúra helyezni a hangsúlyt, mert akkor megjegyzem Donald Trumpnak köszönhetően, hogy ő ugye teljesen kihátrált a NATO és Európa mögül etéren, és tudták, hogy hiába nagy a szájuk, de megtámadni az Oroszországot Amerika nélkül nem lehet, ezért volt egy ilyen kegyelmi félév, egy évünk, és ezért az emberek sem érezték a veszélyt.

[01:04:01]És ezért talán kár volt tényleg erre kihegyezni a választási kampányt a Fidesznek, de most fokozódik a veszély.

[01:04:08]Egyre drámaibb fordulatok történnek napról napra.

[01:04:11]Egyre nagyobb az esélye, hogy mégis bele lehet rántani Amerikát.

[01:04:15]Ráadásul Oroszország is, miután már Moszkvát bombázzák, és a tényleg a a legfontosabb orosz olajfinomítókat meg ilyesmi, ők is egyre agresszívabban vitatkoznak.

[01:04:24]A háború, ahogy meghozta két évvel ezelőtt a nagy inflációt, úgy most hoan nem várt dolgokat, amire cselekvőképes kormány tud megoldást találni, és ha arra nem talál megoldást, akkor az emberek mérgesek lesznek.

[01:04:39]Értem?

[01:04:41]És akkor vissza fogják keresni, hogy mit ígért Magyar Péter üvöltözve júliusban a parlamentben.

[01:04:46]Vissza picit hozzátok.

[01:04:46]Múlt héten Zelenka Dóri azt mondta, hogy a pesti srácoknak az egyik ilyen alaptulajdonsága a túlélés.

[01:04:54]És bár ezt nem mondta, de azért utalt rá több hozzászólásában, amikor a neved felmerült, hogy a ezt a garanciát a te csapatod azért benned látja és és hagyományos módon látja.

[01:05:10]Mi most a ti és ezen belül a te feladatod?

[01:05:13]Mire lenne nektek most szükségetek?

[01:05:18]Hát a legfontosabb, hogy a csapat egy bem maradjon, és bizonyos alapelvekből ne engedjünk.

[01:05:24]Itt arra gondolok, hogy mi az elképzelésünk a médiáról, annak a feladatáról, és mi az elképzelésünk a világról, mert akkor megint csak bekerülünk, ha engedünk és úgy kapunk esetleg segítséget, akkor megint bekerülünk egy olyan kusza helyzetbe, ami ami rossz, és amiből nem lehet igazán vagányú dolgokat csinálni.

[01:05:47]Én például a egyáltalán nem láttam olyan rosszul a konzervatív sajtónak a szerepét az elmúlt években.

[01:05:54]Itt voltak nagyon nagy teljesítmények.

[01:05:56]Ha már itt tudok a Mandinerben, a Mandiner a semmiből hatalmasat nőtt.

[01:06:00]Igaz, pénz is megvolt hozzá, de azért ez megtörtént.

[01:06:02]És például a Magyar Nemzet is nagyon nagyot erősödött.

[01:06:06]Szóba került, az előbb beszéltünk a médiapiac manipulációjáról.

[01:06:11]ez a Holló Gábor nevű gazember, aki büszkélkedett azzal, hogy hogy eltorzította a hírkereső találati listáját, és annak ellenére, hogy egyébként rengeteg pénzt beszedett a plusz népszerűségért és forgalomért a jobb oldaltól is és a bal oldaltól is, valójában a baloldalnak, Magyar Péternek szállította az olvasókat.

[01:06:32]Bocs, róla is kiderült, hogy gyakorlatilag nincs több olvasója a hírkeresőnek, mint a magyar nemzetnek.

[01:06:42]valódi olvasója.

[01:06:42]Meg kell nézni a similar weben.

[01:06:43]Például ez egy amerikai szolgáltatás, azt Hollo Gábor még nem tudta lefizetni, nézze meg magát rajta.

[01:06:50]Abszolút be tudom bizonyítani, amit állítunk.

[01:06:51]Minimálisan van több olvasója, mint a magyar nemzetnek.

[01:06:53]Akkor sikertelen lap a magyar nemzet, nem sikertelen lap.

[01:06:57]Meg kell nézni a hírtévét, hogy milyen zseniálisan újraszervezte magát az elmúlt hetekben.

[01:07:02]Tehát itt vannak erők.

[01:07:02]Itt a szervezésben, az elvárásokban, a finanszírozási rendszerben voltak nagy hibák.

[01:07:08]És ugye azáltal, hogy nagyon egy kapus lett a rendszer, ugye beszéltem erről a bal oldalon és a jobb oldalon egyaránt, ezáltal a pesti srácoknak az a lehetősége, hogy szabad lovasként ott szárnyaljunk, ez sajnos az utóbbi négy évben fokozatosan elveszett.

[01:07:21]Ha a jövő arról szól, hogy megint be kell tömörülni valami konglomerátumba, ahol ezt a szabadságot nem kapjuk vissza, akkor nem érdemes belevágni.

[01:07:30]Ezért nagyon remélem, hogy olyan szem, hogy teljesen az új helyzetekre reagál, vagy egy teljesen új oldalt és influencer közösséget formájában ugye megtartva és indítva, de de olyan modell kell, ahol valóban a a olvasók, kisebb-nagyobb támogatók ké a főszerep, hogy ez a fajta ö, hogy mondjam már ennyit beszéltünk erről, ez a harcias ö dekadens, kicsit dekadens, fickós önállóságunk, ez megmaradjon, és akkor annak van értelme, mert ez egy önálló karakter lesz.

[01:08:09]Na, ezen ügyködök mostanában, és örülök, hogy azért a csapatnak a bizalma megvan benne, hogy ez a közös menetelés most megint sikeres lesz.

[01:08:20]Én egy csepnyi túlzást nem érzek a következő állításomban, ami egy hasonlat.

[01:08:28]Ami Orbán Viktornak a Fidesz, az Hud Gergelynek a pesti srácok.

[01:08:35]Én azt gondolom, hogy bár nyilván túlélné Orbán Viktor, ha nem lenne Fidesz, vagy más néven menne tovább.

[01:08:44]Hudgergő is valószínű nem érnél a fizikai halál állapotát, de hogy belehalnál, ha nem lenne pesti srácok, abban biztos vagyok.

[01:08:55]Azért, hogy mondjam, azon túl is van élet.

[01:08:57]Tehát nyilván, hogyha ezt a jogi konstrukciót nem sikerül összehozni, hogy például magát a a brendet visszakapjuk, akkor azért szerintem fel lehet építeni ezt másként.

[01:09:07]Azért sajnálnám, mert azért, és ezt Magyar Péternek is üzenem, hogy a pesti srácok nevet mi úgy használjuk, hogy Witner Mária, Varga János és a Pongrác Gergely által alapított legnagyobb magyar szabadságharcos szövetség adta ehhez a jóváhagyását.

[01:09:26]ők mondták azt, hogy ezek a fiatalok, akikkel mi együtt dolgozunk, ők valóban azt a szellemiséget képviselik, amit ők a barikádokon.

[01:09:33]Én innentől fogva úgy gondolom, hogy ne Ruf Bálin meg Tar Zoltán meg Magyar Péter mondja meg, hogy kik voltak a pesti srácok.

[01:09:41]Talán ők maguk jobban tudják, hogy hogy mi áll közel az ő szívükhöz.

[01:09:47]Ezért ragaszkodnék a névhez, mert szerintem ez egy jó név, és tőlük kaptuk, és ezért vigyázni kell rá.

[01:09:51]De természetesen, ha szükséges, én úgy gondolom, hogy azért nyilván meg lehet találni azt a azt a brendet, ami mögé ez az identitás felsorakozhat.

[01:10:00]Az identitás fontosabb.

[01:10:03]14 5 hat év mennyi?

[01:10:06]12-ben kezdtünk ezen szervezkedni Szenvedi Zoltánnal és és néhány remek emberrel.

[01:10:14]És aztán így szép lassan növekedett.

[01:10:16]Ugye a Pesti tévés nagy csapat lett a vége, de azért maga a pesti srácok, amit amit abszolút így egyről kettőre lévdelve, önerőből hoztunk létre, és és a legkülönféle pénzekből tudott működni 2022 előtt, például a reklámbevételekből.

[01:10:35]annak azért a végén már 35 munkatársa volt még a TV előtt, tehát azért az egy szép csapat volt, és egyszerre például három stábot mozgattunk, és még külön vágók várták, hogy visszajöjjenek, és volt ennek egy ereje.

[01:10:46]Ha a személyes élményeidet kérem meg nagyon nem tudom én egy ilyen, hogy mondan bulv bulváros lesz a kérdés, akkor ebben a 14 esztendőben, ha tudsz egy olyat mondani, amire kifejezetten büszke vagy, vagy ha eszedbe jut, mindig mindig jó érzéssel tölt el szimbolikusan mondj egy ilyet, és mondj egy olyat, ami azt mondod, hogy azt az az egy elbaltázott dolog volt.

[01:11:14]Arra arra nem vagyok büszke.

[01:11:17]Így talán, hogy mondjam, aki objektíven néz minket, az is el tudja fogadni, hogy azért nem egy olyan faszi vagy, aki kizárólag mindig csak az ön ö ön öndicséretben fürdik.

[01:11:28]Hát ott kezdődik, hogy a szerkesztőség legtöbb közös sztorija az objektívokból nem publikus.

[01:11:34]Tehát, hogy mondjam, az az a azt megélőkre tartozik, akik talán mondjuk azokon a régi legendás porbiteken ellátogattak a Revolution 56 sörözőben, azok ezekkel a hangulatokkal, ezzel a felszabadultsággal mondjuk találkozhattak.

[01:11:55]De mondjuk most például hétvégén is szerveztünk egy remek polgári pikniket a Balatonon, Badacsonyban.

[01:12:00]Ott ott kicsit ez így felsejt.

[01:12:02]De nyilván vannak nagy tettek, ami amikre büszkék vagyunk.

[01:12:09]Vannak olyan oknyomozó kollégáim is voltak, akik tényleg nagyon nagyon komoly ügyeket derítettek fel önerőből.

[01:12:16]És itt itt nagyon hosszú a sor.

[01:12:16]Még megbántanék valakit, ha csak egyiket emelném ki, de mondjuk a a azzal, hogy mi mondjuk a Portic Laborci jegyzőkönyvet, ami a Gyurcsány kormány összefonódásától a legbrutálisabb alvilággal leleplezte.

[01:12:32]Mi ho elsőként.

[01:12:35]Mitártuk fel, hogy gyakorlatilag 30 éven át az alvilág hogyan fonódott össze a politikai vezetéssel.

[01:12:41]Aztán mit csináltunk meg?

[01:12:44]Tényleg nagyon-nagyon sok emblematikusok nyomozott történetet.

[01:12:47]Az említett DCX iratokat is talán elsőként mi dolgoztuk fel.

[01:12:53]És en ennek is szintén nagyon hosszú sora van.

[01:12:55]Cegrédi Csaba ügyeit most látom, megint erről került és nagy okosságokat ír.

[01:13:00]És erre büszkék vagyunk, mert ehhez tényleg ész, bátorság, szívóság, kitartás kellett.

[01:13:05]És akkor vannak nagyon jó pofa dolgok, amik amik új hangot hoztak.

[01:13:12]Mondjuk a tuti blog, ugye mi voltunk a kiadója, azért az a azért a 2010-es években az az egy első fecske volt.

[01:13:19]És fontos az is, hogy soha nem hagytuk magunkat, amikor gyakorlatilag kétszer is mi csináltuk az ország egyik legnépszerűbb közéleti YouTube csatornáját.

[01:13:29]Tehát tehát ilyen holdtversenyben a később a Partizánnal 444-el, tehát a lejátszások számában volt, hogy ők voltak kicsit előrébb, volt, hogy mi, de abszolút élen voltunk.

[01:13:39]És amikor ezeket letörölték, és amire tényleg nagy élmény és büszke vagyok, hogy mindig óriási kiállás volt mellettünk.

[01:13:45]Tehát nem is tudom, az első tüntetésen a Google székházánál ilyen 5000-en voltak.

[01:13:50]Alig fértünk ott el a még a hévig le kellett állítani mind a két nagy főútnak a forgalmát.

[01:13:57]Na de hagyjuk a csupa szépet.

[01:13:57]Mondjad akkor amit kértem.

[01:13:58]Egy olyan és akkor ez még hogy tudjam hozzá, hogy ide tartozik az a az a tényleg nem semmi kiállás.

[01:14:03]Tehát előbb az elején kérdezted a gyűlölködést, hogy bírjuk-e.

[01:14:07]Azért annál sokkal több bátorítóüzenet jön.

[01:14:10]Sokkal több.

[01:14:10]Akár nyilvánosan a Facebook oldalainkon meg lehet nézni, de és akkor amire nem vagyok büszke, mire nem vagyok büszke?

[01:14:17]Fú!

[01:14:21]Nyilván voltak helyzetek, amikor nem kellett volna indulatosan viselkedni.

[01:14:22]Az azért jellemző rám, hogyha valami valami nagy, úgy érzem, hogy az igazságérzetemet valami megsértette, akkor én azért felhívok valakiket, vagy írok egy SMS-t, érted?

[01:14:34]Vagy többet.

[01:14:36]De most ez állományon belül, vagy kívülre ért?

[01:14:38]Inkább kívül.

[01:14:39]Kívülről.

[01:14:40]állományon belül általában ezeket a dolgokat mindig hamar elsimítottuk, de én azt gondolom, ezek amúgy amúgy, hogy mondjam, igaz talajon táplálkozó indulatok, de nyilván nem helyes.

[01:14:51]Tehát hogyha az ember felel még sok mindenki másnak az egzisztenciáért meg minden, akkor akkor még várni kell egy pár napot, és akkor utána kiírni egy időpontot, és ott elmondani, és nem, hogy mondjam, a kettőbelt bevágni a kirakaton, érted?

[01:15:09]Ja, erre hajlamos vagyok például, ha már kérdezted, mi az, ami ami Nagyon jó, nem mondtál, mégis mondtál.

[01:15:16]Én engedd meg nekem, hogy ebből a fotelből én is hadd tegyek egy egy olyat hozzá, hogy én nekem mi ugrik eszembe erről az egész műhelyről, amit te létrehoztál.

[01:15:28]Nekem az, hogyha ezt a 14 évnyi ténykedést ide vesszük, nem csak a most megmaradt csapattal, hanem a korábban bizonyos évekig ott dolgozó emberekkel, aki nem volt ott az elején, és nem is maradt ott, de le ott hagyta a keze nyomát a pesti srácokon, vagy a Pesti tévén, hogy azért igazán legyél arra büszke, és legyetek arra büszkék, hogy hány olyan fiatal pályakezdő, korábban soha nem ismert embernek adtatok első zöld kártyát.

[01:15:56]a médiába belépésre, akik a Szélrózsa mindenféle irányában, a média mindenfajta területén utána bizonyítottak, és azt a tudást nem tudom én, fölturbósítva később lettek valakik.

[01:16:11]Ha már idéztett Szűcs Gábort, hát gyakornokokat idézhetünk a csapatból, akik ma, ő például parlamenti képviselőként funkcionál, de volt olyan is, hogy van, aki már abszolút nem pályakezdőként Jeszenski Zsolt is szerintem rengeteget köszönhet nektek azzal, hogy ott megcsinálhatta a politikai hobbista című műsort.

[01:16:30]Tehát azt kell mondjam, hogy ebben a szempontból abszolút értékét tekintve talán a legtöbb olyan kollégát adtátok a jobb oldalnak kicsi kicsi csapatotok ellenére, a létszám ellenére, ami szerintem megsüvegelendő és sokkal nagyobb jobboldali műhelyeknek nem volt a sajátja.

[01:16:47]Hát én ezt szép számolgattam.

[01:16:50]Olyan 70 olyan kollégát tudok, aki aki tényleg vagy nálunk kapott komoly lehetőséget, vagy teljesen nálunk kezdte gyakornokként, és és a mai napig a médiában dolgozik, és sikeres.

[01:17:03]Tehát igen, ez igazad van.

[01:17:06]Hát csak nem akartam öntöménező lenni, de de téren.

[01:17:08]Igen, azt hittem a szervezetlenséget fogod felhozni.

[01:17:13]Azért az az egy az egy ilyen működő káosz.

[01:17:16]Tehát azért én azt tudom mondani, hogy nálunk az elmúlt 14 évben mindig mindenki elvégezte a munkáját.

[01:17:21]Voltak viták abból, hogy mérkézted egy órával később a műszakot, vagy mit tudom én.

[01:17:26]És lehet, hogy nem a kellő szigorúsággal lett elbírálva, de azért a 14 év tapasztalata az, hogy mindig mindenki a napvégén egy hasznos munkát végzett.

[01:17:38]Tehát akkor mégis csak volt valamiféles szervezettség.

[01:17:41]És és egyébként ez nálam korábban is így volt, mert ugye én voltam Magyar Hitlap főszerkesztőhelyettes, előtte Magyar Nemzetnél miután újságíróból rovatvezető lettem, ott is nagyon sok fiatal volt.

[01:17:53]Tehát mindig az volt, hogy hogy ott ültek hárman a sarokban, akik nem úgy, hogy büntetésből, hanem persze hátul jott nekik hely, hogy akik gyakornokként ott próbálkoztak, és nekem ez mindig hozzátartozott az életemhez.

[01:18:06]Azért is örültem annak, hogy végre indult egy jobboldali médiaiskola, aminek most a sorsa szintén kétséges.

[01:18:15]Ugye nemzeti tehetséggondozóról beszél.

[01:18:19]Hát nem baj, ott van a Dvényi Pista, ahol tanítosban tanítom, vagy lehet oda is van alternatíva.

[01:18:25]Tehát, hogy mondjam, hogy a a MUOSZ azért azt soha ne felejtsük el, hogy közvetlen a KGB-nek volt a szerve, nem?

[01:18:32]és a Magyar Szocialista Munkáspártnak, és teljes érintettségben, tehát tényleg ott csak kihalásos alapon történtek személycserék.

[01:18:40]Úgyhogy büszke lett rá Dvényi Pista, hogy a Heti Választól a Mosszig eljutott.

[01:18:47]Jó, nagyjából azt a kérdést, amit 10-15 perccel ezelőtt tettem fel, hogy akkor hogyan tovább jobboldali média, de hogyan tovább jobboldali jobboldali politika.

[01:18:57]Hegyezzük ki a te személyes gondolataidra.

[01:19:00]A te ínyednek mi lenne megfelelő?

[01:19:03]Mit vársz el ettől a megfogyatkozott Fidesz KDNP frakciótól?

[01:19:08]Mit vársz el azoktól, akik nem a frakcióban ülnek, de majd meg lesznek bízva a Fidesz újra mozgalommá alakításában?

[01:19:16]És ö mit vársz attól, hogy ennyi négy ciklusos elszokás, ami az ellenzéki léttől való elszokást jelenti, az elő tudja-e hozni a régi reflexekből azt, hogy hogyan kell mozgalomként működni?

[01:19:33]Erről már beszéltünk erről hosszan, de én itt abszolút pozitív jeleket látok.

[01:19:38]Tehát az, hogy a Fidesz frakció bő egy hónapos parlamenti működés alatt már megtalálta az új hangját, ez egy nagyon pozitív jel.

[01:19:45]Tehát akkor valószínűleg jól lett összerakva ez a frakció.

[01:19:48]És hát ez a rengeteg új arc, akit mindenhol látunk, és tényleg a Mónus eleve azok, akiket ismertünk, de nem ismertünk, mint mozgalmár, például Zellenkadóra vagy Szabó Gergő zseniális beszédeket tartottak a mindenféle demonstrációkon mind a ketten.

[01:20:05]Vagy Mónus Benyamén, aki odajött, hogy ő is szeretné elmondani a beszédét.

[01:20:10]Ránéztem, figyelj, akkor te legyél a második.

[01:20:12]Hát ez baromi jó beszél.

[01:20:14]Ez ez a hölgy, az Elizabeth, és hosszasan sorolhatnánk.

[01:20:17]Tehát olyan új arcok lépnek be, ezért nehéz még előre bármit mondani, mert majd ez a ezek a a régi a tapasztalattal rendelkező nagyöregek, a parlamentben harcoló bátrak, és ez a sok-sok új arc a jobb oldalon, aki most már látjuk, hogy nem enged az elveiből, nem tűri el, hogy gyakorlatilag az agresszív LMBTQ, tehát az LMBTQ mozgalom legagressgresszívabb szárnyának a zásztólya legyen kitűzve.

[01:20:49]Budapest szívében.

[01:20:49]Azért ezekből mind-mind nagyon sok erő fog felszabadulni.

[01:20:53]Tehát, hogy mondjam, azért ha a Magyar Péter azt hiszi, hogy neki a történelemben először sikerül a magyarságot két várra fektetni, hát rohadt nagyot téved, mert ő ugye az övével is azt gondolja, tehát az övéjének is, de kifelé pont az egységet hangoztatja.

[01:21:10]Semmilyen nincs náluk semmilyen egység.

[01:21:13]Ő a legalantosabb Proli ösztönöket szítja fel, miközben a Tiszaszavazók nagy része sem Proli.

[01:21:22]Tehát nekik nyilván nem tetszik ez a a proli tempó.

[01:21:27]Orbán Viktor nagyon helyesen elmondta ezzerszer, hogy a magyar néplélek függetlenség szerető kurucos.

[01:21:30]Mindig ilyen volt.

[01:21:35]Ühüm.

[01:21:36]Évezreden keresztül ilyen volt.

[01:21:36]Hát hogy gondolja Magyar Péter, hogy ő majd egy két hét alatt átnevel bennünket?

[01:21:42]Korábban kell ahhoz felkelni.

[01:21:44]Látca Gergő most még egyelőre nem ismert, és nem is ismert módon, összetételben egy újonnan megalakuló jobboldali pártot.

[01:21:51]Ha igen, de ha nem, akkor is válaszolsz a másik kérdésre.

[01:21:56]Az az összefogás, amit mi mindig kiröhögtünk még kormányról az akkori ellenzék kapcsán, az szükségszerű lehet-e egy polgári egykori polgári gondolkodással felvértezett jobboldali konzervatív párttól a nem tudom én, mi hazánk skálájáig bezárólag összefogásra?

[01:22:17]És látsz ebben egy új jobb oldali pártot is, egy kisebbet.

[01:22:24]Nyilván az a d, amire fel a magyar polgári szövetséget felépítették a Fideszből, az a d mára megszűnt.

[01:22:31]Tehát amikor a miéptől az MDF-en át a keresztény demokratákig mindenki azt mondta, hogy a Fidesszel szövetségben lehet csak legyőzni a postkommunista kommunista erőket.

[01:22:52]Az az akkor egy nagyon fontos dolog volt, mert valóban így volt, de most ez 2026-ban kudarcot vallott.

[01:22:57]Tehát egész biztos, hogy szövetségben lehet legyőzni Magyar Pétert.

[01:23:03]Én ebben biztos vagyok, tehát egyedül senki nem fogja tudni legyőzni, de hogy ez a szövetség hogy fog kinézni kettő vagy négy év múlva, azt nem tudhatjuk.

[01:23:11]Én szerintem mondtam az elején, hogy ezért csinálja nagyon helyesen Orbán Viktor, hogy ő azt mondja, hogy nagyon fontos, amit a Fidesz csinál, nagyon fontos a polgári szalonok újraszervezése, nagyon fontos a radikális nemzeti jobboldal megerősítése.

[01:23:27]Nyilván ő is bízik abban, amiről beszéltünk szintén, hogy azért az elmúlt 16 év teljesítményét, erényeit nehogy már kidobjuk az ablakon, ez legyen valahol alappan jobb oldalom.

[01:23:37]De hogy lesznek olyan hangok, akiket még nem is sejtünk, hogy lesznek, és azok politikailak sikeresek lesznek, az elképzelhető.

[01:23:46]És akkor majd összeáll egy új szövetség és egy új deal, és akkor megesszük vacsorára a tiszásokat, illetve Magyar Pétert, mert a tiszások nagy része újra erre a szövetségre fog szavazni.

[01:23:56]Orbán Viktor a kongresszus záró részében ősszel lehulló falevelekről beszélt, és akkor egy újraéledő összefogásról.

[01:24:10]Ábrahám Robi forróőszről beszél.

[01:24:14]A jobboldali média új erőrekapását szintén egyre többen őszre teszik.

[01:24:17]Mi ez a mágikus ősz, Gergő?

[01:24:21]Hát a lehulló leveleket talán hagyjuk.

[01:24:24]Minden mással egyetértek.

[01:24:24]Még a beszédnél is fontosabb az a dolgozat, amit Orbán Viktor aznap reggel közzétett.

[01:24:29]És annak van egy kulcsmondata, nem biztos, hogy pontosan idézem, de a lényege az, hogy a jobboldal új vezető ereje a szociálisan érzékeny népi irányzatból fog érkezni.

[01:24:43]Én ezt maximálisan osztom.

[01:24:46]És én ebből a mondatból azt veszem ki, hogy Orbán Viktor ennek örülne, és még azt is eltűrné, hogyha most a parlamentben ülő Fidesznek ilyen téren konkurenciát jelentene ez az új népi mozgalom, ami majd felerősödik.

[01:24:59]Ő őszre teszi ennek az időpontját, majd meglátjuk, hogy ősz vagy tavasz lesz-e belőle.

[01:25:06]azért ugye ha tényleg nem durvul el a háborús helyzet, vagy a energiapiaci viszonyok nagyon nem változnak meg például a közelkeleti háborúk hatására, akkor azért most olyan mértékben hím tojásként bánik Brüsszel magyar Péterékkel, hogy végre sikerült ugye legyőzni Orbán Viktort, hogy hogy itt szerintem azért nagyon sokáig még ilyen ilyen ilyen puhapárnák között fogják őt ápolgatni.

[01:25:33]Tehát én inkább tavaszra teszem már azt, amikor így gyülekezni fognak a az igazán fájó intézkedések.

[01:25:41]De hogy lesznek lesz forró ősz vagy tavasz, az biztos.

[01:25:47]Biztos.

[01:25:47]Hát már most látjuk, hogy egyszerűen nincs alkó.

[01:25:49]Tehát van Molnár Tamás mondta, amikor az enkönő csoport legendás alapítója, képzőművész, bátor, antikommunista a dokumentumfilmünkben, amikor arról beszélt, hogy nagy viták voltak az eltartott kisúlyó szabad kezdeményezések hálózatából érkező értelmiségiekkel, meg az MDF-S-ek egy részével, és hogy hát meg is lehetne egyezni tulajdonképpen Kádárékkal, csak ő odavágta nagyjából a cipőjét vagy nem tudom mit az asztalra, és mondta, hogy gyerekek, 100 millió halott van a kommunizmus mögött.

[01:26:24]Kivel akartok ti kiegyezni?

[01:26:26]Hát lassan Magyar Péterrel is így járunk.

[01:26:29]Hát ki nincs velük semmi egyesség.

[01:26:31]Itt csak az ő ellenében a demokrácia, a jogállam, a magyar nemzet legalapvetőbb értékei, múltja, habitusa elleni durva támadás ellen lehet szövetkezni, és ez a szövetség meg fog alakulni.

[01:26:45]nagy és széles és erős lesz, mégha sokkal sokszínűbb is, mint mondjuk a az előző jobboldali szövetség volt.

[01:26:54]Amit most kérdés fölteszek, azt majdnem minden vendégemnek feltettem az elmúlt egy másfél hónapban.

[01:26:58]Ö azon túl, hogy meg kell szervez saját magát a jobb oldal, azon túl az sem mellékes kérdés, hogyha ennek majd valaki lesz az élén.

[01:27:10]Fontos, magyarok vagyunk.

[01:27:10]Egy szimbolikus dolog az, hogy valamilyen karakter van egy egy összeállásnak az élén.

[01:27:16]Annyira fontos, hogy Magyar Péter is a karakterével nyerte meg valószínű magának ezt a többséget.

[01:27:24]Szóval egy nárcisztikus pszichopátiával foglalkozó pszichológus ismerősöm azt mondta, hogy a jövőben ő azt érzi a orvosi tapasztalatai alapján, hogy az igazán antagonisztikus ellentét tudja felvenni a harcot a nárcisztikus személyiség zavarban szenvedővel, azaz nem egy harcos forma az ő felfogása szerint, hanem kifejezetten az ellentétel egy nagyon higgad szakmai adott esetben kevésbé rámenős dumával rendelkező karakter, ami azt jelenti, hogy ha tudunk harcos karaktereket mondani a mostani általunk ismert jobb oldalból, azok ez alapján az elmélet alapján nem biztos, hogy te osztod ezt a pszichológusi véleményt nem rúghatnának labdába.

[01:28:14]Te mit gondolsz, milyen karakter tud labdába rúgni, ha csak egy személyt kéne szembeállítani?

[01:28:18]Mert nagyon érdekes a paletta.

[01:28:19]öyergelytől kezdve sokan, most már Szűcs Gábort is mondják, egészen megdöbbentő a fiatalok közül.

[01:28:27]Vargait át embereket neveznek meg, hogy ki az, aki egy/1-ben föl tudja majd venni a harcot, mert lássuk be, azért a a magyar szavazók valószínű 30-ban is úgy fognak gondolkodni, hogy egy reality showt néznek.

[01:28:41]Fontos azért tisztázni, hogy az Apolóról beszélünk, vagy Magyarország következő miniszterelnökéről.

[01:28:48]Ugye ápolónál tényleg ez egy nagy igazság.

[01:28:51]És azt, amit mondjuk Szűcs Gábor vagy Német Balázs tesz a parlamentben, hogy hogy keményen odaszólnak és utána kiröhögik és tombolnak.

[01:29:00]Már nem csak Magyar Péter látjuk egyre többen ott körülötte.

[01:29:02]Nem bírják elviselni azt, hogy nevetnek rajtuk.

[01:29:07]Szerintem ez nagyon jó, de ez a tényleg ez az ápolói szakkörnek a feladata kicsit.

[01:29:11]Most valószínűleg ez a fő feladata a alkotmány és a demokrácia maradványainak védelmén túl a Fidesz frakciónak.

[01:29:22]De hogy ki lesz az az arc, aki ténylegesen, miután már Magyar Péter nevetséges lesz és érdektelen, aki ténylegesen a jobboldali szövetség új vezetője lett.

[01:29:33]Hát nagyon korai még neveket mondani, de például egy ilyen Szűcs Gábor típusú karaktert el tudok képzelni.

[01:29:39]És egyébként azt is el tudom képzelni, hogyha már a magyar Péterék tényleg nem csak simán bevezetik a bolsevizmust és elzavarják a köztársasági elnököt, hanem ha mégis úgy alakul, hogy ezt nem tudják megtenni, mert azért ez még nincs lejátszva.

[01:29:57]és kiírják a közvetlen elnökválasztást.

[01:30:00]Tehát ha már egy ilyen intézmény lesz Magyarországon, akkor például Orbán Viktort ugye két szerepben tudjuk elképzelni, mert aki őt bukott politikusnak gondolja, szerintem az óriási téved, az nem látta az Európai Patrióták találkozóján és a FP születésnapján kapott tapsvihart és népszerűséget.

[01:30:19]Tehát Orbán Viktor bukására szó sincs, hogy vagy az európai szintéren fog még nagyot virítani, vagy ő lesz a köztársasági elnök, akár most, akár egy körrel később.

[01:30:28]És nyilvánvaló szerintem, de hát ez tényleg csak ilyen okoskodás, mert hétről hétre változik az egész, de valószínűleg egy egy fiatal karakter tudja majd a miniszterelnöki széket elvenni Magyar Pétertől, és a jobb oldal újra győzelemre vinni.

[01:30:46]Van egy városi legenda.

[01:30:49]Én ma ennek még nem sok jelentőséget tulajdonítok, de ide hozom neked, hogy mondd el a véleményedet.

[01:30:57]Állítólag készül készülődik majd valamifajta belső puccs Magyar Péter ellen.

[01:31:02]Hallottál te erről?

[01:31:02]Ha igen, mit gondolsz róla?

[01:31:05]Hát erről beszéltem.

[01:31:05]A bizonyos D209-es névre keresztelt forrásom is ezt mondja.

[01:31:11]Ő a gyakorlatban ennek a kimenetelét is úgy érzi, tehát mert ő én úgy értettem a az ottani történetmesélésedet, hogy hogy ilyen hangulatok és erővonalak vannak, de hogy ez akár egy pucsban szerintem a kimenetelt ők sem tudják.

[01:31:25]Azért neveztem inkább passzív ellenállást, mert ugye itt kétféle kétféle nézet viaskodik a Tiszapárton belül.

[01:31:32]Az egyik az, hogy gyerekek hatalmasat győztünk, ha jól csináljuk, egy csomó ideig a kormányon maradhatunk, akár ciklusokon át.

[01:31:40]Gondolja az egyik rész.

[01:31:40]A másik meg az, hogy az ugye Magyar Péter illetve a tényleg vért ivott Tar Zoltán és Ruf Bálint, remélem mind a hárman börtönbe fognak ezért kerülni, hogy hogy bosszút kell állni, és sokkal fontosabb a bosszú szerintük, mint a kormányzás.

[01:32:00]És szerintem ezért még a politikai karrierjüket is készek feláldozni.

[01:32:05]Bár nyilván belülről úgy gondolják, hogy ez nem lesz szükséges, de őt a bosszú vezérli, őket a bosszú.

[01:32:11]És valóban, akik esetleg, ha nem is pucsra, de de valahogy zablát akarnak rakni Magyar Péterre meg Szájkosarat, és és olyan embereket helyezni, és semmennyire nem akarom dicsérni Orbán Anitát, mert minden rosszat képvisel, hogyne.

[01:32:27]Ö amit mi valaha gondoltunk arról, hogy hogyan lehet elárulni egy országot alattomos és súnyi módon, de Orbán Anita például ilyen ember, aki okosan építi a saját csapatát, és például őt biztosan nagyon zavarja, hogy hát most én itt kormányozhatnék, lehet két cikluson át, és akkor jön Magyar Péter és az egészet szétveri.

[01:32:45]Tehát ez a belső konfliktus tuti, hogy robbanni fog pucs formájában, vagy valami.

[01:32:50]Ez ugyanaz a konfliktus, ami az egész Gyurcsány kormányzást végigkísérte.

[01:32:54]Csak hát Gyurcsány egy moderált, kulturált úriember volt Magyar Péterhez képest, még 2006 őszét is beszámítva, így kisebb indulatokat is váltott ki, de akkor is az volt, hogy hát emberek, ez az őrült böszme tönkreteszi a szocialista hálózatot.

[01:33:12]Hát bocsánat, a szocialisták zseniálisen átmentették magukat a saját szempontjukból a rendszerváltáskor és jött Gyurcsány, és kinyírta az egészet 20 évvel később.

[01:33:22]Na bocsánat.

[01:33:22]Te, aki végigcsináltad a Gyurcsenyeleni harcot is az élvonalban, te minek tulajdonítod azt, hogy a szemkilövetőt utólagos félve mondom ki a szót nosztalgiából, mert mert ez mindegy, csak nem az, de hogy ért értse mindenki, mitől mitől van az, hogy rengetegen vagyunk így a jobb oldalon, akik azt mondjuk, hogy alulmúlja Gyurcsányt is Magyar Péter.

[01:33:44]Miért van ez?

[01:33:47]Hát Gyurcsány meg lehetett hackelni úgymond.

[01:33:49]Tehát igaz, hogy ott volt mellette az SZDS, de hát például ő a köztársasági elnökválasztásnál sem kedvére alakult a a dolog.

[01:33:56]Ö egy csomó olyan dolgot lehet felsorolni a kormányzás alól, amikor végül is felülírták az ő akaratát.

[01:34:03]Hát a az utolsó két évében már gyakorlatilag egyszerre kellett az MDF-nek és az SZDS-nek naponta udvarolnia.

[01:34:09]Tehát Gyurics nem volt tejhathalmú.

[01:34:14]Ühüm.

[01:34:15]arrogáns volt, őrült volt.

[01:34:15]Tényleg komolyan gondoltam, hogy nyilván a családon belüli nagyon aljas ócska tanácsadói, tehát itt az apró családról beszélek, nagy gyakorlattal rendelkező tanácsadói részéről, hogy a magyarságot meg lehet félemlíteni, el lehet verni és akkor majd kúsba maradnak.

[01:34:33]Erről szólt 2006 őssze.

[01:34:35]Nem lehetett, vigyőztünk, Gyurcsány pedig vesztett.

[01:34:38]De de azért nála még nevetséges ezt mondjuk voltak gátak valamennyi kevés, de soha nem lehet neki megbocsátani a külhoni magyarok elleni uszítást.

[01:34:49]Soha, soha.

[01:34:49]és azt, hogy ezt büntetlenül megúszta, az, hogy olyan rablásokat úszott meg, ami tényleg semmi másról nem szólt, mint közpénz 10 milliárdoknak a a magánosításáról, olyan módszerekkel, amiket nincs olyan Fidesz közeli oligarcha, amit aki megengedte volna magának az elmúlt 16 évben azt, amit Gyurcsány megengedtek.

[01:35:13]Hát ők ők gyakorlatilag a a 60-as-70-es évek gyakorlatához tértek vissza a napi működésben, hogy kiadok utasításba tiedetta oda bejössz, mindent elcsakliztak és utána kifektették az országot.

[01:35:24]Tehát lehet színi az Orbán kormány személyzeti politikáját és azt, hogy milyen stílusú emberekért üzleteltek, de Orbán Viktor azért egy sikeres és működő országot adott át.

[01:35:40]Most Gyurcsány Ferenc egy tönkretett, kivéreztett államcsőt helyzetében lévő ország.

[01:35:46]Sőt, az első Orbán kormány is egy padlást tele hagyott ott megyesi Péternek.

[01:35:51]Nem lett volna kétszer 100 napos programja.

[01:35:56]Emlékszik?

[01:35:56]Így van.

[01:35:59]Következik a személyeskedő rovat a Hotel Lentuliban út Gergellyel.

[01:36:05]Tudod a szabályokat, kedves Gergő?

[01:36:07]Tudom, de nem szeretem.

[01:36:09]Hát ez nem ez a tárgy körül.

[01:36:11]Mindig Békés Marcit jutat eszembe.

[01:36:13]Marci volt az, aki nagyon várja mindig úgy otthon nézőként a személyeskedő rovatot.

[01:36:19]Ellenben gyomoridege van úgy is, hogy otthon nézi.

[01:36:23]Úgyhogy ez ezért van kitalálva.

[01:36:25]Kedves húz passzolni azért remélem lehet.

[01:36:27]Hát nem szoknak.

[01:36:27]Tehát hogyha nem akarsz szégyen maradni, lássuk a medvét, akkor nem fogsz passzolni.

[01:36:33]Nagy Imre hazaáruló, amin a mártíromsága sem változtatott sokat.

[01:36:44]Kádár János, gyilkos gazember.

[01:36:48]Antal József, egy gyenge kezű, miniszterelnöknek nem alkalmas, nagy tekintélyű konzervatív ember.

[01:36:58]És And Józsefnek volt egy 56-os pályafutása, és ahol viszont bátor volt és elismerésre méltó.

[01:37:07]Tordyán József egy jó pofa figura.

[01:37:10]Majdhogy nem azt mondom, hogy hiányzik egy tordán a közéletből, de azért valljuk be, hogy sok marhaságot is beszéltünk.

[01:37:17]Orbán Viktor.

[01:37:19]Orbán Viktor valódi államfér történelmi személyiség, nagyharcos és stratéga és rossz emberismerő.

[01:37:31]Gyurcsány Ferenc gazember, hazaáruló és tényleg a 2004.

[01:37:38]december 5-öt soha de soha nem szabad neki elfelejteni.

[01:37:42]Bajnai Gordon filléres ügynök.

[01:37:45]Olyan szempontan filléres, hogy jól megszedte magát.

[01:37:47]És egyébként tolva is, hiszen emlékezzünk, hogy mit csinálta Hajdó Bét és nagyon sok vállalat munkatársaival, beszállítóival.

[01:37:58]Tögyesi Péter.

[01:38:02]Érdekes személyiség, ritkán van igaza.

[01:38:06]Pokorni Zoltán.

[01:38:09]Azt, amit a 12.

[01:38:09]kerület zöld területeivel művelt, nem tudom neki megbocsátani.

[01:38:15]Áder János, kedves alak, nem volt alkalmas köztársasági elnöknek, de minden tette és cselekedete következetes volt.

[01:38:27]Dávidi Bolya.

[01:38:31]Egy becsvágyó fúria, aki nagy lehetőséget kapott az élettől és eljátszottam.

[01:38:38]Lendva Ildikó, Czenzor.

[01:38:43]Szíto Péter, a Fidesz egyik legkeményebb, legjobb arca volt, és remélem, hogy jó egészségben visszatér még erre a posztjára.

[01:38:55]Voltak dolgok, amikor egy kis kontrollt, ha megengedett volna maga körül, az sokat segített volna.

[01:39:02]Torockai László gyenge fazon, jó szövegei vannak, jó életműve, de nem alkalmas pártvezetőnek.

[01:39:13]Vona Gábor.

[01:39:17]Bolond.

[01:39:17]Vannak olyan emberek, akik jól beszélnek, jól építkeznek, de zagyaság van a fejükben.

[01:39:24]Vona Gábornak zagyvaság van a fejében.

[01:39:27]Hadházi Ákos, börtönbe való futóbolond.

[01:39:33]Dobrev Klára.

[01:39:36]Ő maga is egy végtelenül aljas gyűlölködő Magyarország ellen és a magyarság ellen nagyon sok bűnt elkövető figura.

[01:39:47]És az a tőke, amire ő épített, az édesanya és a nagyapjának tulajdonképpen az életműve az gyalázat.

[01:39:58]Az minden, ami ami a történelemkönyvek legsötétebb oldalára való.

[01:40:03]Dúródóra.

[01:40:07]Benne több tehetség van, mint Torockaiban.

[01:40:10]Volt időszak, amikor sokkal többet néztünk ki belőle.

[01:40:13]Lehet kicsit ő is elfáradt azért az elmúlt 20 évben.

[01:40:18]Navracsis Tibor, ő az a kategória, ami Stunfi István.

[01:40:24]remek gondolkodó, rossz politikus és rossz emberismerő, mert mindig olyan figurákat futtatott, akik aztán kudarcot vallottak a nemzeti oldalon.

[01:40:39]Orbán Anita, előbb elmondtam róla a véleményemet.

[01:40:45]Minden rossz benne van, amit egy technokrata kormányzásban látunk.

[01:40:51]Köze nincsen a nemzeti gondolkodáshoz.

[01:40:53]mindent kiszolgál.

[01:40:53]Ne felejtsük el, hogy hiába történt kormányváltás, ő a titkoszolgálati botrányban maximálisan odakozmált.

[01:41:02]Tehát titkoszolgálatokkal, külföldi titkosszolgálatokkal együttműködve mesterkedtek azon, hogy megbuktassák a demokratikusan megválasztott Orbán kormányt.

[01:41:11]Azért ez elég nagy bűn.

[01:41:14]Kapitány István, Magyarország ellensége, és ide rozsdás bökölt, hogy a ciklus végére a a magyar kormánynak a legnagyobb kincse, a MOL részvénypakettje nem lesz már Magyarországon.

[01:41:32]Novák Katalin, ha Balok Zoltán nem rontja meg, akkor nagyon sokra vihette volna.

[01:41:41]Varga Judit, egy tehetséges, szimpatikus, jobb sorsra érdemes ember, aki nyilván sem Magyar Pétert nem érdemelte meg, sem azt, ami vele történt.

[01:41:52]Ennek ellenére nem vagyok benne biztos, hogy ő hogy ő vissza tud térni még a politikában, és hogy visszaakar, azt meg nem tudhatjuk.

[01:42:00]Tarlós István.

[01:42:03]Hát Tarlós Istvánt nagyon szeretem.

[01:42:05]Tehát ő számomra az a tekintét parancsoló, öntudatos, önérzetes, következetes ember, akinek az egész életműve koherens.

[01:42:14]Volt, hogy vitatkoztam vele, annál jobban kedvelt ő is engem, és tiszteltem őt, amikor elmondta a kritikáját.

[01:42:22]Én szerintem egy kicsit zöldebb Budapestet is csinálhatott volna, de minden más tekintetben visszasírjuk már most visszasírjuk, és szerintem a baloldali többség is visszasírja őt Karácsony Gergely látva.

[01:42:39]Hát aki viszont a méhlegelőkkel egy picit zöldebb Budapestet csinált, Karácsony Gergely.

[01:42:43]Igen, ezért mindjárt vissza is von vissza is vonom a vissza is vonom a tézisemet, mert nem erre gondoltam.

[01:42:49]Apróságokra, tényleg csak apróságokra a mit tudom én, miért nem Tarlós István csinálta meg a bajcsosz kiúti villa most például és így tovább.

[01:42:58]Na de Karácsony Gergely a következő név.

[01:43:01]De Karácsony Gergelynek volt már rá másfél ciklusa, és még nem csinálta meg.

[01:43:04]Maradjunk abban.

[01:43:05]Kövér László.

[01:43:08]Kővér Lászlóban van mindaz a tisztaság, ami a nemzeti jobboldal politikáját megtestesíti.

[01:43:14]Ö mindentől tartózkodott, ami esetleg rossz hírét kelthette volna.

[01:43:17]Sem gazdasági ügyletekben, sem hatalmaskodásban nem volt érintett soha.

[01:43:25]És ő azt az eszmét, amit annak idején 1987-8-ban kitaláltak, azt aiban mindvégig következetesen képviselte.

[01:43:32]Nélküle nem lenne a Fidesz olyan amilyen.

[01:43:36]Lázár János.

[01:43:39]Nagyon érdekes személyiség, rengeteg bűne van, és legalább annyi erénye.

[01:43:45]Márkizai Péter, hát ha tényleg újra nyitnák a lipótot, tényleg nagyon-nagyon sok szemétséget mondott már Kizaj Péter, gyilkos, gyűlölködő aljasságot a jobboldali szereplőkről, de ő mégsem börtönt érdemelne, hanem azt a kényelmes elhelyezést ott a hűvösi úton.

[01:44:06]Rogán Antal.

[01:44:08]Rogán Antal.

[01:44:08]Hát az egyik legokosabb ember a Fidesz környékén és a az elmúlt évtizedekben.

[01:44:15]Én Rogán Antalt a pályafutásának a legelejétől, majdnem a legelejétől fogva ismerem.

[01:44:20]És nagyon is jellemző rá, hogy amikor még divat volt a 2000-es évek közepén minden parlamenti képviselőnek nyaralni menni, akkor csak néhányan voltak, akik éltek a lehetőséggel, hogy hát gyerekek, mindenki elment, ha most mondunk valamit, azt azt a az egész ország hallani fogja.

[01:44:38]Ki volt ez a két ember?

[01:44:41]Illetve hárman voltak pontosabban.

[01:44:41]Rogán Anta, Szijártó Péter és Répási Róbert.

[01:44:44]Ő élt a lehetőséggel, és így népszerűségre szedtettek szert, amiből mindig építkeztek.

[01:44:52]Biztosan elmondható, hogy Rogán nem könnyű ember.

[01:44:55]biztos tett olyan döntéseket, lépéseket, amik kifogásolhatóak és sokaknak okozott fájdalmat, de azért ezt a vibráló észjárást, tehát ő ő egy egy tipikus hadvezér.

[01:45:12]Ha a római birodalomban rábízták volna Róma védelmét, akkor a barbárok nem foglalják el.

[01:45:18]És bocsánat még hadd tegyem hozzá, hogy talán ez is volt a probléma, hogy ugye Róma védelmét most 2026-ban Budapesten nem Rogán Antarra bízták.

[01:45:30]Siffer András, végtelenül elfogult vagyok, mert amit mondott a pesti srácokról most a napokban, az nagyon szívmelengető, és hiába röhögnek a lefizetett baloldali újságírók és ügynökök, hiszen Siifer András egész életében következetes volt önmagához, szerintem nincs mindenben igaza.

[01:45:52]Ő eleve ugye a baloldali ifjúság köreiből jött ki akkor, amikor senki nem volt hivatalosan baloldali a 90-es években.

[01:46:01]Már ez is talán a szociesznak volt ő ugye a a vezéralakja.

[01:46:07]Már ez is, hogy mondjam, az ő dicséretére válik.

[01:46:08]És neki vannak ilyen ilyen klasszikus marxista tézisei, amik amik egy döglött lovak, tehát le kéne róla szállni.

[01:46:18]Például most is azt állítja, hogy Magyarország egy összeszerelő üzem.

[01:46:23]lett Orbán kormányzása alatt.

[01:46:23]Marhaság az összeszerelőüzem nem úgy néz ki, hogy 600 milliárd Ftba kerül és öt évig építik, mint mondjuk, mint mondjuk egy BMW gyárat.

[01:46:32]Tehát ebben téved, de majdnem mindig jók a meglátásai és ezért egy tiszteletre méltó érdekes színfoltja a politikának, és nagyon remélem, hogy vissza fog térni formálisan és bele.

[01:46:44]Smit Mária, hát hol van, hol van Smit Mária?

[01:46:51]Smit Mária történész professzorként korszakalkotó dolgokat csinált.

[01:46:58]Tehát a például a pesti srácok becsületét, mármint a névadónk, az igazi valódi pesti srácok becsületét, az ő 2016-os emlékéve tudatosította és adta vissza, és ő volt az, aki hát megette vacsorára az ilyen karsai féle aljas marxista történészeket, akik gyakorlatilag például 56 szellemérből megpróbáltak.

[01:47:21]Ungvár Krisztián.

[01:47:22]Hát gyakorlatilag nem tudom, így így megsemmisítette őket.

[01:47:29]Zseniális ember a Smit Mária.

[01:47:29]De hol van?

[01:47:32]Hát most lépjen elő és dolgozzon tovább.

[01:47:37]Liszkai Gábor.

[01:47:40]Egy barátomnak is tekintem.

[01:47:40]nagyon jó főnök volt világ életében.

[01:47:44]Ugye ennél a magyar nemzetnél, Hírtvénél, Napi Magyarországnál 11 évet dolgoztam vele.

[01:47:52]Ő volt az, aki mindig adott egy utolsó esélyt, amikor valami borzalmasan galád dolgot csináltunk 20 éves újságíróként, például nem tudom, megbilincselve leszedtek a rendőrök a vonatról, és utána mégis maradhattam a Hírtvében, tehát hogy egy ilyet is meséljek.

[01:48:13]És Liszkai az a következetes szigorú főnök, aki azért mindig emberséges volt.

[01:48:18]És ne felejtsük el, hogy az a korszak, amikor ténylegesen egyedül rajta múlott a Magyar Nemzet és a Hírtv irányítása, illetve hát ő volt a főnök, azért az egy nagyon sikeres korszak volt.

[01:48:30]Tehát nagyon kis erőforrásból óriási közönséget ért el.

[01:48:33]Hát a Hírtvnek volt, hogy 1 milliós nézettsége volt fillérekből.

[01:48:38]Tehát nem tudom kiem emlékszel rá, hogy egy garázsban működött a hírtv egy kis túzással?

[01:48:44]Igen.

[01:48:44]Majd aztán ott lehettem az alapító szerkesztőségben, amikor a lánchíd rádió is szintén diszkai alatt indult el.

[01:48:49]És azért gondolom lesznek még ilyen nevek, de azért a Gnap az egy igenis egy nagy teljesítmény.

[01:48:55]Tehát az, hogy hogy a régi szövetségeset kirántja sértettségből, Simics Lajosról beszélek, a talajt a talpad alól és az egész jobboldali nemzeti média alól, és ebben a helyzetben sikerül fegyelmezetten viselkedni és újraépíteni, és a becsületes döntést meghozni úgy, hogy hiába dumálnak, te tudod a legjobban, Krisztián, senki nem tudta, hogy tudhatta, hogy mi lesz vele 2015 március ában lesz-e valahol állása?

[01:49:27]Lesz miből megélnie?

[01:49:27]Akik ott kiléptek bátran, nem tudták és mégis végigcsinálták.

[01:49:31]Ez na ez egy igazi magyaros húzás volt.

[01:49:38]Széles Gábor.

[01:49:40]Hát nagy vitáim voltak vele, mert ugye Széles Gábornak volt egy korszaka, amikor mindannyiunkat kirúgott a magyar hídlaptól.

[01:49:49]Stefkát, Szentesi Zöldét, engem, Szarvas Szilvesztert, Szenvedé Zolét, mindenki repült, mert úgy kelt fel.

[01:49:56]De azért az érdemeit méltassuk Széles Gábornak.

[01:49:58]Széles Gábor nélkül nem lett volna első békemenet, és Széles Gábor nélkül nem szólt volna akkorát a 2010-es győzelem, hiszen nem kis anyagi áldozatvállalással egy vagánolól működő alternatív médiacsoportot épített fel ugye az Echó TV és a magyar hídlap megerősítésével.

[01:50:20]Csermely Péter.

[01:50:22]Cseremmely Péterről ugye mindenki elmondja, hogy rendkívül jó szakember.

[01:50:26]Ez igaz, abszolút igaz.

[01:50:28]Néha kicsit kemény és karcos, de a Mediaworksben barátsággal váltunk el egymástól azzal, hogy ez a vállás, ez nem is olyan örökös.

[01:50:40]Hiszen hiszen a, mint látható is, a Pesti srácok, kollégák a Hírtvében, Magyar Nemzetben, Híre FM-ben továbbra is szerepelnek.

[01:50:48]Én is megyek, ha jól tudom.

[01:50:50]sajtóklubba is.

[01:50:50]Úgyhogy ő egy meghatározó szakembere a jobboldali sajtónak, akivel szintén 30 éves ismertségben vagyunk.

[01:51:01]Simicska Lajos.

[01:51:04]Kár érte.

[01:51:04]Tehát szerintem most jó lett volna, ha van Simicska, de ilyet nem lehet csinálni.

[01:51:10]Tehát egyszerűen gyakorlatilag bement a Fidesz Lendvaj utcai székházába, és felrobbantott egy pokolgépet.

[01:51:19]Ez nem fér bele, még akkor is, hogyha a vitáinak egy része így utólag szemlélve elképzelhető, hogy jogos volt.

[01:51:25]Lovas István, hatalmas ikon.

[01:51:29]Az emlékét őrizzük meg.

[01:51:32]Én ezt évről évre megteszem egyébként.

[01:51:35]Személyesen is nagyon kedveltük egymást.

[01:51:38]Volt egy csomó húzása, amivel nem értettem egyet.

[01:51:40]Nagyokat vitatkoztunk, de kitörölhetetlen ikonja a jobboldali gondolkodásnak.

[01:51:47]Bencsik András.

[01:51:50]baráti viszonyban vagyunk, rengeteget le az asztalra, nélküle nem lett volna első békemenet.

[01:51:58]Hossz lehetne sorolni az érdemeit.

[01:51:58]Neki is voltak erősebb és gyengébb teljesítményei is az életben, de hát az, hogy valaki, ő ugye a legnagyobb túlélő, tehát ő a rendszerváltás óta folyamatosan talpon van, és lehet őt azzal bírálni, hogy egyébként mint ahogy nagyon sokan a 80-as évek puhuló hangulatában elmentek újságírónak, de de azért mindig is következetesen a nemzeti oldal újságírója volt a rendszerváltástól, és azért Ez egy óriási érték.

[01:52:32]Szentesi Zöldi László.

[01:52:35]Úgy nézett ki a szobánk a magyar hírlatnál, egy pici szűk szoba volt, szentesi Hú Bajer.

[01:52:39]És ha bárkinek ki kellett menni a WC-re, akkor mindenkinek fel kellett állnia, hogy elférjünk.

[01:52:47]Rommá röhögtük egymást.

[01:52:47]Egy egy igazi karakter Laci.

[01:52:49]Bajer Zsolt, Bajer Zsoltról is természetesen rengeteg jót tudok mondani, hogy ebből mit emelnék ki, hogy ő azért akkor is szívós és és következetes és szókimondó, amikor azért ez ennek van tétje, tehát ő ellenzékben is ilyen volt, most is az egy gyakorlatilag egy egy legyűrhetetlen figurám.

[01:53:20]És azért Bajer Zsolt elsősorban író, novellista, másodsorban újságíró, de ez meglátszik a cikkein.

[01:53:30]Tehát én láttam őt írni, hogy milyen gyorsan azok a remek szövegek kijönnek a keze közül.

[01:53:37]Irigyeltem.

[01:53:37]Tehát azért ehhez kell az a két millió kötetes könyvtár, aminek itt van bent a fejében.

[01:53:45]És én még azért sem haragszom, hogy néha durván fogalmaz, mert ő ilyen.

[01:53:49]Hát miért ne fogalmazna durván?

[01:53:54]Csintalan Sándor.

[01:53:58]Figyelem, hogy mostanában egyébként ő is megvédte a pesti srácokat és mindent kirúgott jobboldali újságírót, ha jól láttam, a Mandinerét is, hogy hogy azért ennyire marhaságokat nem lehet mondani.

[01:54:10]Tehát ő most az utóbbi egy évben azon az alapon, hogy putyinizmus van Magyarországon és vele szemben, egyrészt azért az MS MSZP volt alelnökétől az egy kicsit furcsán hangzik.

[01:54:22]Tehát azért ők voltak azok, akik ténylegesen egy tából cseresznyéztek Putyinnal, ha csak arra gondolok, hogy Gyurcsányek hogyan találkoztak ugye vele a szőnyegen térdepel vagy törökülésben.

[01:54:36]De ennek ellenére bírom őt, mert mert azért a Csintalan egy őszinte figura, és rólunk meg nem tudom miért, de mindig ilyen atyaian beszél, úgyhogy én nem tudok rá haragudni.

[01:54:48]Ugyanezt tudom mondani egyébként szó szerint, mint te.

[01:54:49]Hont András.

[01:54:56]Nagyon vicces, amiket írogat Magyar Péterről, de nem szeretem, mert sajnos nem tudom elfelejteni a hírszerzőn és a HVG-n írt gyűlölködő cikkeit, amiben mindent utáltam-e nemzeti.

[01:55:09]Konok Péter, egy jó indulatú, őrült kommunista ebből a még ebből a trockista fajtából.

[01:55:20]Stefka István.

[01:55:22]Ez egy külön műsort kérek.

[01:55:22]Tehát azért ugye szegény Pistát, mivel ő volt a balliberális oldal fő közellensége a médiában a 90-es években, ezért a veterán ballsik ezt úgy elraktározták az agyukban, és első helyen a Stefkát gyűlölik, talán még jobban, mint Bajert.

[01:55:42]És ezért mindenfélét ráakasztanak.

[01:55:44]Például munkásör volt.

[01:55:44]Nem volt munkásörő.

[01:55:46]Tehát tényleg, ha a komcsik ennyire gyűrülik a stevkát, már rég elővették a papírokat, hogy te hogy lett volna munkásér.

[01:55:52]A Pista egy mélyen nemzeti jobboldali, sajnos a események hatására kommunizmusban diszidált gyáriparos családból származik.

[01:56:06]következetesen konzervatív értékrendet képviselt, és ő akkor tudott, hogy nagyon hosszan lehet ról beszélni, nagyon érdekes folyamata a történelemnek, amikor Kádár a 70-es évek végén tette egy pici engedé engedményt, és a népi értelmiség embereit beengedte például rádióba, tévébe nem annyira, de rádióba.

[01:56:22]És Szent Mihályi Szabó Péter közé tartozott.

[01:56:25]Őt remélem senki nem akarja baloldalinak nevezni.

[01:56:28]Remek első osztályú jobboldali író.

[01:56:30]És ő Stefkát behívta magával.

[01:56:33]Ő így került a magyar rádióba.

[01:56:35]Nagy politikát sosem csinálhatott.

[01:56:37]Viszont igazi életművészként a Kossut Rádió napközben című műsorában nagyon remek riportokat készített, például egész kritikus TSZ elnököket, visszaéléseket, lelepő riportokat végig és utána tudod mit kell csinálnia?

[01:56:53]mesterákosikkal és a többi langymeleg bolsival ott maradni és élvezni a tündöklő sikert a 90-es években.

[01:57:02]Ehhez képest ő beleállt a médiaháborúba a világnézeti alapon.

[01:57:07]Híradóhét főszerkesztője volt és ő ezt a kiállását mind végig megtartotta.

[01:57:13]Úgyhogy nekem barátom és nagy tisztelettel vagyok iránta.

[01:57:17]Szarvas szilveszter.

[01:57:19]Nagyon jó újságíró volt a szilveszter oknyomozó újságíróm.

[01:57:21]És remélem, hogy ebben a szerepben látom még őt.

[01:57:24]A pesti srácok egyik alapembere vele kezdtük szenvedni Zoli mellett többek között.

[01:57:31]Lánci Tamás.

[01:57:34]Érdekes figura, okos de azért emberileg néha furcsán viselkedett a így a közösségen belül.

[01:57:45]Talán ilyen volt kicsit ez a nagyműve és a szuverenitásvédelmi hivatal.

[01:57:48]Remek jó, zseniális munkákat végzett.

[01:57:50]De amikor követelte magának, és ez nagyon fontos a mai kormányzás megítése szempontjából, hatósági jogköröket követelt magának, én akkor írtam egy cikket, hogy szerintem ezt nem kéne.

[01:58:02]Tehát a ami az ügyészségé meg a rendőrségé, az legyen az ügyészség meg a rendőrség dolga.

[01:58:06]A hivatal meg tárja fel, hogy mi történt.

[01:58:09]És akkor nem kapta meg ezeket a jogokat a parlamenttől, akkor például elég hülyén viselkedett.

[01:58:16]Most az új parlament az gyakorlatilag nem ilyeneket, hanem az államédelmi hatósághoz hasonló jóköröket akar adni az új szuverenitás szuverenitásmi hivatalnak, amit ugye mint vagyonvédelmi és visszaszerzés hívnak.

[01:58:29]Igen.

[01:58:31]Bolgár György alávalóg az ember és abból a sumák formából, aki évtizedeket át méelyezte a hallgatóságát, és tényleg ilyen ilyen fonák módon becsúszva hirdette a legmasszívabb bolsevik ideológiát.

[01:58:49]Új Péter.

[01:58:52]Új Péter annak idején a Népszabadságban és természetesen az indexen egy nagyon eredeti a médiába új hangot hozó újságíró volt, ugyanis elfogadta az ördögnek a karnyújtását, és nem először, tehát a Soros György csak a sokadik ördög.

[01:59:14]már amikor az internetót szétverték és az indexet megcsinálták, akkor is enyves lett a keze.

[01:59:19]És aztán amikor a nemzetközi globál tőke bevásárolta magát a magyar médiába, akkor az elsők között lábújra állva nyújtózkodva jelentkezett, hogy ő kész.

[01:59:31]Tehát ő számomra első helyen egy prostituált, de nem felejtem el, hogy valamikor egy eredeti újságíró volt.

[01:59:39]Dul Szabolcs, ugyanez gyengébb kiadásban.

[01:59:45]Megadja Gábor, nagy koponya, Ambrózi Áron.

[01:59:52]Hát akkor megint egy külön műsort kérek.

[01:59:54]Szóval Ambrózival ő a pesti srácok megint másik alapítótagja.

[01:59:57]Ugye öten-an voltunk abban a garzon lakásban eredetileg, és semmi köze nincs egyébként a médiához.

[02:00:06]Ez gondolom azóta is lejön.

[02:00:09]Talán most már elévült, úgyhogy elmondhatom, hogy vannak ezek az amerikai filmek, amikor egy nagy küldetést végre kell hajtani, és akkor ezeket a régi harcostársakat össze kell gyűjteni, és akkor ez sértett, ez alkoholista, ez idióta, de azért összejön a nagy csapat és az összes vi viet viatkongot kilövik az erdőben.

[02:00:26]Ugye ez a felállás.

[02:00:28]Na, Ambrózi is így került hozzánk.

[02:00:32]üldögéltünk, hogy kiből lehetne csapatot csinálni, és így mondja Bundi.

[02:00:39]És nem nem tudom, hogy hogy élt túl az egyetemen, úgyhogy csak simán bundinak nevezem kedves barátunk, az a szintén az egyetemről, hogy az Ambrózira nem emlékszem, hanem Ambrózira hát amikor nagy környezetvédő tüntetők voltunk, akkor ő tudta legjobban a transzparenseket festeni, például, hogy nem csók, puszíuk azt a buksi fejed, mondd meg otthon Gyula, hogy nem kell vízlépcső.

[02:01:04]Ez a nővérke csapattagok által kilopott és összevart négy lepedőre tökéletes gyönyörűséggel az ambrózi rá tudta festeni az Attila út burkolatán éjszaka.

[02:01:14]És mondom, mit csinál most?

[02:01:17]Hát azért tudomásom szerint kamutanulmányokat ír nagy vállalatoknak, amiket elhelyeznek a könyvelésükben nagy értéken.

[02:01:25]Hát mondom, akkor akkor tud írni, hát keressük meg.

[02:01:28]Na és így került Ambrózi a csapatba.

[02:01:32]Nagyon eredeti arc.

[02:01:32]És nem véletlen, hogy a kis külön projektjüket is nagyon kedvelik az emberek az elszabadult hajóágyút.

[02:01:39]De azért ő itt van a pesti srácoknál továbbra is.

[02:01:43]Véselyi Kovács László.

[02:01:46]Ugyanez a figura, abszolút önjáró, nagyon jó gondolatai vannak, még jobb cikkei vannak, de és itt visszajön Csermely Péter is, talán ő volt legutóbb, aki megpróbált elérni, hogy Cserme, tehát hogy Csermely Péter, hogy a Vésseelyi Kovács Laci feladatokat hajtson végre.

[02:02:07]Ilyen nincs.

[02:02:10]Laci azt csinálja, amit ő jónak lát.

[02:02:12]Varga Ádám.

[02:02:16]nagy tehetség.

[02:02:16]Ő neki ugye nagyon komoly története van.

[02:02:19]Ő maga is elmesélte ezt egyszer, hogy amikor a Pesti TV indult és ugyanúgy ültünk, hogy milyen eredeti arcokat lehetne behozni, és a Jess Jess mondta, hogy hát ő látott egy londoni blogot, van egy figura, aki árul valamit a telefonboltokban a a feketéknek, és nagyon gyűlöli a migránsokat, mert mindig kirabolják a telefonboltot.

[02:02:44]Nézzel meg, milyen elképesztő jó vlogjai vannak.

[02:02:47]Megnéztem.

[02:02:47]Hát könnyesre röhögtük magunkat.

[02:02:49]És akkor egyértelmű volt, hogy Ádámot valahogy abból a londoni boltból haza kell csalni.

[02:02:53]És mondta, hogy elnézést, hova haza?

[02:02:56]Én Kerpettaljáról jöttem, én sosem értem Budapesten.

[02:03:00]Maj most fogok jött, és tényleg nagyon nagy sikereket aratott.

[02:03:06]Egy egy kicsit nehéz ember azért ő is.

[02:03:11]Vince Emillia, hát ő volt ennek a mond justice Emiliával.

[02:03:17]A pesti srácokos építkezésnek az első ilyen nagy szabású videós arca.

[02:03:24]A YouTube-on rengetegen nézték, ahogy a ártatlan mosolyával a legkeményebb politikai üzeneteket ösztönös jókedvvel Vései Laci szerkesztésében megfogalmazza.

[02:03:36]Úgyhogy nagyon remélem, hogy ő is helyet talál magának a sajtóban.

[02:03:38]Békés Márton talán az a gondolkodó, akit a legjobban tisztelek a a legújabb alkotó generációból, mert a népi a a magyar népi út felépítésének egy olyan érvényes a 21.

[02:04:01]századra aktualizált eszmélyét tette az asztalunkra, amit nem azért, mert most a Fidesz megbukott átmenetileg, ezt nem lehet kidobni az ablakon.

[02:04:12]Tehát Békés Marcit olvasni kell, forgatni kell, és a legkevesebb, hogy a Békésmarci Facebook oldalára fel kell iratkozni.

[02:04:19]Gépfodor Gábor, hát sajnálom, hogy nem vitte többre.

[02:04:27]Tudom, hogy ez neki fáj, de hát ugye ő volt a századvégnek a a gyakorlatilag az első embere, volt a jobboldali politológiának, politikának megújítója, csak valahol nyilván ő is nagyon nehéz ember, és valahol mindig valakivel összeveszett.

[02:04:46]Jeszenski Zsolt.

[02:04:49]Amit a Jeszenski a pesti tévében csinált, az korszakalkotó volt.

[02:04:54]Mostanában talán kicsit sokat beszél a saját egészségéről, de ezért a munkássága iránti, és lehet, hogy nekem meg többet kéne gondolkodnom a saját egészségemen, de azért neki ezt a ezt a nagy menetelését ezt nem lehet elfelejteni, és remélem, hogy ő is megtalálja a hangját ebben az új világban.

[02:05:15]Kacsó Dániel.

[02:05:18]Ugye kevesen tudják, hogy Kacsó Dániel Stefka István tanítványa volt a Magyar Hírlapnál.

[02:05:22]Onnan indult, vagy hát legalábbis ott lett belőle komoly újságíróm és és tényleg egy jó arc.

[02:05:25]Én nem néztem volna ki belőle, hogy ide tud fejlődni, mert ő mindig egy tehát vannak ezek a szorgalmas emberek, akik dolgoznak megbízhatóan, de hogy ő nagyfőnökként is hely tud állni, ezt nem sejtettem volna.

[02:05:42]És kellemes meglepetés, hogy nálatok így alakult a sorsa.

[02:05:47]Skrapski Fruzsina.

[02:05:51]Fruzsirával csináltam talán tavaly egy portréinterjút, és még kicsit szégyem és magam, hogy azt a címet adtam, hogy az ember, aki minden reggel rácsodálkozik a világra.

[02:06:00]Já mondom, mer a Fruzsi olyan kis ártatlan lélek, hogy bánthatta meg ennyire erre.

[02:06:07]Fruzsi felhívott és azt mondta, hogy tök jó ez a cím.

[02:06:09]Ez én vagyok egyébként a Frusi nagy helyzetekben mindig kiáll.

[02:06:12]Én mondjuk Puzsé Róbertet elhagytam volna a Sándorpotai tüntetésből, objektívokból, de de lehet rá számítani, mert az őszinteség az nagyon nagy érték.

[02:06:27]Tóta V Árpád.

[02:06:32]Hát most keresem a még szalonképes kifejezéseket, de nem találod.

[02:06:37]Azt üzenem neki, amit Peterás János, hogy gyere, próbálj meg ketté hugyazni.

[02:06:46]Nagyon kíváncsi leszek most.

[02:06:46]Szerető Szabolcs.

[02:06:51]Sunyerek.

[02:06:53]Szerető Szabolcs egész életében sunyibold.

[02:06:54]És én mindig mondtam, hogyha nekem megmondják, hogy lesz egy Gap, és írjam le egy papírra azokat az embereket, akik a Gnap elárulói lesznek, tehát nem tartanak ki az álláspontjuk mellett, hanem vállalják a 180 fokos fordulatot, az ugye végsősoron Kálmán, Holga és Vona Gábor irányába és Gyurcsány Ferenc irányába történt ez a fordulat, akkor én Szerető Szabolcs nevét ráírtam volna, és nem azért, mert ő egy kulturált ember amúgy, és nem is rossz szakember, de ő tipikusan ez az újságíróm, aki megvárja, hogy mások mit írnak, és másnap ír egy dögunalmas vezércikket azokból az elemekből, amiket mások már le mertek írni.

[02:07:39]Ő volt az, aki nem akarta megengedni 2006 őszén, hogy a magyar nemzetben megírjam, hogy Witner Máriának, Tőkés Rászlónak és Makovec Imirének van igaza a Kosúttéren, hogy ez szélsőséges Gerkő.

[02:07:55]Hát mondom, szerintem meg nem az.

[02:07:57]És ha igazak a történelmi beszámolók, a Gnapon az egyetlen, aki kétszer fordult.

[02:08:03]Igen, ebben remek.

[02:08:06]Stumpf András, hát ő az agy nélkül született kisfiú.

[02:08:13]Tehát ugye ma már tudjuk, hogy azokat a remek interjúit, amik Stumf András Stumf Andrássá tették, azokat valójában a boróka írta.

[02:08:20]Nem is hasonlítottak az eredeti formájukra.

[02:08:24]Úgyhogy ő egy túl highport ember.

[02:08:24]Egy időben még kedveltem is, mert amúgy remek társasági alak, de hát így nem lehet viselkedni.

[02:08:32]Tehát önmagántól semmihez sem hű.

[02:08:37]Lukács Csaba.

[02:08:41]Hát Lukács Csaba egy nagyon tehetséges ember egyébként, de de hát hazaáruló.

[02:08:50]Tehát ha még megkérdezed fölöslegesen, ne is kérdezd meg.

[02:08:52]György Zsombor és Lukács Csaba segített azzal a globalista hálózatnak, hogy csinált egy kamu jobboldali újságot.

[02:09:04]Ez a magyar hang az ő pénzükből, ezt ma már tudjuk, ugyanazon a fizetési listán vannak, mint a 444, és eljátszották itt a jobb oldalit.

[02:09:15]Szerintem ebből erkölcsileg nincs visszaút.

[02:09:19]Dévényi István, szegény hülye.

[02:09:24]Déhorvát Gábor.

[02:09:27]Déhorvát Gábornak nagyon sokat köszönhetek, mert ő választott ki engem 21 évesen.

[02:09:33]A napi Magyarországnál azonnal adott valami olajszőkítéses ügyet, amit megírtam.

[02:09:39]egyébként akkor még azt hittem, hogy az újságíróknak ilyen komoly stílusba kell írni, úgyhogy így utólag elég száraz a cikk, de azért úgy eléggé rendben volt.

[02:09:48]És ő akkor azonnal felvett főállásba, folyamatosan ordított, ha valakit keresett, akkor csak annyit mondott a telefonba, hogy gyere be, meg.

[02:09:56]Tehát egy ilyen tipikus alakja a 90-es 2000-es évek sajtójának.

[02:10:01]Én úgy tudom, hogy mára mindenkire megsértődött, amit sajnálok.

[02:10:06]Ő hatalmas szerkesztőségi szoba, cigarettálás.

[02:10:09]Így van.

[02:10:09]hatalmas dohányfüst.

[02:10:09]És és ő az az egyetlen, akire nem haragszom, amiért Simicska Lajossal tartott, mert ő elvből tartott vele, és nem a több lóvért.

[02:10:23]Csé király Tamás.

[02:10:26]Hát valamit tud, mert rengetegen szeretik.

[02:10:29]Nekem kicsit vontatott, amit csinál, de nagyon szurkolok neki, mert biztosan megvan a tehetsége hozzá, hiszen a semmiből épített egy nagyon sikeres orgánomot.

[02:10:40]Gajdi Csottó.

[02:10:44]Gajdi Csottó egy nagyfazon, szintén a 90-es évek óta ismerem.

[02:10:48]mindig ilyen volt.

[02:10:52]Tehát egy ezért aztán egy eredeti fazon is.

[02:10:58]Nógrádi György tiszteletre méltó, véleményformáló és nagy túlélő.

[02:11:04]Tehát azért ő elég régen kezdte.

[02:11:10]Puzsér Róbert egy szamuelista barom.

[02:11:13]Régi puzsért bírtam.

[02:11:17]Az új puzsér mást sem csinál, mint gyűröletet kelt.

[02:11:23]Fam.

[02:11:25]Érdektelen.

[02:11:25]El sem olvasom.

[02:11:28]Egri Viktor.

[02:11:32]Hát ő egy má, tehát ő neki most jött el a nagy korszaka, és nem is értem, hogy miért nem tudja kihasználni.

[02:11:36]Tehát ő mindaz benne van, ami Magyar Péterben, csak talán egy kicsht ő nem bolond Magyar Péterrel ellentétben.

[02:11:43]És ez lehet, hogy kizáró a Tiszapártban, mert neki ott lenne a helye.

[02:11:50]Ábrahám Róbert hihetetlenül érzékeny ember.

[02:11:57]Tehát azért Ábrahám Robi, ha őt megbántják, ott kőkövön nem marad.

[02:12:02]viszont csupa szív és azért stílusteremtő, műfajteremtő.

[02:12:06]Ugye szintén ő is volt, mindenhol próbálkozott.

[02:12:12]És ezt azért egy 20 éves embernek, bár én elég következetes voltam az életemben, bár mondjuk voltam környezetvédő aktivista is, amit vállalok, csak szerintem olyanok az emberek, hogy valahol úgy akarsz valamit tenni a közéletért, és azért amíg még olyan kialakulatlan a világképed, ilyen tíédzser korodban, meg héves korodban, azért úgy keresi mindenki a helyét.

[02:12:35]Azért a Robi is sokat kereste, viszont megtalálta, és az nagyon jó.

[02:12:37]Tehát a a Robi nagy ügyek mellé beáll és hihetetlen szívósággal és most már nagy profizmussal beviszi a jobb horgot.

[02:12:51]Rónai Egon csalódás azért, mert mert én többet néztem volna ki belőle, mint az a legutóbbi végtelenül behízelgő magyar Péter interjú.

[02:13:06]Ez volt a Hotel Lentulai személyeskedő óvatú Gergelyel.

[02:13:08]Gergő, köszönöm szépen, hogy eljöttél hozzánk ezekben az egészen furcsa időkben, amiket most élünk itt a médiában.

[02:13:19]A saját magam és Alandiner szerkesztősége nevében azt kívánjuk, hogy maradjatok ugyanolyan erős színfoltja a jobboldali médiap palettának.

[02:13:26]Ez a kíván kívánás, ez magunkra is igaz, meg rátok is igaz.

[02:13:32]Úgyhogy hajrá pesti srácok, és csináljátok, csináltok mindent úgy, ahogy eddig, mert szerintem kivívtátok a az olvasók és a nézőknek a a figyelmét és a szimpátiáját.

[02:13:43]Hajrá Mandiner, hajrá hotellentulai, akármilyen néven is lehet ezt folytatni.

[02:13:48]Köszönöm szépen.

[02:13:48]Nektek pedig köszönjük szépen a figyelmet.

[02:13:50]Kövessétek a tartalmainkat, csatlakozzatok ti is a Mandiner YouTube csatornájához, nyomjatok a kis harangra, hogy minél előbb értesülhessetek a tartalmainkról.

[02:14:00]Egy hét múlva ismét jön a hotel.

[02:14:02]Sziasztok!

[02:14:10]เฮ