Magyar Péter elárulta Varga Judit szerepét a maffiaellenes tisztítótűz műveletben - Cs. Király Tamás
- Magyar Péter rendszeresen napirend előtti felszólalásra használja a parlamentet, Cs. Király Tamás szerint kampány stílusú, tartalomgyártó beszédekkel.
- Beszédében Olaszország maffiatörténetével vont párhuzamot, azt állítva, hogy Magyarországot is egy politikai maffia tartja fogva, ami Varga Judit szavait idézi.
- Cs. Király Tamás a maffiázás veszélyeire figyelmeztet: kollektív bűnösséghez és törvénytelen eszközök elfogadásához vezethet, valamint az egész ígéret kipukkanhat a jogi korlátok miatt.
- Felvetette, hogy az egykori rendszerből érkező Magyar Péter a saját múltjával (pl. diákhiteles szerződések) hogyan számol el a tervezett vagyonvisszaszerzési hivatal előtt.
- A bejelentett Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal független, az Országgyűlésnek elszámoló szerv lenne, de a konkrét jogkörök és a hatalmi ágak szétválasztásának kérdése tisztázatlan.
- Az Alkotmánybírósággal kapcsolatban Magyar Péter Sulyok Tamás távozását, az elnök bírák általi választását és a 70 éves korhatár visszaállítását tervezi.
- A név szerinti szavazás kezdeményezésével Cs. Király Tamás szerint a Fidesz csapdába került, és a legjobb taktika a távolmaradás lenne, hogy ne asszisztáljanak a „műsorhoz".
- A „Zsolti bácsi" ügyben egy nevelő állításaival kapcsolatban Cs. Király Tamás hitelességi problémákat lát, és a Szőlőutcai történetet a szigorú biztonsági rendszer miatt valószínűtlennek tartja.
- Cs. Király Tamás szolidaritását fejezte ki az elbocsátott jobboldali újságírókkal, ingyen stúdióhasználatot ajánlva nekik, miközben bírálta a médiatulajdonosok „bugris" kirúgási módszereit.
-
„Én a magam részéről azt mondom, hogy itt nagyjából senki nem mond igazat. A nyomozóhatóság tegye a dolgát, nyomozzon." – Cs. Király Tamás
Részletes összefoglaló megjelenítése
Magyar Péter parlamenti napirend előtti felszólalása – a tisztítótűz hadművelet
A felszólalás jellege és stílusa
Cs. Király Tamás beszámolója szerint Magyar Péter miniszterelnök 13 órakor kezdte meg napirend előtti felszólalását az Országgyűlésben. A vendég kritikája szerint a miniszterelnök rendszeresen – akár hetente kétszer is – él ezzel a műfajjal, szemben a hagyománnyal, amely szerint a kormányfő jellemzően csak a tavaszi és őszi ülésszak előtt szokott napirend előtt felszólalni. Orbán Viktor 16 éve alatt – Balla György fideszes frakcióigazgató emlékei szerint – mindössze egyszer fordult elő soron kívüli napirend előtti felszólalás.
Cs. Király Tamás úgy látja, Magyar Péter tartalomgyártásra használja a parlamenti pulpitusust: beszédei nem a „hogyanról", hanem a „miértről" szólnak, és lényegében nem különböznek a kampányidőszak platós autós vagy színpadi beszédeitől. A miniszterelnök „még mindig ellenzéki szerepben tetszeleg", miközben ő van kormányon.
Az olasz maffiás hasonlat
Magyar Péter beszédét történelmi áttekintéssel kezdte az olasz maffia történetéről, elmesélve, hogyan robbantottak fel bírókat, és milyen problémákat okoztak Olaszországban. Elhangzott az is, hogy a palermói repülőteret egy maffiaellenes személyről nevezték el, nem a maffiáról. Cs. Király Tamás ironikusan megjegyezte, hogy akkor a Liszt Ferenc repülőtér helyett lehet, hogy Magyar Péter vagy Ruff Bálint nevét fogja viselni a jövőben.
A vendég szerint ez a hasonlat nem új, a választási kampányban is következetesen használta Magyar Péter. A parlamentben most „más díszletben" ismételte meg: ahogy az olasz szervezett bűnözést, úgy Magyarországot is „fogjul ejtette egy maffia csoport, egy politikai maffia, akik az élet minden területére rátették a kezüket".
„Annyiszor hangzott el a maffia, hogyha mindahányszor ittunk volna egy felest, akkor ma nem lenne műsor." – Cs. Király Tamás *
A maffiázás veszélyei
Cs. Király Tamás két fő veszélyt azonosított ezzel a retorikával kapcsolatban:
-
A kollektív bűnösség alkalmazása: Ha a Fideszt maffiaként állítják be – ami egy abszolút negatív és törvénytelen kategória –, akkor az emberek megengedőbbek lehetnek akár törvénytelen eszközökkel szemben is. A vendég párhuzamot vont a Fülöp-szigeteki Duterte elnök drogháborújával, ahol a zéró tolerancia jegyében utcán lőttek le embereket, és bárkire rá lehetett fogni, hogy kábítószer-kereskedő.
-
Az egész lufinak bizonyulhat: Ahogy sem az MSZP-s, sem a fideszes elszámoltatás nem működött „nagy látványosságban", mert jogszabályokkal körül volt bástyázva a rendszer, úgy most is előfordulhat, hogy nem lesz valódi eredmény.
A vendég kérdésként vetette fel: ha valaki tényleg bűnös, bűnhődjön, de mi van azokkal, akik csak „rendszerüzemeltetők" voltak? Hol húzódik a határ a 16 év alatt törvénytelen maffiamódszerek és a rendszer életben tartását szolgáló, de nem büntetőjogi kategóriájú cselekmények között?
Magyar Péter saját szerepe a „maffiában"
Cs. Király Tamás felvetette, hogy Magyar Péter maga is ebből a „maffiából" jön, és ha „bűnbánó maffiózóként" tekintünk rá, akkor kérdéses, hogy ő például a diákhiteles, általa túlárazottnak minősített szerződésekből származó összegeket vissza fogja-e adni a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatalnak.
A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal
Magyar Péter bejelentette a hivatal felállítását, amely:
- Független lesz a kormánytól
- Az Országgyűlésnek tartozik elszámolással
- Korlátlan anyagi erőforrás áll rendelkezésére
Cs. Király Tamás szerint a beszédből nem derültek ki a konkrét jogszabályi részletek. Magyar Péter azt mondta, hogy a tervezet felkerül a kormány honlapjára társadalmi egyeztetésre – a vendég megnézte, de ott az utolsó jogszabálytervezet a „cirkuszi menadzsériák engedélyezési szabályairól" szólt.
A vendég jogállami aggályokat fogalmazott meg: az Alaptörvény rendelkezik a hatalmi ágak szétválasztásáról, és kérdéses, hogy a törvényhozó hatalom milyen jogon kíván bírósági szerepbe lépni. Nem világos, hogy a hivatal nyomozó szerv vagy bíróság lesz-e, és hogyan fog ítéletet hozni vagyont visszaszerezni bírói hatalom nélkül.
Alkotmánybírósággal kapcsolatos tervek
Magyar Péter beszélt arról is, hogy Sulyok Tamás „belebukott egy alkotmányos pancserpuccsba", mert korábbi munkahelyét, az Alkotmánybíróságot kérte meg olyan dolog véleményezésére, ami még társadalmi egyeztetésre sem került. Cs. Király Tamás ezt úgy értelmezte, hogy az Alkotmánybíróság jogszerűen járt el.
A bejelentések szerint:
- Sulyok Tamásnak távoznia kell
- Az Alkotmánybíróság elnökét a jövőben ismét maguk az alkotmánybírák választják
- A korhatárt 70 évben rögzítik újra
- Akiknek lejár az életkoruk, elvesztik mentelmi jogukat is
Névszerinti szavazás és politikai taktikázás
Magyar Péter névszerinti szavazást kér a hivatal létrehozásáról, és felszólította Toroczkai Lászlót, Gulyás Gergelyt és Rétvári Bencét, hogy „ne bújjanak ki a felelősség alól".
Cs. Király Tamás szerint a Fidesz nehéz helyzetben van: ha bemegy és megszavazza, a TISZA kottájából játszik; ha nem szavazza meg, korruptnak tűnik. Szerinte a Fidesznek kevesebb a mozgástere, mint a Mi Hazánknak, és „sokkal lúzerebbnek néz ki", akárhogy reagál Magyar Péter beszólásaira. Felidézte a régi taktikát, amikor Gyurcsány Ferenc beszéde alatt a teljes Fidesz-frakció kivonult, és csak Navracsics Tibor maradt bent.
„Én itt a Fidesz helyében egyébként azt csinálom, hogy nem mennék be a szavazásra. Tehát bemondanám, hogy nem kívánok asszisztálni Magyar Péternek itt a műsorához." – Cs. Király Tamás *
Varga Judit szerepe a maffianarratívában
Magyar Péter a teljes maffiás történetet Varga Judithoz kötötte. A miniszterelnök elmondása szerint volt feleségét idézte, aki azt mondta: „ez egy maffia, amiből nem lehet kiszállni". Eszerint Varga Judit inspirálta a maffiaellenes küzdelmet.
Cs. Király Tamás szerint ez tudatos stratégia: ha a TISZA nehéz gazdasági helyzetbe kerül is, a Fideszre „ráég" a maffia bélyeg, és az emberek azt mondhatják: „jó, jó, sok hibája van a Tiszának, de nehogy már visszajöjjön a Fidesz, mint maffiaállam".
Történelmi hasonlatok és kommunikációs stílus
Magyar Péter „nagyon teátrális" dolgokat mondott: „ma június 22-e lehet a D-nap Magyarország számára, amikor megtörténik a magyarok partra szállása, és visszaveszik végre a hazájukat".
Cs. Király Tamás szerint ezek a hasonlatok „nagyon szerencsétlenek" és zavarosak: a D-nap nem köthető Olaszországhoz, az a szicíliai offenzíva volt; a D-nap során amerikai és angol csapatok szálltak partra Franciaországban. A vendég szerint Magyar Péter „az általános iskola nyolcadik osztály és a Wikipédia szócikk első négy sorának keverékét szokta alkalmazni", de „a társadalom nem is vágyik arra, hogy jobban elmélyüljön". Érzeteket próbál átadni, és „ezeket az érzeteket azért jól adja át".
Gazdasági helyzet és a visszafelé mutogatás stratégiája
Cs. Király Tamás szerint a kormány nehéz költségvetési helyzetben van, és erre a „Fidesz szétlopta az országot" narratíva a válasz. Már a választások előtt is jelezte, hogy Magyar Péterék sem tudnak „túl nagy csodát művelni a magyar gazdasággal", de folyamatosan visszafelé mutogathatnak.
Kérdésként vetette fel: ha elvisznek öt embert előzetesbe, de továbbra is drága az üzemanyag, nem nőnek a reálbérek, magas az infláció, akkor ez mennyire elégíti ki az embereket lelkileg?
„Tehát mondjuk otthon ülsz a családoddal és számolgatod hó végé, hogy most akkor parizert vegyünk vagy joghurtot, de akkor az nem tesz szerintem nem vigasztal meg annyira, hogy jó, de a Mészáros Lőrinc izé börtönbe van, de jó, akkor vegyük meg a csirkefarhátot." – Cs. Király Tamás *
Felidézte, hogy a Fidesz-érának sokak számára lehetnek jó emlékei: 3%-os hitel, babaváró támogatás, édesanyák adómentessége, fiatalok kedvezményei. Eközben a kamatstop már megszűnt, a vállalkozói 3%-os hitelt átdolgozzák, és bizonytalanság van a lakásvásárlások körül is.
Egy 2007-es Medián-felmérést is idézett, amely szerint a harmadik legnépszerűbb magyar vezető Széchenyi István és Kossuth Lajos után Kádár János volt – a kiszámítható lét megszépítette az emlékét. Hasonlóképpen 1994-ben, négy évvel a rendszerváltás után, nagy arányban szavazták vissza az MSZP-t.
A „Zsolti bácsi" ügy – Pócs János állításai és a Szőlőutcai eset
Az ügy háttere
Pócs János fideszes képviselő előhozott egy személyt, aki állítása szerint a Kontrolltól kapott pénzt nyilatkozásért. A Kontroll és Magyar Péter testvére is cáfol. Cs. Király Tamás háttérbeszélgetéseket folytatott az ügyben, és két dolog rajzolódott ki számára.
A nevelő hitelessége
A Pócs Jánosnak interjút adó nevelőről Cs. Király Tamás lesújtó véleménnyel van: „nagyon zűrös múltú nevelőnek tűnik", „az arcára rá van írva a múltja", és a szakmabeliek is nagyon rossz véleménnyel vannak róla. A hangfelvételről, amit lobogtat, többen azt állítják, hogy nem Bangó Sándornak, a Szőlőutcai ügy koronatanújának a hangja hallható rajta.
„Pócs Jánostól azért elvárható lenne, hogy ellenőrizze a forrást. Ez egy alapvető dolog, mert ha kiderül, hogy egy furcsa vagy szélhámos emberrel próbálja bizonyítani az igazát, akkor csak árt az ügynek." – Cs. Király Tamás *
Füsi Angéla szerepe
Füsi Angéla, aki személyes pártfogója volt Bangó Sándornak, azt állítja, hogy tudomása van arról, hogy Bangó Sándor kapott pénzt a Kontrolltól. Cs. Király Tamás nem gondolja, hogy Füsi Angéla hazudik ebben az ügyben – régóta ismeri, és „kérlelhetetlenül az igazság oldalán áll". Ugyanakkor megjegyezte, hogy Füsi Angéla érzelmileg annyira belevonódik ezekbe az ügyekbe, hogy „nincs meg a határ" a tájékoztatás és a „védangyalkodás" között.
Bangó Sándor helyzete és a Szőlőutcai történet
Cs. Király Tamás óvatosságra intett az áldozatok megítélésével kapcsolatban: a gyermekotthonokban felnőtt gyerekeket hajlamosak vagyunk a „világ legártatlanabb embereiként" beállítani, de ez nem mindig van így. A bicskei és a szőlőutcai áldozatoknál is nehéz eldönteni, hogy mi az, amiben igazat mondanak, és mi az, ami „külső nyomásoknak, vagy éppen a figyelem hajhászásának, vagy éppen a pénznek a kérdése".
Ha igazak a hírek, hogy Bangó Sándor mentálisan egyre nehezebben bírja, falcolja magát, vagy pisztollyal akart öngyilkos lenni, akkor „nem szabad senkit belehajszolni sem a nyilvánosságnak, sem a politikának, sem az újságírásnak". Ha igaz, hogy az iPhone-ja egy politikustól van, és a kapott pénzből azonnal dizájnerruhákat vett, és csak pár tízezer forintot vitt haza, „ezek mind szörnyű dolgok".
A háttérbeszélgetések alapján Cs. Király Tamásban egyre inkább az körvonalazódik, hogy a Szőlőutcában a történet – ahogy Bangó Sándor elmondta „Zsolti bácsival", aki állítólag egy politikus – „úgy nem történhetett meg". A Szőlőutca fiatalkorúak börtöne volt, nagyon szigorú zsilipelési rendszerrel, mindenütt kamerákkal. A nevelők szerint ha ilyen történt volna, arról tudtak volna. Bár Juhász Péter igazgató valóban zárt ajtók mögött beszélt diákokkal, és ott „bármi megtörténhetett", de hogy egy politikus bejusson szexuális kihasználás céljából, az „elég lehetetlennek tűnik".
„Én a magam részéről azt mondom, hogy itt nagyjából senki nem mond igazat. A nyomozóhatóság tegye a dolgát, nyomozzon." – Cs. Király Tamás *
Szolidaritás az elbocsátott jobboldali újságírókkal
A nyilatkozat tartalma
Cs. Király Tamás nyilatkozatot tett közzé az Ultrahang Facebook-oldalán, amelyben szolidaritását fejezte ki azokkal a jobboldali sajtósokkal, akik az elmúlt napokban, hetekben elvesztették az állásukat. A nyilatkozat „azoknak az egyszerű embereknek szól, dolgozó embereknek, akik lehet, hogy szerkesztőként, újságíróként, operatőrként, vágóként dolgoztak a munkahelyükön".
Hangsúlyozta, hogy ezek az emberek „jó emberek", akik a legjobb meggyőződésükből végezték a dolgukat – nem azért, hogy propagandát csináljanak vagy hazudjanak. Sokan jó oknyomozó anyagokat írtak, jó műsorokat, véleménycikkeket készítettek.
Kettős megaláztatás
Cs. Király Tamás szerint kettős helyzet állt elő:
- A TISZA-szavazók „tapsolnak és gúnyolódnak rajtuk és megalázzák őket", de „ezen nem lepődünk meg"
- Ami meglepőbb: a saját oldalukon „mossák a kezeiket", „széttárják a kezüket", és „eltávolítják őket"
„Még elbocsátani se tudnak normálisan, csak bugris módon kirúgni ezek a jobboldali nagy médiatulajdonosok." – Cs. Király Tamás *
Hallott olyan történetet, hogy közölték valakivel, hogy „lefőtt a kávé, vége", és a cuccait is csak kíséret keretében szedhette össze, majd azonnal kivezették az utcára, „mint valami bűnözőt".
Felajánlás és segítségnyújtás
Cs. Király Tamás bejelentette, hogy az Ultrahang – bár „a legkisebbek ebben a történetben" – ingyen stúdióhasználatot ajánl fel az elbocsátott kollégáknak, kapacitásaik függvényében. Három stúdiójuk van, és tudnak segíteni algoritmusban, csatornabeindításban is „ingyen és bérmentve".
A jobboldali nyilvánosság helyzete
A vendég elmondta, hogy soha nem konkurenciaként tekintett a többi jobboldali médiumra, mert tapasztalata szerint ha nekik jól ment, neki még jobban ment – a YouTube algoritmusa kiajánlotta a tartalmakat, és a hallgatók átjöttek. Most viszont érezhető a hiányuk, különösen a külpolitikai csatorna esetében.
Többen indítottak adománygyűjtést különböző platformokon, és Cs. Király Tamás szerint „ahhoz, hogy életben maradjon a jobboldali nyilvánosság, ez egy fontos dolog".
„Erőt kell mutatnunk, és meg kell mutatnunk, hogy a jobb oldal egy választási vereség ellenére is egységes marad." – Cs. Király Tamás *
Ugyanakkor hozzátette, hogy kezd elgondolkodni azon, hogy „a jobb oldal része vagyok-e", mert ha az a jobb oldal, amit „a legfelsőbb szinten" lát médiaügyekben, akkor „nagyon hálás vagyok, hogy nem voltam ennek a világnak a része".
Személyes hitvallás
Cs. Király Tamás elmondta, hogy készül egy „arcpolitikája, hitvallása", amit saját maga miatt ír, hogy tudja, mik az alapelvei. Ebben olyanokat rögzített, hogy:
- A Fidesz problémája nem az ő problémája
- Ha a Fideszen belüli erőterek összecsapnak, ők nem sodródhatnak egyik mellé sem, hanem tájékoztatniuk kell
- Nem tartja szerencsésnek, ha valaki tartalomgyártónak öltözve politikus lesz
- Nem készül politikai pályára – ezt komolyan gondolja, mert a média a negyedik hatalmi ág, és „nincs az az ajánlat, ami vonzóbb lenne az Ultrahangnál"
⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
- „a dénap nem köthető Olaszországhoz, az a csiga offenzíva volt" – A beszélő valószínűleg a szicíliai offenzívára utal, de a „csiga offenzíva" kifejezés pontosan nem rekonstruálható.
- „Magyar Péter a pialistákhoz értett nála ez" – Valószínűleg „piaristákhoz" értett, de a kontextus alapján nem egyértelmű, milyen felekezeti vagy rendi hovatartozásra utal.
- „a kontrolltól kapott pénzt" – Nem egyértelmű, hogy a „Kontroll" nevű szervezetről vagy általában „a kontroll"-ról van szó.
- „a Szőlőutcai ügy koronatanújának" – Az intézmény neve „Szőlőutca" vagy „Szőlő utca", a pontos írásmód nem rekonstruálható.
Teljes átirat megjelenítése
[00:00:00]Sok szeretettel köszöntöm az Utrang Plus minden kedves hallgatóját és nézőit.
[00:00:01]Én Nagy Bato Jonatán vagyok és vendégem itt a stúdióban már szokás szerint király Tamás.
[00:00:07]Szervusz Tamás!
[00:00:07]Köszönöm szépen, hogy itt vagy ezúttal személyesen hosszú hetek után.
[00:00:11]Szia Jonatán!
[00:00:11]Köszöntelek téged is és a kedves hallgatókat is.
[00:00:13]Örülöm újra itt lenni.
[00:00:15]Mielőtt belevágunk, arra kérek mindenkinek, aki még nem tette meg, iratkozzom fel az Ultra Plus csatornára.
[00:00:20]Ha igenesek vagyunk, ma meglesz a 149000 feliratkozónk, és onnantól meg már csak egy félépés a 1500.
[00:00:25]Csak lehet, hogy megünnepeljük valahogy.
[00:00:27]Az ultraást mindig megszoktuk ünnepelni.
[00:00:29]Lehet, hogy ide is csinálunk valami vacsorasorsolást, vagy valami.
[00:00:32]Nagyon jó lenne.
[00:00:32]Illetve, hogyha szeretnének egy kicsit közelebb kapcsolatba, közelebbi kapcsolatba kerülni az ultrang különböző vendégeivel, szakértőivel, akkor javaslom a fix klubot.
[00:00:40]Minden információ érhető a leírásba.
[00:00:42]Vágjunk is akkor bele.
[00:00:44]Belpolitikai hírekkel fogunk foglalkozni.
[00:00:46]Én nem néztem egyelőre meg az országgyűlést.
[00:00:48]Június 22-e 14:14 per van.
[00:00:51]Te viszont igen.
[00:00:51]Magyar Péter beszédet mondott, megindul a tisztító tűzprogram.
[00:00:56]Ez olyan mintogyha egy ilyen katolikus dráma lenne.
[00:00:58]Mi történt az országgyűlés?
[00:01:01]Csak hogy programtisztítótűz hadművelt.
[00:01:03]Hadművelt.
[00:01:03]Na hát az a helyzet, hogy 13 órakor kezdődött Magyar Péter miniszterelnök úrnak a napirend előtti felszólalása.
[00:01:09]Úgyhogy idejövet becsületesen végignéztem, és azért is mondtuk be, hogy hány óra van, hogy még most is zajlik a parlamentnek az ülése.
[00:01:17]Kezdeném egy kicsit távolabbról.
[00:01:17]Itt volt nálunk Balla György, a Fidesznek a frakcióigazgatója, aki emlékeztetett arra, hogy Magyar Péter visszaél a parlamenti napirend előtti felszólalásoknak a műfajával, merthogy ez a hagyomány szerint általában úgy szokott történni, hogy a tavaszi ülésszak előtt és az őszi ülésszak előtt mond a pulpitusról napirend előtti felszólalást a miniszterelnök, illetve Orbán Viktor esetében Balla György emlékei szerint az elmúlt 16-ban még egyszer fordult elő ezenkívül, hogy egy soronkívüli napirend előtti felszólalással élt volna.
[00:01:47]Szóval Magyar Péter viszont látható a hetente kettőt is mond.
[00:01:53]Ennél nekem az az érzésem, hogy ő tartalomgyártásra használja az országgyűlésnek a pulpitusát, merthogy és itt jön a kritikám Magyar Péter napirend előttiével kapcsolatban, hogy nem a hogyanról beszél, hanem a miértről, de ezek valójában semmi másban nem különböznek attól, mint amikor a platós autó tetejéről mondta, meg az országjárásának a különböző színpadjairól mondta.
[00:02:15]Csak most ugye be kell járni a parlamentbe, ezért azokat a kampánybeszédeket a parlamentben mondja el az országjárása helyett, amit a Facebook felhasználók ugye nagyon szeretnek.
[00:02:27]Magyar Péter láthatóan még mindig ellenzéki szerepben tetszeleg, úgyhogy közben mégis csak ő van kormányon.
[00:02:33]Ez a mai beszéd is ilyen volt.
[00:02:35]Azzal indította a beszédét, hogy egy történelmi áttekintést adott, méghozzá az olasz maffiának a történetéről.
[00:02:42]Tehát elmesélte, hogy hogyan robbantottak fel bírókat a maffiának a tagjai, illetve milyen komoly problémákat okoztak Olaszországban.
[00:02:51]Egyébként azt is elmondták, hogy a repülőteret arról a maffia ellen küzdő személyről nevezték el Palermóban, és nem a maffiáról nevezték el.
[00:03:00]El is gondolkodtam, hogy akkor majd Lisz Ferenc helyett Magyar Péter vagy Ruf Bálint nevét fogja viselni a repülőtér a következő.
[00:03:07]egyébként ezt a fordulatot a Kozanosrát az olasz maffiához való hasonlítás a választási kampányban is konzekvensen ké nem volt új tehát ezt az országjárásain már ezt a történetet lehetett hallani de most nyilván egy más díszletben a parlament pulpitusáról is megtudhattuk akkor hogy ahogy az olasz szervezett bűnözést úgy Magyarországot is fogjul ejtette egy maffia csoport egy politikai maffia akik az élet minden területére rátették a kezüket és ugye nekem itt van az a kritikám hogy azt mindenki döntse el ízlésének megfelelően, hogy most a Fidesz az maffia államot épített.
[00:03:41]Annyiszor hangzott el a maffia, hogyha mindahyszor ittunk volna egy felest, akkor ma nem lenne műsor.
[00:03:45]Meg lehet, hogy már én sem lennék lévé, hogy én különösen nem bírom az alkoholt, de rengetegszer hangzott el ez a maffia maffia maffia maffia.
[00:03:54]Most úgy tűnik, hogy ez az új súlykolás, hogy a maffia ellenes leszámolás indul el.
[00:03:59]És azért veszélyes ugye ez a gondolat, mert a maffia az nyilván egy nagyon negatív és törvénytelen dolog.
[00:04:07]És amikor valami abszolút elítélendő, abszolút maga is bűnös, akkor ott megengedőbek az emberek, hogy akár törvénytelen eszközökkel is lépjenek fel ellene, hiszen nyilván mindannyiunk élete múlik azon, hogy megvédjük magunkat a maffiával szemben.
[00:04:24]De a Magyar Péter napirend előttiében nem arról volt szó, hogy akkor konkrétan milyen passzusokból fog állni a nemzeti vagyonvisszaszerzési és vagyonvédelmi hivatalnak a felállítása.
[00:04:36]azt mondta, hogy ez felkerül a kormánynak a honlapjára.
[00:04:40]Mondja, hogy vagy már fel is került.
[00:04:40]Hát én megnéztem a kormánynak a homlélapját.
[00:04:44]Ott az utolsó ilyen jogszabálytervezet az a társadalmi egyeztetés a cirkuszi menadzsériák engedélyezési szabályiról.
[00:04:51]Gondolom ez a cirkusz, ha jól tudom, itt ez az milyen állatokat lehet egyébként tartani a cirkuszban, fontos dolog, de nyilván a ez, ha jól értem, akkor amikor én néztem, akkor még nem az.
[00:05:01]és hosszasan beszélt arról, hogy akkor a Sollyog Tamás hogyan bukott bele egy alkotmányos pancserpúcsba, azért, mertogy korábbi munkahelyét az Alkotmánybíróságot megkérte, hogy véleményezzenek egy olyan dolgot, amit még nem is vittek társadalmi egyeztetésre.
[00:05:17]Bár én inkább ezt úgy fogalmaznám meg, hogy az Alkotmánybány bíróság jogszerűen járt el, és ebből tanulhatna Magyar Péter is.
[00:05:25]Igen.
[00:05:25]Csak azt azt mondom, hogy itt akkor elmondta azt is, hogy Solog Tamásnak tehát távoznia kell, azt a jogszabályt is beterjesztik meg egyébként majd távoznia kell az alkotmánybíróságnak is.
[00:05:33]És akkor itt mondta is, hogy visszaállítják azt, hogy az alkotmánybírák saját maguk választják meg az alkotmánybíróság elnökét, 70 évre újra rögzítik a korhatert.
[00:05:43]És akkor mondja, hogy és ezzel együtt akiknek lejár ez az életkoruk, azok el is vesztik a lehetőséget, és ezzel együtt a mentelmi jogukat is.
[00:05:51]De hogy ezt pontosan milyen jogszabályi környezettel fogják, milyen alaptörvényt fognak módosítani, erről viszonylag kevés szó esett.
[00:06:01]Ugye aztán elmondta ezt a tisztítótűz hadműveletet, és a hadművelet szót használta és meg a tisztítótüzet használta.
[00:06:08]És én azon gondolkodtam, hogy az én teológiámban nincs tisztító tűz, csak mennyország van meg pokol.
[00:06:15]Hát ugye Magyar Péter a pialistákhoz értett nála ez.
[00:06:18]És ugye mit jelent a tisztítótűz hivatalosan az, hogy akik mondjuk bűnöket követtek el, akkor nem automatikusan a mennyországba mennek, hanem előtte még át kell esniük a tisztító tűzön.
[00:06:28]Én nem tudom, hogy szerencsés-e ez a hasonlat, illetve nem tudom, hogy ez a művelet ez mennyire fog majd hatékony lenni.
[00:06:38]Ugyanis két veszélyt látok.
[00:06:40]Az egyik, hogy mondjuk a maffia elleni fellépés jegyében Duarte elnök úr Fülöp szigeteken ugye azt mondta, hogy zér tolerancia van a kávítószer kereskedőkkel szemben, le lehet őket nyugodtan lőni az utcán.
[00:06:52]És hát azért az sem volt egy túl jogállami megoldás, meg mindenkire rá lehetett fogni, hogy kábítószerkereskedő.
[00:07:01]Cserébe ki tudták mutatni statisztikailag, hogy mennyire csökkent a kábítószer felhasználás.
[00:07:05]A valóságban meg amennyire Fülöp-szigeti ismerőseimtől hallom egyébként nem.
[00:07:11]Tehát itt is egyrészt mi van akkor, ha kollektív bűnösségnek a fogalmát fogják alkalmazni, és mindenki maffiózó lesz.
[00:07:18]Ugye ezért állnak fel most már egyre többen fideszes képviselők, hogy kikérik maguknak, ők soha nem loptak.
[00:07:22]Ö, és ugye ez is olyan, hogy a 16 évben mi az, ami tényleg törvénytelen maffiaódszer, gátlástalan és elítélendő, és mi az, ami meg a 16 évnek a rendszer életben tartásáról szól, és valójában csak azok élik meg úgy, hogy maffia módszerszerű, akik ezek kimaradtak, akik nem részesültek ezekből a javakból.
[00:07:43]És akkor itt külön bejön Magyar Péternek a szerepe, aki mégis csak ebből a maffiából jön, ha maffiának nevezzük a Fideszt.
[00:07:52]És van olyan, hogy bűnbánó, maffiózó, én azt értem, csak akkor ő is mondjuk a Nemzeti Visszaszerzési hivatalnak majd vissza fogja adni a diákhiteles általa a túlárazott szerződésnek minősített összegeket, vagy akkor az ő felelőssége például ebben van, vagy hát meg a egyébként a tulározott szerződés maga egy büntetőjogi kategória.
[00:08:12]Igen, de azt is, hogy fogják leellenőrizni, mert ugye hallok ilyet, hogy majd a nemzeti adó és vámhivatal bekér különböző ajánlatokat, és akkor rájönnek arra, hogy sokkal olcsóbban is meg lehetett volna csinálni az egyes projekteket.
[00:08:24]Na de azért én például vidéken éltem nagyon sokáig, ott láttam olyan beruházásokat, ahol azzal szórakoztak vállalkozások, hogy nagyon olcsó ajánlatokat adtak be, csak azért, hogy elhappolják a nagyok elől a munkákat, de aztán abból a pénzből nem tudták elvégezni a munkákat.
[00:08:39]És akkor félidőben meg leállt a beruházás, mert mondták, hogy bocsánat, én nem mondom, hogy nem voltak túlárazott dolgok, mert biztos, hogy voltak, tehát ez nem kérdés.
[00:08:49]Csak érdemes megnézni azt, hogy milyen bürokókratikus szabályrendszer volt, amit esetleg nem is a Magyarország írt ki, hanem Európai Uniós forrásoknál az Európai Unió, mi hogyan alakult?
[00:08:58]És egyáltalán nem úgy látom, hogy jogállami irányba mennék.
[00:09:03]És mondom, a két veszély az az egyik az, hogy túlteljesítik, mer ugye azt mondja, hogy akkor feláll ez a hivatal, ami egyébként független lesz a kormánytól.
[00:09:11]Az Országgyűlésnek tartozik elszámolása és korlátlan anyagi erőforrás áll a rendelkezésére.
[00:09:15]Ezt mondja Magyar Péter.
[00:09:17]Na de ha nem produkál eredményeket ez a hivatal, akkor egyrészt odaadják mondjuk a világ összes pénzét nekik, meg nagy dirrral dubbal durúral bejelentik, és aztán nem hozza meg a tőle várt eredményeket, abból komoly frusztrációk és komoly problémák adódhatnak.
[00:09:36]Hát te meg ne haragudj, alaptörvény cc rendelkezik a hatalmi ágak szétválasztásáról.
[00:09:40]A törvényhozó hatalom milyen jogon kíván bíróság szerep bíróság szerepéb?
[00:09:44]Nem tudom, hogy ez bíróság lesz-e egyébként én azt gondolom, hogy ez egy inkább nyomozó szerv lesz, de hát ugye ehhez kéne ismernünk a hát hogyha mindegy.
[00:09:54]És akkor elmondta, hogy aztán nem tudom, nagyon sok jogszabályt kell módosítani ahhoz, hogy felálljon ez a hivatal.
[00:10:00]Ugye ez is nagy kérdés, hogy mi az, ami akkor ebből megállapít, mi az, ami ebből ítéletet hoz, mi az, hogy visszaszerzi, mert ahhoz mégis csak kell már gondolom valamifajta bírói hatalom.
[00:10:11]És meglátjuk.
[00:10:11]Én azt egyáltalán nem tartom bajnak egyébként, hogyha tényleg van egy a kormánytól független olyan szerv, ami mondjuk ellenőrzi a korrupciót, megőrzi a közvagyon.
[00:10:22]Csak ne az legyen, hogy van a fideszes korrupció és akkor az ennye meg juj meg jaj.
[00:10:26]És amit meg majd a tiszások csinálnak rendszerüzemeltetés címén, az meg teljesen belefér.
[00:10:33]Szóval az egyik verzió az ez, hogy túlteljesítik a feladatukat.
[00:10:38]Én simán el tudom képzelni egyébként, hogy túlteljesítik majd.
[00:10:40]És mondjuk bizonyos ügyekben azt mondják, hogy akkor azonnal vágjunk előzetes letartóztatásban mindenkit, amikor már a gyanú felmerül, hiszen fenn áll a szök és bűnismétlés elrejtőzésnek, tanú befolyásolásának a gyanúja.
[00:10:54]Ezt bárkire rá lehet mondani, és akkor tényleg látványos bilincsesek, bilincses elvezetéseket lehet csinálni.
[00:11:00]Aztán évek múlva meg kiderül, hogy lehet, hogy nem is úgy történt a dolog.
[00:11:05]Ez az egyik veszély.
[00:11:07]és az, hogy a kollektív bűnösséget alkalmazzák mindenkire, és olyanok is mondjuk bekerülnek ebbe a gépezetbe, akiknek lehet, hogy az egész ügyhöz semmi közük nem volt.
[00:11:15]Még egyszer mondom, ha valaki tényleg bűnös, az bűnhödjön.
[00:11:20]Én annak is örülnék, hogyha olyanok, akik túlnyerték magukat közbeszerzésüken, és mondjuk úgy érzik, hogy vagy objektíven megállapítható, hogy az túlárazott volt, lejtett feljük a pálya, hogy ők mondjuk visszaadnának a közösbe, vagy vegyék el a vagyonukat, én ezzel egyet tudok érteni, főleg, hogy azért látom zárójelben megjegyzem, hogy a vagyonukat nem feltétlenül jó célokra fordítják most sem.
[00:11:44]A másik veszély az meg az, hogy kiderül, hogy ez egy lufi az egész, mint ahogy egyébként sem az MSZP-s elszámoltatás, sem a Fideszes elszámoltatás nem működött nagyon nagy látványosságban.
[00:11:56]Egyszerűen azért nem, mert jogszabályokkal és törvényekkel úgy körül volt bástyázva a történet, hogy nem lehetett jogilag megfogni.
[00:12:03]Ezek a nagy kérdések.
[00:12:06]Magyar Péter nagyon teátrális dolgokat mondott, hogy ma június 22-e lehet a dnap Magyarország számára, amikor a megtörténik a magyarok partra szállása, és visszaveszik végre a hazájukat.
[00:12:22]Meg akkor ugye tehát, hogy ilyen olasz és mindenféle példák jöttek.
[00:12:25]egyébként nagyon szerencsétlenek ezek a történelmi hasonlatok szerintem, mert a dénap nem köthető Olaszországhoz, az a csiga offenzíva volt, és a délap során nem ugyanazon, tehát hogy a délap során amerikai csapatok szálltak pont a Franciaországban, meg angol csapatok, tehát nem zavaró persze ez abszolút zavaros, de ugye Magyar Péter soha nem törekedett arra, hogy abban a mélységeiben ismertesse meg a történetet.
[00:12:50]Tehát ő ugye a általános iskola nyolcadik osztály és a Wikipédia szócik első négy sorának keverékét szokta alkalmazni ebből a szempontból, de láthatóan a társadalom nem is vágyik arra, hogy jobban elmélyüljön.
[00:13:04]Érzeteket próbál elátadni, és szerintem egyébként ezeket az érzeteket azért jól adj át.
[00:13:08]Beszél arról is, hogy bárhova nyúlnak mindenhol túlárazások, milliárdos közbeszerzések satöbbi, és ugye valószínűleg nehéz helyzetben van a költségvetés.
[00:13:17]És arra valamit mondani kell.
[00:13:20]Itt a mondás az tud lenni, hogy a Fidesz annyira szétlopta az országot, hogy emiatt van nehéz helyzetben a költségvetés.
[00:13:25]Ugye én már erre mondtam a választások előtt is, hogy ezért félő, hogy magyar Péterék sem tudnak olyan túl nagy csodát művelni a magyar gazdasággal.
[00:13:35]Azt viszont meg tudják tenni, hogy folyamatosan visszafelé mutogatnak.
[00:13:39]És itt gyanítom azt, hogy tényleg lesz valamifajta elszámoltatás, mert ha még bilincs, rács, rács, rács, bilincs sincs, akkor az emberekben meg tényleg egy hiányérzet fog kialakulni.
[00:13:50]Csak az a kérdés, hogyha már mondjuk elvittek öt embert előzetesbe, és utána továbbra is drága lesz az üzemanyag, továbbra sem nőnek a reál bérek, továbbra is magas lesz az infláció, vagy nem lesz energia, meg látjuk ezeket a sűrű felhőket, akkor az az embereket mennyire fogja lelkileg kielégíteni?
[00:14:10]Tehát mondjuk otthon ülsz a családoddal és számolgatod hó végé, hogy most akkor parizelt vegyünk vagy joghurtot, de akkor az nem tesz szerintem nem vigasztal meg annyira, hogy jó, de a mészáros Lőrinc izé börtönbe van, de jó, akkor vegyük meg a csirkefarhátot.
[00:14:25]Tehát, hogy szerintem ez nem így működik.
[00:14:27]Ez az elején vicces, meg az elején jó, de aztán rájönnek arra az emberek, gondolom én, hogy az nem elegendő, hogy itt visszafelé mutogatunk.
[00:14:37]El kell kezdeni a jövőben nézni.
[00:14:39]Ráadásul azért a Fidesz szerintem úgy adta át ezt az országot az emberek szempontjából, hogy gazdaságilag persze vannak, akik nehéz helyzetben voltak itt a végén, de nagyon sokaknak lehetnek jó emlékeik.
[00:14:50]3%-os hitel, babaváró támogatás.
[00:14:53]Úgy is ismerik ezeket édesanyák adómentessége, fiatalak, eszély a mentessége.
[00:14:57]Tehát van egy csomó dolog, ami ilyen szép emlékeket is hozhat a Fideszből.
[00:15:02]Na ha ehhez képest máshogy lesznek a dolgok, ugye a kamatstopp az már megszűnt, most azt már lehetett hallani, hogy a vállalkozói 3%-os hitelt átdolgozzák.
[00:15:09]Én hallom, hogy azért most már van bizonytalanság az emberek között is, hogy merjenek-e belevágni lakásvásárlásba ebbe abba, a ma ugye keresik meg nézik, hogy most mik fognak történni.
[00:15:22]Tehát azért itt még vannak kérdések.
[00:15:25]Érdekes volt, hogy Magyar Péter ezt az egész maffiás történetet egyébként Varga Judithoz kötötte.
[00:15:31]azt mondta, hogy emlékezhetnek rá, hogy a feles volt feleségemet idéztem, hogy ez egy maffia, amiből nem lehet kiszállni.
[00:15:38]És ekkor döbbentem arra rá, hogy küzdeni kell a maffia ellen.
[00:15:43]Tehát valójában Varga Judit inspirálta Magyar Péternek ezt az egész maffiás történetét, és rá tud égni egyébként a Fideszre ez a maffia dolog.
[00:15:52]Tehát láthatóan a Magyar Péter azért is ismételgeti ennyit ez a maffia maffia maffia, mert lehet, hogy a Tisza nehéz helyzetbe kerül, de ha közben meg a Fidesz lesz a maffia, és ugye ez a maffia állam, ez egy régi dolog.
[00:16:03]Ugye Magyar Bálintnak volt ez a hipotézise, hogy a Fidesz maffia állam ott működtet, akkor ott még mindig előállhat az a helyzet, hogy egy nehéz gazdasági helyzet idején is azt mondják az emberek, hogy jó, jó, sok hibája van a Tiszának, de nehogy már visszajön a jöjjön a Fidesz, mint maffia állam.
[00:16:18]Hát a kérdés az, hogy azt mondják, hogy inkább legy egy jól működő maffia államunk, vagy egy rosszul működő nem maffia államunk.
[00:16:26]Igen.
[00:16:26]És van magyaroknál ilyen összekacsintás jellegű.
[00:16:27]Például most olvastam a hétvégén, hogy a Medián készített egy felmérést valamikor 2007 környékén, amikor is az jött ki, hogy a harmadik legnépszerűbb magyar vezető Széchenyi István és Kossut Lajos után az Kádár János volt.
[00:16:45]Pedig hát azért a maffia állam az ott is felmerül, meg a különböző bűnök is, de mégis a kiszámítható lét az meg annyit adott nekik, hogy Kádár János emlékét utólag megszépítette a történelem.
[00:16:55]Hát emlékezzünk vissza, hogy 90-ben jött a rendszerváltás és 94-ben a kommunista utótpártot, az MSZP-t milyen nagy arányban szavazták vissza a választó.
[00:17:06]Négy év.
[00:17:06]Úgy, hogy négy évből mondjuk az első eufória volt meg boldogság.
[00:17:08]Aztán utána, hogy rádöbbentek a szűk Igen.
[00:17:14]Hozzáteszem, hogy azért ott a privatizációtól kezdve a munkanélküliség megnövekedésén állt nagyon sok minden olyan hozzájárult.
[00:17:20]Lehet, hogy a Tisza tanul ezekből a hibákból, nem tudom.
[00:17:25]Hát ez számomra is kérdés.
[00:17:25]É térünk rá viszont akkor a második napirendi pont.
[00:17:28]Bocsánat két dolgot hadd mondjak még el csak, mert ami érdekes volt.
[00:17:30]Azt mondta Magyar Péter, hogy névszerinti szavazást fog kérni a nemzeti vagyon visszaszerzési hivatal létrehozása kapcsán.
[00:17:37]És akkor mondt, hogy felszólítom kedves Torockai Lászlót, Gulyás Gergelyt, hogy Rétvári Bencét, hogy ne mújanak ki a felelősség alól.
[00:17:44]És akkor, hogy ezek szerint végig fognak menni névszerinti szavazással.
[00:17:48]Ez egy mókás dolog lesz.
[00:17:50]Én itt a Fidesz helyében egyébként azt csinálom, hogy nem mennék be a szavazásra.
[00:17:53]Tehát bemondanám, hogy nem kívánok asszisztálni Magyar Péternek itt a műsorához.
[00:18:01]A felelősöket számoltassák el, aztán nem mennék be.
[00:18:03]A Mi Hazánk, őneki gondolom egyébként nincs félnivalója elszámoltatási ügyekben.
[00:18:08]Ott lehet, hogy ők még meg is fogják szavazni.
[00:18:10]A Fidesznek se a félnivaló miatt, hanem egyszerűen nem lennék biodíszlete Magyar Péternek.
[00:18:17]És ebből a szempontból szerint nincs jó döntés.
[00:18:19]Tehát hogyha bemegy és megszavazzák, akkor a Tisza Kotájából játszanak, ha nem szavazzák meg, akkor meg korruptak.
[00:18:25]Így van.
[00:18:25]És egyébként ebben van különbség a Fidesz és a mi hazánk között.
[00:18:28]Tehát szerintem a Fidesz máshogy kevesebb mozgástere van.
[00:18:31]Kevesebb mozgástere van, és sokkal loserebb néz ki akárhányszor beszól neki Magyar Péter.
[00:18:38]Ha visszaszól, akkor az a baj, ha nem szól vissza, az a baj.
[00:18:41]Ugye régen az volt például a taktika, hogyha Gyurcsány Ferenc beszélt, akkor a teljes Fidesz frakció kivonult, és csak Navrasics Tibor maradt a parlamenti ülésteremben.
[00:18:51]Nem volt ez egy rossz taktika egyébként.
[00:18:54]Bár abból a szempontból, ahogy Gulyás Gergely, Rétvári, Bence és mások elbeszélgetnek Magyar Péterrel, az sem egy rossz megoldás, mert láthatóan, ahogy ezt akkor ebbi műsorokban is mondtam, szerintem a verseny az így felszólalások tekintetében, legalábbis a saját táborhoz szólva egészen kiegyenlített.
[00:19:11]És a másik még egy gondolat, hogy Magyar Péter azt mondta, hogy most egy néhány napos társadalmi egyeztetésre bocsátják a vagyonvisszaszerzési hivatal kérdését.
[00:19:20]Korrupció ellen küzdő szervezetek hozzászólalhatnak, sőt mondta, hogy még a maffia is, és azt mondta, hogy ő a maga részéről a legszigorúbb javaslatot fogja támogatni, és erre is fogja kérni a parlamenti többséget, tehát a Tiszát.
[00:19:34]Én majd holnap csinálok a saját csatornámra egy elemző műsort az egész abszolút filmszínházról, ami a parlamentben megy.
[00:19:39]Viszont akkor térjünk rá a második napirendi pont pontunkra.
[00:19:43]Ez a a Zsolti bácsi ügy.
[00:19:43]Nagyon sok új információ látott napvilágot látszólag.
[00:19:48]Nem tudjuk, hogy mi a valóság.
[00:19:48]Ugye Pocs János képviselő úr hozott elő személyt, akinek állít aki állítása szerint a kontrolltól kapott pénzt az egyik nyilatkozó.
[00:19:59]És igazából nagyjából ennyi az állítás.
[00:20:01]Ugye a kontrol cáfol.
[00:20:01]Ö magyar Péter testvére cáfol, hogy mi a valóság, azt nem tudjuk.
[00:20:07]Te te hogy próbálsz tájékozódni ebbe a katyvazba?
[00:20:09]És és te hogy láttad ezt a kérdést?
[00:20:11]azért tartom fontosnak ezt a kérdést, mert az áldozatvédelem az ugye nekem is szívügyem, ezért több háttérbeszélgetést is folytattam az elmúlt napokban még egészen meglepő személyekkel is, akiket most nem szeretnék kiadni, de olyanokat, akik közel vannak az ügyhogy ismerik személyesen a szereplőket, és ilyen hiteles jó szakembereknek tartom őket.
[00:20:32]A velük folytatott beszélgetésből két dolog rajzolódik ki nekem.
[00:20:38]Az egyik, hogy ebben a történetben, akik a nyilvánosságban beszélnek, mindenki hazudik.
[00:20:45]Hazudik az a nevelő is, aki Pócs Jánosnak interjút adott, aki egyébként egy nagyon zűrűs, zűrös múltú nevelőnek tűnik.
[00:20:55]Véleményem szerint ő nem egy hiteles forrás.
[00:20:58]Az az arcára rá van írva a múltja a véleményem szerint, és nagyon rossz véleménnyel vannak róla a szakmabeliek is.
[00:21:07]És amit ő hangfelvételt lobogtat, arról pedig többen azt állítják, hogy tényleg nem Bangó Sándornak, a Szőlőutcai ügy koronatanújának a hangja hallható.
[00:21:17]Tehát Pócs Jánostól azért elvárható lenne, hogy ellenőrizze a forrást.
[00:21:23]Ez egy alapvető dolog, mert ha kiderül, hogy egy furcsa vagy szélhámos emberrel próbálja bizonyítani az igazát, akkor csak árt az ügynök.
[00:21:35]Ez az egyik része.
[00:21:35]A másik viszont, hogy Füsi Angéla, aki ugye személyesen pártfogója volt Bangó Sándornak és Angéliának a jó szándékával kapcsolatban nekem kétségeim nincsenek.
[00:21:51]Ő maga is azt állítja, hogy tudomása van arról, hogy Bangó Sándor kapott pénzt a kontrolltól azért, hogy nyilatkozzon.
[00:21:59]Most az a most annyit pontosítok, hogy azért kapta a pénzt, hogy nyilatkozzon, vagy támogatni akarták ezzel.
[00:22:04]Ugye ez egy nagy kérdés, de az biztos, hogy kapott pénzt.
[00:22:11]Én nem gondolom, hogy Füsi Angéla ebben az ügyben hazudik.
[00:22:13]Ráadásul azt is látom, és mivel ismerem is régóta, hogy ő ezekben az ügyekben kérlelhetetlen, tehát mindig az igazságnak az oldalán áll, még akkor is ez ilyen apró megjegyzés a részemről, hogy én már túl jó embernek tartom Füsi Angélát ezekhez az ügyekhez, mert érzelmileg annyira belevonódik ezekbe az ügyekbe, hogy nagyon ne nincs meg a határ, hogy mi az, amit ebből tájékoztatásként csinál, és mi az, amit amit ebből a védangyalként nyilván jól is áll, és mindenkit meg akar menteni és mindenkinek segíteni akar.
[00:22:50]Én nagyon tisztelem is ezért, csak csak nyilván ez egy nehéz helyzet, ezért is szurkolok nagyon az alapítványának is, hogy ténylegesen tudjanak segíteni, de nagyon fontos, hogy itt szakmai munka tudjon zajlódni, pont azért, mert ez nem egy ilyen egyszerű történet.
[00:23:04]hogy mondjuk egy gyerek vagy egy áldozat kiáll, az nem annyi, hogy elmondja a történetét és helló, hanem ott éveken áttartó segítségre, utánkövetésre és mindenféle támaszra van szükség.
[00:23:19]Érdekes Bangó Sándornak a története is, mert ugye a gyermekotthonokban felnőtt gyerekek sok esetben áldozatokat hajlamosak vagyunk úgy beállítani, mintha ők lennének a világ legártatlanabb emberei.
[00:23:32]Ö de azért ez sajnos nem így van, és lehet, hogy nem én leszek a legnépszerűbb ezzel az állítással, de a bicskei áldozatoknál is és a szőlőutcai áldozatoknál is azt látjuk, hogy nagyon nehéz eldönteni, hogy mi az, amiben ők igazat mondanak, és mi az, ami meg esetleg a külső nyomásoknak, vagy éppen a figyelemnek a hajhászásának, vagy éppen a pénznek a kérdése.
[00:24:02]Tudom, hogy szörnyű ezt kimondani, de azok, de ha felelősen akarjuk megérteni ezt a dolgokat, akkor mégis csak muszáj ezeket a dolgokat kimondani.
[00:24:09]Tehát ugye a bicskei áldozatoknál is láttuk, hogy a kártérítések után hogyan viselkedtek a közösségi médiában, és Bangó Sándornál is látunk egyfajta hullámzást.
[00:24:18]És én nem is őt kritizálom, hanem azokat, akik tényleg rángatják ezt a fiatal embert jobbrólbra.
[00:24:25]Ha igazak azok a hírek, hogy ő ezt mentálisan egyre nehezebben bírja, hogy ő akár már falcolja magát, vagy hogy pisztollyal öngyilkosságot akar elkövetni, hallani ilyen dolgokat, akkor tényleg fontos arról beszélni, hogy nem szabad senkit belehajszolni sem a nyilvánosságnak, sem a politikának, sem az újságírásnak, ha igazak azok a hírek, hogy az iPhone-ja az egyik politikustól van, a pénzze, amit állítólag kapott, abból ö azonnal dizájnerruhákat vett, és csak pár 10000 Ft tart ért haza, akkor ezek mind szörnyű dolgok.
[00:25:02]És oda kell ezekre a kérdésekre is figyelni, mert itt nem elég az, hogy gyorsan lerántjuk a leplet és befeketítünk valakit, vagy szereztünk kattintásokat, hanem emögött kőkemény életek, meg drámák, meg traumák vannak.
[00:25:21]Úgyhogy nekem az a benyomásom, hogy itt nagyjából senki nem mond igazat.
[00:25:25]A nyomozóhatóság tegye a dolgát, nyomozzon.
[00:25:30]És egyre inkább az körvonalazódik bennem, így a háttérbeszélgetéseket hallgatva, hogy a Szőlőutcában az a történet, ahogy Bangó Sándor elmondta Zsolti bácsival, aki állítólag egy politikus, az úgy nem történhetett meg.
[00:25:43]Ugye azt mondják, hogy ha még politikus ment is átadni intézményt, vagy látogatni, akkor is le kellett adni a személyigazolványát.
[00:25:50]Ugye ez egy fiatalkorúak börtöne volt, nagyon szigorú zsilipelési rendszer volt, kamerák voltak mindenütt, és a nevelők is azt mondják, hogy ha ilyen lett volna, akkor azért arról tudtak volna.
[00:26:01]A Juhász Péter pár igazgató valóban volt, hogy zárt ajtók mögött beszélt diákokkal, és ott bármi megtörténhetett, de az, hogy politikus bejusson a Szőlőutcába, főleg szexuális kihasználás szempontjából, mondom, ha már bárkinek másnak van arra bizonyítéka, akkor hajlandó vagyok bocsánatot kérni, de jelenleg ahogy a szakmabeliekkel beszélgetek, én azt mondom, hogy elég lehetetlennek tűnik ez az állítás.
[00:26:29]Én nem is kívánok semmit hozzáfűzni ehhez.
[00:26:31]zárásképpen beszéljünk egy nyilatkozatról, amit ma tettél ki az ultrangnak a Facebook oldalára.
[00:26:35]Itt egy lényegében szolidaritást válasz az összes olyan jobboldali sajtótermékhez tartozó újságíróval, médiamunkással, aki elvesztette az állását az elmúlt napokban, hetekben.
[00:26:47]Mit tartalmaz pontosan ez a nyilatkozott?
[00:26:49]És miért miért érezted fontosnak azt, hogy ezt most tett közzé?
[00:26:54]Hát nagyon nagy a csönd.
[00:26:54]Ög ez a nyilatkozat, ez elsősorban azoknak az egyszerű embereknek szól, dolgozó embereknek, akik lehet, hogy szerkesztőként, újságíróként, operatőrként, vágóként dolgoztak a munkahelyükön.
[00:27:13]Jó emberek.
[00:27:13]Én egy csomót ismerek közülük, tették ezt a legjobb meggyőződésükből.
[00:27:19]Nem azért, hogy lejárhassanak valakit, nem azért, hogy propagandát csináljanak, nem azért, hogy hazudjanak, hanem egyszerűen csak végezték a dolgokat.
[00:27:26]Nagyon jól végezték sokan a dolgokat, jó oktynyomozó anyagokat írtak, és nem csak politikaira gondolok, nagyon jó műsorokat készítettek, nagyon jó véleménycikkeket írtak, híradós anyagokat gyertek 1000er területen.
[00:27:40]És most egy ilyen kettős helyzet van, hogy egyrészt a tiszások értelemszerűen tapsolnak és gúnyolódnak rajtuk és megalázzák őket, de ezen nem lepődünk meg, hiszen tiszásoktól, a Tisza keménymagtól nem vártunk mást.
[00:27:56]Ráadásul ott tényleg volt egy összecsapás a jobboldali sajtó meg a Tisza között.
[00:28:00]Ami számomra sokkal meglepőbb az a másik oldalon, ahogy mossák a kezeiket, tehát a saját oldalukon, ahogy széttárják a kezüket, és ahogy eltávolítják őket.
[00:28:09]Azt írtam ebben a bejegyzésben, hogy még elbocsátani se tudnak normálisan, csak bugris módon kirúgni ezek a jobboldali nagy médiatulajdonosok.
[00:28:22]Hát hallottam ilyen történetet, hogy közölték velük, hogy akkor lefődt a kávé vége, és már a cuccaikat is csak kíséret kereteiben szedtékették össze, és azonnal kivezették őket az utcára.
[00:28:34]Tényleg így kell viselkedni olyanokkal, akik egyébként mondjuk évtizedeket beletettek a sajtógánumba.
[00:28:42]Tényleg meg kell még őket halázni, tényleg úgy kell őket kivezetni, mint valami bűnözőket.
[00:28:45]Mi volt az ő bűnük tulajdonképpen?
[00:28:48]Mert így lehet ezt szerintem emberségesen is csinálni.
[00:28:50]És nagyon szomorúnak tartom, hogy ez így megtörténhet.
[00:28:57]Meg azt is, hogy nyilván a Tiszától nem lesz részvét, de hogy a másik oldalon is nagyon nagy a csend.
[00:29:06]Nagyon sokan most így egymásnak is vannak feszülve, látom, a fideszes meg jobboldali világon belül.
[00:29:09]Én ezért éreztem úgy, hogy egyrészt kifejezem a szolidaritásomat az irányokban, másrészt a köszönetemet is, mert nagyon sokan jöttek például ide a mi műsorainkba is nyilatkozni, megszólalni, emelték a műsorinknak a színvonalát.
[00:29:25]Harmadrészt meg úgy voltam vele, hogy tudom, hogy mi vagyunk a legkisebbek ebben a történetben, de mi működünk, mert ugye mi eddig is önfenntartóak voltunk, ezerszer elmondtam, és annyival tudunk segíteni, és tudom, hogy ez csepp a tengerben, de ezt fel tudom ajánlani, hogyha bárkinek ingyen stúdióra van szüksége, akkor itt a kapacitásaink függvényében azért vannak üres stúdió óráink, van három stúdiónk, akkor tudunk nekik helyet biztosítani algoritmustást egy csatornabeindításban ilyenben nagyon szívesen segítünk nekik ingyen és bérmentve pontosan azért, hogy akik akarnak vagy látnak lehetőséget, ők fel tudjanak állni.
[00:30:02]És én tényleg nagyon sajnálom emberileg is őket.
[00:30:06]Tehát nagyon sokan vannak közül ők, akik kisgyereket nevelnek, vagy olyat is tudok, aki meg évtizedek óta mondjuk egy lapnál dolgozott, és akkor az élet hát azért a azért valljuk be, hát mindannyiunknak, akik ebben dolgozunk, az életünkhez, nem?
[00:30:19]Tehát, hogy van a családi életünk, de amellett ez is a amikor egy valamit szerkesztünk meg építünk, akkor ott ott az az életművünknek a része.
[00:30:28]És biztos vannak benne hibák, biztos náluk is voltak hibák, de de mégis csak azért mindenkit lefideszes propagandistázni szerintem egyáltalán nem elegáns dolog.
[00:30:38]Nem is mindenki volt fideszes propagandista.
[00:30:40]És egyébként megjegyzem, pont a legnagyobb propagandisták azok, akik túlélték.
[00:30:47]Tehát, hogy ők ők azok, akik mindig valahogy túlélik, és azok, akik meg sokszor láthatatlanul meg nem az arcukat előtérbe dol tolva dolgoztak ezerrel, azok pedig most nehéz helyzetben vannak.
[00:31:00]Bárcsak segíthetnénk nekik jobban.
[00:31:00]Én a magam eszközeivel nyilván ennyit tudok tenni, de ezúton is kérem a hallgatóinkat, hogy aki csak teheti, támogassa őket, nyilván azokat, akiket hallgatnak meg olvasnak.
[00:31:14]Én hiszek ezekben a teljesítményalapú dolgokban.
[00:31:18]Látom, hogy többen indítottak adománygyűjtést különböző platformokon.
[00:31:23]Ahhoz, hogy életben maradjon a jobboldali nyilvánosság, ez egy fontos dolog.
[00:31:28]Nekünk is hiányoznak.
[00:31:28]Hát például én ezt mindig elmondtam zárt körben, is azért merem nyíltan is mondani, hogy a patrióta magyar nemzet monder.
[00:31:35]Én nem konkurenciaként tekintettem rájuk, mert mi azt láttam például, hogy ha nekik jól ment, akkor nekem még jobban ment, mert egy csomó hallgató átjött, mert ugye YouTube kiajánlja a tartalmakat, és most például nagyon érezhető az ő hiányuk pont a külpolitikai csatorna esetében.
[00:31:55]És szerintem az, hogy itt mindenki konkurenciának tekintett mindenkit, ugye én ebből azért kicsit kívülb voltam, egyrészt, mert nem onnan jött a pénzem, mint nekik.
[00:32:04]Másrészt nem kellett értekezletrekre járnom, ahol statisztikát kellett mutogatnom.
[00:32:10]Harmadrészt meg mondom én azt láttam, hogy minél több ilyen platform volt, annál nagyobbak meg magasabbak voltak a nézettségeink.
[00:32:16]Ezáltal több reklám ment le a videóinkban.
[00:32:19]Ezáltal segítettük egymást igazából.
[00:32:20]Igen, igen, még ha nem is tudatosan, hanem az algoritmus segítette egymást.
[00:32:24]Most meg egy kicsit úgy érzem, hogy így vagyunk mi meg még páran, és ez egy új helyzet és nehéz helyzet.
[00:32:32]Szóval tényleg nagyon sok erőt és nagyon sok kitartást kívánok a kollégáknak, és nem tudom, hogy ki hogyan szervezkedik, vagy mik vannak a háttérben, mert lehet, hogy vannak megmentési kísérletek.
[00:32:42]tényleg nem látok ebbe bele, de ezért mondom, hogy a magam részéről azt fel tudom ajánlani, hogyha bárkinek tudunk segíteni, akkor keressenek bátran, és próbálunk segíteni a saját eszközeinkkel.
[00:32:55]Erőt kell mutatnunk, és meg kell mutatnunk, hogy a jobb oldal egy választási vereség ellenére is egységes marad.
[00:33:00]Bár én már kezdenem gondolkodni azzal, hogy a jobb oldal része vagyok-e, mert ha az a jobb oldal, amit most látunk a legfelsőbb szinten, mondjuk média ügyekben, akkor én nagyon hálás vagyok, hogy nem voltam ennek a világnak a része.
[00:33:14]A jobb oldal szerintem nem pártfé, nyilván érzelmileg, meg gondolatilag meg minden, de ott is átrendeződést látok.
[00:33:20]Tehát én óvatos vagyok ezekkel a kifejezésekkel és meg hát hozzád jársz annyi Tibor, tehát ahol látom a kommentekben, hogy örülnek, hogy féken tartottad a kapitány urat.
[00:33:27]De próbálkozik az ember.
[00:33:30]Én én például abszolút elengedtem már ezeket a milyen oldal meg ilyenek.
[00:33:36]Beszélünk meg próbálunk normálisak lenni meg emberiek maradni.
[00:33:40]A valóság az összetettebb nyilvánvalóan.
[00:33:42]Aztán tehát de de én én ezeket a ezt mentsük meg azt meg ilyenek.
[00:33:44]Most készül nekem még egy ilyen arcpolitikám, hitvallásom.
[00:33:49]Az a saját magam miatt írtam, hogy tudjam, hogy mik az alapelveim abba.
[00:33:55]Én én pont ilyeneket írtam le, hogy a Fidesz problémája nem az én problémám, és hogyha a Fideszen belüli erőterek összecsapnak, akkor mi nem sodródhatunk egyik mellé sem, hanem mi tájékoztassunk.
[00:34:08]Leírtam azt is, hogy nem tartom szerencsésnek, akik tartalomgyártónak öltözve aztán politikusok lesznek, ezért én tudom garantálni, hogy nem készülök politikai pályára.
[00:34:18]A Fix klubban már olvasható ennek az első tervezete.
[00:34:21]Ott lehet véleményezni.
[00:34:23]Egyébként sokan véleményezték itt is.
[00:34:25]Például mondták, hogy ne szorítsam magamat ilyen béki jóba, hogy nem lépek politikai pályára.
[00:34:31]De én ezt komolyan gondolom, hogy egyrészt a média is egy a negyedik hatalmi ágnak tartom tényleg.
[00:34:34]Másrészt én annyira jól érzem magam ebben, hogy jelen pillanatban akkor ez a legfelelősebb, de nincs az a ajánlat, ami vonzóbb lenne az ultrahangnál.
[00:34:44]Tehát hogyha ki tudja a hazánk szolgálat, amire hív bennet.
[00:34:50]Igen, de ebből a szempontból én önző vagyok, és lehet, hogy a a és egyrészt lehet a hazámat az ultrahanggal is szolgálni, másrészt meg meg én én annyira nem érezném jól magam a politikai életben, hogy azt rábízom azokra, akik ehhez értenek.
[00:35:05]Ez lesz a végszó.
[00:35:05]Tamás, köszönöm szépen, hogy itt voltál.
[00:35:07]Köszönöm a lehetőséget.
[00:35:08]Az útran plus minden kedves hallgatójának és nézőinek köszönöm szépen, hogy itt voltak.
[00:35:11]Ha még nem tették meg, kérem iratkozzanak fel a csatornánkra, illetve a Tamás Általát fix klubon is tudnak bennünket követni.