Ultrahang Plusz 46:57

Budaházy György kitálal: Ez a teljes igazság a kegyelmi botrányról és Novák Katalinról!

kegyelmi botránynovák katalintisza pártmagyar pétermi hazánkkülpolitika
Irányultság: KonzervatívKötődés: Fidesz-közeli
Budaházy György kitálal: Ez a teljes igazság a kegyelmi botrányról és Novák Katalinról!
tl;dr

-A Hunnia-per vádlottjai nem teljes körű kegyelmet, hanem csupán enyhítést kaptak Novák Katalintól: a szabadságvesztést felfüggesztettre módosították, de a büntetett előélet, a közügyektől eltiltás és a perköltség megmaradt.
- A tíz érintettre közel 25 millió forint perköltséget szabtak ki; a befizetési kötelezettség felfüggesztését követően részleges elengedés után 19 millió forint maradt, amiből most 11 millió forintot gyűjtenek.
- Az Igazságügyi Minisztérium általában az esetek 99%-ában nem támogatja a kegyelmeket, meghagyva a döntést a köztársasági elnöknek, aki utólag jóváhagyathatja azokat.
- Budaházy szerint Novák Katalin autonóm elnökként mert egyedül dönteni, és a jogszabályok alapján nem is köteles részletesen megindokolni a kegyelmi döntését.
- A TISZA Pártot nem tartja valódi pártnak, mivel alig több mint húsz tagja van, nincs kiépített apparátusa, és érdemi kormányprogram helyett csak ígérethalmozást és mocskolódást közvetít.
- Az oktatási miniszter kiválasztásának folyamatát a koncepciótlanság példájaként említi: egymással ellentétes világnézetű jelöltek merültek fel, ami szerinte azt mutatja, Magyar Péternek nincs határozott elképzelése.
- A TISZA mögött álló erőforrásokat – médiamegjelenéseket, Facebook-támogatást – egyértelműen baloldali körök biztosítják, amelyek bármikor kihúzhatják a talajt Magyar Péter alól.
- A Fidesz helyzetét nem tartja reménytelennek; az első év kritikus lesz, és a választási eredményt nem történelmi vereségként, hanem a választási rendszer belső logikájából fakadó kétharmados következményként értékeli.
- A Mi Hazánk szerinte hibát követ el azzal, hogy a jobbközép pozícióért versengve nem nyit a nemzeti radikális értelmiség felé, és nem vállalja fel az autentikus nemzeti radikális programot.
- Európa súlyos energia- és gazdasági kiszolgáltatottságban van: a gáztartályok nincsenek feltöltve, a katari gázra évekig nem lehet számítani, és az őszi energiaválság akár a nyugati vezetéseket is bedöntheti.

Részletes összefoglaló megjelenítése

A Hunnia-per kegyelmi ügyének jelenlegi helyzete és a perköltség-gyűjtés

Budaházy György részletesen beszámolt a Hunnia-per vádlottjainak kegyelmi ügyéről és annak anyagi következményeiről. Elmondta, hogy a közhiedelemmel ellentétben ők nem kaptak teljes körű kegyelmet Novák Katalintól. Míg az ügyükben öt ember 2022 telén valódi, mindenre kiterjedő eljárási kegyelmet kapott, addig az ő esetükben ez csupán enyhítés volt: a jogerős ítélet után a hátralevő szabadságvesztést nem kellett leülniük, de az felfüggesztettre módosult, és megmaradt a büntetett előélet, a közügyektől eltiltás, valamint a perköltség.

A tíz érintett számára ez összesen közel 25 millió forintos perköltséget jelentett. Az összeg magában foglalja a megbízott ügyvédek díját, a kirendelt védők költségeit, valamint a szakértői díjakat – utóbbi kapcsán Budaházy megjegyezte, hogy a rendőrségi eljárások során az informatikai szakértők minden adathordozót elvittek, ami jelentősen megnövelte a költségeket.

„Mi viszont csak egy enyhítést kaptunk úgymond. Tehát a jogerős ítélet után annyira lett a kegyelemnek a tárgya, hogy minek nem kell azt hátralevő időt, kinek mennyi volt? Nekem olyan két év lett volna, mert én már viszonylag sokat voltam bent, azt nem kellett leülni már, de egy felfüggesztettre módosult, de minden más anyakönyvünkkel maradt a büntetett előélet, a közügyektől eltiltás és a perköltség." *

Az érintettek azonnal benyújtottak egy perköltség-elengedési kérelmet az Igazságügyi Minisztériumhoz, ami felfüggesztette a befizetési kötelezettséget. A Fidesz-kormány azonban ezt a kérelmet függőben hagyta, nem döntött róla. A választások környékén végül született egy részleges döntés, amely néhány millió forintot elengedett – főként a kiskorú gyermeket nevelők esetében –, de így is maradt 19 millió forintnyi tartozás.

2023-ban a szabadulásuk után már gyűjtöttek 8 millió forintot, amit félretettek. Most a fennmaradó 11 millió forint összegyűjtésére új gyűjtést indítottak. Budaházy elmondta, hogy jelenleg 3 millió forintnál tartanak, és a szabadsagot.com honlapon keresztül lehet támogatni őket. Hozzátette, hogy az érintettek nem gazdag emberek, többen dolgoznak, családot tartanak el, így nehéz több millió forintot kigazdálkodniuk. Egyik társuktól már le is vontak majdnem 3 millió forintot, mert neki nem sikerült érvényesen beadnia az elengedési kérelmet – ő ötgyermekes családapa.

A kegyelmi döntés háttere és a minisztériumi állásfoglalások

Budaházy György reagált arra az információra, hogy Varga Judit akkori igazságügyi miniszter nem támogatta a kegyelmet az ügyükben. Elmondása szerint ez nem érte váratlanul, mivel korábban is voltak már tapogatózások és beadott kegyelmi kérvények, így tisztában volt a minisztérium működésével. Általánosságban az a stratégia, hogy a minisztérium az esetek 99%-ában nem támogatja a kegyelmeket, meghagyva a döntést a köztársasági elnöknek. Ha az elnök mégis megadja a kegyelmet, a minisztérium utólag jóváhagyja azt.

„Általában a minisztérium úgy 99%-ban nem támogatja a kegyelmeket. Tehát az a stratégia, hogy nem ő a kegyelem megadásának úgymond a meghatározója, vagy az irányba tevője, hanem meghagyja ezt az elnöknek." *

A kegyelmi ügyekkel kapcsolatos nyilvánosságra került információk kapcsán Budaházy megjegyezte, hogy számára kevés újdonság derült ki. Az egyetlen új információ az volt, hogy az elnöki hivatalon belül is működik egy jogi osztály, amely szintén ad ajánlást az elnöknek – és ez az osztály a K. Endre ügyét nem, de az ő ügyüket támogatta. Ezt logikusnak tartja, mivel ügyüknek jelentős társadalmi támogatottsága volt, és jogilag is jól meg lehetett alapozni.

Varga Juditról szólva hangsúlyozta, hogy nem haragszik rá, sőt hálás neki, mert végül aláírta a dokumentumokat. Véleménye szerint a miniszter nem feltétlenül rágta át személyesen az összes kegyelmi ügyet, ezt a jogi kabinet végezte. Ugyanakkor az ő ügyükkel kapcsolatban Gulyás Gergely egyszer elismerte, hogy az kormányülésen is szóba került, tehát valószínűleg több figyelmet kapott.

Novák Katalin szerepe és a kegyelmi ügy politikai utóélete

Budaházy György élesen bírálta a kegyelmi ügy körüli politikai hercehurcát, amit „kirakatpolitizálásnak" nevezett. Kifejtette, hogy Novák Katalin helyében – különösen most, hogy már nem politikus – egyszerűen annyit mondana a bizottsági meghallgatáson, hogy a jogszabályok alapján nem is köteles megindokolni a döntését, de elmondhatja, hogy mindent elolvasott, mindenkit meghallgatott, és így döntött.

„Ha én lennék Novák Katalin helyében, főleg így, hogy már semmilyen tétje nincs az ő esetében semminek, szinte már nem is politikus, azt se tudom, hogy hol van, úgy el van tűnve. [...] az én helyében, ha vissza engem berángatnának egy ilyen bizottság elé teljesen abszurd módon, akkor azt mondanám, hogy nézzék, a jogszabályok alapján meg se kell mondjam, hogy miért adtam meg a kegyelmet." *

Budaházy szerint Novák Katalin egy autonóm személyiségű elnök volt, aki mert egyedül dönteni, és ezt pozitívumként kellene értékelni. A K. Endre ügyéről szólva – amelyet Gaudi-Nagy Tamáson keresztül részletesen ismer – kifejtette, hogy az is egy „rohadtul megcsinált ügy" volt, tele jogi visszaélésekkel. Megérti, hogy Novák Katalin be merte vállalni a kegyelmet, mert benne volt a lehetőség, hogy az illető ártatlan. Szerinte az elnök mindent meghallgatva és elolvasva úgy érezhette, hogy a kegyelem jogos, és az érintett nem is veszélyes a társadalomra.

Az egész ügyet „parasztvakításnak" nevezte, amellyel Magyar Péter a szavazóit próbálja etetni, hogy ha később nem teljesülnek az ígéretek, akkor is legyen miről beszélni.

A TISZA-kormány első hónapjainak értékelése

Budaházy György átfogó kritikát fogalmazott meg a TISZA Párttal és Magyar Péterrel kapcsolatban. Alapvető állítása szerint a TISZA nem is tekinthető valódi pártnak, hiszen mindössze huszonvalahány tagja van, és nincs kiépített apparátusa. Ezt szembeállította saját MDF-es tapasztalataival a 90-es évek elejéről.

„Tehát én ahogy én látom ezt a mai Magyarországon ezt a TISZA pártot, ilyen párt nincs, hogy TISZA párt. Tehát az nem párt huszonvalahány taggal. Olyan az nem párt. Amit én pártként ismerek 90 óta már sose voltam párt, illetve voltam az MDF-ben." *

A kormányprogram kapcsán megjegyezte, hogy érdemi programot nem is nagyon hallottak, csak ígérethalmozást és mocskolódást. Az első kormányprogram-szerűséget Magyar Péter a választások utáni nemzetközi sajtótájékoztatóján adta elő, ahol lényegében ugyanazt mondta, mint korábban Orbán Viktor – ami felveti a kérdést, hogy akkor miért kellett rá szavazni.

Az oktatási miniszter körüli koncepciótlanság

Budaházy a TISZA koncepciótlanságának legjobb példájaként az oktatási miniszter kiválasztásának folyamatát hozta fel. Rámutatott, hogy a posztra egymással teljesen ellentétes világnézetű jelöltek merültek fel: egy cisztercita iskolarendszer-vezető és egy szélsőségesen liberális SZDSZ-es szellemiségű személy. Ez szerinte azt mutatja, hogy Magyar Péternek nincs határozott elképzelése arról, mit akar, csak a hatalom megszerzése volt a célja.

„Az az ember, akinek a jelöltje erre a pozícióra egy cisztercita iskolarendszer-vezető, vagy alternatívaként a szélső liberális SZDSZ, legrosszabb SZDSZ szellemiségű meg olyan ötletek előálló másik figura ez a mai miniszter. És ez a két jelölt merül föl, annak nincs koncepciója, hogy mit akar." *

A TISZA mögött álló erők és a baloldali befolyás

Budaházy szerint bár a TISZA szavazóbázisa heterogén, a párt mögött álló erőforrásokat biztosító körök egyértelműen baloldaliak. Azok a baloldali értelmiségiek, szakpolitikusok és tőkések állnak Magyar Péter mögött, akik nem fértek bele az Orbán-rendszerbe. Ők biztosították a médiamegjelenéseket, a Facebook-támogatást és minden egyéb erőforrást.

„A Magyar Péter sehol se jutott volna, ha nem adták volna azokat a felületeket neki, azokat a Facebook nem tolta volna az ő posztjait satöbbi, hogy ő előre jusson. Neki nem volt saját. Az Orbán fölépített magának egy saját hátországot." *

Magyar Péternek nincs saját erőforrása, nem parancsol a Facebooknak, a Partizánnak vagy más médiumoknak – bármikor kihúzhatják alóla a talajt. Ennek első jele volt az oktatási miniszter ügye, ahol a szélsőbalosok „behisztiztek" és változtatást értek el.

Az LMBTQ-kérdés és a szivárványzászlós incidens

Budaházy kitért arra, hogy a TISZA-kormány alatt máris tapasztalható az LMBTQ-lobbi nyomulása. Példaként említette, hogy az Erzsébet hídra szivárványzászlókat tűztek ki – amit szerencsére két nap után valaki bedobált a Dunába, amiért gratulált is az illetőnek. Kifogásolta, hogy Magyar Péternek erről nincs véleménye, nem intézkedik az ügyben.

„Magyar Péter Magyarországán fő szivárványzászlózták az Erzsébet hidat, szerencsére két napig tartott, már bedobálta valakik vagy valaki nem tudom, de bedobálták már a Dunába a zászlókat már hétvége során, amit innen is szeretnék gratulálni annak a bátor embernek vagy embereknek akik ezt megtették." *

Az oktatáspolitikai tervek bírálata

Budaházy részletesen kifejtette, hogy szerinte a Lannert Judit-féle oktatáspolitikai irányvonal az egész iskolarendszer szétverését célozza. Kifogásolta azt az elképzelést, hogy minden iskolába alacsonyan funkcionáló gyerekeket helyezzenek, és megszüntessék a jobb iskolák rendszerét. Szerinte a megoldás nem a színvonalas iskolák lerombolása lenne, hanem speciális felzárkóztató iskolák létrehozása a lemaradó rétegek számára – hasonlóan a gyerekkorában létező „fogócska" iskolákhoz.

A cigányság felzárkóztatásával kapcsolatban elismerte az Orbán-kormány eredményeit, amely szerinte látványosan beemelte a cigányságot a munka világába, különösen az építőiparba. Az új kormánynak ezt kellene folytatnia az oktatás területén, nem pedig az iskolarendszert szétverni.

Magyar Péter külpolitikai mozgástere és a nemzetközi nyomás

Budaházy kifejtette, hogy bár Magyar Péter a migráció és Ukrajna kérdésében látszólag az orbáni politikát viszi tovább, ez hosszú távon tarthatatlan lesz. Szerinte a nyugati liberális vezetés nem Orbán Viktor személyét utálta, hanem az általa képviselt politikát – és ha Magyar Péter ugyanazt képviseli, akkor ugyanúgy nem fogják támogatni.

„Nem Orbán Viktor személyét utálták nyugaton elsősorban, hanem Orbán Viktor által képviselt dolgokat nem akarták. Tehát a Magyar Péter azt képvisel, amit Orbán Viktor hosszútávon ezekben a kérdésekben, ugye migráció, Ukrajna, akkor hogyan fog oda jutni, mint Orbán Viktor?" *

Úgy véli, hogy Magyar Péternek nincs valódi stratégiája, csak sodródik. Ha mégis van stratégiája – például kihúzni, amíg a nyugati liberális vezetők megbuknak –, akkor azt burkoltan teszi, ami nem is lenne rossz taktika. A probléma az, hogy a nyugati vezetők nem hiszik el az ígéreteit, és nem fognak pénzt adni addig, amíg nem teljesíti a feltételeiket.

Ukrajna kapcsán Budaházy úgy véli, Magyar Péter már „beadta a derekát", és sunyi módon engedményeket tett. Különösen károsnak tartja az oroszellenes uszítást, amit Magyar Péter folytatott, hiszen Magyarországnak gazdasági érdeke lenne az Oroszországgal való jó viszony és kereskedelem.

A migráció kérdésében egy népmesei hasonlattal élt: a farkasnak nem szabad a lábát sem beengedni, mert akkor bejön és megesz. Ez azt jelenti, hogy a rossz dolgokat az elején kell megfogni, nem szabad engedni. Attól tart, hogy Magyar Péter ebben a kérdésben is engedni fog a nyomásnak, mivel nincsenek a kezében az erőforrások.

A Fidesz jövője és a választási vereség értékelése

Budaházy György szerint a Fidesz helyzete korántsem reménytelen. Továbbra is azt az álláspontot képviseli, amit a választások után is mondott: az első év kritikus lesz, és meg kell várni, hogyan tud az új kormány megkapaszkodni, különösen egy olyan világrendváltás és gazdasági problémák közepette, amelyek bármit hozhatnak.

„Én most is még mindig azt mondom, amit a választások után mikor itt voltam, látok ma akkor is ezt képviseltem, és ezt már mindig tartom, hogy ez első év az szerintem olyan szempontból kritikus, hogy egyrészt, hogy ez az új kormány, hogy tud megkapaszkodni normális esetben is egy ilyen 16 éves egy arculatú kurzus után egy ilyen emberrel az élén, amilyen ez a Magyar Péter egy ilyen totál frusztrált ilyen pszichológiai problémákkal küzdő emberrel, ez már eleve kétséges." *

A választási eredményt nem tartja történelmi vereségnek. Rámutatott, hogy a 2022-es 60-40 arányú jobb-bal megoszlás most 55-45-re változott, ami nem drámai különbség. Ráadásul soha nem szavaztak még ennyien a vesztes oldalra. A Fidesz számára a választási rendszer belső logikája miatt lett ebből kétharmados vereség, amit Orbán Viktor utólag maga is belátott – jobb lett volna megváltoztatni a rendszert.

A Fidesz jövőjével kapcsolatban úgy véli, hogy ha tavasszal is egyben lesz az ország és a TISZA valahogy lavíroz, akkor lehet, hogy a Fidesz-brand valóban lekopott, és valami újat kell kitalálni. Orbán Viktornak is át kell gondolnia a jövőbeli szerepét. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a Fidesz 20%-ra becslése nem hihető, a közvélemény-kutatások hazudnak – az egyetlen hiteles mérés a választás.

Orbán Viktor, mint államférfi és a történelmi lehetőség elvesztése

Budaházy György személyes viszonyát is kifejtette Orbán Viktorhoz. Soha nem volt igazán fideszes, de Orbánt mint államférfit „fedezte fel", aki felnőtt a feladathoz, és akiben megvolt a vízió és az erő is annak megvalósításához. Számára Orbán a „legkisebb rossz" volt Magyarországon.

„Én az Orbánt mint államférfit úgymond fedeztem fel, úgy, hogy így felnőtt a feladathoz, és amit sokszor elvártam volna már régebben, azt kezdte utolérni. Így lett nekem úgymond a legkisebb rossz Magyarországon, akit érdemes támogatni, mert nem láttam a látóhatáron mást, akinek ilyen víziója lett volna, mint neki." *

Tragikusnak nevezte a választási eredményt, mert Magyarország a felemelkedés küszöbén állt. Egy olyan pozícióban volt az ország a világrendváltás közepette, amely történelmi lehetőséget adott volna a stratégiai előrelépésre Európában. Ezt a magyar nép a „legrosszabb pillanatban, a legrosszabb emberrel" való kísérletezéssel játszotta el.

A Mi Hazánk és Torockai László kritikája

Budaházy György részletesen elemezte a Mi Hazánk helyzetét és Torockai László politikáját. A választási eredményt a Mi Hazánk szempontjából is kudarcnak tartja: a nagyjából 1,3 millió mozgó szavazóból – akik leváltak a Fideszről vagy újonnan jelentek meg – a Mi Hazánk mindössze 20 ezer fős növekedést tudott elérni, a többi a TISZA-hoz ment.

A párt alapvető problémáját abban látja, hogy Torockaiék „felmentek a padlásra és felhúzták a létrát", és nem nyitnak a nemzeti radikális értelmiség felé. Szerinte a Mi Hazánk jelenlegi stratégiája – hogy a jobbközép pozícióba törjön be és a Fidesz helyét szerezze meg – komolytalan, mivel mind Magyar Péter, mind a Fidesz sokkal nagyobb erőforrásokkal rendelkezik.

„Annak áll a legkisebb erőforrás a kezében, hogy ugyanarra a pozícióra törekedjen. Ez ostobaság. Tehát most én annak látnám értelmét, hogyha visszafordulnánk, amiről már ami miatt nekem konfliktusom is van vele, hogy lefordult a vegytiszta nemzeti radikalizmusról, vissza kéne oda kanyarodni." *

Budaházy szerint a nemzeti radikálisoknak – akik a társadalom 10-15%-át teszik ki – ugyanúgy jár a képviselet a demokráciában. Olyan pártra lenne szükség, amely felvállalja az autentikus nemzeti radikális gondolatokat: az EU-ból való kilépést, a területi revíziót, az LMBTQ-mentes képviseletet, és a lengyel típusú abortuszszabályozást.

Torockaival kapcsolatban személyes sérelme is van: a területi revízió kérdésében nem tudtak szót érteni, amit árulásnak tart, hiszen együtt kezdték a pályafutásukat ezzel a témával. Ugyanakkor elismerte, hogy Torockai nem tehetségtelen ember, jó szervező, vannak jó tulajdonságai, de mindenre nem alkalmas. Hiányolja a diplomáját is, és úgy véli, talán féltékeny azokra, akiknek van.

A nemzeti radikális oldal jövője és potenciális vezetői

Budaházy szerint a nemzeti radikális oldalon több olyan ember is van, akik képesek lennének egy autentikus programot megvalósítani, de a Mi Hazánk nem kíváncsi rájuk. Példaként említette Gaudi-Nagy Tamást, aki jelenleg Borvendég Zsuzsanna tanácsadója – amit komolytalan szerepnek tart a képességeihez képest –, valamint ifjabb Hegedűs Lórántot. Szakács Árpádot is említette, bár őt „összeférhetetlen fickónak" nevezte.

A Mi Hazánk problémája szerinte az, hogy csak két ember – Torockai László és Novák Előd – rendelkezik saját jogán is ismertséggel és tettekkel a párt megalakulása előtti időkből. A többiek, mint Dúró Dóra vagy Apáti István, a Jobbikkal tűntek fel, és ma már „no name" emberek. Több olyan emberre lenne szükség, aki a párton kívül is letett valamit az asztalra.

„Több olyan ember kéne, aki valamit enélkül is ér. Jó, a Fidesz is ilyen, de hát ők azt mondják, hogy 88-ban alapultak, hogy mikor ők már akkor pártként indultak, amikor még ugye a kommunizmus utolsó egy-két évében. Nekik nem volt idejük úgymond ilyen civil mozgalomnak lenni." *

A világgazdasági helyzet és Európa kiszolgáltatottsága

Budaházy György kitért a tágabb geopolitikai és gazdasági összefüggésekre is. Szerinte a mostani helyzetben egy világrendváltás zajlik, és Európa számára súlyos gazdasági problémák gyülekeznek. A WOKE-Európát – amelybe Magyar Péter bevitte az országot – a buborékon kívül mindenki utálja: az amerikai adminisztráció, az oroszok, a kínaiak, a törökök.

Az energiaellátás kapcsán rámutatott, hogy a benzinár csökkenése nem a TISZA érdeme, hanem Trumpé, aki megállapodott az irániakkal. De a valódi probléma nem is az ár, hanem a mennyiség: Európa gáztartályai nincsenek feltöltve, és a katari gázra még évekig nem lehet számítani. Ez ősszel komoly energiaválságot okozhat, ami bedöntheti a nyugati vezetéseket – és velük együtt Magyar Pétert is.

„Ez azért olyan vihart hozhat még az ősz folyamán, amit itt sok, amin sokan eltaknyolnak nyugaton, és azon ő is eltaknyolhat itt." *

⚠️ Értelmezhetetlen vagy bizonytalan szakaszok
  • „a Bjárás nem kertesztek" – valószínűleg „a bíróság nem kért" vagy hasonló, de a pontos jelentése nem rekonstruálható
  • „másodfoktél előtt" – valószínűleg „másodfokú ítélet előtt"
  • „Kynyrő esetében" – a kontextus alapján K. Endre ügyére utalhat
  • „a mil mönkét" – értelmezhetetlen szakasz, valószínűleg „a miénket" vagy hasonló
  • „csinnadratában" – valószínűleg „csinnadrattában" (felhajtásban)
  • „Vargődit" – Varga Juditra utaló elszólás
  • „Andri" – értelmezhetetlen, valószínűleg „addig" vagy hasonló
  • „palassza" – valószínűleg „palástolja" vagy „halasztja"
  • „fitinget" – valószínűleg „fittyet" (egy fittyet sem fognak adni)
  • „a nohák előd" – valószínűleg Novák Elődre utal
  • „a kár kormány hajtóításával" – valószínűleg „a kárhozatos hajtóvadászattal" vagy hasonló
  • „Károival" – valószínűleg Károly Róbertre vagy hasonló történelmi párhuzamra utal
  • „Tótmát" – valószínűleg Tóth Mátéra vagy hasonló névre utal
  • „Árkizaisba" – valószínűleg „azt hiszik, hogy" vagy hasonló
  • „a szakács Árpád" – Szakács Árpádra utalhat (politikai elemző vagy közszereplő)
  • „Borvendék Zuzsának" – Borvendég Zsuzsannára utal
  • „Navrocsics Tibort" – valószínűleg Navracsics Tiborra utal
  • „Ferenc Orsoját" – valószínűleg Ferencz Orsolyára vagy hasonló névre utal
Teljes átirat megjelenítése

[00:00:00]Sok szeretettel és tisztelettel köszöntöm az [zene] Utrang Plus minden kedves hallgatóját.

[00:00:02]Én Nagybató Jonatán vagyok, és sok szeretettel köszöntöm itt a stúdióban Budaházi Györgyöt, Hazafit, az igazságot Magyarországnak szövetség megalapítóját.

[00:00:11]Szervusz, köszönöm szépen, hogy itt vagy.

[00:00:13]Köszönöm szépen a meghívást és a lehetőséget és üdvözlöm a nézőket, hallgatókat.

[00:00:18]Egyből egy aktuális hírrel kezdünk.

[00:00:18]Ugye a Tiszának az áradása elért titeket is, a Hun ügyet.

[00:00:23]Ugye kaptatok kegyelmet még Novák Katalintól a a kegyelmi üggyel párhuzamosan.

[00:00:28]És most van egy új fejlemény.

[00:00:31]Kérlek, ezt ismertesd.

[00:00:33]Igen.

[00:00:33]Hát ugye sokan azt gondolják, hogy a kegyelem az olyan, hogy mindentől megszabadít, mert mi igazi igazi kegyelmet mi nem kaptunk.

[00:00:39]Tehát az ügyünkben volt öt ember, aki kapott 22 telén kegyelmet.

[00:00:44]Az eljárási kegyelem volt, mert az az igazi tipikus kegyelem volt, ahol teg minden a büntetettség tényétől is, ugye, mert még a másodfoktél előtt kapták, meg a perköltségtől, meg mindentől megszabadította őket.

[00:00:55]Az a döntés.

[00:00:55]Mi viszonylag mi viszont csak egy enyhítést kaptunk úgymond.

[00:00:59]Tehát a jogerős ítélet után annyira lett a a kegyelemnek a a tárgya, hogy minek nem kell azt hátralevő időt, kinek mennyi volt?

[00:01:07]Nekem olyan két év lett volna, mer én már viszonylag sokat voltam bent, azt nem kellett leülni már, de egy felfüggesztetre módosult, de minden máshány anyakunkankal maradt a büntetettő élet, a közügyektől eltiltás és a perköltség, ami a 10 mi 10ünk esetében, akik 23 tavaszán kaptuk ezt a kegyelmet.

[00:01:26]Nekünk ez olyan 24 25 millió majdnem 25 millió Ftos összköltség volt, amire mi akkor beadtuk a minisztériumhoz, mert azt már nem a köztársaság elnök dönt ebben a kérdésben, az igazság minisztérium egy ilyen [torokköszörülés] perköltségelengedési kérelmet azonnal beadtunk.

[00:01:43]Ez felfüggeszti a befizetést, tehát nem kell fizetni addig, amíg ezt nem bírálják el.

[00:01:47]És hát ez az elbírálás ugye a Fidesz egyszerűen ezt a dolgot függőbehagyta, tehát nem döntött se így, se úgy.

[00:01:53][horkantás] Ez eltelt ugye a választásokig, és akkor a választások környezetében, ha mégis csak született valamilyen döntés, ahol azért valamennyit elengedtek, főleg azoknak, akik kiskorú gyereket nevelnek még a várdlottak közül.

[00:02:07]Hát ez néhány millió Ft volt, ez is valami, de még így is maradt egy csomó pénz, 19 millió.

[00:02:14]És ugye volt nekünk már egy gyűjtés 23-ban a szabadulásunk után, amikor összez a perköltség szóba került, csak aztán ugye jött ez a felfüggesztés.

[00:02:23]És akkor amit gyűjtöttünk olyan 8 millió Ftot, azt félreraktuk pont azért, hogy ki tudja mit adjövő.

[00:02:27][horkantás] És most ugye az lett, hogy hát most ezt a 11 milliót ezt be kell már fiz még hozzá be kell gyűjteni, hogy hogy be tudjuk be tudja mindenki fizetni.

[00:02:36]Hát ez így különböző vározataknak különböző összegek, ugye függ attól, hogy volt-e megbízott ügyvédje, akit fizetett, vagy kirendelt védőnek a díja halmozódott, vagy kinek milyen szakértői idézője lesát ez is egy külön biznis a rendőrségi járásokból, hogy a informatikai szakértők minden szakcsánakra elviszik az összes létező adatozat a legutolsó MP3 zen játszót is elvitték mindent, mert azzal is rá lehet számolni egy kis díjat és akkor ugye ezekből is sok fölhalmozódott.

[00:03:05]Ö hát meg egyéb költségek, amit a Bjárás nem kertesztek.

[00:03:09]És akkor erre most újra indítottunk egy gyűjtést.

[00:03:11]Úgyhogy most minden olyan kihasználva ezt az interjú lehetőséget is, minden olyan nemzeti érzelmű hallgatót, nézőt, aki ismeri az ügyünket és úgy szolidáris volt és szolidáris a mai napig velünk.

[00:03:24]Egyrészt megköszönöm, hogy annak idején most adakoztak sokan, tehát azt újra és újra meg kell köszönjem, de nem volt elég.

[00:03:31]És most ha tudnak még olyan ember van, akinek még van erre lehetősége és tud segíteni, akkor a szabadságot.com ez a tehát a szabadságot.com email internet cím, amelyik a ennek az ügynek, ennek a hunyügynek a váőkörének a saját hol internet címe és honlapja, ott is fent van, a főoldalról is elérhető, illetve van a a hírek között a legfelső, sőt fölugrik az hiszem fölugró ablakba is egyből, ahogy rámegy az ember a szabadságonban.comra, meg a hírek között is az elsőnek, hogy hogy milyen lehetőségek vannak az adomány gyűjtésre, tehát ugye bank számra utalás vagy esetleg adományládák vannak kitéve két [horkantás] helyen.

[00:04:11]Tehát megköszönjük az összes támogatást.

[00:04:13]Akármennyi pénz is jön össze, most 3 milliónál tartunk, bármennyi pénz, az is jól jön, mert nem kell legalább azt ezek azért nem gazdag emberek.

[00:04:20]Itt beleért [horkantás] engem is, tehát még nálam is inkább egyszerűbb a vádottásam az anyagi helyzet elett mindegyik dolgozik, vagy több családja van.

[00:04:28]Tehát egy így így nehéz több millió Ftot kigazdálkodni.

[00:04:32]Egyébként már volt, akitől levonták majdnem 3 milliót és annak öt gyereke van ráadásul.

[00:04:36]Mert neki is ő sajnos is elmulasztotta vagy elúszott neki ez a elengedési kérelem.

[00:04:43]Ez végülis neki nem lett érvényesen beadva, és őnek le is vonták mostanában, nem mondtam egy éve.

[00:04:49]Úgyhogy legfeljebb utóag tudunk neki valami pénzt adni, az se baj.

[00:04:52]Na hát ezt szerettem volna mint ilyen számunkra közérdekű dolgot elmondani és köszönöm a lehetőséget.

[00:05:00]Igazán nincs mit és akkor folytat folytassuk is a kegyelmi üggyel, hiszen azóta történtek fejlemények ugye a kegyelmi üggyel párhuzamosan adtak nektek is kegyelmet és fordítva szerintem velünk párhuzamosan vagy vertek párhuzamosan.

[00:05:11]Igen, a történt a kegyelmi ügy is.

[00:05:12]És itt ami új információ nyilvánosságra került, hogy Varga Jurit, akkori igazságügyi miniszter nem támogatta azt, hogy ti kegyelmet kapjatok.

[00:05:21]Amikor ezt megtudtad, vagy ezt te már tudtad egyébként korábban is?

[00:05:27]Hát fejezd be a kérdésedet.

[00:05:27]És akkor meg amikor amikor ezt megtudtad, akkor ezt ezt hogyan érintettem, vagy hogyan reagáltál erre?

[00:05:32]Hát én alapvetően már volt régebben is ilyen tapogatózás, sőt áll kegyelmi kévénybeadás is így külön nem mindenki részről, egy-egy ember részől.

[00:05:42]Tehát és az én részemről is már volt, hogy a csaját beadott évekkel ezelőtt.

[00:05:47]Tehát én már képben voltam abban, hogy az igazsági minisztériumn ez hogy működik.

[00:05:51]Általában nem a mi ügyünkben.

[00:05:52]Általában a minisztérium úgy úgy 99%-ban nem támogatja a kegyelmeket.

[00:05:57]Tehát az a stratégia, hogy nem ő a kegyelmegadásnak úgymond a meghatározója, vagy a vagy a az irányba tevője, hanem meghagyja ezt az elnöknek.

[00:06:07]Tehát nem szokták támogatni többnyire ezeket a kérvényeket.

[00:06:08]Ha az elnök megadja, akkor utólag meg jóvá hagyják.

[00:06:14]Erről asszem egy kirívó ellenpélda volt, amikor a az ilyen Ibolya, az MDF-es igazság Dávid Ibolya nemta meg valakinek szerintem helyesen.

[00:06:23]Nem ismerem azt az ügyet.

[00:06:23]Na mindegy.

[00:06:25]Tehát de ez nem jellemző.

[00:06:28]Úgyhogy szerintem csak ennyi történt.

[00:06:29]Engem ez abszolút nem érintett meg, mert mert viszont a ha már arról beszélünk, hogy mi derültek ki, mert sok minden nem derült ki számomra, ami újdonság lenne, főleg nem Kynyrő esetében ott aztán végképp nem.

[00:06:41]Talán az, hogy a azt nem tudtam, hogy bent hogy működik a az elnöki hivatalban ez, és ott is van egy jogi osztály, most megtudtam így az ebben a csinnadratában, amit a Magyar Péter rendezett, és annak is van egy egy úgymond ajánlása.

[00:06:55]Ö, tehát hogy az elnök felé, tehát nem csak az igazségminisztériumnak a jogiásfoglalása számít, hanem a vagy van ott neki mint információ, hanem az elnöki hivatalnak a jogi, nem tudom a pontos nevét, de valami jogi osztály volt, úgy emlékszem.

[00:07:11][horkantás] és hogy az viszont támogatta.

[00:07:12]Tehát ott volt ugye az a különbség, hogy a Kender ügyet nem, ügyét nem, de a miénket igen.

[00:07:20]Logikus is.

[00:07:20]Hát azért ennek volt társadalmi támogatottsága elég nagy, tehát életszerűen lett volna és jogilag is meg lehetett jól alapozni.

[00:07:26]Szóval ez a lényeg.

[00:07:28]Vargődit pedig aláírta természetesen utána már, hogy az elnöki hivatász meg.

[00:07:34]Elen haragszom senki.

[00:07:36]Talán nincs bennem.

[00:07:36]Varguditnak is hálás vagyok.

[00:07:39]Ettől függetlenül egyébként valószínűleg ott is a a jogi kabinett volt az, amelyik valamilyen állásfoglást azt szokott adni.

[00:07:45]Ő általában szerintem a kegyelmi ügyeket, mondj csak a mil mönkét azért talán kicsit jobban átrágták.

[00:07:52]Lehet, hogy azt kormányon is megbeszélték.

[00:07:53]Ezt a Gulyás Gergely egyszer elismerte, hogy kormányülésen is szóba került a mi ügyünk.

[00:07:58][horkantás] Talán azért kicsit többet foglalkoztak, de alapvetően szerintem szerintem ott is azért a jogi kabinet dönt ilyen kérdések, hogy most mit ajánl, mit nem ajánl.

[00:08:08]Nem biztos, hogy a miniszter mindegyiket így átrágja.

[00:08:11]Úgyhogy erről ennyit tudok mondani.

[00:08:13]Egyébként meg azt, hogy én a ha már itt tartunk, szóval ez a kirakadt politizálás, ami most folyik ebbe az ügybe is a felháborítónak tartani.

[00:08:21]És egyébként hát ha én lennék Noá Katani helyében, főleg így, hogy már semmilyen tétje nincs az ő esetében semminek, szinte már nem is már nem is politikus, azt se tudom, hogy hol van, úgy el van tűnve.

[00:08:31]Talán az Elon Musknak valamilyen szervezetében dolgozott.

[00:08:33]Ezt hallottam utoljára.

[00:08:37]valami gyermek vagy család támogatam.

[00:08:39]Most nem akarok hülyeséget mondani, de ezt is már nagy már vagy két éve olvastam, azt nem is tudom, hogy erre mit csinál.

[00:08:43]Sajnálatos számon, mert szimpatikus, intelligens, értelmes hölgy volt a magyar közéletben.

[00:08:51]Tehát az én helyében, ha vissz engem berángatnának egy ilyen bizottságért teljesen abszurd módon, akkor azt mondanám, hogy nézzék, a jogszabályok alapján meg se kell mondjam, hogy miért adtam meg a kegyelmet.

[00:09:01]Nincs indoklásiem, de elmondom önöknek, hogy mindent elolvastam, mindenkit meghallgattam és így döntöttem viszont látásra.

[00:09:07]Könben nincs belőle nem lehet jogilag többet kihúzni, ha nem akarja.

[00:09:12]És való elmondom ez lehet az igazság is.

[00:09:14]Tehát tehát most az, hogy hogyha igaz volt, hogy a KNre ügyében még a jogi osztálya is azt mondta neki, hogy ne, de valamilyen más érvek.

[00:09:23]Én ismerem azt az ügyet, mert a Gaudi Nagy Tamáson keresztül sok mindent tudok róla.

[00:09:27]Bizonyos az is egy rohadtul megcsinált ügy volt.

[00:09:30]Végigtta a baloldali sajtó, mikor még mi annyira nem is figyeltünk rá az RT akkor is üldözte már ezt a figurát.

[00:09:35]Az is egy jogilag szemét módon megrendezett, megcsinált ügy volt tele visszaélésekkel, jogi problémákkal.

[00:09:42]Én megértem egyébként, hogy a Gaudit ami ezt be merte vállalni, mert benne volt simán az a lehetőség, hogy a csávó ártatlan.

[00:09:50]Egyébként meg mai napig látom rajta egy meggyőződése, hogy ő hogy ő ártatlanul lett elítélve.

[00:09:54]Tehát az nem hiszem, hogy szíáték a részéről.

[00:09:55]azért is ment el a falig ebbe a kérdésbe.

[00:09:57]Hát simán el tudom képzelni, hogy a az elnök mindent meg hallgatva, meg elolvasva mégis úgy érezte, ahogy ahogy én is úgy érzem, ismerve a részleteit az ügynek, hogy hogy hogy ez jogos.

[00:10:10]Máskülönben meg nem is veszélyes a társadalma.

[00:10:13]Tehát most kinek adjam kegyelmet ilyen sorozatőnek, az is beadja.

[00:10:17]Én benne a börtönben sok embert láttam, aki beadta súlyos alakok.

[00:10:23]Tehát igazából volt egy autonóm személyiségű elnökünk, aki mert egyedül dönteni.

[00:10:28]Most ez olyan nagy baj.

[00:10:30]Szeretnénk csak báfirugákat.

[00:10:30]Nem ez a baja most a Magyar Péternek egyébként az is alaptalen, mert a súlyok még nem bizonyította be, hogy bábugra vagy nem.

[00:10:38]Nem volt rá idejese nagyon.

[00:10:38]De nem ez a fő baja.

[00:10:41]Hát volt egy autonóma ernök, aki mert dönteni.

[00:10:43]Hát örüljünk neki, hogy volt ilyen is, hogyha már ez baj.

[00:10:47]Úgyhogy igazából ez egy kirakat.

[00:10:47]Ebből sem tudom lehet kihozni.

[00:10:49]Ez ilyen parasztvakítás, ilyen a szavazóinak a a próbálja betni a előre a fülét, meg a az éhes gyomrát, majd hogyha később esetleg nem mondakunk a dolgok, akkor ezzel foglalkozzon.

[00:11:01]Ez a véleményem nagyjából.

[00:11:04]Folytassuk akkor a az aktuális pártok kihívásaival.

[00:11:06]Ugye volt Fidesz kongresszus másfél héttel ezelőtt lehet, hogy már van is ez két héttel ezelőtt.

[00:11:13]Ugye a Tiszapárt még a kormányzását nem igazán látjuk, de izgalmas irányokba megy.

[00:11:18]Ugye migráció és Ukrajna kérdésében úgy tűnik egyelőre, hogy az orbáni politikát viszi.

[00:11:23]Ugye több ilyen kritikát is kapott a baloldali sajtó részéről a külföldi világban.

[00:11:27]Hogy láttad a Tiszapártnak az elmúlt több mint egy hónapját, illetve a Fideszt hogyan láttad a kongresszus után, és hogyha már a két nagy pártról beszélünk, akkor beszéljünk a harmadik parlamenti pártról is.

[00:11:37]Hogy láttad a mi hazánknak a mozgalódását?

[00:11:40]Hú, ez nagy téma és fontos téma.

[00:11:40]Ö az kimerítő lesz azért így.

[00:11:43]Ö tehát a lényeg az, hogy tehát Tiszapártnak és igazából ezt is hagyjuk hagyjuk is ezt a Tiszapártot.

[00:11:51]Tehát én ez én ahogy én látom ezt a mai Magyarországon ezt a Tiszapát, ilyen párt nincs, hogy Tiszapárt.

[00:11:58]Tehát az nem párt huszon valahány taggal.

[00:12:01]Olyan a az nem párt.

[00:12:03]Amit én pártként ismerek 90 óta már sose voltam párt, illetve voltam az NDF-ben.

[00:12:07]Voltam párttag.

[00:12:07]90-es évek elején, az első [horkantás] 92-ben léptem be most, tehát az elsően mondta a kormány meg még a a vereség utáni időben valameddig.

[00:12:18]Aztán így kikoptam a ebből a pártpolitikából, tehát én láttam, hogy hogy működik egy párt, megláttam kívülállóként mindenki látja, hogy milyenek a pártok.

[00:12:24]Szá annak annak azért van egy aparátusa.

[00:12:26]Tehát ez nem párt, ez csak egy ilyen vicc.

[00:12:28]Tehát lehet, hogy vannak emberek, akik visszapárttal együttműködnek ezek a szigetek, de hát nem tagjai a pártnak.

[00:12:33]Úgyhogy ez nagyon érdekes, hogy a párt támogatást, hogy osszák el, kik osszák el ezek után.

[00:12:37]Na mindegy, ezt erzük el.

[00:12:39][horkantás] Tehát az első ugye úgymond kormányprogram, amit már kormányprogramot se nagyon hallottunk, ígérethalmozokat, meg főleg a mocskolódás ment.

[00:12:49]Ugye az orosz oxíás és az orbánik mocskolása és a kettő összekapcsolása.

[00:12:54]Az első kormányprogramzerűséget akkor hallottuk, amikor nemzetközi sajtakaszatot tartott a Magyar Péter vászósok után.

[00:13:00]Azt már ittor voltam is azóta egyszer már itt náluk akkor mondtam is, hogy az volt az a nap, amikor így úgymond egy kicsit így fölvidult, amikor látom, hogy ugyanazt előadta, mint Orbán Viktor és akkor ezért minek kellett volna rászavazni, hogyha nagyjából nincs más ötlete, hogy mit kéne csinálni, csak azt kisebb nagyobb eltérésekkel meg az Orbán rugdosásával, de lényegében ugyanazokat a Erre mondják sokan, hogy nem történt rendszerváltás, csak egy hatalmi elitváltás történt.

[00:13:25]Hát igen, hát de nem is történt rendszerváltás, ez nem másik rendszer, úgyhogy ezt szerintem eresszük el.

[00:13:28]Ö, tehát tehát ez volt az első, de hát már akkor is az volt a véleményem, hogy tehát az, hogy ez az ember mennyire koncepciótlan, annak a legjobban tetten érhető példája ez az a oktatási miniszter kérdése.

[00:13:44]Tehát az az ember, akinek a jelöltje erre a pozícióra egy cisztercita iskolarendszervezető, vagy alternatívaként a szélső liberális SZDS, legrosszabb SDS szellemiségű meg olyan ötletek előálló másik figura ez a ez a mai miniszter.

[00:13:59]És ez a két jelölt merül föl, annak nincs koncepciója, hogy mit akar, mert ugye mindannyian érezzük, hogyha van egy politikai irányúságunk, egy elképzelésünk, hogy mit akarunk, közön belül persze lehetnek különböző jelöltjeink egy poszra, de azok nagyjából egy térbe mozgó, vagy egy egymástól nyilván kicsit eltérő, ha már különböző jelöl, de mégis csak egy irányba tartó valamilyen elvek mentén működnek.

[00:14:22]Nem ilyen szinten, mert ugye ez a második lényegében a szét akarja verni azt az iskolarendszert is, amit az az első jelölt képvisel.

[00:14:30]Tehát akit egyébként még a jobb oldal is elfogadottam, mert szerintem az mivel az ő szavazói nagyrészt elfogadják az ő döntéseit a tömegek a maximum szélső balosoknál, akik végül is megbuktatták azt a azt az ötletet de de ezt a jelöltet, hát ez szát az első óriási probléma ez az ember ebbe a kormányba.

[00:14:48]Tehát ezt most csak azért hoztam, hogy ennyire koncepciótlan a vezetőjük, akinek ez is jó, meg az is jó.

[00:14:56]Igazából ő csak a hatalmat akarta.

[00:14:58]Neki jó lett volna az Orbán kormányb egy miniszteri poszt, és akkor ő akkora Orbán kampányt csinált volna, mint az őrült, mert őneki szerintem csak ez kellett.

[00:15:05]Most ezt megszerezte nyilván.

[00:15:08]És itt jön a másik érdekes dolog, hogy miért is kerülnek ilyen emberek pozícióba, mint ez a Lannert Judit, mert hiába van neki heterogén szavazóbázisa valamilyen szinten, ugye, mert Magyarországon mondjuk van k millió meg megátalkodott balos, meg 2 millió megátalkodott jobbos, így leegyszerűsítve, aki sose fog a másik oldalra szavazni.

[00:15:27]És akkor van egy csomó ember, akit az adott politikai környezet meg tud Ja, és akkor ugye van mit tudom én fél millió nemzeti radikális ez is mozgó, de nagyságú pár százer, akkor mondjuk így.

[00:15:41]De de de azt mondom, és van egy középülső tömeg, akit lehet ide-oda oda rángatni, attól függen, hogy ki milyen meggyőző, mit bizonyít.

[00:15:47]Az Orbán kormány itt az elmúlt ciklusok alatt sikerült ezt a tömeget maga meg állítsa az intézkedéseivel, ugye?

[00:15:54]És ugye itt mindjárt mondjuk el, hogy a működő országot akarunk, hogy ez volt a Tiszának az egyik elve mekkora baramság volt, hiszen még hónapokkal a kormányváltás után is az Orbán rendszer működik Magyarorsz tehát annyira nem volt működő idézelbe az Orbán rendszer, hogy még a mai nap is az működik.

[00:16:08]Tehát [horkantás] még nem is minimális mértékben kezdték lebontani, csak tervek vannak rá, de még nem történt szinte semmi.

[00:16:17]Tehát azért nem volt azér nem működésképtelen.

[00:16:19]Ez elég jól működő rendszer volt.

[00:16:20]Tehát ez ez [torokköszörülés] ez működik a mai napig is.

[00:16:26]Most ezt a tömeget, akit ezt a mozgótömeget sikerült leválasztani az Orbán rendszerről az elmúlt négy évben.

[00:16:33]Ugye az nehezebb volt a gazdasági helyzet, mint ahhol Európában állunk is.

[00:16:36]Ezek inkább a zsebük szerint szavaznak.

[00:16:40]Meg hát óriás propagandát most ne menjünk bele, hogy nem volt az tehetségtelen propaganda olyan szempontból, hogy hatékony volt, de egyébként meg nem hiszem, hogy nem az volt a fő ereje, hogy ügyesek voltak, hanem az, hogy olyan erők álltak mögöttük.

[00:16:53]És erre akarok ítélni.

[00:16:53]Ugye a szavazóbázisuk lehet, hogy heterogén, de a mögött álló erő, aki az erőforrásokat adta, azok az nem heterogén, az balos.

[00:17:03]Tehát, mert aki nem fért bele az Orbán 16 év vagy 20 év alatt az Orbán rendszerbe az már azok a balosok, tehát az igazi balos úgymond értelmiség, vagy vagy szakpolitikus [horkantás] vagy vagy tőke is, ugye itt a nemzetközi tőke isobrészt inkább balos.

[00:17:18]És ezek adták az erőforrást Magyar Péternek.

[00:17:21]A Magyar Péter sehol se jutott volna, ha nem adták volna azokat a felületeket neki, azokat a a Facebook nem tolta volna az ő posztjait satöbbi, hogy ő előre jusson.

[00:17:31]Neki nem volt saját.

[00:17:31]Az Orbán fölépített magának egy saját hátországot.

[00:17:35]Tehát ha ő akarta, akkor volt média, ahol elmondja, amit a népnek el akar mondani, közölni tudja.

[00:17:39]Tehát voltak felületek, akkor eléri a társadalmat, volt pénz, paripa, fegyver, ezt fölépítette egy sziszifuszi munkával folyamatosan.

[00:17:49]Neki sem jelem volt a Magyar Péternek.

[00:17:50]Tehát mögötte minden erőforrást valakik biztosítanak neki, és azt holnap el is vehetik.

[00:17:54]Nem, nem parancsol nekik.

[00:17:54]Tehát ő nem nem parancsol a Facebooknak, nem parancsol talán a kontrollnak, az öccsének, azon kívül kinek, tehát még a Partizánnak se, meg ezeknek se.

[00:18:04]Tehát [torokköszörülés] akkor húzzák ki aló a talajt, amikor akarják.

[00:18:07]És itt volt ugye pont ez a miniszter oktási miniszter kérdésben, ak föl behisztiztek ezek a szélső balosok és hát egybe változtatni kellett, és majd ki tudja hány ilyenbe futunk bele.

[00:18:19][horkantás] Az LMBTQ ugye látva, hogy mi folyik.

[00:18:22]Tehát óriási hát az Erzsébet híd az úgy úgymond a az [horkantás] volt a transzparens megjelenése annak a nyomulásnak, ami az első perc óta folyik, a beadványaik, a amit beolvason, hogy hogy nyomul minden mindenhova már be akarják tenni a lábukat.

[00:18:35]Ők ezt ők várták.

[00:18:35]Tehát a Magyar Péter hiába mondja magáról, és hiába egy orbáni programot hirdetett meg annó, hát mivel nincsenek az erőforrások a kezében, nem az lesz.

[00:18:43]Az lesz, amit az erőforrásokat birtoklók fognak diktálni neki, és bele fogják tolni a balosságba.

[00:18:51]Tehát jelzem neki, hogy gondolkozzon ezen el, hogy most kétszeres csapdában, mert a jobb oldali tömegek kezdenek már ébredezni, és ők is tolják őt a balosságba bele, mert neki az őszemükben ez a balost, ami nem jobbos, az balos és tolják bele, hogy ő a hazááruló, ő lesz a Gyurcsány 2.

[00:19:06]A jobbos tömegek szemében.

[00:19:08]Már mostani tüntetéseken is lehetett látni ezt a hangulatot.

[00:19:11]Plusz a sajátjai is belehúzzák, tehát egyrészt tolják, másrészt húzzák, és bele fog sodródni a szélső boros politikának a támogatói pozíciójába, ami lehet, hogy neki nem volt szándéka.

[00:19:22]Bár amilyen koncepciótal lehet, hogy neki ez se számít, csak a hatalom, ezt nem tudom megítélni, meg a bosszú, de ha számít valamit, mert volt valamilyen szintű neveltetése, talán az valamilyen [horkantás] nemzeti jellegű szocializációja volt, akkor azért ez így úgymond nem biztos, hogy neki jól fog esni, de ez lesz a sors.

[00:19:39]A piaristáknál járt oktatás.

[00:19:39]akarják most szétverni a Nannet Judit féltársaság ugye a hát milyen ötletek ezek, hogy mindenhol tegyünk ö ilyen alacsonyan funkcionáló cigány értelmi képességű cigányerekeket az iskolákban most ezt nem cigányelneség, de hát könyörgöm, hát tehát az orbánék megoldották valamilyen szinten, vagy elindították látványosan a cigányság munka munkavilágába való beemelését.

[00:20:05]ezt látható volt.

[00:20:07]Nem s nagyon sok cigány került bele a főleg az építőiparba, és sokat is látok, aki rendes emberré váltott, mert mert lehet, hogy abból meg lehet élni viszonylag jó fizetéssel, és akkor már úgy tovább talán már a gyerekeit is úgy szocializálja, hogy tanuljatok szakmát satöbbi.

[00:20:21]Ez egy fontos dolog volt.

[00:20:23]De akkor ha akar valamit hozzátenni ehhez ez az új kormány, akkor most foglalkozzon azzal, hogy a cigány gyerekek iskolai világába való beemelését legyen.

[00:20:32]Az meg az ő feladata folytatva azt, amit az orbánik a munkavilágában elkezdtek.

[00:20:39]És ne így ne ne az iskolarendszert verjék szét.

[00:20:40]Nálam az volt az oktatás baja úgy idézőjelben, amit most ők akarnak itt csinálni vele, hogy hogy nem volt ott az LMBTQ az iskolában, meg nem volt mindenki egy szintre lenyomva és megszüntetve a a a jobb iskoláknak a a rendszere, hogy vannak jobb iskolák, nehezebb bejutni, és ott nyilván átlagosan jobb képességű gyerekek magasabb színvonal tudnak tanulni.

[00:20:59]Nem ezt kell tanul tenni, hanem létre kell hozni.

[00:21:03]a lecsúszott a alud, tehát ez értelmi képességekben is alacsonyabb szinten levő rétegeknek egy olyan iskolarendszert akár szegregátum módon.

[00:21:13]Nem baj az.

[00:21:13]Hát oda olyan speciális oktatók kellenek, úgy kell fölépíteni a tananyagot sat, hogy föl lehleessen őket onnan húzni és utána amikor már ez a nemzedék föl lett húzva és szakma lehetett kezébe lehetett adni, akkor már a következő lemzedék nagy eséllyel már a normál rendszerbe is be tud jutni.

[00:21:26]Tehát ez ebben nincs semmi rossz.

[00:21:29]Ez is egy fontos dolog.

[00:21:30]Mit akarnak csinálni?

[00:21:30]Az egészet szétverni és egy szintre nyomni.

[00:21:34]Hát ilyeneket lehet hallani tőlük, hogy hogy akkor az mit tudom én, hogy ne le ne legyen már az, hogy az egyháziskolában nem jut be ez, mert én mond be ez.

[00:21:41]Hát nem csak egyházisk iskola van ilyen.

[00:21:43]Hát itt a belvárosban, ahol én sokat mozok az Asztriánál, [horkantás] asszem az ötös vagy melyik iskola van ott a Reálonda utcában, az is egy elit iskola és nem egy egyházi meg nem egy jobboldali.

[00:21:53]Tehát sok vagy a Vörösmati gimnázium érdán, ahol közel ahol mi lakunk ott Diózsnál, az is egy ilyen jobb gimnázium.

[00:21:59]Tehát oda is nem olyan könnyű beüt.

[00:22:01]Nem kellenek ilyen iskolák, mert vannak jóképességű gyerekek, akiknek igenis lehetőséget kell adni, hogy úgymond ilyen ilyen versenló istálókba járhassanak.

[00:22:08]Az jó az országnak is.

[00:22:11]Nyilván vannak pénzes iskolák, ahova az elit tudja betenni a gyerekeit, akár nem is feltétlen azért majd jóképességű, de lehet, hogy azokban is jobb minőségű oktatás van.

[00:22:19]Szerintem az nem baj.

[00:22:20]Az lényeg, hogy az átlag se legyen rossz, tehát ne hagyjuk lecsúszni, és a a nagyon lentieket meg vegyük ki, és képezzük egy olyan, mint ami én gyerekkoromban voltak ezek a a az olyan ilyen ilyen nehézen kezelhető meg meg nehezen oktatható gyerekeknek külön iskolák.

[00:22:37]Emlékszem gyerekkorunkban a Fogócska utcában volt egy ilyen iskola.

[00:22:41]Mindig azt mondtuk, aki hülye volt, úgy szóltok, hogy menj a fogócskába.

[00:22:45]De az arra volt, hogy ott ott olyan tanárok voltak, olyan oktatási rendszer, vagy olyan olyan szisztéma, hogy ezeket is föl tudták húzni.

[00:22:50]Tehát semmi rossz nincs, csak csinálják ezt, te ne verjenek szét mindent, de azt látom, hogy ez a szélső liberális dolog uralja most ezt a De akkor a Tiszakormány esetében azt látod, hogy lehet, hogy mondjuk Ukrajna meg a migráció kérdésében normalitást képvisel, de mondjuk ebben a kérdésben meg elveti a súlykot.

[00:23:09]Nem tudom, mit képvisel Magyar Péter nem nyilatkozik meg.

[00:23:11]Tehát most Magyar Péter Magyarországán föl főszivárvány zászlózták az Erzsébet hidra szerencsé két napig tartott már bedobálta valakik vagy valaki nem tudom de bedobálták már a Dunába a zászlókat már hétvége során amit innen is szeretnék gratulálni annak a bátran embernek vagy embereknek akik ezt megtették szerencsen nem nekem kellett végre rá meg én azért nem is mernék már ilyet bevállalni a nyakomba evvel a felfüggesztettel de de hát ez például Magyar Péter Magyarországán történt és neki erről nincsen véleménye vagy nem intézkedik vagy nem tudom ez neki jó vagy rossz, vagy zavarja, vagy nem zavarja.

[00:23:42]Tehát ugye ez egy dolog, meg hát hallva azt, hogy mit képvisel a minisztere.

[00:23:46]Tehát ebben nagyon nagy nyomulás van.

[00:23:48]De a másik kettővel is az a baj, hogy nem Orbán Viktor miatt nem adták oda a pénzt Magyarországnak.

[00:23:53]Nem Orbán Viktor személyét utálták nyugaton elsősorban, hanem Orbán Viktor által képvisel dolgokat nem akarták.

[00:23:59]Tehát a Magyar Péter azt képvisel, amit Orbán Viktor hosszútávon ezekben a kérdésekben, ugye migráció Ukrajna, akkor hogyanud oda Jutóva Orbán Viktor?

[00:24:09]Tehát a a nyugati liberális vezetés, amíg meg nem bukik, ott is van ugye ez is folyton úgy van kezelve, a Magyar Péternek most is volt egy sajtakója, ami most Brüsszelben tanácskoztak a vagy nem tudom helyre hol, de assiszem ott a az Európa tanács, tehát a miniszterelnökök tanácsa volt és akkor azután tartottam a sajt sajtótájékoztatót.

[00:24:28]Nem hallgattam végig, de egy részét igen.

[00:24:30]Tehát ott is úgy viselkednek, úgy beszél ő is meg mindenki, mintha az Európában ez egy adottság lenne, hogy Európa így gondolkozik, és mi abból úgymond kiírtuk magunkat.

[00:24:37]Európa jelenlegi politikai vezetése gondolkozik így, ahogy gondolkozik, de ott kopogtat az ajtón egy olyan gondolkozású új politikai elit már több országban, nagy országokban is, aki egyébként az Orbánnak lenne a természetes szövetségese.

[00:24:52]Tehát hogyha megnyíja a választásokat a Farás Angliában, a Löpenék Franciaországban, vagy esetleg ennek ezeken fölbátorodva és fölerősödve az AFD is esetleg Németországban, mert azért a németeknek kell egy kis instruálás máshonnal, hogy merjenek lépni ide, de ha egyik másik nagyye-európai országban ilyen fordulat lesz, akkor az a németekre is hatni fog.

[00:25:14]Akkor miről beszélünk?

[00:25:14]Akkor ez egy másik Európa lesz, ahogy a Trump-Ameriká és egy másik Amerika lett egyik napról másikra.

[00:25:19]Volt egy Amerika, ami lehetett mondani, hogy Amerika nem szereti a magyarországi politikát.

[00:25:22]Nem, az amerikai adminisztráció akkori nem szerette.

[00:25:26]Jött egy új és onnantól legjobb barátja lett.

[00:25:27]Ugyanez lesz Nyugat-Európában is.

[00:25:29]Tehát amíg ezek vannak, ezek ilyenek.

[00:25:31]Most ha az a stratégiája, mert nem tudom mi a stratégiája, inkább az a véleményem, hogy nincs igazi stratégiája, csak így sodródik, de tegyük fel, hogy van, hogy kihúzni, amíg ezek megbuknak.

[00:25:42]Orbán is erre taktikázott.

[00:25:44]De úgy nyíltan, de ha mondjuk Magyar Péten burkoltan, akkor az nem olyan rossz, mert előbb-utóbb megbuknak talán addig meg el kell valahogy lavírozni.

[00:25:52]Most elhiteti velük, hogy ő valamit akar ezekbe az ügyekbe másod csinálni.

[00:25:55]Andri, aztán húzza a palassza addig, hogy végül ugyanaz marad, ami volt, az nem olyan rossz, mert Isten mse, hogy ide betegyék a lábukat az irgásmigások.

[00:26:02]Csak az a véleményem, hogy egy fitinget nem fognak adni neki addig, mert azok se hülyék.

[00:26:07]Tehát azok a azok a balos nyugati vezetők nyilvánvalóan akarják azt a mit tudom én 100 akárhány pontot, hogy megvalósuljon és nem fogják neki elhinni az ígéreteket.

[00:26:14]És ugyanez van Ukrajnával is.

[00:26:17]Ott ott simán el tudom képzelni, hogy ott már jobban be is adta a derekát sunyi módon.

[00:26:21]Tehát ott már ki tudja, mi merre folyik a vezetéken, hogy mit adunk megint az ukránoknak, hogy az olajvezetéken mennyi és mi megy, és milyen irányba.

[00:26:32][torokköszörülés] Meg hát azt az kevésbé transzparens szerintem, hogy ott mi hogy abba az ügyben mi van.

[00:26:37]Ott simán el tudom kérzni, hogy jobban beadta a derekát, mert hát eleve az oroszok ellen annyira úszított totál ostoba módon, totál nem érdekel az országnak az oroszok ellen uszítani.

[00:26:44]Hát az oroszoktól azért sok mindenki függ itt Európában.

[00:26:48]Mi aztán nagyon itt Közép-Európában energetikailag egyébként sem érdekünk.

[00:26:51]Ez már nem Szovjetunióval lehet kereskedni.

[00:26:53]Tök jó lenne, ha ugyanúgy kereskednénk, mint bárki mással, az oroszokkal is.

[00:26:56]Hatalmas piac lenne, és és mindig szerették megvásárolni a magyar termékeket.

[00:27:00]Nem voltak kényesek úgymond annyira.

[00:27:02]Tehát ez nekünk nagyon jó üzlet volt régen is.

[00:27:07]Ez a legnagyobb butaság volt fölépíteni egy kampányt az oroszok helyen núcitásér.

[00:27:10]És ezt az oroszok nyilvánvalóan hát nem nem fogják, nem felejtik el szerintem, bár pragmatikus politikát folytatnak, de azért nem felejtik el.

[00:27:20]Ez nagy hiba volt, de ebbe azért mondom, hogy az ukrán ügyben lehet, hogy már engedett.

[00:27:24]Talán a migráció ügybe próbál még lavírozni, de az a baj, hogy nem fogják elnézni neki.

[00:27:28]Hát ide akarják dobálni a legnagyobb hulladék migránstömeget.

[00:27:31]Nem tudnak hova tenni.

[00:27:32]Azt Kelet-Európában akják be a nekik a legrosszabb és a legterhesebb, azokat akarják ide tolni, mert mindig ezt csinálták.

[00:27:38]A szemetet tolták ide kajából is, minden nyugati termőkből gondolom az a beármoló idegenekből is a legalja szemetet fogják ide tolni.

[00:27:45]Tehát és én szerintem ezt nem fogják hagyni, hogy ő valamit ebben ne engedjen.

[00:27:49]Ez viszont nagy baj, mert ez olyan dolog, mint ami a népmesében van a farkassal, amikor az a népmesék azok megítésem szerint nem annyira mesék, mint inkább felkészítések az életre.

[00:28:00]Tehát tanítások, hosszú évvel századok vagy ezedek tapasztalatának az összegzései.

[00:28:04]Tehát a farkasnak nem szabad a lábát beengedni, az elsőt sem, mert vége az, hogy bejön és megesz.

[00:28:08]Ez azt jelenti, hogy a rossz dolgokat az elején kell megfogni.

[00:28:12]Ez a tanítás lényege.

[00:28:14]Tehát ne engedj az elején se a rosznak.

[00:28:15]egyből állj a legelső pillanatban ellent.

[00:28:17]Ö mert ha egyszer elindultod, ha kedvezményeket adsz, akkor végül a fejedre nől a dolog és a probléma, és utána persze ki lehet belőle jönni, mint a mesében is valamilyen kataklizmával, valamilyen traumatikus eseményel állt, úgy, hogy megette őket a farkas, aztán csak kiszedték a hasából.

[00:28:33]Most ezt persze fordítsuk le a való életbe.

[00:28:35]Tehát valami kataklizmával, minden dologból ki lehet jönni, csak kell az a kataklizma.

[00:28:39]Tehát jobb megelőzni a bajt.

[00:28:40]Úgyhogy én azt mondom, hogy ezt nem szabad itt semmit se szabad engedni, de félek, hogy engedni fog itt is, mert hát mondom, nem ezek a kezében vannak az erőforrások, és nyomást fognak rá gyakorolni.

[00:28:53]És akkor folytassuk szerintem a Fidesztet.

[00:28:54]Ugye volt Fidesz kongresszus, nagyon sokan kritizálták a Fidesz kongresszust is, kiemelni mondjuk Ferenc Orsoját, vagy éppen Navrocsics Tibort, de hát a Fidesznek a választási kampányát is elég sokan támadták.

[00:29:04]Te hogyan látod a Fidesznek a jelenét, illetve a jövőjét?

[00:29:08]Nagyon sokan már leírják a Fideszt, hogy már nincs jövője, hogy Magyar Péterék teljesen megsemmisítik a pártot.

[00:29:13]Az országgyűlésben se találnak nagyon fegyvert a a Tiszapártnak a demagógiá demagógiája ellen.

[00:29:18]Te hogyan láttod a a Fidesznek a jövőjét, illetve a jelenét?

[00:29:22]Hát én most is még mindig azt mondom, amit a vásztosok után mikor itt voltam, látok ma akkor is ezt képviseltem, és ezt már mindig tartom, hogy ez első év az szerintem olyan szempontból kritikus, hogy egyrészt, hogy ez az új kormány, hogy tud megkapaszkodni normális esetben is egy ilyen 16 éves egy arculatú ö kurzus után egy ilyen emberrel az éljén, amilyen ez a Magyar Péter egy ilyen totál frusztrált ilyen pszichológiai problémákkal küzdő emberrel, ez már elve kétséges.

[00:29:50]És ez van megfélelve egy olyan világrendváltásra és ennek kapcsán olyan világgazdasági főleg Európa számára olyan gazdasági problémákkal, ami akármit hozhat.

[00:29:59]Tehát itt még a vihar szerintem csak gyülekezik a viharfelhő még egyelőre itt fölöttünk nem oszladozik.

[00:30:05]És ez bármit hozhat.

[00:30:08]Tehát én azt mondom, hogy most oké, hogy a Holm Szorosban megállapodtak éppen ma, de hogy ez tartós lesz-e, hogy az, hogy az a zsidók már így is nem ismerik ezt az egyességet el, és nem is fogják akarni, mert ők nullára akarják a számukra kockázatot levinni, az meg újra kirobbanthat bármit.

[00:30:25]Tehát nem lehet kiszámítani.

[00:30:27]Örülök neki, hogy most kicsit olcsóbb lett a benzin.

[00:30:28]Ez sem a Tiszapát érdeme nevetséges, amit ezből is kommunikálnak.

[00:30:32]Hát ez nem [horkantás] ők kötötték egyességet a irániak, hanem a Trump.

[00:30:38]De de de ez egyáltalán nem biztos.

[00:30:38]És egyébként az ár az csak az egyik problémája Európának, mert a másik problémája a mennyiség.

[00:30:44]Ezt megmondja az összes szaki.

[00:30:46]Nem nem vagyok nagy szaki, de én mint mérnök abszolút logiknak tartom azokat az érveléseket, amiket a Tótmát és a hozzáásonló emberek nagyon logikusan elmondanak, hogy az igazi probléma a mennyiségi kiesés és itt van egy óriási mozgástere azoknak, akik utálják ezt a WKE Európát, mert azért rássuk be, hogy ez egy buborék, ami most Magyar Péter bevitt minket.

[00:31:05]Tehát ezt a buborékot a buborékon kívül mindenki utálja.

[00:31:09]Utálja az amerikai adminisztráció, utálják az oroszok, úgy ahogy van az egész orosz, szerintem a nép is, nem csak a kormányzat.

[00:31:14]Utálják a kínaiak, utálják a törökök, az minden számotvő hatalom lenézi, megveti ezt a VOK Európát, ami ma van.

[00:31:21]Biztos le és azt az az érdekük és az a az a vágyuk, hogy ez bukjon meg és szűnjön meg, utálják.

[00:31:27]És itt egy nagy lehetőségük lesz őszélen, hogyha tényleg ilyen mennyiségi problémák lesznek Európának, nem lesz energiája, hogy bedöntsék.

[00:31:33]Az oroszoknak óriási eszköz van a kezében, mert hogyha rájuk vannak szorulva, elég azt mondani, hogy köszi, nem.

[00:31:39]Amerika vagy jó drágán ad, vagy ő is azt mondja, hogy el tudja adni máshova.

[00:31:44]Ugye az arabokatra egyrészt nyomást is tudja akolni, másrészt ottan nem is fog jönni.

[00:31:49]A gáz például abszolút állítólag tehát katáz ez most nem is tudom, évekig nem lesz, márpül Európában arra alapoztak és nincsenek föltöltve a tartályaik.

[00:31:55]Tehát ez azért olyan vihart hozhat még az őszél folyamán, amit itt sok, amin sokan eltaknyolnak nyugaton, és azon ő is eltaknyolhat itt.

[00:32:04]Tehát visszatérve a Fideszre, mert ezt abból indítottam el, a Fidesznek vagy Orbán Viktornak, mert nem voltam se igazából fideszes, vannak ott szimpatikusabb emberek, de alapvetően én az Orbánt mint államférfit úgymond fedeztem fel, úgy, úgy, hogy úgy értve fedeztem fel, hogy így felnőtt a feladathoz, és amit sokszor elvártam volna már régebben, azt kezdte utolérni.

[00:32:26]Így [horkantás] lett nekem úgymond a legkisebb Rossz Magyarországon, akit érdemes támogatni, mert nem láttam a a látóhatáron mást, akinek ilyen vízőja lett volna, mint neki.

[00:32:34]És Torckai Lászlónak se.

[00:32:37]Torockai Lászlónak se majd.

[00:32:37]Mindjárt kifejtem azt is.

[00:32:38]Tehát itt nem csak a vízió a lényeg, hanem ereje is volt hozzá.

[00:32:41]Megteremtette hozzá akármilyen eszközökkés, de megteremtette, hogy a vízióját valamilyen szinten el is ér.

[00:32:48]Szerintem [torokköszörülés] egyébként tragikus ez a választási eredmény, hogy Magyarország a felemelkedés küszöbén állt.

[00:32:52]Tehát egy olyan pozícióban álltunk most ebbe a világendváltásba, történelmi lehetőségünk lett volna föl egy nagyon-nagyot kapaszkodni előre és stratégiai pozícióba kerülni itt Európában.

[00:33:02]Nem csak Közép-Európában, ott is, de Európában is.

[00:33:04]Hát ezt most jól sikerült a magyar népnek, ahogyon előtt a kár kormány hajtóításával kábé ugyanakkor ostobaság volt ez most.

[00:33:11]Ez a döntés a legrosszabb pillanatban kísérletezik egy legrosszabb emberrel.

[00:33:17]Na mindegy, most már ez megtörtént.

[00:33:19]Reméljük nem járunk vele ugyanúgy, mint Károival.

[00:33:20]De mindenesetre amivel az Orbánban látom potenciálisan most is még mindig ezt a megvan hozzá az még mindig megvan hozzá a azért a hálózata, a az emberei satöbbi.

[00:33:30]Azért megvárnám ezt, hogy túlélik-e ezt a ezt az évet, ezt a teret.

[00:33:37]És tavasszal is még mindig a Tisza lavíroz valahogy és az ország egybe van, akkor akkor akkor azt lehet mondani, hogy be fog rendezkedni itt hosszabb távra, négy évre.

[00:33:46]biztos.

[00:33:46]Akkor viszont tényleg el kell gondolkozni azon, hogy ezzel a Fidesz brenddel mi legyen, mert ezt ez ez valóban már így lekopott.

[00:33:52]Tehát ebből én is egyetértek, hogy lehet, hogy valamit helyett ki kell találni.

[00:33:55]Az Orbánnak is át kell magát gondolni, hogy mi a jövőbeli szerepe.

[00:34:01]Senki nem nincs örökre kiválasztva egy egy szerepre nyilván.

[00:34:04]Ezért ilyen szempontból a kitérőként mondanám, hogy most azon sokan izéltek, meg voltak sértődve, vagy most leváltották a mentő neek szolgálatnak a szóvivőjét, ugye a Győrfit.

[00:34:16]Hát neki sincs örök pozíció, tehát ez engem úgy nem változott föl nem volt vele semmi bajom, szimpatikus ember voló, de hát ilyen pozíciók nem halál tartanak feltétlenül, tehát ez nem olyan nagy baj.

[00:34:26]Sok minden baj van a tiszakolmánnyal, de nem ez a főpro.

[00:34:30]Persze nem is ez a megoldás az egészségügyek.

[00:34:31]Tegyük hozzá, hogy az ő megoldásai azok nem megoldások azokra a problémákra, amiket ők annak idején mindig hangoztattak, de mindegy, ezt megtehetik.

[00:34:38]Tehát azt mondom, hogy ezt meg kell várni, hogyha és akkor át kell gondolni a dolgokat, és akkor jön elő, hogy mi lesz például ugye Torockaikkal.

[00:34:46]Ugye ez volt a másik kérdés.

[00:34:46]Hát egyébként ezt is mondtam a választások után, és ezt is tartom, hogy a választásoknak az egyik egyrészt a választásokra azért menjünk két mondatot megint, mert ezt ne azért ezt fontos hangsúlyozni, mert itt is van egy iszonyú torcegondolkozás még a jobb oldalon is.

[00:35:00]Tehát milyenféle történelmi vereségről beszélünk.

[00:35:02]Tehát ez teljesen nevetséges.

[00:35:04]Tehát ahol ah nagy vereség volt már ebben az országban kétszer.

[00:35:08]egyszer volt az MDF, ami azt lehet mondani, hogy jelentős, tehát ott jelentős.

[00:35:13]Akkor még a régi választási rendszerben 72%-ot szerzett a bal oldal, ugye az MSZPSDS, ott nagyon visszaesett az akkori kormány, és ugye a Gyurcsány a másik, aki brutális feleséget szenvedhát ez nem volt brutális feleség.

[00:35:24]Tehát itt a 6040-ből, ami a 22-es választási eredmény volt, és azt is hagyjuk, hogy mennyi volt a szavazók száma, mert ha a szavazók száma történelmi rekord volt, és történelmi rekord volt, hogy hányan szavaztak a győztesre, akkor ugyanúgy történek volt, hogy hányan szavaztak a vesztesre.

[00:35:39]Tehát az számít, hogy kimegy el szavazni, és abból indulunk ki, és hagyjuk ezt, hogy most ennyien mentek, akkor meg annyian mentek.

[00:35:44]Aki elment, az döntött.

[00:35:46]6040 volt a 22-es választásunk mondjuk úgy lekerekítve jobb baloldal arányába.

[00:35:50]Ugye itt a mi azánkosokat is azért jobb oldalra számolva.

[00:35:53]Most ez 5545.

[00:35:55]Most ezek így lekerekített számok.

[00:35:58]Ez nem olyan.

[00:35:58]Egyrészt ez még a hat az előző választásnál is gyengébb győzelem, ha úgy vesszük.

[00:36:03]Ö tehát és azért a vesztest is brutál mennyiségű ember szavazott.

[00:36:07]Soha történelemben még ennyien nem szavaztak a vesztes oldalra.

[00:36:10]Tehát ennyit erről, hogy a választás mennyire volt óriási vereség.

[00:36:13]Vereség volt.

[00:36:13]A rendszernek, amit az Orbán épített ki, annak a belső logikája szerint tett ebből ilyen kétharmat.

[00:36:18]Hát miért nem vál tetszettek volna megváltoztatni a az előző 22-es választás után ezt a ezt a fajta választási rendszert?

[00:36:25]Orbán is belátta már, hogy jobb lett volna.

[00:36:27]Most már valahol hallottam egy interjúban, hogy ő is azt mondta, hogy hát már nem volt rá szükség, jobb lett volna, akkor nem lett volna két haladó.

[00:36:33]Ennyit erről.

[00:36:36]De a másik dolog meg az, hogy aki vesztes ebben a választásban, ugye nem csak a Fidesz volt itt, az vesztes, hát itt azért a miánk is egy vesztes volt ezen a választáson, mert körülbelül 1 300000 ember mozgott a szavazók országútján, aki levált a Fideszről az előző választás óta, meg akiket behoztak a semmiből a új szavazók.

[00:36:55]És ez az egymülámszer az ember vándorna a a nagy választói országúton, és ebből a miánknak a kis kertjéből nem sikerült egy 100-200 embert beszipkázni, hanem ez mind a Tiszához ment, mert ugye hát assasszem valami 20000 ember különbség volt.

[00:37:10]azért ez kudarc.

[00:37:10]És itt el kell gondolkozni, hogy az a politika, amit eddig folytattak, és itt a szakács Árpádnak a úgymond a az a a véleményére, vagy amiről most ő is beszélt itt egyszerűen egy műsorban, meg írt is, avval valamilyen szinten én is egyetértek.

[00:37:25]Tehát itt ez a fajta politika, hogy a toroszké fölmentek a padlásra és fölhúzták a létrát és ők páran a akarnak mindent megmondani.

[00:37:31]Ez nem fog működni.

[00:37:33]Ebben ezt nem lesz előrelépés nemzik radikalizmusnak.

[00:37:37]Most játssza ő azt a szerepet, hogy most akkor ő lesz Magyar Méter kihívója.

[00:37:43]Nincs erőfor, tehát ő most be akar törni a jobb közép pozícióba, hogy megszerezze a Fidesz helyét.

[00:37:48]Ez azért komolytalan, mert egyelőre Magyar Péter is arra gyúr, hogy a Fidesz helyét szerezze meg.

[00:37:52]Ott a Fidesz, az az is egy lefecsülhető ö erő, és és mind a kettőnek sokkal nagyobb erőforrás áll a kezében, mint a Torocka Jéknak.

[00:38:02]Annak áll a legkisebb erőfeles a kezébe, hogy ugyanarra pozícióra törekedjen.

[00:38:06]Ez ostóbaság.

[00:38:06]Tehát [horkantás] most én annak látnám értelmét, hogyha azt visszafordulnánk, amiről már ami miatt nekem konfliktusom is van vele, hogy lefordult a a Vegytiszta nemzeti radikalizmusról, vissza kéne oda kanyarodni, és pontosan van rá igény, és ne kell nem kell nem bele kell törődni, hogy lehet, hogy mi nem nyírunk soha választásokat.

[00:38:23]Na de van itt 10 15% olyan nemzeti radikális gondolkozási ember, akinek ugyanúgy jár a képvisel ugyanis képviseli, demokráciában élünk.

[00:38:30]És mi nekünk sosincs képviseltünk, mert bárki, az volt a jobbik is, bárkit beszavaznak a nemzetikálisok.

[00:38:36]két-három évben már ő is jobb-közép kormányzerő akar lenni, és ott hagyja azt azt az egész gondolkozásmódot, hogy le lecsípeget belőle és és a nemzeti radikálások elárul végezik magukat.

[00:38:47]Kellene valaki, aki beleáll abba, hogy igenis mi vállaljuk ezeket az abszolút autentikus nemzetékális gondolatokat, hogy európai uniótra nincs szükség, ne is legyünk tagok, lépjünk ki, erre dolgozzunk ki programokat.

[00:39:01]Nem területi revízió.

[00:39:01]Magyarország külpötékének egyetlen értelmes stratégiája, hogy valahogy eljusson területi revízióig.

[00:39:06]És ezt egyébként Orbánban meg is volt ez a revízionista gondolat, mert az ő gazdasági lépései efele mutattak már, tehát a revízió felé, mert ugye a revíziónak is több lépcséje van, tehát nem csak területi gazdasági pozícióban is egy ő már abba azért eléges revíziót ért el, [horkantás] de nyilván [torokköszörülés] a cél az, hogy a magyarok általább a magyarok által lakott területek Magyarországhoz tartozzanak.

[00:39:27]Ez egy teljesen vállalható.

[00:39:28]Ugye erről szól az igazságot Magyarországnak szövetsége, amit én alapítottam és nyíltan vállaljuk, hogy el kell oda jutnunk, hogy legalább a magyarok által lakott területek Magyarországhoz tartozzanak.

[00:39:39]Ez az igazság alapja.

[00:39:39]Addig nem lesz béke Európában.

[00:39:40]Ebből erről szól az egyébként az oroszukrából is, hogy hogy nem lehet így működni, hogy szintiszta etnikai területek igazságtalanul egy másik országnál vannak.

[00:39:49]Nem oda vándorolt emberekről beszélünk, hanem őstlakosokról, magyarok esetében, aztán végképp.

[00:39:55]Tehát ez is egy fontos dolog, de hadd menjam végig.

[00:39:57]az LNBUM meg elleni hogy mondjam megalkulásmentes képviselet.

[00:40:03]Tehát már az AFD-vel sem szövetkezünk, amíg ilyen elnöke van.

[00:40:05]Ez egy állatorvosi ló, egy vállalhatatlan ember, akinek egy egy homoszexuális nő, aki egy igaz idegenfajú másik nővel nevel két gyereket.

[00:40:14]Ez egy állatorvosi ló.

[00:40:16]Mi ezzel leharcolunk évtizedek óta, hogy ezek emberek nem kerülessenek pozícióba.

[00:40:19]Ilyen emberrel nem szövetkezünk.

[00:40:21]Tök mindegy, mit mond, mert mondhatj, amit nem mond semmi olyat az Alice Vedra, aki amit nem tud elmondani bárki más is abból a pártból.

[00:40:27]Nem értem, hogy miért ezt az embert tölták előre.

[00:40:29]Ez is a németeknek a úgymond már látszik, hogy mennyire meg van bomolva már ott a a gondolkozásmód, hogy még egy ilyen pártérén is egy ilyen ember van.

[00:40:37]Ezt ezt is megalkulásmentesen kell képviselni.

[00:40:39]az abortusz kérdést egy párt, amelyik ki meri mondani, hogy a minimum a lengyel abortusz szabályzása, ahol tényleg csak aznak lehet, aki vagy erőszak, vagy súlyos genetikai tehát probléma, tehát a születendő gyermek olyan betegsége lenne, vagy ami ami miatt nem lenne egészséges, vagy pedig erőszaknak a áldozataként fogad meg satöbbi.

[00:41:02]Azon kívül úgy tudom, hogy a lengyel szabályozásban más abortuszlehetőség nincs.

[00:41:06]Ezt ezt is föl kell válni, nem meri fölvállalni, mert népszerűség ez hülyeség.

[00:41:09]Azok az emberek, akik emiatt leválnak, váljanak le, de nagyon sok olyan ember van, aki emiatta csatlakozna, hogy valaki ezt is fölmeri vállalni.

[00:41:16]Tehát minden ilyen klasszikus hazafia stratégiai kérdésben legyen valaki, ezt fölmeri vállalni.

[00:41:21]Én egy ilyen radikális pártnak látnám értelmét.

[00:41:25]Szívesen részt vennék benne, hogy ezt építsük együtt.

[00:41:27]De de de a torockaival nem tudtam szót érteni a területi revízió kérdésében, miközben evvel kezdtük együtt a a [horkantás] annak idején a pályafutásunkat evvel a témával, és számomra ez egy árulás volt, és én nem csak az én számomra egyébként, mert ezt nem mindenki mondja hangosan, de nekem azért sokan megmondják, hogy hát ők sem értik ezt.

[00:41:45]Tehát látsz egyébként olyan figurát a akár politikai szféra, előre nem látok a mi hazánk részéről nyitást a a pedig neki is szüksége van valamit.

[00:41:55]Át kell gondoljni, hogy hogy ezután mit fog máshogy csinálni.

[00:41:57]Én nem érzem, hogy nyitni akarna a nem a nemzeti radikális érdelmiség felé nyitnia kellene.

[00:42:02]Létezik ilyen.

[00:42:02]És a Fideszből is sok olyan nemzeti, radikálisabb nemzeti gondolkozású akár értelmiség is van ott, aki vis átorolna esetleg egy ilyen, tehát ez így, ahogy ma működik a mi hazánk, ha tetszik, ha nem a torckai, lehet, hogy valami pluszt el fog tudni írni, mert valamit ő is a az omladozó, jelenleg éppen omladozó félbe levő Fidesz táborról le tud szakítani ideig óráig, de ebből stratégiátörés nem lesz.

[00:42:25]És egyébként meg én azt se hiszem el, hogy most már a Fideszte csak 20% szabad hagyjuk már.

[00:42:30]Nem hiszem ezeket a mediános hülyeségeket el mit tudom Árkizaisba biztos győztesnek volt kikát az csak az utolsó hétig vagy akkor akkor már len ilyen ciki, hogy hülyeségeket mondanak, de de úgy hazudnak, ahogy akarnak.

[00:42:39]Azért itt egyáltalán egy közénykutatás, a hiteles a választás.

[00:42:43]Ott volt valami, amit az előbb elmondtam.

[00:42:45]Ma meglátjuk a következő választásig mi lesz.

[00:42:49]Úgyhogy én azt gondolom, hogy hogy azért avval is lehet számolni, hogy az se fog lenullázódni, magához fog térni valamilyen szinten a Orbánféle külis.

[00:42:57]Nem tudom végül milyen néven vagy hogy fognak futni, de biztos, hogy össze fogják magunkat szedni.

[00:43:02]Úgyhogy a Torockaiéknak szerintem ez egy olyan üres rész, amire senki nem akar rát.

[00:43:06]Így az Orbán már pedzegette, hogy a radikalizmus rából kell építkezni.

[00:43:08]Ő érzi, tehát ha neki erre a Toroski erre nem mozdul rá, akkor nagy hibát követ el, mert belőle nem lesz erős jobb középpolitikus.

[00:43:15]az már, aki a hozott identitása miatt a a az a fajta tömeg nem fogja őt úgy kezelni.

[00:43:20][horkantás] Tehát neki az erős nem azért radikális politikus lehetősége van, ami fel mint felkínált lehetőség az ő pályafutására.

[00:43:29]Ha azt elereszti, akkor más nem lesz, bele fog esni a bele fog zuhanni a semmibe, több szép.

[00:43:36][horkantás] Úgyhogy ehhez a kérdéshez most így hirtelen ennyit.

[00:43:40]Látsz olyan politikust a Nemzeti Radikális oldal, aki képes lehet ezt a ezt a víziót megvalósítani?

[00:43:46]Hát [horkantás] hát itt több ember is van, tehát itt úgy érzem, hogy a régi nemzéti radikális elitből nagyon a nagy részre benne sincsen a mi hazánkban.

[00:43:55]Tehát és nem is kíváncsiak valamiért annyira rá.

[00:44:00]Tehát itt akár a Gódi nagy Tomi, jó most itt a Borvendék Zuzsának valamilyen tanácsadója, de az komolytalan szerep ahhoz képest, hogy ő potenciálisan mit milyen lehetőségeket képvisel.

[00:44:08]vagy a Hegedűs Lóránt, ugye az ifjabbik csak egy két ilyen nevet nem de még többet is tudnék.

[00:44:17]Tehát és valamiért aki megpróbálja, mint a szakács.

[00:44:19]Jó, a szakács elég összefélhetetlen fickó.

[00:44:21]De hát az is azért csak eljött onnan.

[00:44:24]Tehát nem látom, és sok mindenkivel beszéltem, mindenki úgy úgy elégedetlen avval, hogy a mi hazánk ő nem kíváncsi az embernek, tehát nem nem akarja beemelni, konkurenciától tartanak, vagy én nem tudom.

[00:44:37]a a ezeket az embereket, tehát főleg pozícióba már pedig szerintem több ember kell ehhez, tehát nem egy emberen fog múni.

[00:44:46]Jó, nyilván mindig kell egy vezető.

[00:44:47]Most a Torockai egyébként nem tehetségtelen ember, tehát jó szervező, jó ötletei vannak, tehát vannak jó tulajdonságai abszolút, de hát mindenre nem alkalmas.

[00:44:56]Tehát azért az sem szerencsés, hogy csak hogy nincs most nem a leszólásban mondom, ez is megsértődött már egyszer, de nincs magas iskolai végzettsége, azért a vezetőnek legalább diplomája legyen.

[00:45:05]És és és ezért kicsit talán féltékeny is azokra, akiknek van.

[00:45:10]Nem tudom, hogy miért, mert hát tegyen le egy iskolát, biztos meg tudná csinálni, hogy neki is legyen, jobban néz neki.

[00:45:15]Ö, úgyhogy nem nem is buta gyerek.

[00:45:19]Meg mondom, vannak tök jó tulajdonságai, de de ő egymagában evvel a hát most ő meg a nohák előd egyszerre el lehet erre egyszerűsíteni.

[00:45:27]Ez a két ember van ott, aki valamit letelt az asztalra még mielőtt bár tehát saját jogon is valakik.

[00:45:33]Tehát mikor még nem volt mi hazánk se, meg Jobbik se, ők már valamit Novák előttként vagy Torockként tettek olyan dolgot, mint ahogy én is a nevem alapján vagyok valaki, mert én magam tettem olyan dolgot, ők is ilyenek, a többiek nem.

[00:45:44]Durróra sem.

[00:45:44]Ő is a jobbikkal tűnt fel és az apáti és az összes többi ilyen.

[00:45:49]És aztán már azt se tudjuk, mert többi ember már no name ember.

[00:45:53]Tehát ez egy kicsit kevés.

[00:45:54]Több olyan ember kéne, aki valamit enélkül is ér.

[00:45:56]Jó, a Fidesz is ilyen, de hát ők azt mondják, hogy 88-ban alapultak, hogy mikor ők már akkor pártként indultak, amikor még ugye a kommunizmus utolsó egy-két évében.

[00:46:08]Nekik nem volt idejük úgymond ilyen civil mozgalmának lenni.

[00:46:12]Mert ő, mert a másik hibája mi az ágnak, hogy a kritikákat mindig úgy hárítja le, hogy miért nem a Fidesznek mondod, mert a Fidesz még rosszabb ilyen szempontból.

[00:46:19]Az de az nem érv, az a Fidesz problémája.

[00:46:21]Ők nemzeti radikálisok, ők a nemzeti radikalizmusban legyenek profit, és abban nem profik jelenleg.

[00:46:25]Én így érzem sajnos, de lehet változtatni ezen.

[00:46:30]Biztos.

[00:46:31]Hát a kegyelműtől eljutottunk a végén a a mi hazánknak a az értékeléséig.

[00:46:33]Nagyon szépen köszönöm, hogy itt voltál.

[00:46:37]Én is köszönöm a meghívást és a lehetőséget.

[00:46:38]És a mindenkinek még egyszer megköszönöm, aki eddig támogatott minket, és aki ezután esetleg még támogatni fog, annak meg különösen, mert nagy szükség van most rá.

[00:46:45]Köszönjük a támogatáshoz.

[00:46:47]A linket betesszük a leírásba.

[00:46:49]Nagyon szépen köszönjük a figyelmet.

[00:46:51]Ha még nem tették meg, kérem iratkozzanak fel az Úrus csatornájára.

[00:46:55]Mindenkinek köszönjük szépen.